Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Jimar
η καλυτερη μου αγωνιστικη εως τωρα...

ηδη 200 και εχω και τον μπραιαν που παιζει την τριτη w00t.gif w00t.gif
thrylos7
Διάλογος με τον Air στο msn:

QUOTE
hoochie coochie man says:
130 έκανα ρε γμτ..
hoochie coochie man says:
θα χουμε 200άρια σίγουρα
aMUSEd Kef says:
ε ρε καλα πηγες
hoochie coochie man says:
σκατά...


biggrin.gif

Μετά από καιρό, μπορώ να χαρακτηρίσω το σύνολο των αλλαγών μου άθλιο...

(Εντάξει, 6 ο Μαγγουνής, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα tsitum.. tongue.gif )
Bonzo
Γιατί δεν άλλαξα Τζάκσον με Μπουρούση????
Air Kef
Να μια καλή απορία στα χείλη όλων μας..

Μήπως επειδη ο Τζάκσον ακομα και στα χειρότερά του δίνει ενα 12;;; tongue.gif
tsitum
QUOTE
Εντάξει, 6 ο Μαγγουνής, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα
Υπαρχουν κ χειροτερα...
Αρχικα αρχικα ειχα στην ομαδα μου τον Βασιλειαδη. Τη Παρασκευη διαβαζω, ω του θαυματος, οτι ειναι τραυματισμενος. Τι να κανω κ γω ψαχνω κ καταληγω στους 3 που εγραψα, εχοντας παρει ηδη το Μαγγουνη. Ρωταω προτασεις κ παιρνω την "παραπλανητικη" tongue.gif αναλυση για την οποια αναφερθην παραπανω.

Στο εξης, λοιπον, εξακολουθω να ρωτω τον thrylo7 τη γνωμη του για παιχτες, αναλυοντας ομως πλεον με πονηρα κριτηρια (δυστυχως ειμαι αναγκασμενος να το κανω) τις οποιες απαντησεις του. biggrin.gif

5 παιχτες μου εχουν συνολικο αθροισμα μηδεν (0) zero.
thrylos7
Ότι είχες Βασιλειάδη δεν το ήξερα (ή δεν το θυμόμουν)... Γιατί σ' αυτή την περίπτωση και δεδομένου ότι έχεις χάσει πολλά credits, αυτή η αλλαγή ήταν πολυτέλεια. Μόνο ο Τσαλδάρης θα μπορούσε να κάνει ένα σκορ παραπάνω από αξιόλογο, ώστε να δικαιολογηθεί η αλλαγή, αλλά ούτε κι αυτό το σενάριο συγκέντρωνε πολλές πιθανότητες.
Πρακτικά, θα έπαιρνες από τον Βασιλειάδη 0 πόντους και από τον άλλο παίκτη γύρω στο 5, βάσει του μέσου όρου του, άρα δε μιλάμε για μεγάλη ζημιά, δεδομένου μάλιστα ότι κανένας από αυτούς τους παίκτες δεν έδινε σίγουρα credits. Αντ' αυτού, θα μπορούσες να κάνεις μια πιο λειτουργική αλλαγή, όπως αυτές των Τσιάκου, Μπλάκνεϊ (ελπίζω να τις έκανες tongue.gif ) και φαντάζομαι πως υπήρχε σίγουρα (λόγω των λιγοστών credits) χώρος για μια ακόμη τέτοια.
Βέβαια, αν θεώρησες ότι οι υπόλοιποι παίκτες που διαθέτεις είναι ΟΚ, τότε καλώς προχώρησες στην αλλαγή, καθώς όπως και να το κάνουμε δεν είναι καλό να ξέρεις ότι παίζεις με 9 παίκτες.
Ο Βασιλειάδης αποτελεί και τώρα μια πολύ καλή επιλογή, υπάρχουν κι άλλες.
Pierce
κουλα, πολυ κωλοπαιδο ο κυριτσης...... shot.gif
Anaz
Kι εγω την πατησα κ εδιωξα Βασιλειαδη,αλλα το χειροτερο ειναι που εδιωξα κ Γκαγκαλουδη! 68.gif
tsitum
QUOTE
Ότι είχες Βασιλειάδη δεν το ήξερα (ή δεν το θυμόμουν)...
Τον ειχα την προπροηγουμενη αγωνιστικη που εκανε πρωτη φορα καλο σκορ. Τον πουλησα μετα με τη πεποιθηση οτι ο,τι ηταν να παρω το πηρα κ μετα το νεο καλο σκορ τον ξαναπηρα, αλλα τελικα τον εριξα βορα στο μεγα Τσαλδαρη.


Τα αποτελεσματα ποτε θα βγουνε για να περηφανευομαστε με απτες αποδειξεις?
Air Kef
Υποθέτω Τετάρτη βράδυ,αφού εκρεμμει ο αυριανος αγώνας αύριο μεταξυ Ολυμπια και Μαρούσι. tongue.gif

Μπερδεύτηκε και καποιος αλλος. biggrin.gif
ablade
QUOTE(klearxos @ Dec 1 2007, 21:13 ) *
Για σημερα με κρατησε ο Βεργινης και με ρημαξαν Μοτολα και Τσαλδαρης....
Ο Μπραουν της Ολυμπιαδας γιατι δεν επαιξε σημερα ξερει κανεις κατι?


Ποιος σου είπε να δείχνεις τόση εμπιστοσύνη στην ομάδα σου? Όχι οτι εγώ πάω πίσω, και μένα με έριξε ο Τσαλδάρης!! Τουλάχιστον έπαιξε ο Wright...
ablade
QUOTE(Jimar @ Dec 2 2007, 19:05 ) *
η καλυτερη μου αγωνιστικη εως τωρα...

ηδη 200 και εχω και τον μπραιαν που παιζει την τριτη w00t.gif w00t.gif


...και εγώ που νόμιχα ότι πήγα σχετικά καλά με 134 !!!!!!
Κούνια που με κούναγε....
dolly12
εγω που εδιωξα γκαγκαλουδη και πηρα κυριτση

και με τσακισε.....

ευτυχως που πατσιζει ο βασιλειαδης με το πριντεζη...... smiley.gif
μπας και σωσουμε καμια παρτιδα δηλαδη....
ablade
Πάντως μπορώ να θεωρήσω επιτυχημένες της 3 μεταγραφές μου καθώς Wright, Τσιάκος, Γλυνιαδάκης μου έδωσαν 70,9 έναντι 39 των Pinnock, Δορκοφίκη, Paterson. Μόνο που ο Δορκοφίκης έπαιξε καλά μόλις των έδωσα!!!! και τον είχα 3-4 αγωνιστικές. Μάλλον δεν με πάει ως προπονητή!!!!! sad.gif
Το κακό με των ομάδα είναι ότι και πάλι Grundy kai Mamadou πάιξαν στη μισή αξία τους. Μάλλον ήρθε η ώρα να διώξω έναν απο τους 2. Αλλά ποιόν?????? wink.gif
ablade
QUOTE(ablade @ Dec 4 2007, 11:25 ) *
Πάντως μπορώ να θεωρήσω επιτυχημένες της 3 μεταγραφές μου καθώς Wright, Τσιάκος, Γλυνιαδάκης μου έδωσαν 70,9 έναντι 39 των Pinnock, Δορκοφίκη, Paterson. Μόνο που ο Δορκοφίκης έπαιξε καλά μόλις των έδωσα!!!! και τον είχα 3-4 αγωνιστικές. Μάλλον δεν με πάει ως προπονητή!!!!! sad.gif
Το κακό με των ομάδα είναι ότι και πάλι Grundy kai Mamadou πάιξαν στη μισή αξία τους. Μάλλον ήρθε η ώρα να διώξω έναν απο τους 2. Αλλά ποιόν?????? wink.gif


Μάλλον μπερδευτηκα με την προηγούμενη αγωνιστική!!!!! hammer.gif (νόμιζα ότι είχαν ανανεωθεί τα σκορ όσων έπαιξαν!!!) Απο του 2 πρώτους έχω 30 και περιμένω Γλυνιαδάκη. Άντε τουλάχιστον να έρθω στα ίδια.. 68.gif
Για τους Πανελληνιους και τον Δορκοφίκη πάντως ισχύει ότι έγραψα!!!

Το σκορ μου μέχρι τωρα είναι περίπου 100.. ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΟΟΟΟ!!!!!
mitsos13
ρε παιδιά ποτε θα βγούν τα αποτελέσματα αυτής τις αγωνιστικής??
thrylos7
Το βράδυ της επόμενης μέρας του τελευταίου αγώνα.. άρα ελπίζω σήμερα.. biggrin.gif
dizzy_fingers
Έτοιμο το fantasy.
Air Kef
Πήγα να αγοράσω Τεοντόσιτς και κολλησε στο φορτωμα της ιστοσελίδας.

Μήπως ειναι σημαδιακο;; biggrin.gif
Να το ξανασκεφτω;;
tsitum
QUOTE(Air Kef @ Dec 6 2007, 09:36 ) *
Πήγα να αγοράσω Τεοντόσιτς και κολλησε στο φορτωμα της ιστοσελίδας.

Μήπως ειναι σημαδιακο;; biggrin.gif
Να το ξανασκεφτω;;

Ρωτα το thrylo7. Κατι καλο θα χει κ για σενα tongue.gif tongue.gif biggrin.gif biggrin.gif


Κ νομιζα οτι κατι εκανα με 108. Τιποτα.

Αυτα τα πλει-μεικερ παντως ειναι προβλημα. Ειναι οι πιο ασταθεις παιχτες αναλογικα.
Jimar
wav.gif

το πρωτο 200αρι της χρονιας cool.gif cool.gif

δυσκολο τωρα να αποφασισω τι αλλαγες χρειαζονται , ειναι πολλες οι επιλογες.
Gravedigger
QUOTE(Jimar @ Dec 6 2007, 15:41 ) *
το πρωτο 200αρι της χρονιας

δυσκολο τωρα να αποφασισω τι αλλαγες χρειαζονται , ειναι πολλες οι επιλογες.

Αυτό θα το πληρώσεις....Δεν πρόλαβα να χαρώ την θέση μου και μου την πήρες...!Εγώ έκανα τις αλλαγές μου και μου μένει 1 τελευταία που θέλει σκέψη...
thrylos7
Ο Γουντς επιστρέφει στην Α1.. Το ντεμπούτο του ίσως κάνει ο Τέρι, αυτό όμως δεν είναι σίγουρο ακόμα. Μάρας και Τζάζβιν έχουν ορισμένες πιθανότητες να παίξουν. Δε γνωρίζω τι συμβαίνει με τον Καλαϊτζή και τους τραυματίες του ΑΓΟΡ (οι σταυροί έχουν μείνει από την προηγούμενη εβδομάδα). Όλα τα υπόλοιπα είναι σωστά ρυθμισμένα.

Το παιχνίδι κλείνει στις 17:00.
Pierce
απιστευτη αλλαγη. εδωσα τον παπανικολοπουλο (1η μπαρουφα) και αντι να παρω τον βασιλειαδη, πηρα τον διαμαντοπουλο(2η μπαρουφα)
geosider
QUOTE(pierce21 @ Dec 8 2007, 23:56 ) *
απιστευτη αλλαγη. εδωσα τον παπανικολοπουλο (1η μπαρουφα) και αντι να παρω τον βασιλειαδη, πηρα τον διαμαντοπουλο(2η μπαρουφα)

egv ta fortosa ston kokora afou etsi alliws ta pigaina skata 68.gif
den ta piga kai asxima alla xexasa ton obannon mesa stin omada mou
thrylos7
Όντως, ο Διαμαντόπουλος κάτι έχει πάθει τελευταία... είχε βέβαια δύσκολο πρόγραμμα..

Εγώ δυστυχώς δεν πήρα Κις... Πάλι (2η) τον MVP δεν πήρα.. Τουλάχιστον μου βγήκε μια άλλη κίνηση..
Anaz
Εμενα με εκαψε η μεταγγραφη του Τζεφερσον.Κ ο Διαμαντοπουλος βεβαιως βεβαιως.. Οι υπολοιποι καλουστικα.
tsitum
Πως γινεται κ μονιμως απο τους 10 παιχτες μου δε παιζουν οι 2-3 ουτε το χω καταλαβει, εχει κουρασει κιολας.

Χθες δεν επαιξε ο Σιμς, που ανακοινωνουν οτι θα τον διωξουν αμεσως μετα το παιχνιδι, οπως κ ο Μπετσιροβιτς για τον οποιο δε ξερω καν το λογο για τον οποιο δεν επαιξε.


Ειναι εκνευριστικο. Να προσπαθεις να κανεις κανενα σκορακι κ να κυνηγας να μαζεψεις ποντους αυτοματα με 8 παιχτες. Βαλε κ καναδυο με κακες εμφανισεις κ εδεσε το γλυκο του κουταλιου.

Σημερα θελω απο 2 μου παιχτες ενα 25αρακι για να ορθοποδησω, αλλα το βλεπω δυσκολο...
thrylos7
Κάτι μου λέει ότι ο tsitum έχει παράπονα κι από τη σημερινή μέρα.. Χτίζεις χαρακτήρα όμως έτσι! tongue.gif

Δυστυχώς, η σημερινή μέρα δεν ήταν καθόλου καλή... Κι έτσι συνολικά υπάρχει ένα μάλλον μέτριο σκορ.
Air Kef
QUOTE
Χθες δεν επαιξε ο Σιμς, που ανακοινωνουν οτι θα τον διωξουν αμεσως μετα το παιχνιδι, οπως κ ο Μπετσιροβιτς για τον οποιο δε ξερω καν το λογο για τον οποιο δεν επαιξε.



Ετσι ειναι ο ΠΑΟ. Την προηγουμενη αγωνιστικη νομιζω επαιξε παρα πολυ λιγο ο Χατζηβρετας,που το Σαββατο ηταν πολυ καλος.



Εγω ειχα αγορασει την Πεμπτη Βεργινη,αλλα τελικα πατησα ρισετ και τα αφησα να τα κανω Παρασκευη μαζι με το μπετ.

Τελικα την Παρασκευη ουτε καν ανοιξα τον υπολογιστη και τα αφησα οπως πριν.

Καποιοι επεσαν,καποιοι ανεβηκαν,ελπιζω να το επιασα το 120 (βαριεμαι να υπολογισω). biggrin.gif
Anaz
Αυτος ο Βεργινης δεν με γουσταρει μια λεμε το παλικαρι..Τον πηρα στην αρχη του παιχνιδιου,μ'έκαψε τελειως,τον πουλαω οταν επιασε πατο κ τσουπ αρχιζει τα 20αρια..Τον ξαναπαιρνω τωρα και.. -3!! Πλακα μας κανεις ρε Βεργινη?? shot.gif

(κατι μου λεει οτι το ιδιο ακριβως θα γινει με τον Ντραγκιτς στην Ευρωλιγκα..)
thrylos7
Τελευταία ταυτίζονται οι κινήσεις μας κι αυτό είναι ανησυχητικό... tongue.gif Να λες άλλη φορά ποιους παίρνεις και ποιους διώχνεις, να ξέρουμε τι μας γίνεται...

Ναι, πήρα Βεργίνη αντί για Κις... ούτε καν σε credits δε μου βγήκε αυτή η επιλογή. Παταγωδώς αποτυχημένη!
leonkalf
Εγώ όποτε διώχνω τον Τσαλδάρη ξεσκίζεται...
Κι αν τον ξαναπάρω πατώνει..
grigoris
4-5 συνεχόμενα ποστ γκρίνιας,μάλλον όσοι πήγαν καλά (και δεν συμπεριλαμβάνομαι σε αυτούς,θύμα κι εγώ του Βεργίνη) κάνουν τις πάπιες και περιμένουν τα επίσημα αποτελέσματα για να πανηγυρίσουν.....
Pierce
65.gif με προχειρους υπολογισμους υπολογιζω γυρω στο 160 με 170 . εκτος αν εχω πεσει τοσο εξω....
Jimar
ρε τον βεργινη , κι εμενα με κατεστρεψε...

τελευταια στιγμη αποφασισα να μην παρω ουεσον
και αποφασισα οτι ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει...
tsitum
QUOTE
Κάτι μου λέει ότι ο tsitum έχει παράπονα κι από τη σημερινή μέρα.. Χτίζεις χαρακτήρα όμως έτσι
Το οτι εδωσα το Τσαλδαρη μπορει να μη βγηκε σε αποτελεσμα, το κυριοτερο ομως ειναι οτι ηταν σωστο παιξιμο. Πουληθηκε ενας παιχτης που σουταρε 2 σουτ σε 13 λεπτα στο τελευταιο του παιχνιδι.

113.30 προχωραμε
apkat
Eγω ειχα φυγει για χαλαρωτικο 5ημερο στην Θεσ/νικη και ξεχασα οτι ειχα αφησει μια θεση κενη στο ροστερ..Ετσι το απολυτο μηδεν εκανε η ομαδα μου που επεσε παρα πολυ πλεον.. sad.gif
apkat
Παιδια εχει δημιουργηθει ενα σφαλμα στην ομαδα μου.Εγω δεν θυμαμαι να χα αφησει την ομαδα χωρις παικτες την προηγουμενη αγωνιστικη.Θυμαμαι να χω τον Τζακσον ως δεκατο.Βεβαια δεν παιρνω και ορκο και γιαυτο δεν μιλησα οταν το δα.Ομως τωρα ειδα οτι οχι μονο δεν εχω 10ο παικτη αλλα εχω χασει και την αξια του.Και ετσι απο 520 κρεντιτς που ειχα ξαφνικα βρεθηκα τωρα με 430 περιπου.Κοιταξτε οποιος μπορει να μου το διορθωσει..

Υ.Γ:Τωρα ειδα οτι μου βγαζει οτι μενουν 0,04 κρεντιτς ποσο που οντως θυμαμαι οταν τελειωσα τις αλλαγες μου.Ετσι πιθανολογω οτι καποιο προβλημα του συστηματος εποαιξε και οχι δικο μου με τον Τζακσον την προηγουμενη αγωνιστικη.

Υ.Γ2:Ελεγα στην ιστορια στον Πιρς και μου πε να αναφερω μια λεπτομερεια ακομα.Οταν μπηκα σημερα για να κανω αλλαγες αρχικα ειχα κανονικα κρεντιτς κανω μια αλλαγη και μετα παω να αναπληρωσω και την θεση στους ψηλους.Και μου λεει οτι δεν μπορω να κανω αλλες αλλαγες.Ξερωντας οτι εχω κανει μονο μια κανω refresh..Τοτε εξαφανιζει 90 περιπου κρεντιτς(την αξια του Τζακσον στην ουσια) και μου βγαζει 3 αλλαγες κανονικα.

Το ξερω οτι ειχαν τρομαξει οι mods απο την παρουσια μου και προσπαθουν να με σταματησουν με αθεμιτα μεσα αλλα ο φασισμος σας δεν θα περασει.. tongue.gif tongue.gif
dizzy_fingers
Επειδή τρέχω με άλλα θέματα αυτή τη στιγμή, μπορώ να ζητήσω για την υπομονή σου μέχρι το σάββατο το μεσημέρι? smile.gif
Το σάββατο πρωί, αν όχι νωρίτερα θα έχω κοιτάξει την περίπτωσή σου.
apkat
Ναι αλλα να προλαβω να κανω αλλαγες το σαββατο ε;;Γιατι τωρα δεν εχει νοημα να κανω με -90 κρεντιτς..

Thanx παντως.. smiley.gif
dizzy_fingers
Σάββατο μεσημέρι wink.gif.
tsitum
Καιμακογλου ή Αγαδακος (ή Χαριτοπουλος) ? blink.gif

Ποιος πιστευετε οτι σε βαθος 1-2 αγωνιστικων θα ανεβασει τα credits του?
thrylos7
Θα έλεγα Χαριτόπουλο, γιατί με τον Μπάλντουιν δεν έπαιρνε πολλές πρωτοβουλίες.. Η αξία του είναι πολύ μικρή για τα δεδομένα του, πιο δυσανάλογη σε σχέση με αυτές των άλλων παικτών. Ο (ικανός για σκορ) Καϊμακόγλου έχει ν' αντιμετωπίσει το traffic στη frontline του Αμαρουσίου, ενώ ο Αγαδάκος δεν είναι παίκτης που θα πάρει πολλές προσπάθειες.

Με τα ίδια credits υπάρχει ένας παίκτης που έχει πολύ υψηλότερες προδιαγραφές κι από τους τρεις, αν και κάνει μια πολύ κακή σεζόν μέχρι στιγμής.
thrylos7
Προστέθηκαν οι Μόροβιτς και Μπέρναρντ... Ο Ριβέρα της ΑΕΚ δε θα παίξει κι έτσι δε θα μπει στο παιχνίδι ακόμα.

Τραυματίες - δεν παίζουν: Βασίλιους, Μακρής, Λιντέκα, Λάππας, Καραβανάς, Μουγιεζίνοβιτς, Στεφανίδης, Τζάζβιν (το πιθανότερο, αλλά όχι 100%), Γουντς, Πρίντεζης, Μαυροκεφαλίδης (αρκετά πιθανή η απουσία των δύο τελευταίων).

Από εκεί και πέρα, κάποιοι που είχαν κάποια προβλήματα μέσα στην εβδομάδα, αλλά θα δώσουν το παρόν: Σόντερς, Χαριτόπουλος, Σούλης, Δορκοφίκης, Πέττας, Βασιλόπουλος. Στην ίδια κατηγορία απ' ότι καταλαβαίνω ανήκει και ο Μάτσε, αλλά λογικά θα υπάρξει πλήρης ενημέρωση για την περίπτωση αυτή, αργότερα.

Το παιχνίδι κλείνει στις 16:30.
dizzy_fingers
Apkat, είσαι έτοιμος.

Άκυρο το πμ που έστειλα wink.gif.
tsitum
QUOTE
Με τα ίδια credits υπάρχει ένας παίκτης που έχει πολύ υψηλότερες προδιαγραφές κι από τους τρεις, αν και κάνει μια πολύ κακή σεζόν μέχρι στιγμής.
Με μπερδεψες τωρα.
Το επιθετο του αρχιζει απο Σ ή απο Τ. Το μικρο του ειναι Βασιλης ή Σαβο? biggrin.gif δε μας καταλαβε κανενας biggrin.gif Ή ειναι ο Μαρτον Μπαντερ? Ή ειναι καποιος αλλος?

Απο τους 3 αρχικους παντως εχω αποκλεισει τον εναν.
Air Kef
Oσο ειναι ο Βαγγελης στον παγκο,ο Τζικανοβιτς θα κανει κακη σεζον. tongue.gif
thrylos7
Στα φιλικά είχε μια καλή εικόνα..

Ναι, σ' αυτόν αναφέρομαι...

Ο Μπάντερ έχει αρχίσει να παίρνει αρκετό σχετικά χρόνο...
apkat
Ευχαριστω παρα πολυ Ντιζυ αλλα δεν θα ταν δικαιο να βαθμολογηθω και γω στην 8η αγωνιστικη αφου το λαθος δεν ηταν δικο μου;; sad.gif wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.