Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Peritri
Στο τέλος του ματς ο Αχιλλέας δέχτηκε τεχνική ποινή για διαμαρτυρία, κάποιοι από τη κερκίδα τους έβριζαν ενώ και 1-2 παίκτες τους έλεγαν διάφορα.

Έξω από το γήπεδο δεν είδα τι έγινε αφού είχα πάει στα αποδυτήρια, αλλά μετά μου μεταφέρανε ότι ο ρεφ δέχτηκε επίθεση από τον πρόεδρο του Αχιλλέα. Όμως, η άλλη πλευρά υποστηρίζει ότι ο ρεφ έβρισε αυτόν ή συγγενικό του πρόσωπο για αυτό και του επιτέθηκε! Όταν έφυγα περιμένανε την αστυνομία, δεν ξέρω εάν δώθηκε συνέχεια στο αστυνομικό τμήμα.

Εγώ θα μείνω στο ότι είναι τεράστια ντροπή να συμβαίνουν τέτοια περιστατικά στα γήπεδα της ΕΣΚΑ. Το ίδιο είχα πει και πέρισυ όταν για πρώτη φορά είχαμε και εμείς πέσει στη λούμπα να ασχοληθούμε με τον διαιτητή και δέχτηκε ''Τ'' ο πάγκος μας. Προσωπική άποψη, ο ρεφ ήταν εντελώς ακομπλεξάριστος, σφύριξε 50-50, συνομιλούσε με όλους τους παίκτες σε ήρεμο τόνο όλη τη διάρκεια του ματς αλλά ίσως αυτό να ήταν και το λάθος του.

Επίσης, λίγο ντροπή #11. Όταν είναι κάποιος χτυπημένος κάτω, δεν τον βρίζεις και λες ότι κάνει θέατρο...Τεσπά, ίσως δεν έπρεπε να το αναφέρω αλλά είναι ενδεικτικό του κλίματος που επικρατούσε χθες στο κλειστό του Κόκκινου Μύλου.
assistant
QUOTE(niki6 @ Nov 28 2008, 13:47 ) *
Καλημερα! Ημουν κιεγω χθες στον αγωνα της πευκης με τις κουκουβαουνες και θα χαρακτηριζα την αναλυση της dm_7 καπως μονοπλευρη. Μιλαω για το αγωνιστικο κομματι. Θεωρω οτι η πευκη κερδισε πολυ δικαια, οι κουκου καλη ομαδα αλλα χωρις καμια φιλοσοφια στο παιχνιδι της, χωρις αρχη και τελος, στηριζεται στις προσωπικες ενεργειες και το ταλεντο καποιων παιχτων και παιζει εντελως αναρχα. Δυσκολο λοιπον να εχεις διαρκεια στο παιχνιδι σου ετσι και θα μπορουσε να εχει χασει και ευκολοτερα χθες. Επισης 40 λεπτα ζωνη στην αμυνα παιζουν οι ομαδες που θελουν να κρυψουν καποιες αδυναμιες τους. Για παραδειγμα οτι ατομικα υστερουν στο ενας εναντιων ενος και επειδη δεχονταν ευκολα καλαθια το γυρισαν νωρις νωρις σε ζωνη. Τωρα στο εξωαγωνιστικο κομματι, ευθυνες υπαρχουν και στις δυο ομαδες. Εγιναν καποια απαραδεκτα πραγματα για τετοια κατηγορια και ειναι ντροπη. Τα παιδια κανουν το χομπυ τους και καλα θα κανουν να το καταλαβουν μερικοι. Παντως εξω απο το γηπεδο μιλησαμε με καποιες κοπελες απο τις κουκου (δεν ξερω αν η dm_7 ηταν μια απο αυτες) οι οποιες ηταν σοβαροτατες και πολυ συμπαθεις. Μπραβο που δημιουργουν ωραιο κλιμα και βοθουν την ομαδα τους παραμενουν μακρια απο τις ακροτητες. Καλη συνεχεια στην ομαδα των κουκου και συγχαρητηρια στην πευκη που σιγα σιγα ισως να αρχισουν να την υπολογιζουν στην κατηγορια. bball.gif

Aν ετσι ειδες τις δυο ομαδες καλως.Δε συμφωνω βεβαια σε καμια περιπτωση για την εικονα των ομαδω που περιγραφεις,αλλα δεν τρεχει και τιποτα.Εχω γραψει παλιοτερα οτι τη ζωνη δεν τη γουσταρω καθολου σαν αμυντικη επιλογη αλλα χθες χωρις να το παιζω και προπονητης δεν επιδιωξαμε να κρυψουμε δικα μας ελαττωματα(οπως λες) αλλα να εμφανησουμε αυτα της Πευκης.Οτι δηλαδη πλην του 5(περαστικα στο παλικαρι κι απο μενα)κανεις αλλος δεν μπορει να σκοραρει πιο εξω απ τα 3 μετρα.Δεν ειναι τυχαιο οτι στο 2ο ημιχρονο σκοραρατε σχεδον αποκλειστικα απο βολες ή επιθετικα rebaunds.Aυτα με τα τεχνικα θεματα.

Το παιχνιδι δυστυχως στιγματιστηκε απο συμπεριφορες ΑΛΗΤΙΚΕΣ του χειριστου ειδους.Απ τη μερια της Πευκης προηλθαν μεσα απ το γηπεδο και πιο συγκεκριμενα απ τον προεδρο,το νο4,το νο9,το νο 14(ξερω ονοματα αλλα μην τους δωσουμε κι αξια απο εδω μεσα-τα 10 λεπτα δημοσιοτητας που τους αναλογουν τα κερδισαν εχθες με το σπαθι τους)

Απ τη δικια μας τη μερια τη μερια η ΑΛΗΤΕΙΑ προηλθε απ την εξεδρα και λιγους φιλαθλους μας και λυπαμαι πολυ γι αυτο.Ξεκινησε μ εναν οχετο-υβρεολογιο κατα τη διαρκεια του αγωνα και συνεχιστηκε με ψευτοτσαμπουκαδες του κ....ου μετα τη ληξη του.ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ κι αν και δε συμετειχα εγω προσωπικα ζηταω ΜΙΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΣΥΓΝΩΜΗ απ τους διαιτητες και την αντιπαλη ομαδα.Προκληθηκαμε πολυ ειναι η αληθεια αλλα κι ολες τις συμπεριφορες εχουν τα ορεια τους.

Γεια χρα και καλη συνεχεια σε ολους.
niki6
QUOTE(assistant @ Nov 28 2008, 18:16 ) *
Aν ετσι ειδες τις δυο ομαδες καλως.Δε συμφωνω βεβαια σε καμια περιπτωση για την εικονα των ομαδω που περιγραφεις,αλλα δεν τρεχει και τιποτα.Εχω γραψει παλιοτερα οτι τη ζωνη δεν τη γουσταρω καθολου σαν αμυντικη επιλογη αλλα χθες χωρις να το παιζω και προπονητης δεν επιδιωξαμε να κρυψουμε δικα μας ελαττωματα(οπως λες) αλλα να εμφανησουμε αυτα της Πευκης.Οτι δηλαδη πλην του 5(περαστικα στο παλικαρι κι απο μενα)κανεις αλλος δεν μπορει να σκοραρει πιο εξω απ τα 3 μετρα.Δεν ειναι τυχαιο οτι στο 2ο ημιχρονο σκοραρατε σχεδον αποκλειστικα απο βολες ή επιθετικα rebaunds.Aυτα με τα τεχνικα θεματα.

Το παιχνιδι δυστυχως στιγματιστηκε απο συμπεριφορες ΑΛΗΤΙΚΕΣ του χειριστου ειδους.Απ τη μερια της Πευκης προηλθαν μεσα απ το γηπεδο και πιο συγκεκριμενα απ τον προεδρο,το νο4,το νο9,το νο 14(ξερω ονοματα αλλα μην τους δωσουμε κι αξια απο εδω μεσα-τα 10 λεπτα δημοσιοτητας που τους αναλογουν τα κερδισαν εχθες με το σπαθι τους)

Απ τη δικια μας τη μερια τη μερια η ΑΛΗΤΕΙΑ προηλθε απ την εξεδρα και λιγους φιλαθλους μας και λυπαμαι πολυ γι αυτο.Ξεκινησε μ εναν οχετο-υβρεολογιο κατα τη διαρκεια του αγωνα και συνεχιστηκε με ψευτοτσαμπουκαδες του κ....ου μετα τη ληξη του.ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ κι αν και δε συμετειχα εγω προσωπικα ζηταω ΜΙΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΣΥΓΝΩΜΗ απ τους διαιτητες και την αντιπαλη ομαδα.Προκληθηκαμε πολυ ειναι η αληθεια αλλα κι ολες τις συμπεριφορες εχουν τα ορεια τους.

Γεια χρα και καλη συνεχεια σε ολους.

Δεν εχεις δικιο σ'αυτο που λες, οτι δηλαδη δεν εχει καλο περιφερειακο σουτ η πευκη. Το 5 που αναφερεις ειναι σιγουρα απο τους καλυτερους σουτερ της κατηγοριας αλλα εχει κιαλλα παιδια με πολυ αξιολογο σουτ. Φανταζομαι το ξερεις κιεσυ ομως οτι το σουτ δεν ειναι ο μονος τροπος να σπασεις τη ζωνη. Αυτος ειναι ο "ευκολος". Αν περασει η μπαλα στους ψηλους εχει τελειωσει η ζωνη και αυτο επιδιωξε η πευκη με αρκετη επιτυχια. Εκει ηταν που υπερτερουσε αρκετα χθες και ετσι επαιξε. Τωρα στο επιθετικο δικο σας κομματι δεν πιστευω να διαφωνεις με την αποψη μου οτι παιζετε αναρχα.. Δεν ξερω αν αυτο ειναι το παιχνιδι σας γενικα αλλα χθες αυτο ειδα.

Στο αλλο ζητημα τωρα, κατηγορησα κιεγω πριν αυτες τις συμπεριφορες. Συμφωνω με ολα οσα λες και για τις δυο πλευρες απλα απο την κερκιδα τουλαχιστον δεν ειδα την τοσο κακη συμπεριφορα των παικτων της πευκης. Νομιζω οτι μονο σ'αυτο εισαι καπως υπερβολικος. Ετσι και αλλιως το τι κανουν μεσα στον αγωνα οι παικτες ειναι θεμα των διαιτητων. Τωρα βεβαια οι υπολοιποι, και οι μεν και οι δε ειναι απαραδεκτοι.

Γεια χαρα και σε σενα!
lord7
QUOTE(Peritri @ Nov 28 2008, 16:05 ) *
Στο τέλος του ματς ο Αχιλλέας δέχτηκε τεχνική ποινή για διαμαρτυρία, κάποιοι από τη κερκίδα τους έβριζαν ενώ και 1-2 παίκτες τους έλεγαν διάφορα.

Έξω από το γήπεδο δεν είδα τι έγινε αφού είχα πάει στα αποδυτήρια, αλλά μετά μου μεταφέρανε ότι ο ρεφ δέχτηκε επίθεση από τον πρόεδρο του Αχιλλέα. Όμως, η άλλη πλευρά υποστηρίζει ότι ο ρεφ έβρισε αυτόν ή συγγενικό του πρόσωπο για αυτό και του επιτέθηκε! Όταν έφυγα περιμένανε την αστυνομία, δεν ξέρω εάν δώθηκε συνέχεια στο αστυνομικό τμήμα.

Εγώ θα μείνω στο ότι είναι τεράστια ντροπή να συμβαίνουν τέτοια περιστατικά στα γήπεδα της ΕΣΚΑ. Το ίδιο είχα πει και πέρισυ όταν για πρώτη φορά είχαμε και εμείς πέσει στη λούμπα να ασχοληθούμε με τον διαιτητή και δέχτηκε ''Τ'' ο πάγκος μας. Προσωπική άποψη, ο ρεφ ήταν εντελώς ακομπλεξάριστος, σφύριξε 50-50, συνομιλούσε με όλους τους παίκτες σε ήρεμο τόνο όλη τη διάρκεια του ματς αλλά ίσως αυτό να ήταν και το λάθος του.

Επίσης, λίγο ντροπή #11. Όταν είναι κάποιος χτυπημένος κάτω, δεν τον βρίζεις και λες ότι κάνει θέατρο...Τεσπά, ίσως δεν έπρεπε να το αναφέρω αλλά είναι ενδεικτικό του κλίματος που επικρατούσε χθες στο κλειστό του Κόκκινου Μύλου.


και εγω εμαθα οτι χτυπησαν τον 1 διαιτητη....και περιμενουμε την τιμω4ρια απο εσκα....και ο αχιλλεας εχει τιμωρηθει ξανα και τοθσ σφυριζαν διαιτητες απο επαρχια
sa-gt
QUOTE(lord7 @ Dec 2 2008, 01:23 ) *
και εγω εμαθα οτι χτυπησαν τον 1 διαιτητη....και περιμενουμε την τιμω4ρια απο εσκα....και ο αχιλλεας εχει τιμωρηθει ξανα και τοθσ σφυριζαν διαιτητες απο επαρχια

Σημειωτέον οτι αν αληθεύουν όλα αυτά και πέσει τιμωρία, ο Αχιλλέας θα πρέπει να ανεβάσει το μπατζετ του προς τα πάνω για φέτος κατά 5-6 χιλιάδες ευρώ για τους διαιτητές...
top_thanos_90
δάφνη δαφνίου-ηλιούπολη 2 (γύρω στ 10 πόντους)

εκάλη-αναγέννηση πετραλώνων 2 (πολύ μεγάλη διαφορά)
stefan

ΔΑΣΑΛ-Κουκουβαουνες 1,περιπου 30 ποντους.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(stefan @ Nov 28 2008, 15:31 ) *
Ενας-ενας σιγα-σιγα καταλαβαινει την αξια σου..Αυτα ειναι..
Λιγο ακομα και θα φτασεις την διασημοτητα του κριαριου του Λυκου.. 19.gif 19.gif
Συνεχισε φιλη μου...!!

QUOTE(stefan @ Dec 5 2008, 02:44 ) *
ΔΑΣΑΛ-Κουκουβαουνες 1,περιπου 30 ποντους.

Εχω δωσει εγω σημα για την κουνιαδουλα μου να την προσεχουν.
Το να με φτασει ειναι λιγακιι δυσκολο, αλλα καπου εκει διπλα μου θα την εχω
και θα παιρνει λιγη απο την λαμψη μου.
Steryios
Καλημέρα.
Πεύκη-Φ.Ε.Α 2πλό.Δε θυμάμαι το σκορ γιατί δε λειτουργούσε ο πίνακας.Νομίζω ήρθε γύρω στο 74-79.
Basket lover
QUOTE(Steryios @ Dec 5 2008, 09:15 ) *
Καλημέρα.
Πεύκη-Φ.Ε.Α 2πλό.Δε θυμάμαι το σκορ γιατί δε λειτουργούσε ο πίνακας.Νομίζω ήρθε γύρω στο 74-79.


Διπλό στη Πεύκη; Απίστευτο! w00t.gif

Αν δε κάνω λάθος η Πεύκη έχει μια από τις πιο δύσκολες έδρες και απο τις πιο καλές ομάδες, σωστά; shot.gif

Στέργιε, πες μας λεπτομέρειες για το παιχνίδι!
dm_7
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 71-75
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 63-74
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 72-82
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 54-79
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 65-69
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 85-55
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 41-95
vstaf
Αναγέννηση Καισαριανής-Αχιλλέας 71-75. 2η νίκη για την ομάδα μας στο πρωτάθλημα.Βρεθήκαμε να χάνουμε και με 18 στο τρίτο δεκάλεπτο,αλλά με φοβερή αντεπίθεση καταφέραμε στο τέταρτο δεκάλεπτο να ανατρέψουμε την εις βάρος μας κατάσταση και να προηγθούμε τελικά στα 30 δευτερόλεπτα με 71-72 με καλάθι του Αντωνίου. Πολύ καλή νίκη.Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον προπονητή για τη νίκη! Συνεχίζουμε.
Steryios
QUOTE(Basket lover @ Dec 5 2008, 12:18 ) *
Διπλό στη Πεύκη; Απίστευτο! w00t.gif

Αν δε κάνω λάθος η Πεύκη έχει μια από τις πιο δύσκολες έδρες και απο τις πιο καλές ομάδες, σωστά; shot.gif

Στέργιε, πες μας λεπτομέρειες για το παιχνίδι!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με ελαφρύ προβάδισμα για τη ΦΕΑ,αποδίδοντας όμορφο μπάσκετ και οι δύο ομάδες,και τέλειωσε το ίδιο.
Επίσης το δεύτερο κύλησε κάπως έτσι,με τη ΦΕΑ να έχει ένα μικρό προβάδισμα μέχρι το τέλος.
Η μεγάλη διαφορά χτίστηκε στο τρίτο δεκάλεπτο κατά το οποίο η ΦΕΑ πήρε αρκετά μεγάλο προβάδισμα και το διατήρησε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.
Η ύστατη προσπάθεια της Πέυκης έγινε στο τελευταίο λεπτό με διαδοχικά τρίποντα και επιθετικά ριμπάουντ που έγιναν γκολ-φάουλ σε συνδυασμό με την αστοχία μας στις ελεύθερες βολές(2/8)νομίζω σε αυτό το διάστημα,αλλά ευτυχώς για εμάς αυτή η αντεπίθεση διαρκείας δεν είχε αίσιο αποτέλεσμα για την Πεύκη.
Πλέον κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με τα Λιόσια.
dm_7
Αναγέννηση Καισ.-Αχιλλέας 71-75 (40-26)
Διαιτητές: Τσάλας-Μασλατζίδης
Αναγέννηση Καισ. (Καλαμάρας): Τατάκης 7 (2), Συριανός 7, Παπαδημητρίου 3, Γιαννούσης 8 (1), Καλιαμβάκος 16, Βαξεβανίδης 6 (2), Καρνέσης 8 (2), Ζειμέλ Χότζα 9, Μάγκος, Μπότσης 5 (1)
Αχιλλέας (Δρούμπαλης): Σταφυλάς 14 (1), Καψής 5 (1), Παναγούλιας 2, Περρής 6, Αντωνίου 17, Μπελεγρής 18, Μαρίνος, Παράσχος, Κλεάνθους, Χοχλιδάκης 2, Βιτηλαίος 4, Μπουρούνης 5

Ολυμπιάδα 96-Ν. Μάκρη 63-74 (28-33)
Διαιτητές: Κουνελές-Γκαμήλη
Ολυμπιάδα 96 (Γκόφας): Τσίκληρας 2, Σιδηρόπουλος, Θάνος 4, Φουντάς 8, Μιχάλης 17 (1), Αχτύπης, Τσολιάκος 15 (1), Κουτούκης, Πισκούλης 10, Δαμκαλής 2, Κωνσταντόπουλος 5, Μουζάκης
Ν. Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 4, Χουλιάρας, Δράκος 9, Κουράσης, Μπούτζης, Παγόπουλος 19 (1), Μπούσουλας 5 (1), Αναματερός, Τζήμας, Μπάστας 17, Δούβρος 23, Κατσογιάννης 7

Δάφνη Δαφνίου-Ηλιούπολη 72-82 (39-41)
Διαιτητές: Αντεριώτης-Πέτρου
Δάφνη Δαφνίου (Μαρίνος): Μαούνης 15 (2), Μήλιος 1, Ράλλιος 4, Παπαθεοδώρου 14 (1), Τασούλας 3, Νικολέτάκης 11, Βλάσσης 12 (2), Βαμβακίδης 12 (2)
Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Τσοπόκης 17 (3), Κολομβούνης 8, Σβαρδάγκαλος 1, Ρούσσος 12 (2), Μπίρμπας 14, Στεργίου, Καρδάρης 12 (1), Χαλκιάς 14, Γαρούφης 4

Κυψελιακός-Φίλιππος 54-79 (33-38)
Διαιτητές: Καπνιά-Διμπινούδης
Κυψελιακός (Τσιαφούτης): Γιαμπάνης 3 (1), Κασκάνης 5, Παρλαβατζάς 9 (1), Γκούντης 2, Αθανασιάδης, Καληκούρδης 16, Παντελεάκης, Λαγουδάκος 7, Οικονόμου, Βαρούχας 9, Ράλλης, Μαρκόπουλος 3
Φίλιππος (Κατής): Τσιμπέρης 6, Καλαντωνέας 4, Κατσιάπης 9 (2), Κοντάκης 5, Μπούκουρας 4 (1), Κιαχόπουλος 18 (2), Δημητρακόπουλος 2, Γιαννακόπουλος 14 (2), Μπατιστάκης, Χαραλαμπόπουλος 9 (1), Μαντζιώρης 8

Πεύκη-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 65-69 (34-26)
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Τσαχάκης
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης 7(1), Αρβανίτης 4, Χαντζής 2, Κανλής 7 (1), Πιτσινός 10 (1), Γκαρίλας 1, Μπαρλάς 11 (2), Χασαπόπουλος, Παπαδόπουλος 17, Τάγαρης 6
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Δεσποτάκης): Αναγνωστόπουλος 4, Ρωμοσιός 8 (1), Μαστρογιάννης, Βιδάκης 10 (2), Τσακίρης 14 (2), Μήλος 1, Πρας 18 (3), Αναστασόπουλος 12 (2), Μαστρακούλης, Σεϊταρίδης

ΔΑΣΑΛ-Κουκουβάουνες 85-55 (41-38)
Διαιτητές: Αναγνώστου-Αντωνόπουλος
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Κριτούλης 20 (3), Μπάτος 23 (4), Καραγρηγορίου 8, Βελτίστας 8 (1), Ντιφαντής 2, Αρτεμάκης 2, Δήμας 9 (1), Αντωνίου 6 (2), Φραγκούλης 7
Κουκουβάουνες (Ανδριόπουλος): Ζερβόπουλος 10 (2), Παπαδόπουλος Π. 5 (1), Στάμος 5, Παπαδόπουλος Σ. 6, Κόκκαλης 7, Μπάτσαρης 4, Τσενές 12 (2), Τσίβρας 1, Λαδικός 5 (1)

Εκάλη-Αναγέννηση Π. 41-95

Ρεπό: Βριλήσσια

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες): ΔΑΣΑΛ 18, Αναγέννηση Π. 17, Πεύκη 15, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 14, Ηλιούπολη 13, Φίλιππος 13, Ν. Μάκρη 13, Κουκουβάουνες 12, Ολυμπιάδα 96 12, Δάφνη Δαφνίου 12, Κυψελιακός 11, Αχιλλέας 10, Βριλήσσια 10, Αναγέννηση Καισ. 10, Εκάλη 9.

Η επόμενη αγωνιστική (10η 11/12): Ν. Μάκρη-Βριλήσσια, Ηλιούπολη-Ολυμπιάδα 96, Δάφνη Δαφνίου-Κυψελιακός, Αχιλλέας-Πεύκη, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΔΑΣΑΛ, Κουκουβάουνες-Εκάλη, Αναγέννηση Π.-Φίλιππος. Ρεπό: Αναγέννηση Καισαριανής.
niki6
QUOTE(Steryios @ Dec 5 2008, 16:31 ) *
Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με ελαφρύ προβάδισμα για τη ΦΕΑ,αποδίδοντας όμορφο μπάσκετ και οι δύο ομάδες,και τέλειωσε το ίδιο.
Επίσης το δεύτερο κύλησε κάπως έτσι,με τη ΦΕΑ να έχει ένα μικρό προβάδισμα μέχρι το τέλος.
Η μεγάλη διαφορά χτίστηκε στο τρίτο δεκάλεπτο κατά το οποίο η ΦΕΑ πήρε αρκετά μεγάλο προβάδισμα και το διατήρησε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.
Η ύστατη προσπάθεια της Πέυκης έγινε στο τελευταίο λεπτό με διαδοχικά τρίποντα και επιθετικά ριμπάουντ που έγιναν γκολ-φάουλ σε συνδυασμό με την αστοχία μας στις ελεύθερες βολές(2/8)νομίζω σε αυτό το διάστημα,αλλά ευτυχώς για εμάς αυτή η αντεπίθεση διαρκείας δεν είχε αίσιο αποτέλεσμα για την Πεύκη.
Πλέον κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με τα Λιόσια.

Να πω μονο οτι στο πρωτο ημιχρονο η Πευκη νομιζω οτι ειχε λιγο καλυτερη εικονα και γιαυτο και εληξε με 8 ποντους μπροστα. Η ΦΕΑ με εξαιρετικο 3ο δεκαλεπτο περασε μπροστα και το κρατησε μεχρι τελους. Βεβαια εκει παραλιγο να ερθουν τα πανω κατω και να το κλεψει το ματσακι η Πευκη αλλα δυστυχως αυτα τα κανει μονο η εθνικη μας στο μπασκετ.. laugh.gif Συγχαρητηρια στην ομαδα της ΦΕΑ, πολυ καλη ομαδα με καλο υλικο και δουλεμενη, πιστευω θα πρωταγωνιστησει. Κριμα παντως και για την Πευκη που ειχε δυο πολυ σημαντικες απουσιες και δεν τα καταφερε. Καλη συνεχεια σε ολους!
KOKO
Εκτος απο τη μεγαλη νικη της ΦΕΑ θα ηθελα να αναφερω με μεγαλη μου χαρα την επιστροφη στις προπονησεις του Στεργιου Μαστρακουλη!!!! 77.gif
Σιγα σιγα βεβαια επειτα απο τον τραυματισμο του αναμενουμε ολοι τη μεγαλη του επιστροφη!!!!
Steryios
QUOTE(KOKO @ Dec 5 2008, 17:55 ) *
Εκτος απο τη μεγαλη νικη της ΦΕΑ θα ηθελα να αναφερω με μεγαλη μου χαρα την επιστροφη στις προπονησεις του Στεργιου Μαστρακουλη!!!! 77.gif
Σιγα σιγα βεβαια επειτα απο τον τραυματισμο του αναμενουμε ολοι τη μεγαλη του επιστροφη!!!!

Φιλαράκο μου κι εγώ χάρηκα πολύ που πάτησα στο παρκέ μετα από τόσους μήνες.Άντε σιγά σιγά να αρχίσουμε να μαζευόμαστε.
Και όπως είδα μόλις έγινα και επαγγελματίας με αυτό μου το post.Άντε και εις ανώτερα...
KOKO
To vavaro εχω χασει.Που εισαι ρε φιλε;
KOKO
Ν.ΜΑΚΡΗ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
Δ.ΔΑΦΝΙΟΥ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΕΥΚΗ 2
ΦΕΑ-ΔΑΣΑΛ 1
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-ΕΚΑΛΗ 1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Π-ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
champion

Ν.ΜΑΚΡΗ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
Δ.ΔΑΦΝΙΟΥ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΕΥΚΗ 2
ΦΕΑ-ΔΑΣΑΛ 2
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-ΕΚΑΛΗ 1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Π-ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
top_thanos_90
Ν.ΜΑΚΡΗ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1 (δυνατη εδρα αλλα μαχητικη ομαδα τα βριλησσια οποτε μικρη διαφορα)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
Δ.ΔΑΦΝΙΟΥ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΕΥΚΗ 2
ΦΕΑ-ΔΑΣΑΛ ??? (το ντερμπυ της αγωνιστικης)
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-ΕΚΑΛΗ 1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Π-ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1

στα υπολοιπα ματς νομιζω πως ειναι ξεκαθαρα τα φαβορι κ πολυ δυσκολα θα σπασει κατι
Peritri
Ν.ΜΑΚΡΗ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
Δ.ΔΑΦΝΙΟΥ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΕΥΚΗ 1 (ποντάρω στην έκπληξη, πολύ δυνατή έδρα ο Αχιλλέας, 4-5 ματς στο πόντο έχει νικήσει η Πεύκη)
ΦΕΑ-ΔΑΣΑΛ 2 (Δύσκολα ή εύκολα, καλή ομάδα η ΦΕΑ αλλά μέχρις εκεί, τη ποιότητα του ΔΑΣΑΛ δεν την έχει καμία ομάδα)
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-ΕΚΑΛΗ 1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Π-ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
KOKO
QUOTE(Peritri @ Dec 10 2008, 07:58 ) *
Ν.ΜΑΚΡΗ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1
Δ.ΔΑΦΝΙΟΥ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΕΥΚΗ 1 (ποντάρω στην έκπληξη, πολύ δυνατή έδρα ο Αχιλλέας, 4-5 ματς στο πόντο έχει νικήσει η Πεύκη)
ΦΕΑ-ΔΑΣΑΛ 2 (Δύσκολα ή εύκολα, καλή ομάδα η ΦΕΑ αλλά μέχρις εκεί, τη ποιότητα του ΔΑΣΑΛ δεν την έχει καμία ομάδα)
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-ΕΚΑΛΗ 1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Π-ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1

Ποιοτητα ο δασαλ μπορει να εχει αλλα πρεπει να γνωριζουμε και την ποιοτητα της ΦΕΑ που δεν μπορουμε να λεμε οτι μεχρις εκει!Τα περισσοτερα θα τα πουμε ολα τη πεμπτη το βραδυ.Καλη επιτυχια και στις δυο ομαδες χωρις τραυματισμους και προσφεροντας ωραιο μπασκετ!! shot.gif shot.gif shot.gif
Peritri
Οκ. Ποιός παίκτης της ΦΕΑ είσαι;
KOKO
QUOTE(Peritri @ Dec 10 2008, 15:04 ) *
Οκ. Ποιός παίκτης της ΦΕΑ είσαι;

Δεν εχει σημασια αυτο απλα ο καθενας πρεπει να στηριζει σωστα τις αποψεις του.Και μην ξεχναμε οτι μπασκετ ειναι και σε αυτες τις κατηγοριες ολα ειναι πιθανα!!
Peritri
Είπα εγώ ότι έχει σημασία;

Σχολίασα εγώ επί των προγνωστικών σου;

Σου είπα εγώ ότι δεν έχεις σωστή άποψη;

Είπα εγώ ότι δεν είναι όλα πιθανά;

Μία γνώμη εξέφρασα απόλυτα λογική αφού από τον ΔΑΣΑΛ έφαγα 30 στο κεφάλι και με την ΦΕΑ το πάλεψα και έχασα. Συν το ότι θεωρώ ότι όλοι οι 5 βασικοί παίκτες του ΔΑΣΑΛ άνετα έπαιζαν Α' ΕΣΚΑ και μερικοί από αυτούς σε ομάδες με πρωταγωνιστικό ρόλο (το έκαναν άλλωστε πέρισυ). Από εκεί και πέρα ας κερδίσει η ΦΕΑ 25 πόντους, δεν με ενδιαφέρει καθόλου, τον χαβαλέ μου κάνω εδώ πέρα και δεν θέλω να θίξω κανέναν.

Σόρρυ, καλά έκανα και δεν πόσταρα προγνωστικά εδώ και μήνες...
KOKO
QUOTE(Peritri @ Dec 10 2008, 17:18 ) *
Είπα εγώ ότι έχει σημασία;

Σχολίασα εγώ επί των προγνωστικών σου;

Σου είπα εγώ ότι δεν έχεις σωστή άποψη;

Είπα εγώ ότι δεν είναι όλα πιθανά;

Μία γνώμη εξέφρασα απόλυτα λογική αφού από τον ΔΑΣΑΛ έφαγα 30 στο κεφάλι και με την ΦΕΑ το πάλεψα και έχασα. Συν το ότι θεωρώ ότι όλοι οι 5 βασικοί παίκτες του ΔΑΣΑΛ άνετα έπαιζαν Α' ΕΣΚΑ και μερικοί από αυτούς σε ομάδες με πρωταγωνιστικό ρόλο (το έκαναν άλλωστε πέρισυ). Από εκεί και πέρα ας κερδίσει η ΦΕΑ 25 πόντους, δεν με ενδιαφέρει καθόλου, τον χαβαλέ μου κάνω εδώ πέρα και δεν θέλω να θίξω κανέναν.

Σόρρυ, καλά έκανα και δεν πόσταρα προγνωστικά εδώ και μήνες...

Φιλε μου Peritri να κανεις προγνωστικα γιατι ειναι καλο για το forum!
Οσο αφορα το ποιος ειμαι....
Ονομαζομαι Ρωμοσιος Κωστας και αγωνιζομαι στη ΦΕΑ.
Επισης αναγνωριζω την αναγνωριστικη αξια του ΔΑΣΑΛ οπου coach ειναι ο φιλος μου ο Παπαδακης ενα παιδι με μεγαλη μπασκετικη παιδεια!
loufer
QUOTE(Peritri @ Dec 10 2008, 22:18 ) *
Σόρρυ, καλά έκανα και δεν πόσταρα προγνωστικά εδώ και μήνες...


Στο είχα πει από την αρχή της χρονιάς βρε Πέρι... Είσαι σε λάθος όμιλο
Που είναι αυτά τα θρυλικά βιντεάκια με τα τάκλιν του Taper??? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
jasonath
Ν.ΜΑΚΡΗ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1 (σαφως καλύτερο υλικο η Μακρη πιστευω οτι θα επικρατηση ευκολα)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 1 ( καλη ομάδα η Ηλιούπολη μάλλον δεν θα κινδυνεύσει απο την Ολυμπιαδα)
Δ.ΔΑΦΝΙΟΥ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 1
ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΠΕΥΚΗ 2 ??? ( δεν σιγουρο δυνατος ο Αχιλλέας στην έδρα του
ΦΕΑ-ΔΑΣΑΛ 2 (ο ΔΑΣΑΛ δειχνει ασταμάτητος και μάλλον θα είναι η μια ομάδα που θα γευθεί την άνοδο)
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-ΕΚΑΛΗ 1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Π-ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
Basket lover

Εντάξει, σίγουρα ο ΔΑΣΑΛ είναι το μεγάλο φαβορί, αλλά κι εμάς μην μας υποτιμάτε και τόσο πολύ! wink.gif

Ομαδάρα, γερά απόψε thumbsup.gif
taper
QUOTE(loufer @ Dec 11 2008, 10:13 ) *
Στο είχα πει από την αρχή της χρονιάς βρε Πέρι... Είσαι σε λάθος όμιλο
Που είναι αυτά τα θρυλικά βιντεάκια με τα τάκλιν του Taper??? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif


πάρε μεταγραφή σου λεω
KOKO
QUOTE(taper @ Dec 11 2008, 08:15 ) *
πάρε μεταγραφή σου λεω

Δινω περισσοτερα στον περι να ειναι στον ομιλο οπως ισχυει και σε σενα γιατι υπαρχει ψιλονεκρα...... smiley.gif
taper
QUOTE(KOKO @ Dec 11 2008, 12:26 ) *
Δινω περισσοτερα στον περι να ειναι στον ομιλο οπως ισχυει και σε σενα γιατι υπαρχει ψιλονεκρα...... smiley.gif


είναι η περίοδος τετοια.....

Απλα΄καποιοι παρεξηγούνται με το χιούμορ και τις απόψεις κάποιον και ξενερώνουν ...Μια συμβουλή σε όλους: ακολουθήστε το πνεύμα γραψίματος του λύκου....πλάκα μες τη σοβαρότητα..

καλή αναρχική αγωνιστική λοιπόν
Peritri
Ναι ρε γμτ, τουλάχιστον πέρισυ έμπαινα εδώ και έπεφτε γέλιο.

Αιτούμαι μεταφορά της ομάδος μου στον άλλο όμιλο για σπουδαίο λόγο tongue.gif

Άντε καλά ματς σε όλους...
Basket lover
QUOTE(Peritri @ Dec 11 2008, 12:44 ) *
Ναι ρε γμτ, τουλάχιστον πέρισυ έμπαινα εδώ και έπεφτε γέλιο.

Αιτούμαι μεταφορά της ομάδος μου στον άλλο όμιλο για σπουδαίο λόγο tongue.gif

Άντε καλά ματς σε όλους...


Αν και θυληκου γενους, οφείλω να παραδεχτώ ότι στα αντρικά φορουμ δεν βλεπεις το σφάξιμο που γίνεται στα γυναικεία!
Εδώ βλέπεις και λιγο μπασκετικό ρομαντισμό βρε παιδί μου! rolleyes.gif

(piritri, είσαι ο νουμερο 6 των Βρλλισίων; Αν ναι, με εμας ήσουν πολυ καλός και εδειξες οτι ξερεις μπασκετ.) bball.gif
Peritri
Ναι, το #6 ήμουν που ''χτυπιόμουν'' σε όλο το ματς με τον KOKO (αν δεν κάνω λάθος) tongue.gif , ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Χμ, στα γυναικείο υπο-forα όντως ''τρώγονται'' πολύ συχνά μεταξύ τους, αλλά δεν θα επεκταθώ περισσότερο και βγω off topic...
taper
αμα είναι να τρωγονται θα μπω να τα κάνω κόλαση smiley.gif
KOKO
QUOTE(Peritri @ Dec 11 2008, 09:54 ) *
Ναι, το #6 ήμουν που ''χτυπιόμουν'' σε όλο το ματς με τον KOKO (αν δεν κάνω λάθος) tongue.gif , ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Χμ, στα γυναικείο υπο-forα όντως ''τρώγονται'' πολύ συχνά μεταξύ τους, αλλά δεν θα επεκταθώ περισσότερο και βγω off topic...

Περι να το λες σωστα..τρωγομασταν οχι χτυπιομασταν!!!! 69.gif
jasonath
QUOTE(Basket lover @ Dec 11 2008, 11:43 ) *
Εντάξει, σίγουρα ο ΔΑΣΑΛ είναι το μεγάλο φαβορί, αλλά κι εμάς μην μας υποτιμάτε και τόσο πολύ! wink.gif

Ομαδάρα, γερά απόψε thumbsup.gif



δεν σας υποτιμω καθόλου απεναντιας ειστε μια πολυ καλη και συγκροτημενη ομαδα και φετος σε αντιθεση με περυσι ειστε πολυ ανταγωνιστικ
KOKO
QUOTE(jasonath @ Dec 11 2008, 11:33 ) *
δεν σας υποτιμω καθόλου απεναντιας ειστε μια πολυ καλη και συγκροτημενη ομαδα και φετος σε αντιθεση με περυσι ειστε πολυ ανταγωνιστικ

Νομιζω οτι αρκετα ασχοληθηκαμε με το συγκεκριμενο ματς.τα υπολοιπα το βραδακι!!
Κι οπως ειπε ο φιλος μου ο taper καλη αναρχικη αγωνιστικη shot.gif shot.gif
gabriel1981
QUOTE(KOKO @ Dec 11 2008, 16:50 ) *
Νομιζω οτι αρκετα ασχοληθηκαμε με το συγκεκριμενο ματς.τα υπολοιπα το βραδακι!!
Κι οπως ειπε ο φιλος μου ο taper καλη αναρχικη αγωνιστικη shot.gif shot.gif



Αλλοο ένα δυνατό διπλο του ΔΑΣΑΛ μεσα στην έδρα της ΦΕΑ!!!! 85-95 τελικο , σε ενα πολυ ωραιο παιχνιδι με συνεχεις εναλλαγες του σκορ. Ημιχρονο ενα ποντο μπροστα η ΦΕΑ, ενω το 3ο δεκαλεπτο της ανηκε ολοκληρωτικα αφου κερδιζε εως και 10 ποντους...Απο κει και περα καναμε ενα πολυ μεγαλο σερι και φτασαμε στο τελικο σκορ...

bball.gif bball.gif bball.gif

dm_7
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΕΚΑΛΗ 95-76
Basket lover
QUOTE(gabriel1981 @ Dec 12 2008, 00:02 ) *
Αλλοο ένα δυνατό διπλο του ΔΑΣΑΛ μεσα στην έδρα της ΦΕΑ!!!! 85-95 τελικο , σε ενα πολυ ωραιο παιχνιδι με συνεχεις εναλλαγες του σκορ. Ημιχρονο ενα ποντο μπροστα η ΦΕΑ, ενω το 3ο δεκαλεπτο της ανηκε ολοκληρωτικα αφου κερδιζε εως και 10 ποντους...Απο κει και περα καναμε ενα πολυ μεγαλο σερι και φτασαμε στο τελικο σκορ...

bball.gif bball.gif bball.gif


Πράγματι ήταν ένα πολύ μεγάλο παιχνίδι! 41.gif

Η ΦΕΑ ήταν καλύτερη για 37΄ λεπτά, όμως ο ΔΑΣΑΛ ήταν πολύ τυχερός στο τέλος και με συνεχώμενα μαρκαρισμένα τρίποντα πήρε το παιχνίδι! Μέχρι και στη λήξη έβαλε το σουτ από το κέντρο του γηπέδου!

Πάντως οι άνθρωποι του ΔΑΣΑΛ έλεγαν μετά το παιχνίδι ότι η ΦΕΑ είναι η πιο καλή ομάδα που έχουν παίξει μέχρι τώρα! Αυτό είναι σημαντικό για την ομαδάρα μας!!! 77.gif

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΡΑ, ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ! biggrin.gif
gabriel1981
QUOTE(Basket lover @ Dec 12 2008, 00:48 ) *
Πράγματι ήταν ένα πολύ μεγάλο παιχνίδι! 41.gif

Η ΦΕΑ ήταν καλύτερη για 37΄ λεπτά, όμως ο ΔΑΣΑΛ ήταν πολύ τυχερός στο τέλος και με συνεχώμενα μαρκαρισμένα τρίποντα πήρε το παιχνίδι! Μέχρι και στη λήξη έβαλε το σουτ από το κέντρο του γηπέδου!

Πάντως οι άνθρωποι του ΔΑΣΑΛ έλεγαν μετά το παιχνίδι ότι η ΦΕΑ είναι η πιο καλή ομάδα που έχουν παίξει μέχρι τώρα! Αυτό είναι σημαντικό για την ομαδάρα μας!!! 77.gif

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΡΑ, ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ! biggrin.gif



Το τριποντο που αναφερεις ηταν απο τα 6.25 ακριβως και οχι απο το κεντρο του γηπεδου.

Η ΦΕΑ ηταν καλυτερη για ακριβως 7 λεπτα στο τριτο δεκαλεπτο και οχι στα 37 που περιγραφεις.

Οντως ηταν σκληρη νικη, και μαζι με τα πετραλωνα ειναι οι καλυτερες αντιπαλοι στην κατηγορια.

Καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα
niki6
Αχιλλεας-Πευκη 62-72. Λυπαμαι που το λεω αλλα πιστευω οτι ο Αχλλεας εχει δυσκολο εργο για τη σωτηρια.
Peritri
Νέα Μάκρη - Βριλήσσια 2 (57-64 εάν δεν κάνω λάθος)

Γυρίζει ο τροχός...

ΥΓ: Το Σκλαβούνο all around λέμε shot.gif , αφήστε μας ήσυχους τους υπόλοιπους icon_drunk.gif
top_thanos_90
αναγεννηση πετραλωνων-φιλιππος 79-78

πολυ δυσκολη νικη για την ομαδα οπως αλλωστε δειχνει κ το σκορ

ο φιλιππος πολυ ανταγωνιστικος,μπροστα στ πρωτο ημιχρονο σχεδον συνεχεια

στ τεταρτο δεκαλεπτο φανηκε πως καθαριζε το ματς αφου η διαφορα εφτασε τους 8 1.30 λεπτο πριν τελειωσει

εκανε ο φιλιππος την αντεπιθεση αλλα τλκ εφτασε η πολυ μεγαλη νικη!!

πολλα συγχαρητηρια στ φιλιππο για την εμφανιση τ!!
dm_7
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 57-65
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 58-77
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 75-67
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 62-72
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 85-95
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 95-76
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 79-78
stormrider13
Διπλό για την Ολυμπιάδα Πετρούπολης στην Ηλιούπολη με τρόπο ευκολότερο από οτι περιμέναμε. Πολύ καλύ άμυνα στα ατού του αντιπάλου και παρόλο που ήμασταν πίσω στο ημίχρονο (35 - 31) κάναμε εκπληκτικό 3ο δεκάλεπτο και κερδίσαμε άνετα. Το παιχνίδι καθάρισε με 3 διαδοχικά τρίποντα ο Κριεκούκης shot.gif shot.gif shot.gif και ο μέγιστος


wav.gif DOGANOS wav.gif
που έσπασε τα κοντέρ στο tendex με 15 πόντους σε ούτε 10 λεπτά παιχνιδιού 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
stefan
Ν. Μάκρη-Βριλήσσια 57-65 (28-21)
Διαιτητές: Γραμματόγλου-Σάντης
Ν. Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 2, Δημογέροντας, Αλεξόπουλος, Δράκος 6 (1), Παγόπουλος 11 (1), Μπούσουλας 10, Αναματερός, Τζίμας 2, Μπάστας 12, Κατσόγιαννος 14 (1)
Βριλήσσια (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος Ι., Σκλαβούνος 22 (5), Τριανταφύλλης 9 (1), Παπαθειοδώρου 6 (1), Σγουρίτσας 3, Τσιτσιλίδης, Κολιόπουλος, Γεωργούσης 4, Κίτσιος Δ. 15 (3), Αλεξόπουλος 5



Ηλιούπολη-Ολυμπιάδα '96 58-77(41-31)
Διαιτητές: Θεωνάς-Ρήγας
Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Τσοπόκης 8 (2), Κολομβούνης 6, Σβαρδάγκαλος 2, Ρούσσος 3 (1), Μπίρμπας 16 (1), Στεργίου 7, Κάρδαρης 14, Χαλκιάς 2, Γαρούφης
Ολυμπιάδα 96 (Γκόφας): Τσίκληρας 2, Αχτύπης, Θάνος, Φουντάς 15, Μιχάλης 14, Κριεκούκης 12 (4), Τσολιάκος 6, Κουτούκης 2, Πίσκουλης 10, Δαμκαλής 8, Κωνσταντόπουλος 8

Δάφνη Δαφνίου-Κυψελιακός 75-67 (39-35)
Διαιτητές: Δρίβα-Καλαϊτζάκης
Δάφνη Δαφνίου (Μαρίνος): Ρήγκας, Μαούνης 6, Μήλιος, Γάριος 1, Παπαθεοδώρου 15 (2), Τασούλας 13, Νικολετάκης 23, Βλάσσης 3, Βαμβακίδης 14 (1)
Κυψελιακός (Τσιαφούτης): Γιαμπάνης, Κασκάνης 28 (4), Παρλαβατζάς 6, Γκούντης 12 (2), Αθανασιάδης, Καλικούρδης 14, Λαγουδάκος, Βαρούχας 2, Ράλλης, Μαρκόπουλος 5

Αχιλλέας-Πεύκη 62-72 (40-30)
Διαιτητές: Παντελίδης-Χριστοδούλου
Αχιλλέας (Δρούμπαλης): Σταφιλάς 7 (1), Παναγούλιας 3, Περρής 2, Αντωνίου 5 (1), Μπελέγρης 17, Καψής 11, Παράσχος, Κλεάνθους 6, Κοχλιδάκης, Βιντζηλαίος, Μπουρούνης 5
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης 6 (2), Βελισσαράκος, Αρβανίτης 2, Χατζής, Κανλής 12, Πιτσίνος 11 (2), Γκαρίλας, Μπαρλάς 4 (1), Χασαπόπουλος, Παπαδόπουλος 12, Τάγαρης 25 (1)

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΔΑΣΑΛ 85-95 (45-44)
Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Νικολόπουλος
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Δεσποτάκης): Ρωμοσιός 9, Βιδάκης 14 (3), Τσακίρης 25 (3), Αθανασόπουλος 4, Πρας 20 (2), Αναστασόπουλος 10 (2), Σεϊταρίδης
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Κριτυούλης 19 (1), Μπάτος 17 (2), Βάνας, Καραγρηγορίου 11 (2), Αρτεμάκης, Δήμας 28 (4), Αντωνίου 9 (3), Φραγκούλης 11

Κουκουβάουνες-Εκάλη 95-76 (41-32)
Διαιτητές: Βικτωράτου-Βασσάλος
Κουκουβάουνες (Ανδριόπουλος): Ζερβόπουλος 10 (1), Παπαδόπουλος 12 (2), Στάμος 6 (1), Κόκκαλης 9, Χανιώτης 23 (2), Μπάτσαρης, Γραμμένος 4, Τσενές 17 (1), Τσιβράς 4, Λαδικός 10 (2)
Εκάλη (Γεωργακόπουλος): Σπηλιωτόπουλος 8 (1), Πολύζος, Καραβάκης 7 (1), Βουλουμάνος 4, Χατζηαναστασίου 5 (1), Αλαφούζος 2, Παπασταθόπουλος 24 (1), Ζάγκας 16 (1), Κατσάνος, Νοβάρα, Πισιμίσης 3, Μεϊδάνης 7 (1)

Αναγέννηση Π.-Φίλιππος 79-78 (39-40)
Διαιτητές: Αντεριώτης-Μαγκουνής
Αναγέννηση Π. (Δρουμπούκης): Κασκάνης 2, Αρβανιταντώνης, Γκόφας 11 (1), Τασίου, Καταραχιάς 2, Αλτσαντζής 21 (1), Τσατσάνης 21 (4), Κονδύλης 3, Περγαντής 14, Γιαννακαράς 6
Φίλιππος (Κουστένης): Τσιμπέρης 11 (2), Καλαντωνέας 5 (1), Κατσιάπης 18 (1), Μπούκουρας, Κιαχόπουλος 19 (3), Δημητρακόπουλος 12, Γιαννόπουλος 1, Ζυγούρης 8 (2), Μαντζιώρης 4

Ρεπό: Αναγέννηση Κ.

Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες): ΔΑΣΑΛ 20, Αναγέννηση Π. 19, Πεύκη 17, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 15, Ηλιούπολη 14, Ολυμπιάδα '96 14, Ν. Μάκρη 14, Κουκουβάουνες 14, Δάφνη Δαφνίου 14, Φίλιππος 14, Βριλήσσια 12, Κυψελιακός 12, Αχιλλέας 11, Αναγέννηση Κ. 10, Εκάλη 10.

Η επόμενη αγωνιστική (11η 18/12): Αναγέννηση Κ.-Ν. Μάκρη, Βριλήσσια-Ηλιούπολη, Ολυμπιάδα 96-Δάφνη Δαφνίου, Κυψελιακός-Αναγέννηση Π., ΔΑΣΑΛ-Αχιλλέας, Εκάλη-ΦΕΑ ΝΦ.ΝΧ, Φίλιππος-Κουκουβάουνες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.