Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 09-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Andre_Iguodala
Ποσο τα σπασε η χθεσινη μερα...


Δινω Lou Williams οχι μονο του προφανως(και οχι με Lee,Igo,Bosh,Westbrook η Amar'e προφανως...) και θελω guard
rchos
τι να πω και εγω ρε κυριακο.ελειψα 5 μερες απο ελλαδα και γυρνοντας ειδα την διαφορα μου απο την κορυφη να εχει γινει τεραστια.χτες το βραδυ γυρισα.
ε τους ετριξα λιγο τα δοντια χτες και πηγαν καλυτερα!εντομεταξυ αν δεν ελειπα θα ειχα βαλει και τον αιβερσον στη θεση του ντανλιβι στην ομαδα και θα καναμε τρελα γουστα χτες.κριμα γιατι θα μπορουσα να μειωσω αρκετα αν ειχα καταφερει να το κανω αυτο μα εκει που βρισκομουν ηταν αδυνατο.

νομιζω παντως οτι με εξαιρεση την χτεσινη οι τελευταιες 10 μερες ηταν αθλιες για μενα γενικοτερα.να φυγουν και να μην ξαναγυρισουν.

Υ.Γ. αρη σταματα τα βουντου στον ντανλιβι μηπως βαλει κανα σουτ.εστω και βολη για αρχη.
Υ.Γ.2 κουλη αν σημερα και αυριο ολοι μου οι παιχτες πατωσουν θα ερθω οπου βρισκεσαι και θα σε κυνηγησω.
Pierce
QUOTE (rchos @ Dec 31 2009, 14:47 ) *
Υ.Γ. αρη σταματα τα βουντου στον ντανλιβι μηπως βαλει κανα σουτ.εστω και βολη για αρχη.


δεν ειναι βουντου. Σε ειχα προειδοποιησει για τον killer με το βλεμα της αγελαδας tongue.gif


Pierce
T.W.Is.M. ζεις; γιατι με 137 ποντους στον παγκο απο 2 παικτες , ειναι μια χαρα λογος για να μην ζεις tongue.gif 




Καταρα στον λαδεμπορα τον Νταντονι που γυρισε τον Νειτ, και ξαναεξαφανιστηκε παλι ο χιουζ...

T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Jan 2 2010, 15:00 ) *
T.W.Is.M. ζεις; γιατι με 137 ποντους στον παγκο απο 2 παικτες , ειναι μια χαρα λογος για να μην ζεις tongue.gif 




Καταρα στον λαδεμπορα τον Νταντονι που γυρισε τον Νειτ, και ξαναεξαφανιστηκε παλι ο χιουζ...


Με προλαβες. Αυτο θα ερχομουν να γραψω! Οι αναπληρωματικοι μου εδωσαν πιο πολλους ποντους απο τους βασικους.
Κατα τ αλλα διαφωνεις σε κατι με οσα σου ειχα πει πριν λιγο καιρο για τους Νικς? Μου φαινεται θα δωσω τους 2 Νικς που εχω για να ησυχασω.
Κι υστερα αναρωτιεμαι γιατι ειμαι τελευταιος... cool.gif
Ginobili
Αχαχαχαχαχαχαχα!!!!!! Σας πρόλαβα....τα έγραφα χθες αυτά στο topic των Knicks
Andre_Iguodala
Τωρα που βγηκε ο Arenas απο τη μεση(αυτο ελειπε ολοι εδω μεσα τζιραρανε Αρη να πει ο Stern αυτα που ειπε εγω ομως τους ειπα οχι...Δεν θα βαλω κατω απο 100 ευρω tongue.gif ) εχουμε και οι υπολοιποι μια ελπιδα τιτλου(εκτος αν παρει ανταλλαγη ο Lowry @ Washington...Ε αμα γινει κανα τετοιο κουλο αντε γεια μας...)
Gravedigger
QUOTE (Andre_Iguodala @ Jan 7 2010, 09:38 ) *
Τωρα που βγηκε ο Arenas απο τη μεση(αυτο ελειπε ολοι εδω μεσα τζιραρανε Αρη να πει ο Stern αυτα που ειπε εγω ομως τους ειπα οχι...Δεν θα βαλω κατω απο 100 ευρω tongue.gif ) εχουμε και οι υπολοιποι μια ελπιδα τιτλου(εκτος αν παρει ανταλλαγη ο Lowry @ Washington...Ε αμα γινει κανα τετοιο κουλο αντε γεια μας...)

Εγώ τσίμπησα πάντως Foye,Young, ε,του πούστη κάποιος από τους 2 θα πιάσει!Και ο Lowry να κάτσει εκεί που είναι.

Granger targets to return on January 20th..Και εκείνη την βδομάδα έχει και 5 αγώνες..Μια χαρά δηλαδή!
Pierce
μονο παρασκηνιακα μπορειτε να με αντιμετωπισετε απο οτι φαινεται.... 

Χαρειτε λιγο, μεχρι να γυρισει ο γκριφιν (στις 20 του μηνα και αυτος) και να παρει το ρημαδοτρειντ ο τμακ. wink.gif

οταν ελεγα , μην προεξοφλειτε τιποτα, εχει πολλα γυρισματα η σεζον, δεν με ακουγατε...
benchwarmer
Μετα απο 3 διαδοχικα trade με τους αξιοτιμους spysta, twism, lebron15, βρισκομαι στην ευχαριστη θεση να ανακοινωσω:

-Την αποχωρηση απο την ομαδα των Trevor Ariza, Tyreke Evans, Emeka Okafor, Ron Artest, Mario Chalmers, Jared Jeffries, Rajon Rondo, CJ Watson, στους οποιους και ευχομαι καλη επιτυχια (μιας και οι προαναφερθεντες managers βρισκονται πολυ χαμηλα για να με απειλησουν tongue.gif )

-Την ελευση των Aaron Brooks, Grant Hill, Juan Jose Barea, Roy Hibbert, Jason Kidd, Caron Butler, Yi Jianlian, οι οποιοι και υποσχεθηκαν να οδηγησουν την ομαδα οσο υψηλοτερα γινεται.

Μετα τιμης,
ο προεδρας
Ginobili
Ο Ginobili πήγε εκεί όπου ανήκει.Δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο πια στο fantasy
kotzito
Εγω δινω τους Τερρυ,Γιανγκ πλεον.Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει κανα πμ.
Gravedigger
Επέστρεψε λοιπόν και ο Granger..Άντε να ανεβαίνουμε λίγο!Βέβαια δεν θα μπορούσα να είμαι πλήρης αφού ο Randolph θα μείνει έξω τουλάχιστον 2 μήνες.Πάει η season για αυτόν λοιπόν,αφού και να προλάβει κανά μήνα θα είναι επηρεασμένος.
Άντε κάνε παρέα στον Oden που με εγκατέλειψε!
Pierce
ρε κεραταδες, βουντου κανετε στους παικτες μου; τι στο διαολο; Να περιμενω και τον λεμπρον να παρει κανα χιαστο στο χερι;
εχω 4 παικτες στον παγκο, που οι δυο ειναι οφ για την σεζον και οι αλλοι 2 ειναι αγνωστο αν θα ξαναπαιξουν! Ολοι σας και μονος μου, να δουμε ποιος θα τα καταφερει
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Jan 14 2010, 10:07 ) *
ρε κεραταδες, βουντου κανετε στους παικτες μου; τι στο διαολο; Να περιμενω και τον λεμπρον να παρει κανα χιαστο στο χερι;
εχω 4 παικτες στον παγκο, που οι δυο ειναι οφ για την σεζον και οι αλλοι 2 ειναι αγνωστο αν θα ξαναπαιξουν! Ολοι σας και μονος μου, να δουμε ποιος θα τα καταφερει
Άντε ρε κλάψα!Πολύ δραματικό το έκανες!
Pierce
εγω κλαψας; ή εσυ που κλαιγεσαι για τον ραντολφ....  Αν βαλεις τι θα επρεπε να εχω μεσα στην ομαδα και με τι παιζω τελικα, χειροτερα θα ελεγες...
j-kidd13
Αφοριζω τον Foye απο σημερα... smiley.gif ....Οσο τον ειχα εκανε σκορ της πλακας και κατω απο 20.Πολλες φορες και μονοψηφιο αριθμο.Τον κρατουσα,ελεγα δεν μπορει θα ανεβει.Ε ωσπου βαρεθηκα και τον σουταρα....Και τωρα στον Κυριακο δινει 40αρες.....ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!
rchos
ο κουλης μονο να κλεγεται ξερει και να καταραζεται τους αντιπαλους του.τα δικα του δεν τα κοιταει.
για οποιον ανοιξε το στομα του τελος!εχει καταστρεψει καριερες το παλικαρι!
Ginobili
Πλάκα πλάκα....εγώ βγάζω συμπέρασμα ότι λίγο-πολύ...ΌΛΟΙ μιξοκλαίγεστε.... icon_drunk.gif
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Jan 14 2010, 15:28 ) *
εγω κλαψας; ή εσυ που κλαιγεσαι για τον ραντολφ....  Αν βαλεις τι θα επρεπε να εχω μεσα στην ομαδα και με τι παιζω τελικα, χειροτερα θα ελεγες...

ΕΛΑΑΑΑΑΑ!Άρης ο κλαψιάρης! tongue.gif

QUOTE (j-kidd13 @ Jan 14 2010, 17:43 ) *
Αφοριζω τον Foye απο σημερα... smiley.gif ....Οσο τον ειχα εκανε σκορ της πλακας και κατω απο 20.Πολλες φορες και μονοψηφιο αριθμο.Τον κρατουσα,ελεγα δεν μπορει θα ανεβει.Ε ωσπου βαρεθηκα και τον σουταρα....Και τωρα στον Κυριακο δινει 40αρες.....ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!

Ήξερα πότε να τον πάρω!Καλό χαρτί πάντως,thnx! blech.gif

QUOTE (rchos @ Jan 14 2010, 18:19 ) *
ο κουλης μονο να κλεγεται ξερει και να καταραζεται τους αντιπαλους του.τα δικα του δεν τα κοιταει.
για οποιον ανοιξε το στομα του τελος!εχει καταστρεψει καριερες το παλικαρι!

Τι λες ρε και εσύ!Για τους δικούς μου δεν είπα ποτέ τίποτα!Αλλά τώρα που παρατηρώ ο Big Al ανεβαίνει... 39.gif

QUOTE (Ginobili @ Jan 14 2010, 18:26 ) *
Πλάκα πλάκα....εγώ βγάζω συμπέρασμα ότι λίγο-πολύ...ΌΛΟΙ μιξοκλαίγεστε.... icon_drunk.gif

sad-smiley-009.gif


Ίντριγκες...Γουστάρω!
Pierce
καλα τραγουδα. Αν εχανες εναν παικτη του 50, εναν χαλαρα του 35 και εναν καπου στα 30 (τον χιουζ δεν τον αναφερω καν) , θα χες γυρισει την λιγκα αναποδα.




Λοιπον. Σκεφτομαι να δωσω γουειντ- χαουαρντ ΜΑΖΙ. Τις χειροτερες προτασεις θα τις γραφω εδω για διαπομπευση 
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Jan 14 2010, 19:52 ) *
καλα τραγουδα. Αν εχανες εναν παικτη του 50, εναν χαλαρα του 35 και εναν καπου στα 30 (τον χιουζ δεν τον αναφερω καν) , θα χες γυρισει την λιγκα αναποδα.




Λοιπον. Σκεφτομαι να δωσω γουειντ- χαουαρντ ΜΑΖΙ. Τις χειροτερες προτασεις θα τις γραφω εδω για διαπομπευση 

Ποιος είναι του 50 ρε??ο Arenas??43 ΜΟ είχε!35 να φανταστώ εννοείς τον T-Mac που ήξερες ότι ήταν ρίσκο και 30 τον Griffin.Μόνο για τον Griffin σε δικαιολογώ.
Pierce
ο αρινας 1,5 μηνα τωρα εχει ΜΟ 53. Χεσε με. 




και η πρωτη εσκασε...

Rudy Gay- Marc Gasol - Allen Iverson. Επομενοοοοοοος
rchos
αν το προβλημα σου ειναι ο αιβερσον σου δινω ντουχον αντι για αυτον.ειμαι γενικα συζητησιμος!

QUOTE(Ginobili @ Jan 14 2010, 18:26 ) *
Πλάκα πλάκα....εγώ βγάζω συμπέρασμα ότι λίγο-πολύ...ΌΛΟΙ μιξοκλαίγεστε.... icon_drunk.gif


εσενα σε δικαιολογω γιατι ειχες καιρο να γραψεις και γενικα σε ψιλοφοβαμαι οτι θα ξανακυλησεις κιολας οποτε οσο ακομη μπορεις γραφε οτι θες! tongue.gif
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Jan 14 2010, 19:59 ) *
ο αρινας 1,5 μηνα τωρα εχει ΜΟ 53. Χεσε με. 




και η πρωτη εσκασε...

Rudy Gay- Marc Gasol - Allen Iverson. Επομενοοοοοοος

Και ο Foye τις τελευταίες 2 βδομάδες έχει 40+...Εγώ ΜΟ κοιτάω!
rchos
τωρα αυτο το τελευταιο τι μας το γραφεις?να μας ξαναθυμισεις ποσο φαρδοκωλος εισαι?μην φοβασαι το ξερουμε!δεν το ξεχναμε!

Υ.Γ. προσπαθουμε να επιβεβαιωσουμε αν ο pierce ειναι οντως ο γκρινιαρης απο τα στρουμφακια μα ακομη δεν ειμαστε σιγουροι!
sacarame
Αντε να ξανασυνερχεται λίγο το τόπικ.......

Κυριάκο,μήπως το μάτι σου έπεσε στον Κόμπε τελευταία????Σαν πολύ εχει πέσει και όλο κατι δάχτυλα,κάτι μέσες εμφανίζονται.....Κάτι δεν πάει καλά....
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Jan 14 2010, 20:52 ) *
Λοιπον. Σκεφτομαι να δωσω γουειντ- χαουαρντ ΜΑΖΙ. Τις χειροτερες προτασεις θα τις γραφω εδω για διαπομπευση 


Εχω ολη την καλη διαθεση να κανω προταση για το πακετο Φλας-Σουπερμαν, αλλα ολη η ομαδα μου δεν αξιζει οσο οι δυο τους οποτε κωλυομαι... smiley.gif
aegeansheed
Παραχωρώ κάποιον από τους 4 guards μου για έναν SF (ή SG/SF ακόμη καλύτερα).

Όλοι στο τραπέζι. Συζητήσιμες όλες οι προτάσεις. Οι προτάσεις-κλεψιές θα απορρίπτονται και θα απαντώνται με εξευτελιστική εκτός πραγματικότητας αντιπρόταση μου προς παραδειγματισμό.

Μία σύντομη παρουσίαση:

Steve Nash avg: 46.4, σταθερός σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς, εγγυημένος χρόνος, εγγυημένες 50άρες
Rodney Stuckey avg: 33.4, έφερνε 45άρια όσο έλειπε ο Hamilton, δεν κουράζεται μπορεί να βγάλει και 40 λεπτα, έχει πέσει λίγο μετά από έναν μικρό τραυματισμό (1 παιχνίδι) στο γόνατο
O.J. Mayo avg: 33.6, παίζει αρκετά, δεν κάνει λάθη, δεν έχει παγκίτη που να τον απειλεί, τον πήρα στο 31 πριν 3 εβδομάδες και πήγε όσο φαίνεται
Jose Calderon: 29.0, έχει χάσει τη θέση του βασικού (προς το παρόν), αλλά επειδή ο βασικός είναι ο Jack θα πάρει σταδιακά τα 30 λεπτά του. Χθες μάλιστα είχε 21π. και 6ασ. από τον πάγκο.
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Jan 16 2010, 13:32 ) *
Jose Calderon: 29.0, έχει χάσει τη θέση του βασικού (προς το παρόν), αλλά επειδή ο βασικός είναι ο Jack θα πάρει σταδιακά τα 30 λεπτά του. Χθες μάλιστα είχε 21π. και 6ασ. από τον πάγκο.



Λίγα τα λόγια σου για τον Τζαρεττ!!!!!!! smiley.gif
Pierce
εσυ ο απο πανω καρναβαλος να μην μιλας , που μου εδινες καρι και γκαλιναρι για τον γουειντ....




QUOTE (T.W.Is.M. @ Jan 16 2010, 12:42 ) *
Εχω ολη την καλη διαθεση να κανω προταση για το πακετο Φλας-Σουπερμαν, αλλα ολη η ομαδα μου δεν αξιζει οσο οι δυο τους οποτε κωλυομαι... smiley.gif






smiley.gif   69.gif

sacarame
QUOTE(pierce21 @ Jan 16 2010, 14:06 ) *
εσυ ο απο πανω καρναβαλος να μην μιλας , που μου εδινες καρι και γκαλιναρι για τον γουειντ....




Σιγά μη σου δινα τον Ντανίλο την παιχτούρα...Κανά Τζακ θα σου έδινα και πολύ θα σου ήτανε...... 69.gif 69.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
spysta
εγω αν θελετε δινω κανα Tyreke .. κανα Deron .. κανα Landry !!οποτε ακουω προτασεις ..
sacarame
Ψήνεται κανείς για Κόμπε? 65.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Jan 17 2010, 01:53 ) *
Ψήνεται κανείς για Κόμπε? 65.gif


Ναι, εγω, αλλα σε παραπεμπω στο #528 ποστ για να δεις γιατι δεν μπορω να τον φερω στην ομαδα μου... smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Jan 16 2010, 23:53 ) *
Ψήνεται κανείς για Κόμπε? 65.gif

Εκοψε τις 60αρες και τον βγαλαμε στο σφυρι??? smiley.gif
sacarame
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 17 2010, 03:41 ) *
Ναι, εγω, αλλα σε παραπεμπω στο #528 ποστ για να δεις γιατι δεν μπορω να τον φερω στην ομαδα μου... smiley.gif


smiley.gif smiley.gif
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 17 2010, 03:43 ) *
Εκοψε τις 60αρες και τον βγαλαμε στο σφυρι??? smiley.gif



Μπα κυρίως είναι ένα μέτρο πίεσης προς τον παίκτη να επιστρέψει στις παλιές καλές 60άρες...Από την άλλη θέλω να ακούσω και την γνώμη της αγοράς για τον παίκτη μου.... smiley.gif

Οσοι πιστοί προσέλθετε...
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Jan 17 2010, 00:53 ) *
Ψήνεται κανείς για Κόμπε? 65.gif


Αν σου δωσω εκτος απο παιχτες και ενα ντραφτ πικ πρωτου γυρου του 2014 ψηνεσαι? tongue.gif
sacarame
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 17 2010, 15:40 ) *
Αν σου δωσω εκτος απο παιχτες και ενα ντραφτ πικ πρωτου γυρου του 2014 ψηνεσαι? tongue.gif



Το 2014 πας μακρια...Μην ξεχνάς ότι το 2012 θα καταστραφεί ο κόσμος..... smiley.gif smiley.gif


Αν μου δώσεις πάντως και το πρώτο σου πικ από το επόμενο φάνταζι,μπορεί να το σκεφτώ... icon_drunk.gif icon_drunk.gif
kostasvc15
Λοιπον πηρα την ομαδα Σφακιανικος του Λεμπρον15 γιατι τα ψιλοπαρατησε...Ακομα δεν ανελαβα εχω και τραυματια τον γκαρνετ αυτα ειναι.. biggrin.gif
Ειστε τυχεροι που ξεκιναω στα μισα της σεζον,2ος και 3ος ηταν η θεση μου περυσι και προπερσι αντιστοιχα.
Οποιος θελει ας κανει καμια προταση στους Λος Οριτζιναλιστας..
Pierce
ρε σεις, εχει κανεις σας τον stackhouse;  Τον ψαχνω αλλα δεν εμφανιζεται καν στην λιστα με τους παικτες!  Οταν εμφανιστει, τον θελω, τον εχω προλαβει  smiley.gif
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Jan 18 2010, 14:29 ) *
ρε σεις, εχει κανεις σας τον stackhouse;  Τον ψαχνω αλλα δεν εμφανιζεται καν στην λιστα με τους παικτες!  Οταν εμφανιστει, τον θελω, τον εχω προλαβει  smiley.gif

Ναι μην χάσεις το κελεπούρι tongue.gif
Εγώ θέλω τον Stackhouse του Detroit.Τότε το συζητάω!
Pierce
guyz δινω τον Χειγουντ, 28 εχει ΜΟ, απο τοτε που εφυγε ο αρινας παιζει στο 35, τελος παντων εκει τριγυρω ειναι. Θελω ενα guard...
T.W.Is.M.
QUOTE(Gravedigger @ Jan 18 2010, 16:17 ) *
Ναι μην χάσεις το κελεπούρι tongue.gif
Εγώ θέλω τον Stackhouse του Detroit.Τότε το συζητάω!


Bολευεσαι με το πακετο Ryan Stack+Fred House? Τους συνδυαζεις και εχεις εναν Stackhouse! smiley.gif
Αν θες και Ντιτροιτ, σου δινω κι ενα cd του Eminem που ειναι απο το Ντιτροιτ! 69.gif
aegeansheed
Το κεφάλι μου ρεεεεεεεεεεεεεε (με προφορά Γεωργίου)!!!!

morrison
QUOTE(aegeansheed @ Jan 22 2010, 20:17 ) *
Το κεφάλι μου ρεεεεεεεεεεεεεε (με προφορά Γεωργίου)!!!!

Για συμπαρασταση... smiley.gif
Andre_Iguodala
Δινονται πακετακι οι Westbrook,Amar'e k Lamar Odom για πακετο που θα περιλαμβανει 2 guard και 1 forward.Ο 1 guard πρεπει να εχει πανω απο 40 average τουλαχιστον...


Pierce
Αμα εχει ματι ο GM.... αφησα τον μιλσαπ εξω πρωτη φορα και εχει κανει ενα 45 και ενα 66...
Andre_Iguodala
Επειδη βλεπω οτι δεν υπαρχει κινητικοτητα παραχωρουνται ολοι απο την ομδα μου εκτος απο Lee...Ακομα και ο Iguodala k o Bosh
T.W.Is.M.
QUOTE(Andre_Iguodala @ Jan 30 2010, 15:42 ) *
Επειδη βλεπω οτι δεν υπαρχει κινητικοτητα παραχωρουνται ολοι απο την ομδα μου εκτος απο Lee...Ακομα και ο Iguodala k o Bosh


Ωραια...για τον Lee tι ζητας λοιπον? smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.