Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Zephyr
QUOTE(Conan1982 @ Feb 12 2019, 09:10 ) *
Δεν ξέρω αν το θέλει ο Γιαννακόπουλος πολύ ή λίγο ξέρω ότι μπάσκετ παίζουν οι παίκτες. Εγώ επιμένω ότι θα μας δω συσπειρωμένους, ο Παναθηναϊκός έχει τα δικά του προβλήματα δεν καταλαβαίνω γιατί έχουμε φέρει την καταστροφή. Για τις αποδόσεις μάλλον έχει φορτωθεί ο άσσος μετά από αυτά, εγώ θα περιμένω να ανέβει λίγο ακόμα η απόδοση για τον Ολυμπιακό να το τιμήσω.


Ο ΠΑΟ έχει κυρίως αγωνιστικά προβλήματα. Εμείς έχουμε κυρίως προβλήματα ποικίλης ύλης (οικονομικά, ψυχολογικά, εξωαγωνιστικά). Επειδή ισχύει αυτό που λες για τους παίχτες, έχω περιέργεια να δω πως θα κατέβουν αύριο στο παρκέ. Ωστόσο η ομάδα ακόμα δεν έχει χτίσει χαρακτήρα, οπότε in Spanoulis we trust να σύρει το χωρό για άλλη μια φορά και από κει και πέρα όποιος ακολουθήσει.
john wick
ρε σεις τι συζητάμε τώρα;;;
σε τέτοια παιχνίδια (διαχρονικά) ΔΕΝ μπορούν να γίνουν προγνωστικά...
Προσωπικά ακόμα και με τους παμπαίδες να κατέβαινε ο Ολυμπιακός , δεν θα στοιχημάτιζα ούτε 1 € σε αυτό το ματς....


golitog7
QUOTE(Conan1982 @ Feb 12 2019, 08:10 ) *
Δεν ξέρω αν το θέλει ο Γιαννακόπουλος πολύ ή λίγο ξέρω ότι μπάσκετ παίζουν οι παίκτες. Εγώ επιμένω ότι θα μας δω συσπειρωμένους, ο Παναθηναϊκός έχει τα δικά του προβλήματα δεν καταλαβαίνω γιατί έχουμε φέρει την καταστροφή. Για τις αποδόσεις μάλλον έχει φορτωθεί ο άσσος μετά από αυτά, εγώ θα περιμένω να ανέβει λίγο ακόμα η απόδοση για τον Ολυμπιακό να το τιμήσω.

Η λύση είναι μία. Στέλνουμε απλά το εφηβικό να παίξει και αφαιρούμε από τον DPG και το τελευταίο όπλο στη φαρέτρα της προπαγάνδας.

Έτσι κι αλλιώς η συμμετοχή σε έναν θεσμό-παρωδία που παίζουν μόνο δύο ομάδες και κερδίζει σχεδόν πάντα η μία (η χειρότερη) είναι για γέλια.

Σκεφτείτε να ήσασταν φίλος μιας άλλης ομάδας π.χ του Άρη, του Πάοκ, του Πανιωνίου κτλ κτλ.

Είμαι πεπεισμένος πλέον ότι οι Αφοι με τον DPG είναι τα καλύτερα φιλαράκια και την έχουν φτιάξει τη φάση έτσι ώστε να βολεύει ΜΟΝΟ αυτούς τους δύο.
Conan1982
QUOTE (golitog7 @ Feb 12 2019, 10:02 ) *
Η λύση είναι μία. Στέλνουμε απλά το εφηβικό να παίξει και αφαιρούμε από τον DPG και το τελευταίο όπλο στη φαρέτρα της προπαγάνδας.

Έτσι κι αλλιώς η συμμετοχή σε έναν θεσμό-παρωδία που παίζουν μόνο δύο ομάδες και κερδίζει σχεδόν πάντα η μία (η χειρότερη) είναι για γέλια.

Σκεφτείτε να ήσασταν φίλος μιας άλλης ομάδας π.χ του Άρη, του Πάοκ, του Πανιωνίου κτλ κτλ.

Είμαι πεπεισμένος πλέον ότι οι Αφοι με τον DPG είναι τα καλύτερα φιλαράκια και την έχουν φτιάξει τη φάση έτσι ώστε να βολεύει ΜΟΝΟ αυτούς τους δύο.


Κοίτα, άμα ψάξεις περυσινά μου ποστ θα δεις ότι έλεγα ότι δεν θα στεναχωρηθώ καθόλου (έως και θα χαρώ) αν το έπαιρνε η ΑΕΚ.
Από την άλλη δεν είναι μόνο το θέμα του ανταγωνισμού που κάνει το θεσμό παρωδία, αυτές είναι οι ομάδες, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι' αυτό. Εγώ θεωρώ τον θεσμό παρωδία όπως γινόταν γιατί αντί να είναι μια γιορτή γινόταν άνευ θεατών σε πολεμικό κλίμα με επεισόδια κλπ. Τουλάχιστον και φέτος ο Τελικός δεν θα γίνει έτσι. Είναι ένας αγώνας ΠΑΟ-Ολυμπιακού και υπάρχει ένα ιδιαίτερο ενδιαφέρον, έτσι το βλέπω.
jazz thrilos
Απο άρθρο κόκκινου δημοσιογράφου-εκπροσώπου:

"Τα χρήματα που ξοδεύουν οι Αγγελόπουλοι για τον Ολυμπιακό είναι ελάχιστα σε όσα διακυβεύονται στις δικαστικές αίθουσες. Με σιγουριά σας λέω πως και «σάλιο» υπάρχει και για χρόνια θα παραμείνουν στον Ολυμπιακό."

Άρχισα να ανησυχώ για το μέλλον....
pan24
Περιεργο παιχνιδι οντως γιατι κανενας δεν ξερει το κλιμα που επικρατει σε εσας
Το ενα ενδεχομενο ειναι να υπαρχει συσπειρωση και να μπουν με το μαχαιρι στα δοντια,το αλλο να εχει χαλασει το κλιμα και να γινεται κυνηγι μαγισσων για το ποιος εκανε την διαρροη κατι που μαλλον ηταν ο στοχος αυτου που το δημοσιευσε...
john wick
QUOTE (jazz thrilos @ Feb 12 2019, 07:21 ) *
Απο άρθρο κόκκινου δημοσιογράφου-εκπροσώπου:

"Τα χρήματα που ξοδεύουν οι Αγγελόπουλοι για τον Ολυμπιακό είναι ελάχιστα σε όσα διακυβεύονται στις δικαστικές αίθουσες. Με σιγουριά σας λέω πως και «σάλιο» υπάρχει και για χρόνια θα παραμείνουν στον Ολυμπιακό."

Άρχισα να ανησυχώ για το μέλλον....



η ελλ δημοσιογραφια στα καλυτερα της..
Conan1982
QUOTE (pan24 @ Feb 12 2019, 10:25 ) *
Περιεργο παιχνιδι οντως γιατι κανενας δεν ξερει το κλιμα που επικρατει σε εσας
Το ενα ενδεχομενο ειναι να υπαρχει συσπειρωση και να μπουν με το μαχαιρι στα δοντια,το αλλο να εχει χαλασει το κλιμα και να γινεται κυνηγι μαγισσων για το ποιος εκανε την διαρροη κατι που μαλλον ηταν ο στοχος αυτου που το δημοσιευσε...


Απ' ότι είπε ο Πρίντεζης ήταν γνωστό από καιρό ότι είχε διαρρεύσει κάτι και περίμεναν πότε θα δημοσιευτεί, οπότε ότι ήταν να χαλάσει έχει χαλάσει.
stefkorner
ενα update για τις στοιχηματικες διακυμανσεις,που βλεπω ενδιαφερει
(ας με συγχωρησει ο μοντ Κουινσι !αν δεν πρεπει,δεν θα ξαναβαλω )

υπηρχε η ταση μεχρι χθες το μεσημερι να κατεβαινει συνεχως η αποδοση του ασσου!και εφτασε πολυ κοντα και στο 1.25 !
αλλα τελικα πηρε αντιστροφη φορα και αρχισε φυσιολογικα να ανεβαινει ! χθες το βραδυ ειδα να πηγαινει συνεχως ανοδικα και να φτανει μεχρι το 1.40!
σημερα ομως απο το πρωι παλι τα ιδια ! αυτη την στιγμη ειναι παλι κοντα στο 1.25 ohmy.gif
shaq7
Εχει ξανα υπαρξει ματς που να εχει 1,25 ο παο και 3,85 ο ολυμπιακος??!!Σε ματς κιολας που οι κοντοι του παο θα ειναι καλαθης λεκα κιλπατρικ παπι θανασης... Απιστευτα πραγματα,επισης δεν πιστευω οτι ειναι επειδη τον εχουν φορτωσει πολλοι τον ασσο,ποιος ο λογος να ρισκαρεις πχ 100 ευρω για να εχεις κερδος 25ευρω.
Coach Periklis
Ας ρίξετε κάνα 10ρικο τότε στο διπλό cool.gif
stefkorner
QUOTE (shaq7 @ Feb 12 2019, 21:35 ) *
Εχει ξανα υπαρξει ματς που να εχει 1,25 ο παο και 3,85 ο ολυμπιακος??!!Σε ματς κιολας που οι κοντοι του παο θα ειναι καλαθης λεκα κιλπατρικ παπι θανασης... Απιστευτα πραγματα.


και ο Καλαθης με ενοχλησεις στο πελμα..

(να δουμε σημερα νεα απο τις προπονησεις των δυο ομαδων !
για Καλαθη-Λανγκφορντ απο την μια και για Παπανικολαου απ τν αλλη)
shaq7
QUOTE
Η ΔΗΛΩΣΗ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΩΝ ΓΙΑ ΠΡΙΝΤΕΖΗ

Πριν από λίγες ημέρες αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα newsbomb.gr ιδιοκτησίας Δ. Γιαννακόπουλου ένα ηχητικό απόσπασμα του αθλητή μας Γιώργου Πρίντεζη. Η ημερομηνία που επιλέχθηκε για τη δημοσιοποίησή του και οι σκοποί που αυτό εξυπηρετεί είναι ευνόητοι. Οφείλουμε, βέβαια, να ομολογήσουμε ότι τούτο δεν μας προξενεί ουδεμία εντύπωση. Το έχουν, άλλωστε, επαναλάβει και στο παρελθόν, δημοσιεύοντας, μέσω της συγκεκριμένης ιστοσελίδας, ακόμη και μαγνητοσκοπημένη ιδιωτική συζήτηση με τον σπουδαιότερο προπονητή της ιστορίας τους.

Από την πλευρά μας, είναι γνωστό σε όλο το φίλαθλο κοινό ότι ουδέποτε μετήλθαμε τέτοιων “φθηνών” μεθοδεύσεων. Ο καθρέφτης της ομάδας μας υπήρξε πάντοτε το γήπεδο.

Ο Γιώργος αποτελεί αναπόσπαστο μέλος της οικογένειας του Ολυμπιακού σχεδόν από τότε που αναλάβαμε τα ηνία της ομάδας και ζωντανό κομμάτι της ένδοξης ιστορίας του Συλλόγου. Μία κακή στιγμή οφειλόμενη σε εξωγενείς επιρροές, δεν είναι ικανή να διαγράψει όσα ζήσαμε μαζί όλα αυτά τα χρόνια, εντός, αλλά και εκτός παρκέ, όπως και την προσωπική εκτίμηση που τρέφουμε για εκείνον, η οποία σφυριλατήθηκε από τον αδαμάντινο χαρακτήρα του και την αφοσίωση που έχει επιδείξει προς το πρόσωπό μας. Με τον Γιώργο έχουμε μοιραστεί ορισμένες από τις πιο ευτυχισμένες στιγμές της ζωής μας και ελπίζουμε να μοιραστούμε ακόμη περισσότερες τέτοιες στιγμές στο μέλλον.

Υ.Γ. Τι είναι πιο έντιμο και ειλικρινές; Να αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου και να τιμάς τον λόγο σου ακόμη και στις δύσκολες στιγμές ή να ζητάς από τον ηγέτη της ομάδας σου να αποδεχθεί μείωση αποδοχών μεσούσης της αγωνιστικής περιόδου; Και ο νοών, νοείτω …


john wick
blink.gif
Τωρα δλδ με αυτή τη δήλωση τι ήθελαν να πουν;;;
Hakeem7
QUOTE (john wick @ Feb 12 2019, 15:46 ) *
blink.gif
Τωρα δλδ με αυτή τη δήλωση τι ήθελαν να πουν;;;


Οτι δεν τίθεται θέμα μεταξύ Διοίκησης και παίκτη κι οτι ο παίκτης πληρώθηκε, κι οτι το συμβαν θεωρείται λήξαν -εδώ κι ένα μήνα- και προφανώς κατηγορούν την ιστοσελίδα που το έβγαλε, οτι το έκανε για ευνοήτους λόγους.
papp7
QUOTE (john wick @ Feb 12 2019, 15:46 ) *
blink.gif
Τωρα δλδ με αυτή τη δήλωση τι ήθελαν να πουν;;;



Xωρις να βαζω λαδι στην φωτια, το υστερογραφο μιλαει για προσπαθεια του dpg να μειωσει τις απολαβες του καλαθη ή μονο εγω το πηγα σε αλλο λεβελ? blink.gif blink.gif blink.gif
Future7
Προφανώς είναι για Καλάθη.

Πολύ ωραία ανακοίνωση, εντιμα και παντελονατα. Εύγε
shaq7
Αυτο με την μειωση που ηθελε να κανει στον καλαθη πρεπει να ειχε γραφτει και στο sdna περσι,παντως πως τα εχει καταφερει ο dpg να εχει ιδιο μπατζετ με τους αφους και αυτος να ειναι ο ''πληρωνω και φερνω οποιον θελω-ειναι τρελος ο προεδρος'' και οι απεναντι οι ''δεν υπαρχει σαλιο'' ειναι αξιο αναφορας.. Επισης και ο παο πρεπει να ειναι πισω σε πληρωμες(ισως οχι τοσο οσο εμεις) αλλα δεν βγαινει προς τα εξω.

Για τους αφους εχω να πω μπραβο για αυτα που ειπαν για τον Γιωργο,αλλα δεν εμπνεουν και πολυ σιγουρια για το μελλον..Απο το να τα βαζουν με τους απεναντι καλυτερα να ελεγαν οτι θα λυθουν ολα συντομα και να βγαζαν μια αισιοδοξια για καλυτερο μελλον.
Future7
Δε συμφωνώ φίλος, καλά έκαναν και την είπαν στον άλλον ιδιοκτήτη αφού αυτός έβγαλε το ηχητικό στη φορά για να μας κάνει μπάχαλο εν όψει ντέρμπι
golitog7
QUOTE(papp7 @ Feb 12 2019, 15:05 ) *
Xωρις να βαζω λαδι στην φωτια, το υστερογραφο μιλαει για προσπαθεια του dpg να μειωσει τις απολαβες του καλαθη ή μονο εγω το πηγα σε αλλο λεβελ? blink.gif blink.gif blink.gif

χαχα. Και εγώ αυτό σκέφτηκα
john wick
Κατά τα άλλα αυτοί δεν χρησιμοποιούν τέτοιες μεθόδους!! laugh.gif


Για την ταμπακιέρα φυσικά τπτ, απλά μας υπενθυμισαν πόσο αγαπούν τον Πριντεζη...
Coach Periklis
QUOTE (john wick @ Feb 12 2019, 15:46 ) *
blink.gif
Τωρα δλδ με αυτή τη δήλωση τι ήθελαν να πουν;;;


τίποτα . Δημιουργική ασάφεια

Δεν πρόσεξα να λένε ότι φταίνε κάπου. Πάντα κάτι άλλο φταίει

Σταθήκανε μόνο στο μικροπρεπές της δημοσίευσης . Δίκιο έχουν αλλά από ΟΥΣΙΑ τίποτα

προφανώς οι δηλώσεις περί Πρίντεζη και αμοιβαίας αγάπης & σεβασμού είναι ειλικρινείς , αλλά τα ξέρουμε αυτά . Στο δια ταύτα ......
Future7
Η ουσία είναι μέσα στα αποδυτήρια της ομάδας, δεν αφορά Κανεναν αλλον
pan24
Το ηχητικο ηταν πριν ενα μηνα περιπου και απο τοτε ο Πριντεζης παιζει κανονικα (δεν επαιξε στο παιχνιδι με Προμηθεα που ηταν ακριβως πριν το επιμαχο παιχνιδι με την Χιμκι)
Οποτε με τον ενα η τον αλλο τροπο τα εχουν βρει

Απο εκει και περα ειναι γνωστο οτι εχουν θεματα λογω της γνωστης οικογενειακης υποθεσης

Το υστερογραφο αναφερεται στον Καλαθη οπου περσι απο φιλικους στον ΔΓ δημοσιογραφους(Κοντο στο sdna) ειχε βγει οτι του ειχε γινει προταση μειωσης αποδοχων
Hakeem7
Υ.Γ. Τι είναι πιο έντιμο και ειλικρινές; Να αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου και να τιμάς τον λόγο σου ακόμη και στις δύσκολες στιγμές ή να ζητάς από τον ηγέτη της ομάδας σου να αποδεχθεί μείωση αποδοχών μεσούσης της αγωνιστικής περιόδου; Και ο νοών, νοείτω …

Aυτό είπαν οι Αφοί. Ξεκάθαρο είναι οτι έχει λυθεί το θέμα, μιας και ο παίκτης παίζει κανονικά εδώ και 1 μήνα.
papp7
Οποτε κλεινουμε στο οτι τα αποδυτηρια αν εχουν επηρεαστει αυτο εχει γινει ηδη οποτε περιμενουμε εικονα συσπειρωσης αυριο?Ειδομεν

Παντως ο γουεμπερ πηρε με το καλημερα θεση στην δωδεκαδα αντι του τουπαν.Και εχω μια απορια κατα ποσο προλαβε να αφομιωσει συστηματα και νοοτροπια ευρωπαικου μπασκετ και κανονων μεσα σε ενα 5νθημερο.Μαλλον ο μπλατ θελει να χτυπησει στα γκαρντ που εχει θεμα ο παο.
Hakeem7
Eπίσης έχει πολύ ενδιαφέρον αν θα κοπεί πάλι ο Τουπάν ή...κάποιος Έλληνας απ' τη 12άδα, στο επόμενο ματς με την Εφές. biggrin.gif
papp7
QUOTE (Hakeem7 @ Feb 12 2019, 17:52 ) *
Eπίσης έχει πολύ ενδιαφέρον αν θα κοπεί πάλι ο Τουπάν ή...κάποιος Έλληνας απ' τη 12άδα, στο επόμενο ματς με την Εφές. biggrin.gif



Νομιζω ο μαντζαρης πρεπει ηδη να εχει κλεισει εισητηρια για διακοπες wav.gif
Conan1982
QUOTE (papp7 @ Feb 12 2019, 17:47 ) *
Παντως ο γουεμπερ πηρε με το καλημερα θεση στην δωδεκαδα αντι του τουπαν.Και εχω μια απορια κατα ποσο προλαβε να αφομιωσει συστηματα και νοοτροπια ευρωπαικου μπασκετ και κανονων μεσα σε ενα 5νθημερο.Μαλλον ο μπλατ θελει να χτυπησει στα γκαρντ που εχει θεμα ο παο.


Δεν θα πάει για πολύ χρόνο συμμετοχής, θα κληθεί να πιέσει πολύ στην μπάλα όσο παίξει, να κατεβάσει και να δώσει την μπάλα, δεν νομίζω να του ζητήσει ο Μπλατ να οργανώσει. Άσε που δεν υπάρχει και πολύς χρόνος διαθέσιμος, τα κρίσιμα παιχνίδια είναι αυτά στην Ευρωλίγκα, αν περιμένει να του τύχουν εύκολα παιχνίδια, να μπει σιγά σιγά θα έχει τελειώσει και ο δεύτερος γύρος.
papp7
QUOTE (Conan1982 @ Feb 12 2019, 18:10 ) *
Δεν θα πάει για πολύ χρόνο συμμετοχής, θα κληθεί να πιέσει πολύ στην μπάλα όσο παίξει, να κατεβάσει και να δώσει την μπάλα, δεν νομίζω να του ζητήσει ο Μπλατ να οργανώσει. Άσε που δεν υπάρχει και πολύς χρόνος διαθέσιμος, τα κρίσιμα παιχνίδια είναι αυτά στην Ευρωλίγκα, αν περιμένει να του τύχουν εύκολα παιχνίδια, να μπει σιγά σιγά θα έχει τελειώσει και ο δεύτερος γύρος.



Ισχυει αυτο που λες.
Neondreamer
Ποιες είναι ακριβώς αυτές οι "εξωγενείς επιρροές" που προκάλεσαν αυτή την "κακιά στιγμή" του Πρίντεζη, δε διευκρινίζεται από τους κατά τ΄ άλλα λαλίστατους αφούς. Να ήταν, άραγε, δάχτυλος του δπγ; Να ήταν η έκλειψη υπερσελήνης τελευταία; Ποιος ξέρει...

Επίσης, εντύπωση μου έκανε στην ανακοίνωση, αυτό το "(...) αφοσίωσή του προς το πρόσωπό μας". Τι είναι, ο δον τζιόρτζιο κι ο δον παναγγιότις και ψάχνουν υποτακτικούς;

Η αλαζονεία τους δεν έχει όρια, κι είναι επιπλέον κι ανυπόστατη, εδρασμένη στο θαύμα του Ίβκοβιτς το 2012, ένα μείγμα ικανοτήτων του κόουτς και συγκυριών, που προέκυψαν και από τη, σχεδόν, λευκή πετσέτα τους το καλοκαίρι του 2011. Θα ΄πρεπε να του έχουν φιλοτεχνήσει ένα άγαλμα ίσαμε το μπόι τους. Από κει που ήταν το ανέκδοτο της μπασκετικής Ευρώπης, οι κύριοι "δίνω 7Μ στον Τσίλντρες(!), 3 στον παλαίμαχο Παπαλουκά κι άλλα 2(!) στο σακάτη Βούισιτς", έγιναν χάρη στο Σοφό οι κύριοι "τι να μας πεις κι εσύ ρε Ζέλικο, μάθε μπαλίτσα από τους άρχοντες"...

Παρόλα αυτά, ρίχνουν λεφτά, κι άλλος γαμπρός στον ορίζοντα δε διαφαίνεται.
tamvoukios
QUOTE (Neondreamer @ Feb 12 2019, 20:10 ) *
Ποιες είναι ακριβώς αυτές οι "εξωγενείς επιρροές" που προκάλεσαν αυτή την "κακιά στιγμή" του Πρίντεζη, δε διευκρινίζεται από τους κατά τ΄ άλλα λαλίστατους αφούς. Να ήταν, άραγε, δάχτυλος του δπγ; Να ήταν η έκλειψη υπερσελήνης τελευταία; Ποιος ξέρει...

Επίσης, εντύπωση μου έκανε στην ανακοίνωση, αυτό το "(...) αφοσίωσή του προς το πρόσωπό μας". Τι είναι, ο δον τζιόρτζιο κι ο δον παναγγιότις και ψάχνουν υποτακτικούς;

Η αλαζονεία τους δεν έχει όρια, κι είναι επιπλέον κι ανυπόστατη, εδρασμένη στο θαύμα του Ίβκοβιτς το 2012, ένα μείγμα ικανοτήτων του κόουτς και συγκυριών, που προέκυψαν και από τη, σχεδόν, λευκή πετσέτα τους το καλοκαίρι του 2011. Θα ΄πρεπε να του έχουν φιλοτεχνήσει ένα άγαλμα ίσαμε το μπόι τους. Από κει που ήταν το ανέκδοτο της μπασκετικής Ευρώπης, οι κύριοι "δίνω 7Μ στον Τσίλντρες(!), 3 στον παλαίμαχο Παπαλουκά κι άλλα 2(!) στο σακάτη Βούισιτς", έγιναν χάρη στο Σοφό οι κύριοι "τι να μας πεις κι εσύ ρε Ζέλικο, μάθε μπαλίτσα από τους άρχοντες"...

Παρόλα αυτά, ρίχνουν λεφτά, κι άλλος γαμπρός στον ορίζοντα δε διαφαίνεται.

Βαγγέλα, εσύ;
rankin
QUOTE(papp7 @ Feb 12 2019, 17:47 ) *
Οποτε κλεινουμε στο οτι τα αποδυτηρια αν εχουν επηρεαστει αυτο εχει γινει ηδη οποτε περιμενουμε εικονα συσπειρωσης αυριο?Ειδομεν

Παντως ο γουεμπερ πηρε με το καλημερα θεση στην δωδεκαδα αντι του τουπαν.Και εχω μια απορια κατα ποσο προλαβε να αφομιωσει συστηματα και νοοτροπια ευρωπαικου μπασκετ και κανονων μεσα σε ενα 5νθημερο.Μαλλον ο μπλατ θελει να χτυπησει στα γκαρντ που εχει θεμα ο παο.


Τουπάν έκοψε ε;

Φαβορί ειχα τον Τιμά, αλλά και ο Γάλλος έχει τέτοια χάλια τωρα τελευταία που και τους δυο να έκοβε, δε θα μου έκανε εντύπωση

Βασικά, οι δυο αυτοί λεβέντες ηταν οι απόλυτες πατάτες της μεταγραφικής περιόδου.

Τώρα, έγινε οτι έγινε, και ο Μπλατ αλλάζει ρότα. Και αν με ρωτάτε, δεν έκοψε μόνο τον Τουπάν, αλλά έκοψε και τον Μάντζαρη που πλέον παίρνει το ρόλο του Τολιόπουλου στο ροστερ.




basket72
QUOTE (Neondreamer @ Feb 12 2019, 20:10 ) *
Ποιες είναι ακριβώς αυτές οι "εξωγενείς επιρροές" που προκάλεσαν αυτή την "κακιά στιγμή" του Πρίντεζη, δε διευκρινίζεται από τους κατά τ΄ άλλα λαλίστατους αφούς. Να ήταν, άραγε, δάχτυλος του δπγ; Να ήταν η έκλειψη υπερσελήνης τελευταία; Ποιος ξέρει...

Επίσης, εντύπωση μου έκανε στην ανακοίνωση, αυτό το "(...) αφοσίωσή του προς το πρόσωπό μας". Τι είναι, ο δον τζιόρτζιο κι ο δον παναγγιότις και ψάχνουν υποτακτικούς;

Η αλαζονεία τους δεν έχει όρια, κι είναι επιπλέον κι ανυπόστατη, εδρασμένη στο θαύμα του Ίβκοβιτς το 2012, ένα μείγμα ικανοτήτων του κόουτς και συγκυριών, που προέκυψαν και από τη, σχεδόν, λευκή πετσέτα τους το καλοκαίρι του 2011. Θα ΄πρεπε να του έχουν φιλοτεχνήσει ένα άγαλμα ίσαμε το μπόι τους. Από κει που ήταν το ανέκδοτο της μπασκετικής Ευρώπης, οι κύριοι "δίνω 7Μ στον Τσίλντρες(!), 3 στον παλαίμαχο Παπαλουκά κι άλλα 2(!) στο σακάτη Βούισιτς", έγιναν χάρη στο Σοφό οι κύριοι "τι να μας πεις κι εσύ ρε Ζέλικο, μάθε μπαλίτσα από τους άρχοντες"...

Παρόλα αυτά, ρίχνουν λεφτά, κι άλλος γαμπρός στον ορίζοντα δε διαφαίνεται.


Δεν έχεις άδικο όταν μιλάς για την αλαζονεία των αφών που όντως βασίστηκε και στο θαύμα του Ίβκοβιτς.
Ωστόσο είναι αυτοί που πήρανε τους νέους Έλληνες (Παπ, Σλούκας, Μάντζαρης, Κατσίβελης) κι αυτοί που πήραν τον Σπανούλη από τον Παναθηναϊκό αλλά και που τον κράτησαν (πληρώνοντας αδρά) όταν έληγε το συμβόλαιο του και τον ήθελε διακαώς η Μπαρτσελόνα.

Έχουν βάλει και οι ίδιοι το χεράκι τους λοιπόν.
Για να τα λέμε όλα. Και στο λέω εγώ που έχω γράψει εδώ μέσα για την αλαζονεία των Αφών, όταν μιλάνε για πετυχημένη συνταγή κ.λ.π.

Είναι οι ίδιοι επίσης που υπέγραψαν με μεθοδικότητα τον καλύτερο διαθέσιμο προπονητή, το καλοκαίρι που μας πέρασε και παίζει να αφήσει κι αυτός το στίγμα του.


Συμφωνώ απόλυτα με την παρατήρησή σου περί υποτακτικών και Ντον Τζιόρτζιο και Ντον Παναγιώτη.

Όσο για τις " εξωγενείς επιρροές" μάλλον είναι ένας εύσχημος τρόπος να καλύψουν την κατάσταση.
Τηρουμένων των συνθηκών τη βρίσκω νορμάλ την ανακοίνωσή τους πάντως.

Έχουν βγάλει και χειρότερες ανακοινώσεις άλλωστε και για πολύ πιο διαχειρίσιμα γεγονότα. rolleyes.gif
Conan1982
QUOTE (Neondreamer @ Feb 12 2019, 20:10 ) *
Από κει που ήταν το ανέκδοτο της μπασκετικής Ευρώπης, οι κύριοι "δίνω 7Μ στον Τσίλντρες(!), 3 στον παλαίμαχο Παπαλουκά κι άλλα 2(!) στο σακάτη Βούισιτς",


Τον Παπαλουκά στα 31 του τον έφεραν είχε μπροστά του άνετα 3 καλά χρόνια, το ίδιο και τον Βούισιτς δεν μπορείς να τους κατηγορείς επειδή τελικά δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα.
Γενικά τότε είχαν λεφτά να διαθέσουν και ήθελαν να το κάνουν, ο Βασιλόπουλος νομίζω έπαιρνε 2 εκατομμύρια τότε.
reignman
QUOTE(Conan1982 @ Feb 13 2019, 08:50 ) *
Τον Παπαλουκά στα 31 του τον έφεραν είχε μπροστά του άνετα 3 καλά χρόνια, το ίδιο και τον Βούισιτς δεν μπορείς να τους κατηγορείς επειδή τελικά δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα.
Γενικά τότε είχαν λεφτά να διαθέσουν και ήθελαν να το κάνουν, ο Βασιλόπουλος νομίζω έπαιρνε 2 εκατομμύρια τότε.


1.3(δεν θυμαμαι αν ηταν κλιμακωτο) για να ειμασστε ακριβεις :Ρ 1.5 ο κλειζα. το θυμαμαι γιατι μου φαινοταν τρελη η διαφορα (μικρη) στο χρηματικο σε σχεση με την αξια τους.
Conan1982
QUOTE (reignman @ Feb 13 2019, 09:29 ) *
1.3(δεν θυμαμαι αν ηταν κλιμακωτο) για να ειμασστε ακριβεις :Ρ 1.5 ο κλειζα. το θυμαμαι γιατι μου φαινοταν τρελη η διαφορα (μικρη) στο χρηματικο σε σχεση με την αξια τους.


Πιθανόν να έχεις και δίκιο, κάπου μου είχε κολλήσει ότι έπαιρνε 2 εκατομμύρια αλλά όντως ακούγεται υπερβολικό.
stefkorner
4.5 το διπλο του Ολυμπιακου αυτη την στιγμη (με 0 γκανιοτα βεβαια )
απιστευταμπλ ohmy.gif ohmy.gif
golitog7
QUOTE(stefkorner @ Feb 13 2019, 10:33 ) *
4.5 το διπλο του Ολυμπιακου αυτη την στιγμη (με 0 γκανιοτα βεβαια )
απιστευταμπλ ohmy.gif ohmy.gif

Τι να σκέφτεται άραγε ένας ισπανός π.χ παίκτης του στοιχήματος που βλέπει τη βαθμολογία των ομάδων στη Euroleague, την βαθμολογία στο ελληνικό πρωτάθλημα, το ρόστερ τους και τις απουσίες τη δεδομένη στιγμή;
G-arenas
QUOTE (golitog7 @ Feb 13 2019, 12:03 ) *
Τι να σκέφτεται άραγε ένας ισπανός π.χ παίκτης του στοιχήματος που βλέπει τη βαθμολογία των ομάδων στη Euroleague, την βαθμολογία στο ελληνικό πρωτάθλημα, το ρόστερ τους και τις απουσίες τη δεδομένη στιγμή;

ελα ντε τι να σκεφτεται? για πες μας εσυ γιατι εμενα δεν παει καπου το μυαλο μου.

QUOTE (stefkorner @ Feb 13 2019, 11:33 ) *
4.5 το διπλο του Ολυμπιακου αυτη την στιγμη (με 0 γκανιοτα βεβαια )
απιστευταμπλ ohmy.gif ohmy.gif

ισχυει. δεν ξερω ποιος τα βγαζει αυτα αλλα με τετοια χαλια εμεις, τραυματιες κλπ κλπ ουτε για 2,5 δεν ειναι το διπλο tongue.gif biggrin.gif
akratacity
QUOTE (G-arenas @ Feb 13 2019, 12:04 ) *
ελα ντε τι να σκεφτεται? για πες μας εσυ γιατι εμενα δεν παει καπου το μυαλο μου.

Κάτσε ρε συ αρένας εσένα σου φαίνονται όλα φυσιολογικά;

Και αν ναι με ποια αιτιολογία;
stefkorner
δεν ξερω τι να σκεφτεται ενας Ισπανος ! εσεις σκεφτειτε παντως οτι το διπλο του ΟΛυμπιακου με Εφες πληρωνει 2.60-2.65!
πανω απο 4 δεν εχω δει ουτε στα προηγουμενα εκτος με Ρεαλ-Τσσκα-Φενερ wink.gif
basket72
QUOTE (golitog7 @ Feb 13 2019, 12:03 ) *
Τι να σκέφτεται άραγε ένας ισπανός π.χ παίκτης του στοιχήματος που βλέπει τη βαθμολογία των ομάδων στη Euroleague, την βαθμολογία στο ελληνικό πρωτάθλημα, το ρόστερ τους και τις απουσίες τη δεδομένη στιγμή;




Απ΄όλα έχουμε: smile.gif
Ορίστε τι σκέφτεται μια ωραία μπασκετόφατσα (το κατέχει το άθλημα- τον διαβάζω χρόνια) που είναι φίλος της Μπάρσα κι όμως δίνει ως φαβορί την Μπασκόνια για το ισπανικό κύπελλο.

Με μπολνταρισμένα το τι σκέφτεται για το ελληνικό κύπελλο:

Superepi 12 febrero 2019 at 13:54

Final Iberostar-Baskonia,campeón Baskonia.


ITALIA


Milán-Virtus Bolonia
Varese-Cremona

Avelino-Brindisi
Venezia-Sassari

Final Milán-Avelino
Campeón Milán

FRANCIA


Pau Orthez-París Levallois
ASVEL-Bourg en Bresse

Dijon-Strabourg
Nanterre-limoges

Final Pau-Nanterre
Campeon Pau-Orthez

TURQUÏA

Turk Telecom-Galatasaray
Fenerbahçe-Bahcesehir(o Quino Colom Team´s)

EFES-Gazianted
Tofas-Beksitas

Final Fenerbahçe-EFES
Campeón EFES(tras dos prórrogas)

LITUANIA

Skycop-Neptunas
Siaulai-Zalguiris

Rytas-Juventus
Pieno-Liekabelis

Final Zalguiris-Rytas
Campeón Zalguiris

GRECIA


GS Kymis-PAOK
PAO-Olimpiacos

Final PAOK-Olimpiacos
Campeón Olimpiacos


ALEMANIA


ALBA Berlín-Bamberg

Campeón Bamberg
pan24
Παιζει αν ηταν ο Προμηθεας αντι του Ολυμπιακου να ειχε μικροτερη αποδοση tongue.gif
Ομως δεν ξερουμε τον ακριβη τροπο που τα βγαζουν οποτε δεν χρειαζεται να δινουμε τοση σημασια

Πχ αν η μιση Ελλαδα εχει πονταρει στον ασσο λογικο να πεφτει
basket72
QUOTE (pan24 @ Feb 13 2019, 12:13 ) *
Παιζει αν ηταν ο Προμηθεας αντι του Ολυμπιακου να ειχε μικροτερη αποδοση tongue.gif
Ομως δεν ξερουμε τον ακριβη τροπο που τα βγαζουν οποτε δεν χρειαζεται να δινουμε τοση σημασια

Πχ αν η μιση Ελλαδα εχει πονταρει στον ασσο λογικο να πεφτει



Παίρνουν υπόψη την πρόσφατη παράδοση, τον παράγοντα ΟΑΚΑ αλλά και το "πρέπει" για τον υποψήφιο να μένει εκτός Ευρωπαϊκής 8αδας, Παναθηναϊκό.
akratacity
QUOTE (pan24 @ Feb 13 2019, 12:13 ) *
Παιζει αν ηταν ο Προμηθεας αντι του Ολυμπιακου να ειχε μικροτερη αποδοση tongue.gif
Ομως δεν ξερουμε τον ακριβη τροπο που τα βγαζουν οποτε δεν χρειαζεται να δινουμε τοση σημασια

Πχ αν η μιση Ελλαδα εχει πονταρει στον ασσο λογικο να πεφτει

Με συγχωρείς πολύ, είσαι από τις πολύ λογικές φωνές εδώ μέσα, όμως στο συγκεκριμένο θέμα δεν υπάρχει αμφιβολία για ποιους λόγους είναι τέτοιες οι αποδόσεις. Ας μην εθελοτυφλουμε.
G-arenas
QUOTE (akratacity @ Feb 13 2019, 12:07 ) *
Κάτσε ρε συ αρένας εσένα σου φαίνονται όλα φυσιολογικά;

Και αν ναι με ποια αιτιολογία;

νομιζω πως εγραψα πως σαφως το 4,5 δεν ειναι φυσιολογικο και ουτε 2,5 δεν θα εδινα εγω.

ο φιλος ομως ελεγε τι θα ελεγε ενας ισπανος, προφανως αν καταλαβα καλα, οτι και καλα η διαιτησια ειναι ετσι εδω και θα τα εχει στησει ο ΔΓ κλπ κλπ. αν καταλαβα καλα ξαναλεω. αν εννοει κατι αλλο οκει πασο.

αλλα γιατι να γραψει κατι τετοιο μονο για την αποδοση η οποια βγαινει με διαφορες παραμετρους και οχι μονο απο την κατασταση των ομαδων?
Conan1982
QUOTE (akratacity @ Feb 13 2019, 12:17 ) *
Με συγχωρείς πολύ, είσαι από τις πολύ λογικές φωνές εδώ μέσα, όμως στο συγκεκριμένο θέμα δεν υπάρχει αμφιβολία για ποιους λόγους είναι τέτοιες οι αποδόσεις. Ας μην εθελοτυφλουμε.

Είναι καθαρά τεχνικό το θέμα.
Σε πρώτη φάση υπολογίζουν την στατιστική πιθανότητα για κάθε αποτέλεσμα και μπορούν να το κάνουν αποτελεσματικότερα από καθέναν από εμάς με τα εργαλεία και την βάση δεδομένων που έχουν.
Σε δεύτερη φάση όμως υπολογίζουν και το πόσο έχει φορτωθεί κάθε σημείο στο παιχνίδι έτσι ώστε σύμφωνα με την γκανιότα να μην μπουν μέσα και να βγάλουν κέρδος ανεξαρτήτως του αποτελέσματος αν αυτό είναι εφικτό.

Μπορούμε να υποθέσουμε ότι για οποιονδήποτε λόγο μπορεί να υποθέσει κανείς, έδρα, αγωνιστική κατάσταση, δυναμικότητα κλπ η πιθανότητα να κερδίσει ο Παναθηναϊκός είναι αυξημένη, υποθέτω ότι έχει φορτωθεί και ο άσσος οπότε έχουν ρίξει την απόδοση για να αποτρέψουν τον στοιχηματισμό στον άσσο.
G-arenas
QUOTE (akratacity @ Feb 13 2019, 12:17 ) *
Με συγχωρείς πολύ, είσαι από τις πολύ λογικές φωνές εδώ μέσα, όμως στο συγκεκριμένο θέμα δεν υπάρχει αμφιβολία για ποιους λόγους είναι τέτοιες οι αποδόσεις. Ας μην εθελοτυφλουμε.

και για ποιους λογους υπαρχουν αυτες οι αποδοσεις? επειδη εγω δεν ξερω.
j-kidd13
QUOTE(golitog7 @ Feb 13 2019, 12:03 ) *
Τι να σκέφτεται άραγε ένας ισπανός π.χ παίκτης του στοιχήματος που βλέπει τη βαθμολογία των ομάδων στη Euroleague, την βαθμολογία στο ελληνικό πρωτάθλημα, το ρόστερ τους και τις απουσίες τη δεδομένη στιγμή;


Oτι η ομάδα του έχει πολύ κακή παράδοση στο ΟΑΚΑ και συνήθως φεύγει ηττημένη, εξ'ου και η υψηλή απόδοση του διπλού...
Συν οτι θα έχει παρει πολύ τζίρο ο άσος...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.