Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
RipCity
QUOTE (jazz thrilos @ Feb 18 2019, 21:25 ) *
Να πω την αλήθεια μου κι εγω οσο περνανε οι μερες τάσσομαι με την παραπάνω άποψη. Εχω ορκιστει στον εαυτο μου απο το 2012 οτι ποτέ, μα ποτέ δεν θα παραπονεθώ για οποιαδηποτε ασχημη μπασκετικη στιγμή η περιοδο ντεφορμαρισματος του Γιώργου. Το τηρησα και θα το τηρω οσο παιζει στον Ολυμπιακό. Όμως το τελευταίο συμβαν ξεφευγει εντελως απο το μπασκετικό κομμάτι.

Δεν ξερω τί επιδίωκε, δεν ξέρω αν ειναι συνηθες να τα λένε αυτά μεταξυ τους οι παίχτες στα τηλέφωνα, δεν ξέρω ποιός και γιατί το έβγαλε έξω. Αυτό που ξέρω είναι οτι δηλητηρίασε (ανεπανόρθωτα; ) το περιβάλλον της ομάδας και σίγουρα είχε και θα έχει επιπτώσεις στο αγωνιστικό κομμάτι. Επρεπε μάλλον να το ξέρει αυτό ο παίχτης.

Ενα σοβαρο ζήτημα (μη πληρωμή οφειλομένων) μετατράπηκε μεσω της δημοσιας συζητησης περι του κατεβαινω-δεν κατεβαινω να παιξω και του "δεν υπάρχει σάλιο" σε κουτσομπολίστικο ντιμπειτ με βλαπτικές επιδράσεις για τον σύλλογο. Δεν ξέρω αν υπάρχει γυρισμός απο αυτό. Νομιζω οτι βρισκομαστε μπροστα σε πληρη διάρηξη σχεσεων μεταξυ ορισμένων παιχτών και της παρουσας διοικησης της ομάδσς.


Το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό πάντως εγώ να τα λένε για τέτοια θέματα συμπαίκτες. Κι εγώ με τους συναδέλφους στη δουλειά μιλάμε για τα όποια προβληματα υπάρχουν. Από κει και πέρα αν δε μάθω πόσους μήνες πίσω είχε μείνει και πόσα θα τα πάρεις άμεσα του είπαν δεν μπορώ και να κρίνω. Αν πάντως ισχύουν ότι είχε να πληρωθεί από την περσινή σεζόν κι ότι στη τελευταία συνάντηση πριν το μήνυμα του είπαν δεν υπάρχει σάλιο, τότε αυτό υπερβαίνει κάθε όριο υπομονής που μπορεί να δείξει κάποιος, κατά την άποψή μου πάντα.
basket72
QUOTE (RipCity @ Feb 18 2019, 22:31 ) *
Το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό πάντως εγώ να τα λένε για τέτοια θέματα συμπαίκτες. Κι εγώ με τους συναδέλφους στη δουλειά μιλάμε για τα όποια προβληματα υπάρχουν. Από κει και πέρα αν δε μάθω πόσους μήνες πίσω είχε μείνει και πόσα θα τα πάρεις άμεσα του είπαν δεν μπορώ και να κρίνω. Αν πάντως ισχύουν ότι είχε να πληρωθεί από την περσινή σεζόν κι ότι στη τελευταία συνάντηση πριν το μήνυμα του είπαν δεν υπάρχει σάλιο, τότε αυτό υπερβαίνει κάθε όριο υπομονής που μπορεί να δείξει κάποιος, κατά την άποψή μου πάντα.



Συμφωνώ κι εγώ με τη σειρά μου.
Quincy
QUOTE(RipCity @ Feb 18 2019, 21:31 ) *
Αν πάντως ισχύουν ότι είχε να πληρωθεί από την περσινή σεζόν κι ότι στη τελευταία συνάντηση πριν το μήνυμα του είπαν δεν υπάρχει σάλιο, τότε αυτό υπερβαίνει κάθε όριο υπομονής που μπορεί να δείξει κάποιος, κατά την άποψή μου πάντα.


Κι εγώ εκεί πιστεύω πως έχει φτάσει το πράγμα. Γνωρίζοντας τις φήμες για τον Πρίντεζη από τα μαγαζιά που συχνάζει στις καλοκαιρινές διακοπές στην Σύρο. μέχρι τα λεφτά που τσόνταρε για το agean ball δεν μου φαίνεται καθόλου για τύπος που θα έλεγε τέτοιες κουβέντες αν η κατάσταση δεν είχε φτάσει στο απροχώρητο.
James K R
Προσφεύγει στο ΑΣΕΑΔ η ΚΑΕ Ολυμπιακός για την τιμωρία των 6 βαθμών :

http://www.basketblog.gr/έκανε-έφε...ιακός.html
stefkorner
Μπερτομέου: «Μια ομάδα μπορεί να παίζει στην Ευρωλίγκα χωρίς να συμμετέχει σε πρωτάθλημα»

πως και δεν το εχετε σχολιασει ακομα ; rolleyes.gif
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Feb 21 2019, 13:53 ) *
Μπερτομέου: «Μια ομάδα μπορεί να παίζει στην Ευρωλίγκα χωρίς να συμμετέχει σε πρωτάθλημα»

πως και δεν το εχετε σχολιασει ακομα ; rolleyes.gif

Μάλλον δεν μας άγχωσαν ιδιαίτερα οι αντίθετες απόψεις που ακούστηκαν τις προηγούμενες μέρες... smiley.gif
Zoys
QUOTE(stefkorner @ Feb 21 2019, 13:53 ) *
Μπερτομέου: «Μια ομάδα μπορεί να παίζει στην Ευρωλίγκα χωρίς να συμμετέχει σε πρωτάθλημα»

πως και δεν το εχετε σχολιασει ακομα ; rolleyes.gif

Αυτό ήταν δεδομένο για όποιον γνωρίζει τα στοιχειώδη. Όχι φυσικά για τη μερίδα των ελληνικών media που είχαν σπείρει τον πανικό σχετικά με τον δήθεν κίνδυνο που θα αντιμετώπιζε ο Ολυμπιακός όσον αφορά τη συμμετοχή του στην Ευρωλίγκα...
McRae
Το ιδιο το καταστατικο της Ευρωλιγκας αναφερει ρητα οτι οι ομαδες πρεπει να συμμετεχουν στις εγχωριες λιγκες.Δεν το εβγαλαν απο το κεφαλι τους ελληνες και ισπανοι δημοσιογραφοι.

https://www.mundodeportivo.com/baloncesto/2...cesto-2019.html

Απλα ο Μπερτομεου με τις δηλωσεις του επιβεβαιωσε οτι στον μαγικο κοσμο της Ευρωλιγκας καταστατικα και νομοι δεν εχουν καμια αξια.
pan24
Στο καταστατικο εχει προβλεφθει και παραθυρακι το οποιο ανεφεραν και οι Ελληνες δημοσιογραφοι

Λεει οτι με αποφαση του board των ιδιοκτητων(δηλαδη ψηφοφορια μεταξυ των 11 ομαδων που εχουν δεκαετες) μπορει να δοθει αδεια σε ομαδα να παιξει χωρις να συμμετεχει σε εγχωριο πρωταθλημα

Δηλαδη αν ενας απο αυτους με συμβολαιο θελει να παιζει χωρις να παιζει στο πρωταθλημα του αρκει να βρει αλλες 5 ψηφους ωστε μαζι με την δικη του να εχουν πλειοψηφια

Ευκολο δηλαδη δεδομενου οτι και οι 11 με συμβολαιο ειναι εμπορικες ομαδες και θελουν να διατηρησουν το επιπεδο
shaq7
Aν δεν κανω λαθος το καταστατικο της ευρωλιγκας γραφει αυτο που ειπε και ο μπερτομεου,οτι μπορει να αγωνιστει αν συμφωνησουν 5/10 ομαδες με συμβολαιο...Το οτι τα μεσα προσπαθουσαν να τρομοκρατησουν τον κοσμο ισχυει,εδω τωρα το sdna δεν εβγαλε καν την ειδηση του μπερτομεου αλλα εβγαλε αρθρο'' Ο Μπερτομέου κάνει business με ζημιές επί... 20 χρόνια!''. w00t.gif w00t.gif w00t.gif

Επισης εχτες ο δπγ στο ινσταγραμ απειλουσε τον εισαγγελεα και οποιον συνεργαστει μαζι του,περιεργο δεν εχει βγει καποια ειδηση...Μαλλον δεν το ειδαν,θα ξεχασαν να μπουν να το δουν...
McRae
Στο λινκ της mundo deportivo παραπανω εχει τον κανονισμο.

Η εξαιρεση αφορα την περιπτωση που η ομοσπονδοια της χωρας δεν αφηνει την ομαδα μελος της ευρωλιγκας να παρει μερος στο πρωταθλημα "if the club is prevented from participating in the national championship against its will" λεει.

Εδω δεν συμβαινει αυτο.Κανενας δεν απαγορευει την Ρεαλ και τον Ολυμπιακο απο το να παιξουν στα πρταθληματα.Οι ιδιοι για τους δικους τους λογους θελουν να φυγουν.Αλλωστε ο Μπερτομεου στις δηλωσεις δεν επικαλεστηκε το καταστατικο..Στην ουσια ειπε "δικο μας ειναι το μαγαζι, θα τον αλλαξουμε τον κανονισμο και η Ρεαλ θα συμμετεχει κανονικα.."
pan24
QUOTE (McRae @ Feb 21 2019, 17:44 ) *
Στο λινκ της mundo deportivo παραπανω εχει τον κανονισμο.

Η εξαιρεση αφορα την περιπτωση που η ομοσπονδοια της χωρας δεν αφηνει την ομαδα μελος της ευρωλιγκας να παρει μερος στο πρωταθλημα "if the club is prevented from participating in the national championship against its will" λεει.

Εδω δεν συμβαινει αυτο.Κανενας δεν απαγορευει την Ρεαλ και τον Ολυμπιακο απο το να παιξουν στα πρταθληματα.Οι ιδιοι για τους δικους τους λογους θελουν να φυγουν.Αλλωστε ο Μπερτομεου στις δηλωσεις δεν επικαλεστηκε το καταστατικο..Στην ουσια ειπε "δικο μας ειναι το μαγαζι, θα τον αλλαξουμε τον κανονισμο και η Ρεαλ θα συμμετεχει κανονικα.."

Κι ετσι να ειναι που ειναι το περιεργο;
Ειναι μια ιδιωτικη επιχειρηση που εχει εναν εσωτερικο κανονισμο
Αν οι ιδιοκτητες της επιχειρησης(οι 11) αποφασισουν με τον τροπο που προβλεπεται(ψηφοφορια μεταξυ τους) μπορουν να τροποποιησουν τον εσωτερικο κανονισμο(το καταστατικο δηλαδη) το οποιο ειναι δεδομενο οτι θα γινει γιατι αν οι υπολοιποι αποφασισουν να βγαλουν εκτος καποια εμπορικη ομαδα την αξια της δικης τους διοργανωσης υποβαθμιζουν
McRae
Τιποτα περιεργο,ας παραδεχτουμε απλα οτι οι κανονισμοι της ευρωλιγκας ειναι ενα κουρελοχαρτο που αλλαζουν κατα το δοκουν.
pan24
QUOTE (McRae @ Feb 21 2019, 17:52 ) *
Τιποτα περιεργο,ας παραδεχτουμε απλα οτι οι κανονισμοι της ευρωλιγκας ειναι ενα κουρελοχαρτο που αλλαζουν κατα το δοκουν.

Προφανως και αλλαζουν οποτε το θελουν οι ιδιοκτητες
Σε ποια επιχειρηση οι ιδιοκτητες δεν μπορουν να αλλαξουν τον εσωτερικο κανονισμο της;

Ειδικα απο την στιγμη που δεν αφορα εργαζομενους(παικτες-προπονητες κλπ) αλλα τις μεταξυ τους σχεσεις
McRae
Γιατι τον εβαλαν αυτο τον κανονισμο τοτε εξ'αρχης?Για το θεαθηναι?Αν με την πρωτη "στραβη" αλλαζουν τον κανονισμο για να βολεψουν το μελος του συνεταιρισμου,ολο το καταστατικο που αφορα τη λειτουργεια της διοργανωσης δεν εχει στην ουσια καμια σημασια
pan24
QUOTE (McRae @ Feb 21 2019, 17:58 ) *
Γιατι τον εβαλαν αυτο τον κανονισμο τοτε εξ'αρχης?Για το θεαθηναι?Αν με την πρωτη "στραβη" αλλαζουν τον κανονισμο για να βολεψουν το μελος του συνεταιρισμου,ολο το καταστατικο που αφορα τη λειτουργεια της διοργανωσης δεν εχει στην ουσια καμια σημασια

Οταν δημιουργηθηκε αυτο ηταν αλλες οι συνθηκες και πιθανως ηθελαν να αποφυγουν το σεναριο ενας να παιζει ξεκουραστος ενω οι αλλοι θα σκοτωνονται στα πρωταθληματα
Αν οι συνθηκες αλλαξουν και σκεφτουν αρκετοι να φυγουν απο τα πρωταθληματα θα αλλαξει και ο κανονισμος

Δεν μπορει να τον αλλαξει μονη της η Ρεαλ η ο Ολυμπιακος
Θελει πλειοψηφια που σημαινει οτι με τον ενα η τον αλλο τροπο η πλειοψηφια θα βολευτει απο την αλλαγη

Ο βασικος λογος που εκαναν δικη τους διοργανωση τοτε το 2000 ηταν για να μπορουν να φτιαχνουν μονοι τους τους κανονες και να τους αλλαζουν με βαση τα δικα τους συμφεροντα.Αυτο εκμεταλλευονται

Εδω ακομα και νομοι των κρατων σε μια εβδομαδα αλλαζουν με οριακη πλειοψηφια,δεν θα αλλαξουν αυτοι που δεν εχουν και να δωσουν λογο σε κανεναν;
McRae
Στην τελικη η ιστορια θυμιζει την ελληνικη σουπερ λιγκα.Που ξεκιναει το πρωταθλημα και λενε θα πεσουν 4 ομαδες και μετα κανουν μια συνεδριαση τον Μαρτιο και αποφασιζουν να μην πεσει κανενας.Νομιμο ειναι και αυτο απλα δεν περιμενεις μετα να παρει στα σοβαρα καποιος φιλαθλος μια τετοια λιγκα.Το ιδιο τωρα με την Ευρωλιγκα.
john wick
QUOTE (pan24 @ Feb 21 2019, 16:05 ) *
Οταν δημιουργηθηκε αυτο ηταν αλλες οι συνθηκες και πιθανως ηθελαν να αποφυγουν το σεναριο ενας να παιζει ξεκουραστος ενω οι αλλοι θα σκοτωνονται στα πρωταθληματα
Αν οι συνθηκες αλλαξουν και σκεφτουν αρκετοι να φυγουν απο τα πρωταθληματα θα αλλαξει και ο κανονισμος

Δεν μπορει να τον αλλαξει μονη της η Ρεαλ η ο Ολυμπιακος
Θελει πλειοψηφια που σημαινει οτι με τον ενα η τον αλλο τροπο η πλειοψηφια θα βολευτει απο την αλλαγη


Ο βασικος λογος που εκαναν δικη τους διοργανωση τοτε το 2000 ηταν για να μπορουν να φτιαχνουν μονοι τους τους κανονες και να τους αλλαζουν με βαση τα δικα τους συμφεροντα.Αυτο εκμεταλλευονται

Εδω ακομα και νομοι των κρατων σε μια εβδομαδα αλλαζουν με οριακη πλειοψηφια,δεν θα αλλαξουν αυτοι που δεν εχουν και να δωσουν λογο σε κανεναν;



ακριβώς γι αυτό τον λόγο δεν πρόκειται ποτε να συμφωνήσουν οι ομάδες...
Δλδ οι Μπαρτσα , Μπασκόνια κλπ θα παλεύουν κάθε εβδομάδα στην ACB την ίδια ώρα που οι μερένγκες θα παίζουν ξεκούραστοι;;;


QUOTE (Zoys @ Feb 21 2019, 11:19 ) *
Αυτό ήταν δεδομένο για όποιον γνωρίζει τα στοιχειώδη. Όχι φυσικά για τη μερίδα των ελληνικών media που είχαν σπείρει τον πανικό σχετικά με τον δήθεν κίνδυνο που θα αντιμετώπιζε ο Ολυμπιακός όσον αφορά τη συμμετοχή του στην Ευρωλίγκα...




τα άλλα μισά media (αυτά της κόκκινης απόχρωσης) έχουν κάνει ολόκληρη οικονομοτεχνική μελέτη για την ζημία που θα έχει το ελλ πρωτάθλημα όταν θα αποχωρήσει ο Ολυμπιακός.. laugh.gif
Οπότε συμπέρασμα : δεν πιστεύω τπτ... smile.gif
Conan1982
QUOTE (McRae @ Feb 21 2019, 17:44 ) *
Αλλωστε ο Μπερτομεου στις δηλωσεις δεν επικαλεστηκε το καταστατικο..Στην ουσια ειπε "δικο μας ειναι το μαγαζι, θα τον αλλαξουμε τον κανονισμο και η Ρεαλ θα συμμετεχει κανονικα.."


Ακριβώς αυτό είπε, είναι ένας συνεταιρισμός, αν η πλειοψηφία αποφασίσει οτιδήποτε θα περάσει, το πολύ πολύ να αλλάξουν το καταστατικό. Δεν το βρίσκω απαραίτητα και κακό να υπάρχει αυτή η ευελιξία.
Πάντως εγώ δεν το θεωρώ δεδομένο ότι θα συμφωνήσει η πλειοψηφία των ομάδων. Θα είναι μεγάλο πλεονέκτημα σε μια Ευρωλίγκα 34 ή 38 αγωνιστικών να υπάρχουν ομάδες που δεν θα έχουν άλλα παιχνίδια να παίζουν έναντι των ομάδων που έχουν ειδικά σε ανταγωνιστικά πρωταθλήματα.
pan24
QUOTE (john wick @ Feb 21 2019, 18:09 ) *
ακριβώς γι αυτό τον λόγο δεν πρόκειται ποτε να συμφωνήσουν οι ομάδες...
Δλδ οι Μπαρτσα , Μπασκόνια κλπ θα παλεύουν κάθε εβδομάδα στην ACB την ίδια ώρα που οι μερένγκες θα παίζουν ξεκούραστοι;;;

Υπαρχει ενα σεναριο που κυκλοφορει τις τελευταιες μερες οτι ειναι οργανωμενο και σκεφτονται αρκετες ομαδες να αποχωρησουν απο τα πρωταθληματα με Ολυμπιακο,Ρεαλ,Εφες να κανουν την αρχη
Αν ισχυει αυτο θα ακολουθησουν και αλλοι
Η Μακαμπι πχ περσι το καλοκαιρι ηθελε στο πρωταθλημα να κατεβαζει β ομαδα με διαφορετικο προπονητη

Περα απο αυτο δεν χρειαζεται να συμφωνησουν οι εγχωριοι ανταγωνιστες της οπως και ο Ολυμπιακος δεν χρειαζεται να συμφωνησουμε εμεις
Αρκει να το θελουν 6 απο τους 11 οι οποιοι 6 θα ειναι ειτε ομαδες που θελουν να φυγουν τωρα απο το πρωταθλημα τους ειτε ομαδες που θελουν να εχουν ανοιχτο παραθυρο αποχωρησης απο τα πρωταθληματα μελλοντικα ειτε καποιοι που με βαρια καρδια θα συναινεσουν για εμπορικους λογους
john wick
QUOTE (pan24 @ Feb 21 2019, 15:15 ) *
Υπαρχει ενα σεναριο που κυκλοφορει τις τελευταιες μερες οτι ειναι οργανωμενο και σκεφτονται αρκετες ομαδες να αποχωρησουν απο τα πρωταθληματα με Ολυμπιακο,Ρεαλ,Εφες να κανουν την αρχη
Αν ισχυει αυτο θα ακολουθησουν και αλλοι
Η Μακαμπι πχ περσι το καλοκαιρι ηθελε στο πρωταθλημα να κατεβαζει β ομαδα με διαφορετικο προπονητη

Περα απο αυτο δεν χρειαζεται να συμφωνησουν οι εγχωριοι ανταγωνιστες της οπως και ο Ολυμπιακος δεν χρειαζεται να συμφωνησουμε εμεις
Αρκει να το θελουν 6 απο τους 11 οι οποιοι 6 θα ειναι ειτε ομαδες που θελουν να φυγουν τωρα απο το πρωταθλημα τους ειτε ομαδες που θελουν να εχουν ανοιχτο παραθυρο αποχωρησης απο τα πρωταθληματα μελλοντικα ειτε καποιοι που με βαρια καρδια θα συναινεσουν για εμπορικους λογους




δεν ειναι έτσι απλό....
αντε και συμφωνουν λοιπόν οι 6 ..οι υπόλοιποι 5 τι θα γίνουν;;; ανοίγει μεγάλο μέτωπο μετά ο Jordi...
papp7
QUOTE (john wick @ Feb 21 2019, 18:12 ) *
ακριβώς γι αυτό τον λόγο δεν πρόκειται ποτε να συμφωνήσουν οι ομάδες...
Δλδ οι Μπαρτσα , Μπασκόνια κλπ θα παλεύουν κάθε εβδομάδα στην ACB την ίδια ώρα που οι μερένγκες θα παίζουν ξεκούραστοι;;;



Αν η μπαρτσα και η μπασκονια το βλεπουν αδικο ας παιζουν και αυτες μονο ευρωλιγκα. που να σου πω την αληθεια αυτες θα χαρουν περισσοτερο απο την μη συμμετοχη της ρεαλ στην ACB απο αποψη κατακτησης εσωτερικων τιιτλων.
pan24
QUOTE (john wick @ Feb 21 2019, 18:18 ) *
δεν ειναι έτσι απλό....
αντε και συμφωνουν λοιπόν οι 6 ..οι υπόλοιποι 5 τι θα γίνουν;;; ανοίγει μεγάλο μέτωπο μετά ο Jordi...

Οι υπολοιποι 5 μπορουν να αποχωρησουν και αυτοι απο τα πρωταθληματα η να πληρωσουν την ρητρα και να φυγουν απο την Ευρωλιγκα
Αφου το συμβολαιο που υπεγραψαν λεει οτι ολες οι αποφασεις βγαινουν με απλη πλειοψηφια δεν μπορουν να κανουν κατι
Που δεν νομιζω οτι θα τους χαλασει πολλους να εχουν λιγοτερο ανταγωνισμο εσωτερικα

Ο δικος μας πχ εχω την αισθηση οτι θα χαιροταν και με το παραπανω να φυγει ο Ολυμπιακος για να παιρνει ξεκουραστα το πρωταθλημα
Conan1982
QUOTE (papp7 @ Feb 21 2019, 18:18 ) *
Αν η μπαρτσα και η μπασκονια το βλεπουν αδικο ας παιζουν και αυτες μονο ευρωλιγκα. που να σου πω την αληθεια αυτες θα χαρουν περισσοτερο απο την μη συμμετοχη της ρεαλ στην ACB απο αποψη κατακτησης εσωτερικων τιιτλων.


Η αξία του ηττημένου δίνει αξία στον νικήτη, για να χρησιμοποιήσω ένα απόφθεγμα.

Ότι χειρότερο για την ανάπτυξη του μπάσκετ. Φαντάζομαι όσες ομάδες παίζουν στην Ευρωλίγκα θα συνεχίσουν να μην έχουν περιορισμό ως προς τις εθνικότητες των παικτών, ο Ολυμπιακός δεν θα έχει κανέναν λόγο να έχει 6 Έλληνες στην σύνθεση του. Οι Ισπανοί το ίδιο κλπ.
Και δεδομένου ότι στην Ευρώπη δεν υπάρχει το αντίστοιχο των κολλεγίων μου φαίνεται λίγο τραγικό.
john wick
QUOTE (pan24 @ Feb 21 2019, 15:21 ) *
Οι υπολοιποι 5 μπορουν να αποχωρησουν και αυτοι απο τα πρωταθληματα η να πληρωσουν την ρητρα και να φυγουν απο την Ευρωλιγκα
Αφου το συμβολαιο που υπεγραψαν λεει οτι ολες οι αποφασεις βγαινουν με απλη πλειοψηφια δεν μπορουν να κανουν κατι
Που δεν νομιζω οτι θα τους χαλασει πολλους να εχουν λιγοτερο ανταγωνισμο εσωτερικα

Ο δικος μας πχ εχω την αισθηση οτι θα χαιροταν και με το παραπανω να φυγει ο Ολυμπιακος για να παιρνει ξεκουραστα το πρωταθλημα



επαναλαμβάνω δεν ειναι τόσο απλό...
τέσπα , Κυριακή κοντή γιορτή , 17 Μαρτίου θα μας λυθούν πολλές απορίες... smile.gif
papp7
QUOTE (Conan1982 @ Feb 21 2019, 18:23 ) *
Η αξία του ηττημένου δίνει αξία στον νικήτη, για να χρησιμοποιήσω ένα απόφθεγμα.

Ότι χειρότερο για την ανάπτυξη του μπάσκετ. Φαντάζομαι όσες ομάδες παίζουν στην Ευρωλίγκα θα συνεχίσουν να μην έχουν περιορισμό ως προς τις εθνικότητες των παικτών, ο Ολυμπιακός δεν θα έχει κανέναν λόγο να έχει 6 Έλληνες στην σύνθεση του. Οι Ισπανοί το ίδιο κλπ.
Και δεδομένου ότι στην Ευρώπη δεν υπάρχει το αντίστοιχο των κολλεγίων μου φαίνεται λίγο τραγικό.



Ισχυει αυτο ομως δεν αναιρει το γεγονος οτι αν αξιζει καποιος ελληνας θα εχει θεση στην ομαδα.Κουραστηκα να εχω υπεραξιες βλεπε μαντζαρη και παικτες οπως ο μπογρης ή πιο παλια ο καββαδας απλα για να εχω 6 ελληνες. Ας δουλεψουν περισσοτερο να βγουν και εκτος ελλαδας και οχι να εχουν ταβανι να πανε στους 2 μεγαλους γιατι τους χρειαζονται αναγκαστικα.
basketikos13
QUOTE(stefkorner @ Feb 21 2019, 13:53 ) *
Μπερτομέου: «Μια ομάδα μπορεί να παίζει στην Ευρωλίγκα χωρίς να συμμετέχει σε πρωτάθλημα»

πως και δεν το εχετε σχολιασει ακομα ; rolleyes.gif


Ασφαλως και μπορει να παιξει μια ομαδα μονο ευρωλιγκα και οχι να παιξει στο εθνικο της πρωταθλημα.

Εχει τα υπερ του, εχει και τα κατα του.

Στα υπερ ειναι:

1. Οτι μια ομαδα μπορει να φτιαξει οτι ροστερ θελει χωρις να πληρωνει υπερβολικα γηγενης παικτες.

2. Οτι μια ομαδα μπορει να επικεντρωθει την ευρωλιγκα και να μην κουραζεται και απο την συμμετοχη της στο εθνικο της πρωταθλημα -ισχυει κυριως για ανταγωνιστικες λιγκες οπως η ισπανικη και η τουρκικη και οχι τοσο για την ελλαδα-

3. Μπορει φορολογικα να μεταφερθει σε εναν φορολογικο παραδεισο εκτος της χωρας της.

Υπαρχει ομως ενα μεγαλο μειονεκτημα:

- Η ευρωλιγκα ειναι μια ανεπισιμη διοργανωση. Μπορει λοιπον ευκολα η fiba να απαγορευσει σε παικτες να συμμετασχουν με την εθνικη τους ομαδα σε ευρωπαικα, παγκοσμια πρωταθληματα κια ολυμπιακους αγωνες.
Και για αμερικανους παικτες αυτος ο σκοπελος ειναι σχετικα ευολος καθοτι οι περισσοτεροι ειναι λιγο πολυ μισθοφοροι.
Αλλα πως θα πεισεις εναν καλο ευρωπαιο παικτη η καποιον καλο ελληνα να μην σκεφτεται την εθνικη του ομαδα?

Δηλαδη απο το φετινο ροστερ παικτες οπως ο τιμα, ο τουπαν, ο πριντεζης, ο παπανικολαου, ο στερλνιεκς, ο μιλουτινοφ και ο μαντζαρης δυσκολα θα υπεγραφαν σε μια τετοια ομαδα -εκτος αν τα χρηματα ηταν εξαιρετικα υπερογκα-
Αλλα αν πανω κατω αυτα που του δινουν η ρεαλ, η ολυμπιακος, η ο ,ερυθρος αστερας, η η εφες μπορουν να τα βρουν σε καποι άλλη ομαδα πχ φενερ, μπαρτσελονα, μπασκονια, μπαγερν, παναθηναικο γιατι να υπογραψουν στην πρωτη κατηγορια ομαδων βάζοντας τελος στην διεθνη τους καριερα?

Οποτε δεν ειναι τοσο απλο σαν αποφαση.

Και μην ειστε σιγουροι οτι εφες, ρεαλ και ολυμπιακος θα εχουν την πλεοψηφια αναμεσα στις αλλες 8 ομαδες που δεν θα εχουν λογο να φυγουν απο τα εθνικα τους πρωταθληματος.
Εκτος αυτων των τριων, δεν βλεπω αλλη -ισως εκτος της μακαμπι- που να θελει να κανει το ιδιο.

Μπαρτσελονα, μπασκονια, αρμανι, τσσκα, φενερ, παναθηναικος και ζαλγκιρις δυσκολο εως αδυνατο να δεχθουν να φυγουν απο τα πρωταθληματα τους και ως εκ τουτου γιατι να διευκολυνουν ανταγωνιστες τους?
pan24
QUOTE (basketikos13 @ Feb 21 2019, 18:38 ) *
Μπαρτσελονα, μπασκονια, αρμανι, τσσκα, φενερ, παναθηναικος και ζαλγκιρις δυσκολο εως αδυνατο να δεχθουν να φυγουν απο τα πρωταθληματα τους και ως εκ τουτου γιατι να διευκολυνουν ανταγωνιστες τους?

Ο τωρινος προεδρος της Ζαλγκιρις ειναι αυτος που ειχε πρωτοπει την ιδεα για Ευρωλιγκα 32 ομαδων που δεν θα παιζουν στα εγχωρια πρωταθληματα πριν ακομα γινουν δεκαετη τα συμβολαια
Η Αρμανι επισης θα μπορουσε να ειναι ομαδα που θελει να φυγει γιατι περα απο επιπλεον καταπονηση το Ιταλικο πρωταθλημα ουτε σοβαρα εσοδα προσφερει ουτε εχει καποιον εμπορικο αντιπαλο οπως ειμαστε εμεις με το Παναθηναικος-Ολυμπιακος
Ακριβως τα ιδια ισχυουν και για το Λιθουανικο πρωταθλημα

Γενικα θεωρω οτο αν ληφθει η αποφαση να γινει οργανωμενα δηλαδη να φυγουν απο την επομενη σεζον τουλαχιστον 4-5 ομαδες απο τα πρωταθληματα θα προχωρησει παρα τις δυσκολιες που θα υπαρξουν


Αλλιως να φυγουν μονο Ρεαλ και Ολυμπιακος δεν υπαρχει περιπτωση
basketikos13
QUOTE(pan24 @ Feb 21 2019, 18:57 ) *
Ο τωρινος προεδρος της Ζαλγκιρις ειναι αυτος που ειχε πρωτοπει την ιδεα για Ευρωλιγκα 32 ομαδων που δεν θα παιζουν στα εγχωρια πρωταθληματα πριν ακομα γινουν δεκαετη τα συμβολαια
Η Αρμανι επισης θα μπορουσε να ειναι ομαδα που θελει να φυγει γιατι περα απο επιπλεον καταπονηση το Ιταλικο πρωταθλημα ουτε σοβαρα εσοδα προσφερει ουτε εχει καποιον εμπορικο αντιπαλο οπως ειμαστε εμεις με το Παναθηναικος-Ολυμπιακος
Ακριβως τα ιδια ισχυουν και για το Λιθουανικο πρωταθλημα

Γενικα θεωρω οτο αν ληφθει η αποφαση να γινει οργανωμενα δηλαδη να φυγουν απο την επομενη σεζον τουλαχιστον 4-5 ομαδες απο τα πρωταθληματα θα προχωρησει


Αλλιως να φυγουν μονο Ρεαλ και Ολυμπιακος δεν υπαρχει περιπτωση


Καλα οταν γινουν 32 οι ομαδες... το ξανασυζηταμε.

Εδω εχουμε 16 και παμε σε μια επεκταση του χρονου στις 18.

Επισης υπαρχει και το θεμα των δελτιων. Φαντασου μια λιθουανικη ομαδα χωρις λιθουνους παικτες...
Και οι λιθουανοι ειναι ταλιμπαν -πρωτα σκεφτονται την εθνικη τους ομαδα και μετα ολα τα αλλα-.

Υπο τις παρουσες συνθηκες δεν βλεπω ομαδες να ακολουθουν αυτη την τακτικη.
Αν και νομιζω οτι ολυμπαικος και ρεαλ θα τα μαζεψουν γρηγορα και θα κλεισει οποιαδηποτε κουβεντα.
pan24
QUOTE (basketikos13 @ Feb 21 2019, 19:03 ) *
Καλα οταν γινουν 32 οι ομαδες... το ξανασυζηταμε.

Εδω εχουμε 16 και παμε σε μια επεκταση του χρονου στις 18.

Επισης υπαρχει και το θεμα των δελτιων. Φαντασου μια λιθουανικη ομαδα χωρις λιθουνους παικτες...
Και οι λιθουανοι ειναι ταλιμπαν -πρωτα σκεφτονται την εθνικη τους ομαδα και μετα ολα τα αλλα-.

Υπο τις παρουσες συνθηκες δεν βλεπω ομαδες να ακολουθουν αυτη την τακτικη.
Αν και νομιζω οτι ολυμπαικος και ρεαλ θα τα μαζεψουν γρηγορα και θα κλεισει οποιαδηποτε κουβεντα.

Με το τωρινο φορματ πανω απο 20 ομαδες(που ακουγεται οτι θα γινουν απο την σεζον 2020-2021) δεν μπορεις να εχεις αν παιζουν και στα πρωταθληματα
Με 20 ομαδες ειναι 38 αγωνιστικες,για να βαλεις παραπανω απο 20 ομαδες χωρις να αλλαξεις φορματ πρεπει να ξεκινανε αγωνες απο τον Αυγουστο η να βαλεις παιχνιδια και τα σαββατοκυριακα δηλαδη να γειωσεις τα πρωταθληματα

Δεν ξερω αν το τωρινο ηταν κατι που προεκυψε τυχαια(μεγαλη συμπτωση θα ειναι αν τυχαια μιλησαν ταυτοχρονα για αποσυρση απο τα πρωταθληματα Ολυμπιακος,Ρεαλ,Εφες) η ειναι η αρχη ενος σχεδιου ομως προς τα εκει παει το πραγμα

Δεν ξερω αν θα γινει τωρα η σε μερικα χρονια αλλα ο μακροπροθεσμος στοχος ειναι μια κλειστη λιγκα με ομαδες που θα παιζουν μονο εκει και ειχε φανει απο καιρο αυτο και με δηλωσεις και με διαφορες κινησεις
fotisv
QUOTE (john wick @ Feb 21 2019, 18:18 ) *
δεν ειναι έτσι απλό....
αντε και συμφωνουν λοιπόν οι 6 ..οι υπόλοιποι 5 τι θα γίνουν;;; ανοίγει μεγάλο μέτωπο μετά ο Jordi...

επειδη το θεμα εχει τραβηξει παρα πολυ ,κανενας δεν εμποδιζει τον ολυμπιακο να φτιαξει ενα ροστερ εικοσι παικτων 10 καλους ως αριστους και δεκα που τους βρηκε στο καφενεδακι απεναντι απο το σεφ, τους εκανε δελτιο και τους πληρωνει 10 χιλιαρικα το χρονο απλα και μονο για να κανουν τον κοπο να κατεβαινουν στα παιχνιδια με τον παναθηναικο που θα γινονται χωρις ξενους διαιτητες ...στα υπολοιπα παιχνιδια κατεβαζει ομαδα κανονικη ομαδα και παιζει πληρης ακομα και με τους νεοφωτιστους οποτε τελειωνει τη χρονια με δυο ηττες , μπαινει στα πλευ οφ και παιρνει μονιμα την τριτη θεση( να θυμισω οτι οι συμμετεχουσες ομαδες στην ΕΛ πρεπει να βρισκονται στο πανω μισο της βαθμολογιας της χωρας τους ) και οι Ελληνες παικτες δεν εχουν θεμα με την εθνικη αφου κατεβαινουν κανονικα στο πρωταθλημα με ολους πλην παναθηναικου . ΑΝ ημουν προεδρος του ολυμπιακου και ηθελα ντε και καλα να τη σπασω στην ΕΟΚ αυτο θα εκανα.
Redoctor
Στην αρχη της χρονιας η 6η θεση φανταζε το ταβανι της ομαδας. Στη μεση της χρονιας φανηκε οτι μπορουσαμε και την 4η θεση και σιγουρα χωρις τα οικονομικα ζητηματα θα μπορουσαμε να την διεκδικησουμε με περισσοτερες πιθανοτητες.
Σε καθε περιπτωση αν η ομαδα ξαναβρει την φορμα της η τσσκα δεν θυμιζει το φοβητρο του παρελθοντος και πρεπει να διεκδικησουμε τις οποιες πιθανοτητες για φ4. Μας ταιριαζει και περισσοτερο απο τις υπολοιπες της τριαδας.

Βασικη προυποθεση να μην πεσουμε κατω απο την 6η θεση
Εχουμε ευνοικο προγραμμα μπροστα αλλα πρεπει να τραβηξει και η ομαδα προφανως
basket72
QUOTE (pan24 @ Feb 21 2019, 18:15 ) *
Υπαρχει ενα σεναριο που κυκλοφορει τις τελευταιες μερες οτι ειναι οργανωμενο και σκεφτονται αρκετες ομαδες να αποχωρησουν απο τα πρωταθληματα με Ολυμπιακο,Ρεαλ,Εφες να κανουν την αρχη
Αν ισχυει αυτο θα ακολουθησουν και αλλοι
Η Μακαμπι πχ περσι το καλοκαιρι ηθελε στο πρωταθλημα να κατεβαζει β ομαδα με διαφορετικο προπονητη

Περα απο αυτο δεν χρειαζεται να συμφωνησουν οι εγχωριοι ανταγωνιστες της οπως και ο Ολυμπιακος δεν χρειαζεται να συμφωνησουμε εμεις
Αρκει να το θελουν 6 απο τους 11 οι οποιοι 6 θα ειναι ειτε ομαδες που θελουν να φυγουν τωρα απο το πρωταθλημα τους ειτε ομαδες που θελουν να εχουν ανοιχτο παραθυρο αποχωρησης απο τα πρωταθληματα μελλοντικα ειτε καποιοι που με βαρια καρδια θα συναινεσουν για εμπορικους λογους



Το έχω γράψει και στο θρεντ της ACB κι είδα και τον Yorgos να εκφράζει την ίδια άποψη. Το επαναλαμβάνω κι εδώ, ότι δεν βλέπω τη Ρεάλ να φεύγει έτσι εύκολα από την ισπανική λίγκα. Μπορεί ίσως να διευρύνει το ρόστερ της. Σε κάθε περίπτωση είναι μια κουβέντα για του χρόνου νομίζω. Περισσότερο για πίεση μου κάνουν τα προχθεσινά μετά τον τελικό του κυπέλλου τους κι αυτό γιατί βλέπει την Μπαρτσελόνα αρκετά ανταγωνιστική φέτος.


QUOTE (Redoctor @ Feb 21 2019, 21:12 ) *
Στην αρχη της χρονιας η 6η θεση φανταζε το ταβανι της ομαδας. Στη μεση της χρονιας φανηκε οτι μπορουσαμε και την 4η θεση και σιγουρα χωρις τα οικονομικα ζητηματα θα μπορουσαμε να την διεκδικησουμε με περισσοτερες πιθανοτητες.
Σε καθε περιπτωση αν η ομαδα ξαναβρει την φορμα της η τσσκα δεν θυμιζει το φοβητρο του παρελθοντος και πρεπει να διεκδικησουμε τις οποιες πιθανοτητες για φ4. Μας ταιριαζει και περισσοτερο απο τις υπολοιπες της τριαδας.

Βασικη προυποθεση να μην πεσουμε κατω απο την 6η θεση
Εχουμε ευνοικο προγραμμα μπροστα αλλα πρεπει να τραβηξει και η ομαδα προφανως



Συμφωνώ. Μπορούμε να την κοντράρουμε. Δεν λέω να την περάσουμε την ΤΣΣΚΑ αλλά έστω να την κοντράρουμε, βρε αδελφέ. Να είμαστε καλύτεροι από τα περσινά χάλια στην αντίστοιχη φάση.
stefkorner
παντως μην το εχετε σιγουρο τελικα οτι η Τσσκα θα βρεθει 3η ,με την Ρεαλ 2η !
η φαση αλλαξε και το φορμαρισμα δεν ευνοει αυτη την στιγμη την Ρεαλ τοσο !και ειναι ισοβαθμες !
καλα εγω πιστευω οτι ο Ολυμπιακος και με τους δυο θα εχει τις πιθανοτητες του (σε αντιθεση με εμας..)
απλα πρεπει να αρχισετε να κοιτατε απο τωρα προς τα κατω !δεν ειναι κ τοσο ευκολα τα πραγματα !οπως το σκεφτομαι μια βομβα της Μπαγερν στο Σεφ (που πλεον βγαζει την δυναμικη και για τετοια μεγαλα διπλα ) ισως σας βαλει σε πολυ σοβαρους μπελαδες..
basket72
QUOTE (stefkorner @ Feb 21 2019, 21:33 ) *
παντως μην το εχετε σιγουρο τελικα οτι η Τσσκα θα βρεθει 3η ,με την Ρεαλ 2η !
η φαση αλλαξε και το φορμαρισμα δεν ευνοει αυτη την στιγμη την Ρεαλ τοσο !και ειναι ισοβαθμες !
καλα εγω πιστευω οτι ο Ολυμπιακος και με τους δυο θα εχει τις πιθανοτητες του (σε αντιθεση με εμας..)
απλα πρεπει να αρχισετε να κοιτατε απο τωρα προς τα κατω !δεν ειναι κ τοσο ευκολα τα πραγματα !οπως το σκεφτομαι μια βομβα της Μπαγερν στο Σεφ (που πλεον βγαζει την δυναμικη και για τετοια μεγαλα διπλα ) ισως σας βαλει σε πολυ σοβαρους μπελαδες..



Τη Ρεάλ με τίποτε.

Από και και πέρα δεν βλέπω να χάνουμε από την Μπάγερν.
Ούτε την Μπάρσα την έχω σίγουρη για 5η.

Σε κάθε περίπτωση εγώ θα είμαι ευχαριστημένος αν δω καλό μπασκετάκι από την ομάδα και παίξουμε στα ίσα τον αντίπαλο στα χιαστί.
Τα υπόλοιπα για του χρόνου. Υγεία να έχουμε.
john wick
Μια χαρά παίκτης ο Μακ Φαντεν...
1.5 μήνα έξω ο Λετονός..
stefkorner
QUOTE (john wick @ Feb 27 2019, 03:09 ) *
Μια χαρά παίκτης ο Μακ Φαντεν...
1.5 μήνα έξω ο Λετονός..


συμφωνω ! και εμεις θα μπορουσαμε να τον ειχαμε παρει ,που συνεχως μενουμε με 10-11 ετοιμοπολεμους στν ευρωλιγκα(ειδικα μετα τν τελευταιο τραυματισμο Λοτζο )
η στην α1 που μπαινουν αναγκαστικα παικτες οι οποιοι θα πρεπε να ξεκουραζονται..
shaq7

ArtūrsKalnītis


Janis Strelnieks sustained a small muscle tear while playing in the #WC2019 qualifiers and played through the injury as much as it was possible. I have never felt more proud about any of my clients after the performance that Janis delivered yesterday. Absolutely amazing!


Μπραβο στον λετονο,στα τετοια του η ομαδα που τον πληρωνει( η τελος παντων πληρωσει καποια στιγμη tongue.gif ) ...
yorgos
Δε λέω ότι είναι για τα μπάζα ο ΜακΦάντεν, αλλά άλλη κλάση ο Στρέλνιεκς και σε μια τόσο αδύναμη περιφέρεια θα λείψει πολύ. Μεγάλη απώλεια για τον ολυμπιακό.
RipCity
QUOTE (yorgos @ Feb 26 2019, 19:54 ) *
Δε λέω ότι είναι για τα μπάζα ο ΜακΦάντεν, αλλά άλλη κλάση ο Στρέλνιεκς και σε μια τόσο αδύναμη περιφέρεια θα λείψει πολύ. Μεγάλη απώλεια για τον ολυμπιακό.


Θα το θεωρούσα απώλεια αν η ομάδα έδειχνε να έχει βλέψεις για οτιδηποτε και δεν ήταν παραδομενη και παρατημένη.
basket72
QUOTE (RipCity @ Feb 26 2019, 21:12 ) *
Θα το θεωρούσα απώλεια αν η ομάδα έδειχνε να έχει βλέψεις για οτιδηποτε και δεν ήταν παραδομενη και παρατημένη.



Απώλεια είναι και σημαντική. Αν ο Στρέλνιεξ έπαιζε όπως με την Εθνική του ή με την Μπάμπεργκ θα ήταν κι ακόμα μεγαλύτερη μιας και δεν έχει δέσει με την ομάδα μας στον βαθμό που θα έπρεπε.

Σχετικά με το δημοσίευμα που κάνει λόγο για Μακ Φάντεν, ας μην το δένουμε και κόμπο. Μου φαίνεται τραβηγμένο 2 νέες προσθήκες στην ίδια γραμμή. Είναι και η πηγή, (SDNA)στο μεταξύ που δεν με ψήνει και πολύ.
Και παρα- δομένη και παρα- τημένη βρε συ; Μήπως τα παρα-λές φίλε Ripcity?
Ας περιμένουμε λίγο ακόμα λέω εγώ...
Κάτι το timing της δημοσίευσης της Πριντεζιάδας, κάτι η αποχώρηση από το κύπελλο, κάτι οι συνεχείς ήττες στην Ευρωλίγκα ( όπου βγάλαμε παράλληλα και το πιο ανηφορικό πρόγραμμα της σεζόν cool.gif ..

*Άντε να δούμε σχήμα με Γουέμπερ στο 1 και Τουπάν στο 2 μπας και πάρουμε ενέργεια από την άμυνα...όπως παλιά.. rolleyes.gif
john wick
"Εγκλημα" του Στρελνιεκς γραφει ο Μελαγιες στο gazetta.gr..το οποιο γραφει για περιπου 20 μερες off...

Ειμαι σιγουρος οτι αν γινοταν σε αγωνα του Ολυμπιακου ,θα μιλαγαμε για ηρωισμο,αυταπαρνηση,κλπ....


yorgos
QUOTE(john wick @ Feb 26 2019, 21:46 ) *
"Εγκλημα" του Στρελνιεκς γραφει ο Μελαγιες στο gazetta.gr..το οποιο γραφει για περιπου 20 μερες off...

Ειμαι σιγουρος οτι αν γινοταν σε αγωνα του Ολυμπιακου ,θα μιλαγαμε για ηρωισμο,αυταπαρνηση,κλπ....

Μπα, θα διαβάζαμε για αποκεφαλισμούς του ιατρικού τιμ...
basket72
QUOTE (john wick @ Feb 26 2019, 21:46 ) *
"Εγκλημα" του Στρελνιεκς γραφει ο Μελαγιες στο gazetta.gr..το οποιο γραφει για περιπου 20 μερες off...

Ειμαι σιγουρος οτι αν γινοταν σε αγωνα του Ολυμπιακου ,θα μιλαγαμε για ηρωισμο,αυταπαρνηση,κλπ....



Ο συγκεκριμένος κάτι τέτοιο θα έλεγε...
Από και και πέρα ο Στρέλνιεξ καλά έκανε κι έπαιξε αυταπάρνηση. Είναι πάντως ένα θέμα για τις ομάδες να βλέπουν τους παίκτες τους να τραυματίζονται σε παράθυρα και φεγγίτες rolleyes.gif . Το έχουμε δει και στην μπάλα το έργο με μεγάλους συλλόγους να ανοίγουν μέτωπα με ομοσπονδίες, κ.α.
stefkorner
Ζερβας : οι Πειραιώτες ψάχνονται για παίκτη, αλλά δεν φαίνεται να έχει γίνει κάποια κρούση σε γκαρντ. Δεν αποκλείεται να βγει από το… ντουλάπι του Ντέιβιντ Μπλατ κάποιο όνομα παίκτη από αυτούς που εξετάστηκαν (όπως Θαντ ΜακΦάντεν και Μπράντον Πολ) που απασχόλησαν προτού αποκτηθεί ο Μπριάντε Γουέμπερ.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Feb 26 2019, 22:20 ) *
Ζερβας : οι Πειραιώτες ψάχνονται για παίκτη, αλλά δεν φαίνεται να έχει γίνει κάποια κρούση σε γκαρντ. Δεν αποκλείεται να βγει από το… ντουλάπι του Ντέιβιντ Μπλατ κάποιο όνομα παίκτη από αυτούς που εξετάστηκαν (όπως Θαντ ΜακΦάντεν και Μπράντον Πολ) που απασχόλησαν προτού αποκτηθεί ο Μπριάντε Γουέμπερ.


Ο Ναπολέων ο Ζέρβας; tongue.gif
Μία το SDNA μία Ζέρβας που να το πάρω σοβαρά... biggrin.gif

Σε πειράζω Στεφ μου... μακάρι να έχεις δίκιο..δεν με χαλάει ο Μακ Φάντεν εξάλλου.
Θα προτιμούσα ωστόσο να τράβαγε ο Τουπάν 10΄-12' από το 2 και θα έβγαινε η δουλειά.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Feb 27 2019, 05:47 ) *
Ο Ναπολέων ο Ζέρβας; tongue.gif
Μία το SDNA μία Ζέρβας που να το πάρω σοβαρά... biggrin.gif

Σε πειράζω Στεφ μου... μακάρι να έχεις δίκιο..δεν με χαλάει ο Μακ Φάντεν εξάλλου.
Θα προτιμούσα ωστόσο να τράβαγε ο Τουπάν 10΄-12' από το 2 και θα έβγαινε η δουλειά.


οπα,αδελφε,μην το ξαναπεις αυτο το ονομα!ζητω ζητω ζητω το εαμ ,ετσι ; tongue.gif
εννοειται δεκτο το πειραγμα ,αλλα να ανταπαντησω!
δεν ειναι μονο ο Ζερβας η το sdna !
εσενα δεν σε πιανουν πουθενα οποιον και να ποσταρουμε !
αν τον λεγαν : SERGI ZERVA GARCIA ειμαι βεβαιως οτι θα το συζηταγαμε διαφορετικα .... wink.gif smiley.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Feb 26 2019, 22:52 ) *
οπα,αδελφε,μην το ξαναπεις αυτο το ονομα!ζητω ζητω ζητω το εαμ ,ετσι ; tongue.gif
εννοειται δεκτο το πειραγμα ,αλλα να ανταπαντησω!
δεν ειναι μονο ο Ζερβας η το sdna !
εσενα δεν σε πιανουν πουθενα οποιον και να ποσταρουμε !
αν τον λεγαν : SERGI ZERVA GARCIA ειμαι βεβαιως οτι θα το συζηταγαμε διαφορετικα .... wink.gif smiley.gif



Καλά τα λες Στεφ... smile.gif

Ώρες- ώρες δεν με αντέχω ούτε εγώ ο ίδιος... tongue.gif
shaq7
1,5 μηνα εξω διαβασα εγω οχι 20 μερες..Για 20 μερες σιγα μην παρουν παιχτη,λογικα γενικα δεν περνουν γιατι δεν υπαρχει φραγκο.. τιμιος ο μακφαντεν δεν με χαλαει..Γιατι να παρεις παιχτη ομως?τελικους δεν θα εχουμε οπως παει το πραγμα και με την τσσκα η την ρεαλ αντιπαλο δεν σε σωζει ουτε ο τεοντοσιτς(καλα αυτος μπορει και να σε σωζει)..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.