Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Fantasy 11-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Ginobili
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 23 2011, 13:56 ) *
Εδω εχουμε καλο sg!Απο το πανω πανω ραφι... wink.gif
Μηπως να το σκεφτεις λιγο?

Ντάνκαν+Τζέφερσον για Μπάινουμ+Έλις πως σου φαίνεται? Εγώ το σκέφτομαι...
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Dec 23 2011, 16:46 ) *
Ντάνκαν+Τζέφερσον για Μπάινουμ+Έλις πως σου φαίνεται? Εγώ το σκέφτομαι...


Μολις το πρωτοδιαβασα αρχισα να γελαω γιατι νομισα οτι εννοουσες Ριτσαρντ Τζεφερσον. Μετα θυμηθηκα οτι εχεις και τον καλο Τζεφερσον.
Ginobili
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 23 2011, 16:04 ) *
Μολις το πρωτοδιαβασα αρχισα να γελαω γιατι νομισα οτι εννοουσες Ριτσαρντ Τζεφερσον. Μετα θυμηθηκα οτι εχεις και τον καλο Τζεφερσον.

Καλά άμα είχα την Ρίτσαρντ...σιγά μην στην έδινα...θα την κρατούσα στον πάγκο 2-3 μήνες να γουστάρει η Π^%*αρα,και μετά θα την αντικαθιστούσα με τον χειρότερο σε σκορ παίκτη του fantasy...έτσι για να την ξεφτιλίσω την σιχαμένη!!!
rchos
επειδη ακουω διαφορα απο δεξια και αριστερα για τις ομαδες και ποιες ειναι καλες και ποιες οχι εγω ενα θα πω.

μην υποτιματε την καρδια του πρωταθλητη....

αυτο μονο τελος...
spysta
QUOTE(pierce21 @ Dec 23 2011, 12:14 ) *
Καμία λογική ph34r.gif . ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΕΙ ΔΙΑΟΛΕ ΑΣΕ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙ ΗΣΥΧΟ

laugh.gif laugh.gif laugh.gif ισχυει ρε συ !!πωωω γυρισα το πρωι και απλα χαζευα στο πισι
rchos
QUOTE(spysta @ Dec 23 2011, 19:46 ) *
laugh.gif laugh.gif laugh.gif ισχυει ρε συ !!πωωω γυρισα το πρωι και απλα χαζευα στο πισι


σημερα οταν γυρισεις σπιτι απο το ξενυχτι με το νουμερο 2 παρε με τηλ να ξυπνησω να περιμενω την νεα βλακεια σου tongue.gif
spysta
QUOTE(rchos @ Dec 23 2011, 17:48 ) *
σημερα οταν γυρισεις σπιτι απο το ξενυχτι με το νουμερο 2 παρε με τηλ να ξυπνησω να περιμενω την νεα βλακεια σου tongue.gif

ρε το ειδα το πρωι .. και λεω .. μλκ δεν παιζει να το εκανα !!! laugh.gif laugh.gif
γαμω τα τανκερειλ μεσα μου
thrylos7
Ρε ποιός έχει κανέναν καλό ψηλό;
Anaz
QUOTE(thrylos7 @ Dec 23 2011, 21:30 ) *
Ρε ποιός έχει κανέναν καλό ψηλό;
ποσα credits προσφερεις? tongue.gif


QUOTE(morrison @ Dec 22 2011, 18:48 ) *
Συν,
kostasvc15-Slam Drunkers
A. Iguodala-Pireus Iguodalas
sacarame- Los Angeles Lazers
sarunas- The Losers
T.W.Is.M- Death Valley Demon
και φυσικά,
Αnaz-Compton Niggaz

Αυτοί είμαστε,να μας χαιρόμαστε! smiley.gif

Κατά τα άλλα με μία πρώτη ματιά μου αρέσει πολύ το ρόστερ του A.Iguodala,οι Rchos Monkeys μου μοιάζουν δυνατοί και ας γκρινιάζει ο mr.Σταμ, η ομάδα του Anaz επίσης καλή όπως και του Στέλιου.

Θα έβαζα και τα στρουμφάκια μέσα(καλό ντραφτ από τον Κουτς) άλλα όπως είπαμε είναι θέμα χρόνου να μπει ο Σπύρος και να ανακατώσει το σύμπαν... tongue.gif
εμενα μ'αρεσει η δικη σου και του sarunas οπως εριξα μια ματια σε ολες. Αντιθετως δεν μ'αρεσει καθολου η δικη μου.Δεν μ'αρεσε το νο.1 στο ντραφτ. Εχω γεμισει στοιχηματα μου φαινεται.

Κυριοι, το πηρα αποφαση. Ο Λεμπρον δεν πωλειται. Φετινο πουλεν ο ομαρφαντρας λεμε!! smiley.gif
rchos
θελεις κανεις ελτον μπραντ και νικολασ μπατουμ?

οπωσδηποτε να υπαρχει αξιοπρεπες sg ανταλαγμα.
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Dec 24 2011, 14:18 ) *
θελεις κανεις ελτον μπραντ και νικολασ μπατουμ?

οπωσδηποτε να υπαρχει αξιοπρεπες sg ανταλαγμα.


Για κανενα αλλο πακετο πιο υψηλου επιπεδου, σου δινω και sg υψηλου επιπεδου.
Ginobili
Μέχρι τι ώρα προλαβαίνουμε για να κλείσουν τα ρόστερ? 6?
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Dec 25 2011, 12:21 ) *
Μέχρι τι ώρα προλαβαίνουμε για να κλείσουν τα ρόστερ? 6?


Νομιζω μεχρι τις 7 που ξεκιναει το πρωτο παιχνιδι.
Ginobili
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 25 2011, 13:50 ) *
Νομιζω μεχρι τις 7 που ξεκιναει το πρωτο παιχνιδι.

Ωραία...αλλά απάντησε πιο νωρίς στην προσφορά μου... tongue.gif
Στην Απίστευτα Μοναδική ήθελα να πω προσφορά μου.... laugh.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Dec 25 2011, 14:53 ) *
Ωραία...αλλά απάντησε πιο νωρίς στην προσφορά μου... tongue.gif
Στην Απίστευτα Μοναδική ήθελα να πω προσφορά μου.... laugh.gif


Θα σου απαντησω μεχρι τις 5 που θα ειμαι σπιτι. Θα απαντουσα στις 6.55 αλλα δε θα εχω γυρισει ακομα. tongue.gif
Nuntius
7 το απόγευμα ή τα ξημερώματα ρε παίδες? tongue.gif
benchwarmer
Και η πρωτη μεγαλη εμπνευση της χρονιας ειναι γεγονος, αφησα στον παγκο τον Μπας icon_tomato.gif
rchos
μηπως να το ληγαμε βρε παιδια? smiley.gif
Pierce
Με 29/79 σουτ μαλλον δεν πας πουθενα :thinking: . Καλα θα κανουν τα παρταλια να ξυπνησουν γιατι θα τους παρει και θα τους σηκωσει
j-kidd13
Παρακαλουνται ορισμενοι παικτες μου οπως αποκαταστησουν ΑΜΕΣΑ τα χθεσινα εγκεφαλικα που μου προκαλεσαν.....
aegeansheed
Kris Humphries κύριοι...αυτό μου έλειπε να κάθομα να βλέπω Nets φέτος...
morrison
Ωραία η κίνηση του Στέλιου με τον Jerebko.
O Σουηδός ήταν starter χτες,έπαιξε καλά και ίσως κρατηθεί σε μεγάλα λεπτά συμμετοχής ακόμα και μετά την επιστροφή του Charlie.


Πολύ άσχημα ως τώρα ο Οdom που έχει καταστρέψει τον Anaz...

Tα ίδια και ο J-Rich...
sacarame
QUOTE(morrison @ Dec 27 2011, 15:57 ) *
Ωραία η κίνηση του Στέλιου με τον Jerebko.
O Σουηδός ήταν starter χτες,έπαιξε καλά και ίσως κρατηθεί σε μεγάλα λεπτά συμμετοχής ακόμα και μετά την επιστροφή του Charlie.


Ναι κι εγώ θα την χαρακτήριζα μεγάλη κίνηση... icon_drunk.gif 69.gif icon_drunk.gif 69.gif


Βασικά παραξενεύτηκα πολύ που τον βρήκα στους FA, και με την ανυπαρξία των Πίστονς μπορεί να δώσει και καλά νουμερα...

Όσο για τον Τσάρλι, να σας δείξω την κούκλα με την οποία παίζω από σήμερα...

Anaz
QUOTE(morrison @ Dec 27 2011, 15:57 ) *
Πολύ άσχημα ως τώρα ο Οdom που έχει καταστρέψει τον Anaz...
Γ@μησε τα!!! angry_red.gif Δεν προλαβα να τον σπρωξω και σε κανα trade που'θελα.. 19.gif
To νου σου Bosh..
morrison
QUOTE(sacarame @ Dec 27 2011, 16:24 ) *
Όσο για τον Τσάρλι, να σας δείξω την κούκλα με την οποία παίζω από σήμερα...



Άμα πιάσει το tip ρε εσύ, μου την δανείζεις 1-2 μέρες να παίξω??? smiley.gif

rchos
δευτερη μερα στη σειρα πρωτος....

μιλαμε για μεγαλεια...

αυτος ειναι ο αντμιν!


(τα γραφω σημερα γιατι με τα σκορ που κανω απο αυριο ξεχναω την πρωτια και δεν την ξαναβλεπω)
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Dec 27 2011, 20:28 ) *
δευτερη μερα στη σειρα πρωτος....

μιλαμε για μεγαλεια...

αυτος ειναι ο αντμιν!


(τα γραφω σημερα γιατι με τα σκορ που κανω απο αυριο ξεχναω την πρωτια και δεν την ξαναβλεπω)


Αυριο με βλεπω να ζηταω εγω τη ληξη... smiley.gif
duncan21
Πετάνε τα Στρουμφάκια!Τη διαφορά στο ρόστερ της ομάδας την κάνει ο γαμπρός του Parker φυσικά laugh.gif .

υ.γ RAY ALLEN----> wub.gif wub.gif wub.gif
morrison
QUOTE(duncan21 @ Dec 29 2011, 12:55 ) *
Πετάνε τα Στρουμφάκια!


Aυτό σίγουρα... tongue.gif

T.W.Is.M.
Μετα απο μια μερα ξεκουρασης ετοιμαστειτε. Το σκοταδι θα απλωθει πανω απο το fantasy, οι αντιπαλοι θα κειτονται ανημποροι να αντιδρασουν και μονο μια ομαδα θα σταθει στο υψος της.
Η κορυφη επιστρεφει στην Death Valley...
morrison
Τεράστιος Κωστής,άρπαξε Marshon Brooks 5 λεπτά πριν μπω να τον καβαντζώσω... smile.gif
Aπό που πετάχτηκες ρε εξαφανισμένε?Τώρα βρήκες?
aegeansheed
To έβλεπα...βασικά ήταν το 1ο παιχνίδι που έβλεπα φέτος.

Το είχα σχεδιάσει τέλεια: έφτιαξα ό,τι συνδυασμό υπήρχε με ζυμωτό ψωμί (really, ρωτήστε τον sacarame) συνοδεία ζύθου οφ κορς και θα απολάμβανα τα ρεψίματά μου στο μεσοδιάστημα μεταξύ των δέκα λεπτών της αρχής της χώνεψης και της έναρξης του παιχνιδιού της βεντέτας μου, του "είμαι ο καλύτερος pg στην Οθωμανία" Deron Williams.

Χρειάστηκαν 3 λεπτά αγώνα για να πω στον online φίλο μου χαρακτηριστικά "sapioi oi Nets"...Όπως καταλαβαίνεις φίλτατε, ο μόνος τρόπος να διασκεδάσω την τραγική μου κατάσταση να παρακολουθώ Nets 2μιση ώρα το βράδυ, ήταν να διώξω τον χειρότερο παγκίτη μου, που χθες ανακάλυψα ότι δεν παίζει στη Utah, αλλά (τι θλιβερή έκπληξη) και αυτός στους ελεεινούς Nets. Μετά απ' αυτό ο πιτσιρικάς αφρομαν ήταν ήδη dirty thirty.
Το άρρωστο και ανησυχητικό είναι ότι έτσι συνεχίζω να είμαι +-0 στους Nets στην ομάδα μου.... ugly_tocktock.gif
rchos
εχω αρχισει και ερωτευομαι Ty Lawson...



baskethood
QUOTE (rchos @ Dec 30 2011, 09:58 ) *
εχω αρχισει και ερωτευομαι Ty Lawson...

Και καλά κάνεις.
Για μένα είναι υποψήφιος για breakout year, οι συνθήκες τον ευνοούν και θα κάνει πολύ μεγάλη σεζόν.
aegeansheed
Είσαστε επιεικώς ανιστόριτοι και ανίδεοι και οι δύο! Ο Τάυ δε μπορεί να έχει break out year διότι μπροστά του είναι το oldschool τέρας ή αλλιώς Super Goofy, ΑΚΑ DRE Miller, που θα του κόψει κάθε ευκαιρία ανάδειξης και καθιέρωσης και σε λίγο θα με παρακαλάτε να τον αγοράσετε! Γνωστοποιώ ότι ήδη με έχει προσεγγίσει μεγαλοπαράγοντας και δεν είναι ο γνωστός συνεταίρος των Smokin Smurfs..

Να ευχηθώ επίσης Metta World Peace σε όλον τον κόσμο...
rchos
QUOTE(aegeansheed @ Dec 30 2011, 14:31 ) *
Είσαστε επιεικώς ανιστόριτοι και ανίδεοι και οι δύο! Ο Τάυ δε μπορεί να έχει break out year διότι μπροστά του είναι το oldschool τέρας ή αλλιώς Super Goofy, ΑΚΑ DRE Miller, που θα του κόψει κάθε ευκαιρία ανάδειξης και καθιέρωσης και σε λίγο θα με παρακαλάτε να τον αγοράσετε! Γνωστοποιώ ότι ήδη με έχει προσεγγίσει μεγαλοπαράγοντας και δεν είναι ο γνωστός συνεταίρος των Smokin Smurfs..

Να ευχηθώ επίσης Metta World Peace σε όλον τον κόσμο...


τι εγινε ηρθαν γιορτες και χαλαρωσαμε λιγο στη δουλεια και κελαηδαμε? smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Dec 30 2011, 09:58 ) *
εχω αρχισει και ερωτευομαι Ty Lawson...


Μην το πεις αυτο στο Καουνας, γιατι θα σε κυνηγανε μεχρι τη Λετονια... smiley.gif
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Dec 30 2011, 16:04 ) *
Μην το πεις αυτο στο Καουνας, γιατι θα σε κυνηγανε μεχρι τη Λετονια... smiley.gif


Δεν είναι και τόσο μακριά μωρέ smiley.gif
Anaz
μπορουμε καπως να φερουμε σε επικοινωνια τους Οντομ, Χαρις με τον κ.Μακη και τις βιταμινες του?γιατι δεν με βλεπω καλα..
Το 1/3 των ποντων μου ειναι του Λεμπρον... rolleyes.gif
Στα standings δεν δειχνει καπου ποσα ματς εχει παιξει καθε ομαδα?
rchos
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 30 2011, 16:04 ) *
Μην το πεις αυτο στο Καουνας, γιατι θα σε κυνηγανε μεχρι τη Λετονια... smiley.gif


να σου πω το σκεφτομουνα πολυ αυτο απο το πρωι.
πρεπει να πηγε μονο για διακοπες στην λιθουανια και τιποτα αλλο.
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Dec 30 2011, 18:59 ) *
μπορουμε καπως να φερουμε σε επικοινωνια τους Οντομ, Χαρις με τον κ.Μακη και τις βιταμινες του?γιατι δεν με βλεπω καλα..
Το 1/3 των ποντων μου ειναι του Λεμπρον... rolleyes.gif
Στα standings δεν δειχνει καπου ποσα ματς εχει παιξει καθε ομαδα?


Πλεον αρχιζω να πιστευω οτι ο Χαρις δεν ειναι κατι το φοβερο, απλα εκανε μια πολυ καλη σεζον και υπερεκτιμηθηκε απ ολους.
Ο δε Οντομ ειναι σε φαση προσαρμογης στο Νταλας. Ειχε ηδη βρει ρολο και θεση στους Λεικερς και τωρα πρεπει να τα αλλαξει αυτα. Επιπλεον στο ΛΑ ειχε μπροστα του τον Γκασολ, ο οποιος ομως καλυπτε και τον Μπαινουμ(που εχανε και το 1/3 της σεζον με τους τραυματισμους). Στο Νταλας εχει το Νοβιτσκι, που δεν μπορει να παιξει αλλη θεση.
Και σου ειπα, δωσε το Λεμπρον για να σου δωσω 2-3 παιχτες που να δωσουν κατι, ετσι ωστε να μην παιρνεις το 1/3 των ποντων απο τον πιθηκα! smiley.gif

QUOTE(rchos @ Dec 30 2011, 20:45 ) *
να σου πω το σκεφτομουνα πολυ αυτο απο το πρωι.
πρεπει να πηγε μονο για διακοπες στην λιθουανια και τιποτα αλλο.


Δεν πιστευω οτι ειναι μονο αυτο. Ειναι ο τυπος του Αμερικανου ποιντ γκαρντ που δεν κανει για την Ευρωπη. Ισως να πιστευε οτι θα τα εβρισκε αλλιως τα πραγματα, οτι θα πηγαινε για διακοπες και θα εκανε και νουμερα οπως κανει στο Ντενβερ.
rchos
αντε ρε τζουρου παμε ρε αγορι μου να καταπληξουμε τα πληθη...

μπουζερ τον χαπακωνεις ασχημα λεμε...

morrison
Δικαιούμαι να είμαι ο πρώτος που θα γκρινιάξει για φέτος?
Νομίζω πως ναι... banana.gif

Καταστροφική πρώτη εβδομάδα με δύο από τις 3-4 πρώτες επιλογές μου στο ντραφτ, Κόνλει και Έρικ Γκόρντον, να έχουν παίξει μόνο ένα ματς.Έχουν χάσει δύο ο καθένας ήδη και βλέπουμε αν θα τριτώσει το κακό την Κυριακή.
Αυτοί που παίζουν δεν σκίζουν κι όλας με Γκλεν Ντέιβις να παίρνει σταθερά 25λεπτο από τον Σταν αλλά τίποτα, Μπίσλι χτες να κάνει 8.5( 68.gif ) και Αρίζα να σπάει τα καλάθια.
Σήμερα αποκορύφωμα με Αμάρε να είναι αμφίβολος, αν δεν παίξει βυθιστήκαμε ακόμα πιο πολύ.


Το θετικό τη χτεσινής μέρας ήρθε από τον Ντελφίνο που επέστρεψε με 34 και ίσως να αντικαταστήσει κάποιον τραυματία από εβδομάδα αν χρειαστεί.

Το ακόμα πιο θετικό όμως είναι ότι σήμερα 31 Δεκεμβρίου κλείνω τον χρόνο με fantasy score,

πράγμα που αποκλείεται να είναι τυχαίο τέτοια μέρα...
Τα πράγματα θα αλλάξουν από αύριο για την Rated-R team γιατί τα έγραψε και ο Steve Harris άλλωστε,
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Dec 31 2011, 19:25 ) *
Δικαιούμαι να είμαι ο πρώτος που θα γκρινιάξει για φέτος?
Νομίζω πως ναι... banana.gif

Καταστροφική πρώτη εβδομάδα με δύο από τις 3-4 πρώτες επιλογές μου στο ντραφτ, Κόνλει και Έρικ Γκόρντον, να έχουν παίξει μόνο ένα ματς.Έχουν χάσει δύο ο καθένας ήδη και βλέπουμε αν θα τριτώσει το κακό την Κυριακή.
Αυτοί που παίζουν δεν σκίζουν κι όλας με Γκλεν Ντέιβις να παίρνει σταθερά 25λεπτο από τον Σταν αλλά τίποτα, Μπίσλι χτες να κάνει 8.5( 68.gif ) και Αρίζα να σπάει τα καλάθια.
Σήμερα αποκορύφωμα με Αμάρε να είναι αμφίβολος, αν δεν παίξει βυθιστήκαμε ακόμα πιο πολύ.


Ας γινω εγω ο δευτερος λοιπον. Αφου εχασα την ευκαιρια για μια ανταλλαγη που θα με εβγαζε πιο κερδισμενο απ οτι περιμενα λογω καθυστερησης στη συνεννοηση την περασμενη Κυριακη, προλαβα μεσα σε 6 μερες να εχω 2 παιχτες μου αποντες απο αγωνα(ο δευτερος ειναι ο Ellis που δεν παιζει σημερα).
Anaz
εγω θα ειμαι πιο συντομος..
Lebron wub.gif
Odom angry_red.gif

tongue.gif
j-kidd13
Εγω εχω που εχω καποιους underachievers στην ομαδα μου.....Αν μου παιζει και ο wade ετσι,με κοβω να βγαινω...16ος.....
Nuntius
QUOTE (Anaz @ Dec 31 2011, 20:27 ) *
εγω θα ειμαι πιο συντομος..
Lebron wub.gif
Odom angry_red.gif

tongue.gif


Συνεχίζουμε να στηρίζουμε Γιώργο Anaz ακόμα και αν έχει τον αντιπαθητικό. Rookie Power!
Gravedigger
Με Westbrook και J-Smoove (η Slim εσχάτως) σε τέτοια χάλια δεν πάμε πουθενά....Ο Russelakος έχει 29.5 avg και ο Smith 23.9.Δηλαδή γύρω στο 15 κάτω από τους μέσους όρους τους ο καθένας.Mόνο από Hibbert,Cousins και Irving είμαι ευχαριστημένος γιατί δείχνουν ότι θα ανέβουν.Επίσης....Παιδιά,απαντάμε στα trades....Δεν ξέρω αν αρνηθήκατε η απλά έληξε η προθεσμία...Έχω κάνει ήδη 2-3 προτάσεις εδώ και 3 μέρες....
j-kidd13
6,8 ο Gay....
9 o Randolph...
Και εκτος για 2ο παιχνιδι ο Billups...
Mαλλον με δουλευει ψηλο γαζι το παιχνιδι.............. icon_drunk.gif
spysta
ΠΙΟ ΦΛΩΡΙΚΗ ΛΙΓΚΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ

1 TRADE ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!!!!ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ 1 TRAAAADE ????????


ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΛΛΛΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.