Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2007-08 2ος ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
leonkalf
QUOTE(TliBan @ Jan 16 2008, 11:20 ) *
Η Ελευσίνα παίζει στο καινούργιο γήπεδο. (Το ΓΑΣΕ φέτος επέστρεψε στο παλιό). Ο αγώνας είναι 5:00.

Λεωνίδα, μάλλον έρχεσαι για scouting εν'οψει του προσεχούς αγώνα κυπέλλου .... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Ναι, ναι πως το κατάλαβες??? smile.gif
Έχεις αρχίσει και το φοβάσαι το ματσάκι ε??? laugh.gif Έχουμε ακόμα 2 μήνες περίπου... ετοιμαστείτε.. tongue.gif
golden
[quote name='Ολυμπιακός' date='Jan 16 2008, 12:11 ' post='150659']
Δε νομιζω φιλε μου πως το παιχνιδι θα το πεηρεασουν οπι κοντρες των ψηλων. Εξαλου οι Μπαρμπαρης / Θεος ειναι πιο εμπειροι και ολοκληρωμενοι απο τους αντιστοιχους της Ιεραπετρας. Τετοια ματς τα εχουν φαει και στο κουταλι και απο οτι βλεπω στο Α' γυρο τους ειχαν κερδισει κατακρατος στις προσωπικες μονομαχιες. Χριστοδουλος ειχε 2 ποντους και Καραλης 0. Αληθεια ο Καραλης δεν ξεκιναει φιλε μου πια στη πενταδα? Γνωμη μου ειναι πως το ματς θα κριθει στην περιφερειακη αμυνα. Υπαρχουν πολλα πιστολια απο πλευρας Ιεραπετρας και πολλοι γρηγοροι και επικυνδινοι της Ελευσινας.

Δεν ειδα το πρωτο παιχνιδι , παντως επιμενω για την κοντρα των ψηλων ασχετα απο το σκοραρισμα γιατι εαν η Ιεραπετρα παρει τα ριμπαουντ και καταφερει να τρεξει εχει πλεονεκτημα. Ο Καραλης φαινεται πεσμενος φετος , μια τον βλεπω να παιζει 4 και μια 5 ισως και αυτο να τον εχει βγαλει εκτος ρυθμου.
basketikos
Yπαρχει και δευτερο πολυ δυνατο ματς στον Πλατωνα - αν και πιστευω οτι ο σοβαρος Ιωνικος εχει δυνατοτητα να παρει τον συντοπιτη Αρη χωρις πολλες δυσκολιες.
Ομως ο Ιωνικος φετος δεν εχει δειξει σταθεροτητα, η βαθμολογικη θεση δικαιολογει αγχος, και καθε τοπικη αναμετρηση εχει ιδιαιτεροτητες.

Για μας φυσικα τους παμπολλους φιλους του Ιωνικου (ασχετα αν ερχονται στο γηπεδο ή σπανε τα τηλεφωνα πριν-κατα-μετα τον αγωνα), το ματς εχει μια ιδιαιτερη σημασια. Βασιλιάδες στην πόλη για 3 δεκαετιες δεν φανταζομαι ποτε ενα ματς με τον Αρη να ειναι για την ιδια κατηγορια....Αρα οι παικτες μας (που μαθαινω οτι διαβάζουν basketforum rolleyes.gif ) θα μας δωσουν μια ιδιαιτερη χαρα να κερδισουν για δευτερη φορα φετος τον συντοπιτη και να δειξουν τι σημαινει ΙΩΝΙΚΟΣ.


Και το ματσακι Σχηματαρι - Απολλων ειναι κρισιμο. Τασο, αμα το χασεις εισαι δυσκολα.
tasos
Μα basketike ειμαι ηδη σε δυσκολη θεση...οριακο ηταν το παιχνιδι με τον Ιωνικο.Τωρα το παιχνιδι με τον Ερμη εχει τον τιτλο "ο θανατος σου η ζωη μου".
elefsinios
Νομίζω πως το παιχνίδι μεταξύ Πανελευσινιακού - Ιεράπετρας δεν χωράει προγνωστικά.Και οι δύο έχουν καλές ομάδες με λύσεις σχεδόν σε όλες τις θέσεις.Νομίζω θα κερδίσει η ομάδα που θα έχει περισσότερη θέληση για την νίκη και θα είναι πιο έτοιμη ψυχολογικά.Ας ελπίσουμε οτι θα είναι ο Πανελευσινιακός. biggrin.gif
Υ.Γ.Εμείς φίλε TELIS τα παιχνίδια κάθε Κυριακή τα βλέπουμε σαν γιορτή στην οποία μπορούν να συμμετέχουν όλοι όσοι επθυμούν και έχουν καλή διάθεση.Ελπίζω να είσαι και εσύ ένας από αυτούς που θα περάσουμε καλά. thumbsup.gif
kontas
QUOTE(elefsinios @ Jan 17 2008, 08:56 ) *
Νομίζω πως το παιχνίδι μεταξύ Πανελευσινιακού - Ιεράπετρας δεν χωράει προγνωστικά.Και οι δύο έχουν καλές ομάδες με λύσεις σχεδόν σε όλες τις θέσεις.Νομίζω θα κερδίσει η ομάδα που θα έχει περισσότερη θέληση για την νίκη και θα είναι πιο έτοιμη ψυχολογικά.Ας ελπίσουμε οτι θα είναι ο Πανελευσινιακός. biggrin.gif
Υ.Γ.Εμείς φίλε TELIS τα παιχνίδια κάθε Κυριακή τα βλέπουμε σαν γιορτή στην οποία μπορούν να συμμετέχουν όλοι όσοι επθυμούν και έχουν καλή διάθεση.Ελπίζω να είσαι και εσύ ένας από αυτούς που θα περάσουμε καλά. thumbsup.gif

Ολα τα λεπτα ειναι το ματς με Ιεραπετρα αν αποδρασουν οι κρητικοι με το διπλο τοτε ο ΟΦΗθα πρεπει
να μην κοιματε και πολυ ηρεμα .
ολα θα εξαρτηθουν απο το πως θα ειναι ο Στεφανακης και ποσο λογικα θα παιξει ο Πολυταρχου....
balou
QUOTE(elefsinios @ Jan 17 2008, 06:56 ) *
Νομίζω πως το παιχνίδι μεταξύ Πανελευσινιακού - Ιεράπετρας δεν χωράει προγνωστικά.Και οι δύο έχουν καλές ομάδες με λύσεις σχεδόν σε όλες τις θέσεις.Νομίζω θα κερδίσει η ομάδα που θα έχει περισσότερη θέληση για την νίκη και θα είναι πιο έτοιμη ψυχολογικά.Ας ελπίσουμε οτι θα είναι ο Πανελευσινιακός. biggrin.gif
Υ.Γ.Εμείς φίλε TELIS τα παιχνίδια κάθε Κυριακή τα βλέπουμε σαν γιορτή στην οποία μπορούν να συμμετέχουν όλοι όσοι επθυμούν και έχουν καλή διάθεση.Ελπίζω να είσαι και εσύ ένας από αυτούς που θα περάσουμε καλά. thumbsup.gif

Θα συμφωνησω μαζι σου φιλε μου
Η Ελευσινα ειναι πιο δυνατη απο ποτε
Εχει πολυ εμπειρους παιχτες και ας μην ξεχναμε και τον Διολετη
που ειναι το βασικο shot.gif της Ελευσινας οπως και τα παιδια της
περιφεριας που δεν αφηνουν τιποτα να πεσει χαμω.Ελευσινα
ευχομαι να το παρει αλλα πανω απο ολα να δουμε ενα ωραιο
ματς
TELIS
ΦΙΛΕ ELEFSINIE ΧΑΙΡΟΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΟ ΒΛΕΠΟΜΕ ΣΑΝ ΓΙΟΡΤΗ.ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΤΑ ΒΑΖΟΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΜΠΑΛΕΣ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΜΕ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΛΗΡΗΣ ΟΜΑΔΑ ΜΕ 8 ΙΣΑΞΙΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΗ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΟΥ.
Η ΟΜΑΔΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΕΩΡΟ ΟΤΙ Η ΤΡΙΠΛΕΤΑ ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΠΟΛΥΤΑΡΧΟΥ ΞΕΝΑΚΗΣ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΕΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
TliBan
QUOTE(TELIS @ Jan 18 2008, 09:59 ) *
Η ΟΜΑΔΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΕΩΡΟ ΟΤΙ Η ΤΡΙΠΛΕΤΑ ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΠΟΛΥΤΑΡΧΟΥ ΞΕΝΑΚΗΣ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΕΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.


Είτε κερδίσει είτε χάσει η Ιεράπετρα τα παιδία της Λυγιάς ( bball.gif blove.gif ) θα χειροκροτηθούν.


ΥΓ. Elefsinie ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για τη γιορτή σου. Χρόνια πολλά και στον coach Παναγιωτόπουλο
Σταχυοφόρος
QUOTE(TliBan @ Jan 18 2008, 11:00 ) *
Είτε κερδίσει είτε χάσει η Ιεράπετρα τα παιδία της Λυγιάς ( bball.gif blove.gif ) θα χειροκροτηθούν.
ΥΓ. Elefsinie ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για τη γιορτή σου. Χρόνια πολλά και στον coach Παναγιωτόπουλο



To αυτό, όποιος και να κερδίσει θα χειροκροτηθεί, ο ηττημένος δε ξέρω τί θα πάθει 69.gif

Νάσο (elefsinie) και coach Παναγιωτόπουλε να σας χαιρόμαστε icon_wave.gif
Snakes 4
Γεια σας και παλι.

Επανερχομαι με μια πληροφορια. Κατα 99% η ομαδα μας τιμωρηθηκε με μια αγωνιστικη 'κεκλισμενων των θυρων' αλλα το ΠΑΡΑΞΕΝΟ ειναι οτι ενω εχει περασει τοσος καιρος απο των αγωνα με τον Φιλαθλητικο (Λογο αυτου του αγωνα τιμωρηθηκε) και μεσαλαβουν 2 εντος εδρας παιχνιδια, η αποφαση ηρθε σημερα στα γραφεια (εμεις διαβαζαμε απο καιρο στις εφημεριδες) και ο αγωνας χωρις φιλαθλους που θα αναγκαστει να παιξει ο ΟΦΗ θα ειναι με το Ζωγραφο!!

Δυο ερωτησεις λοιπον για σας και κυριως για τους 'καλοπρωαιρετους' φιλους!! Αν ειχαν στειλει το εγγραφο την Δευετερα για παραδειγμα, θα ισχυε η ποινη για τον αγωνα με τον Διαγορα? Γιατι το εστειλαν πεμπτη? Μηπως για να μην προλαβει βαση νομου και να ισχθσει για το επομενο παιχνιδι??

Δευτερον: Βγειτε τωρα καλοπρωαιρετοι φιλοι μου να κραξετε ΚΑΙ ΠΑΛΙ τον ΟΦΗ με τους HOOLIGANS οπαδους, τους χαπακομενους (οπως εγραψε καποιος) ή την ομαδα που κανει οτι θελει με την ΕΟΚ. Τι εκανε τωρα η ΕΟΚ?? Πως βοηθησε τον ΟΦΗ?? Ξερω την απαντηση σας. Το εκανε επιτηδες για να ξεχρεωση την 'υποχρεωση' για την μεταγραφη του Τσακιριδη. Βρε ουστ!!

Για αυτο σας ελεγα και τρεξτε σε προηγουμενα posts. Βγαλτε τα γυαλια και μην πολεματε τον ΟΦΗ!! Φυσικα ομως τον πρωτο θα πολεματε!!

Μπραβο τελικα στις ομαδες του Ζωγραφου. Η πρωτη εκανα τα παντα (θεμιτα ή αθεμιτα) και τελικα καταφερε και κερδισε τον ΟΦΗ μεσα στο Ηρακλειο και λογο αυτης της ομαδας η δευτερη θα καταφερει να παιξει σε μια δυσκολη εδρα που γινεται ακομα δυσκολοτερη με φιλαθλους! Μαλλον βρεθηκε η εδρα που θα γινει η δευτερη εκδρομη στην Αθηνα!!

Καλο Βραδυ!
Blue1965White
Η δική μου άποψη για το Ελευσίνα - Ιεράπετρα είναι πως θα κερδίσει σχετικά εύκολα η Ελευσίνα.
Για τη δική μου ομάδα ελπίζω να μην υποτιμήσουμε τον Άρη ώστε να μην έχουμε απρόοπτα. Δύο νίκες του Ιωνικού στα επόμενα εντός με Άρη και Σχηματάρι εξασφαλίζουν μεγάλο πλεονέκτημα στην υπόθεση σωτηρία, αφού μετά θα ψάχνουμε μόνο για μια ομάδα έχοντας πλεονέκτημα από τον Απόλλωνα αλλά έχοντας και τον Κρόνο στην έδρα μας.

Υ.Γ
QUOTE
και λογο αυτης της ομαδας η δευτερη θα καταφερει να παιξει σε μια δυσκολη εδρα που γινεται ακομα δυσκολοτερη με φιλαθλους!


Τι εννοείς φίλε μου ότι ο Φιλαθλητικός φταίει αν τιμωρηθείτε? Δηλαδή αν κάποιος κερδίσει στο Ηράκλειο νομιμοποιείστε να τον μπουζουριάσετε? αυτό εννοείς? Νομίζω πως είσαι λίγο εκτός κλίματος φόρουμ.
DrMixos
καλά βλέπω η συζήτηση έχει ανάψει για τα καλά και αυτό είναι ευχάριστο αν και μου πήρε καμιά ωρίτσα να διαβάσω τα προηγούμενα ποστς.. laugh.gif laugh.gif βλέπω μεγάλα ματς αυτό το σ/κ μιας και δεν λέω να χάσω το Ιωνικός -Άρης θα είχε ενδιαφέρον να γνωρήσω μερικές μορφές του φόρουμ.. ΠΜ αν ψήνεστε και εσείς. Ο Ιωνικός κέρδισε ένα εισητήριο με την καλή του απόδοση την αφεντιά μου tongue.gif τι σημασία έχει αν πάνε γκόμενες στο γήπεδο που λέγατε πριν? σημασία έχει να πηγαίνουν οικογένειες στο γήπεδο και όχι κάφροι στην αρένα γιατί αδιαφορώ αν πέσει η ομάδα αλλά χαίρομαι το ωραίο μπάσκετ δεν έχουμε και πολλές διεξόδους παιδιά έτσι δεν είναι?? πολλά είπα μάλλον για noobas tou forum. cu
golden
για τον snake : αγαπητε μου "οπαδε" ο ΟΦΗ δυστηχως παει να με τις τακτικες του να γινει η αντιπαθητικοτερη ομαδα του πρωταθληματος. Πρωτη απο ολες τις ομαδες χρησιμοποιησε αποδεδειγμενα αθεμιτα μεσα (1.μεταγραφη Τσακιριδη , 2. αλλαγη διαιτησιας με Κρονο κλπ) με συνεπεια προφανως να αναγκασει και ολες τις υπολοιπες ομαδες να κινηθουνε και αυτες παρασκηνιακα. Μιλωντας ως απλος φιλαθλος βλεπω τον ΟΦΗ να τηρει το "ο σκοπος αγιαζει τα μεσα" αδιαφοροντας για ολες τις αρχες και fairplay του αθληματος.
Το πλεον παραδοξο στην υποθεση ειναι η προσπαθεια σας να περασετε ως "μαγκια" της διοικησης την εκαστοτε "παρανομια" και εκθειαζοντας ταυτοχρονα αρρωστες οπαδικες συμπεριφορες κατω απο την "ιδεα που λεγεται ΟΦΗ" και αλλα τετοια ποδοσφαιρικα καταλοιπα που εχουν οδηγησει πολυ κοσμο μακρια απο τα γηπεδα......
free
QUOTE(golden @ Jan 18 2008, 20:28 ) *
για τον snake : αγαπητε μου "οπαδε" ο ΟΦΗ δυστηχως παει να με τις τακτικες του να γινει η αντιπαθητικοτερη ομαδα του πρωταθληματος. Πρωτη απο ολες τις ομαδες χρησιμοποιησε αποδεδειγμενα αθεμιτα μεσα (1.μεταγραφη Τσακιριδη , 2. αλλαγη διαιτησιας με Κρονο κλπ) με συνεπεια προφανως να αναγκασει και ολες τις υπολοιπες ομαδες να κινηθουνε και αυτες παρασκηνιακα. Μιλωντας ως απλος φιλαθλος βλεπω τον ΟΦΗ να τηρει το "ο σκοπος αγιαζει τα μεσα" αδιαφοροντας για ολες τις αρχες και fairplay του αθληματος.
Το πλεον παραδοξο στην υποθεση ειναι η προσπαθεια σας να περασετε ως "μαγκια" της διοικησης την εκαστοτε "παρανομια" και εκθειαζοντας ταυτοχρονα αρρωστες οπαδικες συμπεριφορες κατω απο την "ιδεα που λεγεται ΟΦΗ" και αλλα τετοια ποδοσφαιρικα καταλοιπα που εχουν οδηγησει πολυ κοσμο μακρια απο τα γηπεδα......


Πολυ σωστος ο golden. Εχω κι εγω μερικες αποριες σχετικα με τις κινησεις της ομαδας του Ηρακλειου.
1. Πραγματικα snakes θεωρειτε μαγκια την μεταγραφη Τσακιριδη; Σας πληροφορω οτι μερικες ωρες πριν απο εσας ο Τσακιριδης προταθηκε απο γνωστο manager στην Ελευσίνα, και οι ανθρωποι της ομαδας απεριψαν το ενδεχομενο να προχωρησουν σε μια παρανομη και εκτος fair play μεταγραφη. Εσεις το κανατε. Μαγκια σας; Αν ετσι πιστευετε τοτε σας χειροκροταμε!
2. Πραγματικα θεωρειτε μαγκια την αλλαγη του διαιτητη στον αγωνα με τον Κρονο με φιλο προσκειμενο σας διαιτητη; Αντε αλο ενα χειροκροτημα!
Δε θα αναφερω τα υπολοιπα - χουλιγκανισμους - τρομοκρατιες κ.τ.λ., αλλα να ειστε σιγουροι οτι αν τελικα παρετε αυτο το συγκεκριμενο πρωταθλημα ΔΕΝ θα σας χειροκροτησει κανενας γιατι δεν θα το αξιζετε.
Snakes 4
Φιλε Blue1965White καταρχιν μιλουσα μεταφορικα. Ευνοειται αθελα του (ισως) ο Ζωγραφος για το οτι εγινε στο μεταξυ μας παιχνιδι με το φιλαθλιτικο. Οσο για το αν ειμαι εκτος κλιματος forum...Αν θελεις κανει μια αναδρομη στα οσα εχω γραψει μεχρι τωρα και ξαναμιλαμε!

Φιλε Free και μερικοι εδω οταν γραφετε και παριστανετε τις Αγιες Παρθενες του Ελληνικου Μπασκετ και μετα βλεπω τι ομαδες υποστηριζετε και μετα μιλατε για την τρομοκρατια του ΟΦΗ πραγματικα με ποιανουν τα γελια! Μα τετοια υποκρισια?? Ολυμπιακοι και Παναθηναικοι δεν ειστε το 98% εδω μεσα?? Βρε παιδια μεταξυ σας μαχαιρονεστε και σκοτωνεστε!! Για ποια ποδοσφαιρικα καταλοιπα μου μιλας φιλε Free?? Απλα απο τις μεγαλες διαφορες που εχουμε σαν ομαδα απο τις υπολοιπες της κατηγοριας ειναι οτι εχουμε οργανομενους οπαδους (Σαν ιστορικο Σωματειο) και αυτο ξεχωριζει αφου στα περισσοτερα γηπεδα παιζετε μεταξυ συγκενων και φιλων. Δεν πειραζει αγαπητοι απλα υπομονη 3 μηνες ακομα!!

Φιλε Free να εισαι σιγουρος οτι αντιπαθητικη μπορει να ειναι η ομαδα μας ΜΟΝΟ σε οσους εχουν αλλα συμφεροντα και υποστηριζουν ανταγονιστικες ομαδες. Σε ΟΛΟΥΣ τους υπολοιπους που βλεπουν χωρις χρωματιστα γυαλια εχουν αντιθετη αποψη. Δεν εχεις παρα να διαβασεις τα προηγουμενα posts. Τελος για Τσακιριδη και διαιτητη εχω απαντηση. Μην ξαναγραφω τα ιδια! Ειναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ καθε ομαδας αν πιστευει οτι ενας διαιτητης την αδικει συνεχεια και μπορει να το αποδειξει (DVD αγωνα) να ζητησει εξαιρεση του συγκεκριμενου διαιτητη. Εχει γινει πολλες φορες σε πολλους αγωνες σε πολλα αθληματα!! Βρειτε κατι αλλο να πιαστητε!!
Υποθετικη Ερωτηση: Αν στην Ελευσινα που εφερες σαν παραδειγμα, την τελευταια αγωνιστικη (Λεμε τωρα) κρινεται το πρωταθλημα και με νικη η Ελευσινα το παιρνει το πρωταθλημα και στο τελευταιο δευτερολεπτο ο διαιτητης δωσει ενα ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ φαουλ που κρινει μια κατηγορια και το σκορ αυτη τη στιγμη ειναι ισοπαλο. Ο εκαστοτε παιχτης θα παρει εντολη να χασει τις βολες και να τηρησει το FAIR PLAY ή θα κοιταξει να τις βαλει για να παρει το πρωταθλημα?? Με λιγα λογια τι θελει να πει ο ποιητης: ΑΝ μπορουσε η καθε Ελευσινα να παρει ενα τετοιο παιχτη θα το εκανε γιατι η καθε ομαδα εχει βαλει στοχους και δεν θελει να πεταει τα λεφτα τσαμπα. ΟΠΟΙΟΣ νομιζει το αντιθετο απλα κοιμαται και βλεπει ΟΝΕΙΡΑ!!

Τωρα αν δεν χειροκροτησεις αυτο το πρωταθλημα, δεν πειραζει φιλε μου, χειροκροτα τα επομενα που κατα την γνωμη σου θα ειναι καθαρα και ξαστερα!

ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΑ!!
golden
1.Εμεις snake υποστηριζουμε στα φανερα Ολυμπιακο , Παναθηναικο οπως λες και σιγουρα οχι στα κρυφα τον Παναθηναικο και τους Βαρδινογιαννηδες στον οποιο χρωστατε την επιβιωσης σας τοσα χρονια ως σωματειο....
2. Με επιβεβαιωνεις οτι "σκεφτεσαι" κυριως ποδοσφαιρικα και σιγουρα οχι μπασκετικα.... γιατι ολα τα κακα του αθλητισμου τα διατηρουν "οι δηθεν" οργανωμενοι που απλα αποτελουν τον "στρατο" του εκαστοτε προεδρου....
3. οι περισσοτεροι σε αυτο το φορουμ πιστευω οτι εχουμε "φιλαθλα" αισθηματα και οχι "οπαδικα" .
4. Δινοντας τοση μεγαλη αξια στον "κοσμο του ΟΦΗ" , υποτιμας τους παικτες και τον προπονητη σου : δηλαδη ο ΟΦΗ ειναι πρωτος επειδη ειναι η μονη ομαδα που εχει οργανωμενους οπαδους ?
5. Ισως δεν ειναι τυχαιο που "νομιζεις" οτι εχεις 100% δικιο σε ολα χωρις να κανεις την οποιαδηποτε "παραδοχη" σε υπαρκτα γεγονοτα που σου καταλογιζει οποια ομαδα εχει παιξει μεσα στο Ηρακλειο.
Ολυμπιακός
Οτι και να κανουν οι φιλαθλοι-οπαδοι του ΟΦΗ (που απο οσα εχω ακουσει σε καθε ματς δημιουργουν θεματακια με τη συμπεριφορα τους), αυτο που κατα γενικη ομολογια ειναι γνωστο τις πασει, ειναι οτι τα ματσακια κερδιζονται στις 4 γραμμες. Και ο Φιλαθλητικος ειχε τα (ξερετε τι) και τους νικησε. Και η Ελευσινα απο οτι ξερω ηταν κοντα στη νικη και εχασε απο λεπτομερειες. Αν η διοικηση της ομαδας για να προστατευσει την επενδυση της επιτρεπει αυτες τις συμπεριφορες αυτη και μονο αυτη ειναι υπολογη και κανεις αλλος. Οι παικτες της ομαδας σας δεν εχουν προκαλεσει σε κανενα παιχνιδι και η συμπεριφορα τους ειναι υποδειγματικη απεναντι στους αντιπαλους τους, παρολο που η φανατισμενη ατμοσφαιρα θα μπορουσε να τους επηρεασει. Πραγματι ο ΟΦΗ σαν ομαδα και σαν εικονα που βγαζει λογω οπαδων-διοικησης ειναι υπερ-αντιπαθητικος, το μπασκετ ομως που παιζει ειναι ελκυστικο ωστε την μιαμιση ωρα που θα βλεπεις το παιχνιδι να το ευχαριστιεσαι. Οσον αφορα τα υπονοουμενα - απειλες για εκδρομες-αντιποινα αυτα ειναι λογια τα οποια και το κλιμα δυναμιτιζουν και δικαιωνουν την αποψη για την πιο αντιπαθητικη ομαδα. Και για να μην νομιζουν οι φιλοι του ΟΦΗ οτι ειναι οι κυριαρχοι του συμπαντος, υπαρχουν εδρες οχι μονο σε αυτο τον ομιλο (Νικαια-Ελευσινα-Ιεραπετρα) αλλα και του χρονου με το καλο στην Β Εθνικη που παρολο που το κλιμα ειναι οικογενειακο, οι μαγκιες και οι τραμπουκισμοι τιμωρουνται χειροτερα απο οτι νομιζουν.

Και για να ελαφρυνει και να αποφορτιστει το κλιμα, ειναι συγκινητικο να διαβαζεις σε αυτο το forum τους διαλογους μεταξυ Ελευσινεων και Φιλων της Ιεραπετρας. Το φιλαθλο αισθημα σε ολο του το μεγαλειο. Να προτινω μια αδελφοποιηση των σωματιων σαν απλος φιλαθλος με αφορμη και το μεταξυ τους παιχνιδι?
Snakes 4
Μπαινω καν στο κοπο να απαντησω στο golden για ενα και μονο θεμα που εθηξε!!

Ειπες: Εμεις snake υποστηριζουμε στα φανερα Ολυμπιακο , Παναθηναικο οπως λες και σιγουρα οχι στα κρυφα τον Παναθηναικο και τους Βαρδινογιαννηδες στον οποιο χρωστατε την επιβιωσης σας τοσα χρονια ως σωματειο....

Εισαι βαθια νυχτωμενος φιλε μου!! αυτο μονο μπορω να σου πω και λυπαμαι πραγματικα που υπαρχουν ΑΚΟΜΑ ανθρωποι που εχουν τετοια σκεπτικα. Ρωτα αν εχεις κανενα γνωστο Κρητη να σου πει. Οι οπαδοι-φιλαθλοι του ΟΦΗ ειναι ΜΟΝΟ ΟΦΗ και τιποτα αλλο! Αν καποιος υποστηριζει και αλλη ομαδα ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ δεν ειναι ΟΦΗ!
Δευτερον: 15-20 χρονια βριζουμε, κανουμε συλλαλητηρια και φωναζουμε για την λευτερια του ΟΦΗ. Δεν ακουσες ποτε τιποτα? Απεχουμε απο το γηπεδο και φταιει αυτη η κατασταση. Οι οπαδοι του ΟΦΗ ειναι υπεριφανοι για αυτο που υποστηριζουν και δεν πανε στις ευκολες λυσεις που κανει το 80% της ελλαδος να υποστηριζουν ομαδες του ΠΟΚ μονο και μονο για να πανυγηριζουν.
Τριτον: Το αν χρωσταμε την υπαρξη μας σε αυτους, δειχνει ποσο βαθια νυχτωμενος εισαι! Το μονο που χρωσταμε ειναι ενα ευχαριστω στον αημνηστο κ. Θωδορα που αγαπουσε την ομαδα, ηταν ΟΦΗ, και εκανε ενα αθλητικο κεντρο που θα το ζηλευαν πολοι! Μετα το χαος. Μετα μονο μας χρωστανε εκει στην παιανια και οχι εμεις σε αυτους (Παιχτες-Αγωνες κλπ).
Θα μπορουσα να σου γραφω για ωρες με στοιχεια ΕΤΩΝ!! αλλα δεν μπαινω καν στο κοπο. Ειναι χασιμο χρονου και λαθος Forum.

Για αυτο φιλε μου μην μου ξαναπεις εμενα για φανερα ή κρυφα...Αυτα ειναι για αλλους!!

Τελος γραφετε εδω 2-3 που ειναι παντα απο συγκεκριμενες ομαδες. Γιατι δεν ρωτατε και τους υπολοιπους ποσο ωραια περνανε οταν ερχονται Ηρακλειο. Γιατι ολοι θαυμαζουν την ατμοσφαιρα που διμιουργουμε και ευχονται να ειχαν και αυτοι παραμια?? [ Με δυο παρατραγουδα που εγιναν, ξεχναμε τα οσα καλα εχουν γινει. Εμεις ειμασταν που χειροκροτησαμε την Ελευσινα για το ωραιο Basket που ειδαμε. Εμεις ειχαμε φερει ρακες και πιναμε με τα παιδια του Αρη Νικαιας μετα τον αγωνα. Αυτα γιατι δεν τα σχολιαζετε?? Θα μου πεις...μα εκει κερδισατε! ΟΧΙ φιλε μου εκει απλα δεν δωσανε το δικαιωμα. Καποιοι ξερουν καλα να δυναμιτιζουν ενα κλιμα και να χτυπανε τον αντιπαλο διαφορετικα. Ειναι και αυτο στο παιχνιδι!

ΥΣ. Τελικα b]ξεχασα οτι σε αυτη την χωρα που ζουμε καλια να σου βγει το ματι παρα το ονομα!! και αποδειξη ολα αυτα που λετε μερικοι χωρις καν να εχετε ερθει Ηρακλειο[/b]

Δεν θα ξαναμπω στο κοπο να απαντησω για την φιλοξενια μας ή αν ειμαστε κρυφοι οπαδοι ή φανεροι. Αυτα τα δειχνουν τα εργα μας και οι πραξεις μας!

Καλη συνεχεια!
basketikos
H αληθεια ειναι οτι και στο ματς ΟΦΗ-Ιωνικος η Ομαδα μας χειροκροτηθηκε. Βεβαια το ματς ηταν κοντα μονο για 20-25 λεπτα και μετα ο ΟΦΗ πηρε διαφορα. Αρα δεν εχουμε ολοι αντιληψη για την εδρα αυτή.

Παντως ΟΦΗ & Ιεραπετρα εχουν να περασουν απο Νικαια στον β γυρο - αρα μετρανε ηδη μια ηττα στο τσεπακι. icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

Παμε ρε Ιωνικαρα γερα να παρουμε τον Αρη 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
kontas
[quote name='Snakes 4' date='Jan 19 2008, 14:00 ' post='151961']
Με δυο παρατραγουδα που εγιναν, ξεχναμε τα οσα καλα εχουν γινει. Εμεις ειμασταν που χειροκροτησαμε την Ελευσινα για το ωραιο Basket που ειδαμε. Εμεις ειχαμε φερει ρακες και πιναμε με τα παιδια του Αρη Νικαιας μετα τον αγωνα.
οι ρακες ...πανε φιλε με το αποτελεσμα....αν ειναι θετικο ολα καλα και φιλοξενια και λεβεντες και οτι θες ...αν παι κατι στραβα τοτε ουτε το αεροδρομιο δεν βρισκουν για να φυγουν ....ασε ρε...σας πηραν πρεφα και αυτοι που δεν σας ηξεραν ..
kontas
QUOTE(Ολυμπιακός @ Jan 19 2008, 00:28 ) *
Και για να ελαφρυνει και να αποφορτιστει το κλιμα, ειναι συγκινητικο να διαβαζεις σε αυτο το forum τους διαλογους μεταξυ Ελευσινεων και Φιλων της Ιεραπετρας. Το φιλαθλο αισθημα σε ολο του το μεγαλειο. Να προτινω μια αδελφοποιηση των σωματιων σαν απλος φιλαθλος με αφορμη και το μεταξυ τους παιχνιδι?

ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΑΝΕΒΕΙ ...ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ
Ολυμπιακός
Τι εννοεις φιλαρακο?
Snakes 4
ΟΚ φιλε Kontas οτι πεις! Και πρεφα μας πηραν και ποκερ μας πηραν και θαναση μας πηραν...
dirk10
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΑΜΑΝ Μ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΦΤΑΝΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ.ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΜΑΤΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΩ.ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ???ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ ΛΙΓΑΚΙ.....ΔΙΠΛΟ Η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΥΡΟΣ(ΔΥΣΚΟΛΟ ΒΕΒΑΙΑ)
kontas
[quote name='Snakes 4' date='Jan 20 2008, 10:18 ' post='152141']
ΟΚ φιλε Kontas οτι πεις! Και πρεφα μας πηραν και ποκερ μας πηραν και θαναση μας πηραν...
[/quote
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΨΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ...ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΣΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΤΣΟΧΑ 77.gif
Ολυμπιακός
Πρωτον που ξερεις εσυ τι ομαδα ειμαι? Και γιατι νομιζεις γενικα οτι εχω σχεση με κανεναν απο τους 2 ? Ποιο πιθανο να εχω σχεση με την Βανα Μπαρμπα παρα με Ιερατετρα και Ελευσινα.
kontas
QUOTE(Ολυμπιακός @ Jan 20 2008, 11:42 ) *
Πρωτον που ξερεις εσυ τι ομαδα ειμαι? Και γιατι νομιζεις γενικα οτι εχω σχεση με κανεναν απο τους 2 ? Ποιο πιθανο να εχω σχεση με την Βανα Μπαρμπα παρα με Ιερατετρα και Ελευσινα.

με την Βανα δυσκολο τα εχω εγω biggrin.gif
kontas
QUOTE(balou @ Jan 17 2008, 23:39 ) *
Θα συμφωνησω μαζι σου φιλε μου
Η Ελευσινα ειναι πιο δυνατη απο ποτε
Εχει πολυ εμπειρους παιχτες και ας μην ξεχναμε και τον Διολετη
που ειναι το βασικο shot.gif της Ελευσινας οπως και τα παιδια της
περιφεριας που δεν αφηνουν τιποτα να πεσει χαμω.Ελευσινα
ευχομαι να το παρει αλλα πανω απο ολα να δουμε ενα ωραιο
ματς

τι ?κερδισε η ιεραπετρα?
didis
κερδισε η ιεραπετρα 62-64
kop-13
Ο αγώνας τής δέκατης πέμπτης αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα Γ' Εθνικής, μεταξύ των ομάδων Πανελευσινιακού - Α Ο Ιεράπετρα που έγινε στήν Ελευσίνα έληξε με σκόρ 63 - 65.

Δεκάλεπτα:19 - 16, 16 - 20, 16 - 17, 12 - 12

Διαιτητές: Καλούτσας - Παντελίδης

Πανελευσινιακός (Παναγιωτόπουλος): Αβραμίδης Δ. 9, Αβραμίδης Γ. 3, Μπακογιάννης, Κατσαρός 11 (1), Μπαλάφας 13 (2), Διολέτης 7 (1), Μπαρμπαρής 11, Θέος 9 (1).

Ιεράπετρα (Μακράκης): Αλεξίου 4 (1), Στεφανάκης 5 (1), Ξενάκης 16, Πολυτάρχου 3 (1), Μάτος 5, Τείλορ 15, Χριστόδουλος 14, Καραλής 3 (1).

Η Διοίκηση του ΑΟ Ιεράπετρα αισθάνεται την υποχρέωση να ευχαριστήση τη Διοίκηση της ομάδας του Πανελευσινιακού για την θερμή φιλοξενία που επιφυλάχθηκε στην αποστολή μας κατά τη διάρκεια της σύντομης παραμονής μας στην Ελευσίνα.
Blue1965White
Ιωνικός Νικαίας - Άρης Νικαίας 73-67. Όποιος ξέρει αποτελέσματα ας προσθέτει.
dirk10
ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΞΕΡς ΕΡΜΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΣΟΣ.ΑΡΔΗΤΤΟΣ ΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ!!!Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΗΡΕ ΠΟΛΤΙΜΗ ΝΙΚΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΜΑΧΗΤΗ ΑΡΗ.ΜΑΣΚΕΤΙΚΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΟΥ!!!!!!
Jabar
Φιλαθλητικός-Αρδηττός 81-67
Ολυμπιακός
Ημουν στο παιχνιδι Πανελευσινιακου - Ιεραπετρα. Καθομουν στη μερια των φιλων της Ιεραπετρας. Συγχατρητηρια και στις 2 ομαδες για το καλο ματς που μας προσφεραν καθως και τους φιλαθλους της Ελευσινας για την φιλαθλη ατμοσφαιρα που δημιουργησαν. Καλη και συγκεντρωμενη στη νικη η Ιεραπετρα . Ξεχωρισα το 7( να με συγχωρεσει που δεν γνωριζω το ονομα του) και τον Τειλορ. Κατι πηγε να κανει στο τελος ο Χριστοδουλος κυριως απο βολες. Απο Ελευσινα στο Α ημιχρονο ηταν εκπληκτικος και κυριαρχος στα καλαθια ο Μπαρμπαρης που τους ειχε φορτωσει ολους με φαουλ (στο Β δεν τροφοδοτηθηκε επαρκως ενω μπορουσε να ειχε κανει μεγαλυτερη ζημια) και πολυ καλος επισης ο 9 (να με συγχωρεσει και εκεινος που δεν γνωριζω το ονομα του). Ομως πρεπει να σταθω στο σεμιναριο φιλαθλου ιδιοτητας που παρεδωσαν και οι 2 ομαδες και μεσα στον αγωνιστικο χωρο απο τους παικτες αλλα και στην εξεδρα με την αψογη συμπεριφορα και των Κρητικων και των Ελευσινιων. Μαλιστα μου εκανε εντυπωση τα καλα λογια που ειχαν να λενε οι Κρητικοι παρολο που ηταν ενα ματς ο θανατος σου η ζωη σου . Καλοι επισης και οι διαιτητες
Ολυμπιακός
QUOTE(kop-13 @ Jan 20 2008, 20:07 ) *
Ο αγώνας τής δέκατης πέμπτης αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα Γ' Εθνικής, μεταξύ των ομάδων Πανελευσινιακού - Α Ο Ιεράπετρα που έγινε στήν Ελευσίνα έληξε με σκόρ 63 - 65.

Δεκάλεπτα:19 - 16, 16 - 20, 16 - 17, 12 - 12

Διαιτητές: Καλούτσας - Παντελίδης

Πανελευσινιακός (Παναγιωτόπουλος): Αβραμίδης Δ. 9, Αβραμίδης Γ. 3, Μπακογιάννης, Κατσαρός 11 (1), Μπαλάφας 13 (2), Διολέτης 7 (1), Μπαρμπαρής 11, Θέος 9 (1).

Ιεράπετρα (Μακράκης): Αλεξίου 4 (1), Στεφανάκης 5 (1), Ξενάκης 16, Πολυτάρχου 3 (1), Μάτος 5, Τείλορ 15, Χριστόδουλος 14, Καραλής 3 (1).

Η Διοίκηση του ΑΟ Ιεράπετρα αισθάνεται την υποχρέωση να ευχαριστήση τη Διοίκηση της ομάδας του Πανελευσινιακού για την θερμή φιλοξενία που επιφυλάχθηκε στην αποστολή μας κατά τη διάρκεια της σύντομης παραμονής μας στην Ελευσίνα.


Συγχαρητηρια για την γενναια ανακοινωση του ΑΟ Ιεραπετρας. Η προταση μου για αδελφοποιηση των σωματειων που αναδεικνυουν το ευ αγωνιζεσθαι θα ηταν οτι καλυτερο να πραγματοποιηθει. Τιμα ολους.
tasos
Δεν πηγα στο Σχηματαρη οποτε δεν εχω προσωπικη αποψη για τον αγωνα..οταν βαζεις 54 ποντους στην επιθεση δεν πρεπει να ελπιζεις σε πολλα.Τα πραγματα για την ομαδα μου ειναι δυσκολα.Θεωρω οτι πρεπει να γινουν αρκετα πραγματα για να σωσουμε την κατηγορια αν και εχουμε μπροστα μας εναν ολοκληρο γυρο.Οι πιθανοτητες να αγωνιζομαστε στα τοπικα ειναι αρκετα μεγαλες.Εγω ομως οπου και να παιζει σε γειτονιες,σε αλανες θα την ακολουθω...

Ο Απολλων ειναι ενα θυμα του αδικου συστηματος της κατηγοριας ,στις 14 ομαδες να πεφτουν 5ισως και παραπανω!!Απαραδεκτο!
mondaro#14
Απο Ελευσινα στο Α ημιχρονο ηταν εκπληκτικος και κυριαρχος στα καλαθια ο Μπαρμπαρης που τους ειχε φορτωσει ολους με φαουλ (στο Β δεν τροφοδοτηθηκε επαρκως ενω μπορουσε να ειχε κανει μεγαλυτερη ζημια)
file olimpiake min ksexnas oti sto a imixrono i ierapetra epaize xoris psilo kathos oi dietites edosan 2 aparadekta faoul ston xristodoulo kai ton evgalan ektos paixnidiou.sto oso gia to b den nomizo na mporouse na antidrasei diaforetika rolleyes.gif blove.gif blove.gif
Σταχυοφόρος
Ένα μεγάλο μπράβο στον Πανελευσινιακό και την Ιεράπετρα που μας χάρισαν ένα πολύ όμορφο ντέρμπι, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην Ιεράπετρα για την καθαρή νίκη.

Είμαι αρκετά στενοχωρημένος απο την ομάδα μου, μόνο λόγω της ήττας, η εμφάνιση ήταν πολύ καλή, ειδικά όταν μείωσε μια διαφορά -12 σε -1. Όμορφο μπάσκετ και δυνατό. Όντως ο Μπαρμπαρής έκανε το καλύτερο του φετινό παιχνίδι, ωστόσο στο 4ο δεκάλεπτο δε τροφοδοτήθηκε αρκετά και αυτός και ο έτερος ψηλός, ο Διολέτης. Η περιφέρεια της Ιεράπετρας όντως είναι φωτιά, ο Πολυτάρχου αν και δε ξεκίνησε βασικός, έκανε πολύ καλό παιχνίδι, μια έτρεχε την ομάδα και καπάκι φρέναρε -μυαλό τρελό. Μεγάλη όμως διαφορά (στα μάτια μου) έκανε το Νο. 11, κορυφαίος.

Η πιο όμορφη στιγμή του ματσακίου, ένα καλάθι με την πλάτη από παίκτη της Ιεράπετρας. 41.gif
Ο κόσμος άψογος και απ'τις 2 πλευρές (και πολύ όμορφος να προσθέσω) biggrin.gif

Η διατησία για μένα ήταν απαράδεκτη, όχι ότι έκρινε τον αγώνα, αλλά εκνεύρισε και τους παίκτες και τον κόσμο. Ό,τι ήθελαν έβλεπαν... Συν του ότι ο ένας άργησε μισή ώρα να έρθει...

ΥΓ1: Golden respect icon_drunk.gif
ΥΓ2: Δεν είδα μεγάλη προσέλευση απο το basketforum, γιατί μάγκες; Olympiakos, έπρεπε να μας μιλήσεις στο γήπεδο.
Σταχυοφόρος
Διαιτητές: Καλούτσας - [b]Παντελίδης[b]


έλεος smiley.gif 69.gif
Ολυμπιακός
QUOTE(mondaro#14 @ Jan 21 2008, 03:28 ) *
Απο Ελευσινα στο Α ημιχρονο ηταν εκπληκτικος και κυριαρχος στα καλαθια ο Μπαρμπαρης που τους ειχε φορτωσει ολους με φαουλ (στο Β δεν τροφοδοτηθηκε επαρκως ενω μπορουσε να ειχε κανει μεγαλυτερη ζημια)
file olimpiake min ksexnas oti sto a imixrono i ierapetra epaize xoris psilo kathos oi dietites edosan 2 aparadekta faoul ston xristodoulo kai ton evgalan ektos paixnidiou.sto oso gia to b den nomizo na mporouse na antidrasei diaforetika rolleyes.gif blove.gif blove.gif


Θα συμφωνησω με το φιλο. Οντως η διαιτησια το εψαχνε πολυ το φαουλ λες και ο Μπαρμπαρης ηταν κολλητος τους και ηθελε να τον ευννοησει. Αλλα τι να κανουμε. Μια θα αδικεισαι μια θα εχεις την ευννοια των διαιατητων
basketikos
Ιωνικός Νικ. – Άρης Νικαίας 73-67
Τα δεκάλεπτα: 13-21, 33-34, 50-45, 73-67

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ταυρόπουλος): Λαζαρίδης, Δρακόπουλος 19 (5), Παπαδάκης, Τσιρογιάννης 10 (2), Αθανασούλας 7 (1), Μελεούνης, Πρινέας 14, Λουκάκης, Μόμτζος 5, Μαζουρόπουλος, Τσιουμπρης 16 (1), Τατσίδης 2.

ΆΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Δεμέναγας): Βαρλάς 7 (1), Μπουζούλας, Φερεντίνος, Λυγγερίδης 5, Τσακαλοφίδης 2, Γαλίτης, Πρίτσος 23 (1), Χαλβατζής, Λιθόπουλος 8, Φιλίππου, Τσελεμπής 22 (5).

ΣΠΟΥΔΑΙΑ βαθμολογικα νικη για τον Ιωνικο, απεναντι σε εναν μαχητικο αλλά πολυ μετριο μπασκετικα Αρη.

Η Ομαδα ξεκινησε ασχημα, και ο κουτς (κατα την γνωμη μου παντα) ειχε καποιες ασχημες επιλογες. Εμπιστευθηκε στην πρωτη πενταδα τον "δεν-μπορω-να-παιξω-μπασκετ-οσο-και-αν-εχω-καλη-διαθεση-απλα-γιατι-δεν-ξερω" Τατσιδη. Με 4 παικτες ο Ιωνικός εχανε 11-21, λιγο πριν το τέλος του α δεκαλεπτου.

Στο δευτερο παιξαμε καλυτερα, εκμεταλλευθηκαμε την αστεια ζωνη του Αρη (ρε παιδια ζωνη δεν σημαινει 'αγκυροβολουμε' σε μια θεση και οποιος περασει του κανουμε φαουλ...) και περασαμε μπροστα. Αλλα ο Αρης ηταν κοντα, και καταφερε να ξαναπροηγηθει με ενα καλαθι στο ημιχρονο. Εμεις το ειχαμε ηδη γυρισει ζωνη γιατι ο μοναδικος μεχρι εκεινο το σημειο διακριθεις Πρινεας ειχε ηδη 3 φαουλ.

Στο β ημιχρονο πήραμε πηραμε διαφορα παιζοντας συνθετη αμυνα ζωνη/μαν-του-μαν και φτασαμε στο 50-40 και αργοτερα στο 60-50. Ο Αρης επαιζε κακη αμυνα φορτωθηκε με φουλ.

Αλλα εμεις δειξαμε τασεις αυτοκτονιας με αναρχο μπασκετ και ΛΑΘΗ επι ΛΑΘΩΝ. Αντι να παμε την μπαλα στο καλαθι, οπου επαιζαν χωρις ψηλους ή φορτωμενους με 4 φαουλ, αναλωθηκαμε στο "γυρω-γυρω ολοι" και τριποντα (ευτυχως αρκετα ευστοχα). Sorry guys, μπασκετ δεν ξερω οσο εσεις, αλλα οταν ο ψηλοτερος παικτης των αντιπάλων ειναι 1.90 (ο εντυπωσιακος για την μαχητικοτητα εχθες Λιθοπουλος) και εσυ εχεις Μομτζο, Τσιουμπρη, Τατσιδη (....εστω), δεν παιζεις με τριποντα και μπασιματακια, αλλα ποσταρεις και 'σκοτωνεις'. Αλλα αυτο προϋποθετει οργανωση στο 1.

Ευτυχώς τα καταφεραμε (ευστοχοι και με προσωπικότητα οι Τσιουμπρής, Δρακοπουλος,καλή αμυνα και ουσιαστική συμβολή ο Αθανασούλας με καλές στιγμές ο Μομτζος, ) στο οριο και ετσι ανασαναμε ουσιαστικα βαθμολογικα. Υστερησε για μια ακομα φορα ο Τατσιδης (αναμενόμενο σχολιο), απορια η μη-χρησιμοποιηση του Παπαδακη. Ο Αρης ειναι για κάτω, απλά γιατι η Ομαδα που εχει ειναι 3-4 παικτες μονο.

Η εικονα στις εξεδρες απο πλευράς Ιωνικου ηταν μετρια ως απογοητευτική, αλλά ελπίζω οτι συντομα θα ξαναζεσταθουν οι φιλοι της Ομαδας.

Γερα με το Σχηματαρι την Κυριακη για να ανεβουμε και αλλο βαθμολογικα.

ΥΓ. Διαιτητης ο 27χρονος Πιτσιλκας -παιζει λεει μεχρι Α2 ( blink.gif blink.gif blink.gif ). Καλα ειπαμε, το καταραμμενο το ονομα ειναι σημαντικο στην χωρα της αξιοκρατιας. Το παλληκαρι δεν ηταν κακο (υπο το βλεμμα του πατρος), αλλά κανει μπαμ οτι υστερει απο παραστασεις. Στο χθεσινο ματς ηταν προφανες οτι ευτυχώς που καθαριζε ο πρωτος. Ευλογη η απορια: τοση πρεμουρα;;; γιατι δεν το προστατευει κανεις το παλληκαρι αφου μαλλον εχει δυνατοτητες;
free
QUOTE(Ολυμπιακός @ Jan 20 2008, 23:45 ) *
Συγχαρητηρια για την γενναια ανακοινωση του ΑΟ Ιεραπετρας. Η προταση μου για αδελφοποιηση των σωματειων που αναδεικνυουν το ευ αγωνιζεσθαι θα ηταν οτι καλυτερο να πραγματοποιηθει. Τιμα ολους.


Θα συμφωνησω κι εγω με την ανακοινωση της Ιεραπετρας.
Ημουν στην Ελευσινα χθες και πραγματικα ολοι οι παρευρισκομενοι απολαυσαμε ενα ΝΤΕΡΜΠΥ. Αυτο που ειδα ειναι οτι η Ιεραπετρα το ηθελε περισσοτερο στο τελος και το πηρε. Η διαιτητες καλοι, σφυριξαν λιγο παραπανω εδρα οπως ηταν φυσιολογικο, χωρις ομως να επηρεασουν το αποτελεσμα που θα ηταν δικαιο ακομα και αν ειχε κερδισει η Ελευσινα. Μπραβο και στις δυο ομαδες για την μαχητικοτητα αλλα κυριως για την αριστη συμπεριφορα μεσα στον αγωνιστικο χωρο και στην κερκιδα. Δεν περιμενα να εβλεπα τοσους φιλους της Ιεραπετρας στο παιχνιδι και εξεπλαγην οταν αρχισαν να παροτρυνουν την ομαδα τους. Και οι δυο ομαδες εδειξαν οτι αγαπανε αυτο που κανουν και αξιζουν να βρισκονται ψηλα. Νομιζω οτι χθες ειδαμε τις δυο καλυτερες και πιο γεματες ομαδες του πρωταθληματος, που συνδιαζοντας το συστημα με το παθος και την αγωνιστικοτητα κρατοντας αμειωτο το ενδιαφερον του θεατη. Αυτο επιβεβαιωθηκε και με το χειροκροτημα που εισεπραξαν και οι δυο αμεσως μετα το τελος του αγωνα.
Jabar
Ημουν και γω στην Ελευσίνα .Για το γήπεδο θα πώ ότι δεν είναι ότι πιό άνετο από κατασκευής για να παρακολουθήσεις μπάσκετ.Τα σκαλάκια πολύ κοντά σε ύψος και για ψηλούς είναι λίγο πρόβλημα θα βοηθούσαν καρεκλάκια με πόδια.Τα κάγκελλα πολύ ψηλά τέλος πάντων έλυσα το πρόβλημά μου βλέποντας το β όρθιος για να παρακολουθώ με την άνεσή μου.Οι διαιτητές δεν σφύριξαν τόσες φορές λάθος όσες διαμαρτυρήθηκαν οι οπαδοί των δύο ομάδων ούτε μπορείς να πεις ότι έκριναν το αποτέλεσμα(δεν ξέρω βέβαια για την τεχνική στο Θέο ο οποίος δεν είχε και την καλλίτερη συμπεριφορά και προς τον έφορο).Αλλά
είχαν τάση συμβιβασμού που είναι κακό π.χ προς το τέλος δίνει ο ένας πλάγια τη μπάλλα στην Ιεράπετρα κάνοντας λάθος στην επόμενη ο άλλος δεν δίνει φάουλ υπέρ του Χριστόδουλου κάτω από το καλάθι.Επίσης δεν είχαν το κύρος για ένα τέτοιο παιχνίδι και δεν συνέβαλλαν στο να παιχτεί ακόμα καλλίτερο μπάσκετ.Η Ελευσίνα άρχισε καλλίτερα το παιχνίδι φορτώνοντας τον Χριστόδουλο με φάουλ .Η είσοδος του Πολιτάρχου που έβγαλε πολύ ενέργεια και στην άμυνα άλλαξε τα δεδομένα. Καθοριστικό σημείο και η τεχνική στο Θέο.Πολύ καλός ο Ξενάκης νομίζω δικο του ήταν το ανάποδο λέϊ απ και ο Τέϊλορ σε όλο τον αγώνα με έναφανταστικό κάρφωμα μετά από προσποίηση σουτ και μπάσιμο.Από την Ελευσίνα καλός ο Μπάρμπαρης και μου άρεσε και ο Μπαλάφας 9 με πολύ καλή μηχανική σουτ και σε καλή ημέρα ίσως κάπιοα κρίσιμα σουτ να έπρεπε να τα πάρει αυτός και όχι ο Κατσαρός 8 που δεν ήταν και στη καλλίτερη μέρα από άποψη ευστοχίας.Ατυχη επιλογή του μικρου με το 6 Μπακογιάννης? και έτσι δεν εκδηλώθηκε ποτέ η τελευταία επίθεση που πάντως έδειξε καλός και στο μέλλον θα παίξει μπάσκετ
elefsinios
QUOTE(Jabar @ Jan 21 2008, 12:49 ) *
Ημουν και γω στην Ελευσίνα .Για το γήπεδο θα πώ ότι δεν είναι ότι πιό άνετο από κατασκευής για να παρακολουθήσεις μπάσκετ.Τα σκαλάκια πολύ κοντά σε ύψος και για ψηλούς είναι λίγο πρόβλημα θα βοηθούσαν καρεκλάκια με πόδια.Τα κάγκελλα πολύ ψηλά τέλος πάντων έλυσα το πρόβλημά μου βλέποντας το β όρθιος για να παρακολουθώ με την άνεσή μου.Οι διαιτητές δεν σφύριξαν τόσες φορές λάθος όσες διαμαρτυρήθηκαν οι οπαδοί των δύο ομάδων ούτε μπορείς να πεις ότι έκριναν το αποτέλεσμα(δεν ξέρω βέβαια για την τεχνική στο Θέο ο οποίος δεν είχε και την καλλίτερη συμπεριφορά και προς τον έφορο).Αλλά
είχαν τάση συμβιβασμού που είναι κακό π.χ προς το τέλος δίνει ο ένας πλάγια τη μπάλλα στην Ιεράπετρα κάνοντας λάθος στην επόμενη ο άλλος δεν δίνει φάουλ υπέρ του Χριστόδουλου κάτω από το καλάθι.Επίσης δεν είχαν το κύρος για ένα τέτοιο παιχνίδι και δεν συνέβαλλαν στο να παιχτεί ακόμα καλλίτερο μπάσκετ.Η Ελευσίνα άρχισε καλλίτερα το παιχνίδι φορτώνοντας τον Χριστόδουλο με φάουλ .Η είσοδος του Πολιτάρχου που έβγαλε πολύ ενέργεια και στην άμυνα άλλαξε τα δεδομένα. Καθοριστικό σημείο και η τεχνική στο Θέο.Πολύ καλός ο Ξενάκης νομίζω δικο του ήταν το ανάποδο λέϊ απ και ο Τέϊλορ σε όλο τον αγώνα με έναφανταστικό κάρφωμα μετά από προσποίηση σουτ και μπάσιμο.Από την Ελευσίνα καλός ο Μπάρμπαρης και μου άρεσε και ο Μπαλάφας 9 με πολύ καλή μηχανική σουτ και σε καλή ημέρα ίσως κάπιοα κρίσιμα σουτ να έπρεπε να τα πάρει αυτός και όχι ο Κατσαρός 8 που δεν ήταν και στη καλλίτερη μέρα από άποψη ευστοχίας.Ατυχη επιλογή του μικρου με το 6 Μπακογιάννης? και έτσι δεν εκδηλώθηκε ποτέ η τελευταία επίθεση που πάντως έδειξε καλός και στο μέλλον θα παίξει μπάσκετ

Τελικά ήρθατε αρκετοί χθες στην Ελευσίνα αλλά δεν τα είπαμε από κοντά.Πολύ μυστικοπάθεια σ'αυτό το Forum. smiley.gifTο 6 της Ελευσίνας φίλε Jabar είναι ο Αβραμίδης Γιάννης και είναι ο μεγαλύτερος παίχτης της ομάδας (1981) μετά τον Διολέτη.
elefsinios
Πάνω κάτω συμφωνώ με τους περισσότερους στην ανάλυση του παιχνιδιού ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΥ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ.Δεν θα αναφερθώ ούτε σε παίχτες , ούτε σε φιλάθλους , ούτε σε παράγοντες , ούτε σε προπονητές,διαιτητές κλπ κλπ.
Το Σάββατο το απόγευμα για κάποιους λόγους βρέθηκα στο κλειστό του ΜΕΤΣ για να παρακολουθήσω τον αγώνα της Α2 Παγκράτι-Χαλκίδα.Αυτό που είδα λοιπόν δεν ταίριαζε σε καμμία περίπτωση ούτε από άποψη θεάματος , ούτε από άποψη ποιότητος με αυτό που θέλουμε να λέμε Α2.Ας με συγχωρέσουν οι φίλοι και των δύο ομάδων που έχουν ιστορία στον χώρο και ιδιαίτερα το Παγκράτι αλλά νομίζω πως φέτος παρακολουθούμε ένα πολύ πιο ενδιαφέρον Πρωτάθλημα στην Γ'Εθνική με ποιοτικότερες ομάδες(βλέπε ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ,Ο.Φ.Η.,ΕΛΕΥΣΙΝΑ,κλπ)
Και δεν φθάνει μόνο αυτό.Ακουσα τα χειρότερα από τους αθλητές και των δύο ομάδων αλλά και από κάποιους άλλους που παίζουν σε διαφορετικούς συλλόγους Α2 αλλά έτυχε να είναι παρόντες στο συγκεκριμένο παιχνίδι για τις συνθήκες που επικρατούν στα σωματεία της Α2.Νομίζω πως δεν τιμά κανένα αυτή η κατάσταση και αναρωτιέμαι αν πρέπει αυτή που κρατούν τις τύχες του αθλήματος στα χέρια τους(Ομοσπονδία)να βάλουν κάποια κριτήρια αξιοκρατικά ως προς την κατάρτηση των κατηγοριών.
Θέλω να πω συγχαρητήρια στην Διοίκηση της Ιεράπετρας για την πραγματικά άξια προσπάθεια που κάνουν σε όλα τα επίπεδα και τους εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πραγματοποιήσουν όλους τους στόχους που έχουν θέσει.
Υ.Γ. Φίλε GOLDEN καλή τύχη στην ομάδα σου και σε εσένα προσωπικά. cool.gif
TliBan
QUOTE(elefsinios @ Jan 21 2008, 14:16 ) *

Υ.Γ. Φίλε GOLDEN καλή τύχη στην ομάδα σου και σε εσένα προσωπικά. cool.gif


Άσε τις ευχές και φρόντισε να τον καλέσεις να κάνει το τζάμπολ του All Star....
Ολυμπιακός
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Jan 21 2008, 09:47 ) *
Ένα μεγάλο μπράβο στον Πανελευσινιακό και την Ιεράπετρα που μας χάρισαν ένα πολύ όμορφο ντέρμπι, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην Ιεράπετρα για την καθαρή νίκη.

Είμαι αρκετά στενοχωρημένος απο την ομάδα μου, μόνο λόγω της ήττας, η εμφάνιση ήταν πολύ καλή, ειδικά όταν μείωσε μια διαφορά -12 σε -1. Όμορφο μπάσκετ και δυνατό. Όντως ο Μπαρμπαρής έκανε το καλύτερο του φετινό παιχνίδι, ωστόσο στο 4ο δεκάλεπτο δε τροφοδοτήθηκε αρκετά και αυτός και ο έτερος ψηλός, ο Διολέτης. Η περιφέρεια της Ιεράπετρας όντως είναι φωτιά, ο Πολυτάρχου αν και δε ξεκίνησε βασικός, έκανε πολύ καλό παιχνίδι, μια έτρεχε την ομάδα και καπάκι φρέναρε -μυαλό τρελό. Μεγάλη όμως διαφορά (στα μάτια μου) έκανε το Νο. 11, κορυφαίος.

Η πιο όμορφη στιγμή του ματσακίου, ένα καλάθι με την πλάτη από παίκτη της Ιεράπετρας. 41.gif
Ο κόσμος άψογος και απ'τις 2 πλευρές (και πολύ όμορφος να προσθέσω) biggrin.gif

Η διατησία για μένα ήταν απαράδεκτη, όχι ότι έκρινε τον αγώνα, αλλά εκνεύρισε και τους παίκτες και τον κόσμο. Ό,τι ήθελαν έβλεπαν... Συν του ότι ο ένας άργησε μισή ώρα να έρθει...

ΥΓ1: Golden respect icon_drunk.gif
ΥΓ2: Δεν είδα μεγάλη προσέλευση απο το basketforum, γιατί μάγκες; Olympiakos, έπρεπε να μας μιλήσεις στο γήπεδο.


Θα διαφωνισω με τον φιλο. Η διαιτησια μοιρασε το καρπουζι στη μεση. Εκανε τα λαθη της αλλα και απο τις 2 μεριες. Και τα φαουλ στο Χριστοδουλο που ηταν αυστηρα και τη τεχνικη ποινη στο Θεο , προσπαθησε τουλαχιστον ενα ματς δυσκολο να το παιξει καλα και πιστευω τα καταφερε. Οσον αφορα εμενα ηρθα ακριβως με το τσαμπολ με φιλο-συγγενη παικτη Ιεραπετρας και δεν ειχα το χρονο να γνωριστω μαζι σας.
Σταχυοφόρος
QUOTE(Ολυμπιακός @ Jan 21 2008, 17:23 ) *
Θα διαφωνισω με τον φιλο. Η διαιτησια μοιρασε το καρπουζι στη μεση. Εκανε τα λαθη της αλλα και απο τις 2 μεριες. Και τα φαουλ στο Χριστοδουλο που ηταν αυστηρα και τη τεχνικη ποινη στο Θεο , προσπαθησε τουλαχιστον ενα ματς δυσκολο να το παιξει καλα και πιστευω τα καταφερε.



Μη μου βάζεις λόγια tongue.gif δεν είπα οτι η διατησία ευνόησε την Ιεράπετρα, απλά τα λάθη που έκαναν ήταν απαράδεκτα για διαιτητές Γ εθνικής -στην εσκανα σφυρίζουν καλύτερα 69.gif λέμε τώρα... Αδίκησαν και ευνόησαν και τις δύο ομάδες, αλλά πιο πολύ τις εκνεύρισαν, όπως και εμάς στις εξέδρες.


ΥΓ: οφείλω να ομολογήσω πως 2 αιθέριες υπάρξεις απο τη μεριά των Κρητικών, έκλεψαν την παράσταση 77.gif
Ολυμπιακός
QUOTE(Σταχυοφόρος @ Jan 21 2008, 23:22 ) *
Μη μου βάζεις λόγια tongue.gif δεν είπα οτι η διατησία ευνόησε την Ιεράπετρα, απλά τα λάθη που έκαναν ήταν απαράδεκτα για διαιτητές Γ εθνικής -στην εσκανα σφυρίζουν καλύτερα 69.gif λέμε τώρα... Αδίκησαν και ευνόησαν και τις δύο ομάδες, αλλά πιο πολύ τις εκνεύρισαν, όπως και εμάς στις εξέδρες.
ΥΓ: οφείλω να ομολογήσω πως 2 αιθέριες υπάρξεις απο τη μεριά των Κρητικών, έκλεψαν την παράσταση 77.gif


Hρεμα Σταχυοφόρε. Τις γνωριζω τις κοπελες. Πολυ γκομενιαριδες ειστε εκει στην Ελευσινα. Αλλα τι να κανουμε που ειστε καλοι και σωστοι φιλαθλοι και δικαιολογουνται τετοιες εκφρασεις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.