Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2007-08 2ος ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
Blue1965White
Μεγάλο διπλό για τον Ιωνικό. 53-57 τον Αρδητό στην Καισαριανή.
dirk10
DIPLO MES TA NTAMARIA NIKAIA OLE smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif .TO XRWSTAGE O THEOS GIA TO PRWIGOUMENO MATS POU XATHIKE.
dirk10
Kserwi kapoios apotelesmata ?an nai as ta grapsei kapoios
taiban
Καλησπέρα παιδιά.ΚΡΟΝΟΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 63 - 75!!! Καλό διπλό για την ομάδα μου.Ξέρω πως κέρδισε και η ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ τον ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ μέσα στην Νίκαια.Πρώτη ήττα του Ο.Φ.Η. στο Πρωτάθλημα από τον ΦΙΛΑΘΚΗΤΙΚΟ.Νομίζω με 9 πόντους.
taiban
Χαλκίδα - Ιωνικός Ν.Φ. 71-73
ΟΦΗ – Φιλαθλητικός 73-83
Άρης Νικαίας – Ιεράπετρα 66-78
Κρόνος Αγ. Δημ. – Πανελευσινιακός 63-75
Διαγόρας Ρόδου - Ερμής Σχηματαρίου 74-81
Αρδηττός - Ιωνικός Νικαίας 57-61
Ζωγράφου - Απόλλων Σμύρνης 80-66

Βαθμολογία (μετά από 11 αγώνες): ΟΦΗ 21, Ιεράπετρα 19, Πανελευσινιακός 19, Φιλαθλητικός 19, Ζωγράφου 18, Αρδηττός 17, Απόλλων Αθην. 16, Κρόνος Αγ. Δημ. 16, Ιωνικός Νικ 16, Άρης Νικαίας 15, Ιωνικός Ν.Φ. 15, Ερμής Σχημ 15, Χαλκίδα 13, Διαγόρας Ρόδου 12.

Επόμενη Αγωνιστική (12η, 23/12): Φιλαθλητικός - Χαλκίδα, ΟΦΗ - Άρης Νικαίας, Ιωνικός Ν.Φ. - Κρόνος Αγ. Δημ., Πανελευσινιακός - Διαγόρας Ρόδου, Ερμής Σχηματαρίου - Αρδηττός, Ιωνικός Νικαίας - Ζωγράφου, Απόλλων Αθηνών- Ιεράπετρα.
basketikos
Με ομαδική δουλεια κερδισε σημερα ο Ιωνικος - μπραβο στα παιδια - 2-3 ατυχιες μας ειχαν φερει πισω βαθμολογικά αλλα το σημερινο ηταν οτι πρεπει ... ΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΤΩΡΑ - για να ανεβουμε ακομα βαθμολογικα. Μπραβο στην Ομαδα μου

Αρδηττός - Ιωνικός Ν. 57-61
Διαιτητές: Τεφτίκης - Διμπινούδης
Τα δεκάλεπτα: 19-20, 32-33, 43-45, 57-61
ΑΡΔΗΤΤΟΣ (Χατζηγιαννακός): Μπαρλάς 5 (1), Σβαρδάγκαλος 2, Γεωργοπαπαδάκος Ν, Γεωργοπαπαδάκος Α, Κυπριτζόγλου 4, Καλαμαράς, Μπένος, Σκούταρης 17 (2), Τζανετάκος , Ξηρογιάννης 11, Σαλτουρίδης 18
ΙΩΝΙΚΟΣ (Ταυροπουλος): Λαζαρίδης , Παπαδάκης, Τσιρογιάννης 5 (1), Αθανασούλας 5 (1), Μαζουρόπουλος , Πρινέας 17 (1), Λουκάκης 10, Μόμτζος 3, Τσιουμπρής 10, Τατσίδης 4, Δρακόπουλος 7 (1)
Basket-time
Αρης Νικαίας - Ιεράπετρα 66-78
Διαιτητές: Ξάνθος – Δημόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 14-22, 31-38, 43-58, 66-78.
ΆΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Δεμέναγας): Αλτσαντζής 2, Λυγγερίδης 1, Τσακαλοφίδης 15 (4), Γαλίτης, Μπουζούλας 4 , Χαλβατζής 12, Φιλίππου 7, Τσελεμπής 13 (1), Πρίτσος 8 (1), Λιφόπουλος 4.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Αλεξίου 11 (1), Ξενάκης 10 (1), Πολυτάρχου 12 (4), Δράκος, Μάτος 7, Τείλορ 11 (1), Καραμανωλάκης, Χριστόδουλος 18 (14 ριμπ), Καραλής 9 (1).

Διαγόρας Ρόδου –Ερμής Σχημ. 74-81
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος Ε. – Αναγνώστου.
Τα δεκάλεπτα: 16-18, 34-43, 51-61, 74-81.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Τσακιρίδης): Μπάτσος 11 (1), Νερατζάκης 15 (1), Λιβιεράτος 6, Μπαγκούρας 3, Μαρουλάκης 9 (3), Χρίσης, Κουλουριώτης 15 (1), Σβαρδακάς 13 (1), Αθανασιάδης 2, Ηλιού.
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. (Αναστασίου): Κατσούλας 15, Καπελέρης Α 19, Πουλος 17 (5), Κώνστας 2, Φλώτσιος 3, Καπελέρης Ν. 8, Τσίτσης 8, Αγγελής 9.

ΟΦΗ – Φιλαθλητικός 73- 83
Διαιτητές: Γιαλικάρης - Τσώνος
Τα δεκάλεπτα: 16-13, 35-39, 51-58, 73-83.
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου 6 (1), Δελατόλας 18 (2), Τσακιρίδης 12 (1), Παναγάκης 14 (4), Χουλιάρας 13 (1), Φούσας, Λεκάκος, Σκαμνάκης , Φαρμάκης 10 (3).
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Ογιεφούγκα 22 (1), Θάνος 17 (1), Γκαϊντάσοφ 10, Παρασκευόπουλος 13 (1), Μαγιτόμπε 12, Ναθαναηλίδης 7, Φράγκου 2, Ντιφαντής, Σχορτσιανίτης.

Αρδηττός - Ιωνικός Ν. 57-61
Διαιτητές: Τεφτίκης - Διμπινούδης
Τα δεκάλεπτα: 19-20, 32-33, 43-45, 57-61
ΑΡΔΗΤΤΟΣ (Χατζηγιαννακός): Μπαρλάς 5 (1), Σβαρδάγκαλος 2, Γεωργοπαπαδάκος Ν, Γεωργοπαπαδάκος Α, Κυπριτζόγλου 4, Καλαμαράς, Μπένος, Σκούταρης 17 (2), Τζανετάκος , Ξηρογιάννης 11, Σαλτουρίδης 18
ΙΩΝΙΚΟΣ (Χατζηκυριακός): Λαζαρίδης , Γιαννακόπουλος , Παπαδάκης, Τσιρογιάννης 5 (1), Αθανασούλας 5 (1), Μαζουρόπουλος , Πρινέας 17 (1), Λουκάκης 10, Μόμτζος 3, Τσιουμπρής 10, Κατσίδης 4, Δρακόπουλος 7 (1)

Κρόνος Αγ. Δημ. – Πανελευσινιακός 63-75
Διαιτητές: Τραγάκης - Κουνελές
Τα δεκάλεπτα: 19-16, 35-24, 47-44, 63-75
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜ. (Χρυσόγελος): Στραγανιώτης 16 (2), Βαφειάδης, Σίννης 1, Παγώνης 23 (3), Μωϋσιάδης 6, Κωνσταντακόπουλος 6 (1), Καραπλής 11
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Παναγιωτόπουλος): Αβραμίδης Δ. 11 (1), Αβραμίδης Γ. 2, Μπακογιάννης, Κατσαρός 28 (3), Μπαλάφας 3 (1), Διολέτης 12, Μπαρμπαρής 10, Θέος 8 (2).

Χαλκίδα – Ιωνικός Ν. Φιλ. 71- 73
Διαιτητές: Τσίγκας - Νάκας
Τα δεκάλεπτα: 14-14, 24-30, 39-44, 60-60, παρ 71-73
ΧΑΛΚΙΔΑ (Βελισσαράκος): Σακαράκης 8, Αναγνώστου 1, Γκρινιάρης , Κόλλιας 3 (1), Χατζηστάμου 15, Μαρκόπουλος 5, Βελλισαράκος 4, Μπακάμης 21 (3), Σπανός 2, Τσιριμόκος 12 (4), Λιανός.
IΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Σταθούλης): Boυρτζουμης 16 (1), Μητσικας , Γκίνι, Κωσταντωνης 8, Αγαπιαδης, Λυμπερόπουλος 20(1), Χαραλαμπάκης 3 (1), Βλάχος 4, Αναγνωστόπουλος , Καλαντωνεας 22

Ζωγράφου - Απόλλων Αθ. 80-66
Διαιτητές: Μαγκλόγιαννης - Μπούκας
Τα δεκάλεπτα: 16-15, 39-32, 53-46, 80-66
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Κατσούνης): Παπάνογλου 8 (2), Τσαπάτσαρης 9, Καλανιώτης 16 (3), Καλογερόπουλος, Σολωμός 21, Αγραφιώτης, Φοσσές 1, Ζακυνθινός 12, Μιχόπουλος 13, Γρηγοράκος.
ΑΠΟΛΛΩΝ (Αναστασόπουλος): Κούτουλας 12 (2), Τάγκας, Νίκας 13 (3), Δέδες 9, Ζησιμόπουλος 8 (1), Κονταξής 3, Κομματάς 6, Γιαννόπουλος 11 (1), Φραγκούλης 4.

Βαθμολογία (μετά από 11 αγώνες): ΟΦΗ 21, Ιεράπετρα 19, Πανελευσινιακός 19, Φιλαθλητικός 19, Ζωγράφου 18, Αρδηττός 17, Απόλλων Αθην. 16, Κρόνος Αγ. Δημ. 16, Ιωνικός Νικ 16, Άρης Νικαίας 15, Ιωνικός Ν.Φ. 15, Ερμής Σχημ 15, Χαλκίδα 13, Διαγόρας Ρόδου 12.

Επόμενη Αγωνιστική (12η, 23/12): Φιλαθλητικός - Χαλκίδα, ΟΦΗ - Άρης Νικαίας, Ιωνικός Ν.Φ. - Κρόνος Αγ. Δημ., Πανελευσινιακός - Διαγόρας Ρόδου, Ερμής Σχηματαρίου - Αρδηττός, Ιωνικός Νικαίας - Ζωγράφου, Απόλλων Αθηνών- Ιεράπετρα.
panosak
Συγχαρητηρια στον Φιλαθλητικο για την μεγαλη του νικη επι του ΟΦΗ ,
στους παραγοντες για το θαρρος , τη γνωση και την εφαρμογη των κανονισμων ,
και στους παικτες & προπονητη για το πιο ελκυστικο μπασκετ στον 2ο ομιλο
της Γ Εθνικης (τουλαχιστον).
Θα ηθελα να αφιερωθει η νικη απο το Φιλαθλητικο στον προεδρο του ερασιτεχνη ΟΦΗ κ.(!!!!) Ξημέρη που ξαναφερε στο μπασκετ ποδοσφαιρικες συνηθειες και hooligans καθως όλα τα μελη της αποστολης παρεμειναν αποκλεισμενα στα αποδυτηρια από επιστημονες του Ηρακλειου για πανω από μια και μιση ωρα .Ακομα επειδη διαβασα τις προαλλες δηλωσεις του πως οι κατοσταρες ζαλιζουν , μιας και ειμαι από Ιεραπετρα θα του θυμησω
τα εγκαινια του (μελετη – κατασκευη!!!) γηπεδου του ΟΦΗ το 2006 με την Λυγια Ιεραπετρας και τους 25 ποντους που εφαγε στο κεφαλι από παλιους του παικτες στους οποιους ακομα οφειλει απολαβες ενός έτους!!!
Στην Ιεραπετρα ο αγωνας μπασκετ είναι γιορτη , όχι πολεμος ,
ολη η πολη εχει αντιληφθει την κοινωνικη υποσταση του αθλητισμου γενικοτερα , ολη η πολη υπηρετει την ευγενικη αμιλλα και το αθλητικο ιδεώδες , ολο το γήπεδο χειροκροτάει τον κάθε ανίπαλο στο τελος του ματς , και γενικα η πολη πρεσβεύει την φιλοσοφια του μπασκετ .Οραμα της ομαδας είναι οι κερκιδες να γινουν στεκι ολης της οικογενειας , και ο αγωνιστικος χωρος στεκι ολων των μικρων παιδιων .Στην Ιεραπετρα δεν θα δειτε κομμισαριους διαιτησιας στο ιδιαιτερο γραφειο του προεδρου (!!!!!) , δεν θα δειτε πλαστες και εικονικες υπογραφές παρατηρητων (!!!!!!), δεν θα δειτε hooligans , δεν θα δείτε εκτοξευόμενα αντικείμενα εναντιον μικρων παιδιών (!!!!!) , δεν θα δειτε εικονικες αμοιβες καλαθοσφαιριστων και εικονικα prim , δεν θα δειτε εκπροθεσμες μεταγραφες τύπου Τσακιρίδη ( ο οποίος βέβαια είναι πολυτέλεια για την κατηγορία.).
Υ.Γ. Η απεχθεια μου για το σωματείο σε καμμια περίπτωση δεν εχει αντίκτυπο σε παικτες και προπονητη (εκτος ίσως τον Τσερκιτζόγλου και τον Παναγάκη) καθως αλλωστε δυο παικτες εχουν δωσει και την ψυχη τους για να ανεβουμε στη Γ’ Εθνικη.
DrMixos
μένω σε αυτούς που αγαπάνε το άθλημα ο χουλιγκανισμός δεν γεμίζει γήπεδα ούτε προσφέρει τίποτα.
Σταχυοφόρος
Τελικά δεν είχαν άδικο τόσες ομάδες που είχαν παράπονα απ'τον ΟΦΗ, όπως και οι προηγούμενες δηλώσεις περί "φιλοξενίας" των Κρητικών. Κρίμα τα παιχνίδια να μη κερδίζονται μέσα στο παρκέ...
didis
Ti λετε ρε παιδακια ? ξεχνατε οτι η Ιεραπετρα εφαγε 100 στο κεφΑΛΙ απο τον ΟΦΗ ?

Σεβασμος σε μια ομαδα που εχει 10-1 .

και που παιζει το πιο ελκυστικο μπασκετ με φουλ επιθεση.
notosbc
QUOTE(didis @ Dec 18 2007, 12:26 ) *
Ti λετε ρε παιδακια ? ξεχνατε οτι η Ιεραπετρα εφαγε 100 στο κεφΑΛΙ απο τον ΟΦΗ ?

Σεβασμος σε μια ομαδα που εχει 10-1 .

και που παιζει το πιο ελκυστικο μπασκετ με φουλ επιθεση.

41.gif και πως εφτασε την 100αρα? παλι με χουλιγκανισμους εμαθα.και στο κεφαλι οι παικτες εφαγαν αντικειμενα...
president
Παρακολουθησα την Κυριακη τον αγωνα Ζωγραφου -- Απολλωνα μετα το παιχνιδι Απολλων -- Αρδητος και μου εκαναν αρνητικη εντυπωση καποια πραγματα .Μπορει ο φιλος Tasos να μπορει να τα εξηγησει.Στο παιχνιδι με τον Αρδητο ολα ηταν καλα οι πακτες ειχαν παθος ο προπονητης και αυτος λιγο εριστικος αλλα συμμετειχε στο παιχνιδι και στο τελος ολο αγκαλιες και φιλια .Στο παιχνιδι της Κυριακης αλλη εικονα.Μολις λιγο στραβωσε αρχισε ο προπονητης τις Χριστοπαναγιες σε καποιους ελεγε οτι δεν εχουν αρ......και αλλα πολλα.Πραγματα που ακουγονταν στην εξεδρα επισης βαβουρα στα TIME--OUT τσακωμοι με γραματεια και αντιπαλο προπονητη .Συνεπεια ολων αυτων 2 τεχν. ποινες σε προπονητη και Γιαννοπουλο.Το αποκορυφομα ομως ηταν στο τελευταιο time-out oταν και καθισε προκλητικα σον παγκο και καποιος κυριος(μαλλον ο εφορος)κατι ελεγε στους παικτες οι οποιοι κοιταζαν αποριμενοι.Κριμα γιατι ειχα αλλη εικονα απο το παιχνιδι με τον Αρδητο.Ενας παικτης σας ο Κωστης ειναι τραυματιας?Τελος παντων καλη συνεχεια.
Hayate
QUOTE(notosbc @ Dec 18 2007, 12:44 ) *
41.gif και πως εφτασε την 100αρα? παλι με χουλιγκανισμους εμαθα.και στο κεφαλι οι παικτες εφαγαν αντικειμενα...


Την κατοστάρα η Ιεράπετρα μέσα στο ΒΑΚ την έφαγε πέρα για πέρα δίκαια!! Όταν παίζεις μέσα σε μια τέτοια έδρα πρέπει να προσέχεις και λίγο και να μην γίνεσαι προκλητικός!! Παίχτες όπως ο Μάτος δεν είχαν και την καλύτερη συμπεριφορά σε εκείνο τον αγώνα (εννοείται οτι καταδικάζω τις όποιες επιθέσεις σε παίχτες και προπονητές απο φιλάθλους και δεν τις θεωρώ σωστές αλλά πρέπει να προσέχουμε και λίγο..) η το να γύρισει ο Μακράκης να αποκαλέσει τον άλλο πουτ****δο μπροστά σε τόσους φιλάθλους.. Πιστεύω οτί πρέπει να φανεί πιο λογικός από τους άλλους!

QUOTE
το 2006 με την Λυγια Ιεραπετρας και τους 25 ποντους που εφαγε στο κεφαλι..


Εσύ όμως προφανώς δεν θυμάσαι το μάτς που πήρατε στην παράταση με τον ΟΦΗ με ένα καλάθι ίσα ίσα μια αγωνιστική πριν να πάτε να χάσετε στα Χανιά και ας όψεται το τρίποντο του Μαϊστρέλη που σας ανέβασε μετά κατηγορία!!
Εμείς τότε παίζαμε με 5 παίχτες και τους υπόλοιπους έφηβους και ο διαιτητής έκλεισε τα μάτια στην τελευταία φάση της κανονικής περιόδου στο φάουλ του Τσουκάλη!


Όπως και να γίνει παιδιά το θέμα είναι οτι ο Φιλαθλητικός προκάλεσε με την συμπεριφορά του!!
Να αρνούνται να σηκωθούν απο τον πάγκο για να πάνε στον πάγκο των φιλοξενούμενων;
tasos
QUOTE(president @ Dec 18 2007, 16:43 ) *
Παρακολουθησα την Κυριακη τον αγωνα Ζωγραφου -- Απολλωνα μετα το παιχνιδι Απολλων -- Αρδητος και μου εκαναν αρνητικη εντυπωση καποια πραγματα .Μπορει ο φιλος Tasos να μπορει να τα εξηγησει.Στο παιχνιδι με τον Αρδητο ολα ηταν καλα οι πακτες ειχαν παθος ο προπονητης και αυτος λιγο εριστικος αλλα συμμετειχε στο παιχνιδι και στο τελος ολο αγκαλιες και φιλια .Στο παιχνιδι της Κυριακης αλλη εικονα.Μολις λιγο στραβωσε αρχισε ο προπονητης τις Χριστοπαναγιες σε καποιους ελεγε οτι δεν εχουν αρ......και αλλα πολλα.Πραγματα που ακουγονταν στην εξεδρα επισης βαβουρα στα TIME--OUT τσακωμοι με γραματεια και αντιπαλο προπονητη .Συνεπεια ολων αυτων 2 τεχν. ποινες σε προπονητη και Γιαννοπουλο.Το αποκορυφομα ομως ηταν στο τελευταιο time-out oταν και καθισε προκλητικα σον παγκο και καποιος κυριος(μαλλον ο εφορος)κατι ελεγε στους παικτες οι οποιοι κοιταζαν αποριμενοι.Κριμα γιατι ειχα αλλη εικονα απο το παιχνιδι με τον Αρδητο.Ενας παικτης σας ο Κωστης ειναι τραυματιας?Τελος παντων καλη συνεχεια.


Διστυχως δεν μπορεσα να παω στον αγωνα Ζωγραφου - Απολλων .Απο οτι ακουσα δεν παιξαμε και πολυ καλα..τα ατου μας δεν ηταν σε καλη κατασταση και αρκετα καλα κλεισμενα.Εγω προσωπικα δεν περιμενα να κερδιζαμε...ομως η φανταστικη ψυχολογια της ομαδας απο την μεγαλη νικη επι του Αρδηττου και γενικα η καλη φορμα, μου αφηνε μια ελπιδα. Οσο αφορα τον προπονητη της ομαδας.Ο Αναστασοπουλος αν του παει το παιχνιδι ολα καλως ομως αν συμβει το αντιθετο αρκετες φορες βγαινει εκτος εαυτου με νευρα και φωνες.Νομιζω ειναι ενα χαρακτηριστικο αρκετων προπονητων.

Για τον Γιαννοπουλο..Ειναι νεος στην ομαδα ,παιζει αρκετα ψυχομενα και το ζει το παιχνιδι.Στην ενταση του παιχνιδιου τα νευρα σε ολους νομιζω ερχονται.Παντως σε αγωνα στην Ριζουπολη δεν εχω δει καποιο επεισοδιακο περιστατικο με τον εν λογο παικτη για να βγαλω μια ποιο εμπεριστατωμένη αποψη.

Νομιζω οτι ο εφορος δικαιωματικα δεν πρεπει να καθεται στον παγκο? Η κανω λαθος??διορθώστε με αν ειναι..

Ο Φοιβος Κωστης ηρθε με καλο "βιογραφικο" στην ομαδα και δεν παιζει καν.(αν εχει αγωνιστει σε 1-2 αγωνες στην αρχη του πρωταθληματος).Το τι συμβαινει με αυτο το παιδι δεν το γνωριζω θα το ψαξω ομως.
nikefalin
QUOTE(tasos @ Dec 18 2007, 21:29 ) *
Νομιζω οτι ο εφορος δικαιωματικα δεν πρεπει να καθεται στον παγκο? Η κανω λαθος??διορθώστε με αν ειναι..

Ο κανονισμός επιτρέπει εως 14 άτομα στον πάγκο , δηλαδή 7 παίκτες + προπονητή + βοηθό +5 ακόμα (έφορο, γενικό αρχηγό (μάνατζερ), γιατρό, φυσιοθεραυτή, στατιστικολόγο κλπ , απλά πρέπει να δηλωθούν πριν από τον αγώνα στο φύλλο αγώνος με ονοματεπώνυμο και ιδιότητα
GIANNH ZEIS K EISAI MAZI MAS
ierapetra kai ta miala sta kagela blove.gif wav.gif
kritikos
QUOTE(notosbc @ Dec 18 2007, 12:44 ) *
41.gif και πως εφτασε την 100αρα? παλι με χουλιγκανισμους εμαθα.και στο κεφαλι οι παικτες εφαγαν αντικειμενα...


Tι να σου πω φιλε . Αν νομιζεις οτι το 10 στα 11 ειναι λογω της παρουσιας οπαδων τοτε .... να σου πω οτι καποιες απο αυτες τις 10 νικες εχουν γινει και εκτος εδρας και με δυσκολους αντιπαλους .
ΟΚ . Καποιοι συμφωνω οτι μπορει να παραφερθηκαν η " Παρασυρθηκαν " απο καποιους αλλα ρε φιλε μην τα ισωπεδωνουμε ολα ..
Και στην τελικη πες μου οτι υπαρχει αμιγως μπασκετικος κοσμος σε μια ομαδα ....

ΥΓ. Συγγνωμη απο τους υπολοιπους αν σας ζαλιζω αλλα καποια πραγματα δεν τα παλευω .
GIANNH ZEIS K EISAI MAZI MAS
QUOTE(Hayate @ Dec 18 2007, 17:48 ) *
Την κατοστάρα η Ιεράπετρα μέσα στο ΒΑΚ την έφαγε πέρα για πέρα δίκαια!! Όταν παίζεις μέσα σε μια τέτοια έδρα πρέπει να προσέχεις και λίγο και να μην γίνεσαι προκλητικός!! Παίχτες όπως ο Μάτος δεν είχαν και την καλύτερη συμπεριφορά σε εκείνο τον αγώνα (εννοείται οτι καταδικάζω τις όποιες επιθέσεις σε παίχτες και προπονητές απο φιλάθλους και δεν τις θεωρώ σωστές αλλά πρέπει να προσέχουμε και λίγο..) η το να γύρισει ο Μακράκης να αποκαλέσει τον άλλο πουτ****δο μπροστά σε τόσους φιλάθλους.. Πιστεύω οτί πρέπει να φανεί πιο λογικός από τους άλλους!

Εσύ όμως προφανώς δεν θυμάσαι το μάτς που πήρατε στην παράταση με τον ΟΦΗ με ένα καλάθι ίσα ίσα μια αγωνιστική πριν να πάτε να χάσετε στα Χανιά και ας όψεται το τρίποντο του Μαϊστρέλη που σας ανέβασε μετά κατηγορία!!
Εμείς τότε παίζαμε με 5 παίχτες και τους υπόλοιπους έφηβους και ο διαιτητής έκλεισε τα μάτια στην τελευταία φάση της κανονικής περιόδου στο φάουλ του Τσουκάλη!
Όπως και να γίνει παιδιά το θέμα είναι οτι ο Φιλαθλητικός προκάλεσε με την συμπεριφορά του!!
Να αρνούνται να σηκωθούν απο τον πάγκο για να πάνε στον πάγκο των φιλοξενούμενων;

paixtes san ton mato(ton gnosto)den yparxoun poloi. oso gia tin simperifora tou itan sosti giati ton xtipisan opadoi ton ofi kai ton eftisan tin ora pou pigene gia to aout.
Hayate
QUOTE
paixtes san ton mato(ton gnosto)den yparxoun poloi. oso gia tin simperifora tou itan sosti giati ton xtipisan opadoi ton ofi kai ton eftisan tin ora pou pigene gia to aout.


Δεν το ξέρω το παιδί και προσωπικά απλά την φάση που λες εγώ δεν την είδα και δεν ξέρω αν έγινε..

Εγώ θέλω να πω απλά δυό πράγματα, ευτυχώς που βγήκατε κατηγορία γιατί πραγματικά έχετε δείξει οτι αγαπάτε το άθλημα και έχετε κάνει κινήσεις και έχουν πέσει λεφτά δυό χρόνια τώρα όπως και την χρονιά που το πήρατε και θα ήταν κρίμα άλλωστε μιας και είχατε την καλύτερη ομάδα..
Η κόντρα με τον ΟΦΗ δεν ξέρω γιατί έχει ξεκινήσει αυτό που ξέρω όμως είναι οτι είναι ένα μεγάλο σωματείο και τα παιχνίδια δεν τα παίρνει με εκφοβισμούς και χουλιγκανισμούς. Απόδειξη πέρυσι όταν κάνατε παρουσίαση της ομάδας σας ήρθαμε εκεί και σας κερδίσαμε έχοντας διαφορά μια κατηγορία..
president
Παιδια συγνωμη δε ειπα γιατ καθοτν ο εφορος στον παγκο.Ειπα οτι μου εκανε εντυπωση να καθεται ο προπονητης και ο εφορος να μιλαει στο ΤIME--OUT και ενω η ομαδα εχανε περιπου 1.30 πριν το τελος
panosak
φιλε Hayate χαιρομαι γιατι εισαι μπασκετικο παιδι και σε τοπικο επιπεδο τουλαχιστον εισαι πολυ καλα πληροφορημενος.Κατ'αρχην σεβομαι τον ΟΦΗ και την ιστορια του στις εθνικες κατηγοριες.Επισης αναγνωριζω το γεγονος οτι ηταν θεληση Θεου ν'ανεβουμε με το τριποντο του Μαϊστρελη , οπως και για το φαουλ του Τσουκαλη που εγινε στο τελευταιο δευτ. του κανονικου αγώνα στο Δελατολα.Ημασταν ομως η καλυτερη ομαδα σε ολο το πρωταθλημα
και καναμε μια και μονο (παραλιγο μοιραια) γκελα. Η κοντρα με τον ΟΦΗ εχει αρχισει απο τον προεδρο του
ο οποιος οργανωσε ολο το σκηνικο : στημενος παρατηρητης στο γραφειο του μια ωρα πριν τον αγωνα να πινουν καφε , πλαστες υπογραφες στο φυλλο αγωνα για να μην τιμωρηθει ο ΟΦΗ για τα εκτροπα , hooligans να φτυνουν και να βριζουν τον παγκο κλπ.Η αληθεια ειναι πως για να κερδιζεις στο Ζωγραφο εκτος δεν μπορει
παρα να εχεις ομαδα αξια για πρωταθλητισμό , το 10-1 απο μονο του τα λεει ολα μιας και δεν υπαρχουν play-offs.Θα ημουν μαζι σας (γιατι εχετε πολυ καλη ομαδα) αν η ατμοσφαιρα σας ηταν το ιδιο εκδηλωτικη ,
το ιδιο δυναμικη αλλα πολυ πιο πολιτισμενη χωρις hooligans και με το μικρο Ξημερη στη θεση του πατερα του.
Hayate
QUOTE
Ημασταν ομως η καλυτερη ομαδα σε ολο το πρωταθλημα
και καναμε μια και μονο (παραλιγο μοιραια) γκελα


Πράγματι ήσασταν κι εγώ το ίδιο είπα και χαίρομαι που έγινε..

QUOTE
αν η ατμοσφαιρα σας ηταν το ιδιο εκδηλωτικη ,
το ιδιο δυναμικη αλλα πολυ πιο πολιτισμενη χωρις hooligans


Δυστυχώς κάποια πράγματα κακώς είναι αναπόφευκτα μέσα στο γήπεδο..
Υπάρχουν πολλά παιδιά που αγαπούν την ομάδα και σέβονται τους αντιπάλους, δυστυχώς υπάρχουν και άλλοι που δεν καταλαβαίνουν και πολλά εκείνη την στιγμή.. 68.gif 68.gif
tasos
QUOTE(president @ Dec 19 2007, 08:32 ) *
Παιδια συγνωμη δε ειπα γιατ καθοτν ο εφορος στον παγκο.Ειπα οτι μου εκανε εντυπωση να καθεται ο προπονητης και ο εφορος να μιλαει στο ΤIME--OUT και ενω η ομαδα εχανε περιπου 1.30 πριν το τελος


Eφορος στον Απολλωνα ειναι ο Μανος Δημητριου .Eχει αγωνιστει επι σειρα ετων ως αθλητης Μπασκετ και ως προπονητης για τουλαχιστον 10 χρονια,ειναι γνωστης του αντικειμενου.Μια γνωμη-οδηγία δεν ειναι απαγορευτικο να δωσει..ισα ισα υπαρχει αριστη συνεργασια Αναστασοπουλου - Ματζακου και Δημητριου.
mondaro#14
γεια σας. θα ηθελα να μου πει καποιος για το ματσ απολλωνας-ιεραπετρα..η γνωμη μου 2 wink.gif
tasos
Οσοι ερθετε Ριζουπολη θα δειτε ενα αρκετα καλο παιχνιδι!! bball.gif
president
QUOTE(mondaro#14 @ Dec 19 2007, 19:08 ) *
γεια σας. θα ηθελα να μου πει καποιος για το ματσ απολλωνας-ιεραπετρα..η γνωμη μου 2 wink.gif

Πιστευω οτι περισσοτερο εξαρταται απο τον Απολλωνα σε τι κατασταση θα ειναι παικτες κι προπονητης.Παντως η Ιεραπετρα ειναι μια πολυ καλη ομαδα με καλους παικτεςκαι προπονητη.Απ την αλλη ο Απολλωνας αλλαζει τελειως στην εδρα του.Πιστευω οτι θα ειναι ενα ανοικτο παιχνιδι εαν προλαβω θα παω γιατι δεν εχω δει Ιεραπετρα.
panosak
δεν εχω δει Απόλλωνα και δεν εχω γνωμη
ελπιζω να γινει ενα καλο παιχνιδε σε αθλητικα πλαίσια και ας κερδισει ο καλύτερος.
kontas
ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΦΗ ΚΑΛΑ....

Η ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΕΞΙΑ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ!!!

ΒΑΣΕΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ.....ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΧΑΠΑΚΟΜΕΝΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΣΑΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ Ο ΞΗΜΕΡΗΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ ΑΣ ΕΒΓΑΖΕ ΑΛΛΟ ΣΧΕΔΙΟ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΑΖΕ

ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΝ ΠΟΥ ΕΣΠΑΣΑΝ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΒΓΑΖΕΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΗΣΜΟ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΩΝ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΙΚΗΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΡΑΚΗ ΛΙΓΟ ΝΤΡΟΠΗ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ!
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΙΡΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΤΟΥ ΑΥΤΑ ΣΑΝ ΑΡΧΗ
basketikos
Bεβαια την Κυριακη το ματσακι Ιωνικος - Ζωγραφου ειναι το καλυτερο (με νικητη τον Ιωνικο bball.gif )


ΥΓ. Ψυχραιμια παιδια..σας 'καναμε την χαρη και δεν ειμαστε κορυφη' και τωρα πλακωνεστε μεταξυ σας;; Ασε που οποιος ανεβει φετος γιατι του χρονου τον πρωτο τον ξερω ηδη - ΠΑΜΕ ΡΕ ΝΙΚΑΙΑ ΓΕΡΑ - Ολοι μαζι 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
mondaro#14
41.gif 41.gif
QUOTE(kontas @ Dec 21 2007, 00:31 ) *
ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΦΗ ΚΑΛΑ....

Η ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΕΞΙΑ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ!!!

ΒΑΣΕΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ.....ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΧΑΠΑΚΟΜΕΝΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΣΑΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ Ο ΞΗΜΕΡΗΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ ΑΣ ΕΒΓΑΖΕ ΑΛΛΟ ΣΧΕΔΙΟ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΑΖΕ

ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΝ ΠΟΥ ΕΣΠΑΣΑΝ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΒΓΑΖΕΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΗΣΜΟ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΩΝ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΙΚΗΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΡΑΚΗ ΛΙΓΟ ΝΤΡΟΠΗ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ!
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΙΡΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΤΟΥ ΑΥΤΑ ΣΑΝ ΑΡΧΗ

PES TA RE FILE.SE OLA TA ENTOS TA IDIA KANOUNE.ME TO POU PROIGITHI MIA OMADA KAI DEN TOUS DINOUN KANENA SFIRIGMA MPOUKAROUN OI KAFROI TOU PODOSFAIROU STO PARKE KAI TROMOKRATOUN TOUS PANTES.KAI TO XEIROTERO EINAI OTI KANENAS!!!! PARATIRITIS DEN VLEPEI TIPOTA!!!!!. ALLA MIN ANOISIXEIS STO DEUTERO GIRO TOUS PERIMENOUN PANTOU POS KAI POS.TOTE THA DOUME AN EINAI I KALITERI OMADA TOU PROTATHLIMATOS.



A RE KOLOFARDE KSIMERI AN DEN SOU KATHOTANE O TSAKIRIDIS KATIGORIA THA EPEFTES ME TO GIOUVARLAKI POU EXEIS GIA PLAY. blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif 24.gif 24.gif 24.gif
TliBan
QUOTE(mondaro#14 @ Dec 21 2007, 02:44 ) *
41.gif 41.gif
PES TA RE FILE.SE OLA TA ENTOS TA IDIA KANOUNE.ME TO POU PROIGITHI MIA OMADA KAI DEN TOUS DINOUN KANENA SFIRIGMA MPOUKAROUN OI KAFROI TOU PODOSFAIROU STO PARKE KAI TROMOKRATOUN TOUS PANTES.KAI TO XEIROTERO EINAI OTI KANENAS!!!! PARATIRITIS DEN VLEPEI TIPOTA!!!!!. ALLA MIN ANOISIXEIS STO DEUTERO GIRO TOUS PERIMENOUN PANTOU POS KAI POS.TOTE THA DOUME AN EINAI I KALITERI OMADA TOU PROTATHLIMATOS.
A RE KOLOFARDE KSIMERI AN DEN SOU KATHOTANE O TSAKIRIDIS KATIGORIA THA EPEFTES ME TO GIOUVARLAKI POU EXEIS GIA PLAY. blech.gif blech.gif blech.gif blech.gif 24.gif 24.gif 24.gif


Η οποία μεταγραφή του Τσακιρίδη είναι παράνομη και εκπρόθεσμη...Αλλά εντώ είναι Ελλάντα!
taiban
Όλα αυτά που περιγράφει η ανακοίνωση του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ είναι πάνω κάτω γνωστά σε όλους μας.Οι ομάδες που τόλμησαν να διεκδικήσουν το "ροζ" φύλλο αγώνα είχαν την ίδια τύχη.Το πρόβλημα όμως δεν είναι αυτό.Το πρόβλημα εστιάζεται αλλού.Μπορεί επιτέλους κάποιος υπεύθυνος σε αυτή την χώρα που λέγετε Ελλάς, Ασημένια Παγκόσμια Πρωταθλήτρια, δύο φορές Πρωταθλήτρια Ευρώπης και με τόσες άλλες διακρίσεις σε εθνικό και συλλογικό επίπεδο για πιο λόγω όλοι εμείς που ασχολούμαστε ερασιτεχνικά με το άθλημα και σπαταλάμε χρήμα , χρόνο , διάθεση να συμμετέχουμε σε ένα πρωτάθλημα το οποίο τελικά το ποιος θα τερματίσει πρώτος , δεύτερος , τελευταίος είναι προαποφασισμένο απο την αρχή?
Σταχυοφόρος
QUOTE(taiban @ Dec 21 2007, 11:27 ) *
Όλα αυτά που περιγράφει η ανακοίνωση του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ είναι πάνω κάτω γνωστά σε όλους μας.Οι ομάδες που τόλμησαν να διεκδικήσουν το "ροζ" φύλλο αγώνα είχαν την ίδια τύχη.Το πρόβλημα όμως δεν είναι αυτό.Το πρόβλημα εστιάζεται αλλού.Μπορεί επιτέλους κάποιος υπεύθυνος σε αυτή την χώρα που λέγετε Ελλάς, Ασημένια Παγκόσμια Πρωταθλήτρια, δύο φορές Πρωταθλήτρια Ευρώπης και με τόσες άλλες διακρίσεις σε εθνικό και συλλογικό επίπεδο για πιο λόγω όλοι εμείς που ασχολούμαστε ερασιτεχνικά με το άθλημα και σπαταλάμε χρήμα , χρόνο , διάθεση να συμμετέχουμε σε ένα πρωτάθλημα το οποίο τελικά το ποιος θα τερματίσει πρώτος , δεύτερος , τελευταίος είναι προαποφασισμένο απο την αρχή?



Αν απαντήσω κανονικά θα banαριστώ και δε λέει.. και για τους νόμους της χώρας, τους νομοθέτες της, τους παράγοντες του αθλήματος, κτλ... (συμπεριλαμβανομένου του εαυτού μου)
dirk10
DIAVASA THN ANAKOINWSH TOU FILATHLITIKOU AN EINAI ALHTHEIA OSA LENE NTROPH KAI AISXOS EPITELOUS PREPEI NA KATALAVOUME OTI O ATHLITISMOS EINAI GIORTH KAI OXI WRA GIA NA KSESPAEI KATHE TRELOS NTROPH MONO AUTO.H OMADA TOU OFH EINAI POLU KALH KAI DEN EXEI ANAGKH APO TETOIOU EIDOUS SUMPERIFORES....TO KAKO STHN ELLADA EINAI OTI DEN YPARXEI PAIDIA KAI GINONTAI OLA AUTA.H POLITEIA EPITELOUS PREPEI NA KOITAKSEI KAI LIGO PIO XAMILA KAI NA MHN ASXOLEITAI MONO ME THN A1...THN KURIAKH STON PLATWNA NIKAIWTES DUSKOLO MATS KAI H OMADA THELEI THN VOHTHEIA TOU KOSMOU!!!!
elefsinios
Αντε να δούμε πότε θα λειτουργήσει αυτή η ιστοσελίδα(www.elefsisbc.gr)Roy τελείωνε δεν αντέχουμε άλλο!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif Ελευσινάρα γερά Β'Εθνική ερχόμαστε!!!!!! 41.gif 41.gif 41.gif
Σταχυοφόρος
QUOTE(elefsinios @ Dec 21 2007, 12:11 ) *
Αντε να δούμε πότε θα λειτουργήσει αυτή η ιστοσελίδα(www.elefsisbc.gr)Roy τελείωνε δεν αντέχουμε άλλο!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif Ελευσινάρα γερά Β'Εθνική ερχόμαστε!!!!!! 41.gif 41.gif 41.gif



χαχαχαχαχαχαχαχα Roy respect 77.gif
elefsinios
Τελικά όλα είναι θέμα παιδείας! Από αυτά που διαβάσαμε στην ανακοίνωση του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ το όλο πρόβλημα ξεκίνησε από την συμπεριφορά των παραγόντων του Ο.Φ.Η. Γιατί κύριοι να παρακαλέσετε τους παράγοντες του Φιλαθλητικού από την στιγμή που ο κανονισμός είναι σαφής? Γιατί κύριοι να απειλείτε τις αποστολές πως αν διεκδικήσουν την νίκη μέσα στο Β.Α.Κ. δεν θα φύγουν ζωντανοί διότι εκεί είναι Κρήτη κ.α.? Εμεις όλοι ξέρουμε πως οι Κρήτες είναι φιλόξενοι και υπερήφανοι άνθρωποι. Για ποιο λόγο όλοι αυτοί οι τραμπουκισμοί τα λόγια και οι απειλές? Νομίζω πως οι παράγοντες του Ο.Φ.Η. πρέπει να αναθεωρήσουν τις απόψεις τους για το άθλημα.Είναι κρίμα για τους αθλητές, που πραγματικά είναι πολύ καλή ομάδα , να μην συζητάμε για αυτούς που είναι οι πραγματικοί πρωταγωνιστές αλλά για τις ορδές των βαρβάρων που κατακλύουν το Β.Α.Κ. σε κάθε παιχνίδι του Ο.Φ.Η. "μάλλον" και με την προτροπή των διοικούντων.Δεν κάνουν σοβαρές ομάδες με αυτό τον τρόπο κύριοι και δεν προάγετε έτσι το πνεύμα του ''ευ αγωνιζεσθαι'' .Αυτά στο χωριό μου τα λέμε "πασαλήματα''.Αυτά και συγγνώμη εκ των προταίρω αν ενοχλώ κάποιους με το γραπτό μου
mondaro#14
Ανακοίνωση, για όσα συνέβησαν στο παιχνίδι κόντρα στον ΟΦΗ στην Κρήτη, εξέδωσε η ομάδα του Φιλαθλητικού, με την οποία εξηγεί το τι ακριβώς έγινε στο κλειστό του Βαρδινογειάνειου Αθλητικού Κέντρου. Οι ιθύνοντες του συλλόγου, ισχυρίζονται πως οι γηπεδούχοι τούς απείλησαν λίγο πριν την έναρξη του παιχνιδιού, λόγω του ότι ακολούθησαν κατά γράμμα τον επίσημο κανονισμό καλαθοσφαίρισης της FIBA που σύμφωνα με το άρθρο 9:5 ο φιλοξενούμενος πρέπει να καθίσει στον πάγκο δεξιά της γραμματείας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση τού Φιλαθλητικού αναφέρει:

"Κύριοι,
Επιθυμούμε να σας ενημερώσουμε για τα γεγονότα που συνέβησαν στον αγώνα ΟΦΗ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ στις 16/12/2007 στα πλαίσια του πρωταθλήματος Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ.
Οι αθλητές, οι προπονητές και τα μέλη της διοίκησης προσήλθαμε στο Βαρδινογειάνειο Αθλητικό Κέντρο. Έχοντας ακούσει, άλλα και παρακολουθήσει σε DVD κάποια θλιβερά γεγονότα, τα οποία έχουν συμβεί στο παρελθόν από μερίδα οργανωμένων οπαδών του ΟΦΗ, αλλά και κάποιους μεμονωμένους φιλάθλους, ο Γενικός Αρχηγός τού συλλόγου μας επισκέφθηκε το δωμάτιο των διαιτητών και ενημέρωσε τον α' διαιτητή του αγώνα κ. Γιαλυκάρη ότι ο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ επιθυμεί να εφαρμοστεί κατά γράμμα ο επίσημος κανονισμός καλαθοσφαίρισης της FIBA και σύμφωνα με το άρθρο 9:5 ο φιλοξενούμενος να καθίσει στον πάγκο δεξιά της γραμματείας, ώστε να μην είναι ο πάγκος μας από την μερίδα των οργανωμένων οπαδών, οι οποίοι συνεχώς προκαλούν και απειλούν τις εκάστοτε ομάδες. Ο διαιτητής φυσικά μας απάντησε θετικά και βγήκαμε για προθέρμανση.

Όταν τα μέλη του ΟΦΗ ενημερώθηκαν για την απόφαση αυτή, στην αρχή ευγενικά ο έφορος κ. Μάνος Ξυμέρης μαζί με κάποιον άλλον κύριο προσπάθησε να μας μεταπείσει. Όταν του εξηγήσαμε ότι η απόφασή μας είναι αμετάκλητη, τότε εμφανίστηκαν στον αγωνιστικό χώρο κάποιοι κύριοι, μεταξύ των οποίων και κάποιος Σταύρος Κόμηνος μέλος του ΟΦΗ, οι οποίοι άρχισαν να απειλούν και να καθυβρίζουν τον Γενικό Αρχηγό του συλλόγου μας. Με ακατονόμαστες εκφράσεις και φυσικά με το κλασσικό "δεν θα φύγετε από εδώ κλπ.".
Όταν διαμαρτυρήθηκαν στον κομισάριο και τους διαιτητές, οι οποίοι τους ενημέρωσαν ότι θα εφαρμόσουν τον κανονισμό, τότε οι ίδιοι κύριοι που πριν απειλούσαν τον Γενικό Αρχηγό της ομάδας μας κατευθύνθηκαν προς την εξέδρα των οργανωμένων, όπου μετά από παρότρυνση τους περίπου 20 άτομα κατευθύνθηκαν προς το μέρος της εξέδρας όπου καθόντουσαν 4 διοικητικά μέλη του συλλόγου μας και άρχισαν να τους βρίζουν χυδαία, να τους σπρώχνουν και να τους συστήνουν να μας συνετίσουν διαφορετικά "θα φάνε πολύ ξύλο και δεν θα φύγουν από το γήπεδο"! Πράγματι δύο άτομα της διοίκησης εξαναγκάστηκαν σε φυγή καν αν δεν παρενέβαινε κάποιο μέλος του πάγκου του ΟΦΗ ίσως είχαμε μεγαλύτερης έκτασης επεισόδια.

Ο αγώνας ξεκίνησε κανονικά και διεξήχθη χάρη στο θάρρος και τη θέληση των διαιτητών για απονομή δικαιοσύνης, όσο γίνεται σε αθλητικά πλαίσια. Θα θέλαμε όμως εδώ να επισημάνουμε ότι, κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού μερίδα οπαδών του ΟΦΗ εκστομούσε ρατσιστικές ύβρεις εναντίον των έγχρωμων αθλητών του συλλόγου μας και θα θέλαμε να επιληφθείτε του γεγονότος, γνωρίζοντας πόσο αυστηροί είναι οι κανόνες των διεθνών ομοσπονδιών για αντίστοιχα παραπτώματα.
Ακριβώς με τη λήξη του αγώνα και εφόσον η ομάδα τηρώντας τους κανονισμούς καλαθοσφαίρισης και όχι το εθιμικό δίκαιο -που μάλλον κάποιοι επιθυμούσαν να εφαρμόσουν γιατί έτσι έχουν συνηθίσει- κέρδισε, μερίδα φίλαθλων έτρεξε προς το μέρος μας και στη διαδρομή μέχρι τα αποδυτήρια προπηλάκισαν αθλητές, προπονητές και παράγοντες της ομάδας μας και χειροδίκησαν εναντίον αρκετών μελών μας. Ευτυχώς, προλάβαμε και κλειδωθήκαμε, τόσο εμείς όσο και οι διαιτητές, στα αντίστοιχα αποδυτήρια.
Τα υβριστικά συνθήματα και οι απειλές συνεχίζονταν. Ο Γενικός Αρχηγός του συλλόγου μας επικοινώνησε με τον Πρόεδρο της επιτροπής πρωταθλήματος κ. Βιτζηλαίο και ζήτησε τη βοήθειά του για την ομαλή αποχώρηση τής αποστολής. Επίσης τα δύο μέλη της διοίκησης, που είχαν εξαναγκασθεί σε φυγή, επικοινώνησαν με την αστυνομική διεύθυνση και ζήτησαν να αποχωρήσουμε με ισχυρή αστυνομική δύναμη και εισαγγελέα.
Πράγματι περίπου δύο ώρες μετά τη λήξη του αγώνα και χάρη στις φιλότιμες προσπάθειες του ανθυπαστυνόμου κ. Στρατάκη και των αστυνομικών δυνάμεων, επιτεύχθηκε συμφωνία και με τη συνδρομή του προέδρου του ΟΦΗ κ. Βασίλη Ξήμερη αποχώρησε η αποστολή της ομάδας από τα αποδυτήρια. Στη διαδρομή, έως και τα αυτοκίνητά μας, δεχτήκαμε πάλι απόπειρα επίθεσης, καθώς και καταιγισμό από μπουκάλια με νερό.

Είναι γεγονός ότι ο κ. Ξήμερης και κάποια μέλη της διοίκησης στη φάση αυτή -και προφανώς υπό το βάρος όσων είχαν προηγηθεί- έκαναν φιλότιμες προσπάθειες να τους αποτρέψουν και να μας προστατέψουν. Δυστυχώς, όταν ξεκίνησαν τα αυτοκίνητα της αποστολής με κατεύθυνση το αεροδρόμιο και φυσικά με τη συνοδεία περιπολικών, διαπιστώσαμε ότι κάποιοι είχαν προκαλέσει δολιοφθορά στα ελαστικά και αναγκαστήκαμε να τα εγκαταλείψουμε στην εθνική οδό και να επιβιβαστούμε σε περιπολικά, τα οποία μας οδήγησαν στο αεροδρόμιο.
Τα γεγονότα τα οποία βιώσαμε στο Ηράκλειο ίσως για εμάς να είναι πρωτόγνωρα, διότι είμαστε νεοφώτιστοι στις εθνικές κατηγορίες, αλλά σύμφωνα με όσα έχουμε πληροφορηθεί είναι μία συνήθης πρακτική στους αγώνες της συγκεκριμένης ομάδας. Ελπίζουμε, για την πρόοδο του αθλήματος αλλά και για την αποφυγή αντίστοιχων θλιβερών περιστατικών στο μέλλον, να απαιτήσετε τις συμπληρωματικές εκθέσεις των διαιτητών και του κομισάριου και να λάβετε εκείνα τα απαραίτητα μέτρα, ώστε να προστατεύσετε τις επόμενες αποστολές από αντίστοιχα γεγονότα, ώστε εμείς να είμαστε τα τελευταία θύματα των γνωστών - αγνώστων που προκαλούν συνέχεια αντίστοιχα επεισόδια στο Ηράκλειο".

bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
free
Το προβλημα με τον ΟΦΗ απ' οτι ακουω και ειδα, ειναι οτι δεν διαθετει μπασκετικους οπαδους. Ετσι αναγκαζεται να επιστρατευει τους ποδοσφαιρικους προκειμενου να δημιουργει το κλιμα που θα του επιτρεπει να κερδιζει ακομα και χαμενα παιχνιδια. Επισεις η ιδια η διοικηση παρακινει τους οπαδους αυτους, μεθοδευοντας τα εκτροπα που γινονται σχεδον καθε κυριακη στο Ηρακλειο. Ειναι ντροπη να συμβαινουν αυτα και μαλιστα με τις ευλογιες της διοικησης μιας ομαδας. Ειναι ντροπη Αυτη η ομαδα να στηριζεται απο ομοσπονδιες, συνδεσμους διαιτητικους, κομισαριους αγωνων, κτλ. Ολη η ελλαδα γνωριζει πως εγινε η μεταγραφη του Τσακιριδη, που ειναι παιχτης για Α1. Παρανομα & εκπροθεσμα. Αυτη την ομαδα με τετοια οραματα θελετε να ανεβασετε κατηγορια; Ανεβαστε την. Πρεπει ομως ολες οι υπολοιπες ομαδες της κατηγοριας να υπερβαλουν ωστε να μην αφησουν να γινει αυτο. Να αγωνιστουν με σθενος κοντρα στην πολυ καλη αγωνιστικα ομαδα του ΟΦΗ, αλλα και κοντρα στα κυκλωματα που τον προωθουν. Ομαδες κοσμηματα (κατα την αποψη μου) στον χωρο οπως Ελευσινα - Ζωγραφου - Φιλαθλητικος, αξιζει να ανεβαινουν κατηγοριες. Ομαδες τρομοκρατες (παλι δικια μου αποψη) οπως ο ΟΦΗ ειναι ντροπη να υπαρχουν.
panosak
Εαν ηταν μονο η Ιεραπετρα που ειχε παραπονα απο τη φιλοξενια του ΟΦΗ θα μπορουσα να δικαιολογησω εν μερει τον ανεκδιήγητο προεδρο του ερασιτεχνη ΟΦΗ για τις δηλωσεις του ( οι κατοσταρες ζαλιζουν ) ,
καθως η κορυφή ζαλίζει και δημιουργει συμπτώματα αλλαζονείας.
Αλλα νομιζω πως επαναλμβανόμενη σύμπτωση παύει να είναι σύμπτωση .
Θα προτεινα δε στον κ. πρόεδρο να θεσει υποψηφιότητα για oscar σκηνοθεσιας για το εργο "Η ΦΥΓΑΔΕΥΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ" .
Επισης μου αρεσε πολυ η τοποθετηση του kontas :ΑΣ ΕΒΓΑΖΕ ΑΛΛΟ ΣΧΕΔΙΟ Ο ΞΗΜΕΡΗΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΧΕΔΙΑΖΕ
Παρ' όλα αυτα θα προτιμούσα στο forum να μιλούσαμε για παικτες , ομαδες , ταλεντα , τακτικες...ΚΡΙΜΑ...
Συγνώμη αν παρουσιάζομαι εμπαθής αλλα ειμαι αγανακτισμενος.
Στην Ιεράπετρα αν καποιος ασυνείδητος βρίζει τον αποδοκιμαζει ολο το γήπεδο , στο Ηράκλειο 13χρονο κοριτσακι
εφαγε μπουκαλι νερο στο κεφαλι απο τους επιστήμονες.
ΣΩΣΤΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ!!!!!
nikefalin
QUOTE(panosak @ Dec 21 2007, 14:53 ) *
Παρ' όλα αυτα θα προτιμούσα στο forum να μιλούσαμε για παικτες , ομαδες , ταλεντα , τακτικες...ΚΡΙΜΑ...
Συγνώμη αν παρουσιάζομαι εμπαθής αλλα ειμαι αγανακτισμενος.
Στην Ιεράπετρα αν καποιος ασυνείδητος βρίζει τον αποδοκιμαζει ολο το γήπεδο , στο Ηράκλειο 13χρονο κοριτσακι
εφαγε μπουκαλι νερο στο κεφαλι απο τους επιστήμονες.
ΣΩΣΤΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ!!!!!

Εν μέρει θα συμφωνήσω, το φόρουμ δεν είναι για να μεταφέρουμε την αγανάκτηση μας απέναντι σε πρόσωπα.
Διάβασα την ανακοίνωση του ΦΟΑ, φαίνεται να έχουν συμβεί γεγονότα που καλό είναι να απασχολήσουν τους αρμόδιους (αθλητικές αρχές, ομοσπονδία).
Kafromania
QUOTE(nikefalin @ Dec 21 2007, 14:24 ) *
Εν μέρει θα συμφωνήσω, το φόρουμ δεν είναι για να μεταφέρουμε την αγανάκτηση μας απέναντι σε πρόσωπα.
Διάβασα την ανακοίνωση του ΦΟΑ, φαίνεται να έχουν συμβεί γεγονότα που καλό είναι να απασχολήσουν τους αρμόδιους (αθλητικές αρχές, ομοσπονδία).


Θα συμφωνησω με τον nikefalin.Αλλα μεχρι να παρουν τα καταλληλα μετρα για αυτα τα γεγονοτα θα εχει τελειωσει το πρωταθλημα. blink.gif blink.gif blink.gif
Ας πεσει καμια ποινη να σταματησουν ολα.
mondaro#14
[color=#000000] Ο πρόεδρος του Ερασιτεχνη ΟΦΗ αναφερόμενος στα παράπονα που διατύπωσε ο ΟΦΗ για την διαιτησία του αγώνα της περασμένης Κυριακής με τον Φιλαθλητικό τόνισε πως "ο ΟΦΗ κανει μια μεγάλη προσπάθεια η οποία θα πρέπει να γίνει σεβαστή από όλους. Ζητάμε δίκαιη μεταχείριση και τίποτε περισσότερο. Σε κάποια παιχνίδια που προηγήθηκαν δεν είπαμε τίποτε παρα τα παράπονα που υπήρχαν όμως στο τελευταίο παιχνίδι η διαιτησία μας αδίκησε πέρα από τα λάθη που έγιναν από την ομάδα". Και κατεληξε λέγοντας ότι "θέλω να πω και κάτι για τη φιλοξενία. Μακάρι την φιλοξενία που παρέχει ο ΟΦΗ στα αντίπαλα σωματεία να την εχουμε και εμείς στα εκτός εδρας παιχνίδια μας[/u][u] hammer.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif

PLAKA MAS KANEIS RE KSIMERI??? 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
Kafromania
QUOTE(mondaro#14 @ Dec 21 2007, 16:32 ) *
[color=#000000] Ο πρόεδρος του Ερασιτεχνη ΟΦΗ αναφερόμενος στα παράπονα που διατύπωσε ο ΟΦΗ για την διαιτησία του αγώνα της περασμένης Κυριακής με τον Φιλαθλητικό τόνισε πως "ο ΟΦΗ κανει μια μεγάλη προσπάθεια η οποία θα πρέπει να γίνει σεβαστή από όλους. Ζητάμε δίκαιη μεταχείριση και τίποτε περισσότερο. Σε κάποια παιχνίδια που προηγήθηκαν δεν είπαμε τίποτε παρα τα παράπονα που υπήρχαν όμως στο τελευταίο παιχνίδι η διαιτησία μας αδίκησε πέρα από τα λάθη που έγιναν από την ομάδα". Και κατεληξε λέγοντας ότι "θέλω να πω και κάτι για τη φιλοξενία. Μακάρι την φιλοξενία που παρέχει ο ΟΦΗ στα αντίπαλα σωματεία να την εχουμε και εμείς στα εκτός εδρας παιχνίδια μας[/u][u] hammer.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif

PLAKA MAS KANEIS RE KSIMERI??? 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif


Καμια ομαδα δεν εχει αντιστοιχη φιλοξενια με αυτη του Οφη και ουτε προκειται να αποκτησει αφου οι "οπαδοι" τους αγαπανε το μπασκετ οχι σαν κατι αλλους.......!!!!!!!!!!! blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif wink.gif wink.gif wink.gif blove.gif blove.gif blove.gif
tasos
Πλασματικο το αποτελεσμα ..απαρεδεκτη η διαιτησια 70-30 υπερ της Ιεραπετρας.Η ομαδα της Κρητης ειναι αρκετα δυνατη ισως η καλυτερη που εχει περασει απο Ριζουπολη! Καλυτερη και απο τον ΟΦΗ.Συγχαρητηρια στην ομαδα μου που δινει μια δικαιη και καθαρη μαχη στο πρωταθλημα.
elefsinios
Η ομάδα μου πάει από το καλό στο καλύτερο.Διαδικαστικό το ματσάκι σήμερα με τον Διαγόρα.Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι στα δύσκολα παιχνίδια που έρχονται και είναι πολύ κρίσιμα για την συνέχεια, ώστε να πραγματοποιήσουμε έναν από τους στόχους που θέσαμε στην αρχή της χρονιάς.Εύχομαι καλά Χριστούγγενα σε όλους σας , με υγεία, χαρά σε εσάς και τις οικογένειες σας.

smilie_schal1.gif FORZA ΕΛΕΥΣΙΝΑΡΑ Β'ΕΘΝΙΚΗ smilie_schal1.gif
panosak
QUOTE(tasos @ Dec 23 2007, 22:13 ) *
Πλασματικο το αποτελεσμα ..απαρεδεκτη η διαιτησια 70-30 υπερ της Ιεραπετρας.Η ομαδα της Κρητης ειναι αρκετα δυνατη ισως η καλυτερη που εχει περασει απο Ριζουπολη! Καλυτερη και απο τον ΟΦΗ.Συγχαρητηρια στην ομαδα μου που δινει μια δικαιη και καθαρη μαχη στο πρωταθλημα.

Δεν νομιζω οτι η διαιτησια διαμορφωσε το τελικο αποτελεσμα , παρα τα φαλτσοσφυριγματα.
Η Ιεραπετρα επαιξε με παθος και ομαδικοτητα και αν κρατησει αυτα τα δυο στοιχεια σε καθε της παιχνιδι
δε νομιζω να ξαναχασει (λεμε τωρα)...
Ο Δεδες ειναι τρομερος σουτερ , που τον ξετρυπώσατε???
Νομιζω ομως οτι θελετε περισσοτερη ποιότητα κοντα στο καλάθι.
Καλα Χριστούγεννα tasos !!!
tasos
panosak η Ιεραπετρα ειναι παρα πολυ καλη ομαδα,χθες ειχε εκπληκτικα ποσοστα ευστοχιας!Χθες δεν χρειαζοταν την βοηθεια της διαιτησιας για να κερδισει...
Αν επαιζε 50-50 η εστω 40-60 υπερ των κρητικων το παιχνιδι θα ηταν οριακο και οι δυο ομαδες κοντα στο σκορ.Η Ιεραπετρα ηταν το φαβορι και το ξεραμε απο πριν..
Η Ριζουπολη ειναι μια εδρα που πιστεψε δεν περνας ευκολα.Ειμαστε ομαδα εδρας με εξαιρετικη δυναμικη.
Τον Δεδε τον πηραμε απο το Μαρκοπουλο ομαδα Α΄ΕΣΚΑ με την οποια μεχρι και τελευταια αγωνιστικη παλευαμε για ανοδο.Ειναι ενας παικτης ρολιστας ,για ολες τις δουλειες και σιγουρα παικτης βαρομετρο για την ομαδα.
Στην θεση "5" θελουμε δουλεια..Εχουμε "βαρια" κορμια.Γενικα ομως τα καλα 5αρια σπανιζουν τοσο στην κατηγορια οσο γενικα στον Ελληνικο μπασκετ.
Ευχομαι σε ολους του φιλους του φορουμ καλες γιορτες!
Snakes 4
Γεια σας παιδια!
Διαβάζω το Forum αρκετό καιρό αλλά μετά από αυτά που διαβάζω τελευταία δεν άντεξα και είπα να πω και εγώ την γνώμη μου.
Καταρχίν είμαι Κρητικός από το Ηράκλειο και είμαι ΟΦΗ. Τι άλλο θα μπορούσα να είμαι άλωστε? Και χαίρομαι πολύ που βλέπω άτομα εδώ που υποστηρίζουν τις ομάδες του τόπου τους. Δεν θέλω να πω περισσότερα για αυτό και την έλειψη αθλητικής παιδείας που έχουμε στην Ελλάδα, ίσως σε ένα αλλο Topic. Τώρα στο θέμα που έγινε αφορμή να εκφράσω και εγώ την γνώμη μου.
Διάβασα προσεχτικά όλες τις σελίδες και έιδα ότι έχει αρχίσει ένας 'πόλεμος' εναντίον του ΟΦΗ ΜΕΤΑ που η ομάδα άρχισε να δείχνει μια δυναμικη και από οτι φαινεται ισως να ειναι και απο τα φαβορι για το πρωταθλημα. Ναι ειμαι οπαδος του ΟΦΗ απο το συνδεσμο των SNAKES και ΝΑΙ ειμαι μπασκετικός!! οπως πολυ αλλοι απο εμας και ΟΧΙ δεν ΧΑΠΑΚΟΝΟΜΑΙ. Απέχουμε συνιδητα απο την ποδοσφαιρικη ομαδα για τους γνωστους λογους.
Απορω λοιπον με τον φιλο τον Ελευσινιο που μιλαει για την Κρητικη φιλοξενια. Αληθεια πηγες να ρωτησεις τους παραγοντες της καθολα συμπαθους ομαδα σας ποσο καλα τους φερθηκαμε μετα τον αγωνα? Τους χειροκροτησαμε, ολοι μαζι μετα παραγοντες, φιλαθλοι, οπαδοι πιναμε ρακες! Λετε οτι και καλα επιτηδες εκλεισαν τα φωτα. Καλυτερα η αμαθεια παρα την ημιμαθεια θα προσθετα εγω. Τα φωτα εκλεισαν 2 φορες γιατι την ημερα αυτη εβρεχε κυριολεκτικα καρεκλες και εγιναν βραχυκηκλωματα στο γηπεδο γιατι ετσαζε νρο απο την οροφη. Η ομαδα μας σε αυτο το σημειο ηταν 10 ποντους μπροστα!! Η διακοπες αυτες αποσυντονουν την γηπεδουχο ομαδα που ειναι μπροστα στο σκορ παρα το αντιθετο φιλοι μου!! Τα λεω ολα αυτα γιατι ετυχε να ειμαι και εγω παρων στον αγωνα αυτο.
Τελευταιο παραδειγμα για πρι φιλοξενιας ρωτηστε τα παιδια απο τον Αρη Νικαιας. Φιλε απο τον Απολλωνα, ενα ιστορικο σωματειο, κατακρινεις και εσυ αυτα που διαβαζεις. Τα εζησες? Θα ερθετε και εσεις στην Κρητη στο δευτερο γυρο και μετα ρωτησε τους παραγοντες της ομαδας σου να σου πουν αν οντως ειμαστε κακοι στην φιλοξενια μας. Ναι υπηρχαν 2 εξαιρεσεις σε ολα αυτα που λεω και ηταν στον αγωνα ΟΦΗ-Ιεραπετρα και ΟΦΗ-Φιλαθλητικος. Καθε περιπτωση για διαφοερετικους λογους.
Βλεπω οτι ΟΛΟΙ τωρα καταδικαζεται την ομαδα που ειναι πρωτη. Αν ηταν καποια αλλη ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ κατι θα βρισκαμε να πυμε και για αυτην (και εγω μαζι). ΜΠΡΑΒΟ σας λοιπον αντε ολοι μαζι εναντια στον ΚΑΚΟ ΟΦΗ με τους κακους οπαδους, τον κακο προεδροκαι τους κακους παιχτες.
Ειναι κακο δηλαδη που ενας αγωνας δεν παιζεται σε αυτες τις κατηγοριες μεταξυ συγκενων και φιλων αλλα μπροστα σε πολυ καλη ατμοσφαιρα που πολυ θα ζηλλεβαν?? Δυστυχως για μερικους απο εσας ο ΟΦΗ εχει αυτη την δυναμικη! Και στο ΒΟΛΛΕΥ παμε που ειναι στη Β Εθνικη και στο ΠΟΛΟ παμε που ειναι Α2. Ειμαστε ΟΦΗ και ειμαστε υπερηφανοι! Ειναι κακο που ο ΟΦΗ ειναι απο τις λιγες ομαδς που χουν ιδιοκτητο γηπεδο?? Ειναι κακο που αγαπαμε ενθερμα την ομαδα μας και δεν ειμαστε Ολυμπιακοι-Παναθηναικοι οπως οι περισσοτεροι απο εσας??
Συγνωμη αν σας κουρασα και τελειωνοντας να αναφερθω και στον Πατριωτη απο την Ιεραπετρα (που ειναι και Ολυμπιακος 41.gif ) Αμαν πια ρε αδελφε με την καραμελα και το κοριτσακι. Ελεος!! Ασε που δεν εγινε ακριβως ετσι. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για οποιον πεταξε το μπουκαλι και που εσκασε ΔΙΠΛΑ και οχι ΠΑΝΩ στο κοριτσακι. Σας ρωταω ομως σε πιο τοπικο ντερμπυ στην Ελλαδα εχετε δει ΟΛΟΙ εσεις που κατακρινετε, που υπαρχει βαθμολογικο ενδιαφερον που γινεται παρουσια φιλαθλων-οπαδων και των 2 ομαδων και να ΜΗΝ εχει δυναμικη ατμοσφαιρα?? Περιμενετε ολοι εσεις να βγαζετε βιαστικα συμπερασματα γιατι υπαρχει και δευτερος γυρος και καποιοι φιλοι απο την Ιεραπετρα λενε οτι αν ερθουν φιλοι του ΟΦΗ στην πολη τους θα τρωνε ξυλο απο την Παχια Αμμο!!. Παραγοντες και καποιοι παιχτες της ομαδας μας ακουμε οτι ειναι επικυριγμενοι!! Αυτα γιατι δεν τα λες φιλε Ιεραπετριτη??? Λοιπον εμεις θα ερθουμε εκει για να φωναξουμε για την ομαδα μας και αν χρειαστει να την προστατεψουμε. Εχουμε παει σε πολλα γηπεδα στην Ελλαδα.
Φτανει λοιπον παιδια με την καραμελιτσα του κακου ΟΦΗ και των υπολοιπων Αγγελων της κατηγοριας. Μπασκετακι να παιζεται και ο ΚΑΛΥΕΤΡΟΣ η ο πιο τυχερος σε καποιες περιπτωσεις ας κερδιζει!!

Σας ευχαριστω ολους για την υπομονη σας!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.