Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2007-08 2ος ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
ghate
etsi agapaei o iwnikos kai se opoion aresei edw mesa!sas ta eixa pei paides
dirk10
GIA TO SXIMATARI KSEREI KANEIS TI LEEI SAN OMADA?
Kidd4
Λίγα πράγματα σαν ομάδα.
Βέβαια στην έδρα του θα κάνει ζημιές και είναι δυνατό.


Ξεχώρισα τον Πούλο (4αρι),τους Καπελέρηδες,τον Καυκή (που εχθές δεν ήταν καλός)...



Πέντε παίκτες κινούνται γύρω-γύρω...
leonkalf
QUOTE(ghate @ Oct 8 2007, 14:43 ) *
etsi agapaei o iwnikos kai se opoion aresei edw mesa!sas ta eixa pei paides

Σε παρακαλώ πιο ήρεμα..
Μην οξύνεις τα πνεύματα. Ο καθένας υποστηριζει όποια ομάδα θέλει. Τι πάει να πει "σε όποιον αρέσει"?

Και επίσης, γράφε με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες (αυτό ισχύει για όλους όσους δεν το κάνουν!!)


Φιλικά bball.gif
dirk10
THELW GNWMES GIA TA PAIXNIDIA FILATHLITIKOS-ZWGRAFOU ARHS NIKAIAS-KRONOS NF-IERAPETRA K SXHMATARI-IONIKOS NIKAIAS
tasos
QUOTE(dirk10 @ Oct 9 2007, 01:19 ) *
THELW GNWMES GIA TA PAIXNIDIA FILATHLITIKOS-ZWGRAFOU ARHS NIKAIAS-KRONOS NF-IERAPETRA K SXHMATARI-IONIKOS NIKAIAS


χμμ ντερμπυ ο πρωτος αγωνας..τι να πεις εδω μικρο πλεονεκτημα στον Φιλαθλιτικο .Ο Αρης εχει δυσκολο εργο κοντρα στο Κρονο αλλα και μπορει να κερδισει λογο εδρας, βλεπω ανετη επικρατηση για Ιωνικο και η Ιεραπετρα εχει τα φοντα να κερδισει τον ιωνικο Ν.Φ
free
Το Φιλαθλητικός -Ζωγράφου είναι super ντέρμπυ που κανένας δεν ξέρει πως και αν θα τελειώσει. Ο Κρόνος λόγο εμπειρίας έχει ενα μικρό πλεονέκτημα απέναντι στον Άρη. Η Ιεράπετρα είχε επικρατήσει άνετα πέρισυ μέσα στον Ν.Φ. και έχει την δυνατότητα να το κάνει και φέτος αν διαχειριστεί σωστά το παιχνίδι. Ο Ιωνικός θα κερδίσει πολύ εύκολα στο Σχηματάρι. Το μεγάλο παιχνίδι όμως νομίζω θα γίνει στο ΟΦΗ - Αρδηττός, που προσωπικά το βλέπω διπλό.
tasos
θελω και την γνωμη σας για το παιχνιδι του Απολλωνα.. bball.gif
dirk10
FILE FREE PISTEYW OTI THA KATHARISEI POLU EUKOLA O OFH TO MATS!!EXW MATHEI OTI EKEI MESA TO GUPEDO EINAI SAN KLOUVI KAI MAZEUEI KAFROUS POLOUS!!!EKSALOU EINAI KAI KALH OMADA O OFH.TASO GIA TON APPOLWNA EINAI POLU DUSKOLO TO MATS GIATI H ELEUSINA EINAI META APO 2 HTES KAI THA EINAI POLU SKLHRH!EXEI OMWS ENA PLEONEKTIKA STON TOMEA TOU ANXOUS OPOU THS ELEUSINAS THA EXOUN POLU PISTEUW GIATI ME 3Η HTΤA MPAINOUS SE PERIPETIES
TSOUMANIS14
QUOTE(tasos @ Oct 8 2007, 23:17 ) *
θελω και την γνωμη σας για το παιχνιδι του Απολλωνα.. bball.gif


η γνώμη μου είναι ότι σε λίγο θα σταματήσεις να τραγουδάς και θα αρχίσεις να κλαις με τα καμώματα του γιαννόπουλου,επίσης η ομάδα σου δε στερείται εμπειρίας απο καμία της κατηγορίας,έχετε καλό προπονητή και καλούς κι έμπειρους παίκτες
dirk10
TI EKANE O GIANOPOULOS PALI PLAKWTHIKE??DEN THA MOU FANEI PARAKSENO AN MOU PEITE NAI!!
TliBan
QUOTE(tasos @ Oct 9 2007, 02:17 ) *
θελω και την γνωμη σας για το παιχνιδι του Απολλωνα.. bball.gif


Δύσκολο παιχνίδι καθώς η Ελευσίνα είναι πολύ καλύτερη και έμπειρη ομάδα και δεν έχει άλλο αποτέλεσμα από τη νίκη. Προσωπικά πιστεύω θα μπορούσε να είχε επιστρέψει από την Ιεράπετρα με το 2 και να είχε αλλάξει όλο το πρωτάθλημα. Ο Απόλλων έχει καλή ομάδα και αν χάσει θα είναι μια ήττα εντός προγράμματος.

Η δε Ελευσίνα μετράει 6 συνεχόμενες ήττες (μαζί με τις περσινές) και το σερί πρέπει να σπάσει. Έχει 3-4 παίκτες πρώτης γραμμής και η άμυνά της σε κάποιο σημεία πνίγει τον αντίπαλο.
tasos
Mεχρι στιγμη ο Γιαννοπουλος δεν εχει δημιουργησει προβλημα ισα ισα θα ελεγα οτι ειναι μεχρι στιγμη η αποκαλυψη για την ομαδα μου.Εχει καλα ποσοστα και ειναι απο τους παικτες που πορωνονται και παιζουν ψυχομενα για την ομαδα !
TSOUMANIS14
QUOTE(tasos @ Oct 9 2007, 13:18 ) *
Mεχρι στιγμη ο Γιαννοπουλος δεν εχει δημιουργησει προβλημα ισα ισα θα ελεγα οτι ειναι μεχρι στιγμη η αποκαλυψη για την ομαδα μου.Εχει καλα ποσοστα και ειναι απο τους παικτες που πορωνονται και παιζουν ψυχομενα για την ομαδα !




Μπράβο,συγχαρητήρια!Εύχομαι τα καλύτερα και καλές αποκαλύψεις!
fistikis
Να σας πω κ εγώ τα προγνωστικά μου...
Χαλκίδα - Διαγόρας Ρόδου 1
Θεωρώ ότι κ οι 2 ομάδες θα υποβιβαστούν...προβάδισμα η Χαλκίδα λόγω έδρας

ΟΦ Ηρακλείου - Αρδηττός 1
Δυνατό ματς. Πάλι νομίζω πως κ αυτό το ματς θα κριθεί στην... έδρα μόνο που αυτές οι 2 ομάδες θα παλέψουν για την άνοδο.

Φιλαθλητικός - Ζωγράφου 2
Εδώ η...έδρα δεν παίζει κ μεγάλο ρόλο μιας κ είναι κοινή. Αν πάρουμε ως γνώμονα το παιχνίδι του κυπέλλου ο Ζωγράφου όντως έχει προβάδισμα.

Ιωνικός Ν.Φιλ - Ιεράπετρα 2
Ο Ν.Φ. δεν νομίζω ότι είναι η ομάδα που θα αναγκάσει την Ιεράπετρα στην 1η της ήττα.

Πανελευσινιακός - Απόλλων Σμύρνης 1
Νομίζω ότι ήρθε η ώρα (άργησε για την ακρίβεια) για την πρώτη νίκη της Ελευσίνας

Ερμής Σχήματα. - Ιωνικός Νικαίας 2
Διπλό από κεκτημμένη ταχύτητα

Άρης Νικαίας - Κρόνος Αγ. Δημ 1
Λόγω έδρας κ λόγω του ότι η ομάδα του Κρόνου δεν θυμίζει σε τίποτα το πολύ καλό σύνολο της περασμένης χρονιάς
tasos
QUOTE(TSOUMANIS14 @ Oct 10 2007, 10:25 ) *
Μπράβο,συγχαρητήρια!Εύχομαι τα καλύτερα και καλές αποκαλύψεις!



Kριτης ολων το μελλον..σιγουρα παντος απο εμενα που ειμαι κοντα στην ομαδα θα ακουσετε αληθειες!
remali
και γω νομιζω το ντέρπμυ της αγωνιστηκής είναι ΟΦΗ -ΑΡΔΥΤΤΟΣ. Ο ΑΡΔΥΤΤΟΣ ειναι δυνατός αλλά και ο ΟΦΗ έχει πολύ δυνατή έδρα.
Basket-time
Παιδιά καλησπέρα καταρχήν και από εμένα.



Ήμουν σήμερα στο Ελευσίνα-Απόλλων.
77-64 το αποτέλεσμα νίκη για την ομάδα μου.



Συγχαρητήρια γιατί χρειαζόταν αυτή η νίκη.Μπράβο στη 3αδα των ψηλών Μπαρμπαρή-Διολέτη-Θέου που ήταν απλά ΑΠΑΙΧΤΗ!!
Έκαναν τους ψηλούς του Απόλλωνα να φαίνονται λίγοι.


Από τα λίγα που άκουσα από την εξέδρα η ομάδα είναι ικανή να κάνει μια νέα αρχή στο πρωτάθλημα...Μακάρι.



Ο Απόλλωνας δεν μου άρεσε μόνο το 9 πάλευε (άκουσα ότι λέγεται Δέδες).Επίσης πήρε το αυτί μου ότι δεν έπαιζε και ο βασικός του πλέι-μέικερ (Σαμόλης?? είχε διάστρεμμα...) αν ισχύουν αυτά που λεγόντουσαν.





Οι ψηλοί της Ελευσίνας ήταν όλα τα λεφτά,σουτ,ρημπάουντ,τάπες και απέναντι στη ζώνη που έπαιξε ο Απόλλων.
remali
Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο:

Χαλκίδα - Διαγόρας Ρ. 89-92 (80-80 κ.α.)
Τα δεκάλεπτα: 29-29, 44-47, 63-58, 80-80, 89-92.

ΧΑΛΚΙΔΑ (Τσαούσης): Τσιριμώκος, Σακαράκης 5 (1), Γκρινιάρης 5 (1), Πνευματικός, Κόλλιας 8, Χατζηστάμου 27 (4), Μαρκόπουλος 9 (1), Βελισσαράκος 9, Μπακάμης 20 (4), Αναγνώστου 6 (1).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Φρακεσκάκης): Νερατζάκης 13 (1), Λιβιεράτος 2, Μπαγκούρας 9 (1), Μαρουλάκης 32 (5), Χρύσης, Παρδακάς 14, Αθανασιάδης 11 (1), Μπάτσος 11 (1), Ηλιού.

ΟΦΗ - Αρδηττός 79-66
Τα δεκάλεπτα: 13-16, 35-28, 56-47, 79-66.

ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτσόγλου 8 (1) , Δελατόλας 12 , Σκαμνάκης, Τσακιρίδης 14 (1), Ορνιθόπουλος 11, Παναγάκης 11 (3) , Χουλιάρας 2, Λεκάκος 11 (3), Φαρμάκης 10 (2).

ΑΡΔΗΤΤΟΣ (Χατζηγιαννάκος): Λεγάτος, Μπαρλάς 15 (3), Σβαρδάνγκαλος 1, Γεωργοπαππαδάκος Αθ . 5 (1) , Γεωργοπαππαδάκος Ν. 9 (1) , Κυπριντζόγλου 4 (1), Καλαμαράς 1, Σαλτουρίδης 18 (2) , Μπένος, Σκούταρης 5, Τζαννετάκος, Ξηρογιάννης 8.

Ιωνικός Ν. Φιλ - Ιεράπετρα 66-93.
Τα δεκάλεπτα: 14-26, 28-44, 41-69, 66-93.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛ. (Παππάς): Δέλλιος, Βουρτζούμης 12(2), Μήτσικας, Γκίνης 7(1), Κωσταντώνης 3(1), Αγαπιάδης 13 (1), Λυμπερόπουλος 3(1), Χαραλαμπάκης 20 (2), Βλάχος 4, Παναγιωτόπουλος 1, Καλαντωνέας 3.

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης) Αλεξίου 10, Κολοβος, Τέιλορ 2, Πολυτάρχου 15 (2), Στεφανάκης 12 (2), Ξενάκης 13 (3), Σκυβαλος 2, Μάτος 23 (1), Καραμανωλακης, Λυκουρινος, Καραλής 16 (4).

Ερμής Σχημ - Ιωνικός Ν. 65-63
Τα δεκάλεπτα: 12-17, 24-34, 43-50, 65-63.

ΕΡΜΗΣ ΣΧ. (Αναστασίου): Κατσούλας 11, Καπελέρης Α. 6 (2), Πούλος 4, Κώνστας 8 (2), Νότσιος 1, Καπελέρης Ν. 26, Καλλέργης, Τσίκης 4, Αγγελής 5, Καυκής.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. (Χατζηκυριάκος): Μαζορόπουλος, Δρακόπουλος 2, Λαζαρίδης, Τσιρογιάννης 12 (4), Αθανασούλας 11, Πρινέας 18, Λουκάκης 6, Μόντζος 7, Καρβαλάς, Τσιουμπρής 7, Χακίδης.

Πανελευσινιακός - Απόλλων Αθ. 77-64
Τα δεκάλεπτα: 16-20, 44-39, 59-48, 77- 64

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Παναγιωτόπουλος) Αβραμίδης Δ. 17 (1), Αβραμίδης Ι. 4, Μπακογιάννης, Μπαλάφας 5 (1), Διολέτης 16 (1), Μπαρμπαρής 12, Θέος 15 (1), Ενεζλης, Κατσαρός 8 (1).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘ. (Αναστόπουλος - Ματζάκος): Τσαμώλης , Κούτουλας 5 (1), Μούκας , Δέδες 29 (6), Ζησιμόπουλος 12 (2), Κονταξής 6, Κωστής 2, Γιαννόπουλος 7, Φραγκούλης 2, Παρασκευόπουλος , Κομματάς 1

Φιλαθλητικός – Ζωγράφου 77-85
Τα δεκάλεπτα: 18-21, 32-43, 52-67, 77-85

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Ογεφούνγκα 11 (1), Μακρής Σ, Θάνος 17 (2), Μακρής Ν. 6, Μαγιτόμπε 5 (1), Γκαϊτάσοφ 4, Παρασκευόπουλος 13 (1), Σελλιανίτης 2, Ναθαναηλίδης 2, Σχορτσιανίτης 6, Φράγκου 11 (2), Ινφάντης

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Κατσούνης): Καπάνογλου 9 (1), Τσαπατσάρης, Καλιανιώτης 10 (1), Παπαϊωάννου 4 (1), Σολωμός 9, Αγραφιώτης 1, Χοσές 4, Ζακυνθινός 6, Μιχόπουλος 17 (2), Γρηγοράκος 23 (3), Καλογερόπουλος 2, Δονδρογιάννης

ΑΡΗΣ ΝΙΚ. - Κρόνος Αγ. Δημ. 63-57
Τα δεκάλεπτα: 13-16, 29-27, 45-44, 63-57

ΑΡΗΣ ΝΙΚ. (Δεμέναγας): Μπουτέκης , Αλτσατζής 8 (1), Μελλίδης , Τσακαλοφίδης , Γαλίτης, Πρίτσος 8 (1), Χαλβατζής 8, Δισόπουλος , Φιλίππου 4, Τσελεπής 11 (1), Βαρλάς 6 (2), Λιγκερίδης 14 (1), Λιθόπουλος 4.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Χρυσόγελος): Στραγανιώτης 7 (1), Μωυσίδης 11 (2), Σίννης 4, Παγώνης 3 (1), Κωνσταντακόπουλος 8, Καραφλής 24 (3), Βαφειάδης


κριμα ο αρδυττός


Βαθμολογία (μετά απο 3 αγώνες):ΟΦΗ 6, Ιεράπετρα 6, Ζωγράφου 6, Ιωνικός Νικαίας 5, Φιλαθλητικός 5, Άρης Νικαίας 5, Απόλλων Αθ. 5, Αρδηττός 4, Κρόνος Αγ. Δημ 4, Πανελευσινιακός 4, Ερμής Σχήμ. 4, Διαγόρας Ρόδου 4, Ιωνικός Ν. Φ. 3, Χαλκίδα 3.

Επόμενη Αγωνιστική (4η): Αρδηττός - Χαλκίδα, Ζωγράφου - Ηράκλειο, Ιεράπετρα - Φιλαθλητικός, Απόλλων Σμύρνης - Ιωνικός ΝΦ, Ιωνικός Ν. - Πανελευσινιακός, Ερμής Σχ. - Άρης Νικαίας, Διαγόρας Ρ. - Κρόνος Αγ. Δημ.
DrMixos
με την σειρά μου να πω ότι είδα τον αγώνα του άρη νικαίας 63-57κρονος αγ δημ.και είμαι χαρούμενος που πήραμε το παιχνίδι αυτό biggrin.gif γιατί είναι σημαντικό για την συνέχεια.θέλω πάρα πολύ να μάθω τι έγινε με τον ιωνικό και πως γύρισε το παιχνίδι στο τέλος.
κρίμα η ήττα και κρίμα η άθλια διαιτησία που σφύριζε χαλαρά υπερ του κρόνου...
basketikos
bball.gif Aπογοητευτικη βραδια στο Σχηματαρι......
Κακοι στο τελευταιο δεκαλεπτο οι παικτες μας καταφεραν να χασουν το ματς μεσα απο τα χερια τους.

Τα δεκάλεπτα: 12-17, 24-34, 43-50, 65-63. τα λενε ολα:
Το Σχηματαρι μετριοτατο (κοντο και 'αντι-μπασκετικο') εμεις ξεφυγαμε 24-39 στο 23' και μετα......κατηφορα,

Αυτοι να παιζουν σκληρα, οι διαιτητες να παιζουν εδρα (ποσα φαουλ να σφυριξουν τα παλληκαρια...), οι παικτες μας να μην αντιδρουν με τιποτα, στο 4ο δεκαλεπτο τους μπηκαν τα 3ποντα, εμεις στο πουθενα, και σε ενα 'ματς-ξυλικι' (δηλαδη προσπαθουμε να μπουμε με την μπαλα στο καλαθι και σπρωχνουμε και δεν σφυριζει ο διαιτητης γιατι ολοι πια εχουν 4 φαουλ...) χασαμε λογω αστοχιας και λογω αστοχων βολων στο 64-63.

Θα μπορουσε κανεις να μιλα για διαιτησια, ή για τον τραυματισμο Δρακοπουλου (επαιξε μονο επειδη χρειασθηκε), Παπαδακη αλλα αυτα ειναι δικαιολογιες:
Ομαδες σαν το Σχηματαρι πρεπει να τις σκοτωνεις οταν εισαι μπροστα (οπως εκανε η Ιεραπετρα στην 1η αγωνιστική). Εμεις επαναπαυθηκαμε, δεν το καναμε, οι 5 παικτες συν τον (ακομα ανετοιμο) Τσιρογιαννη κουραστηκαν και το ματς χαθηκε απο τα απειρα λαθη μας (στις 3 τελευταιες επιθεσεις μας καναμε 2 λαθος πασες και φαγαμε καλαθι στον αιφνιδιασμο).

ΥΓ. για τον αρειανο φιλο:
Οσο εχουμε τραυματισμενους (Δρακοπουλο- Παπαδακη) ή ανετοιμους απο τραυματισμο, τα πραγματα ειναι δυσκολα - ειδικοτερα δε απο την στιγμη που η κατηγορια φαινεται να μην εχει ποιοτητα αλλα σκληρα συνολα που δεν το βαζουν κατω. Οταν η Ομαδα ειναι κεφατη εχει πολλές δυνατοτητες - και οταν ειναι πληρης θα παει και πολυ καλύτερα.
Χασατε απλά γιατι το bball.gif το ξερουμε καλυτερα.....
DrMixos
θέλω να διευκρινήσω κάτι γιατί μάλλον ο φίλος "basketikos" με παρεξήγησε.ρώτησα για τον ιωνικό γιατί ήξερα ότι ο ερμής θα ήταν εύκολη λεία και το σκορ στα δεκάλεπτα ήταν "περίεργο". παρά το ότι είμαι αρειανός συμπαθώ πολύ και τον συντοπίτη μου.η νίκαια είναι πολύ μικρή για να χωρέσει έριδες. οπότε το χάσαμε κολλάει στο σημερινό αποτέλεσμα και δεν είναι απο την προηγούμενη κυριακή που μας κερδίσατε επάξια άλλωστε είσασταν συνέχεια μπροστά στο σκορ.τέλος θέλω να ελπίζω ότι ο ιωνικός δεν έχασε τις ελπίδες για καλή πορεία από αυτή την περίεργη ήττα.

Υ.Γ όπως είμουν στο πλάτωνα στα 2 ματσάκια αυτά έτσι θα είμαι και με τον πανελευσινιακό εντός εκτός απροόπτου οπότε σε "προκαλλώ" να με βρεις και να τα πούμε (όλο και κάτι θα μάθω)

cu around
basketikos
QUOTE(DrMixos @ Oct 14 2007, 23:23 ) *
θέλω να διευκρινήσω κάτι γιατί μάλλον ο φίλος "basketikos" με παρεξήγησε.......

Υ.Γ όπως είμουν στο πλάτωνα στα 2 ματσάκια αυτά έτσι θα είμαι και με τον πανελευσινιακό εντός εκτός απροόπτου οπότε σε "προκαλλώ" να με βρεις και να τα πούμε (όλο και κάτι θα μάθω)

cu around


Δεν σε παρεξηγησα - πηγα να κανω πιο ευθυμη την δυσκολη μπασκετική βραδια (το μονο που μου προσφερε ηταν να μαθω και το κλειστο στο Σχηματαρι) μεσω καζουρας σε 'αρειανο' - τα λέμε στον Πλάτωνα την Κυριακη
Spap
QUOTE(basketikos @ Oct 14 2007, 22:39 ) *
bball.gif Aπογοητευτικη βραδια στο Σχηματαρι......
Κακοι στο τελευταιο δεκαλεπτο οι παικτες μας καταφεραν να χασουν το ματς μεσα απο τα χερια τους.

Τα δεκάλεπτα: 12-17, 24-34, 43-50, 65-63. τα λενε ολα:
Το Σχηματαρι μετριοτατο (κοντο και 'αντι-μπασκετικο') εμεις ξεφυγαμε 24-39 στο 23' και μετα......κατηφορα,

Αυτοι να παιζουν σκληρα, οι διαιτητες να παιζουν εδρα (ποσα φαουλ να σφυριξουν τα παλληκαρια...), οι παικτες μας να μην αντιδρουν με τιποτα, στο 4ο δεκαλεπτο τους μπηκαν τα 3ποντα, εμεις στο πουθενα, και σε ενα 'ματς-ξυλικι' (δηλαδη προσπαθουμε να μπουμε με την μπαλα στο καλαθι και σπρωχνουμε και δεν σφυριζει ο διαιτητης γιατι ολοι πια εχουν 4 φαουλ...) χασαμε λογω αστοχιας και λογω αστοχων βολων στο 64-63.

Θα μπορουσε κανεις να μιλα για διαιτησια, ή για τον τραυματισμο Δρακοπουλου (επαιξε μονο επειδη χρειασθηκε), Παπαδακη αλλα αυτα ειναι δικαιολογιες:
Ομαδες σαν το Σχηματαρι πρεπει να τις σκοτωνεις οταν εισαι μπροστα (οπως εκανε η Ιεραπετρα στην 1η αγωνιστική). Εμεις επαναπαυθηκαμε, δεν το καναμε, οι 5 παικτες συν τον (ακομα ανετοιμο) Τσιρογιαννη κουραστηκαν και το ματς χαθηκε απο τα απειρα λαθη μας (στις 3 τελευταιες επιθεσεις μας καναμε 2 λαθος πασες και φαγαμε καλαθι στον αιφνιδιασμο).

ΥΓ. για τον αρειανο φιλο:
Οσο εχουμε τραυματισμενους (Δρακοπουλο- Παπαδακη) ή ανετοιμους απο τραυματισμο, τα πραγματα ειναι δυσκολα - ειδικοτερα δε απο την στιγμη που η κατηγορια φαινεται να μην εχει ποιοτητα αλλα σκληρα συνολα που δεν το βαζουν κατω. Οταν η Ομαδα ειναι κεφατη εχει πολλές δυνατοτητες - και οταν ειναι πληρης θα παει και πολυ καλύτερα.
Χασατε απλά γιατι το bball.gif το ξερουμε καλυτερα.....



kaki bradia distixws alla tha mporoume na kalipsoume tin htta me ena kalo diplo sta epomena mats!krima pantws giati mporousame na kanoume to 4-0 kai na pame dinata stin sinexeia. den pisteuw oti allazei kati oso pernaei o kairos o iwnikos tha paizei kalitero basket k tha beltiwnete sinexws!
DrMixos
είμαι σίγουρος για την καλή πορεία του ιωνικού γιατί έχει δυναμική αλλά ίσως το 4-0 έδινε ψυχολογία και ίσως ελπίδες για άνοδο κιόλας άλλωστε ο πλάτωνας για εμένα μοιάζει άπόρθητος αρκεί να μην γίνονται τέτοια λάθη στο τέλος βλέπε σχηματάρι

ερώτηση πόσοι περνάνε στην β?
παίζει για άνοδο ο ιωνικός αφού επιστρέψουν και οι τραυματίες ή απλά κοιμάμαι όρθιος? biggrin.gif
Thunder
QUOTE(DrMixos @ Oct 15 2007, 22:53 ) *
ερώτηση πόσοι περνάνε στην β?


O πρωτος μονο... smile.gif
president
Hμουν στην Ελευσινα την Κυριακη ωραιο παιχνιδι ευχαριστο ενα γηπεδο Στολιδι Πεντακαθαρο και σχεδον γεματο.Οι ανθρωποι ποτε δεν ξεφυγαν απο τα ορια της κοσμιοτητας επισης αυτο που μου εκανε εντυ πωση πολλες ομορφες Κυριες και Παιδια! Οσον αφορα το παιχνιδι οι ψηλοι της Ελευσινας πολυ καλοι ειδικα ο Θεος. Απο τον Απολλωνα πολυ καλος ο Δεδες και οι Κουτουλας Ζησιμοπολος. Δικαια κερδισε η Ελευσινα και παλι μπραβο στον Κοσμο!!
Σταχυοφόρος
QUOTE(president @ Oct 16 2007, 09:40 ) *
Hμουν στην Ελευσινα την Κυριακη ωραιο παιχνιδι ευχαριστο ενα γηπεδο Στολιδι Πεντακαθαρο και σχεδον γεματο.Οι ανθρωποι ποτε δεν ξεφυγαν απο τα ορια της κοσμιοτητας επισης αυτο που μου εκανε εντυ πωση πολλες ομορφες Κυριες και Παιδια! Οσον αφορα το παιχνιδι οι ψηλοι της Ελευσινας πολυ καλοι ειδικα ο Θεος. Απο τον Απολλωνα πολυ καλος ο Δεδες και οι Κουτουλας Ζησιμοπολος. Δικαια κερδισε η Ελευσινα και παλι μπραβο στον Κοσμο!!



Ένα ανεπίσημο "ευχαριστώ" εκ μέρους του κόσμου και της ομάδας του Πανελευσινιακού. Μακάρι στους αγώνες της ομάδας μας, να ακούμε τα χειροκροτήματα και των "αντιπάλων" μας. Θέλουμε να θεωρούμε την πόλη μας φιλόξενη και να δεχόμαστε οποιαδήποτε κριτική για την συμπεριφορά μας και την παρουσία μας στο αθλητικό γίγνεσθαι.

Καινούριος στο φόρουμ, θα ήθελα να πω πως οποιοσδήποτε θελήσει να έρθει στην Ελευσίνα, ας μου στείλει ένα pm ώστε να τα πούμε κι από κοντά την ώρα των αγώνων.
TliBan
QUOTE(president @ Oct 16 2007, 09:40 ) *
Hμουν στην Ελευσινα την Κυριακη ωραιο παιχνιδι ευχαριστο ενα γηπεδο Στολιδι Πεντακαθαρο και σχεδον γεματο.Οι ανθρωποι ποτε δεν ξεφυγαν απο τα ορια της κοσμιοτητας επισης αυτο που μου εκανε εντυ πωση πολλες ομορφες Κυριες και Παιδια! Οσον αφορα το παιχνιδι οι ψηλοι της Ελευσινας πολυ καλοι ειδικα ο Θεος. Απο τον Απολλωνα πολυ καλος ο Δεδες και οι Κουτουλας Ζησιμοπολος. Δικαια κερδισε η Ελευσινα και παλι μπραβο στον Κοσμο!!



Πράγματι το νέο κλειστό της Ελευσίνας είναι αρκετά καλό αλλά θα μπορούσε να ήταν ακόμα πιο λειτουργικό. Γίνεται μια σοβαρή προσπάθεια για τον κόσμο και η διοίκηση έχει δώσει εμφαση.

Οσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, ο Απολλωνας προσπάθησε να κρατηθεί μέσα στο παιχνίδι και το κατάφερε κυρίως χάρις στον Δεδε αλλά δεν μπόρεσε να αντέξει 40 λεπτά. Η Ελευσίνα είναι πολύ καλή ομάδα και δεν είναι τυχαίο οτι διεκδίκησε στα ίσια το παιχνίδι στην Ιεράπετρα. Ο Θέος έχει απεριόριστες δυνατότητες αρκεί να πιστέψει οτι πλέον είναι πρωταγωνιστής στην ομάδα. Και παρά την πορεία του πρόκειται για ένα από τους καλύτερους χαρακτήρες και παιδιά που έχουν περάσει από την Ελευσίνα.
tasos
Συγχαρητηρια στον Πανελευσινιακο για την νικη..εμεις το παλεψαμε το παιχνιδι.Μας επιρεασε η απουσια δυο βασικων παικτων του Σαμολη και του Νικα.
free
Μετά και την 3η αγωνιστική πως βλέπετε τον όμιλο; Αρδηττός & Κρόνος ξεκίνησαν σαν φαβορί και βλέπουμε να έχουν από 2 ήττες. Σίγουρα δεν μπορούμε να πούμε ότι έχουν χάσει το τραίνο, όμως τα πράγματα έχουν γίνει άρκετά δύσκολα, και ιδιαίτερα για την ομάδα του Αγίου Δημητρίου που έχει και τραυματισμούς στους ψηλούς. Μάχη για την παραμονή θα δώσουν η Χαλκίδα που και πέρισυ σώθηκε την τελευταία στιγμή σε βάρος του Έσπερου, ο Διαγόρας, το Σχηματάρι που η προχθεσινή του νίκη οφείλεται στην κακή διαχείρηση του παιχνιδιού από τον Ιωνικό, Πιθανόν ο Απόλων που δεν δείχνει να διαθέτει ρόστερ και εμπειρία παραμονής, και επειδή συνήθως από τον όμιλο αυτό υποβιβάζονται 5 ομάδες, μάλλον θα έχουν πρόβλημα αυτές που κάνουν κακό ξεκίνημα. Την κορυφή πως την βλέπετε; Ο Ζωγράφου θα αντέξει ως το τέλος; Για τις δυο κρητηκές τι λέτε; Η Ελευσίνα πιστέυω μπορεί να πρωταγωνιστήσει, έχει πολύ καλό ρόστερ αλλά της λέιπει το βάθος που χρειάζετε σε ένα τέτοιο πρωτάθλημα.
DrMixos
λοιπόν το μόνο που μπορώ να πω είναι για τον κρόνο. νομίζω είχα διαβάσει σε site ότι ενισχύθηκε πολύ φέτος.παρά ταύτα λοιπόν στην νίκαια είδα ότι ψιλοστάθηκε είχε έναν καλό ψηλό το 14 που έβαλε και 2 τρίποντα ίσως και παραπάνω δν θυμάμαι.τώρα δεν ξέρω για τραυματισμούς και ποιοί παίχτες είναι.
μετά από αυτό που είδα λοιπόν ο κρόνος δεν μπορώ να προδικάσω ότι έχασε το τραίνο αλλά ούτε και εξασφαλισμένη θέση ανάμεσα στις πρώτες....

η συνέχεια θα δείξει αφού όσο δεν υπάρχουν εναλλακτικές οι τραυματισμοί μάτώνουν τις ομάδες τέτοιου επιπέδου
fistikis
QUOTE(DrMixos @ Oct 17 2007, 16:30 ) *
λοιπόν το μόνο που μπορώ να πω είναι για τον κρόνο. νομίζω είχα διαβάσει σε site ότι ενισχύθηκε πολύ φέτος.παρά ταύτα λοιπόν στην νίκαια είδα ότι ψιλοστάθηκε είχε έναν καλό ψηλό το 14 που έβαλε και 2 τρίποντα ίσως και παραπάνω δν θυμάμαι.τώρα δεν ξέρω για τραυματισμούς και ποιοί παίχτες είναι.
μετά από αυτό που είδα λοιπόν ο κρόνος δεν μπορώ να προδικάσω ότι έχασε το τραίνο αλλά ούτε και εξασφαλισμένη θέση ανάμεσα στις πρώτες....

η συνέχεια θα δείξει αφού όσο δεν υπάρχουν εναλλακτικές οι τραυματισμοί μάτώνουν τις ομάδες τέτοιου επιπέδου

Μια απουσία -αλλά σημαντική- έχει ο Κρόνος, ενός ψηλού (2.08) του Κασαμπαλή.... Όσο για το #14 που λες, απλά για την ιστορία, να σου πω πως είναι ο Καραπλής (που έπαιζε στον Ολυμπιακό...)
fistikis
Ας βάλω κ τα "καθιερωμένα" προγνωστικά μου για την επόμενη αγωνιστική:
Αρδηττός - Χαλκίδα 1, πιστεύω εύκολα
Ζωγράφου - Ηράκλειο 1, θα γίνει ένα πολύ δυνατό ματς, αμφίρροπο αλλά νομίζω πως πάλι θα μιλήσει ο παράγοντας έδρα... Αξίζει να πάτε να το δείτε...
Ιεράπετρα - Φιλαθλητικός 1, Ισχύουν τα ίδια με από πάνω μόνο που αυτοί που θα χαμογελάσουν εδώ θα είναι οι Κρητικοί
Απόλλων Σμύρνης - Ιωνικός ΝΦ 1, πολύ δύσκολο ματς. Αν ηττηθεί ο Απόλλωνας θα βρεθεί νωρίς νωρίς σε δυσμενή θέση αν κ πιστεύω πως, έστω κ δύσκολα, θα κερδίσει.
Ιωνικός Ν. - Πανελευσινιακός 1, Ακόμα ένα ντέρμπυ από την, έτσι κι αλλιώς, πολύ δύσκολη αγωνιστική. Αν κερδίσει η Ελευσίνα θα βλέπει με άλλο μάτι το πρωτάθλημα. Πάντως νομίζω πως ο Ιωνικός δεν θα κάνει 2η συνεχόμενη γκέλα
Ερμής Σχ. - Άρης Νικαίας 2, Το βλέπω δύσκολο ο Ερμής να κάνει 2η συνεχόμενη "υπέρβαση"...
Διαγόρας Ρ. - Κρόνος Αγ. Δημ. 2, Εύκολα ή δύσκολα ο Κρόνος θα αποδράσει από το νησί των ιπποτών με το ροζ φύλλο αγώνα, αλλιώς μπαίνει σε περιπέτειες...
tiramolas
Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με τα προγνωστικά του fistiki και θα ήθελα να συμπληρώσω τα εξής:

Για το παιχνίδι Απόλλων Σμύρνης-Ιωνικός ΝΦ, τα πραγματα δυσκολεύουν για τους γηπεδούχους λόγω της απουσίας του Σαμόλη, που είναι πολύ σημαντικός παίκτης γι' αυτούς, ενώ και οι φιλοξενούμενοι άλλαξαν προπονητή μέσα στην εβδομάδα, επομένως μάλλον θα κατέβουν με βελτιωμένη ψυχολογία.

Επίσης, χωρίς να έχω δει τις δύο ομάδες, αλλά λαμβάνοντας υπόψη το διπλό του Διαγόρα στη Χαλκίδα και το γεγονός ότι ο κρόνος δεν έχει το βασικό ψηλό του (Κασαμπαλή) και παίζει μόνο με 6-7 παίκτες σε κάθε αγώνα, ίσως το διπλό να είναι πιο δύσκολο απ' ότι φαίνεται.

Πάντως σίγουρα το ντέρμπι της αγωνιστικής είναι το Ζωγράφου - ΟΦΗ και νομίζω ότι δεν χωρούν προβλέψεις για το τελικό αποτέλεσμα.

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες σήμερα.
tasos
Γ.Σ AΠΟΛΛΩΝ-ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 72-67

τα δεκαλεπτα 17-19,34-35,47-53,72-67
BILL79
Ιεράπετρα - Φιλαθλητικός 77-71
Διαιτητές: Χριστοδούλου - Τσούνας.
Τα δεκάλεπτα: 14-17, 33-23, 56-42, 77-71.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Αλεξίου 6, Στεφανάκης 7 (1), Ξενάκης 6, Πολυτάρχου 15 (1), Μάτος 3, Τέιλορ 21 (1), Καραμανωλάκης 3, Λυκουρίνος, Χριστόδουλος 8, Καραλής 8 (1).
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Ογιεφούγκα 6, Μακρής Στ. 3 (1), Θάνος 11 (3), Μακρής Ν. 12, Μαγιντομπε, Γκαιντασοφ 15, Παρασκευόπουλος 13, Σελιανίτης, Ναθαναηλίδης 10, Σχορτσανίτης 1, Φράγκου, Ντιφαντής.

Ζωγράφου - ΟΦΗ 86-88
Διαιτητες: Τσίγας - Καραλής.
Τα δεκάλεπτα: 18-22, 36-44, 66-66, 86-88.
ZΩΓΡΑΦΟΥ (Κατσούνης): Παπαζογλου 10 (2), Καλλιανιωτης 9 (1), Παπαιωάνου 5 (1), Σολωμός 27, Αγριπιωτης, Ζακυνθινός 12 (1), Μιχόπουλος 4, Γρηγοράκος 17 (3), Καλογερόπουλος 2, Δομβρογιάννης.
ΟΦΗ (Δεδας): Τσερκιτζόγλου 3, Δελατόλας 11 (1), Σκαμνάκης, Τσακιρίδης 22 (2), Ορνιθόπουλος 12 (1), Παναγάκης 25 (5), Χουλιάρας 6, Φαρμάκης 9 (1), Λεκάκος.

Αρδηττός - Χαλκίδα 70-72
Διαιτητές: Κιούρκας - Λουκαράκης.
Τα δεκάλεπτα: 18-22, 40-38, 53-50, 70-72.
ΑΡΔΗΤΤΟΣ (Χατζηγιαννακός): Μπαρλάς 4 (1), Σβαρδάνγκαλος 4, Γεωργοπαππαδάκος Αθ . 5 (1), Γεωργοπαππαδάκος Ν. 9, Κυπριντζόγλου 23 (4), Σαλτουρίδης , Μπένος 2, Σκούταρης 5, Τζαννετάκος 2, Ξηρογιάννης 16.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Τσαούσης): Σακαράκης 1, Γκρινιάρης 16 (1), Πνευματικός 1, Κόλλιας 2, Χατζηστάμου 25 (4), Μαρκόπουλος, Βελισσαράκος 12 (4), Μπακάμης 15 (1).

Απολλωνας Αθ. - Ιωνικός Ν.Φ. 72-67
Διαιτητές: Αντερριώτης - Αντωνόπουλος.
Τα δεκαλεπτα: 17-19, 34-35, 47-53, 72-67.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΑΘ. (Ματζάκος): Κούτουλας 22 (2), Νίκας 10 (3), Δέδες 6, Ζησιμόπουλος 10 (2), Κονταξής 8, Γιαννόπουλος 8, Φραγκούλης 8.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. Φ. (Σταθούλης): Δέλλιος 6, Βουρτζούμης 11, Κωσταντώνης 16 (1), Αγαπιάδης 5 (1), Λυμπερόπουλος 11 (1), Χαραλαμπάκης 9 (2), Βλάχος 5, Καλαντωνέας 4.

Ιωνικός Νικ. - Πανελευσινιακός 66-69
Διαιτητές: Ελευθεριάδης - Πόντας.
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 28-35, 50-56, 66-69.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. (Χατζηκυριάκος): Δρακόπουλος 20 (5), Τσιρογιάννης 3 (1), Αθανασούλας 5, Πρινέας 18 (1), Λουκάκης 2, Μόμτζος 6, Τσιουμπρής 14 (1), Ταχτσίδης
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Παναγιωτόπουλος): Αβραμίδης Δ. 6, Αβραμίδης Ι., Μπακογιάννης 3, Κατσαρός 12 (2), Μπαλάφας 10 (1), Διολέτης 6, Μπαρμπαρής 8, Θέος 22 (3), Ενεζλης 2.

Ερμής Σχ. - Άρης Νικ. 82-59
Διαιτητές: Επιτροπάκης - Σαϊτάκης.
Τα δεκάλεπτα: 10-17, 37-32, 50-56, 82-59.
ΕΡΜΗΣ ΣΧ. (Αναστασίου): Κατσούλας 21 (3), Στούμπος, Εζόμο, Καπελέρης Α. 8, Πούλος, Κώνστας 12 (3), Φλώτσιος 5 (1), Ν. Καπελέρης 11, Καλέργης, Τσίτσης 23 (4), Αγγελής 2, Καυκής.
ΑΡΗΣ ΝΙΚ. (Δεμέναγας): Βάρλας, Φερεντίνος, Αλτσαντζής 7 (2),Λυγγερίδης 14, Τσακαλοφίδης 5 (1), Γαλίτης, Πρίτσος 7, Χαλβατζής 10, Λιθόπουλος, Φιλίππου 3 (1), Τσελεπής 13 (1).

Διαγόρας Ρ. - Κρόνος Αγ. Δημ. 67-75
Διαιτητές: Νικολόπουλος - Κουτσοδήμος.
Τα δεκάλεπτα: 9-19, 26-39, 47-54, 67-75.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Φρακεσκάκης): Μπάτσος 2, Νερατζάκης 2, Λιβιεράτος 8 (2), Μπαγκούρας 2, Μαρουλλάκης 13 (1), Κουλουριώτης 11 (1), Παρδακάς 19 (2), Αθανασιάδης 10.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Χρυσόγελος): Στραγανιώτης 15 (2), Μωυσίδης 10 (1), Βαφειάδης 3 (1), Σίννης 20 (1), Παγώνης 4, Σκουλούδης 4, Κωνσταντακόπουλος 6, Καραπλής 13 (2).

Βαθμολογία (μετά από 4 αγώνες): ΟΦΗ 8, Ιεράπετρα 8, Ζωγράφου 7, Ιωνικός Νικαίας 6, Άρης Νικαίας 6, Φιλαθλητικός 6, Απόλλων Αθ. 6, Πανελευσινιακός 6, Ερμής Σχηματαρίου 6, Αρδηττός 5, Κρόνος Αγ. Δημ. 6, Διαγόρας 5, Χαλκίδα 5, Ιωνικός Ν. Φ. 4.

Επόμενη αγωνιστική (04/11): Χαλκίδα - Ζωγράφου, ΟΦΗ - Ιεράπετρα, Φιλαθλητικός - Απόλλων Σμ., Ιωνικός ΝΦ - Ιωνικός Νικ., Πανελευσινιακός - Ερμής Σχ., Άρης Νικαίας - Διαγόρας Ρ., Κρόνος Αγ. Δημ. - Αρδηττός
remali
πήγα στον αγώνα που νομίζω ότι ήταν και η έκπληξη της αγωνιστικής.. ΑΡΔΗΤΤΟΣ-ΧΑΛΚΙΔΑ. Στα πρώτα 13 λεπτά οι πάιχτες του Αρδηττού είχαν κάτι και ήταν πίσω στο σκορ μέχρι και 9 πόντους (αν θυμάμαι καλά). Να σημειώσω ότι τουλάχιστον 5 σουτ σαυτά τα λεπτά μπηκε η μπάλα στο καλάθι και βγήκε. Μετά άρχισε να ανεβαίνει και μείωσε και μάλιστα στο ημίχρονο ο Αρδηττός πέρασε με 2 πόντους μπροστά. Στην αρχή της 3ης περιόδου έφτασε μέχρι και 15 πόντους. Από εκεί και πέρα η Χαλκίδα έκανε ένα 12-0 και έφτασε στο σκορ. Μετά παιζόταν πόντο πόντο το παιχνίδι. οπου στα τελευταία 10" και ενώ προηγείται ο Αρδυττός με 1 λόγω τραγικού λάθους στην άμυνα και το ότι ο προπονητής ενώ είχε άλλα 2 φάουλ η ομάδα, δεν είπε να γίνει φαουλ, βάζει τρίποντο η Χαλκίδα (70-72). Μένανε 6,3" και αντί να πάρει ταιμ-ουτ ο προπονητής άφησε να κατεβάσουν την μπάλα, το οποίο πήρε 4", και σαν να μην έφτανε αυτό ο παίχτης με την μπάλα (Μπαρλας), στην προσπάθειά του να γίνει ο ήρωας του αγώνα με 2" ακόμα έριξε τρίποντο σχεδόμ 2 μέτρα έξω από το τρίποντο.. Τραγικές καταστάσεις και λάθη.. κυρίως από τον προπονητή, ο οποίος μάλιστα δήλωσε παραίτηση μετά τη λήξη και περιμένουμε να δούμε αν έγινε δεκτή...
1-3 για τον αρδηττό που δεν ξεκίνησε καλά .
Μπράβο στη Χαλκίδα....
Αυτά από το κλειστό της Καισαριανής.
basketikos
Στην Νικαια ειχαμε την 2η εκπληξη - και λεω εκπληξη γιατι και σημερα (μετα το Σχηματαρι) και η Ελευσινα ηταν μια σκληρη ομαδα, χωρις ταλεντο. Μονο ο Θέος ξεχωριζε - ολοι οι αλλοι δεν βαζουν την μπαλα στο καλαθι ουτε με τιποτα). Την περιμενα πιο ποιοτική γιατι εχω καλη εικονα για τον προπονητή της (αν και χθες πολυ μουρμουρα στον διαιτητη χωρις λογο και αιτια).

Ελα ομως που εμεις σαν Ιωνικος παιξαμε τοσο χαζα - μα τοσο χαζα. Οταν δε ισοφαρισαμε, εβρισε ο Τατσιδης τον διαιτητη - τεχνική ποινη, ντεσκαλιφιε, 4 ποντους 59-63 η Ελευσινα μπροστα, παει το ματσακι....

Η κατηγορια ειναι δυσκολη και δεν προσφερεται για ομαδες χωρις προσανατολισμο - Εμεις soft στην αμυνα - χωρις στοχο στην επιθεση - μονο ατομικες προσπαθειες. ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ ΚΡΙΜΑ - θα μπορουσαμε να ειμαστε στην κορυφη χωρις πολλα-πολλα. Τωρα;;;;

Πρεπει να ξυπνησουμε γιατι ερχονται πραγματικά δυσκολα παιχνιδια και εμεις κανουμε γκελες στα ευκολα Ελπιζω η διακοπη της αλλης Κυριακης να βοηθησει.

ΥΓ. Ρε παιδια το σκορ στο Σχηματαρι ειναι πραγματικο;;;; Αν ναι σημαινει 32-3 τεταρτο δεκαλεπτο. Κοιτα το Σχηματαρι που κανει την μια κηδεια μετα την αλλη..
kop-13
Μπορεί να γίνει το topic ΟΦΗ vs. Ιεράπετρα? tongue.gif
dirk10
BASKETIKE EXEIS APOLITO DIKIO GIA TON IWNIKO.PAIZEI POLU XAZA KAI XWRIS NEYRO.....KRISIMI H TEXNIKH POU DEXTIKE O PSILOS TOU IWNIKOU THN WRA POU TO MATS GURIZE.PANW POU EIXE THN PSYXOLOGIA O IWNIKOS TOU GYRISE BOUMERANK ME AYTHN THN XAZOMARA.POLU DUSKOLH SUNEXEIA KAI PREPEI NA SINELTHEI GRHGORA H OMADA.PREPEI NA KATALAVOUN PIOI EINAI KAI TI MPOROUN NA KANOUN
postcard
oti na nai ginete fetos...! smile.gif
ScrBullt
Poly asximo epithetiko ksekinima gia tin neofotisti omada tou Ari nikaias...kai fisika to 32-3 tou 4ou dekaleptou einai exopragmatiko!
argyro1979
Θα συμφωνησω με τον προλαλλησαντα postcard.Τρομερα πραγματα γινονται φετος στην κατηγορια και δη στον συγκεκριμενο ομιλο. rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif Βεβαια αυτο απο μια αποψη ειναι καλο γιατι εχει ενδιαφερον το πρωταθλημα αρκει να μην ξεφυγουν οι κρητικατσιδες.Για να δουμε τι θα γινει μεταξυ τους την επομενη αγωνιστικη.Παντως εμαθα οτι στο ντερμπυ με το Ζωγραφου(Ζωγραφου-Οφη) σταθηκαν αρκετα τυχεροι στο τελος χωρις βεβαια να αναιρει αυτο την εμπειρια και την ικανοτητα των περισσοτερων παιχτων της ομαδας της Κρητης.
Εχει ψωμι ακομα το πρωταθληματακι.
Για να δουμε, για να δουμε biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
mimos8
αξιζουν συγχαρητηρια σε εναν νεο προπονητη,τον αναστασιου του σχηματαριου!ο τυπος μεχρι περυσι ηταν παιχτης-προπονητης στο σχηματαρι και φετος κανει συνεχομενες κηδειες σε ομαδες φαινομενικα ανωτερες απο τον ερμη.οσοι τον θυμουνται σαν παιχτη ξερουν τι παιχταρα ηταν.μπραβο του
Spap
Ηταν 2 ασχημα αποτελσματα για τον Ιωνικο αλλα οσοι εχουν δει τιν ομαδα απο την αρχη τις προετιμασιας ξερουν οτι μπορει να παιξει τρομερο μπασκετ. Λιγο μεγαλυτερη σοβαροτητα και θα αλλαξει αρδην η εικονα της ομαδας.
Basket-time
Παντώς πολύ ενδιαφέρον πρωτάθλημα και για σωτηρία αλλά και για άνοδο!!
remali
Σιγουρα, με τόσες ανατροπές..... bball.gif bball.gif
DrMixos
έρχομαι λίγο καθυστερημένα λόγω προσωρινής διακοπής της σύνδεσης και λέω

1)ο αγαπητός μου άρης θα έπρεπε να γίνει ομάδα σοφτμπωλ αν στο 4ο δεκάλεπτο έγινε αυτό που είδα
ή αλλίως πάω να βάλλω γυαλιά tongue.gif

2) είναι εμφανές ότι από τους αναπληρωματικούς του ιωνικού λείπει η εμπειρία και τα σταθερά χέρια δεν εξηγείται αλλίως 2 άσχημα αποτελέσματα στο τέλος και πολλά λάθη ΑΔΙΚΑ

3) και σημαντικότερο ο τυπάς με το #7 του ιωνικού πρέπει να είναι ο τσιρογιάννης (επιβεβαιώστε πλζ και εάν είναι δυνατό να έχω τα ονόματα των παικτών και τα#,ευχαριστώ)φοβερή δυναμική 41.gif και μου έδειξε μεγάλος σκόρερ μόνο από ένα 3ποντο που έβαλε με σιγουριά.μπράβο του που έπαιξε ψιλοκουτσαίνοντας ,ήταν εμφανές όσο και το πάθος του.πιστεύω είναι ικανός να κλειδώσει κάποια ματς και να δείξει σίγουρα χέρια στα τέλευταία λεπτά του ματς γιατί ο ιωνικός το έχει ανάγκη.

4)ένας παππάς για αγιασμό στη νίκαια και γρήγορα.... sad.gif
free
Πώς βλέπετε το κρητικό ντέρμπυ της επόμενης αγωνιστικής? Επίσεις το Κρόνος - Αρδηττός?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.