Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
gabriel1981
Το 20 στα 20 έκανε χθες βράδυ η ομάδα μου νικώντας τον Κυψελιακό. Κάθε παιχνίδι είναι σημαντικό και μας φέρνει και μαθηματικά πιο κοντά στην άνοδο
top_thanos_90
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 76-46
assistant
Ενα μεγαλο μπραβο απο μενα στα 6 ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ της Καισαριανης που ηρθαν σημερα μεσα στην εδρα μας και μας κερδισαν δικαιοτατα.
Μερα ΝΤΡΟΠΗΣ για την ομαδα μου οχι φυσικα για την ηττα(ποτε μια ηττα δεν ειναι ντροπη αλλωστε) αλλα για την εικονα διαλυσης και πληρους αποσυνθεσης που παρουσιασαμε σημερα.Ολοι εμεις οι παλιοι τον Π@@@@ο γρηγορα,χρειαζεται να ρθουν νεοι ανθρωποι με ορεξη και παθος ν αναλαβουν και ριζικες αλλλαγες να γινουν ΑΜΕΣΑ και σ ολα τα επιπεδα.Ποτε δεν εχω πει κατι για τους παιχτες της ομαδας μου(αλλωστε οι πιο πολλοι ειναι πολυ καλοι μου φιλοι)αλλα νομιζω οτι ειδικα για σημερα εχουν ενα μικρο μεριδιο ευθυνης καθως εξελειπε καθε ιχνος μπασκετικης τουλαχιστον αξιοπρεπειας.
Λυπαμαι πολυ γι αυτην την καταντια.Ειλικρινα κριμα.
dimis_69
Φιλιππος - Δασαλ 60:49
anko11
sinxaritiria 8elo na doso stin omada mou an. kaisarianis pou mono me 6 paixtes katafere na parei ena poli simadiko diplo...mpikame dinata apo tin arxi kai 8a mporousame na eixame nikisei kai me 10-15 pontous diafora....
Peritri
ΦΕΑ - Βριλήσσια 68 - 63 (30κάτι-30κάτι το ημίχρονο, πολύ κοντά)

Το παλέψαμε αλλά δεν αντέξαμε στην πίεση. Σε αυτό συνετέλεσαν πολλοί παράγοντες αλλά ο αγωνιστικός ήταν το παλικαράκι με το #8 αν θυμάμαι καλά που με τις μπούκες του έδωσε λύσεις στην ΦΕΑ και πρέπει να έβαλε καμιά 10αριά πόντους μαζεμένους σε πολύ κρίσιμο σημείο, μπράβο του.

Τα εξωαγωνιστικά πολλά και θλιβερά. Πιτσιρικάδες να σου βρίζουν τη μάνα το πατέρα από το 1ο λεπτό, να σε λούζουνε με μπινελίκια. ΟΚ, αυτό το ξεπερνάς κάποια στιγμή, έτσι πρέπει. Το κωλοlaser στα μάτια πως να το αποφύγεις; υπάρχει τρόπος; στο 2ο ημίχρονο που κάναμε επίθεση στην πλευρά των οπαδών μας τύφλωναν συνέχεια με 2-3 laser. Α, και γουρούνες, κροτίδες και δε ξέρω τι άλλο και έδεσε το γλυκό.

Οι ρεφ άτολμοι, ο ένας όταν του είπα για το laser μου είπε ''και τι θες να κάνω, παίξε'', ο άλλος μου φώναξε σε έντονο ύφος ''σταμάτα σε παρακαλώ''. Λες και ζήταγα κάτι παράλογο, να μη μου ρίχνουν αυτό το πράμα στη μάπα ζήτησα.

Και τέλος να τονίσω ότι είμαστε ερασιτέχνες, κανείς μας δεν παίρνει τα εκατομμύρια για να ακούμε να μας βρίζουν τις μανάδες και τους πατεράδες.

Γράφουν εδώ μέσα παιδιά από την ΦΕΑ, πολύ αξιόλογα, αν θέλουν ας με διαψεύσουν αλλά τέτοιες εικόνες έχω την εντύπωση ότι μόνο ζημιά μπορεί να σας κάνουν. Αν η ομάδα μου είχε τέτοιους υποστηρικτές θα ντρεπόμουν και θα τους τα ''έχωνα'', αν και εφόσον είχα τη δυνατότητα, δεν λέω ότι και εσείς πρέπει να κάνετε το ίδιο βεβαίως.

Αυτά και συγνώμη για το ''σεντόνι''...
stefan
QUOTE(assistant @ Mar 20 2009, 00:11 ) *
Ενα μεγαλο μπραβο απο μενα στα 6 ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ της Καισαριανης που ηρθαν σημερα μεσα στην εδρα μας και μας κερδισαν δικαιοτατα.
Μερα ΝΤΡΟΠΗΣ για την ομαδα μου οχι φυσικα για την ηττα(ποτε μια ηττα δεν ειναι ντροπη αλλωστε) αλλα για την εικονα διαλυσης και πληρους αποσυνθεσης που παρουσιασαμε σημερα.Ολοι εμεις οι παλιοι τον Π@@@@ο γρηγορα,χρειαζεται να ρθουν νεοι ανθρωποι με ορεξη και παθος ν αναλαβουν και ριζικες αλλλαγες να γινουν ΑΜΕΣΑ και σ ολα τα επιπεδα.Ποτε δεν εχω πει κατι για τους παιχτες της ομαδας μου(αλλωστε οι πιο πολλοι ειναι πολυ καλοι μου φιλοι)αλλα νομιζω οτι ειδικα για σημερα εχουν ενα μικρο μεριδιο ευθυνης καθως εξελειπε καθε ιχνος μπασκετικης τουλαχιστον αξιοπρεπειας.
Λυπαμαι πολυ γι αυτην την καταντια.Ειλικρινα κριμα.


Και παλι να σου δωσω συγχαρητηρια που βαζεις τον εαυτο σου
μεσα σε αυτους που πρεπει να φυγουν απο την ομαδα.
Δειχνεις αυτογνωσια.
Απλα,λιγο αργα το θυμηθηκατε.
capten4
ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ ΜΕ +10 ΠΕΡΙΠΟΥ, ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΤΟΠΤΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ, ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΣΚΟΡ ΕΙΧΕ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ ΕΝΑΛΑΞ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ.ΓΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΛΕΙΨΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΙΚΡΟΕΝΤΑΣΕΙΣ......ΝΑ ΔΩΣΩ ΟΜΩΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΕ ΤΟ ΝΟ 10 ΤΗΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ.....
Steryios
νομιζω οτι ο Αχιλλεας εχασε εντος απο την Ολυμπιαδα με 1 ποντο.

QUOTE(Peritri @ Mar 20 2009, 01:52 ) *
ΦΕΑ - Βριλήσσια 68 - 63 (30κάτι-30κάτι το ημίχρονο, πολύ κοντά)

Το παλέψαμε αλλά δεν αντέξαμε στην πίεση. Σε αυτό συνετέλεσαν πολλοί παράγοντες αλλά ο αγωνιστικός ήταν το παλικαράκι με το #8 αν θυμάμαι καλά που με τις μπούκες του έδωσε λύσεις στην ΦΕΑ και πρέπει να έβαλε καμιά 10αριά πόντους μαζεμένους σε πολύ κρίσιμο σημείο, μπράβο του.

Τα εξωαγωνιστικά πολλά και θλιβερά. Πιτσιρικάδες να σου βρίζουν τη μάνα το πατέρα από το 1ο λεπτό, να σε λούζουνε με μπινελίκια. ΟΚ, αυτό το ξεπερνάς κάποια στιγμή, έτσι πρέπει. Το κωλοlaser στα μάτια πως να το αποφύγεις; υπάρχει τρόπος; στο 2ο ημίχρονο που κάναμε επίθεση στην πλευρά των οπαδών μας τύφλωναν συνέχεια με 2-3 laser. Α, και γουρούνες, κροτίδες και δε ξέρω τι άλλο και έδεσε το γλυκό.

Οι ρεφ άτολμοι, ο ένας όταν του είπα για το laser μου είπε ''και τι θες να κάνω, παίξε'', ο άλλος μου φώναξε σε έντονο ύφος ''σταμάτα σε παρακαλώ''. Λες και ζήταγα κάτι παράλογο, να μη μου ρίχνουν αυτό το πράμα στη μάπα ζήτησα.

Και τέλος να τονίσω ότι είμαστε ερασιτέχνες, κανείς μας δεν παίρνει τα εκατομμύρια για να ακούμε να μας βρίζουν τις μανάδες και τους πατεράδες.

Γράφουν εδώ μέσα παιδιά από την ΦΕΑ, πολύ αξιόλογα, αν θέλουν ας με διαψεύσουν αλλά τέτοιες εικόνες έχω την εντύπωση ότι μόνο ζημιά μπορεί να σας κάνουν. Αν η ομάδα μου είχε τέτοιους υποστηρικτές θα ντρεπόμουν και θα τους τα ''έχωνα'', αν και εφόσον είχα τη δυνατότητα, δεν λέω ότι και εσείς πρέπει να κάνετε το ίδιο βεβαίως.

Αυτά και συγνώμη για το ''σεντόνι''...

τα εξωαγωνιστικα ειναι καπως ετσι οντως.ουτε κι εγω συμφωνω με τα λειζερ τις κροτιδες τα υβριστικα συνθηματα και ολα αυτα τα συναφη.αυτο που κανουμε εμεις απο μερους μας ειναι συνεχεις συστασεις λογω καλων σχεσεων με την εξεδρα.αλλος τροπος στον ερασιτεχνικο αθλητισμο δεν υπαρχει.
ωστοσο αν εισαι αυτος που εχω καταλαβει νομιζω οτι εχεις αγωνιστει και σε πολυ χειροτερες εδρες στις οποιες απειληθηκε και η σωματικη σου ακεραιοτητα.εγω παντως εχω παιξει σε πολλες τετοιες μερικες απο τις οποιες ειναι στον ιδιο ομιλο φετος,σε παλαιοτερες χρονιες φυσικα που μεσορανουσαν οι συγκεκριμενες ομαδες,αλλα και σε αλλες που ειναι πλεον ακομα και στην Α1(εχεις παιξει ποτε στο Αιγαλεω πχ. απο τη Β'εσκα μεχρι και τη Β'εθνικη που παιξαμε τελευταια φορα αντιπαλοι να δεις τι γινοταν στην εξεδρα?)
τελος κατα τη γνωμη μου οταν βλεπεις μια τετοια εδρα ωφειλεις ως παιχτης να μη ριχνεις λαδι στη φωτια...για παραδειγμα αναφερω τον συμπαικτη σου(δε θυμαμαι το νουμερο του)ο οποιος στη διεκδικηση μιας χαμενης μπαλας και ενω ειχαμε και οι δυο τα χερια μας πανω σε αυτη(σφυριχτηκε τζαμπολ φυσικα) με ΔΑΓΚΩΣΕ στο χερι κανονικοτατα!!!κατι που φυσικα αντιληφθηκε η εξεδρα...ασφαλως μετα και μεχρι το τελος του αγωνα ο συγκεκριμενος ακουσε τα εξ'αμαξης...
αυτα και καλη συνεχεια απο εμενα.και πανω απο ολα υγεια!!!
KOKO
Φιλε μου καλημερα.Ο φιλος που γραφει ειναι το #6 ο τριανταφυλλης που εχθες μου εδειξε οτι ηταν ο μονος αξιολογος!!σε σχεση με το #7 που για μενα τη γλιτωσε....Αν θελει ο φιλος ο τριανταφυλλης να με διαψευσει!!Οσον αφορα την απαντηση για τις εξεδρες και τις δικαιολογιες,παιζουμε μπασκετ και τι ναπουν οι παιχτες που παιζουν μεγαλυτερες κατηγοριες.Υπαρχει και το σκακι σαν αθλημα.Ευχαριστω. smiley.gif
Peritri
Ωχ, Στέργιο, για τον Σγουρίτσα με πέρασες; τιμή μου smile.gif

Τι ακριβώς εννοείς για το #7; μια χαρά αξιόλογος παίκτης είναι! Δεν θα ήθελα δημόσια να αναφερθώ στα αγωνιστικά γιατί ο καθένας μας θα το δει από το δικό του πρίσμα υποκειμενικότατα. Το σίγουρο για μένα ήταν ότι έπεσε πάρα πολύ μπασκετικό ξύλο και μη μέσα στο γήπεδο και φάγανε και ρίξανε και οι μεν και οι δε.

Στέργιο, δεν αντελήθφη καμία δαγκωνιά και επίσης κανένας συμπαίκτης μου δεν γύρισε ούτε καν να κοιτάξει ή να μιλήσει στην εξέδρα. Τότε είναι που ρίχνεις λάδι στη φωτιά και αυτό δεν συνέβη.

Στον ίδιο όμιλο φέτος, όχι, δεν έχω παίξει σε χειρότερη και πιο unfair έδρα. Οι Κουκουβάουνες είχαν τίγκα γήπεδο αλλά πέραν της υποστήριξης της ομάδας τους τίποτα άλλο. Ο Αχιλλέας πέραν των μπινελικίων και των επισοδείων με τους ρεφ επίσης τίποτα άλλο. Όσον αφορά τις υψηλότερες κατηγορίες έχω δε και ματς στα Σιάτιστα όπου έκανες μπανάκι από τις ροχάλες αλλά αυτό δεν έχει να κάνει. Άλλο ερασιτέχνης και άλλο επαγγελματίας για εμένα το είπα και πιο πάνω.

Κώστα, το σκέφτομαι σοβαρά να το γυρίσω στο σκάκι μετά το χθεσινό αλλά ούτε και αυτό ξέρω να παίζω tongue.gif . Όπως και να έχει εγώ δεν τα ανέφερα ως δικαιολογίες, απλώς περιέγραψα μία κατάσταση που καλό θα ήταν να διορθωθεί. Αν ήταν δικαιολογία θα αναφερόμουν μόνο σε αυτά αλλά δες πως άρχισα το προηγούμενο post μου. Ας μη τα τρώγαμε από το 8, ας βάζαμε κανένα σουτ παραπάνω, για αυτό χάσαμε, κατά κύριο λόγο και καλά να πάθουμε.

ΥΓ: Το σκηνικό με τον ένα ρεφ να είναι στη γραμματεία έχοντας διακόψει(?) το ματς και τον άλλο να δίνει κανονικά επαναφορά μην έχοντας καταλάβει τίποτα ήταν πραγματικά πολύ διασκεδαστικό. Στο κόσμο τους.

Καλή συνέχεια και σε εσάς και υγεία...
Steryios
QUOTE(Peritri @ Mar 20 2009, 10:00 ) *
Ωχ, Στέργιο, για τον Σγουρίτσα με πέρασες; τιμή μου smile.gif

Τι ακριβώς εννοείς για το #7; μια χαρά αξιόλογος παίκτης είναι!
Στέργιο, δεν αντελήθφη καμία δαγκωνιά και επίσης κανένας συμπαίκτης μου δεν γύρισε ούτε καν να κοιτάξει ή να μιλήσει στην εξέδρα. Τότε είναι που ρίχνεις λάδι στη φωτιά και αυτό δεν συνέβη.


ναι οντως για τον Σγουριτσα σε περασα.
το οτι δεν αντιληφθηκες την δαγκωνια δε σημαινει οτι δεν την ''εφαγα''κιολας...ρωτα το συμπαικτη σου να σου πει,αν το παραδεχτει φυσικα,καθοτι σιγουρα στερειται αξιοπρεπειας.το αν εισαι αξιολογος παικτης δε φαινεται μονο απο τους ποντους που βαζεις φιλε μου αλλα και απο την εν γενει συμπεριφορα σου.
την εξεδρα τη φανατιζεις οχι απαραιτητα αν απευθυνθεις σε αυτη αμεσα αλλα και εμμεσα οπως εκεινος εκανε δινοντας το δικαιωμα με τη δαγκωνια του.ευτυχως παντως που ειμαι εμβολιασμενος...

QUOTE(Peritri @ Mar 20 2009, 10:00 ) *
Στον ίδιο όμιλο φέτος, όχι, δεν έχω παίξει σε χειρότερη και πιο unfair έδρα.

τι εννοεις ομως λεγοντας unfair εδρα?
δηλαδη μεσα στα πετραλωνα(η εστια φιλιας κατα βαση)στο ρουφ που κανεις την επαναφορα στην μια μπασκετα και σε φτυνουν η ακομα και σε κρατανε(ναι μου το εχουν κανει κι αυτο) η σουταρεις βολες και κουνανε τη μπασκετα,εχεις παιξει φανταζομαι,οι συνθηκες ηταν λιγοτερο unfair?για ξανασκεψου λοιπον προτου χαρακτηρισεις ετσι μια εδρα.αν κερδιζες χθες θα τα ελεγες αυτα?
Peritri
Αν σε δάγκωσε είναι ΛΑΘΟΣ του αλλά αυτό δεν σου δίνει το δικαίωμα να δικαιολογείς την ανάρμοστη συμπεριφορά των οπαδών σου. Πιάστον μετά το ματς και ζήτα του τον λόγο, πες του ''γιατί με δάγκωσες ρε φίλε σκύλος είσαι;''. Είδαν από τόση απόσταση την δαγκωνιά οι οπαδοί και ξεσηκώθηκαν και άρχισαν να μας βρίζουν μανάδες, να σκάνε κροτίδες και να μας σημαδεύουν με laser; Σε παρακαλώ πολύ! Αυτά αρχίσαν από το 1ο λεπτό και καμία δαγκωνιά δεν τα προκάλεσε και χαίρομαι που στο αρχικό σου post το παραδέχτηκες όπως το είχες κάνει και σε παλαιότερο ματς. Επίσης, δεν σου δίνει κανείς το δικαίωμα, νομίζω, να γράφεις ότι κάποιος είναι αναξιοπρεπής. Εγώ δεν χαρακτήρισα έτσι ούτε καν αυτούς που μου έβριζαν τη μάνα και το πατέρα και με έλουζαν από το 1ο λεπτό μέχρι το τελευταίο, εσύ γιατί το κάνεις;;;

Ναι, UNFAIR είναι με κεφαλαία γράμματα. Όταν πάω να ξεμαρκαριστώ και τυφλώνομαι, όταν μου δίνει οδηγίες ο προπονητής και τυφλώνομαι, όταν σουτάρω και τυφλώνομαι, όταν κάνω μπούκα και τυφλώνομαι είναι unfair. Το laser δεν είναι αντίπαλος παίκτης να με δυσκολεύει στις ενέργειές μου, τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις; discoμπάλα με είχαν κάνει στο 2ο ημίχρονο, το ίδιο και τους συμπαίκτες μου.

Σε σχέση με τα χθεσινά τα Πετράλωνα ήταν Εκκλησία και εκεί είμασταν μπροστά στο σκορ αλλά δεν χρησιμοποίησαν αθέμιτα μέσα για να γυρίσουν το ματς.

Λυπάμαι πραγματικά που προσπαθείς να δικαιολογήσεις τέτοιες συμπεριφορές προφασιζόμενος ως αιτία έναν παίκτη μας και κάνοντας άστοχους παραλληλισμούς με άλλες έδρες.

Εμένα η άποψη μου είναι αυτή και δεν αλλάζει για αυτό μην το προσπαθείς άλλο. Όσοι άνθρωποι της ΕΣΚΑ σας επισκεφτούν ή σας επισκέφτηκαν, είτε παίκτες είτε προπονητές είτε παράγοντες είτε διαιτητές, ξέρουν ή αν δεν ξέρουν θα μάθουν.

Και όπως εγώ δεν ψάχνω για δικαιολογία για την ήττα της ομάδας μου, μην ψάχνεις και εσύ δικαιολογία για την απαράδεκτη συμπεριφορά της εξέδρας.

Τέλος από εμένα, να μη κουράζουμε τους συνφορουμίστες και τους mods που σε λίγο θα επέμβουν αν συνεχίσουμε σε αυτό το ύφος. Ό,τι άλλο θέλετε pm.
Basket lover
QUOTE(Peritri @ Mar 20 2009, 11:44 ) *
Αν σε δάγκωσε είναι ΛΑΘΟΣ του αλλά αυτό δεν σου δίνει το δικαίωμα να δικαιολογείς την ανάρμοστη συμπεριφορά των οπαδών σου. Πιάστον μετά το ματς και ζήτα του τον λόγο, πες του ''γιατί με δάγκωσες ρε φίλε σκύλος είσαι;''. Είδαν από τόση απόσταση την δαγκωνιά οι οπαδοί και ξεσηκώθηκαν και άρχισαν να μας βρίζουν μανάδες, να σκάνε κροτίδες και να μας σημαδεύουν με laser; Σε παρακαλώ πολύ! Αυτά αρχίσαν από το 1ο λεπτό και καμία δαγκωνιά δεν τα προκάλεσε και χαίρομαι που στο αρχικό σου post το παραδέχτηκες όπως το είχες κάνει και σε παλαιότερο ματς. Επίσης, δεν σου δίνει κανείς το δικαίωμα, νομίζω, να γράφεις ότι κάποιος είναι αναξιοπρεπής. Εγώ δεν χαρακτήρισα έτσι ούτε καν αυτούς που μου έβριζαν τη μάνα και το πατέρα και με έλουζαν από το 1ο λεπτό μέχρι το τελευταίο, εσύ γιατί το κάνεις;;;

Ναι, UNFAIR είναι με κεφαλαία γράμματα. Όταν πάω να ξεμαρκαριστώ και τυφλώνομαι, όταν μου δίνει οδηγίες ο προπονητής και τυφλώνομαι, όταν σουτάρω και τυφλώνομαι, όταν κάνω μπούκα και τυφλώνομαι είναι unfair. Το laser δεν είναι αντίπαλος παίκτης να με δυσκολεύει στις ενέργειές μου, τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις; discoμπάλα με είχαν κάνει στο 2ο ημίχρονο, το ίδιο και τους συμπαίκτες μου.

Σε σχέση με τα χθεσινά τα Πετράλωνα ήταν Εκκλησία και εκεί είμασταν μπροστά στο σκορ αλλά δεν χρησιμοποίησαν αθέμιτα μέσα για να γυρίσουν το ματς.

Λυπάμαι πραγματικά που προσπαθείς να δικαιολογήσεις τέτοιες συμπεριφορές προφασιζόμενος ως αιτία έναν παίκτη μας και κάνοντας άστοχους παραλληλισμούς με άλλες έδρες.

Εμένα η άποψη μου είναι αυτή και δεν αλλάζει για αυτό μην το προσπαθείς άλλο. Όσοι άνθρωποι της ΕΣΚΑ σας επισκεφτούν ή σας επισκέφτηκαν, είτε παίκτες είτε προπονητές είτε παράγοντες είτε διαιτητές, ξέρουν ή αν δεν ξέρουν θα μάθουν.

Και όπως εγώ δεν ψάχνω για δικαιολογία για την ήττα της ομάδας μου, μην ψάχνεις και εσύ δικαιολογία για την απαράδεκτη συμπεριφορά της εξέδρας.

Τέλος από εμένα, να μη κουράζουμε τους συνφορουμίστες και τους mods που σε λίγο θα επέμβουν αν συνεχίσουμε σε αυτό το ύφος. Ό,τι άλλο θέλετε pm.


Αν θεωρείται unfair και επικίνδυνη εδρα τα πιτσιρίκια των παμπαίδων και του παιδικού που είναι στην εξέδρα, τότε καλύτερα να παίξεται σκάκι όπως λεει αστιευόμενος και ο ΚΟΚΟ που χτες έφαγε πολύ ξύλο και οι διαιτητές έκαναν οτι δεν έβλεπαν...
Εγώ είμαι σίγουρη οτι πολύ θα θέλατε και η δικη σας ομάδα να έχει τέτοια υποστίρηξη.
Το μπάσκετ δεν κινδυνεύει απο τους φιλάθλους της ΦΕΑ, που σε τελική ανάλυση είναι μια ευχάριστη νότα στη φετινή Β΄ΕΣΚΑ. rolleyes.gif 77.gif
Μήπως τελικά σας ενοχλεί που η ΦΕΑ έχει κάνει τρομερή πορεία φέτος, ενώ όλοι στην αρχή της χρονιάς την είχατε για διάλυση; Λέω μήπως...

Υστερόγραφο: Έχετε καλή ομάδα, σας είδα και στον πρώτο γύρο, όμως χτες προσπαθήσατε να πάρετε το παιχνίδι με το ξύλο και με πολύ θέατρο αδερφάκι μου! ΠΟΛΥ ΘΕΑΤΡΟ σε κάθε φάση του παιχνιδιού και δυστυχώς οι διαιτητές σας βοήθησαν σε αυτό... 68.gif
Steryios
QUOTE(Peritri @ Mar 20 2009, 11:44 ) *
Αν σε δάγκωσε είναι ΛΑΘΟΣ του αλλά αυτό δεν σου δίνει το δικαίωμα να δικαιολογείς την ανάρμοστη συμπεριφορά των οπαδών σου. Πιάστον μετά το ματς και ζήτα του τον λόγο, πες του ''γιατί με δάγκωσες ρε φίλε σκύλος είσαι;''. Είδαν από τόση απόσταση την δαγκωνιά οι οπαδοί και ξεσηκώθηκαν και άρχισαν να μας βρίζουν μανάδες, να σκάνε κροτίδες και να μας σημαδεύουν με laser; Σε παρακαλώ πολύ! Αυτά αρχίσαν από το 1ο λεπτό και καμία δαγκωνιά δεν τα προκάλεσε και χαίρομαι που στο αρχικό σου post το παραδέχτηκες όπως το είχες κάνει και σε παλαιότερο ματς. Επίσης, δεν σου δίνει κανείς το δικαίωμα, νομίζω, να γράφεις ότι κάποιος είναι αναξιοπρεπής. Εγώ δεν χαρακτήρισα έτσι ούτε καν αυτούς που μου έβριζαν τη μάνα και το πατέρα και με έλουζαν από το 1ο λεπτό μέχρι το τελευταίο, εσύ γιατί το κάνεις;;;


Λυπάμαι πραγματικά που προσπαθείς να δικαιολογήσεις τέτοιες συμπεριφορές προφασιζόμενος ως αιτία έναν παίκτη μας και κάνοντας άστοχους παραλληλισμούς με άλλες έδρες.

Εμένα η άποψη μου είναι αυτή και δεν αλλάζει για αυτό μην το προσπαθείς άλλο. Όσοι άνθρωποι της ΕΣΚΑ σας επισκεφτούν ή σας επισκέφτηκαν, είτε παίκτες είτε προπονητές είτε παράγοντες είτε διαιτητές, ξέρουν ή αν δεν ξέρουν θα μάθουν.

Και όπως εγώ δεν ψάχνω για δικαιολογία για την ήττα της ομάδας μου, μην ψάχνεις και εσύ δικαιολογία για την απαράδεκτη συμπεριφορά της εξέδρας.

ρε συ μη τρελενεσαι.δεν δικαιολογω την εξεδρα οταν εχει τετοιες συμπεριφορες.δεν ειπα οτι απο τη δαγκωνια αρχισαν ολα αυτα.αλλα ναι ειναι ελλειψη αξιοπρεπειας αυτο που εκανε ειτε το καταλαβαινεις η οχι.την εξεδρα δεν μπορουμε να την ελεγξουμε αλλα μπορουμε τους εαυτους μας.το δικαιωμα λοιπον να τον χαρακτηρισω ετσι μου το εδωσε ο ιδιος.
εν κατακλειδι η συμπεριφορα της εξεδρας χθες ηταν αναρμοστη.ειμαι φιλος με αρκετα παιδια απο τους οπαδους μας και με την πρωτη ευκαιρια θα εχουμε μια καλη συζητηση για αυτο.
ο παραλληλισμος που εκανα για τις εδρες ηταν για να σου πω οτι υπαρχουν και χειροτερες εδρες-γεγονοτα-φαινομενα απο τα χθεσινα δικα μας.αν εσυ δεν τα εχεις ζησει κανε υπομονη μικρος εισαι μπασκετ ξερεις αν συνεχιζεις να δουλευεις ετσι θα δεις οτι τα ματια σου δεν εχουν δει ακομα τιποτα και οτι η χθεσινη μας εδρα ειναι εκκλησια μπροστα σε αλλες.ισως καποια στιγμη με θυμηθεις.
τελος κι απο εμενα.
BILLTSEK
QUOTE(Peritri @ Mar 20 2009, 11:44 ) *
Αν σε δάγκωσε είναι ΛΑΘΟΣ του αλλά αυτό δεν σου δίνει το δικαίωμα να δικαιολογείς την ανάρμοστη συμπεριφορά των οπαδών σου. Πιάστον μετά το ματς και ζήτα του τον λόγο, πες του ''γιατί με δάγκωσες ρε φίλε σκύλος είσαι;''. Είδαν από τόση απόσταση την δαγκωνιά οι οπαδοί και ξεσηκώθηκαν και άρχισαν να μας βρίζουν μανάδες, να σκάνε κροτίδες και να μας σημαδεύουν με laser; Σε παρακαλώ πολύ! Αυτά αρχίσαν από το 1ο λεπτό και καμία δαγκωνιά δεν τα προκάλεσε και χαίρομαι που στο αρχικό σου post το παραδέχτηκες όπως το είχες κάνει και σε παλαιότερο ματς. Επίσης, δεν σου δίνει κανείς το δικαίωμα, νομίζω, να γράφεις ότι κάποιος είναι αναξιοπρεπής. Εγώ δεν χαρακτήρισα έτσι ούτε καν αυτούς που μου έβριζαν τη μάνα και το πατέρα και με έλουζαν από το 1ο λεπτό μέχρι το τελευταίο, εσύ γιατί το κάνεις;;;

Ναι, UNFAIR είναι με κεφαλαία γράμματα. Όταν πάω να ξεμαρκαριστώ και τυφλώνομαι, όταν μου δίνει οδηγίες ο προπονητής και τυφλώνομαι, όταν σουτάρω και τυφλώνομαι, όταν κάνω μπούκα και τυφλώνομαι είναι unfair. Το laser δεν είναι αντίπαλος παίκτης να με δυσκολεύει στις ενέργειές μου, τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις; discoμπάλα με είχαν κάνει στο 2ο ημίχρονο, το ίδιο και τους συμπαίκτες μου.

Σε σχέση με τα χθεσινά τα Πετράλωνα ήταν Εκκλησία και εκεί είμασταν μπροστά στο σκορ αλλά δεν χρησιμοποίησαν αθέμιτα μέσα για να γυρίσουν το ματς.

Λυπάμαι πραγματικά που προσπαθείς να δικαιολογήσεις τέτοιες συμπεριφορές προφασιζόμενος ως αιτία έναν παίκτη μας και κάνοντας άστοχους παραλληλισμούς με άλλες έδρες.

Εμένα η άποψη μου είναι αυτή και δεν αλλάζει για αυτό μην το προσπαθείς άλλο. Όσοι άνθρωποι της ΕΣΚΑ σας επισκεφτούν ή σας επισκέφτηκαν, είτε παίκτες είτε προπονητές είτε παράγοντες είτε διαιτητές, ξέρουν ή αν δεν ξέρουν θα μάθουν.

Και όπως εγώ δεν ψάχνω για δικαιολογία για την ήττα της ομάδας μου, μην ψάχνεις και εσύ δικαιολογία για την απαράδεκτη συμπεριφορά της εξέδρας.

Τέλος από εμένα, να μη κουράζουμε τους συνφορουμίστες και τους mods που σε λίγο θα επέμβουν αν συνεχίσουμε σε αυτό το ύφος. Ό,τι άλλο θέλετε pm.

πλακα κανεις ε?αντι να χαιρεσαι που παιζεις σε τετοιες εδρες γρινιαζεις κιολας?ισα ισα που αισθανεσαι κ σημαντικος παικτης..τι ηθελες δηλαδη να σου προσφερουν τσαι κ κουλουρακι κ να σου κανουν ξεναγηση του γηπεδου?λοιπον να σοβαρευτουμε λιγο κ να σου πω οτι πρεπει να μαθουμε οτι υπαρχει κ ηττα στο μπασκετ οσο για τον στεργιο που αναφερεσαι ειναι γνωστο για το ηθος του τοσα χρονια κ να πω οτι κανεις δεν κινδυνευει στην φιλαδελφεια γιατι τα παιδια που παιζουν στην φεα ξερουν κ προστατευουν την ομαδα απο ακροτητες ..
Peritri
Basket lover, υπάρχει λόγος να προκαλείς;

Μια χαρά συννενοήθηκα με τον Στέργιο μέσω pm, μια χαρά τα είπα και με τον Ρωμοσιό εχθες, τώρα υπάρχει λόγος να γράφεις προκλητικά;

Για να σου απαντήσω:

- Είπα σκάκι δεν ξέρω, μπάσκετ δεν ξέρω αλλά προτιμώ το δεύτερο για να αθλούμαι και λίγο.
- Προτιμώ το κρύο κλειστό των Βριλησσίων από οπαδούς σαν της ΦΕΑ.
- Ευχάριστη νότα ήταν όλα τα χθεσινά για τα οποία ο ίδιος ο Στέργιος παραπάνω τα χαρακτηρίζει ως ανάρμοστα;
- Εμάς γιατί να μας ενοχλήσει η πορεία της ΦΕΑ; είχαμε και προηγούμενα; να σωθούμε θέλουμε, η ΦΕΑ να ανέβει.
- Θέατρο και ξυλίκι έπεσε εκατέρωθεν, στερείσαι αντικειμενικότητας.

Το post σου ήταν από τα πλέον άστοχα.

ΥΓ: billtsek, γιατί ειρωνεύεσαι; ούτε τσάι θέλω, ούτε κουλουράκι και γιατί με θεωρείς ασόβαρο και λες να σοβαρευτούμε; πότε αμφέβαλλα εγώ για το ήθος του Στέργιου; από ήττες έχουμε χορτάσει φέτος οπότε άλλη μία δεν θα μας ένοιαζε, πόσο μάλλον εντός προγράμματος! Εγώ περιέγραψα ΓΕΓΟΝΟΤΑ που συνέβησαν και είπα ότι η ήττα προήλθε από 2 αγωνιστικούς λόγους κυρίως, το πολύ καλό #8 της ΦΕΑ και από την αστοχία μας στο 4ο δεκάλεπτο, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ δηλαδή;;;

ΥΓ2: Στέργιο, έχεις δίκιο για τις έδρες, αλλά εάν μου ξανασυμβούν τα ίδια πράγματα σε άλλη έδρα να είσαι σίγουρος ότι θα τα γράψω. Μόνο αυτό μπορώ να κάνω τίποτα άλλο. Δεν είμαι παράγοντας να πάρω την ομάδα και να σηκωθώ να φύγω. Γιατί εάν ήμουν αυτό θα έκανα...
assistant
QUOTE(stefan @ Mar 20 2009, 02:00 ) *
Και παλι να σου δωσω συγχαρητηρια που βαζεις τον εαυτο σου
μεσα σε αυτους που πρεπει να φυγουν απο την ομαδα.
Δειχνεις αυτογνωσια.
Απλα,λιγο αργα το θυμηθηκατε.

Ποτε δεν ειναι αργα για αυτοκριτικη φιλε μου,ειλικρινα στο λεω.Κι αν την κανουμε ολοι μας μπορει αυτη η ομαδα να παει μπροστα.Δε ζηταω απο σενα να κανεις βεβαια την αυτοκριτικη σου,γιατι κι εγω στην ηλικια σου ποτε δεν εκανα.Εγω εχω τελειωσει απ την ομαδα,αν αυτο πραγματικα σ ενοχλει και δεν ερχεσαι.την αλλη Πεμπτη στην εδρα μας με Πευκη.
assistant
Παιξαμε κι εμεις φετος στη Φιλαδελφεια και θα θελα να πω κι εγω τη γνωμη μου.Αρχικα ειναι πραγματι πολυ δυσκολο να χειραγωγησεις τον οχλο κι ισως να μη συμφερει κιολας αυτον που πρεπει να τον χειραγωγησει.Στη ΦΕΑ μεσα αυτοι που δημιουργουν την ολη ατμοσφαιρα ειναι οπως ειπωθηκε πιτσιρικαδες απ τις ακαδημιες της ομαδας.Αυτο που μου κανε εμενα εντυπωση ειναι οχι τ απιστευτα μπινελικια που εχωναν αυτα τα παιδια επι 40 λεπτα αλλα οτι δε σηκωθηκε ενας πατερας μια φορα να τραβηξει ενα αυτι.Και ο,τι και να πειτε ειναι ασχημο θεαμα 15 χρονα πιτσιρικια να βριζουν μαναδες και ειδικα σ αυτο το επιπεδο.Μετα αναρωτιομαστε πως γινεται ο,τι γινεται στις ψηλες κατηγοριες.
BILLTSEK
QUOTE(Peritri @ Mar 20 2009, 14:32 ) *
Basket lover, υπάρχει λόγος να προκαλείς;

Μια χαρά συννενοήθηκα με τον Στέργιο μέσω pm, μια χαρά τα είπα και με τον Ρωμοσιό εχθες, τώρα υπάρχει λόγος να γράφεις προκλητικά;

Για να σου απαντήσω:

- Είπα σκάκι δεν ξέρω, μπάσκετ δεν ξέρω αλλά προτιμώ το δεύτερο για να αθλούμαι και λίγο.
- Προτιμώ το κρύο κλειστό των Βριλησσίων από οπαδούς σαν της ΦΕΑ.
- Ευχάριστη νότα ήταν όλα τα χθεσινά για τα οποία ο ίδιος ο Στέργιος παραπάνω τα χαρακτηρίζει ως ανάρμοστα;
- Εμάς γιατί να μας ενοχλήσει η πορεία της ΦΕΑ; είχαμε και προηγούμενα; να σωθούμε θέλουμε, η ΦΕΑ να ανέβει.
- Θέατρο και ξυλίκι έπεσε εκατέρωθεν, στερείσαι αντικειμενικότητας.

Το post σου ήταν από τα πλέον άστοχα.

ΥΓ: billtsek, γιατί ειρωνεύεσαι; ούτε τσάι θέλω, ούτε κουλουράκι και γιατί με θεωρείς ασόβαρο και λες να σοβαρευτούμε; πότε αμφέβαλλα εγώ για το ήθος του Στέργιου; από ήττες έχουμε χορτάσει φέτος οπότε άλλη μία δεν θα μας ένοιαζε, πόσο μάλλον εντός προγράμματος! Εγώ περιέγραψα ΓΕΓΟΝΟΤΑ που συνέβησαν και είπα ότι η ήττα προήλθε από 2 αγωνιστικούς λόγους κυρίως, το πολύ καλό #8 της ΦΕΑ και από την αστοχία μας στο 4ο δεκάλεπτο, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ δηλαδή;;;

ΥΓ2: Στέργιο, έχεις δίκιο για τις έδρες, αλλά εάν μου ξανασυμβούν τα ίδια πράγματα σε άλλη έδρα να είσαι σίγουρος ότι θα τα γράψω. Μόνο αυτό μπορώ να κάνω τίποτα άλλο. Δεν είμαι παράγοντας να πάρω την ομάδα και να σηκωθώ να φύγω. Γιατί εάν ήμουν αυτό θα έκανα...

βρε φιλε μου δεν σε ειπα ασοβαρο προς θεου!!ασοβαρα ειπα κ αυτα πουγραφω κ εγω για το τσαι με το κουλουρακι.πλακα κανω να χαλαρωσουμε λιγο..θελω να σου πω οτι σε οποια εδρα εμενα με βριζανε κ φτυνανε με φτιαχνανε να παιξω καλυτερα κ να τους γ... μεσα στην εδρα τους..ειναι ωραια εμπειρια να παιζεισ σε τετοιεσ εδρες στο επιπεδο που παιζουμε γιατι ειναι σπανιο..ελπιζω να με καταλαβες τωρα..
Peritri
Κατανοητό.
taper
α ρε οταν αποσυρθώ ( σύντομα ) θα έρχομαι με φονικο lazer και ντουντούκα να βρίζω peritri smiley.gif

βρισιές στον ένα ομιλο, βρισιές στον άλλο. .... ντελίριο αυτοί οι πιτσιρικάδες , θυμηθείτε τα νιάτα μας το τι λέγαμε στις κερκίδες ( εγώ τουλάχιστον τα έλεγα smiley.gif )
Peritri
Χαχαχαχ, καλά Σόφο, άστα αυτά, σε βλέπω να παίζεις μπάσκετ και με γκρίζο μάλλι μέχρι τα 45. (τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει)

Ρε συ εγώ μικρός φοβόμουν να βρίσω τους παίκτες, γιατί έλεγα μέσα μου αν με σταμπάρουν, μετά τί γίνεται; tongue.gif
dm_7
QUOTE(Peritri @ Mar 20 2009, 14:08 ) *
Χαχαχαχ, καλά Σόφο, άστα αυτά, σε βλέπω να παίζεις μπάσκετ και με γκρίζο μάλλι μέχρι τα 45. (τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει)

Ρε συ εγώ μικρός φοβόμουν να βρίσω τους παίκτες, γιατί έλεγα μέσα μου αν με σταμπάρουν, μετά τί γίνεται; tongue.gif



Μπα...μάλλον στο τραγούδι θα το γυρίσει...
Steryios
Φίλιππος-ΔΑΣΑΛ 64-51 (33-27)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Σέλληνας
Φίλιππος (Κουστένης): Τσιμπέρης 9 (1), Καραγιαννιώτης, Κατσιάπης 21 (4), Μανωλίτσης, Μπούκουρας 5 (1), Καλαντωνέας 2, Ζυγούρης 2, Δημητρακόπουλος 16, Μπατιστάκης 4, Χαραλαμπόπουλος 5 (1), Μαντζιώρης
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Βελτίστας, Βάνας, Καραγρηγορίου 9 (1), Αρτεμάκης 3, Δήμας 17 (1), Αντωνίου 8 (1), Φραγκούλης 14, Ντιφαντής

Αναγέννηση Π.-Πεύκη 76-46 (35-24)
Διαιτητές: Καραβίτης-Κανακάρης
Αναγέννηση Π. (Δρουμπούκης): Κασκάνης, Αρβανιταντώνης 2, Γκόφας 9, Περγαντής Γ. 21 (1), Αλτσαντζής 14 (2), Οικονόμου, Κονδύλης 6, Περγαντής Κ. 10, Τσατσάνης 12 (2), Γιαννακαράς 2
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης 5 (1), Ζυγούρης, Παπαϊωάννου, Αρβανίτης 3 (1), Χαντζής 11 (1), Κανλής 2, Πιτσίνος 10 (1), Βελισσαράκος, Μπαρλάς, Δριμαλίτης, Παπαδόπουλος 6, Τάγαρης 8 (1)



Αχιλλέας-Ολυμπιάδα '96 70-71 (29-32)
Διαιτητές: Τσάλας-Σπυρόπουλος
Αχιλλέας (Δρούμπαλης): Σταφυλάς, Καλαϊτζόγλου 12, Περρρής 10, Αντωνίου 22 (2), Μπελέγρης, Καψής 15 (3), Παράσχος, Κλεάνθους 7, Χοχλιδάκης, Μπουρούνης
Ολυμπιάδα '96 (Γκόφας): Τσίκληρας 6, Αχτύπης 3, Θάνος 10 (2), Φούντας 11, Μιχάλης 10, Κριεκούκης 5 (1), Κουτούκης 2, Πισκούλης 12, Δαμκαλής 4, Κωνσταντόπουλος 6

Ν. Μάκρη-Ηλιούπολη 64-76 (27-33)
Διαιτητές: Μπούκας-Μαγκουνής
Ν. Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 22 (3), Χουλιάρας 3 (1), Δημογέροντας 1, Δράκος 2, Μπούσουλας 2, Αναματερός, Τζήμας, Μπάστας 8, Δούβρος 26 (2), Μπούτζης
Ηλιούπολη (Ρουμελιώτης): Τσοπόκης 24 (1), Κολομβούνης 7, Σβαρδάγκαλος 7, Μπίρμπας 11 (2), Καρδάρης 15 (2), Αργυρίδης, Χαλκιάς 6, Κώνστας 3 (1), Μπαλτάς 4

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Βριλήσσια 68-63 (30-32)
Διαιτητές: Αντωνόπουλος-Αναστασίου
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Δεσποτάκης): Αναγνωστόπουλος 1, Ρωμοσιός 15 (1), Βιδάκης 7, Τσακίρης 28 (2), Αθανασόπουλος, Πρας 11 (1), Αναστασόπουλος 2, Μαστρακούλης Σ. 4
Βριλήσσια (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος Ι. 1, Μαντζούνης 6 (2), Τριανταφύλλης 12 (2), Παπαθεοδώρου 20, Νταούντ, Σγουρίτσας, Τσιτσιλίδης, Κολιόπουλος 8, Σκλαβούνος 11 (2), Κίτσιος Δ., Αλεξόπουλος 5

Εκάλη-Κυψελιακός 51-55 (33-33)
Διαιτητές: Ραχιώτης-Γκαμήλη
Εκάλη (Γεωργακόπουλος): Σπηλιωτόπουλος 10 (1), Πολύζος, Κατσάνος, Χατζηαναστασίου 6, Αλαφούζος 5 (1), Παπασταθόπουλος 14, Βουλουμάνος 16 (1), Νοβάρα, Πισιμίσης, Μεϊδάνης
Κυψελιακός (Σοφρωνιάδης): Γιαμπάνης 3 (1), Κασκάνης 2, Παρλαβάτζας 12 (1), Γκούντης 9 (1), Αθανασιάδης 2, Παναγόπουλος, Οικονόμου 9 (2), Βαρούχας 8, Καρατζιάς 8, Μαρκόπουλος 2

Κουκουβάουνες-Αναγέννηση Κ. 78-82

Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου

Η βαθμολογία (σε 22 αγώνες): ΔΑΣΑΛ 41, Αναγέννηση Π. 38, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 35, Ολυμπιάδα '96 34, Φίλιππος 32, Ηλιούπολη 31, Πεύκη 31, Δάφνη Δαφνίου 31, Ν. Μάκρη 30, Κουκουβάουνες 30, Βριλήσσια 29, Κυψελιακός 26, Αχιλλέας 25, Αναγέννηση Κ. 25, Εκάλη 21.

πηγή:basketblog.gr
taper
QUOTE(Peritri @ Mar 20 2009, 14:08 ) *
Χαχαχαχ, καλά Σόφο, άστα αυτά, σε βλέπω να παίζεις μπάσκετ και με γκρίζο μάλλι μέχρι τα 45. (τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει)

Ρε συ εγώ μικρός φοβόμουν να βρίσω τους παίκτες, γιατί έλεγα μέσα μου αν με σταμπάρουν, μετά τί γίνεται; tongue.gif

ιερόσυλε............................αυτός είχε και έχει ταλεντο
άλλωστε γκριζάρουν γρήγορα τα μαλλιά μου smiley.gif
KOKO
Μεσω του forum θελω να δωσω συγχαρητηρια στο φιλο και συμπαιχτη μου Βιδακη οπου ειναι ο κυνητηριος μοχλος της ομαδας μου για φετος!Προκειται για ενα παιδι μολις 21 ετων και σε αυτες τις ηλικιες ειναι δυσκολο να κουμανταρεις το παιχνιδι της ομαδας.Του ευχομαι ολοψυχα λαμπρο μελλον γιατι το αξιζει και το εχει πολυ...... 69.gif
dm_7
QUOTE(assistant @ Mar 20 2009, 13:33 ) *
Ποτε δεν ειναι αργα για αυτοκριτικη φιλε μου,ειλικρινα στο λεω.Κι αν την κανουμε ολοι μας μπορει αυτη η ομαδα να παει μπροστα.Δε ζηταω απο σενα να κανεις βεβαια την αυτοκριτικη σου,γιατι κι εγω στην ηλικια σου ποτε δεν εκανα.Εγω εχω τελειωσει απ την ομαδα,αν αυτο πραγματικα σ ενοχλει και δεν ερχεσαι.την αλλη Πεμπτη στην εδρα μας με Πευκη.



Όλοι θα βοηθήσουμε να πάει η ομάδα μπροστά και θα το δείξουμε και έμπρακτα μέσα στις επόμενες μέρες wink.gif
...γιατί ό,τι κι αν συμβαίνει δεν ξεχνάς εύκολα όλες αυτές τις ωραίες στιγμές..

Και κάτι ακόμα, επειδή είδα σήμερα ότι και στους δύο ομίλους δόθηκε μεγάλη βάση στο πόσο καυτές είναι κάποιες έδρες....τι να πω ρε παιδιά, σε γήπεδο πάτε δεν πάτε στο κατηχητικό! Τώρα το ότι τα 15χρονα βρίζουν μάνες, εδώ τα περισσότερα βρίζουν και τις δικές τους μάνες...θα κωλώσουν στις δικές σας??! Έχουν ξεφύγει γενικότερα τα πράγματα! Το να κρατήσεις επίπεδο σε μια εξέδρα δεν είναι εύκολο....κακά τα ψέματα! Υπάρχουν όμως και στιγμές που θες να το ρίξεις κ το μπινελίκι σου... πως θα γίνει?
Επίσης δεν είναι τυχαίο ότι η αναφορά έγινε σε δύο ομάδες που πάνε για άνοδο! Δεν κρατιέσαι εύκολα εκεί, πόσο μάλλον όταν σε προκαλούν! Assistant εσύ θα θυμάσαι την ατάκα "ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΧΙ ΜΑΝΕΣ!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ" smiley.gif
Οπότε αγαπητοί ας είστε έτοιμοι να τα δεχτείτε και τα μπινελικάκια σας! Δεν κάνει κακό, ανάβει και τα αίματα!
Τώρα για τα laser και τις κροτίδες...είστε πολύ μπροστά εκεί στη Φιλαδέλφεια! Λέτε αφού πιάνει στον Batist, θα πιάσει και στον Peritri.... smiley.gif

Tσεκούρα νοικοκύρη μου....έτσι! Μαζί με το τσαγάκι πάντα κ κουλουράκι! Θα σε παντρέψω μετά από αυτό το ποστ!!!! 77.gif
dionisis.pap
loipon...geia sas kai apo mena...to 7 twn vrillisiwn eimai,dionisis, legomai.epeidi polla eida na grafontai gurw apo to proswpo m pira to tharros n apantisw.paradexomai oti sti fasi me to filo stergio ontws ton xtipisa m to kefali sto xeri t alla dn nomizw na ton dagkwnw opws isxirizetai!an to thimatai panw sti fasi me xtipaei kai autos prwta kai authormita antidrw to tonizw panw sti diekdikisi tis mpalas...lathos m an nomizei oti to ekana kai zitw signomi!!twra oson afora ta sxolia pros to proswpo m kai tin aksioprepeia m na leipoun sas parakalw(aporw pws oi moderators to epitrepoun kiolas)!an theloume na milisoume gia aksioprepeia na mou eksigisei to 5 tis fea pou me xtipage olo to vradu ektos fasis me agkwnies kai , malista meta apo agkwnia sto kefali ektos fasis p m rixnei kai tou dinoun epithetiko m leei theatrino m apeilei kai dn thelw na sas grapsw ti eipe gia tin mitera m,tonpatera m kai to spiti m giati tha m kopsoun(xwris na ton prokalesw)...thelw na sigxarw to epipedo kai tin aksioprepeia t...malista oi prosvoles sinexistikan s olo to deutero imixrono xwris n tou dinw kamia simasia kai otan irthe sto proswpo m prosvallontas m ksana kai apeilise na m koutoulisei epeidi gelaga m auta pou ena anthrwpos tis hlikia tou kai tis empeirias tou ekane s enan 20axrono!tha ithela na m apantisei kapoios pws antidras s ena gipedo pou se vrizoun kai se xtipane apo to prwto lepto paixtes kai opadoi,dn s prostatevei kaneis kai ti tha ginei an kapoios apo emas (pou anthrwpos einai) kai mporei na xasei ligo tin psixraimia tou apantisei se kapoia apo tis sinexomenes prosvoles pou dexetai epimenw apo antipalous paixtes kata siggenikwn proswpwn tou adianoito....tpt allo dn exw na prosthesw kai tha parakalousa n mn ksanadw-ksanakousw anafores proswpikes sto atomo m,tin aksiprepeia m kai tous goneis m...

ps:den dinamitisa egw to klima kai dn thelw na dw kamia tetoia anafora.autoi pou dinamitizoun to klima m ta logia kai tis prakseis tous kseroun kala poioi einai....
Steryios
QUOTE(dionisis.pap @ Mar 20 2009, 20:10 ) *
loipon...geia sas kai apo mena...to 7 twn vrillisiwn eimai,dionisis, legomai.epeidi polla eida na grafontai gurw apo to proswpo m pira to tharros n apantisw.paradexomai oti sti fasi me to filo stergio ontws ton xtipisa m to kefali sto xeri t alla dn nomizw na ton dagkwnw opws isxirizetai!an to thimatai panw sti fasi me xtipaei kai autos prwta kai authormita antidrw to tonizw panw sti diekdikisi tis mpalas...lathos m an nomizei oti to ekana kai zitw signomi!!twra oson afora ta sxolia pros to proswpo m kai tin aksioprepeia m na leipoun sas parakalw(aporw pws oi moderators to epitrepoun kiolas)!an theloume na milisoume gia aksioprepeia na mou eksigisei to 5 tis fea pou me xtipage olo to vradu ektos fasis me agkwnies kai , malista meta apo agkwnia sto kefali ektos fasis p m rixnei kai tou dinoun epithetiko m leei theatrino m apeilei kai dn thelw na sas grapsw ti eipe gia tin mitera m,tonpatera m kai to spiti m giati tha m kopsoun(xwris na ton prokalesw)...thelw na sigxarw to epipedo kai tin aksioprepeia t...malista oi prosvoles sinexistikan s olo to deutero imixrono xwris n tou dinw kamia simasia kai otan irthe sto proswpo m prosvallontas m ksana kai apeilise na m koutoulisei epeidi gelaga m auta pou ena anthrwpos tis hlikia tou kai tis empeirias tou ekane s enan 20axrono!tha ithela na m apantisei kapoios pws antidras s ena gipedo pou se vrizoun kai se xtipane apo to prwto lepto paixtes kai opadoi,dn s prostatevei kaneis kai ti tha ginei an kapoios apo emas (pou anthrwpos einai) kai mporei na xasei ligo tin psixraimia tou apantisei se kapoia apo tis sinexomenes prosvoles pou dexetai epimenw apo antipalous paixtes kata siggenikwn proswpwn tou adianoito....tpt allo dn exw na prosthesw kai tha parakalousa n mn ksanadw-ksanakousw anafores proswpikes sto atomo m,tin aksiprepeia m kai tous goneis m...

ps:den dinamitisa egw to klima kai dn thelw na dw kamia tetoia anafora.autoi pou dinamitizoun to klima m ta logia kai tis prakseis tous kseroun kala poioi einai....

εισαι και ψευτης εκτος των αλλων.γιατι εγω ουδεποτε σε χτυπησα.ουτε καν προλαβα να αντιδρασω.περιμενα να σφυριξει ο διαιτητης την κατοχη της μπαλας οταν εσυ με δαγκωσες.
τωρα για ολα τα υπολοιπα που γραφεις οτι σε βριζαν εσενα και τους γονεις σου εγω πρωτος απο ολους τα καταδικαζω.μακαρι να υπηρχε κατι να κανω για να μη ξαναγινουν...
αλλα ψεματα μη λες.φετος εκλεισα επισημα με δελτιο ενα χρονο παραπανω μπασκετ απο οσο εισαι ηλικιακα(21).δε θα ειχα απολυτως κανενα ενδοιασμο να πω οτι σε χτυπησα κι εγω αν το ειχα κανει.η μονη δικαιολογια που σου αναγνωριζω ειναι οτι δεν καταλαβες οτι με δαγκωσες πανω στην ενταση του αγωνα.αυτο ναι.
τελος επειδη κουρασαμε τους υπολοιπους αναγνωστες εδω μεσα οτι αλλο θες στειλε μου pm.
α και επειδη εισαι νεος οχι μονο στην ηλικια αλλα και στο forum γραφε σε παρακαλω στα ελληνικα.μιση ωρα μου πηρε να διαβασω το ποστ σου.ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΑ ΦΙΛΕ ΔΙΟΝΥΣΗ...
stefan
QUOTE(assistant @ Mar 20 2009, 20:39 ) *
Γιωτουλα μου δε θα πω ποτε σε σενα που σαι ολολκληρη γαιδαρα(με την καλη εννοια.....) στους ουνους-φοιτητες-οπαδους μας,στον πατερα ενος παιδιου πως θα φερθει σ ενα γηπεδο,οπως δε θελω να πει και σε μενα κανεις ποτε κατι.Μεγαλα παιδια ειμαστε και ο καθενας ειναι κυριος των πραξεων του.Αλλα για τα 14χρονα εχουμε κι εμεις καποια ευθυνη να μην καταντησουν σαν κι εμας....Δεν ξερω αν θυμασαι ποσες φορες εχω ερθει μπροστα απ τα πιτσιρικια μας κι εχω αρπαχτει μαζι τους γιατι εβριζαν χυδαια(και κατι εχουμε καταφερει νομιζω συμφωνα και με τα γραφομενα του peritri για τη δικια μας εδρα)
Αυτο που καυτηριασα εγω και δε μ αρεσε στη Φεα ειναι οτι ΜΟΝΟ 14χρονα εβλεπες να βριζουν..........μανουλες.και ρωτα και το κολληταρι σου το Λαδι να σου πει αν ειμαι υπερβολικος

ΥΓ .......ε,οχι και να συγκρινουμαι τις 2 εδρες.ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ


Για να μην παρεξηγηθω,ειμαι ο 1ος σε πολλες φασαριες στο γηπεδο.
Και εχω βρισει πολυ χυδαια προς πολλους αποδεχτες.

Αλλα μηπως φιλε assistant,θα επρεπε να θυμηθουμε
οτι πριν κανουμε πααρατηρησεις στα πιτσιρικια:
1)Εμεις τους εχουμε δωσει σε καθε παιχνιδι χυδαια συνθηματα
2)Απο εμας τα πιτσιρικια εχουν ακουσει να λεμε πολυ χειροτερα μπινελικια σε παικτες???

Ο πιτσιρικας θα κανει στο γηπεδο οτι δει απο τους μεγαλυτερους.
Το θεμα δεν ειναι τι θα κανεις αν βρισει.
Το θεμα ειναι να προσεξεις εσυ ετσι ωστε να μην φτασει στο σημειο να βρισει.
Peritri
Ε;;;

Πού πήγε το post του ''Βλάχος'', φάνηκε ξεκρέμαστο έτσι το δικό μου.

Ελπίζω να μην σβήστηκε γιατί το περιεχόμενό του περιείχε άκρως υβριστικές και συκοφαντικές εκφράσεις όπως και άλλα πολλά post εδώ μέσα.

Και επειδή είναι της μόδας τα εξώδικα, οι αγωγές (βλέπε Α' ΕΣΚΑ τόπικ) και επειδή οι Έλληνες είμαστε δικομανείς καλό είναι να προσέχουμε τι γράφουμε.

Θα επιστρέψω με αποδείξεις όσων έγραψα, δεν δέχομαι να με λέει κανένας ψεύτη. Πουθενάς μπορεί να είμαι μπασκετικά, δεν το αρνούμαι.
nikefalin
τα πόστ αφαιρέθηκαν για τελευταία φορά δίχως άλλες επιπτώσεις

O επόμενος που θα ασχοληθεί με προσωπικά ζητήματα και θα κάνει το τόπικ άνω κάτω εκτός του φάουλ θα έχει και κανονική αποβολή.





Jabar
Δεν θα έπρεπε να είχατε ανάγκη τους moderators,οι οποίοι είναι άνθρωποι και δεν μπορούν να κυνηγάνε 24 ώρες το 24ωρο μεγάλα η αρκετά μεγάλα παιδιά.Οταν γράφετε ελπίζω να έχετε πάντα στο μυαλό την στοιχειώδη ευγένεια προς τον συναθλητή.Ενα λάθος συμβαίνει πάνω στην ένταση του αγώνα.Το να το παραδεχτεί κάποιος δείχνει αντρισμό ,όχι ντροπή.Τα 15άχρονα που παίζουν μπάσκετ όταν μεγαλώσουν δεν θα γίνουν όλοι παίκτες.Αλλοι θα γίνουν φίλαθλοι ,άλλοι διαιτητές.Ωφείλουμε να τα διαπαιδαγωγήσουμε σωστά και το ότι αυτά συμβαίνουν(βρισιές) στα γήπεδα,είναι η πρώτη παραχώρηση στη βία.Οχι στη κακή απομίμηση των χούλιγκαν των κατ'ονομα μεγάλων ελληνικών ομάδων.Τέλος το μπάσκετ πρέπει να μας ενώνει ,όχι να μας χωρίζει.
Steryios
Ολυμπιάδα-Φ.Ε.Α 54-56! στον εξ'αναβολης αγωνα.
το παιχνιδι ηταν ντερμπι σε ολη τη διαρκεια του με αποκορυφωμα τα τελευταια δευτερολεπτα.η φεα προηγειται με 5 ποντους και η ολυμπιαδα εχει επαναφορα κατω απο το καλαθι μας.ο χρονος που απομενει ειναι 11 δευτερολεπτα.κακη αμυντικη λειτουργια και τριποντη βομβα απο την ολυμπιαδα,νομιζω με τον κριεκουκη.2 ποντοι και στην επαναφορα αμεσως φαουλ.ο χρονος στα 9 δευτερολεπτα.εξω η πρωτη βολη για τη φεα,εξω και η δευτερη.ριμπαουντ αμυντικο μακρυνο απο την ολυμπιαδα.παραλληλα παιχτης της εχει φυγει σφεντονα στον αιφνιδιασμο,αφου ολιγορησαμε και στην αμυντικη ισορροπια,σε σημειο που μπορει να παρει τη μπαλα και με 2 ντριπλες να φτασει στο καλαθι.
ευτυχως ομως για εμας δυστυχως για την ολυμπιαδα η πασα του συμπαικτη του εφυγε 2 μετρα πανω απο το κεφαλι του επιθετικου.στο 1 δευτερολεπτο που απομεινε δεν αλλαξε κατι βρισκωντας την ομαδα μου να πανηγυριζει μια πολυ μεγαλη νικη απεναντι σε μια πολυ καλη ομαδα και εδρα.
το τι ακολουθησε στα αποδυτηρια δεν λεγεται και δεν ενδιαφερει αλλωστε και τους υπολοιπους.
η ατραξιον του αγωνα τα 2 πανεμορφα παιδακια του φιλου μου Ρομωσιου που δωσανε ενα υπεροχο χρωμα στην εξεδρα και στα πανηγυρια μας...
Mitsaras7
QUOTE(anko11 @ Mar 25 2009, 01:00 ) *
sopa re file kai esu poios eisai

Χαχαχαχα... smiley.gif 69.gif ελεος 77.gif
KOKO
QUOTE(Jabar @ Mar 22 2009, 06:12 ) *
Δεν θα έπρεπε να είχατε ανάγκη τους moderators,οι οποίοι είναι άνθρωποι και δεν μπορούν να κυνηγάνε 24 ώρες το 24ωρο μεγάλα η αρκετά μεγάλα παιδιά.Οταν γράφετε ελπίζω να έχετε πάντα στο μυαλό την στοιχειώδη ευγένεια προς τον συναθλητή.Ενα λάθος συμβαίνει πάνω στην ένταση του αγώνα.Το να το παραδεχτεί κάποιος δείχνει αντρισμό ,όχι ντροπή.Τα 15άχρονα που παίζουν μπάσκετ όταν μεγαλώσουν δεν θα γίνουν όλοι παίκτες.Αλλοι θα γίνουν φίλαθλοι ,άλλοι διαιτητές.Ωφείλουμε να τα διαπαιδαγωγήσουμε σωστά και το ότι αυτά συμβαίνουν(βρισιές) στα γήπεδα,είναι η πρώτη παραχώρηση στη βία.Οχι στη κακή απομίμηση των χούλιγκαν των κατ'ονομα μεγάλων ελληνικών ομάδων.Τέλος το μπάσκετ πρέπει να μας ενώνει ,όχι να μας χωρίζει.

Πρωτα απο ολα συγχαρητηρια για τη δουλεια σας και το team που εχετε.Συμφωνω απολυτα με τις αποψεις σου αλλα πρεπει να το χωνεψουμε καλα οτι οχι τα 15χρονα αλλα απο τα 10 τα σημερινα παιδια στην κοινωνια βουρκο που μεγαλωνουν το πρωτο που μαθαινουν ειναι το μα.....!Κι αυτο δεν οφειλετε ουτε στην κακη ανατροφη απο τα σπιτια τους αλλα ουτε οτι γεννηθηκανε χουλιγκαν!Συγκεκριμενα απεναντι απο το σπιτι μου εχω δημοτικο και εαν μπορουσες να ακουγες θα παθαινες ηττα για το λεξιλογιο τους!!!παιδια δευτερας και τριτης δημοτικου!Γι αυτο αποψη μου ειναι οτι οτι κι αν κανουμε εμεις με το συστημα δεν μπορουμε να τα βαλουμε.

QUOTE(Steryios @ Mar 24 2009, 19:11 ) *
Ολυμπιάδα-Φ.Ε.Α 54-56! στον εξ'αναβολης αγωνα.
το παιχνιδι ηταν ντερμπι σε ολη τη διαρκεια του με αποκορυφωμα τα τελευταια δευτερολεπτα.η φεα προηγειται με 5 ποντους και η ολυμπιαδα εχει επαναφορα κατω απο το καλαθι μας.ο χρονος που απομενει ειναι 11 δευτερολεπτα.κακη αμυντικη λειτουργια και τριποντη βομβα απο την ολυμπιαδα,νομιζω με τον κριεκουκη.2 ποντοι και στην επαναφορα αμεσως φαουλ.ο χρονος στα 9 δευτερολεπτα.εξω η πρωτη βολη για τη φεα,εξω και η δευτερη.ριμπαουντ αμυντικο μακρυνο απο την ολυμπιαδα.παραλληλα παιχτης της εχει φυγει σφεντονα στον αιφνιδιασμο,αφου ολιγορησαμε και στην αμυντικη ισορροπια,σε σημειο που μπορει να παρει τη μπαλα και με 2 ντριπλες να φτασει στο καλαθι.
ευτυχως ομως για εμας δυστυχως για την ολυμπιαδα η πασα του συμπαικτη του εφυγε 2 μετρα πανω απο το κεφαλι του επιθετικου.στο 1 δευτερολεπτο που απομεινε δεν αλλαξε κατι βρισκωντας την ομαδα μου να πανηγυριζει μια πολυ μεγαλη νικη απεναντι σε μια πολυ καλη ομαδα και εδρα.
το τι ακολουθησε στα αποδυτηρια δεν λεγεται και δεν ενδιαφερει αλλωστε και τους υπολοιπους.
η ατραξιον του αγωνα τα 2 πανεμορφα παιδακια του φιλου μου Ρομωσιου που δωσανε ενα υπεροχο χρωμα στην εξεδρα και στα πανηγυρια μας...

Φιλαρακο μου η μεγαλη ατραξιον θα ειναι να ειναι ολα τα παιδια μας στο γηπεδο!Ολων!Και ξερεις σε ποιο ματς!!Μονο που θα βρουμε γλυφιτζουρια!!!τρελααααααααα!!!!!!!!!! 69.gif
dm_7
QUOTE(anko11 @ Mar 25 2009, 01:00 ) *
sopa re file kai esu poios eisai


χαχαχαχαχαχαχα εντάξει...έλιωσα!!! Πρέπει να γίνει ένα τόπικ που θα φιλοξενεί τις καλύτερες ατάκες του φόρουμ! Και νομίζω ότι αυτή παίζει να παίρνει την πρώτη θέση!!! χαχαχαχα θεός! 77.gif
Steryios
QUOTE(anko11 @ Mar 25 2009, 01:00 ) *
sopa re file kai esu poios eisai

χαχα ωραιος ο φιλος.απιστευτος...
KOKO
Στον εξ αναβολης περιζητητο αγωνα:

Ολυμπιάδα - ΦΕΑ 54-56
Διαιτητές: Καραβίτης, Τσουραπάς
Δεκάλεπτα: 11-12, 19-24, 37-37, 54-56
Ολυμπιάδα (Γκόφας): Τσίκληρας 2, Θάνος, Φούντας 6, Μιχάλης 4, Κριεκούκης 11(3), Κουτούκης 5, Πισκούλης 9(2), Δαμκαλής 5, Κωνσταντόπουλος 12.
ΦΕΑ (Δεσποτάκης): Αναγνωστόπουλος, Ρωμοσιός 12(1), Βιδάκης 17(3), Τσακίρης 7, Αθανασόπουλος, Πρας 15(2), Αναστασόπουλος 5, Μαστρακούλης Στ..
shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Steryios
Αναγεννηση-ΦΕΑ 64-94

Νομιζω οτι ο Δασαλ εχασε με 10.
MAXIMUS
QUOTE(Steryios @ Mar 26 2009, 23:24 ) *
Αναγεννηση-ΦΕΑ 64-94

Νομιζω οτι ο Δασαλ εχασε με 10.




ΔΑΣΑΛ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 63-71.Ενα καταπληκτικο παιχνιδι με ενταση, παθος και πολυ ωραιο μπασκετ. Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ εκμεταλευομενη τις απουσιες βασικων παικτων του ΔΑΣΑΛ πηρε το διπλο μεσα στη Ζωφρια χωρις αυτο να σημαινει οτι οι παικτες της δεν εδωσαν τα παντα για τη νικη.Η διαιτησια ηταν καλη, αφηνοντας το παιχνιδι να παιχτει οπου επρεπε. Μικρη "σκια" στο παιχνιδι τα μικρης εκτασης επεισοδεια στισ εξεδρες του γηπεδου τα οποια χαρης στην εγκαιρη παρεμβαση των γηπεδουχων σταματησαν εν τη γεννεση τους.
assistant
Kουκου-Πευκη 2
assistant
Νεα αρχη με νεα ψυχολογια για την ομαδα μου αποψε.Χρειαζομαστε μια μεγαλη νικη επι των πρωτοπορων για να γυρισουμε σελιδα.Θα μαστε εκει για να σπρωξουμε τα παιδια.Παμε μωρη ομαδαρα...
Steryios
QUOTE(assistant @ Apr 2 2009, 14:40 ) *
Νεα αρχη με νεα ψυχολογια για την ομαδα μου αποψε.Χρειαζομαστε μια μεγαλη νικη επι των πρωτοπορων για να γυρισουμε σελιδα.Θα μαστε εκει για να σπρωξουμε τα παιδια.Παμε μωρη ομαδαρα...

αυτο συνηθως επιτυγχανεται με αλλαγη προπονητη.ισχυει?για να ειμαι ειλικρινης αλλωστε δε θα με πειραζε καθολου να νικησετε σημερα το ΔΑΣΑΛ...
Steryios
πολυ πολυ δυσκολα ΦΕΑ-Πευκη 1(νομιζω με 4).
assistant
QUOTE(Steryios @ Apr 2 2009, 15:22 ) *
αυτο συνηθως επιτυγχανεται με αλλαγη προπονητη.ισχυει?για να ειμαι ειλικρινης αλλωστε δε θα με πειραζε καθολου να νικησετε σημερα το ΔΑΣΑΛ...

Φιλε Στεργιο,ισχυει η αλλαγη προπονητη και πραγματι σημερα ημασταν πολυ βελτιωμενοι σε σχεση με τις προηγουμενες βδομαδες.Τα παιδια επαιξαν με πολυ ορεξη και παθος,πιεσαν στην αμυνα και ηταν κοντα στο σκορ για 3 10λεπτα.Απλα στο τεταρτο δεν αντεξαμε και χασαμε δικαια απο μια καλυτερη ομαδα.Δε νομιζω ομως οτι το τελικο σκορ αντικατοπριζει την εικονα του αγωνα.
Και μια γνωμη για το ΔΑΣΑΛ μιας και δεν ημουν στο πρωτο παιχνιδι και δεν τους ειχα ξαναδει.Νομιζω οτι ειναι μακραν η πιο ποιοτικη και πληρης ομαδα του ομιλου μας και δικαια ειναι πρωτη.Παρα τις απουσιες τους δυσκολα θα χασουν την ανοδο.Για του χρονου πιστευω οτι με αυτα που ειδα σημερα,με Κριτουλη,Μπατο πισω και 2-3 προσθηκες θα εχουν μια καλη πορεια στην Α Εσκα(οχι παντως πορεια ανοδου αφου του χρονου προβλεπεται η πιο δυσκολη Α Εσκα των τελευταιων χρονων).
stefan
Αχιλλέας-Αναγέννηση Κ. 70-51 (32-17)
Διαιτητές: Τσάλας-Σπυρόπουλος
Αχιλλέας (Δρούμπαλης): Σταφυλάς, Μαρίνος 2, Παναγούλιας, Περρής 7, Αντωνίου 14 (1), Μπελέγρης 15 (3), Καψάλης 20 (2), Παράσχος, Κλεάνθους 2, Χοχλιδάκης 7, Βιτζηλαίος, Κούτρης 3 (1)
Αναγέννηση Κ. (Καλαμάρας): Τατάκης 3 (1), Συριανός 7, Παπαδημητρίου 6, Γιαννούσης 10 (1), Παναγόπουλος, Καρνέσης, Ζειμέλ Χότζα 6, Μάγκος 13, Μπότσης, Γρηγορόπουλος 2

Ν. Μάκρη-Ολυμπιάδα '96 78-64 (31-32)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Ζερβούδης
Ν. Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 16 (1), Χουλιάρας 7 (2), Μητρόπουλος 2, Αλεξόπουλος, Δράκος 9, Δημογέροντας, Μπούσουλας 21 (3), Αναματερός 2, Δήμας, Μπάστας 16 (2), Δούβρος 5, Μπουτζής
Ολυμπιάδα '96 (Γκόφας): Τσίκληρας 4 (1), Θάνος 9, Φούντας 7 (1), Μιχάλης 4, Κριεκούκης 7, Κουτούκης 9, Πισκούλης 8, Δαμκαλής 5, Κωνσταντόπουλος 9, Μουζάκης 2

Ηλιούπολη-Δάφνη Δαφνίου 60-70 (20-41)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Αναστασίου
Ηλιούπολη (Ρουμελιώτης): Τσοπόκης 10 (2), Κολομβούνης 4, Σβαρδάγκαλος 2, Μπίρμπας 6, Αργυρίδης 2, Κάρδαρης 21 (2), Σιφναίος, Χαλκιάς, Κώνστας 4, Μπαλτάς 11
Δάφνη Δαφνίου (Μαρίνος): Μαούνης 2, Σέχου 4, Γάριος 8 (2), Παπαθεοδώρου 23 (3), Τασούλας 2, Νικολετάκης 7, Βλάσσης 6 (1), Βαμβακίδης 15 (3)

Φίλιππος-Κυψελιακός 72-50 (34-26)
Διαιτητές: Καραβίτης-Μανουσόπουλος
Φίλιππος (Κουστένης): Τσιμπέρης 19, Κατσιάπης 14 (4), Πετράκης, Γιαννόπουλος 3 (1), Καλαντωνέας 7 (1), Ζυγούρης 13 (3), Δημητρακόπουλος 9, Μπατιστάκης 2, Χαραλαμπόπουλος 4, Μαντζιώρης 1
Κυψελιακός (Σοφρωνιάδης): Γιαμπάνης 1, Κασκάνης 2, Παρλαβάτζας 4, Γκούντης 10 (2), Αθανασιάδης 6 (2), Καλικούρδης 4, Παντελάκης 2, Γιαννακόπουλος, Οικονόμου, Βαρούχας 4, Καρατζιάς 3, Μαρκόπουλος 14 (1)

Κουκουβάουνες-ΔΑΣΑΛ 58-79 (27-40)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Νικολόπουλος
Κουκουβάουνες (Καρυπίδης): Παπαδόπουλος Π. 1, Στάμος 11 (2), Κόκκαλης 7, Παπαβασιλείου 3, Χανιώτης 22 (2), Γραμμένος 2, Μπάτσαρης 4, Λαδίκος 8 (2)
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Δημόπουλος 5 (1), Καραγρηγορίου 32 (4), Ντιφαντής 9, Αρτεμάκης 4, Δήμας 13 (1), Αντωνίου 6 (2), Φραγκούλης 10, Βελτίστας

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Πεύκη 69-65 (30-26)
Διαιτητές: Αποστολίδης-Ραχιώτης
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Δεσποτάκης): Αναγνωστόπουλος 2, Αντωνιάδης, Βιδάκης 6, Τσακίρης 25 (3), Αθανασόπουλος 5 (1), Πρας 20 (4), Αναστασόπουλος 9, Μαστρακούλης Ν. 2, Μαστρακούλης Σ.
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης 4, Ζυγούρης 6 (2), Χασόπουλος 5 (1), Αρβανίτης 6, Χαντζής 2, Κανλής 1, Πιτσινός 16 (1), Γκαρίλας, Μπαρλάς 4, Παπαδόπουλος 19, Τάγαρης 2

Ρεπό: Βριλήσσια

Η βαθμολογία (σε 24 αγώνες): ΔΑΣΑΛ 44, Αναγέννηση Π. 42, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 41, Ολυμπιάδα '96 36, Φίλιππος 36, Δάφνη Δαφνίου 35, Ηλιούπολη 34, Πεύκη 34, Ν. Μάκρη 33, Κουκουβάουνες 32, Βριλήσσια 31, Αχιλλέας 28, Κυψελιακός 28, Αναγέννηση Κ. 27, Εκάλη 23.

Η επόμενη αγωνιστική (25η 09/04): Βριλήσσια-Ν. Μάκρη, Ολυμπιάδα '96-Ηλιούπολη, Κυψελιακός-Δάφνη Δαφνίου, Πεύκη-Αχιλλέας, ΔΑΣΑΛ-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ, Εκάλη-Κουκουβάουνες, Φίλιππος-Αναγέννηση Π. Ρεπό: Αναγέννηση Κ.
mirts
εχτες η ομαδα μου ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ εχασε με μεγαλη διαφορα απο την ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ.... δεν διαφωνω καθολου οτι η αντιπαλη ομαδα επαιξε καλυτερα και μας κερδισε καθαρα... η διαφορα αυτη υπηρχε απο το 3 δεκαλεπτο.... ο κοουτς της Ν.ΜΑΚΡΗΣ 50'' πριν το τελος του παιχνιδιου πηρε ταιμ αουτ για να δειξει ενα συστημα .... οι παιχτες του δεν ηξεραν τι να μας πουν οταν τον κοιταγαμε και γελαγαμε... αυτο πιστευω οτι ειναι τουλαχιστον ελλειψη σεβασμου προς τον αντιπαλο.... συγχαρητηρια ομως στον κοουτς γιατι εκανε ενα γηπεδο να γελαει μαζι του...... τα σχολια δικα σας.....
Σταχυοφόρος
Εντάξει, δεν έκανε κάτι πρωτόγνωρο. Βλακεία του μεν, συνήθες φαινόμενο δε. Σε αγώνα κορασίδων πέρυσι (δεν αναφέρω όνομα προπονητή), η διαφορά ήταν στους +30 και πήρε τάιμ άουτ στα 12 δευτερόλεπτα. Και τα κορίτσια της ομάδας του τον κορόιδευαν (πέρα απ'τους γονείς). Τί να πεις....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.