Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Milos Teodosic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
colonel gomelsky
QUOTE(nickomcbr @ May 9 2010, 13:37 ) *
Άλλο αμφιβολίες, άλλο δηλώσεις, άλλο πληροφορίες από τον έτσι του έτσι που του είπε ο μπατζανάκης του ότι ο Γιαννάκης δεν ήθελε τον Μίλος.


Το ανέκδοτο ήταν ότι το παρόν και το μέλλον του Νικ (θα) είναι καλύτερα από του Πατ...


Αν θέλεις να πιστεύεις ότι ο Γιαννάκης δεν ήθελε να δώσει τον Μίλος δανεικό. ΟΚ. Δεν θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη. Υπάρχουν οι δηλώσεις της περιόδου του ευρωμπάσκετ, νωρίτερα το επεισόδειο με την ΑΕΚ + αυτό με τον Παπαλουκά κτλ. Όσοι ξέρουν και κυρίως θέλουν να διαβάσουν πίσω από τις γραμμές καταλαβαίνουν.

Εννοείται ότι είναι προς τιμήν του Γιαννάκη το γεγονός ότι άλλαξε άποψη. Έδειξε έλλειψη κακώς εννοούμενου εγωισμού και πρσαρμοστικότητα.

Ξαναλέω, αν θεωρείς ότι από την αρχή αυτής της "σχέσης" ο Γιαννάκης έπινε νερό στο όνομα του Μίλος, ΟΚ.

Για το μέλλον του Πατ και του Νικ δεν είμαι σίγουρος. Για το παρόν, τι να πούμε; Θεωρείς ότι είναι καλύτερος ο Πατ;;;; Σε τι ακριβώς;
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos_g7 @ May 9 2010, 15:22 ) *
Εγώ προσωπικά δεν περίμενα ότι θα τον έβγαζαν και MVP της χρονιάς αλλά επίσης δυσκολεύομουν να βρω κάποιον άλλο


Μεσα στην ιδια ομαδα ψαξε. Δε θελει πολλη προσπαθεια. Προχτες παντως κι ο Τεοντοσιτς επαιξε σαν MVP...της Παρτιζαν.
bodiroba
QUOTE(colonel gomelsky @ May 9 2010, 15:36 ) *
Για το μέλλον του Πατ και του Νικ δεν είμαι σίγουρος. Για το παρόν, τι να πούμε; Θεωρείς ότι είναι καλύτερος ο Πατ;;;; Σε τι ακριβώς;


επιθετικα και οι 2 ειναι για τα μπαζα
οργανωτικα ο καλαθης ειναι σαφως καλυτερος
αμυντικα ο μπεβερλι ειναι σαφως καλυτερος
colonel gomelsky
QUOTE(bodiroba @ May 9 2010, 16:44 ) *
επιθετικα και οι 2 ειναι για τα μπαζα
οργανωτικα ο καλαθης ειναι σαφως καλυτερος
αμυντικα ο μπεβερλι ειναι σαφως καλυτερος


offtopic.gif

Αν θεωρήσουμε επίθεση μόνο το σουτ, συμφωνώ. Όμως το σουτ είναι μόνο μια παράμετρος. Πχ ο Παπαλουκάς ή ο Ρούμπιο που δεν το έχουν δεν είναι επιθετικά για τα μπάζα. Κάνουν πολλές δουλειές στην επίθεση.

Συμφωνώ ότι οργανωτικά είναι καλύτερος. Καταρχήν είναι pg. Ο Πατ δεν έχω καταλάβει ακόμα τι είναι (όχι τι πάιζει, αλλά τι είναι).

Σαφώς; Δε νομίζω. Ο Καλάθης είναι ίσως ο πιο γρήγορος γκαρντ στην Ευρώπη (μαζί με Σπανούλη και Ρούμπιο). Επίσης είναι και 10 πόντους ψηλότερος από τον Πατ. Αυτά του δίνουν σωματικό αμυντικό πλεονέκτημα. Ωστόσο, ακόμα υστερεί οικτρά στις τοποθετήσεις του και στις περιστροφές. Γενικά είναι καλύτερος ο Πατ, όχι για πολύ αλλά νομίζω ότι κι αυτό μπορεί να αλλάξει.

Καλύτερος συνολικά θα πει ένα πράγμα: Υπάρχει οπαδός που θα ήθελε στην ομάδα του περισσότερο τον Μπέβερλι από τον Καλάθη; Δε νομίζω. (Ειδικά όταν ο Μπέβερλι πιάνει θέση αμερικανού). Πέρα από τα παραπάνω ο Καλάθης είναι Έλληνας και έχει περισσότερες παραστάσεις.

offtopic.gif
kseplenhs
εντάξει είσαι σε όλα λάθος αλλά είμαστε off topic

εδώ αποθεώνουμε τον mvp.ή προτείνουμε παίχτες σοβαρους,εμπειρους,απέρριτους και μετρημένους να τον αντικαταστήσουν.

α και ομάδα που να τον δώσουμε δανεικό...
T.W.Is.M.
QUOTE(kseplenhs @ May 9 2010, 17:35 ) *
εντάξει είσαι σε όλα λάθος αλλά είμαστε off topic

εδώ αποθεώνουμε τον mvp.ή προτείνουμε παίχτες σοβαρους,εμπειρους,απέρριτους και μετρημένους να τον αντικαταστήσουν.

α και ομάδα που να τον δώσουμε δανεικό...


Tι θα λεγες για Παναθηναικο?
colonel gomelsky
QUOTE(kseplenhs @ May 9 2010, 17:35 ) *
εντάξει είσαι σε όλα λάθος αλλά είμαστε off topic

εδώ αποθεώνουμε τον mvp.ή προτείνουμε παίχτες σοβαρους,εμπειρους,απέρριτους και μετρημένους να τον αντικαταστήσουν.

α και ομάδα που να τον δώσουμε δανεικό...


Τον έχω αποθεώσει ουκ ολίγες φορές τον άστεγο ξεπλενη. Δηλαδή και συ πιστεύεις ότι ποτέ ο ΟΣΦΠ δεν ήθελε να τον δώσει δανεικό; Τι ήταν; Μια συνομωσία των φιλοπαναθηναικών μέσων ενημέρωσης για να προκληθεί τεχνητή κρίση στον ΟΣΦΠ;

ΥΓ. Για Μπέβερλι και Καλάθη μπορείς αν θες να επισημάνεις τα λάθη μου στα τόπικ του ΠΑΟ.
kseplenhs
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 9 2010, 17:39 ) *
Tι θα λεγες για Παναθηναικο?

να πάρει και λίγο χρόνο συμμετοχής το παλικάρι.μην κουβαλάει τις πετσέτες και τα παπουτσια του καλάθη...

QUOTE(colonel gomelsky @ May 9 2010, 17:39 ) *
Τον έχω αποθεώσει ουκ ολίγες φορές τον άστεγο ξεπλενη. Δηλαδή και συ πιστεύεις ότι ποτέ ο ΟΣΦΠ δεν ήθελε να τον δώσει δανεικό; Τι ήταν; Μια συνομωσία των φιλοπαναθηναικών μέσων ενημέρωσης για να προκληθεί τεχνητή κρίση στον ΟΣΦΠ;

ΥΓ. Για Μπέβερλι και Καλάθη μπορείς αν θες να επισημάνεις τα λάθη μου στα τόπικ του ΠΑΟ.


δεν κρίνω αν ήθελε ή όχι να τον δώσει.εξάλλου οι υποθετικές προθέσεις αυτές αυτοαναιρέθηκαν απο την πορεια της ομάδας αλλά και τον τρόπο παιχνιδιού που επιδίωξε φέτος.

στην τελική δεν είμαστε σε θέση να κρίνουμε προθέσεις ομάδων.θα γίνουμε μπάχαλο.πολλές κινήσεις γίνονται κάθε χρόνο σε ομάδες τελευταία στιγμή(και σχεδόν "εκτός πλάνου") και καταλήγουν όχι απλά να είναι καθοριστικές αλλά και να αλλάζουν τον χαρακτήρα της ομάδας.δλδ τότε τι θα βρουμε για να κριτικάρουμε?πως δεν έγινε η κίνηση αυτή πιο νωρίς??

αν μετά απο μερικά χρόνια βγει προς τα έξω για παράδειγμα πως στον παο πήραν τον σπανούλη επειδή δεν τους έκατσε ο καλαιτζής,είναι λόγος να βγαίνουμε και να κράζουμε?μπορεί αν ποτέ μάθουμε προθέσεις ομάδων κατα καιρους να καραφλιάσουμε.αλλά μέχρι να τις μάθουμε στα σίγουρα όλα αυτά είναι υποθέσεις.

Reggie Miller #31
http://www.redplanet.gr/html/ent/523/ent.271523.asp

Φυσικό να είναι ενθουσιασμένος για τη συνεργασία με τον Ντούντα,αν και πιστεύω ότι με τον Γιαννάκη αν πραγματικά ήθελε και δεν έκανε μουτράκια όπως ο Μπουρούσης πάλι θα μάθαινε αρκετά.ίσως να μην τον πίστεψε και ο Γιαννάκης όσο έπρεπε,
αλλά ο Σοφός σίγουρα τον πίστεψε και τον έκανε να παίξει καταπληκτικά.
Άρα μας ανοίγει η όρεξη για καλύτερες εμφανίσεις...
Reggie Miller #31
Τελικά δεν είναι να παίρνει τα τελευταία σουτ.Σήμερα θύμησε κάτι από Πανιώνιο και ημιτελικό με Παρτιζάν. rolleyes.gif
LFO
Άντε αγόρι μου, να δεις και εσυ την γλυκα....

http://www.superbasket.gr/?c=358&a=128861




Reggie Miller #31
Κάτι μου λέει ότι θα περιμένει κι άλλο!Μια βόλτα έκανε στα μπουζούκια και τραγουδούσε στα ελληνικά.Φαντάσου να πάρει κανένα πρωτάθλημα! smiley.gif
magickaminia
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 19 2010, 13:42 ) *
Κάτι μου λέει ότι θα περιμένει κι άλλο!Μια βόλτα έκανε στα μπουζούκια και τραγουδούσε στα ελληνικά.Φαντάσου να πάρει κανένα πρωτάθλημα! smiley.gif

Μετα τα χθεσινα καμωματα του Μιλος στον αγωνα Ελλαδα- Σερβια μηπως πρεπει καποιος απο την Διοικηση να του τραβηξει λιγο το αυτακι και να του θυμησει οτι αγωνιζεται στην πιο ιστορικη ομαδα της Ελλαδας και οτι δεν τιμαει καθολου με τις πραξεις του την ομαδα του . Νομιζω οτι τα καμωματα του πρεπει να εχουν προβληματισει και κυριως οτι δεν σκεφτηκε οτι απεναντι του ηταν συμπαικτες του στην ομαδα. blove.gif
Razorblade Fish
QUOTE(magickaminia @ Aug 20 2010, 12:08 ) *
Μετα τα χθεσινα καμωματα του Μιλος στον αγωνα Ελλαδα- Σερβια μηπως πρεπει καποιος απο την Διοικηση να του τραβηξει λιγο το αυτακι και να του θυμησει οτι αγωνιζεται στην πιο ιστορικη ομαδα της Ελλαδας και οτι δεν τιμαει καθολου με τις πραξεις του την ομαδα του . Νομιζω οτι τα καμωματα του πρεπει να εχουν προβληματισει και κυριως οτι δεν σκεφτηκε οτι απεναντι του ηταν συμπαικτες του στην ομαδα. blove.gif

Εμμμ,οχι ακιβως.Οταν μιλαμε για μπασκετ αδερφε σιγουρα ο Ολυμπιακος δεν ειναι η πιο ιστορικη ομαδα.Δυστυχως η ευτυχως ετσι ειναι(προφανως δυστυχως biggrin.gif ).
vastravoud
Ο Τεοντόσιτς και ο κάθε Τεοντόσιτς εκπροσωπεί τον Ολυμπιακό όταν αγωνίζεται με τη φανέλλα του. Όταν παίζει με τη Σερβία εκπροσωπεί τη Σερβία, και τέλος.

Σιγά μην απαιτούμε από τους αθλητές αιώνια προσήλωση στο "ηθικό μεγαλείο" του κάθε συλλόγου.
LFO
QUOTE(vastravoud @ Aug 20 2010, 12:48 ) *
Ο Τεοντόσιτς και ο κάθε Τεοντόσιτς εκπροσωπεί τον Ολυμπιακό όταν αγωνίζεται με τη φανέλλα του. Όταν παίζει με τη Σερβία εκπροσωπεί τη Σερβία, και τέλος.

Σιγά μην απαιτούμε από τους αθλητές αιώνια προσήλωση στο "ηθικό μεγαλείο" του κάθε συλλόγου.


Ετσι ακριβως
Reggie Miller #31
QUOTE(vastravoud @ Aug 20 2010, 13:48 ) *
Ο Τεοντόσιτς και ο κάθε Τεοντόσιτς εκπροσωπεί τον Ολυμπιακό όταν αγωνίζεται με τη φανέλλα του. Όταν παίζει με τη Σερβία εκπροσωπεί τη Σερβία, και τέλος.

Σιγά μην απαιτούμε από τους αθλητές αιώνια προσήλωση στο "ηθικό μεγαλείο" του κάθε συλλόγου.


Θα συμφωνήσω.Άλλωστε όταν μιλάμε για μπάσκετ η σκέψη μας πάει στους Γιουγκοσλάβους,Ενωμένη ή μη,Σερβία κτλ κτλ που έχουν συνδέσει το όνομα τους με το άθλημα.
Reggie Miller #31
Έρχεται και το μωρό

http://www.redplanet.gr/html/ent/715/ent.273715.asp
AirNick
Επιπρόσθετα σύμφωνα με το άρθρο 339 παρ.1 του Ποινικού Κώδικα, οι θωπείες απαγορεύονται.Αποτελεί ασελγή πράξη οι θωπείες των γεννητικών οργάνων ή άλλων απόκρυφων μερών του σώματος. smiley.gif
Reggie Miller #31


Εντάξει ας χαλαρώσουμε.Ο καθένας αναπαράγει ότι του πουλάνε.Γίνεται μια προσπάθεια να μας πείσουν ότι ο Τεό είναι το χειρότερο παιδί και φταίει για όλα.Εξ' άλλου τέτοια βίντεο κυκλοφορούν και από τις δύο πλευρές. rolleyes.gif
LFO
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 20 2010, 15:34 ) *
Εντάξει ας χαλαρώσουμε.Ο καθένας αναπαράγει ότι του πουλάνε.Γίνεται μια προσπάθεια να μας πείσουν ότι ο Τεό είναι το χειρότερο παιδί και φταίει για όλα.Εξ' άλλου τέτοια βίντεο κυκλοφορούν και από τις δύο πλευρές. rolleyes.gif



Δεν ειμαι καθολου ηρεμος, λυπάμαι φιλε! εχουν γραφει τοσα ποστ για την χθεσινοβραδυνη και την εκατερωθεν ευθηνη των 2 παικτων ανεβαινει προκλητικο βιντεακι, φτιαγμενο ειδικα για το τοπικ "Τεοντοσιτς - Ολυμπιακος" για να δημιουργηθει θέμα! Ειναι απάραδεκτο και απιστευτα ανωριμο!!

Ξανα μπραβο στο παληκαρι που δεν ειχε τιποτα καλυτερο να κανει εχθες το βραδυ και ξανα μπραβο στον συμφορουμιτη που το ποσταρε!!!! Ευγε νεοι μου , παναξιοι!!

Αληθεια γιατι το βιντεακι "μαζευτηκε"??το εσβησε κανενας admin ή το κατεβασε ο συμοφορουμιτης που το ποσταρε?

@koloktronis: μπραβο για την ωριμη αντιδραση σου
Reggie Miller #31
Μα θα έπρεπε να είχες συνηθίσει πλέον.Και όπως βλέπεις δεν είναι όλοι με πράσινα ή κόκκινα γυαλιά...
Το απέδειξε και ο koloktronis.Αυτά γίνονται και θα γίνονται και επιμένω ότι μεγάλο μερίδιο ευθύνης για την αναπαραγωγή διάφορων καταστάσεων έχουν και τα ΜΜΕ.

Κατάλαβες ελπίζω ότι στο είπα καλοπροαίρετα έτσι;Μην παρεξηγηθούμε...! wink.gif
nikefalin
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 20 2010, 16:47 ) *
Μα θα έπρεπε να είχες συνηθίσει πλέον.Και όπως βλέπεις δεν είναι όλοι με πράσινα ή κόκκινα γυαλιά...
Το απέδειξε και ο koloktronis.Αυτά γίνονται και θα γίνονται και επιμένω ότι μεγάλο μερίδιο ευθύνης για την αναπαραγωγή διάφορων καταστάσεων έχουν και τα ΜΜΕ.

Κατάλαβες ελπίζω ότι στο είπα καλοπροαίρετα έτσι;Μην παρεξηγηθούμε...! wink.gif


το πόστ με το βίντεο έφυγε μόλις 2 λεπτά μετά την τοποθέτηση του. Ούτε το ΕΚΑΒ δεν θα έφτανε τόσο γρήγορα icon_drunk.gif

Δεν χρειάζεται να κάνουμε περαιτέρω ενέργειες ξέρετε τι συμβαίνει μετά. Αποδυτηρια και (μπαν)άκι.
balomazoxtra
Δεν κατέβασα τίποτα.Κάποιος υπεύθυνος του φόρουμ προφανώς.
Το βίντεο δεν νομίζω να φτιάχτηκε ειδικά για το basketforum,στο leoforos.gr ανέβηκε.

Κανείς δεν αμφισβήτησε το ταλέντο του,απλά όλοι ξέρουμε τι παιδί είναι.

Και χρησιμοποιώ αυτή τη λέξη γιατί όλοι σε μια παρέα αυτοί θα χρησιμοποιούσαμε.Είτε ολυμπιακοί είτε παναθηναϊκοί.

edit by mod : έτσι είναι καλύτερα. ηρεμήστε γιατί υπάρχει και ο άλλος δρόμος
Reggie Miller #31
QUOTE(nikefalin @ Aug 20 2010, 16:52 ) *
το πόστ με το βίντεο έφυγε μόλις 2 λεπτά μετά την τοποθέτηση του. Ούτε το ΕΚΑΒ δεν θα έφτανε τόσο γρήγορα icon_drunk.gif


Το ΕΚΑΒ άμα έχει όρεξη μπορεί να μην φτάσει κιόλας! smiley.gif
nikefalin
αυτό ήταν

με το επόμενο πόστ αυτού του τύπου ( ξέρετε ποιου , αυτού που δεν αρμόζει στο φόρουμ που σας φιλοξενεί) θα μετράτε τα ραδίκια του φόρουμ ανάποδα για κάμποσες μέρες
GK_23
QUOTE(vastravoud @ Aug 20 2010, 13:48 ) *
Ο Τεοντόσιτς και ο κάθε Τεοντόσιτς εκπροσωπεί τον Ολυμπιακό όταν αγωνίζεται με τη φανέλλα του. Όταν παίζει με τη Σερβία εκπροσωπεί τη Σερβία, και τέλος.

Σιγά μην απαιτούμε από τους αθλητές αιώνια προσήλωση στο "ηθικό μεγαλείο" του κάθε συλλόγου.

Κατά τη γνώμη μου είναι κάπως πιο σύνθετο το θέμα...

Μπορεί ο Τεόντοσιτς να αγωνίζεται με τη φανέλα της Σερβίας αλλά είναι επαγγελματίας παίκτης που πληρώνεται από τον Ολυμπιακό. Και δεν νομίζω πως ο Ολυμπιακός και η κάθε ομάδα θέλει να πληρώνει έναν παίκτη που ανά πάσα στιγμή βάζει σε κίνδυνο τη σωματική του ακεραιότητα, συμμετέχοντας σε επεισόδια όπως τα χθεσινά. Τι διαφορά θα είχε δηλαδή αν ο Τεόντοσιτς έπαιζε μπουνιές σε ένα νυχτερινό μπαρ, σε σχέση με αυτό που συνέβη χθες; Από τη στιγμή που έχει δεσμευθεί επαγγελματικά σε κάποιους ανθρώπους, οφείλει να τηρεί αυτήν του τη δέσμευση σε οποιοδήποτε χώρο και αν βρίσκεται.

Τώρα εκτός από το επαγγελματικό κομμάτι, έχω ενστάσεις και για το ηθικό...
Ακόμα και αν αγωνίζεται με τη φανέλα της εθνικής Σερβίας, δεν παύει η συμπεριφορά του να δυσφημεί και τον σύλλογο του. Νομίζω πως ο Ολυμπιακός πρέπει να επιβάλει πρόστιμο στον Τεόντοσιτς για τη συμπεριφορά και να του γίνουν κάποιες συστάσεις ώστε να μην προκαλεί αλλά και να μην αντιδρά στις προκλήσεις που δέχεται.
nikefalin
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 18:45 ) *
Κατά τη γνώμη μου είναι κάπως πιο σύνθετο το θέμα...

Μπορεί ο Τεόντοσιτς να αγωνίζεται με τη φανέλα της Σερβίας αλλά είναι επαγγελματίας παίκτης που πληρώνεται από τον Ολυμπιακό. Και δεν νομίζω πως ο Ολυμπιακός και η κάθε ομάδα θέλει να πληρώνει έναν παίκτη που ανά πάσα στιγμή βάζει σε κίνδυνο τη σωματική του ακεραιότητα, συμμετέχοντας σε επεισόδια όπως τα χθεσινά. Τι διαφορά θα είχε δηλαδή αν ο Τεόντοσιτς έπαιζε μπουνιές σε ένα νυχτερινό μπαρ, σε σχέση με αυτό που συνέβη χθες; Από τη στιγμή που έχει δεσμευθεί επαγγελματικά σε κάποιους ανθρώπους, οφείλει να τηρεί αυτήν του τη δέσμευση σε οποιοδήποτε χώρο και αν βρίσκεται.

Τώρα εκτός από το επαγγελματικό κομμάτι, έχω ενστάσεις και για το ηθικό...
Ακόμα και αν αγωνίζεται με τη φανέλα της εθνικής Σερβίας, δεν παύει η συμπεριφορά του να δυσφημεί και τον σύλλογο του. Νομίζω πως ο Ολυμπιακός πρέπει να επιβάλει πρόστιμο στον Τεόντοσιτς για τη συμπεριφορά και να του γίνουν κάποιες συστάσεις ώστε να μην προκαλεί αλλά και να μην αντιδρά στις προκλήσεις που δέχεται.


1) ο κάθε παίκτης παίζει στην εθνική του ομάδα με την άδεια και την συναίνεση του συλλόγου του. Αλλιώς ο παίκτης εύκολα μπορεί να πει "θέλω να ξεκουραστώ", "είμαι τραυματίας", "αντιμετωπίζω ένα προσωπικό θέμα" κλπ.

Το αν θα χτυπήσει σε άλλη μη αθλητική, μη εγκεκριμένη δραστηριότητα είναι θέμα . Οπως π.χ με τον Μάτσε, που πήγε και έκανε μόνος του προπόνηση αλλού.

2) Αγωνιζόμενος με την εθνική του ομάδα εκπροσωπεί 99.9% τη χώρα του. Το αντίστροφο ( όταν αγωνιζεται με το σύλλογο να εκπροσωπεί εμμέσως τη χώρα) συμβαίνει πιο συχνά , βλέπουμε όταν οι σύλλογοι κατακτούν π.χ. Ευρωπαικούς τίτλους να ανεβάινουν παίκτες στις απονομές με τις σημαίες των χωρών τους. Αλλά λιγότερο συχνά θα ισχυριστεί ένας παίκτης οτί όταν παίζει για τη χώρα του παίζει και για το σύλλογο του.
vastravoud
Συμφωνώ μόνο ως προς το σκέλος της σωματικής ακεραιότητας.

Προσωπικά βγάζω σπυράκια όταν αντιμετωπίζουμε τους αθλητές ως εν δυνάμει "πρότυπα". Τον Ολυμπιακό δεν πρέπει να τον ενδιαφέρει αν ο Τεοντόσιτς μπινελικώνει αντιπάλους με την εθνική Σερβίας αλλά μόνο αν με οποιοδήποτε τρόπο ρισκάρει την υγεία του.

Προφανώς δηλαδή δε νοείται επαγγελματίας αθλητής να παίζει μπουκέτα σε κλαμπ, να κάνει μοτο-κρος, κλπ, κλπ. Γι' αυτό υπάρχουν άλλωστε και τα συμβόλαια.
GK_23
QUOTE(nikefalin @ Aug 20 2010, 18:53 ) *
1) ο κάθε παίκτης παίζει στην εθνική του ομάδα με την άδεια και την συναίνεση του συλλόγου του. Αλλιώς ο παίκτης εύκολα μπορεί να πει "θέλω να ξεκουραστώ", "είμαι τραυματίας", "αντιμετωπίζω ένα προσωπικό θέμα" κλπ.
Το αν θα χτυπήσει σε άλλη μη αθλητική, μη εγκεκριμένη δραστηριότητα είναι θέμα . Οπως π.χ με τον Μάτσε, που πήγε και έκανε μόνος του προπόνηση αλλού.

2) Αγωνιζόμενος με την εθνική του ομάδα εκπροσωπεί 99.9% τη χώρα του. Το αντίστροφο ( όταν αγωνιζεται με το σύλλογο να εκπροσωπεί εμμέσως τη χώρα) συμβαίνει πιο συχνά , βλέπουμε όταν οι σύλλογοι κατακτούν π.χ. Ευρωπαικούς τίτλους να ανεβάινουν παίκτες στις απονομές με τις σημαίες των χωρών τους. Αλλά λιγότερο συχνά θα ισχυριστεί ένας παίκτης οτί όταν παίζει για τη χώρα του παίζει και για το σύλλογο του.

Δε θα ήταν θέμα δηλαδή αν ο Τεόντοσιτς τραυματιζόταν χθες στα επεισόδια; Δεν νομίζω πως τα επεισόδια είναι αθλητική δραστηριότητα αλλά ακριβώς αυτό που αναφέρεις, δηλαδή μη εγκεκριμένη δραστηριότητα, για αυτό το έθεσα έτσι. Άλλο να τραυματιστείς στη διεκδίκηση εντός ριμπάουντ π.χ. και άλλο να τραυματιστείς παίζοντας μποξ με τον αντίπαλό σου.

Για το δεύτερο που αναφέρεις, δεν είπα ποτέ πως ο Τεόντοσιτς εκπροσωπεί τον Ολυμπιακό παίζοντας με τη Σερβία. Όμως η συμπεριφορά του στους αγώνες με την εθνική, θεωρώ πως έχει επίπτωση και στο image του συλλόγου του.

Λίγο off topic αλλά πως θα έκρινες μια ενδεχόμενη κίνηση του Αγγελόπουλου να απαγορεύσει στους παίκτης του Ολυμπιακού να αγωνιστούν με την εθνική, ύστερα από αυτό που έπαθε ο Μπουρούσης χθες; Να έλεγε π.χ. προς την ομοσπονδία: Κύριοι εφόσον δεν μπορείτε να εγγυηθείτε την ασφάλεια των παικτών μου στις εκδηλώσεις σας, φέρτε τους πίσω. Εγώ πάντως θα του έδινα αρκετό δίκιο.

QUOTE(vastravoud @ Aug 20 2010, 18:58 ) *
Προσωπικά βγάζω σπυράκια όταν αντιμετωπίζουμε τους αθλητές ως εν δυνάμει "πρότυπα". Τον Ολυμπιακό δεν πρέπει να τον ενδιαφέρει αν ο Τεοντόσιτς μπινελικώνει αντιπάλους με την εθνική Σερβίας αλλά μόνο αν με οποιοδήποτε τρόπο ρισκάρει την υγεία του.

Κατά την άποψή μου θα έπρεπε να τον ενδιαφέρει και το πρώτο αλλά σίγουρα το κομμάτι της αθλητικής ακεραιότητας είναι πιο σημαντικό στον επαγγελματικό αθλητισμό.
nikefalin
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 19:08 ) *
Λίγο off topic αλλά πως θα έκρινες μια ενδεχόμενη κίνηση του Αγγελόπουλου να απαγορεύσει στους παίκτης του Ολυμπιακού να αγωνιστούν με την εθνική, ύστερα από αυτό που έπαθε ο Μπουρούσης χθες; Να έλεγε π.χ. προς την ομοσπονδία: Κύριοι εφόσον δεν μπορείτε να εγγυηθείτε την ασφάλεια των παικτών μου στις εκδηλώσεις σας, φέρτε τους πίσω. Εγώ πάντως θα του έδινα αρκετό δίκιο.


μπα ψιλοαστείο μου φαίνεται, δεν μιλάμε για παιδάκια 12 ετών αλλά για ενήλικες. Τι σχέση έχει η όποια ασφάλεια με το χτεσινο ; Τι να έκαναν τα γεροντάκια της ΕΟΚ ; να έχουν προσλάβει ένα μάτσο φουσκωτούς να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο κάθε φορά που μυρίζονται πιθανή σύρραξη παικτών; . Και αλήθεια τι θα κατέφερναν απέναντι στα νταμάρια ;
vastravoud
Βρε και εγώ είμαι υπερ της αθλητικής ακεραιότητας, αλλά όχι υπερ της πολιτικής ορθότητας. Όταν ο παίκτης αγωνίζεται με τη φανέλα μιας χώρας ή ομάδας, εκπροσωπεί αυτήν και μόνο αυτήν πιστεύω.
Reggie Miller #31
QUOTE(nikefalin @ Aug 20 2010, 19:11 ) *
μπα ψιλοαστείο μου φαίνεται, δεν μιλάμε για παιδάκια 12 ετών αλλά για ενήλικες. Τι σχέση έχει η όποια ασφάλεια με το χτεσινο ; Τι να έκαναν τα γεροντάκια της ΕΟΚ ; να έχουν προσλάβει ένα μάτσο φουσκωτούς να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο κάθε φορά που μυρίζονται πιθανή σύρραξη παικτών; . Και αλήθεια τι θα κατέφερναν απέναντι στα νταμάρια ;


Είναι λίγο περίεργο ζήτημα,ειδικά στο ποδόσφαιρο.Ως σωματική ακεραιότητα και τον κίνδυνοι αυτής θεωρώ κάθε τραυματισμό.Πόσες ομάδες(περισσότερο στο ποδόσφαιρο)κλαίνε γιατί οι παίκτες τους τραυματίστηκαν παίζοντας για την εθνική ομάδα.Ο Τοροσίδης έφυγε από το Μουντιάλ με ραγισμένο πλευρό και δεν του έδωσε κανείς σημασία.Το αποτέλεσμα ήταν να χάσει κάποιες μέρες από την προετοιμασία.
Ναι στα συμβόλαια και στους εσωτερικούς κανονισμούς υπάρχουν διάφορες εντολές και προτροπές προς τους πάικτες,
αλλά όπως είχε πει και ο Πρίντεζης,εγώ μπορεί να μην βγω έξω αλλά να κατεβάσω 2 μπουκάλια ουίσκι σπίτι μου.
Επομένως είναι θέμα και των παικτών,αν και τα χθεσινά σπάνια τα βλέπουμε σε γήπεδο.

Και συμφωνώ ότι όταν ένας παίκτης εκπροσωπεί τη χώρα του,λίγη σχέση έχει με το σύλλογο του,δεν ισχύει όμως το ίδιο όταν παίζει σε σύλλογο εκτός συνόρων,όπου σε κάποια επιτυχία έχει μαζί και μια σημαία της μαμάς πατρίδας.
SoKRaM
Γιατι να τραβηξει το αυτι του Τεοντοσιτς ο Ολυμπιακος? Ολα ο Ολυμπιακος πρεπει να τα κανει? Επαιζε με την εθνικη ομαδα της χωρας του , εβρισε τον Φωτση μετα αυτος του κοκορευοταν και του κολλαγε και αρπαξε ενα μπουνιδι. Για το τι εγινε μετα δεν ευθυνεται ο Τεοντοσιτς. Οσοι ηθελαν να τσακωθουν τσακωθηκαν. Ο Ολυμπιακος που κολλαει?
vastravoud
Συμφωνώ 100%
T.W.Is.M.
Ο Ολυμπιακος δυστυχως δεν μπορει να κανει και πολλα. Ο Τεοντοσιτς δε δυσφημισε τοσο το συλλογο του, οσο εδειξε για αλλη μια φορα σε τι εκτιμηση εχει τη χωρα που τον φιλοξενει. Ο Ολυμπιακος δεν εχει αμεση σχεση με αυτο.
Μεσα μου βεβαια ελπιζω οι Αγγελοπουλοι να ειναι πρωτα φιλοι του μπασκετ και μετα του Ολυμπιακου, οπως δειχνουν μεχρι τωρα.
nikefalin
QUOTE(SoKRaM @ Aug 20 2010, 20:00 ) *
Γιατι να τραβηξει το αυτι του Τεοντοσιτς ο Ολυμπιακος? Ολα ο Ολυμπιακος πρεπει να τα κανει? Επαιζε με την εθνικη ομαδα της χωρας του , εβρισε τον Φωτση μετα αυτος του κοκορευοταν και του κολλαγε και αρπαξε ενα μπουνιδι. Για το τι εγινε μετα δεν ευθυνεται ο Τεοντοσιτς. Οσοι ηθελαν να τσακωθουν τσακωθηκαν. Ο Ολυμπιακος που κολλαει?


τυπικά έτσι είναι! δεν κολλάει !

αν βέβαια η Οκλαχόμα καλέσει τον Κρίστιτς να απολογηθεί γιατί ως παίκτης του nba θίγει την εικόνα του πρωταθλήματος με τα ανδραγαθήματα του τότε ίσως ελάχιστοι σκεφτούν πως ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναικός ίσως οφείλουν να προστατέψουν κάτι...αλλά τι λέω τώρα ? οι κατεξοχήν συνένοχοι της καφρίλας και των εγκλημάτων που συμβαίνουν σε κάθε ντέρμπυ σιγά μην ενοχληθούν .....
Ποιός έχασε την ευαισθησία του για να την βρουν αυτοί ?
rchos
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 20 2010, 20:09 ) *
Ο Ολυμπιακος δυστυχως δεν μπορει να κανει και πολλα. Ο Τεοντοσιτς δε δυσφημισε τοσο το συλλογο του, οσο εδειξε για αλλη μια φορα σε τι εκτιμηση εχει τη χωρα που τον φιλοξενει. Ο Ολυμπιακος δεν εχει αμεση σχεση με αυτο.
Μεσα μου βεβαια ελπιζω οι Αγγελοπουλοι να ειναι πρωτα φιλοι του μπασκετ και μετα του Ολυμπιακου, οπως δειχνουν μεχρι τωρα.


βρε συ πλακα κανουμε τωρα?
επειδη πλακωθηκε με τον φωτση απεδειξε οτι δεν εκτιμαει την ελλαδα?
σοβαρα τα λες αυτα τα πραγματα?
ειναι ο φωτσης ο πρεσβευτης της ελλαδας η μηπως καποια ιερη αγελαδα που οποιος κακος ξενος βαρβαρος του επιτιθεται μισει την χωρα?
ειναι σαφες οτι ο μιλος ειναι καλοπαιδο.ο φωτσης ειναι παιχτης του παναθηναικου.κανε τις εξισωσεις και σκεψου γιατι εγινε οτι εγινε με αυτους τους δυο.
GK_23
QUOTE(nikefalin @ Aug 20 2010, 20:10 ) *
τυπικά έτσι είναι! δεν κολλάει !

αν βέβαια η Οκλαχόμα καλέσει τον Κρίστιτς να απολογηθεί γιατί ως παίκτης του nba θίγει την εικόνα του πρωταθλήματος με τα ανδραγαθήματα του τότε ίσως ελάχιστοι σκεφτούν πως ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναικός ίσως οφείλουν να προστατέψουν κάτι...αλλά τι λέω τώρα ? οι κατεξοχήν συνένοχοι της καφρίλας και των εγκλημάτων που συμβαίνουν σε κάθε ντέρμπυ σιγά μην ενοχληθούν .....
Ποιός έχασε την ευαισθησία του για να την βρουν αυτοί ?

Κολλάει κατά την άποψή μου...
Όπως κολλάει και ο ΠΑΟ επίσης. Απλώς αναφέρθηκα στον Ολυμπιακό γιατί είναι η ομάδα μου και θα ήθελα να επιδείξει μια ανώτερη συμπεριφορά.

Με τη λογική πως ο Κρστιτς με τη συμπεριφορά του δυσφήμησε το NBA, είναι πιθανό ο Στερν και οι Θάντερ να τον τιμωρήσουν. Γιατί να μην ισχύει και εδώ το ίδιο σκεπτικό δηλαδή; Προφανώς φαντάζει ουτοπία να ασχοληθεί ο ΕΣΑΚΕ με παίκτες της Α1 που πρωταγωνίστησαν στα χθεσινά επεισόδια αλλά έτσι θα έπρεπε να γινόταν.
nikefalin
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 20:16 ) *
Κολλάει κατά την άποψή μου...
Όπως κολλάει και ο ΠΑΟ επίσης. Απλώς αναφέρθηκα στον Ολυμπιακό γιατί είναι η ομάδα μου και θα ήθελα να επιδείξει μια ανώτερη συμπεριφορά.

Με τη λογική πως ο Κρστιτς με τη συμπεριφορά του δυσφήμησε το NBA, είναι πιθανό ο Στερν και οι Θάντερ να τον τιμωρήσουν. Γιατί να μην ισχύει και εδώ το ίδιο σκεπτικό δηλαδή; Προφανώς φαντάζει ουτοπία να ασχοληθεί ο ΕΣΑΚΕ με παίκτες της Α1 που πρωταγωνίστησαν στα χθεσινά επεισόδια αλλά έτσι θα έπρεπε να γινόταν.


να αγιάσει το πληκτρολόγιο σου!
GK_23
QUOTE(nikefalin @ Aug 20 2010, 20:18 ) *
να αγιάσει το πληκτρολόγιο σου!

Έχει ήδη αρχίσει να αναβλύζει μύρο tongue.gif
Θαύμα! Θαύμα!

Πέρα από την πλάκα πάντως, επειδή Τεόντοσιτς και Κέσελι θα ξαναβρεθούν αντίπαλοι με Φώτση και Τσαρτσαρή, καλό θα ήταν οι ομάδες να κάνουν κάτι για να μην έχουμε πάλι τα ίδια.
nikefalin
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 20:28 ) *
Έχει ήδη αρχίσει να αναβλύζει μύρο tongue.gif
Θαύμα! Θαύμα!

Πέρα από την πλάκα πάντως, επειδή Τεόντοσιτς και Κέσελι θα ξαναβρεθούν αντίπαλοι με Φώτση και Τσαρτσαρή, καλό θα ήταν οι ομάδες να κάνουν κάτι για να μην έχουμε πάλι τα ίδια.


το nba θα τους είχε ήδη στείλει στην Ευρώπη σε κάποιο φιλανθρωπικό γεγονός ή σε κάποιο nba promo event αναγκαστικά ΠΑΡΕΑ ΟΛΟΥΣ. ( εκτός από τα προστιματάκια cash)
SoKRaM
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 20 2010, 20:09 ) *
Ο Ολυμπιακος δυστυχως δεν μπορει να κανει και πολλα. Ο Τεοντοσιτς δε δυσφημισε τοσο το συλλογο του, οσο εδειξε για αλλη μια φορα σε τι εκτιμηση εχει τη χωρα που τον φιλοξενει. Ο Ολυμπιακος δεν εχει αμεση σχεση με αυτο.
Μεσα μου βεβαια ελπιζω οι Αγγελοπουλοι να ειναι πρωτα φιλοι του μπασκετ και μετα του Ολυμπιακου, οπως δειχνουν μεχρι τωρα.


Γτ δεν εχει σε εκτημηση την χωρα που τον φιλοξενει? Πηγε και κατουρησε την Ακροπολη με μια μπυρα στο χερι και φωναζοντας ''yeah baby'' ? Στον Φωτση εριξε μια ψηλη, σιγα. Αλλοι εχουν πατησει ανθρωπους και δεν εχει γινει τοσο μεγαλος ντορος.
Venomous
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 20 2010, 20:09 ) *
Ο Ολυμπιακος δυστυχως δεν μπορει να κανει και πολλα. Ο Τεοντοσιτς δε δυσφημισε τοσο το συλλογο του, οσο εδειξε για αλλη μια φορα σε τι εκτιμηση εχει τη χωρα που τον φιλοξενει. Ο Ολυμπιακος δεν εχει αμεση σχεση με αυτο.
Μεσα μου βεβαια ελπιζω οι Αγγελοπουλοι να ειναι πρωτα φιλοι του μπασκετ και μετα του Ολυμπιακου, οπως δειχνουν μεχρι τωρα.


Συνεπώς εάν έπαιζαν φιλικό στην Νιγηρία και τσακωνόταν με κάποιον Νιγηριανό, τότε ο (κάθε) Τεόντοσιτς θα έδειχνε την ασέβειά του προς το κράτος της Νιγηρίας. Μα είμαστε σοβαροί??
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Aug 20 2010, 20:16 ) *
βρε συ πλακα κανουμε τωρα?
επειδη πλακωθηκε με τον φωτση απεδειξε οτι δεν εκτιμαει την ελλαδα?
σοβαρα τα λες αυτα τα πραγματα?
ειναι ο φωτσης ο πρεσβευτης της ελλαδας η μηπως καποια ιερη αγελαδα που οποιος κακος ξενος βαρβαρος του επιτιθεται μισει την χωρα?
ειναι σαφες οτι ο μιλος ειναι καλοπαιδο.ο φωτσης ειναι παιχτης του παναθηναικου.κανε τις εξισωσεις και σκεψου γιατι εγινε οτι εγινε με αυτους τους δυο.


Oχι βεβαια, ουτε πρεσβευτης ειναι ο Φωτσης ουτε τιποτα τετοιο. Αυτο που λεω το χει αποδειξει απο το "f*ck your greek mother" περιστατικο.
Απλα σε εναν αγωνα εναντιον της Ελλαδας προκαλει επεισοδιο και τελικα τη διακοπη του αγωνα. Το βιντεο δειχνει υπουλο χτυπημα. Για αλλη μια φορα. Εδω κανει το λαθος ο Φωτσης και απανταει και παιζει το παιχνιδι του αντιπαλου του(το ξαναλεω οτι κι αυτος φταιει και πρεπει να τιμωρηθει, αν υπαρξουν κυρωσεις). Βεβαια εδω εχουμε ηρεμο κοσμο στην εξεδρα κι οχι τους καφρους που θα μπουν να τα σπασουν ολα. Αλλα κι ο Τεοντοσιτς εχει μαζι του τους συμπατριωτες του κι οχι τους Ελληνες(και Αμερικανους και λοιπους ξενους) του Ολυμπιακου που δε θα τον υποστηριξουν με τον τροπο που θα το κανουν οι συμπατριωτες του.
Μολις βεβαια το πραγμα ξεφυγε ετρεχε να κρατησει το Σοφο(και να κρυφτει πισω του). Τετοιο προβοκατορα εχω να δω απο τοτε που επαιζε σε Παναθηναικο και Αρη ο Καλαιτζης...

QUOTE(Venomous @ Aug 20 2010, 21:02 ) *
Συνεπώς εάν έπαιζαν φιλικό στην Νιγηρία και τσακωνόταν με κάποιον Νιγηριανό, τότε ο (κάθε) Τεόντοσιτς θα έδειχνε την ασέβειά του προς το κράτος της Νιγηρίας. Μα είμαστε σοβαροί??


Αν πιο πριν ειχε δημιουργησει επεισοδια στο πρωταθλημα Νιγηριας, οπου θα αγωνιζοταν, μπορει να ταν κι ετσι.
Φαινεται παντως οτι υπαρχουν ακομα καταλοιπα του 1987 στη γειτονα χωρα...
Ginobili
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 18:16 ) *
Με τη λογική πως ο Κρστιτς με τη συμπεριφορά του δυσφήμησε το NBA, είναι πιθανό ο Στερν και οι Θάντερ να τον τιμωρήσουν. Γιατί να μην ισχύει και εδώ το ίδιο σκεπτικό δηλαδή; Προφανώς φαντάζει ουτοπία να ασχοληθεί ο ΕΣΑΚΕ με παίκτες της Α1 που πρωταγωνίστησαν στα χθεσινά επεισόδια αλλά έτσι θα έπρεπε να γινόταν.

Ναι εντάξει....δεν υπάρχει περίπτωση.Είπαμε...σαφώς ιδανικότερος ο κόσμος του ΝΒΑ,σαφώς ιδανικότερο το σύστημα δικαιοσύνης....αλλά στον κόσμο του ΝΒΑ,στα όρια των USA....εκτός αυτών...και σε διοργανώσεις της ΦΙΜΠΑ στα @@ ο Στερν,καρφάκι δεν του καίγεται.Άμα ήταν έτσι....θα είχαν τιμωρήσει και τον Βαρεζάο....για το εγκληματικό χτύπημα στον Ζήση,τον Μίλισιτς για τα αδιανόητα που δήλωσε μπροστά σε κάμερες.....και...και...
GK_23
QUOTE(Ginobili @ Aug 20 2010, 21:15 ) *
Ναι εντάξει....δεν υπάρχει περίπτωση.Είπαμε...σαφώς ιδανικότερος ο κόσμος του ΝΒΑ,σαφώς ιδανικότερο το σύστημα δικαιοσύνης....αλλά στον κόσμο του ΝΒΑ,στα όρια των USA....εκτός αυτών...και σε διοργανώσεις της ΦΙΜΠΑ στα @@ ο Στερν,καρφάκι δεν του καίγεται.Άμα ήταν έτσι....θα είχαν τιμωρήσει και τον Βαρεζάο....για το εγκληματικό χτύπημα στον Ζήση,τον Μίλισιτς για τα αδιανόητα που δήλωσε μπροστά σε κάμερες.....και...και...

Πάντως για τον Βαρεχάο τότε υπήρχε σκέψη τιμωρίας, θυμάμαι που οι Καβς είχαν ζητήσει την κασέτα του ματς.
Αλλά όντως δεν έγινε κάτι στη συνέχεια.
magickaminia
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 21:32 ) *
Πάντως για τον Βαρεχάο τότε υπήρχε σκέψη τιμωρίας, θυμάμαι που οι Καβς είχαν ζητήσει την κασέτα του ματς.
Αλλά όντως δεν έγινε κάτι στη συνέχεια.

Ωραια παληκαρια ολοι αθωοι. Ενα ερωτημα ομως για ολους σας. Τι θα λεγατε σημερα αν η καρεκλα ειχε βρει καπου αλλου τν Μπουρουση και σημερα τον κλαιγαμε; Για ποια μαγκια του Μιλος και ποια καφριλικια θα μιλαγατε σημερα; Πολυ αφ υψηλου το βλεπετε τελικα καποιοι το θεμα. Η πραξη του Κρστιτς ηταν εγκληματικη και δεν θα γινοταν ποτε αν δεν γινοταν το μελε. Το μελε ομως εγινε ενταξει δεν ηταν μονταζ. blove.gif
GK_23
QUOTE(magickaminia @ Aug 21 2010, 11:22 ) *
Ωραια παληκαρια ολοι αθωοι. Ενα ερωτημα ομως για ολους σας. Τι θα λεγατε σημερα αν η καρεκλα ειχε βρει καπου αλλου τν Μπουρουση και σημερα τον κλαιγαμε; Για ποια μαγκια του Μιλος και ποια καφριλικια θα μιλαγατε σημερα; Πολυ αφ υψηλου το βλεπετε τελικα καποιοι το θεμα. Η πραξη του Κρστιτς ηταν εγκληματικη και δεν θα γινοταν ποτε αν δεν γινοταν το μελε. Το μελε ομως εγινε ενταξει δεν ηταν μονταζ. blove.gif

Περιμένω να μου εξηγήσεις που κολλάει η τοποθετήση σου με τα λόγια μου που έκανες quote και επίσης που κολλάει σε σχέση με όσα έχουν γραφτεί στα προηγούμενα posts του τόπικ...

Ποιος είπε ότι ο Τεόντοσιτς έκανε μαγκιά; blink.gif
SoKRaM
QUOTE(magickaminia @ Aug 21 2010, 11:22 ) *
Ωραια παληκαρια ολοι αθωοι. Ενα ερωτημα ομως για ολους σας. Τι θα λεγατε σημερα αν η καρεκλα ειχε βρει καπου αλλου τν Μπουρουση και σημερα τον κλαιγαμε; Για ποια μαγκια του Μιλος και ποια καφριλικια θα μιλαγατε σημερα; Πολυ αφ υψηλου το βλεπετε τελικα καποιοι το θεμα. Η πραξη του Κρστιτς ηταν εγκληματικη και δεν θα γινοταν ποτε αν δεν γινοταν το μελε. Το μελε ομως εγινε ενταξει δεν ηταν μονταζ. blove.gif


Δεν ειπε κανεις οτι ο Μιλος και ο Κρστιτς εκαναν μαγκια. Απλα αναρωτιομαστε γιατι θα πρεπει ο Ολυμπιακος να επηληφθει επι του θεματος απο τη στιγμη που ο Τεοντοσιτς επαιζε με την Εθνικη Σερβιας ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.