Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2007-08 2ος ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
kop-13
Όταν πετάς τέτοιες βίδες(υπερασπιζόμενος πάντα τη μεγάλη ιδέα του όφη)σε γυναικόπαιδα λέγεσαι άνθρωπος???





Ζητάω συγνώμη κ πάλι απο το forum.
nikefalin
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 11 2008, 08:56 ) *
Χίλιες φορές να έχω Ελευσίνιους/ΑΕΚτζήδες, Ελευσίνιους/Ολυμπιακούς, Ελευσίνιους/Παναθηναϊκούς, Ελευσίνιους/ΠΑΟΚτζήδες στο γήπεδο και να βλέπω την ομάδα μου να παίζω όσο μπορεί καλό μπάσκετ, παρά τέτοια πιθίκια ταγμένα στην "Ιδέα" της ομάδας για να μαγαρίζουν το όνομα και την ιστορία μας.

Τελικά δεν είστε ούτε "επιστήμονες", ούτε χούλιγκαν, ούτε ζώα. Δεν υπάρχει είδος σαν εσάς...
ΥΓ: έχω δει και χειρότερα επεισόδια, αλλά όχι σε τέτοιες κατηγορίες. Ελπίζω ό,τι ποστάρισμα έχουν κάνει οι φίλαθλοι του ΟΦΗ, να κάνουν ένα edit και να γράψουν μια συγνώμη...

Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μην χρησιμοποιείτε χαρακτηρισμούς για κανέναν ότι και να έχει προηγηθεί.
Τα επεισόδια και η βία δεν είναι απλώς καταδικαστέα αλλά κάτι περισσότερο. όμως χαρακτηρίζουν μόνον όσους τα προκαλούν , τα περιθάλπουν τα υποστηρίζουν και τα συμπαθούν.
Οι περισσότεροι σε αυτό το τόπικ έχετε δείξει πως αντέχετε την πολιτισμένη κουβέντα, ευελπιστώ στην κατανόηση σας
TELIS
ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΝΕΑ ΚΡΗΤΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΡΙΞΑΝΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ.

ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΟΦΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ:

Θελαμε τη νικη για να τελειωσει νωρις η υποθεση-τιτλος.Παλεψαμε αλλα δεν τα καταφεραμε.Ειναι ωραιο να υπαρχει κοσμος στο γηπεδο.ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.Εγιναν ομως και απο την μερια της Ιεραπετρας.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΔΕΔΑ.

ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΑΤΕ.ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΙΚΟΣΗΠΕΝΤΑΧΡΟΝΟ.
ΕΛΠΙΖΩ ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΑΝ ΔΕΙΤΕ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΤΕ ΛΙΓΟ ΤΥΨΕΙΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΠΑΤΕΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ.

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Ο kritikos o didis o snake.
ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΠΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΡΑΦΑΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.
Σταχυοφόρος
QUOTE(nikefalin @ Feb 11 2008, 09:12 ) *
Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μην χρησιμοποιείτε χαρακτηρισμούς για κανέναν ότι και να έχει προηγηθεί.
Τα επεισόδια και η βία δεν είναι απλώς καταδικαστέα αλλά κάτι περισσότερο. όμως χαρακτηρίζουν μόνον όσους τα προκαλούν , τα περιθάλπουν τα υποστηρίζουν και τα συμπαθούν.
Οι περισσότεροι σε αυτό το τόπικ έχετε δείξει πως αντέχετε την πολιτισμένη κουβέντα, ευελπιστώ στην κατανόηση σας



Επειδή έκανες quote το δικό μου ποστ, μάλλον σε μένα πήγαινε το σχόλιο σου. Τί σε πείραξε, που είπα ότι είναι πιθίκια; Σε παρακαλώ τώρα... Επειδή είναι στο νησί τους άρχοντες και δε τους αγγίζει κανείς και τους έχουν στα ωπα ωπα πρόεδρος και αστυνομία, σημαίνει ότι εμείς θα κάνουμε τουμπεκί;;;

Όσα τόπικ έχω διαβάσει και έχω γράψει, δεν έχω εξοργιστεί περισσότερο όσο με αυτό εδώ, με τα χθεσινά. Έλεος... Ας βγει ένας απο τους ΟΦΗτζήδες του φόρουμ, να γράψει μια συγνώμη κι ας μη ΄την εννοεί, απλά ας το γράψει.. για το θεαθήναι...
billt
Το μόνο που μπορώ να πω είναι ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ και αυτό όχι μόνο για αυτά που έγιναν αλλά και για την ανοχή που αφήνουν να γίνεται, αυτή η ομάδα πρέπει να μηδενιστεί και να πέσει για να καταλάβει ότι ο κόσμος θέλει να δεί μπάσκετ και όχι βία.
Antonis B
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 11 2008, 12:05 ) *
Επειδή έκανες quote το δικό μου ποστ, μάλλον σε μένα πήγαινε το σχόλιο σου. Τί σε πείραξε, που είπα ότι είναι πιθίκια; Σε παρακαλώ τώρα... Επειδή είναι στο νησί τους άρχοντες και δε τους αγγίζει κανείς και τους έχουν στα ωπα ωπα πρόεδρος και αστυνομία, σημαίνει ότι εμείς θα κάνουμε τουμπεκί;;;

Όσα τόπικ έχω διαβάσει και έχω γράψει, δεν έχω εξοργιστεί περισσότερο όσο με αυτό εδώ, με τα χθεσινά. Έλεος... Ας βγει ένας απο τους ΟΦΗτζήδες του φόρουμ, να γράψει μια συγνώμη κι ας μη ΄την εννοεί, απλά ας το γράψει.. για το θεαθήναι...


θα το κάνει η διοίκηση.
σήμερα αύριο.
kop-13
Επειδή εμείς είμαστε πίσω απο ένα nick κ λέμε οτι θέλουμε...

Διαβάστε εδώ την άποψη της ΝΕΑΣ ΚΡΗΤΗΣ, μεγαλύτερης σε κυκλοφορία ημερήσιας εφημερίδας του Ηρακλείου για τά οσα έγιναν στο Κλειστό Γυμναστήριο Ιεράπετρας στη διάρκεια του αγώνα ΑΟ Ιεράπετρα - ΟΦ Ηρακλείου που έληξε με νίκη της Ιεράπετρας με σκόρ 67 - 66.




www.ierapetrabc.eu
nikefalin
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 11 2008, 12:05 ) *
Επειδή έκανες quote το δικό μου ποστ, μάλλον σε μένα πήγαινε το σχόλιο σου. Τί σε πείραξε, που είπα ότι είναι πιθίκια; Σε παρακαλώ τώρα... Επειδή είναι στο νησί τους άρχοντες και δε τους αγγίζει κανείς και τους έχουν στα ωπα ωπα πρόεδρος και αστυνομία, σημαίνει ότι εμείς θα κάνουμε τουμπεκί;;;

Όσα τόπικ έχω διαβάσει και έχω γράψει, δεν έχω εξοργιστεί περισσότερο όσο με αυτό εδώ, με τα χθεσινά. Έλεος... Ας βγει ένας απο τους ΟΦΗτζήδες του φόρουμ, να γράψει μια συγνώμη κι ας μη ΄την εννοεί, απλά ας το γράψει.. για το θεαθήναι...

δεν αφορούσε μόνο εσένα, ήταν γενική παρατήρηση
Pelargos06
ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
Θεωρώ απαράδεκτα τα όσα συνέβησαν στο Δημοτικό μας Κλειστό Γυμναστήριο, για πρώτη φορά στην ιστορία του, στον αγώνα της ομάδας μπάσκετ της Ιεράπετρας με την ομάδα του Ο.Φ.Ηρακλείου, από τη διοίκηση της οποίας, το ελάχιστο που ζητούμε, είναι η άμεση αποκατάσταση των ζημιών.
Θεωρώ απαράδεκτο ότι «φίλαθλοι» του είδους που είδαμε χθες, οργανώνονται και μεταφέρονται από τη διοίκηση μιας ομάδας, της οποίας πρόεδρος είναι ένας Αντιδήμαρχος Ηρακλείου που, μάλιστα, τους συνοδεύει.
Θεωρώ υποχρέωση της Αστυνομίας, να συνηγορεί στην αποτροπή της οργανωμένης μεταφοράς τέτοιων οπαδών, όταν όλοι γνωρίζουμε τον σκοπό της μετακίνησής τους και όταν, μάλιστα, έχουμε προειδοποιήσει και παρακαλέσει σχετικά.
Τα χθεσινά θλιβερά γεγονότα, ας γίνουν, τουλάχιστον, μάθημα για το μέλλον.

Μανώλης Ι. Μαστοράκης
Δήμαρχος Ιεράπετρας

στο http://www.ierapetra21.gr/ υπαρχει επισημα η παραπανω δηλωση
Snakes 4
Λενε οτι οι αντρες φορανε παντελονια και επειδη εγω τα φοραω και δεν κρυβομαι πισω απο υπολογιστες εχω να πω τα εξης:

Εγω ημουν τοσο καιρο ενας απο τους οπαδους του ΟΦΗ που υποστυριζαν την ομαδα που αγαπαει και απαντουσα σε οσα εγραφαν καποιοι αλλοι εδω μεσα οταν αυτα τα θεωρουσα αδικα. Σε πολλα απο αυτα ειχα δικιο και ακομα πιστευω οτι εχω. Εγω ειμαι ομως και αυτος που θα πει οτι μετα τα χθεσινα γεγονοτα ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ οχι οτι ειμαι ΟΦΗ, αυτο αποταιλει ΜΕΓΑΛΗ ΤΙΜΗ για μενα, ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ομως που εχουμε στις ταξεις μας τετοιους οπαδους. Φυσικα δεν ειναι ολοι ετσι. Πηγαμε 300 ατομα εκει. Δεν εκαναν αυτα τα εσχη και οι 300!! Ηταν 20-30 ατομα που βρηκαν την ευκαιρια να τρυπωσουν στην εκδρομη με μοναδικο σκοπο να κανουν επεισοδια. Ντρεπομαι για λογαριασμο τους!

Τοσο καιρο δεν εγραφα γιατι βαρεθηκα να απανταω στον καθενα για το οτι τους κατεβαινε απο το κεφαλι και να χρειαζεται καθε φορα να αποδειξω το αντιθετο ή οτι δεν ειμαι ελεφαντας. Ουτε παραγοντας ειμαι, ουτε ο αντιδημαρχος, ουτε παιχτης ή οτι αλλο σκφτει ο καθενας. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οποιος μπαινει στο κοπο να γραψει κατι για τον ΟΦΗ πρεπει να ειναι το ιδιο ατομο. Ενω ολοι εσεις που γραφετε κατα του ΟΦΗ δεν ειστε. Πολλοι ειπαν οτι ο didis, o kritikos και ο Snake 4 ειναι το ιδιο ατομο. Λοιπον φιλοι για να τελειωνουμε μια και καλη δεν εχω καμια σχεση με τα παιδια. Οποιος θελει ονοματεπωνυμο, διευθυνση και οτι αλλο ζητησει για το προσωπο μου και για το ποιος ειμαι ας κανει το κοπο να μου στειλει πρωσοπικο μηνυμα. Εγω δεν κρυβομαι ποτε και εχω το θαρος της γνωμης μου!!

Ας πουμε ομως και την αλλη πλευρα γιατι ποτε φιλοι μου τα πραγματα δεν ειναι μονοπλευρα. Παντα υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος. Το προηγουμε βραδυ πηγαν 2 παιχτες της ομαδας σε ενα φουρνο να παρουν κατι και τους επιτεθηκε ο φουρναρης!! Την αλλη μερα παει παιχτης της ομαδος να παρει εφημεριδα απο το περιπτερο που ηταν κοντα στο ξενοδοχειο και του επιτεθηκαν οπαδοι του παναθηναικου που ετυχε να εχουν συνδεσμο απεναντι απο το ξενοδοχειο της ομαδας! Αυτα μας τα ειπαν οι παιχτες. Δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου.
Στο γηπεδο καθομουν πισω προς τον τοιχο, δεν ημουν στην μαζα γιατι φοβηθηκα να μην φαω και εγω καποια απο τα αντικημενα που πεταγονταν ΚΑΙ απο την απεναντι μερια. Διπλα μου εσκασε ενα γυαλινο τασακι το οποιο ηταν και κομενο στα δυο για να ειναι πιο κοφτερο! Αυτα ομως δεν τα εβγαλαν φωτογραφιες οι φιλοι μας! Τον πατερα ενως παιχτη μας που τον μετεφεραν με αιματα στο κεφαλι στην γραμματεια για βοηθεια δεν τον εβγαλαν φωτογραφια!! Τον 'δημοσιογραφο' που ηταν πανω απο την γραμματεια (εκει που υπηρχαν καμερες) που ολη την ωρα εβριζε την ομαδα και πετουσε αντικημενα δεν τον ειδατε!! (Το συγγεκριμενο δεν ειναι παλι μια απλη φαντασια, μας το μετεφερε παιχτης της ομαδος μας που δεν επαιξε καθολου στον αγωνα).

Για αυτο σας λεω παιδια. Μην μας βαζεται ολους στο ιδιο καζανι!! Δεν ειναι ολοι οι οπαδοι-φιλαθλοι του ΟΦΗ ετσι. Δεν θεωρω τον εαυτο μου ουτε πιθικο ουτε επιστημονα! Και παλι ΣΥΓΝΩΜΗ για την εικονα που δειξανε καποιοι απο εμας. Ειμαι σιγουρος οτι αυτοι που ειναι υπευθυνοι στους συνδεσμους θα τους διωξουν. Αυτη η εικονα δεν ειναι η εικονα που αρμοζει στην ομαδα που αγαπαω...

ΥΣ. Ριξτε οση αλλη χολη εχετε, δεν θα ξαναμπω στο κοπο να απαντησω. Σημερα το εκανα μονο για την παρτη μου, για αυτο που νιωθω και για ολους τους υπολοιπους που συμφωνουν μαζι μου και δεν εχουν την δυνατοτητα να απαντησουν.

Π.Κ.
Χ.Π
QUOTE(Pelargos06 @ Feb 11 2008, 11:27 ) *
ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
Θεωρώ απαράδεκτα τα όσα συνέβησαν στο Δημοτικό μας Κλειστό Γυμναστήριο, για πρώτη φορά στην ιστορία του, στον αγώνα της ομάδας μπάσκετ της Ιεράπετρας με την ομάδα του Ο.Φ.Ηρακλείου, από τη διοίκηση της οποίας, το ελάχιστο που ζητούμε, είναι η άμεση αποκατάσταση των ζημιών.
Θεωρώ απαράδεκτο ότι «φίλαθλοι» του είδους που είδαμε χθες, οργανώνονται και μεταφέρονται από τη διοίκηση μιας ομάδας, της οποίας πρόεδρος είναι ένας Αντιδήμαρχος Ηρακλείου που, μάλιστα, τους συνοδεύει.
Θεωρώ υποχρέωση της Αστυνομίας, να συνηγορεί στην αποτροπή της οργανωμένης μεταφοράς τέτοιων οπαδών, όταν όλοι γνωρίζουμε τον σκοπό της μετακίνησής τους και όταν, μάλιστα, έχουμε προειδοποιήσει και παρακαλέσει σχετικά.
Τα χθεσινά θλιβερά γεγονότα, ας γίνουν, τουλάχιστον, μάθημα για το μέλλον.

Μανώλης Ι. Μαστοράκης
Δήμαρχος Ιεράπετρας

στο http://www.ierapetra21.gr/ υπαρχει επισημα η παραπανω δηλωση


ντροπη να γινονται αυτα τα εκτροπα σε αγωνα μπασκετ ''ερασιτεχνικων'' σωματειων peace.gif
φιλε μου ο κανονισμος πρωταθληματος αρθρο 82 ειναι σαφεις για τις περεταιρω ενεργειες απο πλευρας δημοτικων και αθλητικων αρχων στον στελνω να μην τον ψαχνεις
ΖΗΜΙΕΣ ΣΕ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ[b]
Σε περιπτώσεις που θα προκληθούν ζημιές σε αθλητικές εγκαταστάσεις από αθλητές, παράγοντες ή οπαδούς των ομάδων που αγωνίζονται, εξακριβωθεί δε, με κάθε αποδεικτικό μέσο, η ταυτότητα ή η σωματειακή τους τοποθέτηση, γίνεται λεπτομερής και ακριβής καταγραφή τους, από Επιτροπή, που αποτελείται από ένα μέλος της Διοίκησης του γηπέδου που υπέστη τις ζημιές (κρατικού, δημοτικού ή σωματειακού), ένα μέλος που ορίζεται από τη Γ.Γ.Α. και προέρχεται από τις τεχνικές υπηρεσίες της, ένα μέλος της Ε.Ο.Κ. ή των Ενώσεων, κατά περίπτωση, και ένα μέλος του υπαίτιου σωματείου, ακολουθούμενης της διαδικασίας που προβλέπεται στο άρθρο 57 παρ. 1 του Ν. 2725/1999, σύμφωνα με την οποία τα ποσά των ζημιών που καταλογίζονται σε βάρος των Κ.Α.Ε. των Τ.Α.Κ. και των αθλητικών σωματείων, σε περίπτωση άρνησης καταβολής των, παρακρατούνται από τον Ο.Π.Α.Π. ή την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού και αποδίδονται στους ζημιωθέντες με βάση τα προσκομισθέντα τιμολόγια, αφού προηγηθεί έκθεση πιστοποίησης των από το Ελεγκτικό Συμβούλιο του άρθρου 52 του Ν. 2725/1999.
elefsinios
QUOTE(Snakes 4 @ Feb 11 2008, 13:57 ) *
Λενε οτι οι αντρες φορανε παντελονια και επειδη εγω τα φοραω και δεν κρυβομαι πισω απο υπολογιστες εχω να πω τα εξης:

Εγω ημουν τοσο καιρο ενας απο τους οπαδους του ΟΦΗ που υποστυριζαν την ομαδα που αγαπαει και απαντουσα σε οσα εγραφαν καποιοι αλλοι εδω μεσα οταν αυτα τα θεωρουσα αδικα. Σε πολλα απο αυτα ειχα δικιο και ακομα πιστευω οτι εχω. Εγω ειμαι ομως και αυτος που θα πει οτι μετα τα χθεσινα γεγονοτα ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ οχι οτι ειμαι ΟΦΗ, αυτο αποταιλει ΜΕΓΑΛΗ ΤΙΜΗ για μενα, ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ομως που εχουμε στις ταξεις μας τετοιους οπαδους. Φυσικα δεν ειναι ολοι ετσι. Πηγαμε 300 ατομα εκει. Δεν εκαναν αυτα τα εσχη και οι 300!! Ηταν 20-30 ατομα που βρηκαν την ευκαιρια να τρυπωσουν στην εκδρομη με μοναδικο σκοπο να κανουν επεισοδια. Ντρεπομαι για λογαριασμο τους!

Τοσο καιρο δεν εγραφα γιατι βαρεθηκα να απανταω στον καθενα για το οτι τους κατεβαινε απο το κεφαλι και να χρειαζεται καθε φορα να αποδειξω το αντιθετο ή οτι δεν ειμαι ελεφαντας. Ουτε παραγοντας ειμαι, ουτε ο αντιδημαρχος, ουτε παιχτης ή οτι αλλο σκφτει ο καθενας. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οποιος μπαινει στο κοπο να γραψει κατι για τον ΟΦΗ πρεπει να ειναι το ιδιο ατομο. Ενω ολοι εσεις που γραφετε κατα του ΟΦΗ δεν ειστε. Πολλοι ειπαν οτι ο didis, o kritikos και ο Snake 4 ειναι το ιδιο ατομο. Λοιπον φιλοι για να τελειωνουμε μια και καλη δεν εχω καμια σχεση με τα παιδια. Οποιος θελει ονοματεπωνυμο, διευθυνση και οτι αλλο ζητησει για το προσωπο μου και για το ποιος ειμαι ας κανει το κοπο να μου στειλει πρωσοπικο μηνυμα. Εγω δεν κρυβομαι ποτε και εχω το θαρος της γνωμης μου!!

Ας πουμε ομως και την αλλη πλευρα γιατι ποτε φιλοι μου τα πραγματα δεν ειναι μονοπλευρα. Παντα υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος. Το προηγουμε βραδυ πηγαν 2 παιχτες της ομαδας σε ενα φουρνο να παρουν κατι και τους επιτεθηκε ο φουρναρης!! Την αλλη μερα παει παιχτης της ομαδος να παρει εφημεριδα απο το περιπτερο που ηταν κοντα στο ξενοδοχειο και του επιτεθηκαν οπαδοι του παναθηναικου που ετυχε να εχουν συνδεσμο απεναντι απο το ξενοδοχειο της ομαδας! Αυτα μας τα ειπαν οι παιχτες. Δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου.
Στο γηπεδο καθομουν πισω προς τον τοιχο, δεν ημουν στην μαζα γιατι φοβηθηκα να μην φαω και εγω καποια απο τα αντικημενα που πεταγονταν ΚΑΙ απο την απεναντι μερια. Διπλα μου εσκασε ενα γυαλινο τασακι το οποιο ηταν και κομενο στα δυο για να ειναι πιο κοφτερο! Αυτα ομως δεν τα εβγαλαν φωτογραφιες οι φιλοι μας! Τον πατερα ενως παιχτη μας που τον μετεφεραν με αιματα στο κεφαλι στην γραμματεια για βοηθεια δεν τον εβγαλαν φωτογραφια!! Τον 'δημοσιογραφο' που ηταν πανω απο την γραμματεια (εκει που υπηρχαν καμερες) που ολη την ωρα εβριζε την ομαδα και πετουσε αντικημενα δεν τον ειδατε!! (Το συγγεκριμενο δεν ειναι παλι μια απλη φαντασια, μας το μετεφερε παιχτης της ομαδος μας που δεν επαιξε καθολου στον αγωνα).

Για αυτο σας λεω παιδια. Μην μας βαζεται ολους στο ιδιο καζανι!! Δεν ειναι ολοι οι οπαδοι-φιλαθλοι του ΟΦΗ ετσι. Δεν θεωρω τον εαυτο μου ουτε πιθικο ουτε επιστημονα! Και παλι ΣΥΓΝΩΜΗ για την εικονα που δειξανε καποιοι απο εμας. Ειμαι σιγουρος οτι αυτοι που ειναι υπευθυνοι στους συνδεσμους θα τους διωξουν. Αυτη η εικονα δεν ειναι η εικονα που αρμοζει στην ομαδα που αγαπαω...

ΥΣ. Ριξτε οση αλλη χολη εχετε, δεν θα ξαναμπω στο κοπο να απαντησω. Σημερα το εκανα μονο για την παρτη μου, για αυτο που νιωθω και για ολους τους υπολοιπους που συμφωνουν μαζι μου και δεν εχουν την δυνατοτητα να απαντησουν.

Π.Κ.


Καταρχήν να πω ένα ΜΠΡΑΒΟ!!!!! σε εσένα προσωπικά φίλε Snake 4 για την τοποθέτηση σου και για την συγγνώμη που ζητάς από όλους τους φίλους. 41.gif 41.gif 41.gif

Αυτή η καραμέλα όμως πως δεν μπορείς να ελέγχεις 30-40 άτομα πρέπει να σταματήσει.Όλοι ξέρουμε πως αν όχι οι ίδιοι οι οργανωμένοι οπαδοί τουλάχιστον οι Διοικούντες θα έπρεπε να ξέρουν αυτούς τους 30-40 και να τους απομονόσουν.Και στην τελική γιατί δεν τους βγάλατε από το γήπεδο αλλά αφήσατε να εκθέσουν όλους εσάς τους υπόλοιπους?Είμαι σίγουρος πως ξέρετε ποιοι είναι.Αν έχουν τα άντερα το Δ.Σ. του Ο.Φ.Η. να τους στείλει στην δικαιοσύνη. Διαφορετικά για εμάς τους υπόλοιπους είναι συνυπεύθυνοι.

Αυτά τα αίσχη πόυ είδαμε δεν τιμούν ούτε εσάς , ούτε την ομάδα αλλά ούτε μια ολόκληρη πόλη όπως το Ηράκλειο. Αν θέλετε εσείς που πρεσβεύεται την "Ιδέα" του Ο.Φ.Η. να σας συνδέουμε με τέτοια γεγονότα συνεχίστε με τον ίδιο τρόπο. Αν όχι κοιτάξτε να τους διώξετε για να μην πω τίποτα πιο βαρύ.................. kill.gif kill.gif
president
Το ευχαριστο σε ολη αυτη την ιστορια ειναι οτι καποιος ειχε την ευαισθησια να ζητηση συγνωμη και μπραβο του.Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως γινεται για ενα παιχνιδι που ηταν γνωστο το που θα καταληξει απο την στιγμη που τελειωσε ο αγωνας του πρωτου γυρου κανεις απο τους τοπικους φορεις (Δημαρχοι Αστυνομια)αλλα και απο την Ομοσπονδια δεν εκανε τιποτα για να το προστατεψει.Αυτα που γινονται δεν ειναι μονον μια τοπικη κοντρα αλλα πλητουν γενικοτερα τους ηδη καταρακομενους θεσμους.Το ζητουμενο δεν ειναι να τιμωρηθει ο Ο.Φ.Η η να πεσει κατηγορια η οτι αλλο.Το θεμα μας ειναι να απομονωθουν αυτοι οι κακοι οπαδοι απο τους υγιεις φιλαθλους και οχι βεβαια απο τις οποιες διοικησεις οι οποιες πολλες φορες ειναι και συνυπευθυνες γι αυτο το χαλι.Εγω απαντωντας στον φιλο μας θα του πω οτι πρωτος αυτος πρεπει να απομονωσει και να καταγγειλει τους <<διαφορετικους>>.
billt
Φίλε Snake,
1ον. Να ξέρεις ότι δεν κατηγορούμε, τουλάχιστον εγώ, όλους τους οπαδούς του ΟΦΗ, γιατί όντως είναι κάποιοι που πάνε να απολάυσουν την ομάδα τους και όχι να δημιουργήσουν φασαρίες.
2ον. Το ότι επιτέθηκαν σε 2 παίχτες του ΟΦΗ κάποιοι, επίσης δεν μπορώ να το πιστέψω απο την άποψη ότι δεν φάνηκαν χτυπημένοι και αν όντως τους επιτέθηκαν δεν νομίζω αυτοί οι συγκεκριμένοι παίχτες να μην κάναν τίποτα.
3ον. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάντα πρέπει να λέγεται "Ήταν ολυμπιακοί ή παναθηναϊκοί" αυτοί που μας επιτεθήκαν (αν επιτέθηκαν αυτοί πρώτοι). Σκεφτήκατε ποτέ ότι μπορεί να επιτεθήκαν γιατί το ίδιο τους έκαναν οι φίλαθλοι (ορισμένοι) του ΟΦΗ.
4ον. Πιστεύω ότι τα επεισόδια όπως είπες και εσύ θα είχαν αποφεχθεί αν δεν είχαν έρθει εκείνα τα 20-30 άτομα και μιλάμε για συγκεκριμένα άτομα και οι Ιεραπετρήτες δεν φημίζονται για τραμπουκισμούς εκτός και αν τους προκαλέσεις.
και 5ον. Αν εσύ και κάθε σοβαρός φίλαθλος της ομάδας σου και θα στο γενικεύσω για να μην νομίζεις ότι τα έχω βάλει με τον ΟΦΗ, αν εσύ άκουγες ότι έρχονται στην πόλη σου κάποιοι για να την σπάσουν και να σε κοροϊδέυουν μπροστά στα μάτια σου, τι θα έκανες; Γιατί με την έκταση που πήρε το θέμα αυτό θα φαντάζονταν οι Ιεραπετρίτες ότι θα συμβεί στην πόλη τους.

Υ.Γ. Χαίρομαι που αναγνωρίζεις κάποια πράγματα, αυτό δείχνει ότι αγαπάς το άθλημα
TELIS
ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ SNAKE 4 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ

ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΟΡΓΑΝΩΣΕ ΤΗΝ ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΜΟΥ POST ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΟΥΣΕΣ ΓΙΑ ΜΥΝΗΣΗΣ

ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΕ ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΥΠΟΥΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

ΓΙΑ ΤΟΥΣ 3 ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΑΣ (ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ,ΛΕΚΑΚΟΣ,ΤΣΕΚΙΡΤΣΟΓΛΟΥ) ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΑΝ ΦΟΡΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΘΑΡΥΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ.

ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ 30-40 ΗΤΑΝ 200 ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗΚΕ.

ΣΤΑΜΑΤΑ ΚΥΡΙΕ ΤΗΝ ΥΠΟΚΡΗΣΙΑ ΕΙΣΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ
didis
Aπαραδεκτα τα επεισοδεια που εγιναν στο χθεσινο παιχνιδι και καταδικαστεα.
Τα 20 -30 ατομα με χαρακτηρα τυπου ΄΄παω στον αγωνα μονο κ μονο για να δειρω ''δεν εχουν θεση στην μεγαλη οικογενεια του ΟΦΗ. Παρακαλω τους συνδεσμους του ΟΦΗ να διωξουν αυτα τα ατομα απο την οικογενεια μας για να μπορουμε να απολαμβανουμε τη κ**** μας : ΟΦΗ- ΜΠΑΣΚΕΤ.
Ευθυνες : Στη διοικηση του οφη διοτι επρεπε να ορισει καποιους συνδεσμιτες που αγαπανε το μπασκετ ως υπευθυνους ασφαλειας . Ετσι γινεται σε ολες τις εκδρομες των οπαδων .
Στη διοικηση της Ιεραπετρας διοτι αφησε με την ανοχη της να δυναμιτιστει το κλιμα πολλες μερες πριν το παιχνιδι ενω κατα την διαρκεια του παιχνιδιου εξωδιοικητικοι παραγοντες εβριζαν παιχτες του ΟΦΗ.
Στους οπαδους τουΟλυμπιακου,παο,αεκ που εκαναν συνενωση προκειμενου να ύποδεχτουν τους οπαδους του ΟΦΗ .


Συγχαρητηρια στους παιχτες των 2 ομαδων για την συμπεριφορα τους και για το επιπεδο που κρατησαν καθολη τηνδιαρκεια του αγωνα.
Αγωνιστικα : Ματσαρα που κριθηκε στις λεπτομερειες .
Δεν συμφωνω με τον Μακρακη που ειχε παραπονα αλλα αυτα τα ειπε για να καλυφτει αφου εχασε διαφορά 11 ποντων σε 2 λεπτα.
panosak
μπραβο στους παικτες και των δυο ομαδων εκτος του γνωστου ποδοσφαιρομπασκετμπαλιστα με τα μουσια και την κοιλια.
ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΜΑΤΣ!!!!!!!!
ΜΠΡΑΒΟ snake και didis για τη σταση σας , το μπασκετ δε φταιει σε τιποτα
Το καλυτερο το ειπε ο Δεδας : οταν ο ΟΦΗ βρηκε ρυθμο εκανε το σκορ 55-55 και σ'αυτο το σημειο οι οπαδοι του ΟΦΗ τα εκαναν λαμπογυαλο με συνεπεια την προσωρινη διακοπη του ματς.Ο Δεδας τρεχει κατοσταρι στους snakes δειχνει τον πινακα και τους φωναζει καμμια δεκαρια φορες με χαρακτηριστικες χειρονομιες θελοντας να τονισει το καψιμο βασικων εγκεφαλικων κυτταρων "τι κανετε βλακες??????"
Αμφιβαλω αν καταλαβε κανενας τους!!!!!!!!
free
QUOTE(billt @ Feb 11 2008, 12:12 ) *
Το μόνο που μπορώ να πω είναι ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ και αυτό όχι μόνο για αυτά που έγιναν αλλά και για την ανοχή που αφήνουν να γίνεται, αυτή η ομάδα πρέπει να μηδενιστεί και να πέσει για να καταλάβει ότι ο κόσμος θέλει να δεί μπάσκετ και όχι βία.

Και αν δεν γινεται να τους μηδενισουν λογω των διασυνδεσεων που ακουγετε οτι εχουν ας τους ανεβασουν με την μια στην Α1 και ας τους βοηθανε λιγο καθε χρονο να παιζουν και Ευρωπη για να διδαξουν και εκτος συνορων το fair play!
ZZZ2000
QUOTE(panosak @ Feb 11 2008, 16:29 ) *
Το καλυτερο το ειπε ο Δεδας : οταν ο ΟΦΗ βρηκε ρυθμο εκανε το σκορ 55-55 και σ'αυτο το σημειο οι οπαδοι του ΟΦΗ τα εκαναν λαμπογυαλο με συνεπεια την προσωρινη διακοπη του ματς.Ο Δεδας τρεχει κατοσταρι στους snakes δειχνει τον πινακα και τους φωναζει καμμια δεκαρια φορες με χαρακτηριστικες χειρονομιες θελοντας να τονισει το καψιμο βασικων εγκεφαλικων κυτταρων "τι κανετε βλακες??????"
Αμφιβαλω αν καταλαβε κανενας τους!!!!!!!!


Να πούμε όλοι μαζί ένα μεγάλο μπράβο στο Δέδα. Σωστά; Τι μας είπε το παλληκάρι; Εδώ ο ΟΦΗ βρήκε ρυθμό και τα κολόπαιδα κάνανε επεισόδια!!! Κι αν, λέμε αν, ο ΟΦΗ δεν είχε βρει ρυθμό; Θα πήγαινε ο Δέδας στην εξέδρα; Δε νομίζω. Διάβασα δηλώσεις του που όχι μόνο δεν καταδικάζει τα επεισόδια αλλά προσπάθησε να μας πείσει οτι είναι το φυσιολογικότερο των πραγμάτων.
Κρίμα 25 χρονών παιδί να μπαίνει στη λογική του "πατάω επί πτωμάτων".

Εμένα ρε παιδιά πάντως, άλλο μου τη δίνει απ την όλη ιστορία. Η Ιεράπετρα ΝΙΚΗΣΕ. Και νίκησε δίκαια όπως όλοι παραδέχθηκαν. Κι αντί να ασχολούμαστε με τον αγώνα ασχολούμαστε εδώ και δυο μέρες με το στρατό του "αντιδημάρχου".
Άντε να πάμε παρακάτω, να πάει κι ο "αντιδήμαρχος" στο καλό, να ησυχάσουμε επιτέλους και να ξαναασχοληθούμε με μπάσκετ, ξέρετε αυτό που πάιζεται στις 4 γραμμές του γηπέδου...... smiley.gif
leonkalf
QUOTE(ZZZ2000 @ Feb 11 2008, 17:49 ) *
Εμένα ρε παιδιά πάντως, άλλο μου τη δίνει απ την όλη ιστορία. Η Ιεράπετρα ΝΙΚΗΣΕ. Και νίκησε δίκαια όπως όλοι παραδέχθηκαν. Κι αντί να ασχολούμαστε με τον αγώνα ασχολούμαστε εδώ και δυο μέρες με το στρατό του "αντιδημάρχου".
Άντε να πάμε παρακάτω, να πάει κι ο "αντιδήμαρχος" στο καλό, να ησυχάσουμε επιτέλους και να ξαναασχοληθούμε με μπάσκετ, ξέρετε αυτό που πάιζεται στις 4 γραμμές του γηπέδου...... smiley.gif

+1.

Μακάρι όλοι αυτοί που έκαναν ότι έκαναν (και από τις 2 πλευρές, δεν έχει σημασία ποιος κάνει τα περισσότερα), να διάβαζαν το forum μας.
Θα έβλεπαν ότι μιλάμε για μπάσκετ τόσο καιρό (και πραγματικά τους τελ. μήνες το topic της Γ' Εθνικής είναι από τα καλύτερα!!). Θα έβλεπαν μπασκετικές συζητήσεις με ποιότητα και οι όποιες "διαφορές" μένουν εδώ. Δυστυχώς μας έχουν αναγκάσει να διαβάζουμε από χθες για τα "κατορθώματά" τους.. αν είναι περήφανοι γι' αυτό τότε πραγματικά λυπούμαστε όλοι..

Παιδιά, ας προσπαθούμε να απομονώνουμε όλους αυτούς που κάνουν κακό στο μπάσκετ ΜΑΣ.

Ας επανέλθουμε στην κανονική ροή των συζητήσεών μας και ας μιλήσουμε ξανά για μπάσκετ (ναι, αυτό που παίζεται στις 4 γραμμές του γηπέδου... όπως λέει πολύ σωστά και ο ΖΖΖ2000).

Ας ελπίσουμε οι αρμόδιοι φορείς να δούνε όσα έγιναν χθες και να πράξουν αναλόγως.
Εμείς ας συνεχίσουμε τις μπασκετικές συζητήσεις μας κι ας δίνουμε το παράδειγμα..
funier
Συγχαρητήρια στους παίκτες της Ιεράπετρας! Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό και πραγματικά οι παίκτες έδειξαν το υψηλό επίπεδό της! Μας χαρίσατε πραγματικά μια σπουδαία νίκη που όλοι οι Ιεραπετρίτες την ήθελαν, ειδικά από τον ΟΦΗ, μιας και η φιλοξενία τους πραγματικά μας έχει μείνει..........αξέχαστη!
Οι τραμπούκοι του ΟΦΗ θα πρέπει πραγματικά να ντρέπονται για τη σημερινή εικόνα του κλειστού της Ιεράπετρας και περισσότερο απ' όλους ο .............αντιδήμαρχος!!!!!!!!!!
Α!Και στο φίλο από Ιεράπετρα που δίνει συγχαρητήρια και στους παίκτες του ΟΦΗ πλην ενός, έχω να του πω ότι ούτε και οι άλλοι το αξίζουν γιατί εμψύχωναν και παρότρυναν τους snakes "να κατέβουν και να τα γ........ όλα'', όπως ακριβώς ειπώθηκε από τους ίδιους!
Pelargos06
φίλε μη μας δουλεύεις ότι δεν γνωρίζατε τι κόσμο θα φέρνατε? εγώ από επώνυμα άτομα μέσα από την ομάδα σας είχα πληροφορίες γιαυτό που σχεδιαζόταν δεκαπέντε μέρες πριν, το μισό Ηράκλειο γνώριζε και με τηλεφωνήματα μας προειδοποιούσαν για το τι θα επακολουθούσε και εσεις δεν πήρατε μυρωδιά
δυστυχώς όλα αυτά ήταν με τις ευλογίες της διοίκησης ήταν κάτι που ήθελαν να γίνει .και το οργάνωσαν
δεν νοειται ο πρόεδρος να είναι ανάμεσα τους και να μην έχει δυνατότητα να ελέγξει όχι αυτούς που λέτε ότι τρύπωσαν στην εκδρομή αλλά αυτούς τους 270 πιο συνειδητοποιημένους που ήρθαν να δουν..... μπάσκετ και να βοηθήσουν ...
τόσο μπασκετική ήταν που μόλις η ομάδα τους( με την βοήθεια του διαιτητή )γύρισε το ματς στο 55-55 φρόντισαν να το διακόψουν ώστε να τους βγάλουν από τον ρυθμό και να βοηθήσουν την Ιεράπετρα να ανακάμψει. 77.gif γιαυτο και μονο τους ευχαριστουμε
basketikos
Ο Ιωνικος Ν. στην κορυφη της Βαθμολογιας*
* του β' γυρου

Επιβλητική νικη του Ιωνικου Ν. επι της Νεας Φιλ/φειας, τον διατηρει στην κορυφη της βαθμολογιας του β' γυρου με 4-1 νικες.

Απουσια του basketikou λογω επαγγελματικών υποχρεώσεων- αρα το ρεπορταζ ειναι 'σπασμενο-τηλεφωνο' - οι παικτες της Ομαδας μας εκαναν την καλυτερη εμφανιση τους. Ιδιως στο 4ο δεκαλεπτο, ουτε η Μικτη Κρητης/Ζωγραφου/Ελευσινας ( tongue.gif tongue.gif tongue.gif ) δεν θα μπορουσε να μας αντιμετωπισει. Μονο στοιχειο που αντεχει σε κριτική ειναι το γεγονος οτι η νεολαια (=παγκος) ειχε μικρη συμμετοχη στο σκοραρισμα. Αλλα και εκει θα βελτιωθουμε, αφου η βαθμολογική μας θεση μας επιτρεπει μια μεγαλυτερη αισιοδοξια.

Ελπιζω να βγουμε Πρωταθλητες β γυρου (ΙΩΝΙΚΑΡΑ ΟΛΕ) - κατι που ειναι εφικτο αν περασουμε 2 φορες απο του Ζωγραφου.

Παμε Δυνατα και με Κεφι στον Φιλαθλητικό την Κυριακη - και μετα σιγα μην αφησουμε τους συντεκνους να περασουν απο τον Πλατωνα 69.gif 69.gif

ΥΓ 1. Φυσικά εκφραζω τα παραπονα μου προς τους παικτες που δεν παιζουν καθε Κυριακη ετσι - καθως και γιατι με αναγκαζουν να δω το βιντεο του αγωνα σε εποχη που υπαρχει φορτος εργασιας - χαλαλι τους biggrin.gif 77.gif 77.gif 77.gif

ΥΓ 2. Τι εγινε παλληκαρια απο την Ελευσινα;;; εχει στοχους ο Ιωνικος και πανικοβαλλεστε 69.gif 69.gif 69.gif Μην τσιμπάτε στην μιζέρια των 2 συλλογων της κρητης icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

ΥΓ3. ΑΦΗΣΤΕ ΣΥΝΤΕΚΝΟΙ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!!!!! Το μπασκετ της εποχη μας εχει χασει τον ρομαντισμο του εξαιτιας των εφημερων: 'εφημεροι λεφταδες-παραγοντες', 'εφημεροι-παικτες' , 'εφημεροι οπαδοι'. Καποιοι κάνουν προσπαθεια με κοπο (γι' αυτο εβγαλα και το καπελλο μου στην Ελευσινα) και εσεις το 'ξεσκιζεται στην μιζερια'.
Εσκεμμενα σταματω κα δεν παρεμβαινω στην συζητηση, στην οποια ταιριαζει μια λέξη: Αηδιες.
Και εγω δεν ερχομαι απο μια Ομαδα-Κολλεγιο - αλλά οι οποιοι (κακως υφισταμενοι) τσαμπουκαδες δεν ειχαν ποτε τετοιο χαρακτηρα..
Σταχυοφόρος
QUOTE(basketikos @ Feb 11 2008, 18:53 ) *
ΥΓ 2. Τι εγινε παλληκαρια απο την Ελευσινα;;; εχει στοχους ο Ιωνικος και πανικοβαλλεστε 69.gif 69.gif 69.gif Μην τσιμπάτε στην μιζέρια των 2 συλλογων της κρητης icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif



γουάτ ντου γιου μιν μπάι δατ μάι φρέντ???
gigis
μιζέρια από πλευρά Ιεράπετρας?
εδώ κάτω εμείς νοιαζόμαστε για το μπάσκετ δεν δημιουργούμε προβλήματα . ειναι τιμή μας μια μικρή πόλη να έχει
ομάδα στην γ κατηγορία . αν έρθει κανείς στο γήπεδο θα δει παιδάκια να παίζουν στις κερκίδες με τους γονείς τους και πολλές οικογένειες.( το ότι έχουμε τύμπανα και καλή εξέδρα δεν είναι κατακριτέο ) οι περισσότεροι έμειναν με το στόμα ανοιχτό με αυτά που είδαν .Γιατί εδώ στην Ιεράπετρα ο κόσμος δεν πάει στο γήπεδο για να δείρει πιστεύω να μην έχουμε άδειο γήπεδο στα επόμενα παιχνίδια .
basketikos
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Feb 11 2008, 20:04 ) *
γουάτ ντου γιου μιν μπάι δατ μάι φρέντ???


Σταχυοφόρε, το πρωτο κομματι ηταν πλακα για elefsinio/TLIBAN ηταν: Εγραφα "παμε για πρωταθλημα β γυρου" - να βρουμε τιποτα πιο ενδιαφέρον απο την 'μαχη της Κρητης'.
Το δευτερο (δηλ, μην τσιμπατε κλπ) για να μην εμπλακουμε και οι 'τριτοι' (Νικαιωτες, Ζωγραφιωτες, Ελευσινοι, Απολλωνιστες κλπ) στο κλιμα "τι εκανε ο ΟΦΗ, τι (δεν) εκανε ο ΟΦΗ και/ή Ιεραπετρα κλπ.
Τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω.

QUOTE(gigis @ Feb 11 2008, 20:24 ) *
μιζέρια από πλευρά Ιεράπετρας?
εδώ κάτω εμείς νοιαζόμαστε για το μπάσκετ δεν δημιουργούμε προβλήματα . ειναι τιμή μας μια μικρή πόλη να έχει
ομάδα στην γ κατηγορία . αν έρθει κανείς στο γήπεδο θα δει παιδάκια να παίζουν στις κερκίδες με τους γονείς τους και πολλές οικογένειες.( το ότι έχουμε τύμπανα και καλή εξέδρα δεν είναι κατακριτέο ) οι περισσότεροι έμειναν με το στόμα ανοιχτό με αυτά που είδαν .Γιατί εδώ στην Ιεράπετρα ο κόσμος δεν πάει στο γήπεδο για να δείρει πιστεύω να μην έχουμε άδειο γήπεδο στα επόμενα παιχνίδια .


Μακαρι gigis - στο πλευρο σας για μια τετοια προσπαθεια.
Αν και το post μου ειχε αναφορα στα 'πυρα' που ανταλαχθηκαν την Κυριακη, και στο τοπικ αυτο "για την Κυριακη".
kontas
Snake 4,
διαβασα προσεκτικα τα οσα γραφεις για την επελαση των Βαρβαρων στην Ιεραπετρα... τα περι
-μονο 30 στους 200, εκαναν λαμπογυαλο το γηπεδο (οι αλλοι ηταν παναγιες δηλαδη?)
-μας προκαλεσαν ο φουρναρης, ο περιπτερας (ο θερμοκηπιας της γωνιας δεν εκανε τιποτα?)
-μας πεταξαν τασακια(μονο? τοσες χαλασμενες ντοματες υπαρχουν εκει κατω πως και δεν φαγατε καμια?)
-και τα λοιπα

ξερεις τι μου θυμιζεις? τον ποδοσφαιριστη που κλαδευει τον αντιπαλο στη σεντρα και υστερα του ζηταει συγνωμη ή αν το θες με μπασκετικους ορους (αφου δηλωνεις μπασκετοφιλος) μου θυμιζεις τον ψηλο που πηδαει για το ριμπαουντ με σηκωμενους ωμους και τσακιζει την μουρη του αντιπαλου και υστερα λεει πως εγινε κατα λαθος...

φιλε μου δεν ντρεπεσαι να βγαινεις, να ζητας συγνωμη δημοσια και να δηλωνεις πως μονο 30εκαναν λαμπογυαλο το γηπεδο και οι υπολοιποι που αγαπατε το μπασκετ γιατι δεν κανατε τιποτα να τους σταματησατε...?

η αληθεια ειναι πως εχετε επιτυχει 3 πραγματα...

-να διαλυσετε ενα γηπεδο μπασκετ σε ενα αγωνα μικρης κατηγοριας
-να σας αντιπαθει ολη η κατηγορια (..και βαλε)
-να εχετε μια αρκετα καλη ομαδα και ομως να μην ασχολειται κανεις μαζι της, αλλα με τους επιστημονες τις κερκιδας σας... (δε νομιζω να χαιρεσαι ιδιαιτερα γι αυτο... σωστα?)

συγχαρητηρια λοιπον και η Β Εθνικη ειναι κοντα .... (σου ευχομαι οχι και στο ποδοσφαιρο...)
kontas
Φιλε basketikos
Να χαιρεσαι που σωθηκες!

το θες ή οχι δεν πρωταγωνιστεις φετος...

αληθεια ποσοι οπαδοι μαζευεστε στο γηπεδο σε καθε αγωνα?

τι τα θες ...περασμενα μεγαλεια και διηγωντας τα να κλαις... ειπε ο ποιητης...
basketikos
QUOTE(kontas @ Feb 12 2008, 00:16 ) *
Φιλε basketikos
Να χαιρεσαι που σωθηκες!

το θες ή οχι δεν πρωταγωνιστεις φετος...

αληθεια ποσοι οπαδοι μαζευεστε στο γηπεδο σε καθε αγωνα?

τι τα θες ...περασμενα μεγαλεια και διηγωντας τα να κλαις... ειπε ο ποιητης...


Φιλε kontaς
Προσπαθω να παρω το post σου ως 'θετικο' αλλα δεν μου βγαινει. Ειρωνια δια της φιλιας βλεπω, αν κρινω και απο το αμεσως προηγουμενο post σου;

1. Θα σε ευχαριστησω. Πραγματι ειναι σημαντικο που 'σχεδον' σωθηκα. Αλλα ακομα θελω δουλεια.

2. Θελεις δεν θελεις, Ο Ιωνικος Νικαιας πρωταγωνιστει. Χαρη σε μας εχει μεγαλυτερη αιγλη ο ομιλος, 'το θες ή οχι' που θα ελεγε και ενας φιλος μου.

3. Μηπως πρεπει να δει τι σε οδηγει στο προφανως εκνευριστικό ειρωνικο κομματι;;; Τι να πω, ειναι η μετα-ντερμπυ ανδρεναλινη. που δεν εχεις ξαναζησει με την ομαδα σου;;; ειναι γιατι δεν ειδες την απαντηση μου στο gigis; ή μηπως γιατι "χανουμε-την-κατηγορια και αρχισαν-τα-νευρακια-και-τα-οργανα;;;; Ελπιζω το πρωτο, γιατι αλλιως βλεπω 'φορα-κατηφορα'.

Θα σου απαντησω λοιπον αφου ρωτας- γιατι για την Ομαδα μας. για την καψουρα μας ειμαστε ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ:

Για το ποσοι μαζευομαστε στο γηπεδο;;; Λιγοι. Γιατι εχουμε μετρο συγκρισης, γιατι εχουμε ΧΘΕΣ και θα εχουμε ΑΥΡΙΟ. Ενω καποιοι αλλοι, μια μονο συμβουλη προσοχη μην τελειωσουν τα λεφτα¨(και παει περιπατο η λογική ¨παμε-στην-Κρητη-ενα χρονο-να-μαζεψουμε-λεφτα-αφου-καθε-2-Σαβ/Κυριακα-ειμαστε-Αθηνα-εχουμε-ρεπο-Δευτερα-και-τελειωνει-Απριλη-το πρωταθλημα".......... 68.gif 68.gif 68.gif

Οσο για τα περασμενα μεγαλεια, Εγω φιλε μου σαν ΙΩΝΙΚΟΣ περασα τα 40 χρονια Συλλογου και τις εθνικες κατηγοριες τις εχω φαει με το κουταλι. Δεν βρεθηκα ποτε στην ζωη μου μακρια απο αυτες. Χωρις λεφτα, χωρις παραγοντες, με δουλεια, με παιδια που αγαπησαν το μπασκετ. Κοιτα γυρω σου να δεις την προσφορα της μπασκετομανας ΝΙΚΑΙΑΣ. Μετρα ποσες ομαδες σε ολοι την Ελλαδα ονομαστηκαν 'ιωνικος' για να μας μοιασουν... Χωρις τον Ιωνικο, μπασκετακι δεν θα βλεπες, θα το παιζε ακομα το τενις του Παπακαλιατη...

ΥΓ 1. "Σημασια στην ζωη δεν εχει ο τροπος που πεφτεις, αλλα ο τροπος που σηκώνεσαι" (Νελσον Μαντελα)

YΓ 2. Την τελευταια φορα που ειδα στο γηπεδο ομαδα να βαζει 100 ποντους ηταν οταν η Ομαδα μου νικησε τον Διαγορα Ροδου. Εσυ;;;
golden
Για να βάλουμε μερικά πράγματα στην θέση τους :

1. ΟΦΗ και Ιεράπετρα πριν το πρώτο παιχνίδι είχαν καθολα φιλικές σχέσεις.
2. Το κλίμα χάλασε ακριβώς στο πρώτο παιχνίδι με την Ιεράπετρα να νοιώθει προδομένη από την φιλοξενία του αντιπάλου σε όλα τα επίπεδα. Φιλοξενία σίγουρα εχθρική μιας ομάδας που στοχεύει σε τίτλο χωρίς να κρατάει τα προσχήματα.
3. Στο συγκεκριμένο πρώτο παιχνίδι δεν έγιναν "τα έκτροπα" αλλά σοκαρισμένοι από την ήττα προσπαθήσαμε να καλύψουμε την κατοστάρα που φάγαμε αντί να δούμε το τι έφταιξε με την ομάδα μας κλπ παίρνοντας ένα καλό μάθημα για την αφέλεια μας.
4. Δυστυχώς το όλο κλίμα αντεκδίκησης συντηρήθηκε από τότε 5/11 έως προχθές 10/02 χωρίς καμία προσπάθεια προσέγγισης.
5. Φταίει 100% ο ΟΦΗ ο οποίος επέβαλε την μετακίνηση των οπαδών του παρά την σχετική αντίθετη αλληλογραφία απλά και μόνο για να αποδείξει ότι είναι το "θηρίο" που έχει κόσμο ,λαό και τρομερό πρόεδρο.
6. Φταίνε και οι δυο διοικήσεις που : α) κατά την ώρα του αγώνα δεν μπήκανε στο γήπεδο "αγκαλιασμένες" β) που δεν φρόντισαν να αποφορτίσουν το κλίμα καθολη την διάρκεια της εβδομάδος γ) που δεν έβαλαν και οι δυο ομάδες περιφρούρησης.
7. Εάν το πρόβλημα του ΟΦΗ ήταν μόνο 20-30 άτομα , τότε οι υπόλοιποι 270 εάν θέλανε θα τους είχαν απομονώσει με μια απλή "διαταγή" είναι ντροπή να έρχονται και να καταστρέφουν οργανωμένα το σπίτι του γείτονα , εάν πήγαιναν στην Τουρκία θα συμπεριφερότανε με λιγότερο μίσος
8. ΟΦΗ και ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ είναι ισοδύναμες όσον αφορά τα ροστερ και την ποιότητα , όμως εμείς δεν έχουμε την εμπειρία που έχει ο ΟΦΗ στις εθνικές κατηγορίες και ούτε θα την αποκτήσουμε και ποτέ γιατί δεν είμαστε διατεθειμένοι να παίξουμε με αυτά τα μέσα σε ένα σύστημα που "βρωμάει" γενικώς.
9.Δεν φταίει ο ΟΦΗ που εμείς χάσαμε μέσα σε ΚΡΟΝΟ ,ΑΡΔΗΤΤΟ και βασικά με ΙΩΝΙΚΟ Ν.Φ. στην έδρα μας και είμαστε 2 βαθμούς πίσω του
10. Μακάρι να ανέβαιναν και οι 2 ομάδες.....
11. Όπου υπάρχει η λέξη πρωταθλητισμός καταργούνται τα πάντα στο όνομα του...στο τέλος και μετά από πολλές κατραπακιές καταλαβαίνεις και εσύ ότι "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα"...και απλά διαλέγεις σε πια πλευρά ανήκεις.
12. Το πρωτάθλημα έχει ακόμα 8 αγωνιστικές με όλες τις ομάδες να έχουν στόχο και κάτι να αποδείξουν.
13. Δεν υπάρχει ομάδα με στόχους που να μην έχει προσπαθήσει να κινηθεί παρασκηνιακά με οποιοδήποτε τρόπο.
nikefalin
QUOTE(golden @ Feb 12 2008, 07:36 ) *
Για να βάλουμε μερικά πράγματα στην θέση τους :

1. ΟΦΗ και Ιεράπετρα πριν το πρώτο παιχνίδι είχαν καθολα φιλικές σχέσεις.
2. Το κλίμα χάλασε ακριβώς στο πρώτο παιχνίδι με την Ιεράπετρα να νοιώθει προδομένη από την φιλοξενία του αντιπάλου σε όλα τα επίπεδα. Φιλοξενία σίγουρα εχθρική μιας ομάδας που στοχεύει σε τίτλο χωρίς να κρατάει τα προσχήματα.
3. Στο συγκεκριμένο πρώτο παιχνίδι δεν έγιναν "τα έκτροπα" αλλά σοκαρισμένοι από την ήττα προσπαθήσαμε να καλύψουμε την κατοστάρα που φάγαμε αντί να δούμε το τι έφταιξε με την ομάδα μας κλπ παίρνοντας ένα καλό μάθημα για την αφέλεια μας.
4. Δυστυχώς το όλο κλίμα αντεκδίκησης συντηρήθηκε από τότε 5/11 έως προχθές 10/02 χωρίς καμία προσπάθεια προσέγγισης.
5. Φταίει 100% ο ΟΦΗ ο οποίος επέβαλε την μετακίνηση των οπαδών του παρά την σχετική αντίθετη αλληλογραφία απλά και μόνο για να αποδείξει ότι είναι το "θηρίο" που έχει κόσμο ,λαό και τρομερό πρόεδρο.
6. Φταίνε και οι δυο διοικήσεις που : α) κατά την ώρα του αγώνα δεν μπήκανε στο γήπεδο "αγκαλιασμένες" β) που δεν φρόντισαν να αποφορτίσουν το κλίμα καθολη την διάρκεια της εβδομάδος γ) που δεν έβαλαν και οι δυο ομάδες περιφρούρησης.
7. Εάν το πρόβλημα του ΟΦΗ ήταν μόνο 20-30 άτομα , τότε οι υπόλοιποι 270 εάν θέλανε θα τους είχαν απομονώσει με μια απλή "διαταγή" είναι ντροπή να έρχονται και να καταστρέφουν οργανωμένα το σπίτι του γείτονα , εάν πήγαιναν στην Τουρκία θα συμπεριφερότανε με λιγότερο μίσος
8. ΟΦΗ και ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ είναι ισοδύναμες όσον αφορά τα ροστερ και την ποιότητα , όμως εμείς δεν έχουμε την εμπειρία που έχει ο ΟΦΗ στις εθνικές κατηγορίες και ούτε θα την αποκτήσουμε και ποτέ γιατί δεν είμαστε διατεθειμένοι να παίξουμε με αυτά τα μέσα σε ένα σύστημα που "βρωμάει" γενικώς.
9.Δεν φταίει ο ΟΦΗ που εμείς χάσαμε μέσα σε ΚΡΟΝΟ ,ΑΡΔΗΤΤΟ και βασικά με ΙΩΝΙΚΟ Ν.Φ. στην έδρα μας και είμαστε 2 βαθμούς πίσω του
10. Μακάρι να ανέβαιναν και οι 2 ομάδες.....
11. Όπου υπάρχει η λέξη πρωταθλητισμός καταργούνται τα πάντα στο όνομα του...στο τέλος και μετά από πολλές κατραπακιές καταλαβαίνεις και εσύ ότι "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα"...και απλά διαλέγεις σε πια πλευρά ανήκεις.
12. Το πρωτάθλημα έχει ακόμα 8 αγωνιστικές με όλες τις ομάδες να έχουν στόχο και κάτι να αποδείξουν.
13. Δεν υπάρχει ομάδα με στόχους που να μην έχει προσπαθήσει να κινηθεί παρασκηνιακά με οποιοδήποτε τρόπο.


+1
να και ένα post που συνοψίζει όλα τα προηγούμενα σχετικά με αυτόν τον αγώνα και ότι συνέβη δίχως να χρησιμοποιεί χαρακτηρισμούς που δεν αρμόζουν στην παιδεία σας (μας)
free
QUOTE(kontas @ Feb 12 2008, 00:16 ) *
Φιλε basketikos
Να χαιρεσαι που σωθηκες!

το θες ή οχι δεν πρωταγωνιστεις φετος...

αληθεια ποσοι οπαδοι μαζευεστε στο γηπεδο σε καθε αγωνα?

τι τα θες ...περασμενα μεγαλεια και διηγωντας τα να κλαις... ειπε ο ποιητης...

Αυτο Κοντας δεν το καταλαβαινω οσο κι αν προσπαθω να βρω μια λογικη σκεψη.
Ο Ιωνικός ειναι ομαδα με την μεγαλυτερη ιστορια στο Ελληνικο μπασκετ.
Ακομα και αν επεφτε η ιστορια ειναι ιστορια φιλε μου και θα ημουν περηφανος αν στην γειτονια μου ειχα κι εγω μια ομαδα με την ιστορια της ομαδας της Νικαιας.
Δε εχει καμια σημασια ποσοι μαζευονται στο γηπεδο αλλα ποσοι νιωθουν υπερηφανοι που εχουν στην περιφερεια τους μια ομαδα με αυτη την τεραστια ιστορια αλλα και την δυνατοτητα να διηγουνται τα μεγαλεια που εζησαν και να νιωθουν περηφανοι.
Υποστηριζω την ομαδα σου φετος φιλε κοντας γιατι δειχνει να κανει μια πολη καλη προσπαθεια τα τελευταια χρονια.
Να εισαι υπερηφανος που η μικρη πολη σου διαθετει μια ομαδα που πρωταγωνιστει μεσα στα γηπεδα και αν πραγματικα εισαι φιλος του μπασκετ βγες και απλα πες σε ολη τη Νικαια οτι το ποστ σου δεν περιειχε κανενα στοιχειο ειρωνιας.
Και να σου πω και το καλυτερο φιλε Κοντας;
Αν η ομαδα σου φετος εχει μια ελπιδα να κατακτησει το πρωταθλημα. αυτη η ελπιδα περναει μεσα απο την Νικαια οπου θα αγωνιστεις εσυ αλλα και ο πρωτοπορος. Και θα δεις οτι οι Νικαιωτες θα τα παλεψουν και τα δυο ματσακια γιατι αν συγκρινεις την Ιστορια των τριων ομαδων φαινονται απλα ματσακια στα ματια τους.
funier
Καλημέρα σε όλους! Σήμερα η εφημερίδα "Νέα Κρήτη'' γράφει ότι ο ΟΦΗ θα κινηθεί δικαστικά για όλα αυτά που λέγονται από τη μεριά της Ιεράπετρας. Εδώ ταιριάζει η έκφραση "και κερατάς και δαρμένος όλα τα ΄χω ο καημένος'' ή ''εκεί που μας χρωστούσαν μας πήραν και το βόδι''.
Μπράβο ΟΦΗ 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Blue1965White
QUOTE
Φιλε basketikos
Να χαιρεσαι που σωθηκες!

το θες ή οχι δεν πρωταγωνιστεις φετος...

αληθεια ποσοι οπαδοι μαζευεστε στο γηπεδο σε καθε αγωνα?

τι τα θες ...περασμενα μεγαλεια και διηγωντας τα να κλαις... ειπε ο ποιητης...


Η πραγματικότητα είναι ότι περιέχει αλήθειες το post του φίλου. Πρέπει να είμαστε χαρούμενοι που σωθήκαμε γιατί η αγωνιστική εικόνα της ομάδας μας μόνο καλή δεν ήταν. Το post του φίλου από την Ιεράπετρα αν και με δόση ειρωνίας εγώ το εκλαμβάνω θετικά. Ο Ιωνικός ανέκαθεν ήταν ομάδα που προκαλούσε έντονα συναισθήματα, είτε αυτά ήταν αγάπης είτε αντιπάθειας. Δε μπορώ να φανταστώ την ομάδα μου να περνάει απαρατήρητη ούτε να αντιμετωπίζεται με "οίκτο" και "συμπόνοια".
Ακόμα και η τελευταία φράση από το post του φίλου είναι αληθινή. Αλοίμονο αν μείνουμε στην ιστορία μας και στις δόξες του παρελθόντος γιατί τότε δεν θα καταφέρουμε ποτέ να ξαναζήσουμε παρόμοιες στιγμές.
Το μόνο ίσως που θα ήθελα να του απαντήσω είναι ότι είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα αντάλλαζε με μεγάλη ευκολία τη φετινή "πρωταγωνιστική" πορεία της ομάδας του στη Γ' εθνική για να ζήσει το 1/100 από όσα εγώ έχω ζήσει με τη δική μου ομάδα σε Ελλάδα και Ευρώπη.
Με άλλα λόγια ναι μεν δεν μένουμε στο παρελθόν αλλά δεν το ξεχνάμε κιόλας.
Σε κάθε περίπτωση νομίζω πως θα διευκόλυνε τη συζήτηση μας αν ξέραμε ο ένας την ιδιότητα του άλλου. Κάποιοι που γράφουμε εδώ μέσα είμαστε απλοί φίλαθλοι και μιλάμε μια κάπως διαφορετική γλώσσα. Κάποιοι άλλοι (αρκετοί νομίζω) είναι μάνατζερ ή έχουν επαγγελματική ενασχόληση με το άθλημα και ίσως να μπαίνουν και τέτοιου είδους κριτήρια στις απόψεις τους.
TELIS
Φιλε basketike

Μιλησες για μιζερια των 2 συλλογων.

ΜΙΖΕΡΙΑ ειναι φιλε μου να διαμαρτυρεσαι επειδη σου διαλυσαν το γηπεδο σου.
ΜΙΖΕΡΙΑ εινα φιλε μου να διαμαρτυρεσαι επειδη 150 γονεις με τα παιδια τους να εχουν φυγει απο το γηπεδο πρωτου ξεκινηση ο αγωνας για να μην κινδυνευση η σωματικη τους ακεραιοτητα.

Στον πονο μας φιλε μου για οτι συνεβηκε βγηκες με ενα post και μας στεναχωρησες.

Και συνεχως λες για ΙΣΤΟΡΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ και παλι ΙΣΤΟΡΙΑ.Εδω το 90% των Ελληνων δεν γνωριζει την Εθνικη μας Ιστορια του Ιωνικου θα ξερει.

Και οσον αφορα για της ΕΚΑΤΟΣΤΑΡΕΣ που αναφερεσαι εμεις ασχολουμαστε με μικρα παιδια και οχι με ποσους ποντους θα βαλουμε σε καθε ομαδα.
dirk10
as mhn sugrinoume tis omades twra me ayth tou iwnikoy!!!gia pes mou file telh ti tha kanete an fugei aytos pou vazei ta lefta ekei sthn ierapetra?h istoria exei diksei oti polles omades pou emafanizonte ksafnika karatane gia 4-5 xronia kai meta 68.gif 68.gif 68.gif .makari na kratisete kai na vgw psefths.h diafora toy iwnikoy einai oti h omada dialiwtan kai vrethikan atoma na vohthisoyn thn omada na swthei..ti thelw na pw m ayto oti einai omada pou apo pisw ths exei kosmo pou thn agapaei kai den thn afhnei etsi opws ginete se polles alles.milas oti anaferomaste sthn istoria den einai kako ayto pisteyw kai sy an eixes tetoio parelthon apo pisw pisteyw oti tha theles na anaferesai!!!!!tha sumfwnisw oti metraei perissotero to twra omws kaiti kaneis!!!!!gia ton filo pou apantaei me eirwnia gia ton iwniko sumfwnw se ola mazi toy ektos toy oti na xeromaste pou swthikame.den eimaste gia katw kai to kseroun polu edw mesa!!!!tha diafwnisw me ton tropo omws pou to eipes file mou tha mporouses na ta peis kapws alliws.den thelw na ginei oti ginete me tous krhthkoys gi auto stamataw edw.einai forum basket kai oxi kokoromaxias
basketikos
Εχοντας γυρισει απο ενα επαγγελματικο ταξιδι, ειπα να γραψω ενα ποστ που θα βοηθησει να ξεφυγουμε απο την αντιπαραθεση των γεγονοτων της Κυριακης.
Βρηκα και βαθμολογια β γυρου για να φτιαχθουμε cool.gif (ασε που με συμφερει cool.gif αφου οτι και να κανει κανεις εκει παραμενουμε πρωτοι rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif ). Ολα αυτα για να δωσουμε ενδιαφερον σε ενα βλακωδες συστημα διεξαγωγης πρωταθλήματος που δημιουργει εντασεις μεταξυ 2 ομαδων στην κορυφη και μετριοτητα/αδιαφορια σε αρκετες ομαδες που ειτε πεφτουν νωρις ειτε σωνονται νωρις.

Ομως καθε φορουμ ειναι απροσωπο και πολλα πραγματα παρεξηγουνται και παρερμηνευονται. Κριμα γι' αυτο. Νομιζω ομως οτι, οσο με αφορα προσωπικα, μια απλη διευκρινηση/υπενθυμιση θα αποκαταστησει την ουσια των γραφομενων μου και θα εβαζε τελος στην οψιμη αντιπαραθεση

Οταν ο gigis μιλησε για την προσπαθεια που κανει η Ιεραπετρα, και αντιληφθηκα την πιθανη παρερμηνια των οσων εγραψα, του απαντησᨨ "Μακαρι gigis - στο πλευρο σας για μια τετοια προσπαθεια" και συμπληρωσα "το post μου ειχε αναφορα στα 'πυρα' που ανταλαχθηκαν την Κυριακη, και στο τοπικ αυτο "για τα πυρα που ανταλαχθηκαν για την Κυριακη".
Προφανως η ενταση της στιγμης δεν επετρεψε το 'καθαρο μυαλο' στην αναγνωση - φιλε ΤELIS δεν ειχα σκοπο να την 'πεσω' σε κανεναν ουτε και να στεναχωρησω (γι' αυτο και δεν καταλαβα γιατι καποιοι αρχισαν τις ειρωνιες).

Εξάλλου οπως εχω ηδη γραψει ο Ιωνικος δεν εχει κανενα απολυτως παραπονο απο την φιλοξενια του στα 2 παιχνιδια της Κρητης - αντιθετα χειροκροτηθηκε και στα 2. Ετσι θα φιλοξενησουμε και εμεις (εδω πριν δυο χρονια παιζαμε με το Ηρακλειο ματς-κατηγορια στην Β Εθνικη, και ολοι φυγαν για την Κρητη με τις καλυτερες εντυπωσεις).

Παμε πίσω στα αγωνιστικα;;; Φιλαθλητικος-Ιωνικος την Κυριακη... για να δουμε αν μπορουμε να συνεχισουμε νικηφορα.
Blue1965White
QUOTE
ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΟΦΗ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΓΙΝΕΙ SOLD OUT.

ΘΑ ΥΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΝΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΣΟΜΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΟΦΗ ΣΤΙΣ 10/02 ΟΙ HOOLIGANS ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ.


QUOTE
ΚΑΜΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ Α.Ο ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΟΥ ΟΦΗ
ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΤΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΤΕΘΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ ΣΤΗΣ ΑΡΜΟΔΙΕΣ ΑΡΧΕΣ.


QUOTE
ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΘΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΦΗ.ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ HOOLIGANS ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΟΥ.


Φίλε TELIS χωρίς καμιά προδιάθεση αντιπαράθεσης θα ήθελα ειλικρινά να μου λύσεις την απορία που προκύπτει από αυτά που υποστήριζες πριν το παιχνίδι. Ενώ ξέρατε ότι από την πλευρά του ΟΦΗ υπήρχε προετοιμασία για "εκστρατεία χούλιγκαν" (σύμφωνα με αυτά που εσείς υποστηρίζατε) είχατε δώσει 200++ εισιτήρια στον ΟΦΗ και ταυτόχρονα υποστηρίζατε με κατηγορηματικό τρόπο ότι τα εισιτήρια έχουν γίνει sold out και δεν θα υπάρχει κόσμος του ΟΦΗ στο γήπεδο?
Μήπως η διοίκηση της Ιεράπετρας είναι συνυπεύθηνη για όσα έγιναν? Μήπως θα πρέπει να απολογηθεί και αυτή στους γονείς και στα παιδάκια που αντιμετώπισαν την καφρίλα των ανεγκέφαλων?
Μήπως πρέπει να κάνετε την αυτοκριτική σας πριν επιτεθείτε σε τρίτους που απλά συμετείχαν στην κουβέντα?
TELIS
QUOTE(Blue1965White @ Feb 12 2008, 14:54 ) *
Φίλε TELIS χωρίς καμιά προδιάθεση αντιπαράθεσης θα ήθελα ειλικρινά να μου λύσεις την απορία που προκύπτει από αυτά που υποστήριζες πριν το παιχνίδι. Ενώ ξέρατε ότι από την πλευρά του ΟΦΗ υπήρχε προετοιμασία για "εκστρατεία χούλιγκαν" (σύμφωνα με αυτά που εσείς υποστηρίζατε) είχατε δώσει 200++ εισιτήρια στον ΟΦΗ και ταυτόχρονα υποστηρίζατε με κατηγορηματικό τρόπο ότι τα εισιτήρια έχουν γίνει sold out και δεν θα υπάρχει κόσμος του ΟΦΗ στο γήπεδο?
Μήπως η διοίκηση της Ιεράπετρας είναι συνυπεύθηνη για όσα έγιναν? Μήπως θα πρέπει να απολογηθεί και αυτή στους γονείς και στα παιδάκια που αντιμετώπισαν την καφρίλα των ανεγκέφαλων?
Μήπως πρέπει να κάνετε την αυτοκριτική σας πριν επιτεθείτε σε τρίτους που απλά συμετείχαν στην κουβέντα?


ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΟΛΑ

ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΠΑΡΑΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ (ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ) ΟΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΧΤΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΣ HOOLIGANS ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ.

ΣΚΕΨΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΕΚΛΗΣΜΕΝΩΝ ΤΟΝ ΘΥΡΩΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΑΔΙΚΟΥΣΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ.

ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΟΚ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΟΤΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΟΘΟΥΝ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΦΗ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΣ ΑΡΜΟΔΙΕΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΓΓΥΗΘΗΚΑΝ ΤΗΝ ΟΜΑΛΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΦΡΟΥΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ.

ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ SOLD OUT ΠΕΡΙΠΟΥ 1000 ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΥ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΝΕΚΡΟΥΣ.

ΟΙ ΑΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΜΕΤΑΤΕΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΟΦΗ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΗ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ
ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΕΚΤΟΝΟΘΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ.

ΦΙΛΕ Blue1965White ευχομε το δικο σας παιχνιδι να μην αξιολογηθη απο την διοικηση τους ως σημαντικο γιατι αν σας τους φερουνε εσεις θα μιλατε γι αυτους ολη σας την ζωη.
leonkalf
ΤELIS,

σε παρακαλώ απανεργοποίησε το Caps Lock όταν ποστάρεις και γράφε με μικρά γράμματα.

Ευχαριστώ
Pelargos06
QUOTE(Blue1965White @ Feb 12 2008, 14:54 ) *
Φίλε TELIS χωρίς καμιά προδιάθεση αντιπαράθεσης θα ήθελα ειλικρινά να μου λύσεις την απορία που προκύπτει από αυτά που υποστήριζες πριν το παιχνίδι. Ενώ ξέρατε ότι από την πλευρά του ΟΦΗ υπήρχε προετοιμασία για "εκστρατεία χούλιγκαν" (σύμφωνα με αυτά που εσείς υποστηρίζατε) είχατε δώσει 200++ εισιτήρια στον ΟΦΗ και ταυτόχρονα υποστηρίζατε με κατηγορηματικό τρόπο ότι τα εισιτήρια έχουν γίνει sold out και δεν θα υπάρχει κόσμος του ΟΦΗ στο γήπεδο?
Μήπως η διοίκηση της Ιεράπετρας είναι συνυπεύθηνη για όσα έγιναν? Μήπως θα πρέπει να απολογηθεί και αυτή στους γονείς και στα παιδάκια που αντιμετώπισαν την καφρίλα των ανεγκέφαλων?
Μήπως πρέπει να κάνετε την αυτοκριτική σας πριν επιτεθείτε σε τρίτους που απλά συμετείχαν στην κουβέντα?

φίλιε προφανώς δεν καταλαβαίνεις Η Ε.Ο.Κ μας υποχρεώνει βάσει προκήρυξης να δώσουμε αυτόν τον αριθμό εισιτηρίων δεν είχαμε άλλη επιλογή .ζητήσαμε να γίνει ο αγώνας κεκλεισμένων των θυρών η Ε.Ο.Κ δεν θέλησε ζητήσαμε από την αστυνομία να απαγορεύσει την μετακίνηση δεν έγινε ζητήσαμε από τον κόσμο να αποφύγει να φέρει παιδιά τι άλλο έπρεπε να κάνουμε? εδώ ο κόσμος αγαπά το μπάσκετ και δεν μπορούσε να φανταστεί τι ποιότητα φιλάθλων θα ερχόταν από το Ηράκλειο ..για να καταλάβεις φίλε κανε την ερώτηση σε τι κατάσταση επέστρεψαν τα λεωφορεία στο Ηράκλειο ?τα διέλυσαν οι πελάτες των ζωνιανων
Blue1965White
Δέχομαι ασφαλώς όλα όσα μου λέτε μιας και δεν έχω λόγο να μη σας πιστέψω. Η απορία μου προήλθε από τα post του φίλου TELIS και στα οποία ήταν κατηγορηματικός ότι τα εισιτήρια είχαν ήδη δοθεί ΟΛΑ σε φίλους της Ιεράπετρας. Προφανώς θα είχε τους λόγους του που ισχυριζόταν κάτι τέτοιο. Ίσως νόμιζε ότι έτσι θα αποφορτιστεί η ατμόσφαιρα.

QUOTE
ΦΙΛΕ Blue1965White ευχομε το δικο σας παιχνιδι να μην αξιολογηθη απο την διοικηση τους ως σημαντικο γιατι αν σας τους φερουνε εσεις θα μιλατε γι αυτους ολη σας την ζωη.


Στο παρελθόν όποτε χρειάστηκε να προστατεύσουμε τους εαυτούς μας τα καταφέραμε. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
kontas
QUOTE(basketikos @ Feb 11 2008, 18:53 ) *
Ο Ιωνικος Ν. στην κορυφη της Βαθμολογιας*
* του β' γυρου

Επιβλητική νικη του Ιωνικου Ν. επι της Νεας Φιλ/φειας, τον διατηρει στην κορυφη της βαθμολογιας του β' γυρου με 4-1 νικες.


Φιλε Basketike πραγματικα δεν ειχα καμια διαθεση να ειμαι ειρωνικος μαζι σου αλλα με αυτα που γραφεις τι να κανω?

Στη βαθμολογια λεει: 8. ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 27 (9-9) στην κορυφη του β γυρου ο Ιωνικος λες εσυ!

Οσο γι αυτα που λες για ιστοριες και τα σχετικα, ο Ιωνικος Νικαιας εισαι οχι ο Παναθηναικος και να ευχεσαι που περασε ενας Γιαννακης απο την ομαδα σου (που εκανε καριερα σε αλλες ..μεγαλες ομαδες) και την εμαθαν εκτος Νικαιας.

Και πραγματικα αν δεν υπαρχουν λεφτα στην ομαδα της Ιεραπετρας θα πεσει οπως λες ...
το ιδιο δεν θα παθεις και εσυ ? αυτο ισχυει για ολες τις ομαδες του σημερα.

Τελος για να παρει ενα τελος η αντιπαραθεση αυτη θα σου επισυμανω τα παρακατω...

Η Ιεραπετρα και πολλες αλλες επαρχιακες πολεις απεκτησαν 'κλειστο γυμναστηριο ' τα τελευταια 10 με 15 χρονια...(μετα το '87)
Δεν ειναι λοιπον τυχαιο που τα τελευταια χρονια εμφανιζονται στο προσκηνιο αρκετες ομαδες της περιφερειας(η μιση Α1 ειναι επαρχιακες ομαδες).
Ο κοσμος της περιφερειας καμαρωνει για τις ομαδες του, χαιρεται με τις επιτυχιες τους και τις υποστηριζει.
basketikos
QUOTE(kontas @ Feb 12 2008, 23:13 ) *
Φιλε Basketike πραγματικα δεν ειχα καμια διαθεση να ειμαι ειρωνικος μαζι σου αλλα με αυτα που γραφεις τι να κανω?

Στη βαθμολογια λεει: 8. ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 27 (9-9) στην κορυφη του β γυρου ο Ιωνικος λες εσυ!


Το χιουμορ ειναι ξενικη λεξη, αλλα νομιζω οτι εχει μπει στο Ελληνικο λεξιλογιο χρονια. Τωρα γιατι το βαζεις ξανα στο χρονοντουλαπο; Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου (και δυσκολο πραγμα η αδυναμια διαχειρισης των κρισεων).

Για τα υπολοιπα, ειπα να απαντησω, αλλα εφερα στο νου αυτο που ειπε ο Ιωαννιδης καποτε "τα λιγα λογια ζαχαρη & τα καθολου μελι".
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Εμεις ξεκινησαμε σημερα προετοιμασια για το ματς της Κυριακης στου Ζωγραφου με τον Φιλαθλητικο. Ξερουμε οτι το παιχνιδι θα ειναι δυσκολο, αλλα θα παμε συγκροτημενα για να διεκδικήσουμε οτι μας αναλογει απο την ομαδα που μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις στον πρωτο γυρο.

Παμε γερα πρωτοποροι του β γυρου 77.gif 77.gif - παμε να κανουμε το 8/8 απο δω και περα να τους τρελλανουμε ολους. 41.gif 41.gif 41.gif
mondaro#14
στο αγωνα ιεραπετρα-οφη παιχτης του οφη παροτρυνε τους 250 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥΣ ΧΟΥΛΙΓΚΑΝ να μπουν μεσα στο γηπεδο και να τα διαλυσουν ολα.ειναι ντροπη για ενα σωματιο οπως ο οφη να εχει παιχτες [ο θεος να τους κανει] σαν τον ΤΣΕΡΚΙΤΖΟΓΛΟΥ 68.gif 68.gif 68.gif ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΡΙΜΑ sad.gif sad.gif sad.gif
panosak
QUOTE(basket15 @ Feb 10 2008, 15:41 ) *
paidia simera tha katharisei o tsioy gia tin ierapetra kai an den katalabate to polibolo onomati politarxou!!!!

φιλε ειχες δικιο - εκανε απο τα καλυτερα παιχνιδια του αν και τον προδωσε η μπαλλα σε 2-3 λεϊ-απ
εβαλε ομως το πιο κρισιμο τριποντο οταν περασε ο ΟΦΗ μπροστα στο 4ο δεκαλεπτο.
panosak
QUOTE(golden @ Feb 12 2008, 07:36 ) *
Για να βάλουμε μερικά πράγματα στην θέση τους :

1. ΟΦΗ και Ιεράπετρα πριν το πρώτο παιχνίδι είχαν καθολα φιλικές σχέσεις.
2. Το κλίμα χάλασε ακριβώς στο πρώτο παιχνίδι με την Ιεράπετρα να νοιώθει προδομένη από την φιλοξενία του αντιπάλου σε όλα τα επίπεδα. Φιλοξενία σίγουρα εχθρική μιας ομάδας που στοχεύει σε τίτλο χωρίς να κρατάει τα προσχήματα.
3. Στο συγκεκριμένο πρώτο παιχνίδι δεν έγιναν "τα έκτροπα" αλλά σοκαρισμένοι από την ήττα προσπαθήσαμε να καλύψουμε την κατοστάρα που φάγαμε αντί να δούμε το τι έφταιξε με την ομάδα μας κλπ παίρνοντας ένα καλό μάθημα για την αφέλεια μας.
4. Δυστυχώς το όλο κλίμα αντεκδίκησης συντηρήθηκε από τότε 5/11 έως προχθές 10/02 χωρίς καμία προσπάθεια προσέγγισης.
5. Φταίει 100% ο ΟΦΗ ο οποίος επέβαλε την μετακίνηση των οπαδών του παρά την σχετική αντίθετη αλληλογραφία απλά και μόνο για να αποδείξει ότι είναι το "θηρίο" που έχει κόσμο ,λαό και τρομερό πρόεδρο.
6. Φταίνε και οι δυο διοικήσεις που : α) κατά την ώρα του αγώνα δεν μπήκανε στο γήπεδο "αγκαλιασμένες" β) που δεν φρόντισαν να αποφορτίσουν το κλίμα καθολη την διάρκεια της εβδομάδος γ) που δεν έβαλαν και οι δυο ομάδες περιφρούρησης.
7. Εάν το πρόβλημα του ΟΦΗ ήταν μόνο 20-30 άτομα , τότε οι υπόλοιποι 270 εάν θέλανε θα τους είχαν απομονώσει με μια απλή "διαταγή" είναι ντροπή να έρχονται και να καταστρέφουν οργανωμένα το σπίτι του γείτονα , εάν πήγαιναν στην Τουρκία θα συμπεριφερότανε με λιγότερο μίσος
8. ΟΦΗ και ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ είναι ισοδύναμες όσον αφορά τα ροστερ και την ποιότητα , όμως εμείς δεν έχουμε την εμπειρία που έχει ο ΟΦΗ στις εθνικές κατηγορίες και ούτε θα την αποκτήσουμε και ποτέ γιατί δεν είμαστε διατεθειμένοι να παίξουμε με αυτά τα μέσα σε ένα σύστημα που "βρωμάει" γενικώς.
9.Δεν φταίει ο ΟΦΗ που εμείς χάσαμε μέσα σε ΚΡΟΝΟ ,ΑΡΔΗΤΤΟ και βασικά με ΙΩΝΙΚΟ Ν.Φ. στην έδρα μας και είμαστε 2 βαθμούς πίσω του
10. Μακάρι να ανέβαιναν και οι 2 ομάδες.....
11. Όπου υπάρχει η λέξη πρωταθλητισμός καταργούνται τα πάντα στο όνομα του...στο τέλος και μετά από πολλές κατραπακιές καταλαβαίνεις και εσύ ότι "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα"...και απλά διαλέγεις σε πια πλευρά ανήκεις.
12. Το πρωτάθλημα έχει ακόμα 8 αγωνιστικές με όλες τις ομάδες να έχουν στόχο και κάτι να αποδείξουν.
13. Δεν υπάρχει ομάδα με στόχους που να μην έχει προσπαθήσει να κινηθεί παρασκηνιακά με οποιοδήποτε τρόπο.
didis
Ενα περιστατικο που εγινε και το καταγραφω ως ενδειξη οτι η διοικηση της Ιεραπετρας ηθελε να δειξει οτι αυτοι ειναι αμοιροι ευθυνων και για ολα φταινε μονο οι του ΟΦΗ:
Οι 20- 30 οπαδοι ΄θελω να δειρω΄ του ΟΦΗ στην ανταλλαγη με πετρες με τους οπΔΟΥς ΤΟΥ οσφπ, παο,αεκ
ανοιξαν μια πετρα σε κεφαλι ενος μικρου. Απαραδεκτο και καταδικαστεο.
Ομως Τοτε ο παραγοντας της Ιεραπετρας ? Αντι να τρεξει το παιδακι να το παει γρηγορα γρηγορα στο νοσοκομειο , τι εκανε ο αθεοφοβος?
Ετρεξε αρον αρον τραβοντας το καημενο το παιδακι που αιμορραγουσε , για να το παει στη γραμματεια και να πει τους διαιτητες : Κοιταχτε τι κανανε οι του ΟΦΗ στο παιδακι !
Επειτα φωναζε (ενω το παιδακι καθοταν ματωμενο ) Γρηγορα Γρηγορα που ειναι ο ......Φωτογραφος?
Να ερθει εδω να βγαλει φωτογραφια το καημενο το παιδι.
Ευτυχως ο φωτογραφος εκανε σχετικα γρηγορα και του δοθηκε η ευκαιρια να παει στο νοσοκομειο.
Γιατι απο το παθος του παραγοντα , αν δεν υπηρχε φωτογραφος εκει κοντα το παιδακι ακομα εκει θα ητανε.
Antonis B
QUOTE(didis @ Feb 13 2008, 15:28 ) *
Ενα περιστατικο που εγινε και το καταγραφω ως ενδειξη οτι η διοικηση της Ιεραπετρας ηθελε να δειξει οτι αυτοι ειναι αμοιροι ευθυνων και για ολα φταινε μονο οι του ΟΦΗ:
Οι 20- 30 οπαδοι ΄θελω να δειρω΄ του ΟΦΗ στην ανταλλαγη με πετρες με τους οπΔΟΥς ΤΟΥ οσφπ, παο,αεκ
ανοιξαν μια πετρα σε κεφαλι ενος μικρου. Απαραδεκτο και καταδικαστεο.
Ομως Τοτε ο παραγοντας της Ιεραπετρας ? Αντι να τρεξει το παιδακι να το παει γρηγορα γρηγορα στο νοσοκομειο , τι εκανε ο αθεοφοβος?
Ετρεξε αρον αρον τραβοντας το καημενο το παιδακι που αιμορραγουσε , για να το παει στη γραμματεια και να πει τους διαιτητες : Κοιταχτε τι κανανε οι του ΟΦΗ στο παιδακι !
Επειτα φωναζε (ενω το παιδακι καθοταν ματωμενο ) Γρηγορα Γρηγορα που ειναι ο ......Φωτογραφος?
Να ερθει εδω να βγαλει φωτογραφια το καημενο το παιδι.
Ευτυχως ο φωτογραφος εκανε σχετικα γρηγορα και του δοθηκε η ευκαιρια να παει στο νοσοκομειο.
Γιατι απο το παθος του παραγοντα , αν δεν υπηρχε φωτογραφος εκει κοντα το παιδακι ακομα εκει θα ητανε.


το είδες εσύ ή μεταφέρεις λόγια άλλων?
mondaro#14
QUOTE(didis @ Feb 13 2008, 15:28 ) *
Ενα περιστατικο που εγινε και το καταγραφω ως ενδειξη οτι η διοικηση της Ιεραπετρας ηθελε να δειξει οτι αυτοι ειναι αμοιροι ευθυνων και για ολα φταινε μονο οι του ΟΦΗ:
Οι 20- 30 οπαδοι ΄θελω να δειρω΄ του ΟΦΗ στην ανταλλαγη με πετρες με τους οπΔΟΥς ΤΟΥ οσφπ, παο,αεκ
ανοιξαν μια πετρα σε κεφαλι ενος μικρου. Απαραδεκτο και καταδικαστεο.
Ομως Τοτε ο παραγοντας της Ιεραπετρας ? Αντι να τρεξει το παιδακι να το παει γρηγορα γρηγορα στο νοσοκομειο , τι εκανε ο αθεοφοβος?
Ετρεξε αρον αρον τραβοντας το καημενο το παιδακι που αιμορραγουσε , για να το παει στη γραμματεια και να πει τους διαιτητες : Κοιταχτε τι κανανε οι του ΟΦΗ στο παιδακι !
Επειτα φωναζε (ενω το παιδακι καθοταν ματωμενο ) Γρηγορα Γρηγορα που ειναι ο ......Φωτογραφος?
Να ερθει εδω να βγαλει φωτογραφια το καημενο το παιδι.
Ευτυχως ο φωτογραφος εκανε σχετικα γρηγορα και του δοθηκε η ευκαιρια να παει στο νοσοκομειο.
Γιατι απο το παθος του παραγοντα , αν δεν υπηρχε φωτογραφος εκει κοντα το παιδακι ακομα εκει θα ητανε.


εισαι λαθος μεγαλε!!!!αυτος που ετρεξε το παιδακι απλος φιλαθλος ειναι bball.gif bball.gif και καλα εκανε για να δειξει οτι μεχρι και μικρα παιδια πηρε η μανια των οπαδων του οφη 68.gif 68.gif 68.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.