Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
nikolas_asteri
QUOTE (shaq7 @ Feb 17 2019, 01:39 ) *
Ο Σινανογλου λεει μερικα ενδιαφεροντα πραγματα στο φως ονλαιν. ''Αποκάλυψη: Έρχεται απόφαση εισαγγελέα - «σεισμός» για το ελληνικό μπάσκετ!''.


Αυτό που γράφουν γενικά και αόριστα και κάποιος άσχετος σαν εμένα δεν μπορεί ούτε να μαντέψει για ποιο πράγμα μιλάνε, πολύ με τσαντίζει.
papp7
Kαλα το οτι δεν εχει γινει επισημη κρουση για την αδριατικη λιγκα λεει πολλα και ταυτοχρονως τιποτα.Το τι θα γινει και πως δεν το ξερω.Ξερω ομως οτι αν κανουν κωλοτουμπα Arrivederci Roma, ηδη τους παριμενουν στην γωνια μεγαλο ποσοστο της κερκιδας για την μη προστασια της ομαδας απο τα εξωαγωνιστικα δρωμενα,ηδη μερος της κερκιδας δεν τους θελει.Πλεον μετα απο την κινηση που εκαναν δεν υπαρχει γυρισμος.
pan24
Δεν ειναι θεμα το τυπικο της αδριατικης λιγκας γιατι τωρα εχουμε Φλεβαρη και η νεα σεζον αρχιζει Οκτωβρη
Μεχρι τοτε υπαρχει χρονος να γινουν ολες οι διαδικασιες κλπ.Μονη περιοτωση να μην μπορει ειναι να μην τον θελουν οι αλλοι,κατι που ειναι μαλλον απιθανο γιατι και αυτοι θα βοηθηθουν αφου λογω Ολυμπιακου θα εχουν επιπλεον εσοδα

Η ολη ουσια ειναι αν ο Ολυμπιακος ειναι αποφασισμενος να κανει το βημα

Παντως να εχουμε υποψην μας οτι αυτη η διοικηση της ομοσπονδιας ειναι dead men walking
Σιγα σιγα χανουν και ομαδες παραδοσιακους συμμαχους,ο κλοιος σφιγγει γιατι πλεον που ρευστο δεν υπαρχει τους κυνηγανε αρκετοι,εχουν ανοιξει εισαγγελικες ερευνες για διαφορα πραγματα(πχ μεχρι περσι δεν ασχολουνταν καν να ανεβασουν τις δαπανες στο διαυγεια),πλεον δημοσιογραφοι δεν φοβουνται να μιλησουν εναντιον τους και με τον νομο που ψηφισε ο Βασιλειαδης ο οποιος εχει οριο ηλικιας στα μελη των ΔΣ ομοσπονδιων τα περισσοτερα μελη της τωρινης διοικησης δεν θα μπορουν να ειναι υποψηφια το 2020

Γνωμη μου οτι ξενοι διαιτητες δεν θα μπουν αλλα Μανος,Αναστοπουλος,Παναγιωτου δεν θα ξανασφυριξουν παιχνιδι του Ολυμπιακου,οι διαιτητες στα μεταξυ μας θα βγαινουν με κληρωση και ετσι θα προκυψει μια ανακωχη
stefkorner
Μπλατ σε μμε του Ισραηλ: «Στηρίζω τους ιδιοκτήτες, αλλά δε σημαίνει απαραίτητα πως συμφωνώ με την αποχώρηση»
(μεταφραση απο Μελαγιες..)
Zoys
QUOTE(stefkorner @ Feb 17 2019, 11:34 ) *
Μπλατ σε μμε του Ισραηλ: «Στηρίζω τους ιδιοκτήτες, αλλά δε σημαίνει απαραίτητα πως συμφωνώ με την αποχώρηση»
(μεταφραση απο Μελαγιες..)

Αυτά δήλωσε ο Blatt:
QUOTE
This is a very tough situation. I support my owners and management 100%. But don’t necessarily agree with the decision... I am new to this situation and don’t have the perspective and long term experience of what the situation and environment are here in this controversy. But the water overcame the damn and the team decided to take a stand in the hope for some change in favor of fairness

Πηγή

stefkorner
QUOTE (Zoys @ Feb 17 2019, 17:52 ) *
Αυτά δήλωσε ο Blatt:


ευτυχως που εβαλες και την ΠΗΓΗ και παλευω να βρω αυτουσια μεταφραση απο εκει μεσα tongue.gif

כזכור, בשבוע שעבר אולימפיאקוס פיגרה 40:25 בחצי גמר הגביע באואקה והחליטה לאחר ההפסקה לא לעלות בחזרה לפרקט כאות מחאה על החלטות השיפוט. האדומים ספגו שלוש עבירות כבר ב-28 השניות הראשונות של המשחק, דבר שהרתיח מאד את הספסל של המאמן הישראלי. לפיכך, החליטו בקבוצה להפסיק את ההתמודדות גם במחיר של ספיגת הפסד הטכני וכמובן עונש של הפחתת נקודות.

הג'נרל מנג'ר של אולימפיאקוס, כריסטוס סטברופולוס, שקיבל את ההחלטה והורה לדייויד בלאט וחניכיו לא לעלות למחצית השנייה, אמר בסיום: "נגעלנו, אנחנו לא יכולים לשאת את זה יותר. ראשי הענף צריכים לעשות משהו בעניין

john wick
laugh.gif
basket72
QUOTE (pan24 @ Feb 17 2019, 11:31 ) *
Γνωμη μου οτι ξενοι διαιτητες δεν θα μπουν αλλα Μανος,Αναστοπουλος,Παναγιωτου δεν θα ξανασφυριξουν παιχνιδι του Ολυμπιακου,οι διαιτητες στα μεταξυ μας θα βγαινουν με κληρωση και ετσι θα προκυψει μια ανακωχη


Κάπου εκεί (πάνω- κάτω) νομίζω κι εγώ ότι θα καταλήξει.
Επαναλαμβάνω ότι όλα αυτά τα κάνουν οι Αφοί προκειμένου να εξασφαλίσουν ότι θα παίξουν στα ίσα (κατά τη γνώμη τους) τον Παναθηναϊκό. Το θέλουν πολύ το πρωτάθλημα το φετινό.

Κατά τ' άλλη συντάσσομαι με τις δηλώσεις Μπλατ. Έβαλε στο σωστό πλαίσιο το θέμα. Επιπλέον, ούτε yesman ούτε τίποτε σχετικό, όπως διαβάζαμε κι εδώ μέσα. rolleyes.gif
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Feb 17 2019, 18:25 ) *
Κάπου εκεί (πάνω- κάτω) νομίζω κι εγώ ότι θα καταλήξει.
Επαναλαμβάνω ότι όλα αυτά τα κάνουν οι Αφοί προκειμένου να εξασφαλίσουν ότι θα παίξουν στα ίσα (κατά τη γνώμη τους) τον Παναθηναϊκό. Το θέλουν πολύ το πρωτάθλημα το φετινό.

Κατά τ' άλλη συντάσσομαι με τις δηλώσεις Μπλατ. Έβαλε στο σωστό πλαίσιο το θέμα. Επιπλέον, ούτε yesman ούτε τίποτε σχετικό, όπως διαβάζαμε κι εδώ μέσα. rolleyes.gif


απο +1 και απο μενα !
καλες οι δηλωσεις Μπλατ

και ιδια εκτιμηση εχω σχετικα με την στοχευση των Αφων !
εδω να πω πως υποψιαζομαι οτι μπορει να παιξουν αιφνιδιαστικα ..με αυτο που εγραψε χθες ο volunteer ,μεταξυ σοβαρου κ αστειου : να επιδιωξουν μεσω της επιπλεον τιμωριας με -6 ,να βρεθουν στην 8η θεση και να διασταυρωθουμε 1.ο γυρο πλει οφ ,στο 1-8 ! θα ηταν εντυπωσιακα ενδιαφερον ! κ αν τους κατσει..φανταζομαι μετα τον dpg να φωναζει για..
τεχνητη αλλοιωση του πρωταθληματος laugh.gif laugh.gif
James K R
QUOTE (pan24 @ Feb 17 2019, 11:31 ) *
Παντως να εχουμε υποψην μας οτι αυτη η διοικηση της ομοσπονδιας ειναι dead men walking
Σιγα σιγα χανουν και ομαδες παραδοσιακους συμμαχους,ο κλοιος σφιγγει γιατι πλεον που ρευστο δεν υπαρχει τους κυνηγανε αρκετοι,εχουν ανοιξει εισαγγελικες ερευνες για διαφορα πραγματα(πχ μεχρι περσι δεν ασχολουνταν καν να ανεβασουν τις δαπανες στο διαυγεια),πλεον δημοσιογραφοι δεν φοβουνται να μιλησουν εναντιον τους και με τον νομο που ψηφισε ο Βασιλειαδης ο οποιος εχει οριο ηλικιας στα μελη των ΔΣ ομοσπονδιων τα περισσοτερα μελη της τωρινης διοικησης δεν θα μπορουν να ειναι υποψηφια το 2020

Επομένως, και αν καταλαβαίνω σωστά, αυτό που προκύπτει είναι ότι υπήρχαν αρκετοί άνθρωποι που γνώριζαν τα κακώς κείμενα, αλλά μέχρι τώρα δεν τοποθετούνταν δημόσια και περίμεναν κάποιον τρόπο να ανοίξει ο ασκός του Αιόλου ώστε να τα αποκαλύψουν. Βέβαια, είμαι σίγουρος ότι υπήρχαν κάποιοι λίγοι που τα έλεγαν και πιο πριν, όμως η φωνή τους δεν έβρισκε αντίκρισμα. Τώρα γιατί συνέβαινε αυτό, ας μας προβληματίσει λίγο.
john wick
Σύντροφε διαφωνώ...
Θέλουμε δε θέλουμε yesman αποδείχτηκε....
Κατόπιν εορτής να βγαίνει κ να λέει ότι δεν συμφωνει απαραίτητα με την απόφαση τα ακούω βερεσέ.Ακομα κ έτσι δλδ το άφησε να αιωρείται... Διπλωματία του κ@λου θα έλεγα εγώ.. .. Να έλεγε στους Αφους ή βγαίνουμε κ παίζουμε κανονικά ή εγώ αύριο φευγω... Εκεί θα ήταν 1ος Μάγκας...
Zoys
QUOTE(stefkorner @ Feb 17 2019, 11:58 ) *
ευτυχως που εβαλες και την ΠΗΓΗ και παλευω να βρω αυτουσια μεταφραση απο εκει μεσα tongue.gif

Ναι, έχεις δίκιο. Έπρεπε κι εγώ να αμφισβητήσω τις δηλώσεις επειδή τα ελληνικά μέσα μπορεί να βάζουν δικές τους σάλτσες.
RipCity
QUOTE (john wick @ Feb 17 2019, 11:44 ) *
Σύντροφε διαφωνώ...
Θέλουμε δε θέλουμε yesman αποδείχτηκε....
Κατόπιν εορτής να βγαίνει κ να λέει ότι δεν συμφωνει απαραίτητα με την απόφαση τα ακούω βερεσέ.Ακομα κ έτσι δλδ το άφησε να αιωρείται... Διπλωματία του κ@λου θα έλεγα εγώ.. .. Να έλεγε στους Αφους ή βγαίνουμε κ παίζουμε κανονικά ή εγώ αύριο φευγω... Εκεί θα ήταν 1ος Μάγκας...


Και γιατί να βγει να το πει όταν είδε να γίνονται μπροστά του τα μύρια όσα? Σε αυτή την ξεφτίλα που είδαμε με τα αγωνιστικά και τα εξωαγωνιστικά οδήγησε μια σειρά γεγονότων 10ετίας και βάλε. Δε νομίζω πως ο Μπλατ έχει πλήρη γνώση της κατάστασης για να πει αυτά που λες.
Zoys
QUOTE(john wick @ Feb 17 2019, 12:44 ) *
Σύντροφε διαφωνώ...
Θέλουμε δε θέλουμε yesman αποδείχτηκε....
Κατόπιν εορτής να βγαίνει κ να λέει ότι δεν συμφωνει απαραίτητα με την απόφαση τα ακούω βερεσέ.Ακομα κ έτσι δλδ το άφησε να αιωρείται... Διπλωματία του κ@λου θα έλεγα εγώ.. .. Να έλεγε στους Αφους ή βγαίνουμε κ παίζουμε κανονικά ή εγώ αύριο φευγω... Εκεί θα ήταν 1ος Μάγκας...

Μια προσωπικότητα του βεληνεκούς του Blatt έγινε yesman των Αγγελόπουλων επειδή η άποψη του δεν είναι αυτή που θα θέλαμε να ακούσουμε...

edit: Να χρησιμοποιείτε πιο ήπιους χαρακτηρισμούς. Λέξεις όπως "ξεφτίλα" καλό είναι να λείπουν.
RipCity
QUOTE (Zoys @ Feb 17 2019, 12:00 ) *
edit: Να χρησιμοποιείτε πιο ήπιους χαρακτηρισμούς. Λέξεις όπως "ξεφτίλα" καλό είναι να λείπουν.


Πως αλλιώς εξηγεί κάποιος ένα παιχνίδι που οι μεν έφυγαν στο ημίχρονο και οι δε έβγαζαν γυναικεία εσώρουχα από το τσεπάκι?
basket72
QUOTE (john wick @ Feb 17 2019, 12:44 ) *
Σύντροφε διαφωνώ...
Θέλουμε δε θέλουμε yesman αποδείχτηκε....
Κατόπιν εορτής να βγαίνει κ να λέει ότι δεν συμφωνει απαραίτητα με την απόφαση τα ακούω βερεσέ.Ακομα κ έτσι δλδ το άφησε να αιωρείται... Διπλωματία του κ@λου θα έλεγα εγώ.. .. Να έλεγε στους Αφους ή βγαίνουμε κ παίζουμε κανονικά ή εγώ αύριο φευγω... Εκεί θα ήταν 1ος Μάγκας...


Μέσα από τις διαφωνίες γινόμαστε καλύτεροι (εφόφον μας ενδιαφέρει κάτι τέτοιο rolleyes.gif )

Θα είχε αποδειχτεί τέτοιος που έλεγες αν είχε κάνει τις κλασσικές δηλώσεις. Δεν τις έκανε όμως.
Θα μπορούσε ας πούμε να είχε ακολουθήσει γραμμή Τσάβι μετά το πούλμαν... wink.gif
Δεν θα επιμείνω άλλο γιατί οι δηλώσεις του Μπλατ μιλάνε από μόνες τους όπως κι όλη η στάση του μέχρι τώρα.
Όταν θα εξωκείλει, εδώ θα είμαστε να το σχολιάσουμε.
Τέλος, θα ήταν καλό σιγά- σιγά να το αφήσουμε στην άκρη το ελληνικό το κύπελλο με τα ωραία του και να γυρίσουμε στο μπασκετάκι- το κατεξοχήν αντικείμενο του φόρουμ.
Στους τελικούς ή στους προημιτελικούς tongue.gif θα έχουμε πεδίο δόξας, λαμπρό!
stefkorner
QUOTE (Zoys @ Feb 17 2019, 18:49 ) *
Ναι, έχεις δίκιο. Έπρεπε κι εγώ να αμφισβητήσω τις δηλώσεις επειδή τα ελληνικά μέσα μπορεί να βάζουν δικές τους σάλτσες.


δεν διαφωνω οτι βαζουν σαλτσες και παραποιουν ! πρωτος ειμαι που το πιστευω και το λεω με καθε ευκαιρια ! απο πολιτικα φυσικα,αλλα μεχρι αθλητικα και κοινωνικα θεματα !
ημουν ιδιαιτερα προσεκτικος ομως και εβαλα αυτουσιο τον τιτλο ,οπως τον παρεθεσε ο Μελαγιες !
ε δεν νομιζω να βαζει σαλτσες ο Μελαγιες , ουτε να εχει σκοπιμοτητες rolleyes.gif
χθες εβαλα sdna και ειχα ενστασεις απο φιλο Ολυμπιακο ,που μου ανταπαντησε με γκαζετα ! σημερα λοιπον ειπα να βαλω γκαζετα ..
(παντως και στο sport24 τον ιδιο τιτλο και το ιδιο περιεχομενο βρηκα)

QUOTE (Zoys @ Feb 17 2019, 18:49 ) *
Ναι, έχεις δίκιο. Έπρεπε κι εγώ να αμφισβητήσω τις δηλώσεις επειδή τα ελληνικά μέσα μπορεί να βάζουν δικές τους σάλτσες.


για να διαπιστωσουμε , αν συμφωνουμε στην ουσια !
να το θεσω πως καταλαβαινω το συνολο των δηλωσεων

o Mπλατ κατανοει τον λογο που εγινε η κινηση και εχει καθε διαθεση να την δικαιολογησει ,καθως θεωρει πως οσα τυγχανει να μην γνωριζει θα αποτελουν την αφορμη για την συγκρουση..
αλλα δεν φαινεται σε καμια περιπτωση να επικροτει τετοιες πρακτικες !
αν αυτος αποφασιζε και σαν διοικητικος παραγοντας ,θα ακολουθουσε αλλον δρομο..

κανω λαθος ; το μεταφραζεις διαφορετικα εσυ ;
Zoys
QUOTE(stefkorner @ Feb 17 2019, 13:27 ) *

Παρέθεσα αυτούσια τη συνέντευξη από το ισραηλινό μέσο για να μην υπάρχουν παρανοήσεις και υπόνοιες ότι παραποιήθηκε η δήλωση του Blatt από ελληνικά μέσα. Στο twitter υπάρχει και μετάφραση στα αγγλικά από δημοσιογράφο (που είναι και ίδια με την αυτόματη) εδώ.
john wick
QUOTE (Zoys @ Feb 17 2019, 11:00 ) *
Μια προσωπικότητα του βεληνεκούς του Blatt έγινε yesman των Αγγελόπουλων επειδή η άποψη του δεν είναι αυτή που θα θέλαμε να ακούσουμε...

edit: Να χρησιμοποιείτε πιο ήπιους χαρακτηρισμούς. Λέξεις όπως "ξεφτίλα" καλό είναι να λείπουν.




Εγω πρώτος έχω γράψει : τον Μπλατ κ τα μάτια σας...
Οπότε δεν τα γράφω αυτά για να τον μειώσω η να τον πικαρω...
Θεωρώ ότι τέτοιοι προπονητές (όπως κ ο Xavi) είναι ευκαιρία να πάνε το μπάσκετ μας 2 βήματα παραπέρα κ όχι να γινοντσι ερμαια των ιδιοκτητών των ομάδων μας...
Ginobili
QUOTE(john wick @ Feb 17 2019, 12:34 ) *
Εγω πρώτος έχω γράψει : τον Μπλατ κ τα μάτια σας...
Οπότε δεν τα γράφω αυτά για να τον μειώσω η να τον πικαρω...
Θεωρώ ότι τέτοιοι προπονητές (όπως κ ο Xavi) είναι ευκαιρία να πάνε το μπάσκετ μας 2 βήματα παραπέρα κ όχι να γινοντσι ερμαια των ιδιοκτητών των ομάδων μας...

Άν δεν συμφωνείς με την αποχώρηση της ομάδας...παραιτείσαι.Είναι πολύ πιο σοβαρός λόγος από το να μην σου πάρουν τον παίκτη που θες..το καλοκαίρι ή να παραμείνει ένας γηγενής λόγω δεσίματος με την ομάδα,διαβατηρίου,και προσφοράς στο παρελθόν σε κρίσιμα παιχνίδια.
Ποτέ στην ιστορία δεν έχει παραιτηθεί προπονητής,επειδή δεν του έκαναν όλα τα χατίρια στις μεταγραφές.
Και διαφωνώ με την "θεοποίηση" του Μπλατ...και του Τσάβι...και του Σάρας...δεν κατάλαβα σε τι υστερούν ο Μπαρτζώκας,ο Σφαιρόπουλος,και ο Ιτούδης.Είναι και αυτοί εξίσου μεγάλες προσωπικότητες,και το μπάσκετ μας μπορούν να το προχωρήσουν 2 και 3 βήματα μπροστά.
shaq7
Για μενα καλα τα ειπε ο μπλατ,ο ανθρωπος ειναι μολις κατι μηνες στην ομαδα!Αν και στον ολυμπιακο ηταν η πρωτη φορα που γινοταν κατι τετοιο προφανως και δεν θα φευγαν!!Θα ηταν τελειως ψευτικο απο τον μπλατ να πει ναι ηθελα να φυγουμε..Του ειπαν απο την ομαδα οτι υπαρχει μεγαλη προιστορια απο πισω οποτε και αυτος συμφωνει χωρις να εχει αποψη δικια του ,αφου δεν τα εχει ζησει επειδη στηριζει την διοικηση.
aegeansheed
QUOTE(Ginobili @ Feb 17 2019, 14:51 ) *
Άν δεν συμφωνείς με την αποχώρηση της ομάδας...παραιτείσαι.Είναι πολύ πιο σοβαρός λόγος από το να μην σου πάρουν τον παίκτη που θες..

Ο Μπλατ έχει αποδείξει ότι βάζει την ομάδα του πάνω από όποιες προσωπικές απόψεις του. Το σωστό έκανε και εξέφρασε την προσωπική του άποψη, επειδή τον ρώτησαν φαντάζομαι. Δείχνει αξιοπρέπεια και για μένα σημαίνει θάρρος και "μαγκιά". Ότι και να πιστεύει παραμένει "υπάλληλος", αλλά δε νομίζω να έχει μπει ακόμα κάποιος παράγοντας/συνθήκη στη δουλειά του τόσο παρεμβατικά που να τον κάνει να παραιτηθεί... Μην ξεχνάμε ότι για μία χρονιά ήταν προπονητής στην ομάδα του Lebron-μεγάλο σχολείο για έναν coach smile.gif, οπότε οι ανοχή του είναι αρκετά δοκιμασμένη σε πολύ πιο δύσκολες συνθήκες [όπου θεωρητικά κοντράρεται το "δικό του" πάνω στη δουλειά του με την άποψη κάποιου άλλου (βλ.Λεμπρόν)]. Επαναλαμβάνω ωστόσο ότι για μένα δεν είναι καν όμοιες οι δύο συνθήκες, διότι στους Cavs υπήρχε κόντρα πρακτικά σε θέμα πάνω στη δουλειά του (οδηγίες/ σχήματατα κλπ), ενώ στην περίπτωση που συζητάμε στον Ολυμπιακό δεν πιστεύω ότι θίγεται κάποια βασική (και πιο σημαντική) ελευθερία του στον ρόλο που κατέχει, απλά ο άνθρωπος έχει την άποψή του και έχει την προσωπικότητα να μην καταπιέσει την εξωτερίκευσή της αν αισθανθεί σχετικά. Σέβεται την ομάδα, σέβεται την άποψη των εργοδοτών του, σέβεται και τον εαυτό του.
eddiedimitris
Ο Μπλατ σε ένα βαθμό διαχώρισε τη θέση του απ τη διοίκηση.

Με τα δεδομένα που υπάρχουν εγώ θα έφερνα στη θέση του τον Μπαρτζωκα δίνοντας του τα κλειδιά της ομάδας...

Δε σηκώνει αλλά προβλήματα εσωτερικά η ομάδα.Ξοφλας τα χρωστούμενα και φέρνεις Μπαρτζωκα τίποτα άλλο...
papp7
QUOTE (eddiedimitris @ Feb 17 2019, 15:31 ) *
Ο Μπλατ σε ένα βαθμό διαχώρισε τη θέση του απ τη διοίκηση.

Με τα δεδομένα που υπάρχουν εγώ θα έφερνα στη θέση του τον Μπαρτζωκα δίνοντας του τα κλειδιά της ομάδας...

Δε σηκώνει αλλά προβλήματα εσωτερικά η ομάδα.Ξοφλας τα χρωστούμενα και φέρνεις Μπαρτζωκα τίποτα άλλο...



Oπα ρε εντι τι πρακτικη ειναι αυτη?Οποιος διαφωνει με ολες τις αποφασεις της διοικησης να παρει ποδι?Να διωξουμε και τον πριντεζη αν ειναι ετσι επειδη δεν δεχτηκε να παιζει με την πολιτικη των πληρωμων της διοικησης.
Ο Ανθρωπος το ειπε πολυ απλά και κατανοητα, ασχετα αν συμφωνω ή οχι στηριζω την διοικηση στην αποφαση της.Υπαρχει μια σειρα γεγονοτων που δεν τα εχω ζησει και απο οτι φαινεται το ποτηρι ξεχυλισε.Τι πιο σωστο θα μπορουσε να πει?Στηριζω ασχετα αν συμφωνω με τετοιες πρακτικες, γιατι υπαρχουν γεγονοτα που δεν τα ξερω και δεν τα εχω ζησει και αρα δεν μπορω να παρω θεση.
Σιγα μην κατσει να δει ολα τα παιχνιδια μεταξυ μας απο το 2008 για να βγαλει συμπερασμα και να πει ναι εχουν δικιο/οχι εχουν αδικο.

Επισης, υπαρχει μια προσπαθεια( θεωρω ακουσια) απο τους παναθηναικους να εξισωνουν συμβαντα απο το ενα στρατοπεδο-με το αλλο.Εκτος οτι διαφωνουμε οι μεν με τους δε.Δεν οδηγει πουθενα ουτε βοηθα και το μονο που δημιουργει ειναι flame post και φαουλ.
Kalispera
QUOTE (eddiedimitris @ Feb 17 2019, 15:31 ) *
Ο Μπλατ σε ένα βαθμό διαχώρισε τη θέση του απ τη διοίκηση.

Με τα δεδομένα που υπάρχουν εγώ θα έφερνα στη θέση του τον Μπαρτζωκα δίνοντας του τα κλειδιά της ομάδας...

Δε σηκώνει αλλά προβλήματα εσωτερικά η ομάδα.Ξοφλας τα χρωστούμενα και φέρνεις Μπαρτζωκα τίποτα άλλο...

Δεν νομίζω οτι το έπραξε στον βαθμό που περιγράφεις.Εξέφρασε την άποψή του με πολύ κόσμιο και διπλωματικό τρόπο και ταυτόχρονα δικαιολόγησε την στάση των Αγγελόπουλων.Δεν διαχώρισε την θέση από την διοίκηση απλά δήλωσε πολύ λογικά οτι όντας 6 μήνες στην ομάδα δεν έχει συσσωρευσει τόση αγανάκτηση και απέχθεια προς τους διαιτητές.Κατά την γνώμη μου καλύτερη δήλωση δεν θα μπορούσε να κάνει.
eddiedimitris
QUOTE (Kalispera @ Feb 17 2019, 17:00 ) *
Δεν νομίζω οτι το έπραξε στον βαθμό που περιγράφεις.Εξέφρασε την άποψή του με πολύ κόσμιο και διπλωματικό τρόπο και ταυτόχρονα δικαιολόγησε την στάση των Αγγελόπουλων.Δεν διαχώρισε την θέση από την διοίκηση απλά δήλωσε πολύ λογικά οτι όντας 6 μήνες στην ομάδα δεν έχει συσσωρευσει τόση αγανάκτηση και απέχθεια προς τους διαιτητές.Κατά την γνώμη μου καλύτερη δήλωση δεν θα μπορούσε να κάνει.

Σε ένα βαθμό το ξέρω ότι είναι υπερβολικό αυτό που λεω απλά παιρνω υπόψη ότι η ομάδα φαίνεται να μην είναι καλά οικονομικά,τα αποδυτήρια παντού υπάρχουν αναφορές πως επίσης δεν είναι στην καλύτερη φαση και σε τέτοιες περιπτώσεις δύσκολα ξένοι προπονητές επιπέδου Μπλατ μπορούν να ανταπεξέλθουν..Θυμάστε και ο Ιβκοβιτς μόλις έπεσε το μπατζετ την έκανε με ελαφρά...

Όποτε απ τη στιγμή που διαφοροποιείται σε ένα βαθμό ίσως ο Μπαρτζωκας σε συνδυασμό με ένα παιδομάζωμα Ελλήνων παιχτών να είναι η καλύτερη λύση.Μπαρτζω-Παπανικολάου-Πριντεζης-Σπανουλης-Βεζενκοφ-Μπογρης και ότι καλύτερο μπορούμε να πάρουμε σε Έλληνες νέους συν 2-3 ξένους.....Η ομάδα είναι σχετικά γερασμένη...Χρειάζεται ένα σοκ και απόλυτη ταύτιση διοίκησης,παιχτών προπονητή...

Η χρόνια φαίνεται εκτός απροόπτου να είναι χαμένη όποτε ας κοιτάξουμε τα επόμενα χρόνια...

Υ.Γ. Αν ο Μπλατ έχει ορεξη να χτίσει κάτι τέτοιο τότε ας ανανεώσει για μια 3 ετια και θα είμαστε ολοι ευχαριστημένοι.
Volunteer
Ο Μπλατ επιστράτευσε όσο περισσότερο τακτ μπορούσε και δήλωσε όσο πιο διακριτικά γίνεται ότι κατανοεί τον τρόπο που σκέφτεται και ενεργεί η διοίκηση του Ολυμπιακού αλλά, η δική του επιθυμία είναι να μη λάβει μέρος στο πανηγύρι των ζουρλών (που 'χε πει κάποτε κι ο Φιλίππου σε παρόμοια συγκυρία).
Kalispera
QUOTE (eddiedimitris @ Feb 17 2019, 17:09 ) *
Σε ένα βαθμό το ξέρω ότι είναι υπερβολικό αυτό που λεω απλά παιρνω υπόψη ότι η ομάδα φαίνεται να μην είναι καλά οικονομικά,τα αποδυτήρια παντού υπάρχουν αναφορές πως επίσης δεν είναι στην καλύτερη φαση και σε τέτοιες περιπτώσεις δύσκολα ξένοι προπονητές επιπέδου Μπλατ μπορούν να ανταπεξέλθουν..Θυμάστε και ο Ιβκοβιτς μόλις έπεσε το μπατζετ την έκανε με ελαφρά...

Όποτε απ τη στιγμή που διαφοροποιείται σε ένα βαθμό ίσως ο Μπαρτζωκας σε συνδυασμό με ένα παιδομάζωμα Ελλήνων παιχτών να είναι η καλύτερη λύση.Μπαρτζω-Παπανικολάου-Πριντεζης-Σπανουλης-Βεζενκοφ-Μπογρης και ότι καλύτερο μπορούμε να πάρουμε σε Έλληνες νέους συν 2-3 ξένους.....Η ομάδα είναι σχετικά γερασμένη...Χρειάζεται ένα σοκ και απόλυτη ταύτιση διοίκησης,παιχτών προπονητή...

Η χρόνια φαίνεται εκτός απροόπτου να είναι χαμένη όποτε ας κοιτάξουμε τα επόμενα χρόνια...

Υ.Γ. Αν ο Μπλατ έχει ορεξη να χτίσει κάτι τέτοιο τότε ας ανανεώσει για μια 3 ετια και θα είμαστε ολοι ευχαριστημένοι.

Παραείσαι απαισιόδοξος φίλε μου.Ισχύει οτι η κατάσταση στα αποδυτήρια έχει ξεφύγει κάπως μετά και την πρόσφατη διαρροή,αλλά μέχρι πριν 1μιση μήνα σας υπολόγιζα μέσα στα φαβορί για την κατάληψη της τέταρτης θέσης.Προσωπικά και με βάση τα ισχύοντα οικονομικά δεδομένα,αν ήμουν Ολυμπιακός θα αισθανόμουν μεγάλη ασφάλεια με τον Μπλατ.Έχει πολλάκις αποδείξει οτι μπορεί να διαχειριστεί μικρά μπάτζετ και να δομήσει πολύ ανταγωνιστικά σύνολα,συν του οτι ολιστικά είναι ένας εξαιρετικός προπονητής.Ακόμη και μετά τα τελευταία ατυχή αποτελέσματα θεωρώ οτι έχετε αρκετές πιθανότητες για να φτάσετε φ4.Δηλαδή αν εσείς οι Ολυμπιακοί είστε απαισιόδοξοι, οι Παναθηναικοί τι πρέπει να κάνουμε? tongue.gif Κάθε χρόνο η ομάδα βουτάει όλο και πιο πολύ στον βούρκο.Έναν προπονητή της προκοπής είχαμε και αυτός έφυγε γιατί ο ντιπιτζης περίμενε μπον φιλέ ενώ του χε δώσει υλικά για στραπατσάδα.
eddiedimitris
QUOTE (Kalispera @ Feb 17 2019, 20:05 ) *
Παραείσαι απαισιόδοξος φίλε μου.Ισχύει οτι η κατάσταση στα αποδυτήρια έχει ξεφύγει κάπως μετά και την πρόσφατη διαρροή,αλλά μέχρι πριν 1μιση μήνα σας υπολόγιζα μέσα στα φαβορί για την κατάληψη της τέταρτης θέσης.Προσωπικά και με βάση τα ισχύοντα οικονομικά δεδομένα,αν ήμουν Ολυμπιακός θα αισθανόμουν μεγάλη ασφάλεια με τον Μπλατ.Έχει πολλάκις αποδείξει οτι μπορεί να διαχειριστεί μικρά μπάτζετ και να δομήσει πολύ ανταγωνιστικά σύνολα,συν του οτι ολιστικά είναι ένας εξαιρετικός προπονητής.Ακόμη και μετά τα τελευταία ατυχή αποτελέσματα θεωρώ οτι έχετε αρκετές πιθανότητες για να φτάσετε φ4.Δηλαδή αν εσείς οι Ολυμπιακοί είστε απαισιόδοξοι, οι Παναθηναικοί τι πρέπει να κάνουμε? tongue.gif Κάθε χρόνο η ομάδα βουτάει όλο και πιο πολύ στον βούρκο.Έναν προπονητή της προκοπής είχαμε και αυτός έφυγε γιατί ο ντιπιτζης περίμενε μπον φιλέ ενώ του χε δώσει υλικά για στραπατσάδα.

Εσείς έχετε δυο βασικα πλεονεκτήματα.
Το ένα ότι με διάφορους τρόπους παίρνετε πρωτάθλημα και το πιο βασικό ότι πλέον έχετε περισσότερους καλούς νέους Έλληνες παίχτες σε σχέση με εμάς...Επίσης άσχετα με το χαρακτήρα του Γιαννακόπουλου δεν έχετε το φόβο κάθε χρόνο ότι θα παρατήσει την ομάδα και θα φύγει...Εμείς απ το 2012 κάθε τόσο ακούμε ότι μπορεί να φύγουν οι Αγγελοπουλοι....

Ο Μπλατ καλός αλλά τι να το κάνω να κάτσει με το ζορι ένα χρόνο ακόμα ξενερωμενος και να αφήσει πίσω φεύγοντας ένα μάτσο ξένους αμφιβόλου ποιότητας και μηδενικό σχεδόν Ελληνικό κορμό...
Kalispera
QUOTE (eddiedimitris @ Feb 17 2019, 20:17 ) *
Εσείς έχετε δυο βασικα πλεονεκτήματα.
Το ένα ότι με διάφορους τρόπους παίρνετε πρωτάθλημα και το πιο βασικό ότι πλέον έχετε περισσότερους καλούς νέους Έλληνες παίχτες σε σχέση με εμάς...Επίσης άσχετα με το χαρακτήρα του Γιαννακόπουλου δεν έχετε το φόβο κάθε χρόνο ότι θα παρατήσει την ομάδα και θα φύγει...Εμείς απ το 2012 κάθε τόσο ακούμε ότι μπορεί να φύγουν οι Αγγελοπουλοι....

Ο Μπλατ καλός αλλά τι να το κάνω να κάτσει με το ζορι ένα χρόνο ακόμα ξενερωμενος και να αφήσει πίσω φεύγοντας ένα μάτσο ξένους αμφιβόλου ποιότητας και μηδενικό σχεδόν Ελληνικό κορμό...

Δεν ξέρω αλλά δεν μου κάνουν και ιδιαίτερη αίσθηση τα πρωταθλήματα.Θα αντάλλαζα και τα δύο τελευταία για μια παρουσία σε φ4 ασυζητητί.Εκεί είναι όλη γλύκα.
Επίσης,όσον αφορά αυτό που ανέφερες για τον Γιαννακόπουλο,δεν νομίζω να με έθλιβε και ιδιαίτερα μια ενδεχόμενη αποχώρησή του.Λεφτά βάζει,αλλά με τις παρεμβατικές πρακτικές που ακολουθεί,ανανεώνοντας αυθαίρετα Παππάδες και λοιπούς ,κάνει ανυπολόγιστη ζημιά στον σχεδιασμό του εκάστοτε προπονητή.

Πάντως απο κει που τα flame posts και οι νευριασμένες απαντήσεις είχαν την τιμητική τους,καταλήξαμε να απευθύνουμε φιλοφρονήσεις ο ένας στην ομάδα του άλλου.Το λες και βελτίωση tongue.gif
eddiedimitris
QUOTE (Kalispera @ Feb 17 2019, 20:25 ) *
Δεν ξέρω αλλά δεν μου κάνουν και ιδιαίτερη αίσθηση τα πρωταθλήματα.Θα αντάλλαζα και τα δύο τελευταία για μια παρουσία σε φ4 ασυζητητί.Εκεί είναι όλη γλύκα.
Επίσης,όσον αφορά αυτό που ανέφερες για τον Γιαννακόπουλο,δεν νομίζω να με έθλιβε και ιδιαίτερα μια ενδεχόμενη αποχώρησή του.Λεφτά βάζει,αλλά με τις παρεμβατικές πρακτικές που ακολουθεί,ανανεώνοντας αυθαίρετα Παππάδες και λοιπούς ,κάνει ανυπολόγιστη ζημιά στον σχεδιασμό του εκάστοτε προπονητή.

Πάντως απο κει που τα flame posts και οι νευριασμένες απαντήσεις είχαν την τιμητική τους,καταλήξαμε να απευθύνουμε φιλοφρονήσεις ο ένας στην ομάδα του άλλου.Το λες και βελτίωση tongue.gif
Προσωπικά δε ποστάρα κανένα flame post...Ισα ισα εγραψα ότι έχετε χτίσει πιο βαριά φανέλα από μας και παρόλα αυτά έφαγα ποινή...
Φιλε τα πρωταθλήματα είναι πολύ σημαντικά και δε το λεω επειδή μου λείπουν στο μπάσκετ αλλά δε γίνεται κάθε χρόνο να είσαι final four...Στην τελική και λογικά να το δεις πρώτα κοιτάς να είσαι πρώτος στο χωριό και μετά στην πόλη.

Όσον αφορά το Γιαννακοπουλο στην κατάσταση που είναι οικονομικά η χώρα μας μια χαρά είναι που τον έχεις και τα σκάει χωρίς να φοβάσαι μη την κοπανήσει...Δεν είναι μικρό πράγμα.
Kalispera
QUOTE (eddiedimitris @ Feb 17 2019, 20:45 ) *
Προσωπικά δε ποστάρα κανένα flame post...Ισα ισα εγραψα ότι έχετε χτίσει πιο βαριά φανέλα από μας και παρόλα αυτά έφαγα ποινή...
Φιλε τα πρωταθλήματα είναι πολύ σημαντικά και δε το λεω επειδή μου λείπουν στο μπάσκετ αλλά δε γίνεται κάθε χρόνο να είσαι final four...Στην τελική και λογικά να το δεις πρώτα κοιτάς να είσαι πρώτος στο χωριό και μετά στην πόλη.

Όσον αφορά το Γιαννακοπουλο στην κατάσταση που είναι οικονομικά η χώρα μας μια χαρά είναι που τον έχεις και τα σκάει χωρίς να φοβάσαι μη την κοπανήσει...Δεν είναι μικρό πράγμα.

Δεν το πα για σένα ρε άνθρωπε.Στο γενικότερο κλίμα που επικρατούσε στο φόρουμ τις τελευταίες μέρες αναφέρθηκα.Τσιλ.Τώρα για τα υπόλοιπα δεν συμφωνώ.Προσωπικά η προσμονή και ο ενθουσιασμός με τον οποίο παρακολουθώ έναν ημιτελικό/τελικό της ομάδας μου στην E.L δεν συγκρίνεται με κανέναν εγχώριο τίτλο.
Επίσης για τον ντιπιτζη γνώμες είναι αυτές,αλλά στα μάτια μου ο τραγικός τρόπος με τον οποίο διαχειρίζεται τις υποθέσεις της ομάδας,υπερκαλύπτει οποιαδήποτε οικονομική υπέρβαση κάνει.
nikolas_asteri
QUOTE (Kalispera @ Feb 17 2019, 21:25 ) *
Δεν ξέρω αλλά δεν μου κάνουν και ιδιαίτερη αίσθηση τα πρωταθλήματα.Θα αντάλλαζα και τα δύο τελευταία για μια παρουσία σε φ4 ασυζητητί.Εκεί είναι όλη γλύκα.

41.gif 41.gif
QUOTE (Kalispera @ Feb 17 2019, 21:25 ) *
Επίσης,όσον αφορά αυτό που ανέφερες για τον Γιαννακόπουλο,δεν νομίζω να με έθλιβε και ιδιαίτερα μια ενδεχόμενη αποχώρησή του.Λεφτά βάζει,αλλά με τις παρεμβατικές πρακτικές που ακολουθεί,ανανεώνοντας αυθαίρετα Παππάδες και λοιπούς ,κάνει ανυπολόγιστη ζημιά στον σχεδιασμό του εκάστοτε προπονητή.

41.gif 41.gif
Ginobili
QUOTE(aegeansheed @ Feb 17 2019, 13:14 ) *
Ο Μπλατ έχει αποδείξει ότι βάζει την ομάδα του πάνω από όποιες προσωπικές απόψεις του. Το σωστό έκανε και εξέφρασε την προσωπική του άποψη, επειδή τον ρώτησαν φαντάζομαι. Δείχνει αξιοπρέπεια και για μένα σημαίνει θάρρος και "μαγκιά". Ότι και να πιστεύει παραμένει "υπάλληλος", αλλά δε νομίζω να έχει μπει ακόμα κάποιος παράγοντας/συνθήκη στη δουλειά του τόσο παρεμβατικά που να τον κάνει να παραιτηθεί... Μην ξεχνάμε ότι για μία χρονιά ήταν προπονητής στην ομάδα του Lebron-μεγάλο σχολείο για έναν coach smile.gif, οπότε οι ανοχή του είναι αρκετά δοκιμασμένη σε πολύ πιο δύσκολες συνθήκες [όπου θεωρητικά κοντράρεται το "δικό του" πάνω στη δουλειά του με την άποψη κάποιου άλλου (βλ.Λεμπρόν)]. Επαναλαμβάνω ωστόσο ότι για μένα δεν είναι καν όμοιες οι δύο συνθήκες, διότι στους Cavs υπήρχε κόντρα πρακτικά σε θέμα πάνω στη δουλειά του (οδηγίες/ σχήματατα κλπ), ενώ στην περίπτωση που συζητάμε στον Ολυμπιακό δεν πιστεύω ότι θίγεται κάποια βασική (και πιο σημαντική) ελευθερία του στον ρόλο που κατέχει, απλά ο άνθρωπος έχει την άποψή του και έχει την προσωπικότητα να μην καταπιέσει την εξωτερίκευσή της αν αισθανθεί σχετικά. Σέβεται την ομάδα, σέβεται την άποψη των εργοδοτών του, σέβεται και τον εαυτό του.

Διαφωνούμε προφανώς.Οι δηλώσεις του ήταν πέρα για πέρα διπλωματικές.Ο άνθρωπος ξέρει να χειρίζεται τον λόγο,αλλά μην κοροιδευομαστε.Οταν λέει ...ότι το ποτήρι ξεχείλισε...χρησιμοποιεί αυτήν την φράση επιτιδευμενα για την αρεσκεια των ιδιοκτητών...δεν την πιστεύει.Και δεν δηλώνει ευθαρσώς και ξεκάθαρα ότι διαφωνεί που του επέβαλαν να παρατήσει τον αγώνα... αλλά ότι "δεν συμφωνεί απαραίτητα"(αλήθεια πιο προπονητής μπορεί να αποδεχθεί κάτι τέτοιο;; Πόσο τραγικό είναι αυτό σαν κίνηση,για την ψυχοσύνθεση μιας ομάδας;; Όταν ξέρουν οι ίδιοι ότι παρατάνε μια μάχη με το πρόσχημα ότι αδικουνται? Πως να εμπνεύσει περιφανεια ένας προπονητής στην ομάδα του? )

Τα του Κλίβελαντ, επέτρεψε μου να τα κρίνω διαφορετικά.Ο Μπλατ είναι ένας εξαίρετος προπονητής,και έχει καταφέρει πολλά ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΑ πράγματα στην καριέρα....το τελευταίο..και μικρότερο απ'όλα...είναι ότι προπόνησε τον Λεμπρον.Μια ομάδα που είχε αποδειχθεί ότι ο Λεμπρον θα κουμαντάρει τα πάντα.Τι μεταγραφές..ποιοι θα παίζουν...και ποιος θα είναι ο προπονητής.Ο Μπλατ υπήρχαν φορές που γελοιοποιήθηκε στο ΝΒΑ επειδή δεν γνώριζε σχετικούς κανονισμούς.Δεν μου λέει κάτι αυτό για την μπασκετική αξία του Μπλατ....αλλά ο Λεμπρον επέλεξε να έχει ένα προπονητή που θα είναι υπάλληλος του και υπηρέτης του...όπως ο Λου.Γιαυτο και το καλοκαίρι ο Λεμπρον πήγε Λέικερς...δεν θα μπορούσε να πάει ποτέ σε ομάδα όπως οι Χιτ...οι Σπερς..το Ντάλας..
rankin
QUOTE(shaq7 @ Feb 17 2019, 00:39 ) *
Ο Σινανογλου λεει μερικα ενδιαφεροντα πραγματα στο φως ονλαιν. ''Αποκάλυψη: Έρχεται απόφαση εισαγγελέα - «σεισμός» για το ελληνικό μπάσκετ!''. το αρθρο δεν το βαζω γιατι τα λεει και οπαδικα και δεν ξερω αν επιτρεπεται.


Η πλάκα ειναι οτι, ως γηραιότερος (γκουχου-γκούχου) τον Σινάνογλου τον θυμάμαι απο οταν ξεκίνησε τη καριέρα του στον Sprint FM (με Γιώργο Γεωργίου) αρχές δεκαετίας 90.
Τότε δήλωνε Παναθηναϊκός! Σοβαρά !

Στη πορεία διαπίστωσα οτι άλλαξε ρότα και ειναι πλέον σκληροπυρηνικός Ολυμπιακός!

Ποσιμπολ

QUOTE(Kalispera @ Feb 17 2019, 20:05 ) *
.Έναν προπονητή της προκοπής είχαμε και αυτός έφυγε γιατί ο ντιπιτζης περίμενε μπον φιλέ ενώ του χε δώσει υλικά για στραπατσάδα.


Οπως ειχε πει κάποτε και ενας σοφός: "Γιατί τι έχει η στραπατσάδα; Χολέρα;"

QUOTE(stefkorner @ Feb 18 2019, 12:39 ) *
Βασιλειάδης: «Αλλαγές στην ΚΕΔ, για να μην υπάρχουν σκιές»


Μίλησε;
Στα αλήθεια μίλησε και πήρε και θέση;;

Ε τα ύστερα του κόσμου!

Το μόνο που λείπει τώρα είναι να πάρει θέση και η ΕΟΚ.
Αλήθεια, τι έχουν γίνει αυτά τα παλικάρια;
Κάπου διάβασα οτι ειχαν ξεχάσει να στείλουν το κύπελλο στη Κρήτη για τον τελικό, και το έστειλαν με το τελευταίο πλοίο της γραμμής
Οργάνωση οχι αηδίες.
Μιλάμε για σπουδαίο οργανισμό ο οποιος πρέπει, με κάθε τίμημα, να μείνει αναλλοίωτος στο χρόνο, σαν μούμια

Δηλαδή οι άνθρωποι προτιμούν να πηδάνε απο τα παράθυρα για να γλιτώσουν το αυτόφωρο, παρά να παραιτηθούν.

Ρε τι τραβάει το έρμο το μπασκετ (και το πληρώνουμε και εμείς που το αγαπάμε)


Οσον αφορά τον Μπλατ.
Λογικές δηλώσεις.
Ο άνθρωπος ειναι επαγγελματίας και απάντησε με το διπλωματικό τρόπο που αρμόζει σε κάθε επαγγελματία του ανάλογου διαμετρήματος.

Δεν μεγάλωσε με αφίσα του Γιατζόγλου πάνω απο το κρεβάτι του, ούτε είναι 5-6 χρόνια εδώ για να έχει την όποια (καλή ή κακή) εμπειρία.

Αμφιβάλει άλλωστε κανείς ότι αν το καλοκαίρι έληγε το συμβόλαιο του και του έκανε πρόταση ο ΔΠΓ, θα την σκεφτόταν σοβαρά;
Δε το λέω για κακό.
Για λογικό το λέω.
Δεν έχει ποτιστεί με το δηλητήριο την αντιπαλότητα των δυο ομάδων, για να βλέπει τα πράγματα μόνο κόκκινα ή μόνο πράσινα.

Αλλά τι λέω τώρα, εδω πέρα ο Παπαπέτρου πέρσι κυκλοφορούσε επιδεικνύοντας τη σκισμένη του φανέλα, και μετά απο 2 μήνες άλλαξε στρατόπεδο και δείχνει πιο ευτυχισμένος απο ποτέ.

Και ο Μπογρης κάποτε, πήγαινε σε προπονήσεις της εθνικής με φόρμα Παναθηναϊκού και φέτος προσπαθεί να το παίξει ερυθρόλευκο τοτέμ (αν και δε θα τη γλιτώσει στο τέλος- λενε οι πληροφορίες μου)

Απο Παπαπέτριδες, Μπόγριδες και απο Σινανογλίδες, προτιμώ τον ξεκάθαρο και επαγγελματία Μπλατ.

Προτιμώ τον πιστό, πραγματικά ερυθρόλευκο, στρατιώτη Πρίντεζη που επαναστάτησε οταν ένιωσε οτι η αγάπη του για την ομάδα γίνεται προϊόν εκμετάλλευσης

Προτιμώ τον στυγνό επαγγελματία Σπανούλη, που κανείς δεν ξέρει τι ομάδα υποστηρίζει.

Όποιος αναζητά προπονητές και παίχτες που παίζουν απο αγνή αγάπη για τη φανέλα και μόνο, ας πάει να δει κανένα τοπικό.


natouralistis
QUOTE (rankin @ Feb 18 2019, 13:36 ) *
Προτιμώ τον πιστό, πραγματικά ερυθρόλευκο, στρατιώτη Πρίντεζη που επαναστάτησε οταν ένιωσε οτι η αγάπη του για την ομάδα γίνεται προϊόν εκμετάλλευσης


Αλήθεια τώρα;

Ο Πρίντεζης ήρθε στον Ολυμπιακό στα 15 του, ο Γιωργάκης ένα παιδί με ταλέντο όπως τόσα και τόσα άλλα.

20 χρόνια μετά, από τον οργανισμό του Ολυμπιακού και την οικογένεια Αγγελόπουλων έχει γίνει ο Κύριος Πρίντεζης με πολλά εκατομμύρια ευρώ τραπεζικό λογαριασμό.

Χάρη στο ταλέντο και τη δουλειά του τα κέρδισε και μπράβο του.

Ήρθε μια περίοδος όμως μετά από 20 χρόνια που υπήρξε σημαντική καθυστέρηση στη πληρωμή του. Και η αντίδρασή του ήταν "ή με πληρώνετε ή δεν παίζω, είμαι εκτός ομάδας."

Αυτό θεώρησε ο Πρίντεζης μετά από τόσα χρόνια συνεργασίας ως ενδεδειγμένο τρόπο αντιμετώπισης της καθυστέρησης στη πληρωμή του. Τουλάχιστον ασέβεια. Πρώτον γιατί δεν είναι ο Washington της Κύμης όπου δεν ξέρει αν θα πληρωθεί και εκβιάζει με τη μη συμμετοχή του και δεύτερον γιατί η όποια διαφορά με τη διοίκηση δεν είναι προϊόν κουτσομπολίστικης ανοιχτλής συνομιλίας στο viber. Έχουν και οι άλλοι συμβόλαια, ξέρουν αν πληρώνονται στην ώρα τους, δεν χρειαζόταν να τους ενημερώσει ο Πρίντεζης για το αν υπάρχει δεν υπάρχει σάλιο.

Προφανώς και τάσσομαι υπέρ των εργαζομένων και της τήρησης των συμφωνηθέντων αλλά το θέμα του Πρίντεζη το έχετε πάει σε άλλο level...Δεν εργάστηκε στη Μανωλάδα 15 ώρες τη μέρα μέσα στα χωράφια και στο τέλος της ημέρας αντί για χρήματα εισέπραξε κλωτσιές.

Οι ευεργέτες του που του τακτοποίησαν το οικονομικό 3 γενεών καθυστέρησαν να τον πληρώσουν, οκ υπήρχε πολύ καλύτερος τρόπος διευθέτησης του ζητήματος από αυτό το καρναβάλι που ακούσαμε από τον επαναστάτη με αιτία...
shaq7
QUOTE (rankin @ Feb 18 2019, 13:36 ) *
Μίλησε;
Στα αλήθεια μίλησε και πήρε και θέση;;

Ε τα ύστερα του κόσμου!





Αλλά τι λέω τώρα, εδω πέρα ο Παπαπέτρου πέρσι κυκλοφορούσε επιδεικνύοντας τη σκισμένη του φανέλα, και μετά απο 2 μήνες άλλαξε στρατόπεδο και δείχνει πιο ευτυχισμένος απο ποτέ.

Και ο Μπογρης κάποτε, πήγαινε σε προπονήσεις της εθνικής με φόρμα Παναθηναϊκού και φέτος προσπαθεί να το παίξει ερυθρόλευκο τοτέμ (αν και δε θα τη γλιτώσει στο τέλος- λενε οι πληροφορίες μου)

Απο Παπαπέτριδες, Μπόγριδες και απο Σινανογλίδες, προτιμώ τον ξεκάθαρο και επαγγελματία Μπλατ.

Προτιμώ τον πιστό, πραγματικά ερυθρόλευκο, στρατιώτη Πρίντεζη που επαναστάτησε οταν ένιωσε οτι η αγάπη του για την ομάδα γίνεται προϊόν εκμετάλλευσης




Η κεδ θα αλλαξει μονο ομως ?η εοκ οχι?Γιατι αν ειναι παλι να μεινει ο βασιλακοπουλος θα χουμε κανει μια τρυπα στο νερο..Εκτος απο την διαιτησια πρεπει να ερθει και ενας σοβαρος ανθρωπος για να παει μπροστα η εθνικη και γενικα το μπασκετ.
Εγω βλεπω να φτιαχνουμε καμια κλειστη λιγκα με εφες ,ρεαλ,ερυθρο κτλ..Αποκλειεται να ειναι τυχαιο αυτο που εγινε,λιγοστευουν τα ψωμια των εθ.πρωταθληματων.

Ο Παπαπετρου πραγματικα ειναι πολυ προκλητικος,εγω τον ηθελα να μεινει το καλοκαιρι αλλα ευτυχως περασε απεναντι!

Και οι δικες μου πληροφοριες λενε οτι ζητημα να βγαλει την χρονια ο μπογρης...θα δειξει αν ισχυει..

Για τον Πριντεζη δεν ξερουμε ολη την ιστορια,μεχρι στιγμης παντως εχει χαρισει λεφτα για να μεινει στον ολυμπιακο,αν οι αφοι του χρωστανε 2-3 μυρια και ολο του λενε θα στα βαλουμε,λογικο να εφτασε στα ορια του..Το οτι αγαπαει την ομαδα ειναι το μονο σιγουρο.
golitog7
QUOTE(shaq7 @ Feb 18 2019, 14:08 ) *
Η κεδ θα αλλαξει μονο ομως ?η εοκ οχι?Γιατι αν ειναι παλι να μεινει ο βασιλακοπουλος θα χουμε κανει μια τρυπα στο νερο..Εκτος απο την διαιτησια πρεπει να ερθει και ενας σοβαρος ανθρωπος για να παει μπροστα η εθνικη και γενικα το μπασκετ.
Εγω βλεπω να φτιαχνουμε καμια κλειστη λιγκα με εφες ,ρεαλ,ερυθρο κτλ..Αποκλειεται να ειναι τυχαιο αυτο που εγινε,λιγοστευουν τα ψωμια των εθ.πρωταθληματων.

Ο Παπαπετρου πραγματικα ειναι πολυ προκλητικος,εγω τον ηθελα να μεινει το καλοκαιρι αλλα ευτυχως περασε απεναντι!

Και οι δικες μου πληροφοριες λενε οτι ζητημα να βγαλει την χρονια ο μπογρης...θα δειξει αν ισχυει..

Για τον Πριντεζη δεν ξερουμε ολη την ιστορια,μεχρι στιγμης παντως εχει χαρισει λεφτα για να μεινει στον ολυμπιακο,αν οι αφοι του χρωστανε 2-3 μυρια και ολο του λενε θα στα βαλουμε,λογικο να εφτασε στα ορια του..Το οτι αγαπαει την ομαδα ειναι το μονο σιγουρο.

Αυτό με τον Μπόγρη πως προέκυψε ξαφνικά ρε μάγκες; Τι έκανε;
chainsaw
Μηπως οτι δεν ξερει μπασκετ και ειναι πιο αργος κι απο το ριπλει?
Εκτος αν εννοει καποιος οτι αυτος εδωσε το ηχητικο στη φορα. Αυτο θα ηταν μεγαλη εκπληξη.
yorgos
QUOTE(chainsaw @ Feb 18 2019, 16:32 ) *
Μηπως οτι δεν ξερει μπασκετ και ειναι πιο αργος κι απο το ριπλει?
Εκτος αν εννοει καποιος οτι αυτος εδωσε το ηχητικο στη φορα. Αυτο θα ηταν μεγαλη εκπληξη.

Στήλη σε μέσο του ΔΓ υπονοεί πως ο παίκτης που έδωσε το ηχητικό παίζει από 1-5'.
golitog7
QUOTE(yorgos @ Feb 18 2019, 15:33 ) *
Στήλη σε μέσο του ΔΓ υπονοεί πως ο παίκτης που έδωσε το ηχητικό παίζει από 1-5'.

Ο Μπόγρης αποκλείεται να είναι. Ο τύπος φαίνεται να το απολαμβάνει που βρίσκεται στον Οσφπ. Έχει αποδεχτεί το ρόλο του και οι αντιδράσεις του το αποδεικνύουν. Αν είναι όντως κάποιος παίκτης από 1' έως 5', μάλλον για κάποιον άλλον χτυπάει η καμπάνα. Ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε.
yorgos
QUOTE(golitog7 @ Feb 18 2019, 16:40 ) *
Ο Μπόγρης αποκλείεται να είναι. Ο τύπος φαίνεται να το απολαμβάνει που βρίσκεται στον Οσφπ. Έχει αποδεχτεί το ρόλο του και οι αντιδράσεις του το αποδεικνύουν. Αν είναι όντως κάποιος παίκτης από 1' έως 5', μάλλον για κάποιον άλλον χτυπάει η καμπάνα. Ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε.

Σε άλλη στήλη υπονοείται πως δεν έγινε κακόβουλα, αλλά από καθαρή βλακεία.
shaq7
Εμενα μου παν οτι το εδωσε σε ατομα απο την 7,τωρα απο βλακεια η απο κατι αλλο δεν ξερω..Παντως μπορει να μην ισχυει και να τα εχουν βγαλει απο το κεφαλι τους,αν δεν βγει καποιος απο την ομαδα να πει τι εγινε θα ακουστουν πολλα.
john wick
Επειδη αναφερθηκε πιο πριν , ποτε ηταν προκλητικος ο Παπαπετρου;;;;
tarp7
QUOTE(rankin @ Feb 18 2019, 13:36 ) *
Η πλάκα ειναι οτι, ως γηραιότερος (γκουχου-γκούχου) τον Σινάνογλου τον θυμάμαι απο οταν ξεκίνησε τη καριέρα του στον Sprint FM (με Γιώργο Γεωργίου) αρχές δεκαετίας 90.
Τότε δήλωνε Παναθηναϊκός! Σοβαρά !

Στη πορεία διαπίστωσα οτι άλλαξε ρότα και ειναι πλέον σκληροπυρηνικός Ολυμπιακός!

Ποσιμπολ



Οπως ειχε πει κάποτε και ενας σοφός: "Γιατί τι έχει η στραπατσάδα; Χολέρα;"



Μίλησε;
Στα αλήθεια μίλησε και πήρε και θέση;;

Ε τα ύστερα του κόσμο
Το μόνο που λείπει τώρα είναι να πάρει θέση και η ΕΟΚ.
Αλήθεια, τι έχουν γίνει αυτά τα παλικάρια;
Κάπου διάβασα οτι ειχαν ξεχάσει να στείλουν το κύπελλο στη Κρήτη για τον τελικό, και το έστειλαν με το τελευταίο πλοίο της γραμμής
Οργάνωση οχι αηδίες.
Μιλάμε για σπουδαίο οργανισμό ο οποιος πρέπει, με κάθε τίμημα, να μείνει αναλλοίωτος στο χρόνο, σαν μούμια

Δηλαδή οι άνθρωποι προτιμούν να πηδάνε απο τα παράθυρα για να γλιτώσουν το αυτόφωρο, παρά να παραιτηθούν.

Ρε τι τραβάει το έρμο το μπασκετ (και το πληρώνουμε και εμείς που το αγαπάμε)


Οσον αφορά τον Μπλατ.
Λογικές δηλώσεις.
Ο άνθρωπος ειναι επαγγελματίας και απάντησε με το διπλωματικό τρόπο που αρμόζει σε κάθε επαγγελματία του ανάλογου διαμετρήματος.

Δεν μεγάλωσε με αφίσα του Γιατζόγλου πάνω απο το κρεβάτι του, ούτε είναι 5-6 χρόνια εδώ για να έχει την όποια (καλή ή κακή) εμπειρία.

Αμφιβάλει άλλωστε κανείς ότι αν το καλοκαίρι έληγε το συμβόλαιο του και του έκανε πρόταση ο ΔΠΓ, θα την σκεφτόταν σοβαρά;
Δε το λέω για κακό.
Για λογικό το λέω.
Δεν έχει ποτιστεί με το δηλητήριο την αντιπαλότητα των δυο ομάδων, για να βλέπει τα πράγματα μόνο κόκκινα ή μόνο πράσινα.

Αλλά τι λέω τώρα, εδω πέρα ο Παπαπέτρου πέρσι κυκλοφορούσε επιδεικνύοντας τη σκισμένη του φανέλα, και μετά απο 2 μήνες άλλαξε στρατόπεδο και δείχνει πιο ευτυχισμένος απο ποτέ.

Και ο Μπογρης κάποτε, πήγαινε σε προπονήσεις της εθνικής με φόρμα Παναθηναϊκού και φέτος προσπαθεί να το παίξει ερυθρόλευκο τοτέμ (αν και δε θα τη γλιτώσει στο τέλος- λενε οι πληροφορίες μου)

Απο Παπαπέτριδες, Μπόγριδες και απο Σινανογλίδες, προτιμώ τον ξεκάθαρο και επαγγελματία Μπλατ.

Προτιμώ τον πιστό, πραγματικά ερυθρόλευκο, στρατιώτη Πρίντεζη που επαναστάτησε οταν ένιωσε οτι η αγάπη του για την ομάδα γίνεται προϊόν εκμετάλλευσης

Προτιμώ τον στυγνό επαγγελματία Σπανούλη, που κανείς δεν ξέρει τι ομάδα υποστηρίζει.

Όποιος αναζητά προπονητές και παίχτες που παίζουν απο αγνή αγάπη για τη φανέλα και μόνο, ας πάει να δει κανένα τοπικό.

Πάντως μάλλον θετικά βγαίνει η κίνηση να φύγει η ομάδα α από το ΟΑΚΑ.Η θα κρίνονται οι αγώνες μέσα στο γήπεδο και όχι από τα κέφια του αιώνιου προέδρου που κατάφερε και την εθνική να κάνει τσίρκο αλλιώς καλύτερα στην Αδριατική Λίγκα.
shaq7
QUOTE (john wick @ Feb 18 2019, 17:38 ) *
Επειδη αναφερθηκε πιο πριν , ποτε ηταν προκλητικος ο Παπαπετρου;;;;


Σε ολα τα μεταξυ μας...
BasketZilla
Το ποιος έβγαλε το ηχητικό στην φόρα είναι παντελώς αδιάφορο.

Εδώ έχουμε να κάνουμε με 2 πολύ πλούσιους τυπάκους που πλερώνουν χοντρά κάτι άλλους πλούσιους , πια, τύπους για να κάνουν την πλάκα τους. Σαν να παγαίνει κάποιος στα μπουζούκια, να τα σκάει πολύ χοντρά για χρόνια αλλά την φετινή χρονιά να πίνει ουίσκια και να πετάει λελουδα βερεσε biggrin.gif

Το δίκιο είναι καθαρά με την πλευρά του διασκεδαστή, δηλαδής με τον Πρίντεζη εδώ.

Αμα δεν ''υπάρχει σάλιο'' για να κάνουν το χόμπι τους να βρουν κάτι άλλο.

Τεσπα , τουλάχιστον φέτος μπορεί να μην έχουμε σπουδαία ομάδα αλλά τουλάχιστον δεν βαριόμαστε.
tongue.gif

Προσωπικά μου είναι βέβαια παντελώς αδιάφορη η κατάκτηση τίτλων , τόσο στο εσωτερικό όσο και εκτός συνόρων. Μπασκετάκι όμορφο να βλέπουμε και να περνάμε ευχάριστα την ώρα μας. Έτσι κι αλλιώς πάρει δεν πάρει τίτλους ο κάθε Ολυμπιακός και Παναθηναικός στην δικιά μας ζωή δεν πρόκειται να αλλάξει απολύτως τίποτα.

Στην περίπτωση δε του Ελληνικού Πρωταθλήματος, δηλαδή των τελικών ΟΣΦΠ-ΠΑΟ, η πλήρης κατάργηση του είναι η μόνη λογική λύση. Παίζουν μια ολόκληρη χρονιά για να φτάσουμε στον Μαη , ώστε να μπορούν να τσακωθούν μεταξύ τους οι μπρόεδροι και τα μπουμπούκια της εξέδρας δημοσίως.

Από το σημερινό χάλι προτιμώ Παπαστράτειο & Τάφο του Ινδού και Σκροπολίθα vs Τζίμη Μανιάτη.
tamvoukios
Μ' αυτά και μ' αυτά ξεχάσαμε τα αγωνιστικά.
Ας ελπίσουμε πως αυτοί που πρέπει δεν τα ξέχασαν.

Γιατί η αγωνιστική εικόνα της ομάδας δεν ήταν καθόλου καλή στα τελευταία παιχνίδια, και αυτό είναι κάτι που πρέπει να φτιάξει.
Μακάρι ο κόουτς και ο παίκτες να ασχολούνται με το μπάσκετ, και όχι με τα απόνερα της αποχώρησης.
Στόχος της ομάδας πρέπει να παραμείνει η πρόκριση στο F4, και μετά ό,τι προκύψει.
Neondreamer
QUOTE (tamvoukios @ Feb 18 2019, 21:33 ) *
Μ' αυτά και μ' αυτά ξεχάσαμε τα αγωνιστικά.
Ας ελπίσουμε πως αυτοί που πρέπει δεν τα ξέχασαν.

Γιατί η αγωνιστική εικόνα της ομάδας δεν ήταν καθόλου καλή στα τελευταία παιχνίδια, και αυτό είναι κάτι που πρέπει να φτιάξει.
Μακάρι ο κόουτς και ο παίκτες να ασχολούνται με το μπάσκετ, και όχι με τα απόνερα της αποχώρησης.
Στόχος της ομάδας πρέπει να παραμείνει η πρόκριση στο F4, και μετά ό,τι προκύψει.

Πράγματι, μακάρι να έχουν επικεντρωθεί στο αγωνιστικό σκέλος και μόνο, οι καθ΄ύλην αρμόδιοι. Η ΕΛ δε σηκώνει αναμονές, η εικόνα της επίθεσης από Μπασκόνια και μετά είναι πρωτοφανώς κακή για Μπλατ, σημαντικό με την Εφες, ακόμα κι αν δε νικήσει, να δείξει σημάδια επανάκαμψης.
jazz thrilos
QUOTE (natouralistis @ Feb 18 2019, 14:29 ) *
Αλήθεια τώρα;

Ο Πρίντεζης ήρθε στον Ολυμπιακό στα 15 του, ο Γιωργάκης ένα παιδί με ταλέντο όπως τόσα και τόσα άλλα.

20 χρόνια μετά, από τον οργανισμό του Ολυμπιακού και την οικογένεια Αγγελόπουλων έχει γίνει ο Κύριος Πρίντεζης με πολλά εκατομμύρια ευρώ τραπεζικό λογαριασμό.

Χάρη στο ταλέντο και τη δουλειά του τα κέρδισε και μπράβο του.

Ήρθε μια περίοδος όμως μετά από 20 χρόνια που υπήρξε σημαντική καθυστέρηση στη πληρωμή του. Και η αντίδρασή του ήταν "ή με πληρώνετε ή δεν παίζω, είμαι εκτός ομάδας."

Αυτό θεώρησε ο Πρίντεζης μετά από τόσα χρόνια συνεργασίας ως ενδεδειγμένο τρόπο αντιμετώπισης της καθυστέρησης στη πληρωμή του. Τουλάχιστον ασέβεια. Πρώτον γιατί δεν είναι ο Washington της Κύμης όπου δεν ξέρει αν θα πληρωθεί και εκβιάζει με τη μη συμμετοχή του και δεύτερον γιατί η όποια διαφορά με τη διοίκηση δεν είναι προϊόν κουτσομπολίστικης ανοιχτλής συνομιλίας στο viber. Έχουν και οι άλλοι συμβόλαια, ξέρουν αν πληρώνονται στην ώρα τους, δεν χρειαζόταν να τους ενημερώσει ο Πρίντεζης για το αν υπάρχει δεν υπάρχει σάλιο.

Προφανώς και τάσσομαι υπέρ των εργαζομένων και της τήρησης των συμφωνηθέντων αλλά το θέμα του Πρίντεζη το έχετε πάει σε άλλο level...Δεν εργάστηκε στη Μανωλάδα 15 ώρες τη μέρα μέσα στα χωράφια και στο τέλος της ημέρας αντί για χρήματα εισέπραξε κλωτσιές.

Οι ευεργέτες του που του τακτοποίησαν το οικονομικό 3 γενεών καθυστέρησαν να τον πληρώσουν, οκ υπήρχε πολύ καλύτερος τρόπος διευθέτησης του ζητήματος από αυτό το καρναβάλι που ακούσαμε από τον επαναστάτη με αιτία...


Να πω την αλήθεια μου κι εγω οσο περνανε οι μερες τάσσομαι με την παραπάνω άποψη. Εχω ορκιστει στον εαυτο μου απο το 2012 οτι ποτέ, μα ποτέ δεν θα παραπονεθώ για οποιαδηποτε ασχημη μπασκετικη στιγμή η περιοδο ντεφορμαρισματος του Γιώργου. Το τηρησα και θα το τηρω οσο παιζει στον Ολυμπιακό. Όμως το τελευταίο συμβαν ξεφευγει εντελως απο το μπασκετικό κομμάτι.

Δεν ξερω τί επιδίωκε, δεν ξέρω αν ειναι συνηθες να τα λένε αυτά μεταξυ τους οι παίχτες στα τηλέφωνα, δεν ξέρω ποιός και γιατί το έβγαλε έξω. Αυτό που ξέρω είναι οτι δηλητηρίασε (ανεπανόρθωτα; ) το περιβάλλον της ομάδας και σίγουρα είχε και θα έχει επιπτώσεις στο αγωνιστικό κομμάτι. Επρεπε μάλλον να το ξέρει αυτό ο παίχτης.

Ενα σοβαρο ζήτημα (μη πληρωμή οφειλομένων) μετατράπηκε μεσω της δημοσιας συζητησης περι του κατεβαινω-δεν κατεβαινω να παιξω και του "δεν υπάρχει σάλιο" σε κουτσομπολίστικο ντιμπειτ με βλαπτικές επιδράσεις για τον σύλλογο. Δεν ξέρω αν υπάρχει γυρισμός απο αυτό. Νομιζω οτι βρισκομαστε μπροστα σε πληρη διάρηξη σχεσεων μεταξυ ορισμένων παιχτών και της παρουσας διοικησης της ομάδσς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.