Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Milos Teodosic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
rchos
12 ποντους- 5 ριμπαουντ - 8 ασσιστ.

δεν το λες και ανυπαρκτο αυτο για εναν παιχτη.

εκανε καταχρηση στα σουτ 3 ποντων παλι.
κατα τα αλλα δεν ηταν κακος.
φυσικα αυτο που εκανε στο τελος διορθωσε και τα προηγουμενα λαθη του!
REDHEAD
Αυτη η καταχρηση των 3 ποντων ειναι που με τρελαινει και τα βλεπω ολα μαυρα!!!!
traveller
QUOTE(saou @ Sep 9 2010, 01:58 ) *
Ελπίζουμε του χρόνου και σε καμία πράσινη κεφάλα smile.gif


δεν είναι κακό πράγμα η ελπίδα. Ειδικά από τα μέσα Ιουνίου έως τις αρχές του επόμενου Μαϊου...
Tretiak
QUOTE(morrison @ Sep 9 2010, 03:15 ) *
Kαι για του λογου το αληθες να τι ειπε και ο ιδιος:«Δεν ήταν θέμα καρδιάς. Ήθελε μεγάλα… Ξέρω τη λέξη στα ελληνικά, αλλά δεν μπορώ να την πω».

Εννοεί ...αβγά smiley.gif
Υ.Γ. Κορυφαία η φωτό στην υπογραφή σου... 77.gif
Manu7
QUOTE(traveller @ Sep 9 2010, 14:44 ) *
δεν είναι κακό πράγμα η ελπίδα. Ειδικά από τα μέσα Ιουνίου έως τις αρχές του επόμενου Μαϊου...

Ωραίο πράγμα στην Ελλάδα να ξέρεις από πριν τι θα γίνει...

traveller
QUOTE(Manu7 @ Sep 9 2010, 11:54 ) *
Ωραίο πράγμα στην Ελλάδα να ξέρεις από πριν τι θα γίνει...


εδώ και καμια 15αριά χρόνια.

Διαφορά επιπέδου το λένε
REDHEAD
QUOTE(traveller @ Sep 9 2010, 14:56 ) *
εδώ και καμια 15αριά χρόνια.

Διαφορά επιπέδου το λένε



μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λές.......
Reggie Miller #31
QUOTE(REDHEAD @ Sep 9 2010, 14:13 ) *
Αυτη η καταχρηση των 3 ποντων ειναι που με τρελαινει και τα βλεπω ολα μαυρα!!!!



Αν θυμάμαι πάντως καλα΄τις φάσεις από τα 6 που αστόχησε,τα δύο ήταν στο τέλος του χρόνου και τα πέταξε από το κέντρο,και 3-4 ναι μεν ήταν τραβηγμένα,αλλά πήγαν καλά,μπήκαν και βγήκαν,άρα χθες για εμένα όταν είδα τον αγώνα,δεν έκανε κατάχρηση όπως έκανε αρκετές φορές φέτος.
REDHEAD
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Sep 9 2010, 15:03 ) *
Αν θυμάμαι πάντως καλα΄τις φάσεις από τα 6 που αστόχησε,τα δύο ήταν στο τέλος του χρόνου και τα πέταξε από το κέντρο,και 3-4 ναι μεν ήταν τραβηγμένα,αλλά πήγαν καλά,μπήκαν και βγήκαν,άρα χθες για εμένα όταν είδα τον αγώνα,δεν έκανε κατάχρηση όπως έκανε αρκετές φορές φέτος.



Έχει μυαλο.......και αν παίξει 100% με μυαλο τοτε θα δουμε μεγάλα πραγματα απο αυτόν τον παίχτη.....
Air Kef
traveller +20% που φτάνει στο 100% και μας αποχαιρετά για πολύ καιρό.

Μanu7 +20% επίσης και 5 μέρες.

Redhead +20% και 2 μέρες, καινούριος γαρ, εγκλιματίσου πλιζ όσο δεν ποστάρεις. smile.gif

Προσπαθήσατε πολύ η αλήθεια είναι.
Reggie Miller #31
QUOTE(REDHEAD @ Sep 9 2010, 15:07 ) *
Έχει μυαλο.......και αν παίξει 100% με μυαλο τοτε θα δουμε μεγάλα πραγματα απο αυτόν τον παίχτη.....



Εννοείται και έχω τολμήσει να πω ότι έχει δυνατότητες να περάσει και τον Μποντιρόγκα σε αξία.
Καταρχάς τρελαίνομαι για τον τρόπο που πασάρει,εκτός όλων των άλλων!

Άντε τώρα να βγει κανείς και να πει ότι είμαστε χαρούμενοι γιατί ένα που τρώει ψωμί στη χώρα μας,
''σκότωσε'' τον κακό μας δαίμονα,τους Ισπανούς! tongue.gif Τρέλα!


traveller +20% που φτάνει στο 100% και μας αποχαιρετά για πολύ καιρό.

Μanu7 +20% επίσης και 5 μέρες.


Προσπαθήσατε πολύ η αλήθεια είναι.


Τα πράγματα αρχίζουν και ζορίζουν! rolleyes.gif
Reggie Miller #31
Μια πάσα σκαστή με προσποίηση ότι θα σηκωθεί να αφήσει την μπάλα στο καλάθι,
προσποίηση ότι θα δώσει πάσα και λέι απ!
Έτσι απλά σε κάνει να σηκωθείς από εκεί που κάθεσαι και να χειροκροτήσεις και να δηλώσεις το θαυμασμό σου.
Μέχρι στιγμής έχει κάνει καλό μεστό παιχνίδι,χωρίς υπερβολές...
kseplenhs
δεν ξέρω αν υπάρχει μπασκετικός θεός αλλά το οτι η δύση του σάρας συμπίπτει χρονικά με την ανατολή του μίλος,είναι πολύ ειδυλλιακή σαν συμπτωση wav.gif
AirNick
QUOTE(Air Kef @ Sep 9 2010, 15:20 ) *
traveller +20% που φτάνει στο 100% και μας αποχαιρετά για πολύ καιρό.

Μanu7 +20% επίσης και 5 μέρες.

Redhead +20% και 2 μέρες, καινούριος γαρ, εγκλιματίσου πλιζ όσο δεν ποστάρεις. smile.gif

Προσπαθήσατε πολύ η αλήθεια είναι.

Μια απορία παρακαλώ τι σημαίνει +20%; offtopic.gif

QUOTE(kseplenhs @ Sep 12 2010, 01:59 ) *
δεν ξέρω αν υπάρχει μπασκετικός θεός αλλά το οτι η δύση του σάρας συμπίπτει χρονικά με την ανατολή του μίλος,είναι πολύ ειδυλλιακή σαν συμπτωση wav.gif

Από τα μάτια τους καταλαβαίνεις και για τους δυο τι σόι πράγμα είναι... wacko.gif
lakersdynasty
QUOTE(AirNick @ Sep 12 2010, 02:11 ) *
Μια απορία παρακαλώ τι σημαίνει +20%; offtopic.gif


κατω απο τα στοιχεια του στα αριστερα του καθε ποστ ο καθε χρηστης εχει σημειωμενα τα φαουλ που δεχεται οταν παραβει τους κανονες του φορουμ.

τα φαουλ ειναι 5 στον αριθμο. το 20% σημαινει 1 φαουλ δηλαδη το 1/5 του 100% το οποιο οταν συμπληρωνεις κλεινεις τον κυκλο σου στο φορουμ.

Διαβασε τον κανονισμο του φορουμ για περισοτερες λεπτομεριες:

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=5133
AirNick
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 12 2010, 02:15 ) *
κατω απο τα στοιχεια του στα αριστερα του καθε ποστ ο καθε χρηστης εχει σημειωμενα τα φαουλ που δεχεται οταν παραβει τους κανονες του φορουμ.

τα φαουλ ειναι 5 στον αριθμο. το 20% σημαινει 1 φαουλ δηλαδη το 1/5 του 100% το οποιο οταν συμπληρωνεις κλεινεις τον κυκλο σου στο φορουμ.

Διαβασε τον κανονισμο του φορουμ για περισοτερες λεπτομεριες:

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=5133

Σε ευχαριστώ! Στην αρχή μου φάνηκε σαν αύξηση του ΦΠΑ. Έχω βιώματα μάλλον και βλέπω ότι με φοβίζει.
duncan21
QUOTE(kseplenhs @ Sep 12 2010, 01:59 ) *
δεν ξέρω αν υπάρχει μπασκετικός θεός αλλά το οτι η δύση του σάρας συμπίπτει χρονικά με την ανατολή του μίλος,είναι πολύ ειδυλλιακή σαν συμπτωση wav.gif

Το 'χεις ψαξει και το 'χεις βρει το νοημα φιλε kseplenh 77.gif .Εγω πραγματικα δεν εχω λογια για τον αξυριστο εστω κι αν κανει ακομη τις λαλακιουλες του.Στα 23 εχει κανει ηδη κανει 2 τεραστια τουρνουα ως ηγετης της Εθνικης.Προσωπικα χαιρομαι απιστευτα να τον βλεπω γιατι ανα πασα στιγμη μπορει να κανει το απροβλεπτο.Οπως και ο Σαρας αλλωστε.ΑΞΙΟΣ...

wav.gif
tsouras o.a.c
Δευτερo συνεχομενο καλοκαιρι, στην καλυτερη πενταδα τουρνουα!ΜVP Ευρωλιγκα το χειμωνα-MVP στον τελικο κυπελλου

Θα ηθελα παρα πολυ να μπορουσα να προβλεψω που ειναι το ταβανι του, αλλα δυστυχως φοβαμαι!
Kαι μια συγκριση με ολους τους μεγαλους παικτες των τελευταιων δεκαετιων, στην αντιστοιχη ηλικια, θα τον κατετασε αρκετα ψηλα νομιζω!
kseplenhs
είναι η τρίτη φορά που βρίσκεται στην καλύτερη 5αδα μέσα σε ένα χρόνο

πρώτα ήταν στο περσινό ευρωμπάσκετ,μετά στην ευρωλίγκα(που πήρε και το βραβείο mvp ταυτόχρονα) και σήμερα στο μουντομπάσκετ

σε ποιά διοργάνωση δεν ήταν άραγε στην πρώτη 5αδα?στο πρωτάθλημα εσακε??ε κάτι θα ξέρουν αυτοί παραπάνω...

εντιτ: επίσης πέρσι βγήκε 3ος καλύτερος ευρωπαίος(και ας μας έλεγαν τα ελληνικά μμε πως 3ος ήρθε ο σπανούλης).φέτος τον βλέπω να ανεβαίνει μια θέση...
Ilias7
QUOTE(kseplenhs @ Sep 13 2010, 00:59 ) *
είναι η τρίτη φορά που βρίσκεται στην καλύτερη 5αδα μέσα σε ένα χρόνο

πρώτα ήταν στο περσινό ευρωμπάσκετ,μετά στην ευρωλίγκα(που πήρε και το βραβείο mvp ταυτόχρονα) και σήμερα στο μουντομπάσκετ

σε ποιά διοργάνωση δεν ήταν άραγε στην πρώτη 5αδα?στο πρωτάθλημα εσακέ??ε κάτι θα ξέρουν αυτοί παραπάνω...


Για τη 5αδα του ΕΣΑΚΕ θα δουμε αυριο..Θα μας τη πουν μαζι με τη κληρωση...Αν και παιζει να ειναι και οι 5 του Παο γιατι εκει δε χωρανε οι δικοι μας.. 69.gif 69.gif





Air Kef: +20%.
Reggie Miller #31
QUOTE(kseplenhs @ Sep 13 2010, 00:59 ) *
είναι η τρίτη φορά που βρίσκεται στην καλύτερη 5αδα μέσα σε ένα χρόνο

πρώτα ήταν στο περσινό ευρωμπάσκετ,μετά στην ευρωλίγκα(που πήρε και το βραβείο mvp ταυτόχρονα) και σήμερα στο μουντομπάσκετ

σε ποιά διοργάνωση δεν ήταν άραγε στην πρώτη 5αδα?στο πρωτάθλημα εσακε??ε κάτι θα ξέρουν αυτοί παραπάνω...

εντιτ: επίσης πέρσι βγήκε 3ος καλύτερος ευρωπαίος(και ας μας έλεγαν τα ελληνικά μμε πως 3ος ήρθε ο σπανούλης).φέτος τον βλέπω να ανεβαίνει μια θέση...


Νομίζω ότι όλα αυτά τυχαία είναι!Απλά είναι οι πλανήτες που τον ευνοούν!
Αν όμως ήταν κανένας άλλος θα είχαμε ειδικές εκπομπές,αφιερώματα κτλ κτλ...
Ας μην πω άλλες κακίες! rolleyes.gif
Reggie Miller #31
Όταν μιλάει η ''Ιστορία'' οι υπόλοιποι απλά ακούμε!

http://www.redplanet.gr/html/ent/895/ent.274895.asp
spysta
duncan21
QUOTE(spysta @ Sep 13 2010, 16:56 ) *
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/oP7pho7PNks&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/oP7pho7PNks&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Κανω promotion τα video σου στο fb. smiley.gif
Anaz
Oλα τα λεφτα το signature move στο τελος. Την ειχα παρατηρησει κι εγω αυτη τη κινηση και νομιζω την εκανε κ στο Μουντο. Παρακαλω τo copyright για την θεσπιση ως "signature move" αποκλειστικα στον Spysta!! 77.gif
spysta
και μονο του (λιγο διαφορετικο βεβαια) για να ξεχωριζει ...

MILOS TEODOSIC --> The SIGNATURE MOVE



QUOTE(Anaz @ Sep 13 2010, 17:03 ) *
Παρακαλω τo copyright για την θεσπιση ως "signature move" αποκλειστικα στον Spysta!! 77.gif

laugh.gif laugh.gif
Reggie Miller #31
Γιατί δεν έβαζες και την πάσα πίσω από την πλάτη με την Πρόκομ έξω,που κάρφωσε ο Μπουρούσης;;;;;
Το βίντεο όμως κορυφή! blove.gif
spysta
QUOTE(duncan21 @ Sep 13 2010, 14:05 ) *
Κανω promotion τα video σου στο fb. smiley.gif

σε μερσω !! tongue.gif

QUOTE(Reggie Miller #31 @ Sep 13 2010, 17:12 ) *
Γιατί δεν έβαζες και την πάσα πίσω από την πλάτη με την Πρόκομ έξω,που κάρφωσε ο Μπουρούσης;;;;;
Το βίντεο όμως κορυφή! blove.gif

ειναι ΤΟΣΑ πολλα ματσακια .. που δυστυχως ξεχασα μερικα !! (πχ και την πασα στον Κλειζα απο το ταμπλο wacko.gif )
Reggie Miller #31
QUOTE(spysta @ Sep 13 2010, 20:14 ) *
ειναι ΤΟΣΑ πολλα ματσακια .. που δυστυχως ξεχασα μερικα !! (πχ και την πασα στον Κλειζα απο το ταμπλο wacko.gif )



w00t.gif Τι μου θύμισες τώρα!!!!!!
giannis_mg
Πραγματικα ο Μιλος ειναι ενας ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ παιχτης.Αν και Παναθηναικος πρεπει να το παραδεχτω 100%.Το στοιχειο οτι σε προημιτελικο Μουντομπασκετ απεναντι στην Παγκοσμια πρωταθλητρια σηκωνεσαι για το τελευταιο σουτ απ'τα 9 μετρα και ευστοχεις(και με τον Κρστιτς στην 5αδα) και οτι στον ημιτελικο σηκωνεσαι 2 φορες(αν δεν κανω λαθος)στο τελος απ'τα 9 και σουταρεις αλλα και σε πολλα αλλα παιχνιδια μου δειχνει οτι ειναι παιχτης με..........Πραγματικα τεραστιος.Η ωριμοτητα οταν θελει να παιξει σοβαρα για την ηλικια του ειναι αξιοζηλευτη αλλα μερικες φορες το παρακανει η αληθεια ειναι και θα γινει πολυ καλυτερος αν μαθει να ελεγχει την παρορμητικοτητα στο παιχνιδι του.Μπραβο για τα κοτσια που εχει,πραγματικα.Ειστε πολυ τυχεροι που τον εχετε παιδια αν σκεφτειτε οτι ο Ζοτς τον ηθελε πριν 3 χρονια και τελικα δεν τον πηραμε και φετος θα παιξουμε με τον Τεπιτς,νομιζω πως δεν χρειαζονται σχολια....

Και κατι αλλο,ποτε ειπαμε οτι φευγει για ΝΒΑ τουτο το παλικαρι tongue.gif .Ειλικρινα μου κανει τεραστια εντυπωση πως δεν του εχει γινει προταση για να παει,παντως δεν νομιζω να αργησει αν συνεχισει να παιζει ετσι....
giorgos14
http://www.youtube.com/watch?v=v3SBsLyTKNg

Και αυτη η φαση νομιζω αξιζε να ειναι στα καλυτερα του.ωραιο βιντεο παντως!!!
duncan21
QUOTE(Giannis_23 @ Sep 13 2010, 20:17 ) *
Και κατι αλλο,ποτε ειπαμε οτι φευγει για ΝΒΑ τουτο το παλικαρι tongue.gif .Ειλικρινα μου κανει τεραστια εντυπωση πως δεν του εχει γινει προταση για να παει,παντως δεν νομιζω να αργησει αν συνεχισει να παιζει ετσι....

Και να παει δυσκολα θα πιασει εκει.0 αθλητικοτητα,0 εκρηκτικοτητα=δεν κανει για τους Αμερικανους.Μονο για να ικανοποιησει τον εγωισμο του πιστευω μπορει να την κανει για nba.Ας παρει 2-3 φορες την Ευρωλιγκα κι αλλες τοσες το πρωταθλημα icon_drunk.gif και μετα ας παει να δοκιμασει 1-2 χρονια και ξαναγυρναει(στο Θρυλο εννοειται smiley.gif ).Στα βηματα του Σαρας...
helen94
Λίγο εώς πολύ off topic αλλά θα σκάσω... tongue.gif.... Εκτός των άλλων που λέτε είναι και πολύ ωραίο παιδί... κούκλος κούκλος.... smiley.gif
LFO
QUOTE(helen94 @ Sep 13 2010, 22:05 ) *
Λίγο εώς πολύ off topic αλλά θα σκάσω... tongue.gif .... Εκτός των άλλων που λέτε είναι και πολύ ωραίο παιδί... κούκλος κούκλος.... smiley.gif


helen94 μπορεις σε παρακαλω του χρονου να ψηφισεις εσυ και οι φιλες του τον Μιλος να βγει στην καλυτερη 5αδα της Α1 γιατι αλλιως δεν βλέπω προκοπή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
rankin
QUOTE(helen94 @ Sep 13 2010, 23:05 ) *
Λίγο εώς πολύ off topic αλλά θα σκάσω... tongue.gif.... Εκτός των άλλων που λέτε είναι και πολύ ωραίο παιδί... κούκλος κούκλος.... smiley.gif

Ήμουν βέβαιος ότι το "αστεγος look" πουλάει τα τελευταία χρόνια, αλλά πλέον μου το επιβεβαίωσες και εσύ!
LFO
QUOTE(rankin @ Sep 14 2010, 08:57 ) *
Ήμουν βέβαιος ότι το "αστεγος look" πουλάει τα τελευταία χρόνια, αλλά πλέον μου το επιβεβαίωσες και εσύ!



εχεις προσεξει οτι παιζει σουπερ οταν ειναι αρκετα αξυριστος?? Δες το ματς με την τουρκιά...

Επίσης helen94 περα απο το θεμα της ψηφου ,για το οποιο οντως στηριζομαστε σε εσενα και τι φιλες σου, μηπως ξερεις και κανενα ρεφερι να τους πεις καμια καλη κουβεντα για το καμαρι μας? Γιατι εγω ξερω ενα που εχει πολυ καλη αποψη για τον ανθρωπο μας αλλα δεν νομιζω να σφυριξει ποτε Α1....
rankin
QUOTE(LFO @ Sep 14 2010, 10:10 ) *
εχεις προσεξει οτι παιζει σουπερ οταν ειναι αρκετα αξυριστος?? Δες το ματς με την τουρκιά...


Του βγαίνει ως σιγουριά για τον εαυτό του.. Νοιώθει πολύ επιθυμητός και έτσι παίζει πιο ερωτικά..
Ερωτοτροπεί με την μπάλα
LFO
QUOTE(rankin @ Sep 14 2010, 09:18 ) *
Του βγαίνει ως σιγουριά για τον εαυτό του.. Νοιώθει πολύ επιθυμητός και έτσι παίζει πιο ερωτικά..
Ερωτοτροπεί με την μπάλα



Ρε συ, λες για αυτο να μη τον γουσταρουν τα παιδια τα απέναντι??!! επειδη εχει το σεξ απιλ που αυτοι δεν εχουν και γιαυτο τον φθονουν?? blink.gif Δεν το ειχα σκεφτει αυτο....
helen94
QUOTE(rankin @ Sep 14 2010, 09:57 ) *
Ήμουν βέβαιος ότι το "αστεγος look" πουλάει τα τελευταία χρόνια, αλλά πλέον μου το επιβεβαίωσες και εσύ!

Άστεγος look....???????? tongue.gif Έχει στυλ το παιδί. Από τους πιο ελκυστικούς παίχτες σε πληροφορώ... rolleyes.gif Τώρα και λίγο σοβαρά είναι μεγάλη παιχτάρα ο Μίλος.... Είμαστε τυχεροί που παίζει για το θρύλο... bball.gif
tzagasdog
μα πιστευω οτι ηρθε καιρος να του παρουν ενα σπιτι... τοσα χρονια στην κουτα στην ομονοια δεν λεει....
helen94
QUOTE(tzagasdog @ Sep 14 2010, 14:52 ) *
μα πιστευω οτι ηρθε καιρος να του παρουν ενα σπιτι... τοσα χρονια στην κουτα στην ομονοια δεν λεει....

Μμμμμμ..... smiley.gif Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν έχει σπίτι....?????? tongue.gif tongue.gif
rankin
QUOTE(helen94 @ Sep 14 2010, 15:13 ) *
Μμμμμμ..... smiley.gif Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν έχει σπίτι....?????? tongue.gif tongue.gif

όχι.. έχει σπίτι, αλλά κοιμάται σε μια κούτα στο μπαλκόνι
Είναι καθαρά θέμα στυλ tongue.gif
helen94
QUOTE(rankin @ Sep 14 2010, 15:31 ) *
όχι.. έχει σπίτι, αλλά κοιμάται σε μια κούτα στο μπαλκόνι
Είναι καθαρά θέμα στυλ tongue.gif

Από στυλ αυτό το παιδί πια άλλο τίποτα.... rolleyes.gif ΚΟΥΚΛΙ biggrin.gif Και μην ξανακούσω περί άστεγου και τέτοια γιατί θα θυμώσω...... smiley.gif
TOTAL-BLAKS
Ο "Αλητάκος" 71.gif αποβλήθηκε στήν Τουρκία γιατι είπε το διαιτητή μ@..κ@!!
frenchman7
http://www.sport-fm.gr/article/296422
batstef
QUOTE(TOTAL-BLAKS @ Sep 29 2010, 06:43 ) *
Ο "Αλητάκος" 71.gif αποβλήθηκε στήν Τουρκία γιατι είπε το διαιτητή μ@..κ@!!


Δεν το ειχα δει τοσες μερες.
Λοιπον,ο "αλητακος" αποβληθηκε στην Τουρκια γιατι εκανε 5 φαουλ.Το πεμπτο ηταν τεχνικη ποινη αλλα εχει τεραστια διαφορα απο το "αποβληθηκε γιατι ειπε τον διατητη μαλακα".Να δω ποτε θα σταματησει η προπαγανδα (οχι απο 'σενα,απο αυτους που το εγραψαν και μερικοι τσιμπησαν).Αν και ξερω,μαλλον ποτέ.
il postino
http://www.gazzetta.gr/basket/a1/item/1100...οι-Σπερς

αυτο σε συνδιασμο με το οτι δεν εχει γινει μεχρι τωρα ανανεωση συμβολαιου ισως εξελιχθει σε θεμα για τον ολυμπιακο!!

Germany96
Εντάξει έτσι κι αλλιώς παίκτη που θέλει να πάει στο ΝΒΑ δύσκολα τον κρατάει Ευρωπαϊκή ομάδα αφού αυτοί που πράγματι ενδιαφέρονται να περάσουν τον Ατλαντικό φροντίζουν να έχουν και ρήτρα για κάτι τέτοιο. Το συμβόλαιο του θα πρέπει να αναπροσαρμοστεί το καλοκαίρι για άλλους λόγους.

Ο Teodosic άσχετα αν είναι καλός παίκτης ή όχι (που φυσικά και είναι) κατά την γνώμη μου δεν έχει την παραμικρή ελπίδα να σταθεί αξιοπρεπώς στο ΝΒΑ, τα σωματικά και αθλητικά του προσόντα δεν του επιτρέπουν τέτοιες βλέψεις. Εδώ ο παίκτης της δεκαετίας στην Ευρώπη Jasikevicius (με παρόμοια μειονεκτήματα κι αυτός) κι έγινε ένας rotation player που έβρισκε λογικό χρόνο συμμετοχής μόνο όταν υπήρχαν τραυματισμοί στα guards.

Ο συνειρμός που κάνει ο Ράμμας για τα συμβόλαια των Teodosic, Parker μου φαίνεται αστείος. Δεν είναι δυνατόν σοβαρή ομάδα του ΝΒΑ να βασιστεί στον Teodosic για πρωταγωνιστικό ρόλο (και να του δώσει και το ανάλογο συμβόλαιο). Σε περιβάλλον FIBA ο Σέρβος ίσως να μπορεί να σταθεί και καλύτερα από τον Γάλλο ανάλογα την ομάδα αλλά μέχρι εκεί.
spysta
Eγω παντως εχω την αισθηση οτι ο Μιλος δεν προκειται να φυγει απο την Ευρωπη .. και ευχομαι να μην φυγει ποτε και απο τον ΟΣΦΠ !! tongue.gif
Zephyr
QUOTE(Germany96 @ Oct 19 2010, 21:52 ) *
Εντάξει έτσι κι αλλιώς παίκτη που θέλει να πάει στο ΝΒΑ δύσκολα τον κρατάει Ευρωπαϊκή ομάδα αφού αυτοί που πράγματι ενδιαφέρονται να περάσουν τον Ατλαντικό φροντίζουν να έχουν και ρήτρα για κάτι τέτοιο. Το συμβόλαιο του θα πρέπει να αναπροσαρμοστεί το καλοκαίρι για άλλους λόγους.

Ο Teodosic άσχετα αν είναι καλός παίκτης ή όχι (που φυσικά και είναι) κατά την γνώμη μου δεν έχει την παραμικρή ελπίδα να σταθεί αξιοπρεπώς στο ΝΒΑ, τα σωματικά και αθλητικά του προσόντα δεν του επιτρέπουν τέτοιες βλέψεις. Εδώ ο παίκτης της δεκαετίας στην Ευρώπη Jasikevicius (με παρόμοια μειονεκτήματα κι αυτός) κι έγινε ένας rotation player που έβρισκε λογικό χρόνο συμμετοχής μόνο όταν υπήρχαν τραυματισμοί στα guards.

Ο συνειρμός που κάνει ο Ράμμας για τα συμβόλαια των Teodosic, Parker μου φαίνεται αστείος. Δεν είναι δυνατόν σοβαρή ομάδα του ΝΒΑ να βασιστεί στον Teodosic για πρωταγωνιστικό ρόλο (και να του δώσει και το ανάλογο συμβόλαιο). Σε περιβάλλον FIBA ο Σέρβος ίσως να μπορεί να σταθεί και καλύτερα από τον Γάλλο ανάλογα την ομάδα αλλά μέχρι εκεί.


Πιστεύω ότι το παράδειγμα του Γιασικεβίτσιους είναι χαρακτηριστικό. Το ΝΒΑ απαιτεί αθλητικά προσόντα που λίγοι ευρωπαίοι γκαρντ διαθέτουν. Ακόμα και ο Πάρκερ, λόγω της τρομερής ταχύτητας και έκρηξης του, κατάφερε να κάνει σοβαρή καριέρα στο ΝΒΑ. Σαν μυαλό-οργανωτή τον θεωρώ κατώτερο τόσο του Σάρας όσο και του Παπαλουκά (που ούτε και αυτός θα είχε ελπίδα). Ίσως ο Διαμαντίδης να μπορούσε κάτι να κάνει, αλλά μάλλον με την απορία θα μείνουμε!

Συμπερασματικά, ο Μίλος πρέπει να χρυσοπληρωθεί και να πιάσει λιμάνι για την επόμενη 10ετία. Διαφορετικά ο κίνδυνος να χαθεί από Μπαρτσελόνα, ΤΣΣΚΑ, Ρεαλ κλπ, είναι πολύ μεγαλύτερος από το ΝΒΑ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.