Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 09-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
T.W.Is.M.
Ψηφισα για 11 Οκτωβριου, αλλα δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα για οποιαδηποτε ημερομηνια.
Omar Little
Τα ίδια με Τ.W.Is.M.
sacarame
Ψήφισα Κυριακή 11 Οκτωβρίου...Γενικά με τα Σ/Κ δεν έχω πρόβλημα ότι ώρα και να ναι....Καθημερινές θα με βόλευε μετά τις 23.00 το βράδυ λόγω δουλειάς....Αλλά αν όλοι οι υπόλοιποι βολεύεστε με καθημερινή πριν τις 23.00,τότε θα βρω ένα πισί και θα συμμετέχω από κει...
j-kidd13
Αρχικα Κυριακη 11 sounds good...Αλλα θα περιμενω λιγο ακομα για να ριξω την ψηφο μου....
spysta
απο εμενα ''οποτε να ναι '' δεν νομιζω οτι εχω προβλημα // αποφασιστε εσεις
Das Kapital
Αν υπαρχουν θεσεις,βαλτε και μενα τον προπερσινο... tongue.gif
rchos
εκτος απο τις 7 του μηνου που δεν μπορω σιγουρα.μπορω ολες τις υπολοιπες μερες και ωρες που εχεις γραψει.
dizzy_fingers
QUOTE(pierce21 @ Sep 27 2009, 12:42 ) *
Μη με κανετε να ψαχνω ip και αρχιζω να μοιραζω 20ημερα,γιατι μπορω να βρω ποιοι ψηφισαν....

Για να μη σας ψαρώνει αυτός ο κακός, δε μπορεί να δει ΙΡ οπότε μπορείτε να συνεχίσετε να ψηφίζετε ασύστολα blech.gif








Εγώ δε δηλώνω συμμετοχή, όμως, εδώ. Φτιάχνω το ελληνικό fantasy tongue.gif...
Pierce
ετσι σου ειπαν εσενα; rolleyes.gif οτι δεν μπορω να δω αν μια ip αν ψηφισε εδω ή οχι;
για ψαξε καλυτερα στα σετινγκς 65.gif
sarounas
ψήφισα την Κυριακή 11/10, ενώ λογικά δεν έχω πρόβλημα ούτε την επόμενη, δηλαδή στις 18/10 την ίδια ώρα.
Pierce
Η πλειοψηφια μιλησε λοιπον...

Εκλεισε για Κυριακη 11 Οκτωβριου στις 10 το βραδυ

White Niggaz_______gravedigger
benchwarmer_______benchwarmers
all stars____________Sarounas
rchoteam___________rchos
Astoria Gemista______Aegeansheed
Benchers____________Jkidd13
oisakathdestouSPYSTA_Spysta
sapakia______________T.W.Is.M.
High Voltage___________Thrylos7
Los Angeles Lazers______Sacarame
San Antonio Spurs_______ginobili
Basketikoi Tipoi__________Kojito
Psycho Samuries_________Omar Little
Sfakianikos______________Lebron15
San Fran Spartans_________Pierce21


και οπως ξαναειπα οι Αμπασκετοι θα ειναι ομαδα κενη, και θα ειναι ο Commissioner( εγω και ο gravedigger)

Παρακαλω ολοι να ειστε εκει.... Στην χειροτερη φτιαχτε τα pre draft rankings σας για να μην παει απατη η ομαδα σας.
Αλλα θα χασετε ολοι την πλακα...

Καλη σεζον dudes

Tελος... μεταφερομαστε εδω
Pierce
Nα θυμισω οτι την Κυριακη ειναι το ντραφτ στις 10 το βραδυ
kotzito
QUOTE(pierce21 @ Oct 8 2009, 21:06 ) *
Nα θυμισω οτι την Κυριακη ειναι το ντραφτ στις 10 το βραδυ

Xρειαζεται να ειμαστε συνδεδεμενοι καποια ωρα πριν το ντραφτ ή μπορω να συνδεθω 1-2 λεπτα πριν ξεκινησει;
Pierce
κανα τεταρτο με δεκα λεπτα πριν, καλο θα ηταν να εισαι μεσα (οπως και οι υπολοιποι )
thrylos7
O διαθέσιμος χρόνος για επιλογή παίκτη είναι 1,5 λεπτό; Τρέμω την ιδέα του restart... unsure.gif

Άντε, για να έχει ενδιαφέρον, τώρα θα αρχίσω να βλέπω τους παίκτες... ίσως κάνω και κανένα μοκ ντραφτ. cool.gif icon_tomato.gif
thrylos7
Μπορεί να έκανα την πατάτα στο τέλος με τον Ιλγκάουσκας, αλλά μετά πήρα το αίμα μου πίσω, αποκτώντας τον Πάτρικ Μπέβερλι... Αποθέωση και πανζουρλισμός στο chat room από τους Αμερικάνους, κατάφερα να περάσω στο νήμα τον benchwarmer και να κάνω την καλύτερη ομάδα στο μοκ ντραφτ που συμμετείχαμε... icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Εσείς οι παλιοί που τα ξέρετε.. το αυριανό επίσημο θα είναι (ολο)ίδιο με αυτό;
benchwarmer
QUOTE(thrylos7 @ Oct 11 2009, 04:03 ) *
Μπορεί να έκανα την πατάτα στο τέλος με τον Ιλγκάουσκας, αλλά μετά πήρα το αίμα μου πίσω, αποκτώντας τον Πάτρικ Μπέβερλι... Αποθέωση και πανζουρλισμός στο chat room από τους Αμερικάνους, κατάφερα να περάσω στο νήμα τον benchwarmer και να κάνω την καλύτερη ομάδα στο μοκ ντραφτ που συμμετείχαμε... icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Εσείς οι παλιοί που τα ξέρετε.. το αυριανό επίσημο θα είναι (ολο)ίδιο με αυτό;


icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Περυσι ηταν τελειως αλλο το περιβαλλον κλπ.
Υποθετω πως το κανονικο θα ειναι ιδιο με τα mock.

*Σημειωση 1: Δεν μου αρεσε που κατα τη διαρκεια του ντραφτ δεν μπορεις να τοποθετησεις τους παικτες που διαλεγεις σε συγκεκριμενη θεση (εκτος αμα δεν το βρηκα εγω). Πχ διαλεξα πρωτο τον Γουειντ (που τον ειχε PG, SG, G) και μου τον κοτσαρε αυτοματα στο PG της ομαδας μου..
*Σημειωση 2: Να ψαχνετε και στα χαμηλα της λιστας rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
*Σημειωση 3: less than 9 hours left blove.gif
Omar Little
1 Absolut: 12€

Υλικά για κανελλόνια ala toscana: 13€

3 πακέτα τσιγάρα: 9.60€

Επιλογή κατάλληλης playlist για την ώρα του draft: 1 εργατοώρα

Διάβασμα 2 draft kits: 4 εργατοώρες

Να σε βρίζουν οι κολλητοί σου και η κοπέλα σου επειδή θα τους κλάσεις το βράδυ για ένα fantasy παιχνίδι: ανεκτίμητο... bball.gif

Σφαγή προβλέπω για το ποιος θα προλάβει κάνα καλό Center. Ευτυχώς χρειαζόμαστε μόνο 1-2.
j-kidd13
QUOTE(Omar Little @ Oct 11 2009, 16:24 ) *
Σφαγή προβλέπω για το ποιος θα προλάβει κάνα καλό Center. Ευτυχώς χρειαζόμαστε μόνο 1-2.


Εγω βολευομαι και με Νταμπιερ-Νταλεμπερτ..... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif 69.gif
Nex
Quick question...

Is this topic for Fantasy NBA leagues in general or just for one league that you guys are playing?

______________________________

Γρήγορη ερώτηση ...

Είναι αυτό το θέμα για Fantasy πρωταθλήματα ΝΒΑ γενικά ή μόνο για ένα πρωτάθλημα που έχετε παιδιά παίζουν?
spysta
QUOTE(Nex @ Oct 11 2009, 15:44 ) *
Quick question...

Is this topic for Fantasy NBA leagues in general or just for one league that you guys are playing?

______________________________

Γρήγορη ερώτηση ...

Είναι αυτό το θέμα για Fantasy πρωταθλήματα ΝΒΑ γενικά ή μόνο για ένα πρωτάθλημα που έχετε παιδιά παίζουν?

this topic it's for a private NBA fantasy league that only members of basketforum.gr participate !! rolleyes.gif
Nex
QUOTE(spysta @ Oct 11 2009, 17:49 ) *
this topic it's for a private NBA fantasy league that only members of basketforum.gr participate !! rolleyes.gif

Ok, had to ask...
thrylos7
Πώς είχα την εντύπωση ότι και ο Nex είναι μέλος του forum... unsure.gif

NBA fantasy of Yahoo... there are many leagues...
spysta
QUOTE(Nex @ Oct 11 2009, 16:54 ) *
Ok, had to ask...

Yeah man .. no problem !!Unfortunately ,i think that positions are not available now if you wanna play.. but you d better send a private message to a moderator to make sure smiley.gif


QUOTE(thrylos7 @ Oct 11 2009, 17:07 ) *
Πώς είχα την εντύπωση ότι και ο Nex είναι μέλος του forum... unsure.gif

tongue.gif tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Omar Little @ Oct 11 2009, 16:24 ) *
Σφαγή προβλέπω για το ποιος θα προλάβει κάνα καλό Center. Ευτυχώς χρειαζόμαστε μόνο 1-2.


Εκει θα ειναι το προβλημα οσων θα επιλεξουν ψηλα. Θα τους φυγουν οι καλοι σεντερ και θα ψαχνουν.
benchwarmer
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 11 2009, 19:28 ) *
Εκει θα ειναι το προβλημα οσων θα επιλεξουν ψηλα. Θα τους φυγουν οι καλοι σεντερ και θα ψαχνουν.


Παντα υπαρχουν λυσεις blech.gif blech.gif blech.gif
benchwarmer
Ολοι επι ποδος!

Βγηκε και η σειρα του ντραφτ!

Αντε καλα picks, και αφηστε μου και μενα τιποτα smiley.gif


*****οι ampasketoi ελπιζω να εχετε προνοησει να κανουν "ακυρα" pick και να μην παρουν τιποτα που θα επηρεασει το παιχνιδι rolleyes.gif
Omar Little
Βγήκαν και τα αποτελέσματα του draft:

Round 1 1. Los Angeles Lazers 2. White Niggaz 3. San Fran Spartans 4. oisakatidest... 5. Astoria Gemista 6. benchwarmers 7. ampasketoi 8. Sfakianikos 9. San Antonio ... 10. Benchers 11. all stars 12. High Voltage 13. Basketikoi t... 14. Psycho Samuries 15. rchoteam 16. Sapakia

14oς!!! ohmy.gif
sacarame
23 λεπτά για το ντραφτ....όντως διαλέγω πρώτος ή κάνουν πουλιά τα μάτια μου????


Χοχο τελικά έπιασε τόπο η γκρίνια μου για αμερόληπτη κλήρωση!!!!!!!! smiley.gif
Gravedigger
Όχι ρε π*** 2ος...Ήθελα να είμαι κάπου στην μέση!
kotzito
20 λεπτα ακομα για το <<τζαμπολ>> της νεας σεζον rolleyes.gif


Μα καλα,ποιος @^$#&$#^ εκανε την κληρωση;Μας κρεμασε... tongue.gif
Omar Little
QUOTE(Gravedigger @ Oct 11 2009, 22:38 ) *
Όχι ρε π*** 2ος...Ήθελα να είμαι κάπου στην μέση!


Αυτά είναι προβλήματα του στυλ "έχω 3 Πόρσε αλλά μόνο 2 θέσεις στο γκαράζ μου", "είχα πει στον τεχνίτη για 50άρα πισίνα και την έκανε 49m", κλπ tongue.gif

Seriously πάντως κάπου στη μέση είναι πιστεύω κι εγώ το ιδανικό. Να ρωτήσω οι ampasketoi θα παίρνουν από το τέλος της λίστας ή γίνεται να είναι τελείως κενή ομάδα?
OnLy_PAS-AthEnS
Αυτο το fantasy δεν εχω καταλαβει τι ειναι...
Pierce
kotzito και omar ριχτε μια ματια....
Οποιος απαντησει πιο γρηγορα κερδιζει τον wade tongue.gif

pas ψαξε το αρχικο ποστ και θα βρεις πληροφοριες
Omar Little
QUOTE(pierce21 @ Oct 12 2009, 01:03 ) *
kotzito και omar ριχτε μια ματια....
Οποιος απαντησει πιο γρηγορα κερδιζει τον wade tongue.gif


You have a counter offer
Pierce
εισαι σιγουρος οτι την εκανες;
Omar Little
QUOTE(pierce21 @ Oct 12 2009, 01:10 ) *
εισαι σιγουρος οτι την εκανες;


Όχι, γι αυτό την ξαναέκανα cool.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Gινεται να συματασχω τωρα ?
Να φανταστω οχι ε tongue.gif
Pierce
QUOTE (Omar Little @ Oct 12 2009, 01:11 ) *
Όχι, γι αυτό την ξαναέκανα cool.gif

rolleyes.gif r u sure"????

QUOTE (PasGiannna @ Oct 12 2009, 01:11 ) *
Gινεται να συματασχω τωρα ?
Να φανταστω οχι ε tongue.gif

nope smile.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Ποτε θα μπορεσω τωρα...?...αν μπορεσω?
j-kidd13
QUOTE(PasGiannna @ Oct 12 2009, 01:15 ) *
Ποτε θα μπορεσω τωρα...?...αν μπορεσω?

Φιλε μου δεν μπορεις φετος...Αν ηθελες επρεπε να το ειχες πει απο την πρωτη μερα που δημοσιευθηκε το τοπικ...Τωρα...του χρονου...Να μαστε καλα.... smiley.gif
Omar Little
QUOTE(pierce21 @ Oct 12 2009, 01:13 ) *
rolleyes.gif r u sure"????


Είμαι βοσκός τελικά, sorry. Αλλά θέλει και 4 confirmation το ρημάδι. ΤΩΡΑ στο έστειλα. Η προηγούμενη που πρότεινες θα ήταν η κλεψιά του αιώνα tongue.gif

Παίζει τρελή ίντριγκα εν τω μεταξύ. Trade εκεί, pm εδώ, χαμός.

Πρόλαβες και την απέρριψες ρε θηρίο? Βάλε και τον De Rozan σε αυτό που πρότεινα πριν
Pierce
QUOTE (Omar Little @ Oct 12 2009, 01:18 ) *
Είμαι βοσκός τελικά, sorry. Αλλά θέλει και 4 confirmation το ρημάδι. ΤΩΡΑ στο έστειλα. Η προηγούμενη που πρότεινες θα ήταν η κλεψιά του αιώνα tongue.gif

ενω αυτο που προτεινες τωρα εσυ τι ειναι;
κανε προταση με τους δυο που θελω απο σενα
OnLy_PAS-AthEnS
ΟΧΙΙΙ....Απλα ρε γαμωτο δεν το ηξερα οτι παιζει τετοια ιστορια και γι αυτο δεν εβαλα συμμετοχη!
ΤΕλως παντων καλη επιτυχια σε σας με καλο συναγωνισμο αν παιζετε τα μελη του φορουμ μεταξυ σας και καλη τυχη αν παιζετε σε παγκοσμια κλιμακα....Beat those Americans!
Omar Little
QUOTE(pierce21 @ Oct 12 2009, 01:20 ) *
ενω αυτο που προτεινες τωρα εσυ τι ειναι;
κανε προταση με τους δυο που θελω απο σενα


Και οι 2 μαζί δεν φεύγουν, ενώ τον Milsap δεν τον θέλω. Melo και Prince (sorry aegeansheed) για Wade?
'Η απλά πες τι θες για Wade. wink.gif
spysta

Αγγελια .....
Λοιπον θελω ενα ΚΑΛΟ sg ή g ..για Χαμιλτον .... και εναν ΚΑΛΟ ψηλο για Τσαντλερ !!!Δεν καιγομαι να τους δωσω αλλα
ακουω προσφορες για οποιον ενδιαφερεται .. θα απαντησω ομως αυριο γιατι πρεπει να την κανω τωρα
Pierce
QUOTE (Omar Little @ Oct 12 2009, 01:25 ) *
Και οι 2 μαζί δεν φεύγουν, ενώ τον Milsap δεν τον θέλω. Melo και Prince (sorry aegeansheed) για Wade?
'Η απλά πες τι θες για Wade. wink.gif

τους θελω πακετο tongue.gif
εχεις νεα βελτιωμενη προταση
Omar Little
QUOTE(pierce21 @ Oct 12 2009, 01:31 ) *
τους θελω πακετο tongue.gif
εχεις νεα βελτιωμενη προταση


Δεν φεύγουν πακέτο λέμε 19.gif
Πάρε κι άλλο ένα counter offer ή πρότεινε κάτι για Wade (μόνο!!!). Και μην πεις Melo-Deron tongue.gif
benchwarmer
Δινω πακετο Μο και Κιριλενκο (για εναν). Ακουω προτασεις..
rchos
για πετζα! icon_drunk.gif 69.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.