Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
stefan
QUOTE(Aro gia panta Fea @ May 22 2009, 00:46 ) *
μηπως ηταν και -30!και φιλε εσυ που διαμαρτυροσουν για την εξεδρα της ΦΕΑ!ρωτα τους συμπαικτες σου τι κανανε σημερα και μετα ξαναμιλα για την εξεδρα της ΦΕΑ που τετοια εξεδρα στα εκτος εδρα παιχνηδια που πηγα δεν εχω ξαναδει(σχεδον ολα!)ας ειχε τετοια εξεδρα και να της ελεγες να βγει εκτος αγωνηστικου χωρου!


Μηπως μπορεις να διευκρινησεις λιγο το post και να μας εξηγησεις
για ποιον λογο το λες αυτο??
His Airness
QUOTE(stefan @ May 22 2009, 00:49 ) *
Μηπως μπορεις να διευκρινησεις λιγο το post και να μας εξηγησεις
για ποιον λογο το λες αυτο??



φιλε στεφαν μην ασχολεισαι το παιχνιδι παιχτηκε δικαια χασανε απο μια ομαδα που ηταν καλυτερη,που δεν βρεθηκε ποτε πισω στο σκορ ,με παθος που ηθελε το ματς και δεν τους εδωσε περιθωρια να το διεκδικησουν.η εξεδρα για την ποια αναφερονται ουτε καν υπηρξε γιατι απλα το γηπεδο δεν ειχε κοσμο εκτοσ αν τα 4 πιτσιρικια απο τισ ακαδημιεσ οι 3 μαναδες παιχτων 2 κοπελες παιχτων και 3 πατεραδες θεωρουνται φοβητρο.κανεισ δεν ασχολιθηκε μαζι του οι πατεραδες μονο ασχολιθικαν με τους διαιτητες για τα κακα σφηριγματα που πηραν σε ενα παιχνιδι που αν καποιος προκαλεσε αυτοι ηταν οι παιχτες της φεασ που εκτος απο το νουμερο 8 και 10 οι αλλοι που επαιξαν ηταν εριστικοι απο την αρχη με πρωτο και καλυτερο το #7 που εκανε τα γνωστα του πρωτου παιχνιδιου και το δε #5 που παρα την ηλικια του συμπεριφετε ειρωνικα και εριστικα και το #4 που μην μποροντας να παιξει μπασκετ αρχισε το ξυλο οπως και ολη η ομαδα μην μποροντας να αντιδρασουν αρχισαν το ξυλο και τον τσαμπουκα.συγχαρητηρια στην ομαδα που εκανε το καλυτερο ματς φετος εστω και αργα δειχνοταν οτι αν δεν ειχαν υπαρξει οι φετινες καταστασεις που ολοι εχουν μεριδιο ευθυνης ειχε το ροστερ και την ποιοτητα να κανει κατι καλυτερο.συγχαρητηρια και στην ομαδα τησ φεας που παροτι δεν εχει το ροστερ των πετραλονων καταφερε να παρει δικαια την ανοδο και της ευχομαι καλη επιτυχια στην α κατηγορια.
stefan
QUOTE(His Airness @ May 22 2009, 01:59 ) *
φιλε στεφαν μην ασχολεισαι το παιχνιδι παιχτηκε δικαια χασανε απο μια ομαδα που ηταν καλυτερη,που δεν βρεθηκε ποτε πισω στο σκορ ,με παθος που ηθελε το ματς και δεν τους εδωσε περιθωρια να το διεκδικησουν.η εξεδρα για την ποια αναφερονται ουτε καν υπηρξε


Για αυτο ζητησα απο τον φιλο να διευκρινησει αυτα που ειπε
γιατι ημουν σιγουρος οτι λογω του ΟΣΦΠ-ΠΑΟ δεν θα υπηρχε πολυς κοσμος στο γηπεδο.
Steryios
QUOTE(His Airness @ May 22 2009, 01:59 ) *
φιλε στεφαν μην ασχολεισαι το παιχνιδι παιχτηκε δικαια χασανε απο μια ομαδα που ηταν καλυτερη,που δεν βρεθηκε ποτε πισω στο σκορ ,με παθος που ηθελε το ματς και δεν τους εδωσε περιθωρια να το διεκδικησουν.η εξεδρα για την ποια αναφερονται ουτε καν υπηρξε γιατι απλα το γηπεδο δεν ειχε κοσμο εκτοσ αν τα 4 πιτσιρικια απο τισ ακαδημιεσ οι 3 μαναδες παιχτων 2 κοπελες παιχτων και 3 πατεραδες θεωρουνται φοβητρο.κανεισ δεν ασχολιθηκε μαζι του οι πατεραδες μονο ασχολιθικαν με τους διαιτητες για τα κακα σφηριγματα που πηραν σε ενα παιχνιδι που αν καποιος προκαλεσε αυτοι ηταν οι παιχτες της φεασ που εκτος απο το νουμερο 8 και 10 οι αλλοι που επαιξαν ηταν εριστικοι απο την αρχη με πρωτο και καλυτερο το #7 που εκανε τα γνωστα του πρωτου παιχνιδιου και το δε #5 που παρα την ηλικια του συμπεριφετε ειρωνικα και εριστικα και το #4 που μην μποροντας να παιξει μπασκετ αρχισε το ξυλο οπως και ολη η ομαδα μην μποροντας να αντιδρασουν αρχισαν το ξυλο και τον τσαμπουκα.συγχαρητηρια στην ομαδα που εκανε το καλυτερο ματς φετος εστω και αργα δειχνοταν οτι αν δεν ειχαν υπαρξει οι φετινες καταστασεις που ολοι εχουν μεριδιο ευθυνης ειχε το ροστερ και την ποιοτητα να κανει κατι καλυτερο.συγχαρητηρια και στην ομαδα τησ φεας που παροτι δεν εχει το ροστερ των πετραλονων καταφερε να παρει δικαια την ανοδο και της ευχομαι καλη επιτυχια στην α κατηγορια.


σιγα το ροστερ των Πετραλωνων...ακου εκει ειναι καλυτερο.τοτε γιατι θα παιζει και του χρονου παρεα σας?
αλλα δε πειραζει εχει πειραξει πολλους το οτι ανεβηκε η φεα φετος ενω ολοι στην αρχη την ειχαν υποψηφια για υποβιβασμο.
τωρα για το παιχνιδι θα σχολιασω μονο την ανευ λογου ενταση που υπηρξε αλλα και τον γεροντακο που ηταν στην εισοδο των αποδυτηριων παιζοντας το Γιαννακοπουλος και εκραζε ολη την ωρα.
να θεωρει τον εαυτο του τυχερο ομως.
με τετοιους παραγοντες(γιατι μαλλον παραγοντας ηταν) και του παραχρονου παλι στη Β έσκα θα εισαστε.
ο βλακας ειμαστε ομαδα που ανεβηκε κατηγορια και μας κατηγορουσε.
οποιος τον γνωριζει να του πει οτι ειναι για κρεμασμα.
His Airness


ακριβως αυτη η εριστικοτητα&η ειρωνια που εχετε ακομα και στα ποσταρισματα σας κανει την ομαδα σας αντιπαθη οπως και τα καλοπαιδα που εχετε στην εξεδρα που δεν πρεπει να ειναι πανω απο 15χρονων και σερνουν σε καθε ομαδα τα μυρια οσα
απο μαναδες,πατεραδες μεχρι και γω δεν θυμαμαι τι αλλο με την ανοχη της ομαδας σας αυτα ειναι πο χυνειραξει και μην ψαχνεις να βρει φαντασματα οτι σας κυνηγανε και τετοια,συγχαρητηρια και παλι για την ανοδο αλλα μην τρελενεσαι κιολας α εσκα ανεβηκατε δεν πηγατε και β εθνικη.

οσο για τον γερακο που λες δεν ειναι παραγοντας ειναι πατερας που οταν του χτυπανε το γιο εκτος φασης ειναι λογικο να τσατιζετε, εισαι πατερας και θα επρεπε να καταλαβενεις και οχι να μιλας ετσι με τετοια προσβλητικα λογια για εναν ανθρωπο που δεν τον ξερεις.κριμα γιατι σε ειχα σε εκτιμηση λογο του πατερα σου.
dm_7
Έλα μωρή ομάδα έκανες μια καλή νίκη κ απέκτησε κ πάλι ενδιαφέρον το φόρουμ! Χαχαχα! Το ‘ξερα ότι αυτή η νέκρα που υπήρχε είναι επειδή εμείς δεν είχαμε καλή χρονιά....αλλιώς θα γινόταν τρελό πανηγύρι κάθε εβδομάδα! rolleyes.gif rolleyes.gif

Μπράβο στα παιδιά για τη χθεσινή νίκη! Δεν ήμουν εκεί αλλά παρά τα παράπονα κάποιων...ξέρετε ότι σας αγαπώ tongue.gif tongue.gif

Υ.Γ. Τώρα τους θυμήθηκες τους κωδικούς σου ε??????????????????????? biggrin.gif
Steryios
QUOTE(His Airness @ May 22 2009, 09:16 ) *
ακριβως αυτη η εριστικοτητα&η ειρωνια που εχετε ακομα και στα ποσταρισματα σας κανει την ομαδα σας αντιπαθη οπως και τα καλοπαιδα που εχετε στην εξεδρα που δεν πρεπει να ειναι πανω απο 15χρονων και σερνουν σε καθε ομαδα τα μυρια οσα
απο μαναδες,πατεραδες μεχρι και γω δεν θυμαμαι τι αλλο με την ανοχη της ομαδας σας αυτα ειναι πο χυνειραξει και μην ψαχνεις να βρει φαντασματα οτι σας κυνηγανε και τετοια,συγχαρητηρια και παλι για την ανοδο αλλα μην τρελενεσαι κιολας α εσκα ανεβηκατε δεν πηγατε και β εθνικη.

οσο για τον γερακο που λες δεν ειναι παραγοντας ειναι πατερας που οταν του χτυπανε το γιο εκτος φασης ειναι λογικο να τσατιζετε, εισαι πατερας και θα επρεπε να καταλαβενεις και οχι να μιλας ετσι με τετοια προσβλητικα λογια για εναν ανθρωπο που δεν τον ξερεις.κριμα γιατι σε ειχα σε εκτιμηση λογο του πατερα σου.

μου εχεις δε μου εχεις εκτιμηση δε δινω δεκαρα.
και επειδη ειμαι πατερας και καταλαβαινω εγω ποτε δεν εχω κραξει καποιον ετσι και χωρις λογο.οπως επισης και ο πατερας μου δεν εχει κραξει ποτε αντιπαλο παιχτη και ας εχω φαει κι εγω μερικες εκατονταδες χτυπηματα εκτος φασης. και αφου ειναι πατερας θα επρεπε να ειναι στην εξεδρα και οχι στην εισοδο των αποδυτηριων και ισως ακομα και να τα χωνει σε εκεινον που χτυπησε το γιο του και οχι σε ολη την ομαδα και να μας λεει οτι ακομα και οτι δεν αξιζαμε την ανοδο.
αν νομιζεις οτι ειναι ευκολο να ανεβεις στην Α κανε το κι εσυ.
αρκετα ομως ασχοληθηκα μαζι σου.μη ξανασχοληθεις ουτε κι εσυ.
loufer
QUOTE(dm_7 @ May 22 2009, 09:23 ) *
Έλα μωρή ομάδα έκανες μια καλή νίκη κ απέκτησε κ πάλι ενδιαφέρον το φόρουμ! Χαχαχα! Το ‘ξερα ότι αυτή η νέκρα που υπήρχε είναι επειδή εμείς δεν είχαμε καλή χρονιά....αλλιώς θα γινόταν τρελό πανηγύρι κάθε εβδομάδα! rolleyes.gif rolleyes.gif

Μπράβο στα παιδιά για τη χθεσινή νίκη! Δεν ήμουν εκεί αλλά παρά τα παράπονα κάποιων...ξέρετε ότι σας αγαπώ tongue.gif tongue.gif

Υ.Γ. Τώρα τους θυμήθηκες τους κωδικούς σου ε??????????????????????? biggrin.gif


Πιστεύω ότι είδες καλύτερο παιχνίδι εχθές...
Και είχες και τα τυχερά σου, σε βλέπω να γεμίζεις ρεζερβουάρ αυτοκινήτου στο Μαρκόπουλο τσαμπέ...
Aro gia panta Fea
QUOTE(His Airness @ May 22 2009, 07:16 ) *
ακριβως αυτη η εριστικοτητα&η ειρωνια που εχετε ακομα και στα ποσταρισματα σας κανει την ομαδα σας αντιπαθη οπως και τα καλοπαιδα που εχετε στην εξεδρα που δεν πρεπει να ειναι πανω απο 15χρονων και σερνουν σε καθε ομαδα τα μυρια οσα
απο μαναδες,πατεραδες μεχρι και γω δεν θυμαμαι τι αλλο με την ανοχη της ομαδας σας αυτα ειναι πο χυνειραξει και μην ψαχνεις να βρει φαντασματα οτι σας κυνηγανε και τετοια,συγχαρητηρια και παλι για την ανοδο αλλα μην τρελενεσαι κιολας α εσκα ανεβηκατε δεν πηγατε και β εθνικη.

οσο για τον γερακο που λες δεν ειναι παραγοντας ειναι πατερας που οταν του χτυπανε το γιο εκτος φασης ειναι λογικο να τσατιζετε, εισαι πατερας και θα επρεπε να καταλαβενεις και οχι να μιλας ετσι με τετοια προσβλητικα λογια για εναν ανθρωπο που δεν τον ξερεις.κριμα γιατι σε ειχα σε εκτιμηση λογο του πατερα σου.


δηλαδη εσυ που χαρακτιριζεις τα παιδια απο την εξεδρα καλοπαιδα(ειρωνικα)!εμεις σου φαινομαστε μετα ειρωνες και καλα!και να ξερεις ενα απο αυτα τα καλοπαιδα της εξεδρας ειμαι και εγω!και τελικα αυτη η ανοδος της ΦΕΑ εχει πειραξει πολους!και οτι τα πετραλωνα ηταν καλυτερα απο εμας το αποδειξαμε δυο φορες,οτι εμεις ειμαστε καλυτεροι!και μεσα στην φιλαδελφεια και στο ρουφ και τελικως απο την βαθμολογια!σε οποιο αρεσει η ΦΕΑ ανεβηκε ,σε οποιο δεν αρεσει δεν με ενδιαφερει καν!
Steryios
QUOTE(KOKO @ May 22 2009, 15:07 ) *
Φιλε μην ασχολησε με ομαδες που το maximum επιπεδο ειναι το πολυ μεχρι β'εσκα.Η ουσια ειναι μια!!Η ομαδα μας ανεβηκε κατηγορια και εαν δεν μπορουν να το χωνεψουν ορισμενοι υπαρχει και σοδα!!
Οσον αφορα το χθεσινο αγωνα οι μεγαλες ομαδες πρεπει να δινουν και λιγη χαρα σε μικροτερες!
Και επειδη σε παραπανω post καποιος αμπαλος εγραψε για ειρωνιες πες του οτι να αρχισει το μπαλετο και να το κοψει το μπασκετακι γιατι το αθλημα ειναι για αυτους που φορανε παντελονια!!

θα ασχοληθω μονο με τη φιεστα ανοδου την ερχομενη Πεμπτη.
και κατι αλλο φιλαρακο κι εγω εχω κραξει και τα εχω χωσει σε αρκετους εδω μεσα για διαφορους λογους.με τη μονη διαφορα οτι εγω το κανω επωνυμα.γιαυτο τα παντελονια που λες ισχυει γενικοτερα οτι πρεπει να τα φορανε αντρες.ολοι οι αστειοι τυποι κρυβονται κατω απο την ανωνυμια που τους προσφερει το forum.αν εχουν τα κοτσια ας βγουν κι εκεινοι επωνυμα να μιλησουν ετσι ωστε να ξερουμε ολοι ποιοι ειναι.αλλα που...
stefan

Αυτα τα post nikefalin ειναι σε πλαισια forum και μονο του his airness ηταν τοσο προσβλητικο??
Οι ειρωνειες δηλαδη προς ολη την ομαδα των Κουκουβαουνων επιτρεπονται ενω για την ομαδα της ΦΕΑ οχι?
Πειτε μας για να ξερουμε δηλαδη τι να γραφουμε.
nikefalin
QUOTE(stefan @ May 22 2009, 13:27 ) *
Αυτα τα post nikefalin ειναι σε πλαισια forum και μονο του his airness ηταν τοσο προσβλητικο??
Οι ειρωνειες δηλαδη προς ολη την ομαδα των Κουκουβαουνων επιτρεπονται ενω για την ομαδα της ΦΕΑ οχι?
Πειτε μας για να ξερουμε δηλαδη τι να γραφουμε.



όλη η κουβέντα είναι για καμπάνες, ακόμα και η παρατήρηση σου, αλλά θέλετε τον χωροφύλακα πάνω από τα κεφάλια σας ώρες ώρες και δεν μπορείτε να κάνετε μια κουβέντα χωρίς έναν.

οι χρήστες His airness & ΚΟΚΟ το παρατράβηξαν, τα πόστ σβήνονται και ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ με πμ
dm_7
QUOTE(nikefalin @ May 22 2009, 15:33 ) *
όλη η κουβέντα είναι για καμπάνες, ακόμα και η παρατήρηση σου, αλλά θέλετε τον χωροφύλακα πάνω από τα κεφάλια σας ώρες ώρες και δεν μπορείτε να κάνετε μια κουβέντα χωρίς έναν.

οι χρήστες His airness & ΚΟΚΟ το παρατράβηξαν, τα πόστ σβήνονται και ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ με πμ


Aυτο που κανεις δεν ειναι καθολου σωστο!!! Τουλαχιστον μπορεις να μου στελνεις με Mail αυτα που σβήνεις??? rolleyes.gif rolleyes.gif Αμαν ρε nikefalin....τα καλυτερα χανω...................
dm_7

Αναγέννηση Π. - Αχιλλέας 85-76 (48-36)
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Χριστοδούλου.
Αναγέννηση Π. (Δρουμπούκης): Κασκάνης, Αρβανιταντώνης 4, Γκόφας 12 (1), Τασίου 2, Περγαντής Γ. 4, Αλτσαντζής 21 (2), Περγαντής Κ. 20 (3), Τσατσάνης 12 (2), Γιαννακαράς 9.
Αχιλλέας (Δρούμπαλης): Σταφυλλάς 9, Κούτρης 10, Νάνος, Περρής 13, Αντωνίου 13 (1), Μπελέγρης 8, Καψής 5 (1), Παράσχος 3 (1), Κλεάνθους 1, Χοχλιδάκης 8 (1), Βιτζηλαίος 4, Σταματάκης 2.

Κουκουβάουνες - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 80-71 (45-34)
Διαιτητές: Αναγνώστου - Σπυρόπουλος.
Κουκουβάουνες (Μπαζιάνας): Τσενές 16 (2), Χανιώτης 20 (2), Παπαδόπουλος Π. 15, Παπαδόπουλος 15 (2), Παπαβασιλείου 2, Μπάτσαρης 9, Κόκκαλης 3, Λαδικός, Στάμος.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Δεσποτάκης): Πρας 14, Ρωμοσιός 17 (1), Βιδάκης 19 (2), Τσακίρης 11 (2), Μαστρακούλης 2, Αναγνωστόπουλος 1, Μαστρογιάννης 5 (1), Αντωνιάδης 2.

Πεύκη - Δάφνη Δαφνίου 61-82 (25-51)
Διαιτητές: Ορφανός Μ. - Βασσάλος.
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης, Ζυγούρης 1, Χασαπόπουλος 9 (3), Αρβανίτης 2, Κανλής 4, Πιτσινός 3, Δριμαλίτης 5 (1), Βελισσαράκος 6 (2), Παπαδόπουλος 10, Τάγαρης 11 (1).
Δάφνη Δαφνίου (Μαρίνος): Ράλλιος 5 (1), Σέχου 4, Μήλιος 10, Γάριος 11, Παπαθεοδώρου 29 (4), Τασούλας, Καψοκόλης, Νικολετάκης 4, Φιλιππόπουλος, Βαμβακίδης 19 (5).

ΔΑΣΑΛ - Ηλιούπολη 74-68 (49-37)
Διαιτητές: Μαλανδρής - Γρίβα.
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Δημόπουλος 9 (3), Καραγρηγορίου 12 (2), Αρτεμάκης 14, Δεληγιώργης 2, Δήμας 9, Αντωνίου 14 (3), Φραγκούλης 14.
Ηλιούπολη (Ρουμελιώτης): Τσοπόκης 7 (1), Κολομβούνης 15 (1), Σβαρδάγκαλος 4, Μπίρμπας 9 (1), Αργυρίδης 5, Καρδάρης 6, Χαλκιάς 8, Κώνστας 3, Μπαλτάς 11.

Κυψελιακός - Βριλήσσια 62-79 (29-42)
Διαιτητές: Γραμματόγλου - Ορφανός Ι.
Κυψελιακός (Σοφρωνιάδης): Γιαμπάνης 5 (1), Κασκάνης 12 (1), Αθανασιάδης 2, Καλικούρδης 15, Παντελεάκης 8 (2), Παναγόπουλος, Οικονόμου 3, Βαρούχας 11, Μαρκόπουλος 6.
Βριλήσσια (Σγουρίτσας): Κίτσιος Ι., Ματζούνης 2, Σκλαβούνος 11 (1), Παπαθεοδώρου 11, Νταούντ 9 (1), Τσιτσιλίδης 4, Κολιόπουλος 2, Γεωργούσης 10, Κίτσιος Δ. 12 (4), Σαμπάνης 2, Αλεξόπουλος 16.

Αναγέννηση Κ.-Ολυμπιάδα '96 55-72

Εκάλη - Ν. Μάκρη 42-63

Ρεπό: Φίλιππος

Η βαθμολογία (σε 29 αγώνες): ΔΑΣΑΛ 51, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 50, Αναγέννηση Π. 50, Δάφνη Δαφνίου 45, Ολυμπιάδα 96 45, Ηλιούπολη 42, Κουκουβάουνες 41, Φίλιππος 41, Ν. Μάκρη 41, Πεύκη 39, Βριλήσσια 38, Αχιλλέας 35, Κυψελιακός 33, Αναγέννηση Κ. 31, Εκάλη 27.

Η επόμενη αγωνιστική (30η 28/05): Βριλήσσια-Αναγέννηση Κ., ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Κυψελιακός, Ολυμπιάδα '96-Πεύκη, Δάφνη Δαφνίου-ΔΑΣΑΛ, Ηλιούπολη-Εκάλη, Ν. Μάκρη-Φίλιππος, Αχιλλέας-Κουκουβάουνες.
Steryios
Οι μάγκες της ΦΕΑ!
Πέρσι τον Μάιο, αναλαμβάνοντας την γυναικεία ομάδα της ΦΕΑ μου προτάθηκε να αναλάβω και το αντρικό τμήμα της ομάδας καθώς η ενιαία φιλοσοφία και λειτουργία ήταν το ζητούμενο για όλα τα τμήματα του συλλόγου. Υπήρχε η πεποίθηση ότι το αντρικό είναι μια αδύνατη ομάδα, η οποία θα προσπαθούσε να παραμείνει στη κατηγορία, όπως είχε κάνει και τη προηγούμενη χρονιά. Οι παίκτες δεν έπαιρναν χρήματα, άρα δεν ήταν υποχρεωμένοι να προπονούνται συστηματικά, ότι και αν αυτό μπορούσε να σημαίνει αγωνιστικά…

Όπως είναι φυσικό, δεν μου άρεσε καθόλου η ιδέα του να αναλάβω ένα τμήμα με τόσο ερασιτεχνική λειτουργία. Έχω μάθει πολύ διαφορετικά και πίστεψα ότι με τέτοιες συνθήκες δεν θα μπορούσα να δουλέψω όπως ξέρω, ώστε να έρθουν και τα ανάλογα αποτελέσματα. Έτσι λοιπόν ενημέρωσα τους ανθρώπους ότι θα δουλέψουμε στη μεταβατική περίοδο και εκεί θα αποφασίσουμε τι θα κάνουμε.

Όμως από την πρώτη προπόνηση κατάλαβα ότι αυτή η ομάδα έχει μεγάλες δυνατότητες, αρκεί τα παιδιά να το πιστέψουν αυτό! Σε κάθε προπόνηση μου δινόταν η ευκαιρία να διακρίνω καινούρια πράγματα στους παίκτες και το πιο σημαντικό, να διαπιστώνω τα τεράστια περιθώρια βελτίωσης που είχαν όλοι, ακόμα και οι μεγάλοι σε ηλικία…
Η προετοιμασία ήταν ικανοποιητική, χωρίς φυσικά να μπορούμε να δουλέψουμε όπως ακριβώς ήθελα, αφού οι υποχρεώσεις κάποιων παιδιών δεν τους επέτρεπαν να έχουν και την καλύτερη συνέπεια στις προπονήσεις. Τα πρώτα φιλικά ήταν καλά, όχι όμως στο επίπεδο που εγώ επιθυμούσα. Όμως ο αγώνας του κυπέλλου με το Γαλάτσι και ο διασυρμός μας με -20 πόντους, ήταν ότι καλύτερο (!) μας συνέβη! Εκεί, μέσα στα αποδυτήρια του Γαλατσίου, αμέσως μετά το παιχνίδι, όλοι κατάλαβαν ότι ή θα ανεβάσουμε το επίπεδο μας στα πάντα ή καλύτερα να τα παρατήσουμε. Νομίζω ότι εκείνη τη μέρα όλοι αποφάσισαν να κάνουν παραπάνω θυσίες για την ομάδα και να προσπαθήσουν περισσότερο. Από την επόμενη προπόνηση ήταν καθημερινά 14 άτομα στο γήπεδο , που πάλευαν σε κάθε φάση!!! Όλα πλέον είχαν αλλάξει…

Το πρωτάθλημα ξεκίνησε, οι εμφανίσεις ήταν καλές και γίνονταν καλύτερες από Πέμπτη σε Πέμπτη! Η ήττα στην έδρα μας από τον ΔΑΣΑΛ ήταν η τελευταία, για να αρχίσει ένα τρομερό σερί 17 νικών, με αποκορύφωμα οι νίκες μας μέσα στο ΔΑΣΑΛ και τα Πετράλωνα που σφράγισαν την άνοδο στην Α' κατηγορία! Μια άνοδο που κανείς δεν φανταζόταν ότι μπορούσε να επιτευχθεί, όμως εμείς το πιστέψαμε και σιωπηλά πηγαίναμε προς τον στόχο μας, παιχνίδι-παιχνίδι…
Το μεγαλύτερο μερίδιο ανήκει στους παίκτες. Είχαν μεγάλη ψυχή, πολύ πάθος και πίστη για την ομάδα και η προσωπικότητά τους φάνηκε στα δύσκολα παιχνίδια! Ακόμα και τα παιδιά που δεν έπαιζαν πολύ, βοηθούσαν πάρα πολύ την ομάδα, με τον τρόπο που έκαναν προπόνηση ή με τη συμπεριφορά τους στο πάγκο!
Προσωπικά νιώθω την ανάγκη να ευχαριστήσω όλους τους παίκτες μου για την άψογη συνεργασία και την ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ χρονιά που είχαμε! Επίσης να ευχαριστήσω τον συνεργάτη μου Γιώργο Αντωνιάδη για την προσφορά του, καθώς και τον έφορο της ομάδας Γιάννη Αντωνιάδη για την παρουσία του δίπλα μας.

Δεν ξέρω ποια θα είναι η επόμενη μέρα του τμήματος. Δεν ξέρω καν αν θα είμαι και του χρόνου στο τιμόνι της ομάδας, όμως τέτοιες χρονιές μένουν αξέχαστες και είναι σημαντικές, πρώτα συναισθηματικά και ύστερα μπασκετικά!
Τελικά, για ακόμα μια φορά κατάλαβα ότι αν πιστεύεις σε αυτό που κάνεις και δουλεύεις με όλο σου τον εαυτό, είναι πολύ δύσκολο να αποτύχεις! ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ!

Μάγκες, σας ευχαριστώ πολύ! Είστε άξιοι πρώτα ως άνθρωποι και ύστερα ως παίκτες!

Μάριος Δεσποτάκης
Basketball Coach

Basket lover
QUOTE(Steryios @ May 25 2009, 19:35 ) *
Οι μάγκες της ΦΕΑ!
Πέρσι τον Μάιο, αναλαμβάνοντας την γυναικεία ομάδα της ΦΕΑ μου προτάθηκε να αναλάβω και το αντρικό τμήμα της ομάδας καθώς η ενιαία φιλοσοφία και λειτουργία ήταν το ζητούμενο για όλα τα τμήματα του συλλόγου. Υπήρχε η πεποίθηση ότι το αντρικό είναι μια αδύνατη ομάδα, η οποία θα προσπαθούσε να παραμείνει στη κατηγορία, όπως είχε κάνει και τη προηγούμενη χρονιά. Οι παίκτες δεν έπαιρναν χρήματα, άρα δεν ήταν υποχρεωμένοι να προπονούνται συστηματικά, ότι και αν αυτό μπορούσε να σημαίνει αγωνιστικά…

Όπως είναι φυσικό, δεν μου άρεσε καθόλου η ιδέα του να αναλάβω ένα τμήμα με τόσο ερασιτεχνική λειτουργία. Έχω μάθει πολύ διαφορετικά και πίστεψα ότι με τέτοιες συνθήκες δεν θα μπορούσα να δουλέψω όπως ξέρω, ώστε να έρθουν και τα ανάλογα αποτελέσματα. Έτσι λοιπόν ενημέρωσα τους ανθρώπους ότι θα δουλέψουμε στη μεταβατική περίοδο και εκεί θα αποφασίσουμε τι θα κάνουμε.

Όμως από την πρώτη προπόνηση κατάλαβα ότι αυτή η ομάδα έχει μεγάλες δυνατότητες, αρκεί τα παιδιά να το πιστέψουν αυτό! Σε κάθε προπόνηση μου δινόταν η ευκαιρία να διακρίνω καινούρια πράγματα στους παίκτες και το πιο σημαντικό, να διαπιστώνω τα τεράστια περιθώρια βελτίωσης που είχαν όλοι, ακόμα και οι μεγάλοι σε ηλικία…
Η προετοιμασία ήταν ικανοποιητική, χωρίς φυσικά να μπορούμε να δουλέψουμε όπως ακριβώς ήθελα, αφού οι υποχρεώσεις κάποιων παιδιών δεν τους επέτρεπαν να έχουν και την καλύτερη συνέπεια στις προπονήσεις. Τα πρώτα φιλικά ήταν καλά, όχι όμως στο επίπεδο που εγώ επιθυμούσα. Όμως ο αγώνας του κυπέλλου με το Γαλάτσι και ο διασυρμός μας με -20 πόντους, ήταν ότι καλύτερο (!) μας συνέβη! Εκεί, μέσα στα αποδυτήρια του Γαλατσίου, αμέσως μετά το παιχνίδι, όλοι κατάλαβαν ότι ή θα ανεβάσουμε το επίπεδο μας στα πάντα ή καλύτερα να τα παρατήσουμε. Νομίζω ότι εκείνη τη μέρα όλοι αποφάσισαν να κάνουν παραπάνω θυσίες για την ομάδα και να προσπαθήσουν περισσότερο. Από την επόμενη προπόνηση ήταν καθημερινά 14 άτομα στο γήπεδο , που πάλευαν σε κάθε φάση!!! Όλα πλέον είχαν αλλάξει…

Το πρωτάθλημα ξεκίνησε, οι εμφανίσεις ήταν καλές και γίνονταν καλύτερες από Πέμπτη σε Πέμπτη! Η ήττα στην έδρα μας από τον ΔΑΣΑΛ ήταν η τελευταία, για να αρχίσει ένα τρομερό σερί 17 νικών, με αποκορύφωμα οι νίκες μας μέσα στο ΔΑΣΑΛ και τα Πετράλωνα που σφράγισαν την άνοδο στην Α' κατηγορία! Μια άνοδο που κανείς δεν φανταζόταν ότι μπορούσε να επιτευχθεί, όμως εμείς το πιστέψαμε και σιωπηλά πηγαίναμε προς τον στόχο μας, παιχνίδι-παιχνίδι…
Το μεγαλύτερο μερίδιο ανήκει στους παίκτες. Είχαν μεγάλη ψυχή, πολύ πάθος και πίστη για την ομάδα και η προσωπικότητά τους φάνηκε στα δύσκολα παιχνίδια! Ακόμα και τα παιδιά που δεν έπαιζαν πολύ, βοηθούσαν πάρα πολύ την ομάδα, με τον τρόπο που έκαναν προπόνηση ή με τη συμπεριφορά τους στο πάγκο!
Προσωπικά νιώθω την ανάγκη να ευχαριστήσω όλους τους παίκτες μου για την άψογη συνεργασία και την ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ χρονιά που είχαμε! Επίσης να ευχαριστήσω τον συνεργάτη μου Γιώργο Αντωνιάδη για την προσφορά του, καθώς και τον έφορο της ομάδας Γιάννη Αντωνιάδη για την παρουσία του δίπλα μας.

Δεν ξέρω ποια θα είναι η επόμενη μέρα του τμήματος. Δεν ξέρω καν αν θα είμαι και του χρόνου στο τιμόνι της ομάδας, όμως τέτοιες χρονιές μένουν αξέχαστες και είναι σημαντικές, πρώτα συναισθηματικά και ύστερα μπασκετικά!
Τελικά, για ακόμα μια φορά κατάλαβα ότι αν πιστεύεις σε αυτό που κάνεις και δουλεύεις με όλο σου τον εαυτό, είναι πολύ δύσκολο να αποτύχεις! ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ!

Μάγκες, σας ευχαριστώ πολύ! Είστε άξιοι πρώτα ως άνθρωποι και ύστερα ως παίκτες!

Μάριος Δεσποτάκης
Basketball Coach


Φοβερό άρθρο από έναν κορυφαίο και καταξιωμένο προπονητή!
Το σημαντικό δεν είναι μόνο να κάνεις επιτυχίες, αλλά να αναγνωρίζεις και να σέβεσαι.

Εύστοχος τιτλος ''Οι μάγκες της ΦΕΑ''. Είναι όλη η αληθεια!!!
Aro gia panta Fea
QUOTE(Basket lover @ May 25 2009, 21:53 ) *
Φοβερό άρθρο από έναν κορυφαίο και καταξιωμένο προπονητή!
Το σημαντικό δεν είναι μόνο να κάνεις επιτυχίες, αλλά να αναγνωρίζεις και να σέβεσαι.

Εύστοχος τιτλος ''Οι μάγκες της ΦΕΑ''. Είναι όλη η αληθεια!!!




μπραβο και στα παιδια και στο κ.Δεσποτακη γιατι ειστε ολοι μαγκες!!
Basket lover
Γιατί τόση νέκρα ρε παιδιά;

Τι γίνεται με τη ΦΕΑ;

Δεν ακούμε τιποτα...
KOKO
QUOTE(Basket lover @ Jun 6 2009, 01:53 ) *
Γιατί τόση νέκρα ρε παιδιά;

Τι γίνεται με τη ΦΕΑ;

Δεν ακούμε τιποτα...

Ιδωμεν.......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.