Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2007-08 2ος ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
basketikos
QUOTE(golden @ Feb 27 2008, 20:34 ) *
www.patris.gr

...άλλοι λένε ότι ο ΟΦΗ δεν θα εμπλακεί διότι αν τιμωρηθεί θα αποχωρήσει από το πρωτάθλημα, όπως δήλωσε ο κ. Ξημέρης. Παιδιά, υπομονή. Όσοι, πάντως, ουδέτεροι διάβασαν το Φ.Α. με Ιωνικό Ν. λένε ότι ο αγώνας του ΟΦΗ θα συνεχιστεί από εκεί που διακόπηκε και οι διαιτητές θα τιμωρηθούν.

Εγώ, δεν πιστεύω ότι ο ΟΦΗ αν τιμωρηθεί στον αγώνα με Ιωνικό Ν. θα αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Σε μία τέτοια περίπτωση η Διοίκηση δεν “τιμωρεί” την ΕΟΚ αλλά την ίδια της την ομάδα στην οποία έχει επενδύσει αρκετά. Άλλωστε το πρωτάθλημα έχει ακόμα έξι αγωνιστικές.


Προφανως και τιμωρει την ομαδα τους, αφου και ετσι εχουν ελπίδες.
Αν και με την νοοτροπια που εχουν οι "Αδικημένοι" ( icon_drunk.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif ) τους βλέπω με 3 ηττες ακομα:
1. Ελευσινα,
2. Ζωγραφου
3. Αρη Ν. (η επιστροφη του "Eπεισοδιακια" και τoυ "OΦ Αδικημενων" (στον τοπο του εγκλήματος 69.gif 69.gif 69.gif ) - παιδια να το ξανακανετε ροντεο να γελασουν και οι συντοπιτες μας.

Μην σας πω οτι και το ματς ΟΦ Αδικημενων - ΝΦ μπορει να ερθει 2πλο με διαιτητη τον κ. Διακουλακο (οπως αυτο με την Ιεραπετρα 69.gif 69.gif 69.gif).

Οσο για τους "ουδετερους" που ανακαλυψε η Πατρις στο Ηρακλειο - αυτο ειναι το καλύτερο που εχω ακουσει... υποκλινομαστε στην Ουδετεροτητά τους 77.gif
bedis
QUOTE(dirk10 @ Feb 27 2008, 20:32 ) *
ολο λεω να ξεφυγω απο αυτα αλλα δεν μπορω!!!αν και δεν εχω να πω τιποτα παρα μονο αυτο bedis to παιχνιδι με την νικαια το ειδες και ειδες να αδικουν τον οφη?το οτι δεν ειχε παιξει μια αμυνα αυτα δεν τα ειδες?το οτι εφαγεσ 51 ποντουσ σε 2 δεκαλεπτα απο μια ομαφδα που εχει μ.ορο 63-64 σ λεει κατι?το οτι δεν εβαζε γκολ ο οφη ουτε αυτο το ειδες?γιατι δεν καταλαβαινετε οτι μονη σας το καταφερατε αυτο?θελετε να μασ πειτε δηλαδη οτι ο τροπος του οφη στο ματς με την νικαια ειναι ο σωστος οταν μια ομαδα την αδικουν να μπουκαρει μεσα ε?ελεος πια!το ξερεις οτι 2 παιχτες την νικαιας βασικοι ο ενας σε 10 λεπτα 4 και ο αλος 3 σε 15?τι επρεπε να μπουνε μεσα και να αρχισουν τις απειλες.στην κρητη το το ξερετε οτι η νικαια επρεπε να ηταν 15ποντους στο ημιχρονο?αλλα οι διαιτητες μια χαρουλα τοτε εε?δεν καναν ετσι παιχτες και προπονητες ομως.επειδη μιλαμε για μπασκετ εδω ομως bedis στο ματς ιωνικος -οφη πιος απαιζε καλυτερα μπορεις να μου πεις?(αν το ειδες φυσικα)η οποιος αλος εχει αποψη.και επειδη ακουω διαφορα δεν θα περασει κανεις απο την νικαια μεσα και θα το δειτε!!!!


εχεις απολυτο δικιο οτι ο οφη δεν επαιζε καλα.....τωρα οτι δεν μπορουσε να βαλει γκολ οταν ειχε 11 στα 15 τριποντα δεν το καταλαβαινω....αλλα κ ετσι οπως επαιζε ρε φιλε ηταν πολυ κοντα.......κ οι 51 που εφαγε ηταν με 5 τεχνικες ποινες κ 2 αντιαθλητικα που δεν υπηρχαν........κανω λαθος σε αυτο????κ πραγματικα ρε συ αμα δεις το βιντεο την στιγμη που το διεκοψε ειχαν κατσει ολοι κατω.....κ ο ιωνικος εχει πολυ καλους παιχτες κ πολυ καλη ομαδα....α κ επειδη ημουν κ στο πρωτο παιχνιδι κανεις λαθος....
Blue1965White
Στο πρώτο ημίχρονο μία τεχνική ποινή υπήρξε. Εκεί που ο Τσουμπρής εκτέλεσε 4 συνεχόμενες βολές. Μη γράφετε ανακρίβειες pls.
bedis
QUOTE(funier @ Feb 27 2008, 19:28 ) *
Ο γιατρός είπε να σας λέμε σε όλα ........ναιιιιιιιιιιιιιι!!!
Μη σας στενοχωρήσουμε και δεν κάνει!
Αρκετά πλέον με τους καημένους αδικημένους του ΟΦΗ!!!


ασε μας κ εσυ ρε φιλε.........ολο λετε για τουσ χουλιγκανς του οφη........οι δικοι σας καλυτεροι ηταν?????κ δν μιλαω για τα παιδια με τις φανελες του ολυμπιακου οι του παναθηναικου.....μιλαω για τους μεγαλους icon_drunk.gif ανθρωπους που το παιζανε μαγκες στους παιχτες του οφη στον δρομο μια μερα πριν το παιχνιδι........κ αμα δεν εχεις επιχειρηματα να πεις καλυτερα μην στελνεις καθολου κ κατσε εκει στο χωριο με την προπονηταρα σου κ παρακαλα να ακυρωσουν τον οφη γιατι αλλιως δεν θα ανεβετε ποτε........α κ μια ερωτηση,,,
ειδα κατι φωτογραφιες απο το κλειστο της ιεραπετρας με τα καθισματα που ειχαν σπασει οι οπαδοι του οφη....γιατι δεν δειξατε κ φωτογραφιες απο την αλλη μερια με τα καθισματα που ειχαν σπασει οι δικοι σας?????????????????
bedis
QUOTE(Pelargos06 @ Feb 27 2008, 21:20 ) *
Oχι φίλε μου με τον τσαμπουκά προς θεου .....,έξαλλου εσείς που να βρείτε τον τσαμπουκά,αρνάκια είσαστε 19.gif
Oι τεχνικές ποινές προκύπτουν ευκολότερα και το ποιο σημαντικό δίνουν την διαφορά που θέλουμε
Η αμνησία ορισμένων είναι εξοργιστική....


φιλε μου η ιεραπετρα κ λιγους εφαγε σε αυτο το παιχνιδι....βρεσ το βιντεο κ δεσ το κ μετα πες μου πιος αξιζει να ανεβει......α κ δες κ το σημειο που η προπονηταρα τις ιεραπετρας προκαλει χωρις λογο την κερκιδα ενω δεν τους εχουν πειραξει καθολου.....
ZZZ2000
QUOTE(bedis @ Feb 27 2008, 23:11 ) *
...α κ μια ερωτηση,,,
ειδα κατι φωτογραφιες απο το κλειστο της ιεραπετρας με τα καθισματα που ειχαν σπασει οι οπαδοι του οφη....γιατι δεν δειξατε κ φωτογραφιες απο την αλλη μερια με τα καθισματα που ειχαν σπασει οι δικοι σας?????????????????


Έλεος ρε bedis με την προπαγάνδα........Φτάνει πια.
Που τα είδες τα σπασμένα καθίσματα στην "άλλη μεριά".Ευσεβείς πόθοι θα μου πεις.
Λοιπόν άντε να τεέιώνει πια αυτή η καραμέλα, ασχολήσου και λίγο με μπασκετάκι (άν σε ενδιαφέρει βέβαια) και μην προσπαθείς συνεχώς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.
jack d
Κάποιοι είναι αμετανόητοι.Απίστευτο!Άντε να πάτε στη Β',να μας αφήσετε ήσυχους μπας και μπορέσουμε να ασχοληθούμε με το μπασκετάκι.Νισάφι!
kop-13
QUOTE(bedis @ Feb 27 2008, 21:11 ) *
κ δν μιλαω για τα παιδια με τις φανελες του ολυμπιακου οι του παναθηναικου.....
...
γιατι δεν δειξατε κ φωτογραφιες απο την αλλη μερια με τα καθισματα που ειχαν σπασει οι δικοι σας?????????????????


Μία κουβέντα μόνο.
Εδω μέσα απευθύνεσαι (κυρίως) σε σκεπτόμενους ανθρώπους με παιδεία κ οχι σε καθυστερημένους.
TELIS
QUOTE(bedis @ Feb 27 2008, 23:11 ) *
ασε μας κ εσυ ρε φιλε.........ολο λετε για τουσ χουλιγκανς του οφη........οι δικοι σας καλυτεροι ηταν?????κ δν μιλαω για τα παιδια με τις φανελες του ολυμπιακου οι του παναθηναικου.....μιλαω για τους μεγαλους icon_drunk.gif ανθρωπους που το παιζανε μαγκες στους παιχτες του οφη στον δρομο μια μερα πριν το παιχνιδι........κ αμα δεν εχεις επιχειρηματα να πεις καλυτερα μην στελνεις καθολου κ κατσε εκει στο χωριο με την προπονηταρα σου κ παρακαλα να ακυρωσουν τον οφη γιατι αλλιως δεν θα ανεβετε ποτε........α κ μια ερωτηση,,,
ειδα κατι φωτογραφιες απο το κλειστο της ιεραπετρας με τα καθισματα που ειχαν σπασει οι οπαδοι του οφη....γιατι δεν δειξατε κ φωτογραφιες απο την αλλη μερια με τα καθισματα που ειχαν σπασει οι δικοι σας?????????????????

BEDIS εσυ σιγουρα εισαι παιχτης του οφη

Σε εχει πονεσει ο Μαρκακης ετσι
Φαινετε απο τα γραφομενα σου.

Ρε κοροιδο εσεις αντε να παρετε πρωταθλημα που εισασταν 3 βαθμους απο τον δευτερο
Ουτε τριτη δεν θα τερματισετε.

ΚΟΡΟΙΔΑ ΡΕ ΚΟΡΟΙΔΑ
dirk10
bedis tha sumfwnisw loipon mazi soy kai tha s pw nai htan plhrwmenos o diaithths kai s allaze ta fwta.pes mou ean esy hsoun ston pago ti tha ekanes se parakalw!!!tha mpaines mesa?tha fonazes synexeia tha xtypiosoyn?ayto pou thelw na pw einai oti o ofh eixe erthei oxi gia mats alla gia na kanei manoyra OTI KAI NA EDINE O REFERH.twra gia ta T pou les oti efage ta thewreis adika?mporei o paixths na toy sfyrizoyn kati lathos ena faoul as poume kai na xtipietai kai na milaei synexeia?einai adikh ayth h t poinh?einai adikh to t ston pago otan einai oloi mesa sto gypedo?otan o proponhths einai mesa synexeia.den ta eides ola aytadil?kai afoy fysika exei kanei 2 parathrhseis!!!!to mono pou thewrw aystiro htan to antiathlitiko(me vash ton kanonismo einai pantws paei mono gia xeria alla entaksei)twra gia to prwto mats exase dikaia o iwnikos den lew alla sto prwto hmixrono mporoyse na eixe mia kaluterh tyxh apo apopsh sfurigmatwn!!!o ofh einai oly kalh omada kai prepei na katalavei to lathos toy auto einai pou m enoxlei pio polu giati einai krima(simptwsh epanalamvanomenh pavei na einai symptosh)des kalytera to video kai des oxi ta lathoi pou mporei na ekane o grizos alla ta lathoi pou ekane o pagos apo apopsh sumperiforas.thn wra pou diakoptete to paixnidi o cameraman prepei na ekane kamaki stis kopeles pou eixe dipla toukai h camera koitaei sthn eksedrameta ksipnaei apo to tzertzelo pou egine. tTELOS KATI POY MAS ENWNEI OLES TIS OMADES(OFH-IERAPETRA KLP.......)KALOMOIRA GERA FERE THN PRWTIA smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
manos4
Γεια σας παιδιά είναι η πρώτη φορά που γράφω,αλλά σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό.Βλέπω έναν ανελέητο πόλεμο προς την ομάδα μου τον ΟΦΗ!Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ξέρω αρκετά από μπάσκετ μιας και έπαιζα σχεδόν 15 χρόνια τόσο σε ομάδες στην πόλη μου το Ηράκλειο όσο και στην μεικτή Κρήτης!Πιστεύω ότι ο ΟΦΗ είναι μια κλάση ανώτερος από τις ομάδες της κατηγορίας !!Θα ήθελα να μιλήσω για την πιο ανταγωνιστική ομάδα προς τον ΟΦΗ την Ιεράπετρα!έχει καλούτσικη ομάδα με ένα προπονητή από μέτριο ως κακό(έχω δουλέψει με τον Μακράκη 2 χρονιές και ξέρω)!Πέρα απο 2-3 παίκτες επικρατεί το χάος!Και να ανέβει η Ιεράπετρα θα πέσει άκλαυτη και του χρόνου δεν θα είναι ο επιχειρηματιάς απο το Ηρακλείο για να δώσει λεφτά!Γιατί να μην ανέβει ο ΟΦΗ που έχει όλα τα φόντα να πρωταγωνιστήσει και του χρόνου?'Εχει δικό του κόσμο ,μια διοίκηση που απέδειξε ότι φέτος θέλει τον ΟΦΗ πρωταγωνιστή και είναι και ως όνομα πολύ μεγάλο για να προκαλέσει σεβασμό σε πολλούς!Περιμένω τις απόψεις σας!!
Σταχυοφόρος
Καλημέρα κι από μένα,

είμαι καινούριος και γω στο φόρουμ πρώτη φορα γράφω αλλά σας διαβάζω αρκετό καιρό (πολυ must αυτό τελευταία biggrin.gif ). 'Ηθελα να πω πως είμαι παίκτης κάποιας ομάδας αλλά του βόρειου ομίλου, ΔΕΝ υποστηρίζω τον Πανελευσινιακό, απλά το έχω βάλει για ξεκάρφωμα για να κράζω την υπερομαδάρα του ΟΦΗ που οι φίλαθλοι της (ή μηπως παίκτες της) κατακλείουν τις τελευταίες μέρες το φόρουμ... Ρε παιδιά, τί πανικός σας έπιασε;

bedis σου χτυπώ φιλικά την πλάτη... γύρνα και σκεπάσου, το κρύο σε χαλάει και βλέπεις εφιάλτες και φαντάσματα...
sofi
QUOTE(manos4 @ Feb 28 2008, 08:58 ) *
Γεια σας παιδιά είναι η πρώτη φορά που γράφω,αλλά σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό.Βλέπω έναν ανελέητο πόλεμο προς την ομάδα μου τον ΟΦΗ!Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ξέρω αρκετά από μπάσκετ μιας και έπαιζα σχεδόν 15 χρόνια τόσο σε ομάδες στην πόλη μου το Ηράκλειο όσο και στην μεικτή Κρήτης!Πιστεύω ότι ο ΟΦΗ είναι μια κλάση ανώτερος από τις ομάδες της κατηγορίας !!Θα ήθελα να μιλήσω για την πιο ανταγωνιστική ομάδα προς τον ΟΦΗ την Ιεράπετρα!έχει καλούτσικη ομάδα με ένα προπονητή από μέτριο ως κακό(έχω δουλέψει με τον Μακράκη 2 χρονιές και ξέρω)!Πέρα απο 2-3 παίκτες επικρατεί το χάος!Και να ανέβει η Ιεράπετρα θα πέσει άκλαυτη και του χρόνου δεν θα είναι ο επιχειρηματιάς απο το Ηρακλείο για να δώσει λεφτά!Γιατί να μην ανέβει ο ΟΦΗ που έχει όλα τα φόντα να πρωταγωνιστήσει και του χρόνου?'Εχει δικό του κόσμο ,μια διοίκηση που απέδειξε ότι φέτος θέλει τον ΟΦΗ πρωταγωνιστή και είναι και ως όνομα πολύ μεγάλο για να προκαλέσει σεβασμό σε πολλούς!Περιμένω τις απόψεις σας!!


Πίστεψέ με θα ευχόμουν κι εγώ να είναι αλλιώς τα πράγματα για τον ΟΦΗ. Δεν μπορεί όμως όλος ο Όμιλος να κάνει λάθος και να κατηγορεί τον ΟΦΗ από το τίποτα! Να σου πώ την αλήθεια κι εμένα με παραξενεύει το γεγονός πως μιά ομάδα σαν τον ΟΦΗ ενώ έχει όλες τις προοπτικές (ικανότατους παίχτες με εκπληκτικές εμφανίσεις - και λέω παίχτες κι όχι αθλητές γιατί η έννοια αθλητής περιέχει και ήθος που δυστυχώς δεν φαίνεται να διαθέτουν όλοι) να χρειάζεται "τη βοήθεια του κοινού" για να μπορέσει να προχωρήσει! Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έμπλεξαν την ομάδα με τους χούλιγκανς του ποδοσφαίρου, πως στην ευχή αφήνουν μια διοίκηση από ανεγκέφαλους κάφρους να καταστρέφει την πορεία μιας ομάδας και να αμαυρώνει την όποια ιστορία της γράφοντας με μαύρες σελίδες τα κατορθώματά τους. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έχασαν τον έλεγχο και την αυτοσυγκράτησή τους στο τελευταίο παιχνίδι.... από τους παιχτες μέχρι τους παράγοντες! Δεν περίμενα αυτά από μια ομάδα του "πολιτισμένου" Ηρακλείου. Επέτρεψέ μου να σε διορθώσω :
ούτε κόσμο έχει - δανίζεται του ποδοσφαίρου
ούτε διοίκηση έχει - οδήγησαν την κατάσταση εκτός ελέγχου με την υπεροψία και το θράσος τους (μπαίνουμε και κάνουμε ότι γουστάρουμε και μην ακουστεί κιχ γιατί σας φάγαμε - όλοι οι υπόλοιποι είστε μύγιες και δε σας χρωστάμε κανένα σεβασμό κ άλλα τέτοια) και τώρα παλεύουν με μηνύσεις και άλλους τρόπους να γυρίσουν τα πράγματα ξεχνώντας ότι τα πρωταθλήματα κερδίζονται στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου κι όχι στα δικαστήρια.
Αν ήταν φίλε μου όποιος διαθέτει χρήμα να μπορεί με τον τρόπο αυτό να ανεβαίνει κατηγορία, να πρωταγωνιστεί σε μεγάλες κατηγορίες και να κερδίζει και σεβασμό, τότε τι νόημα έχει όλο αυτό? Ας φέρουν όλοι στο τραπέζι τους προϋπολογισμούς τους να δούμε με τι ποσά παίζουν, να τελειώνουμε!!! Άστο φίλε... χάσανε τα πάντα, ακόμα και την αξιοπρέπειά τους...
dizzy_fingers
Μετά από επιθυμία ενός μέλους το οποίο θιγόταν επαγγελματικά από κάποιο άλλο με username ονόματος ξενοδοχείου, αποφασίσαμε να σβήσουμε το συγκεκριμένο μέλος (το οποίο απ'ότι φαίνεται δεν είχε κάποιο άλλο σκοπό από το να πικάρει με τα ποστ και τις photo που έβαζε) καθώς και τα ποστ του.

Δεν είναι η συνηθισμένη μας δουλειά να πράττουμε όπως μας ζητούν τα μέλη επειδή το ζητούν, αλλά σε περιπτώσεις που είναι πιθανόν να βλαπτεί ένα μέλος εξωφορουμικά, η δράση μας είναι επιβεβλημένη.


Αυτά τα γράφω απλά για να διευκρινήσω σε όσους έχουν πειραχτεί ή σβηστεί τα ποστ, για να μην έχουμε παρεξηγήσεις. smile.gif


Επίσης, από εδώ και πέρα καλό θα είναι οι όποιες συζητήσεις να αφορούν μόνο τα γενικά καλαθοσφαιριστικά δρώμενα της κατηγορίας.



Αν επιθυμείτε να:

- συζητήσετε για το συγκεκριμένο περίφημο ματς, ανοίξτε νέο τόπικ. Δεν είναι η πρώτη φορά που θα γίνεται αυτό, καθώς είναι συνήθης τακτική στο υποφόρουμ του ανδρικού επαγγελματικού μπάσκετ (ναι ξέρω, κάτι δεν στέκει καλά στο "επαγγελματικού" laugh.gif αλλά δεν είναι επί του παρόντος smile.gif ) και την επικροτούμε.
- συζητήσετε για τη διαιτησία και τα παρασκήνια, χωρίς όμως να ξεφεύγετε με προσωπικές αντιπαραθέσεις, μπορείτε να το κάνετε στα Παρασκηνιακά. Μπορεί να δημιουργήθηκε μόνο για την Α1, αλλά θα χαρώ πολύ αν δω ότι χρησιμεύει και στις υπόλοιπες κατηγορίες ώστε να ηρεμήσει τα πνεύματα στις αμιγώς μπασκετικές συζητήσεις.




Από αυτό το ποστ και παρακάτω, θεωρώ πως έχετε ενημερωθεί σχετικά με τους κανονισμούς, τις γενικές γραμμές στις οποίες καλό είναι να συμπεριφέρεστε στον συνομιλητή σας και για τα παραπάνω καθώς και για τις ποινές που μπορούν να επιφέρουν οποιεσδήποτε ατασθαλασίες.


Καλή σας μέρα smile.gif.




EDIT: Μην ξεχάσω το σημαντικό: Τα οποιαδήποτε παράπονα σχετικά με τη δράση μας και τυχόν λανθασμένες τιμωρίες, παρακαλώ με πμ έτσι ώστε να μη χαλάει η ροή της συζήτησης.
manos4
********************
Admin: Σας προειδοποίησα. Τέρμα οι εξωαγωνιστικές συζητήσεις.
dirk10
καλα ακομα να βαλετε τα παιχνιδια της αγωνιστικης?για να πιασουν δουλεια μερικοι αντε και γρηγορα smiley.gif smiley.gif να δουμε πιος παιζει με ποιον?
gasolis
18:00 ΔΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΓΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ
12:00 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡ
18:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ A
18:00 ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΛΑΤΩΝ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/
18:00 ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ν ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗ
12:00 ΔΙΑΓΟΡΑ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
18:00 ΔΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΑΟ ΑΡΔΗΤΤΟΥ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
dirk10
ΧΑΛΚΙΔΑ-ΙΩΝΙΚΟς ΝΙΚΑΙΑΣ:2 ΟΦΗ-ΕΡΜΗΣ 1 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΕΛΕΥΣΙΝΑ 1 ΑΡΗΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 1 ΚΡΟΝΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 1 ΠΟΔΟΣ-ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 2 ΑΠΔΗΤΤΟΣ-ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1(ΤΟ ΜΠΑΜ)
basketikos
(Ο Σταχυοφορος εγραψε το καλυτερο, ακομα γελαω (77.gif 77.gif 77.gif ), οποτε να το επαναλαβω και εγω)
Καλημερα είμαι καινούριος και γω στο φόρουμ πρώτη φορα γράφω αλλά σας διαβάζω αρκετό καιρό ..... κλπ κλπ.....

Ωρα για προγνωστικα:

18:00 ΔΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΓΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ 2
Μπορει ο Ιωνικος να μεινει συγκεντρωμένος στο παιχνιδι;; ή εχει το μυαλο κολλήσει στο ματς με τον
ΟΦ Αδικημένων;
Αυτο ειναι το τεστ για την ασταθη φετος Ομαδα μου, που απεδειξε οτι ειναι ικανη για το καλυτερο (και οτι εχει αδικησει αρκετες φορες τον εαυτο της με την αποδοση που εχει). ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΙΩΝΙΚΑΡΑ

[b]18:00 ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΛΑΤΩΝ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑ
Ουαου !!! Αυτο ειναι ματς κυριοι - ο ορισμος του "χανει-πεφτει".

18:00 ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗ
Ο ιδρυτης του τοπικ (ο μονος τελικα που δεν ειναι καινουργιος στο φορουμ... 69.gif 69.gif ) δυσκολα θα χαρει και αυτη την Κυριακη - tasso, τα περιθωρια εχουν γινει ασφυκτικα έως ανυπαρκτα..την Κυριακη μαλλον τελος..

12:00 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡ
Το ματς του ΟΦ Αδικημενων αναμένεται με ενδιαφέρον. Νομιζω οτι ειναι πραγματικα τυχη που παιζουν με μια μαχητικη μεν - αδυνατη δε ομαδα αυτη την Κυριακη -

Αρα υπαρχουν 2+1 ερωτησεις.
1. μπορουν τελικα να συγκεντρωθουν και να παιξουν μπασκετ αδιαφορώντας για το παρασκηνιο;;;
2. ή μπορει ο Ερμης να 'κλειδωσει' τον Τσακιριδη (ο μοναδικος παικτης που εδειξε οτι μπορει να σκοραρει) και να εκμεταλλευτει τον αποπροσανατολισμο των παικτων του αντιπαλου;

Και 1 κρισιμη ερωτηση, την οποια πρεπει να λαβει υποψη του οποιος θελησει να παει στο γηπεδο:
Υπαρχει περιπτωση ο κ. Ξημέρης να υλοποιησει την αποφαση του και να μην κατεβει ο ΟΦ Αδικημενων στο γήπεδο αυτη την Κυριακη;;;
θα εχουμε δηλαδη μια πραγματικη συμφωνια "λογου-πράξεων" ή οι δηλωσεις περι αποχωρησης εγιναν για την 'τιμη των οπλων';;;

18:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ A
Ντερμπυ για την 3η θεση; - ή ο Φιλαθλητικός παει για ανοδο; - ο Φιλ/κος μαλλον θα κερδισει, συνεχιζοντας να ελπιζει

12:00 ΔΙΑΓΟΡΑ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Βολτα στην Ροδο για την Ιεραπετρα; ή ολη η Κρητη σκεφτεται του γκρι και οχι το παιχνιδι; - τυχη και για την Ιεραπετρα οτι παιζει με τοσο ευκολο αντιπαλο εκτος, τωρα που η Κρητη βραζει με τον μηδενισμο του ΟΦ Αδικημενων.

18:00 ΔΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΑΟ ΑΡΔΗΤΤΟΥ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
Ενδιαφερον ματσακι. Σιγουρα ο Ζωγραφου ειναι καλύτερος, ενω ο (υπο-συγχωνευση;;) Αρδηττος δεν ειναι και τοσο εξασφαλισμενος οσο νομιζουν πολλοι - μαλλον 2πλο αλλα ποτε δεν ξερεις.
kop-13
QUOTE(basketikos @ Feb 28 2008, 11:25 ) *
12:00 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡ
Το ματς του ΟΦ Αδικημενων αναμένεται με ενδιαφέρον. Νομιζω οτι ειναι πραγματικα τυχη που παιζουν με μια μαχητικη μεν - αδυνατη δε ομαδα αυτη την Κυριακη -

Αρα υπαρχουν 2+1 ερωτησεις.
1. μπορουν τελικα να συγκεντρωθουν και να παιξουν μπασκετ αδιαφορώντας για το παρασκηνιο;;;
2. ή μπορει ο Ερμης να 'κλειδωσει' τον Τσακιριδη (ο μοναδικος παικτης που εδειξε οτι μπορει να σκοραρει) και να εκμεταλλευτει τον αποπροσανατολισμο των παικτων του αντιπαλου;

Και 1 κρισιμη ερωτηση, την οποια πρεπει να λαβει υποψη του οποιος θελησει να παει στο γηπεδο:
Υπαρχει περιπτωση ο κ. Ξημέρης να υλοποιησει την αποφαση του και να μην κατεβει ο ΟΦ Αδικημενων στο γήπεδο αυτη την Κυριακη;;;
θα εχουμε δηλαδη μια πραγματικη συμφωνια "λογου-πράξεων" ή οι δηλωσεις περι αποχωρησης εγιναν για την 'τιμη των οπλων';;;


Για να μην παρασυρθεί κανείς κ πάει γήπεδο το παιχνίδι θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών.
Γ' εθνική μπάσκετ κ γίνεται παιχνίδι κεκλεισμένων των θυρών...o tempora o mores!

Στα αγωνιστικά τώρα βλέπω:

18:00 ΔΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΓΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ 2
18:00 ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΛΑΤΩΝ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑ 2
18:00 ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗ 1
12:00 ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡ 1
18:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ A 1
12:00 ΔΙΑΓΟΡΑ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 2
18:00 ΔΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΑΟ ΑΡΔΗΤΤΟΥ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2


Τα 2 απο αυτά που λέω πιστεύω πως θα σπάσουν αλλα δεν το γράφω για το γούρι! icon_drunk.gif
tasos
Ευχομαι να ειναι το "2" του το Απολλωνα..
Την Κυριακη οπως πολυ σωστα ειπε φιλος basketikos παιζονται οι τελευταιες μαθηματικες ελπιδες για την ομαδα μου...
bball.gif
leonkalf
Το πιο ενδιαφέρων ματς στον Πλάτωνα νομίζω. Θα "πέσουν κορμιά"!!
Καλό είναι να πάμε όσοι μπορούμε. Πιθανώς να πάω.
gasolis
Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων


Οι αγώνες Πρωταθλήματος Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, που αναβλήθηκαν την Κυριακή 17/2/2008 λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών, θα διεξαχθούν το Σάββατο 8/3/2008 με το ακόλουθο πρόγραμμα:

Μεσσήνης 16.00 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 16.00 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
ΠΑΠΑΓΟΥ 18.00 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ
ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ 16.00 ΑΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ – ΚΑΠ
ΙΩΝΙΚΟΥ – ΖΑΧ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 17.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΔΙΑΓΟΡΑ 17.00 ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ – ΑΟ ΑΡΔΗΤΤΟΥ
kontas
[b]πληροφοριες απο kontas
Λεβεντες γινεται μεθοδευση, πολυ σοβαρη, ωστε να την βγαλει καθαρη ο ΟΦΗ .
Βλεπω να ξαναγινεται το ματσακι,η ΕΟΚ υποκυπτει οπως φαινεται ,στις πιεσεις.
και κοιταζει να ξεφορτωθει την καφτη πατατα .
μπορει το γεντι κουλε να πανηγυριζει απο τωρα.
Ιεραπετρα......τι ειχες τι εχασες , ψυχραιμια .
Νικαια..... συμβαινει και στα καλυτερα μαγαζια,ο δυνατος κερδιζει....παντα
Πρωταθλημα Γ εθνικης .....λαβωμενο,οσο ποτε στο παρελθον[color=#FF0000]
free
QUOTE(kontas @ Feb 28 2008, 20:08 ) *
[b]πληροφοριες απο kontas
Λεβεντες γινεται μεθοδευση, πολυ σοβαρη, ωστε να την βγαλει καθαρη ο ΟΦΗ .
Βλεπω να ξαναγινεται το ματσακι,η ΕΟΚ υποκυπτει οπως φαινεται ,στις πιεσεις.
και κοιταζει να ξεφορτωθει την καφτη πατατα .
μπορει το γεντι κουλε να πανηγυριζει απο τωρα.
Ιεραπετρα......τι ειχες τι εχασες , ψυχραιμια .
Νικαια..... συμβαινει και στα καλυτερα μαγαζια,ο δυνατος κερδιζει....παντα
Πρωταθλημα Γ εθνικης .....λαβωμενο,οσο ποτε στο παρελθον[color=#FF0000]

Και τις 5 αγωνιστικες που θα απομενουν μετα με ποιους αντιπαλους θα αγωνιζεται ο ΟΦΗ; Πληροφοριες αναφερουν οτι σε τετοια περιπτωση καταθετουν δελτια 4 τουλαχιστον ομαδες. Πολυ γελιο θα πεσει.
golden
Άπαντες καυτηριάσαμε την έξω-αγωνιστική συμπεριφορά του ΟΦΗ παραμερίζοντας ίσως το βασικότερο : την αγωνιστική του συμπεριφορά. Αισθάνομαι υποχρεωμένος να παραδεχτώ ότι ο ΟΦΗ εντός των 4 γραμμών έως τώρα και με βάση την βαθμολογία ήταν η καλύτερη ομάδα έχοντας κάνει απλά τις περισσότερες νίκες. Στο άθλημα μας ευτυχώς η δυστυχώς δεν κερδίζει αυτός που αποδίδει το καλύτερο μπάσκετ αλλά αυτός που είναι πιο σταθερός και είναι σε θέση να διαχειρίζεται καταστάσεις.
Πιστεύω ότι δεν έχουμε δει καθόλου το θέμα από την πλευρά των παικτών και προπονητών του ΟΦΗ , ατόμων που είναι επαγγελματίες και που ιδρώνουν κάθε μέρα στο γήπεδο που έχουν κάνει μια μεγάλη προσπάθεια και ξαφνικά για όχι καθαρά αγωνιστικούς λόγους βρίσκονται να χάνουν το «ψωμί» τους (επεισόδια φιλάθλων , κακοδιοίκηση ίσως κλπ) Επιπλέον η ένταση που βγάζει κάποιες φορές ο παίκτης και ο προπονητής μέσα στο γήπεδο δεν λέω ότι είναι πάντα δικαιολογημένη αλλά σίγουρα έχει κάποιες αιτίες που απορρέουν από το ευρύτερο σύστημα. (π.χ. οι παίκτες είναι ανασφάλιστοι και έχουν αγωνία για το μέλλον, από την μια στιγμή στην άλλη μπορεί ο πρόεδρος να επιβάλλει αναστολή πληρωμών η ομαδικό πρόστιμο κλπ)
Συνεπώς εγώ προσωπικά συμμερίζομαι το δράμα των καλαθοσφαιριστών του ΟΦΗ και δεν θα ήθελα η ομάδα η ομάδα μου να πάρει ένα πρωτάθλημα στα χαρτιά. Άλλωστε πιστεύω ότι ως ομάδα έχουμε πλέον κερδίσει τον σεβασμό όλων και αυτή είναι πραγματικά μια από τις έννοιες του «έχω επιτύχει»!
basketikos
φιλε kontas,
To γεγονος οτι ειμαι φιλος του Ιωνικου σε κανει (δικαιολογημένα) να θεωρεις οτι γραφω με βαση την συμπαθεια (ή μαλλον το παθος μου) και οχι με την γνωση. Κανεις λαθος !!! Τα πραγματα εχουν τελειωσει - και το εγραψα:

QUOTE(basketikos @ Feb 26 2008, 21:47 ) *
Εγγυημενα πραγματα:

Βαση του Αρθου 46, ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ ΜΕ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ 69-61. Ο ΟΦΗ ΜΗΔΕΝΙΖΕΤΑΙ.


Ολα τα άλλα ειναι ο 'πασατεμπτος για να περνά η ωρα'.

golden, για (αρκετους) απο τους παικτες του ΟΦ Αδικημενων δεν εχεις αδικο.
kop-13
QUOTE(golden @ Feb 28 2008, 18:47 ) *
Πιστεύω ότι δεν έχουμε δει καθόλου το θέμα από την πλευρά των παικτών και προπονητών του ΟΦΗ , ατόμων που είναι επαγγελματίες και που ιδρώνουν κάθε μέρα στο γήπεδο που έχουν κάνει μια μεγάλη προσπάθεια και ξαφνικά για όχι καθαρά αγωνιστικούς λόγους βρίσκονται να χάνουν το «ψωμί» τους (επεισόδια φιλάθλων , κακοδιοίκηση ίσως κλπ) Επιπλέον η ένταση που βγάζει κάποιες φορές ο παίκτης και ο προπονητής μέσα στο γήπεδο δεν λέω ότι είναι πάντα δικαιολογημένη αλλά σίγουρα έχει κάποιες αιτίες που απορρέουν από το ευρύτερο σύστημα. (π.χ. οι παίκτες είναι ανασφάλιστοι και έχουν αγωνία για το μέλλον, από την μια στιγμή στην άλλη μπορεί ο πρόεδρος να επιβάλλει αναστολή πληρωμών η ομαδικό πρόστιμο κλπ)


Στο επίμαχο παιχνίδι ο όφη μηδενίστηκε απο ενέργειες των παιχτών κ του προπονητή του.
Οι αθλητές του όφη μετά το παιχνίδι στην Ιεράπετρα που έγιναν τα εμετικά επεισόδια πήγαν να ευχαριστήσουν τον κόσμο τους.
Στους αγώνες μερικοί φοράνε τα μπλουζάκια των snakes για να δείξουν επιδοκιμασία για τα έργα τους.
Η συμπεριφορά μερικών είναι απο προκλητική εως κ αντιαθλητική.


Αν όλοι οι αθλητές είχαν αντίστοιχη συμπεριφορά τα μισά παιχνίδια δεν θα τελείωναν.Είναι κ αυτοί συμμέτοχοι στο ''φαινόμενο'' όφη.
golden
QUOTE(kop-13 @ Feb 28 2008, 21:40 ) *
Στο επίμαχο παιχνίδι ο όφη μηδενίστηκε απο ενέργειες των παιχτών κ του προπονητή του.
Οι αθλητές του όφη μετά το παιχνίδι στην Ιεράπετρα που έγιναν τα εμετικά επεισόδια πήγαν να ευχαριστήσουν τον κόσμο τους.
Στους αγώνες μερικοί φοράνε τα μπλουζάκια των snakes για να δείξουν επιδοκιμασία για τα έργα τους.
Η συμπεριφορά μερικών είναι απο προκλητική εως κ αντιαθλητική.
Αν όλοι οι αθλητές είχαν αντίστοιχη συμπεριφορά τα μισά παιχνίδια δεν θα τελείωναν.Είναι κ αυτοί συμμέτοχοι στο ''φαινόμενο'' όφη.


ο παικτης πολλες φορες συμπεριφερεται συμφωνα με το "ευρυτερο κλιμα" που επικρατει ή επιβαλλεται ή επιτρεπεται απο την ομαδα (εσυ ο ιδιος το θετεις ως φαινομενο ΟΦΗ). Συμφωνω οτι υπαρχουν και παικτες και προπονητες που εχουν διαθεση να προκαλεσουν ομως αυτο ειναι στην ανθρωπινη φυση υπηρχε και θα υπαρχει σε ολο το φασμα του αθλητισμου. Βλεπεις οτι τα χειροτερα επεισοδια στην Ελλαδα τα κανουνε οι ομαδες που υποστηριζουμε (Ολυμπιακος , Παναθηναικος κλπ) ομως παρα ταυτα συνεχιζουμε να τις υποστηριζουμε ! Καταλαβαινω την αγανακτηση που νοιωθει η πολη ως προς τον ΟΦΗ ομως σιγουρα δεν φταινε οι παικτες και οι προπονητες του στο συνολο τους .
ZZZ2000
QUOTE(golden @ Feb 28 2008, 22:01 ) *
ο παικτης πολλες φορες συμπεριφερεται συμφωνα με το "ευρυτερο κλιμα" που επικρατει ή επιβαλλεται ή επιτρεπεται απο την ομαδα (εσυ ο ιδιος το θετεις ως φαινομενο ΟΦΗ). Συμφωνω οτι υπαρχουν και παικτες και προπονητες που εχουν διαθεση να προκαλεσουν ομως αυτο ειναι στην ανθρωπινη φυση υπηρχε και θα υπαρχει σε ολο το φασμα του αθλητισμου. Βλεπεις οτι τα χειροτερα επεισοδια στην Ελλαδα τα κανουνε οι ομαδες που υποστηριζουμε (Ολυμπιακος , Παναθηναικος κλπ) ομως παρα ταυτα συνεχιζουμε να τις υποστηριζουμε ! Καταλαβαινω την αγανακτηση που νοιωθει η πολη ως προς τον ΟΦΗ ομως σιγουρα δεν φταινε οι παικτες και οι προπονητες του στο συνολο τους .


αγαπητέ GOLDEN,
επιδή το θέμα που θέτεις είναι κατά βάση θεωρητικό, είναι λογικό να έχει πολλές προσσεγγίσεις. Θα σου αναπτύξω μερικές:

α) Καθαρά "αθλητική".
Όταν μιλάμε για αθλητισμό κατά τα καθερωμένα "ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ" πρότυπα, μιλάμε για άσκηση σώματος και πνέυματος. Ο αθλητής είναι λειτουργός και ο προπονητής παιδαγωγός και δάσκαλος. Λέξεις όπως βία, τσαμοπουκάς, μαγγιά κλπ είναι άγνωστες. Η συγκεκριμένη προσσεγιση έχει πλέον ισχύ σε περιπτώσεις νηπιαγωγείων άντε και 2-3 τάξεων δημοτικού.

β) Καθαρά Επαγγελματική.
Εδώ μιλάμε για κάτι άγνωστο στην Ελλάδα με την έννοια οτι τα πρωταθλήματα γίνονται με νόμους λάστιχο. Στο ιδεατό πρωτάθλημα που θα είχε σαφώς καθορισμένους νόμους με άμεση εφαρμογή τους, η "επαγγελματική" προσέγγιση θα είχε πολλά κοινά με την αθλητική στη λογική του "οτι ξεφεύγει από τους κανόνες τιμωρείται άρα κάνει κακό στην επαγγελματική ομάδα". Η συγκεκριμένη προσέγγιση είναι καθαρά ουτοπική για τη χώρα μας.

γ) Οπαδική
Η οπαδική είναι η προσέγγιση του "δηθεν". Όλα γίνονται με σκοπό να γουστάρει ο οπαδός και ειδικά αυτός που περιμένει να βγάλει τα απωθημένα μέσω της ομάδας. Θεοποίείται ο "τσαμπουκάς" και η "μαγγιά". Υπερθεοποιείται το αίσθημα της αδικίας. Όλοι μας κυνηγούνε όλοι μας κλέβουν αλλά εμείς με τη μαγγιά μας τους έχουμε από κάτω. Το άθλημα ή το αποτέλεσμα δε μας ενδιαφέρουν. Μας ενδιαφέρει ο οπαδός. Μεγάλη βοήθεια στην ανάπτυξη αυτής της προσέγγισης προσφέρουν (με το αζημίωτο βεβαίως βεβαίως) όλα τα ΜΜΕ και ειδικά οι εφημερίδες και τα λεγόμενα αθλητικά ραδιόφωνα. Η συγκεκριμένη προσσεγιση γίνεται ισχυρότερη όσο η ανεβαίνουμε κατηγορίες.

δ) Παραγοντική.
Αυτή η προσέγγιση είναι και η πιο περίεργη με την έννοια οτι δεν ξέρεις που πηγαίνεις αλλά άγεσαι και φέρεσαι από τους "παράγοντες". Παρουσιάζεται δηλαδή το φαινόμενο τη μια να σκίζεσαι για τη νίκη και την άλλη να μετράς τα φωτιστικά στην οροφή, ανάλογα με το τι έχει διατάξει "το αφεντικό". Συνηθισμένη προσέγγιση ειδικά μετά τη μέση του πρωταθλήματος σε αδιάφορες ομάδες.

ε) Μανατζερική
Μια προσέγγιση με μεγάλη ανάπτυξη τα τελευταία χρόνια. Ο τρόπος συμπεριφοράς και δράσης σου εξαρτάται μόνο από τις επιταγές του μάνατζερ. Πετάει ο γάϊδαρος λέει ο μάνατζερ, πετάει λές κι εσύ. Και όσο ο μάνατζερ έχει άλλα να ασχολείται, όλα καλά. Όταν όμως αποφασίσει να ανακατέψει τα χαρτιά για να ξαναπουλήσει τα ιδια "προϊόντα" μα άλλο περιτύλιγμα στους ίδιους αγοραστές, τότε αρχίζουν τα μπερδέματα, οι γκρίνιες οι μετατροπές "ηρώων" σε "παλτά" κλπ.

Θα μπορούσα να γου γράψω για αρκετές κατηγορίες προσέγγισης ακόμα αλλά θα το ξενυχτήσουμε. Αυτά...
Kafromania
QUOTE(dirk10 @ Feb 28 2008, 11:08 ) *
ΑΡΔΗΤΤΟΣ-ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1(ΤΟ ΜΠΑΜ)


Μπορει να ειναι δυσκολο αλλα οχι και απιθανο.
Θελω να πω πως θα δυσκολευτουν αρκετα οι ομαδες που θα αντιμετωπισουν την Αρδητταρα απο και περα!!!!!
Εχει αλλαξει πολυ ο τροπος παιχνιδιου και η ψυχολογια της ομαδας με τον νεο προπονητη!!!!
Μην νομιζουν μερικοι μερικοι πως εχει τελειωσει αυτη η ομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Α και αν γινει αυτο με τον ΟΦΗ και ξαναγινει ο αγωνας θα ειναι πολυ αδικο για καποιες ομαδες που αγωνιζονται για την ανοδο!!!!! blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif
golden
QUOTE(ZZZ2000 @ Feb 28 2008, 22:32 ) *
αγαπητέ GOLDEN,
επιδή το θέμα που θέτεις είναι κατά βάση θεωρητικό, είναι λογικό να έχει πολλές προσσεγγίσεις. Θα σου αναπτύξω μερικές:

α) Καθαρά "αθλητική".
Όταν μιλάμε για αθλητισμό κατά τα καθερωμένα "ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ" πρότυπα, μιλάμε για άσκηση σώματος και πνέυματος. Ο αθλητής είναι λειτουργός και ο προπονητής παιδαγωγός και δάσκαλος. Λέξεις όπως βία, τσαμοπουκάς, μαγγιά κλπ είναι άγνωστες. Η συγκεκριμένη προσσεγιση έχει πλέον ισχύ σε περιπτώσεις νηπιαγωγείων άντε και 2-3 τάξεων δημοτικού.

β) Καθαρά Επαγγελματική.
Εδώ μιλάμε για κάτι άγνωστο στην Ελλάδα με την έννοια οτι τα πρωταθλήματα γίνονται με νόμους λάστιχο. Στο ιδεατό πρωτάθλημα που θα είχε σαφώς καθορισμένους νόμους με άμεση εφαρμογή τους, η "επαγγελματική" προσέγγιση θα είχε πολλά κοινά με την αθλητική στη λογική του "οτι ξεφεύγει από τους κανόνες τιμωρείται άρα κάνει κακό στην επαγγελματική ομάδα". Η συγκεκριμένη προσέγγιση είναι καθαρά ουτοπική για τη χώρα μας.

γ) Οπαδική
Η οπαδική είναι η προσέγγιση του "δηθεν". Όλα γίνονται με σκοπό να γουστάρει ο οπαδός και ειδικά αυτός που περιμένει να βγάλει τα απωθημένα μέσω της ομάδας. Θεοποίείται ο "τσαμπουκάς" και η "μαγγιά". Υπερθεοποιείται το αίσθημα της αδικίας. Όλοι μας κυνηγούνε όλοι μας κλέβουν αλλά εμείς με τη μαγγιά μας τους έχουμε από κάτω. Το άθλημα ή το αποτέλεσμα δε μας ενδιαφέρουν. Μας ενδιαφέρει ο οπαδός. Μεγάλη βοήθεια στην ανάπτυξη αυτής της προσέγγισης προσφέρουν (με το αζημίωτο βεβαίως βεβαίως) όλα τα ΜΜΕ και ειδικά οι εφημερίδες και τα λεγόμενα αθλητικά ραδιόφωνα. Η συγκεκριμένη προσσεγιση γίνεται ισχυρότερη όσο η ανεβαίνουμε κατηγορίες.

δ) Παραγοντική.
Αυτή η προσέγγιση είναι και η πιο περίεργη με την έννοια οτι δεν ξέρεις που πηγαίνεις αλλά άγεσαι και φέρεσαι από τους "παράγοντες". Παρουσιάζεται δηλαδή το φαινόμενο τη μια να σκίζεσαι για τη νίκη και την άλλη να μετράς τα φωτιστικά στην οροφή, ανάλογα με το τι έχει διατάξει "το αφεντικό". Συνηθισμένη προσέγγιση ειδικά μετά τη μέση του πρωταθλήματος σε αδιάφορες ομάδες.

ε) Μανατζερική
Μια προσέγγιση με μεγάλη ανάπτυξη τα τελευταία χρόνια. Ο τρόπος συμπεριφοράς και δράσης σου εξαρτάται μόνο από τις επιταγές του μάνατζερ. Πετάει ο γάϊδαρος λέει ο μάνατζερ, πετάει λές κι εσύ. Και όσο ο μάνατζερ έχει άλλα να ασχολείται, όλα καλά. Όταν όμως αποφασίσει να ανακατέψει τα χαρτιά για να ξαναπουλήσει τα ιδια "προϊόντα" μα άλλο περιτύλιγμα στους ίδιους αγοραστές, τότε αρχίζουν τα μπερδέματα, οι γκρίνιες οι μετατροπές "ηρώων" σε "παλτά" κλπ.

Θα μπορούσα να γου γράψω για αρκετές κατηγορίες προσέγγισης ακόμα αλλά θα το ξενυχτήσουμε. Αυτά...


Σωστές οι προσεγγίσεις σου όμως στην Ελλάδα οι ομάδες αποτελούν ένα συνονθύλευμα των θέσεων που περιγράφεις . Για μένα το θέμα είναι καθαρά πρακτικό η βία, οι αντιδράσεις, τα επεισόδια, οι προκλήσεις, είναι καθαρά πράξεις
Bob o m4stor4s
QUOTE(Kafromania @ Feb 28 2008, 22:45 ) *
Μπορει να ειναι δυσκολο αλλα οχι και απιθανο.
Θελω να πω πως θα δυσκολευτουν αρκετα οι ομαδες που θα αντιμετωπισουν την Αρδητταρα απο και περα!!!!!
Εχει αλλαξει πολυ ο τροπος παιχνιδιου και η ψυχολογια της ομαδας με τον νεο προπονητη!!!!
Μην νομιζουν μερικοι μερικοι πως εχει τελειωσει αυτη η ομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Α και αν γινει αυτο με τον ΟΦΗ και ξαναγινει ο αγωνας θα ειναι πολυ αδικο για καποιες ομαδες που αγωνιζονται για την ανοδο!!!!! blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif

πες τα ρε
ο αγωνας δεν πρεπει να επαναληφθει

και φυσικα η υψηλη πτηση του αρδηττου θα συνεχιστει και στο ερχομενο παιχνιδι shot.gif shot.gif
panosak
QUOTE(golden @ Feb 28 2008, 20:47 ) *
Άπαντες καυτηριάσαμε την έξω-αγωνιστική συμπεριφορά του ΟΦΗ παραμερίζοντας ίσως το βασικότερο : την αγωνιστική του συμπεριφορά. Αισθάνομαι υποχρεωμένος να παραδεχτώ ότι ο ΟΦΗ εντός των 4 γραμμών έως τώρα και με βάση την βαθμολογία ήταν η καλύτερη ομάδα έχοντας κάνει απλά τις περισσότερες νίκες. Στο άθλημα μας ευτυχώς η δυστυχώς δεν κερδίζει αυτός που αποδίδει το καλύτερο μπάσκετ αλλά αυτός που είναι πιο σταθερός και είναι σε θέση να διαχειρίζεται καταστάσεις.
Πιστεύω ότι δεν έχουμε δει καθόλου το θέμα από την πλευρά των παικτών και προπονητών του ΟΦΗ , ατόμων που είναι επαγγελματίες και που ιδρώνουν κάθε μέρα στο γήπεδο που έχουν κάνει μια μεγάλη προσπάθεια και ξαφνικά για όχι καθαρά αγωνιστικούς λόγους βρίσκονται να χάνουν το «ψωμί» τους (επεισόδια φιλάθλων , κακοδιοίκηση ίσως κλπ) Επιπλέον η ένταση που βγάζει κάποιες φορές ο παίκτης και ο προπονητής μέσα στο γήπεδο δεν λέω ότι είναι πάντα δικαιολογημένη αλλά σίγουρα έχει κάποιες αιτίες που απορρέουν από το ευρύτερο σύστημα. (π.χ. οι παίκτες είναι ανασφάλιστοι και έχουν αγωνία για το μέλλον, από την μια στιγμή στην άλλη μπορεί ο πρόεδρος να επιβάλλει αναστολή πληρωμών η ομαδικό πρόστιμο κλπ)
Συνεπώς εγώ προσωπικά συμμερίζομαι το δράμα των καλαθοσφαιριστών του ΟΦΗ και δεν θα ήθελα η ομάδα η ομάδα μου να πάρει ένα πρωτάθλημα στα χαρτιά. Άλλωστε πιστεύω ότι ως ομάδα έχουμε πλέον κερδίσει τον σεβασμό όλων και αυτή είναι πραγματικά μια από τις έννοιες του «έχω επιτύχει»!

συμφωνω 100% και συμμεριζομαι το αγχος των παικτων και προπονητων του ΟΦΗ
dred
Ποιός ξέρει να μας πεί τι μπάτζετ έχει η κάθε ομάδα του ομίλου ? έχω ακούσει για αστρονομικά ποσά , διαβάζοντας προηγούμενες σελίδες εμαθα οτι ο Τσακιρίδης αμοίβεται με 30000 ισχύει?
Antonis B
QUOTE(dred @ Feb 29 2008, 12:26 ) *
Ποιός ξέρει να μας πεί τι μπάτζετ έχει η κάθε ομάδα του ομίλου ? έχω ακούσει για αστρονομικά ποσά , διαβάζοντας προηγούμενες σελίδες εμαθα οτι ο Τσακιρίδης αμοίβεται με 30000 ισχύει?


λίγα είπες.
bedis
ΤΑ ΜΠΑΤΖΕΤ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΥΔΙΔΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Γ ΕΘΝΙΚΗ Κ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ....ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ....ΔΗΛ Ο ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Γ.....ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΕΒΕΙ Κ ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ Κ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑς ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ.....ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ....ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗς Η ΔΙΟΙΗΚΗΣΗ Ο ΚΟΣΜΟΣ Η ΤΥΧΗ Κ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Κ ΟΙ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ.....ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ Ο ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΑΝΕΒΗΚΕ Γ ΕΘΝ Κ ΞΟΔΕΨΕ 350,000 ΕΥΡΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ....ΠΗΡΕ ΜΟΥΤΡΑΝ ΤΟΜΑΡΑ Κ ΑΛΛΟΥΣ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ Α2 Κ Β....ΟΜΩΣ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΕΙΔΑΜΕ.....ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΔΙΑΧΕΙΡΕΙΖΕΣΕ.....


ΥΓ.Ο ΟΦΗ ΦΕΤΟΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΤΖΕΤ....ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΗΚΑΝ ΣΩΣΤΑ Κ Η ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ.....
Antonis B
QUOTE(bedis @ Feb 29 2008, 16:34 ) *
ΥΓ.Ο ΟΦΗ ΦΕΤΟΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΤΖΕΤ....ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΗΚΑΝ ΣΩΣΤΑ Κ Η ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ.....


φέτος.

ας είναι καλά η παρέα από το Ρέθυμνο.
bedis
B)-->
QUOTE(Antonis B @ Feb 29 2008, 16:40 ) *

φέτος.

ας είναι καλά η παρέα από το Ρέθυμνο.
[/quote]

ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΤΕΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΥ Ο ΟΦΗ ΠΗΡΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΑΓΟΡ?ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΟΦΗ ΜΠΟΡΕΣΕ Κ ΤΟΥΣ ΠΗΡΕ.....Η ΤΑ ΛΕΩ ΛΑΘΟΣ?
Antonis B
QUOTE(bedis @ Feb 29 2008, 16:59 ) *
QUOTE(Antonis B @ Feb 29 2008, 16:40 ) *
φέτος.

ας είναι καλά η παρέα από το Ρέθυμνο.


ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΤΕΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΥ Ο ΟΦΗ ΠΗΡΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΑΓΟΡ?ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΟΦΗ ΜΠΟΡΕΣΕ Κ ΤΟΥΣ ΠΗΡΕ.....Η ΤΑ ΛΕΩ ΛΑΘΟΣ?


όχι βέβαια.
εννοείται ότι ορθά έπραξε.
αν δεν ανέβει όμως???
μιλάω πάντα διοικητικά.
golden
www.patris.gr

Παράγκα
Αίσθηση έχει προκαλέσει και στην πρωτεύουσα η διακοπή του αγώνα Ιωνικός Ν.-ΟΦΗ με υπαιτιότητα της τοπικής ομάδας και ο μεγάλος κίνδυνος που αντιμετωπίζει για βαριά τιμωρία. Αρκετά αθηναϊκά ΜΜΕ κάνουν λόγο για σκάνδαλο και μπασκετική παράγκα που έβαλε στο στόχαστρό της τον ΟΦΗ. Αυτά δηλαδή που υποστηρίζουν και οι άνθρωποι της ομάδας. Το θέμα βέβαια είναι η ετυμηγορία της ΕΟΚ.
Blue1965White
Ενδιαφέροντα παιχνίδια αυτή την εβδομάδα. Μετά την εξέλιξη της προηγούμενης Κυριακής δεν υπάρχει ούτε ένα παιχνίδι σήμερα που να μην έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον έστω για μία από τις δύο ομάδες. Ο Απόλλων κυριολεκτικά παίζει το τελευταίο του χαρτί. Ακόμα και με νίκη πάντως πάλι οι ελπίδες είναι λίγες. Έχουν το κουράγιο και τη ψυχολογία να το παλαίψουν? Η εικόνα της ομάδας τους είναι μάλλον σαν να το έχουν πάρει απόφαση. Ο Άρης επίσης παίζει το τελευταίο του χαρτί. Ίσως η πιο "πεισματάρικη" ομάδα του ομίλου. Δεν τα παρατάει με τίποτα. Η Φιλαδέλφεια δείχνει να είναι σε αγωνιστική πτώση και προβλέπω άσσο στη Νίκαια που συνεπάγεται φινάλε θρίλερ για την 5η θέση που οδηγεί σε υποβιβασμό. (Όσα περιθώρια βέβαια αφήνει το πρόγραμμα φωτιά που έχει στη συνέχεια ο Άρης. Θα πρέπει να κάνει απίστευτη υπέρβαση) Αρδηττός - Ζωγράφου. Δύσκολες οι προβλέψεις. Τι είναι πιο σημαντικό? ο αγώνας για επιβίωση (αν ισχύουν τα σενάρια συγχώνευσης ίσως και να μην είναι τόσο σημαντικό τελικά για αυτούς) ή οι όποιες ελπίδες (πολύ λίγες μάλλον) για άνοδο. Με καθαρά αγωνιστικά κριτήρια ελαφρά υπεροχή στο διπλό. Χαλκίδα - Ιωνικός. Κάτι μου λέει ότι θα ξαναδούμε το έργο. Ο Ιωνικός παίρνει μια διαφορά 10 - 15 πόντων και μετά αρχίζει η λούφα (ή να πω ο ύπνος στον πάγκο?) Ίσως και τα δύο. Το παιχνίδι γίνεται ντέρμπι και στο τέλος μετά από μερικά εμφράγματα ο Ιωνικός παίρνει το παιχνίδι με δυσκολία. Οι Κρήτες δε νομίζω ότι θα αντιμετωπίσουν προβλήματα. Οτιδήποτε πλην της εύκολης επικράτησης θα είναι έκπληξη. Για το ντέρμπι της αγωνιστικής η πρόβλεψη μου είναι ότι ο Φιλαθλητικός θα κερδίσει. Θεωρώ την Ελευσίνα πιο σταθερή ομάδα αλλά τον Φιλαθλητικό λίγο πιο ποιοτικό.
Jabar
QUOTE(Blue1965White @ Mar 2 2008, 09:34 ) *
Αρδηττός - Ζωγράφου. Δύσκολες οι προβλέψεις. Τι είναι πιο σημαντικό? ο αγώνας για επιβίωση (αν ισχύουν τα σενάρια συγχώνευσης ίσως και να μην είναι τόσο σημαντικό τελικά για αυτούς) ή οι όποιες ελπίδες (πολύ λίγες μάλλον) για άνοδο. Με καθαρά αγωνιστικά κριτήρια ελαφρά υπεροχή στο διπλό.

Για να ισχύσει συγχώνευση( κατ ουσία εξαγορά αν ισχύει κάτι τέτοιο) απαραίτητη προϋπόθεση είναι η σωτηρία.
Θέση στη Γ Εθνική ψάχνουν.Αγωνιστικά καλλίτερος ο Ζωγράφου με σούπερ πρόγραμμα ως το τέλος αλλά έχει αποκτήσει πελατειακή σχέση με τον Αρδηττό που όπου τον βρεί τον κερδίζει.
dirk10
GOLDEN sovara grafei tetoia spramata sto site?einai h iwnikara se paragka kai den to kseroume?mpas kai exei analavei thn omada o mhtropoulos o viktwras kai den to kseroume? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
funier
Κανένα αποτέλεσμα ξέρουμε?
Τι έκανε η Ιεράπετρα? Ο ΟΦΗ?
Antonis B
QUOTE(funier @ Mar 2 2008, 14:43 ) *
Κανένα αποτέλεσμα ξέρουμε?
Τι έκανε η Ιεράπετρα? Ο ΟΦΗ?


νωρις δεν παίζανε (12 η ώρα)?

για πείτε?
funier
Ο αγώνας τής εικοστής πρώτης αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα Γ' Εθνικής, μεταξύ των ομάδων Διαγόρα - Α Ο Ιεράπετρα που διεξάγεται στή Ρόδο βρίσκει την ομάδα της Ιεράπετρας να προηγείται στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου με σκόρ 64 - 85 .

Δεκάλεπτα: 15 - 25, 12 - 21, 19 -21, 18 - 17

Διαιτητές: Διμπινούδης - Καπνιά

Ιεράπετρα (Μακράκης): Αλεξίου 14 (2), Ξενάκης 17 (2), Πολυτάρχου 17 (5), Μάτος 11 (1), Τείλορ 18 (2), Καραμανωλάκης, Χριστόδουλος 4, Καραλής 4, Σκύβαλος, Δράκος

Διαγόρας (Τσακίρης): Μπάτσος 6, Οικονόμου, Λιβιεράτος 3, Κουκιάλι, Μαρουλάκης 2, Νερατζάκης 6, Χρύσης, 7 (1), Κουλουριώτης 17 (1), Παρδακάς 13, Αθανασιάδης, Αυγενικού, Ηλιού 8


Και ο ΟΦΗ έπαιζε στις 12, αλλά ακόμα δεν ξέρω αποτέλεσμα
gasolis
Ο ΟΦΗ νίκησε με μεγάλη διαφορά 25 πόντους νομίζω...
funier
QUOTE(gasolis @ Mar 2 2008, 16:48 ) *
Ο ΟΦΗ νίκησε με μεγάλη διαφορά 25 πόντους νομίζω...


Mε επεισόδια ή χωρίς? smiley.gif
Πλάκα κάνω!
ΧΙ,χι,χι........... tongue.gif
bip
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.