Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
tsitum
Ρε παιδια ποσο εχετε Current Value αυτη τη στιγμη?

Η ομαδα μου ψυχορραγει κ κρατιεται με μηχανηματα στα 336 credits ohmy.gif
Gravedigger
QUOTE(tsitum @ Nov 28 2007, 00:14 ) *
Ρε παιδια ποσο εχετε Current Value αυτη τη στιγμη?

Η ομαδα μου ψυχορραγει κ κρατιεται με μηχανηματα στα 336 credits ohmy.gif

336???? blink.gif blink.gif blink.gif
Τι τους έκανες και σε εκδικούνται???εγώ πάντως έχω 624...
kostasvc15
QUOTE(tsitum @ Nov 27 2007, 22:14 ) *
Ρε παιδια ποσο εχετε Current Value αυτη τη στιγμη?

Η ομαδα μου ψυχορραγει κ κρατιεται με μηχανηματα στα 336 credits ohmy.gif

Εγω τα παρατησα,μετα απο αυτο που επαθα στην αρχη τι να το κανεις....
GR-HAMMER
QUOTE(leonkalf @ Nov 27 2007, 23:49 ) *
Ευχαριστώ dizzy!!!!!
Aς γλεντήσουμε την πρωτιά της αγωνιστικής!!!! icon_drunk.gif

Τι έχει να πει ο Hammer γι' αυτό???? tongue.gif


τι να πει και ο Hammer, ηθελα απο χτες να γραψω απαντηση αλλα το ξεχασα...
φιλε Λεω, συγχαρητηρια για την πρωτια(εχω ηδη 2 απο περυσι)
με περασες κατα 2,5 μοναδες στη γενικη βαθμολογια με αυτο το σκορ...
το μονο που εχω να πω ειναι οτι τα πρωταθληματα κερδιζονται το μαιο...LOL!!
ελπιζω να απαντησω την αλλη βδομαδα, εδω και 2 αγωνιστικες οποιον παιχτη παιρνω το "πνιγει".
ελπιζω να αλλαξει η τυχη μου...tongue.gif
Anaz
QUOTE(tsitum @ Nov 28 2007, 00:14 ) *
Ρε παιδια ποσο εχετε Current Value αυτη τη στιγμη?

Η ομαδα μου ψυχορραγει κ κρατιεται με μηχανηματα στα 336 credits ohmy.gif

Κανε οπωσδηποτε μεταγγραφες που θα σου δωσουν κρεντιτς.. Πχ Μπλακνευ,Τσιακος αυτη τη βδομαδα. wink.gif
GR-HAMMER
QUOTE(Anaz @ Nov 28 2007, 02:33 ) *
Κανε οπωσδηποτε μεταγγραφες που θα σου δωσουν κρεντιτς.. Πχ Μπλακνευ,Τσιακος αυτη τη βδομαδα. wink.gif


φιλε tsitum σιγουρα προσπαθησε να κερδισεις τιποτα σιγουρα credits οπως σου ειπε και ο anaz, αλλα δυστυχως κατα τη γνωμη μου το παιχνιδι εχει τελειωσει για σενα...
αν βαλεις οτι ο duke θα εχει λογικα γυρω στο 650+ credits, οι περισσοτεροι γυρω στα 550 και αυτοι που δεν τα πανε καθολου καλα μετα βιας γυρω στα 400 με 450, εισαι πια τοσο μα τοσο πισω που ακομα και ολα τελεια να σου πανε μεχρι το τελος, με δυσκολια θα ξαναφτασεις πανω απο 500 credits, ποσο μαλλον πιο πανω...
η ελπιδα πεθαινει τελευταια βεβαια, αλλα εσενα μαλλον ψοφησε, ελπιζω να τα πας καλυτερα απο εδω και περα η ακοαμ καλυτερα να μαθεις απο τα λαθη σου και του χρονου να παρεις την πρωτια...
dizzy_fingers
Ρε παιδιά, γιατί ξεχνιέστε συνεχώς?
smile.gif

Έχουμε πει πως θα δωθεί βραβείο(μπάλα μπάσκετ) και στον νικητή του δεύτερου γύρου.

Οπότε tsitum, προλαβαίνεις μέχρι τότε να κάνεις την επάνοδό σου. wink.gif
Gravedigger
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 28 2007, 15:44 ) *
Έχουμε πει πως θα δωθεί βραβείο(μπάλα μπάσκετ) και στον νικητή του δεύτερου γύρου.

Θα ζητήσω από τον Nash καμιά μπάλλα,αφού θα έχει 2... bball.gif
dizzy_fingers
Κι επαναλαμβάνω για όσους δεν το έχουν δει.
5 μπάλες θα μοιραστούν φέτος.
1 για τον πρωταθλητή χειμώνα.
1 για τον πρωταθλητή 2ου γύρου.
3 στους 3 πρώτους συνολικά.
Gravedigger
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 28 2007, 15:48 ) *
3 στους 3 πρώτους συνολικά.

Ωπ...Αυτό δεν το θυμόμουν...My mistake... ohmy.gif
tsitum
QUOTE(GR-HAMMER @ Nov 28 2007, 17:40 ) *
φιλε tsitum σιγουρα προσπαθησε να κερδισεις τιποτα σιγουρα credits οπως σου ειπε και ο anaz, αλλα δυστυχως κατα τη γνωμη μου το παιχνιδι εχει τελειωσει για σενα...
αν βαλεις οτι ο duke θα εχει λογικα γυρω στο 650+ credits, οι περισσοτεροι γυρω στα 550 και αυτοι που δεν τα πανε καθολου καλα μετα βιας γυρω στα 400 με 450, εισαι πια τοσο μα τοσο πισω που ακομα και ολα τελεια να σου πανε μεχρι το τελος, με δυσκολια θα ξαναφτασεις πανω απο 500 credits, ποσο μαλλον πιο πανω...
η ελπιδα πεθαινει τελευταια βεβαια, αλλα εσενα μαλλον ψοφησε, ελπιζω να τα πας καλυτερα απο εδω και περα η ακοαμ καλυτερα να μαθεις απο τα λαθη σου και του χρονου να παρεις την πρωτια...
ηηη ζωη ,η ζωη εδω τελειωωωωωνει tongue.gif tongue.gif

QUOTE
Έχουμε πει πως θα δωθεί βραβείο(μπάλα μπάσκετ) και στον νικητή του δεύτερου γύρου.

Οπότε tsitum, προλαβαίνεις μέχρι τότε να κάνεις την επάνοδό σου.
Μια αχτιδα ξεπροβαλλε στο χλωμο τοπιο. w00t.gif
Μην ειν η ανοιξη ή με γελαν τα ματια μου ?? biggrin.gif biggrin.gif

Κανενα προβλημα ρε παιδια ετσι για τη πλακα παιζουμε. Ετσι το γραψα γιατι ειμαι σιγουρος οτι πρεπει να εχω απ τα λιγοτερα κρεντιτς των συμμετεχοντων.

Σε 2 αγωνιστικες 700, βαρια 650 κ θα μαι κ λυπημενος. biggrin.gif
Jimar
εγω εφτασα στις 3 πρωτες αγωνιστικες τα 600 κρεντιτς , μετα ομως κυριως λογο κις και ομπανον επεσα στα 575.

πληρωσα το οτι δεν πηρα τζακσον και γιαννουλη γρηγορα...
thrylos7
Σίγουρα έχει μείνει πολύ πίσω ο tsitum, αλλά και σίγουρα υπάρχει ο χρόνος για ν' ανέβει πολλές θέσεις...

Κι όχι μόνο ο tsitum, αλλά οποιοσδήποτε απέχει αρκετά από την κορυφή.

Εξάλλου, όπως είπε και ο ίδιος:

QUOTE
Κανενα προβλημα ρε παιδια ετσι για τη πλακα παιζουμε.


Κι αυτό είναι πρωτίστως το νόημα του παιχνιδιού...

Φαίνεται εξάλλου κι από τα ποστ του ότι το διασκεδάζει, άσχετα αν η ομάδα του δεν τα πάει (τις τελευταίες αγωνιστικές) καλά...
Jimar
το ματς μαρουσι - ολυμπια γινεται την τριτη και οχι σαββατοκυριακο.

τα σκορ των παικτων των δυο ομαδων θα υπολογιστουν κανονικα?

γιατι θυμαμαι περυσι που σε μια αντιστοιχη περιπτωση δεν ειχε μετρησει ο αγωνας. αυτο ομως νομιζω οτι ειχε γινει γιατι επρεπε να βγουν οπωσδηποτε τα σκορ κυριακη. τωρα δεν βιαζομαστε ομως αρα κραταμε τους παικτες ετσι ?
thrylos7
Αυτό είχε γίνει γιατί παρεμβαλλόταν αγωνιστική ενδιάμεσα (άρα ήταν άλλη Τρίτη-Τετάρτη κι όχι αυτήν που ακολουθούσε)

Εφόσον θα γίνει αμέσως μετά και δε μεσολαβεί άλλη αγωνιστική, θα υπολογιστεί κανονικά. Άρα, θετικό!
dizzy_fingers
+1 tongue.gif.
thrylos7
Προστέθηκαν Φρίμαν, Τέιλορ και Μαριάνοβιτς. Έφυγε ο Πάρκερ.

Τραυματίες είναι οι Μακρής, Γκιζογιάννης, Βασίλιους από ΑΓΟΡ, Στεφανίδης, (Μαυροειδής, Χαραλαμπίδης) από Μαρούσι, Βασιλόπουλος, Βασιλειάδης (50-50), Αγγελακόπουλος από ΑΕΛ, Μάρας από Αιγάλεω, ενώ ανέτοιμος αναφέρεται ο Πάττερσον. Ο Διαμαντίδης δεν έπαιξε στην Τουρκία και δεδομένου ότι ακολουθεί το ματς με τη Ρεάλ, ίσως να μην πάρει πολύ χρόνο, εφόσον είναι στην αποστολή.
Gravedigger
Έξω και ο Cleaves.O Χαραλαμπίδης είναι αμφίβολος για αυτό είναι σε παρένθεση?Ελπίζω να παίξει...
thrylos7
Βασικά ο Χαραλαμπίδης είναι αυτός για τον οποίο δε θυμάμαι... Ίσως δεν έπαιξε σε κάποιο πρόσφατο παιχνίδι και απλά δε βρήκα άλλη ενημέρωση... biggrin.gif
sarounas
QUOTE(Jimar @ Nov 30 2007, 01:10 ) *
το ματς μαρουσι - ολυμπια γινεται την τριτη και οχι σαββατοκυριακο.

τα σκορ των παικτων των δυο ομαδων θα υπολογιστουν κανονικα?

γιατι θυμαμαι περυσι που σε μια αντιστοιχη περιπτωση δεν ειχε μετρησει ο αγωνας. αυτο ομως νομιζω οτι ειχε γινει γιατι επρεπε να βγουν οπωσδηποτε τα σκορ κυριακη. τωρα δεν βιαζομαστε ομως αρα κραταμε τους παικτες ετσι ?

χα, εγώ το θυμάμαι πάρα πολύ καλά tongue.gif

ήταν το παιχνίδι ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΑΕΚ και είχε κορυφωθεί η επίθεση που έκανα στον ανίκητο -όπως και φέτος αποδεικνύεται- Νας για να τον ξεπεράσω, εκείνο το παιχνίδι αποτέλεσε την ταφόπλακα για το κυνήγι μου
καθώς είχα 3 παίκτες από τις δύο ομάδες 68.gif

ο Thrylos7 σίγουρα το θυμάται καλά.. tongue.gif μιας και του τα πρηξα προκειμένου να βρει κάποιον τρόπο να υπολογιστεί το ματς και να πείσει τον Σπύρο (dizzy finger) να το ενσωματώσει στην βαθμολογία
τελικά δεν βρέθηκε τρόπος και τα παρακάλια μου έπεσαν στο κενό icon_drunk.gif
thrylos7
Μπα... δε θυμάμαι παρακάλια... smile.gif

Ούτως ή άλλως, το ήθελα κι εγώ πολύ (ευτυχώς, δεν είχα παίκτες! biggrin.gif ) για να μην υπάρξει το παραμικρό "πλήγμα" στο παιχνίδι...

Νομίζω υπήρχε κι άλλο ματς, με την Ολυμπιάδα πάλι αν θυμάμαι καλά (και Πανιώνιος η άλλη ομάδα; ), αλλά το είχαμε προλάβει!
sarounas
QUOTE(thrylos7 @ Nov 30 2007, 22:25 ) *
Μπα... δε θυμάμαι παρακάλια... smile.gif

ε εντάξει ο καθένας έχει τον τρόπο του
έπρεπε να πιέσω πιο πολύ blink.gif
thrylos7
Ίσως η δωροδοκία ήταν ο μόνος τρόπος... tongue.gif laugh.gif
sarounas
QUOTE(thrylos7 @ Nov 30 2007, 22:41 ) *
Ίσως η δωροδοκία ήταν ο μόνος τρόπος... tongue.gif laugh.gif

τί λες για κανένα κλασικό δισκάκι σε ανάλογη περίπτωση στο μέλλον; laugh.gif
thrylos7
Βρήκες το ευαίσθητο σημείο μου... Οπότε μ' έψησες και χωρίς διαπραγματεύσεις (ή κοινώς ...παζάρια) μάλιστα! tongue.gif

Παίδες, το παιχνίδι κλειδώνει στις 16:30.
tsitum
Εχουμε κανενα τελευταιο νεο απο απουσιες?


Γεωργαλης, Τσαλδαρης ή Μαγγουνης? Ποιος πιστευετε θα ανεβασει σημερα τα κρεντιτς του μπας κ σωσουμε τη παρτιδα?
thrylos7
Θα ήταν ο Βασιλειάδης, αλλά δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα παίξει...

Τώρα για τους 3.. ο Τσαλδάρης έχει μεγαλύτερο ρόλο από τον Μαγγουνή, άρα περισσότερες ευκαιρίες να κάνει καλό σκορ, άσχετα αν είναι τελικά στα ίδια. Ο Γεωργαλής θεωρητικά είναι ακόμη καλύτερη περίπτωση, αλλά έχει μπροστά του Νιούλεϊ και Καλαμπόκη, αλλά και το πιο δύσκολο ματς από τους 3.

Δεν υπάρχουν νεότερα από τραυματισμούς..
tsitum
Δεν ειπαμε οτι κλειδωνει 4 κ μιση?


ΟΚ καλυφθηκα εγω. Απλα πηγα να αλλαξω Μαγγουνη με Τσαλδαρη. Τσαλδαρης παει για 20αρα τωρα ειμαι σιγουρος.
GR-HAMMER
QUOTE(tsitum @ Dec 1 2007, 15:59 ) *
Δεν ειπαμε οτι κλειδωνει 4 κ μιση?


ξεκλειδωσε το δεν εχω κανει τις αλλαγες...
ελεος εχω 2 τραυματιες
Παίδες, το παιχνίδι κλειδώνει στις 16:30.
apkat
Oκ παιδια..Ανοιξε το φανταζυ..
GR-HAMMER
ναι οκ τις εκανα τις αλλαγες..
ξερει κανεις αν θα παιξει τελικα ο πατερσον του αιγαλεω ναι η οχι?
γιατι δεν εχει σημαδακι τραυματια..
αλλα στην εφημεριδα(φιλαθλος) λεει οτι το αιγαλεω παιζει με ολυμπιακο χωρις μαρας και πατερσον.
thrylos7
Έγινε ένα μπέρδεμα με το κλείδωμα...

Για τον Πάττερσον διάβασα στα sites ότι είναι σχετικά ανέτοιμος, αλλά παίζει... Γι' αυτό και δε μπήκε σταυρός (τώρα βέβαια ελάχιστη σημασία έχει να μπει, ή όχι)..
GR-HAMMER
QUOTE(thrylos7 @ Dec 1 2007, 16:08 ) *
Έγινε ένα μπέρδεμα με το κλείδωμα...

Για τον Πάττερσον διάβασα στα sites ότι είναι σχετικά ανέτοιμος, αλλά παίζει... Γι' αυτό και δε μπήκε σταυρός (τώρα βέβαια ελάχιστη σημασία έχει να μπει, ή όχι)..


καλα δε το ρισκαρω, αν και αν παιξει, αφου λειπει και ο μαρας θα δωσει σκορ...
πηρα το καλλινικιδη που μαλλον θα καλυψει τον ενα η και τους δυο...
ελπιζω να μην παιξει ο πατερσον και ξενερωσω..tongue.gif
ty thrylos7
thrylos7
Καλύτερα που δε ρισκάρεις γιατί είναι λίγο... φλου ο παίκτης από μόνος του, οπότε αν είναι και ανέτοιμος... Είναι στην αποστολή και παίζει πάντως.
Jimar
εγω τον κρατησα παντως , κυριως επειδη δεν μπορουσα να κανω αλλιως , ηταν αλλοι που επρεπε να φυγουν...
thrylos7
Κι εγώ κάτι ανάλογο έκανα με Βασιλειάδη, που μάλλον δεν παίζει..

Το παιχνίδι έκλεισε! biggrin.gif
Gravedigger
Κακή αγωνιστική για μένα,να δω πόσες θέσεις θα πέσω...Εγώ φταίω που διάλεξα Κυρίτση αντί για Μace γιατί λέω θα παίξει περισσότερο (και όντως έπιαξε αρκετά αλλά ήταν τραγικός) και τον Motorola.Κάθεται μέσα στην μέση και κάνει φάουλ!
jjc
Ο Σι εκανε 29 απο το πουθενα
Καυτος και ο Βεργινης οπως και ο Τσιακος ενω ο ντιαρα ο
Το μπατζετ μαλλον θα ανεβει κατακορυφα αφου ακομα περιμενω τις βεντετες biggrin.gif
thrylos7
Άρχισαν οι "ατυχίες"... Κάποιες μάλιστα τις πληρώνω από προηγούμενες αγωνιστικές (Μπράουν αντί Βεργίνη), ενώ μάλλον έπρεπε να κρατήσω τον Σι, αντί για τον Μότολα... Τουλάχιστον ο Βασιλειάδης θα κάνει μεγαλύτερο σκορ από αυτόν! biggrin.gif
Pierce
ηθελα να διωξω εναν εκ των διαμαντοπουλο μοτολα. (1; λαθος)
διαλεξα τον διαμαντοπουλο . ημουν μεταξυ του κυριτση και του ματσιγιαουσκας. Πηρα τον αλεκο(2 λαθος)
τουλαχιστον εχω τον χρησταρα μεσα και επιτελους εκανε σκορ. οπως και ο γουεσον 77.gif
Air Kef
QUOTE
Το παιχνίδι έκλεισε!



16.26 ρε Νότη;;;;;;;;

Και μισή δν ειπαμε; tongue.gif


Ποιος εχει παρει Βεργίνη και την εχει δει Αιβερσον εδω και 2 βδομαδες;
thrylos7
Εγώ δεν τον πήρα... rolleyes.gif

Έπρεπε να βρω κάποιον τρόπο να είμαι στην ώρα μου στο γήπεδο... δεν περίμενα επισκέψεις (αντί να τους βάλεις στα 20 λεπτά που είχαν να δημιουργήσουν ομάδα!)... tongue.gif

Είχα την εντύπωση πάντως ότι το' κλεισα ακριβώς... πρέπει να πηγαίνει μπροστά το ρολόι δίπλα (όχι του υπολογιστή, αυτό δεν υπάρχει).. κι αναρωτιόμουν ποιος φούρνος γκρεμίστηκε και ξεκίνησε η Κερκίδα του Σαββάτου λίγο μετά τις 15:00...
Bonzo
Εγώ αν εξαιρέσουμε τον Grundy τα πάω αρκετά καλά(Αν έιχα κρατήσει και Τopic αντί Wrightπου πήρα)...
klearxos
Για σημερα με κρατησε ο Βεργινης και με ρημαξαν Μοτολα και Τσαλδαρης....
Ο Μπραουν της Ολυμπιαδας γιατι δεν επαιξε σημερα ξερει κανεις κατι?
thrylos7
Ε σιγά μην κάνουν ρεπορτάζ και για την Ολυμπιάδα... Ακόμα πάντως δεν έχω βρει κάτι..

Ο Τσαρτσαρής δεν παίζει αύριο, λόγω προβλήματος που αντιμετωπίζει από την προηγούμενη εβδομάδα (!!)...

Αντιθέτως, το πρόβλημα του Στίνσον προέκυψε τελευταία στιγμή και η συμμετοχή του στο σημερινό παιχνίδι κρίνεται αμφίβολη...
tsitum
Καταγγελω ανοιχτα τη προσπαθεια αποπροσανατολισμου, παραπληροφορησης, ακρατου ανταγωνισμου κ πειθαναγκασμου απο τον thrylo7 που σε μια απελπιδα προσπαθεια να βγαλει εναν συμπαικτη του απο το κυνηγι της διεκδικησης του ανωτατου βραβειου, στοιχειοθετησε, ηθελημενα ελλιπως, την αποκτηση ενος καλαθοσφαιριστη σε σχεση με ενα αλλο. Η πραξη του αυτη παρολους τους στοχους που τεχνηεντως απεκρυπτε επι τοοσο καιρο, θα ηθελα να τον ενημερωσω οτι δε θα εχει τα αναμενομενα για εκεινον αποτελεσματα, να αποχωρησω δηλαδη απο το παιγνιον, καλουμενον φαντασυ. Σφυρηλατημενος πλεον απο ανηθικα χτυπηματα, πισωμαχαιρωματα και, ταχα μου, αδολες συμβουλες, οχι μονο δεν αποχωρω απο το παιχνιδι, αλλα παραμενω σε τουτο, απτοητος, δυνατοτερος και αποφασιστικοτερος σε μια προσπαθεια να αναδειχθει και ταυτοχρονα να κατακρεουργηθει οποιαδηποτε προσπαθεια προβοκατσιας στο εγγυς μελλον.

Yours faithfully




















tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Για τον Τσαλδαρη ο λογος. Ψυχραιμια, πλακα κανω...

Υ.Γ. Αλλο κ αυτο με το Τσαρτσαρη. Τις Πεμπτες υποχωρουν τα αιματωματα κ τις Κυριακες ξαναδημιουργουνται.
Jimar
αν πανε μετρια προς καλα ματσε και πατερσον πλησιαζω πολυ μεγαλο σκορ
thrylos7
Ακόμη να πουλήσεις τον Κις εσύ; tongue.gif


tsitum laugh.gif Αποκαλήφθηκα! biggrin.gif
QUOTE
οχι μονο δεν αποχωρω απο το παιχνιδι, αλλα παραμενω σε τουτο, απτοητος, δυνατοτερος και αποφασιστικοτερος


Αν το κατάφερα αυτό, έχω το κούτελό μου καθαρό!

Τσαλδάρης και Γεωργαλής από -2.. Μπορεί να τριτώσει με τον Μαγγουνή..
Gravedigger
Γιατί διάλεξα Κυρίτση αντί Mace???Γιατίιιιιιι???? sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif Θα είχα τουλάχιστον 1 30άρι παραπάνω....

ΥΓ.Pierce έλα να κλάψουμε παρέα! tongue.gif
klearxos
Πρεπει να εχω κανει περιπου 115 με μειον 4 παικτες...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.