Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
thrylos7
Έχω κοκκινήσει... blush.gif

Να ρε κάποιος που ξέρει να εκτιμά τις τιμές... όχι σαν μερικούς μερικούς που τους φαίνονται ακριβές! tongue.gif

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια bonzo. smile.gif
tsitum
Τα συγχαρητηρια μου μου για το παιχνιδι ειναι αυτονοητα 41.gif . Κατι σα να παιζεις μανατζερ με τη πραγματικοτητα.

Στο παιχνιδι περιμενω να αρχισω χαμηλα κ σιγα σιγα να ανεβω. (ειναι βασει σχεδιασμου, μην ανησυχησετε biggrin.gif )

Το προβλημα ειναι οτι δεν εψαξα καλα τους ξενους κ ειδικα τους ψηλους ξενους.

Στοχος μια θεση παραπανω απο το thrylo με το σκεπτικο να νικησω τον ιδιο τον εγκεφαλο του παιχνιδιου,το ιδιο το συστημα (tongue.gif tongue.gif χουμορ κανω χουμορ)

GO go Varese Giants
thrylos7
Δεν υπάρχει θέση 0 tsitum... tongue.gif Ευχαριστούμε!

Φέτος το παιχνίδι θα είναι πολύ πιο συναρπαστικό!

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες!
Anaz
Εφτιαξα κι εγω,αλλα στα γρηγορα.. Δεν πειραζει..εχει πολυ δρομο το πρωταθλημα κ στην πορεια θα γινουν πολλες αλλαγες..η καλη διαχειριση εχει πιο μεγαλη σημασια..

Για τις αρχικες τιμες εχω μια απορια..
Βγαινουν με βαση το *4.5 ή το *4 της Ευρωλιγκας..? Αν ισχυει το πρωτο,δεν θα επρεπε να εχουμε ενα 12% παραπανω αρχικα credits σε σχεση με της Ευρωλιγκας? Αν ισχυει το δευτερο,τοτε οι παιχτες δεν ειναι υποτιμημενοι?

Ο thrylos το προσεξε κ εκανε πολυ καλη δουλεια στο σκαουτινγκ κ δεν υπαρχουν τα λαθη(?) της Ευρωλιγκας.. 41.gif
thrylos7
Η απάντηση για το τόπικ, καθώς με τον Anaz τα είπαμε στο msn... για το fantasy της Ευρωλίγκας. biggrin.gif

Οι αξίες βγήκαν βάσει του 4,5.

Η μοναδική διαφορά είναι ότι κάθε ομάδα ξεκινάει με σκορ 111,5 και όχι με 125 όπως στην Ευρωλίγκα.
Οι αξίες των παικτών είναι μια χαρά για το budget και το αντίστροφο.
Απλά στην Α1 είναι λογικό να γίνονται μικρότερα σκορ γενικά, γι' αυτό και το σκορ είναι στο 111,5.

(Ίσως βέβαια φέτος να έπρεπε να το αυξήσουμε, αλλά και πάλι, αυτή η αναλογία(4,5) δε θα μπορούσε με τίποτα να πάει στο 4,25 (ή και πιο κάτω), η οποία είναι και η μοναδική σταθερά που θα μπορούσε να εισαχθεί στο παιχνίδι, καθώς κάποια του τύπου 4,4 δεν είναι βολική)
leonkalf
Έφτιαξα ομάδα, στα πολύ γρήγορα όμως.. Προχειροδουλειά tongue.gif
Για να δούμε πως θα πάμε και φέτος..
Καλό παιχνίδι παιδιά, καλά να περάσουμε!!
Flash
Μια από τα ίδια με τον Λεο κι εγώ. Εκ του προχείρου.
Αν και η μισή ομάδα μου είναι πράσινη και για να αγοράσω το μητσάρα αναγκάστηκα να πάρω κάποιες ενδιαφέρουσες (τις λέτε και κουφές) αποφάσεις.
Ρε λέτε κατα βάθος να είμαι κάφρος; blink.gif rolleyes.gif
thrylos7
Όχι μόνο δεν είχα κάποιον από αυτούς που ξεχώρισαν σήμερα, αλλά οι περισσότεροι φλέρταραν με τη χειρότερη επίδοση που θα κάνουν μέσα στη χρονιά...
Θα επανακάμψω αύριο... ελπίζω...
Pierce
μακης νικολαιδης wink.gif icon_wave.gif 19.gif (βγηκε και κατι καλο απο αυτο το παιχνιδι )
Anaz
εγω που εδιωξα τελευταια στιγμη τον Γιοσιποβιτς.. 40.gif
tsitum
Χειροτερο ξεκινημα (κ απο το προβλεπομενο smile.gif ) δε μπορουσα να κανω sad.gif

Πονταρα στην ΑΕΚ κ με πηρε το ποταμι,με πηρε ο ποταμος...

Τρεις ψιλοεκπληξεις ειχα παιξει Χατζη,Μπαρλο,Βασιλιεβιτς κ χειροτερα απο χθες δυσκολα να ξαναπαιξουν.


Ο Νικολαιδης στα τριποντα ειχε 5 στα 14 νομιζω.Σουταρει αβερτα ανεξαρτητα της αστοχιας.
grigoris
Χατζής και Βασίλιεβιτς με έκαψαν και μένα.Καλά ρε παιδιά,πότε πρόλαβε ο Βασίλιεβιτς και έκανε 7 λάθη σε 13 λεπτά? 40.gif
klearxos
QUOTE(tsitum @ Oct 21 2007, 12:13 ) *
Χειροτερο ξεκινημα (κ απο το προβλεπομενο smile.gif ) δε μπορουσα να κανω sad.gif

Πονταρα στην ΑΕΚ κ με πηρε το ποταμι,με πηρε ο ποταμος...

Τρεις ψιλοεκπληξεις ειχα παιξει Χατζη,Μπαρλο,Βασιλιεβιτς κ χειροτερα απο χθες δυσκολα να ξαναπαιξουν.
Ο Νικολαιδης στα τριποντα ειχε 5 στα 14 νομιζω.Σουταρει αβερτα ανεξαρτητα της αστοχιας.


Και γω ειπα να παρω το ρισκο με Χατζη και δε μου βγηκε. Πιστευα πως ο Μπαρλος-που τον εχω και εγω οτι θα επαιζε καλυτερα.... 45.gif 68.gif
Jimar
ολους μας εκαψε ο μπαρλος τελικα

ευτυχως που τελευταια στιγμη εδωσα βασιλιεβιτς και πηρα μπιλυ κις laugh.gif laugh.gif
Anaz
προβλεπεται φιασκο... 68.gif
thrylos7
Δε λες τίποτα... Αν είμαι 75ος μετά την αγωνιστική θα είμαι ικανοποιημένος... icon_drunk.gif

Έτσι είναι αν κάνεις την ομάδα σου την τελευταία στιγμή... tongue.gif

Edit: τελικά 82 είναι οι ομάδες...
klearxos
41.gif 41.gif
Ευχαριστω θερμοτατα τους Ραιτ και Αγαδακο για την καταπληκτικη τους εμφανιση!!
41.gif 41.gif
Anaz
Εξαιρετα!Μπραβο μου!!Τελευταια στιγμη εδιωξα τον Γιοσιποβιτς,Χαραλαμπιδη κ πηρα Γκιμπς,Ηλιαδη (αληθεια αυτος γιατι δεν επαιξε καθολου?)! icon_tomato.gif 30.gif
Αυτα παθαινεις οταν υποτιμας τις εγχωριες διοργανωσεις,κ εχεις το μυαλο σου στην Ευρωλιγκα.. tongue.gif
Ελπιζω τουλαχιστον μεθαυριο να κανω καλυτερη εκκινηση.. 17.gif
leelo15
Και στην τύχη να τους διάλεγα τους παίχτες μου καλύτερη επιλογή θα έκανα... Μας ξέσκισε η αεκ για τα καλά 4 έχω από την "ομαδάρα" μου
Wilkinson
Ego ti na po pou edioksa teleutea stigmi ton grir gia ton parker tou amarousiou icon_drunk.gif
Ontos ama kanis omada teleutea stigmi auta pathenis(kathos ksimerone gia savato...)
Alithia o Iliadis giati den epekse????pali ta idia me perisi arxisan???
Flash
Καλά κατάλαβα... Μπάρλος και Ηλιάδης πήραν το μισό φόρουμ στο λαιμό τους gdi.gif
Anaz
Πειτε μου οτι δεν επιασε μεγαλο σκορ ΚΑΙ ο Τοπιτς.. ohmy.gif Γιατι τωρα αν σας πως οτι η 3η αλλαγη που εκανα ηταν Bracεy αντι του Τοπιτς,δεν θα με πιστευετε..
3 καλες επιλογες φαινεται οτι ειχα κανει ολες κι ολες,κι αυτες τις αλλαξα την τελευταια στιγμη.
dizzy_fingers
Προς ενημέρωση, τα σκορ σε fantasy και σε overplaybet θα περαστούν αύριο το βράδυ.
Gravedigger
QUOTE(Anaz @ Oct 21 2007, 20:52 ) *
Πειτε μου οτι δεν επιασε μεγαλο σκορ ΚΑΙ ο Τοπιτς.. ohmy.gif Γιατι τωρα αν σας πως οτι η 3η αλλαγη που εκανα ηταν Bracεy αντι του Τοπιτς,δεν θα με πιστευετε..

Ρε Anaz τους ίδιους παίχτες έχουμε????Ο Topic τα πήγε μια χαρά,ο Πρίντεζης περιμένουμε...!

Edit:Άκυρο είπες τον έδωσες τον Topic.Εγώ πάλι,όχι!!! tongue.gif
tsitum
Κ να ηταν μονο αυτα καλα θα ηταν....

Δε μου φταναν οι αθλιες αποδοσεις Χατζη,Μπαρλου,Βασιλιεβιτς ηρθε κ ο Ντοζετ, ο οποιος στα φιλικα ειχε μονιμως πανω απο 10 ποντους κ τωρα εβαλε 3 με αθλια ποσοστα κιολας!!!

Κ το μαρτυριο συνεχιζεται γιατι τον Τσακαλιδη το ξεχασε στον παγκο ο Γκινι Περσον (σκοπιμως τον εγραψα ετσι).

Με εσωσε λιγο ο Παναθηναικος κ θα ειναι η αιτια που δε θα εχω αρνητικο σκορ, ΑΝ γινει κατι τετοιο.
Jimar
ο μπουρουσης παιζει να εφτασε τα 40 , κριμα που δεν τον ειχα ...

γενικα αρκετα καλα για πρωτη αγωνιστικη ( μονο κυριτσης και μπαρλος μαλλον χανουν σε αξια)
apkat
Ειχα στην ομαδα μου Ηλιαδη Χαριση και Τσακαλιδη δηλαδη 3 παικτες που δεν χρησιμοποιηθηκαν.Αν προσθεσουμε και τον Βασιλιεβιτς που εβγαλε αρνητικο νουμερο καταλκαβαινουμε οτι περασε μια κακη αγωνιστικη.

Ευτυχως ειχα Καλαμποκη και Μπουρουση που μονοι τους ειχαν σκορ κοντα στο 70.Ο Μπουρουσης πραγματικα λίρα 100 παντα στα fantasy.Ειναι σχεδον παντα η βαση της ομαδας μου ανεξαρτητα απο τιμη.
Wilkinson
Ama den alaza ton Grir me ton Parker teleutea stigmi....tha pigena poli kalitera.... sad-smiley-009.gif
Toulaxiston stous psilous kseskistika.... biggrin.gif
geosider
χειρότερα δεν γίνεται τζάμπα το σκάουτινγκ sad.gif
ο κένταλ γιατί έπαιξε μόνο 8 λεπτά και τα σκάτωσε αφού στα φιλικά ήταν η κολώνα της ομάδας;
τα ίδια και για τον άθλιο βασίλιεβιτς, ακούς εκεί 7λάθη σε 13 λεπτά
όπως και για τον κογιαντίνοβιτς στο μαρούσι που παίζει 35 λεπτά και δεν αποδίδει τπτ
αμ η άλλη η μαιμού ο σί της ΑΕΚ γιατί δεν έκανε τίποτα;

ενώ καλαμπόκηδες, κυρίτσηδες και σία παρόλο που τα σκατώναν στα φιλικά χτες πήγαν καλά
πως να πα να τους πάρεις

χειρότερη εκκίνηση δεν γινόταν 19.gif




Εdit by air kef: Νομίζω υπάρχουν καλύτερες λέξεις για να περιγραφεί ο Σι.Προσοχή στους χαρακτηρισμούς μας.
peace.gif
Johnnys
Ρε παιδια μολις τωρα δημιουργησα ομαδα αλλα δεν βρισκω πουθενα την ενδειξη buy για να αγορασω παικτες.Τι γινεται εχει κλειδωθει κατι?
thrylos7
Δεν έχουν υπολογιστεί ακόμη τα σκορ της 1ης αγωνιστικής (θα γίνει το βράδυ), συνεπώς η αγωνιστική είναι κλειδωμένη και δεν υπάρχει δυνατότητα αγοράς/πώλησης παίκτη. Μετά τον υπολογισμό των σκορ, θα μπορείς να δημιουργήσεις την ομάδα σου. smile.gif
mitsos13
γεια σας παιδιά icon_wave.gif ,
μπορεί κανεις να μου πεις πως μπορώ να φτιάξω κι εγώ fantasy team???????? (τώρα μπήκα στο κόλπο... biggrin.gif biggrin.gif )
PanosIlio
Χάλια τα πήγα, μόνο ο Ν'ντιαγε τα πήγε καλά η παιχτούρα μου. biggrin.gif

Μάτσε, Γκριρ και Μότολα ικανοποιητικά, οι άλλοι.... 68.gif

Μα και γω τον Γκιλεσπι πήγα και πήρα icon_drunk.gif
leelo15
Να ειναι καλα ο Μπουρουσης, Σακοτα κ Καλαμποκης τα παλικαρια με έσωσαν... tongue.gif αντίθετα με τα play μου (Βασίλιεβιτς k Τεοντοσιτς). Ο Χατσης ήταν επίσης μεγάλο λάθος. Με την αγωνιστική αυτή φάνηκε επίσης πως οι αρχικές τιμές ήταν πολύ σωστές 41.gif
Das Kapital
Ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα για το fantasy και το bet;
Air Kef
QUOTE
γεια σας παιδιά .
μπορεί κανεις να μου πεις πως μπορώ να φτιάξω κι εγώ fantasy team???????? (τώρα μπήκα στο κόλπο...)


Οδηγίες για το fantasy league.


QUOTE
Ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα για το fantasy και το bet;



5-6 ποστ παραπάνω,στην ιδια σελίδα. sad-smiley-009.gif
spysta
ρε παιδια την ομαδα μου που μπορω να την φτιαξω ???...πηγαινω στο game links Ai fantasy league ...παω διαχειριση ομαδας αλλα δεν μπορω να διαλεξω παικτες ...
Jimar
εχει κλειδωσει μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα, αφου βγουν θα μπορεις να φτιαξεις
Pierce
QUOTE(spysta @ Oct 22 2007, 17:45 ) *
ρε παιδια την ομαδα μου που μπορω να την φτιαξω ???...πηγαινω στο game links Ai fantasy league ...παω διαχειριση ομαδας αλλα δεν μπορω να διαλεξω παικτες ...



5 ποστ παραπανω(θρυλος7) στην προηγουμενη σελιδα...... rolleyes.gif
spysta
αααααα οκ!!!!Ευχαριστω μαγκες smiley.gif
reignman
εφτιαξα τωρα μολις την ομαδα μου στο fantasy league αλλα δε μου δινει επιλογες για να αγορασω παιχτες.. κανα tip?
Pierce
δεν εχουν περαστει τα χθεσινα αποτελεσματα οποτε δεν μπορεις να φτιαξεις ομαδα ακομα.
sarounas
με μονάχα δύο λέξεις..
ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ

δεν μπορώ να πιστέψω ότι έκανα τόσο άσχημες επιλογές,
ούτε το σκορ που είχα κάνει στην περσινή τελευταία αγωνιστική του euroleague fantasy δεν πρέπει να έχω πιάσει 40.gif

δεν πειράζει όμως,
η ομάδα έχει απίστευτα ψυχικά αποθέματα και θα επανέλθει wink.gif
dizzy_fingers
Ύστερα από πολλές δοκιμές και μεταφράσεις ( rolleyes.gif ) ονομάτων από τον Γαλάνη, τα καταφέραμε και περάσαμε το σκορ της πάντα δύσκολης πρώτης αγωνιστικής.

Μπείτε μέσα...να δείτε τα χάλια μας 71.gif!
Jimar
δεν μου εχει υπολογισει το σκορ του τσιακου . ειχε κανει κατι χθες
losers can win
Σε εμενα δεν παρουσιαζει το σκορ του τζαζβιν και του βουγιουκα
Οχι οτι αυτό με σωζει αλλά λέμε τώρα... icon_drunk.gif
dizzy_fingers
Παίχτες που ξέφυγαν της διόρθωσης.

Τα ξαναπερνάω (άλλο) ένα χέρι.. 45.gif

Αναμείνατε στον υπολογιστή σας για ακόμα ένα τέταρτο.
leelo15
Εγώ πάλι πάτησα καταλάθος σε έναν παίκτη sell (Βουγιούκας) k τώρα δεν μπορώ να τον ξανακάνω buy blink.gif
Υποθέτω ότι ξαναέκλεισε για το check-up του dizzy η είπα καμια βλακεία?
sarounas
είπα και 'γω μόνο 65; sad.gif
όσο να 'ναι το 78.50 είναι καλύτερο tongue.gif
GR-HAMMER
επισης εκτος απο το βουγιουκα να περαστει και το score τοy NAGGYS Tomas της ολυμπιαδας γιατι μου το βγαζει 0...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.