Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2007-08 2ος ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
didis
καποιος εγραψε η Ιεραπετρα εχει φοβερη διοικηση????????????????????????

Ρωτηστε τον Γιατρο Στεφανουδακη, ποιος θα πληρωσει την εγχειρηση μηνισκου του Στεφανακη που χτυπησε σε αγωνα της ομαδας του.
CHE
QUOTE(didis @ Mar 18 2008, 11:07 ) *
καποιος εγραψε η Ιεραπετρα εχει φοβερη διοικηση????????????????????????

Ρωτηστε τον Γιατρο Στεφανουδακη, ποιος θα πληρωσει την εγχειρηση μηνισκου του Στεφανακη που χτυπησε σε αγωνα της ομαδας του.

Κανονικά δε θα έπρεπε να απαντήσω σε ένα ανώνυμο(?)κοινό συκοφάντη,αλλά επειδή το θέμα είναι σοβαρό,θα το κάνω.Αυτός που έχει πληρώσει 2 χρόνια τώρα στον συγκεκριμένο γιατρό όλες τις εγχειρίσεις των αθλητών της ομάδας:το ταμείο της ομάδας,δηλαδή.Σαν δε ντρέπεστε κάποιοι,λέω εγώ!
panagias
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΤΕΚΔΙΚΗΣΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
αλλά βλέπω και μαθαίνω ότι αυτοί ασχολούνται με υπερβολικό ζηλο για διάφορες υποθέσεις της ομάδος μου
και επιτέλους ρε παιδιά σταματήστε να μας πουλάτε φύκια για μεταξωτές κορδέλλες

έχετε την καλύτερη ομάδα-αλλά είστε δεύτεροι , έχετε τους αγνότερους φιλάθλους-αλλά και εσείς βρίζατε τους διαιτητές , υποστηρίζεται με θέρμη το φαιρπλαυ-αλλά ηδονίζεσται με την τιμωρία μας
κ.οκ.
panosak
QUOTE(didis @ Mar 18 2008, 11:07 ) *
καποιος εγραψε η Ιεραπετρα εχει φοβερη διοικηση????????????????????????

Ρωτηστε τον Γιατρο Στεφανουδακη, ποιος θα πληρωσει την εγχειρηση μηνισκου του Στεφανακη που χτυπησε σε αγωνα της ομαδας του.

didis καλα ησουνα εκει που ησουνα ..
Ρωτα το Στεφανουδακη ποσα εχει εισπραξει μονο για το Στεφανακη απο την Ιεραπετρα ,
και αν θα επαιρνε τηλεφωνα να μην τιμωρηθει η Ιεραπετρα οπως κανει τωρα για τον ΟΦΗ.
Για να δεις ομως τι ποιότητα εχουν μερικοι στην Ιεραπετρα ρωτησε τον Ορνιθόπουλο όταν είχε πρόβλημα
στη μεση της χρονιας σε ποιο φυσιοθεραπευτη πήγε , ποσο πληρωσε , σκεψου λίγο και ζητα συγνώμη....
Κατι αλλο : κανεις εδω δεν θελει ανοδο στα χαρτια και τα δικαστηρια και αν θες τη γνωμη μου
μου ακουγεται βαρια η τιμωρία ΑΛΛΑ δεν την προκαλεσε κανεις αλλος απο τους εαυτους σας.
Σε παρακαλω μην ξανασχοληθεις με την Ιεραπετρα.
kop-13
QUOTE(didis @ Mar 18 2008, 09:07 ) *
καποιος εγραψε η Ιεραπετρα εχει φοβερη διοικηση????????????????????????

Ρωτηστε τον Γιατρο Στεφανουδακη, ποιος θα πληρωσει την εγχειρηση μηνισκου του Στεφανακη που χτυπησε σε αγωνα της ομαδας του.


Επειδή -κ για να μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας- ή είσαι ο ίδιος ο Γιάννης ή καλός φίλος του πες μας ευθέως ποιος θα πληρώσει την εγχείρηση στον Στεφανουδάκη.
Ο CHE σου απάντησε ευθέως,αν λέει αυτός ψέμματα να μας το πείς για να το μάθουμε κ εμείς.
Αν το αφήσεις αναπάντητο θα είναι απλά ένα ακόμη ψέμα σου.

Όπως τότε που έλεγες:
QUOTE(didis @ Feb 7 2008, 22:36 ) *
Υ.Γ. Μακαρι το παιχνιδι να ξεκινησει και να τελειωσει διοτι απο οτι μαθαινω δεν προκειται να τελειωσει με αυτα που ετοιμαζουν εκει κατω.

κ τα γυναικόπαιδα στην Ιεράπετρα αντιμετώπισαν επιδρομή,λιθοβολισμούς κ κάθε είδους βανδαλισμούς

ή τότε που ο πατέρας έψαχνε τον γιατρό του αγώνα για μαζέψει τα αίματα απο το κεφάλι του παιδιού του κ εσύ έλεγες οτι:
QUOTE(didis @ Feb 13 2008, 13:28 ) *
Αντι να τρεξει το παιδακι να το παει γρηγορα γρηγορα στο νοσοκομειο , τι εκανε ο αθεοφοβος?
Ετρεξε αρον αρον τραβοντας το καημενο το παιδακι που αιμορραγουσε , για να το παει στη γραμματεια και να πει τους διαιτητες : Κοιταχτε τι κανανε οι του ΟΦΗ στο παιδακι !
Επειτα φωναζε (ενω το παιδακι καθοταν ματωμενο ) Γρηγορα Γρηγορα που ειναι ο ......Φωτογραφος?


Κ τέλος το εντελώς ανυπόστατο καφενειακό κ ανυπόστατο:
QUOTE(didis @ Feb 24 2008, 23:12 ) *
Παιδακια το παιχνιδακι ήταν βα-βα.
Ηταν προμελετημενο να χασει ο οφη ενω ο Δαρλαμητσος εκανε την τελεια εργολαβια.
Μπραβο στην Ιεραπετρα για τις επιτυχιες της.
Σιγουρα αυτη η επιτυχια ηταν καλυτερη, απο καθε νικη της φετος αλλα κοστισε λιγο παραπανω.




Συμπερασματικά, κ επειδή στα post σου ψάχνω μια αλήθεια με το τουφέκι κ δεν βρίσκω, σταμάτα αυτο που κάνεις γιατί δεν προσφέρεις τίποτα στην εικόνα του όφη.Το αντίθετο μάλιστα...
panosak
QUOTE(panagias @ Mar 18 2008, 11:51 ) *
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΤΕΚΔΙΚΗΣΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
αλλά βλέπω και μαθαίνω ότι αυτοί ασχολούνται με υπερβολικό ζηλο για διάφορες υποθέσεις της ομάδος μου
και επιτέλους ρε παιδιά σταματήστε να μας πουλάτε φύκια για μεταξωτές κορδέλλες

έχετε την καλύτερη ομάδα-αλλά είστε δεύτεροι , έχετε τους αγνότερους φιλάθλους-αλλά και εσείς βρίζατε τους διαιτητές , υποστηρίζεται με θέρμη το φαιρπλαυ-αλλά ηδονίζεσται με την τιμωρία μας
κ.οκ.

ρε φιλε ποιος ασχολειται με την ομαδα σου??
διαβασε λιγο προηγουμενα post και κρινε....
υπαρχουν μερικοι ανεγκεφαλοι , ναι , αλλα ποιος ειπε οτι εχουμε την καλυτερη ομαδα π.χ.???
ναι εχουμε τους αγνοτερους φιλαθλους , και υποστηριζουμε το fair-play για αυτο και λεμε οτι πιθανη τιμωρια σας ειναι αδικη μεν αλλα την προκαλεσατε μονοι σας και τελος παντων δε γινεται να ναι ολες οι ομαδες
psycho και εσεις οι σωστοί.
Αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο ΟΦΗ παρουσιασε την πιο σταθερη ομαδα του πρωταθληματος ,
ειχε στο ροστερ της μερικες απο τις καλυτερες μοναδες και η ανοδος του αν ερθει θα ειναι 100% δικαιη.
TELIS
QUOTE(didis @ Mar 18 2008, 11:07 ) *
καποιος εγραψε η Ιεραπετρα εχει φοβερη διοικηση????????????????????????

Ρωτηστε τον Γιατρο Στεφανουδακη, ποιος θα πληρωσει την εγχειρηση μηνισκου του Στεφανακη που χτυπησε σε αγωνα της ομαδας του.


Βρε καλως τον ΜΑΝΩΛΙΟ

Καιρο ειχαμε να σε ακουσουμε.Περασατε απο Ελευσινα και τσουκ αμεσως να ριξομε μια βομβιτσα.

ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΤΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΑΚΟΜΗ.
ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΤΕ.
ΜΕ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΑ ΤΟΥΣ ΦΥΓΑΔΕΥΣΑΝΕ.
CHE
Θα παρακαλούσα να σταματήσουν οι αντεγκλήσεις μεταξύ των οπαδών των 2 ομάδων.Δε βγάζει πουθενά αυτό.Και είναι κρίμα αντί να ασχολούμαστε με το μπασκετάκι και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι ομάδες(και το χαβαλέ μας...), να αναλωνόμαστε στα ίδια.Όχι άλλο δηλητήριο!Αρκετά!
CHE
Και κάτι άλλο.Μήπως είναι καιρός να γράψει κάποιος από τον ΟΦΗ επώνυμα και να βοηθήσει να πέσουν οι τόνοι?Γιατί μέχρι τώρα,μόνο από δω γράφουμε επώνυμα.(Με την εξαίρεση του Λεκάκου)
Blue1965White
QUOTE
Φίλε Blue,

Αναφέρεις ότι ο Φιλαθλητικός παραείναι αδιάφορος. Ίσως σαν φίλαθλος του Ιωνικού θα έπρεπε να ξέρεις καλύτερα ότι αρχής γενομένης με το δικό σας παιχνίδι ο Φιλαθλητικός παίζει χωρίς τους τραυματίες Ογιεφούγκα , Θάνο, Μαγιντόμπε , Ναθαναηλίδη και στο παιχνίδι με το Ν.Φ. χωρίς Φράγγου...
Ένα μεγάλο μπράβο στα υπόλοιπα παιδια που αγωνίζονται και χτυπάνε όλα τα παιχνίδια ενάντια σε γκρίζους και σε απουσίες...(Απίστευτο που εδώ και ένα μήνα κανείς από το forum δεν το έχεί αναφέρει)


Φίλε dimdan ειλικρινά δεν ήξερα ότι ο Φιλαθλητικός έχει τόσες απουσίες. Αυτό που έγραψα ήταν συμπέρασμα βασιζόμενο μόνο στα αποτελέσματα της ομάδας σου από ένα σημείο του πρωταθλήματος και μετά.
Για πες μας αυτό που έχει ενδιαφέρον για πολλούς στο φόρουμ τώρα. Θα έχουν επιστρέψει κάποιοι από αυτούς μέχρι το παιχνίδι με τον ΟΦΗ?
panagias
QUOTE(CHE @ Mar 18 2008, 15:41 ) *
Θα παρακαλούσα να σταματήσουν οι αντεγκλήσεις μεταξύ των οπαδών των 2 ομάδων.Δε βγάζει πουθενά αυτό.Και είναι κρίμα αντί να ασχολούμαστε με το μπασκετάκι και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι ομάδες(και το χαβαλέ μας...), να αναλωνόμαστε στα ίδια.Όχι άλλο δηλητήριο!Αρκετά!


δέχομαι την ανακωχή
ελάτε όμως και εσείς λίγο στην θέση του ΟΦΗ γιατί είναι αδικία να σε καθαιρούνε με το ετσι θέλω απο την κορυφή και νοιώθουμε την αδικία στο πετσί μας. Ο panosak έγραψε οτι δεν μας γουστάρει καμία ομάδα παραταύτα με την αγωνιστική μας αξία ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΟΙ ποιος το αμφισβητεί?
panagias
QUOTE(TELIS @ Mar 18 2008, 15:02 ) *
Βρε καλως τον ΜΑΝΩΛΙΟ

Καιρο ειχαμε να σε ακουσουμε.Περασατε απο Ελευσινα και τσουκ αμεσως να ριξομε μια βομβιτσα.

ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΤΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΑΚΟΜΗ.
ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΤΕ.
ΜΕ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΑ ΤΟΥΣ ΦΥΓΑΔΕΥΣΑΝΕ.



PANOSAK ΟΡΙΣΤΕ ΕΝΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΦΗ
επιθετικός , ανώνυμος και χωρις ποτέ να έχει παραθέσει ένα μπασκετικό επιχείρημα
basketikos
QUOTE(CHE @ Mar 18 2008, 15:41 ) *
Θα παρακαλούσα να σταματήσουν οι αντεγκλήσεις μεταξύ των οπαδών των 2 ομάδων.Δε βγάζει πουθενά αυτό.Και είναι κρίμα αντί να ασχολούμαστε με το μπασκετάκι και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι ομάδες(και το χαβαλέ μας...), να αναλωνόμαστε στα ίδια.Όχι άλλο δηλητήριο!Αρκετά!



+1
panosak
το ευχαριστο για το κρητικο μπασκετ ειναι πως οι δυο κορυφαιες ομαδες του ομιλου ειναι απο το νησι.
Για τον ΟΦΗ που εχει και μια ιστορια στις κατηγοριες αυτο μπορει να μη σημαινει και πολλα αλλα
αληθεια ποιος φανταζοταν 2 χρονια πριν οταν παιζαμε αντιπαλοι στο τοπικο οτι θα μονομαχουσαμε
για την ανοδο στη Β???Καλο θα ηταν παντως οι σχεσεις των δυο σωματειων να γυρισουν στο προ-Νοεμβριου status quo που ηταν ολα μελι γαλα και ο ΟΦΗ να συνεχισει την ανοδικη πορεια του μιας και εχει την αναλογη δυναμικη.
40+
QUOTE(panosak @ Mar 18 2008, 21:57 ) *
το ευχαριστο για το κρητικο μπασκετ ειναι πως οι δυο κορυφαιες ομαδες του ομιλου ειναι απο το νησι.
.....


Τα δυσάρεστα για το Κρητικό μπάσκετ είναι οτι οι "2 κορυφαίες" ομάδες του ομίλου απαρτίζονται κατά βάση από ΜΗ Κρητικούς παίκτες. Κι αυτά είναι πραγματικά δυσάρεστα νέα. shot.gif
Υποτίθεται οτι οι χαμηλές κατηγορίες είναι "αναπτυξιακής λογικής" για να απλωθεί το άθλημα να βγούν ταλέντα, να αναπτυχθούν οι υποδομές. Μόνο έτσι μια ομάδα έχει μέλλον (με τα οικονομικά πάντα δεδομένα της επαρχίας. Ευτυχώς στην Ιεράπετρα τουλάχιστο τα τελευταία χρόνια γίνεται μια αξιοπρεπής προσπάθεια στο υπόβαθρο. smile.gif smile.gif
golden
QUOTE(panosak @ Mar 18 2008, 21:57 ) *
το ευχαριστο για το κρητικο μπασκετ ειναι πως οι δυο κορυφαιες ομαδες του ομιλου ειναι απο το νησι.
Για τον ΟΦΗ που εχει και μια ιστορια στις κατηγοριες αυτο μπορει να μη σημαινει και πολλα αλλα
αληθεια ποιος φανταζοταν 2 χρονια πριν οταν παιζαμε αντιπαλοι στο τοπικο οτι θα μονομαχουσαμε
για την ανοδο στη Β???Καλο θα ηταν παντως οι σχεσεις των δυο σωματειων να γυρισουν στο προ-Νοεμβριου status quo που ηταν ολα μελι γαλα και ο ΟΦΗ να συνεχισει την ανοδικη πορεια του μιας και εχει την αναλογη δυναμικη.


εχει δικιο ο "panosak" , εμεις δεν εχουμε αυτοσκοπο την ανοδο πανω απο ολα προέχει η επιβιωση του σωματειου σε υψηλα επιπεδα και η διατηρηση του ως πολος αναπτυξης στο νομο Λασιθιου. Προσωπικα νοιωθω περηφανος που απλα λειτουργησαμε φετος ολα τα πιθανα τμηματα σε αντρες και γυναικες! Νοιωθω περηφανος που σε δυο χρονια βρηκαμε θεση στον μπασκετικο χαρτης της Ελλαδος και τελος νοιωθω περηφανος που ...περναμε καλα με πολυ χιουμορ και χαβαλε (και ας ειμαι νο1 στοχος για ολους!) χωρις να δραματοποιουμε καταστασεις.
40+
QUOTE(golden @ Mar 18 2008, 22:25 ) *
....και τελος νοιωθω περηφανος που ...περναμε καλα με πολυ χιουμορ και χαβαλε (και ας ειμαι νο1 στοχος για ολους!) χωρις να δραματοποιουμε καταστασεις.

Nο 1 ΣΤΟΚΟΣ είσαι ώρες ώρες, αλλά έχε χάρη που μας είσαι συμπαθής (κάααποτε, πριν χρόνια σαν αξιοπρεπές με τα χαμηλά στάνταρ του τότε παικτάκι και σαν σήμερα σαν φίλος) 19.gif
Υ.Γ. Εγώ από την αρχή τάχθηκα με το μέρος σου στη "μαχη" με τους αγενείς πιτσιρικάδες. 69.gif
golden
www.patris.gr
Δικαίωση των προσπαθειών μας”
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Ο... ΒΟΜΒΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΟΦΗ ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ

Αυτό το “buzzer beater” (νικητήριο σουτ στη λήξη του αγώνα) είναι η ευλογία των νικητών και η κατάρα των ηττημένων.

Όταν μάλιστα είναι και τρίποντο από τα 6 μ. 25 εκ. ή ακόμα πιο μακριά όπως το διέπραξε ο Σάκης Παναγάκης του ΟΦΗ κάνοντας το 72-69 επί της Ελευσίνας, οι δράστες μπορούν να προσαχθούν με την κατηγορία βομβιστικής ενέργειας! Και αφού δεν... “συνελήφθη” πέρυσι όταν έπαιζε στον Μίλωνα όπο κόντρα στην Ξάνθη και στον Άλιμο είχε διαπράξει το ίδιο, τότε γιατί να.. προσαχθεί τώρα;

Απλά όλοι του έβγαλαν το καπέλο και τον ευχαρίστησαν. “Ήταν η τρίτη φορά στην καριέρα μου που με τον ίδιο τρόπο δίνω τη νίκη στην ομάδα μου και το ευχαριστήθηκα. Ήταν μια δικαίωση για όλους. Είναι κρίμα αυτή η ομάδα να μην ανέβει κατηγορία με αυτά που έχουν συμβεί”, μας είπε χθες ο Παναγάκης. Τι έγινε, όμως, στην τελευταία επίθεση του ΟΦΗ κόντρα στην Ελευσίνα; “Είχε σχεδιαστεί να πάρει την τελευταία επίθεση ο Τσακιρίδης κάνοντας μπάσιμο. Τελικά μου έδωσε τη μπάλα και εγώ χωρίς να κοιτάξω το χρόνο, έκανα προσποίηση, τρίπλα και σούταρα. Ήταν και μαλακό το στεφάνι και μπήκε”, εξηγεί.

Για τον αγώνα λέει: “Για μας ήταν ένα παιχνίδι χωρίς αύριο. Αν δεν το κερδίζαμε θα είχαμε πρόβλημα στο να ανέβουμε κατηγορία. Ήταν, λοιπόν, ντέρμπι αλλά στο τέλος είχαμε σοβαρότητα και ψυχραιμία και βγήκαμε εμείς νικητές”.

Συγχαρητήρια..

“Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην τεχνική ηγεσία και τους παίκτες για τον χαρακτήρα που έδειξαν στο παιχνίδι με την Ελευσίνα όπου καταφέραμε να κερδίσουμε ένα σημαντικό παιχνίδι στην προσπάθεια που κάνουμε για να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα”, τόνισε ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη ΟΦΗ Βασίλης Ξημέρης, ο οποίος μαζί με τον αντιπρόεδρο του συλλόγου Νίκο Βλαχάκη και το μέλος του Δ.Σ Σταύρο Κουνενό, συνόδευσαν την αποστολή στην Ελευσίνα. “Έγινε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα το οποίο κρίθηκε στη λεπτομέρεια. Καταφέραμε να το κερδίσουμε και να κάνουμε ένα ακόμη βήμα για το στόχο. Θέλουμε σαν διοίκηση να ευχαριστήσουμε ως διοίκηση της Ελευσίνας για την φιλοξενία, αλλά να δώσουμε και συγχαρητήρια στους διαιτητές, οι οποίοι σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, είχαν πολύ καλή παρουσία και στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων ενός τέτοιου αγώνα”, κατέληξε ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη ΟΦΗ.

Σήμερα η απόφαση

Ο ΟΦΗ σήμερα περιμένει την απόφαση της ΕΟΚ για τον διακοπέντα αγώνα με τον Ιωνικό Ν. “Φυσικά υπάρχει αγωνία στην ομάδα, λέει ο Σάκης Παναγάκης, για την απόφαση της ΕΟΚ. Θέλουμε να δούμε τι θα γίνει στο ματς αυτό. Πάντως είναι σημαντικό το γεγονός ότι εμείς στο αγωνιστικό τμήμα έχουμε πει ότι θα πρέπει να κερδίσουμε όλα τα παιχνίδια που μας μένουν ανεξάρτητα από την απόφαση της ΕΟΚ. Ακόμα και αν μηδενιστούμε θέλουμε με τις υπόλοιπες νίκες μας να βγούμε πρωταθλητές”.

Για τον κόσμο ο πλέι μέικερ της ομάδας λέει: “Θέλω να τους ευχαριστήσω για την συμπαράστασή τους και μόλις τελειώσει η τιμωρία μας (σ.σ. κεκλεισμένων θυρών είναι και ο επόμενος αγώνας του ΟΦΗ) μαζί να χειροκροτήσουμε τις μελλοντικές επιτυχίες. Το κλίμα στην ομάδα είναι πολύ καλό, και πιστεύω ότι έτσι θα τελειώσουμε”.

ΚΑΡΦΩΜΑΤΑ ....
Αν δεν εκκρεμούσε το ματς Ιωνικός Ν.-ΟΦΗ τότε η προχθεσινή νίκη του ΟΦΗ στην Ελευσίνα θα χαρακτηριζόταν “νίκη τίτλου”. Τέλος πάντων. Ο ΟΦΗ σημείωσε σπουδαία νίκη και αγωνιστικά αξίζει να πάρει την άνοδο. Ηταν (είναι) η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας με τον Τσακιρίδη να κάνει την διαφορά από τις υπόλοιπες.


Το κλου του αγώνα με την Ελευσίνα ήταν το τρίποντο του Παναγάκη. Κράτησε στο τέλος την μπάλα και έχοντας ψυχραιμία την έστειλε από τα 6μ. 25 στο καλάθι των γηπεδούχων και συγχρόνως στον παράδεισο την ομάδα του. Έβγαλε τα... λεφτά του φέτος ο Σάκης.
Χρήστος
QUOTE(golden @ Mar 18 2008, 23:03 ) *
www.patris.gr
Δικαίωση των προσπαθειών μας”
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Ο... ΒΟΜΒΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΟΦΗ ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ

Αυτό το “buzzer beater” (νικητήριο σουτ στη λήξη του αγώνα) είναι η ευλογία των νικητών και η κατάρα των ηττημένων.

Όταν μάλιστα είναι και τρίποντο από τα 6 μ. 25 εκ. ή ακόμα πιο μακριά όπως το διέπραξε ο Σάκης Παναγάκης του ΟΦΗ κάνοντας το 72-69 επί της Ελευσίνας, οι δράστες μπορούν να προσαχθούν με την κατηγορία βομβιστικής ενέργειας! Και αφού δεν... “συνελήφθη” πέρυσι όταν έπαιζε στον Μίλωνα όπο κόντρα στην Ξάνθη και στον Άλιμο είχε διαπράξει το ίδιο, τότε γιατί να.. προσαχθεί τώρα;

Απλά όλοι του έβγαλαν το καπέλο και τον ευχαρίστησαν. “Ήταν η τρίτη φορά στην καριέρα μου που με τον ίδιο τρόπο δίνω τη νίκη στην ομάδα μου και το ευχαριστήθηκα. Ήταν μια δικαίωση για όλους. Είναι κρίμα αυτή η ομάδα να μην ανέβει κατηγορία με αυτά που έχουν συμβεί”, μας είπε χθες ο Παναγάκης. Τι έγινε, όμως, στην τελευταία επίθεση του ΟΦΗ κόντρα στην Ελευσίνα; “Είχε σχεδιαστεί να πάρει την τελευταία επίθεση ο Τσακιρίδης κάνοντας μπάσιμο. Τελικά μου έδωσε τη μπάλα και εγώ χωρίς να κοιτάξω το χρόνο, έκανα προσποίηση, τρίπλα και σούταρα. Ήταν και μαλακό το στεφάνι και μπήκε”, εξηγεί.

Για τον αγώνα λέει: “Για μας ήταν ένα παιχνίδι χωρίς αύριο. Αν δεν το κερδίζαμε θα είχαμε πρόβλημα στο να ανέβουμε κατηγορία. Ήταν, λοιπόν, ντέρμπι αλλά στο τέλος είχαμε σοβαρότητα και ψυχραιμία και βγήκαμε εμείς νικητές”.

Συγχαρητήρια..

“Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην τεχνική ηγεσία και τους παίκτες για τον χαρακτήρα που έδειξαν στο παιχνίδι με την Ελευσίνα όπου καταφέραμε να κερδίσουμε ένα σημαντικό παιχνίδι στην προσπάθεια που κάνουμε για να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα”, τόνισε ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη ΟΦΗ Βασίλης Ξημέρης, ο οποίος μαζί με τον αντιπρόεδρο του συλλόγου Νίκο Βλαχάκη και το μέλος του Δ.Σ Σταύρο Κουνενό, συνόδευσαν την αποστολή στην Ελευσίνα. “Έγινε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα το οποίο κρίθηκε στη λεπτομέρεια. Καταφέραμε να το κερδίσουμε και να κάνουμε ένα ακόμη βήμα για το στόχο. Θέλουμε σαν διοίκηση να ευχαριστήσουμε ως διοίκηση της Ελευσίνας για την φιλοξενία, αλλά να δώσουμε και συγχαρητήρια στους διαιτητές, οι οποίοι σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, είχαν πολύ καλή παρουσία και στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων ενός τέτοιου αγώνα”, κατέληξε ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη ΟΦΗ.

Σήμερα η απόφαση

Ο ΟΦΗ σήμερα περιμένει την απόφαση της ΕΟΚ για τον διακοπέντα αγώνα με τον Ιωνικό Ν. “Φυσικά υπάρχει αγωνία στην ομάδα, λέει ο Σάκης Παναγάκης, για την απόφαση της ΕΟΚ. Θέλουμε να δούμε τι θα γίνει στο ματς αυτό. Πάντως είναι σημαντικό το γεγονός ότι εμείς στο αγωνιστικό τμήμα έχουμε πει ότι θα πρέπει να κερδίσουμε όλα τα παιχνίδια που μας μένουν ανεξάρτητα από την απόφαση της ΕΟΚ. Ακόμα και αν μηδενιστούμε θέλουμε με τις υπόλοιπες νίκες μας να βγούμε πρωταθλητές”.

Για τον κόσμο ο πλέι μέικερ της ομάδας λέει: “Θέλω να τους ευχαριστήσω για την συμπαράστασή τους και μόλις τελειώσει η τιμωρία μας (σ.σ. κεκλεισμένων θυρών είναι και ο επόμενος αγώνας του ΟΦΗ) μαζί να χειροκροτήσουμε τις μελλοντικές επιτυχίες. Το κλίμα στην ομάδα είναι πολύ καλό, και πιστεύω ότι έτσι θα τελειώσουμε”.

ΚΑΡΦΩΜΑΤΑ ....
Αν δεν εκκρεμούσε το ματς Ιωνικός Ν.-ΟΦΗ τότε η προχθεσινή νίκη του ΟΦΗ στην Ελευσίνα θα χαρακτηριζόταν “νίκη τίτλου”. Τέλος πάντων. Ο ΟΦΗ σημείωσε σπουδαία νίκη και αγωνιστικά αξίζει να πάρει την άνοδο. Ηταν (είναι) η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας με τον Τσακιρίδη να κάνει την διαφορά από τις υπόλοιπες.
Το κλου του αγώνα με την Ελευσίνα ήταν το τρίποντο του Παναγάκη. Κράτησε στο τέλος την μπάλα και έχοντας ψυχραιμία την έστειλε από τα 6μ. 25 στο καλάθι των γηπεδούχων και συγχρόνως στον παράδεισο την ομάδα του. Έβγαλε τα... λεφτά του φέτος ο Σάκης.


Γιατι μας το εκανες αυτο ρε golden? Τι μας τα θυμιζεις?
TELIS
QUOTE(panagias @ Mar 18 2008, 21:07 ) *
PANOSAK ΟΡΙΣΤΕ ΕΝΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΦΗ
επιθετικός , ανώνυμος και χωρις ποτέ να έχει παραθέσει ένα μπασκετικό επιχείρημα


Ενω εσυ didi,snake,kritike (και παιδι του μπαμπα) μονο μπασκετικα επιχειρηματα παραθετεις.
Δειξε μου ενα σχολιο σου που αναφερεσε σε παιχνιδι της ομαδας σου με ολα τα nick name που εγραφες.

Με εχεις κουρασει και δεν θα ασχοληθω ξανα μαζι σου αλλα μονο με την ομαδα μου.

Οσο για το ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ σου το ανταποδιδω γιατι ανηκει σε σενα και την μεγαλη σου παρεα.
kollekter
QUOTE(TELIS @ Mar 19 2008, 00:51 ) *
Ενω εσυ didi,snake,kritike (και παιδι του μπαμπα) μονο μπασκετικα επιχειρηματα παραθετεις.
Δειξε μου ενα σχολιο σου που αναφερεσε σε παιχνιδι της ομαδας σου με ολα τα nick name που εγραφες.

Με εχεις κουρασει και δεν θα ασχοληθω ξανα μαζι σου αλλα μονο με την ομαδα μου.

Οσο για το ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ σου το ανταποδιδω γιατι ανηκει σε σενα και την μεγαλη σου παρεα.


telis
θα σε παρακαλούσα αν αγαπας την ομάδα να είσαι προσεκτικότερος και να μην κάνεις υποτιμητικές αναφορές σε δημόσια πρόσωπα και άλλα μέλη του φόρουμ. Αυτές οι τακτικές δεν εκφράζουν κανένα στην Ιεράπετρα.
panagias
QUOTE(TELIS @ Mar 19 2008, 00:51 ) *
Ενω εσυ didi,snake,kritike (και παιδι του μπαμπα) μονο μπασκετικα επιχειρηματα παραθετεις.
Δειξε μου ενα σχολιο σου που αναφερεσε σε παιχνιδι της ομαδας σου με ολα τα nick name που εγραφες.

Με εχεις κουρασει και δεν θα ασχοληθω ξανα μαζι σου αλλα μονο με την ομαδα μου.

Οσο για το ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ σου το ανταποδιδω γιατι ανηκει σε σενα και την μεγαλη σου παρεα.


ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΠΩΝΥΜΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

μάλλον κατάλαβα ποιός είσαι = έισαι ο υπάλληλος πού τρέφει ιστορικό μίσος για τον ΟΦΗ
golden
Πρεπει να βγηκε η αποφαση συμφωνα με την ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΝΕΑ ΚΡΗΤΗ : Μενει ο μηδενισμος και 2 αγωνιστικες κεκλεισμενων των θυρων
TliBan
Αγαπητοί φίλοι,



αν αντί να συζητάμε για Μπάσκετ, ασχολούμαστε με μικροπρέπεις και να φτάνουμε και σε απειλές(!!!) καλό θα
είναι να κλείσουμε το forum.

Ο ΟΦΗ και η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ δεν έχουν να χωρίσουν τίποτα και ελπίζω σύντομα να αποκατασταθούν οι ομαλές
σχέσεις. Αλλωστε και οι δύο φέτος αντιπροσωπεύουν το νησί επάξια. Δεν έχει σημασία ποιός ξεκίνησηε τη "βεντέτα". Πρέπει να μπεί ένα τέλος. ΑΜΕΣΑ.

Υπάρχουν αξιόλογα άτομα και από τις δύο ομάδες και δεν πρέπει οποιοσδήποτε θερμοκέφαλος να δυναμιτίζει το κλίμα είτε στο forum είτε στο γήπεδο.

Στην τελική ας συναντηθούν οι κ.κ. Ξημέρης και Βαρδάκης, ας συζητήσουν και ας δώσουν μια συνέντευξη τύπου για να κλείσει το θέμα.
golden
QUOTE(TliBan @ Mar 19 2008, 10:21 ) *
Αγαπητοί φίλοι,
αν αντί να συζητάμε για Μπάσκετ, ασχολούμαστε με μικροπρέπεις και να φτάνουμε και σε απειλές(!!!) καλό θα
είναι να κλείσουμε το forum.

Ο ΟΦΗ και η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ δεν έχουν να χωρίσουν τίποτα και ελπίζω σύντομα να αποκατασταθούν οι ομαλές
σχέσεις. Αλλωστε και οι δύο φέτος αντιπροσωπεύουν το νησί επάξια. Δεν έχει σημασία ποιός ξεκίνησηε τη "βεντέτα". Πρέπει να μπεί ένα τέλος. ΑΜΕΣΑ.

Υπάρχουν αξιόλογα άτομα και από τις δύο ομάδες και δεν πρέπει οποιοσδήποτε θερμοκέφαλος να δυναμιτίζει το κλίμα είτε στο forum είτε στο γήπεδο.

Στην τελική ας συναντηθούν οι κ.κ. Ξημέρης και Βαρδάκης, ας συζητήσουν και ας δώσουν μια συνέντευξη τύπου για να κλείσει το θέμα.


Συμφωνω απολυτα
panosak
QUOTE(TliBan @ Mar 19 2008, 10:21 ) *
Αγαπητοί φίλοι,
αν αντί να συζητάμε για Μπάσκετ, ασχολούμαστε με μικροπρέπεις και να φτάνουμε και σε απειλές(!!!) καλό θα
είναι να κλείσουμε το forum.

Ο ΟΦΗ και η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ δεν έχουν να χωρίσουν τίποτα και ελπίζω σύντομα να αποκατασταθούν οι ομαλές
σχέσεις. Αλλωστε και οι δύο φέτος αντιπροσωπεύουν το νησί επάξια. Δεν έχει σημασία ποιός ξεκίνησηε τη "βεντέτα". Πρέπει να μπεί ένα τέλος. ΑΜΕΣΑ.

Υπάρχουν αξιόλογα άτομα και από τις δύο ομάδες και δεν πρέπει οποιοσδήποτε θερμοκέφαλος να δυναμιτίζει το κλίμα είτε στο forum είτε στο γήπεδο.

Στην τελική ας συναντηθούν οι κ.κ. Ξημέρης και Βαρδάκης, ας συζητήσουν και ας δώσουν μια συνέντευξη τύπου για να κλείσει το θέμα.

ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!!![size=6]
Antonis B
QUOTE(golden @ Mar 19 2008, 09:19 ) *
Πρεπει να βγηκε η αποφαση συμφωνα με την ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΝΕΑ ΚΡΗΤΗ : Μενει ο μηδενισμος και 2 αγωνιστικες κεκλεισμενων των θυρων


το γράφει και η πατρίδα.

για αυτό φίλε μου δεν θα βγήτε πρωταθλητές φέτος (χωρίς παρεξήγηση).

υποτίθεται ότι θα έπρεπε να ξέρατε την απόφαση απο χθες αφού είστε άμεσα ενδιαφερόμενοι και όχι να την διαβάζατε απο τις εφημερίδες.
εκτός και αν δεν ασχοληθήκατε καθόλου με το θέμα (με το σταυρό στο χέρι που λένε), πράγμα πολύ πιθανό έτσι που σας έχω ψυχολογήσει.

πάντα φιλικά. ξέρεις. icon_wave.gif
Antonis B
QUOTE(TliBan @ Mar 19 2008, 10:21 ) *
Στην τελική ας συναντηθούν οι κ.κ. Ξημέρης και Βαρδάκης, ας συζητήσουν και ας δώσουν μια συνέντευξη τύπου για να κλείσει το θέμα.


icon_drunk.gif
DEJAN.B.IERAPETRACITY
Μεραααα.Εγω παλι αυτα περι συναντησης των δυο προεδρων δεν τα θελω ουτε να τα ακουω. Οχι οτι μου πεφτει και πολυ λογος αλλα εγω δεν θα γουσταρα να κατσω να στο ιδιο τραπεζι με καποιον που υποστηριζει(και ειναι φανερο οταν καθετε στη ιδια κερκιδα με τα...παιδια του οταν σπανε τα γηπεδα η ειναι μεσα στον αγωνιστικο χωρο οταν οταν εξσφεντονιζουν οτι βρουν μπροστα τους στον παγκο του αντιπαλου) η εν παση περιπτωση δεν κανει τιποτα για ολα αυτα τα ΄΄happennings´´ στα ματς της ομαδας του.
Αυτα και φιλακια πολλα!!!!! wink.gif cool.gif
panagias
ΘΕΩΡΩ ΑΔΙΚΗ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ
Η ΠΑΤΡΙΔΑ γράφει οτι οι διαιτητές του αγώνα παραπεμφηκαν στην Κ.Ε.Δ. και ερωτώ : για ποιό λόγο? και απαντώ : ΓΙΑΤΙ Η ΕΟΚ ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΝΟΜΙΚΗ ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΝΑ ΑΘΩΟΣΕΙ ΤΟΝ ΟΦΗ
golden
www.patris.gr

Από την αρχή ξεκινά το πρωτάθλημα!
Η ΕΟΚ ΜΗΔΕΝΙΣΕ ΤΟΝ ΟΦΗ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ Ν. ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΙΜΩΡΗΣΕ ΜΕ 2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ

Από την... αρχή ξεκινάει το πρωτάθλημα της Γʼ Εθνικής (2ος Όμιλος του Νότου) μετά την χθεσινή άδικη απόφαση της ΕΟΚ να μηδενίσει τον ΟΦΗ στον αγώνα με τον Ιωνικό Ν. στις 24/2.

Η διοίκηση της Ομοσπονδίας αφού έλαβε υπόψιν της την εισήγηση της Επιτροπής Πρωταθλήματος της, συζήτησε το θέμα και μηδένισε τον ΟΦΗ στο συγκεκριμένο ματς λόγω “αντιαθλητικής συμπεριφοράς του πάγκου της προς τους διαιτητές της συνάντησης” ενώ τον τιμώρησε και με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων θυρών επειδή είναι υπότροπος.

Σύμφωνα με αυτήν την απόφαση ο ΟΦΗ παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με 40 β. (δεν παίρνει τον βαθμό της ήττας στον αγώνα με τον Ιωνικό Ν.) ισοβαθμώντας έτσι με την Ιεράπετρα, τέσσερις αγωνιστικές πριν την λήξη του πρωταθλήματος, ενώ ο Ιωνικός παίρνει 2 β. και ανεβαίνει στην 8η θέση.

Στην έδρα του φέτος αλλά και στο ξεκίνημα της νέας αγωνιστικής περιόδου δεν θα έχει φιλάθλους. Θα οφείλει τιμωρία και του χρόνου!! Την Κυριακή με Ιωνικό Ν.Φ. στο ΒΑΚ θα αγωνιστεί χωρίς φιλάθλους εκτίοντας παλαιότερη ποινή.

Μετά ακολουθούν δύο εκτός έδρας παιχνίδια με Φιλαθλητικό και Άρη Ν. αντίστοιχα και ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις του στο ΒΑΚ με Χαλκίδα αλλά χωρίς φιλάθλους λόγω της νέας του τιμωρίας. Το ίδιο διάστημα η Ιεράπετρα αγωνίζεται με Ζωγράφου την Κυριακή εκτός έδρας, μετά έχει δύο εντός έδρας ματς συνεχόμενα με Άρη Ν. και Απόλλωνα αντίστοιχα και την τελευταία αγωνιστική εκτός έδρας παίζει με Ιωνικό Ν.

Η απόφαση της ΕΟΚ σκόρπισε πίκρα και απογοήτευση στον ΟΦΗ θεωρώντας την άδικη αλλά οι άνθρωποί του δεν θέλησαν να τη σχολιάσουν μιας και δεν την έχουν επίσημα στα χέρια τους. Σήμερα πάντως το θέμα θα συζητηθεί στην συνεδρίαση του Δ.Σ. και ανάλογα θα τοποθετηθεί ο ΟΦΗ.

Ίσως μάλιστα προσφύγει στο ΑΣΕΑΔ. Πληροφορίες από την Αθήνα αναφέρουν ότι ο προπονητής κ. Δέδας τιμωρήθηκε με επίπληξη ενώ οι διαιτητές της συνάντησης του διακοπέντα αγώνα παραπέμφθηκαν στην ΚΕΔ/ ΕΟΚ. Η νέα βαθμολογία του πρωταθλήματος είναι:

1. ΟΦΗ 40
2. Ιεράπετρα 40
3. Ζωγράφου 37
4. Ελευσίνα 37
5. Φιλαθλητικός 36
6. Κρόνος 35
7. Αρδηττός 33
8. Ιωνικός Ν.Φ. 33
9. Ιωνικός Ν. 33
10. Άρης Ν. 31
11. Απόλλων 29
12. Ερμής 28
13. Διαγόρας 25
14. Χαλκίδα 24
kop-13
Πλέον δεν μένει τίποτα παρα μόνο να υλοποιήσει ο πρόεδρος του όφη τη δέσμευσή του κ να αποσύρει την ομάδα απο το πρωτάθλημα... icon_drunk.gif
lek#13#
ΠΕΡΑΣΕ Ο ΟΣΦΠ!!!
w00t.gif
Χρήστος
QUOTE(lek#13# @ Mar 20 2008, 22:45 ) *
ΠΕΡΑΣΕ Ο ΟΣΦΠ!!!
w00t.gif


Nαι ρε θρύλε
basketikos
QUOTE(basketikos @ Feb 26 2008, 21:47 ) *
Το σοβαρο - για οσους μπαινουν στο site να ενημερωθουν: Εγγυημενα πραγματα:

Βαση του Αρθου 46, ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ ΜΕ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ 69-61. Ο ΟΦΗ ΜΗΔΕΝΙΖΕΤΑΙ.

Εδω διαβασατε πρωτα για την νικη του Ιωνικου, εδω διαβαζετε και την τελικη ετυμηγορια.

----------------------------------------------------------------------------------------------



Σας το ειχα πει πρωτος - για να ευλογησω τα γενια μου. 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

YΓ. Χαρουμενος που ο μεγαλυτερος αθλητης του ελληνικου αθλητισμου κερδισε και προκριθηκε (ας ειναι και με τον ολυμπιακο, την δευτερη ομαδα του Πειραια sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif τι να κανουμε...) - ΤΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΤΟΥ - ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ ΜΑΣ !!!!!!!!!!!
dred
QUOTE(kontas @ Mar 16 2008, 22:48 ) *
Επόμενη Αγωνιστική (23η, 23/03): Χαλκίδα - Πανελαυσινιακός,2
ΟΦΗ - Ιωνικός ΝΦ,1
Άρης Νικαίας - Φιλαθλητικός,1
Κρόνος Αγ. Δημ - Ερμής Σχηματαρίου1,
Διαγόρας Ρόδου- Ιωνικός Νικαίας,2
Αρδηττός Απόλλων Αθηνών,1
Ζωγράφου - Ιεράπετρα.1


Χαλκίδα - Πανελαυσινιακός 2
ΟΦΗ - Ιωνικός ΝΦ, 1
Άρης Νικαίας - Φιλαθλητικός 1
Κρόνος Αγ. Δημ - Ερμής Σχηματαρίου, 1
Διαγόρας Ρόδου- Ιωνικός Νικαίας 1
Αρδηττός Απόλλων Αθηνών1
Ζωγράφου - Ιεράπετρα 1
panagias
ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ θα διεκδικήσει στο ΑΣΕΑΔ την δικαίωση του για τα όσα τραγελαφικά συνεβησαν στον διακοπέντα αγωνα με τον Ιωνικό Νικαίας και την τη νεα τιμωρία που η ΕΟΚ επέβαλε στην ομάδα μπάσκετ(μηδενισμός και τιμωρία δυο αγωνιστικων της εδρας).Την αποφαση αυτή ελαβε το χθεσινοβραδινο διοικητικό συμβουλιο του Ερασιτεχνη ΟΦΗ,όπου εκφραστηκε «η θλιψη και η απογοητευση για την συνεχιζόμενη αδικία σε βαρος της ομάδας μας»όπως αναφερεται σε σχετική ανακοινωση του συλλογου στην οποία γίνεται ακόμη γνωστό ότι «ο Ερασιτεχνης ΟΦΗ περίμενε από το θεσμικό όργανο της Ομοσπονδίας μπάσκετ μια αποφαση που θα επιτρεψει το πρωταθλημα να κριθεί στο παρκέ και όχι στα χαρτιά.Αυτη τη στιγμη ο ΟΦΗ είναι στην πρωτη θεση της βαθμολογίας με μια ομάδα που εχει δυο ήττες περισσότερες.Αυτό λεγεται δικαιοσύνη;».Και καταληγει η ανακοινωση με μια δηλωση του προέδρου του Ερασιτεχνη ΟΦΗ Βασίλη Ξημερη ο οποίος επισημαίνει ότι «το πρωταθλημα συνεχίζεται όμως.Ο ΟΦΗ εχει την καλύτερη ομάδα και θα επιχειρήσει μεσα στο γηπεδο να δείξει ότι αξίζει να παρει το πρωταθλημα.Για όλα τα υπολοιπα θα εχουμε την ευκαιρία να τα πουμε μετα τη ληξη της σεζόν.Τωρα επικεντρωνόμαστε στον στόχο μας και μόνο σε αυτόν».

Ο ΟΦΗ απέστειλε ακόμη επιστολη στην Κεντρική επιτροπη διαιτησίας από την οποία ζηταει να σφυρίξουν τα εναπομείναντα παιχνίδια του ΟΦΗ στο πρωταθλημα,αξιολογημενοι διαιτητες.Παραλληλα εστειλε συγχαρητηρια επιστολη στην ΚΕΔ για την διαιτησία των κ.κ.Νικολουλη και Παπαφωτίου για την διαιτησία τους στο ντερμπι με την Ελευσίνα. «Κυριε πρόεδρε ακόμη και αν χαναμε το παιχνίδι τα συναισθηματα μας θα ηταν τα ίδια γι’αυτους τους διαιτητες,οι οποίοι προαγουν το αθλημα και δινουν το δικαίωμα σε όλο τον κόσμο να πιστεύει ότι οι ηθικες αξίες δεν εχουν χαθεί»

Στο μεταξυ η ομαδα μπάσκετ του ΟΦΗ συνεχίζει την προσπαθεια της για την κατακτηση του πρωταθληματος. «Στόχος μας είναι το τεσσερα στα τεσσερα.Αν χρειαστεί θα παρουμε δυο φορες το πρωταθλημα γιατί το αξίζουμε» επισημαίνει ο έφορος μπάσκετ του ΟΦΗ,Μανος Ξημερης.Κοντρα στον Ιωνικό Ν.Φ. την Κυριακή στο κλειστό του ΒΑΚ (12μμ) ο Στεφανος Δεδας δεν αντιμετωπίζει ιδιαιτερα αγωνιστικά προβληματα.Ενα πρόβλημα τραυματισμου αντιμετωπίζει ο Λεκακος αλλα η εκτίμηση είναι ότι θα δωσει κανονικά το παρόν.Να σημειωθεί ότι το παιχνίδι θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρων λόγω της τιμωρίας που εκτίει ο ΟΦΗ.
panagias
QUOTE(kop-13 @ Mar 20 2008, 16:54 ) *
Πλέον δεν μένει τίποτα παρα μόνο να υλοποιήσει ο πρόεδρος του όφη τη δέσμευσή του κ να αποσύρει την ομάδα απο το πρωτάθλημα... icon_drunk.gif


ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΟΦΗ ΜΕ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ
στο πρόσωπο του προσβάλεις ολόκληρη την οικογένεια του ΟΦΗ
να ξέρεις οτι ο ΟΦΗ έχει και Δ.Σ. το οποίο δέχεται , απορρίπτει η επικυρώνει τις προτάσεις του κάθε μέλους του
Protos
QUOTE(panagias @ Mar 21 2008, 09:31 ) *
ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΟΦΗ ΜΕ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ
στο πρόσωπο του προσβάλεις ολόκληρη την οικογένεια του ΟΦΗ
να ξέρεις οτι ο ΟΦΗ έχει και Δ.Σ. το οποίο δέχεται , απορρίπτει η επικυρώνει τις προτάσεις του κάθε μέλους του

Δυστυχως δεν εχετε καταλαβει οτι αυτος ο κυριος προσβαλει ολο τον ΟΦΗ.
οσο για την λειτουργια του ΔΣ με παιδια συγγενεις και στενους ... συνεργατες ..... μπορω να καταλαβω την λειτουργια του.
Σταχυοφόρος
QUOTE(panagias @ Mar 21 2008, 09:31 ) *
ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΟΦΗ ΜΕ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ
στο πρόσωπο του προσβάλεις ολόκληρη την οικογένεια του ΟΦΗ
να ξέρεις οτι ο ΟΦΗ έχει και Δ.Σ. το οποίο δέχεται , απορρίπτει η επικυρώνει τις προτάσεις του κάθε μέλους του



Δεν είδα κανα ειρωνικό σχόλιο, είπε αυτό που είπε και ο πρόεδρός σας, ότι αν "αδικηθεί", θα αποσύρει την ομάδα. Ψέμματα; Πήγαινε μερικές σελίδες πίσω να τα δεις...
kop-13
QUOTE(panagias @ Mar 21 2008, 07:31 ) *
ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΟΦΗ ΜΕ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ
στο πρόσωπο του προσβάλεις ολόκληρη την οικογένεια του ΟΦΗ
να ξέρεις οτι ο ΟΦΗ έχει και Δ.Σ. το οποίο δέχεται , απορρίπτει η επικυρώνει τις προτάσεις του κάθε μέλους του


“Θα καταθέσουμε τα δελτία αν μηδενιστούμε”
ΔΗΛΩΣΕ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ ΟΦΗ κ. ΞΗΜΕΡΗΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΘΕΣΕ ΕΝΣΤΑΣΗ

Αν μηδενιστούμε θα καταθέσουμε τα δελτία στην ΕΟΚ και θα αποσυρθούμε από το πρωτάθλημα. Δεν αξίζει να αγωνιζόμαστε σε τέτοιο πρωτάθλημα. Όλη η Ελλάδα γελάει με την αιτία της διακοπής του αγώνα”, δήλωσε χθες ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη ΟΦΗ Βασίλης Ξημέρης που ακόμα δεν μπορεί να χωνέψει τον λόγο που οι διαιτητές διέκοψαν στο 28’ το παιχνίδι με τον Ιωνικό Ν. στην Αθήνα.

http://www.patris.gr/articles/128212



Μήπως δεν προσβάλλω εγώ ολόκληρη την οικογένεια του όφη?
Όποιος λέει κάτι φέρει κ την ευθύνη των λεγομένων του.
Όσο για το με ποιόν θα ασχοληθώ ή όχι δεν θα ζητήσω την άδεια κανενός.
basketikos
QUOTE(basketikos @ Mar 13 2008, 16:48 ) *
Δεν δινω 1 στο 1.000.000 να αποσυρθει ο ΟΦΗ - αυτα ειναι για μικρα παιδια.

Πρώτον, μπορει να ανεβει παρα την τιμωρια του - το εξηγησα σε προηγουμενο post.

Δεύτερον, η εκδικαση της ενστασης για την αποφαση θα τραβηξει ως το τελος Ιουνιου.
(Ετσι κανω και εγω Υπευθυνη Δηλωση οτι θα αποχωρησω icon_drunk.gif - οχι μονο δηλωση στα περιφερειακα ΜΜΕ)


Ενταξει παιδια, δεν φταιω εγω που δεν ακουτε οσα γραφει ο basketikos blink.gif blink.gif

Nα πω και οτι εμεις το ματς το θέλαμε στο γηπεδο εκεινο το βραδυ - γιατι η Ομαδα μας ηταν ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ΑΝΩΤΕΡΗ. Η χθεσινη αποφαση απλά και μονο αποκαθιστα την Ομαδα μου βαθμολογικα.
panosak
QUOTE(Χρήστος @ Mar 21 2008, 01:20 ) *
Nαι ρε θρύλε

θρυλάρα
lek#13#
QUOTE(panosak @ Mar 21 2008, 12:34 ) *
θρυλάρα

panosak το κανατε παλι το θαυμα σας!!!
δεν σας νοιαζει με δρακο να πεταξετε εξω κ την ΤΣΣΚΑ!!!
κ θα μου πεις αφου πεταξαμε εξω την οικοδεσποινα οφειλετε να παραβρεθητε εσεις στην μαδριτη..
κ τοτε θα πρεπει να πας οπως πηγες στην πραγα!!!!!!!!!!
λεσ να γινει το θαυμα?????
panagias
Χαλκίδα - Πανελευσινιακός 2 άνετα
ΟΦΗ - Ιωνικός ΝΦ, 1 εύκολα
Άρης Νικαίας - Φιλαθλητικός 2 ντέρμπι
Κρόνος Αγ. Δημ - Ερμής Σχηματαρίου, 1 αδιάφορο
Διαγόρας Ρόδου- Ιωνικός Νικαίας 2 δύσκολα
Αρδηττός Απόλλων Αθηνών 1 εύκολα
Ζωγράφου - Ιεράπετρα 2 ντέρμπι
basketikos
Διαγόρας Ρόδου- Ιωνικός Νικαίας 2
Η διαφορα των 2 ομαδων ειναι μεγαλη - και ολα ειναι στο χερι μας. Την προηγουμενη βδομαδα η Ομαδα μας εδειξε το κακο της προσωπο, με αποτέλεσμα το σημερινό ματς να ειναι ΟΡΙΑΚΟ, για 2 λογους.
1. Με νικη δικη μας και ηττα του Αρη, κρινεται και μαθηματικα η σωτηρία - και τα ματς με Αρδητο, Ζωγραφου, Ιεραπετρα ειναι χωρις αγχος.
2. Πολλά και πολλοι θα κριθουν απο την ικανοτητα τους να διαχειριστουν τις θεωρητικά 'ευκολες' καταστασεις, αφου του χρονου υπαρχουν βλεψεις για κάτι καλυτερο απο την φετεινη παρουσια.

(Παρατηρηση: φυσικά και ειδα οτι κανεις απο το Ηρακλειο δεν πιστευει οτι ο Ιωνικος εχει την δυνατοτητα να κερδισει τον Διαγορα ευκολα 68.gif 69.gif ....Αναμενομενο. Αλλα να τονισω οτι ουτε εμεις εχουμε να χωρισουμε τιποτα με τον ΟΦΗ ουτε και αυτοι μαζι μας, ετσι δεν ειναι;;)

Συμφωνω με τον panagia κατα τα αλλα - 4 ματς οπως και το δικο μας - αρκει το φαβορι της αναμετρησης να δειξει τα 'δοντια' του:
Χαλκίδα - Πανελευσινιακός 2 άνετα
ΟΦΗ - Ιωνικός ΝΦ, 1
Κρόνος Αγ. Δημ - Ερμής Σχηματαρίου, 1 αδιάφορο
Αρδηττός Απόλλων Αθηνών 1 εύκολα


Για τα 2 παιχνιδια τέρμπι
Άρης Νικαίας - Φιλαθλητικός 2 δειχνει - αλλα δεν ειμαι και τοσο σιγουρος.
ο Αρης εχει κινητρο το 'θαυμα (βαση προγραμματος ειναι 95% πεσμενος) και ο Φιλαθλητικος εχει απουσιες.
Ζωγράφου - Ιεράπετρα, ντερμπι μεν σιγουρο 2 δε
οσο και να κυνηγησει ο Ζωγραφου, η Ιεράπετρα παιζει το προτελευταίο της χαρτι
panagias
QUOTE(basketikos @ Mar 22 2008, 10:10 ) *
(Παρατηρηση: φυσικά και ειδα οτι κανεις απο το Ηρακλειο δεν πιστευει οτι ο Ιωνικος εχει την δυνατοτητα να κερδισει τον Διαγορα ευκολα 68.gif 69.gif ....Αναμενομενο. Αλλα να τονισω οτι ουτε εμεις εχουμε να χωρισουμε τιποτα με τον ΟΦΗ ουτε και αυτοι μαζι μας, ετσι δεν ειναι;;)


basketikos o ΔΙΑΓΟΡΑΣ κάνει καλές εμφανίσεις τις τελευταίες αγωνιστικές και εσεις παρουσιάζετε μεγάλη αστάθεια .
Χρήστος
QUOTE(panagias @ Mar 22 2008, 12:28 ) *
basketikos o ΔΙΑΓΟΡΑΣ κάνει καλές εμφανίσεις τις τελευταίες αγωνιστικές και εσεις παρουσιάζετε μεγάλη αστάθεια .


Συμφωνω.
cretan
Ο ΟΦΗ έπαιζε στις 12. Ξέρει κανείς αποτέλεσμα?
manos4
QUOTE(cretan @ Mar 23 2008, 16:25 ) *
Ο ΟΦΗ έπαιζε στις 12. Ξέρει κανείς αποτέλεσμα?

Νίκη του ΟΦΗ και ήττα της Ιεράπετρας και άντε γεια icon_wave.gif icon_wave.gif .είμαστε πλέον πρωταθλητές!!!! shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.