Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Fantasy 11-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
rchos
υπαρχει οργανωμενη προσπαθεια απο πολλους να μειωσουν την πρωτη θεση μου...

σας αρεσει δεν σας αρεσει η λιγκα ειναι η ιδια με παντα... tongue.gif tongue.gif

spursforthe5
count me για του χρονου banana.gif
duncan21
QUOTE(spursforthe5 @ Jan 2 2012, 19:46 ) *
count me για του χρονου banana.gif

Έχουμε άλλοι προτεραιότητα... blech.gif banana.gif

Btw συμφωνώ με Σπύρακλα,είστε εντελώς φλωροφλώροι ναούμ 68.gif.Σοβαρευτείτε(αυτό πάει κυρίως στο morrison 71.gif ) και αρχίστε να στέλνετε προτάσεις...
morrison
QUOTE(duncan21 @ Jan 2 2012, 19:57 ) *
Έχουμε άλλοι προτεραιότητα... blech.gif banana.gif

Btw συμφωνώ με Σπύρακλα,είστε εντελώς φλωροφλώροι ναούμ 68.gif.Σοβαρευτείτε(αυτό πάει κυρίως στο morrison 71.gif ) και αρχίστε να στέλνετε προτάσεις...



Πρέπει να έχω κάνει 5 προτάσεις σήμερα το απόγευμα προς όλες τις κατευθύνσεις για το μισό μου ρόστερ...

Ξεπουλάω Αμάρε με την ευκαιρία...

(εκτός από Spysta κ Κουτς εννοείται που δεν πρόκειται να τον πάρουν ακόμα και αν αύριο τραυματιστεί κ χάσει όλη τη χρονιά...) smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Jan 2 2012, 20:02 ) *
Πρέπει να έχω κάνει 5 προτάσεις σήμερα το απόγευμα προς όλες τις κατευθύνσεις για το μισό μου ρόστερ...

Ξεπουλάω Αμάρε με την ευκαιρία...

(εκτός από Spysta κ Κουτς εννοείται που δεν πρόκειται να τον πάρουν ακόμα και αν αύριο τραυματιστεί κ χάσει όλη τη χρονιά...) smiley.gif


Καλα ρε, σε ολους εχεις κανει προταση εκτος απο μενα?
Κανε κι απο δω καμια προταση και θα σου δωσω μαζι με τους παιχτες ενα action figure του Edge... tongue.gif
(7 ωρες ακομα...)
rchos
τους δινω ολους εκτος απο τον ty...
Ginobili
QUOTE(rchos @ Jan 2 2012, 17:58 ) *
υπαρχει οργανωμενη προσπαθεια απο πολλους να μειωσουν την πρωτη θεση μου...

σας αρεσει δεν σας αρεσει η λιγκα ειναι η ιδια με παντα... tongue.gif tongue.gif

Ρε δεν πάμε καλά....με έναν Ντουράντ και έναν Λόσον προηγείσαι εσύ 1ος??? icon_drunk.gif Όλοι άλλοι σου παίκτες έχουν κάτω από 30..τι στο διάολο,6-7 παιχνίδια έπαιξε ο κάθε παίκτης σου αυτήν την βδομάδα?
Καλά άμα χάσουμε το πρωτάθλημα από τουτον εδώ...τι να πω.... laugh.gif

hammer.gif
aegeansheed
Ωραία εκπληξούλα το παιχνίδι στις 22:30 και το αυτόματο κλείδωμα των rosters. Θα κλάψουν μανούλες..
Nuntius
QUOTE (aegeansheed @ Jan 2 2012, 22:48 ) *
Ωραία εκπληξούλα το παιχνίδι στις 22:30 και το αυτόματο κλείδωμα των rosters. Θα κλάψουν μανούλες..


Χεχε. Αν ήσασταν καμμένοι σαν κι εμένα να κοιτάτε από το μεσημέρι την ώρα των αγώνων δεν θα την είχατε πάθει smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Jan 2 2012, 21:20 ) *
τους δινω ολους εκτος απο τον ty...


Και να μου τον χαρισεις δεν τον θελω. Σαν γνησιος Λιθουανος δεν ξεχνω το αθλιο περασμα του απο το Καουνας! smiley.gif
aegeansheed
QUOTE(Nuntius @ Jan 2 2012, 22:55 ) *
Χεχε. Αν ήσασταν καμμένοι σαν κι εμένα να κοιτάτε από το μεσημέρι την ώρα των αγώνων δεν θα την είχατε πάθει


Ενώ όταν η ώρα είναι περασμένες 4:30 και ο Zachος είναι κάτω κρατώντας το γόνατό του, το να παρατάς όλους τους browsers για να τρέξεις να ψάξεις τα στατιστικά του Cunningham, μην τυχόν και στο ημίχρονο βγει ο commentator και πει "he's out for at least 3 months" και με το φόβο να σε έχει προλάβει κανένας Morrison (αλλά και να χαίρεσαι ταυτόχρονα επειδή έχεις τον Marc Gasol στην ομάδα, που μπορεί να πάρει 2-3 λεπτά παραπάνω ανά παιχνίδι) -είναι φυσιολογικό???

24.gif 24.gif 24.gif


Kilo 1: Τango is down

p.s. πείτε τώρα ποια είναι η μεγαλύτερη καμενιά που έχετε κάνει για φάνταζυ!!!

* Σημείωση: διάλογος στο msn με spysta μέχρι τις 5 το πρωί και 4563 διαφορετικές προτάσεις δεν πιάνεται, γιατί πάνω κάτω έχει συμβεί σε όλους... tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(aegeansheed @ Jan 2 2012, 23:09 ) *
Ενώ όταν η ώρα είναι περασμένες 4:30 και ο Zachος είναι κάτω κρατώντας το γόνατό του, το να παρατάς όλους τους browsers για να τρέξεις να ψάξεις τα στατιστικά του Cunningham, μην τυχόν και στο ημίχρονο βγει ο commentator και πει "he's out for at least 3 months" και με το φόβο να σε έχει προλάβει κανένας Morrison (αλλά και να χαίρεσαι ταυτόχρονα επειδή έχεις τον Marc Gasol στην ομάδα, που μπορεί να πάρει 2-3 λεπτά παραπάνω ανά παιχνίδι) -είναι φυσιολογικό???

24.gif 24.gif 24.gif


Kilo 1: Τango is down

p.s. πείτε τώρα ποια είναι η μεγαλύτερη καμενιά που έχετε κάνει για φάνταζυ!!!

* Σημείωση: διάλογος στο msn με spysta μέχρι τις 5 το πρωί και 4563 διαφορετικές προτάσεις δεν πιάνεται, γιατί πάνω κάτω έχει συμβεί σε όλους... tongue.gif


Προτελευταιο μηνυμα Σπυρου χθες....γυρω στις 4 το πρωι.....
"ρε βασικα νυσταξα λιγο γι αυτο δεν τα πολυσκεφτομαι τωρα...απλα πεταω...." μετα το 459ο trade που μου προτεινε και του αρνηθηκα....tongue.gif


Οσο για Ραντολφ....Μου ματωσε την καρδια χθες.....
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Jan 2 2012, 23:09 ) *
p.s. πείτε τώρα ποια είναι η μεγαλύτερη καμενιά που έχετε κάνει για φάνταζυ!!!


Επειδη ειναι μολις η 3η μου σεζον στο fantasy εχω καει λιγοτερο απο σας μαλλον. Αυτο που μου ερχεται ευκολα ειναι κατι που πηγα να κανω φετος. Ψαχνοντας σεντερ για την πρωτη εβδομαδα προτεινα να παρω παιχτη δανεικο! Να κανουμε δηλαδη ανταλλαγη με ορο αν θελει ο αλλος να κανει την αντιστροφη κινηση για 1 μηνα να ειμαι υποχρεωμενος να δεχτω. Δυστυχως δεν προλαβα να παρω απαντηση μεχρι την ωρα που ημουν στο σπιτι με αποτελεσμα να κανω την ανταλλαγη Bynum με Duncan για να βρω σεντερ. Ο παιχτης που θα επαιρνα εχει δωσει ως τωρα 162.5 ποντους σε 4 παιχνιδια(και μεχρι σημερα καθοταν στον παγκο!!!) ugly_tocktock.gif
aegeansheed
Μαμιέται ο Nash και ολοι οι Nets μαζί...
Nuntius
Τι σου έκανε ο Nash, καλέ? Μια χαρά συμπαθέστατος. Οι Nets ας στραβοπατήσουν σήμερα tongue.gif
Gravedigger
Και ξαφνικά ο αγαπητός DeMarcus ξύπνησε μια μέρα και λέει...Σήμερα λέω να κάνω κάτι διαφορετικό.Θέλω trade!ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΕ!
morrison
Και αφού το πάμε με μπινελίκια σήμερα το κόλπο,

Λαλάκα Αμάρε κοίταξε να με στείλεις στα τάρταρα και αυτή την εβδομάδα...Ούτε σήμερα παίζει. sad.gif

j-kidd13
Φαντασι και μπινελικια πανε μαζι....
Παω και βαζω τον Warrick βασικο,γιατι το παλικαρακι σε 3 παιχνιδια πηγε πολυ καλα,επαιζε και μπολικα....
Και παει ο τραγικος ο προπονητης του και τον βαζει μονο 14 λεπτα....Και ο αλλος ο δικος μου σε αυτα τα λεπτα εχει 3 στα 9!!!!!!!!
rchos
για να λυθει η αποροια μερικων και εγω απορουσα το ιδιο γιατι ημουν πρωτος με τα σκορ που εκανα

ειναι σαφες οτι την πρωτη βδομαδα της φετινης σαιζον ειχαμε πολλες κακες εμφανισεις απο παιχτες ατομικα γιατι αλλιως δεν θα ημουν πρωτος με τιποτα.
sacarame
Πρέπει καποια στιγμή εκεί στην Μινεζότα (σικ) να αποφασίσουν με ποιον πλέι-μέικερ θα παίζουνε...Δεν μπορεί την μια να παίζει η Ισπανική παέγια, να κάνει νταμπλ-νταμπλ, να τα βλέπουμε εμείς και να αλλάζουμε το ρόστερ,και ξαφνικά να θυμούνται πάλι την ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΑΙΚΤΑΡΑ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΤΟΝ ΡΙΝΤΝΑΟΥΡ, να τον πετάνε μέσα, να κάνει ένα 42 και μετά να τραβάμε τις %^$@τριχές μας που χάσαμε το σκορ του..


Παρακαλούμε τον κόουτς Ειντελμαν να επιληφθεί του θέματος τάχιστα...Αφου το βλέπεις το Ισπανακι δεν τραβάει, άαααααασε το αλανι μέσα...
icon_drunk.gif icon_drunk.gif
baskethood
Δεν χρειάζεται να κάνεις ανακατατάξεις κάθε φορά. Ο Rubio είναι στη πρώτη του χρονιά και είναι λογικό να έχει τα σκαμπανεβάσματα του. Επίσης έχει ένα συγκεκριμένο στυλ παιχνιδιού που τον κάνει να ξεχωρίζει και δεν γίνεται απέναντι σε όλες τις ομάδες να βγαίνει στο παρκέ. Ο Luke είναι ο σίγουρος point της ομάδας, ο Barea παίζει σχεδόν αποκλειστικά στη θέση 2, θα παίρνει σταθερά το 20λεπτο του και ανάλογα με τις εμφανίσεις του Ισπανού θα το αυξάνει ή θα το μειώνει. Έτσι γίνεται πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις. Σου κάνει, τον κρατάς. Αλλιώς θα παίζεις KINO κάθε φορά προβλέποντας ποιος θα παίξει απ΄τους δύο.

ΥΓ. Πάντως βλέπω ένα οξύμωρο και δε μπορώ να μην το πω tongue.gif
Μιλάς για τον απόλυτο παικταρά Luke Ridnour (που ο Adelman δεν εμπιστεύεται), αλλά τελικά ούτε εσύ τον εμπιστεύεσαι biggrin.gif
Pierce
Τmac power bitches... Παιζει να ειμαι και ο μονος στον πλανητη που τον πιστευει τα τελευταια 3 χρονια τοσο biggrin.gif

Κατα τα αλλα η ομαδα μου ειναι γτπ, οποτε θυμουνται παιζουν , σουτ στον γαμο του καραγκιοζη και δεν συμαζευεται. Που θα πανε θα στρωσουν...
sacarame
QUOTE(baskethood @ Jan 3 2012, 11:45 ) *
ΥΓ. Πάντως βλέπω ένα οξύμωρο και δε μπορώ να μην το πω tongue.gif
Μιλάς για τον απόλυτο παικταρά Luke Ridnour (που ο Adelman δεν εμπιστεύεται), αλλά τελικά ούτε εσύ τον εμπιστεύεσαι biggrin.gif



Κανένα οξύμωρο. Την παικτούρα την πίστεψα για αυτό και την πήρα στους Λέιζερς.. Αλλά αν δεν του δώσει και σταθερό χρόνο ο κοουτς, πως θα τον πετάξω κι εγώ μέσα;;;

Αλληλένδετα είναι αυτά... smiley.gif
Anaz
Kι ο Χαρις γιατι παιζει μονο 25 λεπτα με το ζορι σε αυτους τους κωμικοτραγικους Γιουτα, μπορει να μου εξηγησει καποιος??
morrison


Basketforum.gr league->Where amazing happens... smiley.gif
Anaz
Καλως τον Omar!!! biggrin.gif
aegeansheed
well well well... (όχι το πηγάδι)
baskethood
QUOTE (Anaz @ Jan 3 2012, 16:05 ) *
Kι ο Χαρις γιατι παιζει μονο 25 λεπτα με το ζορι σε αυτους τους κωμικοτραγικους Γιουτα, μπορει να μου εξηγησει καποιος??

Πρέπει να σκεφτούμε ότι ο Harris είναι λίγο χρόνο με την ομάδα, έπαιξε λίγα παιχνίδια πέρσι και φέτος μεσολάβησε μια μακρά περίοδος lockout και ένα πολύ μικρό σε διάρκεια training camp.
Θέλει τον χρόνο του για να μάθει την ομάδα.
Αυτό που μπορώ να σου πω ακόμα είναι ότι η Utah έχει σημαντικό επιθετικό πρόβλημα καθώς είναι από τις χειρότερες επιθέσεις της λίγκας. Με τον Harris στο πάγκο σκοράρει 11.96 πόντους περισσότερους ανά 100 κατοχές απ'ότι όταν είναι στον παρκέ. Και όμως είναι αλήθεια. Εικάζω ότι αυτό παίζει σημαντικό ρόλο τουλάχιστον μέχρι η ομάδα να ξεμπλοκάρει και να βρει τον επιθετικό της ρυθμό, ώστε και ο ίδιος να ξανακερδίσει τον χρόνο που του αναλογεί.
Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα συμπεριφοράς ή τραυματισμού δε μπορώ να βρω άλλη εξήγηση, εκτός από αυτήν που σου είπα και την ατομική κατάσταση του παίκτη, που δεν είναι και η καλύτερη μέχρι στιγμής.
T.W.Is.M.
Εγω μπορω να δωσω μια αλλη εξηγηση. Πρεπει να ξεφορτωθεις το Harris, να μου τον δωσεις με ανταλλαγματα της πλακας και μολις τον φερω στην Death Valley να αρχισει να πεταει... smiley.gif
Tobias Funke



Βαριέμαι να βρίσκω το password του Omar οπότε προς το παρόν θα μιλάτε με το alter ego μου.

QUOTE (morrison @ Jan 3 2012, 16:08 ) *
Basketforum.gr league->Where amazing happens... smiley.gif


Εδώ είναι πρώτος κάποιος που ανανεώνει το blog του ανά 4μηνο κι έχει 4 παίκτες από τους Nyets, αυτό σου φάνηκε amazing? tongue.gif

Good to be back!

Η ομάδα είναι έτοιμη να εκπληρώσει όλες τις ονειρώξεις του spysta και να κάνει άμεσα trade τον χειρότερό της παίκτη που είναι φυσικά ο Howard. Απλώς θα χρειαστεί 2 παίκτες. Βασικά όλοι διαθέσιμοι είναι, πλην Lowry και Curry. Δεν έχετε αφήσει και τπτ ελεύθερο ρε γμτ. Επίσης σε όλα τα trades που θα προτείνετε να έχετε στην άκρη του μυαλού σας ότι κερδίζεται και τρολάρισμα σε οποιονδήποτε δεν συμπαθείτε ιντερνετικά. Και ξέρετε ότι είμαι καλός σε αυτό.

Α κι όποιος θέλει με ψάχνει skype ως Dr Horrible.
Msn is for pussies
Gravedigger
QUOTE (sacarame @ Jan 3 2012, 11:32 ) *
Παρακαλούμε τον κόουτς Ειντελμαν να επιληφθεί του θέματος τάχιστα...Αφου το βλέπεις το Ισπανακι δεν τραβάει, άαααααασε το αλανι μέσα...
icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Επίσης παρακαλείται ο κύριος Adelman να βάλει μέσα επιτέλους τον Αντώνη τον Randolph άσχετα αν δεν τον πάει μία.Προχθές τον έβαλε 20 λεπτά και του πέταξε 14 ποντάκια.Σε 2 αγώνες έχει παίξει άλλα 5.
pmam
QUOTE(aegeansheed @ Jan 3 2012, 16:13 ) *
well well well... (όχι το πηγάδι)

Δεν μπόρεσα να κρατηθώ...
Αγωνιστικοί χαιρετισμοί στην φλεγόμενη τάξη του φόρουμ!
rchos
ο ομαρ η ο τομπιας μπηκε στη λιγκα βρε παιδια τελικα?


δεν ειχα χρονο να κοιταξω την προταση σου.
τωρα την επεξεργαζομαι αν δεν ειναι πλεον αργα.
Tobias Funke
QUOTE (rchos @ Jan 3 2012, 18:44 ) *
ο ομαρ η ο τομπιας μπηκε στη λιγκα βρε παιδια τελικα?


δεν ειχα χρονο να κοιταξω την προταση σου.
τωρα την επεξεργαζομαι αν δεν ειναι πλεον αργα.


Αν χάσω ο Τομπάιας για να διατηρήσει ο Όμαρ το αήτητο.
Δυστυχώς για σένα μόλις συνδέθηκε ο Σπύρος κι ήδη μου έστειλε pm. Αλλά το βράδυ θα εξετάσω όλες τις προτάσεις οπότε προλαβαίνεις. Αυτό που σου έστειλα προφανώς δεν είναι δεσμευτικό, προφανώς μπορείς να το πειράξεις λίγο, ανοιχτός σε όλα είμαι.
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Jan 3 2012, 16:13 ) *
well well well... (όχι το πηγάδι)



Εμένα πάλι μου θύμισε αυτό....

aegeansheed
This is NETS...

...dunking the ball in your own face

Πολύ φοβάμαι ότι είναι πια πολύ αργά για ν' αλλάξω το ριζικό μου. Έχω αρχίσει να αγαπάω το ανεξήγητο οξύμωρο διαδυκό σχήμα "αμπαλίαση-fantasy points". Τα σχόλια του omar μόνο ως παραίνεση τα εκλαμβάνω για να καταφέρω το απίθανο: 1η θέση με 4 Nets. Ι believe...

p(is)s: όποιος θέλει κάποιον από τους ομολογουμένως ποιοτικούς guards μου ας μου χτυπήσει, ο δρόμος πρέπει να ανοίξει για να μπει ο Marshon Brooks στο lineup.

spysta
Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ ηρθε και ενας σοβαρος χρηστης να κανουμε καμια μπιζνα ναουμ
morrison
AΣΤΕΙΟΙ-ΑΣΤΕΙΟΙ-ΑΣΤΕΙΟΙ insiders του Espn hammer.gif

(και άλλων sites δηλαδή αλλά εμένα αυτοί με ενδιαφέρουν)

ΠΟΣΑ ΦΑΣΚΕΛΑ ΑΞΙΖΕΤΕ ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ:

Αμάρε, αμφίβολος Δευτέρα-παίζει Τετάρτη και μετά γίνεται δεν παίζει Δευτέρα-αμφίβολος Τετάρτη.

Κόνλει, παίζει Τρίτη-Κόνλει έξω Τρίτη μετά.


Μέσα σε όλα τραυματίστηκε και ο πρώην πρωταθλητής ΝΒΑ Τρέβορ Αρίζα...

Μέχρι να παίξω μία-μόνο μία- μέρα πλήρης θα έχει τελειώσει η χρονιά...


Ευτυχώς που υπάρχει και ο Τζαουάλ και υπάρχουμε...


υγ:Spysta(Σπάιστα) αγόρι μου από τότε που πήρες τον Χάουαρντ έχω αρχίσει να σε βλέπω με άλλο μάτι... wacko.gif
j-kidd13
Αντιο ζωη και μαζι αντιο φαντασι για φετος...
Εξω ο Ραντολφ για 2 μηνες....Και σαν να μην εφτανε αυτο,βλεπω οτι παιζει να μην παιξει ουτε ο Wade σημερα.....Τι αλλο θα μου κανεις πια espn???? tongue.gif

Anaz
Δεν μπορω να σταυρωσω ενα αξιοπρεπες δευτερο Pg, σαν τα πουκαμισα τους αλλαζω μπας και πιασει κανενα..
rchos
QUOTE(Anaz @ Jan 5 2012, 07:13 ) *
Δεν μπορω να σταυρωσω ενα αξιοπρεπες δευτερο Pg, σαν τα πουκαμισα τους αλλαζω μπας και πιασει κανενα..


εχω jrue, ty, ricky

διαλεγεις και παιρνεις...
aegeansheed
QUOTE(Anaz @ Jan 5 2012, 07:13 ) *
Δεν μπορω να σταυρωσω ενα αξιοπρεπες δευτερο Pg, σαν τα πουκαμισα τους αλλαζω μπας και πιασει κανενα..


Έχω Nash, Crawford, Terry, Miller (+1 σε σχέση με την προηγούμενη πρόταση I think cool.gif ). Διαλέγεις και παίρνεις...
rchos
QUOTE(aegeansheed @ Jan 5 2012, 12:48 ) *
Έχω Nash, Crawford, Terry, Miller (+1 σε σχέση με την προηγούμενη πρόταση I think cool.gif ). Διαλέγεις και παίρνεις...


το θεμα δεν ειναι η ποσοτητα κυριος.
το θεμα ειναι η ποιοτητα...

ο τελευταιος που πηγε να κανει ντιλ μαζι μου και τελικα τελευταια στιγμη το μετανιωσε ειδε τους παιχτες που ηταν να παρει να κανουν μεσο ορο 46 χτες....
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Jan 5 2012, 07:13 ) *
Δεν μπορω να σταυρωσω ενα αξιοπρεπες δευτερο Pg, σαν τα πουκαμισα τους αλλαζω μπας και πιασει κανενα..


Tι θα λεγες για Devin Harris δευτερο PG? rolleyes.gif
duncan21
Μα είναι να γελάει κανείς.Aν είχα τη δυνατότητα θα έβαζα το γνωστό και μη εξαιρετέο:



Αλλά τώρα 32.gif . tongue.gif
rchos
ποσα βουντου πρεπει να επεσαν για να μην παει ο μπατουμ καλα χτες...
Pierce
αν εννοας εμενα, δεν ειχα ιδεα οτι επαιζε rolleyes.gif
aegeansheed
Nash μαμιέσαι part II
Pierce
JoeJohnson-Noah ante portas. Ακουω προτασεις.
rchos
QUOTE(pierce21 @ Jan 7 2012, 14:24 ) *
JoeJohnson-Noah ante portas. Ακουω προτασεις.

σου δινω χεντο-μπατουμ για jj smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.