Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Fantasy 11-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
sacarame
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ



Φτάνοντας στην τελευταία βδομάδα για το φετινό fantasy, η ομάδα μας ήρθε αντιμέτωπη με τον τραυματισμό της κολώνας της..Η διάγνωση έδειξε ότι ο Aldridge θα μείνει εκτός για την τελευταία εκτεταμένη βδομάδα, δημιουργώντας μια τεράστια τρύπα στο ρόστερ μας. Τα λαγωνικά τα σκαουτέρια μας, χτένισαν την αγορά των FA για να βρουν κάποια ποιοτική λύση για να μπαλώσουν την τρύπα.. Δυστυχώς δεν κατάφεραν να βρουν κάποιον ικανό να μπει στα παπούτσια του Λαμάρκου..Ετσι αποφασίσαμε να ψάξουμε το τρέηντ..Ετσι, έπρεπε δυστυχώς να θυσιάσουμε έναν από τους παίκτες που κράτησαν την ομάδα ψηλά όλη την χρονιά..

Ο κλήρος δυστυχώς έπεσε στον Νας.Ο μεγάλος μαέστρος των Λέιζερς πρέπει να αποχωρήσει για να μπορέσει η ομάδα να κρατηθεί ψηλά και να κατακτήσει την 4η θέση στη λίγκα... Τον αποχαιρετούμε, τον ευχαριστούμε για όσα προσέφερε στην ομάδα και του ευχόμαστε να έχει καλή απόδοση και στο φιλικό σωματείο των Superstars..Για μας θα είναι πάντα Λέιζερ icon_drunk.gif
Μαζί του αποχώρησε ο Teague που επίσης έδωσε ό,τι μπορούσε

Στην θέση του ήρθαν ο J.J. Hickson, για να καλύψει την θέση του Λαμάρκου, και ο ανεβασμένος Turner για να δώσει το κάτι παραπάνω στην ομάδα με το πληθωρικό παιχνίδι του...Για μασκότ πήραμε και τον Beasley, προκειμένου με τον χαβαλέ του, να βοηθήσει στο καλό κλίμα των αποδυτηρίων..

Η μάχη για την 4η θέση θα είναι συγκλονιστική πιστεύω...

Μετά τιμής,
Ο πρόεδρας sacarame
rchos
10 days till the end

its the final countdown που λενε και κατι ψυχες...
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Apr 17 2012, 01:20 ) *
Η μάχη για την 4η θέση θα είναι συγκλονιστική πιστεύω...

Μετά τιμής,
Ο πρόεδρας sacarame


Θα ειναι συγκλονιστικη, αλλα στο τελος θα μιλησει η καρδια του ηγετη. Και τετοιος ειναι μονο ενας, ο Α-τζαμιρ ο Νελσονας που θα παρει την ομαδα πανω του και θα τη στειλει στην 4αδα! smiley.gif

QUOTE(rchos @ Apr 17 2012, 11:06 ) *
10 days till the end

its the final countdown που λενε και κατι ψυχες...



Και μετα τι θα κανουμε? Δεν μπορουμε να παιξουμε ρετρο fantasy με σεζον που εχουν ηδη γινει? Να το ριξουμε στο fantasy baseball ισως? Να κανουμε ενα mock draft εστω και μερικες mock trades για να βγαλουμε τον επιτιμο πρωταθλητη? Ενα ταξιδι στο χρονο για να γυρισουμε στις 21/12 να ξαναπαιξουμε τη σεζον?(υποσχομαι να πεισω το spysta να μην αφησει ελευθερο τον Τουρκογλου tongue.gif ) Να ανοιξουμε την trade deadline για την επομενη σεζον ανταλλασσοντας ντραφτ πικς?
rchos
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 17 2012, 16:44 ) *
Και μετα τι θα κανουμε? Δεν μπορουμε να παιξουμε ρετρο fantasy με σεζον που εχουν ηδη γινει? Να το ριξουμε στο fantasy baseball ισως? Να κανουμε ενα mock draft εστω και μερικες mock trades για να βγαλουμε τον επιτιμο πρωταθλητη? Ενα ταξιδι στο χρονο για να γυρισουμε στις 21/12 να ξαναπαιξουμε τη σεζον?(υποσχομαι να πεισω το spysta να μην αφησει ελευθερο τον Τουρκογλου tongue.gif ) Να ανοιξουμε την trade deadline για την επομενη σεζον ανταλλασσοντας ντραφτ πικς?


για αρχη για εναν μηνα θα αποθεωνετε τον αντμιν για την επικη και επιβλιτικη νικη του.μετα βλεπουμε...
smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 17 2012, 16:44 ) *
Θα ειναι συγκλονιστικη, αλλα στο τελος θα μιλησει η καρδια του ηγετη. Και τετοιος ειναι μονο ενας, ο Α-τζαμιρ ο Νελσονας που θα παρει την ομαδα πανω του και θα τη στειλει στην 4αδα! smiley.gif




Και μετα τι θα κανουμε? Δεν μπορουμε να παιξουμε ρετρο fantasy με σεζον που εχουν ηδη γινει? Να το ριξουμε στο fantasy baseball ισως? Να κανουμε ενα mock draft εστω και μερικες mock trades για να βγαλουμε τον επιτιμο πρωταθλητη? Ενα ταξιδι στο χρονο για να γυρισουμε στις 21/12 να ξαναπαιξουμε τη σεζον?(υποσχομαι να πεισω το spysta να μην αφησει ελευθερο τον Τουρκογλου tongue.gif ) Να ανοιξουμε την trade deadline για την επομενη σεζον ανταλλασσοντας ντραφτ πικς?


Πλακα-πλακα εγω για να μην μεινω το καλοκαιριο χωρις φαντασυ,παιζω μπειζμπολ.Μονο και μονο για να κανω add-drop.

τωρα η φετινη μου χρονια φαντασυ δεν ηταν καλη.Μετεχω σε 3 πρωταθληματα και μονο στο ενα πηγα καλα.Λογικα θα το παρω κιολας.Αλλα στα αλλα δυο κατα διαολου.

Tωρα στα σοβαρα αν σας μενει καμια θεση ελευθερη για του χρονου δηλωνω ενδιαφερον.Εκτος αμα υπαρχει κανα παιδι που δεν παιζει πουθενα αλλου τοτε να μην του παρω την θεση. smile.gif
Gravedigger
Χέσε μας ρε Pierce...Χθες βγάζεις 66 με 43 πόντους και σήμερα 71 με ρεκόρ καριέρας στις assists (14)...Και υποτίθεται είσαι και τραυματίας.Ξεκουράσου επιτέλους για τα play-off.Τα άλλα γερόντια,οι συμπαίχτες σου, 1 χαρά την αράζουν που και που.Ακόμα και ο τρελο-Rondo που είναι στο άνθος της ηλικίας του.
rchos
QUOTE(Gravedigger @ Apr 19 2012, 06:20 ) *
Χέσε μας ρε Pierce...Χθες βγάζεις 66 με 43 πόντους και σήμερα 71 με ρεκόρ καριέρας στις assists (14)...Και υποτίθεται είσαι και τραυματίας.Ξεκουράσου επιτέλους για τα play-off.Τα άλλα γερόντια,οι συμπαίχτες σου, 1 χαρά την αράζουν που και που.Ακόμα και ο τρελο-Rondo που είναι στο άνθος της ηλικίας του.


ελα μην νευριαζεις.
ειναι που ελειψες μια χρονια και ησουν σκουριασμενος.του χρονου θα ξαναβγεις πρωτος. tongue.gif
Gravedigger
QUOTE (rchos @ Apr 19 2012, 10:33 ) *
ελα μην νευριαζεις.
ειναι που ελειψες μια χρονια και ησουν σκουριασμενος.του χρονου θα ξαναβγεις πρωτος. tongue.gif

Φταίει που οι δικοί μου είναι late bloomers!Και που σακατεύτηκαν όλοι μαζί,συνεννοήθηκαν..!Επίσης φταίει ο Rubio και ο νέος Rubio,Klay Thompson!
j-kidd13
ΡΕ ΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ!!!!

shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
pmam
Θα κάνουμε λίγκα στο Drive to the Finals?
duncan21
QUOTE (pmam @ Apr 26 2012, 00:09 ) *
Θα κάνουμε λίγκα στο Drive to the Finals?

Μέσα προφανώς αλλά κατατόπισε μας... smile.gif
HLR CENATION
Πρωτη φορα το ακουω αλλα και εγω μεσα.Λιγες οδηγιες μονο για τι τι ειναι.
pmam
Είναι φάνταζι παιχνίδι του nba.com κατά τη διάρκεια των playoff.
Κάθε μέρα επιλέγεις έναν παίκτη και παίρνεις τόσους πόντους, όσο το PRA του εκείνη τη μέρα (Points+Rebounds+Assists).
Μπορείς όμως κάθε παίχτη να τον επιλέξεις ΜΟΝΟ μία φορά σε όλα τα playoff. Διαλέγεις δηλαδή πρώτα τους star που πιστεύεις ότι θα αποκλειστούν οι ομάδες τους (επομένως δεν θα μπορείς να τους επιλέξεις αργότερα σε επόμενες φάσεις) ώστε να σου μείνουν παίχτες για τους τελικούς, και να μη χρειάζεται να βάλεις το Mike Miller ή τον Νίκο τον Collison! tongue.gif
Είναι ανοιχτό για όλους, παίζουν οι EJ, sir Charles, Kenny Smith, Shaq (και βλέπεις επιλογές και βαθμολογίες στην άκρη) αλλά μπορούμε να κάνουμε μια δικιά μας λίγκα, για να χώνουμε ο ένας στον άλλο.
Είπα τίποτα για τα 25Κ $ ?? smiley.gif

υ.γ. Link δεν μπόρεσα να βρω κάτι καλύτερο από αυτό, οπότε κάντε λίγο tinkering να το βρείτε (αν δεν δουλεύει).
Προσοχή, το παιχνίδι αρχίζει μαζί με τα playoff, και από αύριο μπορείτε να κάνετε τις επιλογές σας.
rchos
σημερα οι νεοι πρωταθλητες θα κανουν φιεστα... smiley.gif
Pierce
Τελικη βαθμολογια για την σεζον 2011-2012


1. Rcho's Monkeys
19562 rchos

2. Dallas White Niggaz
18297.3 Gravedigger

3. New Jersey Dirty Thirties
17821.5 aegeansheed

4. Death Valley Demon
17439.5 TWIsM

5. Los Angeles Lazers
17267.5 Sacarame

6. Compton Niggaz
17043.3 anaz

7. Smokin' Smurfs
16947 duncan21/spysta

8. San Francisco Spartans
16462.5 pierce21

9. Rated-R Superstar
16407.5 Morrison

10. The Losers
16176.8 Sarounas

11. San Antonio Spurs
16095.8 ginobili

12. Bench Warmers
15735.5 benchwarmer

13. The Benchers
15463.5 jkidd13

14. Long Con Artists
15295.5 ξεκίνησε kostavc15 ανέλαβε στη συνέχεια Tobias Funke

15. Pireus Iguodalas
14451.5 andre Iguodala



Νικητές ανά χρονιά
2007-2008: pierce21
2008-2009: Gravedigger
2009-2010: Gravedigger
2010-2011: pierce21-gravedigger(συνιδιοκτήτης)
2011-2012: Rchos
morrison
Εβδομαδιαία βαθμολόγια

Apr 16 - Apr 29


1-Rcho's Monkeys 1754,6
2-Rated-R Superstar 1634,3
3-Dallas White Niggaz 1630,5
4-Death Valley Demon 1526,3
5-Compton Niggaz 1490,6
6-San Francisco Spartans 1411
7-Los Angeles Lazers 1356,8
8-Bench Warmers 1297,5
9-The Benchers 1293,5
10-San Antonio Spurs 1280,8
11-Smokin' Smurfs 1267,3
12-Pireus Iguodalas 1216,8
13-The Losers 1186
14-Love the Dirty Thirties 1132,5
15-Long Con Artists 1125,3


Η τελική βαθμολογία ποσταρίστηκε ήδη από τον κομισάριο...

Πρόσκληση-παράκληση να ακολουθήσουν τα καθιερωμένα ποσταρίσματα-απολογισμοί από όλους τους συμμετέχοντες...
Ο απολογισμός των Σμερφς βέβαια θα πρέπει να χωριστεί σε δυο κομμάτια,ένα γραμμένο από το χέρι του Σπύρου σε στιλ "πάμε για πρωτάθλημα" και ένα από το χέρι Κουτς "το εγχειρίδιο καταστροφής μια ομάδας". tongue.gif
j-kidd13
Εγω θελω να ξεχασω αυτη τη χρονια....Ακου 13ος...
3 επιλογες που δεν μου βγηκαν καθολου.....(ε οχι ρε φιλε δεν μπορω να βλεπω τον Χικσον που τον επελεξα στη μεση,να ειναι σαπιος,και μολις τον αφηνω ελευθερο,μετα απο λιγο να αλλαζει ομαδα και να δινει 40αρια..... shot.gif shot.gif shot.gif )
και αναριθμητοι τραυματισμοι με αποτελεσμα να παιζω με σαπιλες μεσα για την μιση σεζον και....

Το αφεντικο παλι,τραβαγε απο 20 και του ερχοταν ασος φετος....Πως να χασει.....
Ο Κουλης και ο ιδρυτης του καλυτερου θρεντ του φορουμ http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=13513 θα μπορουσαν να εχουν καλυτερη τυχη οσον αφορα τη διεκδικηση της πρωτιας.....
Συγκινηση προκαλει η κατρακυλα του κομισιονερ της λιγκας...........

Γενικα παρ οτι δεν χασαμε και τοοοσα παιχνιδια,μου φανηκε οτι περασε αερας η φετινη σεζον.
Το θεμα ειναι.....ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ????
Pierce
Ξεκινωντας την χρονια, θεωρουσα οτι ειχα κανει το καλυτερο draft μου τα 5 χρόνια που παιζω αυτο το ρημαδοπαιχνιδο. Ε, η χρονια ηταν μια ατελειωτη ΑΠΟΤΥΧΙΑ.
Απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω...
Ας ξεκινησω απο τον Derrick Rose, που περσι μαζι με τον westbrook με οδηγησαν στην νικη, και φετος με εστειλε ΣΤΗΝ 8Η ΘΕΣΗ. 39/66 παιχνιδια επαιξε οταν μεχρι περσι σε 3 σεζον ειχε χασει 8 ΣΥΝΟΛΟ. Τον ειχαν day to day τις περισσοτερες φορες, με αποτελεσμα να παιζω επι εβδομαδες με 8 (που ουτε καν, παντα καποιος του εκανε παρεα στο ΞΥΣΙΜΟ, οποτε επαιζα με 6-7) .
Συνεχιζουμε με τον αλλο ταυρο της ομαδας τον μορφονιό τον Γιοακιμ τον Νοα. Μαλλον σαμπανιες πρεπει να ανοιγω που τελειωσε με 30. ΟΤΑΝ ΕΠΙ 1.5 ΜΗΝΑ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΦΕΡΟΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΡΚΕ. Ξυπνησε , αλλα ηταν αργα.
Joe Johnson : Ασανερ πολυτελειας. Το τελικο 35 παραπλανει, καθως περασε 2 μεγαλες περιοδους ντεφορμαρισματος και ελεγα το δεσποτη παναγιωτη για να πιασει ενα φυσιολογικο σκορ για παικτη ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΣΤΟΝ 3ο ΓΥΡΟ. Τον εχω στην ομαδα με τον εναν ή τον αλλον τροπο καθε χρονο. Φετος ηταν μαλλον η τελευταια του φορα. Φιλαρακο ΚΟΥΡΑΣΕΣ.
Ο ηγετης της ομαδας ξεκαθαρα ηταν ο ΠΑΥΛΑΡΑΣ Ο ΜΙΛΣΑΠ. Βρεξει χιονισει, αν επαιζε το 30 λεπτο του , ειχε ενα 18-10 και 2-3 κλεψιματα. Οταν ο κομπαρσος , τον εβαζε στην ιδια 5αδα με favors και Jefferson, αμολαγε αετο. Οταν επαιρνε χρονο , εβγαζε σκορ με @@.
De Andre Jordan περασε και δεν ακουμπησε, γιατι εφερε στην ομαδα τον πολυαγαπημενο μου/σας..... ΡΕΙΜΟΝΤ ΜΠΟΥΓΕΛΟΦΑΤΣΑ ΦΕΛΤΟΝ. Τι να πεις για τον πολυνικη του θεσμου ΜΑΛΑΚΑΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ. Μεχρι να φυγει ο Μακμιλαν απο τους μπλειζερς , τα νουμερα του ηταν σε τετοιο επιπεδο, που και τον παπαμακαριο να εβαζες, καλυτερα θα πηγαινε. Τον τελευταιο μηνα ανεβηκε αισθητα φτανοντας ενα τιμιο 35.5 θυμιζοντας κατι απο τον περσινο Νεουορκεζικο εαυτο του.
Κόρει Σπαγγετι. νταξ παμε παρακατω, ο καλυτερος φιλος του φυσιοθεραπευτη. Επαιξε κανα μηνα, και πολυ του ηταν. Τελος και αυτος ο παικτης για μενα.
Και ερχομαστε στον Αντωνη τον Τζειμσον. Οποιαδηποτε ομοιοτητα με το ομωνυμο ουισκι (ναι ξερω γραφεται διαφορετικα, ποιητικη αδεια απο τον καλλιτεχνη -εμενα-) , καθε αλλο παρα τυχαια μπορει να ειναι, καθως εκανε μια μεστη χρονια παροτι δεν τον λες και πιτσιρικι. After all τον θεωρω τον δευτερο καλυτερο παικτη της ομαδας καθως Φλεβαρο-Μαρτη εβγαζε ματια, με νουμερα παρομοια με του παυλαρα.
Επομενο πουλεν, ο Disc Jockey Αγκουστίνος. Μεχρι να τραυματιστει (πολυ σοβαρα) ηταν ο καλυτερος παικτης της ομαδας μετα τον Μιλσαπ. Ουσιαστικα δεν γυρισε ποτέ. Κριμας. Αν δεν χτυπαγε, ισως ηταν το μεγαλυτερο steal του draft (number 119) μετα τον...ρουμπιο
Ο Μπειλες εκανε τις γνωστες του 2 βδομαδες, οταν ελειπε ο Καλντερον, βγαζοντας σκορ...Τριανταφυλλου, και μετα χτυπησε. Κλασσικος Μπειλες των 2 τελευταιων ετων δηλαδη.
Ο δευτερος μπουλης της ομαδας, ο Blair, εκανε μερικα παιχνιδια, αλλα ποτε δεν εδωσε αυτα που περιμενα.
Το διδυμο Μπεμπουα-Γουεστ, εβγαλε βοηθητικα σκορ ολη τη χρονια, (ο πρωτος ηρθε στην ομαδα οταν χτυπησε ο δευτερος, που ηταν και αυτος στην ομαδα) , after all θετικο προσημο.
Τελικα ο καλος Γαλλος της ομαδας, ηταν ο... Σεραφαν αφου τον τελευταιο μηνα που ηταν στην αρμαδα των Σπαρτιατων ειχε ενα τιμιο 15-7-2τ δινοντας σκορ απο το πουθενα...
Ειδικη μνεια στους γερολυκους Τmac - Gilbo που προσπαθησαν να δειξουν τον δρομο στους νεοπες , αλλα ηταν ανεπιδεκτοι μαθησεως οι περισσοτεροι...
Να παει και να μην ξαναρθει αυτη η χρονια.
Τραυματισμοι συνεχεια, μονιμα ειχα 6-7 παιχνιδια λιγοτερα μεσα στη βδομαδα γιατι χτυπαγαν σαν τις μυγες στα παραθυρα οι παικταραδες μου , ζητημα αν επαιξα 1 βδομαδα με full roster. Οποτε θυμοντουσαν παιζαν, γενικως ηταν μια φαση τσιρκο η ομαδα φετος. Ριζικες αλλαγες του χρονου...

rchos
QUOTE(pierce21 @ Apr 27 2012, 12:20 ) *
Νικητές ανά χρονιά
2007-2008: pierce21
2008-2009: Gravedigger
2009-2010: Gravedigger
2010-2011: pierce21-gravedigger(συνιδιοκτήτης)
2011-2012: Rchos


εδω φαινεται και ποσο σημαντικη ειναι αυτη η πρωτια.
το κατεστημενο εσπασε στην τριτη χρονια συμμετοχης μου στη λιγκα...

απολογισμος αυριο το πρωι με ησυχια.
duncan21
Απολογισμό?Wtf?Είμαστε σοβαροί?Ποιος έχει όρεξη να γράψει έστω και 5 λέξεις για τον σκατόφλωρο τον Ιταλό,τον παπάρα το Melo που τον έδωσα στο 37 και πήγε στο 40 ενώ μάλιστα είχε χάσει και 7-8 παιχνίδια ενώ τον είχα active στο ρόστερ,τον τρόμπα τον J-Rich που όποτε τον έβαζα μέσα έχανε στάνταρ 2 παιχνίδια με sprained ankle ή το λίγο West που δεν δικαίωσε ποτέ τις προσδοκίες?

Πολλά χαμένα ματς,πολλά όμως.Σχεδόν απ' όλους.Aκόμη κι ο Kobe έμεινε έξω όταν ήρθε στα Smurfs.Τιμή και δόξα σε Harden και Afflalo,που αποκτήθηκαν αντί των Thompson,Young κ Μeeks(ασύλληπτο trade) καθώς και στα πουλέν εκ της free agency Isaiah,Faried και Greivis.Απογοητευτική χρονιά θα έλεγα,με θετικό απολογισμό στα trades(συνήθως τα κάνω μπουρδ...) και στα free agent adds(πάντα κάνω καλές κινήσεις cool.gif ) και μια τραγική 7η θέση.Για του χρόνου δεν ξέρω τι να πω καθώς δεν ξέρω αν θα είμαι έστω co-owner κάπου tongue.gif .

υ.γ Τσόσογλα στα λέγαμε στην αρχή της σεζόν αλλά δεν άκουγες.Ο πάτος της λίγκας σε περιμένει του χρόνου thumbsup.gif .

υ.γ2 Αντουάν μια ζωή προκλητικός,επιφυλάσσομαι για εκδίκηση...
j-kidd13
Ας πω κατι και για τα δικα μου παλικαρια,αν και μεσα στη χρονια διαολοστειλα ουκ ολιγες φορες τοσο αυτους οσο και τους προπονητες τους…..

Τοny Parker:Τιποτα λιγοτερο από mvp της ομαδας….Εκανε ισως την καλυτερη σεζον της καριερας του,και αυτό αποτυπωθηκε στο φαντασι οπου ειχε 41 μο…Και θα το διατηρουσε-για να μην πω αυξανε- αν δεν επεφτε θυμα του ροτεισον-ξεκουρασης του Ποποβιτς τις τελευταιες 2-3 εβδομαδες.
Dwyane Wade:Με κρεμασε για 3 εβδομαδες λογω του τραυματισμου του στις αρχες χανοντας αρκετα παιχνιδια και μαζι εγω τον καλυτερο μου παικτη.Αργοτερα όταν επανηλθε εκατσε λιγο αλλα δωθηκε ανταλλαγη…
Rudy Gay:Αυτος που μαζι με τον Παρκερ με κρατησαν οσο μπορουσαν ολη τη χρονια.Καλη σεζον,με τα σκαμπανευασματα της...Στο τελος δωθηκε σε ένα τρειντ πατατα όπως αποδειχτηκε,αλλα οκ… tongue.gif
Zαχαριας Randolph:Το πρωτο μεγαλο χτυπημα….Πρωτοχρονια ηταν….Οπου το παλικαρι και αγαπημενος παικτης της ομαδας λαβωθηκε χανοντας 4 μηνακια σχεδον,και μαζι του κι εγω οποιες ελπιδες για να μην πεσω στους τελευταιους….Γυρισε,αλλα λογικα χρησιμοποιηθηκε συντηρητικα,εξ αλλου το Μεμφις ειχε στρωσει και δεν τον ειχε τοσο μεγαλη αναγκη στην κανονικη περιοδο.
Εmeka Okafor:Πρωτη πατατα επιλογη…Τον πηρα στον 4ο γυρο OMG!!! Επειδη ειχαν φυγει ολοι οι καλοι ψηλοι,και εκανα βιαστικη και αστοχη επιλογη…Ειχα στο μυαλο μου ένα 10-10 και κανα 27αρι μο ο αισιοδοξος,αλλα αυτος κυμανθηκε στο 23…μεχρι να τραυματιστει και αυτος στις 10 Φεβρουαριου χανοντας τη σεζον…..
Chauncey Billups:Τον πιστευα σε ένα σκορ γυρω στο 30….Κυμανθηκε σε χαμηλα επιπεδα στην αρχη και όταν αρχισε να παιρνει τα απνω του δειλα δειλα-μαντεψτε….Χτυπισε κι αυτος στις 6 Φεβρουαριου χανοντας κι αυτος τα υπολοιπο της σεζον…..
J.J.Hickson:Καλα γι αυτόν τα ειπα και πιο πανω….13-8 περσυ στο Κλιβελαντ,ε περιμενα κατι αναλογο φετος,εξ αλλου στο Σακραμεντο περαν του Cousins δεν ειχε τρελο ανταγωνισμο…..Αλλα αυτος πεταγε χαρταετο…μεχρι που πηγε στο Ποτρλαντ…Αλλα τοτε ηταν αργα.......
Ben Gordon:Αυτος ηταν ένα στοιχηματακι…Πιστευα ότι μπορει να δωσει σκορ,ειχε μο 25 όταν τον ανταλλαξα αλλα οκ,ηταν ένα ρισκο που δεν βγηκε και ιδιαιτερα.
John Salmons:Η μεγαλυτερη αποτυχια.Παικτης με δεδομενες ικανοτητες,περιμενα μια σεζον όπως η περσυνη,ειδικα στο Σακραμεντο που δεν ειχε ανταγωνισμο στις θεσεις 2-3…ΠΑΤΑΓΩΔΗΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.
George Hill:Το πιστευα το πουλεν,τον θεωρω καλυτερο από τον Κολισον…Αλλα δεν εκανε το ιδιο και ο προπονητης του,ο οποιος τον χρησιμοποιουσε λιγοτερο.Παρ όλα αυτά όταν βρηκε χρονο εκανε τα καλα του τα παιχνιδια.
J.J Redick:Δεν περιμενα πολλα από αυτόν,εδωσε όμως ότι μπορουσε και σε πολλα παιχνιδια παραπανω απ οσα υπολογιζα…
Gary Neal:Ηρθε τον τελευταιο μηνα λογω καλου σουτ και ότι ο Παρκερ θα ετρωγε ροτεισον.Αδιαφορος.Τα ιδια και οι Ayon και Gibson.
Αlonzo Gee:Εβλεπα ότι μπορει να δωσει κατι γι αυτό το τσιμπησα από τους ελευθερους…Σιγα σιγα εφτασε σε σημειο να δινει και 35-40αρες…Από τους παικτες που βοηθησαν όταν ειχα απουσιες…

Και τελος αφησα τους παικτες που ηρθαν με τρειντ…
Monta Ellis:Ηταν το μεγαλο ονομα που πηρα στο τρειντ Wade-Gordon-Dalembert για Ellis-Scola-Duncan(αποδειχτηκε κλεψια υπερ μου,αν και ο Νταλεμπερτ τη συγκεκριμενη περιοδο εκανε παπαδες και Σκολα Ντανκαν ηταν σε πιο ρηχα νερα σε σχεση με το πώς τελειωσαν σε μενα).Εκανε αρκετα καλα παιχνιδια οσο ηταν στο Γκ.Στειτ,μενοντας όμως μακρυα από τα γνωριμα στανταρντς του.Ε,απ όταν πηγε στον Σκαιλς,επιασε πατο,δινοντας πιο πολυ 25αρια και 30αρια παρα τις 40αρες+ του....
Luis Scola:Ξεκινησε χαμηλα,πολύ χαμηλα με μο 25,αλλα στο τελευταιο 1,5 μηνα ανεβηκε αισθητα παιζοντας στο 32-33.
Tim Duncan:Βοηθησε πολύ,κοντρα σε ολους που περιμεναν ότι θα πεσει,αυτος ακομα και λιγο όταν επαιζε,μου εδωσε 40αρια και 50 αρια…
Tayshaun Prince-Darren Collison:Hρθε μαζι με τον Κολισον αντι του Γκει την προτελευταια εβδομαδα,περιμενοντας οτι μαζι θα περνουσαν το σκορ του Ρουνταρου....Αλλα κλαιν,ο πριγκηπας ειχε 2-3 καλα παιχνιδια,ο δε Κολισον χτυπησε κι αυτος.....και μου εδωσε μονο ενα ματς της πλακας......
T.W.Is.M.
Ας ξεκινησω κι εγω τον απολογισμο της σεζον. Της καλυτερης μου σεζον στην τριετια μου στο fantasy.
Για να βαλω ολους τους παιχτες που επαιξαν στην ομαδα μου, θα χρειαστω 2-3 ποστ, γιατι για αλλη μια φορα ανακατεψα το συμπαν(που θα λεγε κι ο Αλεφαντος) με τις ανταλλαγες μου.

Monta Ellis: Ομολογω οτι δεν τον πολυηθελα, γιατι με φοβιζε η παρουσια του Mark Jackson στους Γουοριορς. Που να ξερα τι θα γινοταν οταν πηγε στο Μιλγουοκι... Δεν τα πηγε κι ασχημα σε σχεση μ αυτο που φοβομουν. Ευτυχως τον εδωσα πριν τον αναλαβει ο Σκαιλς.
Kobe Bryant: M-V-P... Επι 5 εβδομαδες ημουν στην κορυφη και ο λογος ηταν η δικη του αποδοση. Σταδιακα επεσε, δε γινοταν αλλωστε να συνεχισει ολη τη σεζον κοντα στο 50 και στο τελος τραυματιστηκε. Κι αυτος ομως ειχε ηδη φυγει πριν τραυματιστει.
Danilo Gallinari: Θετικη παρουσια για οσο ηταν υγιης. Μολις εμεινε εξω για πανω απο ενα μηνα εριξε επιπεδο την ομαδα μου. Δεν προλαβε να γυρισει και ανταλλαχτηκε κι αυτος. Και φυσικα μετα την ανταλλαγη τραυματιστηκε. Ο morrison πρεπει ακομα να βριζει γιατι του τραυματιστηκε στο πρωτο του ματς!
Luis Scola: Αλλος ενας παιχτης που μετα το ξεκινημα δεν πιστεψα. Με απογοητευσε και προσπαθησα να τον ξεφορτωθω. Στο τελος ανεβηκε, αλλα ηταν αργα.
Tim Duncan: Ηρθε στην ομαδα με ανταλλαγη αντι του Bynum λογω της αρχικης τιμωριας του Andrew και της ανυπαρξιας δευτερου σεντερ. Σε αντιθεση με τους αλλους παιχτες που εφυγαν και τραυματιστηκαν, αυτος οχι μονο εμεινε υγιης, αλλα επαιξε καλυτερα. Οσο τον ειχα εγω παντως ηταν ασταθης. Κακο ξεκινημα, καλη συνεχεια και οσο περνουσε ο καιρος ανεβαινε. Δεν επρεπε να ειχε φυγει.
Jose Calderon: Ξεκινησε εντυπωσιακα, επεσε στη συνεχεια και μετα εγινε ανταλλαγη. Ευτυχως δεν τον ειχα οταν τραυματιστηκε.
Amir Johnson: Ασανσερ. Μια επαιζε βασικος, μια σκουπιζε τον παγκο. Μια εκανε 30αρια, μια εμενε στο μονοψηφιο. Επαιζε πιο καλα οταν τον αφηνα εξω παρα οταν τον εβαζα στην 9αδα μου.
Tayshawn Prince: Ειχε μερικες πολυ καλες στιγμες και βοηθησε οσο μπορουσε. Νομιζω οτι κι αυτος οταν εφυγε εχασε καποια παιχνιδια!
Tony Allen: Τον μαζεψα απ τα αζητητα, τον εκανα ανθρωπο και τελικα για χαρη του εκανα ανταλλαγη τον Κομπι Μπραιαντ! Για ελευθερος καλα τα πηγε κι αυτος οσο τον ειχα. Οταν εφυγε φυσικα τραυματιστηκε.
Grant Hill: Ξεκινησε τη σεζον στον παγκο, αλλα οταν βρηκε τη φορμα του βοηθησε κι αυτος κατα διαστηματα. Αξιο μελος της παλιοπαρεας των γεροντιων που μαζεψα φετος. Δεν περιμενε να τον δωσω ανταλλαγη για να τραυματιστει και γι αυτο τον αφησα ελευθερο μολις τραυματιστηκε.
Vince Carter: Ειχε μια καλη περιοδο, που αργησα λιγο να την παρω χαμπαρι και γι αυτο τα μισα του καλα ματς τα περασε στον παγκο μου. Στο υπολοιπο της σεζον συναγωνιζοταν τον Odom, αλλα κι εκει δεν ειχε επιτυχια. Ο Λαμαρ ηταν πολυ χειροτερος...
Dwayne Wade: Ο πιο σταθερος παιχτης που περασε απ την ομαδα μου. Συνεχως γυρω στο 40-45, αλλα δεν εμεινε πολυ. Σιγα μην κρατουσα τετοιο διαπραγματευτικο οπλο για πολυ... Πληρωσε και την παρουσια του Kobe στο ροστερ, αφου ενας απ τους δυο περισσευε και ο Kobe εκεινης της περιοδου δεν εφευγε για κανενα ανταλλαγμα. Οταν εφυγε απο την ομαδα ο Wade επαιξε ακομα καλυτερα, αλλα φυσικα κι αυτος εχασε παιχνιδια.
Samuel Dalembert: Η λεξη πατατα θα περιεγραφε απολυτα την επιλογη του αν δεν υπηρχε ο τυπος απο κατω. Τωρα τον περιγραφω με μια αλλη λεξη: φουσκα. Τον εφερα στην καλυτερη περιοδο του και ποτε οσο τον ειχα δεν επαιξε τοσο καλα. Τουλαχιστον δεν τραυματιστηκε, αλλα παρκαρε στον παγκο συντομα.
Ben Gordon: Αμφιβαλλω αν τον εβαλα εστω και για μια εβδομαδα! Τον αναφερω μονο επειδη τον ειχα στον παγκο οταν εκανε ενα τερατωδες σκορ(νομιζω 81) σε μια μερα. Τις υπολοιπες βεβαια με δικαιωνε που τον αφηνα στον παγκο.
John Wall: Ο παιχτης με το διπλο περασμα απο την ομαδα. Αρχικα ηρθε, ειδε και απηλθε. Εγινε ανταλλαγη πριν προλαβει να παιξει. Μετα επεστρεψε δριμυτερος, αλλα ηταν ασταθης και δεν ικανοποιησε. Την τελευταια κρισιμη εβδομαδα ομως βελτιωθηκε και βοηθησε στη διατηρηση της 4ης θεσης.
Brandon Jennings: Ηρθε μετα απο μια καλη περιοδο, αλλα πανω στο ντεφορμαρισμα του. Δεν ξεκινησε καλα, επεσε κι αλλο μολις ηρθε ο Ellis στο Μιλγουοκι, αλλα στο τελος ηταν απο τους καλυτερους παιχτες μου. Επειδη ειναι παρεξηγημενος fantasιακα, κρινεται θετικα.
Al Jefferson: Αλλο ενα ισχυρο διαπραγματευτικο οπλο, που δε θα μπορουσε να μεινει για παντα στην Death Valley. Ηταν καλος για οσο τον ειχα, αλλα εξισου καλος ηταν και οσο δεν τον ειχα.
JaVale McGee: Γυριζε στην αμυνα οταν οι συμπαιχτες του εκαναν επιθεση! Ετσι και στο fantasy επεσε η αποδοση του οταν επρεπε να ανεβει.
Dwight Howard: Ολοι οι αλλοι τραυματιζονταν οταν εφευγαν απ την ομαδα. Αυτος τραυματιστηκε μολις ηρθε. Επαιξε λιγο και εκανε και ασχημα ματς. Παρηγορια μου ηταν οτι ηρθε σαν ανταλλαγμα του Kobe που επισης τραυματιστηκε.
Ray Allen:Αυτος ηταν ακομα χειροτερος. Μολις ηρθε τραυματιστηκε, μετα εχασε τη θεση του στην πενταδα και στο τελος ξανατραυματιστηκε. Απο μπασκετ δε θυμαμαι να επαιξε και πολυ οσο τον ειχα.
David West: Οσο δε δικαιωσε τον duncan που τον ειχε στην ομαδα του, τοσο δικαιωσε εμενα που τον πηρα. Τις τελευταιες μερες εκανε αρκετα καλα παιχνιδια και βοηθησε.
Tις τελευταιες 2 εβδομαδες μαζεψα απο τα αζητητα διαφορους παιχτες που ο καθενας επαιξε για μια εβδομαδα. Καλυτερος με διαφορα ο Metta World Peace που τον βρηκα την περιοδο που ελειψε ο Kobe και εκανε μεγαλα παιχνιδια.
Για το τελος αφησα τους 2 μοναδικους παιχτες που εμειναν στην ομαδα μου απο την πρωτη ως την τελευταια μερα.
Shawn Marion: Αξιοπρεπης σεζον, με τα πανω της(κυριως οταν ελειψε ο Νοβιτσκι) και τα κατω της(στις τελευταιες εβδομαδες). Για αντιεμπορικος παιχτης που λογω ηλικιας δεν τον ηθελε κανενας, καλα τα πηγε.
Jameer Nelson: Ο αρχηγος της ομαδας. Ο θεος του fantasy. Τι θεος, ημιθεος και βαλε! Το πουλεν μου, που απο τωρα τον κλεινω για το επομενο ντραφτ. Στην αρχη της χρονιας επαιζε χειροτερα κι απ το Felton! Συναγωνιζονταν επαξια για τον τιτλο του "μπιφτεκιου της χρονιας", ετσι στρουμπουλοι που ειναι και οι δυο. Γι αυτο κι εγω εκανα το λαθος να μην τον πιστεψω αρχικα. Με την παροδο του χρονου ομως ανεβηκε και στο τελος εγινε ο ηγετης της ομαδας! Πλεον δεν μπορω να φανταστω Death Valley Demon χωρις τον Α-τζαμιρ το Νελσονα. Προειδοποιω λοιπον ολους τους αντιπαλους μου να μην τον παρουν στο επομενο ντραφτ κι αν καποιος ξεχαστει και τον επιλεξει να μου τον παραχωρησει αμεσως!

Μηπως επρεπε να γραψω για τους υπολοιπους παιχτες του παιχνιδιου που δεν ειχα στην ομαδα μου καθολου? Πιο λιγοι θα εβγαιναν... tongue.gif

Σε γενικες γραμμες παντως η πορεια της ομαδας μου ηταν καλη. Ξεκινησα με ενα ροστερ που 5 χρονια πριν θα ηταν η dream team του NBA fantasy και του Euroleague fantasy και δεν το πιστευα κι εγω ο ιδιος και στο 1/3 της σεζον ημουν στην κορυφη! Μετα η ομας δεν αντεξε, οι ανταλλαγες δε βγηκαν(για ακομα μια φορα), αλλα τερματισαμε στην ψηλοτερη θεση που εχω παρει. Τα παλικαρια μου ομως τα εδωσαν ολα και με τη βοηθεια του θεου καταφεραν να μεινουν στην πρωτη 4αδα(Αγγελος Αναστασιαδης mode). Ευτυχως μειναμε μακρια απο πολλους τραυματισμους(σε σχεση με καποιους αλλους), αφου οι παιχτες πρωτα εφευγαν με ανταλλαγη και μετα τραυματιζονταν! Του χρονου παμε για την κορυφη με αρχηγο το Νελσονα...
Gravedigger
Θα έρθει και το δικό μου ποστ τις επόμενες μέρες...Το μόνο που έχω να πω είναι Admin,πανηγύρισε τώρα που μπορείς! tongue.gif

ΥΓ.O Σταμ κέρδισε δίκαια...Έκανε τις καλύτερες κλεψιές στο draft,και είχε τους λιγότερους τραυματισμούς.Το μόνο που με χάλασε φέτος στο fantasy ήταν ότι ο νικητής είχε βγει ήδη από την μέση της season.
rchos
μολις ξεμεθυσα απο τα παρτυ της πρωτιας ας κανω και εγω το ποστ μου.

τριτη χρονια για τα μαιμουδια του άρτσου.
την πρωτη χρονια εκανα πολυ καλο ξεκινημα και μεχρι τα μεσα της σαιζον ημουν σταθερα στην τριαδα.μετα με καποια αποτυχημενα τρειντ και πολυ ατυχια και τραυματισμους κατεληξα 11ος στο τελος.

περσυ δεθτερη σαιζον πηρα καποια ρισκα στην αρχη συν καποιοι αλλοι τραυματισμοι που ηρθαν νωρις ημουν δεκεμβρη μεχρι και 13ος.τελικα με εκπληκτικο δευτερο μισο κατεληξα τριτος.

φετος στην τριτη μου χρονια και μαθαινοντας απο τα λαθη του παρελθοντος ημουν σταθερα καλος και ψηλα ολη τη σαιζον.εκμεταλευομενος και καποια καλα πικ με αρκετη δοση τυχης καταφερα να παρω μια πολυ ευκολη νικη τελικα.
αφου καταφερα να ξεπερασω και τα βουντου που εκαναν μερικοι για να χασω ολα καλα.

νομιζω το τρειντ με τον αναζ ηταν ολα τα λεφτα.εδωσα τον μετριο χολιντευ και τον συνεχως τραυματια τελικα χαμιλτον για τον ιγκυ αλλα και τον πολυ καλο προς το τελος ντανλιβι.
φυσικα η μεγαλυτερη φετινη αποκαλυψη ο ισπανος ρικι ρουμπιο.λαγος απο το καπελο και σιγουρα το μεγαλυτερο steal ττου ντραφτ.οταν τα βουντου επιασαν και τραυματιστηκε ο τομπσον ηταν αξιος συνεχιστης.ο οποιος θυμιζω ειχε επιλεγει απο το ντραφτ στην τελευταια θεση απο μενα.

κεβιν ντουραντ εκανε επιτελους την χρονια mvp που περιμεναμε και ηταν μακραν ο καλυτερος μου παιχτης.θυμιζω οτι ηθελα τον ροουζ και οχι τον ντουραντ απο το τριτο πικ στο ντραφτ και αν ηταν οποιοσδηποτε αλλος πλιν του αρη μπροστα μου πιθανοτατα να τον ειχα παρει αλλα ευτυχως για μενα δυστηχως για αρη εμεινα με τον ντουραντ.

ντειβιντ λι. ο τρομερος ψηλος μετα απο ενα μετριο ξεκινημα πηρε τα πανω του και εγινε τρελη δυναμη θυμιζοντας τον εαυτο του την εποχη των νικς.ηταν ο καλυτερος μετα τον ντουραντ.

ται λοσον.μετριο ξεκινημα και αυτος.ημουν μισο βημα πριν τον δωσω αντι του χολιντευ ο οποιος ειχε μεγαλυτερες προοπτικες στην αρχη μα ευτυχως στην πορεια ηταν εκπληκτικος και με δικαιωσε που τον κρατησα.

καρλος μπουζερ. σταθερος γυρο στο 32 ολη τη χρονια με εξαιρεση το κακο ξεκινημα μα το φοβερο στην περιπτωση του ειναι οτι αφησε πισω του τον παλιο του εαυτο με τους πολλους τραυματισμους οποτε μπαινει στους πολυ θετικους παιχτες.

ταισον τσαντλερ. αρκετα καλυτερος απο οτι φανταζομουν στο μεγαλυτερο μερος της χρονιας και την περιοδο που τον ειχα βασικο ηταν πανω απο 30 μεσο ορο.

το ιδιο ακριβως συνεβει και με νικολα μπατουμ και ελτον μπραντ.κανανε μεσα στην χρονια καποιες καταπληκτικες περιοδους και τους ειχα βασικους τοτε οποτε μου δωσαν πολυ παραπανω απο οσα δειχνει ο γενικος μεσος ορος τους.
πανω κατω το ιδιο και ο ελευθερος ενα πρωινο χεντο τουρκογλου ο οποιος στην αρχη της σαιζον που αρκετοι παιχτες μου δεν ειχαν βρει ακομη τα πατηματα τους ηταν αρκετα καλος και με βοηθησε.μετα τον πηρε η κατω βολτα και εμεινε κολλημενος στον παγκο.

ουσιαστικα την χρονια την εβγαλα με μια δωδεκαδα παιχτων κατι που μου εδωσε την ευχερια να εχω διαρκως 3 εξτρα επιλογες απο τον παγκο και να βαζω μεσα τους τρεις πιο φορμαρισμενους εκεινη την περιοδο αφηνοντας τους 3 χειροτερους εξω.σε αυτο ημουν και τυχερος φυσικα γιατι πολυ λιγες φορες οι τρεις που δεν διαλεξα για βασικους ηταν εμφανως καλυτεροι απο καποιυς βασικους.φυσικα με αυτον τον τροπο αντιμετωπισα και τους λιγοτερους φυσικα απο τις αλλες δυο χρονιες τραυματισμους που ειχα.

νικητης λοιπον την τριτη χρονια και τωρα αναμονη για του χρονου να προσπαθησω για το ριπιτ.

η νικη αφιερωνεται σε ολο το φορουμ αφου με νικητη τον αντμιν σας ειναι σαν να εχετε νικησει ολοι tongue.gif tongue.gif
morrison
Πρώτα πρώτα νομίζω ότι ήταν μια πολύ περίεργη χρονιά.
Κάναμε ντραφτ χωρίς ουσιαστικά να έχουμε δει preseason με ότι ρίσκο έχει αυτό όταν δεν γνωρίζεις τα rotations.
Έπειτα η συμπιεσμένη σεζόν με τα 66 ματς σε 3,5-4 μήνες ήταν δεδομένο ότι θα έκανε πιο ασταθείς τους παίχτες συν ότι οι τραυματιμοί καιροφυλακτούσαν.Άρα πιστεύω ότι η τύχη φέτος έπαιξε μεγαλύτερο ρόλο από ποτέ...

Να πω για την δική μου ομάδα τώρα.
Ξεκινώ από το ντραφτ...την αρχή του κακού...
Οι επιλογές των δυο πρώτων γύρων ήταν καταστροφικές.Ο Γκόρντον ήταν σαν να μην έπαιξε φέτος και ο Αμάρε στην χειρότερη χρονιά του εδώ και πάρα πολλά χρόνια έμεινε κολημένος λίγο πάνω από το 30.Είχε και αυτός εν τω μεταξύ τα δικά του θέματα,πρώτα κάποια μικροπροβληματάκια στο πόδι νομίζω,μετά ο χαμός του αδερφού του και στο τέλος το πρόβλημα στην πλάτη πάνω που ανέβαινε επί Γούντσον.
Το θέμα είναι ότι αντί για 2 παίχτες γύρω στο 40,βρέθηκα με έναν στο 30 και έναν στο καθόλου. smile.gif
Παρένθεση:μεγάλο λάθος που δεν αντάλλαξα τον Αμάρε νωρίς.Πίστευα ότι θα τον σκότωνα αν τον έδινα στο 31 και προτίμησα να τον περιμένω.Όταν πήγε να βρει ρυθμό τον έπιασε η πλάτη όμως...Θυμάμαι τον Σπύρο να μου δίνει Πάου στην αρχή αλλά δεν...

Αν βγάλεις τις δυο πρώτες επιλογές ήμουν σχετικά ικανοποιημένος από το ντραφτ μου.Σαν τριτοτέταρτες λύσεις είχα δυο 35αρηδες τον Κόνλει και τον Ντενγκ που πήγαιναν καλά,έπειτα κάποιους παίχτες γύρω στο 30 τότε Αρίζα,Τζαβάλ,Κόλισον,Μο και τέλος για 9ο παίχτη είτε τον Μπίσλει που ξεκίνησε σαν 2nd option στην Μινεσότα είτε τον Ντελφίνο που έδινε τα σκοράκια του.

Αλλά είπαμε το πρόβλημα ξεκίνησε πρώτα ότι δεν υπήρξε Γκόρντον και μετά ότι ο Αμάρε δεν έπαιζε σαν φαντασιακός σταρ αλλά σαν ταπεινός 30αρης...
Σαν να μην έφταναν όλα αυτά τις πρώτες εβομάδες(πέρα από τον Γκόρντον) συνεχώς έχανα παίχτες με μικροτραυματισμούς.Είτε μέσα στην 9άδα,είτε έξω από αυτή αν προλάβαινα.
Αμάρε,Αρίζα,Μο όλοι έχασαν κάποια εβδομάδα στην αρχή.
Το αποκωρύφωμα ήταν η διβδόμαδη απουσία του Ντενγκ...
Το κακό είναι ότι στην αρχή με τα rotation πιο σταθερά ήταν πιο δύσκολο να βρεις free agent που να προσφέρει οπότε είχα ταυτόχρονα μια σειρά από κακές επιλογές με Γκέινς,Νόρις Κόουλ,Κόρβερ,Χάρελσον,Ντι Τζέι Γουάιτ,Κάσπι,Βέσελι,Μόνο ο Μπριούερ κάτι προσέφερε...

Κάπως έτσι βρέθηκα στις τελευταίες θέσεις του πινάκα,γύρω στην 13η-14η θέση...

7η εβδομάδα σκάει ο Λιν!
Το ωραίο είναι ότι δεν τον πήρα γιατί ενήργησα γρήγορα αλλά γιατί κανείς δεν ασχολήθηκε...
Ο Λιν με κρατάει μόνος του για τρεις-τέσσερις εβδομάδες μέσα στην ιστορία των τελευταίων θέσεων-κοντά με τους υπόλοιπους,ξαφνικά βρίσκω παίχτη να παίζει κοντά στο 40 από το πουθενά.

Στο ενδιάμεσο έχω ξαναπάρει τον Γουιλσον Τσάντλερ (που τον είχα κόψει γιατί δεν είχα θέσεις στον πάγκο) μιας και διαβάζω ότι η ομάδα είναι κάπου 8η οπότε λέω δεν θα πάει μακριά.Ο τύπος ελευθερώνεται άμεσα από τα Κινέζικα δεσμά αλλά δεν υπογράφει πουθενά για πάρα πολύ καιρό...Άλλη παράνοια από εκεί.

Κάπου εκεί έχουμε και το θρυλικό Τζέισον Σμιθ-Αγιόν θέμα.Είμαι με τον Στέλιο και τσεκάρουμε ότι η Ορλεάνη έχει πολλά ματς το διβδόμαδο του ολ σταρ και ο Λάντρι με τον Οκαφόρ παραμένουν τραυματίες.Μου δίνει την επιλογή,παίρνω Τζέισον Σμιθ που από dtd κάνει να παίξει έναν μήνα,παίρνει Αγιόν που του δίνει ένα πολύ καλό διβδόμαδο...

10η εβδομάδα έχω το Χέιγουντ θέμα.
Τον βάζω γιατί έχει πολλά ματς,είναι βασικός και λέω θα μου κάνει 5 τίμια 20αράκια.
Τραυματίζεται στο πρώτο λεπτό του πρώτου ματς και κάνει σκορ εβδομάδας -0,5...

Σε εκέινη την εβδομάδα πέφτω στιγμιαία 14ος,γυρίζουν τα μυαλά μου και λέω νταξ...το ρίχνουμε στην τρέλα.

Έχω Αμάρε,έχω Λιν...δεν παίρνω και Μέλο;Τουλάχιστον να το διασκεδάσουμε το θέμα...Επίσης κατάλαβα ότι μου λείπουν παίχτες first options στις ομάδες τους,δεν είχα κανέναν.
Μελο,Αιζαια,Ρέι Άλεν για Ντενγκ,Κόνλει,Ντελφίνο!
Ούτε εγώ δεν το πίστευα το τρέιντ...Έπαιρνα 3ο παίχτη από την ίδια ομάδα και έδινα τους μοναδικούς παίχτες μου με σουξέ,τον Κόνλει και τον Ντενγκ.
Ο υπολογισμός με τον Κουτς ήθελε τον Αιζαια 25αρη,έπαιξε κάπου για 32-33 έκτοτε...

Την ίδια εβδομάδα διαβάζω ότι η επιστήμη σήκωσε τα χέρια ψηλά με τον Λόουρι και τρέχω και παίρνω Ντράγκιτς...

Η ομάδα έχει στρώσει αρκετά.Τα τρία Νικς δεν σκίζουν κιόλας αλλά κάτι δίνουν.Ο Ντράγκιτς βαράει 40αρια,ο Αιζάια παίζει καλά και έχω και καλό σχετικά βάθος στην 9αδα με Ρέι Άλεν,Τζαβάλ,Αρίζα και Μο.
Όμως αυτό το βάθος μου επέτρεψε επίσης να κάνω ανταλλαγές και να παίρνω τον τοπ παίχτη του τρέιντ.
Κέιμαν,Γκαλινάρι,Πρινς για Μο,Αρίζα,Τζαβάλ,Ρέι Άλεν.
Ο Γκαλίναρι θυμίζει Χειγουντίδι και τραυματίζεται στο πρώτο ημίχρονο του πρώτου ματς της εβδομάδας.Κάνει να γυρίσει 3 εβδομάδες,όταν γύρισε δεν είχε ρυθμό και μόνο την τελευταία εβδομάδα προσέφερε.
Ο Κρις ήταν τίμιος παίζοντας στο 32 μέχρι την προτελευταία εβδομάδα.

Κάπου εδώ γυρίζει και ο Τσάντλερ που δεν παίζει καλά αλλά μου δίνει έξτρα λύσεις για νέα τρέιντς.
Τελικά τον ανταλάσσω με Τέρνερ όταν ήθελα επειγόντως 2αρι.Καλά το ρίσκαρε ο Κυριάκος πάντως,θα μπορούσε να του δώσει ανέλπιστους πόντους και ας αποδείχθηκε ότι δεν θα ξαναπάταγε ποτέ παρκέ για φέτος...

Τσιμπάω και έναν Χίκσον μόλις αποδέσμευτηκε από Κινγκς.Πάει στο Πόρτλαντ και οτραυματισμός Λαμάρκου του δίνει ανταλλακτική αξία.

Τελευταίες εβδομάδες κάνω άλλα δύο τρέιντς που μου δίνουν Γκέι,Νας,Τιγκ για Πρινς,Κόλισον,Χίκσον,Τέρνερ.

Νομίζω ότι στο τελείωμα έχω καταφέρει να φτιάξω καταπληκτικό ρόστερ,το ντεμαράζ γίνεται και πιάνω την 9η θέση.
Θεωρώ ότι άργησα να κινηθώ πολύ στις ανταλλαγές,αν το είχα κάνει νωρίτερα ίσως να προλάβαινα κάτι παραπάνω.
Στο τέλος πάντως σκεφτόμουν ότι από το τίποτα έχω φτιάξει ρόστερ πρωταθλητισμού, κάνω 3 σερί εβδομάδες σκορς μέσα στην πρώτη 3άδα και όλα αυτά ενώ οι ατυχίες δεν έχουν σταματήσει.
Την ίδια στίγμη είχα Αμάρε εκτός,Λιν ντροπαρισμένο,Γκόρντον να χάνει πιο πολλά ματς από όσα έπαιξε,Κέιμαν έξω την διπλή.Και όμως...


Γενικά να πω ότι Σταμάτης πήρε δίκαια το πρωτάθλημα.Έκανε καλό ντραφτ,καλές ανταλαγές και τράβηξε καλούς ελεύθερους.Φυσικά είχε και τύχη...
Από τους πρώτους 7,θεωρώ πιο άτυχα τα Σμερφς...Είχαν μέσα στα 2-3 καλύτερα ρόστερ χαλαρά αλλά δεν είχαν ρέντα....
(Κουτς για σένα αυτό,για να δεις ότι δεν είμαι προκλητικός tongue.gif )

Από 8η θέση και κάτω όλοι λίγο-πολύ είχαν αρκετή ατυχία.Νομίζω πολύ καλή ομάδα είχε ο Τζίνο...

Για το τέλος να καταθέσω την πρόταση του χρόνου να αυξηθούν,είτε οι ομάδες σε 16-18 είτε αν μείνουν 15, θα προτιμούσα να γίνει 10αδα αντί για 9αδα μέσα.
Νόμιζω ότι τώρα είναι σχετικά εύκολο να φτιάξεις ένα all star ρόστερ(όλοι είχαμε λίγο-πολύ) οπότε πολλά κρίνονται στις λεπτομέρεις και στην τύχη...Θα ήθελα να τράβαμε παίχτες από πιο βαθιά στους free agents...

Άντε και του χρόνου... smile.gif

(αυτό δεν ήταν απολογισμός,το ημερολόγιο του Morrison ήταν tongue.gif )
spursforthe5
του χρονου εχω κλεισει θεση το εχω ποσταρει και στην αρχη του τοπικ smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(spursforthe5 @ May 29 2012, 23:01 ) *
του χρονου εχω κλεισει θεση το εχω ποσταρει και στην αρχη του τοπικ smiley.gif

Θελω και εγω να παιξω. smile.gif Αλλα επειδη παιζω και σε αλλα 3 ηδη αβ υπαρχει καποιο παιδι που δεν παιζει αλλου τοτε αποσυρω την υποψηφιοτητα μου.

Παντως νομιζω οτι μπορει να γινει και μια αυξηση των ομαδων.Απο 15 παικτες να παει στις 20 ομαδες των 13 παικτων.Ετσι θα γινει ακομα πιο ωραιο.
j-kidd13
Πωωω...Θελει 6 μηνες σχεδον ακομα μεχρι τη νεα σεζον...
Πως περναει ο καιρος μεχρι τοτε???????
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ May 31 2012, 13:25 ) *
Πωωω...Θελει 6 μηνες σχεδον ακομα μεχρι τη νεα σεζον...
Πως περναει ο καιρος μεχρι τοτε???????


Εσύ πρέπει να κάτσεις να μελετήσεις πολύ καλά αυτό το εξάμηνο, γιατί φέτος πιάστηκες αδιάβαστος... smiley.gif
Pierce
Λογικα, θα φτιαχτει και δευτερη λιγκα, μιας και εχουμε αρκετες συμμετοχες, οποτε θα δουμε πως θα γινει. Να αυξηθουν και αλλο οι ομαδες δεν το βλεπω. Νομιζω ειναι η χρυση τομη οι 15.
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ May 31 2012, 13:30 ) *
Εσύ πρέπει να κάτσεις να μελετήσεις πολύ καλά αυτό το εξάμηνο, γιατί φέτος πιάστηκες αδιάβαστος... smiley.gif


Kαλα καλα...Ασε το φετος...
Ημουν απο τα καλα νοσοκομεια της σεζον...
Τερμα τα παλτα απο του χρονου....tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(j-kidd13 @ May 31 2012, 13:25 ) *
Πωωω...Θελει 6 μηνες σχεδον ακομα μεχρι τη νεα σεζον...
Πως περναει ο καιρος μεχρι τοτε???????

Στην ουσια ειναι 4 μηνες.Ο Οκτωβριος ειναι ο μηνας του ντραφτ και της πρισεζον οποτε δεν πιανεται.

Εγω παιζω φαντασυ nfl και mlb ετσι απλα για να περνα η ωρα και για τα add-drop αλλα αμα δεν σου αρεσει το αθλημα δεν σου αρεσει και το φαντασυ.Δεν υπαρχει παιχνιδι σαν το nba fantasy.Απλα εθισμος. shot.gif

QUOTE(pierce21 @ May 31 2012, 13:32 ) *
Λογικα, θα φτιαχτει και δευτερη λιγκα, μιας και εχουμε αρκετες συμμετοχες, οποτε θα δουμε πως θα γινει. Να αυξηθουν και αλλο οι ομαδες δεν το βλεπω. Νομιζω ειναι η χρυση τομη οι 15.

Ναι ρε φιλε πολυ καλη ιδεα να φτιαχτει δευτερη λιγκα. 41.gif Στο μπαζερ μπιτερ που παιζω εχουμε δυο λιγκες των 20 ομαδων που απο την πρωτη λιγκα υποβιβαζονται οι 3 τελευταιοι των πλει οφ.Αντιθετα ανεβαινουν απο την β οι 3 πρωτοι.

Αυτπ που δεν μου αρεσει στην λιγκα σας ειναι οτι παιζουν βασικοι μολις 9 παικτες και υπαρχουν πολλοι παγκιτες.

QUOTE(j-kidd13 @ May 31 2012, 13:32 ) *
Kαλα καλα...Ασε το φετος...
Ημουν απο τα καλα νοσοκομεια της σεζον...
Τερμα τα παλτα απο του χρονου....tongue.gif


Εγω εκανα εγκληματα φετος.Πηρα απο τους ελευθερους τον Πεκοβιτς οταν εφτασε στο πικ του και τον εκανα τρειντ με τον Μπισλευ.Απο την στιγμη που πηρα τον Μπισλευ ο Ειντελμαν τον εριξε πολυ στο ροτεισον της Μινεσοτα και επαιζε ελαχιστα.

Ηθικο διδαγμα ΟΧΙ τρειντ.Του χρονου δεν θα κανω κανενα.
j-kidd13
QUOTE(HLR CENATION @ May 31 2012, 14:07 ) *
Εγω εκανα εγκληματα φετος.Πηρα απο τους ελευθερους τον Πεκοβιτς οταν εφτασε στο πικ του και τον εκανα τρειντ με τον Μπισλευ.Απο την στιγμη που πηρα τον Μπισλευ ο Ειντελμαν τον εριξε πολυ στο ροτεισον της Μινεσοτα και επαιζε ελαχιστα.

Ηθικο διδαγμα ΟΧΙ τρειντ.Του χρονου δεν θα κανω κανενα.

Χωρις τρειντ χανεται το νοημα του παιχνιδιου....... smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(j-kidd13 @ May 31 2012, 14:09 ) *
Χωρις τρειντ χανεται το νοημα του παιχνιδιου....... smiley.gif

Ειδα και εμενα που εκανα.χαχα... smiley.gif

Εγω ειμαι της αποψης οτι καλυτερα να χασεις απο ενα κακο ντραφτ παρα απο ασχημα τρειντ.
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ May 31 2012, 13:32 ) *
Λογικα, θα φτιαχτει και δευτερη λιγκα, μιας και εχουμε αρκετες συμμετοχες, οποτε θα δουμε πως θα γινει. Να αυξηθουν και αλλο οι ομαδες δεν το βλεπω. Νομιζω ειναι η χρυση τομη οι 15.


Συμφωνω κι εγω. Ειδικα αν υπαρχουν πολλες συμμετοχες απο rookies, μπορουν ολοι να μπουν στη δευτερη λιγκα και οι 3 πρωτοι πχ να παιξουν το 2013-14 στην πρωτη, ενω οι 3 τελευταιοι της πρωτης λιγκας να παιξουν στη δευτερη, ετσι ωστε να εχει ενδιαφερον και για οσους μεινουν πισω και να μην το παρατησουν.
(εμενα φυσικα με συμφερει γιατι οταν μπηκα εγω ηταν λιγοτερες οι συμμετοχες και δε χρειαστηκα τετοιες ιστοριες, ενω τωρα που τερματισα 4ος παιζω κανονικα και του χρονου tongue.gif )
HLR CENATION
Ξερω οτι ειναι λιγο νωρις για την ερωτηση που θα κανω αλλα επειδη εχω αρχισει ηδη την προετοιμασια μου για την νεα χρονια tongue.gif ,η δευτερη λιγκα θα γινει τελικα?Και αν ναι ποσοι θα συμμετεχουν?

Ευχαριστω wink.gif ...
giorgos14
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 5 2012, 23:13 ) *
Ξερω οτι ειναι λιγο νωρις για την ερωτηση που θα κανω αλλα επειδη εχω αρχισει ηδη την προετοιμασια μου για την νεα χρονια tongue.gif ,η δευτερη λιγκα θα γινει τελικα?Και αν ναι ποσοι θα συμμετεχουν?

Ευχαριστω wink.gif ...


Και μενα θα με ενδιεφερε πολυ η προοπτικη να λιωσω λιγακι στο φαντασυ απο το νεο ετος...
rchos
καποια στιγμη αργοτερα στο τελος του καλοκαιριου θα ανοιξει νεο τοπικ για να ζητησουμε συμμετοχες.

αν οι συμμετοχες ειναι αρκετες ναι θα φτιαχτει και μια νεα λιγκα κατι σαν δευτερη κατηγορια μαλλον.

αν εχουμε οντως αρκετες συμμετοχες και φτιαχτει και δευτερη λιγκα οι παλιοι θα συμμετασχουν στην μια και οι καινουριοι στην δευτερη.

αν δεν συμπληρωθουν ολες οι θεσεις στην πρωτη απο τους παλιους ισως καποιοι νεοι να ερθουν και στην πρωτη.

αυτα θα τα δουμε στην πορεια αφου δουμε ποσες συμμετοχες εχουμε.
giorgos14
QUOTE(rchos @ Jul 6 2012, 14:16 ) *
καποια στιγμη αργοτερα στο τελος του καλοκαιριου θα ανοιξει νεο τοπικ για να ζητησουμε συμμετοχες.

αν οι συμμετοχες ειναι αρκετες ναι θα φτιαχτει και μια νεα λιγκα κατι σαν δευτερη κατηγορια μαλλον.

αν εχουμε οντως αρκετες συμμετοχες και φτιαχτει και δευτερη λιγκα οι παλιοι θα συμμετασχουν στην μια και οι καινουριοι στην δευτερη.

αν δεν συμπληρωθουν ολες οι θεσεις στην πρωτη απο τους παλιους ισως καποιοι νεοι να ερθουν και στην πρωτη.

αυτα θα τα δουμε στην πορεια αφου δουμε ποσες συμμετοχες εχουμε.


κανενα προβλημα με τη β και λογικο να γινει ετσι...ασχετα που καταβαθος με φοβαστε για αυτο με υποβιβαζετε... smiley.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
HLR CENATION
Και εγω καπου που παιζω εχει δυο κατηγοριες.Α και Β.

Δεν εχω προβλημα να ειμαι στην β .Φυσιολογικο ειναι.

Και μια χαζη ερωτηση.Αμα συμπληρωθουν οι συμμετοχες και για την δευτερη κατηγορια(μεγαλο φορουμ ειμαστε τιποτα δεν αποκλειω) τι θα γινει μετα?Φουτμπολ λιγκ δυο η θα μεινει εξω κοσμος?
aegeansheed
Σε αυτήν την περίπτωση θα μπουν τα ονόματα των συμμετεχόντων σε μια κατάσταση και θα πάρουν ένα ποσοστό πιθανοτήτων, που θα βγει (περίπου) ως εξής:

* από τον αριθμό των έγκυρων/αξιόλογων posts προς το συνολικό αριθμό των posts στα threads του subforum του NBA. Άρα όποιος ποστάρει πολύ πιθανόν να έχει μειονέκτημα εδώ. Τα off-topic εννοείται θα μετρούν στον παρονομαστή αρνητικά.

* από τον αριθμό των threads που έχει ανοίξει κάποιος χρήστης (στις περισσότερες περιπτώσεις προφανώς θα μετρούν θετικά και θα είναι πλεονέκτημα σε σχέση με κάποιον που δεν είναι ιδιαίτερα ενεργός, αλλά αυτό θα έχει συγκεκριμένο συντελεστή και μικρότερη βαρύτητα σε σχέση με το παραπάνω κριτήριο.

* η ποιότητα των αγαπημένων παικτών που δηλώνονται στο profile του χρήστη, βάσει του hall of fame probability της BRef (προλαβαίνετε να βάλετε Wilt, Jordan κλπ...)

* η ομάδα που είναι ο κάθε χρήστης. Αυτό θα γίνεται γνωστό έπειτα από επισκόπηση των posts, ακόμα και αν ο χρήστης δεν έχει δηλώσει ευθέως τί ομάδα είναι κάπου, αυτό μπορεί να γίνει γνωστό, μιας και οι mods έχουν τη δυνατότητα να δουν τί ψήφισε ο καθένας σε ψηφοφορίες και γενικά άλλες data mining τεχνικές για να διαπιστεθεί αυτό.

* προσωπική συνέντευξη

* συμμετοχή σε basketforum meeting θα μετρήσει θετικά

* αμετάκλητη δήλωση ότι ο υποψήφιος πρόκειται να αντέξει στις πιέσεις του spysta για trade


P.s. Η formula για τον υπολογισμό ακομη τελειοποιείται από την επιστημονική ομάδα του basketforum και δεν αποκλείονται εκπλήξεις...Αυτό μόνο. Τέλοςςς
HLR CENATION
QUOTE(aegeansheed @ Jul 6 2012, 18:39 ) *


Χαχα... smiley.gif Αν μετρανε ομαδες και αγαπημενοι παικτες τοτε εγω μενω σιγουρα εξω. 68.gif
j-kidd13
QUOTE(aegeansheed @ Jul 6 2012, 18:39 ) *
* αμετάκλητη δήλωση ότι ο υποψήφιος πρόκειται να αντέξει στις πιέσεις του spysta για trade


Προκειται για την μακραν της δευτερης δυσκολοτερη διαδικασια.
Ο φερων εις περας τις preseason επιθεσεις για trade απο τον σπυστα κερδιζει επαξια θεση στη λιγκα.
HLR CENATION
QUOTE(j-kidd13 @ Jul 6 2012, 18:55 ) *
Προκειται για την μακραν της δευτερης δυσκολοτερη διαδικασια.
Ο φερων εις περας τις preseason επιθεσεις για trade απο τον σπυστα κερδιζει επαξια θεση στη λιγκα.

Kαλα εγω φετος δεν θα κανω τρειντ οποτε θα κερδισω επαξια την θεση μου στην λιγκα. smiley.gif

Γιατι περυσι που εκανα πολλα δεν καταφερα τιποτα.Θα δουλευω μονο με ελευθερος οπου σιγουρα θα κατακτησω το πρωταθλημα στα add οπως αλλωστε το εχω κατακτησει σε οποια λιγκα παιζω τα δυο χρονια που ασχολουμαι με το αθλημα. wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Jul 6 2012, 18:39 ) *
* αμετάκλητη δήλωση ότι ο υποψήφιος πρόκειται να αντέξει στις πιέσεις του spysta για trade



QUOTE(j-kidd13 @ Jul 6 2012, 18:55 ) *
Προκειται για την μακραν της δευτερης δυσκολοτερη διαδικασια.
Ο φερων εις περας τις preseason επιθεσεις για trade απο τον σπυστα κερδιζει επαξια θεση στη λιγκα.


Αν μαλιστα προσθεσουμε την πολυμηνη στερηση λογω υπηρεσιας στη μαμα πατριδα, καταλαβαινουμε οτι η επομενη σεζον θα ειναι δυσκολη για ολους τους διαπραγματευτες!
Να προσθεσω κι αλλο ενα κριτηριο:
*η δυνατοτητα υποβολης αντιπροτασης σε μια απο τις τριπλες/τετραπλες ανταλλαγες που σιγουρα θα του προτεινω, οπου θα εχω ανακατεψει τη μιση λιγκα με σκοπο να παρω παιχτες που δε θα με βοηθησουν στη βαθμολογια, αλλα θα μετατρεψουν σε ακομα πιο cult την ομαδα μου! Μπροστα τους η ανταλλαγη που θα κανει το Ορλαντο για το Χαουαρντ θα μοιαζει με αριθμητικη δημοτικου... smiley.gif
sacarame
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 6 2012, 18:59 ) *
Kαλα εγω φετος δεν θα κανω τρειντ οποτε θα κερδισω επαξια την θεση μου στην λιγκα. smiley.gif

Γιατι περυσι που εκανα πολλα δεν καταφερα τιποτα.Θα δουλευω μονο με ελευθερος οπου σιγουρα θα κατακτησω το πρωταθλημα στα add οπως αλλωστε το εχω κατακτησει σε οποια λιγκα παιζω τα δυο χρονια που ασχολουμαι με το αθλημα. wink.gif



Πώς φαίνεται ο νέος που δεν ξέρει τα φανταζιακά του μπασκετφόρουμ.... smiley.gif

Θα φρίξει το σκυλί και θα γ%$#&*^ ο Διας και του χρόνου... shot.gif shot.gif
HLR CENATION
QUOTE(sacarame @ Jul 10 2012, 21:37 ) *
Πώς φαίνεται ο νέος που δεν ξέρει τα φανταζιακά του μπασκετφόρουμ.... smiley.gif

Θα φρίξει το σκυλί και θα γ%$#&*^ ο Διας και του χρόνου... shot.gif shot.gif

ΧΑΧΑ!!!

Μιλας σε καποιον που κανει περιπου 100 add-drop το χρονο και δεν κανει καθολου τρειντ.Μονο περυσι σε μια λιγκα εκανα πολλα και δεν μου βγηκανε κιολας.Φετος ουτε 1.

Θα το δειτε αν καταφερω να μπω σε καποια απο τις δυο λιγκες του μπασκετφορουμ... smiley.gif

ΥΓ Το καλο για μενα ειναι οτι φετος που θα βαζει τα ματς ο ΟΤΕ θα τα παρακολουθω λαιβ και θα αρπαζω τους καλους ελευθερους.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 10 2012, 22:02 ) *
ΥΓ Το καλο για μενα ειναι οτι φετος που θα βαζει τα ματς ο ΟΤΕ θα τα παρακολουθω λαιβ και θα αρπαζω τους καλους ελευθερους.


Επρεπε να ειχα ανακαλυψει το fantasy πριν 8 ή 9 χρονια. Θα εβλεπα καθε βραδυ live ματς, θα τα σχολιαζα(αποθεωνοντας Α-τζαμιρ Νελσονα φυσικα) και θα μαζευα οτι ελευθερο παιχτη εβλεπα μπροστα μου για να τον κανω drop το επομενο βραδυ!
Μονο καθε τελευταια Κυριακη του μηνα δε θα ειχε ΝΒΑ το προγραμμα... wink.gif

Αααα...κλεινω απο τωρα το Νελσονα για το επομενο fantasy. Μην τολμησει και τον παρει κανεις, θα νιωσει την οργη της Death Valley... smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 10 2012, 22:30 ) *
Επρεπε να ειχα ανακαλυψει το fantasy πριν 8 ή 9 χρονια. Θα εβλεπα καθε βραδυ live ματς, θα τα σχολιαζα(αποθεωνοντας Α-τζαμιρ Νελσονα φυσικα) και θα μαζευα οτι ελευθερο παιχτη εβλεπα μπροστα μου για να τον κανω drop το επομενο βραδυ!
Μονο καθε τελευταια Κυριακη του μηνα δε θα ειχε ΝΒΑ το προγραμμα... wink.gif

Αααα...κλεινω απο τωρα το Νελσονα για το επομενο fantasy. Μην τολμησει και τον παρει κανεις, θα νιωσει την οργη της Death Valley... smiley.gif


smiley.gif Επειδη φετος θα παρω νωρις δυο σεντερ λογικα θα αργησω να παρω γκαρντ.Αρα οπως καταλαβαινεις φιλε ενα νεο feud ξεκινα αναμεσα στον John Cena και τον Undertaiker που θα κρατησει περιπου 3 μηνες για να μαθουμε τον νικητη.
Tobias Funke
QUOTE (aegeansheed @ Jul 6 2012, 18:39 ) *
Σε αυτήν την περίπτωση θα μπουν τα ονόματα των συμμετεχόντων σε μια κατάσταση και θα πάρουν ένα ποσοστό πιθανοτήτων, που θα βγει (περίπου) ως εξής:
.
.
.
.
.
.
.
.


Σου έχω καλύτερο που θα σου αρέσει. Nα βρουν σε ποιές φάσεις και σε ποιούς παίκτες αντιστοιχούν τα παρακάτω gifs με παράθεση του αντίστοιχου βίντεο:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Τα υπόλοιπα εδώ.

Καλό καλοκαίρι, επιστρέφω στη σπηλιά μου.




This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.