Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
ablade
Dizzy, αυτός ο κλιβς που πηρε ο πανιώνιος θα προστεθεί στο ρόστερ?
dizzy_fingers
Για θέματα ρόστερ στον thrylo7 smile.gif.
christos
Τι θεση παιζει αυτος??Για ενημερωσε thryle.. biggrin.gif
Anaz
QUOTE
Πλέον το παιχνίδι ανοίγει και οι αγορές παύουν σταδιακά να είναι κοινές...
Ναι,αυτο ειναι το πιο σημαντικο.Μετα την περασμενη αγωνιστικη φαινεται οτι αρχιζει ευτυχως να στρωνει το παιχνιδι, οποτε θα γινει κ πιο ενδιαφερον κ ανταγωνιστικο.. smile.gif

Ετοιμαζω αντεπιθεση!! shot.gif
Pierce
αναζ εχεις μπλεξει τα μπουτια σου tongue.gif
σε εχει τσιτωσει ο αλλος απο χτες με τον van der spiegel..... laugh.gif
Anaz
Ασ'τα να πανε.. tongue.gif Ακομα να ηρεμησω.. Κ να'ταν μονο ο Βελγος..angry_red.gif
Μονο κ δεν παιξει καλα σημερα κι ο Clancy.. shot.gif
thrylos7
Παιδιά οι προσθήκες/αλλαγές κτλ θα έχουν πραγματοποιηθεί σίγουρα μέχρι αύριο το μεσημέρι.. Είναι όμως πολύ πιθανό να έχουν γίνει τις πρώτες πρωϊνές ώρες της ημέρας.

Όσο για τον Κλιβς, πρόκειται για πλέι μέικερ (καλό αυτό). Λογικά η τιμή του θα ξεκινά από 5 ή 6...
tsitum
Επειδη ανηκω στην ομαδα των τυχοδιωκτων κ ειχα παρει τους Γκιμπς, ΜακΝαμαρα νομιζοντας οτι τους αγοραζω σε τιμες ευκαιριας, τωρα που εφυγαν θα εξαφανιστουν κ θα θεωρηθει οτι τους πουλησα?
thrylos7
Δε μπορείτε να πείτε, Κλιβς, Έιμπραμς και Σούλης είναι επιλογές η μία καλύτερη από την άλλη.. biggrin.gif

Ο Μουγιεζίνοβιτς που φέρεται να έχει κλείσει συμφωνία με τον Πανιώνιο αργεί ακόμα...

Ο Γκιμπς της Ολυμπιάδας αποτελεί παρελθόν, όπως και ο ΜακΝαμάρα (δεν του πάει η Ελλάδα φαίνεται).

Παίκτες που ενδεχομένως αποτελέσουν παρελθόν επίσης, στο άμεσο μέλλον (είναι λίγο περίεργη αυτή η πρόταση), άρα είναι επίφοβοι για το χρόνο που θα πάρουν είναι οι Πάβιτς (ΑΕΚ), Τζέφερσον (κυρίως) και Ουίτφιλντ από Ολυμπιάδα και οι κλασικοί Χάνσελ (κυρίως) και Χάμφρεϊ από ΠΑΟΚ, καθώς και ο Μπατίστ από τον ΠΑΟ...


(Δε μπορεί, όλο και κάποιος θα τρόμαξε με το παραπάνω... tongue.gif Α ναι, έπρεπε να είχατε προϊδεαστεί όταν έκανα λόγο για πρώτες πρωϊνές ώρες... icon_drunk.gif )

Σε πρόωρο ιατρικό ρεπορτάζ, δεν παίζει ο Λέισι για την Ολύμπια, όπως και η μισή ομάδα του Ολυμπιακού, ενώ επανέρχεται όπως φαίνεται ο Δημήτρης Παπανικολάου..

QUOTE
τωρα που εφυγαν θα εξαφανιστουν κ θα θεωρηθει οτι τους πουλησα?

Λογικά ναι... Αν διαπιστώσεις κάτι διαφορετικό, ανέφερέ το.
tsitum
Με χιονια, με βροχες, σε πολεμο, σε ειρηνη, κατω απο αντιξοες συνθηκες, την ωρα που εσεις οι υπολοιποι βρισκοσαστε στο 3ο ονειρο...
Ειναι εδω ο αγγελος σας, ο ανθρωπος που τρεχει για σας...
Ειναι εδω ο Thrylos για να σας δινει ετοιμες ολες τις απαντησεις, μασημενη τροφη..
Κ η ελαχιστοτητα μου εδω, μονο κ μονο για να εξυμνει τα κατορθωματα του.
ΕΥΓΕ 41.gif biggrin.gif


QUOTE
Λογικά ναι... Αν διαπιστώσεις κάτι διαφορετικό, ανέφερέ το.
Καλα αυτο με δεσμευει παρα μα παρα πολυ. Στενευουν τα περιθωρια των μεταγραφων σε σημειο ασφυξιας. Οι 2 αναγκαστικες πωλησεις ειναι μεγαλος βραχνας.
Κ διαβασα οτι ο Πεδουλακης ειπε "θελω να παρω γρηγορα ενα ξενο κ εναν ακομα παιχτη". Ξερει κανεις αν εννουσε στο ξενο που ειπε,αμερικανο ή κοινοτικο κ ποιανου τη θεση θα παρει?


Υ.Γ. Ωχ εγινα ΝΒΑ
thrylos7
laugh.gif biggrin.gif

QUOTE
Καλα αυτο με δεσμευει παρα μα παρα πολυ. Στενευουν τα περιθωρια των μεταγραφων σε σημειο ασφυξιας. Οι 2 αναγκαστικες πωλησεις ειναι μεγαλος βραχνας.


Ξεφορτώνεσαι όμως παίκτες που επιβαλλόταν να διώξεις... Θα έχανες κι άλλα credits. Έχεις δίκιο πάντως για τη δέσμευση, αλλά δυστυχώς, μιλάμε για Α1 και ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα από αλλαγές παικτών...

QUOTE
Ξερει κανεις αν εννουσε στο ξενο που ειπε,αμερικανο ή κοινοτικο κ ποιανου τη θεση θα παρει?


Τον Νάτζφεϊ νομίζω θα φέρει... Περισσότερα δε γνωρίζω, ο ΑΓΟΡ όμως έχει χώρο για παίκτες (κοινοτικούς ή ξένο). Έχει μόνο Τόπιτς, Ζούζα και Ο' μπάνον.

Edit: Ποιον παίκτη του ΑΓΟΡ έχεις και φοβάσαι για τρίτη αναγκαστική αλλαγή... tongue.gif Όπως και να' χει, αυτή την αγωνιστική δεν προλαβαίνει να γίνει τίποτα.
apkat
O Γλυνιαδακης γιατι δεν παιζει;;;παρα πολυ καλη αγωνιστικη μεχρι τωρα.Περιμενω τον μπατιστ ακομα αλλα αν ειχα και τον Γλυνιαδακη θα μουν τελεια..
ablade
Για μένα σχετικά καλή αγωνιστική αν και θα μπορούσα και καλύτερα. Βγάζω γύρω στο 125-130. Είμαι τουλάχιστον ικανοποιημένος απο τις αλλαγές που έκανα. Οι παίκτες που έδωσα δεν πήγαν τόσο καλά αλλά αυτοί που πήρα δεν κάναν την διαφορά όπως ήθελα. Περιμένω και τα επίσημα αποτελέσματα για να δω... Στείλτε πόσο περίπου υπολογίζετε μέχρι να βγουν τα επίσημα.
apkat
Εγω χωρις τον μπατιστ εχω οριακα πανω απο 135.αν παει καλα ο Μπατιστ μπορω να ανεβω παρα πολυ.Για την ωρα βγαζει λιγο πανω απο 10.Αν βγαλει κοντα στο 15 και πιασω την πρωτη 150αρα της σαιζον θα μαι φουλ ευχαριστημενος.
Air Kef
Μέτρια εγώ,ο Γιαν-Γιαν δν τραβηξε οπως πριν,ο Βασιλειάδης λίγα πράγματα,το ιδιο και ο Νιούλει..


Νομίζω πως ο θρυλος7 έχει πάει παρα πολύ καλα. smile.gif
apkat
13,2 ο Μαικ Μπατιστ και ετσι ηρθε το 149,6 αν δεν εχω κανει λαθος στους υπολογισμους μου.καλο σκορ αλλα κριμα να μην παιζει και ο Γλυνιαδακης να με εκτοξευσει..Ελπιζω να ανεβω αρκετες θεσεις στο Overal Μετα τα σημερινα και να μην εχουν κανει ολοι φοβερη αγωνιστικη.. biggrin.gif biggrin.gif
jjc
Με εναν προχειρο υπολογισμο εκανα 153,9

Ειχα σε καλη μερα σακοτα, γκραντι και οι υπολοιποι κινηθηκαν στο 10. καλη αγωνιστηκη και κυριως αυξανονται τα credits
thrylos7
QUOTE
Νομίζω πως ο θρυλος7 έχει πάει παρα πολύ καλα.


Δυστυχώς, χάνω 22 πόντους από μια λάθος (εκ του αποτελέσματος φυσικά) κίνηση... Οπότε είναι μέτρια αγωνιστική, όπως φαίνεται κι από τα παραπάνω σκορ.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος πάντως...

Α, θύμησέ μου και να σε κατσαδιάσω την επόμενη φορά που θα μπω msn που μ' επηρέασες και δεν πήρα Βεργίνη... tongue.gif
Air Kef
E όχι και σε απέτρεψα.. ohmy.gif

Εγω θυμησε μου να σε πω για τον Διαμαντοπουλο..Ου ρε.. laugh.gif

Απο το δίδυμο Μπλακνει-Διαμαντο προτιμησα Γκαγκα-Βασιλειαδη.. tongue.gif


Α,πρέπει να ηταν ο μονος μεσα στο Παλέ,που έβλεπε τον Σάκοτα να μην χάνει τριποντο και τον Χερμπερτ να μην κανει κατι γιαυτο,και να χαμογέλαγε. 69.gif
thrylos7
Πραγματικά, δεν έχεις άδικο... Έβαλε και τα 6 σερί μάλιστα... Έλα, μην αποκαλύπτεις τα μυστικά μου! tongue.gif

Τί όχι ρε, στον πρότεινα και μου ανέφερες τις δύσκολες συνθήκες του αγώνα...

Για τον Διαμαντόπουλο, η απάντησή μου νομίζω ήταν "γιατί όχι; " tongue.gif
Pierce
ρεμαλια σε εμενα δεν λετε τιποτα. dry.gif εχετε βαλει σκοπο να με ριξετε απο την τριτη θεση αλλα δεν θα τα καταφερετε. ουστ. cool.gif
Jimar
κακη αγωνιστικη , μονο ο γκραντι επαιξε ....

γυρω στο 100
grigoris
Σιμς (ανέλπιστα) και Χάμφρεϊ (πιο αναμενόμενα αλλά ήλπιζα σε κάτι καλύτερο): 68.gif

Σάκοτα,Αργυρόπουλος,Τόπιτς και Νικολαίδης: 77.gif

Οι υπόλοιποι μέτρια (καλά ρε Πίνοκ,2/13 σουτ?)

Τελική σούμα (αν έχω υπολογίσει καλά):130,1
Bonzo
Πάντως νομίζω ότι αγωνικά ήταν πολύ καλή και αναμενόμενη αγωνιστική(μέχρι και ο apkat έπιασε σκορ...).
Και γω πρέπει να χω κάνει με πρόχειρους υπολογισμούς πάνω απο 150...
Pierce
ο keys μας εστειλε στο διαολο 2/17 σουτ 5 λαθη...
βεβαια ειχα 4 παιχτες με μεγαλα σκορ αλλα μαλλον με βλεπω να πεφτω απο την 3 θεση...
thrylos7
Απ' ότι φαίνεται το πρωτάθλημα έχει πάρει φωτιά...

QUOTE
ρεμαλια σε εμενα δεν λετε τιποτα. εχετε βαλει σκοπο να με ριξετε απο την τριτη θεση αλλα δεν θα τα καταφερετε. ουστ.


Γιατί, δε χαίρεσαι που δε σου λέει ο Air; ( tongue.gif )

Εδώ που τα λέμε, μόνο ο Air ασχολείται με τις αλλαγές στο fantasy 04:00 το πρωί... (οπότε, τότε έγινε ο διάλογος) Ως γνωστόν, τ' αγαθά κόποις κτώνται και η naxos goats θα κάνει πολύ καλύτερη χρονιά από την περυσινή...
GR-HAMMER
παιζει να μην ξαναειχα τετοια αγωνιστικη ποτε...
τα στανταρ μου το πνιξανε..(αυτοι που δινουν 10αρακια)
οι εκληξεις μου το πνιξανε...(που το ηξερα οτι το 0 ηταν πιθανο)
οι καλοι μου το πνιξανε(αυτοι που πανε για 20+)
ευτυχως δηλαδη που ειχα και το τζακσον αλλιως θα ηταν ακοαμχειροτερα τα πραγματα...
τελικος απολογισμος γυρω στα 80 οπως τα υπολογισα και πρεπει να παω να αγορασω κυαλια για την κορυφη...
καμια 200αρα πισω, μπορει και παραπανω...
δεν ξενερωνω..θα το φερω τουμπα...
ειναι και το αλλο που με γεμιζει με θαρρος..
δεν γινεται να παω χειροτερα...οτι και να γινει...ελεος..sad.gif
dizzy_fingers
Παιδιά, θα ζητήσω την υπομονή σας για λίγες μέρες αυτήν την εβδομάδα, καθώς είναι πιθανό να αργήσουν να βγουν τα αποτελέσματα.

Ο υπολογιστής βρίσκεται σε κρίσιμο στάδιο και δε γνωρίζω πότε θα επανέλθει biggrin.gif.
leonkalf
Καλή ανάρρωση.. tongue.gif
thrylos7
O Nash στην κορυφή.... κι όσοι θέλετε να την κατακτήσετε θα πρέπει να προσπαθήσετε πολύ...

Σχετικά μεγάλα σκορ αυτή την αγωνιστική!
Jimar
ειπα να σας αφησω λιγο να πλησιασετε μπας και αποκτησει λιγο ενδιαφερον tongue.gif tongue.gif


πολυ κακες οι επιλογες αυτης της αγωνιστικης και αρκετα χαμενα κρεντιτς. ( ρε τον κις ...)

την επομενη λοιπον με βλεπω να κινουμαι προς παικτες που θα ανεβουν σιγουρα...

οντως οι επιλογες αυξανονται και το πρωταθλημα παιρνει φωτια laugh.gif laugh.gif
Gravedigger
Δεν μπόρεσα να κάνω όλες τις αλλαγές που ήθελα για 0,04 credits...! angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
Έχει κανείς δανεικά???Θα του δώσω 1 ολόκληρο credit στην επόμενη! biggrin.gif
thrylos7
Έχω εγώ! rolleyes.gif

Αλλά δε μπορώ να σου δώσω... blech.gif

Δεν είναι NBA fantasy tongue.gif

(Να το' κανες 5 credits να το σκεφτώ... biggrin.gif )
Air Kef
Mε 10 Ευρώ, μπορώ να μειώσω την τιμή ενος παικτη που θες να αγοτάσεις για 0,04 κρέντιτς. biggrin.gif biggrin.gif
tsitum
Ο κυριος Βασιλιεβιτς προτιθεται να συνεχισει να μας κανει πλακα κ να παιζει καλα μονο στην Ευρωπη κ στο Κυπελλο? Τελευταια ευκαιρια κ μετα στο πυρ το εξωτερον 19.gif
thrylos7
Ξέχασες τα φιλικά... tongue.gif Δεν έχεις κι άδικο...

QUOTE
Mε 10 Ευρώ, μπορώ να μειώσω την τιμή ενος παικτη που θες να αγοτάσεις για 0,04 κρέντιτς.


Τί να τον κάνει; Οι μόνες επιλογές είναι buy και sell... blech.gif

Εγώ πάλι μπορώ να κάνω ban και τζάμπα μάλιστα... rolleyes.gif

(Ναι, κι εσύ μπορείς να κάνεις, αλλά όπως λένε και στο ξύλο, όταν έχεις δίκιο πονάει λιγότερο... icon_drunk.gif icon_tomato.gif fast.gif )

Είσαι πανάκριβος πάντως... 250 ευρώ το credit... Ούτε το πετρέλαιο τόσο πολύ!


Η ανανέωση των ρόστερ θα γίνει ή αργά σήμερα το βράδυ, ή αύριο το μεσημέρι.
thrylos7
Προστέθηκαν τρεις παίκτες, ο Μουγιεζίνοβιτς του Πανιωνίου, ο Αγγέλοφ της Ολύμπιας και ο Βλάντας Βασίλιους (ή ανάποδα..) του ΑΓΟΡ. Για τους δύο πρώτους δεν είναι καθόλου σίγουρη η συμμετοχή τους, ειδικά για τον Μουγιεζίνοβιτς. Λογικά θα γνωρίζουμε αργότερα.

(Trivia: ο Βλάντας Βασίλιους κατάγεται από το ίδιο μέρος με τον Μάτσε, την πόλη Κλαϊπέντα...)

Αυτός που αποτελεί παρελθόν, είναι ο Μαρίς Λάκσα από την Ολύμπια.

Ερωτηματικό είναι τα 3Χ του ΠΑΟΚ, Χάνσελ, Χάμφρεϊ και Χόρβατ (καλά, αυτός δεν παίζει ούτως ή άλλως).. Κι αυτό λογικά θα το μάθουμε αργότερα.

Για τους τραυματίες, Λέισι και Παπανικολάου (τελικά δεν επέστρεψε όπως έλεγαν) εκτός. Για τον Σάντερς του Πανελληνίου, άλλοι λένε ότι θα παίξει κι άλλοι ότι θα προφυλαχθεί.
Τζάζβιν και Μαυροειδής αντιμετωπίζουν κάποια προβλήματα και πρέπει να είναι αμφίβολοι. Ο Γλυνιαδάκης από την άλλη παίζει κανονικά. Τσακαλίδης και Μαυροκεφαλίδης ξεπάρασαν.. χθες τα προβλήματά τους, το ερώτημα όμως είναι πόσο χρόνο θα μπορούν να πάρουν, εφόσον συμπεριληφθούν στην αποστολή της ομάδας τους. Επιστρέφει επίσης ο Κούρτοβιτς για την Ολύμπια. Τέλος, Καλλινικίδης και Μάρας παίζουν κανονικά, απλά έχασαν προπονήσεις κατά τη διάρκεια της εβδομάδας και όπως ανέφερε και ο Σκουρτόπουλος, μάλλον δε θα είναι στο 100% των δυνατοτήτων τους.

Επειδή πολλά θέματα αιωρούνται, θα υπάρξει κι άλλο ποστ πιο μετά. Όποιος έχει ενημέρωση βέβαια, ποστάρει.
thrylos7
Τελικά δεν υπήρξε κάποια ιδιαίτερη ενημέρωση.. Απλά ο Μάρας για το Αιγάλεω θα παίξει μόνο αν υπάρχει ανάγκη.. Τα άλλα είναι στα ίδια!

Το παιχνίδι κλείνει στις 17:00.
Jimar
δεν πρεπει να υπαρχουν πολυ ψηλα σκορ αυτην την αγωνιστικη , λιγοι παιχτες ( απο αυτους που εχει πολυς κοσμος ) εκαναν σκορ.

ευχαριστω τον μπραιαν , που μονος του με κρατησε... ( 3 παικτες με αρνητικα ... τι τον κρατησα κι εγω τον shot.gif shot.gif κις ) και τι ονειρο ειδα με γκαγκαλουδη???

εκανα καμια 80αρα...
thrylos7
Όντως, αυτή την αγωνιστική αναμένονται χαμηλότερα σκορ από τις δύο προηγούμενες, λόγω και της συνολικής επιθετικής παραγωγικότητας...
..._
τα αποτελεσματα ποτε βγαινουν νομιζς οτι αυτιν τν αγςιστικη δν τα πιγαμε πλ καλα!
thrylos7
Συνήθως, Δευτέρα βράδυ, άρα ενδεχομένως να βγουν σε λίγη ώρα...
dizzy_fingers
Μπράβο Leonkalf!!!! 41.gif
Pierce
επαιζα με 6 παιχτες ουσιαστικα, καθως ο ενας εκανε - και οι αλλοι 3 απο 2 μεχρι 5. οποτε το 114 ειναι καλο σκορ.
ξανανεβηκα 3ος παντως στο overall cool.gif
Gravedigger
Αν θυμάμαι καλά δεν έχω μπει ποτέ στην τριάδα της αγωνιστικής και όμως στο overall είμαι δεύτερος!Και φυσικά είμαι ευχαριστημένος αφού με περνάει μόνο ο Nash που δεν πιάνεται... ohmy.gif Πρέπει να αυξήσω την διαφορά από τους διώκτες μου πάντως...Pierce είσαι επικίνδυνα κοντά!
Jimar
καταστροφη αυτη η αγωνιστικη....

ετοιμαζω ομως αντεπιθεση 19.gif 19.gif
Air Kef
Aν ξαναπω κακη κουβέντα για τον Τσιάκο να με κανετε μπαν.
grigoris
Αγγελία:Διατίθενται σε τιμή ευκαιρίας περιποιημένες "ευχές" για συμπαίχτες στο φάντασυ με υψηλότερη βαθμολογία από τη δική σας με σκοπό τη βελτίωση της βαθμολογικής σας θέσης.Διατιθέμεθα μέχρι το προσεχές Σάββατο. (Μια ματιά στο συνολικό μου σκορ θα σας πείσει πως δεν τρελάθηκα biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif )
Pierce
QUOTE(grigoris @ Nov 27 2007, 21:18 ) *
Αγγελία:Διατίθενται σε τιμή ευκαιρίας περιποιημένες "ευχές" για συμπαίχτες στο φάντασυ με υψηλότερη βαθμολογία από τη δική σας με σκοπό τη βελτίωση της βαθμολογικής σας θέσης.Διατιθέμεθα μέχρι το προσεχές Σάββατο. (Μια ματιά στο συνολικό μου σκορ θα σας πείσει πως δεν τρελάθηκα biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif )

19.gif satanister
leonkalf
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 26 2007, 23:35 ) *
Μπράβο Leonkalf!!!! 41.gif

Ευχαριστώ dizzy!!!!!
Aς γλεντήσουμε την πρωτιά της αγωνιστικής!!!! icon_drunk.gif

Τι έχει να πει ο Hammer γι' αυτό???? tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.