Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2007-08 2ος ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
StratosG
QUOTE(freak shop gr @ Feb 24 2008, 23:30 ) *
συμπαικτης μου το δεκτηκε κ στις 21 ιουνοιυ η ιουλιου κατατεθηκε στο λογαρισμο του απο την ιεραπετρα 500 ευρω!!!ο ιδιος ο συμπαικτης μου τους εδωσε 4 φορες την μπαλα κ μοιραια χασαμε.κ τοτε εγω ειπα σταματαω.
μηπως εγινε κ το ιδιο στην νικαια?


Δηλαδή υπονοείς οτι οι παράγοντες της Ιεράπετρας έστησαν διαιτητές στον αγώνα Ιωνικός - ΟΦΗ????? 69.gif 69.gif 69.gif
Αυτο φίλε μου είναι το ανέκδοτο της εβδομάδας.
Έχω γράψει και παλιότερα για τους πιτσιρικάδες που διοικούν την Ιεράπετρα και τα μέχρι τώρα γεγονότα με δικαιώνουν για την ασχετοσύνη τους. Γιατί αν ήτανε λίγο έμπειροι ούτε από τον Ιωνικό ΝΦ θα χάνανε, ούτε από τον Αρδητό.
Ασε λοιπόν φιλαράκο τα επιστημονικής φαντασίας σενάρια..... 69.gif 69.gif 69.gif
TELIS
QUOTE(freak shop gr @ Feb 24 2008, 23:30 ) *
στις 21 ιουνοιυ η ιουλιου κατατεθηκε στο λογαρισμο του απο την ιεραπετρα 500 ευρω!!!


Μου αρεσει ρε freak που ηξερες και την ημερομηνια που του κατεθεσαν τα λεφτα.

Μηπως λεω μηπως ησουνα εσυ αυτος που τα πηρε.

Να μας τα στειλης πισω αμεσως γιατι τα εχομε αναγκη τωρα που πρεπει να ανεβουμε Β εθνικη.
Και δεν ξερεις αν σκεφτεσε να ξαναρχισεις το μπασκετ επειδη εισαι καλο παιδι μπορει να σε φερομε πισω στα πατρια εδαφη.
freak shop gr
QUOTE(ZZZ2000 @ Feb 25 2008, 00:16 ) *
να γράψω εγώ τη συνέχεια του ποστ:

Και ξαφνικά λοιπόν εμφανίστηκε από το πουθενά ο Jordan βαμμένος άσπρος και έπαιζε για την Ιεράπετρα με το όνομα Ιορδρανάκης και ξυνότανε και η πάλη του διαιτητή και δεν έβλεπε τα φάουλ και το γυρίσανε οι Ιεραπετίτες το παιχνίδι και το πήρανε.
Και μετά πήγα στο σπίτι και άρχισα να κλαίω γιατί η Μαριγούλα δε με έπαιζε στην αυλή του σχολείου και ο Γιωργάκης μου δάγκωσε λίγο από το σαντουιτσάκι μου, κι εμφανίστηκε ένας καλός κύριος σαν τον άγιο ΒΑΣΙΛΗ και μου έταξε κι εμένα 500 ευρώ αν θα ήμουνα καλό παιδί αλλά μετά με ξύπνησε η μαμμά μου για να πάω στο σχολείο και κατάλαβα οτι ονειρευόμουνα και είπα φτού γαμώτο όνειρο ήτανε κι εγώ ακόμα περιμένω τους "τύπους από εκεί κάτω" να έρθουνε πμας και μου δώσουνε κι εμένα ότι προαιρούνται αλλά αυτοί ακόμα να έρθουνε κι εγώ που είμαι ΗΡΑ και Εργοτέλης νιώθω λίγο βλάκας που βλέπω όνειρα που δεν πραγματοποιούνται.



εισαι τοοοοοοσοοοοοο κοκκαλο?τι ειναι αυτα που γραφεις?κ αν ειμαι ηρα κ εργο ετσι γουσταρω!!
παρε ντε τηλεφωνο στο χωριο.
StratosG
Και με αυτά και τα άλλλλλα Φιλαθλητικάρα στο κόλπο της ανόδου (δύσκολο, αλλά όχι αδύνατο πια, αν βέβαια εφαρμοστούν οι νόμοι) smiley.gif smiley.gif
dirk10
telis gia na aneveis prepei na kerdiseis thn IWNIKARA mes ston platwna smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif .ante dwsame endiaferon sto prwtathlima!!!!!!
didis
Παιδακια το παιχνιδακι ήταν βα-βα.
Ηταν προμελετημενο να χασει ο οφη ενω ο Δαρλαμητσος εκανε την τελεια εργολαβια.
Μπραβο στην Ιεραπετρα για τις επιτυχιες της.
Σιγουρα αυτη η επιτυχια ηταν καλυτερη, απο καθε νικη της φετος αλλα κοστισε λιγο παραπανω.
freak shop gr
QUOTE(didis @ Feb 25 2008, 01:12 ) *
Παιδακια το παιχνιδακι ήταν βα-βα.
Ηταν προμελετημενο να χασει ο οφη ενω ο Δαρλαμητσος εκανε την τελεια εργολαβια.
Μπραβο στην Ιεραπετρα για τις επιτυχιες της.
Σιγουρα αυτη η επιτυχια ηταν καλυτερη, απο καθε νικη της φετος αλλα κοστισε λιγο παραπανω.


αυτο λεω κ εγω κ μου την πεφτουν απο το χωριο..
ξερει ο κυρ μιχαλης ποτε θα αυξηση την επιχορηγηση.!
leonkalf
Καταρχήν καλησπέρα.
Δεύτερον, θα ήθελα η ένταση που προκλήθηκε στον 'Πλάτωνα' να μην μεταφερθεί στην έκτασή της κι εδώ, στο forum.

Ήμουν στο παιχνιδι. Μπήκα στο γήπεδο λίγο πριν γίνει η διακοπή (περίπου 2 αγωνιστικά λεπτά πριν).
Ο Ιωνικός ήταν μπροστά στο σκορ κάπου 11-12 πόντους.
Παιχνίδι ουσιαστικά δεν πρόλαβα να δω πολύ, αλλά είδα ότι ο ΟΦΗ προσπαθούσε να το γυρίσει. Είχε μια ενέργεια που έβγαζε στο παρκέ, ο Ιωνικός -ίσως κι από την πίεση του ΟΦΗ στην άμυνα και τις φωνές- άρχισε λίγο να μην είναι ήρεμος στο παιχνίδι του και το παιχνίδι έδινε την εντύπωση ότι γυρίζει.

Όμως έβλεπες ότι η ομάδα του ΟΦΗ ήταν πολύ εκνευρσμένη. Από τον πάγκο, τον προπονητή και την 5άδα που συνεχώς διαμαρτύρονταν με αρκετά έντονο τρόπο. Την ώρε δε που δόθηκε το φάουλ υπερ του Ιωνικού -που ήταν και η τελευταία φάση του ματς- άρχισαν να φωνάζουν όλοι. Ένας παίκτης του ΟΦΗ έβριζε τον διαιτητή (γυρνώντας όμως προς την εξέδρα για να μην τον δει), άλλος ούρλιαζε και έτρεχε προς εξέδρα (πήρε τεχνική ποινή), άλλος κλοτσούσε τη μπάλα, ο προπονητής έφτασε μέχρι την ρακέτα!!!, ο πάγκος σχεδόν μπήκε μέσα.
Επίσης, άρχισαν και διαπληκτισμοί (ευτυχώς μόνο λεκτικοί) στην εξέδρα.

Οπότε οι διαιτητές σταμάτησαν το παιχνίδι και μετά από λίγο έφυγαν για τα αποδυτήρια. Άκουσα ότι ζήτησαν να έρθει αστυνομική δύναμη και έτσι πίστευα ότι μετά από λίγο θα επανέλθουν και θα συνεχιστεί το παιχνίδι. Περιμέναμε, περιμέναμε αλλά τίποτα. Και δεν υπήρχε και ενημέρωση του τι γινόταν μέσα.

Οι παίκτες έκαναν σουτάκια και μιλούσαν μεταξύ τους (αλλά και με την εξέδρα, με ένταση κάποιες στιγμές), οι προπονητές των 2 ομάδων τα λέγανε μεταξύ τους, άλλοι παράγοντες συζητούσαν από δω κι από κει.. κι όλοι εμείς στην αναμονή.

Και ξαφνικά μετά από κάνα 45λεπτο είδαμε τους πάικτες του Ιωνικού να μαζεύονται στο κέντρο για το ζντο και τους παίκτες του ΟΦΗ να κατευθύνονται εξοργισμένοι προς την πόρτα απ' όπου είχαν μπει οι διαιτητές στα αποδυτήρια.
Έτσι καταλάβαμε ότι είναι εις βάρος του ΟΦΗ.
Τότε φοβήθηκα μήπως γίνουν επεισόδια, αλλά ευτυχώς όχι.
Οι παράγοντες, παίκτες και οπαδοί του ΟΦΗ εξοργισμένοι απειλούσαν με μηνύσεις τους διαιτητές και τον κομισάριο του αγώνα, οι οποίοι όμως δεν βρίσκονταν πλέον στο γήπεδο. Είχαν ήδη φύγει...

Έτσι έχουν τα πράγματα.

Θεωρώ ότι ναι μεν είναι κάπως υπερβολικό να διακόπτεται οριστικά έτσι απλά ένα παιχνίδι (δεν ξέρουμε βέβαια αν λέχθηκαν σοβαρά πράγματα-απειλές όπως ανέφερε κάποιος νωρίτερα) αλλά και ο ΟΦΗ δεν διαχειρίστηκε σωστά την κατάσταση. Από το ελάχιστο που είδα φαινόταν ότι ήταν πολύ εκνευρισμένοι και κατά τη γνώμη μου ο προπονητής του δεν λειτούργησε ως όφειλε. Αντί να προστατέψει την ομάδα του, άφησε όλη την ομάδα να λειτουργήσει ανεξέλεγκτα εις βάρος των διαιτητών. Ίσως η απειρία.. Το παιχνίδι είχε ακόμα 12 λεπτά και κάλλιστα μπορούσε να γυρίσει (και στα μάτια μου έτσι έδειχνε).

Πλέον το πρωτάθλημα αποκτάει άγρια ομορφιά και η εξέλιξη θα έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον. Ελπίζω μόνο να μην υπάρχουν δυσάρεστα γεγονότα από δω και στο εξής..

Ψυχραιμία παιδιά!!
dirk10
kai xwris thn diaitisia autos o iwnikos den exane didis.pws einai dunaton pantws na einai promelethmeno apo thn stigmh pou o ofh apo monos tou evgale ta matia toy!!!!!tha trelathoume edw pera !!!to thewrite fysiologiko dil meta apo2 paratiriseis pou exoun ginei o pagos na ormaei olos mesa ksana kai ksana?eleos!!!!to mono kako einai oti mayrothike h polu kalh emfanish pou eixan ta paidia tou iwnikou giati agwnistika mia omada htan sto gupedo pou epaize basket oi alloi htan mono gia na fonazoun!!!!
didis
Οντωσ ο ιωνικος ηταν καλυτερος.
Αλλα ο διαιτητης μην ξεχνας οταν η διαφορα πηγε απο τους14 στους 6 εφυγε για τα αποδυτηρια.
Οσο για αυτους που λενε οτι ο δαρλαμητσος εκανε καλα που διεκοψε το παιχνιδι , η γνωμη μου ειναι οτι θα επρεπε να αποβαλλει οποιον εβριζε και οχι να καταδικαζει τους κοπους μιας χρονιας.Αλλα αυτος δεν απεβαλε κανεναν. τον συμφερε αυτο.
Ειναι δυνατον να τον βριζουν σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου και να μην εχει αποβαλλει κανεναν?
Κ μην ξεχναμε τα λογια του ταυροπουλου: δεν το καναμε εμεις αυτο!!!!
basketikos
Φαινεται οτι θα γραφτουν πολλα για την υποθεση που ανοιξε εχθες. Για να μην κουραζω απο την πλευρα μου, μονο 2 στοιχεια:

Ο χθεσινος Ιωνικος εδειξε ποσο τον αδικει η θέση του
οι παικτες μας πρεπει να κανουν την αυτοκριτική τους γιατι μπορουσαν σημερα να ειναι στους 34-35 βαθμους (νικες σε Κρονο, Σχηματαρι, ΝΦ, Ελευσινα (εντος) δεν ηταν ανεφικτες) και να διεκδικούν κατι παραπανω...ας δουμε τι πηγε στραβα να το διορθωσουμε για του χρονου.

Ο ΟΦΗ εδειξε ποσο αδικει την θεση του
(και στο φορουμ φαινεται οτι το ιδιο ισχυει σε μαγαλο βαθμο σε ολη την Κρητη).
Σ' αυτο το επιπεδο, οι αποστασεις δεν ειναι μεγαλες. Θελει λοιπον συγκεντρωση για να βγαλεις στο παρκε το "κατι παραπανω" που διαθέτεις. Αλλιως το μυαλο κολλάει, κολλαει, κολλαει...

Και κατι που θελω να φωναξω για να το ξερει ο κοσμος ολος:
Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΣΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ - ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΟΦΗ/ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ*
* οπως η "αγαπη", ετσι και οι "κοντρες" θελουν 2 (πλευρες για να γινουν) - "it takes two to tango" που λενε και οι αγγλοι
** φυσικα δεν ειναι δικη μας δουλεια ποιος φταιει και γιατι - εμεις θελουμε να φαινονται στην βαθμολογια οι 2 βαθμοι μας

ΝΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ - ΟΧΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
freak shop gr
QUOTE(dirk10 @ Feb 25 2008, 03:07 ) *
kai xwris thn diaitisia autos o iwnikos den exane didis.pws einai dunaton pantws na einai promelethmeno apo thn stigmh pou o ofh apo monos tou evgale ta matia toy!!!!!tha trelathoume edw pera !!!to thewrite fysiologiko dil meta apo2 paratiriseis pou exoun ginei o pagos na ormaei olos mesa ksana kai ksana?eleos!!!!to mono kako einai oti mayrothike h polu kalh emfanish pou eixan ta paidia tou iwnikou giati agwnistika mia omada htan sto gupedo pou epaize basket oi alloi htan mono gia na fonazoun!!!!


φρικοdirk10 (καταρχην ιεροσυλια το ονομα σου!!!) ησουν στο γηπεδο?καλα επαιζε ο ιωνικος αλλα ο δαρλαμητσος τον εκανε να παιζει ακομα καλυτερα.ποιος σου ειπε πως προειδοποιησε τον παγκο του οφη?
κ αν ειχε προειδοποιησει γιατι εφυγαν απο το γηπεδο χωρις να ενημερωσουν τις ομαδες?κ αυτος ο κομμισαριος γιατι δεν ειπε τιποτα?πολλα υποπτα πραγματα φιλε φρικοdirk10.πολλες συμπτωσεις!!!
οπως κ τα λογια του ιωνικου.εμεις δεν καναμε τιποτα.κ γιατι οταν την εκαναν οι διαιτητες δεν ειπαν τιποτα κ αυτοι?πανε για πρωταθλημα?κ γιατι οταν εμαθαν πως μηδενιστικε ο οφη αυτοι γελουσαν κ χαιροντουσαν λες κ οντως πηραν το πρωταθλημα!
πολλα περιεργα συνεβησαν κ σε ενα πολυ κομβικο σημειο..
κ αν ο διαιτητης φοβηθηκε για την ζωη του με τισ απειλες των κρητικων γιατι δεν απεβαλλε κανενα?τι με εβρισε ο προπονητης του οφη?αποβολη!μου την επεσε ο χουλιαρας?εξω!αποβολη!αλλα τιποτα απο αυτα δεν εγιναν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
κ τι μου λες εμενα?ελλαδαρα απιστευτη χωρα της διαφθορας κ της φρικης!!!!
καλημερα σας φρικιδες!!!!!!!!!!!!!
sofi
QUOTE(TELIS @ Feb 24 2008, 21:42 ) *
Φιλοι μου θελω να αναφερω της δηλωσης του προπονητη της ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ Μακρακη μετα την νικη του Ιωνικου Ν.Φ στην Ιεραπετρα

το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο μπροστα του(10 αγωνιστηκες) και δεν εχει τελειωσει τιποτα.

Σημερα μας αποδειξε με το μπασκετ που επαιξε η ομαδα ποσο καλος προπονητης ειναι και με της δηλωσης του τοτε ποσο εμπειρος ειναι για αυτες της κατηγοριες οταν ολοι εμεις διναμε συγχαρητηρια στο οφη για το πρωταθλημα.
ΓΙΩΡΓΟ ΜΑΚΡΑΚΗ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ


Φίλε TELIS, καλός ο έπαινός σου πρός το Μακράκη αλλά θα πρέπει να σου μάθει κάποιος ότι ο "Καλός Προπονητής" οφείλει εκτός από το όφελος της νίκης να ξέρει να επωμίζεται και την ευθύνη της ήττας... κι όχι να βγάζει την ουρίτσα του απ' έξω και να χρεώνει την κάθε ήττα στους άλλους όπως έχει κάνει πολλές φορές και στο παρελθόν ο εν λόγω προπονητής... Γι΄αυτό σταματήστε να τον εκθιάζετε τόσο - εκτός και θέλετε να ανεβείτε μαζί του στο "καλάμι" και να καλπάσετε προς το ηλιοβασίλεμα σαν άλλοι Λούκι Λούκ!
kop-13
QUOTE(freak shop gr @ Feb 25 2008, 07:50 ) *
κ γιατι οταν εμαθαν πως μηδενιστικε ο οφη αυτοι γελουσαν κ χαιροντουσαν λες κ οντως πηραν το πρωταθλημα!


Μάλλον γιατί με όλα αυτά που έχει κάνει ο όφη φέτος τον έχουν αντιπαθήσει όλοι οι υπόλοιποι,είναι απλό.
Χρήστος
QUOTE(basketikos @ Feb 24 2008, 20:13 ) *
ΥΓ4. Δυστυχως δεν βρηκα το σκορ - ειχα πει +4 και ηρθε +8.


Kαι παλι λαθος εισαι φιλε μου...
+20 η διαφορα αν μηδενιστει ο ΟΦΗ. Ο Ιωνικος Νικαιας θα ειναι η μοναδικη ομαδα που θα τους εχει ριξει 20 ποντους.
makis
Καλή σας μέρα φίλοι μου. Πρώτον, θα ήθελα να μιλήσω για μπάσκετ. Συγχαρητήρια στην ομάδα μου λοιπόν για τη χθεσινή της νίκη. Κατά διαστήματα πολύ ωραίο μπάσκετ. Αδικαιολόγητο κόλλημα προς το τέλος. Ελπίζω οι παίχτες μας που τραυματίστηκαν να αναρρώσουν ταχύτατα.
Με στενοχωρεί το γεγονός πως είδα ένα πολύ καλό παιχνίδι από την ομάδα μου και θέλω να γράψω μόνο ένα "τηλεγράφημα" για σχόλιο. Με στενοχωρεί πως πρέπει να δώσω συγχαρητήρια στους παίχτες του Κρόνου για την άψογη συμπεριφορά τους. Θα έπρεπε να είναι αυτονόητη. Με στενοχωρεί που πρέπει να θυμίσω την συμπεριφορά παιχτών και ομάδων σε αγώνες που οι φιλοξενούμενοι έχασαν στην Ιεράπετρα (βλέπε Ελευσίνα, Φιλαθλητικό κλπ.) αλλά και ομάδων που κέρδισαν (βλέπε Ιωνικό Ν. Φ., Αρδητό πέρυσι). Όλα αυτά νομίζω είναι αυτονόητα. Ναί, μπορεί να είμαι από χωριό. Ναι, μπορεί να μην έχω ομάδα ποδοσφαίρου σε μεγάλη κατηγορία. Ναι, μπορεί να έχω μικρή ιστορία ως ομάδα. Αλλά μακάρι να ήταν έτσι όλες οι ομάδες. Θυμάμαι μία μαντινιάδα που βγήκε με τα περιστατικά των Ζωνιανών και έλεγε: "Κρήτη δεν είναι Ζωνιανά, Η Κρήτη είναι άλλη - και εύχομαι τα Ζωνιανά, Κρήτη να γίνουν πάλι".
Κάτι παρόμοιο εύχομαι και για τον μπασκετικό Ο.Φ.Η. Γιατί αγαπάω το μπάσκετ αγαπάω και την Κρήτη. Δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς έγινε εχθές, αλλά δεν μπορεί μία ολόκληρη κατηγορία μία ολόκληρη χρονιά να κατηγορεί τον Ο.Φ.Η. και να φταίνε πάντα οι άλλοι. Πέρυσι το πρωτάθλημα το πήρε ο Ίκαρος και όλοι τους είπαν μπράβο. Στην Ιεράπετρα είχαμε πρόβλημα με έναν συγκεκριμένο παίχτη, δεν θυμάμαι το όνομά του, λόγο της συμπεριφοράς του στον πρώτο αγώνα. Η ομάδα δεν είχε πρόβλημα. Κανείς δεν είπε τίποτα για την ομάδα τους όλο το χρόνο. Γιατί λοιπόν να ζηλεύουμε τώρα τον Ο.Φ.Η.? Μήπως τα πάντα στην ομάδα τους κρέμονται σε μία κλωστή, και τώρα έχασαν την ψυχραιμία τους και δεν ξέρουν τι τους φταίει? Κύριοι, ο Ο.Φ.Η., έχει ιστορία και κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό. Όσοι των αγαπάτε προστατέψετε την. Οι παίχτες του χρόνου θα παίζουν σε άλλη ομάδα και κοιτάνε το συμφέρων τους. Ακόμα και εδώ στο χωριό το ξέρουμε αυτό. Μιλάω για τους πραγματικούς ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ που υπάρχουν.
Όσο για τον "κύριο" με τα 500 Ευρώ, λυπάμαι όχι για τίποτα άλλο, παρά μόνο για το ότι έπαιζε μπάσκετ. Γιατί δεν μίλησε τότε? Γιατί, αν όπως λέει, μίλησε δεν ακούστηκε πουθενά? Μικρή κοινωνία είμαστε στην Κρήτη και ξέρει καλά πως όλα μαθαίνονται. Καλά και άγια όλα έως τώρα αλλά δεν μπορείς να προσβάλλεις έτσι ένα ολόκληρο "χωριό". Γιατί, όσο περίεργο και αν σας φαίνεται, η ομάδα μας αντιπροσωπεύει ΟΛΟΥΣ. Και όσο περίεργο και αν σας φαίνεται, και στα χωριά έχουμε υπόληψη και την εκτιμούμε περισσότερο.
Θέλω να θυμίσω πως όλο τον χρόνο μας κατηγορούσαν πως έχουμε άπειρη διοίκηση και δεν έχει μέσα, και δεν είναι μέσα στα πράγματα και, και, και..... Τι έγινε ξαφνικά? Μήπως πήραμε Χειμερινές μεταγραφές Μπέο, Κόκκαλη, Βαρδεινογιάννη? Αν κάποιος χρηματίσει είναι μαλ...., βλάκας, απατεώνας. Το πραγματικό κολ.....δο είναι αυτό που χρηματίζεται. Δεν δικαιολογώ τον πρώτο, αλλά το δεύτερο είναι χειρότερο κατ' εμέ.
Παρ' όλ' αυτά δεν θέλω να είμαι, και πιστεύω πως δεν είμαι σε καμία περίπτωση από τις δύο. Οποιοσδήποτε υπονοήσει κάτι χωρίς αποδείξεις, απλά προσβάλει εμένα και το άθλημα.
Τέλος, γιατί δεν το "θυμήθηκε" αυτό ο συγκεκριμένος κύριος, (που να θυμίσω δεν είναι παίχτης του Ο.Φ.Η., δεν είναι φίλαθλος του Ο.Φ.Η., δεν είναι παράγοντας του Ο.Φ.Η.) όταν όλη η κατηγορία κατηγορούσε τον Ο.Φ.Η. για εύνοια από την διαιτησία? Εμένα κάτι πάντως μου βρομάει εδώ.
Η μεγάλες ομάδες φαίνονται στα δύσκολα και στις ήττες. Φαίνονται όταν βγαίνουν εκτός στόχων, Μπορεί να παίζουν Α1, μπορεί και ΕΚΑΣΚ, αλλά πάντα έχουν ψηλά το κεφάλι και παίζουν ΜΠΑΣΚΕΤ.
Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά αγανάκτησα.
Συγγνώμη αν είπα κάτι λάθος, αλλά γράφω εν θερμό.
sofi
QUOTE(ZZZ2000 @ Feb 24 2008, 21:14 ) *
Μάλλον δεν ήσουν στο παιχνίδι γιατί οι διαιτητές ναι μεν δεν έσπρωξαν καμιά ομάδα αλλά τα λάθη τους ήταν πολλά και εκνευριστικά. Λάθη ασχετοσύνης κυρίως που εκνέυρισαν τους παίκτες και των2 ομάδων. Ειδικά ο πιο ψηλός από τους δυο (χρστοδούλου νιμίζω λέγεται) είναι απαράδεκτος για την κατηγορία.


Φίλε μου δεν ξέρω αν έχεις ακουστά "απ΄ούναι απ΄έξω απ΄το χορό πολλά τραγούδια ξέρει!". Πολύ θα΄θελα να σε δώ διαιτητή σε αγώνα όχι Γ΄αλλά Τοπικού!!!! Πολύ γέλιο!!!! tongue.gif Όταν κρίνεις οποιονδήποτε καλό είναι να΄χεις στο μυαλό σου ότι κρίνεις ανθρώπους όχι θεούς, κι οι άνθρωποι συνήθως κάνουν και τα λάθη τους και τις γκάφες τους, βγάζουν και τις κακίες τους κάπου - κάπου, όπως εσύ λόγου χάρη!!!!! Το πρόβλημά σου είναι η πόρωση - αντιβίωση των 500mg ίσως να κάνει. Προσπάθησε πάντως και μόνος σου να την αποβάλλεις και ίσως, λέω ίσως, καταφέρεις να δείς το φώς το αληθινό!!!
sofi
QUOTE(makis @ Feb 25 2008, 10:36 ) *
Καλή σας μέρα φίλοι μου. Πρώτον, θα ήθελα να μιλήσω για μπάσκετ. Συγχαρητήρια στην ομάδα μου λοιπόν για τη χθεσινή της νίκη. Κατά διαστήματα πολύ ωραίο μπάσκετ. Αδικαιολόγητο κόλλημα προς το τέλος. Ελπίζω οι παίχτες μας που τραυματίστηκαν να αναρρώσουν ταχύτατα.
Με στενοχωρεί το γεγονός πως είδα ένα πολύ καλό παιχνίδι από την ομάδα μου και θέλω να γράψω μόνο ένα "τηλεγράφημα" για σχόλιο. Με στενοχωρεί πως πρέπει να δώσω συγχαρητήρια στους παίχτες του Κρόνου για την άψογη συμπεριφορά τους. Θα έπρεπε να είναι αυτονόητη. Με στενοχωρεί που πρέπει να θυμίσω την συμπεριφορά παιχτών και ομάδων σε αγώνες που οι φιλοξενούμενοι έχασαν στην Ιεράπετρα (βλέπε Ελευσίνα, Φιλαθλητικό κλπ.) αλλά και ομάδων που κέρδισαν (βλέπε Ιωνικό Ν. Φ., Αρδητό πέρυσι). Όλα αυτά νομίζω είναι αυτονόητα. Ναί, μπορεί να είμαι από χωριό. Ναι, μπορεί να μην έχω ομάδα ποδοσφαίρου σε μεγάλη κατηγορία. Ναι, μπορεί να έχω μικρή ιστορία ως ομάδα. Αλλά μακάρι να ήταν έτσι όλες οι ομάδες. Θυμάμαι μία μαντινιάδα που βγήκε με τα περιστατικά των Ζωνιανών και έλεγε: "Κρήτη δεν είναι Ζωνιανά, Η Κρήτη είναι άλλη - και εύχομαι τα Ζωνιανά, Κρήτη να γίνουν πάλι".
Κάτι παρόμοιο εύχομαι και για τον μπασκετικό Ο.Φ.Η. Γιατί αγαπάω το μπάσκετ αγαπάω και την Κρήτη. Δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς έγινε εχθές, αλλά δεν μπορεί μία ολόκληρη κατηγορία μία ολόκληρη χρονιά να κατηγορεί τον Ο.Φ.Η. και να φταίνε πάντα οι άλλοι. Πέρυσι το πρωτάθλημα το πήρε ο Ίκαρος και όλοι τους είπαν μπράβο. Στην Ιεράπετρα είχαμε πρόβλημα με έναν συγκεκριμένο παίχτη, δεν θυμάμαι το όνομά του, λόγο της συμπεριφοράς του στον πρώτο αγώνα. Η ομάδα δεν είχε πρόβλημα. Κανείς δεν είπε τίποτα για την ομάδα τους όλο το χρόνο. Γιατί λοιπόν να ζηλεύουμε τώρα τον Ο.Φ.Η.? Μήπως τα πάντα στην ομάδα τους κρέμονται σε μία κλωστή, και τώρα έχασαν την ψυχραιμία τους και δεν ξέρουν τι τους φταίει? Κύριοι, ο Ο.Φ.Η., έχει ιστορία και κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό. Όσοι των αγαπάτε προστατέψετε την. Οι παίχτες του χρόνου θα παίζουν σε άλλη ομάδα και κοιτάνε το συμφέρων τους. Ακόμα και εδώ στο χωριό το ξέρουμε αυτό. Μιλάω για τους πραγματικούς ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ που υπάρχουν.
Όσο για τον "κύριο" με τα 500 Ευρώ, λυπάμαι όχι για τίποτα άλλο, παρά μόνο για το ότι έπαιζε μπάσκετ. Γιατί δεν μίλησε τότε? Γιατί, αν όπως λέει, μίλησε δεν ακούστηκε πουθενά? Μικρή κοινωνία είμαστε στην Κρήτη και ξέρει καλά πως όλα μαθαίνονται. Καλά και άγια όλα έως τώρα αλλά δεν μπορείς να προσβάλλεις έτσι ένα ολόκληρο "χωριό". Γιατί, όσο περίεργο και αν σας φαίνεται, η ομάδα μας αντιπροσωπεύει ΟΛΟΥΣ. Και όσο περίεργο και αν σας φαίνεται, και στα χωριά έχουμε υπόληψη και την εκτιμούμε περισσότερο.
Θέλω να θυμίσω πως όλο τον χρόνο μας κατηγορούσαν πως έχουμε άπειρη διοίκηση και δεν έχει μέσα, και δεν είναι μέσα στα πράγματα και, και, και..... Τι έγινε ξαφνικά? Μήπως πήραμε Χειμερινές μεταγραφές Μπέο, Κόκκαλη, Βαρδεινογιάννη? Αν κάποιος χρηματίσει είναι μαλ...., βλάκας, απατεώνας. Το πραγματικό κολ.....δο είναι αυτό που χρηματίζεται. Δεν δικαιολογώ τον πρώτο, αλλά το δεύτερο είναι χειρότερο κατ' εμέ.
Παρ' όλ' αυτά δεν θέλω να είμαι, και πιστεύω πως δεν είμαι σε καμία περίπτωση από τις δύο. Οποιοσδήποτε υπονοήσει κάτι χωρίς αποδείξεις, απλά προσβάλει εμένα και το άθλημα.
Τέλος, γιατί δεν το "θυμήθηκε" αυτό ο συγκεκριμένος κύριος, (που να θυμίσω δεν είναι παίχτης του Ο.Φ.Η., δεν είναι φίλαθλος του Ο.Φ.Η., δεν είναι παράγοντας του Ο.Φ.Η.) όταν όλη η κατηγορία κατηγορούσε τον Ο.Φ.Η. για εύνοια από την διαιτησία? Εμένα κάτι πάντως μου βρομάει εδώ.
Η μεγάλες ομάδες φαίνονται στα δύσκολα και στις ήττες. Φαίνονται όταν βγαίνουν εκτός στόχων, Μπορεί να παίζουν Α1, μπορεί και ΕΚΑΣΚ, αλλά πάντα έχουν ψηλά το κεφάλι και παίζουν ΜΠΑΣΚΕΤ.
Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά αγανάκτησα.
Συγγνώμη αν είπα κάτι λάθος, αλλά γράφω εν θερμό.

41.gif Εν θερμό ζωγραφίζεις!!!!
dirk10
esy pisteyeis freak oti an toys apevale o diaitiths tha htan twra meli gala eee?o diatiths apo to prwto dekalepto eixe kanei tis paratiriseis toy alla epeidh exoun mathei ston tsampouka kai sto ela twra emas tha paiksei etsi????prospatheis na dikaiologiseis t adikaiologita?egw s lew se paei kontra esy ti kaneis ormate oloi mesa ki oti ginei?na ti egine.katse agori mou ston pago diamartirisoy kane oti thes oxi omws na mpaineis mesa sto gypedo ti mas les twra freak shop.esy prepei na hsoun dipla sto villag gi ayto den eides tis paratiriseis kai oti prwta apevale kapoion apo ton pakgo toy ofh.oso gia auto pou les oti gelagan toy iwnikou is varos toy ofh kaneis megalo lathos edw ta paidia den fonaksan giati sevastikan thn katastash kai sy mou les gelagane me ton ofh?den edwse kanena dikaioma o iwnikos mhn prospathite na vrite pragmata ta opoia den isxyoun!!an htan den tha uphrxe o fovos na pesei o iwnikos.ta pragmata einai apla o ofh den eixe erthei gia agwna basket.to oti epaize aeramuna den to vlepate????oti evaze kalathi mono me aitish h opoia eprepe na perasei gia ypografh apo ton tsakiridh den to vlepate?oi kontoi tou iwnikou kai to 5ri kanan oti thelaneetsi pas na kerdiseis ektos?me 51 pontous sto hmixrono?
Σταχυοφόρος
QUOTE(freak shop gr @ Feb 25 2008, 09:50 ) *
κ τι μου λες εμενα?ελλαδαρα απιστευτη χωρα της διαφθορας κ της φρικης!!!!
καλημερα σας φρικιδες!!!!!!!!!!!!!



Πού ήσουν τόσο καιρό να μας πεις για τις μαϊμουδιές των φιλάθλων της ομάδας του ΟΦΗ στα εντός; Άντε που βλέπετε και συνομωσίες κατά του ΟΦΗ τωρα... Έλεος..

Κρίμα που τόσο καιρό ακούγεται ο ΦΗ αυτό, ο ΟΦΗ εκείνο, δε βρέθηκε κανείς απο κμία ομάδα (είτε εντός, είτε εκτός) να μην έχουν τραβήξει σε βίντεο όλα αυτά τα αίσχη που προκάλεσαν οι φίλαθλοι και οι παίκτες του ΟΦΗ.

Με την ομάδα μου πάντως θα είμαι "οργανωμένος".. και αν συμβεί ο,τιδήποτε, θα έχετε και οπτικοακουστική επαφή...
petalouda
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 25 2008, 11:56 ) *
Πού ήσουν τόσο καιρό να μας πεις για τις μαϊμουδιές των φιλάθλων της ομάδας του ΟΦΗ στα εντός; Άντε που βλέπετε και συνομωσίες κατά του ΟΦΗ τωρα... Έλεος..

Κρίμα που τόσο καιρό ακούγεται ο ΦΗ αυτό, ο ΟΦΗ εκείνο, δε βρέθηκε κανείς απο κμία ομάδα (είτε εντός, είτε εκτός) να μην έχουν τραβήξει σε βίντεο όλα αυτά τα αίσχη που προκάλεσαν οι φίλαθλοι και οι παίκτες του ΟΦΗ.

Με την ομάδα μου πάντως θα είμαι "οργανωμένος".. και αν συμβεί ο,τιδήποτε, θα έχετε και οπτικοακουστική επαφή...


Μπράβο! Αυτό να κανεις φίλε μου!Γιατί αν δεν υπάρξει οπτικοακουστικό υλικό μπορεί να σας βγάλουν και τρελούς από πάνω! 19.gif
Έτσι έχουν μάθει να ......παίζουν!Με αθέμιτα μέσα! 19.gif
golden
Κυριακή 27 Ιαν 2008, ΑΟ Ιεράπετρα - Ιωνικός ΝΦ 75 - 78
Ο αγώνας τής δέκατης έκτης αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα Γ' Εθνικής, μεταξύ των ομάδων Α Ο Ιεράπετρα - Ιωνικού ΝΦ που έγινε στήν Ιεράπετρα έληξε με σκόρ 75 - 78.

Δεκάλεπτα:27 - 20, 12 - 22, 14 - 12, 21 - 24

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος - Νικολόπουλος

Ιεράπετρα (Μακράκης): Αλεξίου 10 (1), Στεφανάκης 7 (1), Ξενάκης 10, Πολυτάρχου 11 (1), Μάτος 9, Τείλορ 13 (1), Χριστόδουλος 9, Καραλής 6 (1).

Ιωνικός Ν.Φ. (Σταθουλης): Δέλλιος, Βουρτζούμης 15, Μητσικας, Κωνσταντώνης 2, Αγαπιάδης 4, Λυμπερόπουλος 38(5), Χαραλαμπάκης 10(2), Βλάχος 3, Καλαντωνέας 6.


δειτε με ποιον διαιτητη χασαμε στην εδρα μας boys!
Jabar
Χθές έιχα προγραμματίσει να δω το Ιωνικός ΟΦΗ αλλά έπαιξαν τα μωρά του συλλόγου στο τουρνουά του Εσπέρου με τον ΟΣΦΠ έκανα τη γραμματεία και δεν πήγα.Το Ελευσίνα ΟΦΗ δεν το χάνω και αυτή τη φορά θα μιλήσω και στον Ελευσίνιο αφου είναι και ΑΕΚΑΡΑ οχι όπως την άλλη φορά με Ιεράπετρα που έφυγα σφαίρα.
Πάντως στο ΚΑΠ-Παπάγου που είδα μπήκε καλάθι από το Παπάγου ενω έπαιζε με 6 παίκτες και μέτρησε!!!
Ισως θα πρέπει να γίνονται και ασκήσεις 6 εναντίον πέντε
Χ.Π
ΧΡΗΣΤΟΣ εγραψε '

Kαι παλι λαθος εισαι φιλε μου...
+20 η διαφορα αν μηδενιστει ο ΟΦΗ. Ο Ιωνικος Νικαιας θα ειναι η μοναδικη ομαδα που θα τους εχει ριξει 20 ποντους.'

οχι αδερφε μου οταν ενας αγωνας διακοπτεται υπερ ενος σωματειου εαν αυτος που κερδιζει ειναι μπροστα στο σκορ τοτε μενει ως εχει το αποτελεσμα
κανονισμος πρωταθληματος

ΑΡΘΡΟ 46 - AΠOTEΛEΣMATA AΓΩNA ΠOY ΔIAKOΠHKE
1. Αγώνας που διακόπηκε, συνεπεία της ακαταλληλότητας του γηπέδου, ή άλλων λόγων ανωτέρας βίας (π.χ. διακοπής ηλεκτροφωτισμού, τραυματισμού διαιτητή κ.λ.π.) επαναλαμβάνεται, με απόφαση της Επιτροπής Πρωταθλήματος, από του χρονικού σημείου που συντελέσθηκε η διακοπή, διατηρουμένων όλων των στοιχείων, που αναγράφονται στο Φύλλο Αγώνα (π.χ. σκορ, φάουλ, ταϊμ - άουτ, αποβολές αθλητών, μη επιτρεπόμένης της αναπλήρωσής τους κ.λ.π.).
• Ο αγώνας αυτός θα πρέπει να επαναληφθεί την επόμενη ημέρα, στο ίδιο γήπεδο. Αν αυτό δεν είναι δυνατόν, η ημέρα διεξαγωγής του ορίζεται από την Οργανωτική Επιτροπή, το ταχύτερο δυνατόν.
2. Αν αγώνας διακοπεί, συνεπεία επεισοδίων που δημιουργήθηκαν από τους αθλητές, παράγοντες ή οπαδούς της μιας ή και των δύο ομάδων, υπεύθυνο για την διακοπή θεωρείται το ή και τα δύο υπαίτια σωματεία.
3. Στις περιπτώσεις της προηγούμενης παραγράφου, ο διαιτητής υποχρεούται:
α. να αναγράψει στο Φύλλο Αγώνα την υπαίτια της διακοπής ομάδας
β. να κατακυρώσει τον αγώνα υπέρ της αντίπαλης ομάδας με αποτέλεσμα αυτό της στιγμής της διακοπής, αν αυτό ήταν υπέρ της ομάδας, υπέρ της οποίας κατακυρώνεται ο αγώνας
γ. να κατακυρώσει τον αγώνα, με σκορ 20 - 0 υπέρ της αντίπαλης ομάδας, εφόσον το αποτέλεσμα ήταν υπέρ της υπαίτιας της διακοπής ομάδας, η οποία και μηδενίζεται.
4. Στην περίπτωση ισοβαθμίας της ομάδας, υπέρ της οποίας κατακυρώθηκε αγώνας, με την διαδικασία που προβλέπεται στην παράγραφο 3γ του άρθρου αυτού, το αποτέλεσμα του διακοπέντος αγώνα δεν θα υπολογίζεται, αλλά θα διεξάγεται, με απόφαση της Επιτροπής Πρωταθλήματος, αγώνας ή αγώνες κατάταξης με την ή τις ομάδες που ισοβάθμησαν μαζί της, εξαιρουμένης της περίπτωσης, κατά την οποία ισοβαθμούν οι ομάδες του διακοπέντος ή μη τελεσθέντος αγώνα.
5. Αν υπαίτιες της διακοπής θεωρηθούν και οι δύο ομάδες, δεν κατακυρώνεται υπέρ μιας, αλλά μηδενίζονται και οι δύο ομάδες.
• Μη προσέλευση ή αποχώρηση ομάδας
6. Στη περίπτωση μη προσέλευσης ή αποχώρησης ομάδας, για οποιοδήποτε λόγο, πριν ή κατά τη διάρκεια του αγώνα, αυτός κατακυρώνεται υπέρ της αντίπαλης ομάδας, με το αποτέλεσμα και τις συνέπειες της παρ. 3γ.
7. Η κατακύρωση του αγώνα, για όλες τις αναφερόμενες περιπτώσεις, πρέπει να γίνει από τον Α΄ διαιτητή, στο Φύλλο Αγώνα. Αν ο διαιτητής δεν αναγράψει στο Φύλλο Αγώνα, όπως οφείλει, υπέρ ποιας ομάδας κατακυρώνεται ο αγώνας και σε βάρος ποιας το διέκοψε, υποχρεούται να αναφέρει, στην σχετική έκθεσή του, τους λόγους, για τους οποίους έλαβε αυτή την απόφαση.
• Στην περίπτωση αυτή, την απόφαση της κατακύρωσης του αγώνα λαμβάνει το Δ.Σ. της Ομοσπονδίας
Σταχυοφόρος
QUOTE(Jabar @ Feb 25 2008, 12:08 ) *
Το Ελευσίνα ΟΦΗ δεν το χάνω και αυτή τη φορά θα μιλήσω και στον Ελευσίνιο αφου είναι και ΑΕΚΑΡΑ οχι όπως την άλλη φορά με Ιεράπετρα που έφυγα σφαίρα.



Ευπρόσδεκτος και εσύ και όσοι θέλουν να δουν αγώνα μπάσκετ. Αλλά να μιλήσει σε μένα, τον Σταχυοφόρο, όχι τον elefsinio, γιατί αν του πεις για ΑΕΚάρα θα σε κυνηγάει μέχρι την Ακρόπολη biggrin.gif

Στείλε pm για ο,τι πληροφορία θέλεις σε μένα ή σε TilBan ή elefsinio, θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε.
panosak
QUOTE(freak shop gr @ Feb 25 2008, 00:04 ) *
φιλαρακι επετρεψε μου να ξερω.αυτο το ξερει κ η εκασκ(κρητης) κ εκανε οπως κ κανει ακομα τα στραβα ματια.εσυ που εχεις τοσο αγνη κ καλοπροαιρετη γνωμη κ για να μην λες ανοησιες παρε ενα τηλεφωνο στην τοτε διοικηση κ αν αυτοι φορανε παντελονια θα σου πουν τι εγινε.εγω τοτε το ειπα κ κανεις δεν ασχοληθηκε.ξερεις γιατι?γιατι θελαν την ιεραπετρα στην γ εθνικη.ξερει γιατι την ηθελαν εκει?γιατι τα λεφτα ειναι πολλα απο τις ντοματες κ τα αγγουρια.οσο για τις μυνησεις φιλε αστα.ολοι στην ελλαδα θα τρεχαμε στα δικαστηρια.κ αν γινει αυτο εγω σιγουρα δεν χανω.

ακου να δεις freak - δεν επαιζες στον εργοτελη και δεν εισαι ηρακλης
ξερουμε και οι δυο που επαιζες εκεινη τη χρονια που ανεβηκε η λυγια
ειναι πολυ ευκολο ανωνυμα να κατηγορεις τον οποιδηποτε
αν θες μιλα επωνυμα και το συζηταμε το θεμα
αν δεν ξερεις ποιος ειμαι μπορω να σου θυμησω.....
basketikos
QUOTE(Χ.Π @ Feb 25 2008, 12:17 ) *
ΧΡΗΣΤΟΣ εγραψε '

Kαι παλι λαθος εισαι φιλε μου...
+20 η διαφορα αν μηδενιστει ο ΟΦΗ. Ο Ιωνικος Νικαιας θα ειναι η μοναδικη ομαδα που θα τους εχει ριξει 20 ποντους.'

οχι αδερφε μου οταν ενας αγωνας διακοπτεται υπερ ενος σωματειου εαν αυτος που κερδιζει ειναι μπροστα στο σκορ τοτε μενει ως εχει το αποτελεσμα
κανονισμος πρωταθληματος

ΑΡΘΡΟ 46 - AΠOTEΛEΣMATA AΓΩNA ΠOY ΔIAKOΠHKE

β. να κατακυρώσει τον αγώνα υπέρ της αντίπαλης ομάδας με αποτέλεσμα αυτό της στιγμής της διακοπής, αν αυτό ήταν υπέρ της ομάδας, υπέρ της οποίας κατακυρώνεται ο αγώνας
γ. να κατακυρώσει τον αγώνα, με σκορ 20 - 0 υπέρ της αντίπαλης ομάδας, εφόσον το αποτέλεσμα ήταν υπέρ της υπαίτιας της διακοπής ομάδας, η οποία και μηδενίζεται.


Χρηστο, ισοφαρισα 1-1 (εκανα λαθος στην βαθμολογια, εκανες λαθος στον κανονισμο).

Dirk10 μην τσιμπάς, εμεις τουλαχιστον ειχαμε την χαρα να βαλουμε 51 ποντους στο ημιχρονο με συμμετοχη ολων των παικτων μας - τωρα καποιοι προσπαθουν να φτιαξουν "κλιμα", ενω τον αγωνα τον ειδαν απο το 'village' (καλο αυτο 77.gif )

Απ' οτι θυμαμαι (δεν ειμαι σιγουρος), υπαρχει οπτικοακουστικο υλικο και απο τον χθεσινο αγωνα.

ΥΓ. Καλα ο ιδιος διαιτητης επαιξε και το Ιεραπετρα - Ν. Φιλαδελφεια που ηρθε 2πλο;;;; Απιστευτη συμπτωση!!!!
golden
www.patris.gr 02/05/06 EΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΛΥΓΙΑ 75-82

10λεπτα: 20-19, 36-42, 55-52, 75-82
Διαιτητές: Μαρνελάκης-Καλιούρης
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: (ΓΩΝΙΩΤΑΚΗΣ) Καλαϊτζίδης 18, Συντιχάκης 8, Τσιμπινός 3, Αγγελιδάκης 12 (1), Οικονόμου 9 (3), Βαρδαβάς 2, Κομψέλης 13, Αποστολίδης 10 (1).
ΛΥΓΙΑ: (ΓΑΙΤΑΝΑΚΗΣ)Ροβυθάκης 7, Μαυροκουκουλάκης 5 (1), Πετρουλίδης 8, Τσουκάλης 18 (2), Καραμανωλάκης 15, Λεκάκος 7 (1), Φαρμάκης 22 (3).
Χαμόγελα στη Λυγιά

Το...δώρο του Δειλινού έγινε φυσικά δεκτό από τη Λυγιά που δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη κερδίζοντας τον Εργοτέλη στην Αλικαρνασσό με 82-75. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 55-52 στο 30ʼ αλλά μόλις έγινε γνωστή η ήττα του Κύδωνα οι παίκτες της Λυγιάς ανέβασαν ταχύτητα και έφεραν στα μέτρα τους το παιχνίδι.

Με 15/16 βολές στην τελευταία περίοδο έφτασαν στην πολυπόθητη νίκη που τους κατέστησε ξανά πρώτο φαβορί για τον τίτλο.
Με το ίδιο νόμισμα προσπάθησε ο Εργοτέλης να “πληρώσει” τη Λυγιά αλλά δεν τα κατάφερε. Η ομάδα της Ιεράπετρας είχε κερδίσει πέρυσι τους “κιτρινόμαυρους” στην πορεία τους για τον τίτλο, ήττα που στο τέλος μέτρησε πολύ.


εχουμε και λεμε : απο τους παικτες του Εργοτελη

Ο Καλαιτζιδης βρισκεται στην Θεσ/νικη , οι Συντηχακης , Κομψελης , Αγγελιδακης, Οικονομου , Κομψελης παιζουν ακομα , Τσιμπινος (ΗΡΟΔΟΤΟΣ), Αποστολιδης (ΟΦΗ) , ενω ο Βαρδαβας ειναι πλεον δημ.συμβολος Ηρακλειου και ο Τσιμουραγκας σταματησε

διαλεξε freak ποιος εισαι απο τους παραπανω , ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΕΠΑΙΖΕΣ "τελικα" στην ομαδα που σε καλοπληρωσε μεχρι δεκαρας ντροπη σου
funier
QUOTE(golden @ Feb 25 2008, 13:21 ) *
www.patris.gr 02/05/06 EΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΛΥΓΙΑ 75-82

10λεπτα: 20-19, 36-42, 55-52, 75-82
Διαιτητές: Μαρνελάκης-Καλιούρης
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: (ΓΩΝΙΩΤΑΚΗΣ) Καλαϊτζίδης 18, Συντιχάκης 8, Τσιμπινός 3, Αγγελιδάκης 12 (1), Οικονόμου 9 (3), Βαρδαβάς 2, Κομψέλης 13, Αποστολίδης 10 (1).
ΛΥΓΙΑ: (ΓΑΙΤΑΝΑΚΗΣ)Ροβυθάκης 7, Μαυροκουκουλάκης 5 (1), Πετρουλίδης 8, Τσουκάλης 18 (2), Καραμανωλάκης 15, Λεκάκος 7 (1), Φαρμάκης 22 (3).
Χαμόγελα στη Λυγιά

Το...δώρο του Δειλινού έγινε φυσικά δεκτό από τη Λυγιά που δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη κερδίζοντας τον Εργοτέλη στην Αλικαρνασσό με 82-75. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 55-52 στο 30ʼ αλλά μόλις έγινε γνωστή η ήττα του Κύδωνα οι παίκτες της Λυγιάς ανέβασαν ταχύτητα και έφεραν στα μέτρα τους το παιχνίδι.

Με 15/16 βολές στην τελευταία περίοδο έφτασαν στην πολυπόθητη νίκη που τους κατέστησε ξανά πρώτο φαβορί για τον τίτλο.
Με το ίδιο νόμισμα προσπάθησε ο Εργοτέλης να “πληρώσει” τη Λυγιά αλλά δεν τα κατάφερε. Η ομάδα της Ιεράπετρας είχε κερδίσει πέρυσι τους “κιτρινόμαυρους” στην πορεία τους για τον τίτλο, ήττα που στο τέλος μέτρησε πολύ.
εχουμε και λεμε : απο τους παικτες του Εργοτελη

Ο Καλαιτζιδης βρισκεται στην Θεσ/νικη , οι Συντηχακης , Κομψελης , Αγγελιδακης, Οικονομου , Κομψελης παιζουν ακομα , Τσιμπινος (ΗΡΟΔΟΤΟΣ), Αποστολιδης (ΟΦΗ) , ενω ο Βαρδαβας ειναι πλεον δημ.συμβολος Ηρακλειου και ο Τσιμουραγκας σταματησε

διαλεξε freak ποιος εισαι απο τους παραπανω , ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΕΠΑΙΖΕΣ "τελικα" στην ομαδα που σε καλοπληρωσε μεχρι δεκαρας ντροπη σου



Ποιός ειναι αραγε? wink.gif
makis
QUOTE(golden @ Feb 25 2008, 13:21 ) *
www.patris.gr 02/05/06 EΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΛΥΓΙΑ 75-82

10λεπτα: 20-19, 36-42, 55-52, 75-82
Διαιτητές: Μαρνελάκης-Καλιούρης
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: (ΓΩΝΙΩΤΑΚΗΣ) Καλαϊτζίδης 18, Συντιχάκης 8, Τσιμπινός 3, Αγγελιδάκης 12 (1), Οικονόμου 9 (3), Βαρδαβάς 2, Κομψέλης 13, Αποστολίδης 10 (1).
ΛΥΓΙΑ: (ΓΑΙΤΑΝΑΚΗΣ)Ροβυθάκης 7, Μαυροκουκουλάκης 5 (1), Πετρουλίδης 8, Τσουκάλης 18 (2), Καραμανωλάκης 15, Λεκάκος 7 (1), Φαρμάκης 22 (3).
Χαμόγελα στη Λυγιά

Το...δώρο του Δειλινού έγινε φυσικά δεκτό από τη Λυγιά που δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη κερδίζοντας τον Εργοτέλη στην Αλικαρνασσό με 82-75. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 55-52 στο 30ʼ αλλά μόλις έγινε γνωστή η ήττα του Κύδωνα οι παίκτες της Λυγιάς ανέβασαν ταχύτητα και έφεραν στα μέτρα τους το παιχνίδι.

Με 15/16 βολές στην τελευταία περίοδο έφτασαν στην πολυπόθητη νίκη που τους κατέστησε ξανά πρώτο φαβορί για τον τίτλο.
Με το ίδιο νόμισμα προσπάθησε ο Εργοτέλης να “πληρώσει” τη Λυγιά αλλά δεν τα κατάφερε. Η ομάδα της Ιεράπετρας είχε κερδίσει πέρυσι τους “κιτρινόμαυρους” στην πορεία τους για τον τίτλο, ήττα που στο τέλος μέτρησε πολύ.
εχουμε και λεμε : απο τους παικτες του Εργοτελη

Ο Καλαιτζιδης βρισκεται στην Θεσ/νικη , οι Συντηχακης , Κομψελης , Αγγελιδακης, Οικονομου , Κομψελης παιζουν ακομα , Τσιμπινος (ΗΡΟΔΟΤΟΣ), Αποστολιδης (ΟΦΗ) , ενω ο Βαρδαβας ειναι πλεον δημ.συμβολος Ηρακλειου και ο Τσιμουραγκας σταματησε

διαλεξε freak ποιος εισαι απο τους παραπανω , ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΕΠΑΙΖΕΣ "τελικα" στην ομαδα που σε καλοπληρωσε μεχρι δεκαρας ντροπη σου



41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Άλλοι μιλάνε με στοιχεία και άλλοι απλά μιλάνε. ή μήπως κράζουν? Και το πρόβλημα είναι πως αν αποδειχθείς μία φορά ψεύτης ποιος σε πιστεύει μετά? Γι' αυτό σας λέω ψηλά το κεφάλι. και αν γίνουν λάθη ζητάτε συγγνώμη και προχωράτε. Δεν είπαμε να είστε τέλειοι, απλά να είστε κύριοι. Τώρα όμως έτσι στρώσατε. Βρείτε τον τρόπο να κοιμηθείτε κιόλας.
free
QUOTE(golden @ Feb 25 2008, 13:21 ) *
www.patris.gr 02/05/06 EΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΛΥΓΙΑ 75-82

10λεπτα: 20-19, 36-42, 55-52, 75-82
Διαιτητές: Μαρνελάκης-Καλιούρης
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: (ΓΩΝΙΩΤΑΚΗΣ) Καλαϊτζίδης 18, Συντιχάκης 8, Τσιμπινός 3, Αγγελιδάκης 12 (1), Οικονόμου 9 (3), Βαρδαβάς 2, Κομψέλης 13, Αποστολίδης 10 (1).
ΛΥΓΙΑ: (ΓΑΙΤΑΝΑΚΗΣ)Ροβυθάκης 7, Μαυροκουκουλάκης 5 (1), Πετρουλίδης 8, Τσουκάλης 18 (2), Καραμανωλάκης 15, Λεκάκος 7 (1), Φαρμάκης 22 (3).
Χαμόγελα στη Λυγιά

Το...δώρο του Δειλινού έγινε φυσικά δεκτό από τη Λυγιά που δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη κερδίζοντας τον Εργοτέλη στην Αλικαρνασσό με 82-75. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 55-52 στο 30ʼ αλλά μόλις έγινε γνωστή η ήττα του Κύδωνα οι παίκτες της Λυγιάς ανέβασαν ταχύτητα και έφεραν στα μέτρα τους το παιχνίδι.

Με 15/16 βολές στην τελευταία περίοδο έφτασαν στην πολυπόθητη νίκη που τους κατέστησε ξανά πρώτο φαβορί για τον τίτλο.
Με το ίδιο νόμισμα προσπάθησε ο Εργοτέλης να “πληρώσει” τη Λυγιά αλλά δεν τα κατάφερε. Η ομάδα της Ιεράπετρας είχε κερδίσει πέρυσι τους “κιτρινόμαυρους” στην πορεία τους για τον τίτλο, ήττα που στο τέλος μέτρησε πολύ.
εχουμε και λεμε : απο τους παικτες του Εργοτελη

Ο Καλαιτζιδης βρισκεται στην Θεσ/νικη , οι Συντηχακης , Κομψελης , Αγγελιδακης, Οικονομου , Κομψελης παιζουν ακομα , Τσιμπινος (ΗΡΟΔΟΤΟΣ), Αποστολιδης (ΟΦΗ) , ενω ο Βαρδαβας ειναι πλεον δημ.συμβολος Ηρακλειου και ο Τσιμουραγκας σταματησε

διαλεξε freak ποιος εισαι απο τους παραπανω , ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΕΠΑΙΖΕΣ "τελικα" στην ομαδα που σε καλοπληρωσε μεχρι δεκαρας ντροπη σου


Αυτη η ομαδα η Λυγια υπαρχει; Παιζει τοπικο κρητης;
Antonis B
η μέχρι πέρυσι "Ιεράπετρα"

golden σε βρίσκω ενημερωμένο.
ο τσιμουράγκας δεν γράφεται στο φύλλο αγώνα ενώ τον αναφέρεις.
για ξεκαθάρισε.....
petalouda
Στην Αθηνα παρεμεινε και σημερα ο πρόεδρος του Ερασιτεχνη ΟΦΗ Βασιλης Ξημερης προκειμένου να προβεί στις απαραιτητες ενεργειες μετα τα όσα συνεβησαν στον χθεσινο αγωνα της ομάδας μπάσκετ του ΟΦΗ με τον Ιωνικό Νικαιας στην Αθηνα.Συγκεκριμένα ο πρόεδρος του Ερασιτεχνη ΟΦΗ Βσίλής Ξημερης κατεθεσε στο αστυνομικό τμημα Νικαιας μυνηση στους διαιτητες Δαρλαμήτσο και Κοντίλη

για συκοφαντική δυσφημιση,αλλοιωση αποτελεσματος και αναφορα ψευδη στοιχειων στο φυλλο αγωνα.Αυριο στο Ηρακλειο θα κατατεθουν αγωγες στους διαιτητες για ηθικη βλαβη,ζημια και προσβολή του σωματείου.Μυνηση κατά των διαιτητων κατεθεσε και ο προπονητής του ΟΦΗ,Στεφανος Δεδας για ψευδη αναφορα στοιχείων στο φυλλο αγωνα,όσον αφορα τις υβρείς που επικαλουνται οι διαιτητες ότι διατυπωσε εναντιον τους ο τεχνικός του ΟΦΗ.Παραλληλα κατατεθηκε ενσταση στην ΕΟΚ για αντικανονική διακοπη του παιχνιδιου.Στην ενσταση του ο ΟΦΗ ζηταει την επαναλληψη του αγωνα ή την συνεχιση του από το σημειο που διεκόπη.Δηλαδη, 1.52 πριν από τη ληξη της τρίτης περιόδου και ενώ το σκόρ ήταν 69-61,υπερ της γηπεδουχου ομάδας.Στην ενσταση ο ΟΦΗ επικαλειται παρατυπιες στη συνταξη του φυλλου αγωνα που συνεταξαν οι διαιτητες,κανει λόγο για αντικανονική διακοπή του παιχνιδιου κατά της φιλοξενουμενης ομάδας,ενώ προσκόμισε την εκθεση της αστυνομιας Νικαιας,αλλα και το βίντεο του παιχνιδιου.Τελος με εγγραφο του στην Κεντρική Επιτροπη διαιτησίας μπάσκετ ο ΟΦΗ εστειλε επιστολή διαμαρτυρίας και ζηταει την παραδειγματική τιμωρία των διαιτητων της αναμετρησης.



«Καποιοι κυνηγουν τον ΟΦΗ…»



Ο πρόεδρος του Ερασιτεχνη ΟΦΗ εκανε την ακολουθη δήλωση:

«Αυτό που είχαμε ζητησει από την αρχη του πρωταθλήματος από την ΕΟΚ ήταν οι αγωνες να παιζονται εντός του αγωνιστικου χωρου και ο πρωταθλήτης να αναδειχθεί με βαση τα αποτελεσματα των ομαδων μεσα στο γηπεδο.Δυστυχως φα’ίνεται ξεκαθαρα ότι καποιοι κυνηγουν τον ΟΦΗ γιατί βλεπουν τη δυναμική του και το γεγονός ότι μπορεί να διαταραξει τα μπασκετικά δρωμενα.Ελπίζουμε ότι η επιτροπη πρωταθλήματος της ΕΟΚ θα αποδωσει δικαιοσύνη…»


Αυτά από τη σελίδα του ΟΦΗ!Αξιοσημείωτο αυτό που αναφέρει ο πρόεδρος:''Αυτό που είχαμε ζητησει από την αρχη του πρωταθλήματος από την ΕΟΚ ήταν οι αγωνες να παιζονται εντός του αγωνιστικου χωρου και ο πρωταθλήτης να αναδειχθεί με βαση τα αποτελεσματα των ομαδων μεσα στο γηπεδο...''
Ωραίο το ανεκδοτάκι σου Πρόεδρε! 69.gif
kop-13
''Αυτό που είχαμε ζητησει από την αρχη του πρωταθλήματος από την ΕΟΚ ήταν οι αγωνες να παιζονται εντός του αγωνιστικου χωρου και ο πρωταθλήτης να αναδειχθεί με βαση τα αποτελεσματα των ομαδων μεσα στο γηπεδο...''

Αυτό το δήλωσε πρίν ή μετά την εκπρόθεσμη μεταγραφή του Τσακιρίδη?

Τέλος πάντων, αυτά γράφονται για να ψήσει ο αντιδήμαρχος τους ψηφοφόρους του...ανάξια σοβαρού σχολιασμού.
makis
Το θέμα αρχίζει και γίνεται κωμωδία. Θα μας βγάλουν όλους τρελούς. Κάνουν μήνυση για ψευδή στοιχεία. Γιατί δεν λένε για την γραμματεία στο παιχνίδι του Β.Α.Κ. με την Ιεράπετρα?, μεταγραφή Τσακιρίδη...? Ο Τσακιρίδης σε συνέντευξή του στην "Νέα Κρήτη" λέει: "...Διέκοψε τον αγώνα για το χαβαλέ του και έκανε το πρωτάθλημα διεκδηκήσιμο. Δεν έγινε τίποτα που να αιτιολογεί τη διακοπή. Ούτε τον απειλήσαμε, ούτε φίλαθλοί μας μπήκαν στο γήπεδο και γενικά δεν έγινε κάτι που να δικαιολογεί τη διακοπή του αγώνα." Δηλαδή η είσοδος των φιλάθλων είναι λόγος διακοπής του αγώνα? Και νιώθετε αδικημένοι? Για βάλε -2 βαθμούς από τον αγώνα με Ιεράπετρα (μπήκαν φίλαθλοι) και -1 με Φιλαθλητικό (μπήκαν φίλαθλοι) και τότε μάλιστα. Να πάρετε και τον έναν που χάνετε από τον αγώνα του Ιωνικού?
Ο πρόεδρός τους αναφέρεται για πρωτάθλημα εντός των τεσσάρων γραμμών γιατί εκεί είναι συνήθως και ο στρατός του.... συγγνώμη, οι οπαδοί τους εννοούσα.
Και στον ΟΦΗ πολλές μηνύσεις κάνουν τελευταία. Να μας ενημερώσουν και για τις εκδικάσεις τους όμως. Και ο κύριος Δέδας θα κάνει την μήνυση ως πρώτος ή ως δεύτερος προπονητής?
mitsarasm
Αν νομίζετε ότι το ''χωριό'' θα πάρει πρωτάθλημα φέτος είστε γελασμένοι!
Οι άνθρωποι εκεί κάτω μόνο για αγγουροντομάτες είναι!
και με δικούς μας ανθρώπους κάνουν τους μπασκετόμαγκες, αλλά να ξέρετε ότι ακόμα κι αν δεν επαναληφθει ο αγώνας με τον Ιωνικό -που αυτο είναι το δίκαιο- εμείς άλλο παιχνίδι δεν χάνουμε.
ΟΦΑΡΑ μια ζωή νίκες εκεί στη Β Εθνική και το ''χωριό'' στο τοπικό
Antonis B
QUOTE(makis @ Feb 25 2008, 14:30 ) *
Το θέμα αρχίζει και γίνεται κωμωδία.


Και ο κύριος Δέδας θα κάνει την μήνυση ως πρώτος ή ως δεύτερος προπονητής?



ξεφεύγεις και εσύ.
TELIS
QUOTE(golden @ Feb 25 2008, 13:21 ) *
www.patris.gr 02/05/06 EΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΛΥΓΙΑ 75-82

10λεπτα: 20-19, 36-42, 55-52, 75-82
Διαιτητές: Μαρνελάκης-Καλιούρης
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: (ΓΩΝΙΩΤΑΚΗΣ) Καλαϊτζίδης 18, Συντιχάκης 8, Τσιμπινός 3, Αγγελιδάκης 12 (1), Οικονόμου 9 (3), Βαρδαβάς 2, Κομψέλης 13, Αποστολίδης 10 (1).
ΛΥΓΙΑ: (ΓΑΙΤΑΝΑΚΗΣ)Ροβυθάκης 7, Μαυροκουκουλάκης 5 (1), Πετρουλίδης 8, Τσουκάλης 18 (2), Καραμανωλάκης 15, Λεκάκος 7 (1), Φαρμάκης 22 (3).
Χαμόγελα στη Λυγιά

Το...δώρο του Δειλινού έγινε φυσικά δεκτό από τη Λυγιά που δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη κερδίζοντας τον Εργοτέλη στην Αλικαρνασσό με 82-75. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 55-52 στο 30ʼ αλλά μόλις έγινε γνωστή η ήττα του Κύδωνα οι παίκτες της Λυγιάς ανέβασαν ταχύτητα και έφεραν στα μέτρα τους το παιχνίδι.

Με 15/16 βολές στην τελευταία περίοδο έφτασαν στην πολυπόθητη νίκη που τους κατέστησε ξανά πρώτο φαβορί για τον τίτλο.
Με το ίδιο νόμισμα προσπάθησε ο Εργοτέλης να “πληρώσει” τη Λυγιά αλλά δεν τα κατάφερε. Η ομάδα της Ιεράπετρας είχε κερδίσει πέρυσι τους “κιτρινόμαυρους” στην πορεία τους για τον τίτλο, ήττα που στο τέλος μέτρησε πολύ.
εχουμε και λεμε : απο τους παικτες του Εργοτελη

Ο Καλαιτζιδης βρισκεται στην Θεσ/νικη , οι Συντηχακης , Κομψελης , Αγγελιδακης, Οικονομου , Κομψελης παιζουν ακομα , Τσιμπινος (ΗΡΟΔΟΤΟΣ), Αποστολιδης (ΟΦΗ) , ενω ο Βαρδαβας ειναι πλεον δημ.συμβολος Ηρακλειου και ο Τσιμουραγκας σταματησε

διαλεξε freak ποιος εισαι απο τους παραπανω , ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΕΠΑΙΖΕΣ "τελικα" στην ομαδα που σε καλοπληρωσε μεχρι δεκαρας ντροπη σου


ΚOYIZ:ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο FREAK SHOP

Θα σας βοηθησω λιγο:

α)τοτε επαιζε στην ομαδα της Λυγιας και οχι του Εργοτελη
β)σημερα παιζει στη ομαδα του οφη
και γ)του αρεσει να φοραει την μπλουζα των snakes

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙ ΠΡΩΤΟΣ

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΨΑΧΝΕΙ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ μηπως στο χωριο
makis
QUOTE(mitsarasm @ Feb 25 2008, 14:33 ) *
Αν νομίζετε ότι το ''χωριό'' θα πάρει πρωτάθλημα φέτος είστε γελασμένοι!
Οι άνθρωποι εκεί κάτω μόνο για αγγουροντομάτες είναι!
και με δικούς μας ανθρώπους κάνουν τους μπασκετόμαγκες, αλλά να ξέρετε ότι ακόμα κι αν δεν επαναληφθει ο αγώνας με τον Ιωνικό -που αυτο είναι το δίκαιο- εμείς άλλο παιχνίδι δεν χάνουμε.
ΟΦΑΡΑ μια ζωή νίκες εκεί στη Β Εθνική και το ''χωριό'' στο τοπικό


Με αποστόμωσαν κυρίως τα επιχειρήματά σου. Ήταν πολλά και κυρίως τεκμηριωμένα. Πως να ξαναμιλήσω τώρα εγώ? sad.gif sad.gif sad.gif
Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι κακό έχει η αγγουροντομάτα. Δηάδή εσείς εκεί στο "Μανχάταν" στη σαλάτα σας βάζετε βίδες και πλαστικά καθίσματα???? icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
petalouda
QUOTE(makis @ Feb 25 2008, 14:38 ) *
Με αποστόμωσαν κυρίως τα επιχειρήματά σου. Ήταν πολλά και κυρίως τεκμηριωμένα. Πως να ξαναμιλήσω τώρα εγώ? sad.gif sad.gif sad.gif
Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι κακό έχει η αγγουροντομάτα. Δηάδή εσείς εκεί στο "Μανχάταν" στη σαλάτα σας βάζετε βίδες και πλαστικά καθίσματα???? icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif


Ωραίος! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
makis
B)-->
QUOTE(Antonis B @ Feb 25 2008, 14:34 ) *

ξεφεύγεις και εσύ.
[/quote]

Έχεις δίκιο και συγγνώμη. Δεν έχει καμία σημασία το συγκεκριμένο, αλλά παρασύρθηκα. και πάλι sorry χωρίς ίχνος ειρωνείας.
petalouda
QUOTE(TELIS @ Feb 25 2008, 14:35 ) *
ΚOYIZ:ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο FREAK SHOP

Θα σας βοηθησω λιγο:

α)τοτε επαιζε στην ομαδα της Λυγιας και οχι του Εργοτελη
β)σημερα παιζει στη ομαδα του οφη
και γ)του αρεσει να φοραει την μπλουζα των snakes

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙ ΠΡΩΤΟΣ

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΨΑΧΝΕΙ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ μηπως στο χωριο

Τi κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια?????????
Antonis B
QUOTE(petalouda @ Feb 25 2008, 14:42 ) *
Τi κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια?????????


εγώ το χωριό ψάχνω.

smiley.gif
mitsarasm
QUOTE(makis @ Feb 25 2008, 14:38 ) *
Με αποστόμωσαν κυρίως τα επιχειρήματά σου. Ήταν πολλά και κυρίως τεκμηριωμένα. Πως να ξαναμιλήσω τώρα εγώ? sad.gif sad.gif sad.gif
Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι κακό έχει η αγγουροντομάτα. Δηάδή εσείς εκεί στο "Μανχάταν" στη σαλάτα σας βάζετε βίδες και πλαστικά καθίσματα???? icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif


Φίλε εμείς έχουμε γερό στομάχι και τα χωνεύουμε όλα, ακόμα και τους αχώνευτους χωριάτες!
Είδαν φως και μπήκαν ελέω Δειλινού στη Γ. Πόσο θα αντέξουν νομίζεις στη Γ? Απ ότι ακούγεται δεν πάνε καλά τα οικονομικά τους, φαίνεται δεν πουλάει φέτος η ντομάτα! ή νομίζεις οτι αξίζετε για Β εθνική?Με ποιούς παίκτες και με ποιόν looser προπονητή? 68.gif
Ενώ ο ΟΦΗ μας με τη δυναμική του και τον κόσμο στο πλάι του μπορεί να φτάσει Α1 που τόσο αναγκαίο είναι αυτό για την πολη μας
TELIS
QUOTE(mitsarasm @ Feb 25 2008, 14:52 ) *
Φίλε εμείς έχουμε γερό στομάχι και τα χωνεύουμε όλα, ακόμα και τους αχώνευτους χωριάτες!
Είδαν φως και μπήκαν ελέω Δειλινού στη Γ. Πόσο θα αντέξουν νομίζεις στη Γ? Απ ότι ακούγεται δεν πάνε καλά τα οικονομικά τους, φαίνεται δεν πουλάει φέτος η ντομάτα! ή νομίζεις οτι αξίζετε για Β εθνική?Με ποιούς παίκτες και με ποιόν looser προπονητή? 68.gif
Ενώ ο ΟΦΗ μας με τη δυναμική του και τον κόσμο στο πλάι του μπορεί να φτάσει Α1 που τόσο αναγκαίο είναι αυτό για την πολη μας


Και με τον ΜΗΤΣΑΡΑ προεδρο και τον ΔΕΔΑ winner παμε να παρουμε την ΤΡΙΠΟΛΗΤΣΑ(ΑΣΧΕΤΟ)

Που πατε ρε ξυπολητη στ αγκαθια
Του χρονου ουτε ποδοσφαιρικη ομαδα δεν θα εχετε στην Α εθνικη το μπασκετ σας μαρανε

Ο ΑΓΟΡ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ ΣΑΣ ΒΑΛΑΝΕ ΤΑ ΓΙΑΛΙΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΜΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ
Χρήστος
QUOTE(Χ.Π @ Feb 25 2008, 12:17 ) *
ΧΡΗΣΤΟΣ εγραψε '

Kαι παλι λαθος εισαι φιλε μου...
+20 η διαφορα αν μηδενιστει ο ΟΦΗ. Ο Ιωνικος Νικαιας θα ειναι η μοναδικη ομαδα που θα τους εχει ριξει 20 ποντους.'

οχι αδερφε μου οταν ενας αγωνας διακοπτεται υπερ ενος σωματειου εαν αυτος που κερδιζει ειναι μπροστα στο σκορ τοτε μενει ως εχει το αποτελεσμα
κανονισμος πρωταθληματος

ΑΡΘΡΟ 46 - AΠOTEΛEΣMATA AΓΩNA ΠOY ΔIAKOΠHKE
1. Αγώνας που διακόπηκε, συνεπεία της ακαταλληλότητας του γηπέδου, ή άλλων λόγων ανωτέρας βίας (π.χ. διακοπής ηλεκτροφωτισμού, τραυματισμού διαιτητή κ.λ.π.) επαναλαμβάνεται, με απόφαση της Επιτροπής Πρωταθλήματος, από του χρονικού σημείου που συντελέσθηκε η διακοπή, διατηρουμένων όλων των στοιχείων, που αναγράφονται στο Φύλλο Αγώνα (π.χ. σκορ, φάουλ, ταϊμ - άουτ, αποβολές αθλητών, μη επιτρεπόμένης της αναπλήρωσής τους κ.λ.π.).
• Ο αγώνας αυτός θα πρέπει να επαναληφθεί την επόμενη ημέρα, στο ίδιο γήπεδο. Αν αυτό δεν είναι δυνατόν, η ημέρα διεξαγωγής του ορίζεται από την Οργανωτική Επιτροπή, το ταχύτερο δυνατόν.
2. Αν αγώνας διακοπεί, συνεπεία επεισοδίων που δημιουργήθηκαν από τους αθλητές, παράγοντες ή οπαδούς της μιας ή και των δύο ομάδων, υπεύθυνο για την διακοπή θεωρείται το ή και τα δύο υπαίτια σωματεία.
3. Στις περιπτώσεις της προηγούμενης παραγράφου, ο διαιτητής υποχρεούται:
α. να αναγράψει στο Φύλλο Αγώνα την υπαίτια της διακοπής ομάδας
β. να κατακυρώσει τον αγώνα υπέρ της αντίπαλης ομάδας με αποτέλεσμα αυτό της στιγμής της διακοπής, αν αυτό ήταν υπέρ της ομάδας, υπέρ της οποίας κατακυρώνεται ο αγώνας
γ. να κατακυρώσει τον αγώνα, με σκορ 20 - 0 υπέρ της αντίπαλης ομάδας, εφόσον το αποτέλεσμα ήταν υπέρ της υπαίτιας της διακοπής ομάδας, η οποία και μηδενίζεται.
4. Στην περίπτωση ισοβαθμίας της ομάδας, υπέρ της οποίας κατακυρώθηκε αγώνας, με την διαδικασία που προβλέπεται στην παράγραφο 3γ του άρθρου αυτού, το αποτέλεσμα του διακοπέντος αγώνα δεν θα υπολογίζεται, αλλά θα διεξάγεται, με απόφαση της Επιτροπής Πρωταθλήματος, αγώνας ή αγώνες κατάταξης με την ή τις ομάδες που ισοβάθμησαν μαζί της, εξαιρουμένης της περίπτωσης, κατά την οποία ισοβαθμούν οι ομάδες του διακοπέντος ή μη τελεσθέντος αγώνα.
5. Αν υπαίτιες της διακοπής θεωρηθούν και οι δύο ομάδες, δεν κατακυρώνεται υπέρ μιας, αλλά μηδενίζονται και οι δύο ομάδες.
• Μη προσέλευση ή αποχώρηση ομάδας
6. Στη περίπτωση μη προσέλευσης ή αποχώρησης ομάδας, για οποιοδήποτε λόγο, πριν ή κατά τη διάρκεια του αγώνα, αυτός κατακυρώνεται υπέρ της αντίπαλης ομάδας, με το αποτέλεσμα και τις συνέπειες της παρ. 3γ.
7. Η κατακύρωση του αγώνα, για όλες τις αναφερόμενες περιπτώσεις, πρέπει να γίνει από τον Α΄ διαιτητή, στο Φύλλο Αγώνα. Αν ο διαιτητής δεν αναγράψει στο Φύλλο Αγώνα, όπως οφείλει, υπέρ ποιας ομάδας κατακυρώνεται ο αγώνας και σε βάρος ποιας το διέκοψε, υποχρεούται να αναφέρει, στην σχετική έκθεσή του, τους λόγους, για τους οποίους έλαβε αυτή την απόφαση.
• Στην περίπτωση αυτή, την απόφαση της κατακύρωσης του αγώνα λαμβάνει το Δ.Σ. της Ομοσπονδίας


Δεν το γνωριζα αδερφε...
kop-13
QUOTE(mitsarasm @ Feb 25 2008, 12:52 ) *
Φίλε εμείς έχουμε γερό στομάχι και τα χωνεύουμε όλα, ακόμα και τους αχώνευτους χωριάτες!
Είδαν φως και μπήκαν ελέω Δειλινού στη Γ. Πόσο θα αντέξουν νομίζεις στη Γ? Απ ότι ακούγεται δεν πάνε καλά τα οικονομικά τους, φαίνεται δεν πουλάει φέτος η ντομάτα! ή νομίζεις οτι αξίζετε για Β εθνική?Με ποιούς παίκτες και με ποιόν looser προπονητή? 68.gif
Ενώ ο ΟΦΗ μας με τη δυναμική του και τον κόσμο στο πλάι του μπορεί να φτάσει Α1 που τόσο αναγκαίο είναι αυτό για την πολη μας


Ανεβήκατε(αγοράσατε δλδ) κ Α2,γιατί πέσατε τότε???
Ποιός σας φταίει που φτάσατε τοπικό???
Ποιός?

Γιατί τέτοιο κόλλημα με τα αγγούρια κ τις ντομάτες?
leonkalf
Ρε παιδιά!!! Έλεος με τις τοπικές κόντρες, τις διαφορές και τις αγγουροντομάτες!!!!!

Δείξτε σοβαρότητα και μην ρίχνετε το επίπεδο!!!!!

Αν είναι δυνατόν!!!

Είστε σε μπασκετικό φόρουμ!!!!!!!!!!!!!!!

Πόσο καιρό έχετε να μιλήσετε για μπάσκετ? Αυτό που παίζετε στις 4 γραμμές λέω....

Πείτε για τεχνικά θέματα, για τακτικές, για παίκτες να σας δω... Αυτό είναι το νόήμα του χώρου εδώ κι όχι το πως θα την πει ο ένας στον άλλο για να το παίξει μάγκας!!

bball.gif bball.gif bball.gif
free
QUOTE(leonkalf @ Feb 25 2008, 15:36 ) *
Ρε παιδιά!!! Έλεος με τις τοπικές κόντρες, τις διαφορές και τις αγγουροντομάτες!!!!!

Δείξτε σοβαρότητα και μην ρίχνετε το επίπεδο!!!!!

Αν είναι δυνατόν!!!

Είστε σε μπασκετικό φόρουμ!!!!!!!!!!!!!!!

Πόσο καιρό έχετε να μιλήσετε για μπάσκετ? Αυτό που παίζετε στις 4 γραμμές λέω....

Πείτε για τεχνικά θέματα, για τακτικές, για παίκτες να σας δω... Αυτό είναι το νόήμα του χώρου εδώ κι όχι το πως θα την πει ο ένας στον άλλο για να το παίξει μάγκας!!

bball.gif bball.gif bball.gif

Σωστος.
golden
QUOTE(free @ Feb 25 2008, 13:53 ) *
Αυτη η ομαδα η Λυγια υπαρχει; Παιζει τοπικο κρητης;


η ΛΥΓΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ την περιοδο 2005/06 κερδισε το τοπικο πρωταθλημα Κρητης με προεδρο τον σημερινο αντιπροεδρο ΠΑΝ. ΑΚΟΥΜΙΑΝΑΚΗ και προπονητη τον σημερινο βοηθο Μ. ΓΑΙΤΑΝΑΚΗ , ο μονος παικτης που παιζει ακομα ειναι ο αρχηγος Ν.ΚΑΡΑΜΑΝΩΛΑΚΗΣ .Ετσι για πρωτη φορα στην ιστορια της "κληθηκε" να παιξει στην Γ' εθνικη , επειδη βασικα το ονομα δεν "τραβουσε" για διαφορους λογους εγινε "μετατροπη" σε Α.Ο. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ που καταφερε να συσπειρωσει ολες τις δυναμεις της πολης με αποτελεσμα αυτη την στιγμη να ειναι μια ομαδα προτυπο εχοντας σε λειτουργια ολα τα πιθανα τμηματα σε αντρες και γυναικες οντας πλεον η μοναδικη ομαδα του νομου Λασιθιου που αγωνιζεται σε εθνικη κατηγορια σε ολα τα αθληματα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.