Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Milos Teodosic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
enypnio
το καλυτερο παιχνιδι του τεοντοσιτς με τον ολυμπιακο smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Manu7 @ May 14 2012, 00:08 ) *
Άντε και στον Παναθα τώρα Μίλος!! smiley.gif


3 χρονια εχω που το λεω αυτο. Επιτελους δεν ειμαι μονος! smiley.gif
damian
Μίλος 4 χρόνια έφαγα στη μάπα το φτηνό οπαδιλίκι σου, την αλαζονεία και την αλητεία σου, τα σουτάκια σου τα τελειωμένα....

αλλά σ'ευχαριστώ που μου χάρισες την πιο επική στιγμή στην ιστορία της ομάδας μου
plo koon
Όλα και όλα παιδιά. Εσείς φταίτε αν φάγατε αυτό το "φτηνό οπαδιλίκη". Το έχουν κάνει άπειροι παίκτες στο παρελθόν και θα το κάνουν άλλοι τόσοι στο μέλλον. Ο μόνος λόγος για τον οποίον είμαι εκνευρισμένος με τον Τεο είναι αυτή η ιστορία με το ποτό. (που την έμαθα και φέτος hammer.gif)

Είναι νωρίς να κρίνουμε την εξέλιξή του από τώρα, και εξακολουθώ να πιστεύω ότι θα γίνει μεγάλος παίκτης απλά πρέπει να δουλέψει πολύ σε θέματα μυαλού

Στο τέλος ήμουν σίγουρος ότι θα είναι καταστροφικός για την ΤΣΣΚΑ. Πραγματικά δεν ξέρω τι σκεφτόταν εκεί που έκανε 2 φάουλ συνεχόμενα και έφτασε στα 4 κανα 3λεπτο πριν λήξη.
vastravoud
Το πρόβλημα δεν είναι ο Τεοντόσιτς. Κάθε παίκτης μπορεί να είναι καλός, κακός ή καταστροφικός.

Το πρόβλημα είναι ο προπονητής, αν αφήνει έναν παίκτη να διαλύει τη λειτουργία της ομάδας του.
Flash
QUOTE(vastravoud @ May 13 2012, 23:34 ) *
Το πρόβλημα δεν είναι ο Τεοντόσιτς. Κάθε παίκτης μπορεί να είναι καλός, κακός ή καταστροφικός.

Το πρόβλημα είναι ο προπονητής, αν αφήνει έναν παίκτη να διαλύει τη λειτουργία της ομάδας του.


Εγώ το έγραψα αυτό, μεγάλο ντουέτο σήμερα οι δυο τους... Δεν αναιρεί φυσικά ούτε στο ελάχιστο το θρίαμβο του Ολυμπιακού. Μάλλον πιο γλυκό τον κάνει 19.gif
Pierce
Στις πόσες μπουνιές λέτε να σταμάτησε ο Κιριλένκο; Και συνέχισε το έργο του, ο Κριάπα ή ο Βορονσέβιτς ; 39.gif
Quincy
Μην ξανά πείτε για τα "δώρα" του Τεό και του Γιόνας (αν και ήταν)... Εμείς βάλαμε μέχρι και Λάζο μέσα!!!!!!!!!!! shot.gif
Gravedigger
Καλά το δίδυμο Shved-Teo σήμερα με τον Kazlauskas να τους καθοδηγεί ήταν η κίνηση ματ του Ολυμπιακού.Ο Milos είναι τόσο μεγάλος παίχτης που προσφέρει στον Ολυμπιακό χωρίς να παίζει καν για αυτόν.Ποιος άλλος το κάνει αυτό??

Επίσης...Ρε είστε καλά??Τι φθηνό οπαδιλίκι??Ο τύπος έδειξε και σήμερα ότι είναι βαμμένος Ολυμπιακός.Έκανε ότι πέρναγε από το χέρι του για να πάρετε το Ευρωπαικό και εσείς τον κράζετε?Ντροπή σας...
plo koon
Ο Τεο πάντως, με τη χθεσινή του εμφάνιση είναι (τουλάχιστον από το 2006 και μετά) ο παίκτης "χρυσάφι πιάνω, σκατά γίνεται". Ήταν, τα τελευταία χρόνια, στα πιο δυνατά φαβορί για την κατάκτηση της κούπας, πήγε σε 2 τελικούς και κατάφερε να τους χάσει με δική του υπαιτιότητα.

Πάντως θέλω να πιστεύω ότι το χαστούκι που έφαγε χθες (μπορεί και κυριολεκτικά όπως λέει και ο pierce) θα τον ξυπνήσει και θα αρχίσει να παίζει τη μπάλα που μπορεί. Τώρα αν θα γίνει αυτό στην ΤΣΣΚΑ θα δείξει, γιατί μπάχαλο τους κόβω να γίνονται μετά το χθεσινό.
Zoys
Χωρίς καμία δόση ειρωνίας, αλλά στα τελευταία λεπτά ο Τεόντοσιτς ένιωθα ότι ήταν ξανά παίκτης του Ολυμπιακού. Έβαλε ένα χεράκι στο θρίαμβο μας κι έστω και με τη φανέλα της ΤΣΣΚΑ μας βοήθησε! biggrin.gif

Αλλά τα φτυάρια απ' ότι βλέπω έχουν ήδη βγει...
Zephyr
Όταν ο Μίλος άρχισε να κάνει απανωτά λάθη στα τέλη 3ης και στις αρχές 4ης περιόδου, τον είδα τόσο ζοχαδιασμένο που είπα ότι ή θα μας βάλει αλλά 3-4 τρίποντα απανωτά ή κάνει το παιχνίδι της ΤΣΣΚΑ μπάχαλο με ηλίθια σουτ που σπάνε νεύρα προπονητών, συμπαικτών και οπαδών.
Ευτυχώς απέδειξε ότι παρά το ταλέντο του, δεν έχει τον χαρακτήρα που χρειάζεται για να φτάσει στο επίπεδο παιχτών όπως ο Σάρας.
Καλή συνέχεια άστεγε και μακριά από μας.
duncan21
Σοβαρευτείτε γαμώ τα κόμπλεξ σας,όλοι.Τόσα χρόνια γι' αυτό δεν βλέπαμε προκοπή.Ο καθένας κάνει τη δουλειά του...
rchos
QUOTE(duncan21 @ May 14 2012, 13:07 ) *
Σοβαρευτείτε γαμώ τα κόμπλεξ σας,όλοι.Τόσα χρόνια γι' αυτό δεν βλέπαμε προκοπή.Ο καθένας κάνει τη δουλειά του...



better language please.

και επειδη γενικοτερα πολλοι ξεφυγατε μην ξαναγραφτει εξωαγωνιστικη συκοφαντια για τον μιλος η οποιονδηποτε παιχτη.


ντροπη ειναι.μολις πηρατε ευρωκουπα μην ειστε μικροι...
reignman
Ουτε τον εβρισα κατα τη διαρκεια του αγωνα ουτε θα τον βρισω. Ηταν απο τους παιχτες που πηραν λιγα λεφτα απο τον Ολυμπιακο και μας εδωσε πολλα. Ναι εκανε και λαλακιες. αλλα ποιος δεν εκανε? Αλλωστε τι παραπανω μας προσφεραν οι βεντεταρες μας τυπου Μπουρουση και Παπαλουκα που τσιμπαγαν τα εκατομμυρια με την σεσουλα?

Εβγαλε την γλωσσα και καποιοι παρεξηγηθηκαν? Ε ΚΑΙ? Ποιος πιστευει στα αληθεια οτι το εκανε απο μισος εναντια στον Ολυμπιακο ή κατι παρομοιο? Το εκανε καθαρα απο μπασκετικη κ@υλα. Γιατι ειναι ενα τυπακι που παιζει μπασκετ και γουσταρει. Παιζει την καθε στιγμη. Ειναι ενα πανεμορφο μπασκετικο μουρλοκομειο. Απλα και ομορφα.
T.W.Is.M.
Τι πιο καταλληλη μερα παντως για να τα κανει μπαχαλο απο τη γιορτη της μητερας... 19.gif
apkat
QUOTE(reignman @ May 14 2012, 11:47 ) *
Εβγαλε την γλωσσα και καποιοι παρεξηγηθηκαν? Ε ΚΑΙ? Ποιος πιστευει στα αληθεια οτι το εκανε απο μισος εναντια στον Ολυμπιακο ή κατι παρομοιο? Το εκανε καθαρα απο μπασκετικη κ@υλα. Γιατι ειναι ενα τυπακι που παιζει μπασκετ και γουσταρει. Παιζει την καθε στιγμη. Ειναι ενα πανεμορφο μπασκετικο μουρλοκομειο. Απλα και ομορφα.


Ωραιος...Συμφωνω απολυτα...

Οριακα στενοχωρηθηκα για το χθεσινο του Μιλος...Ηταν σιγουρα ο μοιραιος και ειναι κριμα για αυτον..Βεβαια μεσα στα πανυγηρια δεν ειχα και πολυ χρονο να ασχοληθω με τον Μιλος αλλα οκ ειναι μεγαλος παικτης και θα τον βρει τον δρομο του...Και η ΤΣΣΚΑ παλι του χρονου εδω θα ειναι..
JR_Swish
Επειδή δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου κάτι,υπάρχει κάποιο-α περιστατικό-ά σχετικά με τον Μίλος και το αλκοόλ ή απλά ξέρουμε ότι πίνει από γνωστούς μας που τον έχουν δει στο τάδε μπαρ να γίνεται πίτα?Επειδή έχω ακούσει για πολλούς αθλητές τέτοιες ιστορίες αλλά για λίγους κάτι συγκεκριμένο.

Όποιος ξέρει και μπορεί ας μου απαντήσει με pm γιατί βλέπω πιο πάνω έχει πέσει ποτοαπαγόρευση! smiley.gif
sir-elric
το μυαλο πανω απο το κεφαλι. αγυμναστος και με κακη διαχειριση του χρονου του απο το τημ του. με τον ματζαρη να τα κανει ολα ποιο δυσκολα. καταφερε να γινει ο αρνητικος ηρωας.
οσες πινακιδες και να κλωστησει εαν δεν συνδεση τον εγκεφαλο με το περιβαλλον δεν θα παει μακρυα
KingCrimson
ο Τεοντοσιτς εχει κανει απειρα τραγικα παιχνιδια και με τον Ολυμπιακο περσι και με τη Σερβια- να θυμισω τον αγωνα Σερβια-Ρωσια οπου εχτισε στους Λιθουανους καινουριο κλειστο 71.gif
το θεμα δεν ειναι ποσο μεγαλο ταλεντο ειναι, αλλα οτι ειναι εντελως ανωριμος για πρωταγωνιστικο ρολο σε μεγαλες ομαδες και αυτο δεν ειναι μονο θεμα ηλικιας αλλα και νοοτροπιας, μυαλου, που ή το χεις ή δε το χεις
δεν εχω τιποτα με το Τεοντοσιτς αλλα μη κανουμε λες και δεν το ξερουμε, περσυ οταν στους τελικους πετουσε μπουκαλια στην εξεδρα πχ δε θυμαμαι και πολλους να τον κραξανε εδω μεσα
Manu7
Δεν είναι άσχημο να ανανεώνεται το τόπικ με τις ασσίστ του



41.gif
T.W.Is.M.
Μπορειτε να φανταστειτε καποιον πιο δικαιωμενο απο μενα τα τελευταια 2 χρονια για ολα οσα εσερνα στον Τεοντοσιτς οσο ηταν στον Ολυμπιακο? Και οχι απαραιτητα λογω εθνικοτητας... cool.gif
rchos
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 11 2013, 10:50 ) *
Μπορειτε να φανταστειτε καποιον πιο δικαιωμενο απο μενα τα τελευταια 2 χρονια για ολα οσα εσερνα στον Τεοντοσιτς οσο ηταν στον Ολυμπιακο? Και οχι απαραιτητα λογω εθνικοτητας... cool.gif


Πάνω από όλα έμπαινε η εθνικότητα.

Ήσουν εντελώς Dimit στην περίπτωση του Μίλος. tongue.gif

Εγώ πάντως πλέον πιστεύω ότι είναι μεγάλος Ολυμπιακός ο Μίλος.

Μίλος ψυχάρα Ολυμπιακάρα.
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ May 11 2013, 11:14 ) *
Πάνω από όλα έμπαινε η εθνικότητα.

Ήσουν εντελώς Dimit στην περίπτωση του Μίλος. tongue.gif

Εγώ πάντως πλέον πιστεύω ότι είναι μεγάλος Ολυμπιακός ο Μίλος.

Μίλος ψυχάρα Ολυμπιακάρα.


Ναι, ημουν, αλλα δεν ηταν πανω απ ολα η εθνικοτητα. Το ιδιο Σερβος ειναι ο Κεσελ και ο Ερτσεγκ, ξερεις ομως οτι δεν ελεγα τα ιδια και για εκεινους. Και ειχα περισσοτερους λογους να τους κραζω αγωνιστικα και τους δυο. Τον Τεοντοσιτς τον πηρα με κακο ματι απ την αρχη για τις επιπολαιοτητες που εκανε στο παιχνιδι. Μικρος ηταν ομως, ειχε περιθωριο να μαθει και να βελτιωθει. Δε νομιζω οτι βελτιωθηκε αρκετα, γιατι τα ιδια κανει και τωρα, απλα επειδη εχει μεγαλυτερη ελευθερια και εμπιστοσυνη απο τους προπονητες του, μπορει να βγαζει τα καλα δημιουργικα του στοιχεια. Ποτε δε συμπαθησα το συνδρομο του ηρωα που τον διακατεχει, κατι σαν αυτο που εχει ο Σπανουλης με τον Παναθηναικο, μονο που αυτος το εχει μονιμα. Δε μου αρεσε ουτε αυτη η πονηρια που εχει μεσα στο γηπεδο, σε σημειο να παιζει και βρωμικα ωρες ωρες, αλλα αυτο το εχουν ολοι οι Σερβοι και μερικοι Κροατες, οποτε το προσπερναμε.
Εκει που εγινα εντελως dimit ηταν στο επεισοδιο στο ματς με την ΑΕΚ και στο "fuck your greek mother". Εκει ο Τεοντοσιτς ως παιχτης του Ολυμπιακο πεθανε για μενα και παρεμεινε στη θεση του μια φανελα αδεια στα ματια μου.Ηρθε και το επεισοδιο στο ματς Ελλαδας-Σερβιας που προκαλεσε μονος του και εδεσε. Μεχρι και με την περιβοητη δηλωση του Τσαρτσαρη για καποιους που δε σεβονται το ψωμι που τρωνε στην Ελλαδα θα συμφωνουσα, αν ανεφερε ξεκαθαρα το ονομα του. Ουτε εθνικιστης ειμαι φυσικα, ουτε καν πλησιαζω σε αυτους τους χωρους. Το να ερχεται καποιος ομως και να εχει αυτη τη συμπεριφορα, ενω και η αγωνιστικη συμπεριφορα του βγαζει κατι παρομοιο(ασεβεια και προς τους συμπαιχτες του και την ομαδα του), εκει γινομαι κι εγω dimit, οπως λες κι εσυ. Και ειδικα οταν εχω δει ενα αλλο παιδι απο τη Σερβια με περισσοτερο ταλεντο απ αυτον να ερχεται στην Ελλαδα πριν τα 18 και να μας εχει σαν δευτερη πατριδα του χωρις να προκαλεσει ποτε. Γι αυτον, παροτι ειναι Σερβος, θα λεω τα καλυτερα λογια και θα τον βαζω μεσα στους παιχτες που διαχρονικα συμπαθω.
Βεβαια ολα οσα λεω για τον Τεοντοσιτς δεν ειναι τιποτα μπροστα σ αυτα που πιστευω για τον αντιεπαγγελματια συμπαιχτη του...
mixalisgate7
Τεόντοσιτς και Dorsey πακέτο στην Φενέρ

http://www.eurohoops.net/el/2013/05/dunks-el/26048
damian
QUOTE (mixalisgate7 @ May 22 2013, 01:02 ) *
Τεόντοσιτς και Dorsey πακέτο στην Φενέρ

http://www.eurohoops.net/el/2013/05/dunks-el/26048

Ιβκοβιτς και Ντόρσει μαζί? δύσκολο αν σκεφτούμαι τις τελευταίες(κοινές) ημέρες τους στον Ολυμπιακό.
Zephyr
QUOTE(damian @ May 22 2013, 02:38 ) *
Ιβκοβιτς και Ντόρσει μαζί? δύσκολο αν σκεφτούμαι τις τελευταίες(κοινές) ημέρες τους στον Ολυμπιακό.


Έχει κλείσει στην Φενέρ ο Ντούντα?
Zoys
Μια σχετικά απλή ασίστ για τον Teodosic ισοδυναμεί με assist of the night για την Ευρωλίγκα. cool.gif

giorgos14
QUOTE(Zoys @ Dec 14 2013, 09:29 ) *
Μια σχετικά απλή ασίστ για τον Teodosic ισοδυναμεί με assist of the night για την Ευρωλίγκα. cool.gif




assist of the night επειδη ηταν η 1η φορα που βουτηξε στο παρκε.... smiley.gif
bbplayer
"... Τι να πω; Μάλλον ωρίμασα, κυρίως στο μυαλό. Ελπίζω αυτό να συνεχιστεί. Δεν θέλω να το γρουσουζέψω.."

μεγάλη μπουκιά φάε...


http://euroleague.sport24.gr/article/31184...kselegktos.html
D-Wade
Πάντως έχει ξεκινήσει τη χρονιά σε επίπεδo mvp
bbplayer
QUOTE(D-Wade @ Nov 3 2014, 12:34 ) *
Πάντως έχει ξεκινήσει τη χρονιά σε επίπεδo mvp


σωστό. ισχύει
captain charisma
Αυτός ο άνθρωπος κάτι παθαίνει Κάθε φορά που παίζει αντίπαλος του όσφπ. κάνει άθελά του τα πάντα για να χάσει.δεν εξηγείται αλλιώς. αψυχολογητες ενέργειες στα τελευταία λεπτά Κ τον κρατούσε μέσα ο ιτουδης...
manosnismo
Ο μεγαλυτερος loser ολων των εποχων.Παιζει αθλια σε ΟΛΑ τα μεγαλα final 4 παιχνιδια.Με αυτον στο ροστερ της η csska δεν προκειται να παρει final 4 ουτε με αντιπαλους τη πατρα και τον ηλυσιακο.Παρομοια περιπτωση ειναι και o rudy αλλα σε μικροτερο βαθμο. Ειναι μια πραγματικοτητα πως δεν υπαρχουν στην ευρωπη πλεον οι παιχτες του προσφατου παρελθοντος
colonel gomelsky
QUOTE(manosnismo @ May 18 2015, 15:59 ) *
Ο μεγαλυτερος loser ολων των εποχων.Παιζει αθλια σε ΟΛΑ τα μεγαλα final 4 παιχνιδια.Με αυτον στο ροστερ της η csska δεν προκειται να παρει final 4 ουτε με αντιπαλους τη πατρα και τον ηλυσιακο.Παρομοια περιπτωση ειναι και o rudy αλλα σε μικροτερο βαθμο. Ειναι μια πραγματικοτητα πως δεν υπαρχουν στην ευρωπη πλεον οι παιχτες του προσφατου παρελθοντος


Παίχτες σαν τον Τεόντοσιτς είναι μετρημένοι στα δάχτυλα των δύο χεριών σήμερα. Του ΝΒΑ συμπεριλαμβανομένου.
επαθα λαστιχο
QUOTE(colonel gomelsky @ May 18 2015, 22:47 ) *
Παίχτες σαν τον Τεόντοσιτς είναι μετρημένοι στα δάχτυλα των δύο χεριών σήμερα. Του ΝΒΑ συμπεριλαμβανομένου.

Εκατόγχειρα ή ανθρώπου?
smiley.gif
colonel gomelsky
Ανθρώπου. Άντε, το πολύ εξαδάκτυλου. Μόνο για CP3, Curry και μερικούς ακόμα θα άφηνα τον Τεόντοσιτς αν μπορούσα να τον πάρω στην ομάδα μου. Κάτι δεύτεροι τύπου john wall, rondo κτλ είναι ένα ράφι πιο κάτω.
captain charisma
τζον γουολ ροντο δευτερο ραφι? και ειναι ο τεοντοσιτς πανω απο αυτους??? blink.gif blink.gif
phoenix_93
QUOTE(captain charisma @ May 19 2015, 10:54 ) *
τζον γουολ ροντο δευτερο ραφι? και ειναι ο τεοντοσιτς πανω απο αυτους??? blink.gif blink.gif

Ο Ρόντο μπορεί να είναι και πιο κάτω πλέον, αλλά την σύγκριση με Τεόντοσιτς δεν πιάνω. Για Wall τώρα τι να πώ...Να προτείνω μια σύκριση Μασιούλις με Pierce και Leonard ;
SupG18
Εδω ο τεοντοσιτς εχει προβλημα με το μαρκαρισμα του μαντζαρη , αν παει ο γουολ πανω του ισως να μην μπορει να περασει και το κεντρο icon_drunk.gif
Zoys


blove.gif
Zoys


Πιστεύω πάντως ότι για χάρη των alley-oop έλειψαν από το top-5 κάποιες κάποιες ακόμα καλύτερες ασίστ.
Weekendman
Μεγάλε Μίλος, πάντα πιάνεις κακή απόδοση στα Final Four, απέναντι στον Ολυμπιακό, έχεις φτιάξει ένα φοβερό σερί με την ΤΣΣΚΑ εναντίον του Παναθηναϊκού, και για κερασάκι στην τούρτα, ανέβασες τον Ραντούλιτσα, και τον φόρτωσες στον ΠΑΟ. Αν πάρεις και Ευρωλίγκα με τον Ολυμπιακό θα είσαι ο μεγαλύτερος Ολυμπιακός όλων των εποχών…
damian




Μεγαλε Τεραστιε Υπερπαικτη
Zoys


Milos-Nando 1-0 tongue.gif
Zoys
Οι τρεις καλύτερες από τις ασίστ που έγραψε στη χθεσινή νίκη επί της Barcelona.



Και εδώ ένα άρθρο για τον Milos που τολμά να του βγάλει την ταμπέλα του loser σοκάροντας πιθανότατα το 95% των Ελλήνων δημοσιογράφων.

acielaw
Τοσα χρονια περασαν και ακομα να ξεπερασω αυτον τον χωρισμο. Καμια φορα σε σκεφτομαι, θα γυρισεις ποτε;;;;
tongue.gif tongue.gif
back2back
QUOTE(acielaw @ Dec 21 2016, 18:19 ) *
Τοσα χρονια περασαν και ακομα να ξεπερασω αυτον τον χωρισμο. Καμια φορα σε σκεφτομαι, θα γυρισεις ποτε;;;;
tongue.gif tongue.gif


χα χα λογικά το καλοκαίρι θα ταξιδεύσει για Αμέρικα μαζί με Καλάθη και Γιουλ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.