Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
green_sky
QUOTE (G-arenas @ Feb 13 2019, 12:24 ) *
και για ποιους λογους υπαρχουν αυτες οι αποδοσεις? επειδη εγω δεν ξερω.

Εχει παρει πολυ πονταρισμα ο Παναθηναικος πανω του για αυτο και αυτες οι αποδοσεις.
Το που θα κυμανθει μια αποδοση ενος ματς δεν εχει να κανει μονο με το αγωνιστικο κομματι αλλα και με το τι ποσα δεχεται το καθε σημειο.Οι αποδοσεις δεν λενε κατι ουσιαστικο και πολλες φορες ειναι παραπλανητικες.Μια προταση του Βοοκ ειναι και take or leave it.
Εμενα το σ.κ μου εσπασε το Τενεριφη-Μπουργος με αποδοση 1.27 και σημερα το Σιξερς - Σελτικ με αποδοση 1.37.
Πολυ σημασια δινεται στις αποδοσεις.
akratacity
QUOTE (G-arenas @ Feb 13 2019, 12:24 ) *
και για ποιους λογους υπαρχουν αυτες οι αποδοσεις? επειδη εγω δεν ξερω.

Εντάξει δες σε ποια χρονική στιγμή έπεσαν οι αποδόσεις. Τα ανέφερε και ο στεφκορνερ χθες.

Edit: σεβαστές οι παράμετροι που αναφέρετε και σίγουρα ισχύουν αλλά και υπαρχουν και άλλοι παράγοντες που επηρεάζουν. Δεν βλέπω τον λόγο να τους αγνοούμε.
G-arenas
QUOTE (green_sky @ Feb 13 2019, 12:32 ) *
Εχει παρει πολυ πονταρισμα ο Παναθηναικος πανω του για αυτο και αυτες οι αποδοσεις.
Το που θα κυμανθει μια αποδοση ενος ματς δεν εχει να κανει μονο με το αγωνιστικο κομματι αλλα και με το τι ποσα δεχεται το καθε σημειο.Οι αποδοσεις δεν λενε κατι ουσιαστικο και πολλες φορες ειναι παραπλανητικες.
Εμενα το σ.κ μου εσπασε το Τενεριφη-Μπουργος με αποδοση 1.27 και σημερα το Σιξερς - Σελτικ με αποδοση 1.37.
Πολυ σημασια δινεται στις αποδοσεις.

φιλε το ξερω αυτο και το εγραψα και γω και αλλα παιδια.

αλλα καποια παιδια φιλοι του οσφπ αλλα υποννοουν. αλλιως δεν θα εγραφαν τιποτα αν συμφωνουν με αυτα που λεμε.

QUOTE (akratacity @ Feb 13 2019, 12:33 ) *
Εντάξει δες σε ποια χρονική στιγμή έπεσαν οι αποδόσεις. Τα ανέφερε και ο στεφκορνερ χθες.

ωραια και? σημαινει κατι αυτο? συνεχιζω να μην καταλαβαινω.

αν δεν ειναι λογο οτι ολοι εχουν παιξει ασσο αυτες οι αποδοσεις και ειναι κατι αλλο ας μας δωσετε να καταλαβουμε τι ειναι αυτο το αλλο.
basket72
QUOTE (green_sky @ Feb 13 2019, 12:32 ) *
Πολυ σημασια δινεται στις αποδοσεις.

Θα συμφωνήσω ότι δεν πρέπει να δίνετε/δίνουμε τόση σημασία στις αποδόσεις. Να είναι ένας ακόμη παράγοντας που σταθμίζουμε, όπως η αναγκαιότητα/ κίνητρο, η αγωνιστική κατάσταση, η παράδοση και οι απουσίες. Άντε και ο ωροσκόπος και η σελήνη για εμάς τις παθιασμένες με τα ζώδια. tongue.gif
green_sky
QUOTE (G-arenas @ Feb 13 2019, 12:36 ) *
φιλε το ξερω αυτο και το εγραψα και γω και αλλα παιδια.

αλλα καποια παιδια φιλοι του οσφπ αλλα υποννοουν. αλλιως δεν θα εγραφαν τιποτα αν συμφωνουν με αυτα που λεμε.


ωραια και? σημαινει κατι αυτο? συνεχιζω να μην καταλαβαινω.

αν δεν ειναι λογο οτι ολοι εχουν παιξει ασσο αυτες οι αποδοσεις και ειναι κατι αλλο ας μας δωσετε να καταλαβουμε τι ειναι αυτο το αλλο.

Αυτος ο συλλογισμος ειναι λαθος.Δεν νομιζω οτι ειναι στο κανονες αυτου του forum,αλλιως θα ανεβαζα δελτιο με 15 αγωνες που εδινε 240 φορες το πονταρισμα .Πηγα 14 στα 15 και εχασα το Παρτιζαν-Ριτας Βιλνιους με αποδοση στην Παρτιζαν 1.42.
Conan1982
QUOTE (basket72 @ Feb 13 2019, 12:36 ) *
Θα συμφωνήσω ότι δεν πρέπει να δίνετε/δίνουμε τόση σημασία στις αποδόσεις. Να είναι ένας ακόμη παράγοντας που σταθμίζουμε, όπως η αναγκαιότητα/ κίνητρο, η αγωνιστική κατάσταση, η παράδοση και οι απουσίες. Άντε και ο ωροσκόπος και η σελήνη για εμάς τις παθιασμένες με τα ζώδια. tongue.gif


Θα διαφωνήσω λίγο, τον...ωροσκόπο, την σελήνη, τα ζώδια (και τα υπόλοιπα που αναφέρεις, βεβαίως, βεβαίως) τα έχουν υπολογίσει ήδη οι στοιχηματικές εταιρείες για εμάς χωρίς να σημαίνει ότι δεν μπορούν να κάνουν λάθος.
golitog7
QUOTE(G-arenas @ Feb 13 2019, 11:06 ) *
ελα ντε τι να σκεφτεται? για πες μας εσυ γιατι εμενα δεν παει καπου το μυαλο μου.

Ούτε εμένα πάει. Ως προβληματισμό το έθεσα
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Feb 13 2019, 18:32 ) *
Εμενα το σ.κ μου εσπασε το Τενεριφη-Μπουργος με αποδοση 1.27 και σημερα το Σιξερς - Σελτικ με αποδοση 1.37.
Πολυ σημασια δινεται στις αποδοσεις.


εσυ απ οτι φαινεται εισαι ο πρωτος που δινεις σημασια στις αποδοσεις ,καθως οτι παραδειγμα εχεις αναφερει ειναι στηριγμενο σε πονταρισμα σου ,πανω σε μεγαλο φαβορι laugh.gif
οταν σου λεει αποδοση 1.27 Τενεριφη ,υπολογισε μια αντιστοιχη πιθανοτητα 75 % στην νικη της ! που τοσο ηταν βαση λογικης ,θα σου πουν οι περισσοτεροι ,ανεξαρτητως της σχεσης τους με το στοιχημα..!
1 στις 4 βγαινουν τετοια διπλα !τι πιο φυσιολογικο λοιπον ? στατιστικη ειναι το στοιχημα κατα βαση !

εκτος απο τις περιπτωσεις που υπολογιζονται ασταθμητοι παραγοντες ,αλλα και υπερογκα πονταρισματα !εκει το συμπερασμα τι μπορει να εχει μεσολαβησει ως ασταθμητος παραγοντας ,μπορει να βγει απο τις διακυνμανσεις των αποδοσεων (Και μονο )
εν προκειμενω κατι τετοιο ισχει και στο Ολυμπιακος-Παναθηναικος τωρα !οι αρχικες αποδοσεις σημειωστε οτι βρισκονταν σχεδον παντου στο 1.50-1.55 (για πανω απο ενα μηνα -που ειχε προκυψει το συγκεκριμενο ζευγαρι..)
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Feb 13 2019, 12:50 ) *
εσυ απ οτι φαινεται εισαι ο πρωτος που δινεις σημασια στις αποδοσεις ,καθως οτι παραδειγμα εχεις αναφερει ειναι στηριγμενο σε πονταρισμα σου ,πανω σε μεγαλο φαβορι laugh.gif
οταν σου λεει αποδοση 1.27 Τενεριφη ,υπολογισε μια αντιστοιχη πιθανοτητα 75 % στην νικη της ! που τοσο ηταν βαση λογικης ,θα σου πουν οι περισσοτεροι ,ανεξαρτητως της σχεσης τους με το στοιχημα..!
1 στις 4 βγαινουν τετοια διπλα !τι πιο φυσιολογικο λοιπον ? στατιστικη ειναι το στοιχημα κατα βαση !

εκτος απο τις περιπτωσεις που υπολογιζονται ασταθμητοι παραγοντες ,αλλα και υπερογκα πονταρισματα !εκει το συμπερασμα τι μπορει να εχει συμβει ,μπορει να βγει απο τις διακυνμανσεις των αποδοσεων (Και μονο )
εν προκειμενω κατι τετοιο συμβαινει και στο Ολυμπιακος-Παναθηναικος τωρα !οι αρχικες αποδοσεις σημειωστε οτι βρισκονταν σχεδον παντου στο 1.50-1.55 (για πανω απο ενα μηνα -που ειχε προκυψει το συγκεκριμενο ζευγαρι..)

Εννοειται οτι δεν παιζω με αποδοσεις.Για περισσοτερες εξηγησεις και οδηγιες χρησεως πμ για να μην το ξεχειλωσουμε το θεμα.
shaq7
Παντως οσοι λετε οτι φορτωνεται ο ασσος στο 1,29 και γιαυτο πεφτει μαλλον δεν παιζεται στοιχημα,η εγω παιζω λαθος tongue.gif Δηλαδη αν βλεπατε 1,29 σε ματς ντερμπι που θεωρητικα ειναι 50-50,ο παο εχει την μιση ομαδα τραυματιες και ειναι 12τος στην ευρωλιγκα ,θα παιζατε ασσο?! Επισης οι αποδοσεις πεσαν λεπτα αποταν βγηκαν οι διατητες ,τι φαση η μιση ελλαδα ηταν με το κινητο στο χερι και περιμενε να πονταρει ? biggrin.gif Επισης πρεπει να ειναι η πρωτη φορα που υπαρχουν τετοιες αποδοσεις σε ντερμπι..Τεσπα εγω παντως το επαιξα ολυμπιακος + 8,5 στο 1,85 επειδη μου φαινεται δωρο tongue.gif
Conan1982
QUOTE (shaq7 @ Feb 13 2019, 13:29 ) *
Παντως οσοι λετε οτι φορτωνεται ο ασσος στο 1,29 και γιαυτο πεφτει μαλλον δεν παιζεται στοιχημα,η εγω παιζω λαθος tongue.gif Δηλαδη αν βλεπατε 1,29 σε ματς ντερμπι που θεωρητικα ειναι 50-50,ο παο εχει την μιση ομαδα τραυματιες και ειναι 12τος στην ευρωλιγκα ,θα παιζατε ασσο?! Επισης οι αποδοσεις πεσαν λεπτα αποταν βγηκαν οι διατητες ,τι φαση η μιση ελλαδα ηταν με το κινητο στο χερι και περιμενε να πονταρει ? biggrin.gif Επισης πρεπει να ειναι η πρωτη φορα που υπαρχουν τετοιες αποδοσεις σε ντερμπι..Τεσπα εγω παντως το επαιξα ολυμπιακος + 8,5 στο 1,85 επειδη μου φαινεται δωρο tongue.gif


Αν μια στοιχηματική έχει δώσει απόδοση 1,29 σημαίνει ότι έχει υπολογίσει ότι οι πιθανότητες να έρθει άσσος είναι αρκετά μεγαλύτερες ομοίως αν κάποιος παίζει με 1,29 σημαίνει ότι εκτιμά ότι οι πιθανότητες να έρθει άσσος είναι σημαντικά μεγαλύτερες επίσης.
G-arenas
QUOTE (shaq7 @ Feb 13 2019, 13:29 ) *
Παντως οσοι λετε οτι φορτωνεται ο ασσος στο 1,29 και γιαυτο πεφτει μαλλον δεν παιζεται στοιχημα,η εγω παιζω λαθος tongue.gif Δηλαδη αν βλεπατε 1,29 σε ματς ντερμπι που θεωρητικα ειναι 50-50,ο παο εχει την μιση ομαδα τραυματιες και ειναι 12τος στην ευρωλιγκα ,θα παιζατε ασσο?! Επισης οι αποδοσεις πεσαν λεπτα αποταν βγηκαν οι διατητες ,τι φαση η μιση ελλαδα ηταν με το κινητο στο χερι και περιμενε να πονταρει ? biggrin.gif Επισης πρεπει να ειναι η πρωτη φορα που υπαρχουν τετοιες αποδοσεις σε ντερμπι..Τεσπα εγω παντως το επαιξα ολυμπιακος + 8,5 στο 1,85 επειδη μου φαινεται δωρο tongue.gif

καλα το τι παιζουν και τι νομιζει ο κοσμος αστο tongue.gif

εδω πηγαν και πηραν 10.000 διαρκειας τα περισσοτερα απο ποτε σε χρονια που νομιζαν οτι εχουμε ομαδαρα γιατι φεραμε λασμε-κιθ κλπ κλπ οταν εμεις εδω λεγαμε οτι δεν βγαινουμε ουτε 8αδα με αυτο το ροστερ tongue.gif
golitog7
QUOTE(shaq7 @ Feb 13 2019, 12:29 ) *
Παντως οσοι λετε οτι φορτωνεται ο ασσος στο 1,29 και γιαυτο πεφτει μαλλον δεν παιζεται στοιχημα,η εγω παιζω λαθος tongue.gif Δηλαδη αν βλεπατε 1,29 σε ματς ντερμπι που θεωρητικα ειναι 50-50,ο παο εχει την μιση ομαδα τραυματιες και ειναι 12τος στην ευρωλιγκα ,θα παιζατε ασσο?! Επισης οι αποδοσεις πεσαν λεπτα αποταν βγηκαν οι διατητες ,τι φαση η μιση ελλαδα ηταν με το κινητο στο χερι και περιμενε να πονταρει ? biggrin.gif Επισης πρεπει να ειναι η πρωτη φορα που υπαρχουν τετοιες αποδοσεις σε ντερμπι..Τεσπα εγω παντως το επαιξα ολυμπιακος + 8,5 στο 1,85 επειδη μου φαινεται δωρο tongue.gif

Άριστη κίνηση. Παίζει να σε ακολουθήσω και να σμπρώξω κανά ψιλό.
Ελπίζω μόνο να μην ρίξω την απόδοση και σε αυτό το ποντάρισμα tongue.gif tongue.gif tongue.gif
john wick
Τι ευτυχισμένος που δεν παίζω στοίχημα....
shaq7
QUOTE
Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ έστειλε επιστολή στον Γενικό Γραμματέα της FIBA κ. Ανδρέα Ζαγκλή και τον ενημέρωσε για τα όσα παράδοξα και τραγελαφικά συμβαίνουν εδώ και πολλά χρόνια με την ΚΕΔ στο ελληνικό μπάσκετ όπως τον ορισμό των τριών διαιτητών του σημερινού ημιτελικού.

Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ζήτησε από τον Γενικό Γραμματέα να παρακολουθήσει το σημερινό παιχνίδι μαζί με τους συνεργάτες του.


Τοσες μερες περασαν,5 ωρες πριν αρχισει το ματς το θυμηθηκαν? Δυσκολο να μπορεσουν να παιξουν μπασκετ οι αθλητες του ολυμπιακου σημερα,μια με τον ρουφιανο,μια τωρα με οσα γινονται εξω απο το γηπεδο, που να εχουν μυαλο..
golitog7
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το όλο σκηνικό είναι στημμένο. Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση για το νταβαντούρι που γίνεται για ένα τόσο ασήμαντο παιχνίδι και έναν τόσο ασήμαντο θεσμό. Απλά το απαξιώνεις και τελείωσε το παραμύθι. Χ@@@@@κε η φοράδα στ αλώνι ποιος θα πάρει το κύπελλο Ελλάδος. Πολώνουν απλά τον κόσμο, ο καθένας φυσικά για το συμφέρον του.

jazz thrilos
QUOTE (G-arenas @ Feb 13 2019, 12:36 ) *
ωραια και? σημαινει κατι αυτο? συνεχιζω να μην καταλαβαινω.

αν δεν ειναι λογο οτι ολοι εχουν παιξει ασσο αυτες οι αποδοσεις και ειναι κατι αλλο ας μας δωσετε να καταλαβουμε τι ειναι αυτο το αλλο.


Ρε συ Αρένας, οσο και να θες να μας κανεις να πιστεψουμε οτι δεν δουλεύει το μυαλο σου δεν μας πειθεις smile.gif Μια χαρά εξυπνος εισαι και το εχεις αποδειξει με τα ωραια σου σχολια. Αλλα θα σου κανω την χαρη να σου πω τι εννοουν οσοι μιλανε για το παράλογο των αποδοσεων. Και θα το κάνω εγω που δεν εχω ασχοληθεί ουτε μια φορά με το θεμα εδω μεσα.

Τον ορισμό των διαιτητων εννοουν. Έπεσες απο τα συννεφα; w00t.gif

Προσωπικά δεν με ενδιαφερει καθολου η διαιτησια ειτε στην Ελλαδα ειτε στην Ευρώπη. Δεν παυει ομως να ενδιαφέρει αυτους που βγάζουν παρασιτικά λεφτά απο το άθλημα, δηλαδη τις στοιχηματικές εταιρίες.
yorgos
Μπορεί να έπαιξε ο κύριος Δημήτρης 1εκ στον άσο μόλις είδε τους διαιτητές και να έπεσε ο άσος αυτόματα. Τρολαρω, αλλά το ότι παίζει στοίχημα και μάλιστα όχι μόνο μπάσκετ είναι γνωστό. Δε χρειάζεται να είναι όλη η Ελλάδα με το κινητό στο χέρι, δύο τεράστια πονταρίσματα να γίνουν και η πίεση στο σημείο είναι άμεση.
nikolas_asteri
QUOTE (yorgos @ Feb 13 2019, 20:55 ) *
Μπορεί να έπαιξε ο κύριος Δημήτρης 1εκ στον άσο μόλις είδε τους διαιτητές και να έπεσε ο άσος αυτόματα. Τρολαρω, αλλά το ότι παίζει στοίχημα και μάλιστα όχι μόνο μπάσκετ είναι γνωστό. Δε χρειάζεται να είναι όλη η Ελλάδα με το κινητό στο χέρι, δύο τεράστια πονταρίσματα να γίνουν και η πίεση στο σημείο είναι άμεση.


Ε δεν έριχνε και τίποτα στην κόντρα να πάρουμε κάνα παίκτη; tongue.gif
Conan1982
QUOTE (anton2 @ Feb 13 2019, 21:13 ) *
Είναι η πρώτη φορά που συμφωνώ 100% με την απόφαση αποχώρησης της ομάδας. Χρειάζονται έναν απλό ηθοποιό για να παίζει το ρόλο του δήθεν αντιπάλου ενώ η απόφαση του νικητή έχει ληφθεί από πριν.

Αν δεν αποχωρούσαν θα έλεγα να παραιτηθούν. Αυτή η διαιτησία ήταν προκλητική.


Δεν θα εκφέρω γνώμη αν συμφωνώ ή όχι, αλλά έχω μια αίσθηση ότι αφού αποχωρούν από το κύπελλο ίσως να έχουμε και ανάλογη συνέχεια στο πρωτάθλημα.
nikolas_asteri
Αν όντως ήταν προαποφασισμένος ο νικητής τότε ο Ολυμπιακός είχε χρυσή ευκαιρία να τους εκθέσει.

Αν'αυτού, φεύγει με -15 πόντους, 2 ασίστ, και 12 λάθη. Δεν πρόκειται να του δώσει κανείς δίκιο (εκτός από τους τυφλούς οπαδούς προφανώς).
shaq7
Eμενα δεν με θεωρω τυφλο οπαδο,(μπορει να ειμαι και να μην το ξερω) αλλα τους δινω δικαιο!Μεσα στα πρωτα λεπτα οι παιχτες καταλαβαν οτι δεν υπαρχει λογος να παιξουν,ισως τους το ειχαν πει οτι θα γινει αυτο το πραγμα..Ελπιζω ομως να μην κατεβουν ουτε στο πρωταθλημα,αν κατεβουν θα εχουν κανει μια τρυπα στο νερο..
nikolas_asteri
QUOTE (shaq7 @ Feb 13 2019, 22:33 ) *
Eμενα δεν με θεωρω τυφλο οπαδο,(μπορει να ειμαι και να μην το ξερω) αλλα τους δινω δικαιο!Μεσα στα πρωτα λεπτα οι παιχτες καταλαβαν οτι δεν υπαρχει λογος να παιξουν,ισως τους το ειχαν πει οτι θα γινει αυτο το πραγμα..Ελπιζω ομως να μην κατεβουν ουτε στο πρωταθλημα,αν κατεβουν θα εχουν κανει μια τρυπα στο νερο..


Όπως εύστοχα είπε κάποιος άλλος, αν ήταν να φεύγουν οι ομάδες οποτε νιώθουν αδικημένες, δεν θα είχαμε ποτέ παιχνίδια. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, με τόσο άσχημη εμφάνιση, δείχνει ευθυνοφοβία. Και μια διάθεση να ρίξουμε στη διαιτησία τα κακωσ κείμενα.

Ξαναλέω, ας έμπαιναν με το μαχαίρι στα δόντια, να αναγκάσουν τους διαιτητές να εκτεθούν. Και μετά μαζί σου. Πάμε να φύγουμε.

Derozan
[quote name='shaq7' date='Feb 13 2019, 21:33 ' post='930143']
Eμενα δεν με θεωρω τυφλο οπαδο,(μπορει να ειμαι και να μην το ξερω) αλλα τους δινω δικαιο!Μεσα στα πρωτα λεπτα οι παιχτες καταλαβαν οτι δεν υπαρχει λογος να παιξουν,ισως τους το ειχαν πει οτι θα γινει αυτο το πραγμα..Ελπιζω ομως να μην κατεβουν ουτε στο πρωταθλημα,αν κατεβουν θα εχουν κανει μια τρυπα στο νερο..
Σε ποιο πράγμα αναφέρεσαι;Ο Παναθηναικός κέρδισε καθαρά και άνετα το ημίχρονο,τα στατιστικά το δείχνουν.Τι έπρεπε να κάνουμε δηλ. εμείς όταν είχαμε 5 φάουλ σε 2 λεπτά στο 4ο δεκάλεπτο με την ΤΣΣΚΑ;Οι αφοι προσπαθούν να κρύψουν τις αδυναμίες της ομάδας τους με το χειρότερο δυνατό τρόπο.Δυσφήμιση του αθλήματος.
Coach Periklis
Εγώ είμαι οπαδός. Τυφλός πάντως σίγουρα όχι

ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΖΩ

Ας δω βέβαια και το ημίχρονο ώστε να έχω προσωπική κρίση/άποψη
shaq7

derozan
οτι θα γινει αυτο το πραγμα εννοουσα οτι θα αποχωρησουν απο το γηπεδο αν θεωρουν οτι τους αδικουν..το να κοιτας στατιστικα σε ενα ματς που το παρατησε η μια ομαδα στα πρωτα λεπτα δεν μου λεει κατι..Για τα υπολοιπα δεν λεω κατι μιας και ειναι εναντια στους κανονισμους του φορουμ.
Derozan
QUOTE (anton2 @ Feb 13 2019, 21:51 ) *
Από τις ελάχιστες φορές που σκεφτόμουν κατά την διάρκεια του Α' ημιχρόνου ότι θα έπρεπε να σταματήσουν και να αποχωρήσουν. Πολύ προκλητική διαιτησία.

Αδικήθηκε σε κάποιες φάσεις ο ΟΣΦΠ ,αδικήθηκε σε άλλες ο ΠΑΟ.Μην μπαίνετε στο τρυπάκι τους και μιλάτε για δήθεν κακή διαιτησία.Ο ΟΣΦΠ είχε 2 ασσιστ για 12 λάθη ,ποιος έφταιξε;Ποιος έφταιξε που μπήκατε να παίξετε πολυ επιθετική άμυνα αλλά δε σας βγήκε ;Τέτοια περιμένω να ακούσω απτον Τσουκαλά και όχι στο basketforum
tamvoukios
Διαφωνώ κάθετα (που λένε) με την αποχώρηση της ομάδας στο ημίχρονο.

Γενικότερα, διαφωνώ με κάθε εν θερμώ απόφαση, ακόμα και αν εκ των υστέρων αποδειχθεί πως ήταν σωστή (γιατί θα μπορούσε και να μην ήταν).

Νομίζω πως μια σοβαρή ομάδα, αν κρίνει ότι έχει αδικηθεί ή ότι αδικείται συνέχεια, θα συνέχιζε το παιχνίδι της, καταθέτοντας όλη της την ενέργεια, και από την επόμενη μέρα, μετά από ψύχραιμη εκτίμηση της κατάστασης, θα προέβαινε στις όποιες ενέργειές της.

Και σε αυτές τις ενέργειες, ναι, συμπεριλαμβάνω ακόμα και την αποχώρηση της ομάδας από τον όποιο θεσμό. Αλλά μετά από ψύχραιμη εκτίμηση και αφού προηγηθεί ανακοίνωση στους φίλους της ομάδας, και όπως είπαμε: ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΟΛΕΣ ΣΟΥ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΣΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

Αντί για αυτά, είδα έναν Ολυμπιακό να μην κατεβαίνει καν στο γήπεδο, γεγονός που δεν έχει να κάνει καθόλου με τα όποια παράπονα της ομάδας. Πιό πολύ μου έδωσε την εντύπωση πως η ομάδα κατέβηκε στο παιχνίδι με ακριβώς αυτό τον στόχο: την αποχώρηση. Ξέροντας πάνω-κάτω πώς θα εξελιχθεί το παιχνίδι, είχε καλέσει προηγουμένως και τη FIBA να παρακολουθήσει τα ωραία, δεν έπαιξε καθόλου για να χτυπήσει το παιχνίδι, και μετά αποχώρησε.

Πιστεύω πως η διοίκηση του Ολυμπιακού αποφάσισε για μιά φορά να παίξει στο γήπεδο του κυρ-Δημήτρη, με τον τρόπο που εκείνος παίζει, και μάλιστα να τον ξεπεράσει κιόλας.
Το αποτέλεσμα ήταν αυτό που είδαμε.
Να παρατάμε ένα παιχνίδι, να φεύγουμε καταγγέλοντας, και να αφήνουμε τον κόσμο μας στα κρύα του λουτρού.

Όμως, δεν μπορείς να ξεπεράσεις τον δάσκαλο της ίντριγκας. Διαφωνώ τελείως.

Το καλύτερο που θα μπορούσε να κάνει ο Ολυμπιακός (κατά τη γνώμη μου), ήταν να παίξει σκυλίσιο παιχνίδι και είτε να το τελειώσει με μικρή διαφορά, είτε και να το πάρει ακόμα. Και μετά, την επόμενη μέρα, να κάνει μια ωραία ανακοίνωση, να εξηγεί τους λόγους που θεωρεί ότι έχει αδικηθεί (ακόμα και αν είχε κερδίσει το παιχνίδι) και να αποχωρούσε από τη συνέχεια της διοργάνωσης, όντας νικητής στο παιχνίδι ή έστω κάνοντας ό,τι ήταν δυνατό για να κερδίσει.
Τότε η αποχώρησή του θα έκανε μεγαλύτερη αίσθηση, αφού θα ήταν ο νικητής, και θα έδινε κι ένα τεράστιο ηθικό πλεονέκτημα στους φιλάθλους του. Βέβαια θα έχανε έναν τίτλο, αλλά αυτό θα ήταν σε δεύτερη μοίρα.

Με δυό λόγια: ο Ολυμπιακός είχε κάθε λόγο να προβεί σε κάποια αντίδραση, αλλά αντέδρασε με λάθος τρόπο.
aegeansheed
+1 φάουλ σε Αντων2 και Νταβέλη για δημοσιευσεις πέραν του ορίου των κανονισμών.

Προσοχή στα σχόλιά σας, μην σας παρασύρει η τρέλα που θα κυκλοφορήσει στα media τις επόμενες ώρες. Παρακαλώ σεβαστείτε τον συνομιλητή σας και το επίπεδο σε αυτές τις δύσκολες στιγμές.
benchwarmer
Είμαι από αυτούς που εδώ και 10 χρόνια θεωρούν ότι η ομάδα θα πρέπει να επικεντρώνεται μόνο στην Ευρωλίγκα ως σοβαρό στόχο (από τον αλήστου μνήμης 3ο τελικό του 2010 συγκεκριμένα).

Το πρόβλημα σε αυτό είναι ότι οι Αφοί δεν έχουν επιδείξει κάποια συγκροτημένη γραμμή ως προς αυτό, παρά μόνο κατά καιρούς δηλώσεις περί αποχώρησης, μπλουζάκια, κλπ. Ή αν έχουν όντως προβεί σε κάποιες πράξεις ως σήμερα, είναι σαφές ότι δεν απέφεραν τα προσδοκόμενα προς αυτούς αποτελέσματα. Και φυσικά δεν έχουν τολμήσει να τα βάλουν με το ίδιο τους το κοινό, γιατί όντως πιστεύω ότι προσωπικά προτιμούν μία ατμόσφαιρα τύπου ΝΒΑ και όχι Ελλάδας.

Σε κάθε περίπτωση, αν θεωρείς την κατάσταση προδιαγεγραμμένη υπήρχαν πάμπολλες ευκαιρίες να αποφευχθεί το σημερινό, και με τρόπο που δεν θα δίνει το δικαίωμα και στους ουδέτερους παρατηρητές να πουν "ε καλά χάνει 15 πόντους στο ημίχρονο και έφυγε, σιγά". Το ιδανικότερο (για μένα) θα ήταν η πλήρης απαξίωση του θεσμού, κατεβάζοντας στο προηγούμενο ματς με τον Χολαργό το εφηβικό πχ. Αν όντως η κατάσταση είναι όσο ζοφερή την περιγράφουν οι ίδιοι (και ενδεχομένως να συμφωνώ), δεν θεωρώ ότι θα βγάλει πουθενά η προσπάθεια "μέσα από το σύστημα".

Εν πάσει περιπτώσει, αν δεν ακολουθηθεί κάποια συγκροτημένη γραμμή μετά το σημερινό θα είναι απλά μία τρύπα στο νερό και σημάδι της γενικότερης παρακμής του ελληνικού μπάσκετ (και κοινωνίας).

Και φυσικά, για να κλείσω το ποστ όπως περίπου το ξεκίνησα, είναι και η εικόνα της ομάδας στην Ευρώπη τέτοια πλέον που σίγουρα δεν σε τοποθετεί και καβάλα στ' άλογο...
jazz thrilos
Ουτε αντικειμενικος θελω να το παιξω, ουτε μπασκετικος που ασχολειται με τα τεχνικα του αθληματος και μονο. Οπαδος του Ολυμπιακου ειμαι, την ποναω την ομαδα και εχω σχηματισει χρονια αποψη για το τι συμβαινει στο χωρο του ελληνικου μπασκετ.

Αλλα διαφωνω με την κινηση των Αφων. Μην κατεβεις καν το καταλαβαίνω. Αλλα οχι με -15 στην πλατη στο ημιχρονο. Οποια κι αν ηταν η εικονα του ματς. Τραγικη επιλογή που ικανοποιει ενα πάγιο αιτημα μεριδας του κοσμου που εμφανιζεται στο ΣΕΦ μονο με τον Παναθηναικό, την ΤΣΣΚΑ και την Φενερ (λογω Ομπραντοβιτς).

Χωρις να σημαινει οτι το -15 και τα 12 λαθη ηταν αγγελικα πλασμενα. Απλα δεν μου αρεσει να τα παρατα στην μέση οποιασδήποτε προσπάθειας ο μπασκετικός Ολυμπιακος. Δεν εχουμε μαθει ετσι σε αυτον τον οργανισμο.
Conan1982
Είναι λίγο δύσκολο να αποφύγουμε τις αναφορές στην διαιτησία αφού η διαιτησία ήταν η αιτία ή η αφορμή που αποχώρησε ο Ολυμπιακός.
Εγώ θεωρώ ότι και οι Αφοί και ο Γιαννακόπουλος ξεκάθαρα δεν έχουν κάνει απολύτως τίποτα για να βοηθήσουν το Ελληνικό Μπάσκετ, με τις γελοίες κόντρες τους έχουν απαξιώσει το ίδιο το παιχνίδι και αυτά ενώ λένε ότι αγαπάνε το άθλημα. Οι Αφοι αποχωρούν κι εμείς συζητάμε αν είναι σωστή ή λάθος η απόφαση.
Το να αποχωρείς εν μέσω του αγώνα είναι ξεκάθαρα λάθος και για μια φορά θα συνταχθώ πλήρως με τον Τamvoukio. Θεωρείς ότι σε αδίκησαν; Κάνε ότι είναι να κάνεις αφού το παλέψεις, ακόμα καλύτερα και σαν νικητής. Ας αποχωρήσουμε και από το πρωτάθλημα, ούτως ή αλλως δεν είμαι σίγουρος ότι η παρουσία η δική μας και του ΠΑΟ κάνει καλό στην Α1.
Παίρνουμε τους καλύτερους νεαρούς παίκτες από μικρούς στερώντας τους από τις μικρές ομάδες και εμποδίζοντας την εξέλιξη τους. Κυνηγάμε ξέχωρα τηλεοπτικά συμβόλαια παραγνωρίζοντας το συμφέρον των υπολοίπων ομάδων, απομακρύνουμε τον κόσμο από το μπάσκετ αυτό καθ' αυτό και τον κατευθύνουμε στα εξωαγωνιστικά..
Joda
QUOTE (tamvoukios @ Feb 13 2019, 21:58 ) *
Διαφωνώ κάθετα (που λένε) με την αποχώρηση της ομάδας στο ημίχρονο.

Γενικότερα, διαφωνώ με κάθε εν θερμώ απόφαση, ακόμα και αν εκ των υστέρων αποδειχθεί πως ήταν σωστή (γιατί θα μπορούσε και να μην ήταν).

Νομίζω πως μια σοβαρή ομάδα, αν κρίνει ότι έχει αδικηθεί ή ότι αδικείται συνέχεια, θα συνέχιζε το παιχνίδι της, καταθέτοντας όλη της την ενέργεια, και από την επόμενη μέρα, μετά από ψύχραιμη εκτίμηση της κατάστασης, θα προέβαινε στις όποιες ενέργειές της.

Και σε αυτές τις ενέργειες, ναι, συμπεριλαμβάνω ακόμα και την αποχώρηση της ομάδας από τον όποιο θεσμό. Αλλά μετά από ψύχραιμη εκτίμηση και αφού προηγηθεί ανακοίνωση στους φίλους της ομάδας, και όπως είπαμε: ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΟΛΕΣ ΣΟΥ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΣΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

Αντί για αυτά, είδα έναν Ολυμπιακό να μην κατεβαίνει καν στο γήπεδο, γεγονός που δεν έχει να κάνει καθόλου με τα όποια παράπονα της ομάδας. Πιό πολύ μου έδωσε την εντύπωση πως η ομάδα κατέβηκε στο παιχνίδι με ακριβώς αυτό τον στόχο: την αποχώρηση. Ξέροντας πάνω-κάτω πώς θα εξελιχθεί το παιχνίδι, είχε καλέσει προηγουμένως και τη FIBA να παρακολουθήσει τα ωραία, δεν έπαιξε καθόλου για να χτυπήσει το παιχνίδι, και μετά αποχώρησε.

Πιστεύω πως η διοίκηση του Ολυμπιακού αποφάσισε για μιά φορά να παίξει στο γήπεδο του κυρ-Δημήτρη, με τον τρόπο που εκείνος παίζει, και μάλιστα να τον ξεπεράσει κιόλας.
Το αποτέλεσμα ήταν αυτό που είδαμε.
Να παρατάμε ένα παιχνίδι, να φεύγουμε καταγγέλοντας, και να αφήνουμε τον κόσμο μας στα κρύα του λουτρού.

Όμως, δεν μπορείς να ξεπεράσεις τον δάσκαλο της ίντριγκας. Διαφωνώ τελείως.

Το καλύτερο που θα μπορούσε να κάνει ο Ολυμπιακός (κατά τη γνώμη μου), ήταν να παίξει σκυλίσιο παιχνίδι και είτε να το τελειώσει με μικρή διαφορά, είτε και να το πάρει ακόμα. Και μετά, την επόμενη μέρα, να κάνει μια ωραία ανακοίνωση, να εξηγεί τους λόγους που θεωρεί ότι έχει αδικηθεί (ακόμα και αν είχε κερδίσει το παιχνίδι) και να αποχωρούσε από τη συνέχεια της διοργάνωσης, όντας νικητής στο παιχνίδι ή έστω κάνοντας ό,τι ήταν δυνατό για να κερδίσει.
Τότε η αποχώρησή του θα έκανε μεγαλύτερη αίσθηση, αφού θα ήταν ο νικητής, και θα έδινε κι ένα τεράστιο ηθικό πλεονέκτημα στους φιλάθλους του. Βέβαια θα έχανε έναν τίτλο, αλλά αυτό θα ήταν σε δεύτερη μοίρα.

Με δυό λόγια: ο Ολυμπιακός είχε κάθε λόγο να προβεί σε κάποια αντίδραση, αλλά αντέδρασε με λάθος τρόπο.


Συμφωνω απολυτα σε αυτα που λες..
anton2
Συγνώμη τι είπα που προκάλεσε το +1 φάουλ; Ρωτάω ειλικρινά.
aegeansheed
QUOTE(anton2 @ Feb 13 2019, 22:49 ) *
Συγνώμη τι είπα που προκάλεσε το +1 φάουλ; Ρωτάω ειλικρινά.

Πριβέ με pm αυτές οι ερωτήσεις προς τον mod που έκανε την ενέργεια, πάντα, ποτέ δημόσια.
Volunteer
Η δική μου άποψή είναι ότι οι ιδέες που πέφτουν κατά καιρούς στα ΜΜΕ περί αποχώρησης του Ολυμπιακού από την Α1, το κύπελλο Ελλάδος κλπ, είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα της παροιμίας «όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια». Είναι ελάχιστες οι φορές τα τελευταία χρόνια που οι ερυθρόλευκοι είχαν πολύ καλύτερη ομάδα από τον Παναθηναϊκό του DPG και πραγματικά όσες αυτό ίσχυσε, κατέκτησαν και το πρωτάθλημα, το '15 μάλιστα πανεύκολα με σκούπα. Η πλάκα είναι ότι όταν το '16 παγιώθηκε αυτή η διετής κυριαρχία του Ολυμπιακού στην Α1, άρχισε η γκρίνια περί κακής διαιτησίας που «αδικεί τημπανάθαμας» στα πιο άρρωστα τμήματα της πράσινης εξέδρας και είναι προφανές ότι αν η ερυθρόλευκη κυριαρχία συνεχιζόταν μερικά χρόνια επιπλέον, η γκρίνια θα γινόταν χαρακτηριστική συμπεριφορά στο ΟΑΚΑ με απήχηση σε ευρύτερα ακροατήρια, όπως γινόταν τόσα χρόνια στο ποδόσφαιρο (εκεί που η εξέδρα στο Καραϊσκάκης είδε ξαφνικά το φως το αληθινό και ανακάλυψε τη διαιτητική αδικία προς το συμφέρον του μονίμως αδικημένου ΠΑΟΚ και ούτω καθεξής... laugh.gif ). Μιλάμε δηλαδή για σκατένια νοοτροπία ενός ολόκληρου λαού ηλιθίων που έχουν μεγαλώσει με μύθους και κατά 92% δηλώνουν πως έχουν τον ανώτερο πολιτισμό αλλά πιστεύουν και στο κακό μάτι.
Sokos
Καλησπέρα κι από μένα,

Διαβάζω τακτικά το forum και ομολογώ συνήθως με καλύπτουν όσα έχουν γραφτεί. Μιας και σήμερα πιάσαμε τον πάτο μας ως ομάδα μέχρι τώρα είπα να γράψω κι εγώ κάποιες σκόρπιες σκέψεις. Το ματς (όσο παίχτηκε) δεν το είδα οπότε ούτε για την διαιτησία, ούτε για τα τεκταινόμενα μπορώ να εκφέρω γνώμη. Το ότι ήταν ένα ματς σχεδόν ξεγραμμένο φαινόταν μέρες τώρα. Μέχρι και οι τόσες συζητήσεις για τις αποδόσεις στο στοίχημα αυτό δείχνουν.

Δυστυχώς οι Αγγελόπουλοι φαίνεται να κάνουν σπασμωδικές κινήσεις για άλλη μια φορά. Δεν φάνηκε καν να υπάρχει μια συνέπεια στο πότε φύγαμε με τον λόγο που φύγαμε. Αν έχουμε "αηδιάσει" με ότι συμβαίνει γενικότερα (αναφορά σε "όλα" έγινε), δεν βλέπω το νόημα να φύγουμε στο ημίχρονο. Ας μην κατεβαίναμε καν σήμερα. Αν ήταν η διαιτησία το πρόβλημα, θα μπορούσαμε να βγάλουμε μια ανακοίνωση απο την δευτέρα που δημοσιεύτηκαν τα ονόματα και επιτόπου έπεσε η απόδοση νίκης του ΠΑΟ λες και ξαφνικά έπαιζε με ομάδα της ουράς στην Α1. Πολλές φορές στο παρελθόν μου έχει δωθεί η αίσθηση ότι οι πρόεδροι κάνουν "μισές δουλειές" σε τέτοια θέματα κι ότι υπάρχει έντονη προχειρότητα στην διαχείρηση τέτοιων καταστάσεων.

Το μόνο που κατάφερε η σημερινή κίνηση είναι να κερδίσει λίγο χρόνο και να θολώσει κάπως τα νερά. Να αποπροσανατολίσουν όσους μπορούν για όσο μπορούν. Διάβασα για "υποδοχή ηρώων στο ΣΕΦ" και καταλαβαίνω ότι κάποοι θα πιαστούν από αυτό αντί να δουν τα σοβαρότατα προβλήματα.

Παραμένει όμως γεγονός πως η ομάδα έχει να παιξει σοβαρό μπάσκετ από το 2018 και πάει από το κακό στο χειρότερο. Πέρα από τα αποτελέσματα, η εικόνα που έχουμε έιναι αποκαρδιωτική. Δεν θα μου φανεί παράξενο να χάσουμε και απο Efes & CSKA και να κινδυνέψουμε ακόμα και για πιο χαμηλές θέσεις στην κατάταξη. Όχι ότι από τις θέσεις 6-8 υπάρχουν ουσιαστικές ελπίδες για πρόκριση. Η εικόνα μας για μένα είναι το βασικό μας πρόβλημα. Ο παίκτης που πήραμε μετά απο 2 μήνες αναζήτησης με μισθό όσο ένα μηνιάτικο του Timma δεν μου φάινεται και τόσο πιθανό να βοηθήσει. Δεν είναι βέβαια καθαρά θέμα της διοίκησης αυτό. Πιο μεγάλη ευθήνη νομίζω φέρει ο συμπαθής Blatt.

Υ.Γ. Οι Αγγελόπουλοι που θέλουν να αναφέρονται στην πιο επιτυχημένη ομάδα της 5ετιάς, 6ετίας κτλ κτλ θα έπρεπε σίγουρα να ξέρουν ότι εργοδότες που φεσώνουν τους υπαλλήλους τους δεν γίνεται να υπερηφανεύονται για επιτυχίες και για το πόσο αγαπημένη οικογένεια είναι στην ομάδα. Ειδικά όταν μιλάμε για περιουσίες που όλοι όσοι διαβάζουμε εδώ στο forum δεν μπορούμε καν να φανταστούμε (Αυτό που είχε πει ο Ivkovic ότι αποτελούσε και τακτική από παλαιότερα και δεν είναι φετινό θέμα που έχει να κάνει απλά με πρόβλημα ρευστότητας λόγω δικαστηρίων κτλ απλά με ξεπερνάει).

Crash95
Προσωπική άποψη θελω να φύγει η ομαδα απτο ελληνικό πρωτάθλημα. Δε λεω κατι κακο . Δε μπορω να βλεπω την ομαδα μου να διασυρεται . Συνεχεια ειρωνειες χλευασμούς. Μας κοροϊδεύουν με πολλους τροπους. Με στεναχωρει. Και θα με στεναχωρουσε οποια ομαδα και αν το παθαινε. Θελω να βλεπω μπασκετ. Μπασκετ οχι 3 φαουλ σε 28 δεύτερα και 4 φαουλ σε 19 λεπτα και κοκκινα εσώρουχα. Ας παμε στην Αδριατική και μιλάω πολυ σοβαρά. Ή να μείνουμε μονο στην Ευρωλίγκα.

Μ'αρέσουν πολυ τα οσφπ παο κτλ , η ενταση το παθος ειναι ωραιο. Αλλα ειμαστε ανικανοι όλοι μας να τα έχουμε αυτα σε ενα σωστο επίπεδο. Οποτε ας φύγουμε. Δε παει αλλο.
shaq7
Παντως ο ολυμπιακος εστειλε επιστολη στην φιμπα να δουν το ματς,οποτε λογικα το ειχαν αποφασισει απο πριν απλα θελαν να εχουν και ''αποδειξεις''.Φανηκε οτι στα πρωτα λεπτα σταματησαν να παιζουν,το ειχα σχολιασει και στο αντιστοιχο θρεντ την ωρα του αγωνα,απλα περιμεναν το ημιχρονο για λογους ασφαλειας.Για μενα μακαρι να ειναι η αρχη και να μην ξανακατεβουμε στην ελλαδα, να παιζουμε μονο ευρωπη..ισα ισα δεν θα χρειαζομαστε και τοσο μεγαλο ροστερ μιας και δεν εχουμε τα λεφτα για κατι τετοιο.Τσαμπα ταλαιπωρια και κουραση ειναι.

Τωρα αν κατεβουμε στους τελικους σαν να μην τρεχει τιποτα παει να πει οτι το χθεσινο ηταν καπνος και φουμαρα.
green_sky
Ολοι ευχαριστημενοι εφυγαν χθες απο το γηπεδο.Σανο που μας ταιζουν.Τονους.
fotisv
QUOTE (shaq7 @ Feb 13 2019, 21:33 ) *
Eμενα δεν με θεωρω τυφλο οπαδο,(μπορει να ειμαι και να μην το ξερω) αλλα τους δινω δικαιο!Μεσα στα πρωτα λεπτα οι παιχτες καταλαβαν οτι δεν υπαρχει λογος να παιξουν,ισως τους το ειχαν πει οτι θα γινει αυτο το πραγμα..Ελπιζω ομως να μην κατεβουν ουτε στο πρωταθλημα,αν κατεβουν θα εχουν κανει μια τρυπα στο νερο..

Φιλε μου ShAQ καλημερα , επειδη σε διαβαζω συχνα και νιωθω οτι θα με πιασεις με τη μια θα σου πω κατι , χτες βραδυ σηκωθηκαν δυο μεγαλα χαλια και κρυφτηκε απο κατω μαι τεραστια παθογενεια απο αμφοτερες τις πλευρες win win situation και για τις 2 διοικησεις . εμεις καναμε επανασταση ομοια; με εκεινη του 21 και θα αντισταθουμε στο "πρασινο καταστημενο" ( μοδ δεν ειναι δικη μου αποψη απλα μεταφερω αποψη μεγαλης μεριδας κοσμου , οποτε μην το σφυρας σε παρακαλω αν θελεις )και σαν γνησιοι Ελληναρες θα ξεχασουμε οτι απο τα φωτα και μετα οταν περασουμε τους 70 στην επιθεση γινεται δοξολογια στο φαναρι , και οι του παναθηναικου με την προκριση στον τελικο κυπελου εχουν την ευκαιρια να σηκωσουν ακομα εναν εγχωριο τιτλο σε ταιμινγκ τελειο δεδομενης της οικτρης εικονας στην ευρωπη και με την αποχωρηση του "δειλου " ολυμπιακου που ειναι για κοκκινα εσωρουχα ( οποιος νομιζει οτι εχουμε πιασει πατο να σηκωσει το χερι του ) θα αποθεωσουν την ομαδα που αν επαιζε με τον μεγαλο παναθηναικο των ευρωπαικων τιτλων θα εφευγε με σαραντα ποντους διαφορα ...τοσο εχουν μικρυνει σαν μεγεθη οι ομαδες μας και που ειστε ακομη ....κατα τα αλλα αν θελουμε να δουμε μπασκετ μαλλον πρεπει να το ψαξουμε αλλου \
Sence Of Defence
Ας εφαρμοσουν ότι κάναν στο ποδόσφαιρο.
Zephyr
QUOTE(Sence Of Defence @ Feb 14 2019, 09:55 ) *
Ας εφαρμοσουν ότι κάναν στο ποδόσφαιρο.


Θα έπρεπε αλλά ΠΟΛΛΑ ζητάς. Εδώ δεν γίνονται άλλα κ άλλα.
Για μενα καλώς πήραν την ομάδα κ έφυγαν. Και μακάρι να απαιτήσουν ξένους διαιτητές για την συνέχεια αλλιώς αποχώρηση από το πρωτάθλημα. Το χθεσινό παραήταν τραγέλαφος, η προετοιμασία είχε γίνει από καιρό (σε όλα τα επίπεδα) και στο παρκέ φάνηκε νωρίς νωρίς και δίχως προσχήματα. Ούτε οι παίχτες φταίνε να γίνονται βορά στον κάθε επιτήδειο ούτε ο κοσμάκης που θέλει να δει αγώνα και εν τέλει βλέπει να παίζουν με τα νεύρα του και την νοημοσύνη του.
john wick
Ζεφυρ πιστεύεις στην Ευρωλιγκα θα έφευγαν ποτέ;
jazz thrilos
QUOTE (john wick @ Feb 14 2019, 07:30 ) *


Ανεξάρτητα με το τι θα επιλέξει να πει ή να μην πει ο Μπλατ για το χθεσινό σκηνικό, είμαι σίγουρος οτι και τώρα την ίδια άποψη έχει ο κόουτς.
john wick
Κ εγω αυτό θεωρώ...
Είναι πολύ σοβαρός άνθρωπος ο Αμερικανός.
Coach Periklis
όποιος είδε ρεπορτάζ από αθλητικά σαητ είδε τα πρόσωπα παικτών και κοουτς . Τα υπόλοιπα είναι ατυχείς προσπάθειες που δεν καταλαβαίνω που αποσκοπούν

https://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ia.5439526.html
jazz thrilos
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 14 2019, 10:26 ) *
όποιος είδε ρεπορτάζ από αθλητικά σαητ είδε τα πρόσωπα παικτών και κοουτς . Τα υπόλοιπα είναι ατυχείς προσπάθειες που δεν καταλαβαίνω που αποσκοπούν


Δηλαδή τι εννοείς; Πραγματικά δεν καταλαβαίνω και με ενδιαφέρει να μάθω.
Coach Periklis
QUOTE (jazz thrilos @ Feb 14 2019, 10:27 ) *
Δηλαδή τι εννοείς; Πραγματικά δεν καταλαβαίνω και με ενδιαφέρει να μάθω.


εμφανώς στεναχωρημένοι

ασχέτως της άποψης της διοίκησης και κάποιων οπαδών ( όπως εγώ ) αμφιβάλλω βλέποντας τους σε φωτορεπορταζ και βίντεο ότι ήθελαν να φύγουν . Ακόμα και μέσα στα νεύρα τους και την απάθεια τους στο παρκέ που ήταν φαντάζομαι ο δικός τους τρόπος αντίδρασης / διαμαρτυρίας
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.