Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Coach Periklis
1,5 μήνα για θλάση ;;

οφτοπικ αλλά ως πότε "θα την πατάω" και θα μπαίνω άθελα μου σε σαητ όπως το sdna . Πρέπει να το δουλέψω ακα να μάθω ότι μόνο αυτό το σαητ γίνεται παράθεση στο φορουμ για κάποιο λόγο

Μίλος γύρνα στην ομάδα της καρδιάς (;;;) σου . Να βγάζεις και γλώσσες στα playoff κόντρα στην ΤΣΣΚΑ
stefkorner
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 27 2019, 06:22 ) *
1,5 μήνα για θλάση ;;

οφτοπικ αλλά ως πότε "θα την πατάω" και θα μπαίνω άθελα μου σε σαητ όπως το sdna . Πρέπει να το δουλέψω ακα να μάθω ότι μόνο αυτό το σαητ γίνεται παράθεση στο φορουμ για κάποιο λόγο

Μίλος γύρνα στην ομάδα της καρδιάς (;;;) σου . Να βγάζεις και γλώσσες στα playoff κόντρα στην ΤΣΣΚΑ


coach ,να υποθεσω με αυτο το nick ,εχεις ασχοληθει /ασχολεισαι με την προπονητικη εστω ερασιτεχνικα ;
δεν γνωριζεις οτι υπαρχουν και θλασεις 2ου-3ου βαθμου που πανε τοσο η και παραπανω ;
ο τραυματισμος του Στριελνεκς εχει να κανει με θλαση δευτερου βαθμου
Coach Periklis
QUOTE (stefkorner @ Feb 26 2019, 23:30 ) *
coach ,να υποθεσω με αυτο το nick ,εχεις ασχοληθει /ασχολεισαι με την προπονητικη εστω ερασιτεχνικα ;
δεν γνωριζεις οτι υπαρχουν και θλασεις 2ου-3ου βαθμου που πανε τοσο η και παραπανω ;
ο τραυματισμος του Στριελνεκς εχει να κανει με θλαση δευτερου βαθμου


ΟΧΙ στην πρώτη ερώτηση

ΟΧΙ και στην δεύτερη ερώτηση

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση , δεν το πρόσεξα γιατί έκλεισα το sdna αμέσως μόλις το διαπίστωσα ότι μπήκα σε αυτό

DISCLAIMER

είμαι coach εξέδρας tongue.gif

Α είμαι και στο football manager . Πολύ καλός laugh.gif
stefkorner
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 27 2019, 06:35 ) *
Ευχαριστώ για την διευκρίνηση , δεν το πρόσεξα γιατί έκλεισα το sdna αμέσως μόλις το διαπίστωσα ότι μπήκα σε αυτό



δεν θα σου πω οτι λαθος πραττεις ! αναλογως λειτουργω και εγω στα πολιτικα !
στα αθλητικα ομως νομιζω κακως επικρατει τοσο η αντιληψη περι προπαγανδας !
δηλαδηι εν προκειμενω ας πουμε ,να σου πει ψεματα για μια θλαση ,να κερδισει τι ... ( ; )
μπορω να ανοιξω και δημοσιευση του gav ros.gr ! πιστευω οτι με το αναλογο φιλτραρισμα, την πληροφορια την παιρνεις απ οπουδηποτε δουλευουν επαγγελματιες !στα αθλητικα παντα ,το ξανα σημειωνω.. !
αν με δειτε λοιπον να ποσταρω καμια φορα εδω κ gavro gr μην απορησετε wink.gif

QUOTE (Coach Periklis @ Feb 27 2019, 06:35 ) *
DISCLAIMER

είμαι coach εξέδρας tongue.gif

Α είμαι και στο football manager . Πολύ καλός laugh.gif



41.gif 71.gif σωραιος ! θελω ομως και basketball manager απο σενα wink.gif για την ιστορια ,εγω παλαιοτερα επαιζα το online : basketsim !οσφριζομαι οτι θα ειχες και εσυ ομαδα καπου-καποτε wink.gif
Coach Periklis
QUOTE (stefkorner @ Feb 26 2019, 23:46 ) *
41.gif 71.gif σωραιος ! θελω ομως και basketball manager απο σενα wink.gif για την ιστορια ,εγω παλαιοτερα επαιζα το online : basketsim !οσφριζομαι οτι θα ειχες και εσυ ομαδα καπου-καποτε wink.gif


όχι από μπασκετομανατζερ δεν έχω και πολλή ιδέα

έχω ένα στο pc μου , πολύ τίμιο αλλά θα περιμένω να φτάσει η τεχνολογία το ποδοσφαιρικό και να βλέπω 3d ανθρωπάκια να παίζουν και όχι κουκίδες . Στο ποδόσφαιρο το άντεχα , στο μπάσκετ δεν μπορώ να βλέπω κουκίδες
stefkorner
εγω απ οτι βλεπω ολα μα ολα τα μεσα γραφουν οτι τρεχει να προλαβει για παικτη ο Ολυμπιακος !
ακομα και αυτα που δινουν ως εκτιμηση 1 μηνα μονο την απουσια Στριελνεκς!
εγω θεωρω πως σωστα το παει αυτη την φορα η διοικηση ! ισως ακομα καποιοι να μην εχετε μετρησει σωστα τον κινδυνο!ομως αν ενα αρκετα πιθανο αποτελεσμα οπως η εντος εδρα ηττα απο την Τσσκα την Παρασκευη ακολουθηθει απο ενα απροσμενο αποτελεσμα στην Ποντγκοριτσα ,με την Μπουντοσνοστ ,η οποια εντος εδρας βγαζει μια τελειως διαφορετικη δυναμικη..
τοτε αλλαζει πολυ το πραγμα ! και ερχονται ματς εκτος με Αρμανι και εντος με Μπαγερν, που ισως προκυψουν τελικοι για την προκριση..!
ο επομενος μηνας λοιπον κρινει την 8δα !που αν κατσει και χαθει αυτη η προκριση απο το πουθενα ,τοτε οι Αφοι θα εχουν τρομακτικα μεγαλα ζορια !δυσκολα θα μπορουν να στηριξουν το οτιδηποτε αφορα και τα εγχωρια θεματα !θα ειναι ουσιαστικα με δεμενα τα χερια
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Feb 27 2019, 00:36 ) *
εγω απ οτι βλεπω ολα μα ολα τα μεσα γραφουν οτι τρεχει να προλαβει για παικτη ο Ολυμπιακος !
ακομα και αυτα που δινουν ως εκτιμηση 1 μηνα μονο την απουσια Στριελνεκς!
εγω θεωρω πως σωστα το παει αυτη την φορα η διοικηση ! ισως ακομα καποιοι να μην εχετε μετρησει σωστα τον κινδυνο!ομως αν ενα αρκετα πιθανο αποτελεσμα οπως η εντος εδρα ηττα απο την Τσσκα την Παρασκευη ακολουθηθει απο ενα απροσμενο αποτελεσμα στην Ποντγκοριτσα ,με την Μπουντοσνοστ ,η οποια εντος εδρας βγαζει μια τελειως διαφορετικη δυναμικη..
τοτε αλλαζει πολυ το πραγμα ! και ερχονται ματς εκτος με Αρμανι και εντος με Μπαγερν, που ισως προκυψουν τελικοι για την προκριση..!
ο επομενος μηνας λοιπον κρινει την 8δα !που αν κατσει και χαθει αυτη η προκριση απο το πουθενα ,τοτε οι Αφοι θα εχουν τρομακτικα μεγαλα ζορια !δυσκολα θα μπορουν να στηριξουν το οτιδηποτε αφορα και τα εγχωρια θεματα !θα ειναι ουσιαστικα με δεμενα τα χερια

Τι σχεση έχουν τα εγχώρια θέματα με την πρόκριση η μη της ομάδας στην 8αδα;

stefkorner
QUOTE (akratacity @ Feb 27 2019, 07:49 ) *
Τι σχεση έχουν τα εγχώρια θέματα με την πρόκριση η μη της ομάδας στην 8αδα;


κλασσικη απορια και κλασσικο λαθος νομιζω !οταν δεν βλεπουμε <εξω απ το κουτι>
οπως και σε εσας ,ετσι και σε εμας δεν εχει σημασια το πως σκεφτομαστε εμεις,αλλα το πως αντιδρουν οι μαζες !
στις οπαδικες αναφερομαι !
αν ο κοσμος αυτος δει μια τετοια αποτυχια να ερχεται,τοτε δεν θα μπορει να στηριχθει οποιοδηποτε αφηγημα περι αποχωρησης απο το πρωταθλημα ,απο φετος ! γιατι σαν να ακουγεται πολυ οτι ειναι αποφασισμενοι να το πανε τοσο μεχρι τελους και αν χρειαστει να μην βρεθουν καν στα ελληνικα πλει οφ !
για μενα λοιπον εχουν μια εμμεση σχεση ,οσο αναφορα το αμεσο μελλον
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Feb 27 2019, 01:06 ) *
κλασσικη απορια και κλασσικο λαθος νομιζω !οταν δεν βλεπουμε <εξω απ το κουτι>
οπως και σε εσας ,ετσι και σε εμας δεν εχει σημασια το πως σκεφτομαστε εμεις,αλλα το πως αντιδρουν οι μαζες !
στις οπαδικες αναφερομαι !
αν ο κοσμος αυτος δει μια τετοια αποτυχια να ερχεται,τοτε δεν θα μπορει να στηριχθει οποιοδηποτε αφηγημα περι αποχωρησης απο το πρωταθλημα ,απο φετος ! γιατι σαν να ακουγεται πολυ οτι ειναι αποφασισμενοι να το πανε τοσο μεχρι τελους και αν χρειαστει να μην βρεθουν καν στα ελληνικα πλει οφ !
για μενα λοιπον εχουν μια εμμεση σχεση ,οσο αναφορα το αμεσο μελλον

Νομίζω ότι δεν θα παίξει κανένα απολύτως ρόλο όσον αφορά ειδικά τις οπαδικες μάζες. Η μεγάλη πλειοψηφία ζητάει αποχώρηση εδώ και τώρα ακόμα και αν ικανοποιηθουν τα αιτήματα μας.
stefkorner
QUOTE (akratacity @ Feb 27 2019, 07:17 ) *
Νομίζω ότι δεν θα παίξει κανένα απολύτως ρόλο όσον αφορά ειδικά τις οπαδικες μάζες. Η μεγάλη πλειοψηφία ζητάει αποχώρηση εδώ και τώρα ακόμα και αν ικανοποιηθουν τα αιτήματα μας.


σε καθε περιπτωση πρεπει να εχεις την απολυτη στηριξη του κοσμου για να προχωρησεις σε τετοια εγχειρηματα !
δεν ειναι ομως οτι και πιο ευκολο να την εχεις αν εχει προηγηθει ενα ξαφνικο στραπατσο !
βλεπω ακομα και απο συμφορουμιτες που ειναι τελειως διαφορετικης λογικης γενικα ,μιλουν για μια παρατημενη σχεδον ομαδα απο τους Αφους !
αν αρχισει και επικρατει αυτη η εντυπωση ,καθολου ευκολο νομιζω δεν θα ειναι να πανε να διαχειριστουν οι Αφοι μια τετοια κατασταση ,ιστορικων διαστασεων, για το μελλον της ομαδας !
shaq7
ακομα και ολα τα ματς να χασουμε στην ευρωλιγκα δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να μην στηριξουν την ομαδα να αποχωρησει απο το πρωταθλημα..ενω σε αντιθετη περιπτωση και φαιναλ φορ να παμε ετσι και κανουν πισω βλεπω να γινεται βιετναμ!
Quincy
QUOTE(stefkorner @ Feb 27 2019, 00:26 ) *
σε καθε περιπτωση πρεπει να εχεις την απολυτη στηριξη του κοσμου για να προχωρησεις σε τετοια εγχειρηματα !
δεν ειναι ομως οτι και πιο ευκολο να την εχεις αν εχει προηγηθει ενα ξαφνικο στραπατσο !
βλεπω ακομα και απο συμφορουμιτες που ειναι τελειως διαφορετικης λογικης γενικα ,μιλουν για μια παρατημενη σχεδον ομαδα απο τους Αφους !
αν αρχισει και επικρατει αυτη η εντυπωση ,καθολου ευκολο νομιζω δεν θα ειναι να πανε να διαχειριστουν οι Αφοι μια τετοια κατασταση ,ιστορικων διαστασεων, για το μελλον της ομαδας !


Αυτό έχει να κάνει με την (πολύ) αργοπορημένη μεταγραφή του Webber που χάθηκαν όποιες ελπίδες για να διατηρηθεί η ομάδα κοντά στην 4η θέση και να εξαντλήσει στα playoff τις πιθανότητες για το F4. Κατά τα άλλα δεν τα έχει πάει άσχημα η ομάδα τηρουμένων των αναλογιών.
papp7
Είμαι κάθετος στο να αφήνει μια ομάδα(κυριως) πρωτοκλασάτους παίκτες της για τα παράθυρα των εθνικών και ειδικότερα είμαι πολύ αρνητικός στα παράθυρα μέσα στην σεζόν. Ο λόγος είναι ο τραυματισμός του Στρέλ που κουμπώνει α) την ώρα που θες αποτελέσματα από όλα τα παιχνίδια που μένουν β) η προθεσμία για παίκτη είναι απελπιστικά στενή γ)η χημεία της ομάδας διαλύεται τελείως. Άλλο πράγμα να πάρω παικτη/Ες γιατί χρειάζομαι να μου δώσουν πράγματα που οι υπάρχοντες δεν δίνουν και άρα να βοηθήσω στο να γίνει καλύτερη η ομάδα και αλλο αναγκάζομαι να καλύψω τραυματισμό.
john wick
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 26 2019, 21:22 ) *
1,5 μήνα για θλάση ;;

οφτοπικ αλλά ως πότε "θα την πατάω" και θα μπαίνω άθελα μου σε σαητ όπως το sdna . Πρέπει να το δουλέψω ακα να μάθω ότι μόνο αυτό το σαητ γίνεται παράθεση στο φορουμ για κάποιο λόγο

Μίλος γύρνα στην ομάδα της καρδιάς (;;;) σου . Να βγάζεις και γλώσσες στα playoff κόντρα στην ΤΣΣΚΑ




Ειδικά εσείς Περικλή με το περίφημο ιατρικό τιμ που έχετε δεν θα έπρεπε να σε εκπλήσσει τέτοια είδηση... Δεν είναι κ το δυνατότερο σκαρί ο Λετονός, οπότε...




Εν τω μεταξύ στο τουιτερζ ο Μελαγιες έχει οργιάσει... Διακοπή συμβολαίου θα έπρεπε λέει κλπ κλπ
Coach Periklis
Πάντως αν οι Αφοί έχουν πληρώσει τους αθλητές ( κατάντια να το συζητάμε), νομίζω αξίζει να φερθούν στον Στρελνιεκς ως έναν παίκτη που κρέμασε και καταδίκασε την ομάδα

Απ την πλευρά του καλά έκανε και μπράβο

Αλλά η ομάδα ζημιωθηκε αρκετά

Αν δεν πληρώνει τι να τον "τιμωρήσει"
RipCity
QUOTE (papp7 @ Feb 27 2019, 05:35 ) *
Είμαι κάθετος στο να αφήνει μια ομάδα(κυριως) πρωτοκλασάτους παίκτες της για τα παράθυρα των εθνικών και ειδικότερα είμαι πολύ αρνητικός στα παράθυρα μέσα στην σεζόν. Ο λόγος είναι ο τραυματισμός του Στρέλ που κουμπώνει α) την ώρα που θες αποτελέσματα από όλα τα παιχνίδια που μένουν β) η προθεσμία για παίκτη είναι απελπιστικά στενή γ)η χημεία της ομάδας διαλύεται τελείως. Άλλο πράγμα να πάρω παικτη/Ες γιατί χρειάζομαι να μου δώσουν πράγματα που οι υπάρχοντες δεν δίνουν και άρα να βοηθήσω στο να γίνει καλύτερη η ομάδα και αλλο αναγκάζομαι να καλύψω τραυματισμό.


Σε αυτό θα διαφωνήσω, εκτός αν μιλάμε για παιχνίδι που πέφτει πάνω στης ομάδας ή παιχνίδι που πέφτει μια μέρα πριν ή μετά. Και στο ποδόσφαιρο πάνε οι παίκτες στα παράθυρα. Τραυματισμοί συμβαίνουν, γι' αυτό φαντάζομαι και θα πάρουμε οικονομική αποζημίωση.
Zach Doganos
QUOTE (john wick @ Feb 27 2019, 08:50 ) *
Ειδικά εσείς Περικλή με το περίφημο ιατρικό τιμ που έχετε δεν θα έπρεπε να σε εκπλήσσει τέτοια είδηση... Δεν είναι κ το δυνατότερο σκαρί ο Λετονός, οπότε...




Εν τω μεταξύ στο τουιτερζ ο Μελαγιες έχει οργιάσει... Διακοπή συμβολαίου θα έπρεπε λέει κλπ κλπ

Και καλά κάνει αν θες τη γνώμη μου. Αν όχι τώρα το καλοκαίρι καλύτερα να αποχωρήσει, να μη μας κουράζει άλλο με το μία παίζω 4 είμαι εξαφανισμένος. Το ποτήρι ξεχείλισε με την περίπτωση του νομίζω.
pan24
Εγω αναρωτιεμαι αν ο Μπουρουσης η ο Μποχωριδης επαιζε στα παραθυρα με την Εθνικη σε παιχνιδι κρισιμο για την προκριση,μεσα στο παιχνιδι χτυπαγε αλλα συνεχιζε να παιζει και γινοταν χειροτερο ποσοι θα λεγατε-λεγαμε για την αυταπαρνηση και το παθος του και ποσοι οτι ηταν αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα;
RipCity
Πάντως είναι πιθανό και να τελείωσε η καριέρα του Strelnieks στον Ολυμπιακό. Και δε τη λες και επιτυχημένη για τα χρήματα που κόστισε.
Nemesakos
QUOTE (pan24 @ Feb 27 2019, 11:00 ) *
Εγω αναρωτιεμαι αν ο Μπουρουσης η ο Μποχωριδης επαιζε στα παραθυρα με την Εθνικη σε παιχνιδι κρισιμο για την προκριση,μεσα στο παιχνιδι χτυπαγε αλλα συνεχιζε να παιζει και γινοταν χειροτερο ποσοι θα λεγατε-λεγαμε για την αυταπαρνηση και το παθος του και ποσοι οτι ηταν αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα;


Κοίτα να δεις pan. Οι ίδιοι που κράζουν τώρα τον Στρέλνιεκς που επέλεξε να στηρίξει την προσπάθεια της πατρίδας του (!!!!) οι ίδιοι αποθεώνουν τον Μπουρούση που επιλέγει να κάνει ταξίδι Κίνα-Αθήνα και Αθήνα-Κίνα για έναν αγώνα με το Εθνόσημο. Δεν ξέρω αν το ελληνικό εθνόσημο είναι πιο «δυνατό» από το λετονικό εθνόσημο, αλλά είναι νομίζω λίγο αστείο. Είναι ξεκάθαρη απόδειξη ότι ο Ολυμπιακός/Παναθηναϊκός να κερδάνε και όλοι οι άλλοι....χχ.. Και ειδικά όταν πρόκειται για δημοσιογράφους. Ο Μελάγιες τώρα που μιλάει για διακοπές συμβολαίου στον Λετονό είναι το λιγότερο κάφρος. Ουσιαστικά ζητάει για δεύτερη φορά στην δημοσιογραφική του καριέρα (την πρώτη χρειάστηκε να ζητήσει δημόσια συγγνώμη) να απολυθεί κάποιος από την δουλειά του. Και χαρακτηρίζεται αντιεπαγγελματίας γιατί επέλεξε να τιμήσει το εθνόσημό του. Ειλικρινά πιο πάτο δεν ξέρω αν έχει..

Επί της ουσίας η επιλογή ενός παίκτη να στηρίξει την εθνική ομάδα ή να παίξει στην εθνική ομάδα (σε όποια) είναι θέμα συζήτησης μόνο για το μπάσκετ, γιατί στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχει τέτοια κουβέντα. Και εκεί τραυματίζονται παίκτες και εκεί λείπουν καιρό από τις ομάδες. Στο μπάσκετ γιατί είναι θέμα συζήτησης??

green_sky
Θα παρει χρηματα ο Ουλμπιακος απο την Εθνικη Λετονιας ?Αν ναι ξερουμε πανω κατω τι ποσο παιζει ?
pan24
QUOTE (green_sky @ Feb 27 2019, 11:28 ) *
Θα παρει χρηματα ο Ουλμπιακος απο την Εθνικη Λετονιας ?Αν ναι ξερουμε πανω κατω τι ποσο παιζει ?

Η FIBA ελεγε οτι στα παραθυρα αν τραυαμτιστει παικτης και απουσιασει πανω απο μηνα η ομαδα παιρνει αποζημιωση απο την FIBA το ποσο του συμβολαιου που αντιστοιχει στον διαστημα απουσιας του παικτη

Αν τα παιρνουν πραγματι δεν ξερω


Στο ποδοσφαιρο παντως σε αντιστοιχη διαδικασια οι ομαδες αναλογα των αριθμο διεθνων παικτων που εχουν παιρνουν αποζημιωση για καθε παιχνιδι Εθνικης+αποζημιωση αν τραυματιστει ο παικτης
Conan1982
QUOTE (Zach Doganos @ Feb 27 2019, 10:53 ) *
Και καλά κάνει αν θες τη γνώμη μου. Αν όχι τώρα το καλοκαίρι καλύτερα να αποχωρήσει, να μη μας κουράζει άλλο με το μία παίζω 4 είμαι εξαφανισμένος. Το ποτήρι ξεχείλισε με την περίπτωση του νομίζω.


Μπορεί να μην μαγεύει ο Στρέλνιεκς και να υπάρχουν παιχνίδια που δεν είναι καλός αλλά όχι και 1 καλό 4 εξαφανισμένος, φέτος ειδικά ήταν καθοριστικός σε πολλά παιχνίδια, έχει βγάλει φάσεις μόνος του, έχει βάλει κρίσιμα καλάθια και σουτάρει με εξαιρετικά ποσοστά. Πραγματικά είναι μεγάλη η απώλεια του βάσει του υπόλοιπου ρόστερ.
basket72
QUOTE (Conan1982 @ Feb 27 2019, 12:27 ) *
Μπορεί να μην μαγεύει ο Στρέλνιεκς και να υπάρχουν παιχνίδια που δεν είναι καλός αλλά όχι και 1 καλό 4 εξαφανισμένος, φέτος ειδικά ήταν καθοριστικός σε πολλά παιχνίδια, έχει βγάλει φάσεις μόνος του, έχει βάλει κρίσιμα καλάθια και σουτάρει με εξαιρετικά ποσοστά. Πραγματικά είναι μεγάλη η απώλεια του βάσει του υπόλοιπου ρόστερ.



Κάπου στη μέση είναι το πράγμα. Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι σταθερός.
Προς το παρόν δεν μας πάει και πολύ η Βαλτική. Δεν έχουμε δοκιμάσει ακόμα Εσθονούς βέβαια. Σοκ, Κοούσμα και Μιούρσεπ δεν μας προτίμησαν. rolleyes.gif
Conan1982
QUOTE (basket72 @ Feb 27 2019, 12:35 ) *
Κάπου στη μέση είναι το πράγμα. Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι σταθερός.
Προς το παρόν δεν μας πάει και πολύ η Βαλτική. Δεν έχουμε δοκιμάσει ακόμα Εσθονούς βέβαια. Σοκ, Κοούσμα και Μιούρσεπ δεν μας προτίμησαν. rolleyes.gif


Λίγο ο Καρνισόβας πριν χρόνια, αλλά έκατσε μόνο έναν χρόνο νομίζω.
fotisv
QUOTE (john wick @ Feb 26 2019, 21:46 ) *
"Εγκλημα" του Στρελνιεκς γραφει ο Μελαγιες στο gazetta.gr..το οποιο γραφει για περιπου 20 μερες off...

Ειμαι σιγουρος οτι αν γινοταν σε αγωνα του Ολυμπιακου ,θα μιλαγαμε για ηρωισμο,αυταπαρνηση,κλπ....

ε εξαρταται απο τι αποχρωση εχει το γυαλι ...εδω και καμποσο καιρο δεν μπαινω σε κανενα σαιτ πλην του μπασκετ φορουμ και αν δω οτι καποιος συμφορουμιτης ανεξαρτητως κοκκινων , πρασινων η οποιουδηποτε αλλου χρωματος προτιμησεων ανεβασει καποιο λοινκ για ειδηση , φιλτραρω το ποιος το ανεβαζει και μετα μπαινω να το δω ...
shaq7
Κανονικα πρεπει να υπαρξει τιμωρια αλλα αν δεν τον εχεις πληρωσει δεν μπορεις να το κανεις..Εμενα ποτε δεν μαρεσαν αυτα τα παιζω με τραυματισμο και μετα μενω εξω κανα 3 μηνο παραπανω..τα ιδια ελεγα και με τον σφαιρο που τους εβαζε να βγαζουν 30λεπτα ακομα και με ενα ποδι να ηταν..πιο ηταν το αποτελεσμα?και καλα δεν παιζαν και χειροτερευαν την ζημια που ειχαν..'' Μαγκια'' ειναι μονο σε μερικες περιπτωσεις που ο αθλητης αντεχει στον πονο αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να γινει χειροτερο.. Βεβαια ο μελαγιες γουσταρε περσι που παιζαν τραυματιες,τωρα κανει το κομματι του..
john wick
Καταρχην δεν γνωριζουμε εαν ο Strelnieks εχει εξοφληθει ή εχουμε χρωστουμενα μηνων ...
Εγω καλοπιστα δεχομαι οτι εχει πληρωθει...(εδω κατι τυποι οπως ο Μελαγιες μουγκα...)

Πως γινεται ρε σεις να τιμωρησεις παικτη που επαιξε με την Εθνικη του ,επειδη επαθε θλαση κ επειδη ο μάνατζερ του τουιταρε ποσο περηφανος ειναι για τον πελατη του;;;
Δλδ να του πουν οτι αισθανθηκες ενοχλησεις κ παρ ολα αυτα συνεχισες;;πως το αποδεικνυουν αυτο;
RipCity
QUOTE (john wick @ Feb 27 2019, 14:08 ) *
Πως γινεται ρε σεις να τιμωρησεις παικτη που επαιξε με την Εθνικη του ,επειδη επαθε θλαση κ επειδη ο μάνατζερ του τουιταρε ποσο περηφανος ειναι για τον πελατη του;;;
Δλδ να του πουν οτι αισθανθηκες ενοχλησεις κ παρ ολα αυτα συνεχισες;;πως το αποδεικνυουν αυτο;


Ο μάνατζερ δήλωσε περήφανος που παρά τις ενοχλήσεις συνέχισε.
golitog7
Δεν θέλω να κάνω τον συνήγορο του Μελάγιες αλλά νομίζω ότι οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες. Εννοώ ότι αν ο Πρίντεζης έπαιζε τραυματίας σε ένα απλό ματς στα μέσα της διοργάνωσης κάπου τον Φεβρουάριο θα μας έκραζαν και οι πέτρες. Έπαιξε στα Play off που παιζότανε όλη η χρονιά. Ακόμα και να χειροτέρευε λίγο έιχε όλο το καλοκαίρι μπροστά να αράξει και να το ξεπεράσει. Και επίσης οι παίκτες δεν είναι ηλίθιοι, μπορούν να αποφασίσουν μόνοι τους αν θα παίξουν η όχι. Ο Πρίντεζης αποφάσισε να παίξει, γούστο του και και καπέλο του διότι κανένας δεν μπορεί να του πει τίποτα. Δεν ισχύει όμως το ίδιο για την περίπτωση του Στρέλνιεκς διότι πληρώνεται από τον Οσφπ και όχι από τη Λετονία.

Όσο για τον Μελάγιες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τον βρίζετε. Είναι τρόπον τινά υπάλληλος του Οσφπ και για τα συμφέροντα της επιχείρης (κατ' επέκταση τα δικά του) νοιάζεται.
jonys
το βασικο ειναι οτι ο στρελνιεκς ενω τραυματιστηκε συνεχισε να παιζει με τον κινδυνο υποτροπης.λογικο ειναι να ειναι εξοργισμενοι οι ανθρωποι του ολυμπιακου λοιπον απο τη στιγμη που στο πιο κρισιμο σημειο της σεζον χανουν τον πιο αξιοπιστο γκαρντ τους
papp7
[quote name='RipCity' date='Feb 27 2019, 10:11 ' post='931769']
Σε αυτό θα διαφωνήσω, εκτός αν μιλάμε για παιχνίδι που πέφτει πάνω στης ομάδας ή παιχνίδι που πέφτει μια μέρα πριν ή μετά. Και στο ποδόσφαιρο πάνε οι παίκτες στα παράθυρα. Τραυματισμοί συμβαίνουν, γι' αυτό φαντάζομαι και θα πάρουμε οικονομική αποζημίωση.

Διαφωνω και στο ποδοσφαιρο με αυτη τη πρακτικη.
DESO
ΑΝ ο Στρέλνιεκς συνέχισε να παίζει γνωρίζοντας ότι έχει κάποιο τραυματισμό, σαφώς και έχει ευθύνη προς την ομάδα. Όπως και ο τσάκαλος ο μάνατζερ του που τον "έδωσε" biggrin.gif
Οκ παίξε για την εθνική σου, δικαίωμα σου είναι αλλά φυλάξου κιόλας γιατί κάποιοι σε πληρώνουν (μάλλον... rolleyes.gif ) για να παίζεις.
golitog7
QUOTE(DESO @ Feb 28 2019, 09:07 ) *
ΑΝ ο Στρέλνιεκς συνέχισε να παίζει γνωρίζοντας ότι έχει κάποιο τραυματισμό, σαφώς και έχει ευθύνη προς την ομάδα. Όπως και ο τσάκαλος ο μάνατζερ του που τον "έδωσε" biggrin.gif
Οκ παίξε για την εθνική σου, δικαίωμα σου είναι αλλά φυλάξου κιόλας γιατί κάποιοι σε πληρώνουν (μάλλον... rolleyes.gif ) για να παίζεις.

Πιστεύετε ότι ο μάνατζερ έιναι τόσο ηλίθιος να κάνει μια τέτοια άκυρη δήλωση χωρίς να σκεφτεί τις συνέπειες? Μήπως είναι και ο Στρέλνιεκς απλήρωτος και αυτός ήταν ο δικός του τρόπος να παραπονεθεί? Διοτί η ουσία είναι ίδια στο τέλος. Η ομάδα θα στερηθεί τον παίκτη (όπως θα γινότανε αν δεν κατέβαινε και ο Πρίντεζης που γκρίνιαζε για τα χρωστούμενα).

Έχουμε γίνει λίγο καφενείο πάντως, που να βρουν μυαλό να παίξουν. Τον βλέπω τον Μπλάτ να μην κλείνει δεύτερο χρόνο στην ομάδα.
DESO
QUOTE(golitog7 @ Feb 28 2019, 11:08 ) *
Πιστεύετε ότι ο μάνατζερ έιναι τόσο ηλίθιος να κάνει μια τέτοια άκυρη δήλωση χωρίς να σκεφτεί τις συνέπειες? Μήπως είναι και ο Στρέλνιεκς απλήρωτος και αυτός ήταν ο δικός του τρόπος να παραπονεθεί? Διοτί η ουσία είναι ίδια στο τέλος. Η ομάδα θα στερηθεί τον παίκτη (όπως θα γινότανε αν δεν κατέβαινε και ο Πρίντεζης που γκρίνιαζε για τα χρωστούμενα).

Έχουμε γίνει λίγο καφενείο πάντως, που να βρουν μυαλό να παίξουν. Τον βλέπω τον Μπλάτ να μην κλείνει δεύτερο χρόνο στην ομάδα.


Το να τραυματίζεσαι και να ρισκάρεις την καριέρα σου για να "παραπονεθείς" το βρίσκω τουλάχιστον χαζό. Δεν αποκλείω τίποτα βέβαια, δεν ξέρω τι μυαλό κουβαλάει ο καθένας.
Να δούμε με την ΤΣΣΚΑ αν υπάρχει έστω διάθεση να παλέψουν, αλλιώς να ξανασχοληθούμε το καλοκαίρι με τις μεταγραφές.
fotisv
QUOTE (jonys @ Feb 27 2019, 17:36 ) *
το βασικο ειναι οτι ο στρελνιεκς ενω τραυματιστηκε συνεχισε να παιζει με τον κινδυνο υποτροπης.λογικο ειναι να ειναι εξοργισμενοι οι ανθρωποι του ολυμπιακου λοιπον απο τη στιγμη που στο πιο κρισιμο σημειο της σεζον χανουν τον πιο αξιοπιστο γκαρντ τους

το να εξοργιστουν οι ανθρωποι που εβαλαν να ξαναπαιξει ο Πατρικ γιανγκ με ρηξη χιαστου , εκαναν μισο φαρμακειο ενεσεις στον πρι για να μπορει να παιξει και γενικοτερα εχουν διαπραξει ανατριχιαστικες αστοχιες σε θεματα χειρισμου τραυματισμων ειναι τουλαχιστον ατοπο... Απο την αλλη μαλλον την βλεπω τη δουλεια να πληρωνουν τα σπασμενα οι ξενοι πλην μιλου αντε και γκος αφου ηδη εχουν αρχισει να γραφονται οτι ο ταδε ειναι λιγος ο δεινα δεν κανει για το επιπεδο του ολυμπιακου κτλ κτλ ... οι Ελληνες φυσικα στο απυροβλητο κλασικα πραγματα , πατροπαραδοτα και τιμημενα


QUOTE (basket72 @ Feb 27 2019, 12:35 ) *
Κάπου στη μέση είναι το πράγμα. Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι σταθερός.
Προς το παρόν δεν μας πάει και πολύ η Βαλτική. Δεν έχουμε δοκιμάσει ακόμα Εσθονούς βέβαια. Σοκ, Κοούσμα και Μιούρσεπ δεν μας προτίμησαν. rolleyes.gif

ο πιστολινας μια χαρα μας πηγε νομιζω


QUOTE (fotisv @ Feb 28 2019, 12:41 ) *
το να εξοργιστουν οι ανθρωποι που εβαλαν να ξαναπαιξει ο Πατρικ γιανγκ με ρηξη χιαστου , εκαναν μισο φαρμακειο ενεσεις στον πρι για να μπορει να παιξει και γενικοτερα εχουν διαπραξει ανατριχιαστικες αστοχιες σε θεματα χειρισμου τραυματισμων ειναι τουλαχιστον ατοπο... Απο την αλλη μαλλον την βλεπω τη δουλεια να πληρωνουν τα σπασμενα οι ξενοι πλην μιλου αντε και γκος αφου ηδη εχουν αρχισει να γραφονται οτι ο ταδε ειναι λιγος ο δεινα δεν κανει για το επιπεδο του ολυμπιακου κτλ κτλ ... οι Ελληνες φυσικα στο απυροβλητο κλασικα πραγματα , πατροπαραδοτα και τιμημενα



ο πιστολινας μια χαρα μας πηγε νομιζω, αντε βρε να φερουμε και κανενα Βαλαντσιουνας να δουμε πως θα τα παει ... icon_drunk.gif

john wick
Για τα «παράθυρα», που έφεραν τον τραυματισμό του Στρέλνιεκς: «Έχω μιλήσει πολλές φορές γι' αυτό. Είναι κάτι που μπορεί να επηρεάσει όλες τις ομάδες στην Ευρώπη. Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι ήμασταν ανοιχτόμυαλοι και βοηθήσαμε τις εθνικές ομάδες, δείξαμε κατανόηση στα παιχνίδια τους που ήταν σημαντικά και στείλαμε παίκτες. Και βλέπουμε αυτούς τους παίκτες να παίζουν 38-39 λεπτά, κάτι που δεν γίνεται στην Euroleague. Και σε κάτι να αναρωτιέσαι τι είδους σεβασμό και κατανόηση παίρνουμε από τις εθνικές ομάδες. Είναι τρομερά ανεύθυνο. Είναι επικίνδυνο για την ομάδα και κάνει κακό στην ομάδα. Δεν μπορώ να κάνω κάτι, πέρα από το να πω ότι είναι άθλιο και όσοι είναι υπεύθυνοι γι' αυτό, πρέπει να το ξέρουν».


Δηλωσεις Μπλατ
Πηγη:gazetta,gr
shaq7
Καλα τα λεει ο μπλατ,οχι μονο τους βαζουνε 38 λεπτα,τους βαζουνε και με τραυματισμο...Αν ειχαν κανα μυριο προστιμο τωρα που τραυματιστηκε θα το καναν αραγε?! Ο μανατζερ αποκλειεται να ειναι τοσο βλακας,απλα ηδη εχει βρει ομαδα για τον στρελνιεξ με καλυτερα λεφτα και δεν τον νοιαζει..

Redoctor
Συνεχιζει η εποχη εσωστρεφιας. Παντως η τσσκα συνεχιζει να μας ταιριαζει περισσοτερο οποτε και η 7η θεση δεν εχει μεγαλη διαφορα απο την 6η. Αν συνεχισουμε να παιζου ετσι βεβαια καμια θεση δεν εχει κανενα νοημα. Ας ελπισουμε το ευκολοτερο προβλημα που ακολουθει να μας επιτρεψει να βρουμε ρυθμο/ψυχολογια.

Για του χρονου τωρα και με βαση αποδοση-περιοδο ισχνων αγελαδων που διανυουμε προσωπικα με ικανοποιουν μονο οι Λεντέι -Ουεμπερ και Μιλουτινοφ αν τους κρατησουμε.
Γκος λογω χαμηλου συμβολαιου μπορουμε να τον κρατησουμε αλλα εδω και 2 μηνες ειναι χειροτερος αποτι στην αρχη της χρονιας.
Τιμμα νταξει αλλο ανεκδοτο.
Στρελνιεκς λογω σχετικσ μεγαλου συμβολαιου δε νομιζω να χωραει συν το οτι επαιξε με τραυματισμο φανταζομαι θα μετρησει στα μειον.
Τουπαν κι αυτος μετα απο μερικες καλες εμφανισεις στην αρχη της χρονιας τον εχει παρει η κατω βολτα.

Μπλατ: Δεν διαχειριζεται ιδανικα τις σημαντικες βεβαια φετινες δυσκολιες. Αν συνεχισει η ομαδα με παρομοια εικονα θα μπορουσαμε να παμε σε καποια λυση που εχει δειξει αποτελεσματα με χαμηλα μπατζετ: Τρινκιερι αν μεινουμε Α1, Μπαρτζω και λο αν συνεχισουμε την επανασταση!

Επισης η εμμονη στον κακο Πριντεζη και οι μηδαμινες ευκαιριες στον Βεζενκοφ συνεχιζουν...
anton2
Εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί την ομάδα του ολυμπιακού εδώ και 2-3 χρόνια. Όλο τα ίδια και τα ίδια, "επαγγελματικές" νίκες χωρίς η ομάδα να μπορεί να δείξει κάτι νέο. Η ομάδα δεν μπορεί να βασίζεται ούτε στον Σπανούλη ούτε στον Πρίντεζη. Ακόμη και αν κάνουν περισσότερες υπερβάσεις οι άνθρωποι αυτοί έχουν δώσει τα πάντα και πλέον είναι στην πτώση της απόδοσής τους. Λογικότατο αυτό.

Η ομάδα στο ωστόσο δεν έχει παράξει κάτι καινούργιο και αυτό με προβληματίζει.

Για παράδειγμα ο Καλάθης της άλλης ομάδας, ένας υπερ-παίκτης για την θέση που παίζει και για επίπεδο γιουρολίγκας, πάνω στον οποίο οι απέναντι μπορούν να στήσουν κάτι στέρεο για το μέλλον.

Εμείς που να στήσουμε κάτι στέρεο, ποιες είναι οι βάσεις μας;

Το ότι έδωσαν κάποια κεφάλαια για την ομάδα οι δικοί μας θα έπρεπε να ξέρουν προ πολλού ότι δεν λέει τίποτα.

Οι λάθος επιλογές συμβαίνουν συχνά. Ορισμένες φορές πρέπει να τραβάς μια γραμμή και να κάνεις ριμπουτ. Εκεί είμαστε τώρα. Η χρονιά φυσικά δεν τελείωσε και μπορεί να δούμε πολλά καλά πράγματα στην συνέχεια.

Όμως ό,τι και να δούμε στην συνέχεια, ακόμη και αν ο Ολυμπιακός έπαιρνε την γιουρολίγκα μέσα από μια συγκυρία συμπτώσεων, τύχης και άριστων εμφανίσεων (κάτι που δεν αποκλείω), και πάλι αυτά που λέω θα ίσχυαν.

Η ομάδα χρειάζεται ριζική ανανέωση και μια υγιή βάση πάνω στην οποία θα μπορούμε να στήσουμε κάτι. Έως σήμερα αυτή η βάση (αγωνιστικά και εννοιολογικά) ήταν ο Σπανούλης. Σήμερα ο Σπανούλης είναι μια καλή προσθήκη για λίγα λεπτά. Όπως ήταν ο Ναβάρο και ο κάθε μεγάλος παίκτης μετά από μια ηλικία.

ΞΑΝΑΛΕΩ: Χρειαζόμαστε μια βάση πάνω στην οποία θα στηθεί η ομάδα για τα επόμενα 10 χρόνια. Ο προπονητής της μετάβασης είναι καλός. Δικαιώνεται όμως και ο Σφαιρόπουλος που επέλεγε "τα βασικά" τόσα χρόνια χωρίς τα οποία αυτή η εικόνα θα είχε εμφανιστεί πολύ νωρίτερα.
excelsior
QUOTE (anton2 @ Mar 2 2019, 15:36 ) *
Εγώ προσωπικά έχω βαρεθεί την ομάδα του ολυμπιακού εδώ και 2-3 χρόνια. Όλο τα ίδια και τα ίδια, "επαγγελματικές" νίκες χωρίς η ομάδα να μπορεί να δείξει κάτι νέο. Η ομάδα δεν μπορεί να βασίζεται ούτε στον Σπανούλη ούτε στον Πρίντεζη. Ακόμη και αν κάνουν περισσότερες υπερβάσεις οι άνθρωποι αυτοί έχουν δώσει τα πάντα και πλέον είναι στην πτώση της απόδοσής τους. Λογικότατο αυτό.

Η ομάδα στο ωστόσο δεν έχει παράξει κάτι καινούργιο και αυτό με προβληματίζει.

Για παράδειγμα ο Καλάθης της άλλης ομάδας, ένας υπερ-παίκτης για την θέση που παίζει και για επίπεδο γιουρολίγκας, πάνω στον οποίο οι απέναντι μπορούν να στήσουν κάτι στέρεο για το μέλλον.

Εμείς που να στήσουμε κάτι στέρεο, ποιες είναι οι βάσεις μας;

Το ότι έδωσαν κάποια κεφάλαια για την ομάδα οι δικοί μας θα έπρεπε να ξέρουν προ πολλού ότι δεν λέει τίποτα.

Οι λάθος επιλογές συμβαίνουν συχνά. Ορισμένες φορές πρέπει να τραβάς μια γραμμή και να κάνεις ριμπουτ. Εκεί είμαστε τώρα. Η χρονιά φυσικά δεν τελείωσε και μπορεί να δούμε πολλά καλά πράγματα στην συνέχεια.

Όμως ό,τι και να δούμε στην συνέχεια, ακόμη και αν ο Ολυμπιακός έπαιρνε την γιουρολίγκα μέσα από μια συγκυρία συμπτώσεων, τύχης και άριστων εμφανίσεων (κάτι που δεν αποκλείω), και πάλι αυτά που λέω θα ίσχυαν.

Η ομάδα χρειάζεται ριζική ανανέωση και μια υγιή βάση πάνω στην οποία θα μπορούμε να στήσουμε κάτι. Έως σήμερα αυτή η βάση (αγωνιστικά και εννοιολογικά) ήταν ο Σπανούλης. Σήμερα ο Σπανούλης είναι μια καλή προσθήκη για λίγα λεπτά. Όπως ήταν ο Ναβάρο και ο κάθε μεγάλος παίκτης μετά από μια ηλικία.

ΞΑΝΑΛΕΩ: Χρειαζόμαστε μια βάση πάνω στην οποία θα στηθεί η ομάδα για τα επόμενα 10 χρόνια. Ο προπονητής της μετάβασης είναι καλός. Δικαιώνεται όμως και ο Σφαιρόπουλος που επέλεγε "τα βασικά" τόσα χρόνια χωρίς τα οποία αυτή η εικόνα θα είχε εμφανιστεί πολύ νωρίτερα.



Πολυ φοβαμαι πως αν κανουμε οτι δεν καταλαβαινουμε οτι για να ερθει μια "ριζικη" αλλαγη στην ομαδα πρεπει να εχεις ενα νεο κορμο παικτων που δεν θα επηρεαζεται απο καποιο "εγνωσμενο κυρος" που δεν ανταποκρινεται ανταγωνιστικα στα θελω της ομαδος δεν θα υπαρξει ποτε... και εξηγουμαι! Η πληρης απογαλακτοποιηση του roster απο το Σπανουλη δεν εχει ερθει λογω της μη απομυθοποιησης του στο παρκε! που ειναι μη ρεαλιστικη και απο τους αντιπαλους παραταυτα ομως πολυ καλη οσον αφορα μονο το αγωνιστικο κοματι που δεν ειναι επιπλαστο...
Το προβλημα των Guards και η ελλειψη παικτων με "βαρυτητα" υπαρχει πολλα χρονια και δυστυχως η συνεκμεταλευση των γηραιων μας ως βασικοι πυλωνες μονο στη περιπτωση Πριντεζη βλεπω φως καθαρα λογω "τυπου" παικτη που δεν ειναι "αυτοκαταστροφικος" με οτι αυτο συνεπαγεται... με ενα περασμα της αρχηγιας απο το Σπανουλη στο Πριντεζη οσο υπαρχει ακομη χρονος και για του χρονου η και μετεπειτα μπορει να αφεθει χωρος για ριζικες αλλαγες.. αλλιως τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου καθε χρονια...
shaq7
Mε τα λεφτα που δινουμε για γκαρντ βλεπω ο σπανουλης να ειναι ο καλυτερος μεχρι τα 40...Για να νικας ομαδες οπως τη τσσκα και τη ρεαλ θες σπανουλη και πριντεζη στα καλα τους,κακα τα ψεμματα..Τωρα που ο ενας μεγαλωσε και πισω στην αμυνα ειναι τρυπας και ο αλλος δεν παιζει καλα πρεπει να τα σκασεις..δεν ειναι χαζοι οι αλλοι που πληρωνουν σλουκες και ροντριγκεθ για να τους κερδιζουμε εμεις με τον γκος και τον γουεμπερ.

Πριντεζης μαντζαρης τιμα περνουν πανω απο το 1/3 του μπατζετ..
duppont_jay
Αραγε που ειναι ολοι εκεινοι που πιστευαν οτι ο Γκος ειναι το ανερχομενο αστερι της euroleague;
Εμεις γραφαμε οτι ειναι ενας μετριοτατος παικτης που ουτε αναπληρωματικος δεν αξιζει να ειναι σε μεγαλες ομαδες και μας χλευαζαν.
Το πουλεν του Μπλατ αποδεικνυει καθημερινα οτι ειναι ενας κακος παικτης που δεν προκειται ποτέ να παιξει μπασκετ αξιωσεων.

Και φυσικα η ευθυνη δε βαραινει τους "ειδήμονες" οπαδους που τον θεωρουσαν παικταρα, αλλά τον κ. Μπλατ που μας τον εφερε πρωτη-πρωτη επιλογη ως τον μελλοντικο ηγετη της ομαδας.

Εγω κι ενα ακόμα παιδι,ο Stavros7 αν θυμαμαι σας τα λέγαμε.Οι μονοι τοτε που τα λεγαμε.Και ειχατε πεσει ολοι να μας φατε.
ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ: Κλειστο 2ετες εχει ο Γκος να σας θυμισω.Περαστικα μας.
Petran911
QUOTE(duppont_jay @ Mar 2 2019, 22:54 ) *
Αραγε που ειναι ολοι εκεινοι που πιστευαν οτι ο Γκος ειναι το ανερχομενο αστερι της euroleague;
Εμεις γραφαμε οτι ειναι ενας μετριοτατος παικτης που ουτε αναπληρωματικος δεν αξιζει να ειναι σε μεγαλες ομαδες και μας χλευαζαν.
Το πουλεν του Μπλατ αποδεικνυει καθημερινα οτι ειναι ενας κακος παικτης που δεν προκειται ποτέ να παιξει μπασκετ αξιωσεων.

Και φυσικα η ευθυνη δε βαραινει τους "ειδήμονες" οπαδους που τον θεωρουσαν παικταρα, αλλά τον κ. Μπλατ που μας τον εφερε πρωτη-πρωτη επιλογη ως τον μελλοντικο ηγετη της ομαδας.

Εγω κι ενα ακόμα παιδι,ο Stavros7 αν θυμαμαι σας τα λέγαμε.Οι μονοι τοτε που τα λεγαμε.Και ειχατε πεσει ολοι να μας φατε.
ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ: Κλειστο 2ετες εχει ο Γκος να σας θυμισω.Περαστικα μας.


3 παρατηρήσεις:

α) Η επιμονή του Μπλατ να παίζει με τον Γκος αντι του Σπανουλη κοστισε 2-3 παιχνιδια στο τελος. Πως θα ηταν η κατασταση με αυτα τα διαφορετικα αποτελεσματα; Υπερτιμημενος παιχτης κατ εμε, που στο τωρινο επιπεδο μπορει να συμπεριφερθει σαν συμπληρωματικος

β) Ελληνες υπερπαιχτες = χρηματα. Εδω φαινεται ποσο λαθος ηταν η αποφαση να μην κρατηθει ο Σλουκας

γ) Για τον Στρελνιεκς, ο ανθρωπος επαιζε μαλλον την μοναδικη προκριση σε παγκοσμιο της καριερας του. Τι να εκανε; Αν επαιζε η Εθνικη μας την προκιριση τελευταια αγωνιστικη, τι θα γινοταν Το προβλημα ειναι της Ευρωλιγκας και της FIBA - οι παιχτες δεν ειναι ασφαλισμενοι;
golitog7
QUOTE(duppont_jay @ Mar 2 2019, 21:54 ) *
Αραγε που ειναι ολοι εκεινοι που πιστευαν οτι ο Γκος ειναι το ανερχομενο αστερι της euroleague;
Εμεις γραφαμε οτι ειναι ενας μετριοτατος παικτης που ουτε αναπληρωματικος δεν αξιζει να ειναι σε μεγαλες ομαδες και μας χλευαζαν.
Το πουλεν του Μπλατ αποδεικνυει καθημερινα οτι ειναι ενας κακος παικτης που δεν προκειται ποτέ να παιξει μπασκετ αξιωσεων.

Και φυσικα η ευθυνη δε βαραινει τους "ειδήμονες" οπαδους που τον θεωρουσαν παικταρα, αλλά τον κ. Μπλατ που μας τον εφερε πρωτη-πρωτη επιλογη ως τον μελλοντικο ηγετη της ομαδας.

Εγω κι ενα ακόμα παιδι,ο Stavros7 αν θυμαμαι σας τα λέγαμε.Οι μονοι τοτε που τα λεγαμε.Και ειχατε πεσει ολοι να μας φατε.
ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ: Κλειστο 2ετες εχει ο Γκος να σας θυμισω.Περαστικα μας.

Μην βιάζεσαι αγαπητέ φίλε. Στο τέλος το ταμείο
enypnio
QUOTE(Petran911 @ Mar 3 2019, 12:12 ) *
β) Ελληνες υπερπαιχτες = χρηματα. Εδω φαινεται ποσο λαθος ηταν η αποφαση να μην κρατηθει ο Σλουκας


το ίδιο και για τον παπαπέτρου
tamvoukios
QUOTE (anton2 @ Mar 2 2019, 15:36 ) *
Η ομάδα στο ωστόσο δεν έχει παράξει κάτι καινούργιο και αυτό με προβληματίζει.

Off topic, αλλά συγγνώμη...

Αυτό το "παράξει" (από το "παράγω") είναι λάθος.
Είναι όπως το "εισάγω", που δεν μπορούμε να πούμε "εισάξει", αλλά λέμε "εισαγάγει".
Έτσι κι εδώ: το σωστό είναι "παραγάγει".



QUOTE (duppont_jay @ Mar 2 2019, 22:54 ) *
Αραγε που ειναι ολοι εκεινοι που πιστευαν οτι ο Γκος ειναι το ανερχομενο αστερι της euroleague;
Εμεις γραφαμε οτι ειναι ενας μετριοτατος παικτης που ουτε αναπληρωματικος δεν αξιζει να ειναι σε μεγαλες ομαδες και μας χλευαζαν.
Το πουλεν του Μπλατ αποδεικνυει καθημερινα οτι ειναι ενας κακος παικτης που δεν προκειται ποτέ να παιξει μπασκετ αξιωσεων.

Και φυσικα η ευθυνη δε βαραινει τους "ειδήμονες" οπαδους που τον θεωρουσαν παικταρα, αλλά τον κ. Μπλατ που μας τον εφερε πρωτη-πρωτη επιλογη ως τον μελλοντικο ηγετη της ομαδας.

Εγω κι ενα ακόμα παιδι,ο Stavros7 αν θυμαμαι σας τα λέγαμε.Οι μονοι τοτε που τα λεγαμε.Και ειχατε πεσει ολοι να μας φατε.
ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ: Κλειστο 2ετες εχει ο Γκος να σας θυμισω.Περαστικα μας.

Νάμαι, και ο δεύτερος!
Κι επιμένω: ο Γκος είναι ανερχόμενο αστέρι στην ευρωλίγκα.
Πρόσεξέ τον από του χρόνου, και πού θα πάει μετά από μας.

Το ίδιο ισχύει και για Λεντέι.
reignman
Για εμενα δεν υπαρχει χειροτερη φαρα οπαδου/φιλαθλου απο αυτη του σασταλεγακια (τον βαζω διπλα διπλα με τον πανηγυρτζη). ποσο μαλλον οταν βιαζεται κιολας.
Αγαπαμε μια ομαδα και ενα αθλημα. Δεν γινεται ουτε σε μονιμη βαση να νικας , ουτε να πρωταγωνιστεις. Ερχεται και η πτωση (σε πολλαπλους τομεις στην δικη μας περιπτωση , ποιοτητα , μπατζετ κτλ) και πρεπει να πορευθεις αναλογα. Ε λοιπον οταν το προβλημα μερικων ειναι οτι ο καθε γκος και ο καθε λεντει των 300 χιλιαδων με ΜΗΔΕΝ παραστασεις σε υψηλο επιπεδο δεν ρευονται κεραυνους και δεν περδονται αστραπες τοτε κατι παει παρα μα παρα πολυ λαθος.
shaq7
ο γκος ακομα εχει 9 ποντους 4 ασσιστ μ.ο ..μπορει να μην ειναι για ηγετης ακομα(ισως και ποτε) αλλα για τα 300 χιλ που τον πηρες παιζει σουπερ.Και γκος και λεντει ειναι value for money,μην πω οτι παιζουν καλυτερα του πριντεζη του 1,5 εκ ευρω και μαντζαρη των 800χιλ...
yorgos
QUOTE(shaq7 @ Mar 3 2019, 14:56 ) *
ο γκος ακομα εχει 9 ποντους 4 ασσιστ μ.ο ..μπορει να μην ειναι για ηγετης ακομα(ισως και ποτε) αλλα για τα 300 χιλ που τον πηρες παιζει σουπερ.Και γκος και λεντει ειναι value for money,μην πω οτι παιζουν καλυτερα του πριντεζη του 1,5 εκ ευρω και μαντζαρη των 800χιλ...

ΜΕγάλη αλήθεια. Δεν ξέρω πόσοι έχουν συνειδητοποιήσει ότι ο Γκος παίρνει όσα ο ΒΧ κι ο ΛεΝτέι περίπου τα μισά από το Βουγιούκα. Με τέτοιο μπάτζετ φέρνει ξένους ο Προμηθέας, όχι ο Ολυμπιακός. Το ότι η ομάδα είναι γύρω στην 6η-7η θέση είνια επιτυχία. Από κει και πέρα, χωρίς να ξέρω τι γίνεται στο εσωτερικό της ομάδας, ισχύει ότι ο Μπλατ έχει δοκιμάσει κάτι περίεργα πράγματα από Γενάρη κι έπειτα, που δεν έπιασαν. Είνια γνωστή η ποιότητα του και είναι φρέσκος στον πάγκο, οπότε έχει μια ασυλία που δε θα είχε ο Σφαιρό ή ο Μπαρτζώ στη θέση του, αλλά την έχει κερδίσει αυτήν. Γι αυτο φέρνεις και τέτοια ονόματα εκτός των άλλων.

Το ότι η ομάδα φαίνεται παρατημένη ισχύει, αλλά σε αυτό θα πρέπει να μπει κι ο κόσμος του Ολυμπιακού. Είναι απογοητευτική η προσέλευση, ακόμη και στους μήνες που πήγαινε καλά και ο μπασκετικός Ολυμπιακός δικαιούται περισσότερη στήριξη. Γνώμη μου, που τα βλεπω απέξω... Ο Παναθηναϊκός επί Ιβανοβιτς με το τραγικότερο μπάζτετ όλων των εποχών στηρίχθηκε περισσότερο από τον κόσμο, για να μη μιλήσω για την πρώτη μετά Ομπράντοβιτς ομάδα με τους κουζίνες και τους αστροναύτες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.