Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Fantasy 11-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
rchos
αυτο που δεν εχει καταλαβει κανεις σας μου φαινεται ειναι οτι η δευτερη λιγκα φτιαχνεται για να μπορεσει να παρει καμια νικη και κανας αλλος γιατι στην πρωτη αν δεν λεγεσαι Gravedigger-Pierce21-Rchos νικη δεν εχει. wink.gif


αυτα τα ολιγα οποτε για το καλο σας να προτιματε να ειστε στην δευτερη και οχι στην πρωτη...
Gravedigger
QUOTE (HLR CENATION @ Jul 10 2012, 22:02 ) *
ΥΓ Το καλο για μενα ειναι οτι φετος που θα βαζει τα ματς ο ΟΤΕ θα τα παρακολουθω λαιβ και θα αρπαζω τους καλους ελευθερους.

Amateurs!Εμείς τους αρπάζουμε την ώρα που σκέφτεται ο coach να τους βάλει μέσα!

QUOTE (rchos @ Jul 11 2012, 00:59 ) *
αυτο που δεν εχει καταλαβει κανεις σας μου φαινεται ειναι οτι η δευτερη λιγκα φτιαχνεται για να μπορεσει να παρει καμια νικη και κανας αλλος γιατι στην πρωτη αν δεν λεγεσαι Gravedigger-Pierce21-Rchos νικη δεν εχει. wink.gif


αυτα τα ολιγα οποτε για το καλο σας να προτιματε να ειστε στην δευτερη και οχι στην πρωτη...

Τώρα ο admin μιλάει σωστά!
sacarame
QUOTE(HLR CENATION @ Jul 10 2012, 22:02 ) *
ΧΑΧΑ!!!

Μιλας σε καποιον που κανει περιπου 100 add-drop το χρονο και δεν κανει καθολου τρειντ.Μονο περυσι σε μια λιγκα εκανα πολλα και δεν μου βγηκανε κιολας.Φετος ουτε 1.


Μεχεχεχε...Αυτό που δεν ξέρεις είναι ότι ήδη γνωρίζουμε πως παίζεις....Η λίγκα του φάνταζυ στο μπασκετφόρουμ είναι Μασονία.... smiley.gif


QUOTE(rchos @ Jul 11 2012, 00:59 ) *
αυτο που δεν εχει καταλαβει κανεις σας μου φαινεται ειναι οτι η δευτερη λιγκα φτιαχνεται για να μπορεσει να παρει καμια νικη και κανας αλλος γιατι στην πρωτη αν δεν λεγεσαι Gravedigger-Pierce21-Rchos νικη δεν εχει. wink.gif



Κάποιοι βλέπω θέλουν να ανεβάσουν από τώρα τους τόνους με μεγαλοστομίες....Καλάααα
rchos
QUOTE(sacarame @ Jul 11 2012, 11:55 ) *
Κάποιοι βλέπω θέλουν να ανεβάσουν από τώρα τους τόνους με μεγαλοστομίες....Καλάααα


Νικητές ανά χρονιά
2007-2008: pierce21
2008-2009: Gravedigger
2009-2010: Gravedigger
2010-2011: pierce21-gravedigger(συνιδιοκτήτης)
2011-2012: Rchos

just reminding some facts to help you understand...

j-kidd13
Tι εγινε,γενναγαν και τα κοκκορια του αφεντικου φετος,και πηρε το πρωτο του πρωταθλημα και εβγαλε γλωσσα??????tongue.gif
sacarame
QUOTE(rchos @ Jul 11 2012, 12:31 ) *
Νικητές ανά χρονιά
2007-2008: pierce21
2008-2009: Gravedigger
2009-2010: Gravedigger
2010-2011: pierce21-gravedigger(συνιδιοκτήτης)
2011-2012: Rchos

just reminding some facts to help you understand...



Ναι δεν αντιλέγω ότι αυτή είναι η σειρά των κατακτήσεων..Απλά αναρωτιέμαι πόσο τυχαίο είναι που την χρησιμοποιείς φέτος, που συμπτωματικά κέρδισες εσύ.... shot.gif
rchos
χαχα ειστε μικροι αλλα θα μεγαλωσετε και θα καταλαβετε...

επισης εμενα ηταν η τριτη μου χρονια στην λιγκα φετος και μετα απο μια 12κατη θεση την πρωτη και μια τριτη θεση την δευτερη εγινα comisioner την τριτη μου χρονια και βγηκα και πρωτος.


υπαρχει συνταγη για επιτυχια...

περσυ τι να πω αφου φετος εγινα κομισιονερ και καταλαβα...
ειστε μικροι αν μεγαλωσετε λιγο θα καταλαβετε καποια πραγματα...
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Jul 11 2012, 13:24 ) *
χαχα ειστε μικροι αλλα θα μεγαλωσετε και θα καταλαβετε...

επισης εμενα ηταν η τριτη μου χρονια στην λιγκα φετος και μετα απο μια 12κατη θεση την πρωτη και μια τριτη θεση την δευτερη εγινα comisioner την τριτη μου χρονια και βγηκα και πρωτος.


υπαρχει συνταγη για επιτυχια...

περσυ τι να πω αφου φετος εγινα κομισιονερ και καταλαβα...
ειστε μικροι αν μεγαλωσετε λιγο θα καταλαβετε καποια πραγματα...



Πιστευεις οτι δεν το εχω καταλαβει? Ποιος νομιζεις οτι γκρινιαξε την ωρα του ντραφτ για την προνομιακη μεταχειριση των κομισαριων? cool.gif
Γι αυτο το ονειρο μου ειναι να γινω commissioner στη θεση του commissioner!
Οσο για τη δικη μου πορεια, μετα την ταπεινη 13η θεση ηρθε η αξιοπρεπης 7η και ακολουθησε η τιμητικη 4η. Σειρα εχει η κορυφη. Μετα θα γινω δικαιωματικα commissioner και η πρωτη κινηση θα ειναι να μπαναρω το Λεμπρον απο το fantasy. Στη συνεχεια θα διωξω τους Σερβους και μετα θα διοργανωσω το fantasy WWE! smiley.gif
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jul 11 2012, 14:11 ) *
Πιστευεις οτι δεν το εχω καταλαβει? Ποιος νομιζεις οτι γκρινιαξε την ωρα του ντραφτ για την προνομιακη μεταχειριση των κομισαριων? cool.gif
Γι αυτο το ονειρο μου ειναι να γινω commissioner στη θεση του commissioner!
Οσο για τη δικη μου πορεια, μετα την ταπεινη 13η θεση ηρθε η αξιοπρεπης 7η και ακολουθησε η τιμητικη 4η. Σειρα εχει η κορυφη. Μετα θα γινω δικαιωματικα commissioner και η πρωτη κινηση θα ειναι να μπαναρω το Λεμπρον απο το fantasy. Στη συνεχεια θα διωξω τους Σερβους και μετα θα διοργανωσω το fantasy WWE! smiley.gif


μαρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι....περα απο τη πλακα ανυπομονω να φτασει η ωρα για να ξεκινησω να χω κατι να λιωνω οταν θα γυρναω απο τα κλασσικα φοιτητικα ξενυχτια τις καθημερινες smiley.gif
HLR CENATION
Κανα νεοτερο για την δευτερη λιγκα εχουμε?Βιαζομαι να το σηκωσω. smiley.gif
sacarame
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 22 2012, 22:47 ) *
Κανα νεοτερο για την δευτερη λιγκα εχουμε?Βιαζομαι να το σηκωσω. smiley.gif



Καραμαγκλάουρα...
HLR CENATION
QUOTE(sacarame @ Aug 22 2012, 23:13 ) *
Καραμαγκλάουρα...

Τωρα αμα σου πω οτι καταλαβα ψεματα θα σου πω...χαχα smiley.gif
Nuntius
Εγώ είμαι μέσα και για δεύτερη λίγκα και για τα πάντα. Θα έχουμε και προβιβασμούς - υποβιβασμούς? tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Nuntius @ Aug 23 2012, 00:16 ) *
Εγώ είμαι μέσα και για δεύτερη λίγκα και για τα πάντα. Θα έχουμε και προβιβασμούς - υποβιβασμούς? tongue.gif


Ναι, απ οτι καταλαβα αυτο ειναι το πλανο των διοργανωτων(το οποιο εχω προτεινει κι εγω, αλλα βγαζω την ουρα μου απ εξω tongue.gif ). Να δημιουργηθει μια δευτερη λιγκα με νεες συμμετοχες και οι πρωτοι αυτης της λιγκας(πχ οι 3 πρωτοι) να παιξουν στο επομενο fantasy στη θεση των αντιστοιχων τελευταιων της πρωτης λιγκας.
Ελπιζω να μαζευτουν 15 συμμετοχες.
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 23 2012, 00:48 ) *
Ναι, απ οτι καταλαβα αυτο ειναι το πλανο των διοργανωτων(το οποιο εχω προτεινει κι εγω, αλλα βγαζω την ουρα μου απ εξω tongue.gif ). Να δημιουργηθει μια δευτερη λιγκα με νεες συμμετοχες και οι πρωτοι αυτης της λιγκας(πχ οι 3 πρωτοι) να παιξουν στο επομενο fantasy στη θεση των αντιστοιχων τελευταιων της πρωτης λιγκας.
Ελπιζω να μαζευτουν 15 συμμετοχες.

Νομιζω οτι κουτσα στραβα θα μαζευτουμε.Εδω στην ευρωλιγκα μαζευομαστε 40.

Αλλα και να μην μαζευτουμε 15, οσοι δηλωσουμε.

κατα την γνωμη μου τα καλυτερα πρωταθληματα ειναι των 20 ομαδω με 13 παικτες η καθεμια.Οι 3 παγκιτες.
giorgos14
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 22 2012, 22:14 ) *
Νομιζω οτι κουτσα στραβα θα μαζευτουμε.Εδω στην ευρωλιγκα μαζευομαστε 40.

Αλλα και να μην μαζευτουμε 15, οσοι δηλωσουμε.

κατα την γνωμη μου τα καλυτερα πρωταθληματα ειναι των 20 ομαδω με 13 παικτες η καθεμια.Οι 3 παγκιτες.


Επειδη δεν ξερω πως εγινε,περσυ ειχατε 15 ομαδες;Αν ναι μπορειτε να κρατησετε αυτες στη 1η κατηγορια και αν μαζευτουν πανω απο 10 με 12 π.χ να γινει και 2η κατηγορια.Γιατι οσο και να θελω να συμμετεχω δεν λεει να ειναι ενα τοσο περιορισμενο πρωταθλημα.
HLR CENATION
QUOTE(giorgos14 @ Aug 23 2012, 01:18 ) *
Επειδη δεν ξερω πως εγινε,περσυ ειχατε 15 ομαδες;Αν ναι μπορειτε να κρατησετε αυτες στη 1η κατηγορια και αν μαζευτουν πανω απο 10 με 12 π.χ να γινει και 2η κατηγορια.Γιατι οσο και να θελω να συμμετεχω δεν λεει να ειναι ενα τοσο περιορισμενο πρωταθλημα.

Φιλε και εγω στο basketforum ρουκι θα ειμαι στοι φαντασυ/Αλλα απο οσο ξερω 15 ηταν τα παιδια.Ναι με 10-12 θα ειναι πολυ μικρες οι λιγκες αλλα απο το καθολου καλυτερα νομιζω κατα την γνωμη μου. wink.gif
giorgos14
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 22 2012, 23:21 ) *
Φιλε και εγω στο basketforum ρουκι θα ειμαι στοι φαντασυ/Αλλα απο οσο ξερω 15 ηταν τα παιδια.Ναι με 10-12 θα ειναι πολυ μικρες οι λιγκες αλλα απο το καθολου καλυτερα νομιζω κατα την γνωμη μου. wink.gif


Μακαρι να βρεθει ο καταλληλος αριθμος.Το φαντασυ ξεκιναει πριν ακριβως απο την εναρξη του πρωταθληματος η' ενω γινονται τα καμπς?
HLR CENATION
QUOTE(giorgos14 @ Aug 23 2012, 01:28 ) *
Μακαρι να βρεθει ο καταλληλος αριθμος.Το φαντασυ ξεκιναει πριν ακριβως απο την εναρξη του πρωταθληματος η' ενω γινονται τα καμπς?

Στο espn πουυ κοιταξα απο τιις 24 Σεπτεμβριου.βεβαια μπορει να γινει το ντραφτ και οποιαδηποτε αλλη μερα μετα απο εκει.Απλα τοτε αρχιζουν.
Nuntius
Χρειάζομαι τίποτα για να συμμετέχω στο fantasy του forum? Μην μου πείτε πάλι κράνη tongue.gif

Απλά ρωτάω μην τυχόν χρειάζεται κάποια συνδρομή σε κάνα site (ESPN κλπ) tongue.gif
rchos
QUOTE(Nuntius @ Aug 23 2012, 06:45 ) *
Χρειάζομαι τίποτα για να συμμετέχω στο fantasy του forum? Μην μου πείτε πάλι κράνη tongue.gif

Απλά ρωτάω μην τυχόν χρειάζεται κάποια συνδρομή σε κάνα site (ESPN κλπ) tongue.gif


έχει οδηγίες στην συσκευασία του κράνους. tongue.gif


Υπομονή θα ενημερωθείτε για όλα.
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Aug 23 2012, 10:07 ) *
έχει οδηγίες στην συσκευασία του κράνους. tongue.gif


Υπομονή θα ενημερωθείτε για όλα.


Τωρα μου θυμισες το ανεκδοτο με το λαγο, το λυκο και το κρανος. Αλλα δεν ειναι γι αυτο το τοπικ... smiley.gif
HLR CENATION
Εκανα το πρωτο μου mock draft στο yahoo και η ομαδα μου βγηκε οπως την εχω σχεδιασει... tongue.gif

Ο Λεμπρον φετος στο 1 ο Ντουραντ στο 2 ο Χαουαρντ στο 15.
morrison
Nα ρίξω μια πρόταση στο τραπέζι προς συζήτηση τώρα που είναι νωρίς; cool.gif

Θα μου άρεσε μια αλλαγή στο καθεστώς με τους free agents.
Δεν μπορεί καπάκι μετά το draft να έχουμε add-drop...

Δεν είναι ωραία η εικόνα επίσης,
12.21 Μorrison adds ...X
Morrison drops...Ψ
12.22 Morrison adds ....Ω
Μorrison drops...χ
12.23 Morrison adds...B
Morrison drops...Ω

Το σημαντικότερο είναι ότι κάποιοι που έχουν την δυνατότητα να κάθονται βράδυ έχουν προβάδισμα στο θέμα. Και μιλάω εγώ που γενικά είμαι αρκετά βρυκόλακας στα ωράρια...
Υπάρχουν κάποιοι που δεν μπορούν να κάτσουν αργά και δεν θα πάρουν fa της προκοπής ποτέ. Και δεν είναι θέμα ότι δεν αφιερώνουν ώρες στο παιχνίδι,αφιερώνουν. Κάποιοι που δεν ασχολούνται πάρα πολύ έτσι και αλλιώς δεν έπαιρναν πριν ,δεν θα πάρουν και μετά.

Θα πρότεινα λοιπόν περιορισμό στις κινήσεις με fa μέσα στην χρονιά. Να οριστεί ένας αριθμός κινήσεων που θα έχουμε την δυνατότητα να κάνουμε, όχι άπειρος αριθμός, να είναι κάπως περιοριστικός εννοώ. Ίσως αν μπορούσαμε να έχουμε στατς από άλλες χρονιές για να δούμε πόσες κινήσεις με fa έκανε ο καθένας να είχαμε την δυνατότητα να βρούμε ένα καλό νούμερο. 15;20;30; Το βλέπουμε...

Αν τελειώσουν οι κινήσεις τότε ή βάζεις κάποιον από τον πάγκο(...γιατί έχουμε 5 παίχτες πάγκο; ), ή κάνεις trade 2 με 1-3 με 2 κτλ, ή στην τελική παίζεις με 8...
Που δεν νομίζω να τελειώσουν, λογικά θα κρατήσουν όλοι καβάντζα, απλά θα συμμαζευτούμε όλοι στα πολλά add-drops και θα έχει περισσότερο νόημα/αγωνία το ψάξιμο για add.

Ένα παραθυράκι που έχω σκεφτεί αν ίσχυε αυτό είναι περιπτώσεις add and trade κατόπιν συννενόησης με άλλο φιλικό σωματείο αλλά οκ, το κοιτάμε και αυτό.


Tobias Funke
Στο Yahoo υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις "προτεραιότητα" στους ελεύθερους. Δηλαδή αν υπάρχει κάποιος εκεί, μπορεί μια ομάδα να τον διεκδικήσει κι αν δεν υπάρχουν άλλοι ενδιαφερόμενοι μετά από κάποιο διάστημα (1-2 μέρες) τον παίρνει. Αν υπάρξει ενδιαφέρον κι από άλλους τον παίρνει αυτός που έχει προτεραιότητα από μια προκαθορισμένη σειρά που έχει τεθεί (συνήθως αντίστροφη από αυτή του draft).
duncan21
Πρόπερσι έκανα 80 add/drop και πέρυσι 46.Και τις 2 χρονιές ήμουν πρώτος.Απορρίπτεται η πρόταση σου Antoine tongue.gif .

QUOTE(Tobias Funke @ Aug 29 2012, 13:04 ) *
Στο Yahoo υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις "προτεραιότητα" στους ελεύθερους. Δηλαδή αν υπάρχει κάποιος εκεί, μπορεί μια ομάδα να τον διεκδικήσει κι αν δεν υπάρχουν άλλοι ενδιαφερόμενοι μετά από κάποιο διάστημα (1-2 μέρες) τον παίρνει. Αν υπάρξει ενδιαφέρον κι από άλλους τον παίρνει αυτός που έχει προτεραιότητα από μια προκαθορισμένη σειρά που έχει τεθεί (συνήθως αντίστροφη από αυτή του draft).

Υφίσταται και στο espn αυτή η δυνατότητα.Εξαρτάται απ' τη λίγκα.Παίζω σε τέτοια λίγκα αλλά οι 2 μέρες έως ότου γίνει το add/drop μου φαινόταν αιώνας.Αλλάζουν πολλά σε διάστημα 2 ημερών.Για 1 μέρα το συζήτω αλλά ούτε αυτή η ιδέα μ' αρέσει ιδιαίτερα tongue.gif .Μη βαράτε.
rchos
QUOTE(duncan21 @ Aug 29 2012, 13:08 ) *
Πρόπερσι έκανα 80 add/drop και πέρυσι 46.Και τις 2 χρονιές ήμουν πρώτος.Απορρίπτεται η πρόταση σου Antoine tongue.gif .



Ενδιαφέρουσα είναι η πρόταση.

Απλά εγώ χωρίς να μένω ξύπνιος τα βράδια έκανα αρκετά αντ-ντροπς και μάλιστα ομολογουμένως και τις δύο τελευταίες χρονιές κάποια αρκετά επιτυχημένα.

Άρα δεν ξέρω αν επηρεάζει πάντα τόσο πολύ.
morrison
QUOTE(rchos @ Aug 29 2012, 13:13 ) *
Ενδιαφέρουσα είναι η πρόταση.

Απλά εγώ χωρίς να μένω ξύπνιος τα βράδια έκανα αρκετά αντ-ντροπς και μάλιστα ομολογουμένως και τις δύο τελευταίες χρονιές κάποια αρκετά επιτυχημένα.

Άρα δεν ξέρω αν επηρεάζει πάντα τόσο πολύ.



Εσύ Σταμ είσαι συνηθώς ο πρώτος από το δεύτερο κύμα, των πρωινών, που έχεις το συν ότι βλέπεις τα ματς που γίνονται πολύ αργά πρώτος (...είπαμε ξενύχτι αλλά και πόσο...) , επίσης έχεις ολοκληρώμενη εικόνα το πρωί (ο βραδινός αναγκαστικά θα έχει αφήσει πολλά ματς στη μέση) ,συν ότι ο Σπύρος δεν έχει στρατό φέτος οπότε τον βλέπω να γυρίζει ξημερώματα πιο συχνά... smiley.gif

Και δεν είναι μόνο η πλευρά του πλεονεκτήματος μόνο που έχουμε κάποιοι, είναι και αυτή του μεινονεκτήματος. Για παράδειγμα ο Παναγιώτης που δεν έχει την δυνατότητα καν να έχει Ιντερνετ στην δουλειά και βλέπει τα αποτελέσματα το απόγευμα πραγματικά είναι πολύ δύσκολο να τσιμπήσει εκείνος καλό φα αν και ασχολείται, μόνο κανέναν παρατημένο...

Πάντως εγώ λέω ότι θα μου μοιάζει καλύτερο και σαν αναζήτηση, θα το σκέφτεσαι δυο και τρεις φορές παραπάνω πριν τραβήξεις φα. Πριν τον τσίμπαγες προκαταβολικά για να μην προλάβει κανείς και μετά κοίταγες πόσο πολύ σου κάνει.

Τεσπα,κουβέντα να γίνεται...Να μπαίνουμε και σε φαντασιακούς ρυθμούς σιγά σιγά... cool.gif
Pierce
Αντωνη εγω ηθελα να μπει και οριο παιχνιδιων ανα θεση, αλλα εφαγα πανηγυρικο ακυρο απο τα υπολοιπα μελη smile.gif . Eιμαι υπερ της αποψης σου και πανω σε αυτο που ειπε ο Tobias, η προτεραιότητα μπορει να ειναι αντιστροφη με τη θεση που ειχες στο draft στον πρωτο γυρο. (δηλαδη ο 15ος ειναι 1ος στη λιστα αναμονης) . Το μονο που με προβληματιζει , ειναι αν φαινεται πχ οτι εγω θελω να παρω εναν FA και παει κανα @@ (ελα που παρεξηγηθηκατε τομαρια ) που ειναι πιο πανω στη λιστα να μου τον παρει επιτηδες laugh.gif tongue.gif

BTW η Λίγκα είναι ανοιχτή αν θέλετε να χαζέψετε...
sacarame
QUOTE(pierce21 @ Aug 29 2012, 15:36 ) *
αν φαινεται πχ οτι εγω θελω να παρω εναν FA και παει κανα @@ (ελα που παρεξηγηθηκατε τομαρια ) που ειναι πιο πανω στη λιστα να μου τον παρει επιτηδες laugh.gif tongue.gif


65.gif 65.gif Υπήρχαν τέτοια καθάρματα...?
rchos
Όταν όμως μας έπαιρνες τον Ρόουζ ήταν καλά ε;
j-kidd13
QUOTE(rchos @ Aug 29 2012, 17:24 ) *
Όταν όμως μας έπαιρνες τον Ρόουζ ήταν καλά ε;

Kαλο σας εκανε εν τελει...tongue.gif
rchos
QUOTE(j-kidd13 @ Aug 29 2012, 17:52 ) *
Kαλο σας εκανε εν τελει...tongue.gif


Δεν είπα τίποτα.Εγώ τον αγαπάω τον Άρη και τον ευγνωμονώ για ότι έχει κάνει για μένα.
sacarame
QUOTE(rchos @ Aug 29 2012, 17:58 ) *
Δεν είπα τίποτα.Εγώ τον αγαπάω τον Άρη και τον ευγνωμονώ για ότι έχει κάνει για μένα.



morrison
QUOTE(pierce21 @ Aug 29 2012, 15:36 ) *
Αντωνη εγω ηθελα να μπει και οριο παιχνιδιων ανα θεση, αλλα εφαγα πανηγυρικο ακυρο απο τα υπολοιπα μελη smile.gif . Eιμαι υπερ της αποψης σου και πανω σε αυτο που ειπε ο Tobias, η προτεραιότητα μπορει να ειναι αντιστροφη με τη θεση που ειχες στο draft στον πρωτο γυρο. (δηλαδη ο 15ος ειναι 1ος στη λιστα αναμονης) . Το μονο που με προβληματιζει , ειναι αν φαινεται πχ οτι εγω θελω να παρω εναν FA και παει κανα @@ (ελα που παρεξηγηθηκατε τομαρια ) που ειναι πιο πανω στη λιστα να μου τον παρει επιτηδες laugh.gif tongue.gif

BTW η Λίγκα είναι ανοιχτή αν θέλετε να χαζέψετε...


Btw αν ήμουν τότε στην λίγκα μάλλον θα ήμουν και εγώ κατά, με την έννοια ότι η διαφορά στα παιχνίδια δίνει ενδιαφέρον γενικότερα και λόγο για ένα σχετικό rotation. Για παράδειγμα είναι ένας πονοκέφαλος πάντα αν θα βάλεις έναν καλό που έχει 4 ματς ή έναν λίγο χειρότερο με 5...Το όριο παιχνιδιών σημαίνει βάζω πάντα τον καλό, όλες τις εβδομάδες, με μια πρώτη ανάγνωση βέβαια δεν είμαι σίγουρος αν είναι τόσο απλοικό, ίσως προκύπτουν άλλα διλήμματα.

Καλά το πάμε, εγώ σκέφτηκα περιπτώσεις add and trade με φιλικό σωματείο, εσύ για @@ που θα χτυπήσει fa έτσι για σπάσιμο...
Της τρελής... icon_drunk.gif

Το ζήτημα είναι ότι βλέπω να ζεσταινόμαστε ήδη... smiley.gif
rchos
QUOTE(morrison @ Aug 29 2012, 19:10 ) *
Το ζήτημα είναι ότι βλέπω να ζεσταινόμαστε ήδη... smiley.gif



Δεν κρυώσαμε και ποτέ πρωταθλητές είμαστε εξ'άλλου... tongue.gif smiley.gif

HLR CENATION
QUOTE(rchos @ Aug 29 2012, 19:18 ) *
Δεν κρυώσαμε και ποτέ πρωταθλητές είμαστε εξ'άλλου... tongue.gif smiley.gif

Φτιαξε και την δευτερη λιγκα ρε αντμιν να τρελλαθουμε. biggrin.gif

T.W.Is.M.
Κι εμενα μου αρεσει η προταση του Αντωνη. Με την ευκαιρια, επειδη αναφερθηκα ως παραδειγμα, θα πω οτι ο λογος που μαθαινω αποτελεσματα το απογευμα δεν ειναι οτι δεν μπορω, αλλα γιατι θελω να δω μεσω league pass παιχνιδι χωρις να γνωριζω το αποτελεσμα. Τα στατιστικα των παιχτων μπορω να τα δω απο το πρωι. Και παλι ομως δεν εχω τη δυνατοτητα να μπω στο espn και να κανω add(δεν εχω πια και laptop για να το παρω μαζι και να κανω τη δουλεια μου απο κει... smiley.gif ). Ακομα χειροτερη ειναι η κατασταση σε μερες οπως η σημερινη, που γυρισα σπιτι μετα τις 7(πραγμα που αναμενεται να γινεται 1 ή 2 φορες καθε εβδομαδα), το οποιο με αποκλειει τελειως απο την αποκτηση καλου FA εκεινες τις μερες. Αλλα αυτο ειναι προβλημα μου, ας κανονιζα διαφορετικα το προγραμμα μου, ΟΚ. Το γεγονος ομως οτι καποιοι μπορουν να βλεπουν περισσοτερα παιχνιδια live και περισσοτερα στατιστικα την ωρα των αγωνων δινει ενα προβαδισμα. Αν ο περιορισμος στις κινησεις ειναι ενας τροπος να αντισταθμιστει αυτο, συμφωνω. Κι οχι επειδη με συμφερει. Γενικα ειμαι υπερ του οτιδηποτε εξασφαλιζει ισους ορους στο παιχνιδι και αυξανει τα κινητρα ολων οσων παιζουν.
Για το οριο αγωνων που ειπε ο Αρης δεν ειμαι σιγουρος οτι εχω καταλαβει ακριβως τι εννοει. Αν εννοει περιορισμο στο συνολο αγωνων της ομαδας οποιασδηποτε μορφης, δε συμφωνω. Ο λογος ειναι αυτο που εγραψε ο Αντωνης πιο πανω. Υπαρχει το διλημμα "να βαλω τον παιχτη του 25 με 4 ματς ή αυτον του 20 με 5?"
Ενα αλλο θεμα που σκεφτηκα πριν λιγες μερες ειναι τι γινεται με τον κομισαριο της πιθανης 2ης λιγκας. Θα εχουμε μια συμμετοχη λιγοτερη, ωστε να συμπληρωθει η λιγκα με μια εικονικη ομαδα για να ειναι καποιος(ο admin πχ) κομισαριος?
rchos
Τα της δεύτερης λίγκας θα τα δούμε στην πορεία μην πολυασχολείστε τώρα.

Να μετρήσουμε συμμετοχές και βλέπουμε.

Αυτό που λες είναι πολύ πιθανό πάντως.


Όσο για την πρόταση είμαι και εγώ μέσα να το δοκιμάσουμε.Με ποια ακριβώς παραλαγή θα δούμε.
Pierce
Τσοσογλα μαζεψε τους παρατρεχαμενους σου, γιατι θα το κανω ULEB-FIBA για να δειξω ποιος ειναι το αφεντικο.
rchos
QUOTE(pierce21 @ Aug 30 2012, 11:29 ) *
Τσοσογλα μαζεψε τους παρατρεχαμενους σου, γιατι θα το κανω ULEB-FIBA για να δειξω ποιος ειναι το αφεντικο.



δεν πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος στο φόρουμ να μην ξέρει ότι στο NBA Fantasy ο Pierce είναι ο comissioner.


Κατά τα λοιπά δέσε το ζωνάρι σου tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Aug 30 2012, 11:29 ) *
Τσοσογλα μαζεψε τους παρατρεχαμενους σου, γιατι θα το κανω ULEB-FIBA για να δειξω ποιος ειναι το αφεντικο.


Του παραχωρησες το προνομιο περσι ναι ή ου? Αρα αυτος ηταν ο περσινος commisioner. Εσυ ησουν ο επιτιμος commissioner! smiley.gif Αν θελετε αλλαξτε ξανα θεσεις φετος. Αν παλι δε θελετε, δωστε μου εμενα το commissionerιλικι, γιατι απ οτι βλεπω οποιος γινεται Στερν στη θεση του Στερν κερδιζει κιολας. stypid.gif
Μη δοκιμασεις μονο ως επιτιμος να μου δωσεις τις ευχες σου, γιατι θα νιωσεις την οργη της Death Valley! Θα οργανωσω νεο Ministry of Darkness και θα παρω την εκδικηση μου σταυρωνοντας το Λεμπρον οπως ο Undertaker σταυρωσε τo Stone Cold:

smiley.gif
Pierce
Τετοιες παπατζες σας ελεγε για να σας πεισει να κανετε τρειντ; tongue.gif
Του ειχα δωσει δικαιωματα commissioner, ετσι ωστε αν ειμαι εκτος εδρας να μπορεσει εκεινος να αντιμετωπισει οποιο προβλημα εμφανιστει, πιο αμεσα.
rchos
QUOTE(pierce21 @ Aug 30 2012, 18:40 ) *
Τετοιες παπατζες σας ελεγε για να σας πεισει να κανετε τρειντ; tongue.gif


Τα πολλά (ένα) τρέηντ που έκανα έχεις δίκιο...

Θα το εκτιμούσα αν δεν μιλούσατε για μένα σαν να είμαι κάποιο παιδάκι που έχετε στην δουλεψή σας όλοι.Ευχαριστώ tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Aug 30 2012, 18:40 ) *
Τετοιες παπατζες σας ελεγε για να σας πεισει να κανετε τρειντ; tongue.gif
Του ειχα δωσει δικαιωματα commissioner, ετσι ωστε αν ειμαι εκτος εδρας να μπορεσει εκεινος να αντιμετωπισει οποιο προβλημα αντιμετωπιστει, πιο αμεσα.


Εγω δε χρειαζομαι παπατζες για να κανω τρειντ. Κανω και απο μονος μου! Προτεινω τριπλα και τετραπλα τρειντ, ανακατευω ολες τις ομαδες και στο τελος καποιος θα πειστει να κανει ενα απο τα απλα τρειντ που του προτεινω! Δηλωνω αξιος συνεχιστης του θεαρεστου εργου του spysta! laugh.gif
sacarame
QUOTE(pierce21 @ Aug 30 2012, 18:40 ) *
Τετοιες παπατζες σας ελεγε για να σας πεισει να κανετε τρειντ; tongue.gif


Μήπως έχουμε ένα νέο καλτσιοπολις;; Μήπως να διεξαχθούν έρευνες μπας και αποδειχτεί ότι υπάρχουν παράνομες κινήσεις-τρεηντς-συναλλαγες από τους πρώτους 4 της λίγκας ώστε εντελώς τυχαία η περσινή κούπα να καταλήξει στον καθαρότατο 5ο ?? tongue.gif
rchos
Ότι και να γράψετε η ιστορία έχει καταγραφεί...
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Aug 30 2012, 18:49 ) *
Μήπως έχουμε ένα νέο καλτσιοπολις;; Μήπως να διεξαχθούν έρευνες μπας και αποδειχτεί ότι υπάρχουν παράνομες κινήσεις-τρεηντς-συναλλαγες από τους πρώτους 4 της λίγκας ώστε εντελώς τυχαία η περσινή κούπα να καταλήξει στον καθαρότατο 5ο ?? tongue.gif


Πως φαινεται οτι εισαι Ιντερ... Ολο ψαχνεις σκανδαλα για να παρεις τις κουπες στα χαρτια... 19.gif
Ginobili
Πιο πιτσιρικάς...είχα πολυτέλειες να είμαι ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ βρυκόλακας,πλέον όχι τόσο.
Αλλά....για μένα στο fantasy είναι ΔΙΚΑΙΟ να επιβραβεύονται αυτοί που ξενυχτάνε,βλέπουν τους αγώνες μαθαίνουν αμέσως τα γεγονότα και κατά επέκταση έχουν περισσότερες πιθανότητες να βουτήξουν καλά Free agents.
Έτσι είναι για μένα η φύση του παιχνιδιού,είναι απαιτητικό,θέλει χρόνο και αφοσίωση εκτός από το να σου κόβει το μάτι και τύχη πάντα φυσικά.
Δεν θα ήθελα περιορισμούς για το πόσους θα διώξω και πόσους θα πάρω μέσα στην χρονιά.Όποτε πιστεύεις ότι βλέπεις ευκαιρία με FA είναι θεμιτό να τον πάρεις τον παίκτη αμέσως.

Όποιος απλά θέλει να βλέπει τα 3λεπτα βιντεάκια την επόμενη μέρα στο nba.com...και να ρίχνει μια ματιά στο cbssports.com για τραυματισμούς και να θέλει και τίτλο...να πάει στα φλωράκια της ευρωλίγκα να παίξει.. laugh.gif
Την διοργάνωση αυτή την έχουμε χτίσει εδώ και χρόνια με hardcore κέφια...μην την μπασταρδέψουμε tongue.gif
sacarame
QUOTE(Ginobili @ Aug 31 2012, 01:40 ) *
Πιο πιτσιρικάς...είχα πολυτέλειες να είμαι ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ βρυκόλακας,πλέον όχι τόσο.
Αλλά....για μένα στο fantasy είναι ΔΙΚΑΙΟ να επιβραβεύονται αυτοί που ξενυχτάνε,βλέπουν τους αγώνες μαθαίνουν αμέσως τα γεγονότα και κατά επέκταση έχουν περισσότερες πιθανότητες να βουτήξουν καλά Free agents.
Έτσι είναι για μένα η φύση του παιχνιδιού,είναι απαιτητικό,θέλει χρόνο και αφοσίωση εκτός από το να σου κόβει το μάτι και τύχη πάντα φυσικά.
Δεν θα ήθελα περιορισμούς για το πόσους θα διώξω και πόσους θα πάρω μέσα στην χρονιά.Όποτε πιστεύεις ότι βλέπεις ευκαιρία με FA είναι θεμιτό να τον πάρεις τον παίκτη αμέσως.

Όποιος απλά θέλει να βλέπει τα 3λεπτα βιντεάκια την επόμενη μέρα στο nba.com...και να ρίχνει μια ματιά στο cbssports.com για τραυματισμούς και να θέλει και τίτλο...να πάει στα φλωράκια της ευρωλίγκα να παίξει.. laugh.gif
Την διοργάνωση αυτή την έχουμε χτίσει εδώ και χρόνια με hardcore κέφια...μην την μπασταρδέψουμε tongue.gif



Τζινο μίλησες στην καρδιά του καθε γνήσιου φανταζιοφρίκουλα...Του χρόνου θα σου δωσω ενα σέντερ... tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.