Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Pierce
το fantasy εκτος απροοπτου θα κλεισει στις 4 smile.gif
GR-HAMMER
α ωραια, καλα τα πηγα..
ηθελα να αλλαξω σαρας και στιβενσον και δεν προλαβα...
ελπιζω να μη το καψουνε..
tongue.gif
tsitum
Χρειαστηκε να περασουν τοσες αγωνιστικες για να ξεπεραστουν παλι τα 500 κρεντιτς, αλλα πλεον αφου συνεβη, θα πανε πολυ καλα τα πραγματα. Το 136 της τελευταιας αγωνιστικης βοηθησε πολυ.


Ο Κελυ δε βαθμολογηθηκε ή εκανε 0 ? Γιατι ειναι ενας καλος στοχος για το φαντασυ.

Παρολο που η 1η θεση εχει διαφορα 100 ποντους, βλεπω ενα μεγαλο ντερμπι μεταξυ τεσσαρων (τουλαχιστον) για τη 2η θεση.
thrylos7
Συγχαρητήρια tsitum, γιατί βρέθηκες και σε πολύ δύσκολη θέση σε κάποιο διάστημα...

Ο Κέλι είναι καταραμένος... Το παιχνίδι δεν τον υπολόγισε με το έτσι θέλω... ohmy.gif νομίζω... biggrin.gif
Air Kef
Οντως για την δεύτερη θέση γινεται σφαγή.
Παντως,απο οτι ξερω, 2η και 3η θεση περνουν το ιδιο βραβειο. biggrin.gif


Ρε Νας κανε κατι,να γινεται σφαγη και για την πρώτη.
Gravedigger
Από την 2η μέχρι την 6η θέση γίνεται χαμός!Σε μια αγωνιστική μπορείς να χάσεις 4 θέσεις!Ο Nash έχει ξεφύγει αρκετά ενώ και η διαφορά 6ης-7ης θέσης είναι σχετικά μεγάλη.Όχι ότι δεν καλύπτεται αλλά αν δεις τι γίνεται από πάνω φρικάρεις! tongue.gif
eu.champions07
Και πρόχειρα η σειρα του β' γύρου:
1.Gravedigger
2.AirKef
3.Jimar
4.nash
5.eu.champions
6.sarounas
7.jjc
8.grigoris
9.pierce21
10.thrylos7
thrylos7
Ωραίος! Και σίγουρα πιο αξιόπιστος από το παιχνίδι... tongue.gif

Παιδιά εγώ ξεκινάω να παίζω από την 23η αγωνιστική... biggrin.gif
Pierce
9ος ε; Ηρθε η ωρα να τους τριξω λιγο τα δοντια στην ομαδα... cool.gif
Jimar
κακη αγωνιστικη , εχασα εδαφος . θα επανελθω ομως ...

βαζω διπλες προπονησεις απο αυριο 19.gif 19.gif
Jimar
το σκορ του κελι θα υπολογιστει αυτην την αγωνιστικη η να τον πουλησω?
dizzy_fingers
Πούλα τον.
Jimar
με αυτον φτανω τις 3 αναγκαστικες αλλαγες, δεν γινεται με τιποτα να υπολογιστει το σκορ του ...? sad.gif

να μην ηταν διαθεσιμος τοτε...
thrylos7
Δεν είναι λογική αυτή όμως... Πώς να φανταστούμε ότι θα προκύψει τέτοιο πρόβλημα;

Υπομονή, τα διάφορα μικρά προβλήματα θα μας ταλαιπωρήσουν λίγο ακόμα, αλλά από του χρόνου δε θα υφίστανται.

Στα της αγωνιστικής, ο Λέισι είναι εκτός για την Ολύμπια, Τέιλορ και Διαμαντόπουλος αμφίβολοι για τον Κολοσσό, με τον πρώτο μάλλον να παίζει και το δεύτερο μάλλον όχι, ενώ εξαιρετικά αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Πάττερσον για το Αιγάλεω. Από τις πιο υγιείς αγωνιστικές αυτή!
Pierce
υπαρχει περιπτωση να κλειδωθει γυρω στις 3:30 το παιχνιδι...
thrylos7
Επειδή όλοι έχουν δικαίωμα στο λάθος και πολλές φορές οι λάθος αποφάσεις είναι αυτές της τελευταίας στιγμής, το παιχνίδι θα κλειδωθεί κανονικά στις 17:00. biggrin.gif
tsitum
Παρακαλειται ο κ.Nash να πατησει φρενο γιατι μας εχει ριξει μια χιλιαρα. smile.gif


Στιβενσον ο σωτηρας της Varese Giants


Το παιχνιδι συνεχιζει κ στα πλει-οφ μεχρι ενος σημειου, οπως στο τοπ-16 της ευρωλίγκας, ή γινεται το απευκταιο κ διακοπτεται?
thrylos7
Διακόπτεται, αφού μένουν μόλις 8 ομάδες... όπως συμβαίνει και στην Ευρωλίγκα. Οπότε η ολική επαναφορά των γιγάντων αναβάλλεται για την επόμενη σεζόν! smile.gif

Είχα πάρα πολύ καιρό να δω πρώτη θέση στην αγωνιστική... ίσως και χρόνο! Air, είσαι 2ος ρε, την άλλη φορά! blech.gif (ΟΚ, ξέρουμε ότι είσαι και 2ος γενικά tongue.gif)
eu.champions07
Με την κανονική περίοδο στην τελική ευθεία και τη μάχη να έχει κριθεί λογικά υπέρ του nash,το ενδιαφέρον στρέφεται στη βαθμολογιά του β' γύρου:
1. gravedigger 1225,4
-. airkef 1225,4
3. nash 1215,8
4. jimar 1193,5
5. eu.champions07 1181,1
6. jjc 1147
7. grigoris 1122,2
8. pierce21 1112,9
9. thrylos7 1112,1
10.themoss 1109,3

Κάθε ένσταση δεκτή,αλλά λογικά δεν έχει λάθος.
thrylos7
Ωραίος! 41.gif

Ανανεώσεις και τα λοιπά παίδες λίγο (πολύ) αργότερα, λόγων ανωτέρας βίας... Ο Μάικλ Τζόρνταν μόνο νομίζω επείγει! Εννοείται θα έχει τιμή πάνω από 100... biggrin.gif
eu.champions07
Τζααμπερ,Τζεφερσον και τώρα Τζάκσον δυνατά όπλα για fantasy players που χάθηκαν.
Pierce
πατος....
Air Kef
QUOTE
1. gravedigger 1225,4
-. airkef 1225,4
3. nash 1215,8


Ρε Νας ασε και καμια μπαλα ρε φιλε! 2 εχεις στο τσεπάκι! tongue.gif
themoss
Πολυ ασχημη αγωνιστικη προς το παρον για εμενα... Ελαχιστα μπορουν να αλλαξουν αυριο... Αν παω στο 120 θα'ναι καλα...
grigoris
Τραγική αγωνιστική και για μένα με πολλούς παίχτες στους οποίους πόνταρα να κάνουν μικρά σκορ.Ούτε 100 σύνολο να φανταστείτε,χειρότερα δε γίνεται μάλλον...
themoss
Και γω μαλλον ουτε 100αρι δε θα πιασω τελικα...
kotzito
Εγω εβγαλα Βασιλειαδη που εβαλε 14 ποντους και εβαλα Βουκσανοβιτς που εβαλε 4 tongue.gif blink.gif
Jimar
αν ειναι σωστη η βαθμολογια του eu.champions07

η νεα βαθμολογια β γυρου ειναι :

1. nash 1376,6
2. Air Kef 1365,6
3.Gravedigger 1357,1
4. Jimar 1353,7
5. jjc 1322,8

ελπιζω να μην εκανα κανενα λαθος ...

η αγωνια κορυφωνεται 19.gif 19.gif

ρε νας ασε και καμια μπαλα tongue.gif tongue.gif
tsitum
Τειλορ -5
Γιανγκ 2,2
Ραλιμι 3
κ αλλοι πολλοι


καναν ενα τραγικο 79,8


Μη πιεζετε το Νας, catch him if you can tongue.gif
Air Kef
Κλειδώνει σε 5 λεπτά. smile.gif
thrylos7
Βρήκα κι εγώ την αγωνιστική να έχω τρεις παίκτες του Ολυμπιακού στην ομάδα... Μου έκοψαν τα φτερά για μεγάλο σκορ...
geosider
εγω τα πηγαινα πολυ κακα laugh.gif στην αρχη και το παρατησα για φετος απο του χρονου παλι wink.gif
thrylos7
QUOTE
Παιδιά εγώ ξεκινάω να παίζω από την 23η αγωνιστική...


Μπάλα για την πρωτιά στη μαγική 23η αγωνιστική δεν έχει το παιχνίδι; 7.gif

fast.gif
eu.champions07
Tην προηγούμενη εβδομάδα με πρόλαβε ο Jimar οπότε επανέρχομαι με την 23η αγωνιστική:
1. (2) Air Kef 1524,5
2. (3) Gravedigger 1497,6
3. (1) nash 1495,8
4. (-) Jimar 1489
5. (6) eu.champions07 1458,2
6. (5) jjc 1457
7. (-) thrylos7 1451,3
8. (-) sarounas 1409
9. (-) themoss 1394,7
10.(-)grigoris 1352,7

Σε παρενθεση η θέση την προηγούμενη αγωνιστική.
Air Kef
Οι διαφορά αναμεσα στον 1ο (εμενα δλδ icon_joy.gif ) και στον 7ο ειναι τοσο μικρες που μπορουν να αλλαξουν ολοκληρωτικα ακομα και σε 1 αγωνιστική.


Με εσωσαν καποιες αλλαγες,οπως ο Μασευ ας πουμε που επιτελους τον αγόρασα μιας και ακομα ειχα τα κρεντιτ απο την πώληση του Τζακσον και δεν ηξερα τι να τα κανω. Γενικως παλι στα ακρα κινηθηκα,με πολλους παικτες να εχουν κατω απο 10 και 4 πανω απο 25.
Gravedigger
Ταπούτος angry_red.gif angry_red.gif 3 φορές μου έχει τύχει να μην παίξει και άλλη 1 μου έβγαλε -4...Ε τον έστειλα δεν τον αντέχω άλλο...
Flash
Γενικά πως σας φαίνεται η δεκάδα:

1.GREER Lin
2. TAYLOR KENNY
3. TEAGUE David
4. NEWLEY Brad
5. VASSILIADIS Kosta
6. KIRITSIS Alexis
7. TSARTSARIS Costas
8. NADFEJI Stevan
9. VASILOPOULOS Pana
10. TSIAKOS Georgios

Σίγουρα όχι τοπ αλλά όχι και αμελητέα ποσότητα έτσι; πως θα σας φαινόταν αν σας έλεγα ότι την προηγούμενη αγωνιστική αυτοί οι 10 είχαν αθροιστικό σκορ 3.5 ;;;

(όχι δεν τους είχα εγώ, απλά έκανα κάποιες δοκιμές)
tsitum
Οι κυριοι κυριοι Ραιτ με -1 κ Μπραιαντ με 0 με απετρεψαν απο την κατακτηση της κορυφης (ή τουλαχιστον στο χαλκινο μεταλλιο) την τελευταια αγωνιστικη. Με χαντακωσαν τα καλοπαιδα. Στους σιχτιρισμους θα πρεπει να συμπεριληφθει κ ο κυριος Γιοσιποβιτς για το ανεπαρκες για πραγματικο πρωταθλητισμο 6,60.


Παρακαλειται ο κ. Flash να παραθεσει τη νεα καταστροφικη δοκιμιακη 10αδα της αγωνιστικης.
Flash
QUOTE(tsitum @ Apr 17 2008, 23:19 ) *
Οι κυριοι κυριοι Ραιτ με -1 κ Μπραιαντ με 0 με απετρεψαν απο την κατακτηση της κορυφης (ή τουλαχιστον στο χαλκινο μεταλλιο) την τελευταια αγωνιστικη. Με χαντακωσαν τα καλοπαιδα. Στους σιχτιρισμους θα πρεπει να συμπεριληφθει κ ο κυριος Γιοσιποβιτς για το ανεπαρκες για πραγματικο πρωταθλητισμο 6,60.
Παρακαλειται ο κ. Flash να παραθεσει τη νεα καταστροφικη δοκιμιακη 10αδα της αγωνιστικης.


[Μπαμπινιώτης mode on] Βασικά δοκιμαστική εννοείς γιατί το δοκιμιακή αναφέρεται στο δοκίμιο και ναι δε λέω κάνω και καλά posts όταν θέλω αλλά όχι και δοκίμια βρε αδερφέ tongue.gif [Μπαμπινιώτης mode off]

Κατόπιν της ανωτέρω απαίτησης του φίλτατου Μέλβιν παραθέτω την ακόλουθη δεκάδα (αν δεν έμεναν ελάχιστες αγωνιστικές δε θα την ανακοίνωνα καθώς είναι προϊόν τρομακτικά ενδελεχούς έρευνας και υπερπολύπλοκων λογαρίθμων που μπορούν να δώσουν το συγκριτικό ανταγωνιστικό πλονέκτημα στην κούρσα για την κορυφή). Έχουμε λοιπόν (πρώτα σκορ αγωνιστικής και σε παρένθεση η αξία του παίχτη)

1. Greer Lin 5.50 (52.68)
2. Verginis Dimitris 1.10 (43.49)
3. Grundy Anthony 6.00 (99.32)
4. Topic Milenco 4.00 (59.33)
5. Wright Bracey -1.00 (60.86)
6. Papanikolopoulos -3.00 (37.73)
7.Vougioukas Ian 3.00 (69.15)
8. Golemac Jurica -1.00 (65.42)
9. Giannoulis Giannis -2.00 (60.69)
10. Brant Travon 0 (49.93)

Αθροιστικό σκορ: 12.6 Αθροιστική αξία (μετά από αυτά τα χάλια): 598.6
dizzy_fingers
QUOTE(Flash @ Apr 18 2008, 16:00 ) *
είναι προϊόν τρομακτικά ενδελεχούς έρευνας και υπερπολύπλοκων λογαρίθμων

[Μπαμπινιώτης mode on] Είναι αλγόριθμοι κι όχι λογάριθμοι. [Μπαμπινιώτης mode off]
tongue.gif

Έκανα το 1-1 εκ μέρους του tsitum laugh.gif banana.gif.
Flash
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 18 2008, 17:13 ) *
[Μπαμπινιώτης mode on] Είναι αλγόριθμοι κι όχι λογάριθμοι. [Μπαμπινιώτης mode off]
tongue.gif

Έκανα το 1-1 εκ μέρους του tsitum laugh.gif banana.gif.


Ο Χριστός κι η Παναγία !!!! Τι λάθος έκανα ?????????????????

Κάνε με ban τώρα Ζαλισμένε torture.gif torture.gif kill.gif hammer.gif gdi.gif icon_tomato.gif

(αν έλεγα ότι οι αλγόριθμοι βασίζονται σε μια σειρά λογαριθμικών εξισώσεων και ως εκ τούτου η πρόταση στέκει δε θα γινόμουν πιστευτός ε ; tongue.gif )
dizzy_fingers
QUOTE(Flash @ Apr 18 2008, 16:37 ) *
(αν έλεγα ότι οι αλγόριθμοι βασίζονται σε μια σειρά λογαριθμικών εξισώσεων και ως εκ τούτου η πρόταση στέκει δε θα γινόμουν πιστευτός ε ; tongue.gif )

2-1 o Flash! 77.gif
(+1000000 αν μάλιστα το καταφέρεις ποτέ....τότε θα σου δώσω να φτιάξεις εσύ το fantasy tongue.gif)
Jimar
μα -7 ρε κινγκ .... ελεος!!

πρεπει να εχουμε πολυ μικρη διαφορα στην βαθμολογια 2ου γυρου εγω ο Gravedigger και ο Air Kef

λογικα ομως θα μεινω πισω λογο αυτου του -7 ....
Pierce
re συ ο κινγκ ειναι πουλεν, ολοι μας τον εχουμε... tongue.gif
eu.champions07
QUOTE(pierce21 @ Apr 19 2008, 21:07 ) *
re συ ο κινγκ ειναι πουλεν, ολοι μας τον εχουμε... tongue.gif


Είχα 176 και κατι με 8 παιχτες και περίμενα Κινγκ-Κυρίτση που έδωσαν -7 και -3 αντίστοιχα!!!
Air Kef
Oντως,δεν νομιζω οτι υπαρχει φανταζι ομαδα αυτη την στιγμη που σεβεται τον εαυτο της και δεν ειχε τον Κινγκ.

Κατα τα αλλα πρεπει να εχω τουλαχιστον 5 παικτες πανω απο 25. banana.gif
Gravedigger
QUOTE(Air Kef @ Apr 19 2008, 23:44 ) *
Oντως,δεν νομιζω οτι υπαρχει φανταζι ομαδα αυτη την στιγμη που σεβεται τον εαυτο της και δεν ειχε τον Κινγκ.

Κατα τα αλλα πρεπει να εχω τουλαχιστον 5 παικτες πανω απο 25. banana.gif

Kαι εγώ 5 παίχτες πάνω από 25 με τους 3 από αυτούς πάνω από 30.ΑΛΛΑ.Εκτός από τον King είχα και τον Rhalimi. -12 και οι 2 μαζί!Γλέντια! icon_drunk.gif

ΥΓ.Πριν 2 αγωνιστικές ήθελα ν αλλάξω 1 εκ των Baxter,Rhalimi.Τελικά έδωσα τον πρώτο.Μετά από 2 αγώνες ο Baxter έχει κάνει score γύρω στο 50 και ο Μαροκινός -2.Μπορώ να πω ότι ήταν ατυχέστατη η επιλογή μου...
themoss
Και γω τους εχω και τους δυο αλλα απ'τους αλλους βγαζω μαλλον ενα καλο σκορ...
Jimar
τιποτα δεν εχει κριθει ακομα 32 ποντοι καλυπτονται σε μια αγωνιστικη 19.gif 19.gif
tsitum
QUOTE
Βασικά δοκιμαστική εννοείς γιατί το δοκιμιακή αναφέρεται στο δοκίμιο
Απο μια οπτικη γωνια εχεις δικαιο αλλα μ αρεσει να χρησιμοποιω λεξεις που παρα την καθημερινη χρηση τους σε μια πιο εξιδικευμενη εννοια, εξακολουθουν να προερχονται απο γενικοτερες (οπως το δοκιμιο σαν ουσιαστικο του δοκιμαζω).
Εδω ο Παπαδιαμαντης τη γριά τη γραφει γραία, να μη κανουμε κ μεις τους λεκτικους μας ακροβατισμους κ τα φραστικα μας πυροτεχνηματα? tongue.gif biggrin.gif


Στα δικα μας τα στενοχωρα τωρα, ο κυριος Γιοσιποβιτς εξακολουθει να μας κανει πλακα με το εξοργιστικο 6,60 οπως κ ο κυριος Νιουλει με το ακομα χειροτερο 5,50. Αποτρεπτικοι κ οι 2 για κατι καλυτερο απο τους 169,6 βαθμους. Χαλικια στα γραναζια της καλοκουρδισμενης μηχανης μου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.