Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 09-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Gravedigger
Είπα ότι δίνω τον Aldridge.Δεν είπα ότι τον πετάω!Σοβαρότερες προτάσει παρακαλώ!
btw χθες έκανε score 51.25.Έτσι για να μην λέτε!
(Επιτέλους 1 καλή μέρα μετά από καιρό!)
kotzito
Αλλαγες επιτρεπονται μονο μεχρι Δευτερα βραδυ;
Gravedigger
QUOTE (kotzito @ Nov 24 2009, 15:33 ) *
Αλλαγες επιτρεπονται μονο μεχρι Δευτερα βραδυ;

Και Τρίτη νωρίς το πρωί πριν περαστούν τα score.Μέχρι 9:30-10 δηλαδή.
rchos
γιατι δεν ποσταρε καποιος την βαθμολογια σαμερα που κλεισαμε βδομαδα και εχω ανεβει και θεση?σαμποταζ!θελω το πρασινο χρωμα μου!
Pierce
δινω Χαουανρτ Χιουζ ΜΑΖΙ. Βαρεθηκα να περιμενω τον πρωτο να κανει κανα σκορ smile.gif Λογικα με το που θα φυγει απο μενα θα ξεσκιστει tongue.gif
sarounas
ανοίξαμε icon_drunk.gif
η περίοδος χάριτος έληξε, ώρα να τους ξαποστείλω 68.gif

διαπραγματεύομαι όλα τα χαρτιά μου....
Ρόουζ, Αμάρε, Τόμπσον (SAC), Ντέιβιντ Ουέστ (NOH), Μπραντ, Ρεντ και Μπίμπι είναι διαθέσιμοι προς trades
περιμένω προτάσεις wink.gif
sarounas
όπως είπα και στον Μανού "έχει να φάει βρισίδι ο Μπαρόν.."

μόλις ολοκληρώθηκε μία μεγάλη συμφωνία
ξεφορτώθηκα την πατάτα της χρονιάς ... Ντέρικ Ρόουζ
τον χειρότερο ψηλό αμυντικό σε όλο το ΝΒΑ ..... Aμάρε Στουνταμάιρ
ένα ταγάρι.... τον Όγκαστιν
και τον μακράν κορυφαίο παίκτη της ομάδας μου....... Αντρέι Κιριλένκο

υποδέχομαι τον Μπαρόν, τον Τόνι Πάρκερ, τον Κάρλ Λάντρι και τον Μπραντ Μίλερ.....
ελπίζω να ξεπρηστεί λίγο το συκώτι μου icon_drunk.gif
T.W.Is.M.
H KAE Sapakia Inc. ανακοινωνει οτι ηρθε σε συμφωνια με το φιλικο σωματειο OisakatidestouSPYSTA για μια μεγαλη blockbuster ανταλλαγη που θα ταραξει τα λιμναζοντα νερα του πρωταθληματος! Η ομαδα μας αποχαιρετα τους αθλητες Devin Harris, Ron Artest και Rafer Alston και τους ευχεται καλη συνεχεια σε οτι επιλεξουν να κανουν στο υπολοιπο της επαγγελματικης τους σταδιοδρομιας. Στη θεση τους καλωσοριζουμε(καλως τα παιδια, καλως τα 3-0) τους αθλητες Ben Gordon, Rashard Lewis και Jameer Nelson. Ευχομαστε καλη αναρρωση στον αθλητη Jameer Nelson, ωστε να επιστρεψει το συντομοτερο δυνατο στις υποχρεωσεις της ομαδας και να τη βοηθησει να πετυχει τους μεγαλεπηβολους στοχους της.
Εκ της διοικησης...
spysta
οisakatidestouSPYSTA ανακοινωνουν την αποκτηση των Devin Harris,Ron Artest και Rafer Alston.
Oι πρωτες δηλωσεις των παικτων ..

Devin Harris - ''ΟΟΟΗΗΗΗ ΥΕΕΕΑΑΑΗΗ dude!!Now it's the time yo!!Spysta is the man!!My mentor yo!!I m ULTRASUPER glad!!!Devin's back!!!

Ron Artest -''We r gonna fuckem all!!Gangsta style!!''

Rafer Alston - ''hhhmmm .. you know .. i am glad!!Coach spysta is by far the best coach of the league!!You know it's a pleasure working with him!!''






####YΓ.Πρεπει να με πανε παρα πολυ οι παικτες μου !! biggrin.gif
Gravedigger
QUOTE (spysta @ Nov 27 2009, 04:30 ) *
####YΓ.Πρεπει να με πανε παρα πολυ οι παικτες μου !! biggrin.gif

Ο Harris δεν θα σε χαρεί.Θα τον δώσεις σε μένα!
Andre_Iguodala
Ωραια πραγματα ξεκινησε η καταρα του φαραω τωρα...Lou εκτος για το πολυ μικρο διαστημα των 2 μηνων μονο μωρε και παρ ολα αυτα η ομαδα ρολαρει



κυριοι ειχατε την ευκαιρια να παρετε τον G-Force κοψοχρονια.Και εγω ομως προεβλεψα ποσο καλα θα παει(ακριβης μεταφραση τον πασαρα απο δω κι απο κει tongue.gif ) και τον στηριζω τον παιχταρα.Ο οποιος θα επανελθει στη θεση κρεας οταν ξαναρχισει τα κουλα του...


Απο κει και περα η ομαδα θα στηριζει τον αθλητη Lou (κοιτα να δεις ο τρισκαταρατος Deron εφυγε και εκανε τα βουντου του) και θα τον κρατησει μεχρι να αποθεραπευτει(καλα θα κανει να αποθεραπευτει γρηγορα αλλιως θα γελανε ολοι που πηρα την ομαδα πρωτη και την κατεντησα τριτη απο το τελος tongue.gif )

spysta
Η KΑΕ oisakatidestouSPYSTA ανακοινωνουν τον καλαθοσφαιριστη David West.Ευχομαστε καλη επιτυχια στον νεο μελος της οικογενεια μας και θα τον παρει ο διαολος αν δεν παιξει καλα.Adios Louis !!

David West - '' oooh yeeaahh man !!oisakatidestouSPYSTA r the best dude .. wanna do my best!!Let's rock!!
Unknown Journalist - ''What about coach spysta ???''
David West - ''ooh man this guy is a legend!!''
Unknown Journalist - ''It's true ... it's true .. i agree!!''
David West - ''Nothing else to talk about!!I am honored to play under his instructions!!''
sarounas
μετά και την έλευση του Σκόλα και οι δύο αγαπημένοι μου παίκτες ήρθαν στην ομάδα (Μπαρόν, Λουίς)
τουλάχιστον ας πατώσω με αυτούς που θέλω....

βγάζω στο σφυρί τον Καρλ Λάντρι αλλά για παίκτη ανάλογης αξίας (μαζί με τον Αργεντίνο είναι το δίδυμο των Ρόκετς στην ρακέτα) Χέιζ και Άντερσεν είναι σχεδόν ανύπαρκτοι
περιμένω προτάσεις wink.gif
Gravedigger
Έλεος πια με αυτόν τον Marc Gasol...Τι σκατά του έχεις δώσει ρε Σταμ και κάνει 65 (!!)??Το δέχομαι να σου κάνουν τέτοια score o JJ,o Al η έστω ο Gay αλλά όχι από το Gasolακι...Είναι η ίδια πίκρα με το να τρως 4 τρίποντα από τον Παπαλουκά...
rchos
το σκαουτινγκ της ομαδας μου ειχε δει απο πολυ νωρις οτι ο μαρκ φετος θα κανει τρελη χρονια γιαυτο και τον πηρα.φυσικα 65 δεν περιμενα να μπορει να κανει.
παντως για να τα βλεπουμε ολα πιο σφαιρικα οι αλλοι που αναφερεις ακομη τετοιο σκορ δεν εχουν κανει.μονο ο γκευ νομιζω εκανε σε ενα ματς 60.ασε που και ο γκευ και ο τζονσον στα δυο τελευταια ματς εχουν παει σκατα και οι δυο.ειδικα ο jj χτες εκανε 13 και στο προηγουμενο εκανε 23 νομιζω.οποτε με ξεπληρωνει η τυχη που θυμιζω μου εχει φερθει ασχημα(πολ) με τον μαρκ τωρα με τον τζενινγκς στα πρωτα παιχνιδια και με καποια αλλα δωρακια.καλα για τον αλ δεν θα μιλησω.μια φορα εχει ακουμπησει το 40 μονο.επρεπε να τον ειχα δωσει στον νοτη για τον μπουζερ τοτε που σχεδον ειχαμε συμφωνησει.σκεψου να ειχα τον μπουζερ που κανει και 60αρια αντι του μεχρι τωρα αλ.

το σημαντικο ειναι οτι γυριζει τωρα και ο ντανλιβι ενω περιμενουμε ποτε θα δεησει και ο πολ να γυρισει.επισης ο ντουχον φαινεται να γινεται λιγο πιο αποδοτικος και να βαζει κανα ποντο εκτος απο το να δινει ασσιστ.
sacarame
Να ενημερώσω την ομήγυρη ότι για αυτή τη βδομάδα θέτω υπό παραχώρηση τους κυρίους Αντρέ Μίλλερ και Κένιον Μάρτιν είτε μόνο του τον καθένα είτε ως πακέτο....Αν κάποιος ενδιαφέρεται,ας εκδηλώσει το ενδιαφέρον του....


Και πριν κάποιος κακοήθης πει κάτι του στυλ ''τι να τα κάνουμε τα παλτά σου'' να πληροφορήσω πως ο κύριος Μάρτιν κάνει σταθερότατες εμφανίσεις και μάλιστα την τελευταία βδομάδα κανει ΤΡΟΜΕΡΕΣ εμφανίσεις.....Για αυτό και θέλω αξιόλογες προσφορές
Gravedigger
QUOTE (sacarame @ Dec 1 2009, 01:48 ) *
Και πριν κάποιος κακοήθης πει κάτι του στυλ ''τι να τα κάνουμε τα παλτά σου'' να πληροφορήσω πως ο κύριος Μάρτιν κάνει σταθερότατες εμφανίσεις και μάλιστα την τελευταία βδομάδα κανει ΤΡΟΜΕΡΕΣ εμφανίσεις.....Για αυτό και θέλω αξιόλογες προσφορές

Την επόμενη όμως βδομάδα μπορεί να θέλει φιλάκι και από την αριστερή πλευρά του λαιμού και να λείψει καμιά βδομάδα!

Σταμ στον μάτιασα τον Gasol!Από 65.5 σε 5.5??

Ellis και Durant οργιάζουν.60 ΜΟ ο καθένας τους την βδομάδα που πέρασε.
rchos
κοιτα κουλη οσες φορες εχεις μιλησει για την ομαδα μου κατι κακο συμβαινει.μην ξαναμιλησεις σε παρακαλω γιατι θα χεστουμε.
μιλησες χτες αμεσως 5 ο γκασολ και ο γκευ δεν επαιξε γιατι πηγε σε μια κηδεια λεει.
οποτε μιλας αυτος για τον οποιον μιλας καταποντιζετε αλλα και καποιος αλλος απο την ομαδα μου για καποιο λογο δεν παιζει.σε παρακαλω ασχολεισου με τα 60αρια σου και ασεμας εμας στην ησυχια μας! shot.gif
Pierce
Αφου ειναι γραφικος ο τυπος. Εγω εχω τον Αρινας μια βδομαδα στο 25, 4 τραυματιες στον παγκο και εχει αυτους τους 2 και μιλαει κιολας, για τις ομαδες των αλλων ! Ολοι λετε για τον wade και τον Lebron και τον Χαουαρντ , να το βρασω ! Το κοστος ηταν μεγαλο για να τους μαζεψω και γενικως δεν αποδιδουν οπως πρεπει. Οι δικοι σας εχουν ξεκωλωθει!   (για τους 2 απο πανω μιλαω)
rchos
ρε μας δουλευεις και εσυ?ο πολ ακομη ειναι αγνωστο ποτε γυρναει.η μιση ομαδα εχει χασει συγγενεις και παει σε κηδειες.λες και ανταγωνιζονται ποιανου θα του πεθανουν οι περισσοτεροι.ο αλλος πιαστηκε στα πρασα να απατα την γυναικα του και πανω που ειχε ανεβει τρεχει να την βρει μην χωρισουνε.
τι αλλο θα συμβει δλδ!ελεος!
Gravedigger
QUOTE (rchos @ Dec 1 2009, 11:11 ) *
κοιτα κουλη οσες φορες εχεις μιλησει για την ομαδα μου κατι κακο συμβαινει.μην ξαναμιλησεις σε παρακαλω γιατι θα χεστουμε.
μιλησες χτες αμεσως 5 ο γκασολ και ο γκευ δεν επαιξε γιατι πηγε σε μια κηδεια λεει.
οποτε μιλας αυτος για τον οποιον μιλας καταποντιζετε αλλα και καποιος αλλος απο την ομαδα μου για καποιο λογο δεν παιζει.σε παρακαλω ασχολεισου με τα 60αρια σου και ασεμας εμας στην ησυχια μας! shot.gif

blech.gif blech.gif blech.gif Αφού είναι άμπαλος!

QUOTE (pierce21 @ Dec 1 2009, 12:30 ) *
Αφου ειναι γραφικος ο τυπος. Εγω εχω τον Αρινας μια βδομαδα στο 25, 4 τραυματιες στον παγκο και εχει αυτους τους 2 και μιλαει κιολας, για τις ομαδες των αλλων ! Ολοι λετε για τον wade και τον Lebron και τον Χαουαρντ , να το βρασω ! Το κοστος ηταν μεγαλο για να τους μαζεψω και γενικως δεν αποδιδουν οπως πρεπει. Οι δικοι σας εχουν ξεκωλωθει!   (για τους 2 απο πανω μιλαω)

Ναι ρε μιλάς και εσύ,που κλαίγεσαι γιατί ο Wade κάνει 50αρια αντί για 120!Ο Howard ανεβαίνει και στο είπα,ο Arenas είναι πεσμένος αλλά δεν θα μπορούσε να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό!
Εμένα στα stadar τους παίζουν.Μόνο ο Ellis λεχει ξεκωλωθεί!Ο Durant είναι ο κλασικός Durant.Ο Sessions δεν υπάρχει και ο Randolph παίζει 10 λεπτά!Και μην πω για τον Aldridge!
sacarame
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι Los Angeles Lazers ανακοινώνουν τη συμφωνία με τους sakatidestouspysta σχετικά με την πραγματοποίηση ανταλλαγής.Συγκεκριμένα, θέλουμε να αποχαιρετίσουμε τους Ααρον Μπρουκς και τον Αδωνι Χάσλεμ και να τους ευχηθούμε καλή συνέχεια με την νέα τους ομάδα...Στη θέση τους έρχονται οι Ο.Τ. Μάγιο,Τ.Τ Φορντ και ο Τζάρετ Τζακ με σκοπό να βοηθήσουν άμεσα την ομάδα να ξεκολλήσει από τη 10η θέση της βαθμολογίας στην οποία βρίσκεται...

Να αναφέρω ότι οι διαπραγματεύσεις ήταν κοπιαστικές και ολοκληρώθηκαν μετά από 4 (!!!) ώρες...

Κυριάκο έτσι και τραυματιστεί ο Μάρτιν,σε έσκισα!!!!!! laugh.gif smiley.gif
Gravedigger
QUOTE (sacarame @ Dec 1 2009, 16:00 ) *
Κυριάκο έτσι και τραυματιστεί ο Μάρτιν,σε έσκισα!!!!!! laugh.gif smiley.gif

Μπα έπιασε τους δικούς η κατάρα τώρα!Χθες δεν έπαιξαν Aldridge και Randolph.Έχω να καταγγείλω τους υπεύθυνους των νέων του fantasy που δεν δημοσιοποίησαν νωρίτερα τους τραυματισμούς και θα μείνω 1 βδομάδα χωρίς 2 παίχτες!Τρίτη βρήκαν και αυτοί να χτυπήσουν????? angry_red.gif

ΥΓ.O Aldridge μάλλον δεν θα χάσει άλλο match.Τώρα για τον Randolph δεν ξέρω!Έχει 2 νέα updates.Το ένα λέει out 1-2 weeks και το άλλο λέει ότι ήταν questionable για σήμερα και στον επόμενο επιστρέφει.Τι να πεις...
Andre_Iguodala
Randolph μαλλον χανει ολη τη βδομαδα και επιστρεφει τη Δευτερα με Denver.Γυρισε ο αστραγαλος του γι αυτο...



Αντιστεκομαστε σθεναρα σε ολους τους μνηστηρες της πρωτης θεσης και ειδα τον Αρη να εχει 3 50αρια(!!!) χθες κατι που με φοβιζει ιδιαιτερως.Αλλα εχουμε το σθενος και ελπιζω να αντεξουμε


Edit:Αρη σου εχω μεγαλη προταση θα παιχτουνε τοσα πολλα ονοματα που αμα δεχθεις θα πιασει ζαλη τους υπολοιπους
Gravedigger
QUOTE (Andre_Iguodala @ Dec 2 2009, 11:31 ) *
Randolph μαλλον χανει ολη τη βδομαδα και επιστρεφει τη Δευτερα με Denver.Γυρισε ο αστραγαλος του γι αυτο...

Μα δεν παίζουν την Δευτέρα με το Denver!Χθες έπαιζαν στο Denver και το update έλεγε questionable για χθες.Με την Indiana προχθές τραυματίστηκε.Αν χθες υπήρχε περίπτωση να παίξει σημαίνει ότι δεν έιναι τίποτα σοβαρό.Αλλά ακριβώς από κάτω λέει 1-2 weeks!Μπέρδεμα! cool.gif
rchos
σε 10 μερες ξεκιναει η αντεπιθεση.γυρναει ο πολ καπου εκει.επισης μπαινει και σε 5 μερες ο ΑΙ στην εξισωση.ενω σιγα σιγα θα ανεβει και ο ντανλιβι.λιγα τα ψωμια σας.προλαβεται να παρετε οτι διαφορα θελετε μεχρι τοτε γιατι μετα την εχετε βαψει! shot.gif
Pierce
icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif

Ομαδα που εχει για μπροσταρηδες εναν gay και τον μικρο γκαζολ ειναι κριμα και αδικο να κερδισει....
Για τους δικους μου 3 τραυματιες δεν ξαναλεω θα γινω γραφικος, που ο αλλος ο @#!%$!%!% δεν γουσταρει τον Τμακ και δεν τον βαζει...
rchos
περιμενε 10 μερουλες και θα δεις στην πορεια τι θα γινει.
σε ομαδα με πολ τζο τζονσον αλ τζεφερσον αλεν αιβερσον το να λες οτι μπροσταρης ειναι ο γκασολ τοτε σημαινει οτι εισαι εμπαθης τουλαχιστον.ασε που ξεχασες να αναφερεις και τον τζενινγκς. smiley.gif
Andre_Iguodala
Ευελπιστω σημερα η ομαδα να πατησει τα 4500 βαθμουλακια που σημαινει οτι ο Μελο μονος του πρεπει να πιασει απο 44 και πανω...


Χθες ειχαμε καποιες αρκετα καλες εμφανισεις ευελπιστω σε αναλογη συνεχεια
rchos
QUOTE
Paul (ankle) returned to full practice contact on Thursday, opening the possibility of a return for Friday's night game against the T'Wolves, the New Orleans Times-Picayune reports



τελικα δικιο ειχε ο αρης.ακυρο το 10ημερο που εγραψα πιο πανω.ηταν λογια του αερα.
η αντεπιθεση θα ξεκινησει απο αυτην την τριτη.παρτε οτι ειναι να παρετε οσο ειναι νωρις! smiley.gif
aegeansheed
Ξεφόρτωσε Κυριάκο....

άλλη μια χρονιά προσδοκιών φεύγει...το Τζώνυ Γουώκερ έρχεται... icon_drunk.gif
Andre_Iguodala
Αχμ αχμ...Ανακοινωσις Ανακοινωσις



Η ομαδα μας δεν δυσκολευτηκε να ερθει σε συμφωνια με την ομαδα San Antonio Spurs για την παραχωρηση των Josh Smith,John Salmons και Troy Murphy.Στην ομαδα μας καλωσοριζουμε τους Αmar'e Stoudemire,David Lee και Beno Udrih και μαλιστα με μεγαλη χαρα...

Φημες λενε οτι οταν ο GM της ομαδας Andre Iguodala ειδε την προταση στο γραφειο του σκεφτηκε οτι ο καλος του φιλος ΑΙ του εκανε καποια πλακα και hackare τον λογαριασμο του παιδιου για να τον βοηθησει να κανει ενα μεγαλο trade.


Κατα την ανακοινωση στους φιλαθλους της ομαδας οι οποιοι δεν ειχαν ξεχασει το γεγονος οτι ειχε δωθει ο μεγαλος star Deron Williams πεταγαν στον Iggy φανελες του ασου της Utah.Οταν τους ανακοινωσε την ανταλλαγη εισεπραξε την αποστομωτικη απαντηση"Αει στο δι... ρε μ... μας κανεις και πλακα ορεξη εχουμε νομιζεις?".Οταν ομως ειδαν τα 3 νεα προσωπα της ομαδας να ξεπροβαλλουν απο το αεροδρομιο τα χασαν και κλαιγαν σπαρακτικα ενω ετρεχαν να αγκαλιασουν τον Iguodala γι αυτη τη μεγαλη ανταλλαγη του


rchos
1 μερα εμεινε!
Gravedigger
QUOTE (aegeansheed @ Dec 6 2009, 16:01 ) *
Ξεφόρτωσε Κυριάκο....

Πάειιιι!
Goodbye fantasy!Με τον Sessions θα την βγάλω...
rchos
QUOTE
Πάειιιι!
Goodbye fantasy!Με τον Sessions θα την βγάλω...


εγω σου πα να κανουμε τρειντ να βοηθηθεις και εσυ λιγο και μου το παιζεις κυρια!μεινει με τον σεσιονς τωρα.


αυτος ο πρωτος θα χτυπηθει καθολου απο γκαντεμια?ολοι οι υπολοιποι εχουμε λιωσει απο τις ατυχιες.δεν ειναι κακο να ξεκουραστει και κανας παιχτης.μονο με τον λουις θα την βγαλει τη χρονια απο απουσιες?





μια μερα λεμε!
Andre_Iguodala
QUOTE(rchos @ Dec 7 2009, 11:18 ) *
εγω σου πα να κανουμε τρειντ να βοηθηθεις και εσυ λιγο και μου το παιζεις κυρια!μεινει με τον σεσιονς τωρα.


αυτος ο πρωτος θα χτυπηθει καθολου απο γκαντεμια?ολοι οι υπολοιποι εχουμε λιωσει απο τις ατυχιες.δεν ειναι κακο να ξεκουραστει και κανας παιχτης.μονο με τον λουις θα την βγαλει τη χρονια απο απουσιες?





μια μερα λεμε!




Αφου εισαι 300 βαθμους πισω ρε συ που να με πιασεις? tongue.gif


Μιλαμε η χθεσινη μερα ηταν αισχος.Ελεος εγω ειχα Wilson Chandler και ο Αρης ειχε Lebron Arenas και Wade ξερω εγω...Και εκει που ο Lebron ηταν αισχος ο Αrenas μια απο τα ιδια ξερω εγω ηρθε ο Wade και επιασε 77 blink.gif blink.gif


Η ομαδα ομως δεν κολλαει και περιμενει τους νεους της παιχτες για να παρει μξια μεγαλυτερη διαφορα αντε γιατι μας πλησιαζετε απειλητικα
Gravedigger
QUOTE (rchos @ Dec 7 2009, 11:18 ) *
εγω σου πα να κανουμε τρειντ να βοηθηθεις και εσυ λιγο και μου το παιζεις κυρια!μεινει με τον σεσιονς τωρα.

Τι trade ρε!Τον βλάκα τον Ισπανό μου έδινες!Και 100 ΜΟ να είχε δεν τον θέλω.Είναι ΑΧΩΝΕΥΤΟΣ.

QUOTE (Andre_Iguodala @ Dec 7 2009, 11:51 ) *
Αφου εισαι 300 βαθμους πισω ρε συ που να με πιασεις? tongue.gif

Μπα δεν είναι πολλοί οι 300 πόντοι.Και πέρσι ο 1ος είχε ξεφύγει κάποια στιγμή με 700 βαθμούς και τελικά έμεινε 2ος (η 3ος δεν θυμάμαι).1 τραυματισμός πχ μπορεί να αλλάξει τα πάντα.Εγώ δεν έχω βλέψεις πια για πρωτιά μόνο και μόνο λόγω 1 παίχτη.
thrylos7
Η High Voltage ανακοινώνει την απόκτηση των καλαθοσφαιριστών Stephen Jackson και Leandro Barbosa και είναι σίγουρη πως με την κλάση και την εμπειρία τους θα συμβάλλουν αποφασιστικά στην πορεία της ομάδας προς τους τίτλους. Παράλληλα, αφού τους απόλαυσε στο μεγαλειώδες τελευταίο τους παιχνίδι με τη φανέλα της, ευχαριστεί τους Richard Jefferson και Ronnie Brewer για τη συμμετοχή και τη βοήθειά τους και τους εύχεται κάθε επιτυχία στη νέα σελίδα που ανοίγεται στην καριέρα τους.

Επιπρόσθετα, καλωσορίζει τον Mike Miller στο δυναμικό της, ενώ χαιρετίζει τις προσπάθειες όλων των παικτών της, βασικών, αλλά και αναπληρωματικών, όπως τις πιο πρόσφατες του James Harden και του Earl Boykins, αλλά και του έταιρου PG, Raymond Felton.

Εις υψηλότερα...
rchos
QUOTE(thrylos7 @ Dec 8 2009, 07:40 ) *
Η High Voltage ανακοινώνει την απόκτηση των καλαθοσφαιριστών Stephen Jackson και Leandro Barbosa και είναι σίγουρη πως με την κλάση και την εμπειρία τους θα συμβάλλουν αποφασιστικά στην πορεία της ομάδας προς τους τίτλους. Παράλληλα, αφού τους απόλαυσε στο μεγαλειώδες τελευταίο τους παιχνίδι με τη φανέλα της, ευχαριστεί τους Richard Jefferson και Ronnie Brewer για τη συμμετοχή και τη βοήθειά τους και τους εύχεται κάθε επιτυχία στη νέα σελίδα που ανοίγεται στην καριέρα τους.

Επιπρόσθετα, καλωσορίζει τον Mike Miller στο δυναμικό της, ενώ χαιρετίζει τις προσπάθειες όλων των παικτών της, βασικών, αλλά και αναπληρωματικών, όπως τις πιο πρόσφατες του James Harden και του Earl Boykins, αλλά και του έταιρου PG, Raymond Felton.

Εις υψηλότερα...



ρε παιδια ελεος!μην ασελγειται σε ενα πτωμα.ντροπη!λιγο σεβασμος!
thrylos7
Ποιο είναι το πτώμα και ποιος ασέλγησε πάνω του;
rchos
τα ευκολως παπραλειπομενα εννοουνται! tongue.gif tongue.gif
thrylos7
Επαναλαμβάνω την ερώτηση.
rchos
για τα δυο απανοτα τρειντ που εκανε χτες ο kojito λεω.
πεθαμενος με διαθεση χιουμορ ειναι η ομαδα του kojito και αυτοι που ασελγησαν ειναι οι τρεις που σημετειχαν στις ανταλλαγες με την ιδια διαθεση.
Gravedigger
QUOTE (rchos @ Dec 8 2009, 13:12 ) *
για τα δυο απανοτα τρειντ που εκανε χτες ο kojito λεω.
πεθαμενος με διαθεση χιουμορ ειναι η ομαδα του kojito και αυτοι που ασελγησαν ειναι οι τρεις που σημετειχαν στις ανταλλαγες με την ιδια διαθεση.

Καλά και μένα μου φαίνονται τραγικές αλλά δεν φταίει κανείς από αυτούς που δέχτηκαν.Και σένα ρε Σταμ αν σου πρότεινε ο Άρης LeBron για Marc θα δεχόσουν.Απλά να πω ότι στόχος του παιχνιδιού είναι να μαζέψουμε όσους περισσότερους πόντους μπορούμε.Αλλιώς οι αμπάσκετοι θα ήταν ανίκητοι.
rchos
μα δε ζηταω βρε παιδια να ακυρωθουν.απλα στηλιτευσα με τροπο τραγικο την συνεχομενη πτωση των τμπασκετικων τυπων.
καλα κανανε και δεχτηκαν τα τρειντ και ο νοτης και ο σπυρος.αλλα δεν παυει να ειναι η συνεχεια σε μια αλληλουχια τραγικων κινησεων που δεν εχουν βοηθησει το παιχνιδι.
thrylos7
Το δικό μου trade δεν ξέρω γιατί κάνει τόση εντύπωση... Καλά τα τρέχοντα σκορ, αλλά δεν ξέρω γιατί να έχουν σημασία μόνο για τους δικούς μου παίκτες κι όχι για τον Τζάκσον που με την εξαίρεση 2 παιχνιδιών στους Μπόμπκατς είναι μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας μέχρι τώρα. rolleyes.gif Αν είναι να υπάρξει υποτίμηση απ' την πραγματική τους αξία, ας υπάρξει για όλους τους παίκτες του trade. Αναφέρομαι στο post του ginobili περί 25ρηδων...

Τώρα περί ασέλγειας και των σχετικών... Καταχωρημένα είναι όλα τα trades (θα ήταν ακόμη καλύτερο αν ήταν κάπου καταχωρημένες και οι διάφορες προτάσεις που έχουν γίνει rolleyes.gif ), ενώ φαίνονται και οι αριθμοί των παικτών για κάθε ομάδα. Αν το trade γινόταν με την ομάδα σου rchos, πιθανότατα θα ήταν ασέλγεια. Στην ομάδα του kotzito όμως, οι "25άρηδες" βασικοί είναι, αναπληρώνοντας μια χαρά την απουσία του jackson, απέχοντας αρκετά στο σκορ από τους αναπληρωματικούς και όχι μόνο. Ακόμα και ως "25ρηδες"...

Και όχι, δε μου το πρότεινε ο kotzito, εγώ το πρότεινα. Κοινώς, δε δέχτηκα εγώ, αλλά ο kotzito.
rchos
τα τρειντ νοτη και το δικο σου και του σπυρου τα θεωρω τραγικα.φυσικα αυτο μπορει να ειναι και υποκειμενικη αποψη.σιγουρα παντως εχουν γινει και πολυ χειροτερα και πολυ χειροτερες προτασεις.
εχω κανει και εγω αντιστοιχα αθλιες προτασεις καποιες φορες οπως σιγουρα εχω δεχτει και απειρες τετοιες.το θεμα ειναι οτι οι περισσοτερες τετοιου ειδους δεν γινονται δεκτες.αυτο ειναι και το σημαντικο αλλωστε.με ενα συγκεκριμενο ατομο εχουμε δει ολα σχεδον τα τραγικα τρειντ.
aegeansheed
Εγώ θεωρώ πιο τραγικό το μαρτύριο που τραβάω κάθε φορά που θυμάται ο σπύρος ότι δεν έχει ακόμη κάνει trade μαζί μου...

Tradοr...

για μένα το ενδιαφέρον για την πρώτη θέση χάθηκε όταν βρέθηκαν στην ίδια ομάδα Lebron και Wade (sorry άρη, αλλά έτσι το βλέπω). Θεωρώ ότι Κobe-Melo-Paul-Wade-LeBron δε θα έπρεπε να βρίσκονται για κανέναν λόγο μαζί στην ίδια ομάδα. Τώρα πλέον απολαμβάνω το ενδιαφέρον των τρίτων για τους παίκτες μου και διασκεδάζω με τις απίθανες προτάσεις που μου έρχονται κατά καιρούς.
kotzito
Να εξηγησω το σκεπτικο με το οποιο εκανα τα trades

1.Με τον Νοτη-O Tζακσον ετσι οπως ειναι τωρα,ειναι παικτης του 30-35 Μ.Ο.,ομως ειναι μια του υψους μια του βαθους.Ο Μπαρμποσα εχει περιορισμενο ρολο φετος+οτι ειναι ενα μηνα εξω.Απο την αλλη ο Τζεφερσον τωρα δινει 24.6,χωρις να εχει βρει τον καλο του εαυτο ακομα ενω και ο Μπρουερ δινει αρκετους ποντους(χτες εδωσε 44).Δηλαδη απο εδω χανω εναν πολυ δυνατο παικτη,αλλα κερδιζω σε σταθεροτητα.Συν οτι αν τραυματιζοταν ο Τζακσον μονο με τον Μπαρνς θα μπορουσα να τον αντικαταστησω απο την ομαδα και οτι φευγει ενας παικτης ο οποιος θα ειναι ενα μηνα σχεδον εξω.

2.Με τον Σπυρο-Ο Βιλανουεβα τωρα δινει 27-28.Με την επιστροφη ομως των Πρινς,Χαμιλτον θα περιοριστει ο ρολος του και θα πεσει 2 ποντους τουλαχιστον.Ο Ονιλ σιγουρα ειναι καλυτερος απο Χασλεμ και Τσαντλερ.Αλλα αυτη την βδομαδα οι Χιτ εχουν 2 παιχνιδια,εκ των οποιων στο ενα νομιζω ειναι αμφιβολος.Ετσι ο Τσαντλερ με 3 παιχνιδια και εχοντας κανει μια βελτιωμενη προηγουμενη βδομαδα,μαλλον θα δωσει περισσοτερο απ οτι θα εδινε ο Ονιλ.Ο Θορντον επισης οσο ειναι ο Γκριφιν εξω,θα παιζει αρκετα και θα δινει ποντους.

3.Δεν σκοπευω να κρατησω ολους αυτους που πηρα.Καποιοι προοριζονται ειτε για ανταλλαγματα ειτε για να αναπληρωσουν καποιους αλλους που σκοπευω να δωσω.Για παραδειγμα,σκοπευω να δωσω Ουαλας και Ουιλιαμς ή Θορντον για ενα γκαρντ.

4.Με τον Σπυρο δεν τελειωσαμε.Απο βδομαδα θα ολοκληρωσουμε το trade το οποιο θα περιλαμβανει καλυτερους παικτες απο αυτους που ανταλλαξαμε τωρα.Απλα απο εκει ισως βγει και η μικρη χασουρα που ειχα τωρα.


Στο κατω-κατω ισως οντως να εχω βγει χαμενος,αλλα ειναι υποκειμενικο το ποσο χαμενος εχω βγει.Προσωπικα προτιμω να εχω μια ομαδα με 7-8 καλους παικτες,3-4 μετριους προς κακους και 1-2 σουπερσταρ παρα μια με 5-6 καλους,3-4 σουπερσταρ και 5-6 μετριους.Ετσι κι αλλιως η ομαδα μου στην θεση που ειναι δεν νομιζω οτι μπορει να κανει πολλα πραγματα.Ισως με λιγη τυχη να ανεβει το πολυ 2-3 θεσεις.Πλεον δεν στοχευω να φτιαξω μια ομαδα που θα χτυπησει υψηλες θεσεις,αλλα μια που θα εχει μια αξιοπρεπη παρουσια απο δω και πλεον και απο κει και περα να κανει οτι μπορεσει μηπως ανεβει.


QUOTE(rchos @ Dec 8 2009, 14:07 ) *
τα τρειντ νοτη και το δικο σου και του σπυρου τα θεωρω τραγικα.φυσικα αυτο μπορει να ειναι και υποκειμενικη αποψη.σιγουρα παντως εχουν γινει και πολυ χειροτερα και πολυ χειροτερες προτασεις.
εχω κανει και εγω αντιστοιχα αθλιες προτασεις καποιες φορες οπως σιγουρα εχω δεχτει και απειρες τετοιες.το θεμα ειναι οτι οι περισσοτερες τετοιου ειδους δεν γινονται δεκτες.αυτο ειναι και το σημαντικο αλλωστε.με ενα συγκεκριμενο ατομο εχουμε δει ολα σχεδον τα τραγικα τρειντ.
ι
Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι εγω συγκεκριμενα εχω κανει αρκετα ''τραγικα'' trade,και οχι οτι γενικα μπορει να εχουν γινει και αλλα τραγικα;Οκ.Σεβαστη η αποψη σου. smile.gif
Gravedigger
QUOTE (kotzito @ Dec 8 2009, 16:19 ) *
Αλλα αυτη την βδομαδα οι Χιτ εχουν 2 παιχνιδια,εκ των οποιων στο ενα νομιζω ειναι αμφιβολος.Ετσι ο Τσαντλερ με 3 παιχνιδια και εχοντας κανει μια βελτιωμενη προηγουμενη βδομαδα,μαλλον θα δωσει περισσοτερο απ οτι θα εδινε ο Ονιλ.Ο Θορντον επισης οσο ειναι ο Γκριφιν εξω,θα παιζει αρκετα και θα δινει ποντους.

Το σωστό βέβαια δεν είναι να κάνεις trade με το σκεπτικό της επόμενης βδομάδας.Γιατί το trade δεν κρατάει 1 βδομάδα αλλά μέχρι το τέλος.Ο Sessions πχ έχει 5 αγώνες αυτή την βδομάδα.Θα μου έδινες τον Jermaine που έχει 2?Δεν νομίζω.Είσης ο Griffin είναι σε περίοδο αποθεραπείας και όπου νά'ναι επιστρέφει.

QUOTE (kotzito @ Dec 8 2009, 16:19 ) *
3.Δεν σκοπευω να κρατησω ολους αυτους που πηρα.Καποιοι προοριζονται ειτε για ανταλλαγματα ειτε για να αναπληρωσουν καποιους αλλους που σκοπευω να δωσω.Για παραδειγμα,σκοπευω να δωσω Ουαλας και Ουιλιαμς ή Θορντον για ενα γκαρντ.

Ποια σοβαρή ομάδα μπορεί να θέλει τον Sheed ρε συ??


QUOTE (kotzito @ Dec 8 2009, 16:19 ) *
Προσωπικα προτιμω να εχω μια ομαδα με 7-8 καλους παικτες,3-4 μετριους προς κακους και 1-2 σουπερσταρ παρα μια με 5-6 καλους,3-4 σουπερσταρ και 5-6 μετριους.Ετσι κι αλλιως η ομαδα μου στην θεση που ειναι δεν νομιζω οτι μπορει να κανει πολλα πραγματα.

Το σκεπτικό σου είναι σωστό.Μόνο που όπως βλέπω την ομάδα σου τώρα έχεις μείνει με μέτριους και κακούς.Και δεν ξεκίνησες έτσι.Είσαι όντως σε δυσχερή θέση αλλά για αυτό φταίνε οι ανταλλαγές που έκανες.

QUOTE (kotzito @ Dec 8 2009, 16:19 ) *
Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι εγω συγκεκριμενα εχω κανει αρκετα ''τραγικα'' trade,και οχι οτι γενικα μπορει να εχουν γινει και αλλα τραγικα;Οκ.Σεβαστη η αποψη σου. smile.gif

Και εγώ πιστεύω ότι έχεις κάνει τραγικά trade όπως και σχεδόν όλοι.Αλλά φυσικά δεν είσαι ο μόνος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.