Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
jazz thrilos
QUOTE (RipCity @ Nov 9 2018, 23:46 ) *
βαθμολογικό και ψυχολογικό.

Οχι ρε παιδιά απο τώρα βαθμολογικο τουλάχιστον. 3-3 σε μια εξαδα φωτιά που τον Σεπτέμβρη λέγαμε και με δυο νίκες καλα θα μαστε. Δεν το δέχομαι το βαθμολογικό. Την άλλη Πέμπτη θα το ξανασυζητήσουμε βλέποντας τι θα κάνουμε με Φενέρ.

Ψυχολογικο, χμμ...καταλαβαίνω πως το λες. Ελπίζω να μας βοηθήσει η συνέχεια να μην χρειαστεί να το αντιμετωπίσουμε.
shaq7
Να δωσω για αλλη μια φορα συγχαρητηρια που κρατησαμε το ιδιο ιατρικο τιμ.Αντι για να μεινει μια βδομαδα εξω ο στρελνιεκς ειναι ηδη 1 μηνα και στο τελος παιζει να του κοψουνε και το ποδι.... Σημερα πηγαμε να παιξουμε με εναν ρουκι και εναν 37χρονο που εχει αναγκαστει και φετος να τα κανει ολα. Ο γκος εξαφανιστηκε ο σπαν εσκυβε κεφαλι και πηγαινε να τα βαλει με 4 μονος του και καλα κρασια.Φανηκε οτι τολιο και ματζαρης δεν υπολογιζονται καθολου ..Θα παρουμε αραγε τωρα γκαρντ και αν ναι με τι λεφτα θα βγουμε στην αγορα..

Ο παπ δεν ξερω τι εχει παθει φετος..

Αν κερδισουμε φενερ ειμαστε μια χαρα βαθμολογικα αλλα εγω δεν βλεπω φως για φετος αν δεν παρουμε 2 παιχτες ποιοτητας..
Future7
Βασικά οντως θελουμε Γκαρντ......
Coach Periklis
Κουαητ αηρονικλι θέλουμε έναν Λω και έναν Ντορσι tongue.gif
Future7
Καλα βολέψου τωρα με κανα Αθηναίου laugh.gif
akratacity
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 10 2018, 00:16 ) *
Οχι ρε παιδιά απο τώρα βαθμολογικο τουλάχιστον. 3-3 σε μια εξαδα φωτιά που τον Σεπτέμβρη λέγαμε και με δυο νίκες καλα θα μαστε. Δεν το δέχομαι το βαθμολογικό. Την άλλη Πέμπτη θα το ξανασυζητήσουμε βλέποντας τι θα κάνουμε με Φενέρ.

Ψυχολογικο, χμμ...καταλαβαίνω πως το λες. Ελπίζω να μας βοηθήσει η συνέχεια να μην χρειαστεί να το αντιμετωπίσουμε.

Έχει ανέβει τόσο πολύ φέτος το επίπεδο που δεν μας παίρνει για μια ακόμα εντός έδρας ήττα. Καταλαβαίνω τον τρόπο που σκέφτεσαι ότι όντως είναι πολύ νωρίς και μάλιστα εμάς τώρα θα αρχίσει να χαλαρώνει κάπως το πρόγραμμα αλλά δεν μπορώ να πω ότι η άποψη του ριπσιτυ απέχει πολύ από την πραγματικότητα.

basket72
QUOTE (akratacity @ Nov 10 2018, 00:56 ) *
Έχει ανέβει τόσο πολύ φέτος το επίπεδο που δεν μας παίρνει για μια ακόμα εντός έδρας ήττα. Καταλαβαίνω τον τρόπο που σκέφτεσαι ότι όντως είναι πολύ νωρίς και μάλιστα εμάς τώρα θα αρχίσει να χαλαρώνει κάπως το πρόγραμμα αλλά δεν μπορώ να πω ότι η άποψη του ριπσιτυ απέχει πολύ από την πραγματικότητα.



Δεν ξέρω βρε συ αν απέχει πολύ από την πραγματικότητα, αλλά σίγουρα θα έπρεπε.
Απόψε τη μεγαλύτερη ευθύνη την έχει ο Μπλατ. Έπαιξε κι έχασε σε διάφορα επίπεδα. Εύλογο ωστόσο- κι αυτός ακόμα δοκιμάζει/εται.
Από τη στιγμή που ολοκληρώθηκε το ρόστερ, λέω ότι φέτος στο ΣΕΦ έχουν κυκλώσει το πρωτάθλημα, άσχετα αν εμένα προσωπικά δεν μου λέει και πολλά η (έστω κι αναβαθμισμένη φέτος) Α1.
Το θεωρώ λογικό πάντως.
Η ομάδα έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης και αυτό φυσικά περιλαμβάνει και τον προπονητή μας. Την επόμενη ας δοκιμάσει και περισσότερο Βεζένκοφ όταν βλέπει τόσο αρνητικό Παπανικολάου.


akratacity
QUOTE (basket72 @ Nov 10 2018, 01:03 ) *
Δεν ξέρω βρε συ αν απέχει πολύ από την πραγματικότητα, αλλά σίγουρα θα έπρεπε.
Απόψε τη μεγαλύτερη ευθύνη την έχει ο Μπλατ. Έπαιξε κι έχασε σε διάφορα επίπεδα. Εύλογο ωστόσο- κι αυτός ακόμα δοκιμάζει/εται.
Από τη στιγμή που ολοκληρώθηκε το ρόστερ, λέω ότι φέτος στο ΣΕΦ έχουν κυκλώσει το πρωτάθλημα, άσχετα αν εμένα προσωπικά δεν μου λέει και πολλά η (έστω κι αναβαθμισμένη φέτος) Α1.
Το θεωρώ λογικό πάντως.
Η ομάδα έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης και αυτό φυσικά περιλαμβάνει και τον προπονητή μας. Την επόμενη ας δοκιμάσει και περισσότερο Βεζένκοφ όταν βλέπει τόσο αρνητικό Παπανικολάου.

Κοίταξε μέχρι τώρα δεν έχουμε κάποιο δείγμα ότι εχουμε κυκλωσει το πρωτάθλημα. Βλέπουμε να προσπαθεί να κάνει συντηρηση μέσω του πρωταθλήματος. Ακομα και το ροστερ μας δεν πιστεύω ότι στήθηκε με δεδομένο να μπορεί να ματσαρει τον Παο κάτι που γινόταν κατά κόρον από τους απέναντι τις σεζόν του Πεδουλακη. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην κυνηγήσουμε την υπέρβαση στην Ευρωλίγκα με όλες μας τις δυνάμεις. Το πρωτάθλημα είναι λογικό να το θέλουμε πολύ πάντως αφενός γτ είμαστε δύο χρόνια χωρίς τίτλο και αφετέρου γτ είναι η ασφαλής οδός για μια πετυχημένη πρώτη προπονητική χρόνια...
basket72
QUOTE (akratacity @ Nov 10 2018, 01:20 ) *
Το πρωτάθλημα είναι λογικό να το θέλουμε πολύ πάντως αφενός γτ είμαστε δύο χρόνια χωρίς τίτλο και αφετέρου γτ είναι η ασφαλής οδός για μια πετυχημένη πρώτη προπονητική χρόνια...


Απαντάς και μόνος σου φίλε Acrata.
Έπειτα οι παίκτες που πήρε είναι φως φανάρι ότι αποτελούν επενδύσεις για την επόμενη/ες χρονιές. Είναι φουλ(του άσσου biggrin.gif ) άπειροι.

Κατά τ' άλλα θα συμφωνήσω ότι δεν έχουμε άλλες ενδείξεις μέχρι τώρα. Θα χρειαστεί να περιμένουμε λίγες ημέρες ακόμα για μια πρώτη σοβαρή εικόνα. Μέχρι τον επόμενο αγώνα στο ΟΑΚΑ. wink.gif
akratacity
QUOTE (basket72 @ Nov 10 2018, 01:24 ) *
Απαντάς και μόνος σου φίλε Acrata.
Έπειτα οι παίκτες που πήρε είναι φως φανάρι ότι αποτελούν επενδύσεις για την επόμενη/ες χρονιές. Είναι φουλ(του άσσου biggrin.gif ) άπειροι.

Κατά τ' άλλα θα συμφωνήσω ότι δεν έχουμε άλλες ενδείξεις μέχρι τώρα. Θα χρειαστεί να περιμένουμε λίγες ημέρες ακόμα για μια πρώτη σοβαρή εικόνα. Μέχρι τον επόμενο αγώνα στο ΟΑΚΑ. wink.gif

Αν κατάλαβα καλά εσύ λες ότι θα πάμε φουλ για πρωτάθλημα εις βάρος της ευρωπαϊκής πορείας. Εγώ με αυτό δεν συμφωνώ γτ δεν πιστεύω ότι στην ομάδα σκέφτονται με τέτοιο τρόπο.

Τι προσδοκάς να δεις στο ντέρμπι πρωταθλήματος δηλαδή;
basket72
QUOTE (akratacity @ Nov 10 2018, 01:30 ) *
Αν κατάλαβα καλά εσύ λες ότι θα πάμε φουλ για πρωτάθλημα εις βάρος της ευρωπαϊκής πορείας. Εγώ με αυτό δεν συμφωνώ γτ δεν πιστεύω ότι στην ομάδα σκέφτονται με τέτοιο τρόπο.

Τι προσδοκάς να δεις στο ντέρμπι πρωταθλήματος δηλαδή;



Καλύτερη διαχείριση από τον Μπλατ βασικά. Ελπίζω επίσης να έχουμε και τον Στρέλνιεξ που λείπει πολύ.

Δεν πιστεύω ότι θα αφήσουμε την Ευρώπη κατόπιν επιλογής. Πιστεύω ότι αυτή θα μας αφήσει κάποια στιγμή. biggrin.gif

Νομίζω ότι φτιάχνεται ομάδα για του χρόνου. Για την Ευρώπη μιλάω.
papp7
Ο μαντζαρης ξεκαθαρα δεν κανει αυτα που θελει ο μπλατ και ο προπονητης προτιμησε να την βγαλει με τους σπαν τουπαν γκος δειχνοντας του οτι και αναγκη να τον εχει εφοσον δεν δειξει αλλο αγωνιστικο προφιλ δεν θα παιζει.Σε αυτη την περιπτωση λοιπον μηπως εχουμε αναγκη περισσοτερο απο εναν παικτη 1-2 αντι για 3ο ξενο 5αρι?
akratacity
QUOTE (basket72 @ Nov 10 2018, 01:37 ) *
Καλύτερη διαχείριση από τον Μπλατ βασικά. Ελπίζω επίσης να έχουμε και τον Στρέλνιεξ που λείπει πολύ.

Δεν πιστεύω ότι θα αφήσουμε την Ευρώπη κατόπιν επιλογής. Πιστεύω ότι αυτή θα μας αφήσει κάποια στιγμή. biggrin.gif

Νομίζω ότι φτιάχνεται ομάδα για του χρόνου. Για την Ευρώπη μιλάω.

Εντάξει δεν είναι εκτός λογικής το σκεπτικό σου το αντίθετο θα έλεγα.

Ειδικά φέτος που η 8αδα δεν είναι εγγυημένη. Οι επόμενες αγωνιστικές θα κρίνουν πολλά.

Σίγουρα ο Μπλατ θα αναπροσαρμοσει κάποια από τα πλάνα του στο ματς πρωταθλήματος. Σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον.
Conan1982
Το ανησυχητικό δεν είναι τόσο η εικόνα της ομάδας σαν ομάδα, έχει δείξει και στα 2 πρώτα παιχνίδια και στα πρώτα ημίχρονα με ΤΣΣΚΑ και ΠΑΟ ότι μπορεί να παίξει στα ίσια κάθε ομάδα (εντάξει πρέπει να το δούμε και με Φενέρ, Ρεάλ), το ανησυχητικό είναι λίγο η στελέχωση της που φαίνεται ότι δεν είναι ικανοποιητική.
Ο Μπλατ το δείχνει ότι δεν υπολογίζει Τολιόπουλο, Μάντζαρη, ο Τουπάν δεν είναι γκαρντ, ο Τίμα μέχρι τώρα δεν έχει κάνει τίποτα πλην χθες, ο Λεντέι με τον Γκος, περισσότερο ή λιγότερο παραμένουν στοιχήματα και δεν φταίει απαραίτητα ο Μπλατ που το μπάτζετ δεν ήταν υψηλό, ο Παπανικολάου κινείται φέτος σε χαμηλά επίπεδα. Όπως δεν υπάρχουν αξιόλογοι Έλληνες βλέπω την επόμενη χρονια, αν και νωρίς ακόμα να πηγαίνουμε κι εμείς σε διαφορετικές συνθέσεις σε Ελλάδα και Ευρώπη.
basket72
QUOTE (Conan1982 @ Nov 10 2018, 09:18 ) *
Το ανησυχητικό δεν είναι τόσο η εικόνα της ομάδας σαν ομάδα, έχει δείξει και στα 2 πρώτα παιχνίδια και στα πρώτα ημίχρονα με ΤΣΣΚΑ και ΠΑΟ ότι μπορεί να παίξει στα ίσια κάθε ομάδα (εντάξει πρέπει να το δούμε και με Φενέρ, Ρεάλ), το ανησυχητικό είναι λίγο η στελέχωση της που φαίνεται ότι δεν είναι ικανοποιητική.
Ο Μπλατ το δείχνει ότι δεν υπολογίζει Τολιόπουλο, Μάντζαρη, ο Τουπάν δεν είναι γκαρντ, ο Τίμα μέχρι τώρα δεν έχει κάνει τίποτα πλην χθες, ο Λεντέι με τον Γκος, περισσότερο ή λιγότερο παραμένουν στοιχήματα και δεν φταίει απαραίτητα ο Μπλατ που το μπάτζετ δεν ήταν υψηλό, ο Παπανικολάου κινείται φέτος σε χαμηλά επίπεδα. Όπως δεν υπάρχουν αξιόλογοι Έλληνες βλέπω την επόμενη χρονια, αν και νωρίς ακόμα να πηγαίνουμε κι εμείς σε διαφορετικές συνθέσεις σε Ελλάδα και Ευρώπη.



Με τον Μάντζαρη προφανώς κι έκανε λάθος χτες ο Μπλατ. Τα 2 μας γκαρντ δεν ήταν για να βγάλουν τόσα λεπτά. Από την άλλη ήταν κι η απουσία Στρέλνιεξ σε μια έτσι κι αλλιώς προβληματική γραμμή κοντών και δη στις αμυντικές της ικανότητες.

Ίσως να βγει και σε καλό το χθεσινό. Τα είδε ο Μπλατ και θα πάει για παίκτη ενώ θα διευρύνει λίγο το ροτέισον. Είπαμε, ο Μάντζαρης δεν γίνεται να λογίζεται ως παίκτης των 20+ λεπτών αλλά όχι και να μην παίρνει χρόνο σε τέτοιο ματς.
Το ίδιο κι ο Τολιόπουλος στην Α1.

Στους ψηλούς δε ακόμα και με έναν Κλ.Τσάπμαν θα είχαμε +5 ριμπς. που μάς κόστισαν χθες.
Το έχω ξαναπεί ότι δεν είναι ανάγκη να είναι ΜΑΠ.

Πιστεύω ότι το ματς κρίθηκε κυρίως από τα λάθη του Μπλατ από τη μία κι από τις σωστές παρεμβάσεις/διαχείριση του Τσάβι από την άλλη. rolleyes.gif
Απόλυτα λογικό μιας κι ο ένας μετράει μια ντουζίνα επίσημα παιχνίδια με τον Ολυμπιακό κι ο άλλος κλείνει σχεδόν 2 χρόνια.
Προς τα τέλη της σεζόν θα ανατραπεί πιστεύω αυτός ο συσχεστισμός λόγω ξεκάθαρης υπεροχής του Μπλατ. Ελπίζω τουλάχιστον γιατί πολλά έχουν δει τα μάτια μας. tongue.gif
Stavros7
Δυστυχώς ο Goss δεν κάνει για τον Ολυμπιακό.Άβουλος και διστακτικός.Άλλος Roberts μας βγήκε.Απογοήτευση.
LeDey δεν βοηθά.Θυμάστε που λέγαμε το καλοκαίρι πως έχουμε μαζέψει πολλά στοιχήματα?Ε,να τα αποτελέσματα τώρα.Κάποιοι παίκτες-στοιχήματα νομοτελειακά ΔΕΝ θα βγουν.Και η πλάκα είναι πως εγκαταλείψαμε την τακτική του 1+1 φέτος στα συμβόλαια.Άρα κάποιους θα τους φάμε στην μάπα και του χρόνου.

Μιά από τα ίδια και φέτος προβλέπω.Μέτρια πορεία στην Ευρώπη και πρωτάθλημα στους απέναντι.
Αν δεν πέσουν λεφτά σε κομβικές θέσεις,δεν γίνεται δουλειά.Κουραστήκαμε.
pan24
QUOTE (Stavros7 @ Nov 10 2018, 12:47 ) *
Δυστυχώς ο Goss δεν κάνει για τον Ολυμπιακό.Άβουλος και διστακτικός.Άλλος Roberts μας βγήκε.Απογοήτευση.
LeDey δεν βοηθά.Θυμάστε που λέγαμε το καλοκαίρι πως έχουμε μαζέψει πολλά στοιχήματα?Ε,να τα αποτελέσματα τώρα.Κάποιοι παίκτες-στοιχήματα νομοτελειακά ΔΕΝ θα βγουν.Και η πλάκα είναι πως εγκαταλείψαμε την τακτική του 1+1 φέτος στα συμβόλαια.Άρα κάποιους θα τους φάμε στην μάπα και του χρόνου.

Μιά από τα ίδια και φέτος προβλέπω.Μέτρια πορεία στην Ευρώπη και πρωτάθλημα στους απέναντι.
Αν δεν πέσουν λεφτά σε κομβικές θέσεις,δεν γίνεται δουλειά.Κουραστήκαμε.

Ενα χαρακτηριστικο των παικτων που δεν εχουν ξαναπαιξει σε τοσο υψηλο επιπεδο(στο 99,9% των παικτων οχι σε λιγες περιπτωσεις) ειναι οτι θελουν χρονο
Εχει περασει σκαρτος ενας μηνας απο την εναρξη των επσημων υποχρεωσεων
Κατα τον Γεναρη-Φλεβαρη θα φανει αν μπορουν και ποσο
eddiedimitris
QUOTE (Stavros7 @ Nov 10 2018, 13:47 ) *
Δυστυχώς ο Goss δεν κάνει για τον Ολυμπιακό.Άβουλος και διστακτικός.Άλλος Roberts μας βγήκε.Απογοήτευση.
LeDey δεν βοηθά.Θυμάστε που λέγαμε το καλοκαίρι πως έχουμε μαζέψει πολλά στοιχήματα?Ε,να τα αποτελέσματα τώρα.Κάποιοι παίκτες-στοιχήματα νομοτελειακά ΔΕΝ θα βγουν.Και η πλάκα είναι πως εγκαταλείψαμε την τακτική του 1+1 φέτος στα συμβόλαια.Άρα κάποιους θα τους φάμε στην μάπα και του χρόνου.

Μιά από τα ίδια και φέτος προβλέπω.Μέτρια πορεία στην Ευρώπη και πρωτάθλημα στους απέναντι.
Αν δεν πέσουν λεφτά σε κομβικές θέσεις,δεν γίνεται δουλειά.Κουραστήκαμε.

1)Πιστευω ότι Λεντει και Γκος αν δουλέψουν πολύ απ του χρόνου θα είναι πολύ δυνατές μονάδες.

2)Δεν μπορώ να καταλάβω τους προέδρους για άλλη μια φορά...Έχεις δώσει ένα σωρό χρήματα Γι αυτό το οικοδόμημα από κάθε άποψη και τσιγκουνεύεσαι να δώσεις πιθανώς 1,5 μυριο παραπάνω και έτσι καις όλο το οικοδόμημα.

Η ομάδα φωνάζει από χιλιόμετρα ότι θέλει ένα καλό γκαρντ ακόμα και ένα ψηλό δυνατό...Γιατί να πάει απάτη η χρόνια για κάτι τους εμφανές?Γιατι να τζογαρουμε πάλι τον Ιανουάριο?Κριμα για τον κόπο τους και τα χρηματα που δίνουν.
Stavros7
QUOTE
Πιστευω ότι Λεντει και Γκος αν δουλέψουν πολύ απ του χρόνου θα είναι πολύ δυνατές μονάδες.

Παιδιά αν είναι να περιμένω ένα ολόκληρο χρόνο για να δω τον Goss,ζήτω που καήκαμε!
Δηλαδή θα παίξει καλά από τη νέα σεζόν και στο τέλος του συμβολαίου του το 2020 θα τον χάσω γιατί θα τον χτυπήσουν οι Ρωσο-Ισπανο-Τούρκοι με τα λεφτά τους! Ο καλός παίκτης φαίνεται!Ο Goss πνίγηκε στην άμυνα των απέναντι χθες,τι να λέμε τώρα.
Coach Periklis
Πολύ πιθανό να συμβεί και αυτό απ την στιγμή που δεν είμαστε ομάδα μεγαθήριο - καρχαρίας

Παρόλα αυτά με τέτοια μπάτζετ κακώς περιμένουμε κούπες. Καλύτερα να κάνουμε όντως υπομονή


Κι εγώ δεν θέλω να χάνω και θέλω Φ 4 αλλά έχω αρχίσει εκτός από απογοήτευση να έχω χωνέψει και την πραγματικότητα. Μετά το back2back είμαστε tier 2. Tier 1 ήμασταν καμία 5τια το πολύ


Και δεν θα χρειαστεί μια σεζόν. Ίσως για έναν παίκτη βέβαια. Γενικότερα Φλεβάρη Μάρτη θα ξέρουμε τι δουλειά έχει γίνει
eddiedimitris
QUOTE (Stavros7 @ Nov 10 2018, 14:32 ) *
[i]

Παιδιά αν είναι να περιμένω ένα ολόκληρο χρόνο για να δω τον Goss,ζήτω που καήκαμε!
Δηλαδή θα παίξει καλά από τη νέα σεζόν και στο τέλος του συμβολαίου του το 2020 θα τον χάσω γιατί θατον χτυπήσουν οι Ρωσο-Ισπανο-Τούρκοι?! Ο καλός παίκτης φαίνεται!Ο Goss πνίγηκε στην άμυνα των απέναντι χθες,τι να λέμε τώρα.

Στα χρήματα αυτά αναγκαστικά δεν μπορείς να κανείς κάτι άλλο...Πιστεύεις ότι υπάρχει καλύτερο γκαρντ σε αυτή την ηλικία και σε αυτά τα χρήματα ?
Stavros7
Α δηλαδή αποδεχόμαστε πως έστω και μικρή υπέρβαση για Guard αποκλείεται?
Ε τότε φίλε μου ας συνηθίσουμε στις ήττες.Τι να σου πω.Δυστυχώς δεν μπορούν όλοι να βγαίνουν Law.
O άλλος είδε πέρυσι πως η ομάδα του δεν πήγαινε καλά και έφερε Mike James τον Φλεβάρη με τα γνωστά αποτελέσματα.
Coach Periklis
QUOTE (Stavros7 @ Nov 10 2018, 13:38 ) *
Α δηλαδή αποδεχόμαστε πως έστω και μικρή υπέρβαση για Guard αποκλείεται?
Ε τότε φίλε μου ας συνηθίσουμε στις ήττες.Τι να σου πω. Δυστυχώς δεν μπορούν όλοι να βγαίνουν Law.
O άλλος είδε πέρυσι πως η ομάδα του δεν πήγαινε καλά και έφερε Mike James τον Φλεβάρη με τα γνωστά αποτελέσματα.


Δεν έχεις συνηθίσει τόσα χρόνια tongue.gif
Stavros7
Όχι γιατί κάναμε κάποια διαλείμματα με Πρωταθλήματα και βλέπω πως πάει πάλι να παγιωθεί μία χρόνια κατάσταση ατιτλίας.
RipCity
Υπέρβαση έγινε με Timma απ' ότι φαίνεται, αν και πιο χρήσιμος θα ήταν ένας guard αντί για 3ο τριάρι. Με 3 χειριστές να υπολογίζονται δε βγαίνει η χρονιά. Όσο κι αν βελτιωθεί ο Toupane τέτοιος δε θα γίνει. Εγώ εκεί βλέπω μεγαλύτερο πρόβλημα τελικά από τον ψηλό. Ειδικά όταν βλέπω Σπανούλη να κατεβάζει μπάλα και να τον χτυπάνε σε κάθε άμυνα καταλαβαίνω πως ο χρόνος του πρέπει να περιοριστεί περισσότερο για να είναι φρέσκος στο κλείσιμο των αγώνων.
Stavros7
Με τέτοιον Goss,μη σου πω πως θα χτυπάει 30'+ ο V-Span.

* Για το ιατρικό τιμ,μην τα ξαναλέμε.Όσες αλλαγές κι αν γίνουν,κάποιες αξίες μένουν αναλλοίωτες!Παίκτη μη αποθεραπευμένο 100% τον έβαλαν μέσα και έπαθε υποτροπή στην θλάση του (1ου βαθμού).Τι να πεις.
eddiedimitris
QUOTE (Stavros7 @ Nov 10 2018, 14:38 ) *
Α δηλαδή αποδεχόμαστε πως έστω και μικρή υπέρβαση για Guard αποκλείεται?
Ε τότε φίλε μου ας συνηθίσουμε στις ήττες.Τι να σου πω.Δυστυχώς δεν μπορούν όλοι να βγαίνουν Law.
O άλλος είδε πέρυσι πως η ομάδα του δεν πήγαινε καλά και έφερε Mike James τον Φλεβάρη με τα γνωστά αποτελέσματα.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...Αυτό έγραψα πιο πάνω ότι καλό είναι να δώσεις κανα φράγκο παραπάνω για να μη πηγαίνουν χαμένα τα ήδη πολλά που δίνεις...
Τον Γκος καλό είναι που τον έχεις,καλό είναι να έχεις παίχτες που έχουν πιθανότητες να σου βγουν απλά πρέπει να έχεις δίπλα τους και κανα δυο πολύ καλούς έτοιμους...Εμείς έχουμε μόνο Σπάν...
shtarkws
QUOTE(basket72 @ Nov 10 2018, 12:37 ) *
Με τον Μάντζαρη προφανώς κι έκανε λάθος χτες ο Μπλατ. Τα 2 μας γκαρντ δεν ήταν για να βγάλουν τόσα λεπτά. Από την άλλη ήταν κι η απουσία Στρέλνιεξ σε μια έτσι κι αλλιώς προβληματική γραμμή κοντών και δη στις αμυντικές της ικανότητες.

Ίσως να βγει και σε καλό το χθεσινό. Τα είδε ο Μπλατ και θα πάει για παίκτη ενώ θα διευρύνει λίγο το ροτέισον. Είπαμε, ο Μάντζαρης δεν γίνεται να λογίζεται ως παίκτης των 20+ λεπτών αλλά όχι και να μην παίρνει χρόνο σε τέτοιο ματς.
Το ίδιο κι ο Τολιόπουλος στην Α1.

Στους ψηλούς δε ακόμα και με έναν Κλ.Τσάπμαν θα είχαμε +5 ριμπς. που μάς κόστισαν χθες.
Το έχω ξαναπεί ότι δεν είναι ανάγκη να είναι ΜΑΠ.

Πιστεύω ότι το ματς κρίθηκε κυρίως από τα λάθη του Μπλατ από τη μία κι από τις σωστές παρεμβάσεις/διαχείριση του Τσάβι από την άλλη. rolleyes.gif
Απόλυτα λογικό μιας κι ο ένας μετράει μια ντουζίνα επίσημα παιχνίδια με τον Ολυμπιακό κι ο άλλος κλείνει σχεδόν 2 χρόνια.
Προς τα τέλη της σεζόν θα ανατραπεί πιστεύω αυτός ο συσχεστισμός λόγω ξεκάθαρης υπεροχής του Μπλατ. Ελπίζω τουλάχιστον γιατί πολλά έχουν δει τα μάτια μας. tongue.gif


ο Σπαν επαιξε 23 λεπτα
ο Γκος 22 λεπτα
ο Τουπαν 21 λεπτα
ο Παπ 21 λεπτα

και γενικα πλην του Πριντ κανεις δεν επαιξε πολυ. Αρα δεν ειναι οτι ο Μπλατ αφησε καποιον να σκασει στο παρκε και δεν εβαλε τον χ η ψ μεσα. Αυτους ειχε αυτους εβαλε. Προφανως αν ηταν ετοιμος ο Στρελνιεξ θα επαιρνε και αυτος σημαντικο χρονο. Προφανως δεν υπολογιζει τον Ματζαρη, αλλα αυτο δεν ειναι κατι για το οποιο πρωτοι εσεις οι φιλοι του Ολυμπιακου ζητουσατε με βαση την εικονα του Βαγγέλη?

Ειναι λογικο οτι ο Μπλατ στην πρωτη του χρονια πειραματιζεται και προσπαθει να βαλει τον καθε παικτη σε συνθηκες τετιοιες που θα τον κανουν να καταλαβει τι ψαρια πιανει ο καθενας. Imo πρεπει να περιμενετε την επομενη χρονια για να δειτε τις μεγιστες δυνατοτητες της ομαδας, χωρις να σημαινει φυσικα οτι η εφετινη χρονια ειναι για πεταγμα. Αυτο που πιστευω οτι σκεφτεται ο Μπλατ ειναι το εξης, εχω 5 6 Ελληνες που μπορουν να ειναι καλοι η μετριοι ρολιστες, μου λειπουν 6 καλοι ξενοι για να κανω την ομαδα που θελω. Φετος απο τους 6 θα βρει τους 3. Αν πετυχει και εναν με 2 του χρονου ο Ολυμπιακος θα ανεβασει το ταβανι του.
G-arenas
εγω παντως οσον αφορα τα γκαρντ και τους χειριστες δεν βλεπω κανενα προβλημα. εχετε γκος, στρελνιεκς, μαντζαρη και τολιοπουλο, ενω και σπαν στο 2. τωρα αν ο μπλατ δεν θελει καθολου τον τολιο(ελα στην παναθα!) και τον μαντζαρη και ταυτοχρονα δεν εχει λετονο, τοτε δεν φταιει το ροστερ. χθες αν απλως επαιζε 10-15 λεπτα ο μαντζαρης το ματς θα το ειχατε παρει ευκολα. το μονο που εκανε ο παο ηταν πιεση στην μπαλα και ξυλο. τιποτα αλλο. απλως στο β ημιχρονο τα φτυσατε.

εγω συνεχιζω να πιστευω οτι ο οσφπ ειναι καλυτερος απο τον παο. φανηκε αυτο χθες απο το πως γυριζε την μπαλα στην επιθεση. το ματς το χασε μονος του ο μπλατ με την επιλογη του να κατεβει μονο με 2 ασσους με τον εναν να ειναι ο σπαν. πραγματικα δεν ειχε που αλλου να χτυπησει ο τσαβι. απλως πρεπει να αναθεωρησει λιγο το rotation του.

αν ειναι να αποκτηθει παικτης μονο για 5αρι. για τιποτα αλλο. επισης πρεπει και ο βεζενκοφ να παιζει περισσοτερο. δεν γινεται να εχει κανει τοσο καλα ματς και σε 2 συνεχομενους αγωνες να παιζει σκαρτα 7λεπτα και αν.
Stavros7
QUOTE
εγω παντως οσον αφορα τα γκαρντ και τους χειριστες δεν βλεπω κανενα προβλημα. εχετε γκος, στρελνιεκς, μαντζαρη και τολιοπουλο, ενω και σπαν στο 2.


Με Σπανούλη στα 36 πλέον και με Μάντζαρη να κάνει....παπάδες στο παρκέ! wink.gif
Για τον Goss τον είδες χθες!Ότι είδες πες μας!
Για Τολιόπουλο ασχολίαστο.Τον είδες να παίζει καθόλου φέτος πέρα από κάτι 3λεπτα?

Eπίσης με ποια λογική εγώ πρέπει να δεχτώ πως ο Lekavicius είναι χειρότερος του Goss?
RipCity
QUOTE (shtarkws @ Nov 10 2018, 13:01 ) *
ο Σπαν επαιξε 23 λεπτα
ο Γκος 22 λεπτα
ο Τουπαν 21 λεπτα
ο Παπ 21 λεπτα


Tο κοιτάς κάπως λάθος. ειδικά ο Σπανούλης ήταν και πολλά τα 23 λεπτά χθες, από τα 12-13 έμοιαζε θολωμένος. Έπαιξαν ελάχιστα ο ένας δίπλα στον άλλο. Όλα τα λεπτά τους ήταν κάτω από φουλ πίεση που έπρεπε και να κατεβάσουν μπάλα και να οργανώσουν μετά. Ο Πασκουάλ το είχε δει και τους πίεζε συνεχώς κι όποτε είχε ευκαιρία έκανε και double team. Τα 30 λεπτά του Σπανούλη στη Μόσχα ήταν πολύ πιο χαλαρά από τα 23 χθεσινά.
shtarkws
QUOTE(RipCity @ Nov 10 2018, 14:18 ) *
Tο κοιτάς κάπως λάθος. ειδικά ο Σπανούλης ήταν και πολλά τα 23 λεπτά χθες, από τα 12-13 έμοιαζε θολωμένος. Έπαιξαν ελάχιστα ο ένας δίπλα στον άλλο. Όλα τα λεπτά τους ήταν κάτω από φουλ πίεση που έπρεπε και να κατεβάσουν μπάλα και να οργανώσουν μετά. Ο Πασκουάλ το είχε δει και τους πίεζε συνεχώς κι όποτε είχε ευκαιρία έκανε και double team. Τα 30 λεπτά του Σπανούλη στη Μόσχα ήταν πολύ πιο χαλαρά από τα 23 χθεσινά.


Νομιζω οτι και ο Μπλατ το ειδε αυτο, το θεμα ειναι οτι δεν ειχε αλλον να βαλει. Αν ηταν διαθεσιμος ο Στρελνιεξ καπου τοσο θα επαιζε ο Μπιλ. Δεν νομιζω οτι τα 2 λεπτα αντι 6 του Μαντζαρη θα εκαναν καμια διαφορα
Stavros7
Πολλά ήταν τα 23 σκασμένα λεπτά του Σπανούλη χθες...Η Εικόνα μιλούσε από μόνη της.
natouralistis
QUOTE (pan24 @ Nov 10 2018, 13:16 ) *
Ενα χαρακτηριστικο των παικτων που δεν εχουν ξαναπαιξει σε τοσο υψηλο επιπεδο(στο 99,9% των παικτων οχι σε λιγες περιπτωσεις) ειναι οτι θελουν χρονο
Εχει περασει σκαρτος ενας μηνας απο την εναρξη των επσημων υποχρεωσεων
Κατα τον Γεναρη-Φλεβαρη θα φανει αν μπορουν και ποσο


Στις αλλαγές που παίζουν οι ομάδες στα σκριν, όταν η επιτιθέμενη ομάδα καταφέρει να περάσει με μια λόμπα τη μπάλα στον ψηλό, το μόνο που μπορεί να κάνει ο αμυνόμενος κοντός, είναι να χαραμίσει ένα ομαδικό φάουλ. Βλ. Φάση Γκιστ - Τουπάν χθές. Με το που πήρε τη μπάλα ο Γκιστ ο Τουπάν του χάρισε ένα φάουλ για να μη φάμε καλάθι.

Ο Λεντέι, με τον χειρότερο αμυντικά γκαρντ που μπορεί να βρει στη διοργάνωση, τον Λοτζέσκι, πήρε τη μπάλα στο ποστ και έψαξε να βρει πάσα στο 3ποντο. Με αθλητικό παίχτη πίσω του -όχι ψηλό- τον Αντετοκούνμπο έκανε 3 φορές βήματα. Το να μην έχεις μις ματς ψηλός με κοντό σε καθιστά εύκολα αντιμετωπίσιμο και εντελώς προβλέψιμο. Αμυντικά το κάθε αντίπαλο γκαρντ κάνει πάρτι από την αρχή της χρονιάς, με τον Λεντέι να είναι παρατηρητής, σε μια ομάδα που λόγω κυρίως του Σπανούλη έχει μάθει να ζει με hedge out και τριπλή αμυντική αλλαγή.

Άρα δεν θεωρώ πως το ζήτημα είναι το τρακ, έχει συγκεκριμένα χαρακτηριστικά που δεν ταιριάζουν με το υψηλό επίπεδο. Δεν θεωρώ ότι τον Φλεβάρη θα δω έναν παίχτη, που θα μπορεί να ηγηθεί της ομάδας ή θα μπορεί να βοηθήσει τουλάχιστον αμυντικά.
benchwarmer
Εμένα μου παραέκανε εντύπωση η μη χρησιμοποίηση του Μάντζαρη χτες. Ακόμα και όταν ο Στρέλνιεκς ήταν παρών, και οι Σπανούλης-Γκος καλοί ή έστω υποφερτοί, πάλι ο Μάντζαρης έβρισκε 8-10 λεπτά... Χτες που δεν υπήρχε ούτε ο Στρέλνιεκς, και ο Σπανούλης ήταν άθλιος και ο Γκος ανύπαρκτος, ο Μάντζαρης βρήκε 2 λεπτά κι αυτά με το ζόρι.
Δεν έχει καμία αγωνιστική λογική, οπότε και πάλι θα καταλήξω στην άποψη ότι ο Μπλατ γενικά ψάχνεται με διάφορα πράγματα, και ίσως όχι μόνο αγωνιστικά. Χτες εκ του αποτελέσματος βγήκε ξεκάθαρα χαμένος, όπως φυσικά θα ελεγχθεί και στο τέλος για τις όποιες άλλες επιλογές που από την αρχή φαίνονται "περίεργες" (πχ το κενό στο 5). Αλλά μέχρι τότε υπάρχει αρκετός δρόμος, το πρώτο ημίχρονο χτες ήταν μία πολύ καλή εικόνα του νέου τρόπου που θέλουμε να επιτίθεται η ομάδα, μένει να μπούνε και τα υπόλοιπα στοιχεία (ήδη σιγά σιγά βλέπουμε κάποιες προσπάθειες για ζώνες κλπ που είναι τελείως καινούριες) ώστε να συμπληρωθεί το παζλ, και βέβαια να αποδείξουν και οι παίχτες (νέοι και παλιοί) ότι καλώς αποτέλεσαν επιλογές του προπονητή.
Η σεζόν είναι μεγάλη, υπάρχει στη πορεία μία σειρά πιο εύκολων παιχνιδιών από ότι αυτά τα αρχικά, αλλά καλώς ή κακώς μία ήττα την επόμενη βδομάδα πολύ πιθανό να φέρει σαφείς αναταράξεις και αλλαγές.
Joda
QUOTE (Stavros7 @ Nov 10 2018, 14:32 ) *
[i]
Παιδιά αν είναι να περιμένω ένα ολόκληρο χρόνο για να δω τον Goss,ζήτω που καήκαμε!
Δηλαδή θα παίξει καλά από τη νέα σεζόν και στο τέλος του συμβολαίου του το 2020 θα τον χάσω γιατί θα τον χτυπήσουν οι Ρωσο-Ισπανο-Τούρκοι με τα λεφτά τους! Ο καλός παίκτης φαίνεται!Ο Goss πνίγηκε στην άμυνα των απέναντι χθες,τι να λέμε τώρα.


Υπολογισε οτι τοτε λογικα θα αποσυρθει ο Σπανουλης και τελειωνει και το συμβολαιο του Μαντζαρη επομενωςς θα μπορεις να χειριστεις το οικονομικο κομματι.Πιστευω ο Γκος με τον καιρο θα γινει απο τους πολυ ποιοτικους γκαρντ της ευρωλιγκας.Το γεγονος οτι δεν ειναι αρνητικος ειναι πολυ θετικο σημαδι.
Τωρα ο Λεντει δεν θεωρω οτι ειναι ιδια περιπτωση.Μου φαινεται λες και δεν το εχει γενικως,και εννοω μυαλο. Ελπιζω να κανω λαθος.
jazz thrilos
Για μένα ο Γκος είναι πολύ καλός παίχτης και με πολύ ψηλό ταβάνι. Αν δεν πιάσει στον Ολυμπιακό θα είναι εντελώς συγκυριακό το θέμα. Αν βελτιώσει λίγο το σουτ με δουλειά τα καλοκαίρια, θα πρόκειται για ολοκληρωμένο παίχτη σε ένα το πολύ δύο χρόνια. Ηδη όμως ειναι μια πολύ καλή λύση για ομάδες ευρωλίγκας. Επειδή δήλαδη κουτούλαγε χθές στο ΟΑΚΑ κι έκανε κακό παιχνίδι θα τον βγάλουμε "λίγο" για Ολυμπιακό; Διαφωνώ.

Για τον Λεντέι είπαμε, δεν αρκεί με τα όσα δείχνει μέχρι τώρα. Θέλουμε ψήλο οπωδήποτε.
Stavros7
QUOTE
Αν βελτιώσει λίγο το σουτ με δουλειά τα καλοκαίρια, θα πρόκειται για ολοκληρωμένο παίχτη σε ένα το πολύ δύο χρόνια

Καταρχήν ο Goss το 2020 που οριοθετείς εσύ πως θα τον δούμε ως ολοκληρωμένο,μάλλον θα τον βρει σε άλλη ομάδα. Θα περιμένει ο μεγάλος Οργανισμός που λέγεται Ολυμπιακός 2 χρόνια για να φτιάξει κάποιος Goss το σουτ του,να μην κουτουλάει και να μην φοβάται να πάρει προσπάθειες?

Tι να πω.Μάλλον έχουμε εθιστεί στις ήττες και πλέον δεν αντιδρούμε.1000 φορές να είχαμε τον 36χρονο Goss του ΠΑΟΚ.Πιο πολύ επιρροή στο παιχνίδι της ομάδας του έχει και φαίνεται και Καρυδάτος.
Αλλαγή Ξένων ΑΜΕΣΑ.LeDei & Goss δεν είναι επιπέδου Ολυμπιακού.25 χρόνια βλέπουμε μπάσκετ.Μπορούμε να κατάλαβουμε πια ποιος παίκτης κάνει και ποιος όχι.Αν καθυστερήσουμε,θα χαθεί και αυτή η χρονιά.
jazz thrilos
QUOTE (Stavros7 @ Nov 10 2018, 21:16 ) *
Καταρχήν ο Goss το 2020 που οριοθετείς εσύ πως θα τον δούμε ως ολοκληρωμένο,μάλλον θα τον βρει σε άλλη ομάδα. Θα περιμένει ο μεγάλος Οργανισμός που λέγεται Ολυμπιακός 2 χρόνια για να φτιάξει κάποιος Goss το σουτ του,να μην κουτουλάει και να μην φοβάται να πάρει προσπάθειες?

Tι να πω.Μάλλον έχουμε εθιστεί στις ήττες και πλέον δεν αντιδρούμε.1000 φορές να είχαμε τον 36χρονο Goss του ΠΑΟΚ.Πιο πολύ επιρροή στο παιχνίδι της ομάδας του έχει και φαίνεται και Καρυδάτος.
Αλλαγή Ξένων ΑΜΕΣΑ.LeDei & Goss δεν είναι επιπέδου Ολυμπιακού.25 χρόνια βλέπουμε μπάσκετ.Μπορούμε να κατάλαβουμε πια ποιος παίκτης κάνει και ποιος όχι.Αν καθυστερήσουμε,θα χαθεί και αυτή η χρονιά.


Τα 25 χρόνια εμπειρίας στο "βλέπω" σε κάνουν να είσαι τόσο απόλυτος οτι ο Γκος απλά δεν κάνει; Ή μήπως σε έχει χαλάσει η ήττα απο τον αιώνιο και θέλεις αίμα στην αρένα, να διώξουμε δυο-τρεις γιατί δεν σηκώνουμε ηττες απο τον Παναθηναικο; Πρώτη φορα τον είδες φέτος τον Γκος χθες;

Εν κατακλείδι, διαφωνούμε πλήρως.
Stavros7
Τα ίδια έλεγα πέρυσι για τον Roberts και τον Thompson και είχαν φαγωθεί όλοι να τους δώσουμε πίστωση χρόνου.
Για τον Thompson τα είδαμε,όσο για τον Roberts να ζήσουμε να θυμόμαστε τα 2 καλά ματς με Φενέρ και Παναθηναικό που έκανε σε όλη την χρονιά.

Σαφώς και διαφωνούμε,καθέτως και οριζοντίως.Και ναι,τα 25 χρόνια εμπειρίας με κάνουν να είμαι απόλυτος σε αυτό.
Εδώ θα είμαστε,στο τέλος της χρονιάς να κάνουμε τον απολογισμό.
duppont_jay
Κι εγω τεινω να συμφωνησω με τον αποψη του Σταυρος7.
Δεν μου γεμιζει το μaτι αυτος ο Goss.Ασφαλως θα περιμενω να δω μεγαλυτερο δειγμα αλλα το φοβαμαι πολυ.Παντως θελουμε παικτες.Εχει χτυπητες αδυναμιες το ροστερ.Ας ελπισουμε να το καταλαβουν οι προεδροι.
rankin
Πολύ νωρίς δικαιώνομαι που έκραζα όταν δεν πήραμε τον Χένρι γιατί... Άγνωστο το γιατί

Λείπει και ο Στρελνιεξ βέβαια, αλλά σε κάθε περίπτωση ο Ολυμπιακός θέλει γκαρντ σα τον Χένρι


Coach Periklis
Το in Blatt we trust πήγε περίπατο με μια ήττα απ τον Παναθηναϊκό

Κι εγώ έχω στεναχωρηθει απίστευτα πολύ από χτες γιατί δεν δέχομαι ότι ούτε ένας Μπλατ δεν μπορεί εκεί μέσα να κάνει ορθολογικό κοουτσαρισμα λες και υπνωτίζει το γήπεδο, αλλά λίγους μήνες ακόμα θα τους δώσω στην ομάδα

Αυτά που είδα στο πρώτο ημίχρονο είναι ωραία δείγματα. Μένει να τα κάνουμε περισσότερο χρόνο. Έχουμε καιρό να δούμε καλή κυκλοφορία όπως έχουμε φέτος, η διάρκεια λείπει και μένει να δούμε αν μπορούμε

Για Γκος τρέφω ελπίδες ακόμα. Για ΛεΝτεη δεν πείθομαι δυστυχώς
basket72
Ο Χένρι ήταν δεδομένο ότι κόλλαγε πιο πολύ στις ανάγκες της ομάδας. Επιπλέον είναι πιο παιγμένος από τον Τουπάν.

Παρόλα αυτά Τουπάν-Γκος -Τίμα και Βεζένοκφ είναι 100% καλές μεταγραφές. Το κρατάμε αυτό γιατί έχει ο καιρός γυρίσματα.
Ο Τίμα σηκώνει μια υποσημείωση σχετικά με τη δυνατότητά του να είναι συγκεντρωμένος και με κίνητρο όπως την τελευταία βδομάδα.
Σε κάθε περίπτωση είναι (κι αυτός) καλή μεταγραφή αν δει κανείς το ποσό που διαθέσαμε για δεσμευμένο παίκτη.

Νομίζω ότι η χθεσινή ήττα πόνεσε (σε συνέχεια των πολλών μαζεμένων τα 2 τελευταία χρόνια από τον "αιώνιο") κι έχουμε βιαστικές αντιδράσεις.


Ο Λεντέι μπορεί κι αυτός να αποδειχθεί καλή μεταγραφή αλλά στο μεταξύ ας φέρει κάποιον για δευτεροτρίτο όταν ο Ζακ χάνεται.

Εφόσον γυρίσει γρήγορα και υγιής ο Στρέλνιεξ. Αλλιώς πρέπει να πάμε για κοντό.

ΈΧω μια αίσθηση ότι το χθεσινό ματς θα φέρει καλά στον Ολυμπιακό και (πολλαπλά δυστυχώς) δεινά στον Παναθηναϊκό.
akratacity
QUOTE (rankin @ Nov 10 2018, 21:53 ) *
Πολύ νωρίς δικαιώνομαι που έκραζα όταν δεν πήραμε τον Χένρι γιατί... Άγνωστο το γιατί

Λείπει και ο Στρελνιεξ βέβαια, αλλά σε κάθε περίπτωση ο Ολυμπιακός θέλει γκαρντ σα τον Χένρι

Δεν νομίζω πως ειναι άγνωστο το γιατί δεν πηραμε τον Χένρι. Μια χαρά γνωστό είναι από τη στιγμή που ναυάγησε η περίπτωση του.

Άγνωστο είναι γτ πήγαμε στη λύση Τουπαν και όχι σε αντίστοιχο γκαρντ...Αυτό ναι είναι όντως άγνωστο οπότε μην λέμε ότι θέλουμε...

QUOTE (Stavros7 @ Nov 10 2018, 21:36 ) *
Τα ίδια έλεγα πέρυσι για τον Roberts και τον Thompson και είχαν φαγωθεί όλοι να τους δώσουμε πίστωση χρόνου.
Για τον Thompson τα είδαμε,όσο για τον Roberts να ζήσουμε να θυμόμαστε τα 2 καλά ματς με Φενέρ και Παναθηναικό που έκανε σε όλη την χρονιά.

Σαφώς και διαφωνούμε,καθέτως και οριζοντίως.Και ναι,τα 25 χρόνια εμπειρίας με κάνουν να είμαι απόλυτος σε αυτό.
Εδώ θα είμαστε,στο τέλος της χρονιάς να κάνουμε τον απολογισμό.

Ο Μπλατ πόσα χρόνια εμπειρίας έχει που πήγε και τους πήρε;;;

basket72
QUOTE (akratacity @ Nov 11 2018, 00:42 ) *
Δεν νομίζω πως ειναι άγνωστο το γιατί δεν πηραμε τον Χένρι. Μια χαρά γνωστό είναι από τη στιγμή που ναυάγησε η περίπτωση του.

Άγνωστο είναι γτ πήγαμε στη λύση Τουπαν και όχι σε αντίστοιχο γκαρντ...Αυτό ναι είναι όντως άγνωστο οπότε μην λέμε ότι θέλουμε...


Εγώ τον Τουπάν θα τον έβλεπα σε μια πεντάδα με Τίμα και Βεζένκοφ Λεντέι. Να τρέχει για 4 και παράλληλα να έχουμε 3 δυνατά και μακριά κορμιά (στην πίστα tongue.gif ) για να καλύπτουν την αμυντική ανεπάρκεια του Ζακ.

QUOTE (akratacity @ Nov 11 2018, 00:42 ) *
Ο Μπλατ πόσα χρόνια εμπειρίας έχει που πήγε και τους πήρε;;;


biggrin.gif Κάτι ψηλά. Παιδιά πέρα από την πλάκα ο Γκος συζητιέται έναν χρόνο τώρα στην Ευρώπη. Έκανε τον ντόρο της η απόκτησή του από τον Ολυμπιακό. Καμία μα καμία σχέση με τον Ρόμπερτς. Ο παίκτης θα παίξει μπάσκετ είτε στο τοπ επίπεδο της Ευρώπης είτε θα περάσει κι απέναντι.
Coach Periklis
δε θα έπρεπε έστω για τα μάτια του κόσμου να παίζαμε την ίδια ημέρα ΟΣΦΠ & ΠΑΟ στο πρωτάθλημα ;;; Γιατί σήμερα εμείς , λιγότερο από 48 ώρες ;;;
shaq7
QUOTE (Coach Periklis @ Nov 11 2018, 18:39 ) *
δε θα έπρεπε έστω για τα μάτια του κόσμου να παίζαμε την ίδια ημέρα ΟΣΦΠ & ΠΑΟ στο πρωτάθλημα ;;; Γιατί σήμερα εμείς , λιγότερο από 48 ώρες ;;;


Παιζουμε την Πεμπτη με φενερ παντως οποτε δεν νομιζω να μας χαλασε οτι παιξαμε σημερα.
Coach Periklis
QUOTE (shaq7 @ Nov 11 2018, 18:45 ) *
Παιζουμε την Πεμπτη με φενερ παντως οποτε δεν νομιζω να μας χαλασε οτι παιξαμε σημερα.


και 16/11 Παρασκευή ο ΠΑΟ , οπότε πάλι θα υπάρχει ομάδα με μια μέρα λιγότερη ξεκούρασης στο πρωτάθλημα . Οκ δεκτόν αλλά νόμιζα ότι το 48ωρο είναι στανταρ , μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια
Ginobili
QUOTE(Coach Periklis @ Nov 11 2018, 17:39 ) *
δε θα έπρεπε έστω για τα μάτια του κόσμου να παίζαμε την ίδια ημέρα ΟΣΦΠ & ΠΑΟ στο πρωτάθλημα ;;; Γιατί σήμερα εμείς , λιγότερο από 48 ώρες ;;;

Για να ξεκουραστείτε καλυτερα για την Φενερ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.