Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
dizzy_fingers
Μάλιστα κύριε......





- Τώρα απ'ότι βλέπω τα σκορ είναι οκ.
- Λόγω encoding τα ονόματα μερικών ομάδων που ήταν γραμμένα σε ελληνικά, έχασαν το format και παραμορφώθηκαν. Γράψτε μου εδώ ποιά ήταν για να τα επαναφέρω.
Jimar
wav.gif wav.gif

ιδανικη πρεμιερα για τα κουρασμενα παλικαρια tongue.gif


QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 22 2007, 15:10 ) *
Γράψτε μου εδώ ποιά ήταν για να τα επαναφέρω.


εμενα μονο τον τσιακο δεν μου ειχε περασει
Flash
Για τα ονόματα των ομάδων με ελληνικούς χαρακτήρες είπε ρε Jimar. Άντε σε μέθυσε η νίκη σου icon_drunk.gif 41.gif αλλά όπως λέει ο γίγας μορφής : we' ll be back, three cheers for revenge 19.gif
Pierce
γιατι δεν βγαινει στο τηλεφωνο ο μηνας ο γκεκος κυρια σταη μου;; ειναι δυνατο να μην βαζει το μακναμαρα;;
grigoris
Dizzy το όνομα της ομάδας μου είναι Ημιθανείς και θενκς εκ των προτέρων για το σέρβις.

(Για πρώτη αγωνιστική καλή είναι η 7η θέση νομίζω αν σκεφτεί κανέις πως Βασίλιεβιτς και Βεργίνης είχαν συνολικό σκορ -7!!!!!!Ποιός ξέρει,μπορεί και να αναστηθούμε στο τέλος...)
Gravedigger
Pffff....Καλά τα πήγα για πρώτη αγωνιστική!Τώρα πρέπει να σκεφτούμε τις κατάλληλες αλλαγές...

Ο Avery γιατί έχει το σημαδάκι του τραυματία???Έπαιξε κανονικά προχθές...Τραυματίστηκε στον αγώνα η απλά έχει μείνει επειδή ήταν αμφίβολος?
tsitum
Α ρε VASILJEVIC μας εκαψες.Το θεμα ειναι τωρα τί κανουμε.Κραταμε αυτους που χασανε γιατι τους πιστευουμε κ θα ξαναανεβουν ή τους πουλαμε κ χανουμε credits? wink.gif

Να βγουν εκπροσωποι παιχτες της ΑΕΚ (τυχαια αναφερω Βασιλιεβιτς,Χατζη,Μπαρλο biggrin.gif ) να περασουν ιερα εξεταση. shot.gif shot.gif tongue.gif
kostasvc15
Εγω εκανα 54.8 icon_drunk.gif sad.gif αλλα στον πινακα με τις βαθμολογιες δειχνει πως το σκορ μου ειναι 0 blink.gif
Γιατι;
thrylos7
QUOTE
Ο Avery γιατί έχει το σημαδάκι του τραυματία???Έπαιξε κανονικά προχθές...Τραυματίστηκε στον αγώνα η απλά έχει μείνει επειδή ήταν αμφίβολος?


Έχει μείνει... Ότι βλέπετε ίσχυε για την προηγούμενη αγωνιστική.. Σταδιακά θα διαμορφώνονται τα νέα δεδομένα, μέχρι να φτάσουμε στην Παρασκευή.

Μια χαρά ήταν η αγωνιστική για πολλούς, απ' ότι βλέπω... Χαίρομαι! Άντε ν' αρχίσει ν' ανάβει το παιχνίδι! smile.gif
Anaz
Φιασκο,οπως το'χαμε προβλεψει..Μεχρι κ ο dizzy με περασε.. blush.gif icon_tomato.gif 30.gif
Δεν κανω για προπονητης.. Λειτουργω καλυτερα ως τεχνικος διευθυντης.. wink.gif tongue.gif
sihainas
χμ... μα τόσο χάλια; Το ήξερα ότι δεν θα τα πάω καλά αλλά τόσο χάλια πάει πολύ...δεν πειράζει θα ανακάμψω στην επόμενη αγωνιστηκή rolleyes.gif
reth1
ΑΓΟΡ2007 κύριε Dizzy... thx!
geosider
μα μόνο 84;

πως το λεγε ο σκουντής με το κατάρ
αλί αλί και τρισαλί

να δω πως στα κομμάτια θα παίξω από δω και πέρα που έχασα ήδη 50 credits;

ευτυχώς που υπάρχουν και χειρότεροι, ρε παλίκαρε σαρούνας πως το έκανες αυτό;
PanosIlio
Χάλια παιδιά χάλια, άντε τώρα να ανακάμψεις, με τι λεφτά biggrin.gif

Καταστράφηκα... blink.gif
berry
μονο 6ος ?

τουλαχιστον βγαινω ευρωπη ,αλλα ο στοχος παραμενει η ευρωλιγκα tongue.gif

η αληθεια ειναι οτι κραταω δυναμεις για το ευρωλιγκ φαντασι τσαλεντζ icon_drunk.gif
klearxos
Εγω με 100 περιπου ποντους ειμαι στην γνωριμη μου περιοχη μεταξυ 15 και 30!!
Εκανα παντως και εγω μ.κια με τον Βασιλοπουλο που δεν πηρα χαμπαρι οτι ηταν τραυματιας (οπως καταλαβαινετε το scouting ηταν μηδενικο biggrin.gif )
Ξερει κανεις αν θα παιξει την επομενη αγωνιστικη?
Flash
Ναι, ναι σίγουρα θα παίξει, κράτησε τον οπωσδήποτε!

(όπως καταλαβαίνετε πιστεύω βαθειά στην ευγενή άμιλλα και τα αθλητικά ιδεώδη rolleyes.gif 19.gif )
Wilkinson
Kalitera 0 para -kati apo merikous pextes....ego apo tin18h thesi piga stin 20h meta alages....ama den ixa kani tin alagi sto telos xalara ixa mpi dekada... 40.gif
Pisteuo stin euroleague na pao kalitra an kai eki ekana merikes vlakies (pu na fantasto oti ksekinai deutera...kai den prolava na allakso kapious pextes...)
Air Kef
Έγινε η αλλαγή Τομασεβιτς-Βουγιανις και προστεθηκε και ο Λαμαρ Γκριρ της Ολυμπιας με 75,00 κρεντιτς.

Τζαζβιν και Καιμακογλου αντιμετωπιζουν προβλημα με ιωση και δν εχουν προπονηθει,ωστοσο αναμενεται τελικα να παιξουν.


peace.gif
dizzy_fingers
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 23 2007, 00:12 ) *
Εγω εκανα 54.8 icon_drunk.gif sad.gif αλλα στον πινακα με τις βαθμολογιες δειχνει πως το σκορ μου ειναι 0 blink.gif
Γιατι;

Ρε kostasvc μας δουλεύεις?
Καθόμουν κι έψαχνα ένα τέταρτο τις βαθμολογίες των παιχτών σου και γιατί πήρες 0 και τελικά είδα ότι δεν είχες συμπληρώσει την 10άδα.

ΑΝ, λέω...ΑΝ είχες διαβάσει τις οδηγίες θα είχες προσέξει αυτό:
QUOTE
Αν δε συμπληρώσετε 10άδα, τότε δεν παίζετε στην αγωνιστική και παίρνετε 0 βαθμούς.

Άλλη φορά, να προσέχεις. wink.gif





Τα ονόματα όσων είχαν αλλοιωθεί, διορθώθηκαν.
Υπάρχουν ακόμα ομάδες που θέλουν διόρθωση (πχ turamath), οπότε είτε στέλνετε πμ ή το ποστάρετε εδώ.
kostasvc15
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 25 2007, 18:25 ) *
Ρε kostasvc μας δουλεύεις?
Καθόμουν κι έψαχνα ένα τέταρτο τις βαθμολογίες των παιχτών σου και γιατί πήρες 0 και τελικά είδα ότι δεν είχες συμπληρώσει την 10άδα.

ΑΝ, λέω...ΑΝ είχες διαβάσει τις οδηγίες θα είχες προσέξει αυτό:

Άλλη φορά, να προσέχεις. wink.gif

Τις ειχα διαβασει τις οδηγιες Dizzy Fingers απλα τις ειχα διαβασει περυσι... icon_wave.gif
I will wink.gif
dizzy_fingers
Ίδιες ήταν και τότε... rolleyes.gif
leelo15
Ο Mr. Jackson (του οσφπ) δεν θα παιξει?
kostasvc15
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 26 2007, 07:04 ) *
Ίδιες ήταν και τότε... rolleyes.gif

Εννοουσα οτι δεν το θυμομουν απο περυσι biggrin.gif
thrylos7
Ο Τζάκσον προφανώς όχι, αφού είναι ο 3ος Αμερικανός.

Να πω, πως για τον Νάγκις, δεν έχει υπολογιστεί στην αξία του το +15% κι έτσι έχει μείνει στο 52, αντί να έχει 59,8...

Αυτό ασφαλώς θα γίνει.
basketaris
Επεσα θυμα... Αλτσχαϊμερ!! Κι εγω την πατησα με 10αδα, αλλα για αυτη την εβδομαδα... sad.gif
Κostasvc, ιδια πατατα καναμε... icon_wave.gif
Δεν πειραζει, θα δωσω βαρος στο overplaybet! wink.gif
kostasvc15
QUOTE(basketaris @ Oct 26 2007, 22:21 ) *
Επεσα θυμα... Αλτσχαϊμερ!! Κι εγω την πατησα με 10αδα, αλλα για αυτη την εβδομαδα... sad.gif
Κostasvc, ιδια πατατα καναμε... icon_wave.gif

Ειμαι σιγουρος οτι θα το επαθαν και αλλοι...
Anaz
basketaris δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ αργα να μπεις τωρα..Ισα ισα.. wink.gif

O Aργυροπουλος γιατι δεν παιζει??? 17.gif
Gravedigger
QUOTE(Anaz @ Oct 27 2007, 04:31 ) *
O Aργυροπουλος γιατι δεν παιζει??? 17.gif

Διάβασα χθες ότι τελικά θα παίξει αν και τον βλέπω τραυματία...Όποιος ξέρει τι θα γίνει τελικά ας μας το πει εγκαίρως!
Pierce
Δεν ξερω αν ειναι δηλωμενος ως τραυματιας αλλα ο τσαμης ειναι στην διαθεση της ΑΕΚ να παιξει την Κυριακη.
για τον αργυροπουλο δεν γνωριζω
Jimar
ο μπαρλος ειχε κατι και επαιξε μονο 5 λεπτα με το αιγαλεω η τοσο θα παιζει ?
Pierce
o μπαρλος μια χαρα ειναι. δεν ειμαστε στο μυαλο του κορωνιου για να ξερουμε γιατι επαιξε 5 λεπτα tongue.gif
B for Basketball
QUOTE(pierce21 @ Oct 27 2007, 10:43 ) *
o μπαρλος μια χαρα ειναι. δεν ειμαστε στο μυαλο του κορωνιου για να ξερουμε γιατι επαιξε 5 λεπτα tongue.gif


Ε μην αγχωνεστε πια...δεν χρειαζεται να μπειτε στο μυαλο του κορωνιου.... tongue.gif
Jimar
με την αξια του ναγκις τι θα γινει ? τον αγοραζουμε τωρα με 52 η θα γινει καμια βλακεια ?
tsitum
QUOTE(Jimar @ Oct 27 2007, 16:23 ) *
με την αξια του ναγκις τι θα γινει ? τον αγοραζουμε τωρα με 52 η θα γινει καμια βλακεια ?
Προσωπικα δεν τον πηρα με το σκεπτικο οτι θα ανεβει η τιμη του.Κ λογικα θα ανεβει

Αυτη τη περιοδο καταλαβα οτι δεν ειναι να πονταρεις σε παιχτες ΠΑΟ, ΟΣΦΠ γιατι δε ξερεις ποτέ αν καποιος θα παιξει απο 35 λεπτα εως καθολου.


Για να δουμε κ τα αυριανα...
Gravedigger
Χάλια αυτή η αγωνιστική...Θα πέσω αρκετά στην βαθμολογία...Ευτυχώς δεν έχει γενικά μεγάλα score (εκτός του Κουμπούρα,που από την αρχή έλεγα να τον πάρω,αλλά τώρα θα γίνει απλησίαστος...)
Johnnys
Μια ερωτηση επειδη ειμαι ψιλοασχετος.Το σκορ καθε ομαδας-παικτη βγαινει με προσθεση των σκορ της καθε αγωνιστικης η με μεσο ορο?δηλαδη οσοι μπηκαμε δευτερη αγωνιστικη θα εχουμε μειονεκτημα η οχι?
Flash
Αν έβγαινε με μέσο όρο θα μπορούσε κάποιος να συμμετέχει μόνο στην τελευταία αγωνιστική και αν έκανε τέλειες επιλογές ίσως να νίκαγε. blink.gif
Προφανώς με άθροισμα των σκορ. Διάβασε και τις οδηγίες.
geosider
QUOTE(Flash @ Oct 28 2007, 10:58 ) *
Αν έβγαινε με μέσο όρο θα μπορούσε κάποιος να συμμετέχει μόνο στην τελευταία αγωνιστική και αν έκανε τέλειες επιλογές ίσως να νίκαγε. blink.gif
Προφανώς με άθροισμα των σκορ. Διάβασε και τις οδηγίες.

εννοείτε ότι μετράει το σύνολο

τα στατιστικά πάοκ-πάο έχει σκοπό να τα βγάλει ο γαλάνης; 65.gif
αν και δεν έχω παίκτες θέλω να δω πως πήγαν κάποιοι αλλά αν δεν βγάλει τα στατιστικά ο γαλάνης νομίζω ότι δεν γίνεται να περαστούν και τα σκορ των παικτών των δύο ομάδων, οπότε λογικά κάποιοι θα έχουν πρόβλημα,
μακάρι μπας και ανέβω λίγο 19.gif
leelo15
Πάει και αυτή η αγωνιστική. sad.gif Δεν τα πήγαμε και τόσο καλά δυστυχώς. E πως να τα πας καλά εάν ο Ταπούτος κάνει παιχνιδάρα και εσύ λίγο πριν αρχίσουν τα παιχνίδια τον πουλάς? Όταν ο Καλαμπόκης έχει 4 πόντους? Όταν ο Τεοντοσιτς βάζει 2 πόντους?

Μου έχει γίνει εμμονη ιδέα αυτό το fantasy... 19.gif
Jimar
αυριο θα βγουν ?
dizzy_fingers
Ναι, σήμερα απογευματόβραδο.
dolly12
μπορει να μου πει καποιος πως το υπολογιζουμε???

ευχαριστω!!!
Gravedigger
QUOTE(dolly12 @ Oct 29 2007, 13:19 ) *
μπορει να μου πει καποιος πως το υπολογιζουμε???

ευχαριστω!!!

(Points+Rbs+Asts+Steals+Blocks+Fouls On)-(Missed shots+Missed FT+Fouls+Turnovers) bball.gif
dolly12
αν ισχυει αυτο που λες και δεν εχω κανει λαθος σας εφαγα σημερα!!!! χιχιχιχι

smiley.gif

αν και με εκαψε ο βεργινης λιγακι!!!

παντως καποιος ειπε πριν οτι δε ξερει ποιους να παρει απο τον παναθηναικο κ τον ολυμπιακο
υπαρχουνε παικτες που θα ειναι παντα σταθεροι και στις 2 ομαδες οπως τσαρτσαρης, διαμαντιδης και πριντεζης, μπουρουσης. Τωρα απο θεμα αποδοσης ειναι αλλο θεμα!

Ειδικα αυτο το σαββατο που θα βρεθει η καλυτερη αμυνα με την καλυτερη επιθεση!
ablade
Παιδιά καλημέρα και απο εμένα.
Είπα να μπω και εγω στη λίγκα, αν και λίγο καθυστερημένα αλλά η συμμετοχή μετράει...!!! Έχω όμως πρόβλημα με την ομάδα. Δεν έχω την δυνατότητα να αγοράσω παίκτες. Είναι κλειδωμένο, και αν ναι μέχρι πότε? Χθες που μπήκα πρώτη φορά μου έβγαλε στην αρχή τη δυνατότητα να αγοράσω αλλά μετά κλείδωσε.

Ενημερώστε με πλιζ!!!! Ανυπομονώ να κάνω ομάδα....
dolly12
ογικα αν ισχυει οτι και περσι μολις βγουνε τα αποτελεσματα σημερα θα ξεκλειδωθει οποτε αν οχι το βραδυ σιγουρα αυριο θα εισαι οκ
B for Basketball
QUOTE(ablade @ Oct 29 2007, 10:23 ) *
Παιδιά καλημέρα και απο εμένα.
Είπα να μπω και εγω στη λίγκα, αν και λίγο καθυστερημένα αλλά η συμμετοχή μετράει...!!! Έχω όμως πρόβλημα με την ομάδα. Δεν έχω την δυνατότητα να αγοράσω παίκτες. Είναι κλειδωμένο, και αν ναι μέχρι πότε? Χθες που μπήκα πρώτη φορά μου έβγαλε στην αρχή τη δυνατότητα να αγοράσω αλλά μετά κλείδωσε.

Ενημερώστε με πλιζ!!!! Ανυπομονώ να κάνω ομάδα....


Μολις περαστουν τα scores του σαββατοκυριακου...(σημερα το βραδυ το αργοτερο) θα μπορεις να φτιαξεις την ομαδα σου...!
Pierce
ομαδα θα μπορεσεις να κανεις οταν ξεκλειδωσει το παιχνιδι, δηλαδη οταν περαστουν οι βαθμολογιες τις αγωνιστικης(το βραδυ δηλαδη).

btw καλως ηρθες! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.