Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2007-08 2ος ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
5adatos
ston iwniko filadelfeias paizei o xrhstos lymperopoulos;;;;;
elefsinios
Φίλε Snakes 4 καλή σου μέρα, χρόνια πολλά με υγεία ευτυχία σε σένα και την οικογένεια σου. Καλώς μας όρισες στο Forum. Μπαίνω στον κόπο να σου απαντήσω μόνο και μόνο για ένα λόγο*. Δυστηχώς είμαι ένα από τα μέλη της αποστολής που ήταν στο γήπεδο στον μεταξύ μας αγώνα.Ξέρω λοιπόν απο πρώτο χέρι και για τα φώτα που έσβησαν δύο φορές, ξέρω και για τα κέρματα και τις ροχάλες που φάγαμε στον πάγκο, ξέρω για αυτά που λέγατε για την μητέρα του εφόρου στον πάγκο(ας λέγατε ότι θέλατε στον "χοντρό'' η μανούλα του τι έφταιγε? sad.gif .)Ξέρω επίσης και τον κανονισμό για το που πρέπει να κάθεται η φιλοξενούμενη ομάδα αλλά αποφασίσαμε με τους παίχτες και το προπονητή να κάτσουμε εκεί δίπλα στους οργανομένους σας για να χαιρόμασταν περισσότερο σε περίπτωση νίκης .Από ότι διάβασα από έναν άλλο φίλο τον kritiko νομίζω, μέχρι τότε είμασταν η καλύτερη ομάδα που πέρασε από το Β.Α.Κ.(αυτό που τρέχει η στέγη 65.gif )και αυτό δεν είναι αρκετό για μας.Ξέρω επίσης πολύ καλά οτι το προηγούμενο βράδυ πέρασα πολύ όμορφα και είδα την πραγματική Κρητική φιλοξενία 77.gif 77.gif 77.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif από τον φιλαράκο μου το Μάνο που είμασταν μαζι φανταράκια.Το μόνο που δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά είναι αν θα μας κερνούσατε τσικουδιές και καφεδάκι σε περίπτωση που κερδίζαμε στο τέλος. ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif
*Φίλε Μάνο σε ευχαριστώ πολύ για όλα!!!! thumbsup.gif thumbsup.gif
panosak
QUOTE
ΜΠΡΑΒΟ σας λοιπον αντε ολοι μαζι εναντια στον ΚΑΚΟ ΟΦΗ με τους κακους οπαδους, τον κακο προεδροκαι τους κακους παιχτες.

Φίλε snake ποτε δεν είπα για κακο ΟΦΗ και πολυ περισσοτερο για κακους παίκτες
Ισα ισα που αναφερομαι με τα καλύτερα για τους παίκτες του ΟΦΗ.
Τσακιριδης π.χ. δεν υπαρχει ούτε στην Β'Εθνικη και ειναι σίγουρα ο MVP της κατηγορίας με μεγαλη διαφορά.
Συγχαρητήρια στην ομαδα σας για τα 11 κερδισμενα παιχνίδια τα οποία τα κερδισαν οι παίκτες (και η τεχνικη
ηγεσία) με το σπαθί τους. Η ενσταση μου εχει να κανει αποκλειστικα με τις μεθοδεύσεις της διοίκησης του ΟΦΗ
Για παραδειγμα εαν ο Κοκκαλης αγαπούσε το μπασκετ και οχι την προσωπικη του προβολη δεν θα δηλωνε
"αυτοί είναι οι οπαδοί μας και δεν θέλουμε να τους αλλάξουμε" με συνέπεια τον αποκλεισμο του Ολυμπιακού
απο το open του 96 και δεν θα αφηνε την ομαδα να γινει σάκκος του μποξ το 2004.Για να στο πω αλλιως
δες το Νικολαϊδη στην ποδοσφαιρική ΑΕΚ και την κοντρα του με τους original.Μπορεις να μην του βγάλεις το καπέλο?


QUOTE
Τελευταιο παραδειγμα για πρι φιλοξενιας ρωτηστε τα παιδια απο τον Αρη Νικαιας.

Νομιζω πως το παραδειγμα ειναι εκτος τόπου και κυρίως χρόνου.


QUOTE
Και στο ΒΟΛΛΕΥ παμε που ειναι στη Β Εθνικη και στο ΠΟΛΟ παμε που ειναι Α2. Ειμαστε ΟΦΗ και ειμαστε υπερηφανοι! Ειναι κακο που ο ΟΦΗ ειναι απο τις λιγες ομαδς που χουν ιδιοκτητο γηπεδο?? Ειναι κακο που αγαπαμε ενθερμα την ομαδα μας και δεν ειμαστε Ολυμπιακοι-Παναθηναικοι οπως οι περισσοτεροι απο εσας??

Θα ήμουνα βλάκας φιλε snake αν δεν αναγνώριζα τα παραπάνω στοιχεία του ΟΦΗ.Σεβομαι και την ιστορία του και τη δυναμική του.Απλα αντιλαβάνομαι λιγο διαφορετικα την ενθερμη αγαπη στην ομαδα.

QUOTE
καποιοι φιλοι απο την Ιεραπετρα λενε οτι αν ερθουν φιλοι του ΟΦΗ στην πολη τους θα τρωνε ξυλο απο την Παχια Αμμο!!. Παραγοντες και καποιοι παιχτες της ομαδας μας ακουμε οτι ειναι επικυριγμενοι!! Αυτα γιατι δεν τα λες φιλε Ιεραπετριτη???

Δεν ξερω τιποτα για επικύρηξη μπασκετμπολίστα ή παραγοντα και αυτα με την παχια αμμο είναι ασυναρτησίες ή απειλές κάποιου που αισθάνθηκε άβολα με την ομολογουμένως αφιλόξενη συμπεριφορα των οπαδων του ΟΦΗ που στην συντριπτική τους πλειοψηφία δεν ειναι μπασκετικοί.

QUOTE
Μπασκετακι να παιζεται και ο ΚΑΛΥΕΤΡΟΣ η ο πιο τυχερος σε καποιες περιπτωσεις ας κερδιζει!!

Εδω θα με βρεις 200% σύμφωνο. ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!
Snakes 4
Γεια σας και παλι!

Φιλε Ελευσίνιε δεν ηξερα οτι ησουν στην αποστολη. Δυστυχως θα ξερεις οτι 15-20 ατομα ισως να μπορεσεις να τα κουμανταρεις, την μαζα πολυ δυσκολα. ΕΝΑΣ να πεταξει ενα συνθημα, τον λενε ολοι ασυναισθητα. Με το ευσομο παλικαρι απο οτι θυμαμαι σε μια φαση του αγωνα πεταχτηκε και διαμαρτηρηθηκε πολυ εντονα στην γραμματεια και ο τροπος του μπικαρε τον κοσμο. Σε διαβεβαιω οτι τα κερασμαρτα γινονται σε ολους τους αγωνες (πλιν τους 2 που προαναφερα για συγγεκριμενους λογους) ειτε σε ηττα ειτε σε νικη. Παρακολουθω την ομαδα απο τοτε που ηταν στην Α2 μετα απο την συνενωση με Ηρακλειο (Μεγα λαθος της διοικησης, που κατα τ'αλλα εχει κανει πολλα καλα σε αντιθεση με αλλες διοικησεις) μεχρι το τοπικο που επεσε η ομαδα μετα την συνενωση.

Φιλε Ιεραπετριτη θα ηθελα να σε ρωτησω εσυ ΠΩΣ ξερεις και το λες συχνα οτι στο μεταξυ μας παιχνιδι οτι εγινε ηταν σχεδιασμενο απο την διοικηση??? Γιατι προσωπικα εμενα αλλα και τους συνδεσμους δεν μας διατασει ΚΑΝΕΙΣ. Οτι εγινε εγινε επειδη προκαλεσαν οι παιχτες σας και ειδικα Μακρακης!! ΓΙΑΤΙ αραγε ζητουσε συγνωμη απο το κοσμο του ΟΦΗ στη συνεντευξη τυπου ο κ. Μακρακης??? Ηταν σε ολες τις τοπικες εφημεριδες την επομενη. Μην ξεχνας οτι ο κ. Μακρακης ηταν προπονητης και του ΟΦΗ και ειναι γνωστες οι τακτικες του οταν δεν του παει ενα παιχνιδι. Βλεπεις στα φιλικα του καλοκαιριου (χωρις Τσακιριδη, με τον προηγουμενο προπονητη και με Χουλιαρα 2 μερες στην ομαδα ειχαμε χασει 2 φορες και στο επισημο παιχνιδι 21 ποντοι που κερδισαμε δεν το χωνεψε με τιποτα. Καταλαβαινεις οτι και αυτος παιζει το κεφαλι του γιατι απο οτι ξερω και το μπατζετ της Ιεραπετρας ειναι αρκετα μεγαλο. Δυστυχως (για πολλους) βγαινει μονο ενας!! Επισης γιατι ο παιχτης σας ο Ματος αν θυμαμαι καλα ενεργησε με τον τροπο που ενηργησε προς την μερια μας??? Ενας επαγκελματιας πρεπει να μην ενεργει ετσι. Ολα αυτα φιλε μου επαιξαν ρολο. ΔΕΝ ειμαστε τρελοι να βριζουμε τον κοσμο στα καλα καθουμενα, ουτε ειμαστε πρεζακια οπως καποιοι μας αποκαλουν. Ειναι πολυ διαφορετικο παιδια να εισαι ΟΦΗ απο το Ιεραπετρα & Ολυμπιακος ή Ελευσινα & Παναθηναικος (Τυχαια παραδειγματα).

Για αυτο σας λεω παιδια ηρεμα και μην γραφουμε πραγματα που απλα διαβασαμε και δεν τα ζεισαμε απο κοντα. Μην προσπαθουμε να σχηματισουμε μια λανθασμενη οικονα για μια ομαδα, για ενα κοσμο που ΑΠΛΑ προσπαθει να καταφερει τους στοχους που εχουν βαλει!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους και ευχομαι οι ομαδες σας να εκπληρωσουν τους στοχους που εχουν βαλει, ΑΝ ομως συμπιπτουν με τους δικους μας στοχους. Ε δεν χαλασε και ο κοσμος ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!! smile.gif
Kafromania
Ποιος ξερει αποτελεσματα και βαθμολογια?
mondaro#14
Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα η Ιεράπετρα επικράτησε εκτός έδρας του Απόλλων Αθηνών με 84-68. Έτσι η ομάδα της Κρήτης έμεινε κοντά στον πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα ΟΦΗ, καθώς πέρασε από μια πολύ δύσκολη έδρα χωρίς να έχει βαθμολογικές απώλειες. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ξενάκης ο οποίος σημείωσε 19 πόντους, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Πολυτάρχου με 15.
Τα αποτελέσματα:
Φιλαθλητικός - Χαλκίδα 93-68
ΟΦΗ - Άρης Νικαίας 74-61
Ιωνικός Ν.Φ. - Κρόνος Αγ. Δημ. 81-62
Πανελευσινιακός - Διαγόρας Ρόδου 81-52
Ερμής Σχηματαρίου - Αρδηττός 72-87
Ιωνικός Νικαίας - Ζωγράφου 72-75
Απόλλων Αθηνών - Ιεράπετρα 68-84

Πανελευσινιακός - Διαγόρας 81-52
Διαιτητές: Πλιάγος - Λιότσος
Τα δεκάλεπτα: 18-11, 40-21, 62-33, 81-52.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Παναγιωτόπουλος): Αβραμίδης Δ. 25 (5), Κατσωνάκης 7, Αβραμίδης Γ. 4, Μπακογιάννης 4, Βογιατζής 1, Μπαλάφας 16 (2), Διολέτης 8, Χατζής 4, Μπαρμπαρής 6, Σακελλάρης 6, Θέος, Πολυχρόνης.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Τσακιρίδης): Μπάτσος 4, Νερατζάκης 3, Λιβιεράτος, Μαρουλάκης 3, Αυγενικός 2, Χρύσης 12 (2), Κουλουριώτης 6 (1), Παρδακάς 8, Αθανασιάδης 11, Ηλιού 3.

Φιλαθλητικός - Χαλκίδα 93-68
Διαιτητές: Μαρνελάκης - Λουκαράκης.
Τα δεκάλεπτα: 28-20, 46-40, 68-53, 93-68.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Ογιεφούγκα 14 (2), Μακρής Σ. 2, Θάνος 12 (3), Μακρής Ν. 7 (1), Κόντσες, Γκαϊντάσοφ 14 (3), Παρασκευόπουλος 20, Μαγιτόμπε 3 (1), Ναθαναηλίδης 6, Σχορτσιανίτης 8, Φράγκου 9, Ντιφαντής.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Βελισσαράκος): Τσαγκαράκης 7 (1), Κόλιας 1, Χατζηστάμου 22 (3), Μαρκόπουλος 10, Βελισσαράκος 7 (1), Μπακάμης 21 (3), Σπανός.

ΟΦΗ - Άρης Νικαίας 74-61
Διαιτητές: Χριστοδούλου Γ. - Κουτσοδήμος.
Τα δεκάλεπτα: 21-14, 36-32, 56-49, 74-61.
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου 9 (1), Δελατόλας 11, Σκαμνάκης, Τσακιρίδης 18 (2), Παναγάκης 12 (2), Χουλιάρας 6, Φούσας, Λεκάκος4, Φαρμάκης 14 (4).
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Δεμέναγας): Βάρλας 2, Λυγγερίδης 6, Τσακαλοφίδης 12 (3), Γαλίτης 2, Πρίτσος 3, Χαλβατζής 15, Λιθόπουλος 3, Φιλίππου 4, Τσελεμπής 14.

Ερμής Σχ. - Αρδηττός 72-87
Διαιτητές: Καραλής - Τσαρούχα.
Τα δεκάλεπτα: 14-20, 31-34, 45-56, 72-87.
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. (Αναστασίου): Κατσούλας 7, Καπελέρης Α 18 (1), Πουλος 8 (2), Κώνστας 5 (1), Φλώτσιος 10 (2), Καλέργης 7, Τσίτσης 15, Αγγελής 2.
ΑΡΔΗΤΤΟΣ (Χατζηγιαννακός): Λεγάτος 2, Μπαρλάς 18 (5), Σβαρδάγκαλος 6, Πολίτης 4 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 3, Κυπριτζόγλου 13 (1), Καλαμαράς 3 (1), Σαλτουρίδης 11, Σκούταρης 13 (1), Τζανετάκος 4, Ξηρογιάννης 10.

Ιωνικός Νικ. - Ζωγράφου 72-75
Διαιτητές: Μπίκας - Ζαγκλής.
Τα δεκάλεπτα: 16-22, 35-44, 59-57, 72-75.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. (Χατζηκυριακός): Παπαδάκης 8 (2), Τσιρογιάννης 11 (2), Αθανασούλας 7 (1), Μαζουρόπουλος , Πρινέας 12, Λουκάκης 8, Μόμτζος, Τσιουμπρής 6, Κατσίδης 9, Δρακόπουλος 11 (2)
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Κατσούνης): Παπάνογλου 5 (1), Τσαπάτσαρης, Καλανιώτης 13 (1), Καλογερόπουλος 5, Σολωμός 20, Αγραφιώτης 3 (1), Φοσσές 6, Ζακυνθινός 9 (1), Μιχόπουλος 12 (2), Γρηγοράκος 2.

Ιωνικός Ν.Φ. - Κρόνος Αγ. Δημ. 81-62
Διαιτητές: Ντάβαρης - Σιώκας.
Τα δεκάλεπτα: 26-13, 42-27, 60-42, 81-62.
IΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Σταθούλης): Boυρτζουμης 23 (3), Μητσικας 9, Γκίνι, Κωσταντωνης 8 (2), Αγαπιαδης 16 (4), Λυμπερόπουλος 2, Χαραλαμπάκης , Βλάχος 7 (1), Αναγνωστόπουλος , Καλαντωνεας 1, Δέλιος 15.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜ. (Χρυσόγελος): Στραγανιώτης 10, Βαφειάδης , Σίννης 9, Παγώνης 15 (1), Μωϋσιάδης 2, Κωνσταντακόπουλος 2, Καραπλής 22, Κολοτούρος 2.

Απόλλων Αθ. - Ιεράπετρα 68-84
Διαιτητές: Ξάνθος - Αναστόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 18-27, 31-44, 47-60, 68-84.
ΑΠΟΛΛΩΝ (Αναστασόπουλος): Κούτουλας 9 (1), Τάγκας, Νίκας 13 (3), Δέδες 18 (1), Ζησιμόπουλος 2, Κονταξής, Κομματάς 3, Κωστής 8, Γιαννόπουλος 13 (2), Φραγκούλης 2.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Αλεξίου 11 (2), Στεφαναάκης 4, Ξενάκης 19 (1), Πολυτάρχου 15 (1), Μάτος 10, Τείλορ 12, Καραμανωλάκης, Χριστόδουλος 11, Καραλής 4.

Βαθμολογία (μετά από 12 αγώνες): ΟΦΗ 23, Ιεράπετρα 21, Πανελευσινιακός 21, Φιλαθλητικός 21, Ζωγράφου 20, Αρδηττός 19, Ιωνικός Νικαίας 17, Κρόνος Αγ. Δημ. 17, Απόλλων Αθ. 17, Ιωνικός Ν.Φ. 17, Ερμής Σχηματαρίου 16, Άρης Νικαίας 16, Χαλκίδα 14, Διαγόρας Ρόδου 13.

Επόμενη αγωνιστική (06/01, 13η): Χαλκίδα - ΟΦΗ, Άρης Νικαίας - Απόλλων Σμ., Κρόνος Αγ. Δημ.- Φιλαθλητικός, Διαγόρας Ρόδου - Ιωνικός Ν.Φ., Αρδηττός - Πανελευσινιακός, Ζωγράφου - Ερμής Σχηματαρίου, Ιεράπετρα - Ιωνικός Νικαίας.
Jabar
Μεγάλη μάχη για την πέμπτη ομάδα που θα πέσει τις ευχές μας στις ομάδες της ΕΣΚΑ
kop-13
QUOTE(Snakes 4 @ Dec 24 2007, 10:01 ) *
Λοιπον εμεις θα ερθουμε εκει για να φωναξουμε για την ομαδα μας και αν χρειαστει να την προστατεψουμε.


Εξήγησε μου φίλε αν θέλεις με ποιο τρόπο οι οπαδοί ''προστατεύουν'' μία ομάδα?
Snakes 4
H προστασια φιλε κοπ-13 που μπορει να προσφερει ενας φιλαθλος-οπαδος στην ομαδα του ειναι κατα την αποψη μου πολλαπλη και σε διαφορους τομεις. Αλλα επειδη προφανως η ερωτηση σου ειναι μεταφορικη θα σου απαντησω οτι δεν υπαρχουν πονηρες λεξεις αλλα πονηρα μυαλα. Αν διαβαζες πιο προσεκτικα σε προηγουμενο post μου γραφω οτι ειχαμε πληροφορηθει οτι καποιοι στην Ιεραπετρα μετα το δικο μας παιχνιδι εκτος απο την διοικηση της ομαδος μας και τον κοσμο, τα εχουν και μαλιστα χρεισιμοποιησαν την λεξη 'επικυρηγμενος' και για 2 παικτες της ομαδο μας. Προφανως λοιπον εκει απευθυνομουν με την λεξη προστασια. Φυσικα υπαρχουν και αλλες μορφες προστασιας που μπορει να δωσει ο κοσμος μιας ομαδας στην ομαδα που αγαπαει. Σε αυτη την περιπτωση ειναι λιγο μεταφορικος ο ορος. Για μενα λοιπον οταν πηγαινεις στο γηπεδο (οτι αθλημα και αν ειναι αυτο) και υποστηριζεις την ομαδα σου ειναι ενα ειδος προστασιας για αυτην. Δεν την αφεινεις μονη της. Αφου παρακολουθεις λοιπον και αυτες τις κατηγοριες θα ξερεις τι μπουγαδες γινονται ειδικα στο δευτερο γυρο που υπαρχει μεγαλυτερο βαθμολογικο ενδιαφερον. Φυσικα τα μεγαλα χειρουργια του παρελθοντος εχουν σταματησει την δραση τους αλλα ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν ακομα καταλυπα. Ακομα δεν εχουμε χωνεψει οταν πεσαμε (πρωτη φορα στην ιστορια μας) απο Γ στην Β με τριπλο!! στησιμο απο συγκεκριμενες ομαδες. Εκει βρηκαν και εκαναν γιατι πολυ απλα η ομαδα ηταν μονη της.
Για αυτο ποτε δεν θα χαθουν ομαδες με λαο απο πισω. Μπορει να κανουν μια κοιλια που ισως διαρκεσει και χρονια αλλα ΠΑΝΤΑ θα επιστρεψουν. Παραδειγματα πολλα! Βλεπε Λαρισα, Αρης κλπ κλπ
Μια ομαδα με κοσμο αποκτα διαφορετικη δυναμικη. Ε αυτο για μενα ειναι μιας μορφης προστασιας.

Ελπιζω να σε καλυψα φιλε μου...αν οχι τοτε απλα διαφωνουμε με τον ορο. Εγω παλι ειμαι σιγουρος αυτοι που επρεπε να το καταλαβουν, το καταλαβαν.


Καλη χρονια σε ολους σας παιδια!!!!

ΥΣ. Ευχομαι ο Αγιος Βασιλης να δωσει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αθλητικη παιδεια στον Ελληνα και να μαθει να υποστηριζει και τις ομαδες του τοπου του γιατι δεν θα φτιαξουμε ποτε τον αθλητισμο μας. Δεν γινονται πρωταθληματα σε κανενα αθλημα με 3-4 ομαδες. Φτανει πια ο δυπολισμος!! smile.gif
panosak
φιλε snake
και εγω εχω νιώσει οτι η ομαδα μου εχει αδικηθεί πολλες φορες αλλα η λεξη προστασια πιο
πολυ παραπέμπει σε μαφιόζικες τακτικές.Οσο για τις επικυρήξεις νασαι σίγουρος ότι οι 2 παίκτες
(ποιούς εννοείς?) δεν χρειάζονται προστασια και δεν πρόκειται να υποστουν στο "χωριό" αυτα που τράβηξαν οι δικοί μας στο ΒΑΚ.
ΥΓ : Η αρθρωση του λόγου σου και η ορθογραφία σου δεν συμβαδίζουν (μηπως ενα απο τα δυο είναι τρύκ?)
kop-13
QUOTE(Snakes 4 @ Dec 27 2007, 17:58 ) *
Αφου παρακολουθεις λοιπον και αυτες τις κατηγοριες θα ξερεις τι μπουγαδες γινονται ειδικα στο δευτερο γυρο που υπαρχει μεγαλυτερο βαθμολογικο ενδιαφερον.


Ξέρω όμως κ για θαυμάσιες μπουγάδες που γίνονται πριν καν ξεκινήσει το πρωτάθλημα!
Να σου πω μια που μου'ρχεται στο μυαλό? Έκδοση δελτίου στον Τσακιρίδη μια εβδομάδα μετά τη λήξη της προθεσμίας των μεταγραφών και ξεκάθαρη αλλοίωση του πρωταθλήματος μιας και μιλάμε για τον καλύτερο παίχτη του πρωταθλήματος.

Υπάρχει κ άλλη μια που θα την πω με μορφή ερωτήματος κ περιμένω απάντηση όχι απο σένα αλλα απο τον panosak για να ανοίξω λίγο την κουβέντα.
Ποιος κομισάριος ήταν ορισμένος για το παιχνίδι Όφη - Ιεράπετρα, ποιός τον αντικατέστησε κ τι όνομα γράφτηκε στο φ/α?
didis
Εχεις δικιο φιλε μου. ο παρατηρητης εφταιγε που στον αγωνα οφη - ιεραπ , οι παιχτες της ιεραπ δεν υπηρχαν στο γηπεδο . ακομη και οι ιδιοι οι φιλαθλοι της ιεραπ δεν πιστευαν την αθλια εμφανιση της ομαδας τους ενω μετα το τελος του παιχνιδιου παραδεχτηκαν οτι εχασαν απολυτα δικαια.
οσο για τη μεταγραφη του τσακιριδη , αυτη εγινε γιατι η εοκ ειχε ηδη εγκρινει τουλαχιστον 2 εκπροθεσμες μεταγραφες. Για αυτο κ ο οφη προχωρησε στην αποκτηση του.
Κατα τα αλλα το φαβορι για να ανεβει ειναι ο ..................................φιλαθλητικος
kop-13
Ο κομισάριος δεν έφταιγε για την εμφάνιση της Ιεράπετρας αλλα για τη μη τιμωρία του Όφη καθώς όταν έπεφτε η βροχή απο μπουκάλια, κέρματα κ ροχάλες δεν έγραψε τίποτα γιατί όπως έλεγε κοίταγε απο την άλλη!!!
Για τη μεταγραφή του Τσακιρίδη συμφωνείς didis οτι ήταν εκπρόθεσμη?
panosak
QUOTE(kop-13 @ Dec 27 2007, 23:29 ) *
Υπάρχει κ άλλη μια που θα την πω με μορφή ερωτήματος κ περιμένω απάντηση όχι απο σένα αλλα απο τον panosak για να ανοίξω λίγο την κουβέντα.
Ποιος κομισάριος ήταν ορισμένος για το παιχνίδι Όφη - Ιεράπετρα, ποιός τον αντικατέστησε κ τι όνομα γράφτηκε στο φ/α?

Δεν ξερω τι σκοπο εχει η ερωτηση σου αλλα παρολο που εισαι βαζελος σε αυτο το topic
ειμαστε συμμαχοι ( με το μπασκετ ).
Καταρχας ειδα τα post σου και ξερω με ποιον μιλαω , μαλλον με τι μπασκετοκαβλο μιλαω.
Επισης ξερω οτι αν καταλαβες ποιος ειμαι τοτε και εγω το ιδιο.
Anyway στο θεμα μας , ο κ. Γιαννακουδακης επικαλεστηκε (?) αρρωστια της μητερας του για να τον αντικαταστησει ο κ.κ. Ναλετακης του οποίου το ποιόν και τα φρονήματα είναι γνωστά ,
και εκανε εξυπηρέτηση στον κ. Γιαννακουδάκη υπογράφοντας αντ'αυτού(!!!!!!!!!!!)ΕΛΛΑΣ!!!.Οταν δε μπούκαραν
οι επιστημονες κοίταζε απο την αλλη μερια του γηπέδου τους τοίχους να δει εαν ήταν στη θέση τους ,
αλλα ειδε το Ματτο που εφτυσε ενα ποδοσφαιρομπασκετμπολίστα και απειλησε να μη μιλαει κανεις
μην του παρει το δελτίο.
Ελπιζω να βρεθουμε σε αλλο topic να μιλησουμε για μπασκετ κι οχι για αληταραδες.
Αληθεια το SARAS τον χρειαζοσασταν ή δεν θελατε να παει σε μας?
kop-13
Κομμάτι - κομμάτι...

Δεν ξέρω αν είμαστε σύμμαχοι ''με το μπάσκετ'' εγώ είμαι σύμμαχος με όποιον λέει την αλήθεια.
Εγώ ξέρω ποιος είσαι, εσύ 99,9% οχι. tongue.gif
Την ιστορία με τις αλλαξο...υπογραφές των κομισάριων την χρεώνω στη διοίκηση, έπρεπε να αντιδράσει.
Δεν συμφωνώ με το ''αληταράδες''.
Ο Σάρας έχει τεχνικά στοιχεία που όταν ενταχθεί στην ομάδα θα φανεί πόσο χρήσιμα είναι.
Snakes 4
Φιλε Panosak,

Δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου αλλα σε παρακαλω αφησε καταμερους χαρακτηρισμους οπως 'επιστημονες', 'μπασκετοποσφαιριστες', 'αληταραδες' γιατι αν καποιος δυναμιτιζει το κλιμα αυτος εισαι εσυ!
Δευετρον περι αλλαγης παρατηρητη νομιζω σου απαντησε ο didis και δεν χρειαζεται να απαντησω και εγω.
Τριτον δεν βλεπω να απαντας στα ερωτηματα που θετω σε προηγουμενα posts.
Τεταρτον φτανει πια με την καραμελιτσα για το πως σας φερθηκαμε κλπ κλπ. Απλα ειστε πολυ νεο σωματειο χωρις πολλες οικονες και ισως δεν εχετε συνιθισει να παιζετε σε καυτες εδρες με κοσμο. Σας φανηκε πρωτογνορο οπως επισης το οτι ειχατε μεινει στις νικες των φιλικων και μετα την βαρια ηττα τα ειρωνικα γελακια (θυμαμαι το τουπε σας οταν ειχαμε χασει στο ΒΑΚ) μετατραπηκαν σε ειρωνικα σχολια. Δεν πειραζει φιλε μου. Αλλα τι σκας ηθελα να ξερω? Ολυμπιακος δεν εισαι?
Πεμπτον για την μεταγραφη του Τσακιριδη παλι με προλαβε ο didis. Το μονο που θελω να προσθεσω (μας το ειπε ο παιχτης) ειναι οτι ειχε συμφωνησει απο καιρο με τον ΟΦΗ.
Τελος βλεπω σου εχει μεινει το συνθημα με το 'χωριο'. Ηθελα και να ηξερα (δεν ξερω την ηλικια σου) αλλα τοσα χρονια στα γηπεδα και ιδικα σε ντερμπυ ΠΟΣΑ συνθηματα εχεις ακουσει για να μπικαρονται οι αντιπαλοι?? Ποσα απο αυτα ειναι χυδαια??? Το μπικαρισμα με το χωριο σε πειραξε??? ΕΛΕΟΣ φιλε μου ελεος. Και στην τελικη θα ερθουμε και εμεις εκει και θα δουμε την φιλοξενεια σας. Μετα να δω εγω αν θα βγαινεις να μιλας για 'επιστημονες', 'μπασκετοποσφαιριστες' και 'αληταραδες'.

ΥΣ. Χαιρομαι αφανταστα που επιτελους ενας ολυμπιακος και ενας παναθηναικος συνεργαζονται για το καλο του ελληνικου μπασκετ!! χαχαχα
TELIS
Φιλε snake
Μαλλον σε αλλο γηπεδο πρεπει να ησουνα στο παιχνιδι με την Ιεραπετρα.
ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΙΣΜΟΣ,μειωση της ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ηταν τα στοιχεια που χαρακτηριζαν το συγκεκριμενο παιχνιδι.
Αντι να γραφεις για να δικαιολογεις τα αδικαιολογητα ζητηστε ενα συγνωμη στον φιλαθλο κοσμο της Ιεραπετρας που ειχατε το ΘΡΑΣΟΣ να τον βαλετε να καθηση διπλα ακριβως απο τους ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ αντι να εχετε το ΘΑΡΡΟΣ να τον προστατευσετε απο τους ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ της ομαδας σας.
Οσον αφορα τωρα για την ομαδα σου σιγουρα στο τελος με αυτο το δυσκολο προγραμμα δεν θα ειναι αυτη η πρωταθλητες.
kop-13
Τελικά ρε παιδιά του οφη θα μου απαντήσει εμένα κάποιος αν η μεταγραφή του καλύτερου παίχτη της κατηγορίας ήταν εκπρόθεσμη ή οχι κ αν αυτό συνιστά αλλοίωση πρωταθλήματος?
Κ κάτι ακόμα θέλω να ρωτήσω μιας κ είμαι χθεσινός στο μπάσκετ.Εσείς που είστε οπαδοί ενός παλιού κ ιστορικού σωματείου, απο την εμπειρία σας τι πιστεύετε:
Άξιζε να γραφτεί κάτι απ'όλα όσα έγιναν στο φ/α ή είναι αυτές οι νορμάλ συνθήκες που παίζεται ένας αγώνας μπάσκετ?
TELIS
QUOTE(TELIS @ Dec 31 2007, 14:07 ) *
Φιλε snake
Μαλλον σε αλλο γηπεδο πρεπει να ησουνα στο παιχνιδι με την Ιεραπετρα.
ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΙΣΜΟΣ,μειωση της ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ηταν τα στοιχεια που χαρακτηριζαν το συγκεκριμενο παιχνιδι.
Αντι να γραφεις για να δικαιολογεις τα αδικαιολογητα ζητηστε ενα συγνωμη στον φιλαθλο κοσμο της Ιεραπετρας που ειχατε το ΘΡΑΣΟΣ να τον βαλετε να καθηση διπλα ακριβως απο τους ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ αντι να εχετε το ΘΑΡΡΟΣ να τον προστατευσετε απο τους ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ της ομαδας σας.
Οσον αφορα τωρα για την ομαδα σου σιγουρα στο τελος με αυτο το δυσκολο προγραμμα δεν θα ειναι αυτη η πρωταθλητρια.
panosak
QUOTE
Δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου αλλα σε παρακαλω αφησε καταμερους χαρακτηρισμους οπως 'επιστημονες', 'μπασκετοποσφαιριστες', 'αληταραδες' γιατι αν καποιος δυναμιτιζει το κλιμα αυτος εισαι εσυ!

ειλικρινα sorry για το αληταραδες
QUOTE
Δευετρον περι αλλαγης παρατηρητη νομιζω σου απαντησε ο didis και δεν χρειαζεται να απαντησω και εγω.

ο didis δεν απαντησε τιποτα , καλο θα ηταν οχι να απαντησεις να πεις τη γνωμη σου
QUOTE
Τριτον δεν βλεπω να απαντας στα ερωτηματα που θετω σε προηγουμενα posts.

νομιζω πως απαντησα σε ολα σε αντιθεση μ'εσενα
QUOTE
Τεταρτον φτανει πια με την καραμελιτσα για το πως σας φερθηκαμε κλπ κλπ. Απλα ειστε πολυ νεο σωματειο χωρις πολλες οικονες και ισως δεν εχετε συνιθισει να παιζετε σε καυτες εδρες με κοσμο. Σας φανηκε πρωτογνορο οπως επισης το οτι ειχατε μεινει στις νικες των φιλικων και μετα την βαρια ηττα τα ειρωνικα γελακια (θυμαμαι το τουπε σας οταν ειχαμε χασει στο ΒΑΚ) μετατραπηκαν σε ειρωνικα σχολια. Δεν πειραζει φιλε μου. Αλλα τι σκας ηθελα να ξερω? Ολυμπιακος δεν εισαι?

Εαν δεν ημουν Ολυμπιακος θα ημουν ΠΑΟ αλλα οπως και να'χει αν η ομαδα της καρδιας μου σε πανελλαδικη εμβέλεια μου προσφερε μπασκετικα αυτα που μου προσφερει ο ΟΦΗ και η Ιεραπετρα θα ημουν παρα μα παρα πολυ φτωχος.
QUOTE
Πεμπτον για την μεταγραφη του Τσακιριδη παλι με προλαβε ο didis. Το μονο που θελω να προσθεσω (μας το ειπε ο παιχτης) ειναι οτι ειχε συμφωνησει απο καιρο με τον ΟΦΗ.

Εγω ειδα οτι επαιξε φιλικο με τον Πανιώνιο ενω είχαν τελειώσει ήδη οι μεταγραφες , έβαλε και τρεις ποντους
και συ λεγε τα δικά σου (δε λες και τιποτα , ολο στο didi παραπέμπεις)
QUOTE
Τελος βλεπω σου εχει μεινει το συνθημα με το 'χωριο'. Ηθελα και να ηξερα (δεν ξερω την ηλικια σου) αλλα τοσα χρονια στα γηπεδα και ιδικα σε ντερμπυ ΠΟΣΑ συνθηματα εχεις ακουσει για να μπικαρονται οι αντιπαλοι?? Ποσα απο αυτα ειναι χυδαια??? Το μπικαρισμα με το χωριο σε πειραξε??? ΕΛΕΟΣ φιλε μου ελεος. Και στην τελικη θα ερθουμε και εμεις εκει και θα δουμε την φιλοξενεια σας. Μετα να δω εγω αν θα βγαινεις να μιλας για 'επιστημονες', 'μπασκετοποσφαιριστες' και 'αληταραδες'.

Φιλε ακου τη διαφορα μας : εμεις δεν ειμαστε οπαδοι , υποστηριζουμε αλλες ομαδες και δεν εχουμε ιστορια , την φτιαχνουμε.Βρεθημακε στη Γ' απο συγκυρίες και προσπαθουμε να το εκμεταλλευτούμε και να προωθήσουμε το αθλημα το οποίο λατρεύουμε και υπηρετούμε , οχι την ομαδα.Πραγματικα είμαστε χωριό σε σχεση με το Ηρακλειο που ειναι το οικονομικο κεντρο της Κρητης , πως νιώθεις όμως που συναγωνίζεσαι με χωριά , εσυ , ενας συλλογος με ιστορια , με κοσμο , με ιδιοκτητο γηπεδο , με προδρο τον αντιδημαρχο του Ηρακλειου ,γενικα με τοση δυναμικη?????Μαλλον με τον Α.Γ.Ο.Ρ. θα επρεπε να συναγωνιζεσαι κι οχι με μας.
Εμας παντως ο συναγωνισμος με τον ΟΦΗ μας κανει υπερηφανους.
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.
panosak
QUOTE(kop-13 @ Dec 31 2007, 00:11 ) *
Κομμάτι - κομμάτι...

Δεν ξέρω αν είμαστε σύμμαχοι ''με το μπάσκετ'' εγώ είμαι σύμμαχος με όποιον λέει την αλήθεια.
Εγώ ξέρω ποιος είσαι, εσύ 99,9% οχι. tongue.gif
Την ιστορία με τις αλλαξο...υπογραφές των κομισάριων την χρεώνω στη διοίκηση, έπρεπε να αντιδράσει.
Δεν συμφωνώ με το ''αληταράδες''.
Ο Σάρας έχει τεχνικά στοιχεία που όταν ενταχθεί στην ομάδα θα φανεί πόσο χρήσιμα είναι.

Ποιος να αντιδρασει ρε φιλε , πλακα μου κανεις?
Μονο ευχαριστω δεν ειπαν που γλιτωσαν το ξύλο.
Το αληταραδες το παιρνω πισω.
Ο Σαρας στον Ολυμπιακο θα ηταν ο ιδανικος play σε σας ειναι πλεονασμος.Μικραινει η ψαλιδα ομως.
Snakes 4
QUOTE(TELIS @ Dec 31 2007, 14:07 )
Φιλε snake
Μαλλον σε αλλο γηπεδο πρεπει να ησουνα στο παιχνιδι με την Ιεραπετρα.
ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΙΣΜΟΣ,μειωση της ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ηταν τα στοιχεια που χαρακτηριζαν το συγκεκριμενο παιχνιδι.

Γεια σου φιλε ΤΕLIS να εισαι σιγουρος οτι ημουν στο γηπεδο με το ματς της Ιεραπετρας οπως και σε καθε αγωνα σε οποιοδηποτε αθλημα που δινει η ομαδα μου!!

QUOTE (κοπ-13)
Τελικά ρε παιδιά του οφη θα μου απαντήσει εμένα κάποιος αν η μεταγραφή του καλύτερου παίχτη της κατηγορίας ήταν εκπρόθεσμη ή οχι κ αν αυτό συνιστά αλλοίωση πρωταθλήματος?

Εσυ φιλε κοπ-13 θα τελειωσει ο πρωτος γυρος, θα τελειωσει το πρωταθλημα, θα αρχισει το επομενο, θα ξαναπαρετε το ευρωπαικο και ΑΚΟΜΑ θα εχεις αυτη την απορια. Ακομα και αν ειναι παρανομη αυτη η μεταγραφη μαγκια της διοικησης που τον εφερε. Αφου ειναι τοσο καλος ας μπορουσε αλλη ομαδα να τον επαιρνε εστω και καθυστεριμενα για να κανει την διαφορα! Μηπως ΔΕΝ εχουν γινει αλλες τετοιες μεταγραφες σε αλλες ομαδες σε οποιαδηποτε κατηγορια και αν κοιταξες?? Ξεπερασε το!!

QUOTE (panosak)
Δευετρον περι αλλαγης παρατηρητη νομιζω σου απαντησε ο didis και δεν χρειαζεται να απαντησω και εγω. ο didis δεν απαντησε τιποτα , καλο θα ηταν οχι να απαντησεις να πεις τη γνωμη σου

Ειλικρινα φιλε μου θα σου πω οτι το μονο που με ενδιαφερε σε αυτο το παιχνιδι οπως και στα επομενα ειναι να κερδιζει η ομαδα και να βλεπω μπασκετακι. Δεν θα μπορουσα να καταλαβω απο την κερκιδα αν αλλαξε ο παρατηρητης και πως αυτο μας ευνοησε?? Παντως ο didis σου απαντησε σε αυτο και ας μην θελεις να το καταλαβεις. Σε ρωταω λοιπον να μου πεις αυτο εφταιγε και χασατε με 21 ποντους διαφορα?? Η αλλαγη παρατηρηρη??

QUOTE (panosak)
Εαν δεν ημουν Ολυμπιακος θα ημουν ΠΑΟ αλλα οπως και να'χει αν η ομαδα της καρδιας μου σε πανελλαδικη εμβέλεια μου προσφερε μπασκετικα αυτα που μου προσφερει ο ΟΦΗ και η Ιεραπετρα θα ημουν παρα μα παρα πολυ φτωχος.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για αυτο που λες. Με κανεις πραγματικα υπεριφανο που ειμαι ΟΦΗ!! Που αποδεικνυεις για αλλη μια φορα ποσο μεγαλη ειναι η ελειψη αθλητικης παιδειας στην Ελλαδα. Μαθετε επιτελους οτι ΔΕΝ ειναι το παν στον αθλητισμο το πως να κερδιζεις ΜΟΝΟ, το πως να παιρνεις πρωταθληματα ΜΟΝΟ κλπ κλπ Μιλαω κυριως για ανθρωπους εκτος Αθηνας. Δειτε τι γινεται σε αλλες χωρες της Ευρωπης και οχι μονο! Μην αναπτυξω περετερω το θεμα, ξερω οτι δεν θα βγαλουμε ακρη. Αντε λοιπον ολοι μαζι υποστηριξτε ομαδες της Αθηνας για να μπορειτε να χερεστε και να πανηγυριζετε που και που!!

QUOTE (panosak)
Μαλλον με τον Α.Γ.Ο.Ρ. θα επρεπε να συναγωνιζεσαι κι οχι με μας.
Εμας παντως ο συναγωνισμος με τον ΟΦΗ μας κανει υπερηφανους.

Για αλλη μια φορα με βρισκεις να συμφωνω μαζι σου!! Αυτο λοιπον θελουμε και εμεις. Πριν λιγα χρονια παιζαμε στην Α2 (εστω και με την συνενωση). Συγκυριες μας εκαναν να πεσουμε τοπικο και να ξαναγεννηθουμε απο τις σταχτες μας. Ευχομαι λοιπον σε λιγα χρονια απο σημερα να παιζουμε αντιμετοποι με την πρωτη ομαδα σου και οχι με την δευτερη!

Τελος αγαπητε pαnοsακ θα σου απαντησω οτι απαντησα και στο κοπ-13. Την αλλη αγωνιστικη τελειωνει ο πρωτος γυρος. Σχολιαζετε κατι που εγινε την 5!! αγωνιστικη. Φτανει πια ρε αδελφε και σου ξαναλεω κρατα μικρο καλαθι γιατι υπαρχει και δευτερος γυρος και μπορει ολοι εσεις που λετε διαφορα τωρα να γινετε ΕΣΕΙΣ οι 'επιστημονες' και μετα θα καθομαστε εδω για τρεις σεζον!! να μιλαμε τι εγινε στην Ιεραπετρα κλπ κλπ

Καλη Χρονια σε ολους!!
panosak
καλη χρονια snake!!!!!
O αθλητισμος ενωνει ανθρωπους με διαφορετικα πιστευω και αυτο ειναι το μεγαλείο του.
Εχουμε αναλλωθεί σε μια μαλακισμενη κόντρα κι έχουμε χάσει το νόημα.
Ευχομαι οτι καλυτερο για σενα και την οικογένεια σου ,
και του χρονου οι κρητικες ομαδες να εινα:
μια στην Α1 , μια στη Β , δυο στη Γ.
didis
για τη μεταγραφη του τσακιριδη αποκλειστικη υπευθυνη ειναι η εοκ οχι ο οφη
Δεν φταιει ο οφη αν η εοκ ενεκρινε αυτη τη μεταγραφη , οπως κ τις τουλαχιστον αλλες 2 .
kop-13
QUOTE(Snakes 4 @ Jan 1 2008, 14:54 ) *
Ακομα και αν ειναι παρανομη αυτη η μεταγραφη μαγκια της διοικησης που τον εφερε.


Αρα μαγκιά κ κάθε διοίκησης όταν στήνει ένα παιχνίδι που το έστησε.Παρανομία = μαγκιά!!! 41.gif 41.gif 41.gif

QUOTE(Snakes 4 @ Jan 1 2008, 14:54 ) *
Σε ρωταω λοιπον να μου πεις αυτο εφταιγε και χασατε με 21 ποντους διαφορα?? Η αλλαγη παρατηρηρη??[/b]


Μάλλον δεν διαβάζεις καλά τις απαντήσεις:
QUOTE(kop-13)
Dec 28 2007[/b], 10:15 ' post='144700']
Ο κομισάριος δεν έφταιγε για την εμφάνιση της Ιεράπετρας αλλα για τη μη τιμωρία του Όφη καθώς όταν έπεφτε η βροχή απο μπουκάλια, κέρματα κ ροχάλες δεν έγραψε τίποτα γιατί όπως έλεγε κοίταγε απο την άλλη!!!


QUOTE(Snakes 4 @ Jan 1 2008, 14:54 ) *
Πριν λιγα χρονια παιζαμε στην Α2 (εστω και με την συνενωση). Συγκυριες μας εκαναν να πεσουμε τοπικο και να ξαναγεννηθουμε απο τις σταχτες μας.


Δεν σου τα έχουν πει καλά μου φαίνεται...
Καμία συγκυρία δεν σας έριξε τοπικό.Τοπικό πήγατε λόγω πτώχευσης.Γι'αυτό και το Ηράκλειο πήγε την επόμενη χρονιά στη Β' εθνική.
Η μόνη συγκυρία ήταν οτι ο Παπακαλιάτης ήθελε να ''ξεφορτωθεί'' το Ηράκλειο κ βρήκε την ευκαιρία ο οφη που για χρόνια προσπαθούσε να ξεφύγει απο τη Β' κ τη Γ' κατηγορία χωρίς αποτέλεσμα να ανέβει στην Α2.
elefsinios
Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Παρατράβηξε η ιστορία με τις "κόντρες".Άντε να ξεκινήσει το πρωτάθλημα να έχουμε να λέμε τίποτα καλύτερο.
Blue1965White
Απ'ότι κατάλαβα εγώ ΟΦΗ και Ιεράπετρα είναι ένα βήμα πριν τη συγχώνευση... biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif tongue.gif
elefsinios
ΑΡΔΗΤΤΟΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 78-86 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΔΙΠΛΟ ΣΕ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΔΡΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ. 41.gif 41.gif 77.gif ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?
tasos
Τα αποτελέσματα:
Χαλκίδα - ΟΦΗ 70-75
Άρης Νίκ. - Απόλλων Αθ. 62-72
Κρόνος Αγ. Δημ. - Φιλαθλητικός 72-55
Διαγόρας Ρ. - Ιωνικός Ν. Φιλ. 61-71
Αρδηττός - Πανελευσινιακός 78-86 (67-67 κ.α.)
Ζωγράφου - Ερμής Σχημ. 74-66
Ιεράπετρα - Ιωνικός Νίκ. 69-57

Ιεράπετρα – Ιωνικός Ν. 69-57
Διαιτητές: Καραλής – Μαντήλας.
Τα δεκάλεπτα: 21-11, 40-27, 53-45, 69–57.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Αλεξίου 7 (1), Στεφανάκης 9 (2), Ξενάκης 14, Πολυτάρχου 6 (1), Τείλορ 14, Καραμανωλάκης, Χριστόδουλος 10, Καραλής 9 (3).
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ταυρόπουλος): Δρακόπουλος 10 (2), Παπαδάκης 8 (2), Τσιρογιάννης 6 (1), Πρινέας 13, Λουκάκης 2, Μόμτσος 9, Καββαδάς 2, Τσιουμπρης 7 (1), Τατσίδης.

Χαλκίδα – ΟΦΗ 70-75
Διαιτητές: Αντερριώτης-Παπαθανασίου.
Τα δεκάλεπτα: 13-12, 30-28, 42-52, 70-75.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Βελισσαράκος): Τσαγκράκης 4, Αναγνώστου 1,Γκρινιάρης 16, Κόλιας 4, Χατζηστάμου 18 (2), Γιακομίδης 4, Βελισσαράκος 3 (1), Μπακάμης 17 (2), Σπανός 2, Λιανός
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου 11 (2), Δελατόλας 10, Αποστολίδης, Τσακιρίδης 26 (2), Ορνιθόπουλος, Χουλιάρας 11 (1), Λεκάκος 11 (1), Φαρμάκης 6.

Διαγόρας – Ιωνικός Ν. Φ. 67-71
Διαιτητές: Κρεσταινίτης – Καρακάσης.
Τα δεκάλεπτα: 11-18, 33-34, 51-54, 67-71.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Κωνσταντινίδης): Μπάτσος 12, Νερατζάκης 11, Λιβιεράτος, Μπαγκούρας, Μαρουλάκης 16 (2), Αυγενικού, Κουλουριώτης 21 (3), Παρδακάς 5 (1), Αθανασιάδης 2, Ηλιού.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Σταθούλης - Χρήστου): Βουρτζούμης 14, Μήτσικας 6, Γκίνης, Κωνσταντώνης, Αγαπιάδης 4, Λυμπερόπουλος 13 (2), Χαραλαμπάκης 17 (2), Βλάχος 5, Καλαντωνέας 12

Αρδηττός – Πανελευσινιακός 78-86
Διαιτητές: Μπίκας - Θεοδωρόπουλος Ρ.
Τα δεκάλεπτα: 18-17, 35-36, 54-47, 67-67 (κ.α.), 78-86.
ΑΡΔΗΤΤΟΣ (Χατζηγιαννακός): Λεγάτος, Μπαρλάς 28 (5), Σβαρδάγκαλος 2, Γεωργοπαπαδάκος Α. 6, Γεωργοπαππαδάκος Ν. 8 (1), Κυπριτζόγλου 15, Σαλτουρίδης 9, Μπένος 4, Ξηρογιάννης 6.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Παναγιωτόπουλος): Αβραμίδης Δ. 6, Αβραμίδης Γ. 3, Μπακογιάννης 5, Κατσαρός 20 (3), Μπαλάφας 13 (3), Διολέτης 13, Μπαρμπαρής 3, Θέος 23 (4).

Ζωγράφου – Ερμής Σχ. 74-66
Διαιτητές: Κιούρκας-Σταυρόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 16-10, 29-34, 48-51, 74-66.
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Κατσούνης): Παπάνογλου 7 (1), Τσαπατσάρης 2, Καλανιώτης 10 (3), Καλογερόπουλος 3, Σολωμός 23, Αγραφιώτης, Φοσσές 1, Ζακυνθινός 9 (1), Μιχόπουλος 4, Γρηγοράκος 15 (3), Δονδρογιάννης.
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. (Αναστασίου): Κατσούλας 15 (1), Καπελέρης Α. 6, Πουλος 8 (2), Κώνστας 9 (2), Καπελέρης Ν. 8, Φλώτσιος, Καλέργης, Τσίτσης 16, Αγγελής 4.

Κρόνος Αγ. Δημ. – Φιλαθλητικός 72-55
Διαιτητές: Μανδρέκας – Παπαγιαννόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 10-11, 28-29, 39-38, 72-55.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ ΔΗΜ. (Χρυσόγελος): Στραγανιώτης 18 (3), Βαφειάδης, Σίννης 14 (1), Παγώνης 8, Μωϋσιάδης 8 (1), Κωνσταντακόπουλος 5, Καραπλής 19 (2), Κολοτούρος , Σκουλίδης, Καρδαρής.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Ογιεφούγκα 14 (1), Θάνος 8 (2), Μακρής Ν. 7, Κόντσες 2, Μαγιτόμπε 7, Ναθαναηλίδης 2, Σχορτσιανίτης 3, Φράγκου 12 (2).

Άρης Νικαίας - Απόλλων Αθ. 62-72
Διαιτητές: Τραγάκης - Πόντας.
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 32-33, 49-42, 62-72.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Δεμέναγας): Βάρλας 7, Λυγγερίδης 11, Τσακαλοφίδης 17 (4), Γαλίτης, Πρίτσος 10 (1), Χαλβατζής, Λιθόπουλος 7, Φιλίππου, Τσελεμπής 12 (1).
ΑΠΟΛΛΩΝ (Αναστασόπουλος): Κούτουλας 15 (3), Τάγκας , Νίκας 6, Δέδες 24 (4), Ζησιμόπουλος 3, Κονταξής 2, Κομματάς, Κωστής 2, Γιαννόπουλος 14 (2), Φραγκούλης 6.

Βαθμολογία (μετά απο 13 αγώνες): ΟΦΗ 25, Ιεράπετρα 23, Πανελευσινιακός 23, Φιλαθλητικός 22, Ζωγράφου 22, Αρδηττός 20, Ιωνικός Ν.Φ 19, Απόλλων Αθ. 19, Κρόνος Αγ. Δημ 19, Ιωνικός Νικαίας 18, Ερμής Σχηματρίου 17, Άρης Νικαίας 17, Χαλκίδα 15, Διαγόρας Ρόδου 14.

Επόμενη Αγωνιστική (14η, 13/01): Άρης Νικαίας - Χαλκίδα, Κρόνος Αγ. Δημ - ΟΦΗ, Διαγόρας Ρόδου - Φιλαθλητικός, Αρδηττός - Ιωνικός Ν.Φ., Ζωγράφου - Πανελευσινιακός, Ιεράπετρα - Ερμής Σχημ, Απόλλων Σμ.- Ιωνικός Νικαίας.
basketikos
Hττα για τον Ιωνικο στην Ιεραπετρα - αν και οι 2 ηττες στην Κρητη ειναι οι μόνες που μπορουν να θεωρηθουν 'εντος προγραμματος'.

Το τελος του Α γυρου μας βρισκει σε δυσκολη θεση, δηλαδη κατω απο την γραμμη του υποβιβασμου.

Χρειαζεται να ανασυνταχθουμε και να μην χασουμε αλλα παιχνιδια μεσα απο τα χερια μας. Η Ομαδα εχει φτιαχτει για μια καλυτερη θεση και οφειλουν ολοι να δωσουν τον καλυτερο εαυτο. Η αρχη την προσεχη Κυριακη στον Απολλωνα (sorry taso)
DrMixos
καλή χρονιά παιδιά και από εμένα έχω μία ερώτηση να κάνω είναι πια τόσο καλός ο τσακιρίδης? απάντηση από ό,τι κατάλαβα είναι ναι αλλά στο γιατί παίζει στην γ' εθνική μπορεί να απαντήσει κάποιος? τη στιγμή που δοκιμάστηκε στον πανιώνιο από ό,τι κατάλαβα.. γιατί να μην πάει να παίξει π.χ. στον ΑΓΟΡ αφού λέτε ότι είναι για Α1 ο τυπάς?? καμιά άλλη ομάδα πάνω από γ' εθνική δεν του έκανε ας πούμε? απαντήστε κάποιος σας παρακαλλώ. και όποτε έρθει ο ΟΦΗ στη Νίκαια θα πάω να τον δω να μου φύγει η απορία ήδη το συζητάμε ένα χρόνο το θέμα tongue.gif
tasos
O αγωνας με τον Ιωνικο Νικαιας θα ειναι σιγουρα αρκετα δυνατος..ειναι οριακος και για τις δυο ομαδες.Ο Ιωνικος διαθετει παικτες με εμπειρια .Ο Απολλων απο την αλλη διαθετει δυνατη εδρα..Δεν βλεπω καποιο φαβορι....
Ενδιαφερον πραγματικα παιχνιδι.
bball.gif
president
Φιλε Taso λογω περιοχης παρακολουθω Απολλωνα και δεν σου κρυβω οτι συμπαθησα την ομαδα σας που διακρινεται για το παθος και την μαχητικοτητα της.Βεβαια εχω δει και καποιες παραφωνιες μετα απο ηττα και πιστευω οτι εκει πρεπει να γινεται σωστη διαχειριση.Διαβαζοντας και το site σας βλεπω πολυς λογος να γινεται για τον Κουτουλα.Πραγματι ειναι ενας πολυ καλος παικτης με οπλα την ταχυτητα και τον αριστο χειρισμο της μπαλας.Κατα την γνωμη μου ομως σε πολλες φασεις αδικει τον εαυτο του και ζημωνει την ομαδα του.Απλα πρεπει νομιζω να ελενξει τον παρορμητισμο του και και το παθος του.Μαλλον την Κυριακη θα εμαι στο γηπεδο.
elefsinios
Για πείτε τώρα που τελείωσε ο Α' Γύρος του Πρωταθλήματος και είδατε όλες τις Ομάδες, ποια θεωρείτε πως ήταν η καλύτερη μέχρι τώρα? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Σταχυοφόρος
QUOTE(elefsinios @ Jan 8 2008, 11:32 ) *
Για πείτε τώρα που τελείωσε ο Α' Γύρος του Πρωταθλήματος και είδατε όλες τις Ομάδες, ποια θεωρείτε πως ήταν η καλύτερη μέχρι τώρα? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif



Πολλά ρωτάς peace.gif

Ετοιμαζόμαστε για Ζωγράφο τώρα, κάναμε "συμβούλιο" χθες, στο παιχνίδι του ΟΚΕ, μακάρι να πάμε αρκετοι...
president
Εγω πιστευω οτι η Ιεραπετρα και η Ελευσινα στον πρωτο γυρο εδειξαν ποιος ειναι ο ορισμος της ομαδας .Δηλαδη ενα συνολο που δεν βασιζεται σε εναν παικτη αλλα και οι καλοι παικτες star διακρινονται μεσα απο την ομαδα.Αυτα εν αντιθεσει με καποιες αλλες ομαδες που στηριζουν το παιχνιδι τους σε 1 -- 2 παικτες με οτι σημαινει αυτο.
Χ.Π
QUOTE(DrMixos @ Jan 6 2008, 21:46 ) *
καλή χρονιά παιδιά και από εμένα έχω μία ερώτηση να κάνω είναι πια τόσο καλός ο τσακιρίδης? απάντηση από ό,τι κατάλαβα είναι ναι αλλά στο γιατί παίζει στην γ' εθνική μπορεί να απαντήσει κάποιος? τη στιγμή που δοκιμάστηκε στον πανιώνιο από ό,τι κατάλαβα.. γιατί να μην πάει να παίξει π.χ. στον ΑΓΟΡ αφού λέτε ότι είναι για Α1 ο τυπάς?? καμιά άλλη ομάδα πάνω από γ' εθνική δεν του έκανε ας πούμε? απαντήστε κάποιος σας παρακαλλώ. και όποτε έρθει ο ΟΦΗ στη Νίκαια θα πάω να τον δω να μου φύγει η απορία ήδη το συζητάμε ένα χρόνο το θέμα tongue.gif

Μιας και δεν απανταει κανεις στο ερωτημα που εθεσε ο 'DrMixos' λεω απλα την δικια μου αποψη.
Ο Τσακιριδης ειναι οντως πολυ καλος παιχτης που για μενα δεν κανει για α1(ως 1ος ασσος σιγουρα για πιο πισω) - ο κουφος στο ρεθυμνο δεν του εδωσε βεβαια και καμια ευκαιρια- αλλα απο α2 και κατω μπορει να παιξει σε πολλες ομαδες. Τωρα βεβαια μπαινει ενα αλλο θεμα που για τον παιχτη αυτον αλλα και για πολλους αλλους ειναι πολυ σημαντικο. Το οικονομικο. Στον Οφη πρεπει να εκανε πολυ καλη συμφωνια και θα τα παρει και ολα (ισως εχει και καποιο γερο πριμ ανοδου), σε ποια αλλη ομαδα θα μπορουσε να παρει τοσα χρηματα και να ταιριαξει με την ομαδα την εποχη που εγινε η μεταγραφη?? νομιζω απο 1-2 Α2 και Β' εθνικης και 1-2 γ' εθνικης. icon_wave.gif
panosak
QUOTE
Για πείτε τώρα που τελείωσε ο Α' Γύρος του Πρωταθλήματος και είδατε όλες τις Ομάδες, ποια θεωρείτε πως ήταν η καλύτερη μέχρι τώρα?

Ο ΟΦΗ σιγουρα εχει πολυ καλες μοναδες δεν ξερω ομως αν ειναι η καλυτερη ομαδα.
Η Ελευσινα και η Ιεραπετρα ειναι πολυ πιο "ομαδες".
Ο Φιλαθλητικος μου αρεσε περισσοτερο απ'ολους και το μπασκετ που επαιζε για μενα ειναι το ιδανικο αν και ειναι δυσκολο να το παιξεις με παικτες Γ'Εθνικης.
Μου θυμισε κατι απο Zalgiris 99 τηρουμενων των αναλογιων.
kritikos
Tαπεινη μου γνωμη . Εξαιρουμενης της ομαδας που υποστηριζω ΟΦΗ , το καλυτερο μπασκετ φετος στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ το ειδα απο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ και ΕΛΕΥΣΙΝΑ , με την Ελευσινα για μενα πιο ομαδα .
Οσον αφορα τις κοντρες και τα εγω - 77.gif 77.gif peace.gif εσυ κρατηστε τα μακρια απο το μπασκετ ρε παιδια .
Και μια συμβουλη για την αποφυγη ολων αυτων . Το παραδειγμα στους οπαδους ή φιλαθλους αν θελετε το δινουν οι πρωταγωνιστες που δεν ειναι αλλοι απο τους παιχτες και παραγοντες .
ΗΡΕΜΙΑ αδερφια . Αντε και καλη χρονια .
basketikos
Καποια σχολια (δυστυχώς δεν τα εχω δει ολα τα ματς του Ιωνικου sad.gif ):

Φιλαθλητικός - πολυ 'ομαδα' , χωρις σουπερ σταρ, αλλα πολύ δουλεμενη - την θεωρω καλυτερη
Ελευσινα - ομαδα του Παναγιωτοπουλου (που εκτιμω μπασκετικά) αρα καλή και φέρνει και αποτελεσματα - αλλα επιτρεψτε μου να πω οτι υστερει σε ποιοτητα
Αρδηττος - η 'απογοητευση' (ευτυχώς γιατι ετσι κάναμε 2 στα νταμαρια)
Νεα Φιλαδελφεια - μα πως τα καταφερνει τοσο καλα;;;
Απολλων - εμενα μου φανηκε 'αντι-τουριστική' ομαδα, αλλα εχει τον Δεδε (ο παικτης που με εντυπωσιασε)
Αρης Νικαιας - εμφανως 'νεοφωτιστη', αν και την παιξαμε πολυ νωρις (2η αγωνιστική)
Σχηματαρι - ο ορισμος της ΄μαχητικης' ομαδας - ετσι μας εκανε την ζημια- αλλα με λιγες δυνατοτητες.
Διαγορας, Χαλκίδα - καμμια σχεση με την Κατηγορια

Ιωνικος Νικαιας - ικανος για το καλυτερο και το χειροτερο - να οργανωθουμε (καποιος στο 1..... ρε παιδια) γιατι υπαρχουν δυνατοτητες και πανε αδικα χαμένες (...ασε που η φανελλα ειναι πολυ βαρια για την κατηγορια)

ΥΓ1. Δεν εχω δει τις κρητικές - πολυτελεια για την Γ αλλα οχι και Α1 ο Τσακιριδης; Α2 μαλλον ναι.

ΥΓ2. Ειδα οτι Tasos και President θα ειναι στο γήπεδο την Κυριακη (για να δουν το διπλο της Νικαιας). Θα χαρω να τα πουμε και δια ζώσης.
dirk10
PISTEUW OTI KALUTERH OMADA EINAI H IERAPETRA ME POLES MONADES ALLA LEITOURGOUN KAI SAN OMADA.O OFH TWRA EINAI STHN OUSIAMIA OMADA 4PAIXTWN PISTEYW DEN THA ANTEKSOUN.O TSAKIRIDHSEINAI ENAS POLU KALOS PAIKTHS ALLA OXI GIA A1.KAI GIA THN GAMA ETHNIKH VEVAIA EINAI POLYTELEIA ENAS TETOIOS PAIXTHS.THN KURIAKH OLA TA LEFTA EINAI TO MATS TOU IWNIKOU ME TON APOLLWNA.PREPEI EPITELOUS H NIKAIA EXEI TON TSAMPOUKA POU EIXE PALIA EINAI MATS POU TA PERNRIS ME TO PATHOS KAI THN DUNAMH KAI OXI APLA PAIZONTAS BASKET.O APOLLWN KANEI POLU KALH POREIA GIA PRWTH FORA STHN KATHGORIA OMWS PISTEUW OTI O IWNIKOS MPOREI NA PAREI THN NIKH.LIGH SUGENTROSH PAIDIA KAI OLA THA ERTHOUN.MONODROMOS H NIKH VEVAIA GIA THN NIKAIA.
TELIS
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΟΦΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ
ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΗΣ ΝΙΚΕΣ (ΧΑΛΚΙΔΑ,ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ) ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ 2 ΠΑΙΧΤΩΝ (ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ,ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ)
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑ,ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ,ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟ ΣΥΝΟΛΟ
ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΙ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΛΟΓΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΕΚΤΟΣ.
Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Η ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΗ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ,ΧΑΛΚΙΔΑ,ΣΧΗΜΑΤΑΡΗ,ΚΑΙ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
elefsinios
QUOTE(TELIS @ Jan 9 2008, 09:27 ) *
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΟΦΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ(ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ,ΧΑΛΚΙΔΑ)
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑ, ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ, ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΟΙ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΛΟΓΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ
Ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Η ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΗ
ΔΙΑΓΟΡΑΣ,ΧΑΛΚΙΔΑ,ΣΧΗΜΑΤΑΡΗ ΚΑΙ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ


Φίλε TELIS καλή χρονιά σε σένα και σε όλα τα παιδιά.
Συμφωνώ με την άποψη πως ο Ο.Φ.Η. δεν θα αντέξει γιατί νομίζω πως πέρα από το δύσκολο πρόγραμμα δεν έχει και το υλικό (εκτός από 3-4 παίχτες) για να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ & ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ είναι καλές ομάδες με την ομάδα του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ να είναι ομάδα "ψυχολογίας" άρα ικανή για το καλύτερο και το χειρότερο αποτέλεσμα.Θεωρώ πως δεν έχουν τα παιδιά την εμπειρία και τις παραστάσεις για να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ.Είναι η ομάδα για μένα που έχει τις περισσότερες πιθανότητες για άνοδο στην Β'ΕΘΝΙΚΗ.Θα εξαρτηθεί όμως σε μεγάλο βαθμό από το παιχνίδι με την ομάδα μου(σ.σ. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ) που είναι σημαντικό και για τους δύο.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ.Προσπαθούμε 3 χρόνια τώρα να δημιουργήσουμε ένα σύνολο από καλούς παίχτες & χαρακτήρες με απότερο σκοπό την επιστροφή της ομάδας στην Β'ΕΘΝΙΚΗ .Νομίζω πως φέτος είμαστε πιο κοντά σε αυτό τον στόχο.Βέβαια δεν είναι ο μόνος.
Και πάλι καλή χρονιά.
smiley.gif
mpasketikos
QUOTE(Χ.Π @ Jan 8 2008, 12:13 ) *
Μιας και δεν απανταει κανεις στο ερωτημα που εθεσε ο 'DrMixos' λεω απλα την δικια μου αποψη.
Ο Τσακιριδης ειναι οντως πολυ καλος παιχτης που για μενα δεν κανει για α1(ως 1ος ασσος σιγουρα για πιο πισω) - ο κουφος στο ρεθυμνο δεν του εδωσε βεβαια και καμια ευκαιρια- αλλα απο α2 και κατω μπορει να παιξει σε πολλες ομαδες. Τωρα βεβαια μπαινει ενα αλλο θεμα που για τον παιχτη αυτον αλλα και για πολλους αλλους ειναι πολυ σημαντικο. Το οικονομικο. Στον Οφη πρεπει να εκανε πολυ καλη συμφωνια και θα τα παρει και ολα (ισως εχει και καποιο γερο πριμ ανοδου), σε ποια αλλη ομαδα θα μπορουσε να παρει τοσα χρηματα και να ταιριαξει με την ομαδα την εποχη που εγινε η μεταγραφη?? νομιζω απο 1-2 Α2 και Β' εθνικης και 1-2 γ' εθνικης. icon_wave.gif


file na sou apantisw gia ton tsakiridi.einai ontws paixtaras gia a2 kai katw.o koufos ton ediwxe exw eixan leixei oi metagrafes twn katw katigoriwn.vrethike omws o ofi (magia tou )kai tou evgale emprothesmo deltio.osw gia xrimata peire ligo panw apo 30000.eixe kai alles prosfores prin paei agor me perisotera xrimata alla to paidi ithele na pexei a2.oswn afora gia tis kales omades nomizw oti ierapetra kai eleusina einai poli kales omades.o ofi ston deutero giro tha xefouskwsei exei diskola paixnidia kai xwris tous snakes ti tha kanei.....exoun kai oi alles omades organwmenous.....!
sas xeretw loipon ai ta xanaleme
mpasketikos
Geia sas paidia.Xerome pou epitelous stamatise autii kontra metaxi ofi kai ierapetras den axizei toso misos pia.Kai oi dio omades einai arketa kales omws den boreis na vgaleis prwtathlima mono me 5 i 6 paixtes opws exei o ofi.Nomizw oti telka to prwtathlima na pextei anamesa stin ierapetra kai stin eleusina.I itta tou ofi apo ton filathlitiko tha tou stixisei para poli.O ofi exe deixe oti ektos edras xanei poli apo tin dinamiki tou.
diagoras,xalkida,ermis,aris einai me to ena podi sta topika.Sas xeretw..
dizzy_fingers
Καλώς ήρθες φίλε με το χαρακτηριστικότερο nicname για όλους εδώ μέσα biggrin.gif.

Να σε παρακαλέσω μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με greeklish. Ζήτημα να διάβασαν οι μισοί και τις 8 σειρές του ποστ σου. rolleyes.gif
panosak
QUOTE(kritikos @ Jan 8 2008, 20:37 ) *
Tαπεινη μου γνωμη . Εξαιρουμενης της ομαδας που υποστηριζω ΟΦΗ , το καλυτερο μπασκετ φετος στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ το ειδα απο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ και ΕΛΕΥΣΙΝΑ , με την Ελευσινα για μενα πιο ομαδα .
Οσον αφορα τις κοντρες και τα εγω - 77.gif 77.gif peace.gif εσυ κρατηστε τα μακρια απο το μπασκετ ρε παιδια .
Και μια συμβουλη για την αποφυγη ολων αυτων . Το παραδειγμα στους οπαδους ή φιλαθλους αν θελετε το δινουν οι πρωταγωνιστες που δεν ειναι αλλοι απο τους παιχτες και παραγοντες .
ΗΡΕΜΙΑ αδερφια . Αντε και καλη χρονια .

RESPECT στον KRITIKOS - μακαρι να ειχαμε ολοι το επιπεδο του
panosak
Σχετικα με τις προβλεψεις βλεπω οτι ολοι λετε πως ο ΟΦΗ δεν θα αντεξει.
Και πως αντεξε ενα γυρο ? Το ντισαβανταζ για τον ΟΦΗ ειναι οι πολλοι εκτος εδρας αγωνες αλλα να θυμηθουμε ολοι πως για εναν ολοκληρο γυρο ειναι αήττητος εκτος εδρας.Για μενα ειναι το μεγαλο φαβορι για την ανοδο και επειδη δεν εχω κανενα προβλημα με την ομαδα ευχομαι αν δεν ανεβουμε εμεις να ανεβει ο ΟΦΗ.
ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΑΓΟΡ Α1 !!!!!!!!
snoop
Παιδια ξερει καποιος να μας πει τους πρωτους σκορερ τησ γ ε8νικης? Μου φαινεται οτι ειναι κατι σημαντικο που το εχουμε παραμελησει τελειως!! Και ποιοι παικτες μας εχουν κανει εντυπωση!!
12
eiste oloi asxetoi filoi mou. eleusina i kaluteri omada. tin exo dei 3 fores. mia me filathlitiko pou epekse kala kai nikise dikaia. mia me krono pou den ypirxe sto a' imixrono alla nikise kai mia me arditoo pou epekse metria kai nikise. tha anevoun giati einai tsoglania kai den masane.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.