Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ΕΣΚΑ 2009-10 (3ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
topten
Οι ομαδες που απαρτιζουν τον 3ο ομιλο ειναι οι εξης:

1. ΡΟΥΦ ΄80
2. ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
3. ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
4. ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ
5. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
6. ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ
7. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ
8. ΑΟ ΚΩΦΩΝ
9. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ
10. ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
11. ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ
12. ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
13. ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
14. ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

Ευχομαι ενα καλο και δυνατο πρωταθλημα σε ολες τις ομαδες χωρις σοβαρους τραυματισμους.
GR-HAMMER
καλη χρονια να εχουμε!
απο Α.Ο. ΚΩΦΩΝ εγω!
απο τις υπολοιπες ομαδες?
jhantzop

1η αγωνιστική (16/10)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΤΟΥΦΑ
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΡΟΥΦ 80
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΑΡΤΕΜΙΣ
ΕΡΜΗΣ - ΖΕΦΥΡΙ
ΠΛΑΤΩΝΑΣ - ΕΚΑΛΗ
ΚΩΦΟΙ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ


Koan
Μεγάλο φαβορί ο Περισσος αν εχει μεινει το συνολο των περσινων .. Πλάτωνας και Εκάλη μια απο τις δυο μεσα στην πρωτη 3 άδα από εκει και περα ερωτηματικο που μπορει να πρωταγωνιστησει αποτελει το Πορτο Ράφτη (ποιους και ποσους πηρε ή εδωσε) αλλά και η ομάδα του Ερμη Μελλισίων που αν και ερχεται απο Δ φαίνεται να εχει υλικό τουλάχιστον για καλο πλασάρισμα
tas13
Καλησπέρα παιδιά και από εμένα..Καλό ξεκίνημα να έχουμε, καθώς μετά και τη κλήρωση ξεκινάει κάπως επίσημα και η χρονιά, με υγεία και καλή επιτυχία στους στόχους των ομάδων σας..

Για όσους δε με ξέρουν από πέρσι όπου και εμφανίστηκα στο forum να συστηθώ.. icon_wave.gif Ύστερα από 8 χρόνια παρουσίας στο Περισσό με διάλλειμα 2 ετών, ήρθε ο καιρός να αλλάξω ομάδα..Έζησα μία υπέροχη χρονιά και άνοδο από Β' ΕΣΚΑ, δύο πολύ όμορφες χρονιές στην Α' ΕΣΚΑ, άλλες δύο πιο δύσκολες χρόνιες Β' ΕΣΚΑ και τα τρία τελευταία χρόνια στη Γ' ΕΣΚΑ που εκεί χάναμε την άνοδο πραγματικά στις λεπτομέρειες..Δεν ήταν καθαρά θέμα δικό μου η αποχώρησή μου, αν και πιστεύω εφόσον υπήρχε μεγάλο χάσμα μεταξύ εμένα και της τωρινής διοίκησης-προπονητών μάλλον καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα..Η συνεργασία μας όλα αυτά τα χρόνια θέλω να πιστευώ ότι ήταν πάρα πολύ καλή..Θέλω να ευχαριστίσω τις διοικήσεις και τους προπονητές που συνεργάστηκα και φυσικά όλους μου τους συμπαίχτες που πραγματικά ζήσαμε πολλές και όμορφες στιγμές εντός και εκτός γηπέδων..Συμπαίχτες που αργότερα οι περισσότεροι έγιναν και πολύ καλοί φίλοι και θέλω να πιστεύω ότι θα συνεχίσουμε να είμαστε..Εύχομαι καλή σύνέχεια και επιτευξή των στόχων της παλιάς μου ομάδας και ίσως στο μέλλον να ξανασυνεργαστούμε..

Πάμε τώρα και στα φρέσκα..Από του χρόνου θα αγωνίζομαι στην ομάδα της ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ..Και η ειρωνία είναι οτι πέσαμε και στον ίδιο όμιλο με τη παλιά μου ομάδα..Η επιλογή μου για αυτή την ομάδα έγινε καθαρά από την άποψη οτι γνωρίζομαι με το προπονητή και με τα περισσότερα παιδιά, καθώς τα περισσότερα χρόνια μοιραζόμασταν το ίδιο γήπεδο..Μια ομάδα με καινούργια διοίκηση, με πολυ όρεξη για δουλειά και φυσικά μεγάλο ρόλο έπαιξε οι υψηλοί στοχοι της ομάδας και φυσικά το οτι μου έδειξαν οτι με ήθελαν πάρα πολυ..

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα..Καλή μπασκετική χρονιά να έχουμε, με πολλά ποσταρίσματα.. blove.gif





QUOTE(Koan @ Jul 21 2009, 11:55 ) *
Μεγάλο φαβορί ο Περισσος αν εχει μεινει το συνολο των περσινων .. Πλάτωνας και Εκάλη μια απο τις δυο μεσα στην πρωτη 3 άδα από εκει και περα ερωτηματικο που μπορει να πρωταγωνιστησει αποτελει το Πορτο Ράφτη (ποιους και ποσους πηρε ή εδωσε) αλλά και η ομάδα του Ερμη Μελλισίων που αν και ερχεται απο Δ φαίνεται να εχει υλικό τουλάχιστον για καλο πλασάρισμα


Ρε koan αρχισες απο τωρα τα προγνωστικα!!! Νωρις δεν ειναι λιγακι... Για τις αλλες ομαδες δε ξερω τιποτα αλλα για τον Περισσο κρατα μια πισινη για μεγαλο φαβορι που λες..Και εχε στα υποψη σου και τη καινουργια μου ομαδα τη ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ..
Koan
QUOTE(tas13 @ Jul 21 2009, 15:38 ) *
Ρε koan αρχισες απο τωρα τα προγνωστικα!!! Νωρις δεν ειναι λιγακι... Για τις αλλες ομαδες δε ξερω τιποτα αλλα για τον Περισσο κρατα μια πισινη για μεγαλο φαβορι που λες..Και εχε στα υποψη σου και τη καινουργια μου ομαδα τη ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ..

για περισσο ειπα εφοσον η ομάδα είναι σχεδον η περσινή ... τα προγνωστικά είναι για "Πριν" ..... δε θα ειμαι φετος στη Γ μια ιδεα εδωσα για τις εικονες των ομάδων για οσους ειναι νεοι στην κατηγορία και στο χωρο!
plat
Πράγματι , η "ΙΩΝΙΑ" φέτος θα είναι 1 από τα φαβορί για την άνοδο.
topten
QUOTE(plat @ Jul 23 2009, 23:16 ) *
Πράγματι , η "ΙΩΝΙΑ" φέτος θα είναι 1 από τα φαβορί για την άνοδο.

Τα φαβορι θα φανουν στο γηπεδο και ακομα δεν ξερουμε τα ροστερ των ομαδων.Αν ξερει καποιος για το τι μεταγραφες εγιναν ας γραψει.
samios25
kaneis apo porto rafth???

katsman4
QUOTE(samios25 @ Aug 19 2009, 13:58 ) *
kaneis apo porto rafth???


Καλη χρονιά εύχομαι και γω και η άνοδος σ'αυτούς με την μεγαλύτερη διάρκεια (μπασκετικά εννοώ, γιατί το άλλο δεν μετράει). Είμαι από Πόρτο και η ομάδα έχει αλλάξει αρκετά! Κουτρούλης και Τσαντούλης μετακινήθηκαν σε άλλες ομάδες αλλά πήραμε κάποιους πολύ καλούς και πολλά υποσχόμενους από Β'. Α.Ο ΚΩΦΩΝ και ΕΡΜΗΣ από ποιες περιοχές είναι?
Doctor-J
QUOTE(katsman4 @ Aug 20 2009, 09:51 ) *
Καλη χρονιά εύχομαι και γω και η άνοδος σ'αυτούς με την μεγαλύτερη διάρκεια (μπασκετικά εννοώ, γιατί το άλλο δεν μετράει). Είμαι από Πόρτο και η ομάδα έχει αλλάξει αρκετά! Κουτρούλης και Τσαντούλης μετακινήθηκαν σε άλλες ομάδες αλλά πήραμε κάποιους πολύ καλούς και πολλά υποσχόμενους από Β'. Α.Ο ΚΩΦΩΝ και ΕΡΜΗΣ από ποιες περιοχές είναι?


ΕΡΜΗΣ από Μελίσσια
sahattack
παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε το προγραμμα του πρωταθληματος και του κυπελλου????
topten
QUOTE(sahattack @ Aug 21 2009, 19:58 ) *
παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε το προγραμμα του πρωταθληματος και του κυπελλου????

Θα το ανεβασει σιγουρα σε λιγες μερες η εσκα.Ηδη εχει ανεβασει την Α΄
tas13
Καλησπερα παιδες..Καλη χρονια να εχουμε με υγεια..
Ξεκινημα προετοιμασιας σημερα για την ομαδα μου την Νεα Ιωνια..Αργησαμε λιγο φετος αλλα η ομαδα ειναι ηδη ετοιμη smiley.gif..Πλακιτσα κανουμε..Με μια πρωτη ματια στον ομιλο δειχνει αρκετα ενδιαφερον, καθως δε νομιζω οτι υπαρχουν ξεκαθαρα φαβορι για την ανοδο..Εκτος αν εχετε εσεις καποια δεδομενα..Υπαρχουν πολλα ερωτηματικα για μενα αν και για τους περισσοτερους νομιζω, αφου δε ξερω τη εικονα θα παρουσιασουν οι μικρομεσαιες περσινες ομαδες του 3ου ομιλου, πως ειναι οι ομαδες που ηρθαν απο αλλο ομιλο και δε γνωριζω πως θα ειναι οι ομαδες που επεσαν και ανεβηκαν..Σιγουρα θα εχει ενδιαφερον μεχρι να μαθευτουμε..
Και παλι καλη χρονια να εχουμε και αντε να αρχισουμε να ποσταρουμε ολοι σιγα σιγα..
dominik
φετος η παλληνη πιθανον να εμφανιστει αρκετα δυνατοτερη απο περσι...
rock
QUOTE(dominik @ Sep 4 2009, 00:41 ) *
φετος η παλληνη πιθανον να εμφανιστει αρκετα δυνατοτερη απο περσι...

αληθεια, γιατι τι εκανε? Ποιος ηρθε?
dominik
προς τον παρον φαινεται να υπαρχει το περσινο ροστερ μειον τον γογουλη και ισως το βασιλη το λαπα,
και γυρισαν:παπαντωνιου,που επαιζε πριν 3 χρονια και ειναι 2.05 αρα λογικα θα βοηθησει,
επεστρεψε ο τελακης,υστερα απο εναν χρονο στον ποσειδωνα νεου ψυχικου,
ο τσιαντης,ο σουργιας που επαιζε πριν δυο χρονια στην ομαδα και ο κολοβος που
αμα δεν ταλαιπωρηθει παλι απο τραυματισμους θα βοηθησει παρα πολυ..
rock
QUOTE(dominik @ Sep 4 2009, 22:29 ) *
προς τον παρον φαινεται να υπαρχει το περσινο ροστερ μειον τον γογουλη και ισως το βασιλη το λαπα,
και γυρισαν:παπαντωνιου,που επαιζε πριν 3 χρονια και ειναι 2.05 αρα λογικα θα βοηθησει,
επεστρεψε ο τελακης,υστερα απο εναν χρονο στον ποσειδωνα νεου ψυχικου,
ο τσιαντης,ο σουργιας που επαιζε πριν δυο χρονια στην ομαδα και ο κολοβος που
αμα δεν ταλαιπωρηθει παλι απο τραυματισμους θα βοηθησει παρα πολυ..

εσυ εισαι παιχτης της παλληνης? Ο τελακης αποκλειεται να γυρισε πισω στην παλληνη και ο κολοβος εχει σταματηση το μπασκετ
dominik
QUOTE(rock @ Sep 4 2009, 23:40 ) *
εσυ εισαι παιχτης της παλληνης? Ο τελακης αποκλειεται να γυρισε πισω στην παλληνη και ο κολοβος εχει σταματηση το μπασκετ

και ο τελακης γυρισε και αμα δεν εχει τραυματισμους ο κολοβος θα παιξει..για περισσοτερα
στειλε pm.εσυ απ οτι καταλαβαινω ησουν παικτης..?
rock
QUOTE(dominik @ Sep 5 2009, 07:24 ) *
και ο τελακης γυρισε και αμα δεν εχει τραυματισμους ο κολοβος θα παιξει..για περισσοτερα
στειλε pm.εσυ απ οτι καταλαβαινω ησουν παικτης..?




οχι φιλε, απλα φιλαθλος smiley.gif
topten
Σε σημερινο φιλικο αγωνα που διηρκησε 1 ωρα

ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΑΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΡΙΩΝΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 52-50

Καλο μπασκετ κατα διαστηματα και απο τις δυο ομαδες.Βαρια βεβαια τα ποδια ακομα λογω προετοιμασιας αλλα σιγα σιγα θα φτασουμε στο επιπεδο που επιθυμουμε.
dominik
QUOTE(rock @ Sep 7 2009, 14:55 ) *
οχι φιλε, απλα φιλαθλος smiley.gif

η προετοιμασια για την παλληνη ξεκινησε πριν λιγες μερες με τους παικτες
που προανεφερα+εναν ακομα+νεο προπονητη!!
καλη χρονια σε ολους με υγεια και οσο το δυνατον λιγοτερους τραυματισμους!
GR-HAMMER
QUOTE(katsman4 @ Aug 20 2009, 09:51 ) *
Καλη χρονιά εύχομαι και γω και η άνοδος σ'αυτούς με την μεγαλύτερη διάρκεια (μπασκετικά εννοώ, γιατί το άλλο δεν μετράει). Είμαι από Πόρτο και η ομάδα έχει αλλάξει αρκετά! Κουτρούλης και Τσαντούλης μετακινήθηκαν σε άλλες ομάδες αλλά πήραμε κάποιους πολύ καλούς και πολλά υποσχόμενους από Β'. Α.Ο ΚΩΦΩΝ και ΕΡΜΗΣ από ποιες περιοχές είναι?


καλη χρονια και σε σενα man...
ο αο κωφων εχει εδρα στο ρουφ...πειραιως...
ειμαστε οι ψιλοακυροι γεωγραφικα..μαζι με το ρουφ...
εγω φετος πηγα στην ομαδα...η οποια εχει αλλαξει απ'οτι μου ειπανε οι παλιοτεροι παιχτες...
μεγαλο συν οτι τοποθετηθηκε φετος καλο παρκε στο γηπεδο...και δεν υπαρχει πια το αθλιο πλαστικο που υπηρχε (οσοι ειχανε παιξει εκει ξερουνε)
απ'οτι ειδα απο το προγραμμα μας επισκεπτεστε την 1η αγωνιστικη...
καλο ταξιδι να εχετε μεχρι την εδρα μας...
πολλα τα χιλιομετρα!
xristakis antoniadis
QUOTE(topten @ Sep 12 2009, 22:40 ) *
Σε σημερινο φιλικο αγωνα που διηρκησε 1 ωρα

ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΑΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΡΙΩΝΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 52-50

Καλο μπασκετ κατα διαστηματα και απο τις δυο ομαδες.Βαρια βεβαια τα ποδια ακομα λογω προετοιμασιας αλλα σιγα σιγα θα φτασουμε στο επιπεδο που επιθυμουμε.

μια ερωτηση θελω να κανω εγω. ο νομος των 30+ δεν μετραει για τον αριωνα? γιατι πηρε τουλαχιστον 4-5 τετοιους με μεταγραφη. εκτος και αν παιζει ρολο οτι ο προεδρος του ειναι μελος του Δ.Σ της εσκα.
1911971
Εύχομαι καλή αγωνιστική χρονιά σε όλες τις ομάδες, να παίξουμε όμορφο μπάσκετ και κυρίως να είμαστε όλοι υγιείς...Οσο για την ομάδα μου τον Ερμή, εύχομαι να συνεχίσουμε να παρουσιάζουμε το ίδιο καλό πρόσωπο με πέρυσι! Αρχή επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων αύριο με Διόνυσο (κύπελλο)...

Καλή αγωνιστική χρονιά για όλους!!! wos_sport5.gif
oldman
μάλλον δεν ισχύει για κανέναν ο νόμος των 30+, αφού δεν έχει έρθει επίσημη απόφαση σε καμμία ομάδα που να αποκλείει μεταγραφες άνω των 30
jhantzop
QUOTE(oldman @ Sep 23 2009, 08:54 ) *
μάλλον δεν ισχύει για κανέναν ο νόμος των 30+, αφού δεν έχει έρθει επίσημη απόφαση σε καμμία ομάδα που να αποκλείει μεταγραφες άνω των 30



Αυτό που υπάρχει είναι το εξής:
http://www.basket.gr/press/article.asp?id=5142

Δεν ξέρω αν χρειάζεται/χρειαζόταν περαιτέρω ενημέρωση των ομάδων.


caterpillar
QUOTE(xristakis antoniadis @ Sep 19 2009, 02:14 ) *
μια ερωτηση θελω να κανω εγω. ο νομος των 30+ δεν μετραει για τον αριωνα? γιατι πηρε τουλαχιστον 4-5 τετοιους με μεταγραφη. εκτος και αν παιζει ρολο οτι ο προεδρος του ειναι μελος του Δ.Σ της εσκα.

Καταρχήν, Χρηστάκη Αντωνιάδη, (αν όντως αυτό είναι το όνομά σου και όχι κάποιο βιτσιόζικο ψευδώνυμο) πιστεύω ότι το ψέμα πρέπει να καυτηριάζεται και η αλήθεια πρέπει να επικροτείται, απ’ όπου και να προέρχεται:
Η αλήθεια, όσο καν να «πονάει», πρέπει να λέγεται, και μάλιστα τεκμηριωμένη.
Το ψέμα με σκοπό την αμαύρωση προσώπων και την παραπλάνηση από την αλήθεια των άμεσα ενδιαφερομένων καταντά εμετικό.

Αν όσα ισχυρίζεσαι είναι αλήθεια και μπορείς να τα τεκμηριώσεις, γιατί δεν απευθύνεσαι σε κάποιο αρμόδιο όργανο αθλητικού δικαίου, αντί να postάρεις αβάσιμες καταγγελίες σε ένα forum σαν κι αυτό;
tas13
Γεια σας παιδια..Εβδομαδα φιλικων για την ομαδα μου τη Νεα Ιωνια..
Τη Δευτερα δυνατο φιλικο με τον Αχιλλεα και ηττα με ενα ποντο σε ενα ξεθεωτικο βραδυ καθως κρατησε περιπου 90 λεπτα μεικτα..Κακο μπασκετ και απο τις δυο ομαδες και ποντοι που προηλθαν κυριως απο ατομικες προσπαθειες.. Τη Τριτη ειχαμε φιλικο στο κλουβι της Ροδοπολης και νικη με 10 ποντους με τα δικα μας στοιχεια..Αλλο ενα δυνατο φιλικο με κακο ξεκινημα, αλλα στη συνεχεια βρηκαμε λυσεις και συνεργασιες και παιξαμε καπως καλυτερο μπασκετ..Χτες φιλικο με Ποσειδωνα Ψυχικου αν δε κανω λαθος, αλλα στοιχεια δε ξερω καθως δε καταφερα να βρισκομαι εκει..Αποτελεσμα παντως ολων αυτων ειναι οτι θελουμε ακομα πολυ δουλεια, τα ποδια ειναι αρκετα βαρια βεβαια ακομα και σιγουρα με το υλικο που εχουμε υπαρχουν πολλα περιθωρια βελτιωσης..Παντως το σιγουρο ειναι οτι αν θελουμε κατι παρπανω φετος χρειαζεται ακομα πολυ δουλεια..

Εναρξη επισημων αγωνων τη Παρασκευη για το Κυπελλο εκτος με Κηφησια..Ενα τεστ που θα φανουν αρκετα πραγματα..Καλο ξεκινημα λοιπον, καθως οι περισσοτεροι παιζουν Κυπελλο και αναμενω περισσοτερα ποσταρισματα στη συνεχεια γιατι αρκετη νεκρα εχει πεσει μου φαινεται..Να ειστε καλα..
nikefalin
Πρόγραμμα περιόδου 2009-2010


3ος όμιλος


πατήστε το λίνκ
larry33
Μεγάλες στιγμές σήμερα στην προπόνηση της Εκάλης με συμμετοχή στην προπόνηση του μεγάλου Νίκου Οικονόμου!!!!
Ο προπονητής της Εκάλης Αλέξης Καρατζάς και στενός συνεργάτης του Οικονόμου στον Ιωνικό Ν.Φ, έπεισε τον τεράστιο παίχτη και νυν προπόνητη να συμμετέχει στις προπονήσεις της ομάδας!
Σε πολλές φάσεις που παίξαμε αντίπαλοι βέβαια όλοι ρωτάγαν ποίος είναι αυτός που με έπαιζε άμυνα....! smiley.gif
Πέραν της πλάκας λοιπόν η εμπειρία του να παίζεις με ένα Πρωταθλητή Ευρώπης ήταν για μένα και πιστεύω και για τους συμπαίκτες μου μοναδική!
Εκτός των άλλων βέβαια ο Νίκος (φιλαράκι τώρα ξέρετε!! 69.gif ) ήταν φιλικός και εγκάρδιος μαζί μας και συμπεριφέρθηκε άψογα, λες και μας ήξερε χρόνια! Τον ευχαριστούμε πολύ!
C u tomorrow hopefully!

P.S.: Coach K είσαι τεράστιος
MANOLIS24
Τα Εκπ. Πλατων αποβαλονται απο το πρωταθλημα και υποβιβαζονται.
GR-HAMMER
QUOTE(MANOLIS24 @ Sep 30 2009, 16:45 ) *
Τα Εκπ. Πλατων αποβαλονται απο το πρωταθλημα και υποβιβαζονται.


τι παιχτηκε?
nikefalin
QUOTE(GR-HAMMER @ Sep 30 2009, 18:35 ) *
τι παιχτηκε?

δεν κατέβασαν παιδικο
1911971
QUOTE(nikefalin @ Sep 30 2009, 23:10 ) *
δεν κατέβασαν παιδικο

Είναι να τρελένεσαι με κάποιες ομάδες... μέχρι πέρυσι, ήξερες ότι αν ήσουν στον όμιλό τους είχες (για τις περισσότερες ομάδες) 2 ήττες σίγουρες... φέτος, έκαναν απέλπιδες προσπάθειες να φτιαξουν παιδικό τάζοντας λαγούς με πετραχίλια, κυρίως στους αθλητές του παιδικού αλλά και στις οικογένειές τους (και καλά δωρεάν υποτροφίες, αλλά....) το αλλά βέβαια είναι άλλο θέμα, γιατί ο Πλάτωνας εκτός από ομάδα είναι και επιχείρηση... τέλος πάντων, προσωπικά θεωρώ ότι ομάδες τέτοιου τύπου, με δυνατότητα μεγάλης ευελιξίας (δίνοντας υποτροφίες, κλπ), χαλάνε την πιάτσα, αφού κάθε άλλη ομάδα προσέχει πολύ τα του οίκου της και σε συνδιασμό με κάποιες ίσως περιορισμένες οικονομικές δυνατότητες, προσπαθεί να βγάλει την χρονιά.
Πρέπει να στράβωσαν πολλά πράγματα για τον Πλάτωνα φέτος, αν και ξέρω ότι δεν υπήρχε σωστός χειρισμός στην προσέγγιση των παικτών από πλευράς τους.
MANOLIS24
QUOTE(1911971 @ Oct 3 2009, 12:14 ) *
Είναι να τρελένεσαι με κάποιες ομάδες... μέχρι πέρυσι, ήξερες ότι αν ήσουν στον όμιλό τους είχες (για τις περισσότερες ομάδες) 2 ήττες σίγουρες... φέτος, έκαναν απέλπιδες προσπάθειες να φτιαξουν παιδικό τάζοντας λαγούς με πετραχίλια, κυρίως στους αθλητές του παιδικού αλλά και στις οικογένειές τους (και καλά δωρεάν υποτροφίες, αλλά....) το αλλά βέβαια είναι άλλο θέμα, γιατί ο Πλάτωνας εκτός από ομάδα είναι και επιχείρηση... τέλος πάντων, προσωπικά θεωρώ ότι ομάδες τέτοιου τύπου, με δυνατότητα μεγάλης ευελιξίας (δίνοντας υποτροφίες, κλπ), χαλάνε την πιάτσα, αφού κάθε άλλη ομάδα προσέχει πολύ τα του οίκου της και σε συνδιασμό με κάποιες ίσως περιορισμένες οικονομικές δυνατότητες, προσπαθεί να βγάλει την χρονιά.
Πρέπει να στράβωσαν πολλά πράγματα για τον Πλάτωνα φέτος, αν και ξέρω ότι δεν υπήρχε σωστός χειρισμός στην προσέγγιση των παικτών από πλευράς τους.


Το παραλογο ειναι οτι η θυγατρικη τους ομαδα η κηφισια 2003 κατεβαζει κανονικα παιδικο..
1911971
QUOTE(MANOLIS24 @ Oct 6 2009, 11:41 ) *
Το παραλογο ειναι οτι η θυγατρικη τους ομαδα η κηφισια 2003 κατεβαζει κανονικα παιδικο..

Αυτό γίνεται γιατί υπάρχουν κοινά πρόσωπα που ασχολούνται με τις 2 ομάδες.....νομίζω πως το θέμα "Πλάτωνας" πρέπει κάποτε να απασχολήσει περισσότερο την ΕΣΚΑ και να μην στέκονται πίσω από κυπελλάκια και προσωρινές όπως φαίνεται επεφημίες...
katsman4
Στην τελική ευθεία για την έναρξη του πρωταθλήματος. Παιδιά, εύχομαι σε όλους καλή χρονιά πάνω απ'ολα με υγεία. Αφήστε τις όποιες διαφορές για την ώρα του ματς και ποστάρετε τις απόψεις σας και τα σχόλια σας ώστε να υπάρχει αντίλογος και να γίνεται και χαβαλές.
topten
Ας ξεκινησουμε με προγνωστικα για την πρωτη αγωνιστικη:






1η αγωνιστική (16/10)
ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΤΟΥΦΑ 2
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΡΟΥΦ 80 2
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΑΡΤΕΜΙΣ 1
ΕΡΜΗΣ - ΖΕΦΥΡΙ 1
ρεπο ΕΚΑΛΗ
ΚΩΦΟΙ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 1
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1
katsman4
Επιτέλους ένα ποστ, μπράβο topten.

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΤΟΥΦΑ 2
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΡΟΥΦ 80 2
ΑΡΙΩΝΑΣ - ΑΡΤΕΜΙΣ 1
ΕΡΜΗΣ - ΖΕΦΥΡΙ 1
ρεπο ΕΚΑΛΗ
ΚΩΦΟΙ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1

Άντε μια προπονησούλα σήμερα και από αύριο ξεκινάει ο μαραθώνιος. Καλή σεζόν.
tas13
1η αγωνιστικη και επιτελους ξεκιναμε..
Προγνωστικα λοιπον, χωρις πολλα στοιχεια για τις αντιπαλες ομαδες ομαδες..Για να δουμε..

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΤΟΥΦΑ 1 (θα πονταρω στην πρωιν ομαδα μου, που την ειδα και εδειξε καποια καλα στοιχεια, απεναντι σε μια ομαδα που δεν την εχω δει,δε κατεβηκε στο κυπελλο νομιζω και ακουω οτι εχει αποδυναμωθει)

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΡΟΥΦ 80 2 (ειδα και το Νικηφορο και δε μου αρεσε καθολου, πολυ νεανικη θα παλεψει για τη σωτηρια νομιζω, πονταρω σε μια ομαδα που δεν την εχω δει, αλλα ποσο χειροτερη μπορει να ειναι)

ΑΡΙΩΝΑΣ - ΑΡΤΕΜΙΣ 1 (εχω ακουσει καλα λογια για Αριωνα και οτι παει για ψηλα, οποτε θα τον πονταρω)

ΕΡΜΗΣ - ΖΕΦΥΡΙ 1 (ομαδα που ανεβηκε απο Δ, αλλα με καλες κινησεις, απεναντι σε μια ομαδα που τα τελευταια δυο χρονια εχει πτωτικη ταση νομιζω)

ρεπο ΕΚΑΛΗ

ΚΩΦΟΙ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2 (αγνωστη ομαδα οι Κωφοι, δεν κατεβηκαν και στο κυπελλο νομιζω, απεναντι σε μια ομαδα που μαθαινω οτι αποδυναμωθηκε αισθητα, αλλα παω με το διπλο γιατι τι ξερω παραπανω και ειναι ομαδα με πολυ παθος)

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1 (πολυ δυσκολη πρεμιερα για την ομαδα μου, απεναντι σε μια Παλληνη που εχει ενισχυθει, αλλα θελουμε πολυ να μπουμε με το δεξι και πιστευω θα τα καταφερουμε)

Αυτα ειναι τα προγνωστικα μου λοιπον, με αναλυση που ελπιζω να μη παρεξηγηθει απο καποιους, απλα την εκανα με καποια στοιχεια που εχω, σε εναν ομιλο πραγματικα πολυ μυστηριο στο ξεκινημα του..Με στεναχωρησε πολυ η αποχωρηση του Πλατωνα, μια ομαδα νεανικη που μεχρι τωρα εκανε πολλες ζημιες και θα συνεχιζε να εκανε και μια ομαδα που τροφοδοτουσε με καλους παιχτες αρκετα σωματια..Επισης δε καταλαβα γιατι δεν αντικατασταθηκε με μια αλλη ομαδα..

Καλη χρονια να εχουμε, χωρις τραυματισμους και καλη επιτυχια στους στοχους των ομαδων σας..
T-mits
QUOTE(tas13 @ Oct 15 2009, 13:24 ) *
1η αγωνιστικη και επιτελους ξεκιναμε..
Προγνωστικα λοιπον, χωρις πολλα στοιχεια για τις αντιπαλες ομαδες ομαδες..Για να δουμε..

ΠΕΡΙΣΣΟΣ - ΤΟΥΦΑ 1 (θα πονταρω στην πρωιν ομαδα μου, που την ειδα και εδειξε καποια καλα στοιχεια, απεναντι σε μια ομαδα που δεν την εχω δει,δε κατεβηκε στο κυπελλο νομιζω και ακουω οτι εχει αποδυναμωθει)

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΡΟΥΦ 80 2 (ειδα και το Νικηφορο και δε μου αρεσε καθολου, πολυ νεανικη θα παλεψει για τη σωτηρια νομιζω, πονταρω σε μια ομαδα που δεν την εχω δει, αλλα ποσο χειροτερη μπορει να ειναι)

ΑΡΙΩΝΑΣ - ΑΡΤΕΜΙΣ 1 (εχω ακουσει καλα λογια για Αριωνα και οτι παει για ψηλα, οποτε θα τον πονταρω)

ΕΡΜΗΣ - ΖΕΦΥΡΙ 1 (ομαδα που ανεβηκε απο Δ, αλλα με καλες κινησεις, απεναντι σε μια ομαδα που τα τελευταια δυο χρονια εχει πτωτικη ταση νομιζω)

ρεπο ΕΚΑΛΗ

ΚΩΦΟΙ - ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 2 (αγνωστη ομαδα οι Κωφοι, δεν κατεβηκαν και στο κυπελλο νομιζω, απεναντι σε μια ομαδα που μαθαινω οτι αποδυναμωθηκε αισθητα, αλλα παω με το διπλο γιατι τι ξερω παραπανω και ειναι ομαδα με πολυ παθος)

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΑΛΛΗΝΗ 1 (πολυ δυσκολη πρεμιερα για την ομαδα μου, απεναντι σε μια Παλληνη που εχει ενισχυθει, αλλα θελουμε πολυ να μπουμε με το δεξι και πιστευω θα τα καταφερουμε)

Αυτα ειναι τα προγνωστικα μου λοιπον, με αναλυση που ελπιζω να μη παρεξηγηθει απο καποιους, απλα την εκανα με καποια στοιχεια που εχω, σε εναν ομιλο πραγματικα πολυ μυστηριο στο ξεκινημα του..Με στεναχωρησε πολυ η αποχωρηση του Πλατωνα, μια ομαδα νεανικη που μεχρι τωρα εκανε πολλες ζημιες και θα συνεχιζε να εκανε και μια ομαδα που τροφοδοτουσε με καλους παιχτες αρκετα σωματια..Επισης δε καταλαβα γιατι δεν αντικατασταθηκε με μια αλλη ομαδα..

Καλη χρονια να εχουμε, χωρις τραυματισμους και καλη επιτυχια στους στοχους των ομαδων σας..

ΚΩΦΟΙ πιστευω ασσος ειναι το ματσακι...Κυπελο δεν κατεβηκαν λογω εκλογων ugly8.gif
panther2910
Και που το ξέρεις ρε φίλε ότι οι Κωφοί είναι άσσος???Έχεις δει τις ομάδες???
T-mits
QUOTE(panther2910 @ Oct 15 2009, 20:54 ) *
Και που το ξέρεις ρε φίλε ότι οι Κωφοί είναι άσσος???Έχεις δει τις ομάδες???

Αποψη μου ειναι ρε φιλε (Ως γνωστον οι αποψεις ειναι σαν τις κ***τρυπιδες...καθενας εχει και απο μια..) σιγουρα θα ειναι ωραιο παιχνιδακι το πορτο ραφτη περσι τελευταιες αγωνιστικες ηταν ψιλοτραινο.Μπασκετ ειναι μπορει να παει στο ρουφ και να ριξει 15 μπορει και να χασει.Υπομονη μεχρι αυριο να μαθουμε.
katsman4
QUOTE(T-mits @ Oct 15 2009, 21:50 ) *
Αποψη μου ειναι ρε φιλε (Ως γνωστον οι αποψεις ειναι σαν τις κ***τρυπιδες...καθενας εχει και απο μια..) σιγουρα θα ειναι ωραιο παιχνιδακι το πορτο ραφτη περσι τελευταιες αγωνιστικες ηταν ψιλοτραινο.Μπασκετ ειναι μπορει να παει στο ρουφ και να ριξει 15 μπορει και να χασει.Υπομονη μεχρι αυριο να μαθουμε.


T-mits είσαι από κάποια ομάδα?
T-mits
QUOTE(katsman4 @ Oct 15 2009, 23:10 ) *
T-mits είσαι από κάποια ομάδα?

Τρεις Αστερες στο 2ο ομιλο.Απλα τα παιδια απο κωφους και τον προπονητη τους ξερω ημουν εκει πριν 2 χρονια που ηταν παλι στη Γ'.Πολυ καλα παιδια πολυ καλος coach και ωραιο κλιμα.Φετος εχουν καλυτερο υλικο απο περσι.Καλη αγωνιστικη σε ολους αυριο χωρις τραυματισμους.
GR-HAMMER
QUOTE(T-mits @ Oct 16 2009, 01:13 ) *
Τρεις Αστερες στο 2ο ομιλο.Απλα τα παιδια απο κωφους και τον προπονητη τους ξερω ημουν εκει πριν 2 χρονια που ηταν παλι στη Γ'.Πολυ καλα παιδια πολυ καλος coach και ωραιο κλιμα.Φετος εχουν καλυτερο υλικο απο περσι.Καλη αγωνιστικη σε ολους αυριο χωρις τραυματισμους.


σσσσσσσσσσσσ...
παμε να το κλεψουμε το ματσακι..
μη τους ξυπνας!
panther2910
Γεια σου ρε μητσάρα...έγινες τελικά διαιτητής???Πιστεύω να κατάλαβες ποιος είμαι...ε παλιέ συμπαίκτη???
katsman4
QUOTE(GR-HAMMER @ Oct 16 2009, 05:39 ) *
σσσσσσσσσσσσ...
παμε να το κλεψουμε το ματσακι..
μη τους ξυπνας!


Άρα θεωρείς ότι μόνο αν σας κάτσει θα το πάρετε! Περίπου σε δέκα ώρες θα γνωρίζουμε!
panther2910
Μάλλον δεν είναι καλή ομάδα οι Κωφοί γι αυτό...

Katsman από ποία ομάδα είσαι ???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.