Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Milos Teodosic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
PAKMAN
Ο Ολυμπιακός πήρε τον Ιβκοβιτς γιατί είναι ο μόνος που μπορεί να τιθασεύσει τον Τεό. Ο παιχταράς συνέχεια δημιουργεί προβλήματα και στην ομάδα και εκτός. Θυμίζω την τρικλοποδιά στον Σπανούλη, το χτύπημα στα @@ στον Σάρας στον τρίτο τελικό πάλι στο τρίποντο και τις μπουνιές στον ΔΔ . Και ας μην ξεχάσουμε και τον αγώνα με την ΑΕΚ που ο Γιαννάκης τον είχε αφήσει 2 μήνες εκτώς ομάδας. ohmy.gif
IlyaZ
Εγώ πάλι νομίζω ότι όταν κάποιος φέρεται ως κάφρος εκπροσωπεί τον εαυτό του και μόνο, ούτε τη χώρα του, ούτε το σύλλογό του.

Το ζήτημα βέβαια είναι, είτε πόση καφρίλα είναι διατεθειμένη να ανεχτεί η εθνική καθενός και ο σύλλογός του, είτε κατά πόσον γουστάρουν και θεωρούν την καφρίλα επίδειξη "παναθηναϊκοφροσύνης", "ολυμπιακοφροσύνης" κλπ. Από κει και πέρα, το πώς αντιδρά ο κάθε σύλλογος στον κάθε κάφρο, ακόμη και το αν επιλέγει να τον αποκτήσει ως παίκτη, δείχνει το επίπεδο και τη νοοτροπία του συλλόγου.

Τους Αγγελοπουλαίους τους συμπαθώ, γιατί δείχνουν πράγματι να αγαπάνε το μπάσκετ, αν όμως κλείνουν και αυτοί τα μάτια και τα αυτιά τους (ή ίσως κατά βάθος επικροτούν σε συλλογικό επίπεδο) τέτοιες ενέργειες, τότε δυστυχώς ούτε αυτοί θα κάνουν τη διαφορά στο χώρο του μπάσκετ, αλλά θα είναι όμοιοι με τους άλλους αδερφούς.
PAKMAN
Εκανα λάθος χθες. Η τρικλοποδιά στον Σπανούλη ήτανε κλωτσιά.Τωρα το θυμήθηκα. Όσο για τον υπερπαίκτη αν στα 23 του έχει τέτοια συμπεριφορά απέναντι σε φτασμένους παίκτες σκέψου στα 30 του τι θα κάνει. wub.gif

Προβλεψη φέτος να παίρνει φάουλ με το σταγονόμετρο στο ελληνικό πρωτάθλημα και στα σκριν να τρώει τις αγκωνιές της αρκούδας....Τυχαίο...Δε νομίζω biggrin.gif
colonel gomelsky
QUOTE(PAKMAN @ Aug 22 2010, 12:26 ) *
Εκανα λάθος χθες. Η τρικλοποδιά στον Σπανούλη ήτανε κλωτσιά.Τωρα το θυμήθηκα. Όσο για τον υπερπαίκτη αν στα 23 του έχει τέτοια συμπεριφορά απέναντι σε φτασμένους παίκτες σκέψου στα 30 του τι θα κάνει. wub.gif


Βασικά ήτανε κλωτσιά αλλά δεν τον βρήκε. Τότε είχε γίνει και θέμα και υποστήριζαν μερικοί ότι εφόσον δεν τον βρήκε δεν έπρεπε να χρεωθεί στον Τεόντοσιτς...
kseplenhs
QUOTE(PAKMAN @ Aug 22 2010, 12:26 ) *
Εκανα λάθος χθες. Η τρικλοποδιά στον Σπανούλη ήτανε κλωτσιά.Τωρα το θυμήθηκα. Όσο για τον υπερπαίκτη αν στα 23 του έχει τέτοια συμπεριφορά απέναντι σε φτασμένους παίκτες σκέψου στα 30 του τι θα κάνει. wub.gif

Προβλεψη φέτος να παίρνει φάουλ με το σταγονόμετρο στο ελληνικό πρωτάθλημα και στα σκριν να τρώει τις αγκωνιές της αρκούδας....Τυχαίο...Δε νομίζω biggrin.gif


καλά και εσύ την αμερική ανακάλυψες?το "φέτος" είναι περιττό...λες και πέρσι τον είχαν στα ώπα ωπα και τώρα στράβωσε ο βασιλακο με την παρέα του και ψήνουν την απέλαση...

ας εχει κάθε χρόνο στο χέρι το κυπελλάκι του mvp ευρωλίγκας και ας μην του σφυράνε ουτε ακρωτηριασμό εδώ...
morrison
QUOTE(PAKMAN @ Aug 22 2010, 12:26 ) *
Προβλεψη φέτος να παίρνει φάουλ με το σταγονόμετρο στο ελληνικό πρωτάθλημα και στα σκριν να τρώει τις αγκωνιές της αρκούδας....Τυχαίο...Δε νομίζω biggrin.gif

Tοτε να το πουμε στον Μητσο να αρχιζει να ακονιζει...

Νομιζα οτι το πεσιμο στα οπισθια του Μπατιστ ειναι αρκετα σκληρη τιμωρια για εναν τεντιμποι σαν τον Μιλος αλλα εσυ θες παραδειγματικη τιμωρια...

Μπορουμε να του βαλουμε και αυγα κατω απο τις μασχαλες...
colonel gomelsky
@kseplenhs, morisson:

Ελατε ρε παιδιά τώρα, δεν είναι και κάνας άγιος ο Μίλος. Μη φτάσουμε και στο άλλο άκρο.
kseplenhs
ποιό είναι ακριβώς το άλλο άκρο?η αγιοποίηση ή το να μην του σφυράς τίποτα έτσι για να μάθει να φέρεται??

αν και δεν νομίζω να του φόρεσε κανείς φωτοστέφανο...
colonel gomelsky
QUOTE(kseplenhs @ Aug 22 2010, 13:20 ) *
ποιό είναι ακριβώς το άλλο άκρο?η αγιοποίηση ή το να μην του σφυράς τίποτα έτσι για να μάθει να φέρεται??

αν και δεν νομίζω να του φόρεσε κανείς φωτοστέφανο...


Το ένα άκρο είναι ότι ο Τεόντοσιτς είναι ο σατανάς μεταμορφωμένος -ο πιο βρώμικος παίκτης που πάτησε το πόδι του στην Ελλάδα- και το άλλο ότι είναι ο μονίμως αδικημένος και η ψυχή και το πάθος κτλ που βγάζει μεταφράζονται πάντα σε τσογλανιά από τους "κακούς" του κατεστημένου που κάνουν τα πάντα για να μην λάμψει αυτό το αστέρι.
Reggie Miller #31
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 22 2010, 13:24 ) *
Το ένα άκρο είναι ότι ο Τεόντοσιτς είναι ο σατανάς μεταμορφωμένος -ο πιο βρώμικος παίκτης που πάτησε το πόδι του στην Ελλάδα- και το άλλο ότι είναι ο μονίμως αδικημένος και η ψυχή και το πάθος κτλ που βγάζει μεταφράζονται πάντα σε τσογλανιά από τους "κακούς" του κατεστημένου που κάνουν τα πάντα για να μην λάμψει αυτό το αστέρι.


Δε νομίζω να είπε κανείς ότι είναι το καλύτερο παιδί.Αλλά τουλάχιστον δεν προσπαθεί κανείς να τον περάσει προς τον κόσμο σαν καλό παιδί,με καλό χαρακτήρα,ντροπαλό,ούτε είναι στο απυρόβλητο,ούτε τον προφυλάσσουν οι δημοσιογράφοι και του δίνουν άσυλοούτε τίποτα από αυτά που κάνουν για κάποιους άλλους(ονόματα και οικογένειες δε θίγουμε! wink.gif ) rolleyes.gif
kseplenhs
βρώμικος δεν είναι.ύπουλός είναι.για παράδειγμα ο διαμαντίδης είναι απείρως πιο βρώμικος σαν παίχτης λόγω του στυλ του παιχνιδιού του.ο τεόντοσιτς ούτε θεωρείται αμυντικός ογκόλιθος για να επιστρατευει βρώμικο παιχνίδι,ούτε κανένας τύπος που ξεχειλίζει ενέργεια και κουτουλάει στις μπασκέτες για να σταματήσει να τρέχει.
ο ένας παρουσιαζεται σαν ο νο1 γαμπρός της υφηλίου και ο άλλος σαν κοινό τσογλάνι...

απο την άλλη είναι πιο εγωιστής και πιο φιλότιμος απο τους υπόλοιπους που έχοντας εξασφαλισμένα να παχυλά συμβόλαια,κάθονται να χάσουν και μετά το ρίχνoυν χαλαρά στις αγκαλίτσες.είναι προφανές πως η όποια αδικία τον πειράζει περισσότερο.

στην τελίκή ο αφορισμός για τον χαρακτήρα του τεόντοσιτς απο παναθηναικούς που έχουν σε λάβαρα τον μποντιρόγκα,τον αλβέρτη και κάθε μέρα ανάβουν καντήλι στον ζοτς,είναι λίγο αστείος.δεν λέω,καλά κάνουν και τους έχουν θεούς τους παραπάνω γιατί προσέφεραν τα μέγιστα.αλλά μην βλέπουμε και τον μίλος σαν μια πρωτόγνωρη μορφή τσογλανιού.

και μια χαρά λάμπει (μπάμπη μου tongue.gif )
morrison
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 22 2010, 13:24 ) *
Το ένα άκρο είναι ότι ο Τεόντοσιτς είναι ο σατανάς μεταμορφωμένος -ο πιο βρώμικος παίκτης που πάτησε το πόδι του στην Ελλάδα- και το άλλο ότι είναι ο μονίμως αδικημένος και η ψυχή και το πάθος κτλ που βγάζει μεταφράζονται πάντα σε τσογλανιά από τους "κακούς" του κατεστημένου που κάνουν τα πάντα για να μην λάμψει αυτό το αστέρι.

Eτσι ειναι colonel...
Μονο που το ενα απο τα δυο ακρα,τα οποια σωστα αναφερεις,αρχιζει και εκφραζεται ως αποψη απο αρκετους...
Κανεις δεν τον παρουσιασε σαν τον Αγιο Μιλος(βοηθεια μας!)...

Αλλοι τροποι τιμωριας:
Να τον δεσουμε σε καρεκλα και να φερουμε τον Τσαρτσαρη να του διαβαζει ανακοινωσεις του ΠΣΑΚ.
Να τον αμολησουμε κατω απο το καλαθι και να βαλουμε τον Βασιλοπουλο να του βγαζει πασες για μπακ ντορ.
Να τον πεταξουμε στο ρινγκ σε handicap match εναντιον Φωτση και T.W.Is.M.
vastravoud
Συγνώμη, για να καταλάβω. Μετά το γνωστό φτύσιμο, ο ΔΔ δε δέχτηκε την κριτική που του αναλογεί; Πως παρουσιάζεται σαν "γαμπρός";

Και δεν είναι λίγο άσχημο να κατηγορείς παίκτες για "αγκαλίτσες" επειδή κάνουν το ΠΡΟΦΑΝΕΣ, δηλαδή να έχουν καλές σχέσεις με τους αντιπάλους; Όταν χάνουν οι παίκτες του Παναθηναϊκού δε συγχαίρουν και αγκαλιάζουν τους αντιπάλους;
Reggie Miller #31
QUOTE(vastravoud @ Aug 22 2010, 13:45 ) *
Συγνώμη, για να καταλάβω. Μετά το γνωστό φτύσιμο, ο ΔΔ δε δέχτηκε την κριτική που του αναλογεί; Πως παρουσιάζεται σαν "γαμπρός";

Και δεν είναι λίγο άσχημο να κατηγορείς παίκτες για "αγκαλίτσες" επειδή κάνουν το ΠΡΟΦΑΝΕΣ, δηλαδή να έχουν καλές σχέσεις με τους αντιπάλους; Όταν χάνουν οι παίκτες του Παναθηναϊκού δε συγχαίρουν και αγκαλιάζουν τους αντιπάλους;


Πότε δέχτηκε κριτική και δεν το θυμάμαι;θα βγω εκτός θέματος,αλλά θυμάσαι να λέει κανείς τίποτα γαι τον Ντρου που στον αγώνα πρωταθλήματος στο ΟΑΚΑ κάθε φορά που σκόραρε έριχνε καντήλια στον Τεό;
Άκουσες κανέναν να λέει ότι Φώτσης και Τσαρτσαρής προσπαθούν να νευριάσουν τον Κλέιζα;Αντιθέτως ο Χατζητέτοιος σχολιάζοντας το ριπλέι αναφέρει ότι ο Κλέιζα απωθεί καθαρά τον Τσαρτσαρή χωρίς να υπάρχει λόγος.Και άλλα πολλά παραδείγματα τα οποία δε χρειάζεται να τα αναφέρουμε.Επαναλαμβάνω ότι κάποιοι έχουν άσυλο!

kseplenhs μην ξεχνάς το φίλο μου Τομάσεβιτς! rolleyes.gif
AirNick
...H μπορούμε να τον ξυρίζουμε κάθε μέρα κόντρα και να τον κουρέψουμε γουλί.

Μπορεί να κρατάει και μια πινακίδα πριν από κάθε αγώνα που θα λέει: "θα είμαι καλό και φρόνιμο παιδί...

Μετά τους αγώνες επιπρόσθετα μπορεί να κυκλοφορεί με παπιγιόν και φρουφρου στο πουκάμισο. Άψογος. smiley.gif
Flash
Αυτά με τις υποτιθέμενες τιμωρίες του Τεοντόσιτς δεν τα βρίσκετε κουραστικά ακόμα κι εσείς που τα γράφετε ;

Προσφέρουν έστω 1/10^15 σε κάτι πέρα από το να βγάλετε το άχτι σας ;

Ρητορικές ερωτήσεις.

Reggie Miller #31
QUOTE(AirNick @ Aug 22 2010, 14:02 ) *
...H μπορούμε να τον ξυρίζουμε κάθε μέρα κόντρα και να τον κουρέψουμε γουλί.

Μπορεί να κρατάει και μια πινακίδα πριν από κάθε αγώνα που θα λέει: "θα είμαι καλό και φρόνιμο παιδί...

Μετά τους αγώνες επιπρόσθετα μπορεί να κυκλοφορεί με παπιγιόν και φρουφρου στο πουκάμισο. Άψογος. smiley.gif


Η πινακίδα ή κάποιο μπλουζάκι με το ανάλογο μήνυμα να είναι τουλάχιστον για 6 μήνες και μετά θα το ξανασυζητήσουμε,ανάλογα με την πρόοδο που θα κάνει! smiley.gif
vastravoud
Μα δεν έγραψαν όλα τα σάιτ ότι ήταν απαράδεκτη κίνηση; Τι άλλο θα έπρεπε να γράψουν πέραν του αυτονόητου - απαράδεκτη και αντιαθλητική κίνηση!

Δε χρειάζεται παντού να βλέπουμε σενάρια και πρασινοκόκκινες συνωμοσίες - αντίστοιχα "δημοσιογραφικά" παράπονα βλέπω και από την πράσινη πλευρά.
kseplenhs
QUOTE(vastravoud @ Aug 22 2010, 13:45 ) *
Συγνώμη, για να καταλάβω. Μετά το γνωστό φτύσιμο, ο ΔΔ δε δέχτηκε την κριτική που του αναλογεί; Πως παρουσιάζεται σαν "γαμπρός";

Και δεν είναι λίγο άσχημο να κατηγορείς παίκτες για "αγκαλίτσες" επειδή κάνουν το ΠΡΟΦΑΝΕΣ, δηλαδή να έχουν καλές σχέσεις με τους αντιπάλους; Όταν χάνουν οι παίκτες του Παναθηναϊκού δε συγχαίρουν και αγκαλιάζουν τους αντιπάλους;


καλά τώρα το image making του διαμαντίδη δεν το είχε ούτε ο γκάλης.
και σε κάθε παιχνίδι να πετάει μια ροχάλα θα συνεχίσει να είναι ο δημητράκης,ο γιάννης πλούταρχος του ελληνικού μπάσκετ,ο γαμπρός που κάθε μάνα ήθελε για την κόρη της,κάθε πρόεδρος για τον προπονητή του,κάθε προπονητής για τους παίχτες του,κάθε σφυρίχτρα για τον διαιτητή της...


προφανές και αυτονόητο δεν είναι τίποτα.δεν λέω να τρώγονται και σαν τα κοκόρια και να μην μιλιούνται αλλά σώνει και καλά να γίνουν φίλοι δεν τους υποχρεώνει και κανείς.
και όταν μερικοί κάθονται στον πάγκο με την πετσέτα στο κεφάλι και κάνουν τους τραυματίες ενώ το παιχνίδι καίει και μετά το τέλος,τρέχουν για την αγκαλίτσα,ναι χτυπάει άσχημα.
δείχνει να μην ενοχλείται κανείς.δημοσιουπαλληλίκι είναι το συγκεκριμένο και όχι savoir vivre...

τουλάχιστον ο μίλος σε αντίθεση με αυτούς δεν έχει κρυφτεί ποτέ.ακόμα και σε περιόδους που ο προπονητής του τον είχε ξεχάσει για 2 μήνες μεταξύ πάγκου και εξέδρας και μόλις είδε τα δύσκολα,για να σώσει το τομάρι του τον θυμήθηκε ξαφνικά
Reggie Miller #31
QUOTE(vastravoud @ Aug 22 2010, 14:06 ) *
Μα δεν έγραψαν όλα τα σάιτ ότι ήταν απαράδεκτη κίνηση; Τι άλλο θα έπρεπε να γράψουν πέραν του αυτονόητου - απαράδεκτη και αντιαθλητική κίνηση!

Δε χρειάζεται παντού να βλέπουμε σενάρια και πρασινοκόκκινες συνωμοσίες - αντίστοιχα "δημοσιογραφικά" παράπονα βλέπω και από την πράσινη πλευρά.



Ούτε καν!Κάποιες απλά το ανέφεραν κάποιες άλλες απλά ασχολήθηκαν με την επική ανατροπή του ΠΑΟ.
morrison
QUOTE(Flash @ Aug 22 2010, 14:05 ) *
Αυτά με τις υποτιθέμενες τιμωρίες του Τεοντόσιτς δεν τα βρίσκετε κουραστικά ακόμα κι εσείς που τα γράφετε ;

Προσφέρουν έστω 1/10^15 σε κάτι πέρα από το να βγάλετε το άχτι σας ;

Ρητορικές ερωτήσεις.

Kουραστικα ειναι ασφαλως...Ειδικα αν διαρκουσαν παραπανω απο 1-2 ποστς...
Το μονο που προσφερουν ειναι 1-2 στιγμες χαζομαρας μετα απο διαβασμα 35 σελιδων για το ποιος χτυπησε πρωτος,για το ποιος αρχισε,για το αν ηταν μπουνια ή σπρωξια,για το ποιος χτυπαει απο πισω κτλ
Θα ηταν προβλημα αν ο καθενας πηγαινε να βγαλει το αχτι του εδω μεσα.
AirNick

Αυτά με τις υποτιθέμενες τιμωρίες του Τεοντόσιτς δεν τα βρίσκετε κουραστικά ακόμα κι εσείς που τα γράφετε ;

Προσφέρουν έστω 1/10^15 σε κάτι πέρα από το να βγάλετε το άχτι σας ;

Ρητορικές ερωτήσεις.


Στην ζωή ή στο γράψιμο υπάρχει χώρος και για χιούμορ ή όχι; Σε αυτό το φόρουμ υπάρχει χώρος;

Πρέπει όλα να είναι τόσο σοβαρά και αποστειρωμένα;



Ρητορικές ερωτήσεις
nikefalin
QUOTE(AirNick @ Aug 22 2010, 14:20 ) *
Αυτά με τις υποτιθέμενες τιμωρίες του Τεοντόσιτς δεν τα βρίσκετε κουραστικά ακόμα κι εσείς που τα γράφετε ;

Προσφέρουν έστω 1/10^15 σε κάτι πέρα από το να βγάλετε το άχτι σας ;

Ρητορικές ερωτήσεις.


Στην ζωή ή στο γράψιμο υπάρχει χώρος και για χιούμορ ή όχι; Σε αυτό το φόρουμ υπάρχει χώρος;

Πρέπει όλα να είναι τόσο σοβαρά και αποστειρωμένα;



Ρητορικές ερωτήσεις


ο φλας αναφέροταν σε κάποια πόστ όχι σε όλα. Τα οποία και είναι σαφώς κουραστικά. Αυτά με το χαβαλέ είναι μια χαρά μην ανυσηχείτε smile.gif
Flash
Πέρα από το γεγονός ότι αντιστοιχα posts για πιθανές τιμωρίες του Τεο ή για τον ΚΚΚ χαρακτήρα του Τσαρτσαρή έχουν γίνει ουκ ολίγες τις τελευταίες ημέρες και σε άλλα topics. Θα μου πείτε "Μα εγώ τώρα σχολίασα μόνο" και θα έχετε δίκαιο αλλά το αποτέλεσμα είναι πάντα σωρευτικό.

Και θέση για χιούμορ υπάρχει και κατανόηση κάποιου εκνευρισμού και χώρος για σχολιασμό και πικάρισμα. Απλά ως moderating team αυτό που ζητάμε είναι καμιά φορά να σκέφτεστε και τι συνέπειες μπορεί να έχουν αυτά που γράφετε ακόμα και όταν δεν παραβαίνετε κανένα κανονισμό (όπως εν προκειμένω).
AirNick
Μπράβο. Γιατί πληγώθηκα... sad.gif sad.gif
LFO
QUOTE(kseplenhs @ Aug 22 2010, 13:07 ) *
καλά τώρα το image making του διαμαντίδη δεν το είχε ούτε ο γκάλης.
και σε κάθε παιχνίδι να πετάει μια ροχάλα θα συνεχίσει να είναι ο δημητράκης,ο γιάννης πλούταρχος του ελληνικού μπάσκετ,ο γαμπρός που κάθε μάνα ήθελε για την κόρη της,κάθε πρόεδρος για τον προπονητή του,κάθε προπονητής για τους παίχτες του,κάθε σφυρίχτρα για τον διαιτητή της...


24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

είσαι ο ΘΕΟΣ του φορουμ.... 77.gif 77.gif


Ο Μίλος πάντως θα έλεγα οτι ειναι ο Χανκ Μουντυ του ελληνικου πρωταθληματος.....
tzagasdog
QUOTE(PAKMAN @ Aug 22 2010, 12:26 ) *
Εκανα λάθος χθες. Η τρικλοποδιά στον Σπανούλη ήτανε κλωτσιά.Τωρα το θυμήθηκα. Όσο για τον υπερπαίκτη αν στα 23 του έχει τέτοια συμπεριφορά απέναντι σε φτασμένους παίκτες σκέψου στα 30 του τι θα κάνει. wub.gif


Ή θα ηρεμησει ή δεν θα γινει ποτε μεγαλος παιχτης.... simple as that.
balomazoxtra
QUOTE(LFO @ Aug 22 2010, 14:43 ) *
Ο Μίλος πάντως θα έλεγα οτι ειναι ο Χανκ Μουντυ του ελληνικου πρωταθληματος.....

Αυτός είναι ο Jasikevicius.
Κομμάτια γίνεται συχνά,γυναικάς είναι,έχει τρελό γέλιο,είναι εγωιστής και πάντα νομίζει ότι είναι καλύτερος από τους άλλους.

Flash
QUOTE(balomazoxtra @ Aug 22 2010, 14:30 ) *
Αυτός είναι ο Jasikevicius.
Κομμάτια γίνεται συχνά,γυναικάς είναι,έχει τρελό γέλιο,είναι εγωιστής και πάντα νομίζει ότι είναι καλύτερος από τους άλλους.


Ναι αλλά δεν είναι αξύριστος, ούτε έχει αυτό το πάντα cool υφάκι ακόμα και όταν είναι έτοιμος να τα κάνει όλα λίμπα!
balomazoxtra
QUOTE(Flash @ Aug 22 2010, 16:31 ) *
Ναι αλλά δεν είναι αξύριστος, ούτε έχει αυτό το πάντα cool υφάκι ακόμα και όταν είναι έτοιμος να τα κάνει όλα λίμπα!

Σωστό αυτό,αλλά το μεγάλο μείον του Τεόντοσιτς για τη θέση είναι ότι έχει μια κοπέλα εδώ και αρκετό καιρό.
Και δεν μου μοιάζει και για μπεκρόκανάτα.
Από την άλλη το cool υφάκι είναι μεγάλο +
Marciulionis
Πάντως αυτό με τη μπουνιά στα αχαμνά 1η φορά στη ζωή μου το βλέπω. Και επανηλειμένα μάλιστα. Ο καθένας θα είχε κάθε δίκιο να βγεί από τα ρούχα του όπως ο Φώτσης. Ελπίζω στο μέλλον αν το ξανακάνει, τώρα που τον πήραν χαμπάρι, να τιμωρηθεί με αντιαθλητικό όπως πρέπει για τέτοια πράγματα. Είναι τέτοια η φύση της κίνησης που ακόμα και τιμωρία μετά το ματς απο το βίντεο σηκώνει. Ας το έχουν υπόψη τους οι διαιτητές σε μελλοντικά ματς για κάτι μου λέει ότι δε θα το κόψει και θα χρειαστεί να του το κόψουν.
Reggie Miller #31
QUOTE(Marciulionis @ Aug 22 2010, 16:35 ) *
Πάντως αυτό με τη μπουνιά στα αχαμνά 1η φορά στη ζωή μου το βλέπω. Και επανηλειμένα μάλιστα. Ο καθένας θα είχε κάθε δίκιο να βγεί από τα ρούχα του όπως ο Φώτσης. Ελπίζω στο μέλλον αν το ξανακάνει, τώρα που τον πήραν χαμπάρι, να τιμωρηθεί με αντιαθλητικό όπως πρέπει για τέτοια πράγματα. Είναι τέτοια η φύση της κίνησης που ακόμα και τιμωρία μετά το ματς απο το βίντεο σηκώνει. Ας το έχουν υπόψη τους οι διαιτητές σε μελλοντικά ματς για κάτι μου λέει ότι δε θα το κόψει και θα χρειαστεί να του το κόψουν.


Ερώτηση...Οι διαιτητές έχουν υπόψη τους ότι ο ΔΔ κάθε φορά που παέι να περάσει από ένα σκριν ή να ξεμαρκαριστεί αγκαλιάζει το χέρι του αμυντικού και κερδίζει φάουλ;Δε νομίζω αλλιώς θα είχαν σταματήσει να του δίνουν φάουλ.
Μπορώ να αναφέρω κι άλλα παραδείγματα,αλλά δ νομίζω ότι έχει σημασία. rolleyes.gif
nikefalin
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 22 2010, 16:43 ) *
Ερώτηση...Οι διαιτητές έχουν υπόψη τους ότι ο ΔΔ κάθε φορά που παέι να περάσει από ένα σκριν ή να ξεμαρκαριστεί αγκαλιάζει το χέρι του αμυντικού και κερδίζει φάουλ;Δε νομίζω αλλιώς θα είχαν σταματήσει να του δίνουν φάουλ.
Μπορώ να αναφέρω κι άλλα παραδείγματα,αλλά δ νομίζω ότι έχει σημασία. rolleyes.gif


ρε σεις έλεος , μην ξεμπροστιάσετε όλα τα Mind game κόλπα . Σε λίγο θα πείτε για τον παίκτη που πατά ελαφρά το πόδι του αντιπάλου κατά τύχη πριν το ρημπάουντ ή τις ελεύθερες βολές, για τον παίκτη που όταν δέχεται σκριν κρατά ίσα ίσα τη φανέλα του αντιπάλου τόσο ωστέ να μη φανεί για φάουλ και να προλάβει τον επιθετικό κλπ κλπ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
colonel gomelsky
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 22 2010, 16:43 ) *
Ερώτηση...Οι διαιτητές έχουν υπόψη τους ότι ο ΔΔ κάθε φορά που παέι να περάσει από ένα σκριν ή να ξεμαρκαριστεί αγκαλιάζει το χέρι του αμυντικού και κερδίζει φάουλ;Δε νομίζω αλλιώς θα είχαν σταματήσει να του δίνουν φάουλ.
Μπορώ να αναφέρω κι άλλα παραδείγματα,αλλά δ νομίζω ότι έχει σημασία. rolleyes.gif


Δηλαδή αν ο καλύτερος Έλληνας παίκτης χρειάζεται να βάζει τα χέρια του, τους αγκώνες του κτλ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ για να μπορεί να αποδώσει (+τη βοήθεια των διαιτητών) φαντάσου πόσο χαμηλά είναι το ελληνικό μπάσκετ. Τι μέταλλιο; Για τελευταία θέση πάμε... Και η Νέα Ζηλανδία θα μας περάσει.
apkat
Εδω ο καλυτερος Σερβος σε καθε αμυνα πρεπει να χτυπαει τον αντιπαλο στα @@@@@@@ για να μπορει να αποδωσει(και με την βοηθεια τυων διαιτητων)..Φαντασου ποσο χαμηλα ειναι το Σερβικο μπασκετ.. tongue.gif

Marciulionis
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 22 2010, 16:43 ) *
Ερώτηση...Οι διαιτητές έχουν υπόψη τους ότι ο ΔΔ κάθε φορά που παέι να περάσει από ένα σκριν ή να ξεμαρκαριστεί αγκαλιάζει το χέρι του αμυντικού και κερδίζει φάουλ;Δε νομίζω αλλιώς θα είχαν σταματήσει να του δίνουν φάουλ.
Μπορώ να αναφέρω κι άλλα παραδείγματα,αλλά δ νομίζω ότι έχει σημασία. rolleyes.gif


Και αυτό (που δε γίνεται πάντα) πως συγκρίνεται με το να παίζει ο άλλος στη ψύχρα μπουνιές στα @@ ??

Αυτό δεν είναι mind game, άλλα αλητεία του χειρότερου είδους! Τώρα θα είναι ψυλιασμένοι πάντως και θα πέσουν οι τιμωρίες/αντιαθλητικά όταν ξαναγίνει.
vastravoud
Συγνώμη, αλλά εγώ σε όλα τα σάιτ είδα αναφορές για το φτύσιμο του ΔΔ, για την τιμωρία του και κριτική για την κίνηση. Ειδικά στο contra.gr θυμάμαι σίγουρα, και στο goalday, sport-fm, κλπ.

Οι Ολυμπιακοί θεωρούν ότι οι αντίπαλοι αγιοποιούνται και οι Παναθηναϊκοί το αντίστροφο - προσωπικά δε βρίσκω κάτι τέτοιο. Απλώς νομίζω ο καθένας πιάνεται απ' όπου τον βολεύει.
Flash
QUOTE(vastravoud @ Aug 22 2010, 15:04 ) *
Συγνώμη, αλλά εγώ σε όλα τα σάιτ είδα αναφορές για το φτύσιμο του ΔΔ, για την τιμωρία του και κριτική για την κίνηση. Ειδικά στο contra.gr θυμάμαι σίγουρα, και στο goalday, sport-fm, κλπ.

Οι Ολυμπιακοί θεωρούν ότι οι αντίπαλοι αγιοποιούνται και οι Παναθηναϊκοί το αντίστροφο - προσωπικά δε βρίσκω κάτι τέτοιο. Απλώς νομίζω ο καθένας πιάνεται απ' όπου τον βολεύει.


+1
modernam
QUOTE(Marciulionis @ Aug 22 2010, 17:01 ) *
Και αυτό (που δε γίνεται πάντα) πως συγκρίνεται με το να παίζει ο άλλος στη ψύχρα μπουνιές στα @@ ??


μιλάμε για τελείως στη ψύχρα ...

προτείνω πριν απο καθε δεκαλεπτο να του γίνεται και σωματικός έλεγχος για πεταλούδα στη κάλτσα, σιδερογροθιά κ.λ.π.

απιστευτος εγκληματίας ...
Marciulionis
QUOTE(modernam @ Aug 22 2010, 17:44 ) *
μιλάμε για τελείως στη ψύχρα ...

προτείνω πριν απο καθε δεκαλεπτο να του γίνεται και σωματικός έλεγχος για πεταλούδα στη κάλτσα, σιδερογροθιά κ.λ.π.

απιστευτος εγκληματίας ...


Αν κάνεις χιουμορ, αστο καλύτερα δε το έχεις. Ειρωνεύεσαι όμως και δε μπορώ να καταλάβω ούτε τι επιδιώκεις να πεις ούτε τι προσπαθείς να περάσεις...

Το έχει κάνει ή δε το έχει κάνει σε πολλές περιπτώσεις?

Είναι ή δεν είναι απαράδεκτη κίνηση για επαγγελματία αθλητή?

Πρέπει αυτή η κίνηση να τιμωρείται ως αντιαθλητική ή όχι?
apkat
Eγω παντως να χτυπα αντιπαλο στα γεννητικα οργανα δεν τον εχω δει ποτε..Γενικα 2 ειναι οι περιπτωσεις στις οποιες ειχε ακοπυστει κατι τετοιο η μια με τον Διαμαντιδη στον 3ο τελικο φετος και η αλλη με τον Φωτση προ ημερων.Στην πρωτη περιπτωση δεν ειναι καν σαφες αν ακουμπαει τον Μητσο και να τον ακουμπα παντως δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ειναι στην περιοχη που λες..Το υψος του χεριου του ειναι στο υψος της κοιλιας του ΔΔ ειτε υπαρχει επαφη ειτε οχι..

Οσο για το προχθεσινο ο ιδιος ο Φωτσης δεν ειπε κατι τετοιο στην περιγραφη του για τον καβγα..Δεν λεω οτι σιγουρα δεν τον χτυπησε αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορω να ειμαι βεβαιος οτι υπαρχει χτυπημα και ειδικα στην συγκεκριμενη περιοχη..

Σε καθε περιπτωση π[αντως δεν μπορουμε να μιλαμε για κατυι που κανει συνεχεια οταν εχει γινει μαξ μια φορα..

Η κινηση ως κινηση ναι ειναι απαραδεκτη και ναι πρεπει να τιμωρειται ως αντιαθλητικη οταν συμβαινει..
tzagasdog
QUOTE(Marciulionis @ Aug 22 2010, 18:41 ) *
Αν κάνεις χιουμορ, αστο καλύτερα δε το έχεις. Ειρωνεύεσαι όμως και δε μπορώ να καταλάβω ούτε τι επιδιώκεις να πεις ούτε τι προσπαθείς να περάσεις...

Το έχει κάνει ή δε το έχει κάνει σε πολλές περιπτώσεις?

Είναι ή δεν είναι απαράδεκτη κίνηση για επαγγελματία αθλητή?

Πρέπει αυτή η κίνηση να τιμωρείται ως αντιαθλητική ή όχι?


και επαναλαμβανω οποιος εχει παιξει μπασκετ εχει φαει αντιστοιχα χτυπηματα με το τσουβαλι ειτε απο τα γκαρντ ειτε απο τους ψηλους....
δεν ανακαλυφθηκαν χτες ολα αυτα....
Reggie Miller #31
QUOTE(Marciulionis @ Aug 22 2010, 18:41 ) *
Αν κάνεις χιουμορ, αστο καλύτερα δε το έχεις. Ειρωνεύεσαι όμως και δε μπορώ να καταλάβω ούτε τι επιδιώκεις να πεις ούτε τι προσπαθείς να περάσεις...

Το έχει κάνει ή δε το έχει κάνει σε πολλές περιπτώσεις?

Είναι ή δεν είναι απαράδεκτη κίνηση για επαγγελματία αθλητή?

Πρέπει αυτή η κίνηση να τιμωρείται ως αντιαθλητική ή όχι?


Δεν ξέρω αν το έχει κάνει πολλές φορές ή όχι.Ως αντιαθλητική το θεωρώ υπερβολικό να τιμωρείται,αλλά θέλω κι εσύ να μου πεις γιατί ο Ζοτς και ο Σαρούνας δε δέχονται τεχνική ποινή όταν διαμαρτύρονται στους διαιτητές έτσι όπως διαμαρτύρονται,φωνάζοντας κτλ κτλ;
Ο Αλβέρτης όταν μετά από προσπάθεια για τρίποντο ξάπλωνε κάτω είπε κανείς ποτέ τίποτα;Μίλησε κανείς για θέατρο(νομίζω ότι τότε δεν υπήρχε η τεχνική ποινή για θέατρο,αν δεν κάνω λάθος).Για να μην αναφέρω τον κώλο που πετάει ο Μπατίστ στα σκριν ή που κυνηγαέι τον παίκτη να τον πετύχει.
Δες τα λίγο πιο σφαιρικά και δες αυτό που σου λέω ότι κάνει ο ΔΔ.Επαναλαμβάνω όμως ότι δεν είπα ποτέ πως ο Τεό είναι καλό και άγιο παιδί.Και τουλάχιστον εγώ προσωπικά έχω δει πολλές φορές αμυντικός που τρέχει να καλύψει το ελεύθερο σουτ να ακουμπάει τον επιθετικό.Το έχω κάνει κι εγώ.όχι όμως να τον χτυπάει χαμηλά,αν είμαστε όλοι τόσο σίγουροι ότι τον χτυπάει όντως εκεί στην ευαίσθητη περιοχή...
colonel gomelsky
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 22 2010, 19:35 ) *
Δεν ξέρω αν το έχει κάνει πολλές φορές ή όχι.Ως αντιαθλητική το θεωρώ υπερβολικό να τιμωρείται,αλλά θέλω κι εσύ να μου πεις γιατί ο Ζοτς και ο Σαρούνας δε δέχονται τεχνική ποινή όταν διαμαρτύρονται στους διαιτητές έτσι όπως διαμαρτύρονται,φωνάζοντας κτλ κτλ;


Για τους ίδιους λόγους που δε δέχεται και ο Παπαλουκάς. Μεγάλες προσωπικότητες του μπάσκετ. Όταν θα τους πλησιάσει ο Μίλος δεν θα δέχεται κι αυτός.

ΥΓ. Αν ο Ζοτς φορούσε γυαλιά και τα έδινε στο διαιτητή κι αυτός θα δέχονταν τεχνική ποινή.
saou
QUOTE(Marciulionis @ Aug 22 2010, 15:01 ) *
Και αυτό (που δε γίνεται πάντα) πως συγκρίνεται με το να παίζει ο άλλος στη ψύχρα μπουνιές στα @@ ??

Αυτό δεν είναι mind game, άλλα αλητεία του χειρότερου είδους! Τώρα θα είναι ψυλιασμένοι πάντως και θα πέσουν οι τιμωρίες/αντιαθλητικά όταν ξαναγίνει.



Το κανε δεν το κανε, φταίει δε φταίει, είναι αληταράς ή άγιος, όλη πάντως η πράσινη προπαγάνδα -και δεν αναφέρομαι στο φίλο που το γράφει αλλά στους πιο αρμόδιους-έχει πέσει πάνω του με στόχο αυτό ακριβώς, να δυναμιτίσει το κλίμα και να είναι ο Μίλος κόκκινο πανί για οπαδούς και διαιτητές στις επόμενες συναντήσεις των αιωνίων, όντας εξ ορισμού ο πιο επικίνδυνος παίκτης μας και κατά συνέπεια ο Νο1 στόχος για εξουδετέρωση με κάθε κόστος.

Ανεξάρτητα από το τι πιστεύει ο καθένας για τον προχθεσινό καυγά, η μόνη αδιαπραγμάτευτη αλήθεια που έχει προκύψει ως τώρα είναι αυτή.

Κρίμα που ο Σπανούλης παίζει στην Εθνική Ελλάδας και ακόμα και για την πράσινη πάει πολύ να αρχίσει να κράζει για τα θέατρα του. Έχουμε όμως όλη την αγωνιστική χρονιά μπροστά μας.
vastravoud
Να ρωτήσω κάτι;

Η "πράσινη προπαγάνδα" ποια ακριβώς είναι; Τα σκόρπια άρθρα στα Πρασινα νεα, η το leoforos(που αγγίζει νέα επίπεδα καφρίλας γενικώς);

edit: Προφανώς δεν εννοώ ότι δεν υπάρχουν απαράδεκτοι, φανατισμένοι δημοσιογράφοι εκατέρωθεν, απλώς δε νομίζω ότι έγινε και τίποτα τρομερό τώρα με τον Τεοντόσιτς, ούτε εξυφαίνεται κάποια τρομερή πλεκτάνη.
modernam
QUOTE(tzagasdog @ Aug 22 2010, 19:22 ) *
και επαναλαμβανω οποιος εχει παιξει μπασκετ εχει φαει αντιστοιχα χτυπηματα με το τσουβαλι ειτε απο τα γκαρντ ειτε απο τους ψηλους....
δεν ανακαλυφθηκαν χτες ολα αυτα....


πλάκα κάνεις
ερασιτεχνικα μπασκετ παίζουμε και πάλι μας έχουν σπάσει δόντια, και έχουμε κάνμουμε ραματα στα μάτια
σημερα πχ δέχθηκα γονατιά στα α@@@@ κατα το μπασιμο του αντιπάλου
εεε δεν έγινε και τιποτα

αλλά να σου πω και κάτι φτύσιμο στα μούτρα σπάνια έχω δει ...
Reggie Miller #31
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 22 2010, 20:11 ) *
Για τους ίδιους λόγους που δε δέχεται και ο Παπαλουκάς. Μεγάλες προσωπικότητες του μπάσκετ. Όταν θα τους πλησιάσει ο Μίλος δεν θα δέχεται κι αυτός.

ΥΓ. Αν ο Ζοτς φορούσε γυαλιά και τα έδινε στο διαιτητή κι αυτός θα δέχονταν τεχνική ποινή.



Ο Παπαλουκάς τι ακριβώς κάνει;Εξ΄άλλου δε θυμάμαι να του έχουν δώσει κάτι που δεν ήταν,πέρα από σπάνιες περιπτώσεις,επιπλέον δεν κάνει το κόλπο του ΔΔ και αν ήταν έτσι πέρσι στον πρώτο τελικό θα του είχαν δώσει το φάουλ στο τέλος και θα του έδιναν το δικαίωμα να σουτάρει 2 βολές.

Εγώ δε μίλησα για τον προχθεσινό αγώνα,μην το μπερδεύεις με αυτό.Ακόμα και σε φάσεις που ο διαιτητής του δίνει το σφύριγμα αυτός φωνάζει!!!!

vastravoud πρέπει να έχω κάνει κι εγώ προπαγάνδα.Εγώ προσωπικά δεν αναφέρομαι στις εφημερίδες που είναι προσκείμενες σε ομάδες(πρωταθλητής,πράσινη κτλ κτλ).Εγώ λέω για προπαγάνδα δημοσιογράφων,στις μεταδόσεις και στα μέσα που εργάζονται.Στο στόχο έχω κυρίως Σκουντή(έχει εργαστεί και σαν υπάλληλος της ΚΑΕ στο γραφείο τύπου νομίζω) και Χατζητέτοιον.(δεν αναφέρομαι καν στη μετάδοση του Μπατή!!!!!)
Πέρα από αυτά,μετά τοον τρίτο τελικό διάβαζα στα site δημοσιογράφους που ασχολούνται με το ρεπορτάζ του ποδοσφαίρου να γράφουν άρθρα και να προσπαθούν να πείσουν με επιχειρήματα ότι οι διαιτητές δε συνέβαλλαν στο να χαθεί το ματς.Μιλάω συγκεκριμένα.
Έχω φτάσει σε σημείο πολλές φορές να κλείνω τον ήχο,αλήθεια σου λέω...
vastravoud
Όπως αντίστοιχα θα σου απαντούσε κάποιος "πράσινος" ότι διαβάζει άρθρα Ολυμπιακών που αποδίδουν όλες τις ήττες στο κατεστημένο και τη διαιτησία. Βγάζουμε άκρη έτσι; Προσωπικά σε καμια απολύτως εκτίμηση δεν έχω το δημοσιογραφικό σινάφι, όχι φυσικά μόνο για τα οπαδικά τους καταντήματα αλλά και για σοβαρά θέματα πολιτικής επικαιρότητας.

Στο θέμα του Τεοντόσιτς δε νομίζω να διάβασα κάτι σε σοβαρό μέσο(εντός ή εκτός εισαγωγικών) που να νομίζω ότι "φτιάχνει κλίμα".

Όσο για εσένα, εσύ και εγώ σίγουρα είμαστε ανίκανοι να κάνουμε προπαγάνδα μιας και εδώ μας διαβάζουν 100-200 άτομα με το ζόρι. Όπως και να έχει, μπορούμε σίγουρα να ασχολούμαστε λιγότερο με τους δημοσιογραφους και να επικεντρωνόμαστε στους πραγματικούς συντελεστές των αγώνων, μέσα στους οποίους ανήκει και ο σπουδαίος παίκτης Τεοντόσιτς.
Reggie Miller #31
QUOTE(vastravoud @ Aug 22 2010, 23:39 ) *
Όπως αντίστοιχα θα σου απαντούσε κάποιος "πράσινος" ότι διαβάζει άρθρα Ολυμπιακών που αποδίδουν όλες τις ήττες στο κατεστημένο και τη διαιτησία. Βγάζουμε άκρη έτσι; Προσωπικά σε καμια απολύτως εκτίμηση δεν έχω το δημοσιογραφικό σινάφι, όχι φυσικά μόνο για τα οπαδικά τους καταντήματα αλλά και για σοβαρά θέματα πολιτικής επικαιρότητας.

Στο θέμα του Τεοντόσιτς δε νομίζω να διάβασα κάτι σε σοβαρό μέσο(εντός ή εκτός εισαγωγικών) που να νομίζω ότι "φτιάχνει κλίμα".

Όσο για εσένα, εσύ και εγώ σίγουρα είμαστε ανίκανοι να κάνουμε προπαγάνδα μιας και εδώ μας διαβάζουν 100-200 άτομα με το ζόρι. Όπως και να έχει, μπορούμε σίγουρα να ασχολούμαστε λιγότερο με τους δημοσιογραφους και να επικεντρωνόμαστε στους πραγματικούς συντελεστές των αγώνων, μέσα στους οποίους ανήκει και ο σπουδαίος παίκτης Τεοντόσιτς.


Μαζί σου 100%!Για το θέμα του Τεό κάποια μέσα το συνέχισαν λανθασμένα,ειδικά το gazzetta,αλλά περισσότερο γενικότερα,ήταν άλλωστε και η καρεκλιά που επισκίασε το γεγονός.
Φυσικά υπάρχουν και άρθρα ολυμπιακών που τους φταίνε τα άστρα,το παρκέ οι μπάλες κτλ κτλ,αλλά αυτοί ανήκουν
σε ''κόκκινα'' μέσα,όχι στα θεωρητικά αντικειμενικά.Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος! rolleyes.gif
Γενικότερα όλο αυτό που έγινε ήταν αρκετά σοβαρό και έπρεπε από την αρχή να πέσουν οι τόνοι.Άλλωστε ένας ένας βγαίνουν και ζητούν συγγνώμη,όπως έκανε και ο Φώτσης που είπε ότι πρέπει να ξεχαστεί.

http://sport24.gr/Basket/Mundobasket/Mundo...wmh.478489.html

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.