Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Flash
Αν έχουμε κάποιο νεώτερο για Μάτσε ποστάρετε το περικαλώ γιατί με καίει το θέμα. wink.gif
tsitum
Ο κυριος Ματσιγιαουσκας ξυπνησε κοντα στις 9.00 η ωραν πρωινην, γευματισε πλουσιως μετα της συζυγου του με γευμα που αποτελειτο απο 1 ποτηρι γαλα, 2 φρουγανιες, βουτυρο κ μαρμελαδα γευση φραγκοσταφυλο και στη συνεχεια ειδε λιγο τηλεοραση. Περισσοτερα νεα στις ειδησεις των 8. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Κ για να μην προβοκαρω την ερωτηση σου την σπαμαρω
QUOTE(Flash @ Dec 15 2007, 15:54 ) *
Αν έχουμε κάποιο νεώτερο για Μάτσε ποστάρετε το περικαλώ γιατί με καίει το θέμα. wink.gif

Εχουμε γενικα καμμια αναπαντεχη απουσια της τελευταιας στιγμης?
thrylos7
O Μάτσε χθες δεν έκανε προπόνηση με την υπόλοιπη ομάδα, η συμμετοχή του έχει χαρακτηριστεί σε 2 sites ως εξαιρετικά αμφίβολη, ωστόσο θ' αποφασιστεί τελευταία στιγμή.

Δε νομίζω να έχουμε κάποιο νέο πρόβλημα. Σήμερα μάθαμε ότι ο Ντζάι είχε πρόβλημα μέσα στην εβδομάδα, αλλά παίζει κανονικά.
thrylos7
Τελικά ο Μάτσε παίζει και παίζει και καλά... Σίγουρα η συμμετοχή του αποφασίστηκε τελευταία στιγμή;

Όπως και ο Πρίντεζης...
Anaz
καηκαμε τελειως με τους τραυματισμους του Ολυμπιακου.. shot.gif πουλησα Ματσε κ πηρα Βασιλειαδη,κ πουλησα Τσιακο κ πηρα Τσακαλιδη. Ολα αυτα με το σκεπτικο οτι η ομαδα θα κατεβαινε χωρις Ματσε,μαλλον χωρις Πριντεζη κ Βασιλο ανετοιμο..Κ τελικα παιξανε 27 λεπτα εκαστος,κ οι Βασιλειαδης,Τσακαλιδης απο 2'.. 68.gif
thrylos7
Πραγματικά, ο Γκέρσον έκαψε κόσμο σήμερα...

Το χειρότερο είναι ότι όλα πάνε ντόμινο...
leonkalf
Κι εγώ πήρα Βασιλειάδη σήμερα.

Αλλά έκανα και μια καλή μεταγραφή με τον Τιγκ της ΑΕΛ!! 69.gif
tsitum
Τι φλασια εφαγε ο Γκερσον κ εβγαλε το Βασιλειαδη μετα απο 1 φαουλ κ 1 αστοχο τριποντο? Μας εκαψες κυριε Πινιιι.

Αυτο με τους τραυματισμους, μηπως το διαρρεει σκοπιμως περι αμφιβολιας συμμετοχης?

Ουτε καν 0, -2 εκανε ρε
Pierce
μακραν η χειροτερη μου αγωνιστικη.... sad.gif
Gravedigger
QUOTE(pierce21 @ Dec 16 2007, 01:39 ) *
μακραν η χειροτερη μου αγωνιστικη.... sad.gif

Χάλια αγωνιστική αλλά δεν ξέρω αν είναι η χειρότερη αφού είχα κάνει και ένα 77άρι... 68.gif
Pierce
QUOTE(Gravedigger @ Dec 16 2007, 01:50 ) *
Χάλια αγωνιστική αλλά δεν ξέρω αν είναι η χειρότερη αφού είχα κάνει και ένα 77άρι... 68.gif

δραμα η κατασταση. 70 εχοντας τους 9 απο τους 10. και αυριο εχω μονο τον ζιζιτς. shot.gif
klearxos
Θεωρωντας οτι ο ΠΑΟΚ θα χασει με κατεβασμενα χερια απο τον Πανιωνιο πουλησα τον Βεργινη και πηρα τον Ξανθοπουλο, πουλησα και εγω Ματσε για Βασιλειαδη και Πριντεζη για Μπαρλο shot.gif shot.gif
77.gif 77.gif στη διαισθηση μου!!! 69.gif 69.gif
jjc
Χτες η ομαδα εκανε γυρω στα 90 με 7 παιχτες
Γενικα δεν ειναι και η καλυτερη εβδομαδα
[αντως σιγα σιγα φερνουμε πολλους αμερικανους στην ομαδα ακολουθοντας την περσινη πτευχημενη συνταγη
xsot
Ερωτηση:εστω κι αν διπλα στον Πριντεζη εχει το σημα του τραυματια,τους ποντους του θα τους παρει κανονικα ετσι????
thrylos7
Ναι, ασφαλώς. Οι σταυροί μπαίνουν απλώς για προειδοποίηση ότι μπορεί να μην παίξει.

Εύκολα καταλαβαίνει κανείς ότι ήταν μια κακή αγωνιστική γενικά αυτή.
xsot
QUOTE(thrylos7 @ Dec 16 2007, 14:55 ) *
Ναι, ασφαλώς. Οι σταυροί μπαίνουν απλώς για προειδοποίηση ότι μπορεί να μην παίξει.

Εύκολα καταλαβαίνει κανείς ότι ήταν μια κακή αγωνιστική γενικά αυτή.


ΟΚ...thnx...Εγω ειχα την εμπνευση να τον κρατησω,οπως και τους Blacney και Κουμπουρα...Για να δουμε...
Pierce
ο μουμου εκανε καπου μεταξυ 11 και 12. ειχε παρα πολλα λαθη(6) οποτε μην περιμενεις τπτ τρελο απο αυτον smile.gif
xsot
QUOTE(pierce21 @ Dec 16 2007, 15:00 ) *
ο μουμου εκανε καπου μεταξυ 11 και 12. ειχε παρα πολλα λαθη(6) οποτε μην περιμενεις τπτ τρελο απο αυτον smile.gif


Nαι ε?????Κι εγω που ειχα χαρει............ 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif gmt...
grigoris
88 με 8 από τους 10 να έχουν παίξει,θύμα κι εγώ της αβεβαιότητας για τον Ματσιγιάουσκας (και του δικού μου του κεφαλιού λιγάκι-πούλησα Τσιάκο και Βεργίνη για Σάκοτα και Γκαγκαλούδη με κόστος καμιά 35αριά πόντους).Τουλάχιστον ελπίζω ο Σπανούλης που αντικατέστησε τον Μάτσας να καλύψει κάπως την απώλεια των πόντων του...
apkat
Ρε παιδια θα μου πειτε τι θα γινει με την βαθμολογια μου για την 8η αγωνιστικη;;Εχω παρει ενα μηδεν χωρις να φταιω.. sad.gif
dizzy_fingers
Μην το παίρνεις όρκο αυτό το τελευταίο....

Πάντως, τεχνικά είναι πολύ δύσκολο να γίνει κάτι.
apkat
Θες να μου εξηγησεις τι εχει γινει;;Γιατι εγω δεν εχω καταλαβει.Απο τεχνικης αποψης δεν ξερω.Δεν μπορεις να μου προσθεσεις τους ποντους των παικτων που ειχα την 8η αγωνιστικη;;Η εστω στο τελος της χρονιας να μου προστεθει αυτο το νουμερο..

Υ.Γ:Αυτα βεβαια ισχυουν με την προυποθεση οτι δεν εχω κανει εγω λαθος.Αν εχω κανει ειναι φυσικα αλλη κουβεντα.Αλλα και εσυ εχεις καταλαβει ακριβως τι εγινε;;
dizzy_fingers
Όχι.

Αυτό που ξέρω στα σίγουρα, όμως, είναι πως δεν υπήρχε περίπτωση να σου έδειχνε η ομάδα 10 παίχτες και στη βάση δεδομένων να είχες 9.
Το ένα είναι καθρέπτης του άλλου smile.gif.
jake
ρε παιδια μπηκα να δω την βαθμολογια μου στο φορουμ εκει που δειχνει ολα τα ατομα που παιζουν και ηταν 89.Μετα πηγα να δω ξεχωριστα για το πως πηγε ο καθε παιχτης μου και το συνολικο day score ηταν 121.6 και πιστευω πως αυτο ειναι το σωστο αφου ειχα Μπλακνει,Διαμαντιδη,Βασιλοπουλο,Σπανουλη,Ν
ιουλεϊ,Ραϊτ(Αρης),Ουϊνστον,Ζιζιτς,Τσιαρα και Αμαρα Σι(Αεκ).Οποιος θελει ας τα υπολογισει.....


Περιμενω να μου πειτε τι θα γινει
Flash
QUOTE
Ο κυριος Ματσιγιαουσκας ξυπνησε κοντα στις 9.00 η ωραν πρωινην, γευματισε πλουσιως μετα της συζυγου του με γευμα που αποτελειτο απο 1 ποτηρι γαλα, 2 φρουγανιες, βουτυρο κ μαρμελαδα γευση φραγκοσταφυλο και στη συνεχεια ειδε λιγο τηλεοραση. Περισσοτερα νεα στις ειδησεις των 8.


Χάρη στις εξαιρετικές πληροφορίες του δαιμόνιου φορουμικού παπαράτσι ονόματι tsitum πήρα την απόφαση να κρατήσω τον Μάτσε και δικαιώθηκα πλήρως. Να σαι καλά παλίκαρε και αν θες μοιραζόμαστε τα credits του
tongue.gif biggrin.gif
Pierce
QUOTE(jake @ Dec 17 2007, 19:49 ) *
ρε παιδια μπηκα να δω την βαθμολογια μου στο φορουμ εκει που δειχνει ολα τα ατομα που παιζουν και ηταν 89.Μετα πηγα να δω ξεχωριστα για το πως πηγε ο καθε παιχτης μου και το συνολικο day score ηταν 121.6 και πιστευω πως αυτο ειναι το σωστο αφου ειχα Μπλακνει,Διαμαντιδη,Βασιλοπουλο,Σπανουλη,Ν
ιουλεϊ,Ραϊτ(Αρης),Ουϊνστον,Ζιζιτς,Τσιαρα και Αμαρα Σι(Αεκ).Οποιος θελει ας τα υπολογισει.....
Περιμενω να μου πειτε τι θα γινει


πατησες week 9; στην αρχη για καποιο λογο εμφανιζει το week 8....
jake
οκ pierce ευχαριστω δικιο ειχες.....
tsitum
Χαλια μαυρα, 91,5 κ θεση 77. Πανω πολυ λεω θ ανεβω...


QUOTE
Χάρη στις εξαιρετικές πληροφορίες του δαιμόνιου φορουμικού παπαράτσι ονόματι tsitum πήρα την απόφαση να κρατήσω τον Μάτσε και δικαιώθηκα πλήρως. Να σαι καλά παλίκαρε και αν θες μοιραζόμαστε τα credits του
Οι πραγματικες προθεσεις μου ηταν οι χειροτερες. Σου ειπα ψεματα.
Στη πραγματικοτητα εφαγε
μαρμελαδα με γευση φρουτα του δασους,
βιταμ κ οχι βουτυρο κ
πορτοκαλαδα αντι για γαλα, κ η παραπληροφορηση μου ειχε απωτερο σκοπο να τον πουλησεις,
Εσυ βεβαια ερμηνευσες διαφορετικα τις λεπτομερειες (γευση μαρμελαδας, βουτυρωση φρυγανιας, καταποση γαλατος) κ τον κρατησες. biggrin.gif biggrin.gif

Υ.Γ. Οσο για τα credits 60-40, αλλιως με ριχνεις biggrin.gif
Anaz
Είχε αγωνιστικη σημερα??? blink.gif Και μπηκα να κανω αλλαγες τωρα..τις κανω,παταω reset γιατι ηθελα να αλλαξω κατι,κ μετα βλεπω κλειδωμενο. blink.gif Κ συνηδητοποιησα οτι παιζανε ματς... ohmy.gif
Το ειχατε ξεχασει ξεκλειδωτο??? w00t.gif w00t.gif
Pierce
το φορουμ τις δυο τελευταιες μερες τον ψιλοπερνει αγρια, (χθες ολη μερα σημερα απο το μεσημερι και μετα) και το παιχνιδι δεν ειχε προλαβει να κλειδωθεί και το κλειδωσα εγω τωρα.
Anaz
Δηλαδη αμ δεν εκανα αλλαγες,κ η ομαδα θα πατωσει οπως ειναι τωρα... αμ εχασα κ μοναδικη ευκαιρια να κανω μεγαλη απατεωνια.. 19.gif tongue.gif
Παντως ειναι ενα θεμα αυτο,πλακα πλακα.. Εγω δεν το ηξερα εντελεως τυχαια πατησα reset ενα δευτερολεπτο πριν το κλειδωσεις.. Πως ξερουμε ομως οτι καποιος αλλος δεν εκανε αλλαγες live βλεποντας τις επιδοσεις των παιχτων..? Συν οτι οι περισσοτεροι δεν θα εκαναν αλλαγες λογω του προβληματος του φορουμ..
Pierce
QUOTE(Anaz @ Dec 29 2007, 20:56 ) *
. Πως ξερουμε ομως οτι καποιος αλλος δεν εκανε αλλαγες live βλεποντας τις επιδοσεις των παιχτων..?


αυτο με λιγο ψαξιμο μπορει να βρεθει, για αυτο η ειλικρινεια θα εκτιμηθει δεοντος smile.gif
thrylos7
QUOTE
αυτο με λιγο ψαξιμο μπορει να βρεθει, για αυτο η ειλικρινεια θα εκτιμηθει δεοντος


Σ' αντίθεση με ...την απατεωνιά ασφαλώς... rolleyes.gif


Οι αλλαγές μου έγιναν λίγο βιαστικά, λόγω και των ημερών κι έτσι η χρονιά έκλεισε με κακό σκορ... Απ' τη μεθεπόμενη αγωνιστική θα το ξαναδούμε πιο σοβαρά...

Όπως καταλαβαίνετε, ιατρικό ρεπορτάζ και τα συναφή, το πιθανότερο είναι να κάνετε μόνοι σας και αυτή την αγωνιστική... biggrin.gif Από την επόμενη επιστρέφουμε κανονικά!
harris
Δεν μπήκε καλά η χρονιά... sad.gif

Ξαφνικά από την ομάδα μου σβήστηκαν και οι δέκα παίκτες, την 10η αγωνιστική συγκέντρωσα το ιλιγγιώδες σκορ...0 και παρά το γεγονός ότι τώρα δεν έχω ούτε ένα παίκτη, τα credits μου είναι μόλις 13. Τι έγινε ρε παιδιά; 68.gif Εντάξει, λόγω συνθηκών δεν μπορούσα φέτος να αφοσιωθώ και να πάρω το φάνταζι στα σοβαρά, αλλά συνεχώς ανέβαινα τις τελευταίες εβδομάδες. Περιμένω κάποιον να μου εξηγήσει γιατί συνέβη αυτό... Δικό μου λάθος δεν είναι. Την δεκάδα μου την είχα ετοιμάσει κανονικότατα.

Καλή χρονιά και υγεία σε όλους. peace.gif
Pierce
ο φιλτατος θρυλος7 θα μπει για να βαλει τους παιχτες του παοκ;;;; (εχει αραξει στην φλωρινα και μας εχει γειωσει κανονικα tongue.gif )
thrylos7
Εκτός του Κουτλουάι, οι άλλοι δύο έχουν μπει από πέρυσι...

Ο Ίμπο λογικά το απόγευμα... ή θα υπάρξει επικοινωνία με sms...

Το πρόβλημα του Χάρη με τρομάζει πάντως...
Pierce
QUOTE(thrylos7 @ Jan 4 2008, 14:31 ) *
Εκτός του Κουτλουάι, οι άλλοι δύο έχουν μπει από πέρυσι...

Ο Ίμπο λογικά το απόγευμα... ή θα υπάρξει επικοινωνία με sms...

Το πρόβλημα του Χάρη με τρομάζει πάντως...

ποιο απογευμα ρεεεεεε, αλλαζουμε server βαλε τον ιμπο μεσα tongue.gif
thrylos7
Με τρόμαξες... πιο βιαστικές αλλαγές δε μπορούσα να κάνω... Ο Ίμπο προστέθηκε...
Pierce
οι μοντερατορς πρεπει να ειναι σε εγρηγορση παντα kbl


ο βασιλειαδης θα παιξει;

PS: εισαι μεγαλος αλητης. 61 ο ιμπο ρε λαμογιο; (συναδελφικη αλληλεγγυη tongue.gif )
tsitum
Παρολο που τα κρεντιτς ειναι μετρημενα, κραταω 10 απο αυτα στην αποθηκη γιατι δε ξερω που να τα επενδυσω. Απο Χαριτοπουλο σε Καιμακογλου δε ξερω αν αξιζει τα 7,5 κρεντιτς που ειναι η διαφορα, για να παω ...
jake
ρε παιδια δε μπορω να κανω αλλαγεσ ξεριει κανεις το γιατι?
jake
QUOTE(jake @ Jan 5 2008, 11:58 ) *
ρε παιδια δε μπορω να κανω αλλαγεσ ξεριει κανεις το γιατι?

δεν υπαρχει προβλημα.ολα οκ.....
ashton
Eγω δεν βλέπω καν την ομάδα μου για να της κάνω διαχείριση...
Μόνο compare players μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω..
dizzy_fingers
Γράψτε όσοι άλλοι έχετε προβλήματα με το παιχνίδι, και τί προβλήματα, για να δώ τί γίνεται...
dizzy_fingers
Ή όχι...μην ποστάρετε biggrin.gif.
Νομίζω πως βρήκα τί φταίει (πάλι ξεχάσαμε κάτι στον παλιό σέρβερ 65.gif )..σε κανά μισάωρο-ώρα θα είναι οκ.
dizzy_fingers
Τώρα θα πρέπει να είναι οκ για να κάνετε τις αλλαγές σας.
Το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι δεν εμφανίζονται τα charts. Edit: Fixed now.

Air Kef
Αφου εκανε και ο αρχηγος τις μετατροπες τους,καντε τις αλλαγες σας (περιμενω GR HAMMER,Anaz,Christo ως συνηθως τελευταια στιγμη tongue.gif ).


Λιγο πριν τις 17.00 θα κλειδωθει το fantasy. smile.gif


KΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!




Edit: Εκανα και ενα μικρο ρεπορταζ για τους τραυματιες.

Βεργινης δεν παιζει,παιζει ομως ο Κουτλουα ενω ειναι ανετοιμος κ ο Τσιακος.

Απο τον Ολυμπιακο δν παιζουν οι Βασιλιαδης,Βασιλοπουλος,Πριντεζης.

Απο τον ΑΓΟΡ θα απουσιασει ο Γκαγκαλούδης.

Ντεμπουτο για τον Μποισα του Άρη.
GR-HAMMER
QUOTE(Air Kef @ Jan 5 2008, 14:03 ) *
Αφου εκανε και ο αρχηγος τις μετατροπες τους,καντε τις αλλαγες σας (περιμενω GR HAMMER,Anaz,Christo ως συνηθως τελευταια στιγμη tongue.gif ).
Λιγο πριν τις 17.00 θα κλειδωθει το fantasy. smile.gif


περιεργως αυτη τη φορα τις ειχα κανει νωριτερα...
την προηγουμενη βδομαδα δεν εκανα καν αλλαγες(το ξεχασα) και βγηκα 5ος...
λες να επρεπε να το εφαρμοσω και αυτη?
Anaz
Πωπω παλι ξεχαστηκα.. Αποτελεσμα? Στοιχημα 100credits οτι πιο αποτυχημενες μεταγγραφες απο τις δικες μου δεν εκανε κανεις.. Αφησα μεσα στην ομαδα Βασιλειαδη,Γιαννουλη, Βεργινη ενω ειχα κανει 2 αλλαγες την Τριτη οι οποιες εσκισαν.. Πατερσον αντι Τσακαλιδη και Σαρας αντι Τεοντοσιτς.. 77.gif icon_drunk.gif
Gravedigger
QUOTE(Anaz @ Jan 6 2008, 19:10 ) *
Πατερσον αντι Τσακαλιδη και Σαρας αντι Τεοντοσιτς..

Μικάμε για τρελή έμπνευση! tongue.gif
Εγώ δεν έχω υπολογίσει σκορ αλλά δεν βλέπω τίποτα σπουδαίο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.