Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 09-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
sacarame
Κύριοι,θέτω σε μερική διαθεσιμότητα τους Αντρέ Μίλλερ και Τζέραλντ Γουάλας είτε χώρια είτε ως πακέτο.Και λέω μερική,διότι δεν είμαι 100% βέβαιος ότι θα τους δώκω....Αλλά θέλω να ακούσω προτάσεις...Όσοι ενδιαφέρεστε,περάστε.......
Omar Little
QUOTE(sacarame @ Nov 14 2009, 18:27 ) *
Κύριοι,θέτω σε μερική διαθεσιμότητα τους Αντρέ Μίλλερ και Τζέραλντ Γουάλας είτε χώρια είτε ως πακέτο.Και λέω μερική,διότι δεν είμαι 100% βέβαιος ότι θα τους δώκω....Αλλά θέλω να ακούσω προτάσεις...Όσοι ενδιαφέρεστε,περάστε.......


Βγαίνουμε στην αγορά για να βρούμε καλύτερη πρόταση από τη δική μου? tongue.gif

Ο Italian stallion είναι διαθέσιμος κι από τη μεριά μου, μετά τη νέα χθεσινή του σαραντάρα. Θυμίζω μερικά λόγια που έχουν ειπωθεί για τον Γκαλινάρι για να καταλάβετε τι σας δίνω:

"Danilo has the potential to be the best ever. As incredible as he already is, he is still learning the game. Danilo is going to be unbelievable."
-Legend Michael Jordan on
Danilo Gallinari

"The best physical tools in the history of the game. He has the smarts of Magic Johnson, the brute strength and athleticism of George McGinnis and the speed of Ricky Green rolled into one massive body. I have said this since he has been in the league… If he continues to improve his jump shot, he will become the best ever."
-Former NBA player Eddie Johnson on
Danilo Gallinari

"I see a little bit of Michael in him, and I see a little bit of me in him. Now he needs to win championships like Michael and I did, and I'm sure one day that will happen."
-Legend Magic Johnson on
Danilo Gallinari

"He (
Danilo) will, in my eye, be better than Michael"
-Legend Scottie Pippen and former teammate of Michael Jordan on
Danilo vs Jordan

"He has a chance to be arguably the greatest player ever to play the game."
-Legend Jerry West on
Danilo Gallinari

Οπότε περιμένω να ακουσω σοβαρές προτάσεις cool.gif
sacarame
Πες το κι ετσι.........Καθ'ότι την δικιά σου λέω να την αποδεκτώ...Οπότε δίνω και την ευκαιρία σε όποιον θέλει να εκδηλώσει έστω και τελευταία στιγμή το ενδιαφέρον του...By the way,η δικιά σου ισχύει ακόμα???
benchwarmer
Μα να τραυματιστει ο Paul? Ποιος γκαντεμης τον εδωσε στον rchos? ph34r.gif
thrylos7
Μπράβο παικταράς ο Ιταλός... laugh.gif

Όταν κάνεις reject μια πρόταση, το σχόλιο μεταφέρεται στον άλλον;
rchos
QUOTE
Μα να τραυματιστει ο Paul? Ποιος γκαντεμης τον εδωσε στον rchos?



και να ταν ο πολ ο μονος να το αντεξω.απο τους βασικους μου ηδη ο λι ο μπελ και ο τζεφερσον δεν επαιζαν αυτες τις μερες.καλως τον και τον πολ.ενας ακομη και πανω απο το 50% θα ειναι απων.ωραια πραματα.ολοι οι παιχτες μου προς πωληση.ξενερωσα φοβερα.

j-kidd13
Καλα τι του δωσανε αυτου του Τζενιγκς εχθες???
rchos
ολη η ομαδα πεισμωσε με τις απουσιες και εκαναν ενας ενας πολυ καλες βραδιες.ο μπραντον επαιξε και αφιερωσε το παιχνιδι του στον πολ που τοσο ατυχος σταθηκε!
aegeansheed
QUOTE(rchos @ Nov 15 2009, 14:07 ) *
ολη η ομαδα πεισμωσε με τις απουσιες και εκαναν ενας ενας πολυ καλες βραδιες.ο μπραντον επαιξε και αφιερωσε το παιχνιδι του στον πολ που τοσο ατυχος σταθηκε!


Πφφφφ. Η πόζα στο videaki του nba com ήταν! Ρώτα και τον Νότη που ξέρει!!! Φαινόταν ότι θα ήταν η βραδιά του, όταν έσκασε κάτω σαν καρπούζι ο Azubuike. Μετά του έφυγε το άγχος και έπαιξε ελεύθερος!

spysta
Η Κ.Α.Ε. oisakatidestouSPYSTA ανακοινωνει οτι οι καλαθοσφαιριστες τις Thaddeus Young,Ben Gordon,O.J. Mayo,Josh Smith και Jameer Nelson παραχωρουνται με μια ΚΑΛΗ πραταση που να συμφερει την ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ και ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ (εμενα).

###περιμενω προτασεις ..

ΑΝ καποιος θεωρησει οτι μπορει να με κλεψει ή να με πιασει κοτσο ..ας κουνησει το κεφαλι του περα δωθε και καλυτερα να μην μπει στον κοπο να προτεινει.
Δεχομαι ΜΟΝΟ σοβαρες προτασεις (που να με βγαζουν ΤΙΓΚΑ ευνοημενο!!! tongue.gif )


ευνοημενο σαν μερικους μερικους τωρα τελευταια (που αλλοτε εκανα κυρηγματα) .. γκουχ γκουχ rolleyes.gif
sacarame
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι Los Angeles Lazers με χαρά ανακοινώνουν την ολοκλήρωση μιας ακόμα ανταλλαγής.Συγκεκριμένα,η ομάδα μας ήρθε χτες το βραδυ σε συμφωνία με τους Psycho Samuries σχετικά με την παραχώρηση του Τζεραλντ Γουάλας με αντάλλαγμα τους Aaron Brooks και Danilo Galinari.Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Γουαλας για τα 2 υπέροχα γήπεδα μπασκετ που μας έχτισε με τα άστοχα σουτ του αυτές τις τρεις βδομαδες.Μάλιστα λέμε να ονομάσουμε ένα από αυτά τα γήπεδα σε ''Τζεραλντ Δε Τουβλινγκ Γουαλας Παλάς''!!!! smiley.gif Σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω τον πρόεδρο των Samuries για την υπομονή του,καθώς το ντιλ καθυστέρησε λόγω ανειλλημένων υποχρεώσεων του προέδρου μας... 69.gif

Με τιμή Ο πρόεδρας,
Sacarame
Omar Little
QUOTE(sacarame @ Nov 16 2009, 15:14 ) *
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Οι Los Angeles Lazers με χαρά ανακοινώνουν την ολοκλήρωση μιας ακόμα ανταλλαγής.Συγκεκριμένα,η ομάδα μας ήρθε χτες το βραδυ σε συμφωνία με τους Psycho Samuries σχετικά με την παραχώρηση του Τζεραλντ Γουάλας με αντάλλαγμα τους Aaron Brooks και Danilo Galinari.Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Γουαλας για τα 2 υπέροχα γήπεδα μπασκετ που μας έχτισε με τα άστοχα σουτ του αυτές τις τρεις βδομαδες.Μάλιστα λέμε να ονομάσουμε ένα από αυτά τα γήπεδα σε ''Τζεραλντ Δε Τουβλινγκ Γουαλας Παλάς''!!!! smiley.gif Σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσω τον πρόεδρο των Samuries για την υπομονή του,καθώς το ντιλ καθυστέρησε λόγω ανειλλημένων υποχρεώσεων του προέδρου μας... 69.gif

Με τιμή Ο πρόεδρας,
Sacarame


O καψερός (Brooks) έκανε τα πάντα χθες για να τον κρατήσω αλλά ήταν αργά (Φήμες ότι έψαχνα τρόπο να ακυρώσω την ανταλλαγή είναι κακοήθεις...). Τον ευχαριστούμε για το αποχαιρετιστήριο 53άρι που μας έδωσε και του ευχόμαστε να συνεχίσει με την ίδια επιτυχία στο αδερφό σωματείο των Lazers. Το ίδιο βέβαια και στην αξιόπιστη επιλογή από τον πάγκο μας, Danilo και να του ευχηθούμε να μείνει ο Ντ'Αντόνι για να συνεχίσει να τον κάνει, να φαίνεται καλύτερος απ' ότι πραγματικά είναι.

Καλωσορίζω και τον bad ass nigga Wallace στην ομάδα που θα αναγεννηθεί φέτος και θα αρχίσει σύντομα τα όργια. Το 2ο πουλέν μετά τον Westbrook είναι εδώ κι επιτέλους τώρα δεν θα μας κολλάει κανείς κι ας συνεχίζουμε να έχουμε soft ψηλούς!!!

QUOTE(spysta @ Nov 16 2009, 11:12 ) *
ευνοημενο σαν μερικους μερικους τωρα τελευταια (που αλλοτε εκανα κυρηγματα) .. γκουχ γκουχ rolleyes.gif


Η πρόσφατα απολυμένη από το στρατό πολεμοχαρής μηχανή rchos είχε δίκιο. Tο thread είχε καταντήσει "Μικρό σπίτι στο λιβάδι" με τόσο ιπποτισμό και fair play οπότε μπράβο Σπύρο που ξεκινήσες την ίντριγκα και τα πισώπλατα μαχαιρώματα. biggrin.gif
Το μόνο που μένει είναι να βάλεις την κουκούλα σου και να ονοματίσεις τον ένοχο. tongue.gif
Αν εννοείς τον Πιρς θα σου στείλω τον Gerald να προτάξει τα στήθη και τα ράστα μαλλιά του στο δίκαιο αγώνα σου.
Αν εννοείς εμένα θα σε πάρει και θα σε σηκώσει tongue.gif αφού προφανώς είσαι λάθος. Period! (που λέει άλλη μια διαλλακτική ψυχή του forum)
Pierce
στα @@ μου σας γραφω και τους 2, ειμαι στο Βερολινο tongue.gif
λειπω 3 μερες και θα κανετε την λιγκα π$^%^ανα tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Στις τελευταιες ανταλλαγες εδωσα τον αριζα που ο τυπος κανει το ενα 50αρι μετα το αλλο, τον φλιν που ειναι απο τους καλυτερους ρουκις και τον Σπενσερακο tongue.gif , για τον τραυματια μπιεντρινς και τον χαινριχ (who? ) και τους Μαγκετι-Χαουαρντ που αυτη τη στιγμη σερνονται λιγααααααακι. Αν βγουν θα ειμαι κερδισμενος αν δεν βουν δεν θα ειμαι. Δεν εχουν σχεση πιστευω...
benchwarmer
Αχεμ αχεμ.

Η διοικηση των (2ων στην βαθμολογια) benchwarmers, αφου βαρεθηκε να περιμενει την απαντηση του γνωστου μπαγλαμα της λιγκας, ηρθε σε συμφωνια με τον αξιοτιμο twism για την ολοκληρωση trade. Κατοπιν τουτου, ευχαριστουμε τους Jason Richardson και Roy Hibbert για την προσφορα τους στην ομαδα, και υποδεχομαστε με χαρα τους Trevor Ariza και Ben Wallace. Με την ευκαιρια θα θελαμε να υπενθυμισουμε σε ολους, οτι στοχος μας ειναι η κορυφη, και μονο αυτη.

Μετα τιμης,
εκ της διοικησεως

guns.gif guns.gif
spysta
QUOTE(benchwarmer @ Nov 16 2009, 17:36 ) *
Αχεμ αχεμ.

Η διοικηση των (2ων στην βαθμολογια) benchwarmers, αφου βαρεθηκε να περιμενει την απαντηση του γνωστου μπαγλαμα της λιγκας, ηρθε σε συμφωνια με τον αξιοτιμο twism για την ολοκληρωση trade. Κατοπιν τουτου, ευχαριστουμε τους Jason Richardson και Roy Hibbert για την προσφορα τους στην ομαδα, και υποδεχομαστε με χαρα τους Trevor Ariza και Ben Wallace. Με την ευκαιρια θα θελαμε να υπενθυμισουμε σε ολους, οτι στοχος μας ειναι η κορυφη, και μονο αυτη.

Μετα τιμης,
εκ της διοικησεως

guns.gif guns.gif

ΠΑΡΕ πισω το μπαγλαμα //παρε πισω το μπαγλαμα .. laugh.gif laugh.gif
ΑΙΧΟΣ και ΝΤΡΟΠΗ σου .. αφου ηξερες του λογους (ελειπα 5 μερες στα Γιαννενα κι ειχα χασει episodes)
Αλλα εσυ εισαι ο κυριος ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΣ ..

που ΔΕΝ ακουσε την εκπομπη μου ΟΥΤΕ χθες ..γιατι θυμηθηκε να βρισκεται στην Αθηνα
ουουουοου

afro.gif afro.gif
benchwarmer
Εχεις Ειχες angry_red.gif μια (και μοναδικη) τελευταια ευκαιρια ο απο πανω ph34r.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ Nov 16 2009, 19:36 ) *
Αχεμ αχεμ.

Η διοικηση των (2ων στην βαθμολογια) benchwarmers, αφου βαρεθηκε να περιμενει την απαντηση του γνωστου μπαγλαμα της λιγκας, ηρθε σε συμφωνια με τον αξιοτιμο twism για την ολοκληρωση trade. Κατοπιν τουτου, ευχαριστουμε τους Jason Richardson και Roy Hibbert για την προσφορα τους στην ομαδα, και υποδεχομαστε με χαρα τους Trevor Ariza και Ben Wallace. Με την ευκαιρια θα θελαμε να υπενθυμισουμε σε ολους, οτι στοχος μας ειναι η κορυφη, και μονο αυτη.

Μετα τιμης,
εκ της διοικησεως

guns.gif guns.gif



Με τη σειρα μου κι εγω ανακοινωνω οτι τα Sapakia βρισκονται στην ευχαριστη θεση να ανακοινωσουν την αποκτηση του πολυβολου των Phoenix Suns Jason Richardson aka J-Rich και του πυργου των Indiana Pacers Roy Hibbert. Ευχαριστουμε τον αθλητη Ben Wallace για την προσφορα του στην ομαδα και τον αθλητη Trevor Ariza για την πολυτιμη συμβολη του στην περσινη κατακτηση του πρωταθληματος απο τους Lakers. smiley.gif
To γνωστο συστημα "φυγε εσυ-ελα εσυ" συνεχιζεται και περιμενουμε προτασεις και με αλλους παιχτες που μπορουν να προσφερουν τα μεγιστα, ωστε η ομας να φτασει στη θεση που της αρμοζει, παροτι χτυπημενη απο αλλεπαλληλους τραυματισμους.
kotzito
Ωρα ανακοινωσεων και για μενα tongue.gif


''Η ΚΑΕ Basketikoi Tipoi ανακοινωνει την αποκτηση των Jason Terry και Matt Barnes απο την ομαδα Sapakia,η οποια ως ανταλλαγμα ελαβε τους Ron Artest και Rafer Alston.Ευχομαστε στους δυο πρωην καλαθοσφαιριστες μας οτι καλυτερο στην μετεπειτα καριερα τους και οτι χειροτερο στην καριερα τους στο fantasy,και ελπιζουμε οτι τα νεα αποκτημα της ομαδας δεν θα χτυπηθουν απο την μαστιγα των τραυματισμων που βασανιζει την ομαδα.Νεο θυμα αυτης,ο Travis Outlaw ο οποιος θα μεινει εκτος αγωνιστικης δρασης για εναμιση με δυο μηνες.Ο τραυματισμος αυτος ερχεται να προστεθει στους ηδη υπαρχοντες των Prince,Hamilton,O' Neal.Επισης η ομαδα προκυρησσει την διαξαγωγη διαγωνισμου για την προσληψη ενος φυσιοθεραπευτη,ενος ιερεα για να κανει ευχελαιο,και ενος mentalist για να προβλεπει τους μελλοντικους τραυματισμους''
T.W.Is.M.
Σε συνεχεια της παραπανω ανακοινωσης, η KAE Sapakia Inc. ανακοινωνει την προσθηκη στο αψυχο δυναμικο της ομαδας(γιατι ετσι οπως παιζουν μονο αψυχοι μπορουν να ειναι) των αθλητων Rafer A(l)ston και Ron Ar(t)est. Tους ευχομαστε να ξεδιπλωσουν ολο το ταλεντο τους στη θητεια τους στην ομαδα μας και να μεινουν μακρια απο τραυματισμους και αστυνομια. Επισης ευχομαστε καλη συνεχεια στους πρωην παιχτες της ομαδας μας John Terry και John Barnes και περιμενουμε να τους θαυμασουμε ολοι μαζι στα γηπεδα της Premier League. tongue.gif
thrylos7
Καλά δεν υπάρχουν αυτά... παίζει να έχω προκαλέσει τους μισούς τίτλους ειδήσεων μέχρι τώρα στη χρονιά, ανάλογα με τις προθέσεις μου στα trades... damn
benchwarmer
Βαθμολογια μετα την 3η εβδομαδα:

1. Psycho Samuries (Omar Little) 2994.75
2. White Niggaz (Gravedigger) 2861.00
3. rchos monkeys (rchos) 2859.50
4. benchwarmers (benchwarmer) 2833.50
5. San Fran Spartans (pierce21) 2815.75
6. oisakatidestouSPYSTA (spysta) 2736.25
7. Astoria Gemista (aegeansheed) 2683.50
8. High Voltage (thrylos7) 2655.25
9. Benchers (j-kidd13) 2524.25
10. San Antonio Spurs (Ginobili) 2523.75
11. Los Angeles Lazers (sacarame) 2475.50
12. Sapakia (T.W.Is.M.) 2341.25
13. the overcoats (sarounas) 2328.00
14. Sfakianikos (lebron15) 2268.50
15. Basketikoi tipoi (kotzito) 2105.50



Στους αμφισβητιες της ομαδας μου, εχω να δηλωσω οτι απο σημερα αρχιζει η αντεπιθεση. magic.gif

*Μην τολμησει και ρωτησει κανεις τι ειναι τα χρωματα, τοση ωρα μου πηρε tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ Nov 17 2009, 22:48 ) *
Βαθμολογια μετα την 3η εβδομαδα:

1. Psycho Samuries (Omar Little) 2994.75
2. White Niggaz (Gravedigger) 2861.00
3. rchos monkeys (rchos) 2859.50
4. benchwarmers (benchwarmer) 2833.50
5. San Fran Spartans (pierce21) 2815.75
6. oisakatidestouSPYSTA (spysta) 2736.25
7. Astoria Gemista (aegeansheed) 2683.50
8. High Voltage (thrylos7) 2655.25
9. Benchers (j-kidd13) 2524.25
10. San Antonio Spurs (Ginobili) 2523.75
11. Los Angeles Lazers (sacarame) 2475.50
12. Sapakia (T.W.Is.M.) 2341.25
13. the overcoats (sarounas) 2328.00
14. Sfakianikos (lebron15) 2268.50
15. Basketikoi tipoi (kotzito) 2105.50



Στους αμφισβητιες της ομαδας μου, εχω να δηλωσω οτι απο σημερα αρχιζει η αντεπιθεση. magic.gif

*Μην τολμησει και ρωτησει κανεις τι ειναι τα χρωματα, τοση ωρα μου πηρε tongue.gif


Θα τολμησω να ρωτησω! Ειναι δυνατον να με βαζεις εμενα που δηλωνω Ολυμπιακος και Lakers με πρασινο???Πρασινο??? Σε μενα πρασινο? Δε μιλαμε για μπλε, αλλα για πρασινο!!!
Οπως ειπε και ο παμμεγιστος Iverson, "we ain't talkin' about the actual game, we r talkin' about practice"! smiley.gif
(για να μην το εξηγεις αδικα, εχω καταλαβει τι ειναι το καθε χρωμα wink.gif )
rchos
αν ανεβηκαμε η πεσαμε σε σχεση με την προηγουμενη βδομαδα ειναι τα χρωματα?
Omar Little
^^^^^

Yeap

Αλλά αντί να βάλει παρενθέσεις δίπλα από κάθε ομάδα: (+2), (-), (-1) προτίμησε να το κάνει ψυχεδέλεια hippy.gif.jpeg

Τουλάχιστον βρήκα τι δωράκι θα του κάνω στα γενέθλιά του:


tongue.gif
benchwarmer
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Ομαρ μετρας μερες. guns.gif
Gravedigger
QUOTE (Omar Little @ Nov 18 2009, 01:48 ) *
Τουλάχιστον βρήκα τι δωράκι θα του κάνω στα γενέθλιά του:

24.gif 24.gif

Ομάρ νιώθεις την καυτή ανάσα μου?
rchos
θα παραθεσω καποια στοιχεια που θα αποδειξουν οτι ειμαι πολυ καλυτερος ως τωρα μα ειμαι τραγικα γκαντεμης γιαυτο και δεν ειμαι πρωτος.
ψαχνοντας τους μεσους ορους σκορ του καθενος απο μας βρηκα οτι:
psycho samuries: 34,569
white niggaz: 30,193
benchwarmers: 31,682
san fran spartans: 34,674
rchos monkeys: 36,052
astoria gemista: 31,059
spysta(variomoun): 29,544
san antonio spurs: 29,771
high voltage: 29,692
los angeles lazers: 28,368
benchers: 30,298
sapakia: 30,416
overcoats: 26,855
sfakianikos: 30,766
periergoi tipoi: 25,933

οπως βλεπετε ειμαι σαφως καλυτερος και οι πολλοι τραυματισμοι μου στερουν την πρωτη θεση.νιωθω ηθικα δικαιομενος και πιστευω οτι σιγα σιγα η γκαντεμια θα φυγει και η ομαδα θα βρεθει εκει που της αξιζει!
ηδη απο χτες η τυχη γυρισε(τραυματισμος νελσον)
ειναι φοβερο πως με 10 και πανω λιγοτερα παιχνιδια απο ολους τους ανταγωνιστες μου(πλιν αρη) βρισκομαι τοσο κοντα.οταν γυρισουν ολοι ζητω που καηκατε! shot.gif

ηρθε η ωρα να αρχισει το attitude era που θα λεγε και ο twism.
Gravedigger
QUOTE (rchos @ Nov 18 2009, 15:12 ) *
θα παραθεσω καποια στοιχεια που θα αποδειξουν οτι ειμαι πολυ καλυτερος ως τωρα μα ειμαι τραγικα γκαντεμης γιαυτο και δεν ειμαι πρωτος.
ψαχνοντας τους μεσους ορους σκορ του καθενος απο μας βρηκα οτι:

Πως το υπολόγισες??Από τους ΜΟ των παιχτών μας?Γιατί τότε είναι λάθος. blech.gif blech.gif
(καλά εγώ έτσι και αλλιώς είμαι χαμηλά όπως και να τους υπολογίσεις.ΑΛΛΑ!Είμαι 2ος σε σύνολο πόντων,που μετράει! laugh.gif
thrylos7
E προφανώς. Αν ήταν με απλό μ.ο. δε θα κάναμε καθόλου αλλαγές βασικών - αναπληρωματικών, ανάλογα με τον αριθμό των παιχνιδιών. Έχει δύο όψεις.
rchos
QUOTE
Πως το υπολόγισες??Από τους ΜΟ των παιχτών μας?Γιατί τότε είναι λάθος.


προφανεστατα οχι.ποντοι διαιρουμενοι με τους αγωνες.ετσι βγαινει ο μεσος ορος.
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Nov 18 2009, 17:12 ) *
θα παραθεσω καποια στοιχεια που θα αποδειξουν οτι ειμαι πολυ καλυτερος ως τωρα μα ειμαι τραγικα γκαντεμης γιαυτο και δεν ειμαι πρωτος.
ψαχνοντας τους μεσους ορους σκορ του καθενος απο μας βρηκα οτι:
psycho samuries: 34,569
white niggaz: 30,193
benchwarmers: 31,682
san fran spartans: 34,674
rchos monkeys: 36,052
astoria gemista: 31,059
spysta(variomoun): 29,544
san antonio spurs: 29,771
high voltage: 29,692
los angeles lazers: 28,368
benchers: 30,298
sapakia: 30,416
overcoats: 26,855
sfakianikos: 30,766
periergoi tipoi: 25,933

οπως βλεπετε ειμαι σαφως καλυτερος και οι πολλοι τραυματισμοι μου στερουν την πρωτη θεση.νιωθω ηθικα δικαιομενος και πιστευω οτι σιγα σιγα η γκαντεμια θα φυγει και η ομαδα θα βρεθει εκει που της αξιζει!
ηδη απο χτες η τυχη γυρισε(τραυματισμος νελσον)
ειναι φοβερο πως με 10 και πανω λιγοτερα παιχνιδια απο ολους τους ανταγωνιστες μου(πλιν αρη) βρισκομαι τοσο κοντα.οταν γυρισουν ολοι ζητω που καηκατε! shot.gif

ηρθε η ωρα να αρχισει το attitude era που θα λεγε και ο twism.


Μη μου λες εμενα για attitude era, γιατι θα αρχισω τους μονολογους που θα εβγαζε το avatar μου και θα σας στειλω ολους για ψυχαναλυση με τις ασυναρτησιες που θα γραφω! smiley.gif

Ενω παντως εχεις ενα καλο επιχειρημα με αυτα που γραφεις, υπαρχει και αλλη μια παραμετρος. Να σου δωσω ενα παραδειγμα απο τη δικη μου ομαδα που την ξερω για να καταλαβεις τι εννοω. Δε μετραει μονο ποσοι τραυματιζονται, αλλα και ποιοι, σωστα? Εμενα πχ οταν μου τραυματιζεται ο Devin Harris και μενει για 3 βδομαδες εξω, πρεπει να τον αντικαταστησω. Στη θεση του μπαινει ενας υπο φυσιολογικες συνθηκες παγκιτης, στην προκειμενη περιπτωση ο Αντονι Παρκερ. Προφανως βγαινω χαμενος και το καταλαβαινει οποιοσδηποτε αυτο. Ομως οι μεσοι οροι που γραφεις πιο πανω επηρεαζονται κι αυτοι(πεφτουν). Ετσι ομως δημιουργειται η εντυπωση οτι οι παιχτες μου δεν αποδιδουν και ο μεσος ορος της ομαδας πεφτει κι αυτος.
Το στοιχειο που αναφερεις εχει σημασια για τους τραυματισμους που συμβαινουν μεσα στην εβδομαδα και δεν μπορεις να τους αναπληρωσεις. Οταν ομως καποιος παιχτης μεινει εκτος για περισσοτερο απο μερικες μερες και τον αντικαθιστας με αλλον χαμηλοτερης αποδοσης και ειδικα οταν σου λειπει και δευτερος παιχτης, τοτε χανεις και στους συνολικους ποντους και στους μεσους ορους.
Το αποτελεσμα που βγαζεις θα μπορουσε να αλλαξει, αν ειχες τη δυνατοτητα να υπολογισεις το μεσο ορο της ομαδας και με αλλο τροπο. Υπολογιζοντας το average του καθε παιχτη που εχεις με τον ιδιο συντελεστη και οχι βασει των αγωνων που εχει παιξει, ωστε να φυγει τελειως η επιδραση των τραυματισμων. Αυτο θα γινοταν αθροιζοντας μεσους ορους και διαιρωντας με τον αριθμο των παιχτων. Μονο που αυτο ειναι αδυνατο, γιατι προυποθετει να ξερεις για καθε ομαδα ποτε ειχε χρησιμοποιησει τον καθε παιχτη, να ψαξεις ποτε ο καθε παιχτης εγινε ανταλλαγη, ποτε ηταν στη βασικη ομαδα και ποτε στον παγκο και τι ποντους εδινε σε καθε εβδομαδα. Ετσι ομως θα μπορουσες να δεις τι δινει στον καθενα μας ο καθε παιχτης του κατα μεσο ορο, οποτε τον εχει στο ροστερ και να διωξεις την επιδραση των τραυματισμων.
Gravedigger
Αυτό που είπε ο Twism είχα και εγώ στο μυαλό μου.Βέβαια δεν έχει κανένα νόημα να γίνει κάτι τέτοιο,υποθετκά μιλώντας πάντα!

ΥΓ.Πρόστιμο σε όλους τους παίχτες 5000 $ (έκαστος) για τα χθεσινά χάλια.Ντροπή σας.Με 8 παίχτες score 176...Αντί να μειωθεί η διαφορά (με βάση τους αγώνες) αυξήθηκε...
spysta
QUOTE(rchos @ Nov 18 2009, 13:12 ) *
ηδη απο χτες η τυχη γυρισε(τραυματισμος νελσον)

εγω αυτο το λεω ... ''με ξενα κολυβα κηδεια'' .αισχος σου. kill.gif

laugh.gif laugh.gif
rchos
1) το ποστ με τους μεσους ορους δεν ειναι ιδιαιτερα σοβαρο.για πλακα τα εκανα και επειδη με βγαζει πρωτο το γραψα.παντως σαν εργαλειο το χρησιμοποιω.οχι για να με συγκρινω με τους υπολοιπους.μονο για την ομαδα μου αντλω στοιχεια ακριβως γιατι μονο για την ομαδα μου ξερω ακριβως τι εγινε και ποτε.

2) για τον νελσον ειδικα το παραδεχομαι εκανα βουντου και τελικα πετυχα αυτο που ηθελα.

3)ωραια η χθεσινη βραδια κυριως λογο της επιστροφης του μπιγκ αλ.

4) το αστειο με τα τρειντ πρεπει να σταματησει λιγο.καποιοι νομιζουν οτι σκοπος του παιχνιδιου ειναι να βγεις τελευταιος.να ενημερωσω λοιπον οτι σκοπος του παιχνιδιου ειναι να βγεις πρωτος οποτε καλο θα ηταν οποιο τρειντ κανετε να εχει σαν σκοπο την βελτιωση της ομαδας σας και οχι το αναποδο.σε λιγο θα αρχισουμε να λεμε καλυτερα να ειναι καποιος ανενεργος παρα να κανει τρειντ.ειναι πολυ ωραια η αισθηση του να κανεις τρειντ το ξερω αλλα οταν απο τις πρωτες μερες εχουμε κανει μεγαλο θεμα για τα τρειντς καλυτερα να μαστε πιο προσεκτικοι σε οτι κανουμε.τελος να πω πως επειδη καποιοι θα πουν πολλες μπαρουφες για να σας πεισουν να κανετε μια ανταλλαγη καλυτερα ρωτηστε και καναν αλλον αν σας συμφερει η οχι η ανταλλαγη αν δεν ειστε απολυτα σιγουροι και φυσικα κοιτατε και τα δεδομενα.μην εμπιστευεστε τι σας λεει ο αλλος.γιατι μπορει εμεις που ειμαστε κωλογριες να μην βαζουμε τη νικη πανω απο την ευρυθμη λειτουργια του παιχνιδιου μα καποιοι το κανουν.

αυτα και να πω πως αν και παω πολυ καλα και με μια -δυο προυποθεσεις πιστευω οτι μπορω να παω και καλυτερα ειμαι πολυ κοντα στην ξενερα με καποια πραγματα.ωραιο το ιντερακτιβ που δινει το νβα φαντασυ σε σχεση με της ευρωλιγκας μα το μεγαλυτερο υπερ του μπορει να αποβει και το μεγαλυτερο μειονεκτημα του.οτι δηλαδη μεσολαβουν συμφωνιες μεταξυ ανθρωπων.καποιοι θα χατε απολυθει 15 φορες με τις κινησεις που κανετε απο τζενεραλ μανατζερ.
Pierce
MAY I HAVE YOUR ATTENTION PLEASE

ANNOUNCMENT





ο ομαρ για προσωπικους λογους ( κοινως εχει κλασει μεντες με την ομαδαρα μου), αποφασισε να σταματησει την ενασχοληση του με τον φαντασι καθως για μεγαλο χρονικο διαστημα δεν θα μπορει να εχει επαφη. Ελπιζω του χρονου να τον εχουμε παλι κοντα μας. Τα τυπικα εχουν απομεινει για την λυση του συμβολαιου του με τα Ψυχακια. Αντικαταστατης του προκειται να ειναι ο andre_iguodala , ο οποιος θα εκτελει χρεη παικτη-προπονητη tongue.gif, τον οποιο και καλωσοριζουμε στην λιγκα. Εχει δωσει τα διαπιστευτηρια του σε αλλες λιγκες, οποτε οποιος νομιζει οτι θα τον πιασει κοροιδο για να παρει ντερον και μελο, να φυγει να παει αλλου tongue.gif



benchwarmer
Ο Ομαρ πρεπει να ειναι ο μονος προπονητης παγκοσμιως που δεν θα δει την ομαδα του 2η smiley.gif

Καλη συνεχεια ρε smile.gif



*Η καταρα σε οσους αρνουνται τρειντ μαζι μου συνεχιζεται. Νοτη, 2-4 βδομαδες εξω ο Μπογκουτ, την ωρα που ο Παου επεστρεψε δριμυτερος blech.gif
**Στελιο κανονισε να εισαι ο επομενος.
spysta
QUOTE(benchwarmer @ Nov 20 2009, 22:05 ) *
*Η καταρα σε οσους αρνουνται τρειντ μαζι μου συνεχιζεται. Νοτη, 2-4 βδομαδες εξω ο Μπογκουτ, την ωρα που ο Παου επεστρεψε δριμυτερος blech.gif
**Στελιο κανονισε να εισαι ο επομενος.

Πως εκβιαζεις τους ανθρωπους ετσι ρε μαυρογατα ..φορεα της γκαντεμιας ..γκαντεμοσαυρε ???????????ΟΥΣΤ. (φτου φτου σκορδα)


laugh.gif laugh.gif laugh.gif
thrylos7
Δε μασάμε. Η ομάδα έχει σταθερές βάσεις και σιγά σιγά η δουλειά θα φαίνεται στο παρκέ.
rchos
νομιζω στην χτεσινη αγωνιστικη ημερα φανηκε ποιοι δυο θα παλεψουν για την πρωτια ως το τελος.εγω δυστηχως ειμαι πολυ γκαντεμης να τους ανταγωνιστω.

κριμα που φευγει ο ομαρ γιατι η ομαδα του θα παλευε για την νικη.
sarounas
spysta trade μαζί σου κάνω μόνο αν συμπεριληφθεί στο πακέτο σου η κα Γιάριτς που έχεις στο αβατάρ cool.gif

QUOTE(rchos @ Nov 21 2009, 10:41 ) *
νομιζω στην χτεσινη αγωνιστικη ημερα φανηκε ποιοι δυο θα παλεψουν για την πρωτια ως το τελος.εγω δυστηχως ειμαι πολυ γκαντεμης να τους ανταγωνιστω.

κριμα που φευγει ο ομαρ γιατι η ομαδα του θα παλευε για την νικη.

καλά ο Ομάρ θα μπορούσε να επιστρέψει και φέτος κάποια στιγμή (με λίγη συνεργασία μπορούν να έχουν από κοινού την ομάδα με τον Iguodala)

όσον αφορά την πρωτιά δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον, όταν μία ομάδα διαθέτει Λεμπρόν, Ουέιντ, Χάουαρντ και Γκίλμπο νομίζω ότι τα πάντα είναι τελειωμένα..... Δεν ξέρω πώς μαζευτήκαν όλοι αυτοί σε μία ομάδα αφού αν συμπληρωθούν ο Κόμπε με τον Πολ και τον Ντουράντ έχουμε όλο το πακέτο των σούπερ-ντούπερ......
τα λόγια είναι περιττά blink.gif

από τις υπόλοιπες ομάδες αυτή που μου αρέσει περισσότερο είναι η rchos monkeys, ομάδα με καλούς παίκτες και πάρα πολύ καλό σκάουτιν
μου θυμίζει έντονα την δική μου περσινή σε κάποιο σημείο με Αλ, Τζο Τζόνσον, Γκασολάκι, Γκριν, Γκέι και βέβαια το φοβερό λαβράκι Μπράντον Τζένιγκς που εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την απουσία του δικού μου Μάικλ Ρέντ 68.gif



Pierce
καλα εμενα, να μου επιτρεψετε να εχω λιγο διαφορετικη αποψη, ειδικα οταν ο wade μια παιζει μια δεν παιζει και ο ντουαιτ κανει σκορ....Μιλσαπ.  Και η ομαδα του Ντιγκερ δειχνει να εχει παρει μπροστα ,οπως και του rchos που τα παλικαρια που εχει πιανουν το 100%, ενω παντα υπαρχει και το ενδεχομενο τραυματισμων. Πριν δυο χρονια περναγα τον τζινομπιλι 600 ποντους και σε μια βδομαδα τραυματιζονται ντερον-καρμελο-καμαν και ενας ακομα που δεν θυμαμαι. Ε σε 2 βδομαδες ημουν -300..... 
Andre_Iguodala
Γεια σας παιδια σας χαιρετω ολους.Διαβαζα το topic εδω και αρκετο καιρο και μου αρεσει το ποσο ενεργη ειναι η λιγκα σας.


Να ευχαριστησω και το παιδι που δεχθηκε να μου παραχωρησει τη θεση του.Οποτε θελει να γυρισει μου το λεει και του δινω αμεσως πισω την ομαδα του(ελπιζω να μην εχω κανει κατι τραγικο και να παραμεινει η ομαδα του εκει που την πηρα)

Επειδη οπως ειπε και ο Αρης παιζω αρκετο καιρο fantasy(3 χρονια για την ακριβεια) θα μου παρει λιγο καιρο να συνηθισω τον τροπο βαθμολογησης αλλα ηδη ξερω ποιες αναγκες εχει η ομαδα και θα κοιταξω να τις καλυψω


Καλη συνεχεια να εχουμε...
rchos
επειδη παρακολουθω την ομαδα σου αυτο που εχει τωρα αναγκη περα απο την αλλαγη ονοματος ειναι να μου δωσεις τον μελο και τον ουιλιαμς(η μπαρνιανι η ουεστμπρουκ) και να σου δωσω τον γκευ με τον μαρκ πακετο συν τον ντουχον η τον λι(η καποιον αλλον παιχταρα τετοιου ειδους) και να μαστε ολοι ωραιοι και καλοι!


welcome to our league.αφου σε εμπασε ο αρης εισαι εγγυηση.ειναι προσεκτικος σε αυτα(οχι παντα μα λεμε τωρα).παρακαλεισαι να μου στειλεις με πμ το μειλ σου στο μσν για αμεσες συζητησεις οποτε χρειαζεται.εκτος αν ειναι απορρητο φυσικα.

twism ο μπελ κανει την τριτη εγχειρηση.παρε πισω τον μπαρεα μην τον χασεις.
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Nov 21 2009, 17:40 ) *
επειδη παρακολουθω την ομαδα σου αυτο που εχει τωρα αναγκη περα απο την αλλαγη ονοματος ειναι να μου δωσεις τον μελο και τον ουιλιαμς(η μπαρνιανι η ουεστμπρουκ) και να σου δωσω τον γκευ με τον μαρκ πακετο συν τον ντουχον η τον λι(η καποιον αλλον παιχταρα τετοιου ειδους) και να μαστε ολοι ωραιοι και καλοι!


welcome to our league.αφου σε εμπασε ο αρης εισαι εγγυηση.ειναι προσεκτικος σε αυτα(οχι παντα μα λεμε τωρα).παρακαλεισαι να μου στειλεις με πμ το μειλ σου στο μσν για αμεσες συζητησεις οποτε χρειαζεται.εκτος αν ειναι απορρητο φυσικα.

twism ο μπελ κανει την τριτη εγχειρηση.παρε πισω τον μπαρεα μην τον χασεις.


Τhanks. Δεν ειχα προλαβει να το δω πουθενα. Και να σκεφτεις οτι μολις εκλεισε η ανταλλαγη που τον εστειλε στο Γκολντεν Στειτ, εψαχνα τι ανταλλαγμα να σου δωσω για να τον παρω.
spysta
21/11/09 23:56

Η Κ.Α.Ε. oisakatidestouSPYSTA ανακοινωνει την αποκτηση του καλαθοσφαιριστη Deron Williams για μερικα απροσδιοριστα χρονια,μηνες ισως και μερες.Θα δειξει.Ευχεται λοιπον καθε επιτυχια στο νεο μεταγραφικο της αποκτημα οσο και στο πρωην καλαθοσφαιριστη της Josh Smith .ciao Josh we love u man.


21/11/09 23:58

H K.A.E oisakatidestouSPYSTA υπενθυμιζει σε διαφορους ξεχασιαριδες οτι οι καλαθοσφαιριστες της Ben Gordon και Ο.J. Mayo βρισκονται υπο παραχωρηση.

21/11/09 23¨59

αυτα.
Andre_Iguodala
Blockbuster trade

Δυναμικα μπαινει στο παιχνιδι των ανταλλαγων ο νεος GM Andre_Iguodala

Το front office της ομαδας G-Blocka ανακοινωνει στους φιλαθλους της ομαδας της(οσοι αντεξουν να υποστουν την αλλαγη ονοματος, προπονητη και το γεγονος που ακολουθει tongue.gif  ) οτι ανταλλαξε το νουμερο 1 πικ Deron Williams στην ομαδα oisakatidestouSPYSTA.Ως αποτελεσμα αυτου στην ομαδα θα ερθει ενας απο τους πιο ελπιδοφορους pf της λιγκας ο Josh Smith ο οποιος εχει κανει ενα πολυ εντυπωσιακο ξεκινημα και του ευχομαστε να συνεχισει το ιδιο καλα και με την ομαδα μας(Ειδαλλως θα βρει ενα κεφαλι αλογου πανω στο κρεβατι του tongue.gif )


Ο general manager της ομαδας Andre_Iguodala(o οποιος αγωνιζεται σε αλλη ομαδα αλλα αυτο θα διορθωθει tongue.gif  ) δηλωσε γι αυτη την κινηση "Πολλοι θα αναρωτιεστε τι στο διαολο κανω...Αλλαζω το ονομα αλλαζω το avatar της ομαδας και τωρα δινω εναν εκ των superstar μας για εναν οχι και τοσο μεγαλο παιχτη βασει ονοματων.Ομως ο Josh δινει αυτα ακριβως που ζηταμε.Blocks rebs και αμα χρειαστει σκοραρει κατα βουληση.Σιγουρα ο Deron και οι assists του θα μας λειψουνε.Αλλα πλεον πρεπει ο συμπαιχτης μου Lou και ο Russell να παιξουν 2 φορες καλυτερα για να μην γινει αισθητο το κενο του Deron"

Ερωτηθεμενος για το αν προσεγγισε κι αλλους παιχτες πριν καταληξει σε αυτη τη συμφωνια δηλωσε:"Ναι η αληθεια ειναι οτι εκανα και αλλες επαφες αλλα εν τελει ειμαι χαρουμενος που ο smith κατεληξε σε μας.Θα προσπαθησω να μην καρφωσω στη μαπα του τωρα που παιζει για μας."

Παρακαλειται ο ιδιοκτητης της ομαδας overcoats να μπει γιατι εχει προταση
Omar Little
Guys sorry αν το ψιλοχάλασα αλλά επειδή θα είμαι off για άγνωστο χρονικό διάστημα δεν ήθελα να σας κρεμάσω τελείως.

Και με τη νίκη στον διάδοχό μου και bench όποτε μπορείς συνέχισε να ποστάρεις μια στο τόσο τη βαθμολογία ούτως ώστε όταν καταφέρνω να μπαίνω να παίρνω τη δόση μου.
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Nov 21 2009, 13:20 ) *
 Και η ομαδα του Ντιγκερ δειχνει να εχει παρει μπροστα

Άλλος γκαντέμης...Ο γνωστότερος!Η ομάδα μου τις τελευταίες μέρες είναι μμαύρα χάλια.Από τους 90 pts διαφορά από τον πρώτο τώρα είμαι στο -400...

QUOTE (Omar Little @ Nov 22 2009, 15:35 ) *
Guys sorry αν το ψιλοχάλασα αλλά επειδή θα είμαι off για άγνωστο χρονικό διάστημα δεν ήθελα να σας κρεμάσω τελείως.

Άντε,γύρνα πίσω!

ΥΓ.Βασικά,περίμενε να πάρω ότι θέλω (αν και ούτε ο Iggy (Pop) δέχεται τις προτάσεις μου angry_red.gif )

Ανανέωσα και το trading block.Aldridge,Blatche.Αρκετή υπομονή έκανα με τον LaΜarcus δεν θα τον περιμένω να ανέβει άλλο.
rchos
ουτε εμεις ομως εχουμε την υπομονη να τον περιμενουμε. smiley.gif
Andre_Iguodala
Παιδες ξεκαθαριζω απο τωρα οτι αφου εδωσα εναν guard μου δεν προκειται να δωσω καποιον εκ των Westbrook η Lou και κυριως τον πρωτο αν η προταση δεν περιλαμβανει επισης guard.


Αυτος που θελω να δωσω για την ωρα ειναι ο Gerald αλλα δεν καιγομαι να κανω ανταλλαγες.Εσεις εχετε αναγκη τους παιχτες μου εγω για την ωρα ειμαι πρωτος tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.