Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Basket lover
QUOTE(Steryios @ Jan 16 2009, 09:22 ) *
Θρίαμβος θα ήταν αν έληγε το παιχνίδι με 20 πόντους διαφορά.Τώρα ήταν απλά νίκη η οποία μάλιστα στα τελευταία 4 λεπτά δεν απείχε και πολύ από την ήττα.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η εμφάνιση του Ρομωσιού ο οποίος αν και τέθηκε εκτός αγώνα από πολύ νωρίς (άνοιξε το σαγόνι του μετά από σύγκρουση-προσωπική εκτίμηση ότι έπρεπε να πάει να κάνει 2-3 ράμματα),επανήλθε στο πιο κρίσιμο σημείο και ήταν αυτός που με το πάθος του και τα κρίσιμα καλάθια του έδωσε το έναυσμα για τη μεγάλη διαφορά που πήραμε.
ΚΩΣΤΑ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ...η κορούλα σου είναι πανέμορφη!!!

Πριν αρχίσει το πρωτάθλημα θυμάμαι που όλοι έλεγαν οτι η ΦΕΑ, με ελάχιστο μπάτζετ, είναι υποψήφια για να πέσει κατηγορία και άλλα τέτοια... Έτσι λοιπόν όταν η ομάδα κάνει τέτοια πορεία, μόνο σαν θρίαμβο μπορεί να χαρακτηριστεί κάθε μεγάλη νίκη που κάνει! 41.gif

Τι έχεις να πεις για την εξέδρα; Δεν φτιάξαμε φοβερή ατμόσφαιρα; 69.gif

Steryios
QUOTE(Basket lover @ Jan 16 2009, 10:40 ) *
Πριν αρχίσει το πρωτάθλημα θυμάμαι που όλοι έλεγαν οτι η ΦΕΑ, με ελάχιστο μπάτζετ, είναι υποψήφια για να πέσει κατηγορία και άλλα τέτοια... Έτσι λοιπόν όταν η ομάδα κάνει τέτοια πορεία, μόνο σαν θρίαμβο μπορεί να χαρακτηριστεί κάθε μεγάλη νίκη που κάνει! 41.gif

Τι έχεις να πεις για την εξέδρα; Δεν φτιάξαμε φοβερή ατμόσφαιρα; 69.gif

Όντως η εξέδρα και η ατμόσφαιρα που υπήρχε χθες στο γήπεδο ήταν καταπληκτικές.Αν κάθε φορά το γήπεδο είναι τόσο πολύ γεμάτο τότε δε νομίζω ότι θα ξαναχάσουμε εντός φέτος.
Το μπάτζετ της ομάδας δεν είναι ελάχιστο,είναι μηδαμινό.Παίχτες όπως ο Ρομωσιός, ο Πράς,ο Τσακίρης,οι Μαστρακούληδες που είναι όλοι παλιές καραβάνες στην ομάδα,αλλά και οι περισσότεροι,θα μπορούσαν εύκολα να παίρνουν τουλάχιστον τις βενζίνες τους(κάποιοι είμαστε και παντρεμένοι με παιδιά)ως οδοιπορικά,αντιθέτως μάλιστα βάζουν και από την τσέπη τους(θέλουμε ασφαλώς και το κάνουμε),όποτε χρειαστεί.Το μόνο που μένει να κρατήσουμε λοιπόν είναι η λατρεία μας για το μπάσκετ και η πολύ ''επαγγελματική'' δουλειά που γίνεται φέτος μετά από πολλά χρόνια!!!
Basket lover
QUOTE(Steryios @ Jan 16 2009, 11:05 ) *
Όντως η εξέδρα και η ατμόσφαιρα που υπήρχε χθες στο γήπεδο ήταν καταπληκτικές.Αν κάθε φορά το γήπεδο είναι τόσο πολύ γεμάτο τότε δε νομίζω ότι θα ξαναχάσουμε εντός φέτος.
Το μπάτζετ της ομάδας δεν είναι ελάχιστο,είναι μηδαμινό.Παίχτες όπως ο Ρομωσιός, ο Πράς,ο Τσακίρης,οι Μαστρακούληδες που είναι όλοι παλιές καραβάνες στην ομάδα,αλλά και οι περισσότεροι,θα μπορούσαν εύκολα να παίρνουν τουλάχιστον τις βενζίνες τους(κάποιοι είμαστε και παντρεμένοι με παιδιά)ως οδοιπορικά,αντιθέτως μάλιστα βάζουν και από την τσέπη τους(θέλουμε ασφαλώς και το κάνουμε),όποτε χρειαστεί.Το μόνο που μένει να κρατήσουμε λοιπόν είναι η λατρεία μας για το μπάσκετ και η πολύ ''επαγγελματική'' δουλειά που γίνεται φέτος μετά από πολλά χρόνια!!!

Στέργιε, με αυτά που μου λες νομίζω ότι σας αξίζουν ακόμα περισσότερα συγχαρητήρια! 41.gif

Συνεχίστε αυτό που κάνετε, εμείς θα είμαστε εκεί!
gabriel1981
QUOTE(Basket lover @ Jan 16 2009, 11:33 ) *
Στέργιε, με αυτά που μου λες νομίζω ότι σας αξίζουν ακόμα περισσότερα συγχαρητήρια! 41.gif

Συνεχίστε αυτό που κάνετε, εμείς θα είμαστε εκεί!



Συγχαρητήρια και απο μένα στη ΦΕΑ για τη μεγάλη νίκη της, αφου τα Πετράλωνα είναι μια πολυ δυνατή ομάδα.

Ο ΔΑΣΑΛ επικράτησε με 30 πόντους διαφορά επι της Ν.Μάκρης χθες βράδυ..
dm_7
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 65-84
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 39-49
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 68-80
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 52-64
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 77-49
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 63-56
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 59-68



Τελικά μήπως φταίω εγώ που δεν πάμε καλά φέτος??? Όσες φορές έχω χάσει ματς έχουμε κερδίσει!!!! Αποχή στο εξής μπας κ σταυρώσουμε καμιά νίκη....

Υ.Γ. Ο Λαδικός είναι μεγάλο νούμερο!!!! (στο είπα ότι θα το πληρώσεις... κ που 'σαι ακόμα!!!!!)
assistant
Ημουν κι εγω χθες στη Φιλαδελφεια και μου αρεσε πολυ ο Ατταλος,καμια σχεση με τη γνωμη που ειχα σχηματισει και εκφρασει στην αρχη της χρονιας.Θα παλεψουν μεχρι τελους με τα Πετραλωνα για την προνομιουχο 2η θεση.Ενα μπραβο και στον κοσμο του Ατταλου που εσπρωξε την ομαδα του στη νικη και μου εμοιασε εστω και λιγακι με τον δικο μας............

Ευκολη νικη για μας μετα απο καιρο επι του Κυψελιακου και παμε την αλλη βδομαδα χωρις καθολου αγχος στη γειτονικη μας Φιλαδελφεια να βγαλουμε το λαδι στα παιδια του Ατταλου που θελουν τη νικη επιτακτικα για να συνεχισουν να κυνηγανε ανοδο.
KOKO
QUOTE(assistant @ Jan 16 2009, 10:15 ) *
Ημουν κι εγω χθες στη Φιλαδελφεια και μου αρεσε πολυ ο Ατταλος,καμια σχεση με τη γνωμη που ειχα σχηματισει και εκφρασει στην αρχη της χρονιας.Θα παλεψουν μεχρι τελους με τα Πετραλωνα για την προνομιουχο 2η θεση.Ενα μπραβο και στον κοσμο του Ατταλου που εσπρωξε την ομαδα του στη νικη και μου εμοιασε εστω και λιγακι με τον δικο μας............

Ευκολη νικη για μας μετα απο καιρο επι του Κυψελιακου και παμε την αλλη βδομαδα χωρις καθολου αγχος στη γειτονικη μας Φιλαδελφεια να βγαλουμε το λαδι στα παιδια του Ατταλου που θελουν τη νικη επιτακτικα για να συνεχισουν να κυνηγανε ανοδο.

Το λαδι να ειναι μονο για τιγανη και οχι αυτοκινητου.Καλη προετοιμασια να εχετε και η ΦΕΑ οχι ο Αταλλος στοχο εχει να παιζει καλο μπασκετ και οχι η ανοδο.Ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια!

Εκτος απο τη νικη της ομαδας μου θα ηθελα να ευχαριστησω δημοσια μεσω του forum τους συμπαικτες μου για τη φροντιδα τους και το ενδιαφερον τους στον τραυματισμο μου!!Να ειστε παντα καλα!!
Steryios
16/01/2009 (14:40)

Φίλιππος-Αχιλλέας 63-56 (30-40)
Διαιτητές: Στρέμπας-Πετρόπουλος
Φίλιππος (Κουστένης): Τσιμπέρης, Καραγιαννιώτης 10 (1), Κατσιαμπής 4, Κοντάκης 10 (2), Μπούκουρας, Κιαχόπουλος 21 (2), Δημητρακόπουλος, Γιαννόπουλος 6, Ζυγούρης 5 (1), Μπατιστάκης, Χαραλαμπόπουλος, Μαντζιώρης 7
Αχιλλέας (Δρούμπαλης): Σταφιλάς 9, Καλαϊτζόγλου 3 (1), Παναγούλιας 2, Περρής 9, Αντωνίου 14 (2), Μπελεγρής 4, Καψής 5 (1), Παράσχος, Κλεάνθους 10 (1), Κοχλιδάκης, Μπουρούνης

Βριλήσσια-Ολυμπιάδα 96 39-49 (17-28)
Διαιτητές: Κουνάνης-Καλογερόπουλος
Βριλήσσια (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος Ι. 2, Σκλαβούνος 3 (1), Τριανταφύλλης 5, Παπαθεοδώρου 4, Νταούντ, Σγουρίτσας 17, Τσιτσιλίδης, Κολιόπουλος 1, Γεωργούσης, Κίτσιος Δ. 1, Αλεξόπουλος 6
Ολυμπιάδα 96 (Γκόφας): Τσίκληρας 2, Θάνος 2, Φουντάς, Μιχάλης 17 (1), Κριεκούκης 2, Τσολιάκος 6 (2), Κουτούκης 2, Πίσκουλης 8, Δαμκαλής 6, Κωνσταντόπουλος 4

Πεύκη-Ηλιούπολη 52-64 (22-33)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Θεοδωρόπουλος
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης 8, Ζυγούρης 4 (1), Χασαπόπουλος 3 (1), Αρβανίτης, Παπαιωάννου 4, Κανλής, Πιτσινός 12 (1), Γκαρίλας 3, Μπαρλάς 3, Βελισσαράκος 3 (1), Παπαδόπουλος 7, Τάγαρης 5
Ηλιούπολη (Ρουμελιώτης): Τσοπόκης 14 (2), Κολομβούνης 11, Σβαρδάγκαλος 14 (1), Ρούσσος 7 (1), Μπίρμπας 2, Καρδάρης 3, Τσόγκας 4, Χαλκιάς 4, Κώνστας, Γαρούφης 5, Μπαλτάς

ΔΑΣΑΛ-Ν. Μάκρη 77-49 (38-20)
Διαιτητές: Μαγκουνής-Τσάτσης
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Μπάτος 27 (6), Βάνας 4, Καραγρηγορίου 16 (4), Δημόπουλος 1, Αρτεμάκης 6, Δήμας 11 (1), Αντωνίου 6, Φραγκούλης 6, Ντιφαντής, Βελτίστας
Ν. Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 6, Κουσάσης 1, Δημογέροντας 2, Παγόπουλος 5, Μπούσουλας 14 (1), Αναματερός 4, Μπάστας 9 (1), Δούβρος 4, Μπούτσης 4

Αναγέννηση Κ.-Δάφνη Δαφνίου 65-84 (32-32)
Διαιτητές: Σέρρας Πλ.-Βασσάλος
Αναγέννηση Κ. (Καλαμάρας): Τατάκης 9 (1), Συριανός 10 (2), Γιαννούσης 10 (2), Καλιαμβάκος 8, Βαξεβανίδης 5, Γρηγορόπουλος 4, Καρνέσης 4, Ζεϊμέλ Χότζα 2, Μάκος 10 (1), Μπότσης 2, Αντωνέας 1
Δάφνη Δαφνίου (Μαρίνος): Ράλλιος, Μαούνης 7, Σέχου, Μήλιος 4, Γάριος 10 (3), Παπαθεοδώρου 23, Τασούλας 15, Νικολετάκης 4, Βλάσσης 11, Βαμβακίδης 10 (1)

ΦΕΑ Ν.Φ/Ν.Χ.-Αναγέννηση Π. 68-59 (33-24)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Διμπινούδης
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. (Δεσποτάκης): Αναγνωστόπουλος, Ρωμοσιός 12, Βιδάκης 8 (1), Τσακίρης 21 (1), Αθανασόπουλος 2, Πρας 18 (1), Αναστασόπουλος 2, Μαστρακούλης 5 (1)
Αναγέννηση Π. (Δρουμπούκης): Αρβανιταντώνης 6, Γκόφας 2, Περγαντής Γ. 16 (1), Καταραχιάς 4, Αλτσαντζής 14 (2), Τσατσάνης 4, Κονδύλης 5 (1), Περγαντής Κ. 4, Οικονόμου, Γιαννακαράς 3

Κυψελιακός-Κουκουβάουνες 68-80 36-43
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος-Χριστίδης
Κυψελιακός (Σοφρωνιάδης): Γιαμπάνης 5 (1), Κασκάνης 21 (5), Γκούντης Θ. 1, Γκούντης Ι. 9, Αθανασιάδης, Καλικούρδης 14, Παντελεάκης, Λαγουδάκος, Οικονόμου 11 (3), Βαρούχας 7 (1), Ράλλης, Μαρκόπουλος
Κουκουβάουνες (Ανδριόπουλος): Ζερβόπουλος 2, Παπαδόπουλος Π. 5 (1), Στάμος 9 (1), Παπαδόπουλος Σ. 26, Κόκκαλης 12, Παπαβασιλείου, Χανιώτης 4, Μπάτσαρης, Γραμμένος, Τσενές 2, Σουλιώτης, Λαδικός 18 (4)

Ρεπό: Εκάλη

Η βαθμολογία (σε 13 αγώνες): ΔΑΣΑΛ 24, Αναγέννηση Π. 24, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 21, Ολυμπιάδα 96 20, Ηλιούπολη 20, Ν. Μάκρη 19, Δάφνη Δαφνίου 19, Πεύκη 19, Φίλιππος 19, Κουκουβάουνες 18, Βριλήσσια 15, Κυψελιακός 15, Αχιλλέας 15, Αναγέννηση Κ. 13, Εκάλη 12.

Η επόμενη αγωνιστική (14η 22/01): Ολυμπιάδα 96-Αναγέννηση Κ., Βριλήσσια-Κυψελιακός, Δάφνη Δαφνίου-Πεύκη, Ηλιούπολη-ΔΑΣΑΛ, Ν. Μάκρη-Εκάλη, Αχιλλέας-Αναγέννηση Π., ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Κουκουβάουνες.
Ρεπό: Φίλιππος.

πηγή:basketForum.gr
top_thanos_90
δίκαιη νίκη χθες για την ΦΕΑ
κακό παιχνίδι απο την ομάδα μου
σίγουρα βέβαια δεν χάθηκε τίποτα
και πολλά συγχαρητήρια στ ομάδα της ΦΕΑ κ για την ατμόσφαιρα που υπήρχε στ γήπεδο
KOKO
Εμαθα κατι δυσαρεστο για τον Κριτουλη του ΔΑΣΑΛ!Εαν ειναι αληθεια ειναι πληγμα για την ομαδα του φιλου μου του Ακη και του ευχομαι περαστικα!Εαν καποιος ξερει λεπτομερειες ας μου πει οπως και να του μεταβιβασει τα περαστικα μου!
Steryios
Το basket forum είναι ένας διαδικτυακός χώρος που λογικά δημιουργήθηκε για λόγους ψυχαγωγικούς, επικοινωνιακούς και σίγουρα μπασκετικούς. Παρότι δεν είμαι χρήστης του συγκεκριμένου forum και το χρησιμοποιώ μόνο για να μαθαίνω τα αποτελέσματα κάθε Κυριακή απόγευμα για το γυναικείο και κάθε Πέμπτη βράδυ για το ανδρικό, πληροφορήθηκα ότι έγιναν αναφορές στο πρόσωπο μου κι έτσι παρά τον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο που διαθέτω, αφιέρωσα κάποιες ώρες για να το εξερευνήσω σε βάθος…

Το σκάλισα αρκετά, πήγα σε συζητήσεις προηγούμενων μηνών, σε ανδρικά και γυναικεία θέματα και κατέληξα στα εξής:
Υπάρχουν 3 κατηγορίες χρηστών:
Στη πρώτη είναι αυτοί που επώνυμα λένε τις απόψεις τους, έχοντας το θάρρος της γνώμης τους. Είναι αξιόπιστοι, υπεύθυνοι γι αυτά που λένε, άσχετα με το αν συμφωνούν κάποιοι ή όχι μαζί τους. Αυτοί κάνουν σωστή χρήση του forum.
Στη δεύτερη κατηγορία είναι αυτοί που χρησιμοποιούν ψευδώνυμο, αλλά συμμετέχουν στο forum για τους λόγους που οι δημιουργοί του το έφτιαξαν. Δηλαδή για να περνούν κάποιες ευχάριστες στιγμές συζητώντας με φίλους, ανταλλάσοντας σοβαρές απόψεις κτλ. Και αυτοί κάνουν σωστή χρήση του forum.
Υπάρχει και μια τρίτη κατηγορία χρηστών η οποία με περίσσια δειλία και με όπλο την ‘’ανωνυμία’’ χρησιμοποιεί τον χώρο αυτό για να βγάλει τα απωθημένα της. Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις έχουμε να κάνουμε με ‘’αδικημένες’’ παίκτριες, losers προπονητές, γενικά κακής νοοτροπίας προσωπικότητες του χώρου, που επειδή δεν έχουν το θάρρος να πουν επώνυμα κάτι, στο basket forum βρίσκουν ‘’στέγη’’...

Επίσης είδα τεράστια διαφορά στο επίπεδο συζητήσεων αντρικού και γυναικείου. Στο αντρικό, ακόμα και οι έντονες συζητήσεις έχουν ένα επίπεδο, δεν διαρκούν πολύ και συχνά βγάζουν αρκετό γέλιο κλείνοντας ευχάριστα μια κόντρα! Στους γυναικείους καυγάδες συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Δεν υπάρχει κανένα επίπεδο, αντίθετα βλέπεις κατινιά, μίσος και φυσικά αν δεν έχεις εμπειρία μόνο αηδία και απογοήτευση μπορεί να σου προκαλέσει αυτό.
Προσωπικά γνωρίζω πολύ καλά ότι η πορεία μου μέχρι τώρα έχει ενοχλήσει πολλούς και πολλές, όμως αλίμονο αν επηρεαζόμουν από τις κακοπροαίρετες κριτικές! Είναι αλήθεια ότι κοντραρίστηκα με πολλά ‘’κατεστημένα’’ στο χώρο του γυναικείου μπάσκετ μέχρι σήμερα και το ότι βγήκα αλώβητος και τελικά δικαιώθηκα, πείραξε αρκετούς. Δεν υπάρχει λοιπόν τίποτα που να μπορεί να με επηρεάσει, που να μου δημιουργήσει πρόβλημα και που θα μπορούσε να με απογοητεύσει. Κάθε προσπάθεια λασπολογίας μάλλον είναι χαμένος χρόνος, δεν μπορεί καν να με αγγίξει . Φυσικά και τώρα, όπως και στο παρελθόν, ο χρόνος θα είναι και πάλι ο μεγαλύτερος κριτής για όλους.

Τελειώνοντας θα ήθελα να πω ότι δημιούργησα το προσωπικό μου site για να λέω ΕΠΩΝΥΜΑ τη γνώμη μου, τις απόψεις μου και τις σκέψεις μου. Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν το περίμενα, αλλά μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας του site μου μιλάω σχεδόν καθημερινά με άλλους προπονητές, παίκτες, παίκτριες, ακόμα και 3-4 παράγοντες και πραγματικά είναι κάτι ενδιαφέρον, υγειές και ιδιαίτερα εποικοδομητικό, το οποίο γίνεται επώνυμα και φυσικά για τον σωστό λόγο .
Έτσι λοιπόν, αυτή ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που ασχολήθηκα με το basket forum καθώς σίγουρα δεν έχω να του προσφέρω και δεν έχει να μου προσφέρει απολύτως τίποτα!

Δεσποτάκης Μάριος
Basketball Coach

Steryios
QUOTE(Steryios @ Jan 21 2009, 09:52 ) *
Το basket forum είναι ένας διαδικτυακός χώρος που λογικά δημιουργήθηκε για λόγους ψυχαγωγικούς, επικοινωνιακούς και σίγουρα μπασκετικούς. Παρότι δεν είμαι χρήστης του συγκεκριμένου forum και το χρησιμοποιώ μόνο για να μαθαίνω τα αποτελέσματα κάθε Κυριακή απόγευμα για το γυναικείο και κάθε Πέμπτη βράδυ για το ανδρικό, πληροφορήθηκα ότι έγιναν αναφορές στο πρόσωπο μου κι έτσι παρά τον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο που διαθέτω, αφιέρωσα κάποιες ώρες για να το εξερευνήσω σε βάθος…

Το σκάλισα αρκετά, πήγα σε συζητήσεις προηγούμενων μηνών, σε ανδρικά και γυναικεία θέματα και κατέληξα στα εξής:
Υπάρχουν 3 κατηγορίες χρηστών:
Στη πρώτη είναι αυτοί που επώνυμα λένε τις απόψεις τους, έχοντας το θάρρος της γνώμης τους. Είναι αξιόπιστοι, υπεύθυνοι γι αυτά που λένε, άσχετα με το αν συμφωνούν κάποιοι ή όχι μαζί τους. Αυτοί κάνουν σωστή χρήση του forum.
Στη δεύτερη κατηγορία είναι αυτοί που χρησιμοποιούν ψευδώνυμο, αλλά συμμετέχουν στο forum για τους λόγους που οι δημιουργοί του το έφτιαξαν. Δηλαδή για να περνούν κάποιες ευχάριστες στιγμές συζητώντας με φίλους, ανταλλάσοντας σοβαρές απόψεις κτλ. Και αυτοί κάνουν σωστή χρήση του forum.
Υπάρχει και μια τρίτη κατηγορία χρηστών η οποία με περίσσια δειλία και με όπλο την ‘’ανωνυμία’’ χρησιμοποιεί τον χώρο αυτό για να βγάλει τα απωθημένα της. Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις έχουμε να κάνουμε με ‘’αδικημένες’’ παίκτριες, losers προπονητές, γενικά κακής νοοτροπίας προσωπικότητες του χώρου, που επειδή δεν έχουν το θάρρος να πουν επώνυμα κάτι, στο basket forum βρίσκουν ‘’στέγη’’...

Επίσης είδα τεράστια διαφορά στο επίπεδο συζητήσεων αντρικού και γυναικείου. Στο αντρικό, ακόμα και οι έντονες συζητήσεις έχουν ένα επίπεδο, δεν διαρκούν πολύ και συχνά βγάζουν αρκετό γέλιο κλείνοντας ευχάριστα μια κόντρα! Στους γυναικείους καυγάδες συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Δεν υπάρχει κανένα επίπεδο, αντίθετα βλέπεις κατινιά, μίσος και φυσικά αν δεν έχεις εμπειρία μόνο αηδία και απογοήτευση μπορεί να σου προκαλέσει αυτό.
Προσωπικά γνωρίζω πολύ καλά ότι η πορεία μου μέχρι τώρα έχει ενοχλήσει πολλούς και πολλές, όμως αλίμονο αν επηρεαζόμουν από τις κακοπροαίρετες κριτικές! Είναι αλήθεια ότι κοντραρίστηκα με πολλά ‘’κατεστημένα’’ στο χώρο του γυναικείου μπάσκετ μέχρι σήμερα και το ότι βγήκα αλώβητος και τελικά δικαιώθηκα, πείραξε αρκετούς. Δεν υπάρχει λοιπόν τίποτα που να μπορεί να με επηρεάσει, που να μου δημιουργήσει πρόβλημα και που θα μπορούσε να με απογοητεύσει. Κάθε προσπάθεια λασπολογίας μάλλον είναι χαμένος χρόνος, δεν μπορεί καν να με αγγίξει . Φυσικά και τώρα, όπως και στο παρελθόν, ο χρόνος θα είναι και πάλι ο μεγαλύτερος κριτής για όλους.

Τελειώνοντας θα ήθελα να πω ότι δημιούργησα το προσωπικό μου site για να λέω ΕΠΩΝΥΜΑ τη γνώμη μου, τις απόψεις μου και τις σκέψεις μου. Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν το περίμενα, αλλά μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας του site μου μιλάω σχεδόν καθημερινά με άλλους προπονητές, παίκτες, παίκτριες, ακόμα και 3-4 παράγοντες και πραγματικά είναι κάτι ενδιαφέρον, υγειές και ιδιαίτερα εποικοδομητικό, το οποίο γίνεται επώνυμα και φυσικά για τον σωστό λόγο .
Έτσι λοιπόν, αυτή ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που ασχολήθηκα με το basket forum καθώς σίγουρα δεν έχω να του προσφέρω και δεν έχει να μου προσφέρει απολύτως τίποτα!

Δεσποτάκης Μάριος
Basketball Coach

To παρόν κείμενο δημοσιεύτηκε στην προσωπική ιστοσελίδα του προπονητή της ΦΕΑ...www.despotakis.gr
KOKO
QUOTE(Steryios @ Jan 21 2009, 05:52 ) *
Το basket forum είναι ένας διαδικτυακός χώρος που λογικά δημιουργήθηκε για λόγους ψυχαγωγικούς, επικοινωνιακούς και σίγουρα μπασκετικούς. Παρότι δεν είμαι χρήστης του συγκεκριμένου forum και το χρησιμοποιώ μόνο για να μαθαίνω τα αποτελέσματα κάθε Κυριακή απόγευμα για το γυναικείο και κάθε Πέμπτη βράδυ για το ανδρικό, πληροφορήθηκα ότι έγιναν αναφορές στο πρόσωπο μου κι έτσι παρά τον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο που διαθέτω, αφιέρωσα κάποιες ώρες για να το εξερευνήσω σε βάθος…

Το σκάλισα αρκετά, πήγα σε συζητήσεις προηγούμενων μηνών, σε ανδρικά και γυναικεία θέματα και κατέληξα στα εξής:
Υπάρχουν 3 κατηγορίες χρηστών:
Στη πρώτη είναι αυτοί που επώνυμα λένε τις απόψεις τους, έχοντας το θάρρος της γνώμης τους. Είναι αξιόπιστοι, υπεύθυνοι γι αυτά που λένε, άσχετα με το αν συμφωνούν κάποιοι ή όχι μαζί τους. Αυτοί κάνουν σωστή χρήση του forum.
Στη δεύτερη κατηγορία είναι αυτοί που χρησιμοποιούν ψευδώνυμο, αλλά συμμετέχουν στο forum για τους λόγους που οι δημιουργοί του το έφτιαξαν. Δηλαδή για να περνούν κάποιες ευχάριστες στιγμές συζητώντας με φίλους, ανταλλάσοντας σοβαρές απόψεις κτλ. Και αυτοί κάνουν σωστή χρήση του forum.
Υπάρχει και μια τρίτη κατηγορία χρηστών η οποία με περίσσια δειλία και με όπλο την ‘’ανωνυμία’’ χρησιμοποιεί τον χώρο αυτό για να βγάλει τα απωθημένα της. Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις έχουμε να κάνουμε με ‘’αδικημένες’’ παίκτριες, losers προπονητές, γενικά κακής νοοτροπίας προσωπικότητες του χώρου, που επειδή δεν έχουν το θάρρος να πουν επώνυμα κάτι, στο basket forum βρίσκουν ‘’στέγη’’...

Επίσης είδα τεράστια διαφορά στο επίπεδο συζητήσεων αντρικού και γυναικείου. Στο αντρικό, ακόμα και οι έντονες συζητήσεις έχουν ένα επίπεδο, δεν διαρκούν πολύ και συχνά βγάζουν αρκετό γέλιο κλείνοντας ευχάριστα μια κόντρα! Στους γυναικείους καυγάδες συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Δεν υπάρχει κανένα επίπεδο, αντίθετα βλέπεις κατινιά, μίσος και φυσικά αν δεν έχεις εμπειρία μόνο αηδία και απογοήτευση μπορεί να σου προκαλέσει αυτό.
Προσωπικά γνωρίζω πολύ καλά ότι η πορεία μου μέχρι τώρα έχει ενοχλήσει πολλούς και πολλές, όμως αλίμονο αν επηρεαζόμουν από τις κακοπροαίρετες κριτικές! Είναι αλήθεια ότι κοντραρίστηκα με πολλά ‘’κατεστημένα’’ στο χώρο του γυναικείου μπάσκετ μέχρι σήμερα και το ότι βγήκα αλώβητος και τελικά δικαιώθηκα, πείραξε αρκετούς. Δεν υπάρχει λοιπόν τίποτα που να μπορεί να με επηρεάσει, που να μου δημιουργήσει πρόβλημα και που θα μπορούσε να με απογοητεύσει. Κάθε προσπάθεια λασπολογίας μάλλον είναι χαμένος χρόνος, δεν μπορεί καν να με αγγίξει . Φυσικά και τώρα, όπως και στο παρελθόν, ο χρόνος θα είναι και πάλι ο μεγαλύτερος κριτής για όλους.

Τελειώνοντας θα ήθελα να πω ότι δημιούργησα το προσωπικό μου site για να λέω ΕΠΩΝΥΜΑ τη γνώμη μου, τις απόψεις μου και τις σκέψεις μου. Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν το περίμενα, αλλά μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας του site μου μιλάω σχεδόν καθημερινά με άλλους προπονητές, παίκτες, παίκτριες, ακόμα και 3-4 παράγοντες και πραγματικά είναι κάτι ενδιαφέρον, υγειές και ιδιαίτερα εποικοδομητικό, το οποίο γίνεται επώνυμα και φυσικά για τον σωστό λόγο .
Έτσι λοιπόν, αυτή ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που ασχολήθηκα με το basket forum καθώς σίγουρα δεν έχω να του προσφέρω και δεν έχει να μου προσφέρει απολύτως τίποτα!

Δεσποτάκης Μάριος
Basketball Coach

Συμφωνω και επαυξανω!!
Ζητω το μπασκετακι!!
Και πιστευω οτι απο τις συμπεριφορες ορισμενων εχουν φυγει απο το forum πολλα ατομα που εχουν αξια πανω απ'ολα!
Πρεπει να προβληματιστουν οι υπευθυνοι γιατι απο basketforum βλεπω να γινετε κατιναforum και ειναι κριμα!
party animal
Χαιρετω τα μελη του φορουμ! icon_wave.gif
Πως βλεπετε τα Βριλησσια φετος?

Steryios
Καλησπέρα.
Φ.Ε.Α-Κουκουβάονες 57-53.
Peritri
Βριλήσσια - Κυψελιακός 66 - 56

Δεν θυμάμαι σκορ ημιχρόνου, γύρω στους 15 πρέπει να ήταν.

Μπράβο στα παιδιά του Κυψελιακού και στον coach Διολέτη για τη προσπάθειά τους παρότι κατέβηκαν 8.

Κατά τα άλλα, ο μπασκετικός κόσμος καλωσορίζει στην ζωή έναν μελλοντικό παικταρά! ΣΓΟΥΡΙΤΣΑΚΙ!!!!!!!!! ΟΛΕ!

ΥΓ: Άλλαξε σελίδα και ''κρύφτηκε'' ένα σκορ:

QUOTE
Καλησπέρα.
Φ.Ε.Α-Κουκουβάονες 57-53.
gabriel1981
ΜΑΧΗ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ...

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΔΑΣΑΛ 54-55, ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΑΜΥΝΕΣ...πολύ ξύλο, κλπ κλπ...

blove.gif
top_thanos_90
αχιλλέας-αναγ.πετραλώνων 2 γύρω στ 20 πόντους
mirts
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96' 80 - 53 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ.

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΥΜΑΙΝΟΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΣ 10 ΠΟΝΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟ ΠΑΛΕΥΕ...ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΞΕΦΥΓΑΜΕ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΥΜΑΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟ 20 ΚΑΙ ΠΑΝΩ... ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ....
niki6
Δαφνη-Πευκη 2 (+7)
dm_7
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 80-53
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 66-56
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 60-67
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 54-55
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 63-58
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 52-77
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 57-53
Steryios
Θέλω να αναφερθώ και να ευχαριστήσω τους απίθανους οπαδούς μας οι οποίοι κάνουν το γήπεδό μας πραγματική έδρα!!!Εντύπωση μου έκαναν όλοι αυτοί οι πιτσιρικάδες(κι όχι μόνο),οι οποίοι στο τέλος του παιχνιδιού μας αγκάλιαζαν,χόρευαν σαν σε γιορτή...αλλά τελικά αυτή δεν είναι η φύση του αθλήματος?Παιχνίδι δεν είναι το μπάσκετ,ασχέτως αν κάποιοι από εμάς πολλές φορές το ξεχνάμε αυτό?Μάλιστα αρκετοί συμπαίχτες μου ''παρασύρθηκαν''και το έριξαν στο χορό επίσης...πολύ το χάρηκα το χθεσινό(εκτός της νίκης μας φυσικά)και ανυπομονώ να επαναληφθεί.
Μοναδικό μελανό σημείο το υβρεολόγιο ορισμένων προς κάποιους αντίπαλους συναθλητές...βρε παιδιά γιατί αυτό?Σας παρακαλώ από εδώ μέσα να μη το ξανακάνετε για πολλούς λόγους...αντί να ανεβάζουμε το επίπεδό μας το θάβουμε όσο πιο βαθιά μπορούμε?Γιατί να χαλάτε όλη αυτή τη προσπάθεια συμπαράστασης,όλή αυτή τη γιορτή που εσείς στήσατε και εμείς ακολουθήσαμε?Ελπίζω να ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που έγινε αυτό..

φιλικά Στέργιος...
dm_7

Ηλιούπολη-ΔΑΣΑΛ 54-55 (29-38)
Διαιτητές: Αντεριώτης-Θεωνάς
Ηλιούπολη (Ρουμελιώτης): Τσοπόκης 13 (1), Κολομβούνης 10, Σβαρδάγκαλος 3 (1), Ρούσσος 3 (1), Μπίρμπας 9 (1), Κάρδαρης 10 (1), Μπαλτάς 4
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Μπάτος 5, Βάννας, Καραγρηγορίου 14 (2), Ντιφαντής 6, Αρτεμάκης 11, Δήμας 4, Αντωνίου 8 (2), Φραγκούλης 7

Ολυμπιάδα 96-Αναγέννηση Κ. 80-53 (39-29)
Διαιτητές: Χριστίδης Π.-Σπυρόπουλος
Ολυμπιάδα 96 (Γκόφας): Τσίκληρας 2, Αχτύπης 6 (1), Θάνος 6, Φουντάς 9 (1), Μιχάλης 8, Κριεκούκης 11 (3), Τσολιάκος 9 (1), Κουτούκης, Πισκούλης 12, Δαμκαλής 9, Κωνσταντόπουλος 2, Μουζάκης 6
Αναγέννηση Κ. (Καλαμαράς): Τατάκης 5 (1), Συριανός 15 (2), Γρηγορόπουλος 3, Γιαννούσης 5, Καλιαμβάκος 11, Παπαδημητρίου, Καρνέσης, Ζειμέλ Χότζα, Μάγκος 8, Παναγόπουλος, Μπότσης 2, Αντωνέας 4

Βριλήσσια-Κυψελιακός 66-56 (39-18)
Διαιτητές: Γολεγού-Πιτσίλκας
Βριλήσσια (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος Ι. 3 (1), Σκλαβούνος 12, Τριανταφύλλης 12, Παπαθεοδώρου 2, Νταούντ, Σγουρίτσας 6, Τσιτσιλίδης 4, Κολιόπουλος 7, Γεωργούσης 3 (1), Κίτσιος Δ. 9 (3), Σαμπάνης, Αλεξόπουλος 8
Κυψελιακός (Σοφρωνιάδης): Κασκάνης 11, Γκούντης 19 (3), Αθανασιάδης, Παντελεάκης, Οικονόμου 2, Βαρούχας 13, Μαρκόπουλος 11 (1)

Δάφνη Δαφνίου-Πεύκη 60-67 (33-31)
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Χριστίδης Η.
Δάφνη Δαφνίου (Μαρίνος): Ράλλιος, Μαούνης, Μήλιος 4, Γάριος 7, Παπαθεοδώρου 21, Τασούλας 5, Νικολετάκης 9, Βλάσσης 2, Βαμβακίδης 12 (2)
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης 2, Ζυγούρης 11 (3), Χασαπόπουλος, Παπαϊωάννου 3, Χατζής, Κανλής, Πιτσινός 9 (1), Γκαρίλας 2, Μπάρλας 14 (1), Παπαδόπουλος 21, Τάγαρης 5

Ν. Μάκρη-Εκάλη 63-58 (26-20)
Διαιτητές: Μανουσόπουλος-Ζιγκιρίδης
Ν. Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 9, Χουλιάρας 6 (2), Μητρόπουλος, Κουσάσης, Αλεξόπουλος 7, Δημογέροντας 9 (1), Μπούσουλας 12 (3), Αναματερός, Μπάστας 13, Δούβρος 7, Μπούτζης
Εκάλη (Γεωργακόπουλος): Σπηλιωτόπουλος 4, Βουλουμάνος 9, Αλαφούζος 1, Παπασταθόπουλος 18 (1), Ζάγκας 19 (3), Κατσάνος, Πισιμίσης 6

Αχιλλέας-Αναγέννηση Π. 52-77 (34-47)
Διαιτητές: Τσάλλας-Μασλατζίδης
Αχιλλέας (Δρούμπαλης): Σταφυλάς, Μαρίνος 2, Καπλάνης, Περρής 3, Αντωνίου 6, Μπελέγρης 14 (2), Καψής 2, Παράσχος, Κλεάνθους 16, Κοχλιδάκης 2, Ψυχάρης, Μπουρούνης 5
Αναγέννηση Π. (Δρουμπούκης): Κασκάνης, Αρβανιταντώνης 3 (1), Γκόφας, Περγαντής 28 (2), Καταραχιάς 10 (2), Αλτσαντζής 12 (2), Τσατσανης 9 (3), Κονδύλης 11 (2), Γιαννακαράς 2

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Κουκουβάουνες 57-53 (28-28)
Διαιτητές: Σκούτας-Ραχιώτης
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Δεσποτάκης): Αναγνωστόπουλος 3, Ρωμοσιός 9, Βιδάκης 11 (1), Τσακίρης 8 (1), Αθανασόπουλος 9 (1), Πρας 13 (3), Αναστασόπουλος 4, Μαστρακούλης, Δαρμογιάννης
Κουκουβάουνες (Ανδριόπουλος): Ζερβόπουλος 6 (1), Παπαδόπουλος Π., Στάμος 6 (2), Παπαδόπουλος Σ. 10, Κόκκαλης 2, Παπαβασιλείου, Χανιώτης 14 (1), Μπάτσαρης, Τσενές 12 (1), Γιώτης, Λαδικός 3 (1)

Ρεπό: Φίλιππος

Η βαθμολογία (σε 14 αγώνες): ΔΑΣΑΛ 26, Αναγέννηση Π. 26, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 23, Ολυμπιάδα 96 22, Ηλιούπολη 21, Ν. Μάκρη 21, Πεύκη 21, Δάφνη Δαφνίου 20, Φίλιππος 19, Κουκουβάουνες 19, Βριλήσσια 17, Κυψελιακός 16, Αχιλλέας 16, Αναγέννηση Κ. 14, Εκάλη 13.

Η επόμενη αγωνιστική (15η 29/01): Αναγέννηση Κ.-Βριλήσσια, Κυψελιακός-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ, Πεύκη-Ολυμπιάδα 96, ΔΑΣΑΛ-Δάφνη Δαφνίου, Εκάλη-Ηλιούπολη, Φίλιππος-Ν. Μάκρη, Κουκουβάουνες-Αχιλλέας.
Ρεπό: Αναγέννηση Π.
Peritri
QUOTE
Κυψελιακός (Σοφρωνιάδης): Κασκάνης 11, Γκούντης 19 (3), Αθανασιάδης, Παντελεάκης, Οικονόμου 2, Βαρούχας 13, Μαρκόπουλος 11 (1)


A! Έτσι εξηγείται η παρουσία του τηλε-διαιτητή στο γήπεδο...
Jabar
Ο σκοπός ύπαρξης του basketforum.gr είναι η ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων γύρω από το άθλημα της καλαθοσφαίρισης με κύριο γνώμονα το σεβασμό, την ευγένεια, την κατανόηση, τη διαλλακτικότητα και τη βέλτιστη, κατά το δυνατόν, έκφραση.
Οπως σε κάθε κοινότητα και στη ζωή υπάρχουν σωστά και μη σωστά μέλη.Ανθρωποι με ενδιαφέρουσα και μη άποψη.Δεν υπάρχει όμως χώρος για λασπολογία και ανυπόστατες κατηγορίες.Αντίθετα υπάρχει χώρος για καλοπροαίρετη κριτική.
Ενα προσωπικό site απηχεί τις απόψεις του ιδιοκτήτη του και ακούει περισσότερο τις απόψεις των φίλων του.Ακόμα και αντίθετες απόψεις για λόγους ευγενείας είναι πολύ στρογγυλεμένες και ελάχιστα αιχμηρές.Πάντα υπάρχει και η άλλη πλευρά του φεγγαριού και η καλοπροαίρετη κριτική δεν έβλαψε κανένα,αντίθετα είναι το ζητούμενο για πολλούς.
Λόγω της αγάπης των χρηστών το φόρουμ των υπολοίπων κατηγοριών γιγαντώθηκε και η κίνησή του αυξήθηκε σημαντικά.Οταν ακόμα και την Α2 την έχουν θαμμένη οι εφημερίδες πόσο μάλλον τις μικρότερες κατηγορίες,εδώ είναι ένας χώρος προβολής και συζήτησης για ότι κάνουμε με τόσο πάθος και αγάπη.
Δυστυχώς λόγω της γιγάντωσης παρότι διαθέτουμε πολύ χρόνο ξεφεύγουν.Φανταστείτε ότι είμαστε υποχρεωμένοι 3 άτομα στις υπόλοιπες κατηγορίες να διαβάζουμε τα πάντα,είτε μας ενδιαφέρουν είτε όχι για να κρατήσουμε ένα επίπεδο.
Κύριος υπεύθυνος για την τήρηση των κανονισμών λειτουργίας είναι ο κάθε χρήστης του basketforum.gr, καθώς ο κάθε ένας είναι τμήμα μίας διαδραστικής κοινότητας στην οποία η κάθε ατομική δράση επηρρεάζει το σύνολο και αντίστροφα.
Δευτερευόντως υπεύθυνοι είναι οι συντονιστές-moderators (κάνετε κλικ για περισσότερες λεπτομέρειες όσον αφορά το ποιοί είναι, ποιός ο ρόλος τους).
Τελικά το επίπεδο το διαμορφώνετε μόνοι σας και εμείς διαβάζουμε ευχάριστα η βαρυγκομάμε να κυνηγάμε τον κάθε χαζό που μπήκε να βγάλει τα απωθημένα του και να μου χαλάσει την διάθεση.Για να γράψουμε και να κάνουμε αναλύσεις έτσι όπως ξεκινήσαμε ελάχιστος χρόνος.Θα σας παρακαλούσα βέβαια να αγνοήται τους κακόβουλους γιατί αυτή θα είναι και η χειρότερη τιμωρία τους.
Λαμβάνουμε τα πάντα υπ'όψην και χθες ακόμα Σάββατο απόγευμα συνατηθήκαμε με σκοπό να συζητήσουμε λύσεις για την καλύτερη εικόνα των υπολοίπων κατηγοριών και του γυναικείου.Επαναλαμβάνω ότι την εικόνα την διαμορφώνεται εσείς.Ανθρωποι του χώρου με άποψη και γνώση πρέπει να αισθάνονται άνετα στο basketforum σαν το σπίτι τους.Ολοι όσοι έχουν αγάπη για το μπάσκετ έχουν κάτι κοινό και έχουν να προσφέρουν στο forum.To οποίο δεν έχει σκοπό να προσφέρει προβολή σε άτομα αλλά τόπο έκφρασης σε ανθρώπους που ασχολούνται καθημερινά με το άθλημα από διάφορες σκοπιές.Εποικοδομητικές προτάσεις για σοβαρές συζητήσεις είναι καλοδεχούμενες,έτσι τραβάμε το επίπεδο προς τα πάνω.
Κανένας βέβαια δεν είναι υποχρεωμένος να ασχολείται με το forum και είναι προσωπική επιλογή του καθένα.


KOKO
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Κ.-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ-ΦΕΑ 2
ΠΕΥΚΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 1
ΔΑΣΑΛ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΕΚΑΛΗ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-Ν.ΜΑΚΡΗ 2
ΚΟΥΚΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1
top_thanos_90
QUOTE(KOKO @ Jan 28 2009, 15:57 ) *
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Κ.-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ-ΦΕΑ 2
ΠΕΥΚΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 1
ΔΑΣΑΛ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1
ΕΚΑΛΗ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
ΦΙΛΙΠΠΟΣ-Ν.ΜΑΚΡΗ 2
ΚΟΥΚΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1


συμφωνώ με τα προγνωστικά σου φίλε ΚΟΚΟ με μια μικρή επιφύλαξη στα ματς φίλιππος-ν.μάκρη κ πεύκη-ολυμπιάδα..
απο τα υπόλοιπα θεωρώ ότι είναι πολύ δύσκολο ν σπάσει κάποιο....
καλή αγωνιστική σε όλους!!! blove.gif
nikefalin

ΦΙΛΙΠΠΟΣ-Ν.ΜΑΚΡΗ 59 - 56

αρκετή ένταση, αρκετή δύναμη, χωρίς παρεκτροπές , αλλά με μέτριο μπάσκετ.
ο Φίλιππος εκμεταλεύτηκε την έδρα του
LARRY
QUOTE(top_thanos_90 @ Jan 29 2009, 12:57 ) *
συμφωνώ με τα προγνωστικά σου φίλε ΚΟΚΟ με μια μικρή επιφύλαξη στα ματς φίλιππος-ν.μάκρη κ πεύκη-ολυμπιάδα..
απο τα υπόλοιπα θεωρώ ότι είναι πολύ δύσκολο ν σπάσει κάποιο....
καλή αγωνιστική σε όλους!!! blove.gif

Μπραβο σου στη παρατηρηση για τα 2 ματσ επεσεσ μεσα Φιλιπποσ -1 και Πευκη -2
top_thanos_90
QUOTE(LARRY @ Jan 29 2009, 23:42 ) *
Μπραβο σου στη παρατηρηση για τα 2 ματσ επεσεσ μεσα Φιλιπποσ -1 και Πευκη -2


αναμένονταν ντέρμπυ και τα 2... rolleyes.gif
όσον αφορά το φίλιππος-νέα μάκρη το παρακολούθησα και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον nikefalin
ειδικά στο 2ο ημίχρονο το ματς έγινε πολύ δυνατό με πολύ μέτριο μπάσκετ..χαρακτηριστικό είναι και το σκορ του 2ου ημιχρόνου που είναι 21-22 κ με αρκετούς πόντους από βολές στα τελευταία λεπτά...
blove.gif
Steryios
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ-Φ.Ε.Α 2 με 9 πόντους.
doganos
QUOTE(Steryios @ Jan 30 2009, 00:49 ) *
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ-Φ.Ε.Α 2 με 9 πόντους.

ΠΕΥΚΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 72-75 ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΡ ΠΑΝΤΟΣ ΔΙΠΛΟ Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

QUOTE(doganos @ Jan 30 2009, 00:57 ) *
ΠΕΥΚΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 72-75 ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΡ ΠΑΝΤΟΣ ΔΙΠΛΟ Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

ΩΧ ΠΑΝΤΩΣ ΣΟΡΡΥ
Peritri
Αναγέννηση Καισαριανής - Βριλήσσια 60 - 69

Δεν θα γράψω τίποτα άλλο, ίσως ανεβάσω κάποιο βιντεάκι με kick boxing, κάποια στιγμή.
sa-gt
ΕΚΑΛΗ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 48-80 Άνευ σχολίων
dm_7
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 60-69
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 52-60
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 75-78
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 71-67
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 48-80
AΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 59-56
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 76-59
Steryios
Ανγέννηση Κ.-Βριλήσσια 60-69 (36-24)
Διαιτητές: Μπούκας-Ορφανός
Αναγέννηση Κ. (Νικητάκης): Τατάκης 6 (1), Συριανός 9 (1), Γρηγορόπουλος 14, Γιαννούδης 2, Βαξεβανίδης, Καρνέσης 4, Ζειμέλ Χότζα 4, Μάγκος 12 (1), Μπότσης 4, Αντωνέας 5 (1)
Βριλήσσια (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος Ι., Σκλαβούνος, Τριανταφύλλης 5, Παπαθεοδώρου 20 (1), Νταούντ, Σγουρίτσας 19, Τσιτσιλίδης, Κολιόπουλος 4, Γεωργούσης, Κίτσιος Δ. 12 (4), Σαμπάνης, Αλεξόπουλος 9

Πεύκη-Ολυμπιάδα 96 75-78 (45-36)
Διαιτητές: Μανδρέκας-Ορφανός Μ.
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης 1, Ζυγούρης 23, Χασαπόπουλος, Παπαϊωάννου 4, Χατζής 2, Κανλής 11 (3), Πιτσινός 16 (1), Μπαρλάς 7 (1), Παπαδόπουλος Δ. 8, Τάγαρης 3 (1), Γκαρίλας
Ολυμπιάδα 96 (Γκόφας): Τσικλήρας 2, Αχτύπης, Θάνος 5, Φούντας 5, Μιχάλης 16 (1), Κριεκούκης 16 (2), Τσολιάκος 9, Κουτούκης 11, Πισκούλης 10, Δαμκαλής 5

ΔΑΣΑΛ-Δάφνη Δαφνίου 71-67 (35-36)
Διαιτητές: Αναγνώστου-Τσαχάκης
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Μπάτος 10 (1), Καραγρηγορίου 21 (3), Ντιφαντής 4, Αρτεμάκης 6, Δήμας 14, Αντωνίου 8 (2), Φραγκούλης 8
Δάφνη Δαφνίου (Μαρίνος): Μήλιος 2, Γάριος 8, Παπαθεοδώρου 11, Τασούλας 8, Νικολετάκης 12, Βλάσσης 8 (1), Βαμβακίδης 18 (6)

Φίλιππος-Ν. Μάκρη 59-56 (38-34)
Διαιτητές: Σκούτας-Ραχιώτης
Φίλιππος (Κουστένης): Τσιμπέρης, Καραγιαννιώτης 12 (1), Κατσιάπης 5 (1), Κοντάκης 5, Καλαντωνέας 2, Κιαχόπουλος 9 (1), Δημητρακόπουλος 10, Γιαννόπουλος 7, Ζυγούρης 9 (3), Μπατιστάκης, Χαραλαμπόπουλος, Μαντζιώρης
Ν. Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 11 (2), Χουλιάρας 5 (1), Μητρόπουλος, Αλεξόπουλος 2, Δράκος 2, Δημογέροντας, Μπούσουλας 18 (1), Τζήμας 2, Μπάστας 9 (1), Δούβρος 2, Μπούτσης 5

Εκάλη-Ηλιούπολη 48-80 (28-39)
Διαιτητές: Τσώνος-Μαγκουνής
Εκάλη (Νοβάρα): Σπηλιωτόπουλος 4, Πολύζος, Καραβάκης, Βουλουμάνος 7, Αλαφούζος, Παπασταθόπουλος 17 (2), Ζάγκας 10, Κατσάνος, Πισιμίσης 10 (1), Μεϊδάνης
Ηλιούπολη (Λογαρούδης): Τσοπόκης 18 (3), Κολομβούνης 2, Σβαρδάγκαλος 2, Ρούσσος 19 (3), Μπίρμπας 11 (1), Σηφναίος 2, Καρδάρης 9, Τσόγκας, Χαλκιάς 2, Κώνστας 9 (1), Γαρούφης 6, Μπαλτάς

Κουκουβάουνες-Αχιλλέας 76-59 (34-33)
Διαιτητές: Χριστοδούλου-Ντάνος
Κουκουβάουνες (Ανδριόπουλος): Ζερβόπουλος 10 (1), Παπαδόπουλος Π. 9 (3), Στάμος 9 (2), Παπαδόπουλος Σ. 9, Κόκκαλης 12, Παπαβασιλείου 2, Τσιβράς, Μπάτσαρης, Μποτσάκος, Τσενές 17 (2), Γιώτης, Λαδικός 8 (1)
Αχιλλέας (Δρούμπαλης): Σταφυλάς 5 (1), Μαρουδίτσης 2, Κούτρης, Περρής 16, Αντωνίου 15 (3), Μπελέγρης 6, Καψής 4 (1), Παράσχος, Κλεάνθης, Χοχλιδάκης 2, Ψυχάρης 3, Μπουρούνης 3

Κυψελιακός-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 52-61 (29-32)
Διαιτητές: Βαρδάλος-Κονταράτος
Κυψελιακός (Σοφρωνιάδης): Κασκάνης 7 (1), Γκούντης Θ. 3 (1), Γκούντης Ι. 9 (1), Αθανασιάδης, Χαλικούρδας 5, Οικονόμου 4 (1), Βαρούχας 21, Μαρκόπουλος 3
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Δεσποτάκης): Αναγνωστόπουλος 3, Ρωμοσιός 9, Αντωνιάδης, Βιδάκης 8 (1), Τσακίρης 16, Αθανασόπουλος 3, Πρας 17 (3), Αναστασόπουλος, Μαστρακούλης Ν. 5 (1), Μαστρακούλης Στ., Δρούκας, Δαρμογιάννης

Ρεπό: Αναγέννηση Π.

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες): ΔΑΣΑΛ 28, Αναγέννηση Π. 26, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 25, Ολυμπιάδα 96 24, Ηλιούπολη 23, Ν. Μάκρη 22, Πεύκη 22, Δάφνη Δαφνίου 21, Φίλιππος 21, Κουκουβάουνες 21, Βριλήσσια 19, Κυψελιακός 17, Αχιλλέας 17, Αναγέννηση Κ. 15, Εκάλη 14.

Η επόμενη αγωνιστική (16η 05/02): Κυψελιακός-Αναγέννηση Κ., Πεύκη-Βριλήσσια, ΔΑΣΑΛ-Ολυμπιάδα 96, Εκάλη-Δάφνη Δαφνίου, Φίλιππος-Ηλιούπολη, Αναγέννηση Π.-Ν. Μάκρη, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Αχιλλέας. Ρεπό: Κουκουβάουνες.

πηγή:basketblog.gr
Clyde the Clyde
QUOTE(Steryios @ Jan 30 2009, 14:47 ) *
Ανγέννηση Κ.-Βριλήσσια 60-69 (36-24)
Διαιτητές: Μπούκας-Ορφανός
Αναγέννηση Κ. (Νικητάκης): Τατάκης 6 (1), Συριανός 9 (1), Γρηγορόπουλος 14, Γιαννούδης 2, Βαξεβανίδης, Καρνέσης 4, Ζειμέλ Χότζα 4, Μάγκος 12 (1), Μπότσης 4, Αντωνέας 5 (1)
Βριλήσσια (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος Ι., Σκλαβούνος, Τριανταφύλλης 5, Παπαθεοδώρου 20 (1), Νταούντ, Σγουρίτσας 19, Τσιτσιλίδης, Κολιόπουλος 4, Γεωργούσης, Κίτσιος Δ. 12 (4), Σαμπάνης, Αλεξόπουλος 9

Μπράβο Διονυσάκη!!!
Περιμένω να σοβαρευτει και ο Νικόλας να γίνετε καλύτεροι.Όσο για τον Ιωσήφ έχει πολύ μέλλον!!!
alxfilippos4
καλησπερα και απο εμενα!!!
ο φιλιππος εχει ανεβει αισθητα με καλες μεταγραφες και σε λιγο καιρο αν και αργα θα κανει θαυματα...!!! smiley.gif
top_thanos_90
τα προγνωστικά μου για την αγωνιστική:

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 1
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1(λογικά επιστροφή στις νίκες για την πεύκη)
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1(εύκολα ή δύσκολα)
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1(το πιο αμφίρροπο ματς της αγωνιστικής κατά την γνώμη μου.προβλέπω ματς με χαμηλό σκορ κ πολλές δυνατές μονομαχίες)
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1

καλή αγωνιστική σε όλους! blove.gif
Peritri
Ας κάνω και εγώ καμία πρόβλεψη μετά από καιρό, εάν χάσουμε δεν ξανακάνω tongue.gif

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 1 (αν και μας συμφέρει το 2...)
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1 (ντέρμπυ)
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1
KOKO
QUOTE(alxfilippos4 @ Feb 2 2009, 15:58 ) *
καλησπερα και απο εμενα!!!
ο φιλιππος εχει ανεβει αισθητα με καλες μεταγραφες και σε λιγο καιρο αν και αργα θα κανει θαυματα...!!! smiley.gif

φιλαρακι τι μεταγραφη κανατε;

Μεσω του forum θα ηθελα να ανακοινωσω σε ολα τα μελη την επιστροφη του φιλου Μαστρακουλη Στεργιου μετα το σοβαρο τραυματισμο του.Του αξιζουν τα περαστικα ολων μας και ειναι παραδειγμα για ολους μας για το λογω οτι με τη δυναμη της θελησης καταφερνουμε τα παντα!!!Να εισαι παντα γερος φιλε shot.gif
gkaps77
ΦΙΛΕ ΤΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ Η ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΩΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΤΩΡΑ...
KOKO
QUOTE(Peritri @ Feb 3 2009, 11:06 ) *
Ας κάνω και εγώ καμία πρόβλεψη μετά από καιρό, εάν χάσουμε δεν ξανακάνω tongue.gif

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 1 (αν και μας συμφέρει το 2...)
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1 (ντέρμπυ)
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1

Φιλαρακι συμφωνω σε ολα αλλα πιστευω οτι η ολυμπιαδα μπορει να κανει το μπαμ μετα τις ατυχιες του ΔΑΣΑΛ.
Καλη αγωνιστικη σε ολους....
gabriel1981


ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 1

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1

ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1 (εύκολα)

ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2 (ευκολα)

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 2 ( με λιγο Χ )

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1 (πανεύκολα)
Steryios
QUOTE(KOKO @ Feb 4 2009, 14:03 ) *
φιλαρακι τι μεταγραφη κανατε;

Μεσω του forum θα ηθελα να ανακοινωσω σε ολα τα μελη την επιστροφη του φιλου Μαστρακουλη Στεργιου μετα το σοβαρο τραυματισμο του.Του αξιζουν τα περαστικα ολων μας και ειναι παραδειγμα για ολους μας για το λογω οτι με τη δυναμη της θελησης καταφερνουμε τα παντα!!!Να εισαι παντα γερος φιλε shot.gif

Φιλαράκο μου σε ευχαριστώ πολύ,με σκλαβώνεις.Θέλω κι εγώ να ευχηθώ σε όλους καλή αγωνιστική με υγεία και πιο συγκεκριμένα στον Κριτούλη του ΔΑΣΑΛ που έμαθα ότι έπαθε κάτι αντίστοιχο με μένα.Σύντομα πάλι πίσω στα γήπεδα φίλε σιδερένιος.
Thunder
QUOTE(Peritri @ Feb 3 2009, 15:06 ) *
Ας κάνω και εγώ καμία πρόβλεψη μετά από καιρό, εάν χάσουμε δεν ξανακάνω tongue.gif

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 1 (αν και μας συμφέρει το 2...)
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1 (ντέρμπυ)
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1


Peri θα κανω κ γω προγνωστικα μετα απο καιρο...Η επιτυχια ειναι δεδομενη tongue.gif

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 1
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1 (για γουρι Peri :-p)
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 2
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1


gabriel1981
ΑΝΕΤΗ επικρατηση του ΔΑΣΑΛ με 25 ποντους διαφορα επι της Ολυμπιάδας Πετρουπολης...

Εντυπωσιακό ματς για μας, που πηραμε κεφάλι απο το 1ο λεπτο του παιχνιδιου με 20 ποντους blove.gif
gkaps77
ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΦΕΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ. Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΜΠΕΙΡΑ ΠΑΙΔΙΑ (ΠΡΑΣ & ΡΩΜΟΣΙΟΣ) ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΗ ΦΕΤΙΝΗ ΠΟΡΕΙΑ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΜΑΔΑ Η ΟΠΟΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΤΟΡΘΩΣΕΙ ΝΑ ΣΩΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΝΗΚΕΙ Η ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ...
ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΤΗΣΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΙ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ ΚΑΙ ΣΝΟΜΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΑΝΑΜΕΝΩΜΕΝΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΦΟΥ ΤΟ 80% ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΤΕ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ...
nikefalin


ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 74 - 65
Peritri
Πεύκη - Βριλήσσια 62 - 44 (26 - 29)

Κάναμε πολύ καλή αρχή και καλό 1ο ημίχρονο αλλά εξίσου κακό 2ο. Έπαιξε ρόλο η εμπειρία και η ποιότητα κάποιων παιδιών της Πεύκης, σίγουρα.

Πολύ καλή η διαιτησία. Κάποιους τους τσάτισε ο ένας από τους ρεφ αλλά ο τρόπος που σφύριζε ήταν ίδιος και προς τις δύο ομάδες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.