Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2007-08 2ος ομιλος Νοτου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
DrMixos
αυτό για μάνατζερ παίκτης και προπονητής μου άρεσε πολύ. αν είναι μικρός προλαβαίνει να γίνει και ορθοπεδικός (not bad idea;)) καλά βλέπω ότι μαθαίνω συνεχώς εδώ γύρω νέα κόλπα. ξέρω που συχνάζω άλλωστε. να επαινώ το φόρουμ οκ αλλά έναν παίκτη μεμονομένα το θεωρώ άδικο αν διαβάζει το φόρουμ και τα μισά είναι για πάρτυ του λυπάμαι αλλά πιστεύω θα σαλτάρει όσο low-profile και να είναι. Ιωνικάρα παίξε γερά και κάνε νέα αρχή γιατί αυτή που έκανες φέτος σε αδικεί..
president
Θα παρακαλουσα πολυ να μου δειξεται που αναφερω οτι ο Δεδες ειναι γιος μου .Εσυ φιλε Ο λυμπιακε ειχες γραψει υπο μορφη αστειου προφανως οτι ειναι γιος μου.Περιμενω απαντησεις και αποκατασταση και ισως και καποια συγνωμη.Απλα παρακολουθω και μου αρεσει νεαροι παικτες να κανουν την προσπαθεια τους οπως οι Εμιρης Ρωης Σαλτουριδης Ντιμπ Κολιας Κουτουλας Τσιακος.Και με αυτα που γραφω εδω καταθετω απλα την αποψι μου χωρις να θελω να πεισω κανεναν.Αλλωστε δενειναι αυτο το προβλημα μου.Απλα διατυπωνω την γνωμη μου για καποια πραγματα παντα με επιχειρηματα και οχι μονον για το συγκεκριμενο.
Ολυμπιακός
QUOTE(president @ Jan 31 2008, 08:59 ) *
Θα παρακαλουσα πολυ να μου δειξεται που αναφερω οτι ο Δεδες ειναι γιος μου .Εσυ φιλε Ο λυμπιακε ειχες γραψει υπο μορφη αστειου προφανως οτι ειναι γιος μου.Περιμενω απαντησεις και αποκατασταση και ισως και καποια συγνωμη.Απλα παρακολουθω και μου αρεσει νεαροι παικτες να κανουν την προσπαθεια τους οπως οι Εμιρης Ρωης Σαλτουριδης Ντιμπ Κολιας Κουτουλας Τσιακος.Και με αυτα που γραφω εδω καταθετω απλα την αποψι μου χωρις να θελω να πεισω κανεναν.Αλλωστε δενειναι αυτο το προβλημα μου.Απλα διατυπωνω την γνωμη μου για καποια πραγματα παντα με επιχειρηματα και οχι μονον για το συγκεκριμενο.


Φυσικα και θα σου ζητησω συγνωμη ακομα και αν ο Δεδες δεν ειναι γιος σου και αυτο κανω αυτη τη στιγμη. Εγω ειμαι αυτος που διατυπωσα την αποψη οτι ο εν λογω παικτης ειναι περιορισμενων δυνατοτητων και εγω ειμαι αυτος που θα το ληξει. Υποσχομαι και ζητω απο ολους σας να μην κριτικαρουμε παιδια και αθλητες.
basketikos
Δηλωνω μετα λογου και γνώσεως οτι
1. Δεν συνδεομαι συγγενικά με οσους κρίνω στο φορουμ
2. Δεν ειμαι παικτης-προπονητης-μανατζερ-ορθοπεδικος (αν και μερικά απο αυτά θα τα εκανα καλυτερα απο πολλους αλλους tongue.gif tongue.gif
3. Στο φορουμ ειμαι ενεργός γιατι δινει ενα τρόπο να λεμε 2-3 κουβεντες για την κατηγορια μας και για το μπασκετ - και οχι για ξεκατινιασμα.Τελειωσαν οι συντεκνοι της κοντρες και αρχισαμε τα προσωπικα ;;; (....τελεοπτικό δελτιο το καταντησαμε)

(το μονο μέλος του φορουμ που γνωριζω προσωπικά ειναι ο blue1965white, με τον οποιο εχουμε οργωσει τα γηπεδα της ελλαδας για την σπουδαιοτερη μπασκετική ΟΜΑΔΑ της χωρας ever, τον ΙΩΝΙΚΟ ΝΙΚΑΙΑΣ.
Με καποιους αλλους εχω ανταλλαξει κανενα pm.

2. To ματσακι στην Ελευσινα ειναι διπλο - ωραιο μπασκετ θα δουμε, και απο την Δευτερα θα αρχισουμε το καζο σε οσους elefsinious συχναζουν στο φορουμ icon_wave.gif icon_wave.gif
Το πιστεύω: Ερχόμασται με κέφι, ερχομαστε απο σερι, εχουμε τις ικανότητες. Ασε που και ο στοχος της 5ης θέσης(που εχω βαλει για την Ομαδα μου) ειναι εφικτός μονο αμα κερδίσουμε.

Διπλο στην Ελευσινα ρε Ιωνικέ !!!!!
elefsinios
Για τον basketikos

Να σου θυμίσω ότι έλεγες τα ίδια και στον Α' Γύρο.Μην βιάζεσαι να βγάλεις νικητή.Όπως και να'χει σε περιμένω την Κυριακή να τα πούμε από κοντά smile.gif Στείλε pm
Χρήστος
Καλημέρα σε όλους σας. Είμαι καινουργιος στην κοινοτητα σας και αθλητης σε ομάδα του ομίλου. Διαβαζοντας λιγες σελιδες απο τις συζητησεις σας διακρινω παθος για τις ομαδες σας σε φιλαθλο παντα και πολιτισμενο πνευμα. Μακαρι να αποτελεσει το forum το σημειο αναφορας και να κατεφερει να διαφημησει την προσπαθεια τοσων των ομαδων οσο και των προπονητων και φυσικα των αθλητων.
leonkalf
Kαλώς ήρθες Χρήστο στο forum!!
Καλή 'διαμονή' και καλά post να έχεις. Περιμένουμε την ενεργή συμμετοχή σου.
Χρήστος
Καλως σας βρηκα λοιπον. Ευχαριστω Λεωνιδα για το θερμο καλωσορισμα.
snoop
QUOTE(Ολυμπιακός @ Jan 29 2008, 22:57 ) *
Μου αρεσε ο 14 φιλε snoop γιατι ο ανθρωπος εχει παιξει σε 15 ομαδες και οτι εκανε ηταν μπασκετικο. Μπασκετικες φασεις. Ολες οι επιλογες σωστες. Ασχετα αν ειναι γραφικος και τρελενεται. Δεν ειναι και πιτσιρικας οποτε δε μας νοιαζει τι κανει. Σε αντιθεση με το αγαπητο Δεδε (που αυτη τη στιγμη κανουμε μαλακια που μιλαμε γι αυτον μιας και το παιδι μπορει να τα διαβαζει και δεν ειναι σωστο, αλλα αφου θες να ακουσεις την γνωμη μου θα το πω) που το γιουρουσια και ορμαμε στο ψητο και οτι βγει ειναι το φορτε του. Ατεχνος και παιζει με ενστικτο. Οι περισσοτερες επιλογες του ειναι κακες. Και οταν ειναι αστοχος και κακος τι γινεται? Σε ομαδες χαμηλης δυναμικοτητας οπως ο Απολλων κατι μπορει να κανει. Σε μεγαλες ομαδες με ποιοτητα, γεματο ροστερ και στοχους πρωταθλητισμου (Ελευσινα, Ιεραπετρα κλπ) δεν εχει τυχη.

Oτι εκανε ηταν μπασκετικο?? Φιλε μου ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω αν παλιτερα ησουν παικτης του μπασκετ η ποδοσφαιρου με τις ασυναρτησιες που γραφες και μας κουραζεις!! Προφανως εχεις μεινει στο μπασκετ του ελληνιαδη του καμπουρη <<και των αλλων παιδιων>> που οτι εκαναν ηταν μπασκετικο!! Κανε τη δουλιτσα σου και μη 8αβεις το παιδακι με πσεματα και αναλη8ειες του στυλ ατεχνος δεν εχει ποιοτητα και δεν εχει τυχη σε μεγαλη ομαδα!!
president
Το θεμα με την κριτικη των παικτων δεν νομιζω οτι αντικειται στους νομους του FORUM απο την στιγμη που κανεναν δεν προσβαλει και γινεται παντα καλοπροαιρετα.Εδω οπως και σε αλλα Topic γινονται σχολια για παικτες με προσφατα ακομη καποια για τον Ψωμαδερη .Και αφου θιξαμε το θεμα εγω θα ηθελα γνωμες για το τι προσοντα πρεπει να εχει ενας παικτης για να παιξει ας πουμε Β Εθνικη αλλα με ηλικιακο οριο τα 23--24 χρονια.Βεβαια μην θεσουμε προτυπα υπερβολικα π.χ.Περπερογλου η Πριντεζη που και αυτοι ειναι του 84 και του 85 γενημενοι αλλα με το σκεπτικο της σημερινης καταστασης σε Α2 Β και Γ Εθνικη.
TliBan
QUOTE(president @ Jan 31 2008, 14:06 ) *
Το θεμα με την κριτικη των παικτων δεν νομιζω οτι αντικειται στους νομους του FORUM απο την στιγμη που κανεναν δεν προσβαλει και γινεται παντα καλοπροαιρετα.Εδω οπως και σε αλλα Topic γινονται σχολια για παικτες με προσφατα ακομη καποια για τον Ψωμαδερη .Και αφου θιξαμε το θεμα εγω θα ηθελα γνωμες για το τι προσοντα πρεπει να εχει ενας παικτης για να παιξει ας πουμε Β Εθνικη αλλα με ηλικιακο οριο τα 23--24 χρονια.Βεβαια μην θεσουμε προτυπα υπερβολικα π.χ.Περπερογλου η Πριντεζη που και αυτοι ειναι του 84 και του 85 γενημενοι αλλα με το σκεπτικο της σημερινης καταστασης σε Α2 Β και Γ Εθνικη.


Τα προσόντα δεν είναι απόλυτα αλλά εξαρτώνται από την κάθε ομάδα και το είδος μπάσκετ που παίζει. Πολλοί ικανοί παίκτες δεν είχαν την αντίστοιχη προσφορά λόγω του τρόπου που αγωνίζεται κάθε ομάδα. Επί του προκειμένου πάντως ο Δέδες είναι ικανός παίκτης αλλά θα ήθελα να τον δώ να αγωνίζεται σε μια ομάδα με στόχους και 10 ισάξιους παίκτες για να έχω ολοκληρωμένη κρίση. ήδη το άλμα από την Α ΕΣΚΑ (στο Μαρκόπουλο δεν έπαιζε;;;) στην Γ Εθνική ήταν μεγάλο και τις πρώτες του εξετάσεις τις πέρασε με επιτυχία.

Έχει πολύ καλή προσποίηση και γενικά έχει καλά στοιχεία.

ΥΓ. Ολοι κρίνονται και οι κριτές κρίνονται rolleyes.gif rolleyes.gif

ΥΓ2. Basketike σε περιμένουμε στην Ελευσίνα την Κυριακή. Έτσι και αλλίως όλοι εδώ θα είμαστε τη Δευτέρα

ΥΓ3. Κρίμα για τον Αναστασόπουλο. Συγχαρητήρια για τη συμπεριφορά των αθλητών του ιστορικού Απόλλωνα Σμύρνης. Πιο πολλά συγχαρητήρια στους φιλάθλους της, γιατί όταν μια ομάδα έχει παιδεία, αυτή ξεκινάει από τους φιλάθλους της.
elefsinios
QUOTE(president @ Jan 31 2008, 14:06 ) *
Το θεμα με την κριτικη των παικτων δεν νομιζω οτι αντικειται στους νομους του FORUM απο την στιγμη που κανεναν δεν προσβαλει και γινεται παντα καλοπροαιρετα.Εδω οπως και σε αλλα Topic γινονται σχολια για παικτες με προσφατα ακομη καποια για τον Ψωμαδερη .Και αφου θιξαμε το θεμα εγω θα ηθελα γνωμες για το τι προσοντα πρεπει να εχει ενας παικτης για να παιξει ας πουμε Β Εθνικη αλλα με ηλικιακο οριο τα 23--24 χρονια.Βεβαια μην θεσουμε προτυπα υπερβολικα π.χ.Περπερογλου η Πριντεζη που και αυτοι ειναι του 84 και του 85 γενημενοι αλλα με το σκεπτικο της σημερινης καταστασης σε Α2 Β και Γ Εθνικη.

Συγγνώμη αλλά ποιός μπορεί να ορίσει ποια είναι τα προσόντα για το αν μπορεί κάποιος να κάνει καριέρα ή όχι? Εχουμε δει πολλές περιπτώσεις πολυδιαφημισμένων ταλέντων με τα Χ πρόσόντα να βγαίνουν ΤΑ ΠΑΛΤΑ και παιχτάκια "της σειράς" μέσω της προπόνησης και μόνο να ανταποκρίνονται πολύ καλύτερα.Θέλω να πω με αυτό το παράδειγμα πως στην αρχή όλοι μπορεί να έχουν κάποια τυπικά προσόντα αλλα δεν φτάνουν μόνο αυτά για να παίξεις basket επιπέδου.Διάθεση για δουλειά και μόνο δουλειά.Αυτό είναι το μεγαλύτερο προσόν για ένα αθλητή .
president
Θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο elefsinio oτι μεσα απο την σκληρη δουλεια το μυαλο και χωρις επαρση πολλα παιδια που δεν ειχαν ΤΑ προσοντα επαιξαν καλο basket και διακριθηκαν ενω αλλα που νομιζαν οτι ηταν Γκαληδες χαθηκαν.Σιγουρα δεν υπαρχει συνταγη για το τι πρεπει να εχει καποιος για να γινει καλος παικτης αλλα νομιζω ολοι μας εχοντας δει καποια παιδια να παιζουν σκεφτομαστε οτι ναι αυτο το παιδι κατι εχει και ξεχωριζει .Κατα την γνωμη μου αρκετα τετοια παιδια δινουν την μαχη τους σε Α ΕΣΚΑ και Γ ΕΘΝΙΚΗ .Εκει πιστευω οτι πρεπει να ριξουν το βαρος τους οι ομαδες και οχι στο βωμο της οποιας ανοδου να γεμιζουν τα roster τους με αμφιβολου ποιοτητας χαρακτηρα και κορεσμενους παικτες απο υψηλοτερες κατηγοριες.Με αυτο που λεω δεν βαζω ολα αυτα τα παιδια στο ιδιο τσουβαλι αλλα η εμπειρια με εχει διδαξει οτι οι περισσοτερες τετοιες περιπτωσεις δεν καταληγουν καλα.
WEMBO
Καλησπερα σε ολους

Και εγω θα συμφωνησω με τον Elefsinio.Δουλεια και μονο δουλεια ειναι το μυστικο. πολλα ταλεντα στον αθλητισμο χαθηκαν γιατι επελεξαν αλλους δρομους και δεν αξιοποιησαν το ταλεντο τους.

σημαντικο ειναι οι νεαροι παιχτες σε αυτες τις κατηγοριες να συνειδητοποιησουν οτι ακομα αγωνιζονται σε αρκετα μικρες κατηγοριες (μιλαμε οτι ετσι οπως ειναι η οργανωση των κατηγοριων για ερασιτεχνικες κατηγοριες) και οτι δεν εχουν πετυχει τιποτα. Αν θελουν να πετυχουν ενα βημα παραπανω πρεπει να κανουν αθλητικη ζωη και πανω απο ολα να εχουν το μυαλο τους προσγειωμενο γιατι σε αυτη την φαση ξαναλεω δεν εχουν κανει τιποτα απολυτως ως αθλητες. Το μελλον ειναι μπροστα τους αν θελουν να πετυχουν.

Οσον αφορα τους ποντους που μπορει να πετυχαινει ενας αθλητης σε ενα αγωνα, οντως ειναι σημαντικος παραγοντας ιδιαιτερα αν ειναι σε συνδυασμο με καλα ποσοστα και χωρις λαθη. Απο την αλλη ομως ποσους ποντους βαζουν οι προσωπικοι αντιπαλοι μου?Μηπως οι ποντοι που δεχθηκα απο τους προσωπικους μου αντιπαλους οδηγουν στην ηττα της ομαδας μου?Μαρκαρω με τα ματια? γιατι να μην εχω πολυ περισσοτερες ασιστ σε ενα αγωνα οταν ολη η αμυνα ειναι προσαρμοσμενη επανω μου και εχω την δυνατοτητα επιλογης ελευθερου συμπαικτη αλλα σπαταλαω την μπαλα ντριμπλαροντας και δινοντας χρονο στον αντιπαλο να ισορροπησει την αμυνα του? Γιατι σε κρισιμες στιγμες χανομαι η έχω λάθος επιλογές? Ισως δεν τα διδαξε κανείς στους νεαρους, οποτε και πρεπει να μαθουν πολλα για πετυχουν κατι καλυτερο

Το επαγγελματικο μπασκετ δεν ειναι μονο να εισαι καλος στο να σκοραρεις. Για αυτο και τα παιδια ειναι ακομα ερασιτεχνες. Και στην τελικη σε αυτες τις κατηγοριες οι ταλενταρες που δουλευουν και δεν "δουλευουν" τους υπολοιπους οδηγουν τις ομαδες τους απο επιτυχια σε επιτυχια.
manager1981
Μην ξεχνατε και τους manager που συμβάλουν και αυτοί για να πάρουν αέρα τα μυαλά των παιχτών.Αυτο το 10% κάνει μεγάλη ζημιά. 68.gif
leonkalf
Eσύ manager??

Αν κρίναμε από το nickname.... tongue.gif
tiflos
QUOTE(Ολυμπιακός @ Jan 31 2008, 10:03 ) *
Φυσικα και θα σου ζητησω συγνωμη ακομα και αν ο Δεδες δεν ειναι γιος σου και αυτο κανω αυτη τη στιγμη. Εγω ειμαι αυτος που διατυπωσα την αποψη οτι ο εν λογω παικτης ειναι περιορισμενων δυνατοτητων και εγω ειμαι αυτος που θα το ληξει. Υποσχομαι και ζητω απο ολους σας να μην κριτικαρουμε παιδια και αθλητες.


Καλησπέρα. Διαβάζω αρκετό καιρο το forum σαν επισκέπτης και θα μπορούσα να πω ότι κακώς φίλε Ολυμπιακέ ζητάς συγνώμη, γιατί αυτό πού έγραψες είναι αλήθεια. Ο president είναι πατέρας του Δέδε. Ας διαβάσει κάποιος τα post και τα topic που έχουν σχέση με τον Αθηναικό. Πόσοι έχουν διατελέσει μέλη της διοίκησης του Αθηναικού, πηγαίνουν στα παιχνίδια του, έχουν τέτοια γνώση επί διοικητικών θεμάτων και παρακολουθούν στενά τα παιχνίδια του Απόλλωνα?
manager1981
QUOTE(leonkalf @ Jan 31 2008, 18:22 ) *
Eσύ manager??

Αν κρίναμε από το nickname.... tongue.gif


Το nickname είναι για να μπερδεύω ρε leon tongue.gif Καμμία σχέση με manager.Μακρυά από μένα. smiley.gif
argyro1979
ΠΗΓΗ BASKETBLOG.GR

Είναι ο δεύτερος προπονητής που αποχωρεί από ομάδα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας αυτήν την εβδομάδα μετά τον Βασίλη Μάντη ο οποίος αποχώρησε από τον πάγκο του Παπάγου. Ο λόγος για τον Γιάννη Αναστασόπουλο ο οποίος αποτελεί παρελθόν πλέον από τον Απόλλωνα Αθηνών. Η αλήθεια είναι πως η πορεία του συλλόγου δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή μέχρι στιγμής και παρά το γεγονός πως η ομάδα είχε βρει για κάποιο χρονικό διάστημα ρυθμό και να αποσπά το ροζ φύλλο, το τελευταίο διάστημα δεν ήταν και το καλύτερο δυνατό.

Έτσι το παιχνίδι κόντρα στον Πανελευσινιακό και η εντός έδρας ήττα ανάγκασε τον Έλληνα προπονητή να υποβάλει την παραίτησή του η οποία και έγινε δεκτή από την διοίκηση του συλλόγου. Ακόμα δεν υπάρχει κάποια εξέλιξη όσον αφορά στον αντικαταστάτη του Αναστασόπουλου και εξελίξεις στο συγκεκριμένο θέμα αναμένονται από την επόμενη εβδομάδα. Τα δύο πρώτα ονόματα που ακούστηκαν πάντως είναι αυτά των Μάριου Δεσποτάκη και Αλέκου Παππά.
Το μυαλό όλων όμως τώρα πλέον είναι στο παιχνίδι κόντρα στον Ιωνικό Ν. Φιλ. και η νίκη κρίνεται επιτακτική προκειμένου η ομάδα να κρατήσει ζωντανές τις όποιες ελπίδες έχει για παραμονή στην κατηγορία της Γ’ Εθνικής. Στον πάγκο θα καθίσει ο μέχρι πρότινος βοηθός του Γιάννη Αναστασόπουλου, Μιχάλης Ματσάκος, ενώ σε περίπτωση ήττας πάντως τα πράγματα δυσκολεύουν για την ομάδα, καθώς θα βρίσκεται πλέον ένα βήμα πριν τον υποβιβασμό.
kontas
QUOTE(argyro1979 @ Jan 31 2008, 21:18 ) *
ΠΗΓΗ BASKETBLOG.GR

Είναι ο δεύτερος προπονητής που αποχωρεί από ομάδα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας αυτήν την εβδομάδα μετά τον Βασίλη Μάντη ο οποίος αποχώρησε από τον πάγκο του Παπάγου.

ΠΗΓΗ ΚΟΝΤΑΣ
ο τριτος προπονητης που προκειται να δει πορτα νομιζω οτι θα ειναι απο νησι ...ολα θα φανουν σε λιγες μερες.. 68.gif αν οι πληροφοριες ειναι σωστες την θεση του παει μεγαλο ονομα απο θεσαλονικη
Χρήστος
Καλησπερα σας. Το ειχε η τυχη (η ατυχια καλυτερα) να ξεκινησω να γραφω στο forum συμμετεχοντας σε μια κουβεντα που εχετε ηδη αρχισει και αφορα την αξια των παικτων. Το κατα ποσο ειναι ικανοι να σταθουν σε μια ομαδα, τα κριτηρια που απαιτουνται για να εισαι μελος της καθε ομαδας μεχρι και τις συγγενικες σχεσεις παικτων και μελων του forum. Τιποτα απο ολα αυτα δεν ειναι κακο. Προσωπικη μου αποψη. Αυτος αλλωστε ειναι ο σκοπος ενος forum. Η συζητηση σε πολιτισμενο επιπεδο ολων οσων περικλειει η σφαιρα επιροης του αθληματος που αγαπαμε, των ομαδων που υποστηριζουμε και στην τελικη αναλυση των ομαδων που αγωνιζομαστε. Οπως καθε Κυριακη αντεχουμε την κριτικη των προπονητων μας, των συμπαικτων μας, των φιλαθλων μας (αρνητική ή θετικη) ετσι πρεπει να υπομεινουμε, να δεχτουμε και στο κατω κατω να επιδιωξουμε και την κριτικη των μελων του forum. Η κριτικη βοηθαει τον αθλητη να βλεπει πραγματα και κυριως λαθη αλλα και συμπεριφορες που μπορει να του διαφευγουν ή να μην εχουν πεσει στην αντιληψη του. Τον βοηθαει να γινεται καλυτερος. Ακομα και οταν προκειται για αδικη και αρνητικη κριτικη τον βοηθαει να εχει αυτοσυγκρατηση, κατανοηση και σεβασμο και στην αντιθετη αποψη.
TELIS
ΦΙΛΕ KONTAS ΓΙΝΕ ΠΑΛΙ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΣΟΥ.

ΕΜΕΙΣ (ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ) ΣΤΗΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΣΤΗΡΙΖΟΜΕ ΤΟΝ

ΓΙΩΡΓΟ ΜΑΚΡΑΚΗ

ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ
ΣΤΗΡΙΖΟΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΟΛΗ.


Υ.Γ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 2 ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΚΡΑΚΗ ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΥΣ ΕΞΩ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
president
QUOTE(tiflos @ Jan 31 2008, 18:28 ) *
Καλησπέρα. Διαβάζω αρκετό καιρο το forum σαν επισκέπτης και θα μπορούσα να πω ότι κακώς φίλε Ολυμπιακέ ζητάς συγνώμη, γιατί αυτό πού έγραψες είναι αλήθεια. Ο president είναι πατέρας του Δέδε. Ας διαβάσει κάποιος τα post και τα topic που έχουν σχέση με τον Αθηναικό. Πόσοι έχουν διατελέσει μέλη της διοίκησης του Αθηναικού, πηγαίνουν στα παιχνίδια του, έχουν τέτοια γνώση επί διοικητικών θεμάτων και παρακολουθούν στενά τα παιχνίδια του Απόλλωνα?
TliBan
QUOTE
Καλησπέρα. Διαβάζω αρκετό καιρο το forum σαν επισκέπτης και θα μπορούσα να πω ότι κακώς φίλε Ολυμπιακέ ζητάς συγνώμη, γιατί αυτό πού έγραψες είναι αλήθεια. Ο president είναι πατέρας του Δέδε. Ας διαβάσει κάποιος τα post και τα topic που έχουν σχέση με τον Αθηναικό. Πόσοι έχουν διατελέσει μέλη της διοίκησης του Αθηναικού, πηγαίνουν στα παιχνίδια του, έχουν τέτοια γνώση επί διοικητικών θεμάτων και παρακολουθούν στενά τα παιχνίδια του Απόλλωνα?


Στο τέλος θα κάνουμε και τέστ DNA πριν στείλουμε ένα μήνυμα smiley.gif
president
QUOTE(tiflos @ Jan 31 2008, 18:28 ) *
Καλησπέρα. Διαβάζω αρκετό καιρο το forum σαν επισκέπτης και θα μπορούσα να πω ότι κακώς φίλε Ολυμπιακέ ζητάς συγνώμη, γιατί αυτό πού έγραψες είναι αλήθεια. Ο president είναι πατέρας του Δέδε. Ας διαβάσει κάποιος τα post και τα topic που έχουν σχέση με τον Αθηναικό. Πόσοι έχουν διατελέσει μέλη της διοίκησης του Αθηναικού, πηγαίνουν στα παιχνίδια του, έχουν τέτοια γνώση επί διοικητικών θεμάτων και παρακολουθούν στενά τα παιχνίδια του Απόλλωνα?

Θα ηθελα να κανω μια τοποθετηση για να μην γινεται ο καθ ενας εδω detective.Aυτα που θα γραψω ειναι διευκρινισεις και οχι απολογια.Ναι ανηκω στην οικογενεια του Αθηναικου οχι ομως ως παραγοντας.Εχω πολυ καλες σχεσεις με τον Κο Δεδε ο οποιος με παρακαλεσε να τον φιλοξενω σε καποιες ειδικες περιπτωσεις στο site γιατι δεν ηθελε να μπει στο Forum.Οποτε δε το εκανε αυτο εγινε επωνυμως.Απο εκει και περα οσον αφορα τον παικτη Δεδε.Πρωτον χαιρομαι ιδιαιτερα για την πορεια του γιατι ξεκινησε απο τις Ακαδημιες του Αθηναικου οπως χαιρομαι και για αλλα παιδια του <<Αθηναικου>>(Κοκαλιας--Ντουμανης--Ντιμπ και αλλοι).Η αναφορα μου σ αυτον ξεκινησε απαντωντας σε αναφορες γι αυτον ξεροντας καποια πραγματα παρα πανω και τελικα συμμετειχα σε μια δικαιολογημενη συζητηση που προκαλεσε γυρω απο το ονομα του λογω των εμφανισεων του για πρωτη φορα σε αυτον τον ρολο στην νεα του ομαδα.Θα παρακαλεσω λοιπον πριν ο καθενας μας νομισει οτι ανακαλυψε υποπτες μεθοδευσεις να διαβαζει προσεκτικα τα γραφομενα αυτων που θελει να απαντηση.Ειναι κριμα να μεταφερουμε εδω (και αυτο δεν το γραφω μονον για το συγκεκριμενο γεγονος) αυτα που παρακολουθουμε στην τηλεοραση και προσπαθουμε να βρουμε ποιος ειναι ποιος.
basketikos
Για να δουμε τα ερωτηματα της αυριανης αγωνιστικής

Πανελευσινιακός - Ιωνικός, θα συνεχισει αηττητος ο Ιωνικος τον 2ο γυρο (oπως ελπίζει ο υπογραφοντας); 3/3 και συνεχίζουμε 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
(ασε που θα γνωρισω και ενα δευτερο νεο γηπεδο μπασκετ, μετα το Σχηματαρι. Και αν το αυριανο ειναι μια χαρα ευκαιρια για να δουμε πως το παλευει bball.gif η Ελευσινα ( 41.gif 41.gif ) , η αγονη γραμμη του Σχηματαριου ( 68.gif ) μονο ενα μου εφερε στο μυαλο: ΓΥΡΝΑ ΣΤΑ ΣΑΛΟΝΙΑ ΡΕ ΙΩΝΙΚΕ)

Χαλκίδα - Αρδηττός, μπορει ο Αρδηττος να μπει σε περιπέτειες;
ΟΦΗ - Ζωγράφου, μπορει ο Ζωγραφου να δωσει νέο ενδιαφέρον στο πρωταθλημα;
Φιλαθλητικός – Ιεραπετρα, ποιος θα είναι stand-by gi να εκμεταλλευθει ένα στραβοπάτημα του ΟΦΗ;
Ν.Φιλ/φεια - Απόλλων Αθ., θα οριστικοποιηθει και ο υποβιβασμος του Απολλωνα;
Άρης Νικαίας - Ερμής Σχηματαρίου, ποση παραταση παιρνει ο Αρης;
Κρόνος Αγ. Δημ. - Διαγόρας Ρόδου, ποσο ευκολα μπορει να κριθει ένα ματς;

ΥΓ. Για τον Αθηναικο: ο Βουτσελας (για τους μεγαλυτερους) επαιξε στον Ιωνικο - ο Ντιπ επαιξε στον Ιωνικο (αλλα τον πηραν 'γρηγορα-γρηγορα' οι μανατζαραιοι για αλλες πολιτειες) - ο Κοκκαλιας επαιξε στον Ιωνικο (κριμα που δεν συνεχισε - θα ηταν παικταρας στην Κατηγορια - που 'σαι Θανάση;;;). Τι μας μενει;;; να ρθουν οι Δεδες, Ντουμανης wink.gif wink.gif wink.gif. Καλοδεχουμενοι
Χρήστος
Ολα τα παιχνιδια ειναι ασσος. Οι γηπεδουχοι ευκολα ή δυσκολα θα κερδισουν
Pelargos06
περιμενω την αντιδραση της Ιεραπετρας,με ενα μεγαλο διπλο,ονειρευομαι τον Ζωγραφο να φευγει νικητης απο κρητη πραγμα δυσκολο ειδικα με τους διαιτητες που εχουν ορισει και περιμενω τον Λυμπεροπουλο (εφιαλτης μου εγινε) να δω αν θα κανει αυτα που εκανε στην Ιεραπετρα και αυτη την κυριακη.
panosak
ο τριτος προπονητης που προκειται να δει πορτα νομιζω οτι θα ειναι απο νησι ...ολα θα φανουν σε λιγες μερες.. 68.gif αν οι πληροφοριες ειναι σωστες την θεση του παει μεγαλο ονομα απο θεσαλονικη
[/quote]
μηπως θα ειναι ο σφαιροπουλος που ακουστηκε πως εφυγε??? (!!!!!!!!!!!!!)
μαλλον λαθος πληροφορηση εχεις kontas
elefsinios
Τα προγνωστικά μου για αυτή την αγωνιστική:

Χαλκίδα - Αρδηττός 2 Δεν τους παίρνει για άλλη ήττα
ΟΦΗ - Ζωγράφου 1 Σίγουρος άσσος, μην παραμυθιάζεστε
Φιλαθλητικός – Ιεραπετρα 1 Γέρνει στον άσσο μόνο και μόνο των προβλημάτων της Ιεράπετρας
Ν.Φιλ/φεια - Απόλλων Αθ.1 Δεν έχουν τύχη οι Απολλωνιστές
Άρης Νικαίας - Ερμής Σχηματαρίου 1 Θα την πάρει την παράταση ο συντοπίτης σου φίλε Basketike
Κρόνος Αγ. Δημ. - Διαγόρας Ρόδου 1 Εύκολο απόγευμα για τα παιδιά απ'το Μπραχάμι
Πανελευσινιακός Α.Ο.Κ. - Ιωνικός Νικ. 1 Πάμε ρε Ελευσινάραααααα!!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif
Χρήστος
QUOTE(Χρήστος @ Feb 2 2008, 18:55 ) *
Ολα τα παιχνιδια ειναι ασσος. Οι γηπεδουχοι ευκολα ή δυσκολα θα κερδισουν


Συγχωρεστε με για το λαθος μου...
Το παιχνιδι Χαλκιδα - Αρδηττος : 2
Ολα τα υπολοιπα 1.
dirk10
FILE XRISTO KANEIS LATHOS DEN EINAI OLA TA PAIXNIDIA ASOS!!!ELEUSINA -NIKAIA 2 ERXOMASTE ME FORA!!!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif (TOUL. THA TO PALEPSOUME)
basketikos
QUOTE(Χρήστος @ Feb 2 2008, 23:46 ) *
Συγχωρεστε με για το λαθος μου...
Το παιχνιδι Χαλκιδα - Αρδηττος : 2
Ολα τα υπολοιπα 1.



Σε συγχωρουμε για το λαθος σου...
Το παιχνιδι Ελευσινα- Ιωνικος: 2
Ολα τα υπολοιπα 1.
kontas
μηπως θα ειναι ο σφαιροπουλος που ακουστηκε πως εφυγε??? (!!!!!!!!!!!!!)
μαλλον λαθος πληροφορηση εχεις kontas
[/quote]
φιλε ετσι λενε οι φημες δεν μπορω να ειμαι σιγουρος προφανως εσυ ξερεις καλυτερα ειδικα αν ασχολεισαι με την ομαδα οπως μπορω να συμπερανω απο προηγουμενα post. τωρα αν προτιμας σφαιροπουλο
ειναι προφανως πολυ καλη επιλογη . 41.gif παντως βλεπω οτι δεν διαψευδεις την αλλαγη προπονητη .
Χρήστος
QUOTE(basketikos @ Feb 3 2008, 00:59 ) *
Σε συγχωρουμε για το λαθος σου...
Το παιχνιδι Ελευσινα- Ιωνικος: 2
Ολα τα υπολοιπα 1.


Χαιρομαι πως μια τοσο ιστορικη ομαδα οπως ο Ιωνικος εχει ακομα πιστους φιλαθλους που πιστευουν στην δυναμικοτητα και στις δυνατοτητες της...Θα ειναι καλο παιχνιδι...Η Ελευσινα εχει το πρωτο λογο αλλα ας περιμενουμε να το αποδειξει στο γηπεδο. Επιμενω λοιπον πως το παιχνιδι ειναι ασσος!!!
asteriks9
υπαρχει τετοια φημη για σφαιροπουλο?πολυ δυσκολο ρε παιδια,στον ολυμπιακο ηταν ο ανθρωπος!!!
TliBan
Πανελευσινιακός - Ιωνικός Νίκαιας 71-50
aris_zografou
distixos,o ofi nikise me 5 pontous.
sygxaritiria stous kritikous gia tin anodo.
basketikos
QUOTE(TliBan @ Feb 3 2008, 20:01 ) *
Πανελευσινιακός - Ιωνικός Νίκαιας 71-50


Πολλά με λιγα το σημερινο ματς.

Μπραβο στην Ελευσινα - για την ο-μ-α-δα πουν εχουν, και επαιζε σοβαρα ως το τελος, για τη φιλοξενια σε ατομικο (tliban, elefsinios, thanks 41.gif χαρηκα που τα παμε - οσο για το αποτελεσμα, αναμενω το καζο.... ) και συλλογικό επίπεδο, για την ωραια ατμοσφαιρα που ειχαν στο γηπεδο 77.gif 77.gif 77.gif

Για την Ομαδα μου, τι να πω;;; 'τα λιγα λογια ζαχαρη & τα καθολου μελι" .
(δεν κρατιεμαι: ειναι ωραια να χανεις σαν ομαδα, ειναι ωραια να ξερεις τι φανελα φορας. )

Τωρα περιμενουμε το αλλο παιχνιδι (με ΝΦ) για να σιγουρεψουμε λιγο την παρτιδα.
Spap
QUOTE(basketikos @ Feb 3 2008, 20:12 ) *
Πολλά με λιγα το σημερινο ματς.

Μπραβο στην Ελευσινα - για την ο-μ-α-δα πουν εχουν, και επαιζε σοβαρα ως το τελος, για τη φιλοξενια σε ατομικο (tliban, elefsinios, thanks 41.gif χαρηκα που τα παμε - οσο για το αποτελεσμα, αναμενω το καζο.... ) και συλλογικό επίπεδο, για την ωραια ατμοσφαιρα που ειχαν στο γηπεδο 77.gif 77.gif 77.gif

Για την Ομαδα μου, τι να πω;;; 'τα λιγα λογια ζαχαρη & τα καθολου μελι" .
(δεν κρατιεμαι: ειναι ωραια να χανεις σαν ομαδα, ειναι ωραια να ξερεις τι φανελα φορας. )

Τωρα περιμενουμε το αλλο παιχνιδι (με ΝΦ) για να σιγουρεψουμε λιγο την παρτιδα.


Οντως πολυ καλη ομαδα η ελευσινα και πολυ ωραιο το γηπεδο!μερικες πινελιες ακομα και θα ειναι σουπερ!ευχαριστουμε για την φιλοξενια.
basketikos
Φιλαθλητικος-Ιεραπετρα 2
notosbc
QUOTE(basketikos @ Feb 3 2008, 21:12 ) *
Φιλαθλητικος-Ιεραπετρα 2

biggrin.gif ωραια για την ομαδα της πολης μου.πες λεπτομεριες αν ξερεις.
Spap
Τα αποτελέσματα:
Χαλκίδα – Αρδηττός 64-77
ΟΦΗ – Ζωγράφου 78-73
Φιλαθλητικός – Ιεράπετρα 76-80
Ιωνικός Ν.Φ. - Απόλλων Αθ. 79-66
Πανελευσινιακός - Ιωνικός Νικαίας 71-50
Άρης Νικαίας - Ερμής Σχηματαρίου 68-64
Κρόνος Αγ. Δημ. - Διαγόρας Ρόδου 85-69

Φιλαθλητικός – Ιεράπετρα 76-80
Διαιτητές: Σαλαβός - Χριστοδούλου
Τα δεκάλεπτα: 19-20, 38-33, 66-55, 76–80.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Ογιεφούγκα 11 (1), Μακρής 3 (1), Σάννος 21 (3), Μαγιτόμπε 15 (1), Γκαϊτάσοφ 8 (2), Παρασκευόπουλος 4, Φράγκου 1, Υφαντής 9.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Αλεξίου 9 (1), Στεφανάκης 5 (1), Ξενάκης 15, Πολυτάρχου 8 (2), Μάτος 5, Τείλορ 15, Χριστόδουλος 8, Καραλής 11 (2).

ΟΦΗ - Ζωγράφου 78-73
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος - Κωνσταντινόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 16-21. 40-38, 58-53, 78-73.
ΟΦΗ (Δέδας): Τσερκιτζόγλου, Δελατόλας 12, Τσακιρίδης 18 (1), Ορνιθόπουλος 14, Παναγάκης 11 (3), Λεκάκος 7 (2), Φαρμάκης 7 (1), Χουλιάρας 9.
ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Κατσούνης): Παπάνογλου 3 (1), Τσαπατσάρης 2, Καλανιώτης 15 (2), Παπαϊωάνννου, Σολωμός 11, Αγραφιώτης 4, Φοσσές, Ζακυνθινός 6, Μιχόπουλος 5 (1), Γρηγοράκος 19 (3), Καλογερόπουλος 6.

Χαλκίδα – Αρδηττός 64-77
Διαιτητές: Γιακουμάς – Κυριακόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 26-21, 37-40, 48-56, 64-77
ΧΑΛΚΙΔΑ (Βελισαράκος):Τσιριμώκος 4, Αναγνώστου 1, Γκρινιάρης 4, Χατζηστάμου 13 (1), Μαρκόπουλος 10 (1), Βελισαράκος 10, Μπακάμης 21 (1), Λιανός 1.
ΑΡΔΗΤΤΟΣ (Σημεωνίδης): Λεγάτος, Μπαρλάς 20 (4), Σβαρδάγκαλος 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος Α 1, Γεαργα Ν. 5 (1), Κυπριτζόγλου 6, Πουλής, Σαλτουρ΄λιδης 10, Μπένος 4, Σκούταρης 14 (2), Τζανετάκος, Ξηρογιάννης 14.

Φιλαθλητικός - Ιεράπετρα 76-80
Διαιτητές: Σαλαβός - Χριστοδούλου
Τα δεκάλεπτα: 19-20, 38-33, 66-55, 76-80
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Ογιεφούγκα 11 (1), Μακρής 3 (1), Σάννος 21 (3), Μαγιτόμπε 15 (1), Γκαϊτάσοφ 8 (2), Παρασκευόπουλος 4, Φράγκου 1, Υφαντής 9.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μακράκης): Αλεξίου 9 (1), Στεφανάκης 5 (1), Ξενάκης 15, Πολυτάρχου 8 (2), Μάτος 5, Τείλορ 15, Χριστόδουλος 8, Καραλής 11 (2).

Κρόνος Αγ. Δημ. – Διαγόρας 85-69
Διαιτητές: Αχαμνός - Ζανίδης
Τα δεκάλεπτα: 19-11, 45-29, 56-47, 85-69.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Χρυσόγελος): Στραγανιώτης 17 (1), Βαφειάδης, Σίννης 19, Παγώνης 19 (3), Κωνσταντακόπουλος 4, Σκουλούδης 2, Κασαμπαλής 7, Καραπλής 17 (1), Κάρδαρης.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Τσακίρης): Μπάτσος 9 (1) Μπαγκούρας 17 (1), Αυγενικός 6 (2), Μαρουλάκης 7 (1), Χρύσης 13 (1), Κουλουριάτης, Παρδακός 3, Αθανασιάδης 2, Νερατζάκης 12.

Άρης Νικαίας - Ερμής Σχημ. 68-64
Διαιτητές: Μάλαμας-Πιτσίλκας Β.
Τα δεκάλεπτα: 17-13, 31-29, 50-47, 68-64.
ΆΡΗΣ ΝΙΚ. (Δεμέναγας): Βαρλάς 10 (2), Φερεντίνος, Αλτσαντζής 7 (1), Λυγγερίδης 14, Τσακαλοφίδης 6 (1), Μπουζούλας, Φιλίππου 7 (1), Τσελεμπής 12, Πρίτσος 12 (1).
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. (Αναστασίου): Κατσούλας 15 (1), Καπελέρης Α 14 (2), Πούλος 3 (1), Κώνστας, Φλώτσιος, Καπελέρης Ν. 17, Τσίτσης 13 (1), Αγγελής 2.

Πανελευσινιακός - Ιωνικός Ν. 71-50
Διαιτητές: Αντερριώτης-Παπαθανασίου
Τα δεκάλεπτα: 18-18, 35-29, 54-38, 71-50.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Παναγιωτόπουλος): Αβραμίδης Δ. 13 (1), Καλτσωνάκης, Αβραμίδης Γ. 2, Μπακογιάννης 7 (1), Κατσαρός 8, Μπαλάφας 7 (1), Διολέτης 6, Χατζί 2, Μπαρμπαρής 8, Σακελλάρης 2, Θέος 16, Ενεζλής.
ΙΩΝΙΚΟΣ (Χατζηκυριακός): Λαζαρίδης 2, Παπαδάκης, Τσιρογιάννης 2, Αθανασούλας 9, Μαζουρόπουλος, Πρινέας 8, Λουκάκης, Μόμτζος 9, Τσιουμπρής 2, Κατσίδης, Δρακόπουλος 18 (5), Καβαδάς.

Ιωνικός Ν.Φ. - Απόλλων Αθ. 79-66
Διαιτητές: Πόντας - Αναγνώστου
Τα δεκάλεπτα: 24-18, 44-33, 58-48, 79-66
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Σταθούλης, Χρήστου): Δέλιος 3, Βουρτζούμης 20 (2), Μήτσικας 8, Κωνσταντώνης 15 (1), Αγαπιάδης 10, Λυμπερόπουλος 2, Χαραλαμπάκης 2, Καλαντωνέας 10, Βλάχος 9 (3), Γκίνης
ΑΠΟΛΛΩΝ (Ματσάκος): Κούτουλας 19 (3), Νίκας 5 (1), Δέδες 16 (2), Ζησιμόπουλος 2, Κονταξής 7, Κομματάς, Κωστής 2, Γιαννόπουλος 15 (1), Φραγκούλης.

Η Βαθμολογία (σε 17 αγώνες): ΟΦΗ 33, Ιεράπετρα 30, Ζωγράφου 29, Πανελευσινιακός 29, Φιλαθλητικός 28, Ιωνικός Ν.Φ. 26, Κρόνος Αγ. Δημ. 26, Ιωνικός Νικ. 26, Αρδηττός 25, Απόλλων Αθ. 23, Άρης Νικαίας 23, Ερμής Σχηματαρίου 22, Διαγόρας Ρόδου 19, Χαλκίδα 19

Επόμενη Αγωνιστική (18η, 10/02): Ζωγράφου - Χαλκίδα, Ιεράπετρα - ΟΦΗ, Απόλλων Αθ. - Φιλαθλητικός, Ιωνικός Νικαίας - Ιωνικός Ν.Φ., Ερμής Σχηματαρίου - Πανελευσινιακός, Διαγόρας Ρόδου - Άρης Νικαίας, Αρδηττός - Κρόνος Αγ. Δημ.
Χρήστος
Φιλαθλητικος - Ιεραπετρα : 2
Συγχαρητηρια στην ομαδα στης Ιεραπετρας. Ειναι αληθεια πολυ δυσκολο αλλα και ενα τεστ για μια ομαδα να μπορεσει να διαχειριστει μια οδυνηρη ηττα που τις στερησε την ανοδο την προηγουμενη Κυριακη. Και η Ιεραπετρα οχι μονο περασε αυτο το τεστ αλλα εδειξε το ποσο καλη και δουλεμενη ομαδα ειναι.
Πανελευσινιακος - Ιωνικος Ν.Φ. : 1
Το ειχα πει στους φιλους του ιστορικου Ιωνικου. Οι διαφορες των 2 ομαδων ειμαι μεγαλες.
ΟΦΗ - Ζωγραφου: 1
Συγχαρητηρια και καλη επιτυχια του χρονου στο δυσκολο πρωταθλημα της Β' Εθνικης. Το αξιζετε.
Κρονος - Διαγορας : 1
Παιχνιδι χωρις πολλα σχολια. Θετικο η επανεμφανιση του Κασαμπαλη.
Άρης Νικαίας - Ερμής Σχηματαρίου : 1
Ανασα για την ομαδα της Νικαιας. Δυσκολευουν τα περιθωρια για τον Ερμη.
Ιωνικός Ν.Φ. - Απόλλων : 1
Αναμενομενο. Η ομαδα της Φιλαδελφειας ειναι αρκετα βελτιωμενη.
Χαλκίδα – Αρδηττός : 2
Επισης αναμενομενο. Ερχονται καλυτερες μερες για την ομαδα του Αρδηττου.
Χρήστος
Επόμενη Αγωνιστική

Ζωγράφου - Χαλκίδα : 1
Ευκολο απογευμα για την ομαδα του Ζωγραφου
Ιεράπετρα - ΟΦΗ : 2
Το μονο πιστευω πως ειμαι περιεργος να δω θα ειναι η αντιδραση των φιλων της Ιεραπετρας σε οσα συνεβησαν εις βαρος τους στο Ηρακλειο. Το παιχνιδι θα ειναι ενδιαφερον και δυνατο. Προβλεπω νικη του ΟΦΗ.
Απόλλων Αθ. - Φιλαθλητικός : 2
Ευκολα ή δυσκολα η ομαδα του Φιλαθλητικου θα υπερισχυσει του Απολλωνα. Μια τριτη συνεχομενη ηττα για τον Φιλαθλητικο θα προκαλεσει αισθηση.
Ιωνικός Νικαίας - Ιωνικός Ν.Φ. : 1
Το δευτερο πιο ενδιαφερον παιχνιδι μετα το Ιεραπετρα - ΟΦΗ. Δυσκολη η προβλεψη μιας και η ομαδα της Φιλαδελφειας ειναι ιδιαιτερα ανταγωνιστικη τον τελευταιο καιρο. Πιστευω σε νικη των γηπεδουχων λογω εδρας, κοσμου και αναγκαιοτητας νικης για την συνεχεια.
Ερμής Σχηματαρίου - Πανελευσινιακός : 2
Η ομαδα της Ελευσινας ειναι το αδιαφιλονικητο φαβορι. Το Σχηματαρι θελει προσοχη ιδιαιτερα στην εδρα του. Δεν νομιζω ομως να ανησυχησει η καλυτερη αμυνα του πρωταθληματος.
Διαγόρας Ρόδου - Άρης Νικαίας : 1
Λογω εδρας η ομαδα της Ροδου θα νικησει την ομαδα της Νικαιας. Δυσκολη και επιπολαιη προβλεψη αλλα και ο Αρης δεν μας εχει δειξει καποιο στοιχειο που να μας κανει να πιστεψουμε το αντιθετο. Σε περιπτωση ηττας ο υποβιβασμος ειναι σχεδον σιγουρος.
Αρδηττός - Κρόνος : 1
Δυνατο παιχνιδι οπου οι γηπεδουχοι ευκολα ή δυσκολα θα επικρατησουν.
Χρήστος
QUOTE(Spap @ Feb 3 2008, 22:49 ) *
Η Βαθμολογία (σε 17 αγώνες): ΟΦΗ 33, Ιεράπετρα 30, Ζωγράφου 29, Πανελευσινιακός 29, Φιλαθλητικός 28, Ιωνικός Ν.Φ. 26, Κρόνος Αγ. Δημ. 26, Ιωνικός Νικ. 26, Αρδηττός 25, Απόλλων Αθ. 23, Άρης Νικαίας 23, Ερμής Σχηματαρίου 22, Διαγόρας Ρόδου 19, Χαλκίδα 19


Η ομαδα του ιστορικου ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ εχει 25 και οχι 26 βαθμους.
basketikos
Εχουμε 8 νικες - αρα 25 βαθμους.

Νικες Α Γυρου: Απόλλων Αθ., Άρης Νικαίας, Διαγόρας Ρόδου, Χαλκίδα, Αρδηττός,
Νικες Β Γυρου: Απόλλων Αθ., Άρης Νικαίας, Ερμής Σχηματαρίου
tiflos
QUOTE(president @ Feb 1 2008, 15:49 ) *
Θα ηθελα να κανω μια τοποθετηση για να μην γινεται ο καθ ενας εδω detective.Aυτα που θα γραψω ειναι διευκρινισεις και οχι απολογια.Ναι ανηκω στην οικογενεια του Αθηναικου οχι ομως ως παραγοντας.Εχω πολυ καλες σχεσεις με τον Κο Δεδε ο οποιος με παρακαλεσε να τον φιλοξενω σε καποιες ειδικες περιπτωσεις στο site γιατι δεν ηθελε να μπει στο Forum.Οποτε δε το εκανε αυτο εγινε επωνυμως.Απο εκει και περα οσον αφορα τον παικτη Δεδε.Πρωτον χαιρομαι ιδιαιτερα για την πορεια του γιατι ξεκινησε απο τις Ακαδημιες του Αθηναικου οπως χαιρομαι και για αλλα παιδια του <<Αθηναικου>>(Κοκαλιας--Ντουμανης--Ντιμπ και αλλοι).Η αναφορα μου σ αυτον ξεκινησε απαντωντας σε αναφορες γι αυτον ξεροντας καποια πραγματα παρα πανω και τελικα συμμετειχα σε μια δικαιολογημενη συζητηση που προκαλεσε γυρω απο το ονομα του λογω των εμφανισεων του για πρωτη φορα σε αυτον τον ρολο στην νεα του ομαδα.Θα παρακαλεσω λοιπον πριν ο καθενας μας νομισει οτι ανακαλυψε υποπτες μεθοδευσεις να διαβαζει προσεκτικα τα γραφομενα αυτων που θελει να απαντηση.Ειναι κριμα να μεταφερουμε εδω (και αυτο δεν το γραφω μονον για το συγκεκριμενο γεγονος) αυτα που παρακολουθουμε στην τηλεοραση και προσπαθουμε να βρουμε ποιος ειναι ποιος.



Πραγματικά πολύ πειστική απάντηση. Φυσικά δεν πείθει κανέναν. Αλλά ακόμα και έτσι να είναι, θα έπρεπε να γνωρίζεις τι γράφει κάποιος όταν υπογράφει με το δικό σου nickname. Γιατί μετά εσύ δεν μπορείς να διαψεύδεις άλλους για ενυπόγραφα comments σου και να λες μετά ότι "Δεν τα έγραψα εγώ" ή "Δεν το έχω πει εγώ πουθενά". Δεν σε έχω δει, όμως, να αναφέρεσαι ποτέ στους άλλους παίκτες του Αθηναϊκού, που παρακολουθείς στενά. (Σ.Σ. Εκτος φυσικά από τον υιό σου.)
dedes-9
Προς τον φιλο tiflos! Αγαπητε φιλε ο πατερας μου δεν ξερει να στειλει μηνυμα στο κινητο ποσο μαλλον να μπει σε ολοκληρη διαδικασια να ανοιξει τον υπολογιστη να μπει στο internet να γραφτει στο forum και να αρχισει να γραφει κιολας!! Επειδη κατι ειχε προηγηθει με το δημαρχο και με τον αθηναικο ειχε γραψει ο president εκ μερους του καποια πραγματα και παρελειψε να πει οτι ηταν εκ μερους του πατερα μου! Τωρα αν δεν πιστευεις(ετε) πολυ που με ενοιαξε δε θα ασχοληθω αλλο! Αυτα απο τον ατεχνο και ενστικτωδη Δεδε που δεν μπορει να σταθει σε ομαδα που πρωταγωνιστει!!
tasos
Καλα δεν ξερετε με τη να ασχοληθειτε μου φαινεται...κοιταξτε καταλυτερα την ομαδα σας.dedes-9 αρκετη σημασια τους εδωσες,ολοι ξερουμε την αξια σου κατι το οποιο αναγνωριζεται τοσο απο συμπαικτες οσο και απο αντιπαλους!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.