Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
KOKO
o dm kala kai arista dinei ta apotelesmata
sta prognostika omow den ton blepw 69.gif
stefan
QUOTE(KOKO @ Nov 20 2008, 17:21 ) *
o dm kala kai arista dinei ta apotelesmata
sta prognostika omow den ton blepw 69.gif


Μην της αλλαζεις φυλλο και φουντωσει.. rolleyes.gif

Λογω των επαγγελματικων υποχρεωσεων που εχει ως μανατζερ παιχτων.. biggrin.gif
δεν εχει πληρη εικονα για να δωσει προγνωστικα..
Ισως να πει οπως και εγω διπλο τις Κουκουβαουνες.. bball.gif
KOKO
opaaaaaaa 68.gif
h dm!!!!
dm_7
QUOTE(stefan @ Nov 20 2008, 17:35 ) *
Μην της αλλαζεις φυλλο και φουντωσει.. rolleyes.gif

Λογω των επαγγελματικων υποχρεωσεων που εχει ως μανατζερ παιχτων.. biggrin.gif
δεν εχει πληρη εικονα για να δωσει προγνωστικα..
Ισως να πει οπως και εγω διπλο τις Κουκουβαουνες.. bball.gif


Αν θέλετε προγνωστικά πιο πιθανό είναι να τα δώσω στον άλλον όμιλο.... ο δικός μας δεν υπάρχει, όπως λέει κ ένας γνωστός μου (το ανέφερα για να μη μου ζητήσει πάλι πνευματικά δικαιώματα!)

όσο για το διπλό των Κουκουβαούνων, προφανώς κ το παίζω αν κ υπάρχει κάποια περίπτωση να μην είμαι απόψε εκεί...είδωμεν!
Steryios
καλησπερα.ΒΡΙΛΗΣΙΑ-Φ.Ε.Α 68-76!
gabriel1981
εύκολη νικη για την ομαδα μου με 15-20 ποντους περιπου.

Ενδεικτικά στο ημιχρονο : ΔΑΣΑΛ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ 41 - 14
top_thanos_90
αο πεύκης-α.σ.αναγέννηση πετραλώνων 59-60

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
dm_7
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 2

ντερμπακι το κάναμε χωρίς ουσιαστικό λόγο…

έφερα 2 φίλες μου στο γήπεδο που αν έχουν παρακολουθήσει 3
αγώνες στη ζωή τους είναι ζήτημα κ θα έγινε σίγουρα τυχαία...ε μέχρι κ αυτές γέλαγαν με κάποια απ τα σφυρίγματα των διαιτητών!
όχι ότι έχει σημασία αλλά μου έκανε εντύπωση...
stefan
QUOTE(dm_7 @ Nov 21 2008, 03:09 ) *
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 2

ντερμπακι το κάναμε χωρίς ουσιαστικό λόγο…

έφερα 2 φίλες μου στο γήπεδο που αν έχουν παρακολουθήσει 3
αγώνες στη ζωή τους είναι ζήτημα κ θα έγινε σίγουρα απο λάθος...ε μέχρι κ αυτές γέλαγαν με κάποια απ τα σφυρίγματα των διαιτητών!
όχι ότι έχει σημασία αλλά μου έκανε εντύπωση...


Μπραβο ρε dm!
Βοηθας την ομαδα οπως μπορεις! 41.gif
Μηπως το καναμε ντερμπι,επειδη οι παικτες πηραν χαμπαρι τις φιλες σου και χαζεψαν?? rolleyes.gif

Η ομαδα φαινεται να βρισκει τον δρομο της.
Ας ελπισουμε σε αναλογη συνεχεια.
loufer
QUOTE(dm_7 @ Nov 21 2008, 03:09 ) *
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 2

ντερμπακι το κάναμε χωρίς ουσιαστικό λόγο…

έφερα 2 φίλες μου στο γήπεδο που αν έχουν παρακολουθήσει 3
αγώνες στη ζωή τους είναι ζήτημα κ θα έγινε σίγουρα απο λάθος...ε μέχρι κ αυτές γέλαγαν με κάποια απ τα σφυρίγματα των διαιτητών!
όχι ότι έχει σημασία αλλά μου έκανε εντύπωση...


Σε όλα τα παιχνίδια παρούσα, μόνο στο μεταξύ μας φιλικό δήλωσες κώλυμα... Ίσως είχες κάποιο σοβαρό λόγο, ποιος ξέρει...
dm_7
QUOTE(loufer @ Nov 21 2008, 03:15 ) *
Σε όλα τα παιχνίδια παρούσα, μόνο στο μεταξύ μας φιλικό δήλωσες κώλυμα... Ίσως είχες κάποιο σοβαρό λόγο, ποιος ξέρει...


babysitting λέγεται ο λόγος....την ώρα που έσεις παίζατε φιλικό εγώ έπαιζα πόλεμο με το κατά τ' άλλα ήσυχο ξαδερφακι μου...

QUOTE(stefan @ Nov 21 2008, 03:13 ) *
Μπραβο ρε dm!
Βοηθας την ομαδα οπως μπορεις! 41.gif
Μηπως το καναμε ντερμπι,επειδη οι παικτες πηραν χαμπαρι τις φιλες σου και χαζεψαν?? rolleyes.gif

Η ομαδα φαινεται να βρισκει τον δρομο της.
Ας ελπισουμε σε αναλογη συνεχεια.


αφού τα ξέρεις τα παιδιά ...δεν κάνουν τέτοια πράγματα την ώρα του παιχνιδιού rolleyes.gif

όσο για τη συνέχεια...ποτέ δεν ξέρεις, βλέπουμε
stefan
QUOTE(dm_7 @ Nov 21 2008, 03:29 ) *
αφού τα ξέρεις τα παιδιά ...δεν κάνουν τέτοια πράγματα την ώρα του παιχνιδιού rolleyes.gif

όσο για τη συνέχεια...ποτέ δεν ξέρεις, βλέπουμε


Σωστα,πως μου ηρθε και εμενα οτι τα παιδια μας κανουν τετοια.. rolleyes.gif

Η ομαδα πρεπει να δειξει χαρακτηρα.Ολα τα παιδια δινουν το 110% των δυνατοτητων τους.
Αμα μας αφησουν και καποιοι να βοηθησουμε απο την εξεδρα,τοτε μπορουμε να κανουμε πολλα.
Αν και ο ομιλος μεχρι στιγμης δειχνει πολυ δυνατος.
Αλλα μονο αν μας αφησουν να βοηθησουμε την ομαδα....
Dm,σε περιμενω να τα πουμε απο κοντα... wink.gif wink.gif
Basket lover
QUOTE(Steryios @ Nov 21 2008, 01:14 ) *
καλησπερα.ΒΡΙΛΗΣΙΑ-Φ.Ε.Α 68-76!

Θα συμπληρώσω ότι η ομάδα έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ, παρά τις πολλές απουσίες! Στο τέταρτο δεκάλεπτο η κούραση ήταν εμφανής, αλλά εκεί μίλησε η εμπειρία κάποιων παικτών (Πρας, Ρομοσιός) και το κοουτσάρισμα του Δεσποτάκη! Ο Πρας πρέπει να πήρε πάνω από 15 (!) αμυντικά ριμπαουντ και ο Ρομοσιός ήταν πάντα μέσα σε όλες τις φάσεις και στην επίθεση και στην άμυνα! 77.gif
Από την άλλη ομάδα μου άρεσε το νούμερο 6, που έδειχνε να ξέρει πολύ μπάσκετ! 41.gif

Ο Μαστρακούλης γιατί δεν ήταν καθόλου στο παιχνίδι; Έχει συμβεί κάτι; 39.gif
KOKO
QUOTE(Basket lover @ Nov 21 2008, 06:55 ) *
Θα συμπληρώσω ότι η ομάδα έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ, παρά τις πολλές απουσίες! Στο τέταρτο δεκάλεπτο η κούραση ήταν εμφανής, αλλά εκεί μίλησε η εμπειρία κάποιων παικτών (Πρας, Ρομοσιός) και το κοουτσάρισμα του Δεσποτάκη! Ο Πρας πρέπει να πήρε πάνω από 15 (!) αμυντικά ριμπαουντ και ο Ρομοσιός ήταν πάντα μέσα σε όλες τις φάσεις και στην επίθεση και στην άμυνα! 77.gif
Από την άλλη ομάδα μου άρεσε το νούμερο 6, που έδειχνε να ξέρει πολύ μπάσκετ! 41.gif

Ο Μαστρακούλης γιατί δεν ήταν καθόλου στο παιχνίδι; Έχει συμβεί κάτι; 39.gif

o nikolas eixe kapoia ipoxrewsi kai den itan alla ton antikatestise epaxia o adelfos tou apo ton pagko.
an kai traumatias boithaei afantasta thn omada!!!
stergiooooooooooo 77.gif
KOKO
sti xthesini niki tis fea ithela na prosthesw tin poli kali apodosi kai twn bidaki kai tsakiri!!
idika o deyteros einai se poli kali katastasi kai boithaei poli tin omada..... 69.gif
scarface
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 81-84
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 68-76
ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 73-63
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 67-63
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 82-70
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ 59-60
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 72-53
Steryios
QUOTE(KOKO @ Nov 21 2008, 11:01 ) *
o nikolas eixe kapoia ipoxrewsi kai den itan alla ton antikatestise epaxia o adelfos tou apo ton pagko.
an kai traumatias boithaei afantasta thn omada!!!
stergiooooooooooo 77.gif

Τα λόγια σου φίλε μου είναι ενδυκτικό του πολύ καλού κλίματος που υπάρχει στην ομάδα!
Basketlover σε ενημερώνω ότι έχω αναθέσει στη Κα Νικολούλη να μάθει την ταυτότητά σου!!!

Περιμένω φυσικά και την dm ανυπόμονα να ποστάρει τη χθεσινή αγωνιστική αναλυτικά!!!
dm που είσαι???
dm_7
Σήμερα μου πηρέ άλλος τη δουλειά αλλά θα σταθώ στο ύψος μου (ναι ναι ναι σ’ αυτό το 1.65 + Φ.Π.Α.) και θα συνεχίσω το έργο μου!

Ορίστε λοιπόν:

Αναγέννηση Καισ.-Κουκουβάουνες 81-84 (44-46)
Διαιτητές: Θεωνάς-Μητρόπουλος
Αναγέννηση Καισ. (Καλαμάρας): Τατάκης 4, Συριανός 22 (1), Παπαδημητρίου 16, Γιαννούσης 8, Καλιαμβάκος 5 (1), Βαξεβανίδης 15 (4), Καρνέσης 3 (1), Ζειμέλ Χότζα 6, Μάγκος, Μπότσης 2
Κουκουβάουνες (Ανδριόπουλος): Ζερβόπουλος 13 (2), Παπαδόπουλος 8, Στάμος 18 (2), Κόκκαλης 5, Παπαβασιλείου 4, Χανιώτης 11, Γιώτης, Γραμμένος, Τσενές 7, Μπάτσαρης 2, Λαδικός 16 (4)

Βριλήσσια-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 68-76 (28-43)
Διαιτητές: Τσώνος Β.-Νικολάου
Βριλήσσια (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος Ι., Σκλαβούνος 7 (1), Τριανταφύλλης 20 (1), Παπαθεοδώρου 7 (1), Νταούντ 5 (1), Σγουρίτσας 7, Τσιτσιλίδης 6, Γεωργούσης 2, Κίτσιος Δ. 8 (2), Αλεξόπουλος 6
ΦΕΑ ΝΦ.ΝΧ (Δεσποτάκης): Αναγνώστου, Ρωμοσιός 14 (1), Αντωνιάδης, Βιδάκης 15 (1), Τσακίρης 23 (2), Αθανασόπουλος, Πρας 14 (2), Αναστασόπουλος 10 (3), Δρούκας

Ολυμπιάδα 96-Αχιλλέας 73-63 (38-35)
Διαιτητές: Μαγκουνής-Λύρας
Ολύμπιάδα 96 (Γκόφας): Τσίκληρας 4, Θάνος 3 (1), Φούντας, Μιχάλης 8, Κριεκούκης 10 (2), Κουτούκης 6, Πισκούλης 13, Δαμκαλής 10, Κωνσταντόπουλος 16
Αχιλλέας (Δρούμπαλης): Καλαϊτζόγλου 22, Αντωνίου 16, Καψής, Παράσχος 2, Χοχλιδάκης 11 (1), Μπουρούνης 12

Ηλιούπολη-Ν. Μάκρη 81-55 (30-27)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Χρηστίδης Η.
Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Τσοπόκης 26 (4), Κολομβούνης 8, Σβαρδάγκαλος 5, Ρούσσος 2, Μπίρμπας 2, Στεργίου 9, Καρδάρης 10, Χαλκιάς, Κώνστας, Γαρούφης 5, Μπαλτάς
Ν. Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 10, Χουλιάρας 3 (1), Αλεξόπουλος, Δράκος 5, Παγόπουλος 8 (1), Μπούσουλας 12, Αναματερός, Τζίμας 6, Μπάστας 7, Δούβρος 12, Μπούτζης

Κυψελιακός-Εκάλη 82-70 (41-37)
Διαιτητές: Κουνάνης-Τσαντής
Κυψελιακός (Τσιαφούτης): Γιαμπάνης 14 (2), Κασκάνης 28 (6), Καρατζιάς, Γκούντης 13 (1), Αθανασιάδης, Καληκούρδης 8 (1), Παντελεάκης, Λαγουδάκος 1, Γιαννέλος, Βαρούχας 9, Ράλλης 2, Μαρκόπουλος 7
Εκάλη (Νοβάρα): Σπηλιωτόπουλος 28 (2), Καραβάκης 2, Χατζηαναστασίου 1, Αλαφούζος, Παπασταθόπουλος 15, Ζάγκας 16, Νοβάρα, Μεϊδάνης 8

Πεύκη-Αναγέννηση Π. 59-60 (28-26)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Γρίβα
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης 4 (1), Ζυγούρης 6, Βελισσαράκος, Χασαπόπουλος 3, Χαντζής 12 (1), Κανλής 4, Γκαρίλας 5, Πρας 10 (1), Παπαϊωάννου 7, Παπαδόπουλος 2, Τάγαρης 6
Αναγέννηση Π. (Δρουμπούκης): Αρβανιταντώνης 2, Γκόφας 4, Περγαντής Γ. 11 (1), Καταραχιάς 5, Αλτσαντζής 6, Τσατσάνης 6 (2), Κονδύλης 12, Περγαντής Κ. 14, Γιαννακαράς

ΔΑΣΑΛ-Φίλιππος 72-53 (41-14)
Διαιτητές: Ψαριανός-Μανουσόπουλος
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Βελτίστας 2, Μπάτος 18 (3), Βάνας 4, Καραγρηγορίου 9 (1), Κριτούλης 12 (1), Αρτεμάκης 9, Δήμας 2, Αντωνίου 1, Φραγκούλης 13 (1), Δεληγιώργης, Ντιφαντής
Φίλιππος (Κατής): Τσιμπέρης 9, Κατσιάπης 6 (1), Κοντάκης 3, Κιαχόπουλος 13, Καλαντωνέας 1, Δημητρακόπουλος 8, Χάρος 8, Μαντζιώρης 5

Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες): ΔΑΣΑΛ 14, Αναγέννηση Π. 14, Πεύκη 12, Ολυμπιάδα 96 11, Δάφνη Δαφνίου 10, Κουκουβάουνες 10, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 10, Ηλιούπολη 9, Ν. Μάκρη 9, Φίλιππος 9, Κυψελιακός 9, Βριλήσσια 8, Αναγέννηση Καισ. 8, Αχιλλέας 7, Εκάλη 7.

Η επόμενη αγωνιστική (8η 27/11): ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Αναγέννηση Καις., Αχιλλέας-Βριλήσσια, Ν. Μάκρη-Δάφνη Δαφνίου, Ηλιούπολη-Κυψελιακός, Κουκουβάουνες-Πεύκη, Αναγέννηση Π.-ΔΑΣΑΛ, Φίλιππος-Εκάλη. Ρεπό: Ολυμπιάδα 96.
Steryios
QUOTE(dm_7 @ Nov 21 2008, 15:30 ) *
Σήμερα μου πηρέ άλλος τη δουλειά αλλά θα σταθώ στο ύψος μου (ναι ναι ναι σ’ αυτό το 1.65 + Φ.Π.Α.) και θα συνεχίσω το έργο μου!

Ορίστε λοιπόν:

Αναγέννηση Καισ.-Κουκουβάουνες 81-84 (44-46)
Διαιτητές: Θεωνάς-Μητρόπουλος
Αναγέννηση Καισ. (Καλαμάρας): Τατάκης 4, Συριανός 22 (1), Παπαδημητρίου 16, Γιαννούσης 8, Καλιαμβάκος 5 (1), Βαξεβανίδης 15 (4), Καρνέσης 3 (1), Ζειμέλ Χότζα 6, Μάγκος, Μπότσης 2
Κουκουβάουνες (Ανδριόπουλος): Ζερβόπουλος 13 (2), Παπαδόπουλος 8, Στάμος 18 (2), Κόκκαλης 5, Παπαβασιλείου 4, Χανιώτης 11, Γιώτης, Γραμμένος, Τσενές 7, Μπάτσαρης 2, Λαδικός 16 (4)

Βριλήσσια-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 68-76 (28-43)
Διαιτητές: Τσώνος Β.-Νικολάου
Βριλήσσια (Σπηλιωτόπουλος): Κίτσιος Ι., Σκλαβούνος 7 (1), Τριανταφύλλης 20 (1), Παπαθεοδώρου 7 (1), Νταούντ 5 (1), Σγουρίτσας 7, Τσιτσιλίδης 6, Γεωργούσης 2, Κίτσιος Δ. 8 (2), Αλεξόπουλος 6
ΦΕΑ ΝΦ.ΝΧ (Δεσποτάκης): Αναγνώστου, Ρωμοσιός 14 (1), Αντωνιάδης, Βιδάκης 15 (1), Τσακίρης 23 (2), Αθανασόπουλος, Πρας 14 (2), Αναστασόπουλος 10 (3), Δρούκας

Ολυμπιάδα 96-Αχιλλέας 73-63 (38-35)
Διαιτητές: Μαγκουνής-Λύρας
Ολύμπιάδα 96 (Γκόφας): Τσίκληρας 4, Θάνος 3 (1), Φούντας, Μιχάλης 8, Κριεκούκης 10 (2), Κουτούκης 6, Πισκούλης 13, Δαμκαλής 10, Κωνσταντόπουλος 16
Αχιλλέας (Δρούμπαλης): Καλαϊτζόγλου 22, Αντωνίου 16, Καψής, Παράσχος 2, Χοχλιδάκης 11 (1), Μπουρούνης 12

Ηλιούπολη-Ν. Μάκρη 81-55 (30-27)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Χρηστίδης Η.
Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Τσοπόκης 26 (4), Κολομβούνης 8, Σβαρδάγκαλος 5, Ρούσσος 2, Μπίρμπας 2, Στεργίου 9, Καρδάρης 10, Χαλκιάς, Κώνστας, Γαρούφης 5, Μπαλτάς
Ν. Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 10, Χουλιάρας 3 (1), Αλεξόπουλος, Δράκος 5, Παγόπουλος 8 (1), Μπούσουλας 12, Αναματερός, Τζίμας 6, Μπάστας 7, Δούβρος 12, Μπούτζης

Κυψελιακός-Εκάλη 82-70 (41-37)
Διαιτητές: Κουνάνης-Τσαντής
Κυψελιακός (Τσιαφούτης): Γιαμπάνης 14 (2), Κασκάνης 28 (6), Καρατζιάς, Γκούντης 13 (1), Αθανασιάδης, Καληκούρδης 8 (1), Παντελεάκης, Λαγουδάκος 1, Γιαννέλος, Βαρούχας 9, Ράλλης 2, Μαρκόπουλος 7
Εκάλη (Νοβάρα): Σπηλιωτόπουλος 28 (2), Καραβάκης 2, Χατζηαναστασίου 1, Αλαφούζος, Παπασταθόπουλος 15, Ζάγκας 16, Νοβάρα, Μεϊδάνης 8

Πεύκη-Αναγέννηση Π. 59-60 (28-26)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Γρίβα
Πεύκη (Καλλιάς): Ρουστέμης 4 (1), Ζυγούρης 6, Βελισσαράκος, Χασαπόπουλος 3, Χαντζής 12 (1), Κανλής 4, Γκαρίλας 5, Πρας 10 (1), Παπαϊωάννου 7, Παπαδόπουλος 2, Τάγαρης 6
Αναγέννηση Π. (Δρουμπούκης): Αρβανιταντώνης 2, Γκόφας 4, Περγαντής Γ. 11 (1), Καταραχιάς 5, Αλτσαντζής 6, Τσατσάνης 6 (2), Κονδύλης 12, Περγαντής Κ. 14, Γιαννακαράς

ΔΑΣΑΛ-Φίλιππος 72-53 (41-14)
Διαιτητές: Ψαριανός-Μανουσόπουλος
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Βελτίστας 2, Μπάτος 18 (3), Βάνας 4, Καραγρηγορίου 9 (1), Κριτούλης 12 (1), Αρτεμάκης 9, Δήμας 2, Αντωνίου 1, Φραγκούλης 13 (1), Δεληγιώργης, Ντιφαντής
Φίλιππος (Κατής): Τσιμπέρης 9, Κατσιάπης 6 (1), Κοντάκης 3, Κιαχόπουλος 13, Καλαντωνέας 1, Δημητρακόπουλος 8, Χάρος 8, Μαντζιώρης 5

Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες): ΔΑΣΑΛ 14, Αναγέννηση Π. 14, Πεύκη 12, Ολυμπιάδα 96 11, Δάφνη Δαφνίου 10, Κουκουβάουνες 10, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 10, Ηλιούπολη 9, Ν. Μάκρη 9, Φίλιππος 9, Κυψελιακός 9, Βριλήσσια 8, Αναγέννηση Καισ. 8, Αχιλλέας 7, Εκάλη 7.

Η επόμενη αγωνιστική (8η 27/11): ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Αναγέννηση Καις., Αχιλλέας-Βριλήσσια, Ν. Μάκρη-Δάφνη Δαφνίου, Ηλιούπολη-Κυψελιακός, Κουκουβάουνες-Πεύκη, Αναγέννηση Π.-ΔΑΣΑΛ, Φίλιππος-Εκάλη. Ρεπό: Ολυμπιάδα 96.

Τέλεια να είσαι καλά!!!
Basket lover
QUOTE(Steryios @ Nov 21 2008, 15:21 ) *
Τα λόγια σου φίλε μου είναι ενδυκτικό του πολύ καλού κλίματος που υπάρχει στην ομάδα!
Basketlover σε ενημερώνω ότι έχω αναθέσει στη Κα Νικολούλη να μάθει την ταυτότητά σου!!!

Περιμένω φυσικά και την dm ανυπόμονα να ποστάρει τη χθεσινή αγωνιστική αναλυτικά!!!
dm που είσαι???

Στέργιε, στο τελευταίο έντος έδρας παιχνίδι των γυναικών καθόμουν μερικές θέσεις πιο δίπλα σου με ένα φίλο μου, γνωστό στο μπάσκετ! Με τον ίδιο φίλο μου είχα έρθει και στο χθεσινό παιχνίδι. Αν αυτό δεν σε βοηθάει, τότε τι να άλλο να πω!
Πάντως σύντομα ίσως να σου πω ποια ειμαι, γιατι θα χρειαστώ να μάθω κάτι από σένα που με ενδιαφέρει, αν δεν το μάθω από αλλού... wink.gif
anko11
QUOTE(dm_7 @ Nov 21 2008, 03:09 ) *
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 2

ντερμπακι το κάναμε χωρίς ουσιαστικό λόγο…

έφερα 2 φίλες μου στο γήπεδο που αν έχουν παρακολουθήσει 3
αγώνες στη ζωή τους είναι ζήτημα κ θα έγινε σίγουρα τυχαία...ε μέχρι κ αυτές γέλαγαν με κάποια απ τα σφυρίγματα των διαιτητών!
όχι ότι έχει σημασία αλλά μου έκανε εντύπωση...



ela pou to KANATE k ntermpaki kiolas..... gt se olo to paixnidi isastan piso an 8imame kala..k oso gia tis files s mallon me esena 8a gelagane...
stefan
QUOTE(anko11 @ Nov 22 2008, 02:21 ) *
ela pou to KANATE k ntermpaki kiolas..... gt se olo to paixnidi isastan piso an 8imame kala..k oso gia tis files s mallon me esena 8a gelagane...


Πριν γραψεις,διαβασε και κανενα κανονισμο λειτουργιας.. wink.gif
Δεν χρειαζεται να προσβαλεις τον αλλον..
Και μονο που στο ημιχρονο κερδιζαν οι Κουκουβαουνες αποκλειεται να ηταν πισω συνεχεια στο σκορ..
dm_7
QUOTE(stefan @ Nov 22 2008, 02:55 ) *
Πριν γραψεις,διαβασε και κανενα κανονισμο λειτουργιας.. wink.gif
Δεν χρειαζεται να προσβαλεις τον αλλον..
Και μονο που στο ημιχρονο κερδιζαν οι Κουκουβαουνες αποκλειεται να ηταν πισω συνεχεια στο σκορ..


όντως ήμασταν πίσω αρκετή ώρα... αλλά σημασία έχει το αποτέλεσμα… bball.gif

τελοσπαντων του εξήγησα τι εννοώ μέσω pm, μη το ξεφτιλίσουμε το θέμα
nikefalin
QUOTE(anko11 @ Nov 22 2008, 02:21 ) *
ela pou to KANATE k ntermpaki kiolas..... gt se olo to paixnidi isastan piso an 8imame kala..k oso gia tis files s mallon me esena 8a gelagane...



+1 φάουλ, δε γράφουμε με greeklish και δε δημιουργούμε εντάσεις , διευκρινήσεις με πμ
gabriel1981
ΜΑΤΣ ΚΟΡΥΦΗΣ ΜΕΘΑΥΡΙΟ!!!

Πετράλωνα - Ανω Λιόσια

Οποιος κερδισει μένει αήττητος και προφανώς κανει το βήμα για την πρωτη θεση του ομίλου... bball.gif
VaVaRos
QUOTE(Basket lover @ Nov 21 2008, 18:04 ) *
Στέργιε, στο τελευταίο έντος έδρας παιχνίδι των γυναικών καθόμουν μερικές θέσεις πιο δίπλα σου με ένα φίλο μου, γνωστό στο μπάσκετ! Με τον ίδιο φίλο μου είχα έρθει και στο χθεσινό παιχνίδι. Αν αυτό δεν σε βοηθάει, τότε τι να άλλο να πω!
Πάντως σύντομα ίσως να σου πω ποια ειμαι, γιατι θα χρειαστώ να μάθω κάτι από σένα που με ενδιαφέρει, αν δεν το μάθω από αλλού... wink.gif

Καλησπερα παιδια να πω και εγω δυο λογια .
Η Φεα κακη εμφανηση στα Βρηλησια αλλα με το παθος μερικων παιδιων οπως Ρωμοσιου, Πρα, Βιδακη και απο το παγκο τα υπολοιπα παιδια φερανε το αποτελεσμα που θελαμε.
καλα εναι πρεπει να κοιταξουμε την επομενη αγωνιστικη που πεζουμε μεσα στην εδρα μας και βεβαια την νικη που ζηταμε
dm_7
Το ματς ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ - ΠΕΥΚΗ που ήταν να γίνει στο γήπεδο της Μεταμόρφωσης, τελικά θα γίνει στο γήπεδο της Πεύκης...

Basket lover
ΦΕΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 95-75
Άνετη νίκη για εμας, αφού σε όλο το παιχνίδι ήμασταν καλύτεροι. rolleyes.gif
Έπαιξαν όλοι οι παίκτες της ομάδας αρκετή ώρα, ήταν ευκαιρία λόγω της εικόνας του παιχνιδιού... bball.gif

Στέργιεεεε, που είσαι;
top_thanos_90
αναγέννηση πετραλώνων-δασαλ 79-90 με την αναγέννηση να χάνει το ματς στα τελευταία διόμιση λεπτά μεσα από τα χέρια της....
με 7 χαμένες βολές στο διάστημα αυτό κ 2 τρίποντα του δασαλ στο τελευταίο λεπτό.....
κρίμα γιατί η ομάδα άξιζε την νίκη σύμφωνα με την συνολική εικόνα του ματς....
Peritri
QUOTE
Καλησπερα παιδια να πω και εγω δυο λογια .
Η Φεα κακη εμφανηση στα Βρηλησια αλλα με το παθος μερικων παιδιων οπως Ρωμοσιου, Πρα, Βιδακη και απο το παγκο τα υπολοιπα παιδια φερανε το αποτελεσμα που θελαμε.
καλα εναι πρεπει να κοιταξουμε την επομενη αγωνιστικη που πεζουμε μεσα στην εδρα μας και βεβαια την νικη που ζηταμε


VaVaros, δεν θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν νομίζω να κάνατε κακή εμφάνιση την προηγούμενη εβδομάδα. Ειδικά στο 1ο ημίχρονο είσασταν εκπληκτικοί τόσο ατομικά σε κάποιες ενέργειες όσο και ομαδικά με κάποιες εξαιρετικές συνεργασίες .

Στα σημερινά, Αχιλλέας - Βριλήσσια 68 - 75 (38 - 30).

Επιτέλους νίκη, μαμώ τη γκαντεμιά μας...δε πήγαινε άλλο.

ΥΓ: Κίτσιο, είσαι μεγάλη παιχτούρα.-
gabriel1981
QUOTE(top_thanos_90 @ Nov 28 2008, 01:23 ) *
αναγέννηση πετραλώνων-δασαλ 79-90 με την αναγέννηση να χάνει το ματς στα τελευταία διόμιση λεπτά μεσα από τα χέρια της....
με 7 χαμένες βολές στο διάστημα αυτό κ 2 τρίποντα του δασαλ στο τελευταίο λεπτό.....
κρίμα γιατί η ομάδα άξιζε την νίκη σύμφωνα με την συνολική εικόνα του ματς....



ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...

Η Αναγεννηση μπηκε ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ και πηρε κεφαλι αμέσως, αλλα ειμασταν εμεις κοντα σε ολο το ματς. 6 ποντους χαναμε στο ημιχρονο..

στο δευτερο μερος το παιχνιδι πηρε φωτια, με σκληρα μαρκαρισματα και 2 ομαδες ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ...το σκορ ηταν συνεχεια κοντινο στους 3-7 ποντους σε ολη τη διαρκεια

Η εμπειρια μιλησε στα 2- 3 τελευταια λεπτα και κερδισαμε 11 ποντους σε ενα ματς διαφημιση για το μπασκετ... blove.gif

συγχαρητηρια στην αναγεννηση, ειναι καταπληκτικη ΟΜΑΔΑ...
top_thanos_90
εχεις δικιο...και εγω πιστευω οτι ηταν ενα εξαιρετικο παιχνιδι..πραγματικα ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ!!

και θεώρω οτι οι 2 αυτες ομάδες δυσκολα θα χασουν απο καποιον......

ΥΓ:δυστυχώς πολύ προκλητικός ο κύριος με το νούμερο 15 απο δασαλ.απαράδεκτος....
stefan

Ηττα γαι τις Κουκουβαουνες απο την Πευκη με 1 ποντο..
alexas10
QUOTE (stefan @ Nov 28 2008, 01:50 ) *
Ηττα γαι τις Κουκουβαουνες απο την Πευκη με 1 ποντο..


kατι περισσοτερο απο το ματς?
stefan
QUOTE(alexas10 @ Nov 28 2008, 01:53 ) *
kατι περισσοτερο απο το ματς?


Δεν ειχα παει φιλε alexas λογω δουλειας..
Θα υπαρχει ενημερωση απο την dm λογικα σε λιγη ωρα...
gabriel1981
QUOTE(top_thanos_90 @ Nov 28 2008, 01:44 ) *
εχεις δικιο...και εγω πιστευω οτι ηταν ενα εξαιρετικο παιχνιδι..πραγματικα ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ!!

και θεώρω οτι οι 2 αυτες ομάδες δυσκολα θα χασουν απο καποιον......

ΥΓ:δυστυχώς πολύ προκλητικός ο κύριος με το νούμερο 15 απο δασαλ.απαράδεκτος....



Δεν ειμαι εγω αυτος 69.gif

Μη τον παρεξηγεις, ειναι καταπληκτικο παιδι, ισως παρασυρθηκε απο τη ροη και την ενταση...
sa-gt
ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 63-60

Η Μάκρη προηγήθηκε μέχρι και με 14 πόντους αλλά στο τέλος για άλλη μια φορά τα χάλασε... Η Δάφνη πολύ καλή ομάδα, θα μπορούσε να πάρει το παιχνίδι αν είχε καλύτερες επιλογές στο τελευταίο τρίλεπτο.
top_thanos_90
dn to eipa gia sena se kamia periptwsh.aplh diapistwsh htan.mou fanhke asxhmo kai to anaferw

dioti exw akousei pws einai arketa empeiros paixths k oti exei paiksei k se megaluterh kathgoria...

tespa,dn peirazei....ena paixnidi htan...esu poio noumero eisai(an 8es kiolas mou les vevaia)??
gabriel1981
QUOTE(top_thanos_90 @ Nov 28 2008, 02:08 ) *
dn to eipa gia sena se kamia periptwsh.aplh diapistwsh htan.mou fanhke asxhmo kai to anaferw

dioti exw akousei pws einai arketa empeiros paixths k oti exei paiksei k se megaluterh kathgoria...

tespa,dn peirazei....ena paixnidi htan...esu poio noumero eisai(an 8es kiolas mou les vevaia)??



to 7 eimai ... kali sinexeia sas eyxomai
Steryios
QUOTE(Basket lover @ Nov 28 2008, 01:15 ) *
ΦΕΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 95-75
Άνετη νίκη για εμας, αφού σε όλο το παιχνίδι ήμασταν καλύτεροι. rolleyes.gif
Έπαιξαν όλοι οι παίκτες της ομάδας αρκετή ώρα, ήταν ευκαιρία λόγω της εικόνας του παιχνιδιού... bball.gif

Στέργιεεεε, που είσαι;

Καλημέρα.Αυτή τη φορά με πρόλαβες.Όντως το παιχνίδι κύλησε μέσα σε ήρεμα μπασκετικά και αγωνιστικά πλαίσια.
Για το λόγο αυτό θα κάνω μία μόνο παρατήρηση.Αν υπήρχε βραβείο μπασκετικής αξιοπρέπειας θα το διεκδικούσε με αξιώσεις η Αναγέννηση.Ομάδα που δίνει μέσα στο γήπεδο αυτό που ακριβώς μπορεί,όσο κι αν είναι αυτό,με τον καλύτερο τρόπο.Το ίδιο ισχύει και για τον αντίπαλο κόουτς.Συγχαρητήρια και πάλι.
Steryios
dm που είσαι?Περιμένουμε όλοι την ενημέρωσή σου για τη χθεσινή αγωνιστική!!!
dm_7
QUOTE(stefan @ Nov 28 2008, 01:50 ) *
Ηττα γαι τις Κουκουβαουνες απο την Πευκη με 1 ποντο..


Χάσαμε για 1 πόντο όπως ενημερωθήκατε. Τι να πω… μεγάλη ιστορία το χθεσινό ματς.
Όσον αφορά το αγωνιστικό μέρος, θεωρώ ότι θα έπρεπε να κερδίσουμε. Χάσαμε όμως κ σε αυτές τις περιπτώσεις δεν μετράει η προσπάθεια αλλά το αποτέλεσμα! Επίσης πιστεύω ότι η Πεύκη χρησιμοποίησε μεθόδους που εγώ προσωπικά δεν συμμερίζομαι! Τι εννοώ; Έχουμε παίκτη που έχει κάνει 5/5 τρίποντα κ μετά πας κ τον σαπακιάζεις στο ξύλο, με αποτέλεσμα να τον εκνευρίσεις! Και από μια άποψη μπράβο σου γιατί αυτός ήταν ο σκοπός και τα κατάφερες… αλλά από την άλλη, εμένα που γουστάρω να βλέπω μπασκετάκι γιατί να μου χαλάς τη γνώμη που έχω για το άθλημα?!!! Το ξέρω ότι συμβαίνει συχνά αλλά ας μου επιτρέψετε να διαφωνώ με τέτοιες τακτικές.
Τώρα παρασκηνιακά, κάκιστες συμπεριφορές και από τις δύο ομάδες!
Πρώτoν, ο πρόεδρος της Πεύκης την ώρα του αγώνα είχε στηθεί απέναντι από τον πάγκο μας (μέσα στο γήπεδο κ όχι στην εξέδρα) και καθόταν κ μιλούσε σε έναν παίκτη μας (που επειδή τυχαίνει να είναι κολλητός μου ξέρω πολύ καλά τους λόγους που είχε ο συγκεκριμένος κύριος να κάνει ότι έκανε) και όταν εκείνος μετά από τέτοια μίρλα που άκουγε γυρνάει και του απαντάει (κακώς αλλά το έκανε) πάει ο διαιτητής κ του λέει «θα σου δώσω τεχνική ποινή άμα ξαναμιλήσεις στους έξω». Δηλαδή που το είδατε αυτό?? Να μιλάς σε παίκτη την ώρα του παιχνιδιού? ΗΜΑΡΤΟΝ!
Έπειτα, το ίδιο ακριβώς πράγμα έκαναν κ δύο άτομα από την δική μας εξέδρα! Άνοιξαν διαμάχη την ώρα του αγώνα με ένα παίκτη από Πεύκη, που όντως είχε κάκιστη συμπεριφορά αλλά πιστεύω ότι από τη στιγμή που σ’ ενοχλεί κάτι που κάνουν οι άλλοι, μη το κάνεις και εσύ! Και εκεί έρχεται το ακόμα πιο τραγικό εκ μέρους μας. Δεν φτάνει όλο το τζέρτζελο που γινόταν μέσα στο γήπεδο, μετά αποφασίσαμε να το συνεχίσουμε και έξω!!! Σ’ αυτό δεν θέλω να επεκταθώ γιατί αρκετά ρόμπα γίναμε εχθές, δεν χρειάζεται να γίνουμε και άλλο!!!!!
Καταλαβαίνω τον εκνευρισμό και τον θυμό αλλά πιστεύω ότι πρέπει να έχουμε αυτοσυγκράτηση! Επίσης μέσα σε όλον αυτόν το τραμπουκισμό, που ούτως ή άλλως δεν δέχομαι, θεωρώ ότι είναι πιο «φυσιολογικό» να βλέπεις τέτοιες συμπεριφορές από την εξέδρα και όχι από τους παράγοντες!!
Τέλος, κάτι καθαρά για τη δική μας ομάδα. Επισημαίνω απλά τον λόγο που αυτή η ομάδα έχει μια καλή πορεία τα τελευταία χρόνια και αυτός είναι πως είμαστε ΟΜΑΔΑ! Με όλη τη σημασία της λέξης! Αν λοιπόν κάποιοι δεν το έχουν καταλάβει αυτό καλό θα ήταν να το καταλάβουν! Γιατί υπέπεσαν στην αντίληψη μου κάτι πραγματάκια εχθές που δεν μου άρεσαν καθόλου! Και όποιος έχει απορίες ας με πάρει τηλέφωνο να του τις λύσω!

Υ.Γ. 1) Μακάρι εχθές να μη γινόταν ότι έγινε γιατί δεν είχα κανέναν άλλο λόγο να τα πω όλα αυτά! Να επισημάνω, ότι η Πεύκη για μένα είναι κάτι σαν τη Μεταμόρφωση, μιας και εκεί πήγα γυμνάσιο και λύκειο και επίσης εκεί έχουμε και τα τις οικογενειακές επιχειρήσεις στις οποίες δουλεύω και όπως καταλαβαίνεται έχω πάρα πολλούς φίλους και γνωστούς!

Υ.Γ. 2) Καλά που ενημερωνόμουν εχθές για τα γκολάκια του γαύρου και έπαιρνα και μια χάρα!!!

Υ.Γ. 3) loufer, στο εξής πριν από αγώνα θα μιλάμε μαζί σου γιατί ήσουν γουρλής και το 4αρακι για το όποιο μας μίλησες, εχθές μάγεψε!! ΤΣΕΝΕΣ 77.gif 77.gif 77.gif
dm_7
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 95-75
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 68-75
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 63-60
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 82-54
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 69-70
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 79-90
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 85-46
niki6
Καλημερα! Ημουν κιεγω χθες στον αγωνα της πευκης με τις κουκουβαουνες και θα χαρακτηριζα την αναλυση της dm_7 καπως μονοπλευρη. Μιλαω για το αγωνιστικο κομματι. Θεωρω οτι η πευκη κερδισε πολυ δικαια, οι κουκου καλη ομαδα αλλα χωρις καμια φιλοσοφια στο παιχνιδι της, χωρις αρχη και τελος, στηριζεται στις προσωπικες ενεργειες και το ταλεντο καποιων παιχτων και παιζει εντελως αναρχα. Δυσκολο λοιπον να εχεις διαρκεια στο παιχνιδι σου ετσι και θα μπορουσε να εχει χασει και ευκολοτερα χθες. Επισης 40 λεπτα ζωνη στην αμυνα παιζουν οι ομαδες που θελουν να κρυψουν καποιες αδυναμιες τους. Για παραδειγμα οτι ατομικα υστερουν στο ενας εναντιων ενος και επειδη δεχονταν ευκολα καλαθια το γυρισαν νωρις νωρις σε ζωνη. Τωρα στο εξωαγωνιστικο κομματι, ευθυνες υπαρχουν και στις δυο ομαδες. Εγιναν καποια απαραδεκτα πραγματα για τετοια κατηγορια και ειναι ντροπη. Τα παιδια κανουν το χομπυ τους και καλα θα κανουν να το καταλαβουν μερικοι. Παντως εξω απο το γηπεδο μιλησαμε με καποιες κοπελες απο τις κουκου (δεν ξερω αν η dm_7 ηταν μια απο αυτες) οι οποιες ηταν σοβαροτατες και πολυ συμπαθεις. Μπραβο που δημιουργουν ωραιο κλιμα και βοθουν την ομαδα τους παραμενουν μακρια απο τις ακροτητες. Καλη συνεχεια στην ομαδα των κουκου και συγχαρητηρια στην πευκη που σιγα σιγα ισως να αρχισουν να την υπολογιζουν στην κατηγορια. bball.gif
scarface
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Αναγέννηση Καισ. 95-75 (47-32)
Διαιτητές: Αντωνόπουλος-Σαϊσανάς
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Δεσποτάκης): Αναγνωστόπουλος 2, Ρωμοσιός 20, Αντωνιάδης, Βιδάκης 18 (1), Τσακίρης 14 (4), Αθανασόπουλος, Πρας 24 (3), Αναστασόπουλος 11 (1), Μαστρακούλης 4, Μαστρογιάννης 2, Δαρμογιάννης, Δρούγκας
Αναγέννηση Καισ. (Καλαμάρας): Τατάκης 10, Συριανός 12(1), Παπαδημητρίου 13, Γιαννούσης 14, Καρνέσης, Ζεινελχότζα 7, Μάγκος 6, Μπότσης 13(1)
Αχιλλέας-Βριλήσσια 68-75 (38-30)
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Γολεγού
Αχιλλέας (Δρούμπαλης):Μαρίνος, Καλαϊτζόγλου 24 (3), Περρής, Αντωνίου 8 (1), Καψής 12 (2), Παράσχος 2, Κοχλιδάκης 2, Παντζής, Μπουρούνης 18
Βριλήσσια (Σπηλιωτόπουλος): Κολιόπουλος, Σκλαβούνος 2, Τριανταφύλλης 26 (3), Παπαθεοδώρου 10 (1), Νταούντ, Σγουρίτσας 4, Τσιτσιλίδης 6, Γεωργούσης, Κίτσιος Δ. 17 (3), Αλεξόπουλος 6

Ν. Μάκρη-Δάφνη Δαφνίου 63-60 (36-26)
Διαιτητές: Τσώνος-Κονταράτος
Ν. Μάκρη (Χαλκουτσάκης): Χαχόλος 10, Χουλιάρας, Δημογέροντας, Μπούτζης, Δράκος 3, Παγόπουλος 4, Μπούσουλας 15 (3), Αναματερός 4 (1), Τζήμας 2, Μπάστας 10, Δούβρος 8, Κατσόγιαννος 7
Δάφνη Δαφνίου (Μαρίνος): Ρήγας, Μαούνης 14 (1), Μήλιος, Παπαθεοδώρου 22 (4), Τασούλας, Νικολετάκης 3, Βλάσσης 4 (1), Βαμβακίδης 17 (2)



Ηλιούπολη-Κυψελιακός 82-54 (39-21)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Κουτσουμπός
Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Τσοπόκης 14 (2), Κολομβούνης 4, Σβαρδάγκαλος 2, Ρούσσος 17 (2), Μπίρμπας 19 (2), Σιφναίος 2, Κάρδαρης 3, Αργυρίδης, Χαλκιάς 14, Κώνστας 6, Γαρούφης, Μπαλτάς
Κυψελιακός (Τσιαφούτης): Γιαμπάνης, Κασκάνης 12 (1), Γκούτης 13, Αθανασιάδης, Καληκούρδης 13, Παντελάκης Λαγουδάκος, Οικονόμου 6 (2), Βαρούχας, Ράλλης 2, Μαρκόπουλος 8



Πεύκη-Κουκουβάουνες 70-69 (44-39)
Διαιτητές: Κουνάνης-Ραχιώτης
Πεύκη (Καλιάς): Ρουστέμης 5 (1), Ζυγούρης 6 (2), Βελισαράκος, Χασαπόπουλος 2, Χαντζής 5, Κανλής 9 (1), Πιτσίνος 2, Γκαρίλας 5, Μπαρλάς 8 (2), Παπαϊωάννου 20, Παπαδόπουλος 5, Τάγαρης 3 (1)
Κουκουβάουνες (Ανδριόπουλος): Μπάτσαρης 2, Παπαδόπουλος 4, Στάμος 7 (1), Κόκκαλης 2, Παπαβασιλείου 4, Χανιώτης 6, Γιώτης 2, Γραμμένος, Τσενές 25 (5), Σουλιώτης 1, Λαδικός 16 (4)



Αναγέννηση Π.-ΔΑΣΑΛ 79-90 (48-42)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Καραβίτης
Αναγέννηση Π. (Δρουμπούκης): Αρβανιταντώνης 5, Γκόφας 13 (1), Τασίου 4, Αλατσαντζής 19 (2), Τσατσάνης 15 (3), Κονδύλης 1, Περγαντής 19 (2), Γιαννακαράς 3
ΔΑΣΑΛ (Παπαδάκης): Κριτούλης 22 (3), Μπάτος 22 (4), Καραγρηγορίου 17 (2), Αρτεμάκης 3 (1), Δήμας 16, Αντωνίου 3 (1), Φραγκούλης 9



Φίλιππος-Εκάλη 85-46 (36-21)
Διαιτητές: Βασιλάκης-Μητρόπουλος
Φίλιππος (Κατής): Μαντζιώρης 8, Χαραλαμπόπουλος 13 (1), Μπατιστάκης 5, Μανωλίτσης 6, Γιαννόπουλος 3, Δημητρακόπουλος 6 (1), Κιαχόπουλος 21 (2), Μπούκουρας 6 (1), Κοντάκης 5 (1), Κατσιάπης 5 (1), Καραγιαννιώτης 5, Τσιμπέρης 2
Εκάλη (Νοβάρα): Μεϊδάνης 15, Νοβάρα 2, Παπασταθόπουλος 11, Αλαφούζος 1, Καραβάκης 3 (1), Πολύζος, Σπηλιωτόπουλος 14, Ντιμάτζιο, Κανατούλας, Ζάγκας, Μαρκόπουλος



Ρεπό: Ολυμπιάδα 96



Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες): ΔΑΣΑΛ 16, Αναγέννηση Π. 15, Πεύκη 14, ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 12, Κουκουβάουνες 11, Ν. Μάκρη 11, Ηλιούπολη 11, Ολυμπιάδα 96 11, Δάφνη Δαφνίου 11, Φίλιππος 11, Βριλήσσια 10, Κυψελιακός 10, Αναγέννηση Καισ. 9, Αχιλλέας 8, Εκάλη 8.



Η επόμενη αγωνιστική (9η 04/12): Αναγέννηση Καις.-Αχιλλέας, Ολυμπιάδα 96-Ν. Μάκρη, Δάφνη Δαφνίου-Ηλιούπολη, Κυψελιακός-Φίλιππος, Πεύκη-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ, ΔΑΣΑΛ-Κουκουβάουνες, Εκάλη-Αναγέννηση Π.
dm_7
QUOTE(niki6 @ Nov 28 2008, 13:47 ) *
Καλημερα! Ημουν κιεγω χθες στον αγωνα της πευκης με τις κουκουβαουνες και θα χαρακτηριζα την αναλυση της dm_7 καπως μονοπλευρη. Μιλαω για το αγωνιστικο κομματι. Θεωρω οτι η πευκη κερδισε πολυ δικαια, οι κουκου καλη ομαδα αλλα χωρις καμια φιλοσοφια στο παιχνιδι της, χωρις αρχη και τελος, στηριζεται στις προσωπικες ενεργειες και το ταλεντο καποιων παιχτων και παιζει εντελως αναρχα. Δυσκολο λοιπον να εχεις διαρκεια στο παιχνιδι σου ετσι και θα μπορουσε να εχει χασει και ευκολοτερα χθες. Επισης 40 λεπτα ζωνη στην αμυνα παιζουν οι ομαδες που θελουν να κρυψουν καποιες αδυναμιες τους. Για παραδειγμα οτι ατομικα υστερουν στο ενας εναντιων ενος και επειδη δεχονταν ευκολα καλαθια το γυρισαν νωρις νωρις σε ζωνη. Τωρα στο εξωαγωνιστικο κομματι, ευθυνες υπαρχουν και στις δυο ομαδες. Εγιναν καποια απαραδεκτα πραγματα για τετοια κατηγορια και ειναι ντροπη. Τα παιδια κανουν το χομπυ τους και καλα θα κανουν να το καταλαβουν μερικοι. Παντως εξω απο το γηπεδο μιλησαμε με καποιες κοπελες απο τις κουκου (δεν ξερω αν η dm_7 ηταν μια απο αυτες) οι οποιες ηταν σοβαροτατες και πολυ συμπαθεις. Μπραβο που δημιουργουν ωραιο κλιμα και βοθουν την ομαδα τους παραμενουν μακρια απο τις ακροτητες. Καλη συνεχεια στην ομαδα των κουκου και συγχαρητηρια στην πευκη που σιγα σιγα ισως να αρχισουν να την υπολογιζουν στην κατηγορια. bball.gif


Δεκτή η γνώμη σου. Ήμουν μια από αυτές τις «σοβαρότατες και συμπαθείς» ( είδατε τι εντύπωση δίνω στον κόσμο ε??? ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΗ!!!) Χαίρομαι πάντως που πέραν από τους πρωταγωνιστές όλου αυτού του πανηγυριού, όλοι οι υπόλοιποι συμφωνήσαμε στο ότι είναι γελοίο να συμβαίνουν τέτοια πράγματα! Ειλικρινά υποτιμάμε το άθλημα με αυτόν τον τρόπο….

Και κάτι που ξέχασα να πω πριν, περαστικά στο παλικάρι από Πεύκη που τραυματίστηκε εχθές!

Υ.Γ. Scarface….δεν θα τα πάμε καλά…
stefan
QUOTE(dm_7 @ Nov 28 2008, 14:22 ) *
Δεκτή η γνώμη σου. Ήμουν μια από αυτές τις «σοβαρότατες και συμπαθείς» ( είδατε τι εντύπωση δίνω στον κόσμο ε??? ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΗ!!!) Χαίρομαι πάντως που πέραν από τους πρωταγωνιστές όλου αυτού του πανηγυριού, όλοι οι υπόλοιποι συμφωνήσαμε στο ότι είναι γελοίο να συμβαίνουν τέτοια πράγματα! Ειλικρινά υποτιμάμε το άθλημα με αυτόν τον τρόπο….


Ενας-ενας σιγα-σιγα καταλαβαινει την αξια σου..Αυτα ειναι..
Λιγο ακομα και θα φτασεις την διασημοτητα του κριαριου του Λυκου.. 19.gif 19.gif
Συνεχισε φιλη μου...!!
niki6
QUOTE(dm_7 @ Nov 28 2008, 14:22 ) *
Δεκτή η γνώμη σου. Ήμουν μια από αυτές τις «σοβαρότατες και συμπαθείς» ( είδατε τι εντύπωση δίνω στον κόσμο ε??? ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΗ!!!) Χαίρομαι πάντως που πέραν από τους πρωταγωνιστές όλου αυτού του πανηγυριού, όλοι οι υπόλοιποι συμφωνήσαμε στο ότι είναι γελοίο να συμβαίνουν τέτοια πράγματα! Ειλικρινά υποτιμάμε το άθλημα με αυτόν τον τρόπο….

Και κάτι που ξέχασα να πω πριν, περαστικά στο παλικάρι από Πεύκη που τραυματίστηκε εχθές!

Υ.Γ. Scarface….δεν θα τα πάμε καλά…

Πραγματι μας εδωσες πολυ καλη εντυπωση τωρα δεν ξερω αν μας κοροιδεψες.. smiley.gif Θα τα πουμε στον δευτερο γυρο, ελπιζω χωρις παρατραγουδα αυτη τη φορα!! wink.gif
VISTA
QUOTE(niki6 @ Nov 28 2008, 13:38 ) *
Πραγματι μας εδωσες πολυ καλη εντυπωση τωρα δεν ξερω αν μας κοροιδεψες.. smiley.gif Θα τα πουμε στον δευτερο γυρο, ελπιζω χωρις παρατραγουδα αυτη τη φορα!! wink.gif



kalispera se olous. kairo sas diabazw kai apofasisa na mpw stin parea sas. mou aresei to epipedo twn suzitisewn sas. kalws sas brika loipon
sa-gt
Έμαθα σήμερα για ένα σοβαρό επεισόδιο μετά το τέλος του αγώνα Αχιλλέας-Βριλλήσια. Συγκεκριμένα έμαθα (από άτομο που ήταν στο γήπεδο και παρόν στο επεισόδιο) οτι ο πρόεδρος του Αχιλλέα χτύπησε πάρα πολύ τον ένα διαιτητή έξω από το γήπεδο, ενώπιον των κριτών και του/της άλλου διαιτητή. Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κάτι να μας διαφωτίσει. Την πληροφορία την έχω διασταυρώσει, δεν τίθεται θέμα για το αν συνέβη το περιστατικό, αλλά καλό θα ήταν να μάθουμε λεπτομέρειες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.