Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
shtarkws
Είναι κρίμα αυτό που γίνεται γιατί οι αφοί και λεφτά έχουν και αγαπάνε την ομάδα και θέλουν να βάλουν στην ομάδα, αλλά τα δικαστικά στα οποία έχουν μπλέξει τους κρατάνε ομήρους σε μια πολύ ιδιαίτερη κατάσταση

Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω τον Πριντεζη που είναι πάντα ΚΥΡΙΟΣ ομολογώ ότι δεν μπορώ να καταλάβω αυτά που είπε. Να έλεγε ότι υπάρχει πρόβλημα γιατί οι υπόλοιποι, ιδίως οι ξένοι, διαμαρτυρονται να το καταλάβω. Αλλά να λέει ότι δεν κατεβαίνω να παίξω γιατί είμαι απλήρωτος πραγματικά μου φαίνεται πρωτοφανές γιατί ο Πριντεζης ούτε οικονομικό πρόβλημα έχει, ούτε καινούργιος είναι στον Ολυμπιακό για να μην ξέρει ότι θα τα πάρει
Germany96
QUOTE(john wick @ Feb 10 2019, 20:17 ) *
Προσωπικα δεν πιστευω τπτ,,,
Ειδικα για Πριντεζη ,που εχει λυσει το οικονομικο πρόβλημα κ των 3σεγγονων του αλλα κλ ογω χαρακτηρα....
...

Καταλαβαίνω πως τα γράφεις με τις καλύτερες των προθέσεων αλλά εγώ πάλι προσωπικά τα πιστεύω όλα.

Καμία σημασία δεν έχει αν ο Πρίντεζης έχει λυμένο το οικονομικό πρόβλημα της οικογένειάς του για τις επόμενες 3 γενιές, αυτοί που του χρωστάνε/χρωστάγανε το έχουν λυμένο για τις επόμενες 43 γενιές.

Δεν έχει να κάνει με βιοπορισμό, ούτε με έλλειμα αγάπης προς τον Ολυμπιακό, έχει να κάνει με κοροϊδία επί κοροϊδίας που σίγουρα έχει φάει για το πότε θα καταβληθούν τα δεδουλευμένα του ίδιου και προφανώς και των συμπαικτών του.

Οι πρόεδροι αν θέλουν να αποφεύγουν τέτοια ξεφτιλίκια αντί να ψάχνουν whistleblowers και δάκτυλους του DPG ας φροντίσουν να είναι συνεπείς στις υποχρεώσεις του και να τιμάνε τις υπογραφές που έχουν βάλει στα συμβόλαια των παικτών τους. Αν δεν μπορούν, ας φροντίσουν να έχουν πάπλωμα στα όρια των κάτω άκρων τους κι ας είναι κουρελού, κανείς δεν θα τους κατηγορήσει για αυτό.
stefkorner
και εγω ξαφνιαστηκα πολυ ,γιατι τον ειχα πολυ ψηλα σε εκτιμηση τον Πριντεζη και οσο να ναι χανει ποντους με ολο αυτο !
επιπροσθετως σκεφτειτε να φανει οτι κλικαδορικα προς τους Eλληνες μονο εστειλε το μηνυμα !
τι να σκεφτονται οι 6 ξενοι αν ενημερωνονται τωρα πρωτη φορα ,με αφορμη ενα δημοσιευμα σε μεσο του προεδρου μας ohmy.gif
μπουρλοτο στα αποδυτηρια σας εβαλε ο δικος μας ! τον φανταζομαι να τριβει τα χερια του ,οταν θα ειδε οτι δεν υπηρξε η παραμικρη σκεψη να διαψευστει ! πιθανοτατα να τον αιφνιδιασε τον Πριντεζη τωρα που το βγαλαν !τον πιασαν και του το ειπαν πανω στις δηλωσεις μετα το allstargame ! ολα σχεδιασμενα απο τον dpg !μανουλα ειναι σε αυτα !μονο σε αυτα ομως tongue.gif
shaq7
To ηχητικο ειναι πριν το ματς με τον προμηθεα,τις μερες που διωχνανε τον τολιο απο την ομαδα,δυσκολα να τον ειχαν βγαλει απο την συνομιλια και φαινεται να ειναι ο πρωτος υποπτος ph34r.gif

Ειναι αραγε τοσο τσιγγουνης ο πρι?Να του χρωστανε παρα πολλα απο προηγουμενα χρονια χλωμο,δεν θα ανανεωνε αν ειχε θεμα..Ειναι ο τελευταιος παιχτης μετα τον σπαν και τον παπ που θα περιμενα να πει δεν παιζω απληρωτος..Τεραστιο φαουλ για μενα ο Πρι αλλα ακομα μεγαλυτερο οι Αφοι που εχουν παρατησει την ομαδα.
Coach Periklis
Προφανώς τον έφτασαν σε σημείο να αγανακτήσει

όχι ότι δεν έπεσε πάρα πολύ στα μάτια μου, αφού και λατρεμένος είναι και σημαία της ομάδας

απ την άλλη , είμαι πιο κοντά στο να του δώσω δίκιο παρά στο να θυμώσω . Παίζει να τους έφτασαν στα όρια τους εκείνη την περίοδο
Quincy
QUOTE(shtarkws @ Feb 10 2019, 19:37 ) *
Είναι κρίμα αυτό που γίνεται γιατί οι αφοί και λεφτά έχουν και αγαπάνε την ομάδα και θέλουν να βάλουν στην ομάδα, αλλά τα δικαστικά στα οποία έχουν μπλέξει τους κρατάνε ομήρους σε μια πολύ ιδιαίτερη κατάσταση

Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω τον Πριντεζη που είναι πάντα ΚΥΡΙΟΣ ομολογώ ότι δεν μπορώ να καταλάβω αυτά που είπε. Να έλεγε ότι υπάρχει πρόβλημα γιατί οι υπόλοιποι, ιδίως οι ξένοι, διαμαρτυρονται να το καταλάβω. Αλλά να λέει ότι δεν κατεβαίνω να παίξω γιατί είμαι απλήρωτος πραγματικά μου φαίνεται πρωτοφανές γιατί ο Πριντεζης ούτε οικονομικό πρόβλημα έχει, ούτε καινούργιος είναι στον Ολυμπιακό για να μην ξέρει ότι θα τα πάρει


Από τη στιγμή που δεν γνωρίζουμε όλο το backstory δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα. Εγώ κρατάω τις επιφυλλάξεις μου ως προς το ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο. Για την ομάδα το περιεχόμενο του ηχιτικού δεν κάνει κακό (το γνώριζαν όλοι από καιρό), το κακό είναι πως διαρρέουν τέτοια πράγματα μέσα από τα αποδυτήρια. Αυτό πρέπει να λυθεί άμεσα.
stefkorner
QUOTE (shaq7 @ Feb 11 2019, 03:49 ) *
To ηχητικο ειναι πριν το ματς με τον προμηθεα,τις μερες που διωχνανε τον τολιο απο την ομαδα,δυσκολα να τον ειχαν βγαλει απο την συνομιλια και φαινεται να ειναι ο πρωτος υποπτος ph34r.gif


o Toλιοπουλος ειχε ηδη πατησει Θεσσαλονικη την πρωτη βδομαδα του Γενναρη!
την επομενη ηταν με Προμηθεα !οπου απ οτι τσεκαρα τωρα ο Πριντεζης ειχε μεινει εκτος ,για λογους ξεκουρασης.. rolleyes.gif
anton2
1) Ούτε καφέδες δεν σερβίρουν οι σερβοτόροι αν δεν έχουν πληρωθεί από τον ιδιοκτήτη της καφετέριας που δουλεύουν. Πόσο μάλλον να ρισκάρει ο άλλος τη ζωή του και την καρδιά του επί δεκαετίες για να έχει σούπερ απόδοση (γενικά μιλάω δεν αναφέρομαι στον Πρίντεζη αλλά στο τι σημαίνει επαγγελματικός αθλητισμός).

2) Τα ίδια και οι απέναντι κατά περιόδους. Ο Ομπράντοβιτς γι' αυτό έριξε μαύρη πέτρα πίσω του. Αναρωτιέμαι ο Πιτίνο τι ρόλο παίζει και γιατί έφεραν έναν τόσο άσχετο προπονητή με σκιές από το FBI. Ο προηγούμενος, ο Ισπανός που παραιτήθηκε τι έγινε;

3) Η εταιρεία των δικών μας έκλεισε (έμπαινε μέσα άλλωστε) και έχουν προβλήματα κληρονομικά με τον γέρο Αγγελόπουλο. Τα ρίσκα τους είναι υψηλά. Τι σημαίνουν όλα αυτά βλέπουμε ήδη. Υπάρχουν και χειρότερα, η ομάδα πάει με την πορεία της χώρας. Η αξία του παίκτη που φέραμε ποια είναι, 50 χιλιάρικα για 2-3 μήνες; Μπορεί να λένε οι παίκτες ότι η διοίκηση φέρνει νέο παίκτη ενώ δεν πληρώνουν τους παλιούς.

4) Μπορεί οι ακραίες διακυμάνσεις στην απόδοση της ομάδας ενίοτε να έχουν σχέση και με αυτά.

5) Η ανώμαλη προσγείωση για το ελληνικό μπάσκετ πλησιάζει.

6) Μακάρι να υπήρχαν πιο ισχυροί οικονομικά μπασκετικοί παράγοντες που θα αναλάμβανάν την ομάδα με την ίδια αγάπη γι' αυτήν. Βλέπει κανείς τίποτα;

shaq7
QUOTE (stefkorner @ Feb 10 2019, 20:48 ) *
και εγω ξαφνιαστηκα πολυ ,γιατι τον ειχα πολυ ψηλα σε εκτιμηση τον Πριντεζη και οσο να ναι χανει ποντους με ολο αυτο !
επιπροσθετως σκεφτειτε να φανει οτι κλικαδορικα προς τους Eλληνες μονο εστειλε το μηνυμα !
τι να σκεφτονται οι 6 ξενοι αν ενημερωνονται τωρα πρωτη φορα ,με αφορμη ενα δημοσιευμα σε μεσο του προεδρου μας ohmy.gif
μπουρλοτο στα αποδυτηρια σας εβαλε ο δικος μας ! τον φανταζομαι να τριβει τα χερια του ,οταν θα ειδε οτι δεν υπηρξε η παραμικρη σκεψη να διαψευστει ! πιθανοτατα να τον αιφνιδιασε τον Πριντεζη τωρα που το βγαλαν !τον πιασαν και του το ειπαν πανω στις δηλωσεις μετα το allstargame ! ολα σχεδιασμενα απο τον dpg !μανουλα ειναι σε αυτα !μονο σε αυτα ομως tongue.gif



O Πρι στις δηλωσεις του ειπε οτι ηξερε οτι εχει διαρευσει και το περιμενε να σκασει..Καλα μην βγαζουμε παλι τον δπγ master manipulator ,ο παιχτης ηθελε να το δωσει,αυτος το μονο που εκανε ηταν να περιμενει πριν το κυπελο που και 5χρονο παιδακι θα το σκεφτοταν να το κανει αυτο biggrin.gif

Επισης ο πρασινοφρουρος στο sdna το εχει πει το συγκεκριμενο σε κατι υγ στην στηλη που κανει καιρο τωρα.
basket72
QUOTE (Germany96 @ Feb 10 2019, 20:43 ) *
Καταλαβαίνω πως τα γράφεις με τις καλύτερες των προθέσεων αλλά εγώ πάλι προσωπικά τα πιστεύω όλα.

Καμία σημασία δεν έχει αν ο Πρίντεζης έχει λυμένο το οικονομικό πρόβλημα της οικογένειάς του για τις επόμενες 3 γενιές, αυτοί που του χρωστάνε/χρωστάγανε το έχουν λυμένο για τις επόμενες 43 γενιές.

Δεν έχει να κάνει με βιοπορισμό, ούτε με έλλειμα αγάπης προς τον Ολυμπιακό, έχει να κάνει με κοροϊδία επί κοροϊδίας που σίγουρα έχει φάει για το πότε θα καταβληθούν τα δεδουλευμένα του ίδιου και προφανώς και των συμπαικτών του.

Οι πρόεδροι αν θέλουν να αποφεύγουν τέτοια ξεφτιλίκια αντί να ψάχνουν whistleblowers και δάκτυλους του DPG ας φροντίσουν να είναι συνεπείς στις υποχρεώσεις του και να τιμάνε τις υπογραφές που έχουν βάλει στα συμβόλαια των παικτών τους. Αν δεν μπορούν, ας φροντίσουν να έχουν πάπλωμα στα όρια των κάτω άκρων τους κι ας είναι κουρελού, κανείς δεν θα τους κατηγορήσει για αυτό.



Κι εγώ τείνω προς τη δικιά σου άποψη.
Να σημειώσω εδώ ότι ο Πρίντεζης ανανέωσε συμβόλαιο χαμηλότερο της αξίας του ως ένδειξη αγάπης στην ομάδα του. Δεν χρειάζεται να θυμίσω καν, πόσες φορές έχει παίξει τραυματίας.

Για μένα δεν θα έπρεπε καν να μιλάμε για αυτό το θέμα από τη στιγμή που είναι προϊόν υποκλοπής και βγαίνει λίγες μέρες πριν το ντέρμπι.
Κατάπτυστες μέθοδοι.
Ιζνογκούντ και βάλε.
rankin
Εχω την αισθηση πως ακριβώς ως ο παλαιότερος, βγήκε μπροστά ως εκπρόσωπος όλων.
Εδω και καιρό φαινόταν οτι δεν υπάρχει σάλιο, το ηχογραφημένο το επιβεβαιωνει.
Θεωρώ πως οι δουλειές πάνε χάλια και το μεγαλύτερο μέρος των χρηματων ειναι κάπου παγωμένο, λόγω της δικαστικής διαμάχης με το πατέρα τους.
Κρίμα γιατι η ομάδα πάει για ψώφο

Δε με νοιάζει ποιος το διέρρευσε. Μπορεί καποιος επίσης αγανακτισμένος που δε πληρώνεται. Αγνωστο.
Η ουσία παραμένει στο οτι η ομάδα δε φαίνεται να εχει μέλλον

Και αναρωτιέμαι, τι τους ήρθε και έφεραν τον Μπλατ τελικά;
Δε το έβλεπαν να έρχεται το κακό;
Εξαιρετικά επιπόλαιο, με δεδομένο το οτι φαίνεται πως κανείς δεν πληρώνεται εδώ και καιρό

Επίσης, κάπου εδώ αρχίζει και δένει και η πρόσφατη κακή εικόνα της ομάδας.
stefkorner
QUOTE (shaq7 @ Feb 11 2019, 04:03 ) *
Επισης ο πρασινοφρουρος στο sdna το εχει πει το συγκεκριμενο σε κατι υγ στην στηλη που κανει καιρο τωρα.


ισχυει ! το εχω δει !ειχε προιδεασει..!
εννοειται το ειχαν ετοιμο και το ταιμινγκ ηταν τωρα να το μπουμπουνησουν ! θα μπορουσαν να ειχαν προκαλεσει μεγαλυτερο προβλημα αν το βγαζαν τοτε ,πριν καν πληρωθουν ..!αλλα βλεπεις ο dpg ζουσε και ανεπνεε τοσο καιρο μονο για το ματς κυπελλου..
Quincy
Αυτή η λογική "τόσα εκκατομύρια έχεις πάρει, παίξε και λίγο τζάμπα" μου φαίνεται αδιανόητη. Και ειδικά για τον Πρίντεζη που αρνήθηκε τις διπλάσιες απολαβές για να παίζει στον Ολυμπιακό. Είναι και θέμα σεβασμού. Εγώ αν είχα να πληρωθώ 3 μήνες πχ μάλλον δεν θα πήγαινα στη δουλειά αύριο, κι ας μην τα είχα ανάγκη τα χρήματα.
Volunteer
QUOTE (rankin @ Feb 10 2019, 21:05 ) *
Εχω την αισθηση πως ακριβώς ως ο παλαιότερος, βγήκε μπροστά ως εκπρόσωπος όλων.
Εδω και καιρό φαινόταν οτι δεν υπάρχει σάλιο, το ηχογραφημένο το επιβεβαιωνει.
Θεωρώ πως οι δουλειές πάνε χάλια και το μεγαλύτερο μέρος των χρηματων ειναι κάπου παγωμένο, λόγω της δικαστικής διαμάχης με το πατέρα τους.
Κρίμα γιατι η ομάδα πάει για ψώφο

Δε με νοιάζει ποιος το διέρρευσε. Μπορεί καποιος επίσης αγανακτισμένος που δε πληρώνεται. Αγνωστο.
Η ουσία παραμένει στο οτι η ομάδα δε φαίνεται να εχει μέλλον

Και αναρωτιέμαι, τι τους ήρθε και έφεραν τον Μπλατ τελικά;
Δε το έβλεπαν να έρχεται το κακό;
Εξαιρετικά επιπόλαιο, με δεδομένο το οτι φαίνεται πως κανείς δεν πληρώνεται εδώ και καιρό

Επίσης, κάπου εδώ αρχίζει και δένει και η πρόσφατη κακή εικόνα της ομάδας.


Μια προσωπικότητα με το πρεστίζ του Μπλατ μπορεί να λειτουργήσει εκτός των άλλων και ως κυματοθραύστης στην κριτική κοινού και ΜΜΕ. Άσε που μπορεί από το πουθενά να σου φτιάξει ομαδάρα σαν τον Ντούντα και μετά να το παίζεις μάγκας στα στέκια της Βαρκελώνης...
Joda
Λετε να εχουμε αλλαγες το καλοκαιρι?
shaq7
Tο πιο πιθανο ειναι να βγηκε σαν μπροσταρης για ολους,αν χρωστανε στον πρι λογικα χρωστανε σε ολους...και για καποιους παιχτες οπως ειναι ο τολιο η οι πιτσιρικαδες ισως ειναι και βιοποριστικο το θεμα..Ακομα και ο μαντζαρης θα εχει θεμα αν ισχυουν αυτα που λενε για τα οικονομικα του.

Παντως απαντηθηκε και το ερωτημα γιατι τελικα ο μπλατ εκανε 3 μηνες να παρει παιχτη που ζητημα να κανει 200 χιλ.

Για το μπλατ εχει ακουστει οτι ηρθε με πολυ λιγοτερα απο το 1 εκ που ακουστηκε...οποτε αν ηταν να δωσουν 500 για τον τρινκιερι πχ ,ε το να δωσουν 700 για τον μπλατ ηταν value for money.
Coach Periklis
QUOTE (Joda @ Feb 10 2019, 21:16 ) *
Λετε να εχουμε αλλαγες το καλοκαιρι?


πιστεύω ανάλογα με τις δικαστικές διαμάχες της οικογένειας
akratacity
Είναι λίγο άδικο να κρίνουμε επιφανειακά τον Πρίντεζη χωρίς να ξέρουμε τι πραγματικά έχει γίνει.

Έχει αποδείξει πολλάκις αν αγαπάει η όχι την ομάδα.

john wick
QUOTE (akratacity @ Feb 10 2019, 19:21 ) *
Είναι λίγο άδικο να κρίνουμε επιφανειακά τον Πρίντεζη χωρίς να ξέρουμε τι πραγματικά έχει γίνει.

Έχει αποδείξει πολλάκις αν αγαπάει η όχι την ομάδα.




+άπειρο....
Volunteer
Είναι λάθος οπτική να περιμένουμε από τους επαγγελματίες αθλητές να αγαπούν την ομάδα στην οποία αγωνίζονται, άσχετα με το αν οι ίδιοι το κάνουν πραγματικά γιατί το πιστεύουν ή όχι. Πληρώνονται για να παίζουν καλά και να προσφέρουν νίκες στην ομάδα και θέαμα στο κοινό, και όχι για να την αγαπούν. Όταν παίζουν σύμφωνα με τις απαιτήσεις όλα είναι ΟΚ, όταν δεν το κάνουν υπάρχει πρόβλημα, αυτό όμως από την άλλη δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση την διοίκηση στο να μην είναι συνεπής στις υποχρεώσεις που έχει αναλάβει με την υπογραφή των συμβολαίων και έτσι αυθαίρετα να μην πληρώνει ή να καθυστερεί συστηματικά να πληρώνει τα δεδουλευμένα. Έτερον, εκάτερον, αυτά πρέπει να διαχωρίζονται.


eddiedimitris
Δε γίνεται να κρίνουμε τον Πρίντεζη χωρίς να ξέρουμε τι έχει γίνει...

Δε νομίζω πως το θέμα είναι ότι δεν είχε πληρωθεί αλλά κατα πάσα πιθανότητα θα του ανέβαλαν αρκετές φορές την πληρωμή όποτε μάλλον το θεώρησε κοροϊδία.
anton2
Επίσης αυτό το μοντέλο μπάσκετ με τους παίκτες παλιές καραβάνες το έχω βαρεθεί. Κάποια στιγμή θα πρέπει να ξέρουμε ποια είναι η κόκκινη περιοχή πάνω στην οποία θα πρέπει να κάνουμε στοπ λος.

Φέτος π.χ. το έκανε ο Μπλατ με τον Σπανούλη.

nikolas12
Πραγματικά μόνο λύπη μου προκαλεί αυτή η εξέλιξη. Ανεξαρτήτως ποιος το διέρρευσε, η δημοσίευση έγινε την κατάλληλη στιγμή για να μπει μπουρλότο ενόψει του αγώνα για το Κύπελλο. Ο ίδιος ο Πρίντεζης είπε ότι είναι παράνομο, αλλά δε μίλησε καθόλου για το περιεχόμενο, το οποίο σίγουρα ισχύει.
Από εκεί και μετά φαίνεται ότι η ομάδα αντιμετωπίζει απίστευτα σοβαρά οικονομικά προβλήματα και οι παίκτες είναι καιρό απλήρωτοι. Για να έφτασε ο Πρίντεζης στο σημείο να θέσει τον εαυτό του εκτός ομάδας καταλαβαίνουμε τη φάση που βρίσκεται (που λογικά εξηγεί την πρόσφατη αγωνιστική κατάσταση). Το πρώτο πράγμα που δικαιολογώ απόλυτα είναι η στάση του Πρίντεζη στο θέμα των πληρωμών. Ναι, ψυχάρα, αθληταράς, Ολυμπιακός από κούνια και υποαμειβόμενος, αλλά το να μην πληρώνεται είναι λάθος. Θεωρώ ότι οποιοσδήποτε εδώ μέσα δεν πληρωνόταν στη δουλειά του για μήνες, πολύ απλά θα σηκωνόταν να φύγει. Δεν έχει σημασία το λυμένο βιοποριστικό.
Γενικότερα έχω ακούσει ότι οι παίκτες των δύο μεγάλων ομάδων πληρώνονται με μία χ καθυστέρηση (ποικίλει το εύρος) για να μην επαναπαύονται ή για να αυξάνουν την απόδοση τους (ποικίλουν και οι δικαιολογίες). Δε μπορώ να το εξηγήσω καθόλου αυτό. Υπέγραψα ένα συμβόλαιο συνεργασίας σημαίνει ότι για κάθε μήνα που πρόσφερα την εργασία μου πρέπει άμεσα να λαμβάνω το αντίστοιχο ποσό. Οι άλλες μεγάλες ομάδες δεν ακολουθούν αυτήν την τακτική και δεν είδα παίκτες της Fener ή της CSKA να επαναπαύονται. Αν κάποιος παίκτης δεν απέδωσε, τον διώχνεις στο τέλος της χρονιάς. Δεν τον πληρώνεις με καθυστέρηση για να "ξυπνήσει".
shtarkws
Πάντως αν διέρρευσε τώρα για να δημιουργήσει πρόβλημα στον Ολυμπιακό εν όψει του αγώνα κυπέλλου θεωρώ ότι θα αποφέρει το ανάποδο αποτέλεσμα. Θα συσπειρώσει ειδικά τους Έλληνες
reignman
αν αυτο εγινε σε ομαδικη συζητηση.. πως ακριβως θα συσπειρωθουν οταν ο καθενας θα μπορουσε να ειναι ο ρουφιανος? εγω δεν θα ημουν και πολυ κομπλε γνωριζοντας οτι συμβαινει αυτο.
eddiedimitris
Μια ο Μπουρούσης μια ο Πριντεζης το τηλέφωνο είναι κλασική πλέον μέθοδος κραξίματος των προέδρων laugh.gif
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Feb 11 2019, 05:26 ) *
Πάντως αν διέρρευσε τώρα για να δημιουργήσει πρόβλημα στον Ολυμπιακό εν όψει του αγώνα κυπέλλου θεωρώ ότι θα αποφέρει το ανάποδο αποτέλεσμα. Θα συσπειρώσει ειδικά τους Έλληνες


ενδεχομενως,αλλα ισως να σκεφτηκε ο dpg ,οτι δεν θα προλαβουν να το διαχειριστουν !
εγω οπως εγραψα πιστευω πως αν εβγαινε πριν πληρωθουν θα μπορουσε να προκαλεσει μεγαλυτερη ζημια !
αλλα στο μυαλο του υπηρχε φυσικα μονο το ματς του κυπελλου !

ενα θεμα ειναι με τους ξενους ,που μπορει να μην ειχαν ιδεα οτι κανουν τετοιες συζητησεις οι Ελληνες και μπορει να φανει καπως κλικαδορικο..!
pk13
Το πιο ανησυχητικό είναι αυτό που εγράψε ο Ζέρβας ότι το θέμα έχει λυθεί αφού οι πρόεδροι πληρωσαν κάποια από τα πολλά χρωστούμενα στον παίκτη...Πόσα δηλαδή είναι αυτά τα χρωστούμενα;Φαίνεται πως δεν μιλάμε για καναδυο μήνες αλλά για πολλούς..Τώρα εξηγούνται και τα σκαμπανεβασματα στην απόδοση των παικτών...Και εγώ αν ήμουν κανένα 6αμηνο απληρωτος ξενερωμενος και χωρίς καμία συγκέντρωση θα ήμουν...Οι παίκτες δεν είναι κορόιδα να παίζουν και να τους χρωστάνε 4-5 μηνιατικα...Το να κάνουν υπομονή και να δείχνουν κατανόηση όταν υπάρχουν καθυστερησεις κάποιων ημερών οκ αλλά όταν δεν παίζει σαλιο για μήνες αυτό είναι too much...
Πάντως δεν νομίζω ότι επηρεάστηκε κάνεις ιδιαίτερα από τον ολυμπιακό αφού ήξεραν ότι έχει διαρρεύσει..
rankin
QUOTE(stefkorner @ Feb 10 2019, 22:37 ) *
ενα θεμα ειναι με τους ξενους ,που μπορει να μην ειχαν ιδεα οτι κανουν τετοιες συζητησεις οι ξενοι και μπορει να φανει καπως κλικαδορικο..!

Καλά, δεν ειναι και ηλίθιοι οι αμερικάνοι. Καταλαβαίνουν οτι υπάρχουν παρεάκια στα αποδυτήρια της ομάδας. Δε χρειάζεται να μάθουν αυτη την υπόθεση για να το αντιληφθούν.

Σε κάθε περίπτωση, ο Πριντεζης, στα δικά μου μάτια ειναι καθαρός. Ενημέρωσε τους συμπαίκτες του. Τίμιος
Επίσης, ειμαι βέβαιος πως ξέρουν ποιος το έχει διαρρευσει (who's the rat - που λενε και στις μαφιόζικες ταινίες)
υπάρχει ενα ενδεχόμενο να μην ειναι ο Τολιόπουλος, που είναι και ευκολος στοχος, αλλά κάποιος που έχει φιλίες με την διοικηση της ΠΑΕ.
ή κάποιος που θέλει να ρίξει γέφυρες με την "απέναντι ΚΑΕ"

Μικρη σημασία έχουν ολα αυτα, οπως μικρή σημασία έχει και το τι θα γίνει στο κυπελλο.
αφοδευσε η φοράδα στ' αλωνι δηλαδή ...

Εαν δε βρεθει λύση στο οικονομικό αδιέξοδο, η ομαδα μπαίνει σε σκοτεινούς δρόμους. Εαν δεν έχει μπει ηδη δηλαδη
Zach Doganos
QUOTE (Germany96 @ Feb 10 2019, 20:43 ) *
Καταλαβαίνω πως τα γράφεις με τις καλύτερες των προθέσεων αλλά εγώ πάλι προσωπικά τα πιστεύω όλα.

Καμία σημασία δεν έχει αν ο Πρίντεζης έχει λυμένο το οικονομικό πρόβλημα της οικογένειάς του για τις επόμενες 3 γενιές, αυτοί που του χρωστάνε/χρωστάγανε το έχουν λυμένο για τις επόμενες 43 γενιές.

Δεν έχει να κάνει με βιοπορισμό, ούτε με έλλειμα αγάπης προς τον Ολυμπιακό, έχει να κάνει με κοροϊδία επί κοροϊδίας που σίγουρα έχει φάει για το πότε θα καταβληθούν τα δεδουλευμένα του ίδιου και προφανώς και των συμπαικτών του.

Οι πρόεδροι αν θέλουν να αποφεύγουν τέτοια ξεφτιλίκια αντί να ψάχνουν whistleblowers και δάκτυλους του DPG ας φροντίσουν να είναι συνεπείς στις υποχρεώσεις του και να τιμάνε τις υπογραφές που έχουν βάλει στα συμβόλαια των παικτών τους. Αν δεν μπορούν, ας φροντίσουν να έχουν πάπλωμα στα όρια των κάτω άκρων τους κι ας είναι κουρελού, κανείς δεν θα τους κατηγορήσει για αυτό.

Aκριβώς. Να βγαίνουμε και να κατηγορούμε τον Πρίντεζη ως φιλοχρήματο τη στιγμή που είχε απορρίψει υπερδιπλάσιες προτάσεις για να μείνει στον Ολυμπιακό το λες τουλάχιστον αχαριστία. Λες και οι πρόεδροι που δεν πληρώνουν τον Πρίντεζη και τον κάθε Πρίντεζη πεινάνε ξέρω γω..
shaq7
Yπαρχει και το ενδεχομενο να ειναι μανατζερ που το διευρευσε...Εγω πιο πολυ σε καλο βλεπω να μας βγαινει στο κυπελο,δεν ειναι οτι πεταγανε οι παιχτες πριν και θα μας αποσυντονισει ... tongue.gif Επισης ο πριντεζης σερνεται χρονια για καποια διαστηματα,αδικο να του χρεωνουμε οτι δεν προσπαθει επιτηδες.
tamvoukios
Σίγουρα δεν μπορούμε να περιμένουμε από τον Πρίντεζη (και όποιον άλλο παίκτη) να παίζει απλήρωτος, απλά και μόνο από αγάπη για την ομάδα του (αν και οι παλιοί, ποδοσφαιριστές κυρίως, το έκαναν), εφόσον είναι "επαγγελματίας".

Αυτό το δέχομαι, και δεν του χρεώνω τίποτα του Γιώργου.

Αυτό, όμως, που δυσκολεύομαι να δεχτώ είναι άλλο:
Δεν μπορώ να δεχτώ το "κλικαδόρικο" στοιχείο, το να κάνεις στους συμπαίκτες σου -και μάλιστα εσύ, ο υπαρχηγός- ανακοινώσεις τέτοιες που μπορούν να επηρεάσουν την απόδοσή τους, στα μισά της περιόδου.
Κράτα το για τον εαυτό σου. Κάνε τις δικές σου κινήσεις. Στείλε τον μάνατζερ σου να καθαρίσει. Τράβα μόνος σου και πιάσε τους αφούς. Αλλά, μόνος σου. Μη βάζεις κι άλλους στο λούκι, ακόμα κι αν αντιμετωπίζουν κι αυτοί το ίδιο πρόβλημα.
Άφησε όποιον θέλει να παίξει ανεπηρέαστος. Αυτό σημαίνει σωστός "επαγγελματίας".

Τα πράγματα δείχνουν να είναι δύσκολα για την ομάδα. Σε καμιά περίπτωση δεν μπορώ να θυμώσω με τους αφούς. Βρίσκονται σε οικονομικό ζόρι. Ίσως σε λίγο καιρό η ομάδα να μην είναι όπως ήταν. Ίσως να χρειαστεί να κατεβάσουμε το μπάτζετ (κι άλλο). Ίσως να γίνουμε μια ομάδα σαν τον Ερυθρό Αστέρα. Πολλά μπορούν να γίνουν.

Ποτέ δεν θα ζητήσω από τους αφούς να φύγουν από την ομάδα. Αν κρίνουν ότι δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν, ας φύγουν από μόνοι τους, μεταβιβάζοντας τα μερίδιά τους σε άλλα χέρια. Όχι άλλα "επιστημονικά συνέδρια" σε βάρος των προέδρων αυτή τη φορά.

Volunteer
QUOTE (tamvoukios @ Feb 10 2019, 23:07 ) *
Αυτό, όμως, που δυσκολεύομαι να δεχτώ είναι άλλο:
Δεν μπορώ να δεχτώ το "κλικαδόρικο" στοιχείο, το να κάνεις στους συμπαίκτες σου -και μάλιστα εσύ, ο υπαρχηγός- ανακοινώσεις τέτοιες που μπορούν να επηρεάσουν την απόδοσή τους, στα μισά της περιόδου.
Κράτα το για τον εαυτό σου. Κάνε τις δικές σου κινήσεις. Στείλε τον μάνατζερ σου να καθαρίσει. Τράβα μόνος σου και πιάσε τους αφούς. Αλλά, μόνος σου. Μη βάζεις κι άλλους στο λούκι, ακόμα κι αν αντιμετωπίζουν κι αυτοί το ίδιο πρόβλημα.
Άφησε όποιον θέλει να παίξει ανεπηρέαστος. Αυτό σημαίνει σωστός "επαγγελματίας".


Να με συγχωρείς αλλά αυτό που περιγράφεις σημαίνει παρτάκιας.
Όταν υπάρχει ένα πρόβλημα που αφορά τους πάντες σε μια ομάδα, δεν λύνεται με τον καθένα να κοιτάει το συμφέρον του και οι υπόλοιποι να πάνε να .... Εκείνοι που διατύπωσαν το ρητό «η ισχύς εν τη ενώσει» κάτι ήξεραν, όπως επίσης και εκείνα τα καλόπαιδα που αρέσκονται στο «διαίρει και βασίλευε»... cool.gif
stefkorner
<μαγκες δεν υπαρχει σαλιο λενε!
τι δεν υπαρχει σαλιο ; που θα παει αυτο ρε σεις ;
εγω λεω να κανουμε αποχη απο την επομενη προπονηση !
να δουμε τοτε αν υπαρχει σαλιο ..!
θα μας αφησουν να μην κατεβουμε με Χιμκι μηπως.. ; εγω παντως το σκεφτομαι μαγκες,γιατι τα χω παρει ασχημα .. >

υποθετικα,αν ελεγε τα παραπανω ποσο καλυτερα θα ηταν ; νομιζω σαν υπαρχηγος θα ταιριαζαν περισοτερο !
αλλα και θα αρμοζαν καλυτερα σε αυτο που εχουμε στο μυαλο μας για τον Πριντεζη !

για εμενα παραμενει ενας εξαιρετικος αθλητης &ανθρωπος και υποδειγμα !αλλα δεν σας κρυβω οτι τους αστερισκους μου τους βαζω στο εξης !ακριβως τα λεγομενα του δεν μου αρεσαν ! την κινηση ,σαν κινηση την δικαιολογω απολυτα !
yorgos
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 3 2019, 22:30 ) *
Εγω θα πω το εξης απλο:
Οδηγος του παγκοσμιου μπασκετ ειναι το ΝΒΑ. Απο εκει δρομολογουνται οι εξελιξεις για τον τροπο παιχνιδιου. Για παραδειγμα, οι Πιστονς ηταν οι πρωτοι που πηραν τιτλους με σκληρη αμυνα το 1989 και το 1990 και ακολουθησε η Ευρωπη. Οι Σπερς ηταν η ομαδα-προτυπο του ομαδικου μπασκετ, το οποιο επικρατησε στη δεκαετια του 2000. Πρωτος τιτλος των Σπερς του Ποποβιτς ηταν το 1999 και δευτερος το 2003. Στην Ευρωπη προσπαθησαμε να μιμηθουμε αυτο το μοντελο λιγα χρονια μετα.
Τωρα λοιπον κυριαρχει το μπασκετ των Γουοριορς. Το "σκεπτομενο μπασκετ" της ελληνικης σχολης ειναι στο αλλο ακρο. Μαλλον εμεις πρεπει να προσαρμοστουμε λοιπον...


Μπα, οι Σπερς άρχισαν να παίζουν ευρωπαϊκό μπάσκετ, από αυτό που στην Ευρώπη παιζόταν από την εποχή του Γκομέλσκι, και μετά άρχισαν να τους αντιγράφουν 4-5 ακόμη ομάδες στο ΝΒΑ. Τακτικά το ευρωπαϊκό μπάσκετ είναι αιώνες μπροστά από το αμερικάνικο. Ναι, η μόδα του τριπόντου προέκυψε στην Αεμρική από τα analytics, κάποιοι μάλιστα φώναζαν πως έπρεπε να εκτελούν περισσότερα τρίποντα τουλάχιστον 3 χρόνια πριν ξεκινήσει αυτό, είχε ένα πολύ ενδιαφέρον νοτκιμαντέρ στο ESPN για τους αναλυτικάδες που δεν τους άκουγε ο Μαρκ Τζάκσον. Αλλά αυτό δεν είναι τακτική, στρατηγική είναι, που βασίζεται σε μια πολύ σωστή μαθηματική ανάλυση και στην πρόβλεψη πως από την ώρα που οι σύγχρονες μέθοδοι προπόνησης επιτρέπουν σε ένα παίκτη να σουτάρει περίπου 4 φορές περισσότερα σουτ στην προπόνηση, το λογικό είναι πως συνολικά οι παίκτες θα σουτάρουν καλύτερα. Οι Αμερικανοί είναι εκπληκτικοί στους τρόπους ατομικής βελτίωσης (στα πάντα, από τα handles με τα φωτοκύτταρα και τους ιμάντες που βάζουν στον Κάρι, μέχρι την ταχυδύναμη), αλλά σε θέματα τακτικής είναι ακόμη πίσω. Εν πολλοίς επειδή ακόμη κι αν πάρουν κάποιον Ευρωπαίο κόουτς (όπως το επιχείρησαν οι Πίστονς με τον Ομρπάντοβιτς), με πάσα ειλικρίνεια του λένε πως δε θα μπορέσει να εφαρμόσει αυτά που κάνει στην Ευρώπη διότι ο Α σπόνσορας ζητάει να κάνει τόσα σουτ ο Χ παίκτης, οι παίκτες έχουν χαμηλή αντίληψη στα τάιμ άουτ (καλά τα έλεγε ο Πόποβιτς ότι οι Ευρωπαίοι παίκτες καταλαβαίνουν τα τάιμ άουτ και ότι... μιλάνε και καλύτερα Αγγλικά από τους Αμερικανούς) κι επειδή το ατελείωτο ατομικό ταλέντο στις ΗΠΑ και η showtime φύση του θεάματος εκεί υπερτερεί της διάθεσης για ομαδική δουλειά με στόχο τη νίκη, αν αυτή έρθει με λιγότερο θέαμα και χωρίς "selling heroes".

Συμφωνώ ότι κάποιες από τις τάσεις έρχονται από το ΝΒΑ, αλλά οδηγός τακτικά δεν είναι, ούτε θα μπορούσε να είναι. Προχτές δήλωσε το προφανές ο Ντόνσιτς, ότι είναι πιο εύκολο να σκοράρεις στο ΝΒΑ απ' ό,τι στην Ευρωλίγκα κι έπεσαν πάνω του να τον φάνε.
tamvoukios
QUOTE (Volunteer @ Feb 10 2019, 23:20 ) *
Να με συγχωρείς αλλά αυτό που περιγράφεις σημαίνει παρτάκιας.
Όταν υπάρχει ένα πρόβλημα που αφορά τους πάντες σε μια ομάδα, δεν λύνεται με τον καθένα να κοιτάει το συμφέρον του και οι υπόλοιποι να πάνε να .... Εκείνοι που διατύπωσαν το ρητό «η ισχύς εν τη ενώσει» κάτι ήξεραν, όπως επίσης και εκείνα τα καλόπαιδα που αρέσκονται στο «διαίρει και βασίλευε»... cool.gif

Αυτό που περιγράφεις δεν είναι ένωση.
Είναι οι παίκτες από τη μία μεριά και η διοίκηση από την άλλη. Αυτό είναι το "διαίρειν και βασίλευε".
Εμένα με νοιάζει το καλό της ομάδας. Όχι το καλό των παικτών, ούτε το καλό των προέδρων.
Η ανακοίνωση του Πρίντεζη στους συμπαίκτες του δεν έκανε καλό στην ομάδα.
Και μη μου πεις, "ας πλήρωναν οι πρόεδροι". Παίρνουμε ως δεδομένο ότι δυσκολεύονται να πληρώσουν.

Η ομάδα δεν είναι απλά μιά επιχείρηση. Σε μια επιχείρηση είναι δικαίωμα και καθήκον των εργαζόμενων να συσπειρώνονται κόντρα στην εργοδοσία, όταν μένουν απλήρωτοι. Να κάνουν και απεργία.
Σε μια ομάδα, όμως, τα πράγματα δεν πάνε ακριβώς έτσι. Υπάρχει και κάτι άλλο.
Στο κάτω-κάτω, δεν νομίζω να μην είχε να θρέψει την οικογένειά του ο Πρίντεζης.

Κάποιος συμφουρομίτης είπε πιό πριν, ότι το θέμα είναι η κοροϊδία.
Δεν νομίζω ότι οι πρόεδροι είχαν πρόθεση να κοροϊδέψουν κανέναν. Ακόμα και αν είχαν υποσχεθεί λεφτά και δεν κράτησαν τις υποσχέσεις τους, δεν το έκαναν από κοροϊδία. Προφανώς από μεγάλη οικονομική αδυναμία. Έχει διαφορά το ένα με το άλλο.

Τέλος πάντων.
Δεν κατηγορώ τον Πρίντεζη. Απλώς δεν μου άρεσε που συσπείρωσε με αυτό τον τρόπο όλη την ομάδα κόντρα στους προέδρους, λέγοντας σε όλους ότι οι πρόεδροι τους κοροϊδεύουν.
Αυτά, και δεν συνεχίζω πάνω στο θέμα. Είμαι πολύ στενοχωρημένος για να τσακώνομαι.
Volunteer
QUOTE (tamvoukios @ Feb 10 2019, 23:36 ) *
Αυτό που περιγράφεις δεν είναι ένωση.
Είναι οι παίκτες από τη μία μεριά και η διοίκηση από την άλλη. Αυτό είναι το "διαίρειν και βασίλευε".
Εμένα με νοιάζει το καλό της ομάδας. Όχι το καλό των παικτών, ούτε το καλό των προέδρων.
Η ανακοίνωση του Πρίντεζη στους συμπαίκτες του δεν έκανε καλό στην ομάδα.
Και μη μου πεις, "ας πλήρωναν οι πρόεδροι". Παίρνουμε ως δεδομένο ότι δυσκολεύονται να πληρώσουν.

Η ομάδα δεν είναι απλά μιά επιχείρηση. Σε μια επιχείρηση είναι δικαίωμα και καθήκον των εργαζόμενων να συσπειρώνονται κόντρα στην εργοδοσία, όταν μένουν απλήρωτοι. Να κάνουν και απεργία.
Σε μια ομάδα, όμως, τα πράγματα δεν πάνε ακριβώς έτσι. Υπάρχει και κάτι άλλο.
Στο κάτω-κάτω, δεν νομίζω να μην είχε να θρέψει την οικογένειά του ο Πρίντεζης.

Κάποιος συμφουρομίτης είπε πιό πριν, ότι το θέμα είναι η κοροϊδία.
Δεν νομίζω ότι οι πρόεδροι είχαν πρόθεση να κοροϊδέψουν κανέναν. Ακόμα και αν είχαν υποσχεθεί λεφτά και δεν κράτησαν τις υποσχέσεις τους, δεν το έκαναν από κοροϊδία. Προφανώς από μεγάλη οικονομική αδυναμία. Έχει διαφορά το ένα με το άλλο.

Τέλος πάντων.
Δεν κατηγορώ τον Πρίντεζη. Απλώς δεν μου άρεσε που συσπείρωσε με αυτό τον τρόπο όλη την ομάδα κόντρα στους προέδρους, λέγοντας σε όλους ότι οι πρόεδροι τους κοροϊδεύουν.
Αυτά, και δεν συνεχίζω πάνω στο θέμα. Είμαι πολύ στενοχωρημένος για να τσακώνομαι.


Ταμβούκιε, στηρίζεις την επιχειρηματολογία σου σε μια εντελώς λάθος υπόθεση, ότι η Καλαθοσφαιρική Ανώνυμη Εταιρία Ολυμπιακός δεν είναι επιχείρηση.
T.W.Is.M.
QUOTE(yorgos @ Feb 10 2019, 23:31 ) *
Συμφωνώ ότι κάποιες από τις τάσεις έρχονται από το ΝΒΑ, αλλά οδηγός τακτικά δεν είναι, ούτε θα μπορούσε να είναι. Προχτές δήλωσε το προφανές ο Ντόνσιτς, ότι είναι πιο εύκολο να σκοράρεις στο ΝΒΑ απ' ό,τι στην Ευρωλίγκα κι έπεσαν πάνω του να τον φάνε.


Οταν ο Ντοντσιτς παιξει πλει οφ, θα μπορει να συγκρινει αν ειναι πιο ευκολο να σκοραρεις στα πλει οφ του ΝΒΑ ή στην Ευρωλιγκα. Πιστευω οτι θα θεωρησει λιγοτερο δυσκολο να σκοραρει στην Ευρωλιγκα. Αλλωστε εκεινος θα τα εχει καταφερει καλα και στις 2 μεριες...
yorgos
QUOTE
Δεν κατηγορώ τον Πρίντεζη. Απλώς δεν μου άρεσε που συσπείρωσε με αυτό τον τρόπο όλη την ομάδα κόντρα στους προέδρους, λέγοντας σε όλους ότι οι πρόεδροι τους κοροϊδεύουν.


Αν οι παίκτες έστειλαν τον ΠΡίντεζη να πάει στους προέδρους να διαμαρτυρηθούν για τις καθυστερήσεις, ορθώς κάνει και τους ενημερώνει
α) τι του είπαν (ότι δεν υπάρχει μία)
β) πώς θα πράξει ο ίδιος (εγώ δεν κατεβαίνω)

Χίλια δίκια σε παίκτη που αποδεδειγμένα έχει πάρει λιγότερα από την αξία του στην αγορά για να βάλει πλάτη και για συναισθηματικούς λόγους και απαιτεί να πληρώνεται τα συμφωνηθέντα κι απ' ό,τι φαίνεται του χρωστάνε πολλούς μήνες. Και τρισεκατομμυριούχος να ήμουν, εγώ τη δουλειά μου την εκτιμώ και δε τη δίνω τσάμπα σε κανέναν, εκτός κι αν έχει μεγαλύτερη ανάγκη από μένα και μόνο όταν θέλω. Σόρι, αλλά όσο και να τα αγαπώ τα αφεντικά μου, η δουλειά είναι δουλειά και οι πληρωμές πληρωμές. Απαιτείς να αποδίδω κι απαιτώ να με πληρώνεις, ξηγημένα . Στα μάτια μου δεν έπεσε καθόλου ο Πρίντεζης. Φαντάζομαι ότι για να πάει Γενάρης και να του πουν "δεν υπάρχει σάλιο" δεν του έλεγαν ότι "Γιώργαρε πάνε σκ@@@ οι δουλειές", αλλά "σε δυο μήνες θα στα βάλουμε όλα, πες και στους άλλους λίγη υπομονή, λεφτά υπάρχουν" και εκτίθεται και στους συμπαίκτες του. Ούτε ξέρουμε αν οι καθυστερήσεις είναι μόνο στους Έλληνες, ή αν έστειλε ίδιο whatsapp
και στα Αγγλικά για τους ξένους.

Αυτός που έβγαλε τη συζήτηση (κι έχει γίνει εδώ και καιρό, θυμάμαι δύο τουλάχιστον δημοσιεύσεις σε έντυπα του κυρίου Δημήτρη) μάλλον έχει υπογράψει ήδη στον Παναθηναϊκό. Είτε παίκτης που θα τον δούμε με τα πράσινα, είτε μάνατζερ που θα του πάρει παίκτη-παίκτες ο Παναθηναϊκός. ΟΚ, οι περισσότεροι υποπτεύονται τον ίδιο, αλλά χωρίς αποδείξεις ή αποχρώσες ενδείξεις έστω, δεν είναι τίμιο να στοχοποιείται ο οποιοσδήποτε.

Τώρα το πώς θα αντιδράσει ο Ολυμπιακός αγωνιστικά, θα έχει ενδιαφέρον. Εκεί φαίνεται το πόσο ενωμένη είναι η ομάδα. Αν έπρεπε να ποντάρω, θα έλεγα πως θα μπουν πιο ψυχωμένοι απέναντι στην ομάδα του ανθρώπου τα ΜΜΕ του οποίου τους εκθέτουν.
papp7
Εγω απαιτω να μαθω τι γινεται στην ομαδα, απαιτω να μαθω αν και ποσα λεφτα δεν εχουν παρει ακομη οι παικτες αλλα και ποσες αναβολες ή ''κοροιδιες'' εχουν γινει απο πλευρας διοικησης.Απαιτω επισης δημοσια συγγνωμη απο τους αφους και διαβεβαιωση οτι δεν θα γινει κατι αναλογο ξανα.Δεν με ενδιαφερει αν εχουν θεματα με τις επιχειρησεις τους ουτε αν χασουν την δικη με τα λεφτα του μπαμπα, ως προς το εργατικο δυναμικο οφειλεις να εισαι κυριος και εδω δεν χωρανε χρωματα και οπαδικα.
Θελω επισης να μαθω ποιος ειναι ο ρουφιανος που εδωσε τετοιο χτυπημα κατω απο την ζωνη.
Ginobili
QUOTE(john wick @ Feb 10 2019, 19:17 ) *
Γουσταρω να ερθει ο Πριντ να μας βαλει στα καλαθια μεθαυριονα δω το θα γραφουν...ε νυσαφι πια..

Ενώ αν σέρνεται....θα είναι επειδή το κάνει επίτηδες για τα λεφτά...
Δεν το χουν κάνει ξένοι του περσινού ποδοσφαιρικού Παναθηναικού...και θα το έκανε ο Πρίντεζης...
Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

Εγώ πάντως για το καλό της ομάδας μου,δεν θα ευχόμουν το ίδιο.
natouralistis
Ντρέπομαι για λογαριασμό του, τίποτα άλλο.
GK_23
Είναι πάγια τακτική των Αγγελόπουλων να καθυστερούν τις πληρωμές στους παίκτες, ακόμα και για αρκετούς μήνες. Η δικαστική διαμάχη με τον πατέρα τους δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το γεγονός.
Συμβαίνει άλλωστε από το 2011 και έπειτα, δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο πέφτουν από τα σύννεφα ορισμένοι.

Οι ξένοι φυσικά και ο Σπανούλης πληρώνονται κανονικά, υπάρχουν δικλείδες στα συμβόλαια.

john wick
QUOTE (papp7 @ Feb 11 2019, 00:09 ) *
Εγω απαιτω να μαθω τι γινεται στην ομαδα, απαιτω να μαθω αν και ποσα λεφτα δεν εχουν παρει ακομη οι παικτες αλλα και ποσες αναβολες ή ''κοροιδιες'' εχουν γινει απο πλευρας διοικησης.Απαιτω επισης δημοσια συγγνωμη απο τους αφους και διαβεβαιωση οτι δεν θα γινει κατι αναλογο ξανα.Δεν με ενδιαφερει αν εχουν θεματα με τις επιχειρησεις τους ουτε αν χασουν την δικη με τα λεφτα του μπαμπα, ως προς το εργατικο δυναμικο οφειλεις να εισαι κυριος και εδω δεν χωρανε χρωματα και οπαδικα.
Θελω επισης να μαθω ποιος ειναι ο ρουφιανος που εδωσε τετοιο χτυπημα κατω απο την ζωνη.




Το απαιτείς να μάθεις να το πεις στις δημοσιογραφαρες μας που ενώ φαίνεται τα ήξεραν όλα εννοείται ομερτα.... Μην χάσουν κ το μεροκαματακι... Να χαρώ εγώ δημοσιογραφια..
David7Rivers
Καλημέρα, για εμένα το θέμα είναι , η ομάδα δεν παίζει καλά και αυτό που οφείλεται ?
Είναι το οικονομικό και δεν συγκεντρώνονται οι παίκτες, είναι ντεφορμάρισμα, λάθος επιλογές,?? Για αυτό το λόγο πρέπει να πάρει θέση η ΚΑΕ. Να ξέρει και ο κόσμος τι συμβαίνει, αν το θέμα είναι το οικονομικό και υπάρχει θέμα πίστωσης, τότε καλύτερα να παίζουν οι παίχτες που μπορούν να είναι 100% συγκεντρωμένοι και ας είναι ξένοι ή μικροί σε ηλικία, αν το οικονομικό δεν είναι το πρόβλημα, τότε πρέπει να αναζητηθούν οι λόγοι της απότομης κατάρρευσης της ομάδας. Ξέχασαν όλοι να πασάρουν και να μαρκάρουν, δεν μπορεί. Άνθρωποι είναι όλοι και όσα συμβαίνουν στην δουλειά εννοείται ότι θα τους επηρεάζουν, ίσως και για αυτό δεν παίζει και ο Τίμα.
Όσο για το ηχητικό , τόσα λογισμικά υποκλοπής κυκλοφορούν για κινητά, κάποιος που πληρώνει καλά μπορεί να έχει τέτοιες συζητήσεις όποτε θέλει. Δεν νομίζω ότι για αυτό φταίνε οι παίκτες και κάποιος από τους κολλητούς έδωσε κάποιον και στην ουσία τον εκθέτει σε όλο τον κόσμο. Όλοι έχουμε παράπονα από τα αφεντικά μας στην δουλειά , πόσες φορές τους έχουμε θάψει και πόσες τους έχουμε δοξάσει (άπειρες!!), για αυτό ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω.
pan24
Δεν βλεπω γιατι να κατηγορησει καποιος τον Πριντεζη για αυτο

Να υποθεσω εσεις αν ειχατε αρκετα λεφτα στην ακρη ωστε να εχετε λυμενο το οικονομικο σας θεμα δεν θα ειχατε θεμα να δουλευετε απληρωτοι;
Επισης δεν δουλευει σερβιτορος στην ψησταρια παραδιπλα να κανει υπομονη γιατι το αφεντικο δυσκολευεται να ταισει τα παιδια του.Πολυεκατομμυριουχοι εφοπλιστες ειναι τα αφεντικα του
Επιπλεον φαινεται οτι αυτο γινεται για μηνες και πιθανως νιωθουν οτι τους κοροιδευουν αν καθε φορα ζητανε κι αλλη παραταση να τους πληρωσουν.Εδω και μηνες σε διαφορες σελιδες και ανωνυμες στηλες γραφονται διαφορα για απληρωτους απλα χωρις στοιχεια κανενας δεν εδινε σημασια

Αυτη ηταν μερος μιας ιδιωτικης συζητησης μεταξυ συναδελφων.Δεν ηταν για να βγει δημοσια,δεν το εδωσε ο ιδιος στους δημοσιογραφους

Το παραδεχθηκε,δεν εκανε τον Κινεζο να πει μονταζ,δεν ημουν εγω και τετοια
montgomery
QUOTE (stefkorner @ Feb 10 2019, 21:07 ) *
ισχυει ! το εχω δει !ειχε προιδεασει..!
εννοειται το ειχαν ετοιμο και το ταιμινγκ ηταν τωρα να το μπουμπουνησουν ! θα μπορουσαν να ειχαν προκαλεσει μεγαλυτερο προβλημα αν το βγαζαν τοτε ,πριν καν πληρωθουν ..!αλλα βλεπεις ο dpg ζουσε και ανεπνεε τοσο καιρο μονο για το ματς κυπελλου..


πολυ ελεεινο αν ισχυει αυτο δλδ οτι σκοπιμα το δημοσιευσε πριν απο το κυπελλο...τακτικες πολυ χαμηλου επιπεδου...αν οντως ισχυει αυτο, ευχομαι να μας γυρισει μπουμερανγκ,για να μαθουν καποιοι πως δεν μπορεις να παιζεις με τα ιδιωτικα λεγομενα ενος παικτη...που εχουμε φτασει...
Conan1982
Λογικά θα φάει και μια μεγαλοπρεπέστατη μήνυση η σελίδα που το ανέβασε. Κρίμα πάντως που δεν ανέβασε και τι είπαν οι άλλοι παίκτες αφού διέρρευσε που διέρρευσε.
Προφανώς και αντιμετωπίζουν δυσκολίες οι Αγγελόπουλοι, φαίνεται και από το μειωμένο μπάτζετ φέτος αλλά δεν νομίζω να φτάσουν και στο σημείο να κάνουν στάση πληρωμών, πάντως αν φτάσουμε στο σημείο να ισοσκελίσουν τα έσοδα με το έξοδα το μπάτζετ θα μειωθεί δραματικά. Αλήθεια έχουν σταματήσει να δημοσιεύουν ισολογισμούς; Ο τελευταίος που βρίσκω είναι της χρήσης 2014/2015.
benchwarmer
Έχω την ελπίδα ότι το τάιμινγκ όλου αυτού θα μας κάνει καλό τελικά.

Από εκεί και πέρα βέβαια, η κατάσταση φαίνεται πολύ άσχημη.
Το ότι οι Αγγελόπουλοι καθυστερούν κάποιους μήνες σε πληρωμές εδώ και πολλά χρόνια ήταν πάνω κάτω γνωστό, αλλά το ότι έφτασε σε αυτό το σημείο ο Πρίντεζης σημαίνει ότι δεν είναι τόσο "απλό" το θέμα. Και φυσικά όπως για κάποιους ο Πρίντεζης είναι εκατομμυριούχος και θα έπρεπε να κάνει υπομονή, 100 φορές παραπάνω είναι εκατομμυριούχοι οι εργοδότες του και έπρεπε να είναι συνεπείς με ακρίβεια ημέρας στα συμφωνημένα.
Το ακόμα χειρότερο φυσικά είναι ότι κάποιος από όλους το διέρρευσε όλο αυτό (γιατί φυσικά και δεν είναι "υποκλοπή" όπως λανθασμένα αναφέρεται από κάποιους), ίσως όχι από κακή πρόθεση απαραίτητα αλλά ως "εξυπηρέτηση" σε κάποιον δημοσιογράφο. Ε και μετά δεν θέλει πολύ να βγει παραέξω.
Όσο για τις αλλοπρόσαλλες δηλώσεις του Πρίντεζη στο τέλος, είναι το λιγότερο από όλα, δεν νομίζω ότι μπορούσε να πει κάτι διαφορετικό για να καλύψει όλο αυτό.

Εν πάσει περιπτώσει, ξαναλέω ότι βραχυπρόθεσμα θεωρώ και ελπίζω ότι θα μας κάνει καλό αυτό. Μακροπρόθεσμα βέβαια είναι άλλο ένα σημάδι ότι μία εποχή (αγωνιστική και μη) τελειώνει και πως πλέον το μπάτζετ μας (θα) είναι σαφέστατα στο δεύτερο μισό των 16 της Ευρωλίγκας...
Conan1982
Και θυμάμαι την εποχή που ο μάνατζερ του Τσίλντρες δεν πίστευε ότι οι Αγγελόπουλοι είχαν τα χρήματα να τον φέρουν...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.