Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Milos Teodosic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Marciulionis
QUOTE(il postino @ Aug 24 2010, 15:13 ) *
ολα μεσα στο παιχνιδι και δεν καταλαβαινω γιατι δινετε τοση σημασια σε υπουλα φαουλ , βρισιες , αγκωνιες , φτυσιματα κτλ κτλ κτλ.

οποιος δε θελει να βλεπει τετοια πραγματα και του χαλανε την αισθητικη ας αρχισουν να παρακολουθει τον κο κωσταλα που σπικαρει πατιναζ.

ο τεοντοσιτς ειναι παλικαρι και δε μασαει ΤΙΠΟΤΑ! μονο ετσι επιβιωνει στα παρκε με παικτες πιο μεγαλοσωμους απο αυτον!! οι μεγαλοι παικτες στα ομαδικα αθληματα ειναι τσογλανοι και αυτο γιατι δε μπορουν να κανουν αλλιως. ο διαμαντιδης μπορει να ειναι παναγια εξω απο το παρκε αλλα μεσα σε αυτο ειναι αλητης και με την καλη την εννοια και μερικες φορες και με την κακη!

ο σερβος εχει ολα τα φοντα να γινει ο επομενος μεγαλος ευρωπαιος και αυτο δε θα το πετυχει αν φερεται σα τζεντλεμαν μεσα στο παρκε! καλα κανει και παιζει ετσι και καλα θα κανει να παιζει πιο ενεργητικα στην αμυνα. ενα παιχνιδι μπασκετ ειναι ενας πολεμος μεσα στο παρκε και επικρατουν οι καλυτεροι και οι πιο δυνατοι πνευματικα. οποιος δεν επιθυμει κατι τετοιο του ευχομαι η ομαδα του να γεμισει με 12 ζησηδες!


Ναι και να βλέπουμε κάθε βδομάδα εκτροπα... Είναι εντελώς διαφορετικό να υπάρχουν ακούσια χτυπήματα μες στο παιχνίδι, όπως συμβαίνει ενίοτε με τους αγκώνες του Διαμαντίδη κι άλλο εσκεμμένα ύπουλα χτυπήματα.

Στη τελική θα σου αντιστρέψω τη πρόταση και θα σου πω, όποιος γουστάρει να βλέπει κλωτσοπατινάδα και ξύλο μπορεί να δει UFC και μποξ. Αλλά ακόμα κι εκεί ύπουλα χτυπήματα στα γεννητικά όργανα και ροχάλες θεωρούνται αλητεία και διώκονται από τους κανόνες, κι έρχεσαι εσύ και μας λες ότι έχουν θέση στα μπασκετικά γήπεδα? Ορισμένοι θέλουν να βλέπουνε ΜΠΑΣΚΕΤ. Και στο μπάσκετ οι μπουνιές, οι ροχάλες και τα ύπουλα χτυπήματα δεν έχουν θέση!

Γι αυτό υπάρχουν και οι κανόνες... Την έβγαλε ορισμένες φορές καθώς δεν τον είχαν πάρει χαμπάρι, άλλα δε νομίζω να του ξαναπεράσει στο ντούκου... Όσοι δε, το βλέπετε οπαδικά, την ομάδα του Ολυμπιακού θα βλάψει καιμόνο σε ενδεχόμενη "υποτροπή".

Ένα παιχνίδι μπάσκετ είναι αυτό ακριβώς, ένα παιχνίδι μπάσκετ. Κι επικρατεί η καλύτερη ομάδα. Ούτε πόλεμος, ούτε αγώνας επιβίωσης είναι...


QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 24 2010, 15:53 ) *
ο il postinoλέει μερικά ωραία πράγματα είτε μας αρέσουν είτε όχι.Και επιτέλους αν ακούσω έναν Παναθηανικό να λέει πως έχουν τα πράγματα με τον ΔΔ!!!


Πως έχουν δηλαδή? Και πως συνδέονται κατά οποιονδήποτε τρόπο με τα χτυπήματα του Μίλος?
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ Aug 24 2010, 16:16 ) *
Είχαν περισσότερο θα έλεγα, "προσωπική χροιά"..
Προφανώς και στον Παναθηναϊκό, οι περισσότεροι παίχτες δεν συμπαθούν τον Τεόντοσιτς και πιθανώς να κάνουν και καλά.
Ομοίως και ο Τεόντοσιτς προφανώς και δεν συμπαθεί πολλούς απο τους παίχτες του Παναθηναϊκού και πιθανώς να κάνει και αυτός καλά.
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ! Ας κανονίσουν ένα βραδύ και ας πλακωθούν κάπου κρυφά και μεταξύ τους στο ξύλο

Το να δίνεις εθνικό τόνο σε προσωπικές αντιπάθειες και να εκφράζεσαι με αυτόν τον τρόπο φορώντας την φανέλα της εθνικής σου, δεν είναι πρέπον σε καμία περίπτωση.. Και μιλάω και για τις δηλώσεις και για το ξύλο και για το σύνολο της συμπεριφοράς.
Δε βάζεις μπροστά το εθνόσημο για να λύσεις τα προσωπικά σου


Αμφιβάλλω αν ήταν προσωπικό,αλλά δεν έχει σημασία.Γενικά οι περισσότεροι συμφωνούν ότι δηλώσεις ήταν άστοχες,απλά θα ήθελα από κα΄ποιους που έχουν μαζική πρόσβαση στους αναγνώστες να πάψουν να έχουν στο απυρόβλητο ορισμένα άτομα και να αρχίσουν να είναι αντικειμενικοί.Αυτό βέβαια δε γίνεται.
Για παράδειγμα ο ΔΔ προστατεύεται από το σύνολο των δημοσιογράφων,είναι το καλό παιδί και έτσι ο Marciulionis δικαιολογημένα μου λέει ότι οι αγκωνιές του είναι ακούσιες...
Και άλλα πολλά παραδείγματα τα οποία έχω αναφέρει και σε αυτό το θέμα,αλλά και σε άλλα...
il postino
QUOTE(Marciulionis @ Aug 24 2010, 16:25 ) *
Ναι και να βλέπουμε κάθε βδομάδα εκτροπα... Είναι εντελώς διαφορετικό να υπάρχουν ακούσια χτυπήματα μες στο παιχνίδι, όπως συμβαίνει ενίοτε με τους αγκώνες του Διαμαντίδη κι άλλο εσκεμμένα ύπουλα χτυπήματα.

Στη τελική θα σου αντιστρέψω τη πρόταση και θα σου πω, όποιος γουστάρει να βλέπει κλωτσοπατινάδα και ξύλο μπορεί να δει UFC και μποξ. Αλλά ακόμα κι εκεί ύπουλα χτυπήματα στα γεννητικά όργανα και ροχάλες θεωρούνται αλητεία και διώκονται από τους κανόνες, κι έρχεσαι εσύ και μας λες ότι έχουν θέση στα μπασκετικά γήπεδα? Ορισμένοι θέλουν να βλέπουνε ΜΠΑΣΚΕΤ. Και στο μπάσκετ οι μπουνιές, οι ροχάλες και τα ύπουλα χτυπήματα δεν έχουν θέση!

Γι αυτό υπάρχουν και οι κανόνες... Την έβγαλε ορισμένες φορές καθώς δεν τον είχαν πάρει χαμπάρι, άλλα δε νομίζω να του ξαναπεράσει στο ντούκου... Όσοι δε, το βλέπετε οπαδικά, την ομάδα του Ολυμπιακού θα βλάψει καιμόνο σε ενδεχόμενη "υποτροπή".

Ένα παιχνίδι μπάσκετ είναι αυτό ακριβώς, ένα παιχνίδι μπάσκετ. Κι επικρατεί η καλύτερη ομάδα. Ούτε πόλεμος, ούτε αγώνας επιβίωσης είναι...




Πως έχουν δηλαδή? Και πως συνδέονται κατά οποιονδήποτε τρόπο με τα χτυπήματα του Μίλος?


κατ αρχας , σε περιπτωση που δεν εγινα κατανοητος , εννοειται οτι δε συμφωνω με τα εκτροπα. απλα κατανοω 100% το ξυλο που πεφτει στο παρκε και δε το συνδεω σε καμια περιπτωση με τα εκτροπα. ξυλο πεφτει στο παρκε καθε αγωνα , αυτο δεν οδηγει ομως στο να εχουμε επεισοδια μετα. ουτε πλακωθηκαν στον αγωνα με τη σερβια επειδη ο τεοντοσιτς χτυπησε το φωτση. αν ο φωτσης δεχοταν χτυπημα απο καποιον αλλον δε θα τρεχε τιποτα. απλα ετυχε να εχουν προηγουμενα απο τους συλλογους τους.

το τι αρεσει σε σενα και σε μενα λιγη σημασια εχει. το θεμα ειναι τι γινεται μεσα σε εναν αγωνα μπασκετ και εκει μεσα , πιστεψε με , γινεται μακελειο. δεν υπαρχει καλος αμυντικος που δεν παιζει βρωμικα! το αν το δεχεσαι εσυ αυτο ή σου αρεσει δεν εχει σημασια ,ειναι η αληθεια ομως καλως ή κακως.

ακουσια βγαζει λες ο δδ τους αγκωνες του? εγω σου λεω οτι τους βγαζει τυπου "οποιον παρει ο χαρος" και καλα κανει γιατι εχει κατι χερια σα κουπια! και ειναι υποκριτης ή απλα ασχετος οποιος φιλος του ολυμπιακου το κατακρινει!


ενας αγωνας μπασκετ ειναι παιχνιδι για μενα και για σενα που παιζουμε ερασιτεχνικα. για αυτους που τρωνε ψωμι απο αυτο ειναι αγωνας επιβιωσης , αρα πολεμος!!!

offtopic.gif

(ακομα και για μενα ομως , που παιζω ερασιτεχνικα , αργοτερα που θα παω στο γηπεδο με την παρεα μου ξερω οτι θα φαω αρκετο ξυλο αλλα θα κοιταξω να δωσω περισσοτερο και ξερεις γιατι ? γιατι θα εχω εναν πιτσιρικα 25 ετων που μου ριχνει 12-13 ποντους και ειναι ντουλαπας!).
rankin
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 24 2010, 16:38 ) *
Αμφιβάλλω αν ήταν προσωπικό,αλλά δεν έχει σημασία.Γενικά οι περισσότεροι συμφωνούν ότι δηλώσεις ήταν άστοχες,απλά θα ήθελα από κα΄ποιους που έχουν μαζική πρόσβαση στους αναγνώστες να πάψουν να έχουν στο απυρόβλητο ορισμένα άτομα και να αρχίσουν να είναι αντικειμενικοί.Αυτό βέβαια δε γίνεται.
Για παράδειγμα ο ΔΔ προστατεύεται από το σύνολο των δημοσιογράφων,είναι το καλό παιδί και έτσι ο Marciulionis δικαιολογημένα μου λέει ότι οι αγκωνιές του είναι ακούσιες...

καλά παιδιά - κακά παιδιά..
Σαχλαμάρες που έτσι έχουν διαμορφωθεί απο τον τύπο τόσα χρόνια

Αν εγώ και εσύ είμαστε αντίπαλοι και ανταλλάσσουμε "φιλοφρονήσεις" καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα είναι λογικό να αντιπαθούμε ο ένας τον άλλο ... Αν μάλιστα βρεθούμε και παίξουμε αντίπαλοι κάποια στιγμή, όχι με τη φανέλα της ομάδας που μας πληρώνει και όχι σε επίσημο αγώνα, είναι μια καλή ευκαιρία να ξεσπάσουμε.. Κάπως έτσι το είδαν τα παλικάρια και έγινε ότι έγινε..
Σου λέει "Φιλικό είναι. Εθνικές ομάδες είναι. Ευκαιρία να πέσει καμιά φάπα"
κάπως έτσι νομίζω ότι συνέβη συν του ότι ο Μίλος την φτυσιά του Διαμαντίδη την έχει κρατήσει απωθημένο και πάντα ψάχνει ευκαιρία για τσαμπουκάδες.
Ο Τόμιτς με τον Μποντιρογκα ξέρεις πόσο καιρό τα φύλαγαν ο ένας στον άλλο, μέχρι που ξεχείλισε το ποτήρι και ήρθαν στα χέρια;

δεν υπάρχουν λοιπόν καλά και κακά παιδιά και αν υπάρχουν ποιοι είμαστε εμείς να κρίνουμε και να κατηγοριοποιήσουμε..
Υπάρχουν σίγουρα αντιπαλότητες, γιατί σίγουρα είναι παιδιά.. μεγάλα και πλούσια παιδιά, αλλά παιδιά
(όπως είχε πει ένας φίλος μου στο στρατό "....Και τι είναι ρε ο διοικητής να αποφασίσει αν είμαι καλό ή κακό παιδί; Ο Χριστός;" )
a bullet for your head
Γνωμη μου ειναι,πως πολυς ντορος γινεται τελικα... rolleyes.gif
Ολες αυτες οι ενεργειες μπορει να μην ειναι γενικα αποδεκτες η' να μην αποτελουν προτυπα καλης συμπεριφορας,ωστοσο ειναι μερος του παιχνιδιου.
Δεν θα κατσω να κατηγορησω παικτες,οι οποιοι δινουν το 100% της ενεργειας τους προκειμενου να νικησουν,ακομη & οταν ξεπερνανε τα ορια της ''καλης συμπεριφορας'',αρκει να μην υπαρξει κατι τοσο υπουλο & επικινδυνο,οπως η ενεργεια του Κριστιτς.
Ουτε θα κατσω να ''νομιμοποιησω'' αυτες τις ενεργειες.
Διοτι θα πρεπει να υπαρχει & εκεινο το θεσμικο πλαισιο των κανονων,το οποιο θα προβλεπει & θα επιβαλλει & τις αναλογες ποινες.
koutsou10
QUOTE(rankin @ Aug 24 2010, 15:09 ) *
Ο πρώτος που θα έπρεπε να ζητήσει συγγνώμη είναι ο Τσαρτσαρής για τις απαράδεκτες δηλώσεις του...
Όσον αφορά τους υπόλοιπους, ένας ένας λένε και καμιά συγγνώμη (όσο βλέπουν και τον κίνδυνο της τιμωρίας να πλησιάζει), αλλά αυτοί για μένα είναι άλλη περίπτωση. Χτυπήθηκαν, κοπανήθηκαν, βρίστηκαν, φτύστηκαν, και εν τέλει (δικαίως) βγήκανε ότι είναι βλάκες και όλοι τα ακούνε (έστω και απο μερίδα του κόσμου, ανάλογα με την περίπτωση)
Οι δηλώσεις όμως του Τσαρτσαρή ήταν κατά την ταπεινή μου γνώμη το χειρότερο κερασάκι που θα μπορούσε να μπει στην δύσοσμη τούρτα που σερβιρίστηκε εκείνο το βράδυ. Ήταν με μια κουβέντα απαράδεκτες και απορώ που δεν βγήκε να τις ανασκευάσει έστω και τώρα που τα πνεύματα έχουν ηρεμήσει.. Απορώ επίσης που δεν έγινε ντόρος για αυτές τις δηλώσεις

Γενικά, ως έλληνες φίλοι του μπάσκετ νομίζω θα έπρεπε να είχαμε καταπιαστεί περισσότερο με τα όσα κάνανε (ή είπανε) οι δικοί μας, παρά με τους Σέρβους ψάχνοντας εχθρούς, αλήτες, προκλήσεις και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο..
Σε αυτή την ιστορία ούτε τα "δικά μας τα παιδιά" φέρθηκαν σωστά και αυτό είναι που θα έπρεπε να σχολιάζουμε τώρα.

*όλα αυτά βεβαίως, αν μιλάμε ως "φίλοι του μπάσκετ".. Αν μιλάμε ως φίλοι του Ολυμπιακού ή του Παναθηναϊκού, αλλάζει το πράγμα


+100000 σε οσα λες φιλε 77.gif
για αυτο ακριβως ρωτησα αν εκανε δηλωσεις κανενας αλλος γιατι αυτα που ειπε ο τσαρτσαρης ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΑ κ θα επρεπε να ηταν ο 1ος που θα εκανε <<διορθωτικες>> δηλωσεις...πραγματικα επεσε κατακορυφα στα ματια μου... 68.gif

παντως νομιζω πως στην ευρωπη υπαρχει η νοοτροπια απο ολους σχεδον τους προπονητες μεχρι κ τους κορυφαιους(ομπραντοβιτς,μεσινα κ.λ.π),δεν με νοιαζει με ποιον τροπο αλλα θελω να κερδιζω,δηλαδη θα κανω τα παντα-με οποιοδηποτε τροπο,υπουλο η μη,για να κερδισω...κ για αυτο εχει πεσει το θεαμα του ευρωπαικου μπασκετ...
Reggie Miller #31
QUOTE(koutsou10 @ Aug 24 2010, 18:52 ) *
παντως νομιζω πως στην ευρωπη υπαρχει η νοοτροπια απο ολους σχεδον τους προπονητες μεχρι κ τους κορυφαιους(ομπραντοβιτς,μεσινα κ.λ.π),δεν με νοιαζει με ποιον τροπο αλλα θελω να κερδιζω,δηλαδη θα κανω τα παντα-με οποιοδηποτε τροπο,υπουλο η μη,για να κερδισω...κ για αυτο εχει πεσει το θεαμα του ευρωπαικου μπασκετ...


Σέρβοι οι δάσκαλοι και να μην ξεχνάμε ότι και ο Ιωαννίδης μια χαρά μαθητής ήταν... wink.gif
Αν και είχε κάνει ένα καλό όταν πήγαινε ακόμα σχολείο...! rolleyes.gif
fruhl10val
δεν υπαρχει λογος να γινεσαι "αλητης" για να γινεις ο κορυφαιος
αποδειξη:παπαλουκας που ειναι ο πρωτος που θα τρεξει να ηρεμησει κ να λογικευσει συμπαικτες κ να δωσει το χερι του στους αντιπαλους
και saras που μονο με χαμογελο τον εχω δει να μιλα σε αντιπαλους και σε καθε αγωνα πιανει κ απο 4 νεες φιλιες
ας αντιγραψει το χαρακτηρα τους λιγο ο μιλος,την ικανοτητα την εχει
il postino
QUOTE(fruhl10val @ Aug 25 2010, 00:22 ) *
δεν υπαρχει λογος να γινεσαι "αλητης" για να γινεις ο κορυφαιος
αποδειξη:παπαλουκας που ειναι ο πρωτος που θα τρεξει να ηρεμησει κ να λογικευσει συμπαικτες κ να δωσει το χερι του στους αντιπαλους
και saras που μονο με χαμογελο τον εχω δει να μιλα σε αντιπαλους και σε καθε αγωνα πιανει κ απο 4 νεες φιλιες
ας αντιγραψει το χαρακτηρα τους λιγο ο μιλος,την ικανοτητα την εχει

εχεις δικιο γι αυτους τους 2 παικτες αλλα το ερωτημα ειναι αν αυτοι αποτελουν τον κανονα ή την εξαιρεση!
magickaminia
QUOTE(il postino @ Aug 25 2010, 02:26 ) *
εχεις δικιο γι αυτους τους 2 παικτες αλλα το ερωτημα ειναι αν αυτοι αποτελουν τον κανονα ή την εξαιρεση!

Εγω ευχομαι οπως εμεις οι παλιοτεροι χαιρομασταν να βλεπουμε το λιονταρι το Στηβ να εχει κοκορομαχια με τον Κορωναιο και στο τελος να φευγουν αγκαλιασμενοι φετος μετα απο ματς των αιωνιων να βγουν οι δυο ομαδες μαζι στο γηπεδο και ανεξαρτητως αποτελεσματος να αγκαλιαστουν και να δειξουν σε ολους αυτους που τα τελευταια χρονια εχουν σπειρει το φανατισμο στο κοσμο οτι το μπασκετ παραμενει παιχνιδι και οχι πεδιο μαχης. blove.gif
Dominique
QUOTE
στην τελίκή ο αφορισμός για τον χαρακτήρα του τεόντοσιτς απο παναθηναικούς που έχουν σε λάβαρα τον μποντιρόγκα,τον αλβέρτη και κάθε μέρα ανάβουν καντήλι στον ζοτς,είναι λίγο αστείος.δεν λέω,καλά κάνουν και τους έχουν θεούς τους παραπάνω γιατί προσέφεραν τα μέγιστα.αλλά μην βλέπουμε και τον μίλος σαν μια πρωτόγνωρη μορφή τσογλανιού.



Kseplenhs δεν εχω διαβασει το τοπικ και ισως πηρες απαντηση στα οσα μικροοπαδικα παραθετεις για ακομα μια φορα,αλλα το να βαζεις στη ζυγαρια τον Αλβερτη(ας μεινω σε αυτον)φανερωνει τρομερη μικροψυχια,που δεν μπορω να αφησω ασχολιαστη.Τι σας εχει κανει πια αυτος ο ανθρωπος...
Και οσον αφορα τους Διαμαντιδη-Τεοντοσιτς:Εξυπακουεται πως ο Μητσος δεν ειναι ουτε στους τοπ 1.000.000 γαμπρους της υφηλιου,οπως εννοειται οτι και ο Μιλος δεν ειναι ενα κοινο τσογλανι οπως ηταν ο Καστιγιο επι παραδειγματι.Ο συνδυασμος αλητειας-ψευτομαγκιας και δειλειας που επειδεικνυει σε καθε περισταση κανουν τον ορο τσογλανι να ακουγεται πολυ φτωχος για να τον περιγραψει.Κριμα γιατι πολυ τον ηθελα στην ομαδα μου
LFO
Ρε Μίλος, αν τυχει και διαβάσεις αυτό το μηνυμα ρε φιλε, στο αφιερωνω με ολη μου την καρδια :



"Ήταν ένας γάτος μαύρος πονηρός
κάθε που εβράδιαζε ντύνονταν γαμπρός
τα μαλλιά του έκανε λίγο κατσαρά
κι ένα κόκκινο παπιόν φορούσε στην ουρά

Σε κάθε σπίτι πήγαινε όπου έβλεπε καπνό
ζητούσε τα κορίτσια δήθεν για σκοπό
κι αυτές άλλο δε θέλανε φορούσαν νυφικά
κάλιο μ'ένα γάτο παρά με κοιλαρά

Μα όπως είπα στην αρχή ο γάτος πονηρός
βόλευε τα κορίτσια και γίνονταν καπνός
με τόση καρπερότητα αχ να 'χα μια σταλιά
γέμισαν τα ιδρύματα με μπάσταρδα γατιά

Οι άρχοντες φοβήθηκαν μην πάθουνε ζημιά
και την κουτάλα χάσουνε μαζί με τα ζουμιά

ρε θες να κάνουν κίνημα του γάτου οι καρποί
κι ό,τι γλυκά ροκάνιζαν σαν φούσκα να χαθεί


Έτσι αφού σκεφτήκανε βρήκαν το πιο σωστό
το γάτο να τσακώσουνε σαν μούτρο αναρχικό
βγήκε λοιπόν σεργιάνι το χαφιεδότσουρμο
αυτοί που αποτελούνε τον εθνικό κορμό

Αχ καημένε γάτο μου την έχεις πια βαμμένη
του έθνους τα λαγωνικά στην έχουνε στημένη
κι όπως το λέω έγινε το πιάσανε το αλάνι
τους είδε μαύρους νόμισε με φίλους πως θα κάνει


Τώρα κλαίει κι οδύρεται μαζεύεται κουβάρι
μήπως τους κρύους δικαστές μπορέσει να τουμπάρει
αχ μη καλοί μου άνθρωποι εγώ δεν είμαι γάτος
εγώ είμαι ένας άνθρωπος με αισθήματα γεμάτος

Κοιτάζω το συμφέρον μου διαβάζω εφημερίδα
και στο στρατό υπηρέτησα για τη μαμά πατρίδα
μα εκείνοι που να ακούσουνε τον στήσανε στον τοίχο
τα μάτια κάπως παίξανε στης τουφεκιάς τον ήχο

Αν μία κόρη έχετε κρατήστε την αθώα
μπορεί ο γάτος να μη 'ρθει μα θα 'ρθουν άλλα ζώα
κι αν είστε κάποιος άρχοντας και παρεξηγηθείτε
στα ................................................"
duncan21
QUOTE(LFO @ Aug 27 2010, 17:27 ) *
Ρε Μίλος, αν τυχει και διαβάσεις αυτό το μηνυμα ρε φιλε, στο αφιερωνω με ολη μου την καρδια :



"Ήταν ένας γάτος μαύρος πονηρός
κάθε που εβράδιαζε ντύνονταν γαμπρός
τα μαλλιά του έκανε λίγο κατσαρά
κι ένα κόκκινο παπιόν φορούσε στην ουρά

Σε κάθε σπίτι πήγαινε όπου έβλεπε καπνό
ζητούσε τα κορίτσια δήθεν για σκοπό
κι αυτές άλλο δε θέλανε φορούσαν νυφικά
κάλιο μ'ένα γάτο παρά με κοιλαρά

Μα όπως είπα στην αρχή ο γάτος πονηρός
βόλευε τα κορίτσια και γίνονταν καπνός
με τόση καρπερότητα αχ να 'χα μια σταλιά
γέμισαν τα ιδρύματα με μπάσταρδα γατιά

Οι άρχοντες φοβήθηκαν μην πάθουνε ζημιά
και την κουτάλα χάσουνε μαζί με τα ζουμιά

ρε θες να κάνουν κίνημα του γάτου οι καρποί
κι ό,τι γλυκά ροκάνιζαν σαν φούσκα να χαθεί


Έτσι αφού σκεφτήκανε βρήκαν το πιο σωστό
το γάτο να τσακώσουνε σαν μούτρο αναρχικό
βγήκε λοιπόν σεργιάνι το χαφιεδότσουρμο
αυτοί που αποτελούνε τον εθνικό κορμό

Αχ καημένε γάτο μου την έχεις πια βαμμένη
του έθνους τα λαγωνικά στην έχουνε στημένη
κι όπως το λέω έγινε το πιάσανε το αλάνι
τους είδε μαύρους νόμισε με φίλους πως θα κάνει


Τώρα κλαίει κι οδύρεται μαζεύεται κουβάρι
μήπως τους κρύους δικαστές μπορέσει να τουμπάρει
αχ μη καλοί μου άνθρωποι εγώ δεν είμαι γάτος
εγώ είμαι ένας άνθρωπος με αισθήματα γεμάτος

Κοιτάζω το συμφέρον μου διαβάζω εφημερίδα
και στο στρατό υπηρέτησα για τη μαμά πατρίδα
μα εκείνοι που να ακούσουνε τον στήσανε στον τοίχο
τα μάτια κάπως παίξανε στης τουφεκιάς τον ήχο

[b]Αν μία κόρη έχετε κρατήστε την αθώα
μπορεί ο γάτος να μη 'ρθει μα θα 'ρθουν άλλα ζώα
κι αν είστε κάποιος άρχοντας και παρεξηγηθείτε
στα όργανα μου μια χαρά χωράει να γραφτείτε "
[/b]
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Mπορω να πω οτι τα εγραψες φιλε μου...
apkat
respect LFO....Εγραψες.....!!!
rchos
που να ξερε ο παπακωσταντινου οτι τραγουδαγε για τον μιλος οταν το πρωτολεγε! tongue.gif



ειχες εμπνευση εδω βρε γιωργο πανως.μπραβο.



αυτο το παλικαρι αν παρουμε και κανα τιτλο οσο βρισκεται στην ομαδα θα παρει μεσα στα μυαλα των ολυμπιακων μυθικες διαστασεις!αυτο ειναι πλεον δεδομενο και δεν αλλαζει!κλειδωσε!
theov
LFO είσαι θεός φίλε... Ε Υ Γ Ε!!!!!!!
frenchman7
QUOTE(LFO @ Aug 27 2010, 17:27 ) *
Ρε Μίλος, αν τυχει και διαβάσεις αυτό το μηνυμα ρε φιλε, στο αφιερωνω με ολη μου την καρδια :



"Ήταν ένας γάτος μαύρος πονηρός
κάθε που εβράδιαζε ντύνονταν γαμπρός
τα μαλλιά του έκανε λίγο κατσαρά
κι ένα κόκκινο παπιόν φορούσε στην ουρά

Σε κάθε σπίτι πήγαινε όπου έβλεπε καπνό
ζητούσε τα κορίτσια δήθεν για σκοπό
κι αυτές άλλο δε θέλανε φορούσαν νυφικά
κάλιο μ'ένα γάτο παρά με κοιλαρά

Μα όπως είπα στην αρχή ο γάτος πονηρός
βόλευε τα κορίτσια και γίνονταν καπνός
με τόση καρπερότητα αχ να 'χα μια σταλιά
γέμισαν τα ιδρύματα με μπάσταρδα γατιά

Οι άρχοντες φοβήθηκαν μην πάθουνε ζημιά
και την κουτάλα χάσουνε μαζί με τα ζουμιά

ρε θες να κάνουν κίνημα του γάτου οι καρποί
κι ό,τι γλυκά ροκάνιζαν σαν φούσκα να χαθεί


Έτσι αφού σκεφτήκανε βρήκαν το πιο σωστό
το γάτο να τσακώσουνε σαν μούτρο αναρχικό
βγήκε λοιπόν σεργιάνι το χαφιεδότσουρμο
αυτοί που αποτελούνε τον εθνικό κορμό

Αχ καημένε γάτο μου την έχεις πια βαμμένη
του έθνους τα λαγωνικά στην έχουνε στημένη
κι όπως το λέω έγινε το πιάσανε το αλάνι
τους είδε μαύρους νόμισε με φίλους πως θα κάνει


Τώρα κλαίει κι οδύρεται μαζεύεται κουβάρι
μήπως τους κρύους δικαστές μπορέσει να τουμπάρει
αχ μη καλοί μου άνθρωποι εγώ δεν είμαι γάτος
εγώ είμαι ένας άνθρωπος με αισθήματα γεμάτος

Κοιτάζω το συμφέρον μου διαβάζω εφημερίδα
και στο στρατό υπηρέτησα για τη μαμά πατρίδα
μα εκείνοι που να ακούσουνε τον στήσανε στον τοίχο
τα μάτια κάπως παίξανε στης τουφεκιάς τον ήχο

Αν μία κόρη έχετε κρατήστε την αθώα
μπορεί ο γάτος να μη 'ρθει μα θα 'ρθουν άλλα ζώα
κι αν είστε κάποιος άρχοντας και παρεξηγηθείτε
στα ................................................"


56.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Manu7
http://www.superbasket.gr/?c=464&a=129722

Μαινόμενος ο μπαμπάκας...tongue.gif
traveller
όσο ήταν στη Ζελέζνικ ή στην άλλη που δε θυμάμαι το όνομά της, όλα καλά. Με το που ήρθε στον Ολυμπιακό , αυτοί οι τρεις οι αλήτες οι αλήτες άρχισαν να το μισούν το παιδί...

like father like son , που λένε και οι Άγγλοι (επί το ελληνικότερον..."κατά μάνα κατά κύρη...")

Προσωπικά θα πρότεινα στον μπαμπά Τεόντοσιτς να ακολουθήσει τη συνταγή του μπαμπά Χάμιλτον, ειδικά τώρα που θα γίνει οικογενειάρχης ο κανακάρης του. Μπας και πάθει κανένα κακό από τους βάζελους

Εν αναμονή του Τεόντοσιτς ΙΙΙ .... 18.gif 18.gif 18.gif
traveller
QUOTE(apkat @ Sep 5 2010, 18:51 ) *
Δεν ηταν αναλογη η συνεχεια;;
Μιλαμε για εναν παικτη που την προηγουμενη χρονια δεν επαιζε καθολου και ξαφνικα μετα το Ευρωμπασκετ εγινε ενα απο τους 3 καλυτερους παικτες της ομαδας του που ηταν μια απο τις κορυφαιες της Ευρωπης.


Όταν λέω "δεν είχε ανάλογη συνέχεια". Εννοώ ότι δεν έβγαζε μάτια όπως στο ευρωμπάσκετ. Το Ευρωμπάσκετ παίρνω σαν "αφετηρία" γιατί εκεί έκανε μεγάλες εμφανίσεις και σαν "συνέχεια" την επόμενη σεζόν.

QUOTE(apkat @ Sep 5 2010, 18:51 ) *
Βγηκε mvp της Ευρωλιγκας και φυσικα μελος της πρωτης πενταδας

αυτό πολύ απλά σημαίνει ότι ήταν καλύτερος από κάποιους άλλους και όχι ότι αναγκαστικά ότι έκανε εμφανίσεις ανάλογες με της Πολωνίας
QUOTE(apkat @ Sep 5 2010, 18:51 ) *
και mvp του τελικου κυπελλου


ειδικά για τον συγκεκριμένο αγώνα ο τίτλος του mvp δεν είναι και κανένα κατόρθωμα.

QUOTE(apkat @ Sep 5 2010, 18:51 ) *
και επειδη με την συνολικη καταρευση ολης της ομαδας επεσε και αυτος στους τελικους της Α1 λεμε οτι δεν ειχε αναλογη συνεχεια;;;Καλο και αυτο...


και πάμε στο ζουμί : εγώ να δεχθώ αυτό που λες περί κατάρρευσης , για την οικονομία της συζήτησης ,αλλά μέσα από την κατάρρευση ο Θόδωρας έπαιζε μόνος του την Παρτίζαν. Ο Τεόντοσιτς απλώς σέντραρε. Και δεν τον είχες ούτε καν να σου οργανώνει ούτε στον ημιτελικό ούτε και στον τελικό που έπαιξε ένα 3λεπτο και μετά εξαφανίστηκε.
Και δεν τον είχες ούτε με τον Παναθηναϊκό στα τελικά ,που ειδικά στο 1ο ματς οργανωτικά και εκτελεστικά ήταν ο καλύτερός μας παίχτης . Στο 2ο τράβηξαν άλλοι το κάρο ( ξεχώρισαν από την κατάρρευση που λες πιο πάνω) και επίσης "απουσιάζε" από το 4ο.
Για να μην πούμε ότι δεν κατέβηκε καν στο ματς της κανονικής περιόδου στο ΟΑΚΑ όπου κρινόταν η πρώτη θέση της κανονικής περιόδου.

Τε σπα :Εάν εσύ σαν φίλαθλος του μπάσκετ και ειδικότερα σαν φίλαθλος του Ολυμπιακού , περίμενες τη συγκεκριμένη απόδοση μέσα στη χρονιά , από τον Τεόντοσιτς του Ευρωμπάσκετ, όλα καλά.
benchwarmer
QUOTE(traveller @ Sep 5 2010, 22:39 ) *
Όταν λέω "δεν είχε ανάλογη συνέχεια". Εννοώ ότι δεν έβγαζε μάτια όπως στο ευρωμπάσκετ. Το Ευρωμπάσκετ παίρνω σαν "αφετηρία" γιατί εκεί έκανε μεγάλες εμφανίσεις και σαν "συνέχεια" την επόμενη σεζόν.
...


Ας συγκρινει ο καθενας μονος του τα στατιστικά του στο Ευρωμπάσκετ και τα στατιστικά του στην Ευρωλίγκα, και όποιος βλέπει ουσιαστική διαφορά ας μου το πει και μένα.

Στο μόνο που συμφωνώ είναι ότι από το φαιναλ-φορ και μετά όντως είχε κλατάρει.

traveller
QUOTE(benchwarmer @ Sep 5 2010, 21:56 ) *
Ας συγκρινει ο καθενας μονος του τα στατιστικά του στο Ευρωμπάσκετ και τα στατιστικά του στην Ευρωλίγκα, και όποιος βλέπει ουσιαστική διαφορά ας μου το πει και μένα.

Στο μόνο που συμφωνώ είναι ότι από το φαιναλ-φορ και μετά όντως είχε κλατάρει.



η μισή αλήθεια. η άλλη μισή λέει ότι είναι άλλο να παίζεις κόντρα στη Ρωσία , την Ισπανία και ΕΟ και άλλο κόντρα στην Τσιμπόνα και την Πρόκομ.

Στα ζόρια δεν. Εσύ το λες κλάταρε, εγώ το λέω "δεν είχε ανάλογη συνέχεια". Δεν έχει σημασία.
benchwarmer
QUOTE(traveller @ Sep 5 2010, 23:00 ) *
η μισή αλήθεια. η άλλη μισή λέει ότι είναι άλλο να παίζεις κόντρα στη Ρωσία , την Ισπανία και ΕΟ και άλλο κόντρα στην Τσιμπόνα και την Πρόκομ.
Στα ζόρια δεν. Εσύ το λες κλάταρε, εγώ το λέω "δεν είχε ανάλογη συνέχεια". Δεν έχει σημασία.


Ειδικα στα δυο ματς με την Ισπανια, ειχε 4 και 5 ποντους αντιστοιχα. Επομενως τους μεσους ορους του στο Ευρωμπασκετ τους εφτιαξε και παλι απο τα πιο ευκολα ματς.
traveller
Οk (αν και στην τύχη ήταν τα ονόματα των ΕΟ που ανέφερα) Σε κάθε περίπτωση είναι άλλο πράγμα μια εύκολη ΕΟ και άλλο πράγμα ένα εύκολος σύλλογος.
apkat
Χα....Αλοιμονο και περιμενα αυτην την αποδοση..Να ειμαι ειλικρινης;;Δεν πιστευα τι εβλεπα στα ματια μου μεσα στην χρονια..Ενας παικτης ξαφνικα απο παιδακι εγινε το καλυτερο πλει μεικερ στην Ευρωπη..

Εκανε γιγαντιαιες εμφανισεις μεσα στην χρονια σε πραγματικα δυσκολα παιχνιδια..Το ματς στην Τουρκια με την Εφες το θυμασαι;;Στην Καχα;;Στην Τσιμπονα;;Ολη την σειρα με την Προκομ;;Και να το παω και στατιστικα πλει μεικερ με ρανκινγκ 16,8 ειναι πολυ σπανιο πραγμα..Ουτε ο Παπαλουκας το εχει κανει ουτε ο Διαμαντιδης..Μονο ο Μακινταιρ μια χρονια οπου ηταν εξωγιηνος απο την μια και απο την αλλη επαιρνε απειρες προσπαθειες αφου ηταν μακραν ο καορυφαιος της ομαδας του σε αντιθεση με τον Μιλος που ειχε πολλους καλους συμπαικτες..

Για τον τελικο κυπελλου γιατι ο συγκεκριμενος τιτλος δεν ειναι κατορθωμα;;Εκει ουτε ο Θοδωρης που εχει φαει τα μεγαλα ματς με το κουταλι ουτε ο Μητσος ουτε αλλα πολλα μεγαλα ονοματα που ηταν μεσα..

Τωρα για τα τελευταια..Ναι ο Μιλος δεν ηταν σε τοσο υψηλο επιπεδο οσο ηταν στην υπολοιπη χρονια..Παρολαυτα στον ημιτελικο με την Παρτιζαν αν και δεν ηταν καλος σε ολο το παιχνιδι ηταν αυτος που εψαχναν ολοι στο τελος να παρει την μπαλα και τελικα με τρελη ψυχραιμια εκτελεσε 8/8 βολες κατι που δεν ξερω αν θα μπορουσε να κανει κανεις αλλος παικτης του Ολυμπιακου σε εκεινο το σημειο..Στον τελικο επαιζε με γαστρεντεριτιδα και επειδη ημουν μεσα σου λεω οτι το παιδι ηταν στα ορια της καταρρευσης..Και παλι ομως για οσο μπορουσε παλεψε και ηταν εν τελει απο τους λιγους αξιοπρεπεις και ας επαιξε λιγο..

Στο πρωτο παιχνιδι ενταξει ηταν χαμενος οπως και ολη η ομαδα βεβαια και ενω σου ξαναλεω μιλαμε για μια συνολικη καταρρευση της ομαδας..Στο δευτερο ηταν ισως και ο καλυτερος παικτης του Ολυμπιακου με 16 ποντους και πολυ καλη εμφανιση(σιγουρα το θυμασαι το ματς;;)..Στο τελευταιο τωρα ενταξει ετσι οπως ηταν το παιχνιδι δεν μπορουσε κανεις να κανει και πολλα αν και παλι δεν ηταν και κακος..


Τεσπα ειναι γενικως αποδεκτο οτι ο Μιλος περσυ εκανε μια εκπληκτικη χρονια και φαινεται απο παντου..Τωρα οτι σε 5 ματς δεν διακριθηκε και ενω ολη η ομαδα ειχε καταρρευσει δεν μου λεει και πολλα.Μακαρι και φετος να κανει τοσο μεγαλη χρονια και να οδηγησει τον Ολυμπιακο ξανα στο Φ4..
benchwarmer
QUOTE(traveller @ Sep 5 2010, 23:13 ) *
Οk (αν και στην τύχη ήταν τα ονόματα των ΕΟ που ανέφερα) Σε κάθε περίπτωση είναι άλλο πράγμα μια εύκολη ΕΟ και άλλο πράγμα ένα εύκολος σύλλογος.


Πως αυτο?
Ισα ισα που ειναι πολυ πιο ευκολο να διακριθεις ατομικα οντας μελος της συγκεκριμενης Σερβιας, παρα του συγκεκριμενου Ολυμπιακου που ειχε αλλους 3-4 παιχτες να απαιτουν και μπαλα και προσπαθειες.
traveller
QUOTE(benchwarmer @ Sep 5 2010, 22:18 ) *
Πως αυτο?
Ισα ισα που ειναι πολυ πιο ευκολο να διακριθεις ατομικα οντας μελος της συγκεκριμενης Σερβιας, παρα του συγκεκριμενου Ολυμπιακου που ειχε αλλους 3-4 παιχτες να απαιτουν και μπαλα και προσπαθειες.


"πώς αυτό?"= μια μέτρια ΕΟ είναι κατά τεκμήριο καλύτερη από ένα μέτριο σύλλογο.

@apkat με πρόλαβες στην έξοδο. τα λέμε αύριο
benchwarmer
QUOTE(traveller @ Sep 5 2010, 23:22 ) *
"πώς αυτό?"= μια μέτρια ΕΟ είναι κατά τεκμήριο καλύτερη από ένα μέτριο σύλλογο.


Ποιος το λεει το "κατα τεκμηριο"?

Δηλαδη οι ομαδες που ηρθαν 9-12 στο Ευρωμπασκετ περυσι (ΦΥΡΟΜ, Γερμανια, Πολωνια, Λιθουανια) ηταν καλυτερες απο αυτες που ηρθαν 9-16 (βαζω και περισσοτερες) στην περσινη Ευρωλιγκα (Παναθηναικος, Μαρουσι, Σιενα, Εφες, Μαλαγα, Ζαλγκιρις, Κιμκι, Τσιμπονα)?

Τελος παντων, εαν εσυ πιστευεις οτι ο MVP της Ευρωλιγκας ηταν στην πραγματικοτητα κατωτερος του ανεμενομενου, εμενα δεν μου πεφτει λογος.
lakersdynasty
QUOTE(benchwarmer @ Sep 6 2010, 00:18 ) *
Πως αυτο?
Ισα ισα που ειναι πολυ πιο ευκολο να διακριθεις ατομικα οντας μελος της συγκεκριμενης Σερβιας, παρα του συγκεκριμενου Ολυμπιακου που ειχε αλλους 3-4 παιχτες να απαιτουν και μπαλα και προσπαθειες.


2 παικτες ειχαν περισοτερες προσπαθειες περσι απο τον Τεοντοσιτς.

Οι συνηθεις Κλειζα και Τσιλντρες.

οταν σαν πλει μεικερ περνεις τις περισοτερες πρωτοβουλιες εκτελεστικα αμεσως μετα απο τους 2 μεγαλους σκορερ της ομαδας προφανως εισαι υποψιφιος προς διακριση.

Ο Τεοντοσιτς εκανε τελεια χρονια αλλα:

QUOTE
Εκανε γιγαντιαιες εμφανισεις μεσα στην χρονια σε πραγματικα δυσκολα παιχνιδια..Το ματς στην Τουρκια με την Εφες το θυμασαι;;Στην Καχα;;Στην Τσιμπονα;;Ολη την σειρα με την Προκομ;;Και να το παω και στατιστικα πλει μεικερ με ρανκινγκ 16,8 ειναι πολυ σπανιο πραγμα..


να με συγχωρειτε αλλα δεν μου φαινεται και πολυ δυσκολο το προγραμμα και το εχω ξαναδειλωσει.

Ειδικα σε σειρα με την..Προκομ και με την συγκεκριμενη Εφες οκ τι να πω...και οι στραβοι ειδαν. Αμα οδηγησει τον ΟΣΦΠ φετος στην πρωτη θεση του ομιλου απεναντι σε 2 Ισπανικες ομαδες τοτε θα με πεισει ολοκληρωτικα

Περσι ομως ηταν πραγματι ο πιο βελτιωμενος παικτης στην Ευρωλιγκα.
apkat
Βρε ld μπορει το προγραμμα να μην ηταν δυσκολο..Αλλα αυτο του ετυχε του ανθρωπου..Τι να κανει;;Εκει επαιξε εκει θα κριθει..Ε και κακα τα ψεμματα πηρε αριστα..

Παντως ειδικα το παιχνιδι στην Τουρκια ηταν παρα παρα πολυ δυσκολο κοντρα σε μια πολυ καλη εκεινη την ημερα Εφες και η εμφανιση του Μιλος ηταν απλα μαγικη..Ισως το καλυτερο περσυνο του παιχνιδι με τον Μιλος να παιζει 41(!!!!) λεπτα και να εχει μολις 1(!!!) λαθος 17 ποντους με 5/8 σουτ 12(!!) ασιστ και ρανκινγκ 34.Για πλει μεικερ απλα μαγεια το συγκεκριμενο παιχνιδι..Αντε να ξεκινησει η χρονια..Ανυπομονω να τον ξαναδω..!!!! tongue.gif
rankin
QUOTE(traveller @ Sep 5 2010, 22:39 ) *
Όταν λέω "δεν είχε ανάλογη συνέχεια". Εννοώ ότι δεν έβγαζε μάτια όπως στο ευρωμπάσκετ. Το Ευρωμπάσκετ παίρνω σαν "αφετηρία" γιατί εκεί έκανε μεγάλες εμφανίσεις και σαν "συνέχεια" την επόμενη σεζόν.

αυτό πολύ απλά σημαίνει ότι ήταν καλύτερος από κάποιους άλλους και όχι ότι αναγκαστικά ότι έκανε εμφανίσεις ανάλογες με της Πολωνίας

χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, αλλά νομίζω ότι σχολιάζεις έναν παίχτη που ανάθεμα και αν είδες σε περισσότερα απο 10 παιχνίδια με τη φανέλα του Ολυμπιακού τη χρονιά που μας πέρασε.

Σε αυτά τα 10 παιχνίδα συμπεριλαμβάνω τα 7 με τον Παναθηναϊκό και τα 2 του final 4. Άντε να τον είδες και σε κανένα παιχνίδι με την Πρόκομ.

Εαν τώρα μου πεις ότι τον είδες παραπάνω φορές τότε πραγματικά μένω άφωνος από τις απόψεις σου
Reggie Miller #31
http://sport24.gr/Basket/Mundobasket/Mundo...its.512500.html



;;;;;;;;;;

Καλά πάμε γενικά!
traveller
QUOTE(rankin @ Sep 6 2010, 07:47 ) *
χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, αλλά νομίζω ότι σχολιάζεις έναν παίχτη που ανάθεμα και αν είδες σε περισσότερα απο 10 παιχνίδια με τη φανέλα του Ολυμπιακού τη χρονιά που μας πέρασε.

Σε αυτά τα 10 παιχνίδα συμπεριλαμβάνω τα 7 με τον Παναθηναϊκό και τα 2 του final 4. Άντε να τον είδες και σε κανένα παιχνίδι με την Πρόκομ.

Εαν τώρα μου πεις ότι τον είδες παραπάνω φορές τότε πραγματικά μένω άφωνος από τις απόψεις σου


Έπεσες μέσα 100%.
Σε αυτά ακριβώς τα παιχνίδια τον είδα. Σε παιχνίδια με ισάξιους ή καλύτερους αντιπάλους. Πού να τον δω ? Με το Τρίκαλο?? Για έναν από τους κορυφαίους παίχτες της Σερβίας μιλάμε, που την οδήγησε πέρσι στο ασημένιο. Εσύ πού τον θες να σου παίξει??
Και εν πάση περιπτώσει, εσύ πριν γράψεις τη γνώμη σου για τον Μπέβερλι ή για τον Τσίλντρες , πόσα παιχνίδια περίμενες να τους δεις?? 50? Παράδειγμα φέρνω, δεν ξέρω καν εάν έχεις γράψει κάτι , υποθέτω πώς ναι

@benchwarmer : (καλά εμείς, μέχρι το χριστούγεννο να ποστάρουμε αποκλείεται να συννενοηθούμε, έχει ξανασυμβεί) Το ότι έχει σαφώς καλύτερους παίχτες, δίπλα του στον Ολυμπιακό δεν είναι "μείον" για την απόδοσή του αλλά "συν". Δες ποιους είχε ο Θόδωρας στην ΤΣΣΚΑ και κοίτα που έφτασε. Δεν συγκρίνω έναν 22χρονο άπειρο παίχτη με έναν φτασμένο κορυφαίο. Τουλάχιστο όχι ακόμα. Απλώς το αναφέρω. Και όταν δεν τους είχε (π.χ ΟΑΚΑ) ήταν καταστροφή.

@apkat : Έχω γράψει χίλιες φορές , να το γράψω ακόμα μια: Δεν υπάρχει πάντα άσπρο-μαύρο. Παίζει ρόλο και πώς βλέπει τα πράγματα ο καθένας μας.

-Εσύ από την Παρτίζαν θυμάσαι τις 8/8 βολές. Και καλώς. Εγώ θυμάμαι τις σέντρες , από τις οποίες μια εάν δεν ήταν ο Τσίλι θα είχε αποβεί μοιραία.

-Για το 2ο παιχνίδι στο ΣΕΦ προφανώς και δε θυμάμαι καλά, νόμιζα ότι Κλέιζα/Τσίλντερς ήταν κορυφαίοι.

-Λέω για το Κύπελλο ότι δεν είναι κανένα σπουδαίο κατόρθωμα ο τίτλος του MVP , γιατί ήταν ένα κακό παιχνίδι με φτωχό σκορ και ο Τεόντοσιτς δεν έκανε τίποτα φοβερά πράγματα. Σούταρε 9 τρίποντα, έβαλε τα 3 , εκ των οποίων 1-2 κόντεψαν να χτυπήσουν στην οροφή και κατέληξαν μέσα και έκανε 1-2 ντράιβ. Κάποιος έπρεπε να βγει MVP βγήκε ο καλύτερος της ομάδας του.

-Το tendex προσωπικά δεν το πολυπαίρνω υπόψη μου. Δεν το έχω αναφέρει ποτέ. Θεωρώ ότι θα έχεις ρίξει κάποια ματιά στο site του esake. Δες λίγο το tendex ...

Εσύ λες ότι στα κρίσιμα ο Ολυμπιακός δεν τον είχε. Το ίδιο λέω κι εγώ!! Προκρίνεις το επιχείρημα του ντεφορμαρίσματος της ομάδας. Στέκει. Όχι απόλυτα (π.χ στο ΟΑΚΑ 8 αγωνιστικές πριν το τέλος δεν είχε καταρρεύσει ο Ολυμπιακός) αλλά στέκει Έχει δρόμο μπροστά του.


32 σελίδες δεν είχα κάνει ούτε ένα ποστ για τον Τεόντοσιτς. Και εάν ήξερα ότι θα έπαιρνε τέτοια έκταση το πράγμα ....τι να πω...Όταν έγραφα στον lakersdynasty τον Τέπιτς είχα στο μυαλό μου όχι τον Τεόντοσιτς.

Και εάν πρέπει ντε και καλά να πω κάτι για τον συγκεκριμένο παίχτη θα έλεγα ότι γενικά δε μου αρέσουν οι παίχτες που βγάζουν επιπολαιότητα στο παιχνίδι τους και που με άριστα το 10 θα σου παίξουν και για 11 και για ασόδυο.

Αυτά από μένα και τέλος. Θενκς
a bullet for your head
Ευλογο το ερωτημα που υπαρχει στο τελος του αρθρου..
http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...ic-daktyla.html
kseplenhs
κατ΄αρχήν επειδή ξέρουμε πως ο ίβκοβιτς είναι σέρβος,δεν ξέρουμε αν ισχύει ο τραυματισμός tongue.gif

και το κυριότερο είναι πως είναι λογικό να εμπιστευεσαι περισσότερο τον προπονητή σου παρά μια ομοσπονδία που είναι σε ανοιχτό πόλεμο μαζί σου.

φυσικά θα πρέπει ο ολυμπιακός να γίνει πιο "δυναμικός" σε αυτά τα ζητήματα αλλά το αποτέλεσμα θα είναι να βγεί προς τα έξω σαν ο κακός της υπόθεσης που θέλει να καταστρέψει το ελληνικό μπάσκετ.απο την μεριά της ελληνικής ομοσπονδίας πάντα...
apkat
Για το 2ο παιχνιδι οντως λοιπον δεν θυμασαι καλα..Ο Μιλος ηταν μαλλον ο κορυφαιος..Εστω στο ιδιο επιπεδο με τους αλλους 2 που λες..

Ο Τελικος κυπελλου κακο παιχνιδι αρα ευκαιρια για τον καθε Διαμαντιδη Σαρας Νικολας Μπατιστ Βουισιτς Κλειζα Τσιλι Παπαλουκα να λαμψει ευκολοτερα..Δεν το εκανε βεβαια κανεις απο αυτους τους πολυ μεγαλους παικτες..Το εκανε ο Μιλος..Με μεγαλη εμφανιση οντως.Το να θυμασαι απο αυτο το παιχνιδι οτι ενα τριποντο πηρε καμπυλη και μπηκε δεν δειχνει και πολλα παρα μαλλον μονο καποια εμπαθεια οταν οντως εχει κανει πολυ καλο παιχνιδι..

Θεωρω μεγαλυτερης βαρυτητας το Ranking της ευρωλιγκα απο το τεντεξ στην Ελλαδα οταν μαλιστα υπαρχει και διαχρονικη συγκριση της τελευταιας δεκαετιας..Και σου λεω οτι το ρανκινγκ του Μιλος πλει μεικερ το περασαν ελαχιστα και αυτοι ηταν συνηθως σε μικρες ομαδες οταν το εκαναν(πχ Γκριρ)

Οτι εχει δρομο ακομα μπροστα του ειναι δεδομενο..Και γω τον περιμενω ακομα καλυτερο..Δεν σου λεω οτι ειναι στο επιπεδο του prime Σαρας ακομα..Αλλα θεωρω οτι μπορει να το φτασει στην επομενη 3ετια και πιθανον να το ξεπερασει..Παντως ηδη θεωρω οτι ειναι μεσα στα 2 καλυτερα πλει μεικερ της Ευρωλιγκα μαζι με Διαμαντιδη αν οχι ο κορυφαιος..Απο πισω Ρουμπιο Παπαλουκας..

Στο τελειωμα να πω απλα οτι ο Μιλος ακομα και σε κακη μερα δεν θα παιξει για 2..θα παρει 5-6 τριποντα που θα χασει αλλα κατα τα αλλα θα οργανωσει σωστα την ομαδα θα βγαλει ασιστ θα κανει λιγα λαθη θα ειναι εκει οταν θα πρεπει να σουταρει βολες ακομα και καποιο μεγαλο σουτ..Και με τα χρονια τα χαμενα μεγαλα σουτ θα ναι ολο και λιγοτερα..

Παντως και γω νομιζω οτι το κουρασαμε..Ο Μιλος ειναι ηδη αναγνωρισμενος απο ολο τον μπασκετικο κοσμο και δεν εχει καμια αναγκη την αναγνωριση κανενος φορουμ..Τον βλεπουμε και την χρονια που ερχεται παντως και εδω θα ειμαστε να τα λεμε..
Reggie Miller #31
Γι' αυτό είσαι αλήτης! smiley.gif
Manu7
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Sep 8 2010, 21:19 ) *
Γι' αυτό είσαι αλήτης! smiley.gif

Μα αυτός δεν είχε σπασμένα δάχτυλα? biggrin.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(Manu7 @ Sep 8 2010, 21:26 ) *
Μα αυτός δεν είχε σπασμένα δάχτυλα? biggrin.gif


Δε βγάζεις άκρη με τους Σέρβους! rolleyes.gif
Johnaros
1/7, έστω και το ένα από το θεό, και παίρνει τέτοιο σουτ.
Δε μπορεί να μη γίνει τεράστιος παίκτης ρε γμτ.
Περιμένω να τραβήξει τον Ολυμπιακό στα δύσκολα φέτος.
Είναι καταπληκτικός, ό,τι και αν λέγεται για το χαρακτήρα και το επίπεδό του.
vonzuchter
QUOTE(Johnaros @ Sep 8 2010, 23:47 ) *
1/7, έστω και το ένα από το θεό, και παίρνει τέτοιο σουτ.
Δε μπορεί να μη γίνει τεράστιος παίκτης ρε γμτ.
Περιμένω να τραβήξει τον Ολυμπιακό στα δύσκολα φέτος.
Είναι καταπληκτικός, ό,τι και αν λέγεται για το χαρακτήρα και το επίπεδό του.


αν μενει ψυχραιμος κ δεν απανταει στις προκλησεις κ προσεχει λιγο που βαζει τα χερια του smiley.gif θα κανει μεγαλη καριερα. μεχρι τωρα δε τα εχει καταφερει. και προπερσι στον τελευταιο τελικο τον στοχοποιησαν οι παικτες του παο και δεν αντεξε αλλα και στο γνωστο 'φιλικο' με την ελλαδα δεν επρεπε να απαντηση στους τραμπουκισμους του φωτση. οπως κ ο φωτσης δεν επρεπε να αντιδρασει ετσι. αν σε ολα τα βρωμικα χτυπηματα και τις αγκωνιες που επαιφταν σε καθε ματς γινονταν τσαμπουκας δε θα τελειωνε κανενα ματς ποτε. μονο ξυλο θα επεφτε. αν διορθωσει αυτη την αδυναμια θα κανει μεγαλη καριερα
Reggie Miller #31
Κάπου στα μέσα της χρονιάς είχα πει ότι αυτό που μου άρεσε στον Κλέιζα και στον Τεό είναι ότι τα σουτ που πρέπει να πα΄ρουν θα τα πάρουν.Ακόμα κι αν είναι σε κακή βραδιά,ακόμα κι αν δεν τους πάει τίποτα,το σουτ που πρέπει να το κάνουν θα το κάνουν κι αυτό γιατί έχουν εμπιστοσύνη στον εαυτό τους και για εμένα αυτό σημαίνει και μεγάλος παίκτης.Το να βγεις μπροστά ακόμα κι όταν όλα είναι εναντίον σου.

Άσχετο αλλά οι δάσκαλοι μου φαίνεται ότι ξαναγύρισαν!
il postino
μονο αν ηταν καθηλωμενος με 5 φαουλ στον παγκο δε θα παιρνε αυτο το συγκεκριμενο σουτ ο μιλος!!

απο την πρωτη στιγμη που τον ειδα πιστεψα οτι θα γινει μεγαλος παικτης. μπορει να μη γινει τελικα αλλα σιγουρα ειναι ο πιο αρχ..ατος παικτης στην ευρωπη!
morrison
QUOTE(il postino @ Sep 9 2010, 02:54 ) *
μονο αν ηταν καθηλωμενος με 5 φαουλ στον παγκο δε θα παιρνε αυτο το συγκεκριμενο σουτ ο μιλος!!

απο την πρωτη στιγμη που τον ειδα πιστεψα οτι θα γινει μεγαλος παικτης. μπορει να μη γινει τελικα αλλα σιγουρα ειναι ο πιο αρχ..ατος παικτης στην ευρωπη!

Kαι για του λογου το αληθες να τι ειπε και ο ιδιος:«Δεν ήταν θέμα καρδιάς. Ήθελε μεγάλα… Ξέρω τη λέξη στα ελληνικά, αλλά δεν μπορώ να την πω».
Εν τω μεταξυ μου θυμισε εντονα το τριποντο του Μπανε στη Ναντ...Ολοιδιο...
Johnaros
Είναι το ματς που τελειώνει με μαγεία του Φασούλα; tongue.gif
saou
QUOTE(il postino @ Sep 9 2010, 00:54 ) *
μονο αν ηταν καθηλωμενος με 5 φαουλ στον παγκο δε θα παιρνε αυτο το συγκεκριμενο σουτ ο μιλος!!


Kαλά ο Μίλος το έψαχνε 1 χρόνο τώρα αυτό το σουτ tongue.gif Ήταν θέμα χρόνου ποιός θα την πληρώσει και έλαχε η κεραμίδα στο κεφάλι των Ισπανών.

Ελπίζουμε του χρόνου και σε καμία πράσινη κεφάλα smile.gif
frenchman7
http://www.sport-fm.gr/article/291707
41.gif 41.gif 41.gif

Λεβέντης ο παιχταράς μας!
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(frenchman7 @ Sep 9 2010, 07:42 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/291707
41.gif 41.gif 41.gif

Λεβέντης ο παιχταράς μας!


ομολογω πως τον τεοντοσιτς δεν τον εχω σε μεγαλη εκτιμηση-μεχρι χτες τουλαχιστον-αλλα με αυτο το σουτ εδειξε πραγματι οτι μπορει να γινει πολυ μεγαλος παικτης.επειδη παντα μου αρεσαν οι παικτες που και στην ασχημη βραδια τους μιλουσαν την κρισιμη στιγμη οταν η μπαλα καιει...
ισως να εχω επηρεαστει πολυ απο τα επεισοδια στο οακα αλλα οντως ο σερβος μπορει να αφησει εποχη...
REDHEAD
QUOTE(frenchman7 @ Sep 9 2010, 09:42 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/291707
41.gif 41.gif 41.gif

Λεβέντης ο παιχταράς μας!



Δεν αντιλεγω....καλος παιχτης αλλα....κακα τα ψεμματα ειναι λιγο του υψους και του βαθους....χθες "για οσους το ειδαν"...απλα δεν υπηρχε πουθενα....και τελικα πηρε το παιχνιδι. Σιγουρα ομως οταν η μπαλα καει φαινεται να το χει....
Αυτος που με αφησε με το στομα ανοιχτο ηταν ο Κέσελι πολυ καλη μεταγραφη για την ομαδα μας.....
Johnaros
Με 8 ασίστ δεν υπήρχε πουθενά;
Και σκόραρε κιόλας.
2/8 τρίποντα μεν, τα 2 ήταν πίσω από το κέντρο δε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.