Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Gravedigger
Σκατά και απόσκατα!!! tongue.gif Η κατακόρυφη πτώση μου συνεχίζεται.... 68.gif Πως γίνεται να δώσω τον Αργυρόπουλο????Δεν υπάρχουν φθηνοί άσσοι....
apkat
Εγω πηρα τον Μπλακνει διωχνωντας τον απαραδεκτο Βασιλιεβιτς.

Γενικα μετα απο μια κακη αγωνιστικη ειμαι στην 7η θεση συνολικα σε μεγαλη βεβαια αποσταση απο την κορυφη αλλα με τις διορθωτικες κινησεις που εγιναν νομιζω μπορω να ελπιζω σε ενα καλυτερο μελλον. biggrin.gif
thrylos7
QUOTE
τρεμω στην ιδεα καποιος να ειχε την τριπλετα μασει-γκριρ-σπανουλη.


Τελικά ο τρόμος ήταν για όποιον δεν είχε και τους 3...

Νομίζω ότι αυτή ήταν η λιγότερο παραγωγική αγωνιστική του fantasy...

Κι ο tsitum έκανε (απίστευτο) αρνητικό ρεκόρ... (τί έχεις να πεις τώρα για το σύστημα; blech.gif ) tongue.gif

QUOTE
Eπίσης για τους αργοπορημένους,υπάρχει και βραβείο 2ου γύρου.


Επίσης, υπάρχει και βραβείο πρώτου γύρου...

Ωιμέ, τι σκορ ήταν αυτά σήμερα...
ablade
Ανέλπιστη νίκη αγωνιστικής 41.gif . Το σάββατο που είδα τα παιχνίδια μιλούσα με φίλους για καταστροφή αλλά τελικά ο Αγιος Τζερυ 77.gif 77.gif 77.gif έκανε το θαύμα του.
Μαλλον δεν τα πήγα και άσχημα για πρώτη φορά. Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα καθώς πρέπει να αποδείξω ότι δεν ήταν τυχαίο..... blink.gif
Καλες μεταγραφές παιδιά....
thrylos7
Συγχαρητήρια Μάσεϊ ...εε... ablade! tongue.gif biggrin.gif

QUOTE
Καλες μεταγραφές παιδιά....


Απ' το στόμα σου και στων παικτών το αυτί...
geosider
QUOTE(Gravedigger @ Nov 5 2007, 20:25 ) *
Σκατά και απόσκατα!!! tongue.gif Η κατακόρυφη πτώση μου συνεχίζεται.... 68.gif

τα παραπάνω με εκφράζουν απόλυτα 19.gif
Anaz
Τα περιθωρια στενεψαν.Αν συνεχιστει ετσι η κατασταση θα δηλωσω παραιτηση.. Ηδη εξεταζω ενδιαφερουσες προτασεις απο αλλες ομαδες.. 19.gif wink.gif tongue.gif
tsitum
Στη χειροτερη θεση βρεθηκα εγω.Τελευταια τελευταια στιγμη 5 παρα 5 εκανα βιαστικοτατες αλλαγες κ τελικα βρεθηκα τελευταιος σε σκορ κ κυριως με παρα πολλα χαμμενα κρεντιτς.
Ψυχραιμια δε μπορω να τους διωξω ολους shot.gif
Jimar
αν και πηγα μετρια σε σχεση με πριν, η διαφορα απο τον δευτερο αυξηθηκε , οποτε η αγωνιστικη θεωρειται επιτυχημενη.

ο σκλαβος και ο νιουλει με κατεστρεψαν , οχι μονο σε σκορ αλλα και κρεντιτς . η αξια της ομαδας ομως ανεβαινει ( 600 κατι εφτασε biggrin.gif biggrin.gif )
mitsos13
QUOTE(thrylos7 @ Nov 4 2007, 19:00 ) *
50,6 με τη νίκη...

Άρα οι 16 πρώτοι αυτής της αγωνιστικής έχουν Μάσεϊ...



εγω δν εχω μασει στην ομαδα μου.
ΥΓ:ΔΥΣΤΥΧΩΣ.........
thrylos7
Ναι, πληροφορήθηκα κι από άλλους που βρέθηκαν στη 16άδα ότι δεν είχαν Μάσεϊ...

Λίγα πράγματα αυτή την εβδομάδα. Ο Πίρσον έφυγε (ότι έπαιξε καθόλου), ο Σακελλαρίου του Πανελληνίου τραυματίστηκε (και χάνει μάλλον όλη τη σεζόν του fantasy, δυστυχώς), Τέρι και Παντελιάδης δεν παίζουν για τον Άρη, Μαυροκεφαλίδης εκτός, Βασιλόπουλος εντός (αναπάντεχα, από την προηγούμενη αγωνιστική βέβαια).

Άντε υψηλότερα σκορ αυτή την εβδομάδα...
ablade
Έτοιμος για την νέα αγωνιστική με ένα ρίσκο. Πούλησα Masey!!!!! hammer.gif
Κίνηση τακτικής... Η νεκροψία θα δείξει. Καλή επιτυχία σε όλους.
Pierce
καλα εκανες και τον πουλησες. Οι πιθανοτητες να αυξησει και αλλο την τιμη του ειναι απο ελαχιστες ως μηδενικες
mojotzotzo
QUOTE(pierce21 @ Nov 10 2007, 14:13 ) *
καλα εκανες και τον πουλησες. Οι πιθανοτητες να αυξησει και αλλο την τιμη του ειναι απο ελαχιστες ως μηδενικες


και εγω ετσι σκεφτηκα την προηγουμενη αγωνιστικη αλλα την πατησα... ohmy.gif
Anaz
QUOTE(pierce21 @ Nov 10 2007, 14:13 ) *
καλα εκανες και τον πουλησες. Οι πιθανοτητες να αυξησει και αλλο την τιμη του ειναι απο ελαχιστες ως μηδενικες

Οχι ακριβως..Για την ακριβεια χρειαζεται 16 για να παραμεινει στα ιδια. Επομένως πανω απο 16 αυξανεται κι αλλο η αξια του,ενω χρειαζεται 34 για να ξαναπαρει το +15%.

(εγω θα τον κρατουσα μια βδομαδα ακομη,αφου ειναι σε δαιμονιωδη φορμα κ δεν αποκλειεται καθολου να αυξηθει κι αλλο η αξια του!)
thrylos7
QUOTE
και εγω ετσι σκεφτηκα την προηγουμενη αγωνιστικη αλλα την πατησα...


Κάτι ακούστηκε τελευταία για αυξημένη ζήτηση ηρεμιστικών χαπιών, αλλά δεν πήγε το μυαλό μου... tongue.gif

Ήθελα να πάρω Γκράντι αυτή την αγωνιστική... αλλά δεν μπόρεσα! sad-smiley-009.gif, αλλά δυστυχώς δεν είχα τη δυνατότητα...
Anaz
24 τελικα ο Μασευ,και η αξια του ανεβαινει στα 141,75 credits.

Εγω περιμενα μια καλυτερη αγωνιστικη αυτη τη φορα,αλλα δεν το βλεπω..Γενικα το παιχνιδι φετος εχει ακομα πιο περιορισμενες επιλογες κι αν καποιος δεν ειχε κανει καλες επιλογες αρχικα ειναι δυσκολο να ανακαμψει.. Ελπιζω να στρωσει το πραγμα με το καιρο..
QUOTE
Ήθελα να πάρω Γκράντι αυτή την αγωνιστική... αλλά δεν μπόρεσα! sad-smiley-009.gif, αλλά δυστυχώς δεν είχα τη δυνατότητα...
19.gif 19.gif


Κατι που ηθελα να επισημανω,γιατι το'χα παρατηρησει απο περσι..
Καποιο λαθος πρεπει να εχει η φορμουλα που υπολογιζει τις αγοραπωλησιες των παιχτων αφου υπαρχουν παιχτες που εχουν πωληθει περισοτερες φορες απο οσες εχουν αγοραστει.
Επισης Σπυρο φτιαξε οποτε μπορεσεις τα κουμπια στην διαχειριση της ομαδας,γιατι δεν εμφανιζονται κ ειναι πολυ δυσχρηστο.
jjc
Τake a look:

Newley Brad 32pts 4/4 2p, 8/8 3p
apkat
Ενα πραγμα θα πω.Ειχα στην ομαδα μουΤαπουτο,Ντοζετ,Πατερσον.Συνολο αυτοι οι 3;; -2.Με βοηθησαν καποιοι αλλοι παικτες και περιμενω και 3 αυριο να με ανεβασουν.
ablade
Τελικά λάθος επιλογή να δώσω τιν Μασεϋ. Πήγε σχετικά καλά. Περίμενα καλύτερο παιχνίδι απο Δορκοφίκη και Μαμαντού αλλά την πάτησα. Επίσης τελευταία στιγμή έδωσα τον Τσαλδάρη και την πάτησα. Γενικά πάτωσα το Σάββατο. Δεν περιμένω και πολλά την Κυριακή οπότε μάλλον δεν επιβεβαιωσα τις προσδοκίες!!!! 68.gif
thrylos7
QUOTE
Κάτι ακούστηκε τελευταία για αυξημένη ζήτηση ηρεμιστικών χαπιών, αλλά δεν πήγε το μυαλό μου...

Ήθελα να πάρω Γκράντι αυτή την αγωνιστική... αλλά δεν μπόρεσα! , αλλά δυστυχώς δεν είχα τη δυνατότητα...


Ποιος Σοφοκλής... ο thrylos7... Τί τραγική ειρωνία πόσταρα σήμερα...

Κι αν θυμηθώ για ποιο λόγο δεν τον απέκτησα...

Πάντως ωραία μάχη Γκράντι και Τζάαμπερ... Είχαμε και τον Νιούλεϊ! (Μη με κοιτάτε εμένα, για το παιχνίδι γενικά λέω... )

Σήμερα όμως ήταν γενικά καλή μέρα... Ελπίζω κι αύριο...

QUOTE
Καποιο λαθος πρεπει να εχει η φορμουλα που υπολογιζει τις αγοραπωλησιες των παιχτων αφου υπαρχουν παιχτες που εχουν πωληθει περισοτερες φορες απο οσες εχουν αγοραστει.


Αυτό απ' όσο ξέρω προκύπτει από διπλά κλικ πάνω στους παίκτες... όπως πχ στις περιπτώσεις των διπλών ποστ.. Ίσως δε θυμάμαι και καλά βέβαια.
Bonzo
Εγώ έκανα την πιο αποτυχημένη αγοραπολησία παίχτη που έχει καταγραφεί νομίζω. Στην προηγούμενη αγωνιστική αγόρασα τον NEwley και σε αυτή τον πούλησα icon_drunk.gif icon_drunk.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Anaz @ Nov 10 2007, 19:54 ) *
Κατι που ηθελα να επισημανω,γιατι το'χα παρατηρησει απο περσι..
Καποιο λαθος πρεπει να εχει η φορμουλα που υπολογιζει τις αγοραπωλησιες των παιχτων αφου υπαρχουν παιχτες που εχουν πωληθει περισοτερες φορες απο οσες εχουν αγοραστει.
Επισης Σπυρο φτιαξε οποτε μπορεσεις τα κουμπια στην διαχειριση της ομαδας,γιατι δεν εμφανιζονται κ ειναι πολυ δυσχρηστο.

Για το δεύτερο ναι, πρέπει να το φτιάξω (επειδή μου είχε εμφανίσει ένα πρόβλημα όταν τα περνούσα, το παράτησα κι από τότε δεν έχω αξιωθεί να ασχοληθώ tongue.gif).

Για το πρώτο με τις αγοραπωλησίες άκου πως έχει το πράγμα και θα καταλάβεις γιατί τα βγάζει λάθος:
Στη βάση δεδομένων, σε κάθε παίχτη έχει 2 πεδία: ένα για τις αγορές κι ένα για τις πωλήσεις.
Κάθε φορά που αγοράζεις έναν παίχτη βάζει +1 στον μετρητή για τις αγορές. Κάθε φορά που τον πουλάς, βάζει -1.
Οπότε καταλαβαίνεις πως αν μέχρι να φτιάξεις την ομάδα σου έχεις κάνει 20 reset κι ενδιάμεσα έχεις αγοράσει/πουλήσει τόσες φορές τον Μάσει, αυτός θα εμφανίσει λάθος νούμερο.

...όπως και γίνεται.
apkat
Sτη λιστα με τους Πατερσον Ντοζετ και Ταπουτο πρστιεται και ο Ματσε που λογω τραυματισμου δεν θα αγωνιστει καθολου..Δηλαδη αυτην την αγωνιστικη επαιζα με 6 παικτες.Ε πως να τα παω καλυτερα;;

Υ.Γ:Ο ματσε που ως τραυματιας δεν αγωνιστηκε θα χασει αξια;;;
thrylos7
Η αξία του παίκτη παραμένει αμετάβλητη αν δεν αγωνιστεί σ' ένα παιχνίδι. Βασικά ο μέσος όρος του είναι αυτός που δεν αλλάζει κι έτσι ούτε η αξία του...

Οπότε, να ευχαριστείς τον Γκέρσον που δεν τον έβαλε ν' αγωνιστεί πχ 2 λεπτά...

QUOTE
Εγώ έκανα την πιο αποτυχημένη αγοραπολησία παίχτη που έχει καταγραφεί νομίζω. Στην προηγούμενη αγωνιστική αγόρασα τον NEwley και σε αυτή τον πούλησα


Μεγαλουργούμε το τελευταίο διάστημα όλοι μας! icon_tomato.gif biggrin.gif
apkat
Οχι δεν τον ευχαριστω.Γιατι εγω δεν το ξερα και τον κρατησα τον Ματσε.Και ετσι ειχα μειον ενα παικτη ακομα.θα τον ευχαριστουσα αν το χε πει απο την παρασκευη οτι ο Ματσε δε θα παιξει.Τεσπα.Πολυ χαμηλα αυτην την αγωνιστικη.Γυρω στο 75 θα πρεπει να χω αλλα αν σκεφτει κανεις οτι αυτο το εκαναν 6 παικτες δεν ειναι και ασχημα.Οσο για αυτους που με απογοητευσαν να ξερουν οτι μαλλον θα πανε σπιτι τους σε πρωτη ευκαιρια.
thrylos7
biggrin.gif

Όντως, το "να ευχαριστείς" δεν ήταν η καταλληλότερη έκφραση, απλά ήθελα να πω ότι θα μπορούσε να είναι και (πολύ, είναι η αλήθεια) χειρότερο...
Air Kef
Προσωπικά πάντως,θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Νιούλει. biggrin.gif
Anaz
Τη πατησα κι εγω με τον Ματσε,αλλα παλι καλα τουλαχιστον δεν επαιξε καθολου.
ablade
Admin, πότε περιμένουμε τα αποτελέσματα?
dizzy_fingers
Όπως πάντα, απόψε (Δευτέρα) βράδυ smile.gif.
geosider
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 12 2007, 12:37 ) *
Όπως πάντα, απόψε (Δευτέρα) βράδυ smile.gif.

όπως φαίνεται μάλλον πάει για αύριο
τζάμπα περίμενα δύο ώρες icon_drunk.gif
βλέπετε ήταν η πρώτη αγωνιστική που πρέπει να έκανα 100άρα και ήθελα να το δω biggrin.gif
ablade
Μια και ο dizzy αργει, πείτε κανένα σκορ που υπολογίσατε να δούμε τι κάναμε γενικώς. Για μένα υπολογίζω περίπου 115. Οχι άσχημα αν σκεφτει κανείς οτι το Σάββατο πάτωσα.
klearxos
Καλημερα.
Τι γινεται με τα αποτελεσματα?

Πεφτει μαγειρεμα? biggrin.gif
dizzy_fingers
Αμάν βρε παραπονιάρηδες tongue.gif.

Έσκασε ο σκληρός στο σπίτι και δε μπορούσα να μπω.
Ότι προσπαθήσω να κάνω θα το κάνω από δουλειά.
dizzy_fingers
Γι'αυτό ανυπομονούσες βρε ablade?

Επειδή ήξερες ότι θα κάνεις καλό σκορ? 41.gif

Εγώ είμαι ακόμα στην αναζήτηση της πρώτης 100άρας...Δύσκολο το παιχνίδι φέτος.
ablade
Τελικά 121.8 μου έδωσε ο admin!!!! Δεν είχα υπολογίσει τους βαθμούς της νίκης.
Αλλά dizzy δε νομίζω οτι είναι και τόσο καλό σκόρ αν υπολογίσεις ότι 5 παίκτες μου έχασαν σε αξία, άρα έπαιξαν χειρότερα απο ότι μπορούσαν. Και μόνο το γεγονός ότι έπεσα και σε απόδοση (απο 136) και σε θέση (1ος) απο την προηγούμενη αγωνιστική μάλλον δυσαρεστημένος είμαι.
Έχασα και απο τις 3 αλλαγές που έκανα: Μαμαντού- Δορκοφίκης 19.7 αντί Μασεϋ - Βαρδαβας 24, Γεωργαλής 4.4 αντι Τσαλδάρη 12.
Πάμε γερά τώρα για την επόμενη αγωνιστική!!!
Καλές μεταγραφές σε όλους...
dizzy_fingers
Όσο είσαι πρώτος να είσαι ευχαριστημένος biggrin.gif.

Για τα χαμηλά σκορ μην ανησυχείς, γενικά το παιχνίδι είναι δύσκολο φέτος....αχ δεν έχουμε και κανά κλαρκ να χτυπάει τα 50ράκια του...
ablade
Δεν κατάλαβες. Δεν είμαι πρώτος... Ήμουν!!! Σε αυτή την αγωνιστική είμαι 22ος. ugly1.gif
Πάντως απο σκόρ ας είναι καλά ο Grundy !!!! 41.gif 41.gif

Α, μια και τα λέμε oline. Στα στατιστικά των παικτών όταν θέλω να δω κάποιο παίκτη, τα γραφήματα μένουν απο τον προηγούμενο και πρέπει να κάνω refresh για να δω τα σωστά. Είναι κάτι που διορθώνεται εύκολα? όχι ότι με ταλαιπωρεί ιδιαίτερα απλώς το παρατήρησα...
dizzy_fingers
Θέλει refresh.

Έχει να κάνει με την cache μνήμη του κάθε browser. Με κάποιες ρυθμίσεις ίσως θα μπορούσες να το παρακάμψεις αλλά δεν είναι κάτι που συνιστώ.
jjc
Σε εμενα δε βγαζει τα παοτελεσματα, εχει ακομα week3, γιατι ρε παιδια?
dizzy_fingers
Χα, καλή απορία blink.gif.

Τα πέρασε τα σκορ, αν πατήσεις week4 αλλά το περίεργο είναι ότι βλέπει ως περασμένη αγωνιστική την 3η κι όχι την 4η. 39.gif
ablade
ΟΚ δεν πειράζει. Είπα μήπως ήταν κάτι που είχε σχέση με την βάση.
Thanx anyway...
dizzy_fingers
Βρήκα τί φταίει.

Μιλάμε για την απίστευτη περίπτωση! ohmy.gif

Οι marneo+themoss (με τις ομάδες τους paok+Paok blink.gif ) έβγαλαν ίδιο σκορ!!!!
(με αποτέλεσμα να έχουν ίδιο rank, κάτι που προγραμματιστικά μας έμπλεξε τα πράγματα)
Flash
QUOTE
Οι marneo+themoss (με τις ομάδες τους paok+Paok ) έβγαλαν ίδιο σκορ!!!!
(με αποτέλεσμα να έχουν ίδιο rank, κάτι που προγραμματιστικά μας έμπλεξε τα πράγματα)


Επειδή η σύμπτωση είναι εξωφρενική να υποπτευθώ συνομωσία ή απλά με έχουν επηρρεάσει οι εξελίξεις στο ΠαΣοΚ ; tongue.gif

Εγώ πάντως παρότι γενικά έχω κατρακυλήσει σε θέσεις (εξαίτιας το απίστευτου ατομικού αρνητικού ρεκόρ της 3ης αγωνιστικής- ακόμα και ο dizzy με έχει πλησιάσει να φανταστείτε) τα πήγα αξιοπρεπώς σε σκορ αυτή την αγωνιστική οπότε ικανοποιημένος είμαι. Αυτός ο jimar είναι διαστημικός ρε παιδί μου. Μόνο με τηλεσκόπιο τον βλέπω...
thrylos7
QUOTE
Για τα χαμηλά σκορ μην ανησυχείς, γενικά το παιχνίδι είναι δύσκολο φέτος....αχ δεν έχουμε και κανά κλαρκ να χτυπάει τα 50ράκια του...


Γκράντι, Τζάαμπερ, Νιούλεϊ σου κάνουν; Αν όχι, βάλε και τον Μάσεϊ μέσα... tongue.gif

Το καλό είναι ότι είχαμε υψηλότερα σκορ αυτή την αγωνιστική... Πλέον το παιχνίδι ανοίγει και οι αγορές παύουν σταδιακά να είναι κοινές...
geosider
επιτέλους έκανα ένα σκορ της προκοπής και άλλαξε η ψυχολογία μου, τώρα φοβού τον geosider smile.gif

ο αριθμος σε πωλήσεις και αγορές στον κάθε παίκτη είναι από την αρχή της χρονιάς ή από την κάθε αγωνιστική;
dizzy_fingers
Αρχή της χρονιάς.
tsitum
Το παιγνιο το ξεχασα την τελευταια αγωνιστικη κ εμεινα με τους ιδιους ακαταλληλους παιχτες.Οποτε οι 35 ποντοι ειναι απλη συνεπεια της αδρανειας μετα μαλιστα απο τους 16!! της προηγουμενης.

Ενα come back θα γινει,δε ξερω κατα ποσο ομως θα ειναι εφικτο να βρεθω πρωτος με 2000 βαθμους διαφορα απο το δευτερο που εχω θεσει σαν μετριοπαθη στοχο.
Jimar
QUOTE(Flash @ Nov 13 2007, 05:41 ) *
Αυτός ο jimar είναι διαστημικός ρε παιδί μου. Μόνο με τηλεσκόπιο τον βλέπω...



τους εχω ταξει πριμ γι αυτο μαλλον εχουν παρει τα πανω τους tongue.gif

η ομαδα κινειται σε μετρια επιπεδα τις τελευταιες αγωνιστικες, ελπιζω τωρα που εφερα τον παιχταρα τον γκραντι να παρω μια πιο ασφαλη διαφορα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.