Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Fantasy 11-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Pierce
Η συνήθεια που έγινε λατρεία . Μπλα Μπλα μπλα (κοινώς δεν ξερω τι να γραψω) . Η ωρα του πιο καμμενου thread του forum ήρθε. Η 14 αδα εχει συμπληρωθει απο τους παλιους ( η λιγκα ειναι ανοιχτη μπαινετε να χαζεψετε , θα βαλω και ενα poll να ψηφισουμε για το ντραφτ) .

Δεχομεθα λοιπον συμμετοχες για την 15η ομαδα του παιχνιδιου μεχρι την Παρασκευη 9/12 στις 9 το βραδυ, και θα κανουμε μια κληρωση σε μια ηλεκτρονικη κληρωτιδα για να βγει ο νικητης. http://users.sch.gr/nikpanous/lotto/lotto.htm


ΥΓ: 18/12 στις 8 το βραδυ ειναι η προταση μου για το ντραφτ, μπειτε να ψηφισετε.
ΥΓ2: Για τους noobs, υπαρχουν info στα παλιοτερα thread, μπορειτε να τα σκαλίσετε αφοβα smile.gif
Nuntius
Ενδιαφέρομαι για το 15ο spot. Ενδιαφέρουσα κληρωτίδα πάντως smiley.gif
Pierce
Αυτη βρηκα smiley.gif

Απλως να τονισω, οτι μιλαμε για μεγαλυτερη και διαρκη ενασχοληση, ειναι πιο απαιτητικο και δυσκολο απο αυτο της ευρωλιγκας smile.gif
Nuntius
Ναι, το ξέρω αυτό. Και αυτό είναι ένα υπέρ που έχει σε σχέση με το αντίστοιχο fantasy της EL smiley.gif
duncan21
Παρών!(Κάποιος άλλαξε το αρχικό ποστ, 65.gif)
Anaz
αμα υπαρχει θεση, count me in φυσικα αν δεν φοβαστε.....
rchos
δεν περνουν οι ωρες δεν περνουν τα δευτερολεπτα...
Ginobili
QUOTE(rchos @ Dec 8 2011, 08:55 ) *
δεν περνουν οι ωρες δεν περνουν τα δευτερολεπτα...

Με τίποτα όμως...Άντε να αποκτήσει νόημα η ζωή!!!!!!! laugh.gif
morrison
QUOTE(pierce21 @ Dec 7 2011, 21:44 ) *
ΥΓ: 18/12 στις 8 το βραδυ ειναι η προταση μου για το ντραφτ, μπειτε να ψηφισετε.


Μήπως είναι λίγο νωρίς?
Καμιά ωρίτσα αργότερα ίσως βόλευε περισσότερο νομίζω...

Όχι ότι έχω πρόβλημα με τις 8,και να μην μπορώ θα μπορέσω! smile.gif
sarounas
QUOTE(morrison @ Dec 8 2011, 13:59 ) *
Μήπως είναι λίγο νωρίς?
Καμιά ωρίτσα αργότερα ίσως βόλευε περισσότερο νομίζω...

Όχι ότι έχω πρόβλημα με τις 8,και να μην μπορώ θα μπορέσω! smile.gif

συμφωνώ,
και γω βολεύομαι μόνο από 10 και μετά
j-kidd13
QUOTE(morrison @ Dec 8 2011, 14:59 ) *
Μήπως είναι λίγο νωρίς?
Καμιά ωρίτσα αργότερα ίσως βόλευε περισσότερο νομίζω...

Όχι ότι έχω πρόβλημα με τις 8,και να μην μπορώ θα μπορέσω! smile.gif


Ηθελα και εγω να το πω....Νομιζω οτι 9 και μετα θα βολευει περισσοτερο......
aegeansheed
Μετά τις 8, δεδομένου ότι το draft θα πάρει 2 ώρες, θα μου είναι δύσκολο την Κυριακή, λόγω ανειλημμένης υποχρέωσης. Αν το τραβήξω λίγο στις 9 ίσως να μπορέσω.
Pierce
Μηπως προτιμάτε Δευτέρα βράδυ τότε; (19/12)
sarounas
QUOTE(pierce21 @ Dec 8 2011, 21:48 ) *
Μηπως προτιμάτε Δευτέρα βράδυ τότε; (19/12)

όχι την Δευτέρα, δεν μπορώ καθόλου
επιμένω γιατί καλό είναι να μην λείπει κανείς από το ντραφτ smile.gif

τελικά βραδάκι Κυριακής δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από μένα
T.W.Is.M.
Κι εγω προτιμω Κυριακη βραδυ οποιαδηποτε ωρα. Κατα προτιμηση μετα τις 9. Τη Δευτερα δεν το βλεπω να μπορω.

Θα κατεβασω και ενα πλαισιο προτασης προς το διαχειριστη της λιγκας. Πρωτον, να μαζεψει γρηγορα τα κοινοχρηστα γιατι ερχονται Χριστουγεννα και τα εξοδα θα ειναι αυξημενα(league pass κλπ). tongue.gif Δευτερον, προτεινω να μαθουμε τη σειρα επιλογης στο ντραφτ 2-3 μερες πριν και να εχουμε δικαιωμα ανταλλαγης picks. Για να μη γινει μαλιστα μπαχαλο το ντραφτ ας μπει καποιος περιορισμος στο ποσες ανταλλαγες θα εχει δικαιωμα να κανει ο καθενας. Αν ειναι φυσικα εφικτο απο το espn αυτο...
Ginobili
Απλά να πω ότι οι San Antonio Spurs φέτος θα έχουν και 2ο owner ....τον Phil Laak
Nuntius
QUOTE (Ginobili @ Dec 9 2011, 01:50 ) *
Απλά να πω ότι οι San Antonio Spurs φέτος θα έχουν και 2ο owner ....τον Phil Laak


Βαρέθηκε να ακούει τον Phil Hellmuth να βρίζει και είπε να το γυρίσει σε Greg Popovich? tongue.gif
spysta
ooooooχι Κυριακη 18 ... ΟΟΟΟΟΟΧΙ δευτερα 19 !!!

---->ας γινει Σαββατο 17 .. Παρασκευη 16 .. Τριτη 20 !!!!
ελα διαλεχτε τοσες επιλογες σας προτεινω .. βρηκατε κι εσεις τις μερες που (κατα πασα πιθανοτητα) δεν θα μπορω
Ginobili
16-17 Παρασκευή-Σάββατο δεν μπορώ
Phil Laak
QUOTE(Nuntius @ Dec 9 2011, 02:16 ) *
Βαρέθηκε να ακούει τον Phil Hellmuth να βρίζει και είπε να το γυρίσει σε Greg Popovich? tongue.gif


Πάντως να ξέρεις ότι ο Phil Laak δε βαριέται ποτέ να ακούει τον Phil Hellmuth να βρίζει...

Ίσα ίσα που ώρες-ώρες νομίζω πως είναι ο μοναδικός σκοπός της ζωής του smiley.gif
sarounas
για να οργανωθούμε λίγο, σαν πολύ χαλαρώσαμε μου φαίνεται torture.gif

τί θα λέγατε να πάρει και ένα βραβείο ο φετινός νικητής?
Anubis
ΘΕλω να παιξω..Παει οπως αυτο της Euroleague? Ξερω οτι ο TS ειπε για παλιοτερα threads αλλα ας ριξουν οι παλιοι ενα μικρο summary.
T.W.Is.M.
QUOTE(spysta @ Dec 11 2011, 08:07 ) *
ooooooχι Κυριακη 18 ... ΟΟΟΟΟΟΧΙ δευτερα 19 !!!

---->ας γινει Σαββατο 17 .. Παρασκευη 16 .. Τριτη 20 !!!!
ελα διαλεχτε τοσες επιλογες σας προτεινω .. βρηκατε κι εσεις τις μερες που (κατα πασα πιθανοτητα) δεν θα μπορω



QUOTE(Ginobili @ Dec 11 2011, 14:15 ) *
16-17 Παρασκευή-Σάββατο δεν μπορώ


Απο μενα οι δυσκολες μερες ειναι Σαββατο 17, Δευτερα 19. Ειδικα το Σαββατο ειναι αδυνατο. Τοσο οσο να υποστηριξω την εθνικη Σερβιας! smiley.gif
Ginobili
QUOTE(Anubis @ Dec 11 2011, 22:44 ) *
ΘΕλω να παιξω..Παει οπως αυτο της Euroleague? Ξερω οτι ο TS ειπε για παλιοτερα threads αλλα ας ριξουν οι παλιοι ενα μικρο summary.

Το μόνο κοινό με αυτό της Ευρωλίγκα είναι ότι ανάλογα με τα στατιστικά των παικτών που έχεις παίρνεις και πόντους.Κι εκεί πάλι υπάρχουν σημαντικές διαφορές...γιατί ο κάθε τομέας στατιστικής έχει και ανάλογο συντελεστή.1 πόντος που θα βάλει ο παίκτης π.χ δεν μετράει τό ίδιο με 1 ασσίστ..και 1 ασσίστ επίσης δεν μετράει το ίδιο με 1 τάπα...
Από κει και πέρα...γίνονται ντραφτ στην αρχή και έτσι καταρτίζονται τα ρόστερ μας.1 παίκτη τον έχει ένας μόνο owner...όχι όσοι ναναι....και επίσης το παιχνίδι κυλάει μέσα στην χρονιά με προτάσεις ανταλλαγής παικτών που κάνουμε μεταξύ μας.
2 πράγματα πρέπει να ξέρεις γιαυτό το παιχνίδι:

1)Είναι πολύ απαιτητικό,χρειάζεται χρόνο,να ενημερώνεσαι...και ικανότητα να βλέπεις μπροστά...στο μέλλον...
2)Αν παίξεις....θα πρέπει να δέχεσαι όποια πρόταση σου κάνουν οι San Antonio Spurs. biggrin.gif
rchos
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ


Ο κομισάριος τη λίγκας μου ανέθεσε να διεξάγω την κλήρωση για τον 15ο παίχτη-ιδιοκτήτη ομάδας. Ως admin θεώρησε καλύτερο να την τρέξω εγώ(λέμε τώρα) συν ότι λόγω υποχρεώσεων(κλείνει ένα μεγάλο deal με γερμανική εταιρία) δεν μπορεί να το κάνει ο ίδιος.

Στην κληρωτίδα θα μπουν 4 άτομα (η συμμετοχή του Anubis αν και ήταν εκτός ορίου χρόνου θα γίνει δεκτή επειδή είμαι στις καλές μου)

Κάθε ένας από τους 4 θα πάρει έναν αριθμό από το 1 έως το 4 και οποιανού το νούμερο κληρωθεί θα είναι το 15 μέλος του fantasy.

Τα νούμερα δίδονται με την σειρά που δηλώσατε συμμετοχή στην κλήρωση.

Άρα έχουμε:
Nuntius - 1
Duncan21 - 2
Anaz - 3
Anubis - 4

Θα επανέλθω αργότερα με νέο ποστ με τα αποτελέσματα.

Επίσης η νέα πρόταση για το draft είναι η 21 Δεκεμβρίου. Συμφωνείτε και αν ναι τι ώρα;
Αν συνεχίσετε να μην βρίσκετε κοινή ώρα επόμενη κίνηση είναι να αποφασίσει ο κομισάριος και απλά να ανακοινώσει το πότε...
benchwarmer
Οχι 21, εκτος αν λεμε για μετα τις 10 το βραδυ...
rchos
Η κλήρωση έγινε και κληρώθηκε ο μαθητής νούμερο 3.




Αρα ο anaz ειναι το 15 μελος του φαντασυ για φετος.
j-kidd13
Προταση μου να γινει Κυριακη,μετα τις 9.....
Καθημερινη δεν νομιζω οτι βολευει ιδιαιτερα ολους,εκτος αν γινει αργα,μετα τις 10 ας πουμε.....
morrison
21 μέσα.Ακόμα και μετά τις 10 που λέει ο Bench είναι μια χαρά.

Και Τρίτη 20 που δεν έχει πει κάποιος ότι δεν μπορεί θα ήταν καλά.

Κυριακή μετά τις 9 επίσης μια χαρά.
Nuntius
Ας ευχηθούμε όλοι στον rookie μας, λοιπόν. Καλή επιτυχία, Anaz smiley.gif

Πάμε και το συνθηματάκι:

Anaz, θυμήσου, είμαστε μαζί σου!
spysta
καθημερινη αργα βολευει καλυτερα φρονω να ουμ
Anaz
wav.gif
T.W.Is.M.
Και για μενα ειναι ενταξει η 21/12. Και η 20 αν βολευει καλυτερα. Καλυτερα ολων ειναι η Κυριακη, αλλα απ οτι καταλαβα υπαρχει κωλυμα του σημερινου εορταζοντα. Για την ωρα δεν εχω αντιρρηση να ειναι και μετα τις 10. Ισα ισα που μπορει να βολευει καλυτερα. Μονο καλο ειναι να μην παει πιο αργα απ τις 21, ωστε να προλαβουμε να κανουμε καμια ανταλλαγη πριν το πρωτο ματς.
Pierce
QUOTE (sarounas @ Dec 12 2011, 00:36 ) *
για να οργανωθούμε λίγο, σαν πολύ χαλαρώσαμε μου φαίνεται torture.gif

τί θα λέγατε να πάρει και ένα βραβείο ο φετινός νικητής?

Τι εχεις στο μυαλο σου;

Να καλως ορισω τον αναζ στην λιγκα , απο το παγωμενο βερολινο smile.gif Σε περιμενει μια προσκληση στο email σου, για περισσοτερες info οσο ειμαι εδω, να ανατρεξεις στον rcho tongue.gif .

Για ημερομηνια ντραφτ, θα βαλω σε ψηφοφορια 21/12 στις 10, οκ;
j-kidd13
Tεταρτη not an option for me....
rchos
γραψτε σας παρακαλω ολοι τις μερες που ειστε φρι να δουμε τι θα κανουμε.


και επισης δεν αναφερομαι προσωπικα σε κανεναν αλλα αν μπορειτε προσπαθειστε να το πιεσετε.


εγω προσωπικα ας πουμε και 12 το βραδυ να το κανουμε ενα βραδυ δεν εχω προβλημα.απλα αν ειναι δυνατον να ειμαστε ολοι μαζι.

καθε βραδυ μετα τις 9 ειμαι φρι. ο μονος λογος να μην μπορω ειναι να δουλευω και αυτο στις 9 τελειωνει καθε βραδυ.αλλα ας κανονισουμε ποτε για να ξερω οτι εκεινο το βραδυ δεν θα καννισω τιποτα αλλο.
morrison
Από Κυριακή 18 και μετά είμαι free..

Δεν μπορώ από Πέμπτη 15 μέχρι Σάββατο 17 που θα λείπω γενικώς από την βάση μου για δουλειά,
με την ευκαιρία: Στέλιο φτιάξε top10 την Παρασκευή... wink.gif
benchwarmer
QUOTE(rchos @ Dec 13 2011, 14:47 ) *
γραψτε σας παρακαλω ολοι τις μερες που ειστε φρι να δουμε τι θα κανουμε.


και επισης δεν αναφερομαι προσωπικα σε κανεναν αλλα αν μπορειτε προσπαθειστε να το πιεσετε.


εγω προσωπικα ας πουμε και 12 το βραδυ να το κανουμε ενα βραδυ δεν εχω προβλημα.απλα αν ειναι δυνατον να ειμαστε ολοι μαζι.

καθε βραδυ μετα τις 9 ειμαι φρι. ο μονος λογος να μην μπορω ειναι να δουλευω και αυτο στις 9 τελειωνει καθε βραδυ.αλλα ας κανονισουμε ποτε για να ξερω οτι εκεινο το βραδυ δεν θα καννισω τιποτα αλλο.


12 το βραδυ λογικα θα μπορω ευκολα smiley.gif

Εγω αυτη τη στιγμη η μονη μερα που δεν μπορω ειναι η Τεταρτη 21 πριν τις 10-10μιση.
Για ολες τις αλλες θα μπορω 99% να το φιξαρω. Αλλα αφου δεν εχω θεματα με δουλεια κλπ, κανονιστε τα οπως μπορειτε εσεις τα εργαζομενα νιατα, και οκ απο μενα...
sacarame
Εγώ γενικά είμαι διαθέσιμος καθημερινές μετά τις 21.00-21.30 λόγω δουλειάς και Σ/Κ δεν έχω πρόβλημα αν είναι και νωρίτερα...



QUOTE(morrison @ Dec 13 2011, 14:35 ) *
Στέλιο φτιάξε top10 την Παρασκευή... wink.gif



Πάλι με χώσατε.... smiley.gif
Ginobili
QUOTE(sacarame @ Dec 13 2011, 13:46 ) *
Εγώ γενικά είμαι διαθέσιμος καθημερινές μετά τις 21.00-21.30 λόγω δουλειάς και Σ/Κ δεν έχω πρόβλημα αν είναι και νωρίτερα...

Μια από τα ίδια
j-kidd13
Εκτος απο Τεταρτη,εκτος απροοπτου μπορω οποιαδηποτε μερα-ωρα......
T.W.Is.M.
Απ οτι βλεπω δεν υπαρχει καποια ενσταση για Τριτη 20/12 το βραδυ(κατα τις 10 ας πουμε). Μηπως ειναι καλη μερα τοτε?
j-kidd13
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 13 2011, 17:06 ) *
Απ οτι βλεπω δεν υπαρχει καποια ενσταση για Τριτη 20/12 το βραδυ(κατα τις 10 ας πουμε). Μηπως ειναι καλη μερα τοτε?

Υπαρχει απο τον κομισαριο....... tongue.gif
rchos
η τριτη δεν ειναι επιλογη.
sarounas
μέσα και γω για οποιαδήποτε ημέρα (άρα και για την 21/12) από τις 9 και μετά εκτός Σαββάτου 17/12.
βέβαια δεν εννοώ έναρξη κατά την 1 το πρωί…..



QUOTE(pierce21 @ Dec 13 2011, 12:32 ) *
Τι εχεις στο μυαλο σου;

Να καλως ορισω τον αναζ στην λιγκα , απο το παγωμενο βερολινο smile.gif Σε περιμενει μια προσκληση στο email σου, για περισσοτερες info οσο ειμαι εδω, να ανατρεξεις στον rcho tongue.gif .

Για ημερομηνια ντραφτ, θα βαλω σε ψηφοφορια 21/12 στις 10, οκ;

έλεγα αν συμφωνείτε να βάλουμε όλοι από 10 euro και να αγοράσουμε κάτι σχετικό με το ΝΒΑ και στο τέλος να το παραλάβει ο νικητής
ή εναλλακτικά να διαλέξει ο καθένας τί θέλει και να γίνει η αγορά για τον νικητή μετά το τέλος της σεζόν

πρόταση κάνω, πιστεύω δεν είναι και τόσο τραγικό ένα ποσό 10 euro σε βάθος 5μήνου. Βέβαια δεν ξέρω κιόλας...
έτσι για να υπάρχει και μία υλική επιβράβευση wink.gif

rchos
παιδακια για 21/12 στις 22:00 εχουμε στην ψηφοφορια 7 ναι και κανενα οχι.

οι υπολοιποι γιατι δεν εχουμε ψηφισει?

15 ατομα ειμαστε διαολε οχι 100
spysta
μεσα κ εγω για 21 !!!
απλα σταμ ριξε μια υπενθυμιση

φιλουρες wub.gif
Ginobili
Ok
j-kidd13
Καθυστερησα να ψηφισω γιατι δεν ηξερα 100% αν θα μπορουσα την Τεταρτη,αλλα θα το φιξαρω(που λεει και ο Μακης).... smiley.gif
rchos
το draft μαλλον θα γινει τεταρτη στις 10 το βραδυ.


περιμενουμε την τελικη επιβαιβεωση του μεγαλου αφεντικου αλλα εχετε το υποψιν σας για τοτε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.