Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2007-08 2ος ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
president
Θα συμφωνησω με τον snoop.Θα ηταν καλο να ειχαμε μια αποψη για τους σκορερς αλλα και για τους παικτες που αφησαν το στιγμα τους στον πρωτο γυρο οχι μονον ως σκορερς αλλα και σε αλλους τομεις.Κανοντας μια προχειρη αναδρομη νομιζω οτι πρωτος σκορερ πρεπει να ειναι ο Τσακιριδης.Εαν καποιος εχει στοιχεια τον περιμενουμε.
golden
ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΣΟΥΠΕΡ Ο ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ , ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΟΦΗ , ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ Η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ "ΜΕ ΤΙ ΛΕΦΤΑ ΠΑΙΖΕΙ" Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ . ΑΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΠΑΤΖΕΤ ΚΑΙ ΠΟΡΕΙΑΣ¨ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΣΥΛΛΟΓΟΣ. ΠΡΟΣΩΠΚΑ ΤΟ ΠΙΟ ΕΛΚΥΣΤΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ , ΕΝΩ ΑΞΙΟΘΑΥΜΑΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΜΑΧΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ. Ο ΟΦΗ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΠΕΝΤΑΔΑ , Η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΘΟΣ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ . ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΑΤΖΕΤ .ΚΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ Ο ΖΩΓΡΑΦΟΥ. ΟΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΔΗΤΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
elefsinios
QUOTE(golden @ Jan 10 2008, 09:56 ) *
ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΣΟΥΠΕΡ Ο ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ , ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΟΦΗ , ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ Η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ "ΜΕ ΤΙ ΛΕΦΤΑ ΠΑΙΖΕΙ" Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ . ΑΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΠΑΤΖΕΤ ΚΑΙ ΠΟΡΕΙΑΣ¨ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΣΥΛΛΟΓΟΣ. ΠΡΟΣΩΠΚΑ ΤΟ ΠΙΟ ΕΛΚΥΣΤΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ , ΕΝΩ ΑΞΙΟΘΑΥΜΑΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΜΑΧΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ. Ο ΟΦΗ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΠΕΝΤΑΔΑ , Η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΘΟΣ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ . ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΑΤΖΕΤ .ΚΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ Ο ΖΩΓΡΑΦΟΥ. ΟΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΔΗΤΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

Φίλε golden καλή αρχή και καλά post να έχεις.Δεν νομίζω οτι τα μεγάλα μπάτζετ κάνουν μια ομάδα ισχυρή.Σαφώς και παίζουν κάποιο ρόλο μα δεν είναι ο κυριότερος.Είναι πολλά τα συστατικά που χρειάζοντε για να βγεί καλή μια σούπα.Με το νερό μόνο δεν κάνεις τίποτα. wink.gif
president
Εγω πιστευω οτι περα απο το οικονομικο που ειναι σοβαροτατος παραγων το σημαντικοτερο ειναι οι επιλογες και η χημεια.Δεν ειναι λιγες οι περιπτωσεις που ομαδες με μεγαλα budget κανουν κακη πορεια και το αντιστροφο.Κλεινοντας κανω μια αναφορα στους παικτες που θα ηθελα στην ομαδα μου.Στο 1 τον ΜΠΑΡΛΑ στο 2.ΤΣΑΚΙΡΙΔΗ 3.ΔΕΔΕ και θα επιλεξω 3 ψηλους.ΘΕΟ ΤΣΟΥΜΠΡΗ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ.
kop-13
Μόνο σκόρερς έχω δυστυχώς...

1.Τσακιρίδης 269
2.Χατζηστάμου 253
3.Δέδες 238
4.Πρινέας 193
5.Μακαμπής 192
6.Θέος 188
7.Παρδακάς 186
8.Μπαρλάς 184
9.Τσουμπάρης 183
10.Σολωμός 182
10.Παναγάκης 182


Μου λείπει το παιχνίδι Κρόνος - Νίκαια.
elefsinios
QUOTE(president @ Jan 10 2008, 11:14 ) *
Εγω πιστευω οτι περα απο το οικονομικο που ειναι σοβαροτατος παραγων το σημαντικοτερο ειναι οι επιλογες και η χημεια.Δεν ειναι λιγες οι περιπτωσεις που ομαδες με μεγαλα budget κανουν κακη πορεια και το αντιστροφο.Κλεινοντας κανω μια αναφορα στους παικτες που θα ηθελα στην ομαδα μου.Στο 1 τον ΜΠΑΡΛΑ στο 2.ΤΣΑΚΙΡΙΔΗ 3.ΔΕΔΕ και θα επιλεξω 3 ψηλους.ΘΕΟ ΤΣΟΥΜΠΡΗ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ.

Φίλε president στην επίθεση με αυτους τους παίχτες θα έβαζες πολλά goal!!!Άμυνα όμως ποιος θα έπαιζε? 69.gif 69.gif
Υ.Γ. Ο ΘΕΟΣ φυσικά εξαιρείτε
77.gif 77.gif 77.gif
argyro1979
Λοιπον για αρχη καλη χρονια σε ολους.Εχω πολυ καιρο να γραψω σε topic ,αλλα επειδη εδω και 2 μερουλες εχετε ανοιξει μια πολυ ωραια συζητηση περι δυναμικοτητας και παρουσιας των ομαδων ειπα και εγω με την
σειρα μου να πω 2 λογακια. bball.gif bball.gif bball.gif
Γνωμη μου ειναι παντως πως τελικα το οικονομικο φερνει καλους παικτες σε ομαδες δεν φερνει ομως και
παικτες ουσιας.Τι θελω να πω?Απλα το να δαπανησεις καποια λεφτα για να φερεις τον Χ "παικταρα" στην ομαδα δεν σημαινει οτι αυτοματως εχεις ανεβει ή οτι εχεις και ενα καλο συνολο.
Νομιζω οτι ασχολουμαστε μονο με ομαδες που εχουν δωσει αρκετα λεφτα και εχουν κανει,τελικα,ντορο μονο με τις μεταγραφες που εφεραν το καλοκαιρι.Τρανο παραδειγμα νομιζω ο Ιωνικος Νικαιας(ελπιζω οι φιλοι της ομαδας
του Ιωνικου να μην με παρεξηγησουν)που εχει φερει καλα ονοματα(βλ.Δρακοπουλο, Τσιουμπρη και αλλους)
και το μπασκετ που παιζει δεν αντιστοιχει στις ικανοτητες των παικτων του. bball.gif bball.gif bball.gif
Θα αναφερω ομαδες οπως ο Κρονος Αγ.Δημητριου,Α.Ο.Ζωγραφου οι οποιες ειναι εξισου δυνατες και ανταγωνιστικες με πολυ χαμηλοτερα budget.Ειναι σκληροτραχηλες ομαδες και αν αναλογιστει κανεις και καποιες
αναποδιες(τραυματισμοι σημαντικων μοναδων) σιγουρα καποιες απο τις πρωτοπορες ομαδες δεν θα ηταν εκει που ειναι. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Εδω θα ειμαστε και μετα την Κυριακη οπου ΕΛΕΥΣΙΝΑ και ΟΦΗ,εχω την εντυπωση,οτι θα παρουν το κιτρινο φυλλο στους αγωνες με Ζωγραφου και Κρονο. bball.gif bball.gif bball.gif
Να προσθεσω οτι πολλα απο αυτα που ειπατε με βρισκουν συμφωνο οσον αφορα τις περισσοτερες ομαδες στις οποιες αναφερεστε και απλως επισημανω και την αλλη πλευρα του νομισματος.Προς θεου δεν ειμαι υπερμαχος κανενος και δεν νομιζω οτι καμια ομαδα εχει την αναγκη υπερασπισης απο εμενα ή οποιδηποτε αλλου. bball.gif bball.gif bball.gif
Τελοσπαντων,καλως ή κακως στο τελος μετραμε τα φασολια και οποιος εχει τα περισσοτερα κερδιζει!!!!!
Αυτα για την ωρα.Παντως,ωραια συζητηση ανοιξατε,μου αρεσει πολυ.Για παμε να ακουσουμε και καμια αλλη γνωμη. bball.gif bball.gif bball.gif
elefsinios
ARGYRO 1979 welcome back!!! smile.gif
Σίγουρα είναι πολύ νωρίς για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα από την στιγμή που έχουμε 13 αγώνες για να ολοκληρωθεί το Πρωτάθλημα. Απλά συζητάμε με τα μέχρι τώρα δεδομένα.Κανείς δεν ξέρει ποιοι αστάθμητοι παράγοντες μπορεί να επηρεάσουν την οποιαδήποτε ομάδα.Ελπίζω όλοι οι αθλητές να είναι υγιείς μέχρι το τέλος του Πρωταθλήματος και να συνεχίσουμε να βλέπουμε ωραία ματσάκια για να περνάμε όλοι ευχάριστα το απογεύμα της Κυριακής μας.Ελπίζω βέβαια να μην είσαι μάντης κακών για την ομάδα μου στο παιχνίδι με τον Α.Ο. ΖΩΓΡΑΦΟΥ, παρα μόνο για τον Ο.Φ.Η. smiley.gif 69.gif
president
Εκτος του Θεου λοιπον ! και αφου στην ομαδα πρεπει να υπαρχουν 12 παικτες ας προτεινουμε και 6 παιδια που ειναι και καλοι αμυντικοι .Εμενα μου αρεσουν και οι ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΛΤΟΥΡΙΔΗΣ ΟΓΙΕΦΟΥΓΚΑ
tasos
QUOTE(kop-13 @ Jan 10 2008, 11:16 ) *
Μόνο σκόρερς έχω δυστυχώς...

1.Τσακιρίδης 269
2.Χατζηστάμου 253
3.Δέδες 238
4.Πρινέας 193
5.Μακαμπής 192
.
.
.

Μου λείπει το παιχνίδι Κρόνος - Νίκαια.


Eπιδη κραταω στατιστικα για τους ποντους στον Απολλωνα Κωστας Δεδες με 240 ποντους!!
Οσο αφορα την ιδανικη 5 αδα χμμ..ειναι λιγο νωρις για να σας πω.
taiban
ΠΑΜΕ ΡΕ ΕΛΕΥΣΙΝΑΡΑ!!!!
manager1981
Καταρχήν καλή χρονιά σε όλους.Παρακολουθώ καιρό το FORUM αλλά γράφω πρώτη φορά γιατί μου αρέσει η κουβεντούλα που ξεκίνησε και θέλω και εγώ να πω την άποψη μου.
1.Ο.Φ.Η. Είναι καλό που η ομάδα του Ηρακλείου πρωταγωνιστεί ξανά στο Πρωτάθλημα.Συλλόγους σαν τον Ο.Φ.Η. τους έχει ανάγκη το άθλημα.Νομίζω πως δεν είναι τυχαία η βαθμολογική του θέση στον Πίνακα, μα έχει έναν εξαιρετικά δύσκολο Β'Γύρο.Παίχτες σαν τον Τσακιρίδη είναι πολυτέλεια για αυτές τις Κατηγορίες.
2.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ.Το παλεύει καιρό για την υπέρβαση αλλά κάθε χρονιά δεν πίνει νερό στο τέλος.Τα λεφτά μόνο δεν φθάνουν αγαπητοί φίλοι.Φέτος νομίζω όμως πως έχετε το καλύτερο σύνολο των τελευταίων ετών και έχετε τις περισσότερες πιθανότητες.Κρίσιμο θα είναι το ματς με την ΕΛΕΥΣΙΝΑ την επόμενη αγωνιστική και βαθμολογικά και ψυχολογικά.
3.ΕΛΕΥΣΙΝΑ.Ομάδα που δεν περίμεναν οι περισσότεροι πως μπορεί να είναι πρωταγωνήστρια.Καλοδουλεμένη Ομάδα με μεγάλη συμβολή του coach Παναγιωτόπουλου.Αν κερδίσει τα δύο παιχνίδια με Α.Ο. ΖΩΓΡΑΦΟΥ & ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ νομίζω πως θα είναι η μόνη ομάδα που θα κοντράρει τον Ο.Φ.Η.Πέρα από τους παίχτες και τον προπονητή αξίζουν συγχαρητήρια και στους παράγοντες της Ομάδας.Ακούμε καλά λόγια για σας εκεί στην Ελευσίνα.ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!! thumbsup.gif thumbsup.gif
4.ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ.Ομάδα με πολύ ταλέντο και καλά στοιχεία στο παιχνίδι της.Παρά τα άτυχα αποτελέσματα που είχε, είναι ακόμη στο κυνήγι της ανόδου.
Μια καλή δωδεκάδα κατα την αποψή μου θα ήταν
1.Μπαρλάς-Αβραμίδης Δ.
2.Τσακιρίδης-Κατσαρός
3.Δέδες-Καραλής
4.Θέος-Τειλορ
5.Χριστόδουλος-Μπαρπαρής
6.Ογιεφούγκα-Σαλτουρίδης
TELIS
2.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ.Το παλεύει καιρό για την υπέρβαση αλλά κάθε χρονιά δεν πίνει νερό στο τέλος.Τα λεφτά μόνο δεν φθάνουν αγαπητοί φίλοι.Φέτος νομίζω όμως πως έχετε το καλύτερο σύνολο των τελευταίων ετών και έχετε τις περισσότερες πιθανότητες.Κρίσιμο θα είναι το ματς με την ΕΛΕΥΣΙΝΑ την επόμενη αγωνιστική και βαθμολογικά και ψυχολογικά.

ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ
H ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ Η ΠΑΡΑΜΟΝΗ.
ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΝ ΜΑΚΡΑΚΗ ΚΑΙ ΕΝΑΝ SUPER ΠΑΙΧΤΗ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΔΑ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΥΜΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΝΑΚΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.
mpasketikos
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΥΜΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΝΑΚΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.
[/quote]


Παιδια να πω και εγω για παιχτες που μου αρεσουν.Ο Χενακης της ιεραπετρας ειναι καταπληκτικος παιχτης μου θυμιζει λιγο διαμαντιδη σε μικρογραφια.Παιζει απο ασσο μεχρι τεσσερα,κλεινει ολες τις τρυπες που ειχε κατα καιρους η ιεραπετρα λογω τραυματιων.καλυτερη πενταδα για μενα ειναι τσακιριδης,χενακης,πρινεας,θεος και χριστοδουλος.
καλη ομαδα η ελευσινα αλλα εχει αποδειξει οτι στα δυσκολα δεν τα καταφερνει,εχει δυο ντερμπι μπροστα της,δεν θα τα καταφερει θα το δειτε.
panosak
QUOTE
Παιδια να πω και εγω για παιχτες που μου αρεσουν.Ο Χενακης της ιεραπετρας ειναι καταπληκτικος παιχτης μου θυμιζει λιγο διαμαντιδη σε μικρογραφια.Παιζει απο ασσο μεχρι τεσσερα,κλεινει ολες τις τρυπες που ειχε κατα καιρους η ιεραπετρα λογω τραυματιων.καλυτερη πενταδα για μενα ειναι τσακιριδης,χενακης,πρινεας,θεος και χριστοδουλος.

Συμφωνω απολυτα με το φιλο μας θελω να προσθεσω το Δελατολα του ΟΦΗ που φετος κανει πολλες διαφορετικες δουλειες στο γηπεδο , το Δεδε του Απολλωνα που σουταρει πολυ γρηγορα και αποτελεσματικα ,
τον Κυπριτζογλου του Αρδηττου και τον Ογιεφούγκα του Φιλαθλητικου. Η πενταδα που αναφερει παντως ο φιλος μας ειναι σιγουρα η all-star της κατηγοριας.
golden
1.Στο φετινο πρωταθλημα υπαρχουν πολλοι καλοι παικτες. Για εμενα ο καλυτερος επιθετικος παικτης της κατηγοριας ειναι ο Στεφανακης της Ιεραπετρας με μεγαλο μειονεκτημα το οτι ειναι ταυτοχρονα και ο χειροτερος αμυντικος.
2. Επανερχομαι λιγο στο θεμα "μπατζετ" θετοντας απλα μερικα "δεδομενα" : Υπαρχει μεγαλη διαφορα εαν μια ομαδα βρισκεται στην Αθηνα η στην επαρχια (η ομαδα της επαρχιας χρειαζεται τα διπλα για να πετυχει τον στοχο της) , εχει μεγιστη σημασια η διαχειρηση του εκαστοτε μπασκετ απο διοικητικης αποψης αφου στην Γ' εθνικη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ , ετσι ολες οι κινησεις πρεπει να γινουν το καλοκαιρι σε ενα πολυ περιορισμενο χρονικο διαστημα με τους μανατζαραιους να κανουν παρτυ και την μιζα να πηγαινει συννεφο....συνεπως δεν μπορουν να γινουν διορθωτικες κινησεις κατα την διαρκεια του πρωταθληματος. Πλεον οι "εξυπνες" ομαδες δουλεουνε μακροπροθεσμα με στοχο την ευρυτερη επιβιωση του σωματειου φτιαχνοντας ακαδημιες και υποδομες και οχι το αμεσο και ευκολο κερδος (κυνηγωντας μια ανοδο βαζοντας ολα τα λεφτα -που εαν τελικα δεν ερθει επερχεται η διαλυση).
3. Για αυτο λοιπον υποστηριζω οτι την καθε ομαδα πρεπει να την κρινουμε με βαση το μπατζετ που διαθετει οχι μονο ως προς το ποσο , αλλα και ως προς την διαχειριση αυτου σε συσχετισμο με τον στοχο που η ιδια δηλωνει οτι εχει.
12
Να πω παλι οτι ειστε ολοι ασχετοι? Περιττο. Ελευσινα μορτες νικωντας Ζωγραφου τη Κυριακη και Ιεραπετρα την αλλη βδομαδα με βαση το προγραμμα που εχει, μεχρι το τελος της χρονιας θα εχει μονο 2 δυσκολα ματς. Το ενα με Φιλαθλητικο (που τους εριξε 20 στο κεφαλι) και ΟΦΗ μεσα που θα ειναι παρτι το ματς. Ψαξτε το δευτερο μαστοριααα!!!
snoop
Φιλαρακο δε χαλαρωνεις λιγακι?? Κ αλη ομαδα η ελευσινα ειπαμε αλλα αραξε μαστορι και μιλα οταν τα κερδισεισς!
manager1981
QUOTE(12 @ Jan 10 2008, 22:25 ) *
Να πω παλι οτι ειστε ολοι ασχετοι? Περιττο. Ελευσινα μορτες νικωντας Ζωγραφου τη Κυριακη και Ιεραπετρα την αλλη βδομαδα με βαση το προγραμμα που εχει, μεχρι το τελος της χρονιας θα εχει μονο 2 δυσκολα ματς. Το ενα με Φιλαθλητικο (που τους εριξε 20 στο κεφαλι) και ΟΦΗ μεσα που θα ειναι παρτι το ματς. Ψαξτε το δευτερο μαστοριααα!!!

Φίλε 12 καλό θα ήταν να μην είσαι τόσο επιθετικός.Δεν λέμε καλή η ομάδα σας αλλά με τα λόγια δεν γίνετε δουλειά,αποδείξτε τι μπορείτε να κάνετε μέσα στο γήπεδο και όχι στο forum cool.gif
balou
Καλησπερα γιατι τοσος φανατησμος?
Η Ελευσινα αξιζει να ανεβει γιατι ασχολουνται σοβαροι ανθρωποι και το κανουν με πολυ αγαπη.
Τωρα η ομαδα ειναι πολυ καλη για την κατηγορια.
Μακαρι πολλες φορες να ανεβει 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
TliBan
QUOTE(12 @ Jan 10 2008, 22:25 ) *
Να πω παλι οτι ειστε ολοι ασχετοι? Περιττο. Ελευσινα μορτες νικωντας Ζωγραφου τη Κυριακη και Ιεραπετρα την αλλη βδομαδα με βαση το προγραμμα που εχει, μεχρι το τελος της χρονιας θα εχει μονο 2 δυσκολα ματς. Το ενα με Φιλαθλητικο (που τους εριξε 20 στο κεφαλι) και ΟΦΗ μεσα που θα ειναι παρτι το ματς. Ψαξτε το δευτερο μαστοριααα!!!



Η κατηγορία έχει δείξει οτι όλα τα παιχνίδια είναι δύσκολα και απαντήσεις από όλα τα φαβορί δίνονται στις 4 γραμμές. Σημασία έχει η Ελευσίνα να στοχεύει στο επόμενο παιχνίδι και ταμείο γίνεται στο τέλος! Αλλώστε με 3 φορές που έχεις δεί την ομάδα δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα.

Επειδή τυχνάνει να έχω δεί περισσότερα παιχνίδια η ομάδα μπορεί να ανέβει. Απο το να το πετύχει απέχουν 13 ολοκληροι αγώνες και να κάνει 2 νίκες παραπάνω από τον ΟΦΗ πράγμα που δεν είναι σίγουρο.

Δηλαδή αν η Ελευσίνα είχε το ρεκόρ του ΟΦΗ θα είχαν παραγγείλει και τα μπαλονάκια για την οροφή που θα πέσουν στη φιέστα!

Η ομάδα έχει πολύ καλό υλικό, παίκτες για ανωτέρη κατηγορία (πχ Κατσαρός, Αβραμίδης Δ + Ι, Μπακογιάννης, Μπαρμπαρής, Μπαλάφας, φυσικά ο Θέος και ο Διολέτης που αν και στα 32 αποδεικνύει οτι η εμπειρία μετράει περισσότερο από τα νιάτα)
12
Ok. Συγχωρεστε με για την αναστατωση που προκαλεσα εστω αν δεν ηταν στις προθεσεις μου να αναστατωσω το forum. Τελος λοιπον. Τελος γιατι ειμαι και ατριχος και θα συγκαω.
balou
QUOTE(TliBan @ Jan 10 2008, 21:42 ) *
Η ομάδα έχει πολύ καλό υλικό, παίκτες για ανωτέρη κατηγορία (πχ Κατσαρός, Αβραμίδης Δ + Ι, Μπακογιάννης, Μπαρμπαρής, Μπαλάφας, φυσικά ο Θέος και ο Διολέτης που αν και στα 32 αποδεικνύει οτι η εμπειρία μετράει περισσότερο από τα νιάτα)


Συμφωνω οχι ομως και για Κατσαρο(εχει μπερδεψει την δουλεια του)
Διολετης Μελετακος the best παρολο που απο τα 30 του τον λενε παππου πρεπει ολοι να κανουν 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
οταν τον βλεπουν....
elefsinios
Τι έγινε ρε παιδιά.Πολύ Ελευσίνα πλάκωσε.Που είσασταν τόσο καιρό?Όπως και να'χει πρέπει να μην πάρουν αέρα τα μυαλά των παιχτών και να συνεχίσουν το ίδιο καλά και μαχητικά όπως και στον Α'γύρο του Πρωταθλήματος.Καλή αρχή την Κυριακή με διπλό μες του Ζωγράφου.
Υ.Γ. Μελέτη σε ευχαριστώ ακόμη μια φορά για όσα πρόσφερες και προσφέρεις στην ομάδα. 77.gif 77.gif 77.gif
basketikos
Πανω που ξεπερασε το συγκεκριμενο τοπικ τα ΄ενδο-κρητικά' (και μαλιστα χωρις shot.gif shot.gif shot.gif ...) που ειχαν και μπασκετικη ουσια για να πουμε την αληθεια, και ανοιξε μια σοβαρη συζητηση, ηρθε ο 12 να μας πει οτι ειμαστε ασχετοι - τι να πουμε τωρα; ή icon_drunk.gif θα 'ναι ή δεν θα εχει δει πανω απο Β εθνικη ποτε στην ζωη του - οπως δεν εχει δει η ομαδα του...(σορρυ απο τους υπολοιπους φιλους της Ελευσινας που μπαινουν στο τοπικ και δεν εχουν δωσει κανενα δικαιωμα)

Επι της ουσιας:
Απο που και ως που η Ελευσινα υπερ-ομαδα, δεν το καταλαβα . Οπως εγραφα σε προηγουμενο post εχει καλο προπονητη και αυτο φαινεται. Ως εκει - το πως κερδισε στην Νικαια, ηταν λαχειο και τιποτα αλλο.

Αλλα επειδη στην Νικαια δεν ειμαστε και πολυ μακρια (οποιος δεν ειναι χθεσινος καταλαβαινει τι εννοω...) οχι να μας πουλατε για παικτες ψηλοτερης κατηγοριας την μισή σας ομαδα.. Σε λίγο θα επαναφερεται τον Μυλωνα (να 'ναι καλα οπου φτιαχνει το κρασακι του).

Για δειτε τι λεει και ο ο/η balou που φαινεται οτι ξερει ενα-δυο πραγματακια παραπανω.

Τεσπα, καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας - απλα μην εκνευριζεται οσους συνομιλούν μαζι σας στο φορουμ.

Και να μην ξεχασω: προσοχη οταν 'κλεβετε' προπονητες στην μεση της περιοδου - εχουν οι καιροι γυρισματα.
tasos
QUOTE(basketikos @ Jan 8 2008, 21:08 ) *
ΥΓ2. Ειδα οτι Tasos και President θα ειναι στο γήπεδο την Κυριακη (για να δουν το διπλο της Νικαιας). Θα χαρω να τα πουμε και δια ζώσης.


Γιατι οχι να τα πουμε και απο κοντα..οποιος φιλος του Ιωνικου και οχι μονο βρεθει στην Ριζουπολη την Κυριακη ας μου στηλει με PM το τηλεφωνο του για να βρεθουμε στο παιχνιδι.
Blue1965White
QUOTE
Τελος γιατι ειμαι και ατριχος και θα συγκαω.


Βάλε ταλκ biggrin.gif
elefsinios
[quote name='basketikos' date='Jan 11 2008, 00:39 ' post='148274']
Φίλε basktike,παρακολουθώ τα post σου καιρό και βλέπω πως έχεις άποψη και γνώση για τα "πράγματα".Πρέπει όμως να απαντήσω στις τοποθετήσεις σου για να μπουν ορισμένα πράγματα στην θέση τους.

Επι της ουσιας:
Απο που και ως που η Ελευσινα υπερ-ομαδα, δεν το καταλαβα . Οπως εγραφα σε προηγουμενο post εχει καλο προπονητη και αυτο φαινεται. Ως εκει - το πως κερδισε στην Νικαια, ηταν λαχειο και τιποτα αλλο

Ποτέ δεν είπαμε οτι είμαστε υπερ-ομάδα.Έχεις μια δικαιολογία για το μεταξύ μας παιχνίδι διότι την συγκεκριμένη περίοδο η ομάδα δεν ήταν στα καλύτερα της και προσπαθούσε να βρεί τα πατήματα της.Μην ξεχνάμε πως μετά από εσάς κάναμε σερί 9-1(ήττα στην Κρήτη με Ο.Φ.Η. 73-71 και τις καλύτερες εντυπώσεις που άφησε ομάδα στο Ηράκλειο σ.σ. kritikos , Snakes4)Μήν ξεχνάς ότι είμαστε η καλύτερη άμυνα στην κατηγορία.Νομίζω ότι δεν είναι τυχαίο.

Αλλα επειδη στην Νικαια δεν ειμαστε και πολυ μακρια (οποιος δεν ειναι χθεσινος καταλαβαινει τι εννοω...) οχι να μας πουλατε για παικτες ψηλοτερης κατηγοριας την μισή σας ομαδα.. Σε λίγο θα επαναφερεται τον Μυλωνα (να 'ναι καλα οπου φτιαχνει το κρασακι του).
Για δειτε τι λεει και ο ο/η balou που φαινεται οτι ξερει ενα-δυο πραγματακια παραπανω.

6 παίχτες από τους 12 στο παρελθόν έχουν παίξει σε μεγαλύτερη κατηγορία (από Β' έως Α1) και με μέσο όρο τα 23 χρόνια δεν νομίζω ότι αυτη η ομάδα δεν έχει μέλλον.Όσο Για τον Μυλωνά τον ευχαριστούμε πολύ για την τιμή που μας έκανε στο σύλλογο σε μια πολύ δύσκολη περίοδο.

Τεσπα, καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας - απλα μην εκνευριζεται οσους συνομιλούν μαζι σας στο φορουμ.
Ευχαριστούμε για της ευχές σου.Δεν είχαμε τέτοια πρόθεση.Συγγνώμη. 77.gif

Και να μην ξεχασω: προσοχη οταν 'κλεβετε' προπονητες στην μεση της περιοδου - εχουν οι καιροι γυρισματα.
Ο Παναγιωτόπουλος φίλε μου είχε είδη παραιτηθεί απο την ομάδα σου πέρσι όταν του κάναμε πρόταση και ήρθε Ελευσίνα.Και στην τελική γιατί να αφήσει μια ομάδα σαν τον Ιωνικό Β' Εθνικής και να έρθει στην Ελευσίνα?
Υ.Γ. Στον μεταξύ μας αγώνα στην Ελευσίνα θα είναι χαρά μου να τα πούμε από κοντά και να σε κεράσω και καφεδάκι.Καλημέρα.
smiley.gif
president
Παιδια ηρεμα λιγο . Σιγουρα μεσα απο τις διαφωνιες και την διαφορα αποψεων αναδεικνυεται ο διαλογος αλλα οταν υπαρχει στην μεση φανατισμος ο μονος που την πληρωνει τελικα ειναι η καθε ομαδα που την περιμενουν ολοι μετα να την κερδισουν με ακομη μεγαλυτερο κινητρο.Συμφωνω καλη ομαδα η Ελευσινα και ημουν ο πρωτος που το εγραψε αλλα δεν εχει να παιξει μονο με Ζωγραφο και Ο.Φ.Η. Και θα σας πω και κατι ακομη μην αγνοειται τον Φ.Ο.Α. μια ομαδα που στατιστικα κανει καλους 2ους Γυρους.Πιστευω οτι μετα 4 αγωνες θα εχουμε μια καλη εικονα του που παει η καθε ομαδα.
TELIS
QUOTE(12 @ Jan 10 2008, 22:25 ) *
Να πω παλι οτι ειστε ολοι ασχετοι? Περιττο. Ελευσινα μορτες νικωντας Ζωγραφου τη Κυριακη και Ιεραπετρα την αλλη βδομαδα με βαση το προγραμμα που εχει, μεχρι το τελος της χρονιας θα εχει μονο 2 δυσκολα ματς. Το ενα με Φιλαθλητικο (που τους εριξε 20 στο κεφαλι) και ΟΦΗ μεσα που θα ειναι παρτι το ματς. Ψαξτε το δευτερο μαστοριααα!!!


ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ Ο ΦΙΛΟΣ 12 ΕΙΝΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ.

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ.
elefsinios
QUOTE(golden @ Jan 10 2008, 21:17 ) *
1.Στο φετινο πρωταθλημα υπαρχουν πολλοι καλοι παικτες. Για εμενα ο καλυτερος επιθετικος παικτης της κατηγοριας ειναι ο Στεφανακης της Ιεραπετρας με μεγαλο μειονεκτημα το οτι ειναι ταυτοχρονα και ο χειροτερος αμυντικος.
2. Επανερχομαι λιγο στο θεμα "μπατζετ" θετοντας απλα μερικα "δεδομενα" : Υπαρχει μεγαλη διαφορα εαν μια ομαδα βρισκεται στην Αθηνα η στην επαρχια (η ομαδα της επαρχιας χρειαζεται τα διπλα για να πετυχει τον στοχο της) , εχει μεγιστη σημασια η διαχειρηση του εκαστοτε μπασκετ απο διοικητικης αποψης αφου στην Γ' εθνικη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ , ετσι ολες οι κινησεις πρεπει να γινουν το καλοκαιρι σε ενα πολυ περιορισμενο χρονικο διαστημα με τους μανατζαραιους να κανουν παρτυ και την μιζα να πηγαινει συννεφο....συνεπως δεν μπορουν να γινουν διορθωτικες κινησεις κατα την διαρκεια του πρωταθληματος. Πλεον οι "εξυπνες" ομαδες δουλεουνε μακροπροθεσμα με στοχο την ευρυτερη επιβιωση του σωματειου φτιαχνοντας ακαδημιες και υποδομες και οχι το αμεσο και ευκολο κερδος (κυνηγωντας μια ανοδο βαζοντας ολα τα λεφτα -που εαν τελικα δεν ερθει επερχεται η διαλυση).
3. Για αυτο λοιπον υποστηριζω οτι την καθε ομαδα πρεπει να την κρινουμε με βαση το μπατζετ που διαθετει οχι μονο ως προς το ποσο , αλλα και ως προς την διαχειριση αυτου σε συσχετισμο με τον στοχο που η ιδια δηλωνει οτι εχει.


Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σου.Είναι πολύ δύσκολο στην αρχή της σεζόν να ξέρεις αν θα βγουν οι επιλογές σου.Το ρίσκο είναι μεγάλο.Αν όμως έχεις σωστή φιλοσοφία,νοοτροπία και μπορείς να πορευθείς κοιτάζοντας μόνο το σύλλογο σου και όχι τι κάνουν οι άλλοι νομίζω πως τότε ένας σύλλογος είναι σε καλό δρόμο.Θέλει αργά και σταθερά βήματα.Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη.Εμείς στην Ελευσίνα έχουμε άσχημες αναμνήσεις από τέτοιες ιστορίες με φοβερές συνέπειες για την Ομάδα.Σήμερα που μιλάμε έχουμε 5 γηγενής παίχτες στην πρώτη Ομάδα και 207 αγόρια & κορίτσια στα παιδικά-εφηβικά και στις ακαδημίες!!!
golden
Φιλε Ελευσινιε πιστευω οτι σε γενικες γραμμες συμφωνουμε οσον αφορα την σωστη νοοτροπια που πρεπει να εχει ενα σωματειο. Εγω κατακρινω κατηγορηματικα : α) ολο το συστημα που εξαρταται αμεσα απο τους μανατζερ οι οποιοι εκμεταλευονται τους "ασχετους" αλλα "διψασμενους" για δοξα προεδρους β) και τις ομαδες "κομητες" οι οποιες κανουν μεγαλα "ανοιγματα" χωρις υποβαθρο "χαλωντας την πιατσα" σπαταλωντας ασυστολα χρηματα σε προπονητες και παικτες που δεν τα αξιζουνε ανεβαζοντας γενικα τα κασε. Παικτες που σημερα ειναι επαγγελματιες ΣΕ Β'-Γ' εθνικη (και περιζητητοι) 4-5 χρονια πριν δεν θα επαιζαν ουτε Α' ΕΣΚΑ
panosak
QUOTE
Συμφωνω οχι ομως και για Κατσαρο(εχει μπερδεψει την δουλεια του)

Φιλε ο Αλεξ ειναι πολυ εξυπνος για να εχει μπερδεψει τη δουλεια του
panosak
mpasketikos ,
θελω να σε ρωτησω χωρις ιχνος ειρωνίας , οι ακαδημιες του Ιωνικου τι απεγιναν?
Θελω να πω τετοια μπασκετομανα γειτονια στο μεταξυ μας παιχνιδι εμαθα πως εχει μονο ενα δελτιο?
Πως εγινε αυτό??
Ο Πρινεας παντως ειναι παικτούρα ..
Ο Δρακοπουλος με απογοήτευσε...
Χ.Π
εχει μεγιστη σημασια η διαχειρηση του εκαστοτε μπασκετ απο διοικητικης αποψης αφου στην Γ' εθνικη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ , ετσι ολες οι κινησεις πρεπει να γινουν το καλοκαιρι σε ενα πολυ περιορισμενο χρονικο διαστημα με τους μανατζαραιους να κανουν παρτυ και την μιζα να πηγαινει συννεφο....συνεπως δεν μπορουν να γινουν διορθωτικες κινησεις κατα την διαρκεια του πρωταθληματος. Πλεον οι "εξυπνες" ομαδες δουλεουνε μακροπροθεσμα με στοχο την ευρυτερη επιβιωση του σωματειου φτιαχνοντας ακαδημιες και υποδομες και οχι το αμεσο και ευκολο κερδος (κυνηγωντας μια ανοδο βαζοντας ολα τα λεφτα -που εαν τελικα δεν ερθει επερχεται η διαλυση).

Φιλε Ελευσινιε
Θα συμφωνισω οτι σε γενικες γραμμες καπως ετσι ειναι τα πραγματα αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες χειμερινη μεταγραφικη περιοδος - υπαρχει αλλου και δεν το ξερουμε (α2-β'- τοπικα??)???

μακαρι να ειστε απο τις εξυπνες ομαδες γιατι μονο αυτες θα επιβιωσουν- δεν εχω δει ποτε παιχνιδι της ομαδας σας - αν και εχω 2 πολυ πολυ γνωστους εκει 41.gif smiley.gif
Σταχυοφόρος
QUOTE(TELIS @ Jan 11 2008, 09:23 ) *
ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ Ο ΦΙΛΟΣ 12 ΕΙΝΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ.

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ.



Aπό Ελευσίνα και ο 12; Ρε γίναμε πολλοί λέμεεεεεεεε...... Λες να ήρθε στα του μπάσκετ επειδή το ποδόσφαιρο της πόλης μου είναι για κλάμματα; icon_drunk.gif

Στην ουσία τώρα, θα συμφωνήσω με κάποιον προλαλήσαντα πως σε 3-4 αγωνιστικές θα είναι ΠΙΟ ξεκάθαρα τα πράγματα, γιατί πολλές ανατροπές μπορούν να γίνουν με 1-2 ήττες πρωτοπόρων ομάδων. Θυμηθείτε (ή ψάξτε) το ποστ κάποιου εδώ μέσα που είπε πως αν νικούσε η Ελευσίνα τον ΟΦΗ τη δεδομένη χρονική στιγμή, πως θα ήταν τότε η βαθμολογία, και που θα είχαμε φτάσει... Υπομονή, φωνή και καλό μπάσκετ...
Blue1965White
QUOTE
Φιλε ο Αλεξ ειναι πολυ εξυπνος για να εχει μπερδεψει τη δουλεια του


Πράγματι ο Αλέξης είναι έξυπνο παιδί και γι'αυτό το λόγο το γύρισε στο μανατζεριλίκι γιατί από μπασκετικά προσόντα... 68.gif

CODE
θελω να σε ρωτησω χωρις ιχνος ειρωνίας , οι ακαδημιες του Ιωνικου τι απεγιναν?
Θελω να πω τετοια μπασκετομανα γειτονια στο μεταξυ μας παιχνιδι εμαθα πως εχει μονο ενα δελτιο?
Πως εγινε αυτό??


Οι ακαδημίες σίγουρα είναι στη χειρότερη κατάσταση από ίδρυσης Ιωνικού. Μόνο ένα δελτίο τι εννοείς? Λειτουργούν κανονικά όλα τα τμήματα (μίνι, προπαίδες, παίδες, έφηβοι). Αν εννοείς πως μόνο ένας στην αντρική ομάδα προέρχεται από τις ακαδημίες και αυτός χωρίς χρόνο συμμετοχής τότε έχεις δίκιο.
Πάντως γίνεται φέτος μια κάποια προσπάθεια ενίσχυσης και ανάδειξης των τμημάτων υποδομής. Γενικά η ομάδα μου βρίσκεται σε στάδιο ανασυγκρότησης. Στην πραγματικότητα μόλις τους τελευταίους 3-4 μήνες υπάρχει διοικητική σταθερότητα αφού τα τελευταία χρόνια πραγματικά την τελευταία στιγμή γλυτώναμε το πρωτοδικείο.
TliBan
QUOTE(Blue1965White @ Jan 11 2008, 17:29 ) *
Πράγματι ο Αλέξης είναι έξυπνο παιδί και γι'αυτό το λόγο το γύρισε στο μανατζεριλίκι γιατί από μπασκετικά προσόντα... 68.gif


Νομίζω οτι κάνεις λάθος. Απόδειξη είναι οτι είχε τεράστια συμβολή στις τελευταίες επιτυχίες του Πανελευσινιακού με πολύ καλά ποσοστά και πολύ ώριμο παιχνίδι σε άμυνα (!) και επίθεση. Είμαι σίγουρος οτι ένας παίκτης της αξίας του Αλέξη θα ήταν αναπόσπαστο κομμάτι οποιαδήποτε ομάδας της κατηγορίας.

Ο καθένας έχει το δικάιωμα να κρίνει μπασκετικά οποιονδήποτε αλλά τα εξωαγωνιστικά υπονοούμενα δεν κάνουν καλό ιδίως όταν κρύβονται από την ανωνυμία ενός forum
basketikos
Για τον φιλο elefsinio : το 'επιθετικο' μαιλ ηταν απαντηση στον 12 που ηρθε ξαφνικα να κανει τον ξερολα. Χρειαζοταν απαντηση (...απο την υπογραφη σου αντιλαμβανομαι οτι θα εχεις σιγουρα διαβασει το βιβλιο 'η οργη του Βιγγεσταιν...). Ενα πραγμα για παρτι του και τελος γιατι πολυ σημασια του δώσαμε blove.gif . Ας ξαναγυρισουμε στο τοπικ.

Για να το ελεφρυνουμε λιγακι: Φυσικα ο Μυλωνας ηταν κυριολεκτικα παιδι μαλαμα - και ακομα και στα (κυριολεκτικα) βαρια του ηταν απολαυση να ερχεται βολτα στον Πλατωνα και να περιγραφει μετα τα ματς πως θα γινει βαρελοφρονας 69.gif 69.gif 69.gif . Ασε που καποια εποχη ηταν και παικτουρα. το ηξερε το bball.gif

Για την τωρινη ομαδα της Ελευσινας, να μην επαναλαμβανομαι - την θεωρω καλη περιπτωση- ενστασεις εχουμε παντα ολοι και για ολα (οπως λεει και η υπογραφη του elefsiniou: καμμια φορα αδυνατουμε να δουμε μπροστα στα ματια μας). Επισης χαιρομαι που εχουμε με τον elefsinio κοινη αντιληψη για το μεταξυ μας ματς.

Για οσους ρωτανε για τις ακαδημιες του ΙΩΝΙΚΟΥ
Μετα τον Αματο ειναι αληθεια οτι δεν υπηρχε σπουδαια δουλεια, μαλλον δεν υπηρχε καθολου. Τα τελευταια 5-6 χρονια τα πραγματα ηταν τραγικα για ολο το Συλλογο, με δυσκολες καταστασεις. Μοναδικες εξαιρεσεις που επαιξαν στην Α Ομαδα: Κακαβας, Μαζουροπουλος (συνεχιζουν) Τσουρους, Καραζογλιδης.
Φετος γινεται μια προσπαθεια και υπαρχει δουλεια και διοικητικη ηρεμια. 300 παιδια ηδη. Σε 3-4 χρονια ελπιζω να εχουμε αλλη εικονα. Δεν γινονται θαυματα σε μια νυχτα.

Η διοικητικη ηρεμια - κρισιμη σε ολες τις Ομαδες - καθως και η ποιοτητα των παικτων με κανει να μην ανησυχώ για την τελικη εκβαση της χρονιας. Απλά καποιοι νομιζαν οτι κερδιζουμε μονο με το (τα) ονομα(τα). Ελπίζω σε νέα αρχη την Κυριακη.

Οσο για τους παικτες του Ιωνικου - κωλλυομαι, και θα κανουμε απολογισμο στο τέλος της χρονιας, οπως πρεπει δηλαδη

ΥΓ1. και κατι για τον ταλιβαν: Δεν θα βρεις Ιωνικο που θα πει ΄κακη' εξωαγωνιστικη κουβεντα για τον Αλεξη (δεν εννοω για το μπασκετ που ξερει γιατι εκει υπαρχουν πολλα ερωτηματικα). Καλο παιδι, απλά εδειξε (κατα την γνωμη μου δικαιολογημενη μονοως ενα βαθμο ) νευρικοτητα με τον Ιωνικο τα τελευταια χρονια, ενω ειναι σπλαχνο του.
Βεβαια ισχυει και η γνωστη παροιμια 'ή παπας-παπας ή ζευγας-ζευγας'.


Για τον δευτερο γυρο ευχομαι: Καλη επιτυχια σε ολους - και 13 νικες στον Ιωνικο icon_wave.gif
panosak
QUOTE
Πράγματι ο Αλέξης είναι έξυπνο παιδί και γι'αυτό το λόγο το γύρισε στο μανατζεριλίκι γιατί από μπασκετικά προσόντα...

Blue1965White Eιναι πολυ ευκολο και ανωδυνο να κατηγορουμε ανωνυμα αλλα εγω ξερω πως το παιδι
και σε σας και στην Ιεραπετρα και την Ελευσινα δε δημιουργησε κανενα εξωαγωνιστικο προβλημα
και να'σαι σιγουρος πως αν το ειχε κανει θα εφευγε νυχτα (τουλαχιστο απο εμας).....
Το προβλημα του ειναι αγωνιστικο:δεν ειναι καθαρος ασσος,ουτε καθαρο δυαρι,ουτε καθαρο τριαρι.
Αν συνειδητοποιήσει οτι ειναι ενας all around παικτης και μπορει να προσφερει σε πολλους τομεις του
παιχνιδιου θα βελτιωθει παρα πολυ.Αλλα αρκετα γιατι θα νομισουν οι Ελευσινιοι οτι τον καλοπιανω
εν οψη του ντερμπυ.......
Θα ηθελα να μαθω τι θα γινει σε ενδεχομενη μονομαχια Δεδε-Πρινεα.
Ενημερωστε με please...
snoop
Εσυ τι βλεπεις σε αυτη τη μονομαχια φιλε μου?? shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif :sho
golden
ΚΡΟΝΟΣ-ΟΦΗ
λεγεται οτι ο ΟΦΗ θα θα φερει στην Αθηνα και 150 φιλαθλους , ενω υπαρχει πληροφορια οτι καταφερε να αλλαξει και διαιτητη : ενω ειχε οριστει ο Γιαλυκαρης μετα απο πιεσεις τελικα θα παιξει καποιος αλλος!
Ξερει κανενας ποτε γυριζει ο Κασαμπαλης?
manager1981
QUOTE(golden @ Jan 12 2008, 09:32 ) *
ΚΡΟΝΟΣ-ΟΦΗ
λεγεται οτι ο ΟΦΗ θα θα φερει στην Αθηνα και 150 φιλαθλους , ενω υπαρχει πληροφορια οτι καταφερε να αλλαξει και διαιτητη : ενω ειχε οριστει ο Γιαλυκαρης μετα απο πιεσεις τελικα θα παιξει καποιος αλλος!
Ξερει κανενας ποτε γυριζει ο Κασαμπαλης?

Και 500 να έρθουν νομίζω πως το μάτσακι γέρνει προς τον άσσο. cool.gif
free
Απο το επισημο site του ΟΦΗ:
Δυναμική θα είναι η παρουσία του ΟΦΗ στον κρίσιμο εκτός εδρας αγωνα με τον Κρόνο(Κυριακή 5μμ).Στο Μπραχάμι ταξεδεύουν για το σκοπό αυτό ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη ΟΦΗ Βσίλης Ξημέρης και οι δυο αντιπρόεδροι Νικος Βλαχακης και Κωστας Πλουμής προκεμένου να συμπαρασταθουν στην ομάδα.Παραλληλα αρκετοι φίλοι του ΟΦΗ από το Ηρακλειο αλλα και από την Αθηνα εχουν εκφρασει ενδιαφερον να δωσουν το «παρων» μεμονωμένα στο γήπεδο.Ολα δείχνουν ότι ο ΟΦΗ θα εχει συμπαρασταση στο πρώτο παιχνίδι του δευτερου γύρου,όπου ο στόχος είναι η νίκη και η διατήρηση στην κορυφή της βαθμολογίας στην Γ’εθνική μπάσκετ.Στο μεταξυ με συντονισμένες κινησεις της διοικησης του ΟΦΗ προς την επιτροπή διαιτησίας,αντικατασταθηκε ο διαιτητής Γιαλύκαρης την εξαίρεση του οποίου εχει ζητήσει ο ΟΦΗ με επιστολη που είχε αποστείλει προς την ΚΕΔ,λογω της διαιτησίας του στο παιχνίδι με τον Φιλαθλητικό.Ο διαιτητης είχε οριστεί για το κρίσιμο παιχνίδι με τον Κρόνο,όμως η επιτροπή εκανε δεκτό το αίτημα των ανθρωπων της κρητικής ομάδας,ορίζοντας άλλο διαιτητή.Την αναμετρηση θα διευθύνουν οι κ.κ.Ξανθος και Αναστόπουλος.Στην προπονηση της ομάδας μπάσκετ ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη ΟΦΗ Βασλθλης Ξημερης ευχήθηκε στους αθλητες καλή χρονιά και τους ζητησε να εντείνουν την προσπαθεια τους ώστε η ομάδα μπάσκετ να μπορεσει να πετύχει τον στ’όχο της που είναι η άνοδος στην Β’Εθνική. «Ξεκινάει ο δευτερος γύρος και πρέπει όλοι μαζί να είμαστε ενωμένοι σαν γροθιά.Η διοικηση είναι κοντα σας και θα πρέπει να προσπαθησετε ακόμη περισότερο για να μείνει η ομάδα μας στην κορυφή.Είμαστε η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας και πρέπει να πετύχουμε στους στοχους οπυ θεσαμε»ηταν η αναφορα του κ.Ξημερη προς τους αθλητες.
basketikos
Δεδες - Πρινεας = (αντικειμενικά) 2, Θα το αποδειξει ο Πρινεας αυριο 41.gif 41.gif 41.gif και θα ενημερωσουμε.

Κρονος-ΟΦΗ: Περιττο οτι προτιμω το διπλο του ΟΦΗ - αλλα ενα σχολιο: Ρε πως αλλαζουν οι διαιτητες σε μια νυχτα blink.gif blink.gif
president
Φιλε basketike αυριο το παιχνιδι ειναι Απολλων -- Ιωνικος και οχι Δεδες -- Πρινεας το λεω αυτο γιατι σε κανενα ομαδικο αθλημα ενας παικτης οσο καλος και να ειναι δεν κερδιζει μονος του.Ανεκαθεν πιστευα και εξακολουθω να πιστευω οτι η ομαδα κερδιζει και η ομαδα χανει.Οσον αφορα το θεμα των Ακαδημιων ενα μεγαλο Μπραβο εαν εχεται τοσα παιδια.Ειναι σιγουρο οτι καποια στιγμη σε βαθος χρονου καποια απ αυτα θα βοηθησουν και την πρωτη ομαδα.Οποια ομαδα σημερα εχει στην 12αδα της 3-4 παιδια απο τις Υποδομες της πρεπει να ειναι ευτυχισμενη.Για μενα ηταν τρομερο λαθος - κολοτουμπα-κατοπιν πιεσεων της Ομοσπονδιας η υπαναχωρηση στο θεμα τον 3ων μικρων.Αν ημουν εγω υπευθυνος θα οριζα και υποχρεωτικο κατωτατο χρονο συμμετοχης.Αλλωστε αυτα τα παιδια ειναι το αυριο του αθληματος και εαν δεν παρουν ευκαιριες αρχικα απογοητευονται μετα κατι οι σχολες κατι ο στρατος χανονται απο το χωρο.Αυτα ειχα να πω και ευχομαι καλο παιχνιδι αυριο και με την διαιτησια εαν ειναι δυνατον να περασει απαρατηρητη
manager1981
Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2007-2008 (2ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ)
Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ
ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 25 13 12 1
ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 23 13 10 3
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 23 13 10 3
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 22 13 9 4
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 22 13 9 4
ΑΟ ΑΡΔΗΤΤΟΥ 20 13 7 6
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 19 13 6 7
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ 19 13 6 7
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19 13 6 7
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 18 13 5 8
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 17 13 4 9
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 17 13 4 9
ΓΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 15 13 2 11
ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 14 13 1 12


14η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
13/01/08 18:00 ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΛΑΤΩΝ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
13/01/08 17:00 ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
13/01/08 17:00 ΔΙΑΓΟΡΑ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ
13/01/08 18:00 ΔΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΑΟ ΑΡΔΗΤΤΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/
13/01/08 18:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α0K
13/01/08 12:00 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡ
13/01/08 18:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ
ΓΙΑ ΠΑΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΗ??? cool.gif cool.gif cool.gif
elefsinios
QUOTE(manager1981 @ Jan 12 2008, 15:59 ) *
14η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
13/01/08 18:00 ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΛΑΤΩΝ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
13/01/08 17:00 ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
13/01/08 17:00 ΔΙΑΓΟΡΑ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ
13/01/08 18:00 ΔΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΑΟ ΑΡΔΗΤΤΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/
13/01/08 18:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α0K
13/01/08 12:00 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡ
13/01/08 18:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ
ΓΙΑ ΠΑΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΗ??? cool.gif cool.gif cool.gif

14η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
13/01/08 18:00 ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΛΑΤΩΝ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1
13/01/08 17:00 ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
13/01/08 17:00 ΔΙΑΓΟΡΑ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΟ 2
13/01/08 18:00 ΔΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΑΟ ΑΡΔΗΤΤΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.ΦΙΛ/ 1
13/01/08 18:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α0K 65.gif
13/01/08 12:00 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡ 1
13/01/08 18:00 ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑ 1
didis
O OFH ειχε ζητησει την εξαιρεση του Γιαλυκαρη απο καθε αγωνα του μετα την διαιτησια του στον αγωνα με τον Φιλαθλητικο . Απλα κανανε λαθος και τον ξαναβαλανε στην κληρωση-ορισμό.
golden
Φιλε didis μας παρουσιαζεις για φυσιολογικο μια αλλαγη διαιτητη μετα απο πιεσεις. Το οτι μια ομαδα ζηταει την εξαιρεση ενος διαιτητη δεν σημαινει και οτι η Ε.Ο.Κ. θα πρεπει να την αποδεχεται. Με αυτη την λογικη ολες οι ομαδες θα ειχαν και απο 4-5 ανεπιθυμητους και τοτε τον ορισμο-κληρωση οπως λες δεν θα μπορουσε να τον κανει ουτε ο Μπλατερ στην Ουεφα!
Ασε που το 80% των "ανακοινωσεων" κατα της διαιτησιας ειναι παραπλανητικες και περρισοτερο για τα ματια του κοσμου η για "εσωτερικη καταναλωση.
Υπαρχει μια μυστηρια συννωμοσια οταν επερχεται μια ηττα οπου : ο προεδρος φοβαται μην απογοητευτει ο κοσμος και οι χορηγοι , ο προπονητης φοβαται για το κεφαλι του , οι παικτες τιμωριες και "αναστολες πληρωμων".....οποτε απαντες συμφωνουν οτι για την ηττα φταει η διαιτησια βγαζουν μια "σκληρη ανακοινωση" ταιζοντας κουτοχορτο εμας τον απλο κοσμο.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.