Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Milos Teodosic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
panosak
Ξερει να μας πει κανενας τι εγινε με το Μιλος????
LynnGreer11
QUOTE(panosak @ Jan 20 2009, 19:53 ) *
Ξερει να μας πει κανενας τι εγινε με το Μιλος????

Aν λες για το παιχνιδι με το Αιγαλεω δεν επεξε γτ ο Γιαννακης δεν ηταν ευχαριστημενος απο την αποδοση του.Αν θες γινε πιο συγκεκριμενος
panosak
QUOTE(LynnGreer11 @ Jan 20 2009, 21:49 ) *
Aν λες για το παιχνιδι με το Αιγαλεω δεν επεξε γτ ο Γιαννακης δεν ηταν ευχαριστημενος απο την αποδοση του.Αν θες γινε πιο συγκεκριμενος

για να τον αποκλεισει ο γιαννακης και να ρωτησαν ρεαλ και ρομα για το μιλος πιθανολογω οτι δεν ειναι μονο αγωνιστικα τα αιτια του προβληματος...
sakissab
Φίλε, απλώς ο Μίλος δεν έπαιξε για προληπτικούς λόγους... Τίποτα το σοβαρό... rolleyes.gif
teo7
Τι γίνεται με αυτόν ρε παιδιά? Εγώ τον πάω δε ξέρω, δεν είναι για να παίζει 30 λεπτά αλλά χωράει μια χαρά στο ρόστερ. Ελπίζω ο γιαννάκης να φύγει πριν προτείνει στους αγγελο να τον διώξουν κ να μας κολλάει τρίποντα ως ποιντ γκαρντ μιας άλλης ευρωπαικής ομάδας.
rankin
Ο Τεόντοσιτς είναι μπούρδας, διότι του δόθηκε φέτος μια μεγάλη ευκαιρία να παίξει μπάσκετ, με αρχή-μέση-και τέλος, και τα έκανε μούσκεμα.. Στο άναρχο μπάσκετ που παίζαμε επί Γκέρσον ήταν πιο καλός, αλλά υπό συνθήκες άναρχου μπάσκετ δεν θα γίνει ποτέ πραγματικά καλός πλέι-μέικερ. Σκοπός είναι να μάθει να διαβάζει το παιχνίδι και να δουλεύει το μυαλό του συνέχεια, όχι να βγάζει ωραίες πάσες πίσω από την πλάτη..
Παρόλα αυτά είχε την ευκαιρία του, και πιστεύω θα έχει και άλλες.. Δεν είναι καμένο χαρτί. Είναι πολύ ταλαντούχος στα βασικά που χρειάζεται ένας άσσος, απλά δεν έχει ακόμα την ικανότητα να διαβάζει το παιχνίδι, κάτι που είναι και θέμα εμπειρίας. Ο Ολυμπιακός πήρε ένα μεγάλο ρίσκο μαζί του, το οποίο σε πρώτη φάση δεν βγήκε, γιατί ο παίχτης δεν ήταν έτοιμος για κάτι τέτοιο..
Δεδομένου ότι έχει άλλα 3 χρόνια συμβόλαιο, συν τον φετινό χρόνο, ίσως το καλοκαίρι να πρέπει να πάει κάπου για το "αγροτικό" του και να γυρίσει πλουσιότερος σε παραστάσεις.
kseplenhs
θα γκρινιάξω... smiley.gif

λοιπόν όσα μείονεκτήματα και να έχει σαν παίχτης,το σίγουρο είναι πως ξέρει μπάσκετ και έχει τέτοιο θράσσος που εκτός των μεγάλων παιχτών της ομάδας(παπαλουκάς-βούισιτς-γκρίρ) δεν το έχει κανείς άλλος...

στην τελική τα τεχνικά μειονεκτήματά του είναι διορθώσιμα.

αλλά σε κανένα μπασκετικό σύμπαν δεν προτιμάς τον μιλόσεβιτς απο αυτόν.έχασες έναν τελικό κυπέλλου έτσι.που σε τέτοια παιχνίδια ειδικών συνθηκών ο τεόντοσιτς με τον κωλοπαιδαρισμό του επιβάλλεται να είναι μέρος τους...

και όλα αυτά γιατί?επειδή είπε μια κακιά λεξούλα σε ένα παιχνίδι εκτός έδρας που έτρωγες καρέκλες καθ'ολη τη διάρκειά του και στο τέλος έβγαιναν οι αντίπαλοι και έλεγαν οτι έφταιγε ο ολυμπιακός γι'αυτό...

χτες μια απο τα ίδια.τον χρησιμοποίησε σαν κίνηση απελπισίας, το παιχνίδι γύρισε και μετά πάγκο....
έυχομαι να μην έβρισε πάλι κανένα αντίπαλο και τον δούμε να παίζει απ του χρόνου...

δεν την παλευω κάστανο έτσι?είμαστε ενα βήμα πριν το final4 και εγώ λέω για τον τεόντοσιτς....ο καθένας με τον καημό του... icon_drunk.gif
benchwarmer
Αν δεν τον εμπιστευοταν, θα ειχε χτες τον Πελεκανο 12αδα.
Και θα κραταγε τον Παργκο Α1.

Στο τελος, και εγω θα προτιμουσα τον Παπαλουκα, ασχετα αν του ειχε φυγει η μπαλα 3-4 φορες μεσα απο τα χερια.

Θα χρειαστει ο Μιλος στα πλει-οφ, και φαινεται οτι αποδιδει καλυτερα, οταν ερχεται απο τον παγκο και εχει να αποδειξει κατι, παρα οταν ξεκιναει 5αδα..
DG_16
O Θοδωρής Παπαλουκάς μιλάει για τον Μίλος Τεόντοσιτς: "Αν τον δείτε στις προπονήσεις θα μείνετε με ανοιχτό το στόμα. Το ταλέντο του είναι μοναδικό, δεν πιστεύω ότι έχω ξαναδεί τέτοια προοπτική σε παίκτη στην καριέρα μου. Δεν είναι τυχαίο που τον εμπιστεύονται σε αυτή την ηλικία προπονητές όπως ο Ιβκοβιτς και ο Γιαννάκης. Οι ικανότητές του δεν έχουν ταβάνι και είναι στο χέρι του να το δείξει όσο πιό γρήγορα γίνεται". wav.gif 77.gif 77.gif shot.gif
tzagasdog
αυτο το διαβασα και εγω πριν λιγο στο Sport24.gr...
θα κανει κανα μπαμ στο Φ4 ο μικρος.... ή θα παρει την ομαδα πανω του στα Ελληνικα Play offs
kseplenhs
αντε να δούμε μπας και δικαιωθούμε εμείς οι "¨θεοδοσικοί"... icon_drunk.gif
ee4649
Ο Τεόντοσιτς είναι παιχταράς παιδιά,όλοι το ξέρουμε,αλλά πρέπει να το δείξει κ στο γήπεδο ότι αξίζει να παίζει
Το να παίζεις με τον Κολλοσό καλά δεν είναι κριτήριο,στην Ευρωλίγκα πρέπει να το δείξει,μέχρι το τέλος της σεζόν
πιστεύω παίζετε κ η σεζόν του για του χρόνου,αλοίμονο μην κάνουμε το λάθος κ τον διώξουμε,μόνο δανεικός

Εγώ πιστεύω ότι κ ο Ομπράντοβιτς καραδοκεί....Γι'αυτό προσοχή!
rankin
QUOTE(ee4649 @ Apr 6 2009, 09:08 ) *
Ο Τεόντοσιτς είναι παιχταράς παιδιά,όλοι το ξέρουμε,αλλά πρέπει να το δείξει κ στο γήπεδο ότι αξίζει να παίζει
Το να παίζεις με τον Κολλοσό καλά δεν είναι κριτήριο,στην Ευρωλίγκα πρέπει να το δείξει,μέχρι το τέλος της σεζόν
πιστεύω παίζετε κ η σεζόν του για του χρόνου,αλοίμονο μην κάνουμε το λάθος κ τον διώξουμε,μόνο δανεικός

Εγώ πιστεύω ότι κ ο Ομπράντοβιτς καραδοκεί....Γι'αυτό προσοχή!


Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να τον διώξουμε! Ούτε για αστείο!!! Το παιδί έχει 5ετές συμβόλαιο. Θα είναι μέλος της ομάδας για φέτος και τουλάχιστον για άλλα 3 χρόνια, και φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να αποδεσμευτεί!!
Δε γνωρίζω τι θα συμβεί το καλοκαίρι, αλλά στην χειρότερη περίπτωση, μπορεί να πάει κάπου δανεικός για 1 χρόνο, προκειμένου να βρει παραπάνω χρόνο συμμετοχής και μετά να επιστρέψει. Δεν αποδεσμεύεις έναν τόσο ταλαντούχο παίχτη επειδή στα 21 του δεν είναι σουπερσταρ, οπότε μην ανησυχείτε, δεν είναι βλάκες στον Ολυμπιακό!
LFO
QUOTE(rankin @ Apr 6 2009, 09:30 ) *
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να τον διώξουμε! Ούτε για αστείο!!! Το παιδί έχει 5ετές συμβόλαιο. Θα είναι μέλος της ομάδας για φέτος και τουλάχιστον για άλλα 3 χρόνια, και φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να αποδεσμευτεί!!
Δε γνωρίζω τι θα συμβεί το καλοκαίρι, αλλά στην χειρότερη περίπτωση, μπορεί να πάει κάπου δανεικός για 1 χρόνο, προκειμένου να βρει παραπάνω χρόνο συμμετοχής και μετά να επιστρέψει. Δεν αποδεσμεύεις έναν τόσο ταλαντούχο παίχτη επειδή στα 21 του δεν είναι σουπερσταρ, οπότε μην ανησυχείτε, δεν είναι βλάκες στον Ολυμπιακό!


Συμπληρωσε το αυτο που λες: ".....δεν ειναι βλακες στον Ολυμπιακό (αυτοί που κανουν κουμάντο τώρα!!!)"
zoze
QUOTE(ee4649 @ Apr 6 2009, 09:08 ) *
Ο Τεόντοσιτς είναι παιχταράς παιδιά,όλοι το ξέρουμε,αλλά πρέπει να το δείξει κ στο γήπεδο ότι αξίζει να παίζει
Το να παίζεις με τον Κολλοσό καλά δεν είναι κριτήριο,στην Ευρωλίγκα πρέπει να το δείξει,μέχρι το τέλος της σεζόν
πιστεύω παίζετε κ η σεζόν του για του χρόνου,αλοίμονο μην κάνουμε το λάθος κ τον διώξουμε,μόνο δανεικός

Εγώ πιστεύω ότι κ ο Ομπράντοβιτς καραδοκεί....Γι'αυτό προσοχή!



Κι εγώ τον θέλω με το τριφύλλι στο στήθος... Με τον Ομπραντοβιτς πιστεύω θα γίνει πολύ καλός...
Φαντάστείτε:
τέπιτς αντί κέσμαν
τεόντοσιτς αντί γιασικεβίτσιους

Θα χουμε τους πιο ψηλούς PG στην ευρώπη σε εκρηκτική ηλικία...
Με Ζέλικο θα γίνει τέλεια η περιφέρεια....
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(zoze @ Apr 7 2009, 16:53 ) *
Κι εγώ τον θέλω με το τριφύλλι στο στήθος... Με τον Ομπραντοβιτς πιστεύω θα γίνει πολύ καλός...
Φαντάστείτε:
τέπιτς αντί κέσμαν
τεόντοσιτς αντί γιασικεβίτσιους

Θα χουμε τους πιο ψηλούς PG στην ευρώπη σε εκρηκτική ηλικία...
Με Ζέλικο θα γίνει τέλεια η περιφέρεια....

Μακαρι να διωξετε τον Σαρας για να παρετε τον Τεοντοσιτς.
Σε συσκευασια δωρου θα τον στειλουμε, μαζι με τον Ερτσεγκ δωρο.

Οταν θα φυγει ο Σαρας και θα μεινετε με τον Σπανουλη να κανει γιουρουσια,
τοτε θα καταλαβετε τι αξιζει.
zoze
Λύκε,
Ο Σάρας είναι πολύ μεγάλος παίκτης αλλά και 33 χρονών.
Είναι επίσης γνωστά και τα μειωνεκτήματα που έχει στην άμυνα και στην ταχύτητα.
Στην επίθεση τα καλύπτει με τη γρήγορη σκέψη. Στην άμυνα όμως?

Ίσως να πρέπει να βάλει κάτι πιο νεανικό στη μηχανή του ο Ζέλικο, και ο Τεόντοσιτς έχει αρκετά καλά στοιχεία.
Σίγουρα δεν είναι Σάρας αλλά έχει εξέλιξη. Στον Ολυμπιακό έχει κλείσει ο κύκλος του. Με την υπάρχουσα κατάσταση δε δείχνει να βελτιώνεται άλλο. Στον ΠΑΟ όμως δείχνει ότι με τα στοιχεία του θα ενταχθεί και θα προσφέρει πολλά στα συστήματα του ΠΑΟ και ειδικά στο peak & roll που το χει....

Τώρα, θα μου πεις έχει και χτυπητές αδυναμίες...
Εγώ πάντως για τον Παναθηναϊκό τον πιστεύω. Αντίθετα για τον Έρτσεγκ δεν έχω καλή άποψη.
matse-7-
ο τεοντοσιτς πιστευω οτι δεν μπορει να κανει τη διαφορα σε μεγαλη ομαδα ουτε θα την κανει στο μελλον.ας τον παρει ο παο αν θελει να καλυψει μια θεση κοινοτικου με τον τεοντοσιτς.σαν ολυμπιακος αν θελουμε το ανερχομενο πλει μεικερ του ευρωπαικου μπασκετ παμε παιρνουμε ρουμπιο.ο ρικι πιστευω οτι μπορει να γινει το καλυτερο πλει μεικερ της ευρωπης.προς το παρων απο κοινοτικους δεν βλεπω τιποτα το αξιολογο στον ασσο για να κανει δυδιμο με παπαλουκα τη νεα σεζον η μονη καλη περιπτωση ειναι ο καλυτερος ευρωπαιος πλει μεικερ αυτη τη στιγμη ο καλντερον που δεν γυρναει με τιποτα ευρωπη.μαλλον σε αμερικανο παμε στον ασσο η στον ζηση
laimbeer7
QUOTE(matse-7- @ Apr 9 2009, 00:35 ) *
ο τεοντοσιτς πιστευω οτι δεν μπορει να κανει τη διαφορα σε μεγαλη ομαδα ουτε θα την κανει στο μελλον.ας τον παρει ο παο αν θελει να καλυψει μια θεση κοινοτικου με τον τεοντοσιτς.σαν ολυμπιακος αν θελουμε το ανερχομενο πλει μεικερ του ευρωπαικου μπασκετ παμε παιρνουμε ρουμπιο.ο ρικι πιστευω οτι μπορει να γινει το καλυτερο πλει μεικερ της ευρωπης.προς το παρων απο κοινοτικους δεν βλεπω τιποτα το αξιολογο στον ασσο για να κανει δυδιμο με παπαλουκα τη νεα σεζον η μονη καλη περιπτωση ειναι ο καλυτερος ευρωπαιος πλει μεικερ αυτη τη στιγμη ο καλντερον που δεν γυρναει με τιποτα ευρωπη.μαλλον σε αμερικανο παμε στον ασσο η στον ζηση

τι λετε ρε παιδεσ εχετε παιξει μπασκετακι?ο τεοντοσιτς ναι μεν δεν εχει βελτιωθει αλλα οχι οτι δεν κανει κιολλας....α ρε εμεις η ελληνεσ ειμαστε ασπρο μαυρο τα ιδια λεγαμε κ για τον μπουρου καποτε
rankin
Εχω ξαναπεί τη γνώμη μου και θα γίνω κουραστικός, αλλά ο ένας λέει ότι ο Μίλος έχει κλείσει τον κύκλο του στον Ολυμπιακό και ο άλλος ότι δεν κάνει για μεγάλη ομάδα..
Έχετε αντιληφθεί ότι ο Τεόντοσιτς είναι 21 στα 22;
Αν εξαιρέσουμε το φαινόμενο Ρούμπιο, που θα πάει καρφωτός στο ΝΒΑ απο τα 21 του, δεν υπάρχει καλύτερος ευρωπαίος πλέι-μέικερ στην ηλικία του Τεόντοσιτς, ούτε κανείς απο τους σημερινούς μεγάλους πλέι-μέικερ ήταν καλύτερος (ή ισάξιος) του Σέρβου στην ίδια ηλικία! Ο Παπαλουκάς και ο Διαμαντίδης στα 22 τους, ήταν ανύπαρκτοι! Ο Γιασικεβίτσιους, ομοίως, μόλις τότε ξεκινούσε!
Σε επίπεδο ταλέντου και προδιαγραφών ο Τεόντοσιτς συγκαταλέγεται στους παίχτες που οποιοσδήποτε προπονητής που γουστάρει να δουλεύει με ταλέντα, τα βλέπει και ξερογλείφεται.. Ο Ίβκοβιτς είναι κορόιδο που τον έχει στην εθνική Σερβίας βασικό;
Επίσης, να λέγαμε ότι έχει πιάσει ταβάνι, με προπονητή τον Γκέρσον, να έλεγα ΟΚ. Τώρα όμως έχει προπονητή τον Γιαννάκη! Ναι, αυτόν που έκανε παίχτη πχ τον Σπανούλη (γιατί ο Ομπράντοβιτς στην περίπτωση αυτή, έφαγε από τα έτοιμα). Αυτόν που έχει ανεβάσει τον Μπουρούση και τον Πρίντεζη 2 σκάλες. Ο Ομπράντοβιτς, αν θέλει, μπορεί να κάνει μεγάλο παίχτη τον συνομήλικο του Τεόντοσιτς, τον Βεργίνη!
Εν τέλει, δε νομίζω ότι έχουν λογική αυτά που λέγονται εδώ μέσα, αλλά ας μην ξεχνάμε πως όταν κάποτε διώξαμε τον Παπαλουκά, τον αποκαλούσαμε "λίγο" και είχαμε φέρει τον Χαρίση στη θέση του, γιατί ήταν "ισάξιος παίχτης"..
Το ίδιο λάθος δεν θα γίνει ξανά. Ο Μίλος έχει 5ετές συμβόλαιο και θα μείνει για πολλά χρόνια στην ομάδα και όταν είναι έτοιμος να αναλάβει ηγετικό ρόλο, θα το πράξει.. Δεν είναι η ώρα του ακόμα.
zoze
Mάγκες εγώ σαν Παναθηναϊκός έχω να πω τα εξής:

Φανταστείτε του χρόνου για τον ΠΑΟ μία περιφέρεια:
-Στη θέση Σάρας και Κέσμαν να πάρουμε Τεόντοστς - Τέπιτς (Παρτιζάν). Δηλαδή:

ΔΔ - Vspan - Nτρου - Τεόντοσιτς - Τέπιτς - Βεργίνη

Νεανική - Ισχυρή στην άμυνα... Ψηλή (με 3 pm που μπορούν να ποστάρουν). Όλοι έχουν ικανότητα στο peak & roll.
Yστερούν σε εμπειρία... Με Οbradovic απλά σε 2 χρόνια θα είναι οι καλύτεροι στην Ευρώπη...
banou7
QUOTE(rankin @ Apr 9 2009, 09:41 ) *
Εχω ξαναπεί τη γνώμη μου και θα γίνω κουραστικός, αλλά ο ένας λέει ότι ο Μίλος έχει κλείσει τον κύκλο του στον Ολυμπιακό και ο άλλος ότι δεν κάνει για μεγάλη ομάδα..
Έχετε αντιληφθεί ότι ο Τεόντοσιτς είναι 21 στα 22;
Αν εξαιρέσουμε το φαινόμενο Ρούμπιο, που θα πάει καρφωτός στο ΝΒΑ απο τα 21 του, δεν υπάρχει καλύτερος ευρωπαίος πλέι-μέικερ στην ηλικία του Τεόντοσιτς, ούτε κανείς απο τους σημερινούς μεγάλους πλέι-μέικερ ήταν καλύτερος (ή ισάξιος) του Σέρβου στην ίδια ηλικία! Ο Παπαλουκάς και ο Διαμαντίδης στα 22 τους, ήταν ανύπαρκτοι! Ο Γιασικεβίτσιους, ομοίως, μόλις τότε ξεκινούσε!


Πες τα Χρυσόστομε! Δεν είναι τυχαίο ότι όσοι τον βλέπουν στις προπονήσεις μιλούνε για μεγάλη κλάση! Το γιατί δεν το βγάζει στο γήπεδο οφείλεται και στην απειρία του και στην μικρή συμμετοχή. Το πιο σημαντικό είναι ότι ο Τεόντοσιτς έχει... κοχόνες πέρα απο ταλέντο. Το απέδειξε και στο ΟΑΚΑ όταν άλλοι κρύβονταν....
Για χθες επειδή βρέθηκα στο Ελληνικό και δεν ξέρω αν φάνηκε από την tv, με το που κάνει προσποίηση ο Μίλος και τελικά δεν σηκώνεται για να τελειώσει τη φάση, φεύγει σφαίρα ο Παπαλουκάς και του χώνει απίστευτα μπινελίκια... Αποτέλεσμα; να χάσει αυτοπεποίθηση και την 1η βολή! Έλεος ρε Τεό! Τον κατσαδιάζεις μετά...

Α! δεν χρειάζονται υπερβολές για να στηρίξεις το (ορθό κατ' εμέ) επιχείρημά σου: Ο Ίβκοβιτς ΔΕΝ ξεκινάει βασικό τον Τεόντοσιτς...

Air and King
Ο Τεοντοσιτς ειναι καλος παιχτης.Δεν μπορω να καταλαβω πως μερικοι πανε τον βγαλουν σαπακι.
Σε μια δωδεκαδα δεν μπορει να ειναι ολοι ετοιμοι παιχτες.Θα υπαρχουν και νεοι ετσι δεν ειναι?
Ο Τεοντοσιτς εχει ενα μειονεκτημα οτι ειναι αργος αλλα απο την αλλη το μπασκετ που ξερει γιατι ξερει και πολυ μαλιστα το καλυπτει αυτο το μειονεκτημα.Το οτι τρυπωνει αρκετες φορες μεσα στην ρακετα παρολο που ειναι αργος νομιζω λεει πολλα.Εχει πολυ καλο χειρισμο της μπαλας ενω το σουτ θεωρω οτι σε 2 χρονια θα το σταθεροποιησει.Επισης εχει δειξει οτι διαθετει και καλο ενστικτο στην πασα.Ειναι μαχητης παιχτης ο μικρος και νομιζω ειναι καλο να υπαρχουν τετοιοι παιχτες στην ομαδα.
Ο Τομιτς στην αντιστοιχη ηλικια ουτε την μιση αξια του Μιλος δεν ειχε.Η μηπως ο Ρουμπιο που εχει θεωρηθει φαινομενο(για μενα δεν ειναι) δεν εχει ακομα χτυπητες αδυναμιες στο παιχνιδι του?Εχει.
Το εδω και τωρα ισχυει οσο αφορα τιτλους κ.τ.λ αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα εχεις 12 ψημενους και ετοιμους παιχτες.Δεν γινονται αυτα το πραγματα!
Θα ηθελα να εβλεπα αν επαιζε ο 21 χρονος καποτε Παπαλουκας στον Ολυμπιακο τι θα ακουγοταν. shot.gif shot.gif shot.gif
Υπομονη το παιδι "θα βγει" ειναι καλος παιχτης και χρειαζεται η ομαδα και νεους παιχτες.
rankin
QUOTE(banou7 @ Apr 9 2009, 11:00 ) *
Ο Ίβκοβιτς ΔΕΝ ξεκινάει βασικό τον Τεόντοσιτς...

Ούτε ο Παπαλουκάς ξεκινάει βασικός! αυτό τον κάνει αναπληρωματικό;
Ο Τεόντοσιτς, στο πρόσφατο τουρνουά για τα προκριματικά του eurobasket 09 είχε 19,3 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς, ο Βούγιανιτς που ξεκινούσε βασικός, είχε λιγότερο χρόνο, ενώ ομοίως βασικός ξεκινούσε και ο Κέτσμαν, που δεν έπαιζε και πολύ ώρα όμως.. Γενικά, όλοι γνωρίζουμε πως δεν έχει σημασία ποιος ξεκινάει βασικός. Το ότι ο Ίβκοβιτς δίνει σε ένα παιδί 21 χρονών, τόσο χρόνο συμμετοχής σημαίνει ή ότι η Σερβία στέρεψε από ταλέντα ή ότι ο μικρός είναι καλός παίχτης..
Επίσης, ο Μίλος ήταν πρώτος στις ασίστ για την Σερβία (3,9) ενώ πόντους είχε λίγους (5,8) αλλά ούτως ή άλλως δεν φημίζεται για την ικανότητα του στο σκοράρισμα. Όχι για την ώρα τουλάχιστον.

QUOTE(zoze @ Apr 9 2009, 10:56 ) *
ΔΔ - Vspan - Nτρου - Τεόντοσιτς - Τέπιτς - Βεργίνη

Εκτός του ότι ο Ντρου δύσκολα θα είναι παίχτης του παο και του χρόνου, το ενδεχόμενο να φορέσει ο Μίλος τα πράσινα ισούται του ενδεχομένου να φορέσει ο Σπανούλης τα κόκκινα (όχι των Χιούστον) !!!

@Air and King: Συμφωνώ απόλυτα σε όσα λες.. Ιδίως αυτό με τον Τόμιτς είναι ολόσωστο.. Ο Τόμιτς σαν άσσος, δεν έκανε αυτά που κάνει ο Μίλος στα 21 του, ούτε στα 30 του!! Ήταν σίγουρα μεγάλος σουτέρ, αλλά ποτέ δεν ήταν οργανωτής ή πασέρ. Ένα δυάρι με καλό χειρισμό μπάλας ήταν ο Μίλαν. Η ομοιότητα τους έχει να κάνει με το τσαγανό τους. Ο Μίλος, σαν αληθινό σερβάκι, είναι τσαμπουκάς..
Διαφωνώ σχετικά με τον Ρούμπιο βέβαια, αλλά αυτή είναι άλλη κουβέντα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(zoze @ Apr 9 2009, 10:56 ) *
Mάγκες εγώ σαν Παναθηναϊκός έχω να πω τα εξής:

Φανταστείτε του χρόνου για τον ΠΑΟ μία περιφέρεια:
-Στη θέση Σάρας και Κέσμαν να πάρουμε Τεόντοστς - Τέπιτς (Παρτιζάν). Δηλαδή:

ΔΔ - Vspan - Nτρου - Τεόντοσιτς - Τέπιτς - Βεργίνη

Νεανική - Ισχυρή στην άμυνα... Ψηλή (με 3 pm που μπορούν να ποστάρουν). Όλοι έχουν ικανότητα στο peak & roll.
Yστερούν σε εμπειρία... Με Οbradovic απλά σε 2 χρόνια θα είναι οι καλύτεροι στην Ευρώπη...

Εκτος απο τον ΔΔ ποιος αλλος θα ποσταρει????
Γιατι ο Τεοντοσιτς δεν την ξερει αυτην την λεξη.

QUOTE(Air and King @ Apr 9 2009, 12:42 ) *
Ο Τομιτς στην αντιστοιχη ηλικια ουτε την μιση αξια του Μιλος δεν ειχε.Η μηπως ο Ρουμπιο που εχει θεωρηθει φαινομενο(για μενα δεν ειναι) δεν εχει ακομα χτυπητες αδυναμιες στο παιχνιδι του?Εχει.
Το εδω και τωρα ισχυει οσο αφορα τιτλους κ.τ.λ αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα εχεις 12 ψημενους και ετοιμους παιχτες.Δεν γινονται αυτα το πραγματα!
Θα ηθελα να εβλεπα αν επαιζε ο 21 χρονος καποτε Παπαλουκας στον Ολυμπιακο τι θα ακουγοταν. shot.gif shot.gif shot.gif
Υπομονη το παιδι "θα βγει" ειναι καλος παιχτης και χρειαζεται η ομαδα και νεους παιχτες.

Στην ηλικια του Τεοντοσιτς, ο Τομιτς ειχε παρει ηδη πρωταθλημα,
ειχε παιξει σε τελικο στο Τελ-Αβιβ
και ηταν το βασικο πλει-μεικερ της καλυτερης ομαδας που ειχε ποτε ο Ολυμπιακος.

Ο Τεοντοσιτς στην ιδια ηλικια ειναι ο 12ος παιχτης της ομαδας
και σε αρκετα ματς εκτος 12αδας.



QUOTE(rankin @ Apr 9 2009, 12:48 ) *
Ούτε ο Παπαλουκάς ξεκινάει βασικός! αυτό τον κάνει αναπληρωματικό;
Ο Τεόντοσιτς, στο πρόσφατο τουρνουά για τα προκριματικά του eurobasket 09 είχε 19,3 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς, ο Βούγιανιτς που ξεκινούσε βασικός, είχε λιγότερο χρόνο, ενώ ομοίως βασικός ξεκινούσε και ο Κέτσμαν, που δεν έπαιζε και πολύ ώρα όμως.. Γενικά, όλοι γνωρίζουμε πως δεν έχει σημασία ποιος ξεκινάει βασικός. Το ότι ο Ίβκοβιτς δίνει σε ένα παιδί 21 χρονών, τόσο χρόνο συμμετοχής σημαίνει ή ότι η Σερβία στέρεψε από ταλέντα ή ότι ο μικρός είναι καλός παίχτης..
Επίσης, ο Μίλος ήταν πρώτος στις ασίστ για την Σερβία (3,9) ενώ πόντους είχε λίγους (5,8) αλλά ούτως ή άλλως δεν φημίζεται για την ικανότητα του στο σκοράρισμα. Όχι για την ώρα τουλάχιστον.

Αν κρινουμε απο τα αποτελεσματα της Σερβιας τα τελευταια χρονια,
μαλλον στερεψε απο ταλεντα.
banou7
QUOTE(rankin @ Apr 9 2009, 11:48 ) *
Ούτε ο Παπαλουκάς ξεκινάει βασικός! αυτό τον κάνει αναπληρωματικό;
Ο Τεόντοσιτς, στο πρόσφατο τουρνουά για τα προκριματικά του eurobasket 09 είχε 19,3 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς, ο Βούγιανιτς που ξεκινούσε βασικός, είχε λιγότερο χρόνο, ενώ ομοίως βασικός ξεκινούσε και ο Κέτσμαν, που δεν έπαιζε και πολύ ώρα όμως.. Γενικά, όλοι γνωρίζουμε πως δεν έχει σημασία ποιος ξεκινάει βασικός. Το ότι ο Ίβκοβιτς δίνει σε ένα παιδί 21 χρονών, τόσο χρόνο συμμετοχής σημαίνει ή ότι η Σερβία στέρεψε από ταλέντα ή ότι ο μικρός είναι καλός παίχτης..
Επίσης, ο Μίλος ήταν πρώτος στις ασίστ για την Σερβία (3,9) ενώ πόντους είχε λίγους (5,8) αλλά ούτως ή άλλως δεν φημίζεται για την ικανότητα του στο σκοράρισμα. Όχι για την ώρα τουλάχιστον.


Ρε rankin μου συγκρίνεις την επίδραση, που έχουν στις Εθνικές τους οι δυο παίκτες. Είπαμε λίγο φρένο στις υπερβολές. Μην στέκεσαι τόσο πολύ στα νούμερα. Έχω προσωπική άποψη για τους προκριματικούς της Σερβίας, μιας και δεν έχασα παιχνίδι. Το ότι τον καλεί ο Ίβκοβιτς και τον εμπιστεύεται αποτελεί σίγουρα παράσημο για τον Μίλος.
Air and King
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 9 2009, 13:06 ) *
Στην ηλικια του Τεοντοσιτς, ο Τομιτς ειχε παρει ηδη πρωταθλημα,
ειχε παιξει σε τελικο στο Τελ-Αβιβ
και ηταν το βασικο πλει-μεικερ της καλυτερης ομαδας που ειχε ποτε ο Ολυμπιακος.

Ο Τεοντοσιτς στην ιδια ηλικια ειναι ο 12ος παιχτης της ομαδας
και σε αρκετα ματς εκτος 12αδας.

Και αμα ειχε παρει τι εγινε?Δεν καταλαβα.Για ταλεντο μιλαμε.12ος παιχτης ο Τεοντοσιτς δεν ηταν απο τοτε που ηρθε στον Ολυμπιακο η μηπως ηταν ολη την χρονια φετος?Δεν ξεκινουσε και βασικος?
Οτι και να εκανε ο Τομιτς στην αντιστοιχη ηλικα δεν εφτανε ουτε στο δαχτυλακι σε ταλεντο τον Τεοντοσιτς.Τα ιδια και ο Παπαλουκας.
Το οτι πηρε πρωταθλημα με εκεινη την ομαδα τι σημαινει οτι ειναι καλυτερος?Μα τι επιχειρηματα ειναι αυτα δεν μπορω να καταλαβω?
Δηλαδη ο Αλβερτης που εχει παρει 4 τροπαια Ευρωλιγκα αυτον τον κανει καλυτερο απο τον Γκαλη που δεν εχε παρει κανενα?Η μηπως ο Τομιτς ειχε κανενα τρελο impact τοτε και δεν το ξερω.Μην τρελλαθουμε κιολας.
rankin
Μη ξεχνάμε τον Βαγγέλη Βουρτζούμη με τους τρεις διαφορετικούς τίτλους με τρεις διαφορετικές ομάδες!!!! icon_tomato.gif
Όχι, δεν έχω πρόβλημα με τον συμπαθέστατο Βαγγέλη, αλλά οι τίτλοι δεν λένε τίποτα.
Επίσης, ακόμα και στην πτώση του το Γιουγκοσλαβικό μπάσκετ είναι μεγάλο εργοστάσιο παραγωγής ταλέντων, ότι και να λέμε εμείς..
Όσο για την σύγκριση Τόμιτς-Τεόντοσιτς, επιμένω. Ο Τόμιτς, σαν πλέι-μέικερ ήταν χειρότερος του Μπακατσιά (που ήταν μια χαρά παίχτης.) Υπήρξε ένας καταπληκτικός σουτέρ και με τα χρόνια έγινε και ο ηγέτης της ομάδας.. Πλέι-μέικερ όμως δεν έγινε ποτέ!
teo7
Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο Ιβκοβιτς παιρνει τηλεφωνα στον ολυμπιακο καθε 3 και λιγο και παραπονιεται πως ο μιλος χρησιμοποιειται λιγο. Αυτο δε το κανεις παρα μονο για καποιον στον οποιο στηριζεις πολλα...
matse-7-
ο τεοντοσιτς δεν ειναι ακομη παιχτης που μπορει να κανει διαφορα σε μεγαλη ομαδα.δενειπα δεν ειναι καλος αλλα τη δεδομενη χρονικη στιγμη ειναι λιγος για να κουμανταρει τον ολυμπιακο.οσο μενει στην ομαδα μας με λιγα παιχνιδια(γιατι ειναι λογικο ομαδα που χτυπαει ολους τους τιτλους να μην στηριζετε στον τεοντοσιτς)δεν θα εχει τρελη βελτιωση.για μενα πρεπει οποσδηποτε να δωθει δανεικος και για να αδειασει θεση κοινοτικου και για να παει σε μια ομαδα ο τεο που θα ειναι το πρωτο πλειμεικερ και θα παιζει 30 λεπτα σε καθε παιχνιδι.μια ομαδα ευρωλιγκας οπως η ρομα ειναι οτι πρεπει για να μας δειξει παιζωντας βασικος και πολυ τι μπορει να κανει και για να αποκτησει και μια σταθεροτητα στο παιχνιδι του.

οντως το οτι παιζει στην σερβια δεν μου λεει κατι.και ο ερτζεκ παιζει στην εθνικη.πλεον η εθνικη σερβιας ειναι της πλακας και μπορει ο καθενας να την κερδισει.αν δεν κατεβουν οι nbaers να παιξουν στην εθνικη σερβιας η δικια μας εθνικη της ριχνει 30 ποντους στο κεφαλι για πλακα
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Air and King @ Apr 9 2009, 13:23 ) *
Και αμα ειχε παρει τι εγινε?Δεν καταλαβα.Για ταλεντο μιλαμε.12ος παιχτης ο Τεοντοσιτς δεν ηταν απο τοτε που ηρθε στον Ολυμπιακο η μηπως ηταν ολη την χρονια φετος?Δεν ξεκινουσε και βασικος?
Οτι και να εκανε ο Τομιτς στην αντιστοιχη ηλικα δεν εφτανε ουτε στο δαχτυλακι σε ταλεντο τον Τεοντοσιτς.Τα ιδια και ο Παπαλουκας.
Το οτι πηρε πρωταθλημα με εκεινη την ομαδα τι σημαινει οτι ειναι καλυτερος?Μα τι επιχειρηματα ειναι αυτα δεν μπορω να καταλαβω?
Δηλαδη ο Αλβερτης που εχει παρει 4 τροπαια Ευρωλιγκα αυτον τον κανει καλυτερο απο τον Γκαλη που δεν εχε παρει κανενα?Η μηπως ο Τομιτς ειχε κανενα τρελο impact τοτε και δεν το ξερω.Μην τρελλαθουμε κιολας.

Ο Τομιτς ηταν ο βασικος πλει-μεικερ της καλυτερης ομαδας στην ιστορια του Ολυμπιακου
και ο αστεγος ειναι ο 3ος πλει-μεικερ σε αυτην την ομαδα.
Αυτο και μονο φτανει.

Τι εχει κανει δηλαδη ο Τεοντοσιτς μεχρι τωρα στην καριερα του??? ΤΙΠΟΤΑ
Απο ποτε εγινε τοσο μεγαλος παιχταρας για να τον συγκρινεις με τον Τομιτς???
Air and King
Επειδη ειναι απο τις κλασσικες συζητησεις που δεν βγαινει ακρη να πω κατι.
Ας μου καποιος με επιχειρηματα αν ο Σασα Τζορτζεβιτς ηταν τοσο καλυτερος απο τον Τεοντοσιτς στην αντιστοιχη ηλικια.Με επιχειρηματα και τροπο παιχνιδιου στην αντιστοιχη ηλικια!!!!!!Μην παει να μου το παιξει κανεις μετα Χριστον προφητης αφου εχει σταματησει το μπασκετ και εχει ολοκληρωμενη εικονα.
Πρεπει να μαθετε να εκτειματε τους παιχτες βαση ηλικιας και βαση προδιαγραφων!
Διαφωνω να δωθει δανεικος.Εγω προτιμω να παιζει και να βελτιωνεται μεσα απο την ομαδα.



Οσο γαι την Εθνικης Σερβιας.Προς το παρων δεν δειχνει κατι το φοβερο.Αλλα στο κοντινο μελλον?Μην ξεγραφετε ποτε μια μπασκετομανα!!!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Air and King @ Apr 9 2009, 13:46 ) *
Επειδη ειναι απο τις κλασσικες συζητησεις που δεν βγαινει ακρη να πω κατι.
Ας μου καποιος με επιχειρηματα αν ο Σασα Τζορτζεβιτς ηταν τοσο καλυτερος απο τον Τεοντοσιτς στην αντιστοιχη ηλικια.Με επιχειρηματα και τροπο παιχνιδιου στην αντιστοιχη ηλικια!!!!!!Μην παει να μου το παιξει κανεις μετα Χριστον προφητης αφου εχει σταματησει το μπασκετ και εχει ολοκληρωμενη εικονα.
Πρεπει να μαθετε να εκτειματε τους παιχτες βαση ηλικιας και βαση προδιαγραφων!
Διαφωνω να δωθει δανεικος.Εγω προτιμω να παιζει και να βελτιωνεται μεσα απο την ομαδα.



Οσο γαι την Εθνικης Σερβιας.Προς το παρων δεν δειχνει κατι το φοβερο.Αλλα στο κοντινο μελλον?Μην ξεγραφετε ποτε μια μπασκετομανα!!!

Ηταν τοσο καλυτερος ωστε μονος του μαζι με τον Ντανιλοβιτς να παρει το πρωταθλητριων,
ενω ο Τεοντοσιτς δεν μπορει να κερδισει ουτε τον Πανιωνιο.
Air and King
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 9 2009, 13:40 ) *
Ο Τομιτς ηταν ο βασικος πλει-μεικερ της καλυτερης ομαδας στην ιστορια του Ολυμπιακου
και ο αστεγος ειναι ο 3ος πλει-μεικερ σε αυτην την ομαδα.
Αυτο και μονο φτανει.

Τι εχει κανει δηλαδη ο Τεοντοσιτς μεχρι τωρα στην καριερα του??? ΤΙΠΟΤΑ
Απο ποτε εγινε τοσο μεγαλος παιχταρας για να τον συγκρινεις με τον Τομιτς???

Δεν με ενδιαφερει τι εχει κανει μεχρι τωρα στην καριερα του.Μιλαω για ταλεντο που ο Τομιτς δεν ειχε σε εκεινη την ηλικια.
Επισης εκεινη ομαδα ηταν εκτος του Τομιτς(ο Παπαλουκας απεχει χαοτικα απο αυτον) καλυτερη σαν 5αδα 4αδα μαλλον απο την σημερινη.Γιατι σαν 12αδα ουτε για αστειο.Σταματης,Παπαδακης,Μπακατσιας,Καρατ
ζ
ας,Λιμνιατης,Παπαδακος.Πως ειναι καλυτερη εκεινη η ομαδα δεν καταλαβα?
Τι στοιχεια ειχε ο Τομιτς που δεν εχει ο μικρος?Θα μιλησουμε μπασκετικα.Δοξα το Θεο μπασκετ εχουμε παιξει ολοι.


QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 9 2009, 13:52 ) *
Ηταν τοσο καλυτερος ωστε μονος του μαζι με τον Ντανιλοβιτς να παρει το πρωταθλητριων,
ενω ο Τεοντοσιτς δεν μπορει να κερδισει ουτε τον Πανιωνιο.

Τροπο παιχνιδιου δεν σε βλεπω να μου λες παλι στους Τιτλους μου το ριχνεις.
Ονοματα σε μενα μην λες ειναι ασκοπο.Γνωριζω απειρα πιστεψε με.Εχω δει απειρα.
Τροπο παιχνιδιου σε αντιστοιχη ηλικια?Επαναλαμβανω μετα Χριστον Προφητης αστο για αλλου!
Ωραιο "δεν μπορει να κερδισει τον Πανιωνιο".Φανταστικο επιχειρημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 9 2009, 13:40 ) *
Απο ποτε εγινε τοσο μεγαλος παιχταρας για να τον συγκρινεις με τον Τομιτς???

Μα, ούτε ο Τόμιτς ήταν ποτέ μεγάλος παιχταράς.. Ο Τεόντοσιτς τουλάχιστον έχει το potential να γίνει..

Ο Τζόρτζεβιτς, εκτός του ότι ήταν πλέι-μέικερ (ενώ ο Τόμιτς, όπως είπα και πριν, δεν ήταν) όταν πήρε το ευρωπαϊκό με την Παρτιζάν ήταν ήδη 25 χρονών. Δεν ήταν σκάρτα 22

Πάντως εγώ θεωρώ πως ο Μίλος, θα μπορούσε να πάει κάπου δανεικός για ένα χρόνο.. Θα του έκανε καλό, εκτός και αν στην ομάδα εκτιμούν ότι φτάνει η ώρα που θα είναι εντελώς έτοιμος.

**Και την Σερβία δεν την κερδίζουμε ποτέ με 30 πόντους.. Στο τελευταίο ευρωμπάσκετ, στη λήξη την κερδίσαμε..
Air and King
QUOTE(rankin @ Apr 9 2009, 14:00 ) *
Ο Τζόρτζεβιτς, εκτός του ότι ήταν πλέι-μέικερ (ενώ ο Τόμιτς, όπως είπα και πριν, δεν ήταν) όταν πήρε το ευρωπαϊκό με την Παρτιζάν ήταν ήδη 25 χρονών. Δεν ήταν σκάρτα 22

Γιατι νομιζεις το ξερει?Θυμαται εκεινο το παιχνιδι το λεει και οποιον παρει ο χαρος.Δυστηχως ανυπαρκτα επιχειρηματα.


Να προσθεσω οτι παρολο που μου αρεσει το πιο παλιο Ευρωπαικο μπασκετ και εχω πει τους λογους εκτιμω ολες τις εποχες το ιδιο και δεν λεω οτι τοτε ηταν καλυτερο απο τωρα η το αντιστοιχο.Αυτο που κανουν δηλαδη οσοι εχουν μεγαλωσει στην αντιστοιχη εποχη.Ειναι βασικη μου αρχη αυτη!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Air and King @ Apr 9 2009, 13:54 ) *
Δεν με ενδιαφερει τι εχει κανει μεχρι τωρα στην καριερα του.Μιλαω για ταλεντο που ο Τομιτς δεν ειχε σε εκεινη την ηλικια.
Επισης εκεινη ομαδα ηταν εκτος του Τομιτς(ο Παπαλουκας απεχει χαοτικα απο αυτον) καλυτερη σαν 5αδα 4αδα μαλλον απο την σημερινη.Γιατι σαν 12αδα ουτε για στειο.Σταματης,Παπαδακης,Μπακατσιας,Καρατζ
ας,Λιμνιατης,Παπαδακος.Πως ειναι καλυτερη εκεινη η ομαδα δεν καταλαβα?
Τι στοιχεια ειχε ο Τομιτς που δεν εχει ο μικρος?Θα μιλησουμε μπασκετικα.Δοξα το Θεο μπασκετ εχουμε παιξει ολοι.

Ο Τομιτς, επαιζε καλυτερη αμυνα, ηταν καλυτερος σουτερ,
ενεπνεε μεγαλυτερη εμπιστοσυνη οταν ειχε την μπαλα
και δεν φοβοταν να παρει την ευθυνη.

Το κυριοτερο ομως, ηταν μεγαλο ΤΣΟΓΛΑΝΙ και ΑΛΗΤΗΣ.
(ο Ιωαννίδης μίλησε χαρακτηριστικά, όπως μόνο αυτός ξέρει: "Ο Τάρλατς είναι πυραυλοκίνητος, αλλά ο Τόμιτς είναι... τσογλάνι. Μου θυμίζει τον εαυτό μου".)

Εκτος απο αυτους που αναφερεις στον παγκο ηταν και οι Ταρλατς, Νακιτς σε εκεινη την ομαδα,
οποτε παμε στους 7 παιχτες και ο Μπακατσιας 8.
Air and King
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 9 2009, 14:09 ) *
Ο Τομιτς, επαιζε καλυτερη αμυνα, ηταν καλυτερος σουτερ,
ενεπνεε μεγαλυτερη εμπιστοσυνη οταν ειχε την μπαλα
και δεν φοβοταν να παρει την ευθυνη.

Το κυριοτερο ομως, ηταν μεγαλο ΤΣΟΓΛΑΝΙ και ΑΛΗΤΗΣ.
(ο Ιωαννίδης μίλησε χαρακτηριστικά, όπως μόνο αυτός ξέρει: "Ο Τάρλατς είναι πυραυλοκίνητος, αλλά ο Τόμιτς είναι... τσογλάνι. Μου θυμίζει τον εαυτό μου".)

Εκτος απο αυτους που αναφερεις στον παγκο ηταν και οι Ταρλατς, Νακιτς σε εκεινη την ομαδα,
οποτε παμε στους 7 παιχτες και ο Μπακατσιας 8.

Ουτε ο Τεοντοσιτς υστερει σε αυτα.Ειναι Σερβος γαρ.Σιγα μην ενεπνεε εμπιστοσυνη σε εκεινη την ηλικια ο Τομιτς.
Ο Νακιτς ηταν για κανα ελευθερο σουτ.Οτι ηταν και περυσι ο Βασιλειαδης.Ο Μπακατσιας καλος αλλα για την σημερινη ομαδα λιγος.Ο Ταρλατς ηταν καλος δεν το συζηταμε.Οι αλλοι ηταν ξυλοκοποι ετσι απλα και καθαρα.Σαν 5αδα η τοτε ηταν καλυτερη με εξαιρεση στον ασσο(Παπαλουκας).Σαν ομαδα συνολικα ειναι υπερβολη να την θεωρεις καλυτερη απο την σημερινη.
Ο Ιωαννιδης ειναι λογικο να πει καποια πραγματα για τον Τομιτς.Πνευματικος του πατερας ηταν.
Και ποιος σου λεει οτι ο Γιαννακης δεν θα λεει καποτε τα ιδια η και περισσοτερα για τον Μιλος.Ειδικα απο την στιγμη που παιχτικα εχει πολυ καλυτερες προδιαγραφες απο τον Τομιτς(δεν μειωνω την προσφορα του στην ομαδα που ηταν τεραστια μιλαω για ταλεντο και προδιαγραφες)
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 9 2009, 14:09 ) *
ο Ιωαννίδης μίλησε χαρακτηριστικά, όπως μόνο αυτός ξέρει: "Ο Τάρλατς είναι πυραυλοκίνητος, αλλά ο Τόμιτς είναι... τσογλάνι. Μου θυμίζει τον εαυτό μου"

Αυτό για καλό το είπε;;;
Δεν νομίζω οτι ο Τόμιτς είναι σαν τον υφυπουργό. Ο Μίλαν είναι καλό παιδί
Και φυσικά, στην δίκη Κόκκαλης Vs Ιωαννίδης, πήρε το μέρος του προέδρου.. Ένα πόντος για τον Μίλαν! thumbsup.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Air and King @ Apr 9 2009, 13:58 ) *
Tροπο παιχνιδιου δεν σε βλεπω να μου λες παλι στους Τιτλους μου το ριχνεις.
Ονοματα σε μενα μην λες ειναι ασκοπο.Γνωριζω απειρα πιστεψε με.Εχω δει απειρα.
Τροπο παιχνιδιου σε αντιστοιχη ηλικια?Επαναλαμβανω μετα Χριστον Προφητης αστο για αλλου!
Ωραιο "δεν μπορει να κερδισει τον Πανιωνιο".Φανταστικο επιχειρημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γνωριζεις απειρα????????????????
Απο αυτο και μονο καταλαβα οτι το μπασκετ το εχεις μαθει απο το youtube kai ta dvd.

Παμε στον τροπο παιχνιδιου.
Ο Σασα ηταν ενας πολυ γρηγορος ασος, με φαρμακερο σουτ, φοβερο χειρισμο της μπαλας
και τρομερο μοιρασμα παιχνιδιου.

Ο Τεοντοσιτς ειναι ατμομηχανη, με μετριο σουτ, χειρισμο προβληματικο,
που μπορει ομως να πασαρει καλα.
Air and King
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Apr 9 2009, 14:48 ) *
Γνωριζεις απειρα????????????????
Απο αυτο και μονο καταλαβα οτι το μπασκετ το εχεις μαθει απο το youtube kai ta dvd.

Παμε στον τροπο παιχνιδιου.
Ο Σασα ηταν ενας πολυ γρηγορος ασος, με φαρμακερο σουτ, φοβερο χειρισμο της μπαλας
και τρομερο μοιρασμα παιχνιδιου.

Ο Τεοντοσιτς ειναι ατμομηχανη, με μετριο σουτ, χειρισμο προβληματικο,
που μπορει ομως να πασαρει καλα.

Τοση ωρα αυτο σκεφτοσουν να γραψεις?????
Εχει το youtube ολοκληρους αγωνες του Τζορτζεβιτς??????Μπααααααα.
Τα dvd σιγουρα ειναι ενα καλο κρητηριο διοτι βλεποντας τα τοτε ειναι δυσκολο να τα θυμασαι με μια φορα!!Εσυ λοιπον αυτα που λες δεν στεκουν διοτι με μνημη και μονο δεν γινεται.
Ο Σασα ηταν πολυ γρηγορος?????Σε ποσα παιχνιδια εχεις δει τον Σασα στην ηλικα του Τεοντοσιτς και λες οτι ηταν γρηγορος και εχει φαρμακερο σουτ?Στα 21 του??????
Ο Τεοντοσιτς εχει προβλημτικο χειρησμο????Μαλλον αλλο μπασκετ βλεπουμε.

Τα επιχειρηματα σου ειναι καταπληκτικα.Εχεις πεισει πολυ κοσμο.Σιγουρα οχι εμενα.
Το μπασκετ δεν ειναι μονο οτι ειδα 5 αγωνες οταν ημουν πιτσηρικας την δακεταια του 80 και του 90 αλλα πρεπει να ψαχνω να τα ξαναδω για να βγαλω ασφαλη συμπερασματα.Ειναι σιγουρο οτι πολλα παιδια που ειναι 20 χρονων εχουν καλυτερη αποψη απο εσενα διοτι ναι ψαχνουν μεσα απο dvd να ανακαλυψουν το παρελθον και να εχουν αποψη.
Οτι εχεις δει τοτε το εχω δει και εγω και με το παραπανω.Ωστοσο η μνημη περεπει να φρεσκαρεται και τα dvd ειναι ενας καλος τροπος και οχι με την επιφοιτηση του Αγιου Πνευματος.
PARISINOS
Χωρις να θελω να παρω το μερος κανενος, το να συγκρινετε τον τεοντοσιτς με τον τζορντζεβιτς ειναι ιεροσυλια. Εστω και με τον τζορντζεβιτς στα 22.

O τζορντζεβιτς στα 20 του, δηλαδη δυο χρονια νεοτερος απο τον μιλος, επαιζε στην εθνικη γιουγκοζλαβιας του 1987 που κατεκτησε την τριτη θεση στην αθηνα, και μαλιστα σε οσα παιχνιδια επαιξε, τελειωσε με 13 ποντους μεσο ορο ( δεν επαιξε ολα τα παιχνιδια μιας και ηταν περισσοτερο για να σημπληρωνει την αποστολη και επαιζε στα ευκολα μονο).
Οποιος πιστευει οτι ο μιλος θα ειχε στα 20 του εστω θεση στην καλυτερη ομαδα ολων των εποχων της ευρωπης, μαλλον υπερτιμα τον μιλος, η υποτιμα τη μεγαλη των πλαβι σχολη.

Επισης οταν πηρε το ευρωπαικο ως ηγετης με την παρτιζαν το 92 ηταν 24 και 4 μηνων. Δηλαδη 2 χρονια μεγαλυτερος απο τον μιλος. Οποιος πιστευει οτι ο μιλος θα ηγειται ομαδας που θα κατακτησει την ευρωλιγκα σε δυο σεζον απο τωρα, ας σηκωσει το χερι icon_drunk.gif

Τωρα για τεχνικα χαρακτηριστικα, επειδη και εμενα μ αρεσουν τα DVD , o sασα ειχε ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΟΥΤ. Βασικα ο μιλος εχει αθλιο σουτ για γκαρντ, μιας και δεν εχει ξεπερασει ποτε το 27 τις εκατο στην ευρωλιγκα, οποτε δεν ειναι δυσκολο να εχεις καλυτυερο.
Για τα υπολοιπα δεν θα αναφερθω, μιας και μονο το γεγονος οτι στο σουτ ηταν πολυ καλυτερος φτανει για να τον κανει καλυτερο στην ευρωπη. Οχι οτι στα υπολοιπα συγκρινονται δηλαδη.
Ο τεο ειναι ενας πολυ ελπιδοφορος νεαρος ευρωπαιος παιχτης, απο αυτους που βγαινουνε 3-4 καθε χρονο, απο καθε ευρωμπασκετ εφηβων.

Ο σασα ηταν κατι σαν το ρουμπιο. Εκανε μπαμ απο τα 20 του οτι ειναι παιχτης που βγαινει μια φορα τα 10 χρονια.
pain of salvation
QUOTE(PARISINOS @ Apr 9 2009, 13:25 ) *
Χωρις να θελω να παρω το μερος κανενος, το να συγκρινετε τον τεοντοσιτς με τον τζορντζεβιτς ειναι ιεροσυλια. Εστω και με τον τζορντζεβιτς στα 22.

O τζορντζεβιτς στα 20 του, δηλαδη δυο χρονια νεοτερος απο τον μιλος, επαιζε στην εθνικη γιουγκοζλαβιας του 1987 που κατεκτησε την τριτη θεση στην αθηνα, και μαλιστα σε οσα παιχνιδια επαιξε, τελειωσε με 13 ποντους μεσο ορο ( δεν επαιξε ολα τα παιχνιδια μιας και ηταν περισσοτερο για να σημπληρωνει την αποστολη και επαιζε στα ευκολα μονο).
Οποιος πιστευει οτι ο μιλος θα ειχε στα 20 του εστω θεση στην καλυτερη ομαδα ολων των εποχων της ευρωπης, μαλλον υπερτιμα τον μιλος, η υποτιμα τη μεγαλη των πλαβι σχολη.

Επισης οταν πηρε το ευρωπαικο ως ηγετης με την παρτιζαν το 92 ηταν 24 και 4 μηνων. Δηλαδη 2 χρονια μεγαλυτερος απο τον μιλος. Οποιος πιστευει οτι ο μιλος θα ηγειται ομαδας που θα κατακτησει την ευρωλιγκα σε δυο σεζον απο τωρα, ας σηκωσει το χερι icon_drunk.gif

Τωρα για τεχνικα χαρακτηριστικα, επειδη και εμενα μ αρεσουν τα DVD , o sασα ειχε ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΟΥΤ. Βασικα ο μιλος εχει αθλιο σουτ για γκαρντ, μιας και δεν εχει ξεπερασει ποτε το 27 τις εκατο στην ευρωλιγκα, οποτε δεν ειναι δυσκολο να εχεις καλυτυερο.
Για τα υπολοιπα δεν θα αναφερθω, μιας και μονο το γεγονος οτι στο σουτ ηταν πολυ καλυτερος φτανει για να τον κανει καλυτερο στην ευρωπη. Οχι οτι στα υπολοιπα συγκρινονται δηλαδη.
Ο τεο ειναι ενας πολυ ελπιδοφορος νεαρος ευρωπαιος παιχτης, απο αυτους που βγαινουνε 3-4 καθε χρονο, απο καθε ευρωμπασκετ εφηβων.

Ο σασα ηταν κατι σαν το ρουμπιο. Εκανε μπαμ απο τα 20 του οτι ειναι παιχτης που βγαινει μια φορα τα 10 χρονια.


Παρακαλουθω την συζητηση,δεν θελω να χαλασω την ροη...
απλως μια παρεμβαση...
Ειδες εναν αριθμο ποσοστου και λες πως εχει τραγικο σουτ ή το γνωρίζεις?
Διοτι στην Ευρολιγκα εχει 32% και στην Α1 58% στα τριποντα απο οτι βλεπω και εγω....
Υπαρχουν πολλοι παιχτες που εχουν καλο 3ποντο,αλλα π.χ. ξεκινησαν ασχημα την Regular season,ανεβηκαν μετα κτλ.
Ειναι και θεμα ψυχολογιας...
Παντως τραγικο σουτερ δεν τον λες
Air and King
QUOTE(PARISINOS @ Apr 9 2009, 15:25 ) *
Χωρις να θελω να παρω το μερος κανενος, το να συγκρινετε τον τεοντοσιτς με τον τζορντζεβιτς ειναι ιεροσυλια. Εστω και με τον τζορντζεβιτς στα 22.

O τζορντζεβιτς στα 20 του, δηλαδη δυο χρονια νεοτερος απο τον μιλος, επαιζε στην εθνικη γιουγκοζλαβιας του 1987 που κατεκτησε την τριτη θεση στην αθηνα, και μαλιστα σε οσα παιχνιδια επαιξε, τελειωσε με 13 ποντους μεσο ορο ( δεν επαιξε ολα τα παιχνιδια μιας και ηταν περισσοτερο για να σημπληρωνει την αποστολη και επαιζε στα ευκολα μονο).
Οποιος πιστευει οτι ο μιλος θα ειχε στα 20 του εστω θεση στην καλυτερη ομαδα ολων των εποχων της ευρωπης, μαλλον υπερτιμα τον μιλος, η υποτιμα τη μεγαλη των πλαβι σχολη.

Επισης οταν πηρε το ευρωπαικο ως ηγετης με την παρτιζαν το 92 ηταν 24 και 4 μηνων. Δηλαδη 2 χρονια μεγαλυτερος απο τον μιλος. Οποιος πιστευει οτι ο μιλος θα ηγειται ομαδας που θα κατακτησει την ευρωλιγκα σε δυο σεζον απο τωρα, ας σηκωσει το χερι icon_drunk.gif

Τωρα για τεχνικα χαρακτηριστικα, επειδη και εμενα μ αρεσουν τα DVD , o sασα ειχε ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΟΥΤ. Βασικα ο μιλος εχει αθλιο σουτ για γκαρντ, μιας και δεν εχει ξεπερασει ποτε το 27 τις εκατο στην ευρωλιγκα, οποτε δεν ειναι δυσκολο να εχεις καλυτυερο.
Για τα υπολοιπα δεν θα αναφερθω, μιας και μονο το γεγονος οτι στο σουτ ηταν πολυ καλυτερος φτανει για να τον κανει καλυτερο στην ευρωπη. Οχι οτι στα υπολοιπα συγκρινονται δηλαδη.
Ο τεο ειναι ενας πολυ ελπιδοφορος νεαρος ευρωπαιος παιχτης, απο αυτους που βγαινουνε 3-4 καθε χρονο, απο καθε ευρωμπασκετ εφηβων.

Ο σασα ηταν κατι σαν το ρουμπιο. Εκανε μπαμ απο τα 20 του οτι ειναι παιχτης που βγαινει μια φορα τα 10 χρονια.

Οταν ο Τζορνταν μπηκε στο ΝΒΑ θεωρηθηκε απο καποιους ιεροσυλια να τον συγκρινουν με τον Τζουλιους Ιρβινγκ.Ομως ο Τζορνταν τον ξεπερασε και μαλιστα με εμφατικο τροπο wink.gif .Ενα το κρατουμενο.Ιεροσυλια ειναι μια λεξη πολυ ιερη για να χρησιμοποιειται στον αθλητισμο.Ποσο μαλλον οταν παντα μπορει να βγει καποιος καλυτερος απο καποιον αλλον η το αντιστροφο.

Ο Τζορτζεβιτς συμπληρωνε μια φοβερη ομαδα και οτι επαιζε στα ματς που ειχαν κριθει δεν του δινει εξτρα μπονους στην συγκριση με τον 22 χρονο Τεοντοσιτς.
Η Παρτιζαν ηταν μια ομαδα εκπληξη.Εισαι σιγουρος οτι ο 22 χρονος Τζορτζεβιτς στο σημερινο Ολυμπιακο θα επαιζε παραπανω απο τον Τεοντοσιτς?
Ο Τεοντοσιτς δεν ξερω αν θα γινει ηγετης η οχι σε δυο χρονια αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι στο σημερινο μπασκετ ηγετες ειναι οι προπονητες και οχι και οι παιχτες οπως παλαιοτερα και ειναι και αυτο ενα θεμα.
Το σουτ του Τζορτζεβιτς σε εκεινη την ηλικια δεν ηταν φαρμακερο σε καμια περηπτωση.Επισης επειδη εχεις dvd δεν θα επρεπε καν να μου αναφερεις αριθμους και ποσοτα σε τετοιες ηλικιες.
Καλυτερο χειρησμο της μπαλας δεν ειχε ο Σασα!
Επισης δεν με απασχολει αν ειχε καλυτερο σουτ.Αν ηταν ετσι ο κορυφαιος παιχτης ολων των εποχων θα ηταν ο Ρετζι Μιλλερ ο οποιος με το ζορι μπαινει στην 10αδα των κορυφαιων 2αριων ολων των εποχων στο NBA.

Ο Τζορτζεβιτς δεν ηταν φαινομενο.Ουτε ο Ρουμπιο ειναι για μενα.Ο Κουκοτς και ο Σαμπονις ηταν φαινομενα σε μικρες ηλικιες.
PARISINOS
QUOTE(Air and King @ Apr 9 2009, 13:43 ) *
Οταν ο Τζορνταν μπηκε στο ΝΒΑ θεωρηθηκε απο καποιους ιεροσυλια να τον συγκρινουν με τον Τζουλιους Ιρβινγκ.Ομως ο Τζορνταν τον ξεπερασε και μαλιστα με εμφατικο τροπο wink.gif .Ενα το κρατουμενο.Ιεροσυλια ειναι μια λεξη πολυ ιερη για να χρησιμοποιειται στον αθλητισμο.Ποσο μαλλον οταν παντα μπορει να βγει καποιος καλυτερος απο καποιον αλλον η το αντιστροφο.

Ο Τζορτζεβιτς συμπληρωνε μια φοβερη ομαδα και οτι επαιζε στα ματς που ειχαν κριθει δεν του δινει εξτρα μπονους στην συγκριση με τον 22 χρονο Τεοντοσιτς.
Η Παρτιζαν ηταν μια ομαδα εκπληξη.Εισαι σιγουρος οτι ο 22 χρονος Τζορτζεβιτς στο σημερινο Ολυμπιακο θα επαιζε παραπανω απο τον Τεοντοσιτς?
Ο Τεοντοσιτς δεν ξερω αν θα γινει ηγετης η οχι σε δυο χρονια αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι στο σημερινο μπασκετ ηγετες ειναι οι προπονητες και οχι και οι παιχτες οπως παλαιοτερα και ειναι και αυτο ενα θεμα.
Το σουτ του Τζορτζεβιτς σε εκεινη την ηλικια δεν ηταν φαρμακερο σε καμια περηπτωση.Επισης επειδη εχεις dvd δεν θα επρεπε καν να μου αναφερεις αριθμους και ποσοτα σε τετοιες ηλικιες.
Καλυτερο χειρησμο της μπαλας δεν ειχε ο Σασα!
Επισης δεν με απασχολει αν ειχε καλυτερο σουτ.Αν ηταν ετσι ο κορυφαιος παιχτης ολων των εποχων θα ηταν ο Ρετζι Μιλλερ ο οποιος με το ζορι μπαινει στην 10αδα των κορυφαιων 2αριων ολων των εποχων στο NBA.

Ο Τζορτζεβιτς δεν ηταν φαινομενο.Ουτε ο Ρουμπιο ειναι για μενα.Ο Κουκοτς και ο Σαμπονις ηταν φαινομενα σε μικρες ηλικιες.


Ο τζορντζεβιτς ναι μεν συμπληρωνε μια ομαδα, αλλα μιλαμε για την κορυφαια ομαδα ολων των εποχων. Οι πλαβι ειχαν τοτε αφθονους παιχτες, και υπηρχε λογος που εβαλαν τον σασα για να συμπληρωνει. Και ο τζορντζεβιτς απεδειξε στα παιχνιδια που επαιξε οτι μπορουσε να σταθει.
Επισης αν δεν εχει γινει ο πολεμος , θα ειχε παιξει στην εθνικη ως βασικος απο το 92 και περα, που ηταν 24, μιας και το 91 που ηταν 23 επαιζε ηδη ολα τα παιχνιδια ως μπακ απ. Στην καλητερη εθνικη της ευρωπης ολων των εποχων.
Ο μιλος ΣΙΓΟΥΡΑ δεν προκειται να γινει ηγετης σε τετοια ομαδα τα δυο επομενα χρονια. Εδω πολλοι σηζητανε να τον δωσουν δανεικο στο πανιωνιο, και μιλαμε για ηγετες ομαδων φαιναλ 4?


Ηγετες μπορει να ειναι οι προπονητες , αλλα υαπρχουν και ηγετες μεσα στο γηπεδο. Εκτος και αν ο παπαλουκας και ο διαμαντιδης σου φαινονται να εχουν την ιδια βαρυτητα στο παιχνιδι ΟΣΦΠ και ΠΑΟ με γκριρ και νικολας αντιστοιχα.

Τωρα για το καλυτερο σουτ. Σου εχω ξαναπει οτι παραδειγματα απο το ΝΒΑ ειναι ατοπα για ευρωπη. Στην ευρωπη το καλυτερο σουτ ολων των εποχων το ειχε ο ντραζεν, και ναι ειναι ο καλυτερος παιχτης.

Για τον φιλο πιο πανω που ειπε για το ποσοστο το τεο. Οντως φετος στην ευρωλιγκα εχει 32 και οχι 27, αλλα λιγη σημασια εχει. Οτιδηποτε κατω απο 38-40 τις εκατο ειναι κακο ποσοστο για γκαρντ , και αν γινεται επανηλημενα , τοτε σημαινει οτι εχει κακο σουτ.
Ενταξει με το τραγικο ισως υπερεβαλλα, αλλα σιγουρα δεν εχει αυτο το ντζορνζτεβιτς, ο οποιος μεχρι και στην αρχη της καριερας του, διακρινοταν για το εκπληκτικο σουτ.
rankin
Εκείνη την εποχή και σε κοντινές ηλικίες υπήρξαν αρκετοί καλοί άσσοι:
ο Μαρτσουλιόνις (ή Μαρτσουλένας που έλεγε ο γκουρού-Συρίγος) (1965)
ο Ζντοβτς (1966)
ο Τζόρτζεβιτς (1967)
Ε, απο τους τρεις πάντως, ο Σάσα ήταν ο χειρότερος, με μακράν καλύτερο τον "Μαρτσουλένας", αν και ο αγαπημένος μου, είναι ο μεταγενέστερος Ριγκοντό (1971) που έδειξε ένα καινούριο στυλ πλέι-μέικερ, αυτό που σήμερα μεσουρανεί στην ευρώπη..

Με όλους τους παραπάνω βεβαίως, ο Τεόντοσιτς, δεν συγκρίνεται αυτή τη στιγμή, ας μην είμαστε και ιερόσυλοι! Από την άλλη, ας μην βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα. Έχει μια ολόκληρη καριέρα μπροστά του, να μας δείξει που μπορεί να φτάσει.
Ο Τόμιτς ότι ήταν να δείξει το έδειξε.. Πλέι-μέικερ με μέσο όρο 2 ασίστ ανα αγώνα (και έπαιζε 40λεπτα), δεν νομίζω ότι μπορούμε να τον βάζουμε στην συζήτηση. Με όλη την εκτίμηση που μπορώ να του έχω, για την προσφορά, τα μεγάλα σούτ, τον τσαμπουκά και το ηγετικό του πνεύμα, πλέι-μέικερ δεν ήταν ποτέ..

*Ο Τεόντοσιτς, όντως έχει μέτριο σουτ για Σέρβος-γκαρντ! Γεγονός...
**Καλύτερος ευρωπαίος ever, μετά τον Νίκο Γκάλη βέβαια wink.gif ο Τόνι ...
PARISINOS
Καλα οτι ο τεοντοσιτς θα γινει καλυτερος απο τον τομιτς, συμφωνω και εγω. Δεν τιθεται θεμα. Ο τομιτς ειναι μετριος παιχτης ηταν και τιποτα παραπανω.

Αμα ο ηγετης της εθνικης εφηβων της σερβιας και πολυτιμοτερος παιχτης του τουρνουα τεοντοσιτς δεν μπορεσει να ξεπερασει τον μιλαν, τοτε θα ειναι αξιος της μοιρας του.

Ο τομιτς ηταν ενας καλος ρολιστας, με πολυ καλο σουτ. Περαν τουτου, τιποτα. Ασσος δεν ηταν, πασα καλη δεν ειχε, κανα αμυντικο τερας δεν ηταν, ψηλος για τη θεση του παλι δεν ηταν. Καλο σουτ και τσαμπουκας ηταν.
rankin
QUOTE(PARISINOS @ Apr 9 2009, 16:10 ) *
Καλα οτι ο τεοντοσιτς θα γινει καλυτερος απο τον τομιτς, συμφωνω και εγω. Δεν τιθεται θεμα. Ο τομιτς ειναι μετριος παιχτης ηταν και τιποτα παραπανω.

Αμα ο ηγετης της εθνικης εφηβων της σερβιας και πολυτιμοτερος παιχτης του τουρνουα τεοντοσιτς δεν μπορεσει να ξεπερασει τον μιλαν, τοτε θα ειναι αξιος της μοιρας του.

Ο τομιτς ηταν ενας καλος ρολιστας, με πολυ καλο σουτ. Περαν τουτου, τιποτα. Ασσος δεν ηταν, πασα καλη δεν ειχε, κανα αμυντικο τερας δεν ηταν, ψηλος για τη θεση του παλι δεν ηταν. Καλο σουτ και τσαμπουκας ηταν.

Αν και είσαι βάζελος-προβοκάτορας, σωστά τα λες!!! smiley.gif
Air and King
QUOTE(PARISINOS @ Apr 9 2009, 15:55 ) *
Ο τζορντζεβιτς ναι μεν συμπληρωνε μια ομαδα, αλλα μιλαμε για την κορυφαια ομαδα ολων των εποχων. Οι πλαβι ειχαν τοτε αφθονους παιχτες, και υπηρχε λογος που εβαλαν τον σασα για να συμπληρωνει. Και ο τζορντζεβιτς απεδειξε στα παιχνιδια που επαιξε οτι μπορουσε να σταθει.
Επισης αν δεν εχει γινει ο πολεμος , θα ειχε παιξει στην εθνικη ως βασικος απο το 92 και περα, που ηταν 24, μιας και το 91 που ηταν 23 επαιζε ηδη ολα τα παιχνιδια ως μπακ απ. Στην καλητερη εθνικη της ευρωπης ολων των εποχων.
Ο μιλος ΣΙΓΟΥΡΑ δεν προκειται να γινει ηγετης σε τετοια ομαδα τα δυο επομενα χρονια. Εδω πολλοι σηζητανε να τον δωσουν δανεικο στο πανιωνιο, και μιλαμε για ηγετες ομαδων φαιναλ 4?


Ηγετες μπορει να ειναι οι προπονητες , αλλα υαπρχουν και ηγετες μεσα στο γηπεδο. Εκτος και αν ο παπαλουκας και ο διαμαντιδης σου φαινονται να εχουν την ιδια βαρυτητα στο παιχνιδι ΟΣΦΠ και ΠΑΟ με γκριρ και νικολας αντιστοιχα.

Τωρα για το καλυτερο σουτ. Σου εχω ξαναπει οτι παραδειγματα απο το ΝΒΑ ειναι ατοπα για ευρωπη. Στην ευρωπη το καλυτερο σουτ ολων των εποχων το ειχε ο ντραζεν, και ναι ειναι ο καλυτερος παιχτης.

Για τον φιλο πιο πανω που ειπε για το ποσοστο το τεο. Οντως φετος στην ευρωλιγκα εχει 32 και οχι 27, αλλα λιγη σημασια εχει. Οτιδηποτε κατω απο 38-40 τις εκατο ειναι κακο ποσοστο για γκαρντ , και αν γινεται επανηλημενα , τοτε σημαινει οτι εχει κακο σουτ.
Ενταξει με το τραγικο ισως υπερεβαλλα, αλλα σιγουρα δεν εχει αυτο το ντζορνζτεβιτς, ο οποιος μεχρι και στην αρχη της καριερας του, διακρινοταν για το εκπληκτικο σουτ.

Και ο Λετνερ το 1992 ηταν μελος της Ντριμ Τιμ του 92 δεν μου λεει κατι αυτο.
Ο Παπαλουκας και ο Διαμαντιδης ειναι ηγετες αλλα σε ποια ηλικια εγιναν?Οχι στα 21-22 ετσι δεν ειναι?
Στην Ευρωπη ο καλυτερος παιχτης ηταν ο Σαμπονις και οχι ο Ντραζεν.Αν και τωρα και αυτον τον εχει ξεπερασει ο κορυφαιος Ευρωπαιος πλεον ολων των εποχων ο Νοβιτσκι.Αλλα αντε να δεχτω οτι ο Πετροβιτς μπορει να θεωρηθει και αυτος ο καλυτερος μιας και θα επαιρνε σιγουρα ψηφους σε ενα πανευρωπαικο poll.


Eπαναλαμβανω η λεξη ιεροσυλια στον αθλητισμο ειναι πολυ Ιερη για να την χρησιμοποιει καποιος.Και πρωτοι και καλυτεροι οι δημοσιογραφοι που το κανουν.Υπαρχουν πολλα παραδειγματα που εχει παει περηπατο αυτη η λογικη!!!!

QUOTE(rankin @ Apr 9 2009, 16:01 ) *
**Καλύτερος ευρωπαίος ever, μετά τον Νίκο Γκάλη βέβαια wink.gif ο Τόνι ...

Οταν υπαρχει ο Σαμπονις και ο Νοβιτσκι(η Εθνικη Γερμανιας του σημερα θα ηταν σαν την Μαλτα στο ποδοσφαιρο χωρις αυτον) που εχουν κανει καριερα σε ολα τα επιπεδα αναφορες Γκαλη και Κουκοτς εχουν να κανουν με συναισθηματα και λογο χωρας.
Εκτος Ελλαδας ο Γκαλης δεν θα επαιρνε ουτε 5% ψηφους σε σχεση με Νοβιτσκι και Σαμπονις.Ο Κουκοτς θα επαιρνε παραπανω διοτι ηταν και 6ος παιχτης των Σικαγο Μπουλς αλλα ποτε δεν ηταν σουπερσταρ στο ΝΒΑ.Ο Νοβιτσκι ειναι ο μονος Ευρωπαιος στην Ιστορια που ειναι σουπερσταρ στο ΝΒΑ.Ουτε ο Γκασολ ειναι σουπερσταρ.Και πριν προλαβει κανεις να μου πει οτι παιζουν πιο πολυ Ευρωπαιοι τωρα θα πω οτι so what?Οι περισσοτεροι περναν και δεν ακουμπαν!
PARISINOS
QUOTE(Air and King @ Apr 9 2009, 14:12 ) *
Και ο Λετνερ το 1992 ηταν μελος της Ντριμ Τιμ του 92 δεν μου λεει κατι αυτο.
Ο Παπαλουκας και ο Διαμαντιδης ειναι ηγετες αλλα σε ποια ηλικια εγιναν?Οχι στα 21-22 ετσι δεν ειναι?
Στην Ευρωπη ο καλυτερος παιχτης ηταν ο Σαμπονις και οχι ο Ντραζεν.Αν και τωρα και αυτον τον εχει ξεπερασει ο κορυφαιος Ευρωπαιος πλεον ολων των εποχων ο Νοβιτσκι.Αλλα αντε να δεχτω οτι ο Πετροβιτς μπορει να θεωρηθει και αυτος ο καλυτερος μιας και θα επαιρνε σιγουρα ψηφους σε ενα πανευρωπαικο poll.


Eπαναλαμβανω η λεξη ιεροσυλια στον αθλητισμο ειναι πολυ Ιερη για να την χρησιμοποιει καποιος.Και πρωτοι και καλυτεροι οι δημοσιογραφοι που το κανουν.Υπαρχουν πολλα παραδειγματα που εχει παει περηπατο αυτη η λογικη!!!!


Και παλι δεν βοηθαει το επιχειραμα σου. Ο νοβιτζκι εχει το καλητερο σουτ ευρωπαιοι ψηλο, και το καλυτερο σουτ ευρωπαιου γενικα απο το 2000 και περα μαζι με τον πεντζα.

Ο δε σαμπονις ειχε και αυτος σιγουρα το καλυτερο σουτ 5αριου ολων των εποχων.

Στην ευρωπη, το εχω ξαναπει, ζουνε και πεθαινουν με το σουτ. Μεχρι και ο γκαλης, που ειναι ο μονος απο τους κορυφαιους που δεν ειχε σταθερο τριποντο, ηταν ο παιχτης με το καλυτερο τζαμ σουτ της ευρωπαικης ιστοριας. Απο τα 5/5,5 μετρα δεν εχανε σουτ μεχρι και υπο πιεση.

QUOTE(Air and King @ Apr 9 2009, 14:18 ) *
Οταν υπαρχει ο Σαμπονις και ο Νοβιτσκι(η Εθνικη Γερμανιας του σημερα θα ηταν σαν την Μαλτα στο ποδοσφαιρο χωρις αυτον) που εχουν κανει καριερα σε ολα τα επιπεδα αναφορες Γκαλη και Κουκοτς εχουν να κανουν με συναισθηματα και λογο χωρας.
Εκτος Ελλαδας ο Γκαλης δεν θα επαιρνε ουτε 5% ψηφους σε σχεση με Νοβιτσκι και Σαμπονις.Ο Κουκοτς θα επαιρνε παραπανω διοτι ηταν και 6ος παιχτης των Σικαγο Μπουλς αλλα ποτε δεν ηταν σουπερσταρ στο ΝΒΑ.Ο Νοβιτσκι ειναι ο μονος Ευρωπαιος στην Ιστορια που ειναι σουπερσταρ στο ΝΒΑ.Ουτε ο Γκασολ ειναι σουπερσταρ.Και πριν προλαβει κανεις να μου πει οτι παιζουν πιο πολυ Ευρωπαιοι τωρα θα πω οτι so what?Οι περισσοτεροι περναν και δεν ακουμπαν!


Για ατομο που δεν του αρεσουν οι υπερβολλες, η δηλωση οτι η γερμανια θα ηταν μαλτα χωρις τον νοβιτζκι, ειναι τελειως ατοπη.
Οταν εχεις παρει ευρωπαικο το 93, και οταν εχεις και παιχτες σαν τον φεμερλινγκ, οκουλαγια που ειναι απο τους πολυ καλους παιχτες της ευρωλιγκας, δεν εισαι μαλτα του ποδοσφαιρου, μεχρι και χωρις τον νοβιτζκι.
Με την ιδια λογικη και η ανυπαρκτη ελλαδα του 87 χωρις τον γκαλη , θα ηταν ανδορα. 69.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.