Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
thrylos7
Ο Τέιλορ για το Μαρούσι εκτός. Χαραλαμπίδης, Μπράιαντ, Στεφανίδης, Μιλισάβλιεβιτς είχαν κάποια προβλήματα οι μεν, ίσως είναι ανέτοιμοι οι δε (μάλλον ανάποδα), αλλά παίζουν κανονικά.

Τέρι και Παντελιάδης τα προβλήματα για τον Άρη.

Πάττερσον και Μαριάνοβιτς αμφίβολοι για το Αιγάλεω... Για τον πρώτο ειδικά, είναι ζήτημα αν θα καταφέρει ν' αγωνιστεί μερικά λεπτά (καταλάβατε, παπάδες θα κάνει... )

Ο Γκριρ επανέρχεται στο πρωτάθλημα, στη θέση του Γουντς. Μάτσε και Βασιλειάδης παραμένουν αμφίβολοι.

Ο Σόσκιτς εκτός για την ΑΕΛ.

Διαμαντόπουλος, Κουπίδης, Τσαμάτος, αλλά και Τζικάνοβιτς δεν παίζουν για τον Κολοσσό.

Ο Λέισι για την Ολύμπια παίζει κανονικά, απλά δεν είναι απόλυτα έτοιμος.

Προστέθηκαν Πρκάτσιν, Όστοϊτς, Τζόροβιτς, Τσάπιν.

Παρελθόν οι Σιμς, Σόντερς και κάποιοι άλλοι που ήταν ξεχασμένοι (Φρίμαν, Καστλ, Κλιβς)... biggrin.gif

Επαναλαμβάνω ότι υπάρχει το ενδεχόμενο, σοβαρό απ' ότι φαίνεται, το παιχνίδι να κλείσει νωρίτερα.. πχ στις 16:00.
Air Kef
Παλικάρια θα κλειδώσω τα παιχνιδια σε λίγο τελικά.

Το λιγο ειναι σε λιγοτερο απο μισή ώρα σίγουρα μιας και τοτε αρχιζουν τα ματς. smile.gif



Υ.Γ.:Μην δω παρα 10 κανα πμ "Ανοιξε το ρε άτιμε". tongue.gif
Air Kef
ΤΑΠΟΥΤΟ ΒΓΑΛΤΗΝ ΕΞΩ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!!!!


156,2 και περιμενω αυριο 2 βαριά πυροβολικά!
KobeBryant
Ο Μασει ποτε τραυματιστικε?? shot.gif shot.gif shot.gif
Air Kef
Μαλλον για ξεκούραση εμεινε εξω..

Το πρωτο 200+ μου ειναι γεγονος.

Thank you Marc and Christo!
Pierce
αμα πω τιποτα για την μανα του εβραιου που αφησε τον μπουρουση εξω , θα φταιω;;

και εσυ ρε ιμπο τι ποσοστα ειναι αυτα το κερατο μου μεσα;;;;
Air Kef
Ε 14 εκανε ο Ιμπο ρε,τι περιμενες 30;;; tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Pierce
εγω ειμαι περιπου στο 150.
ε το να παιρνω σκορ απο τον παπαιωακειμ και να μην παιρνω απο τον μπουρουση και τον κις ειναι εξοργιστικο

ριζικες αλλαγες ,οι 3 δυστυχως δεν μου φτανουν...
eu.champions07
QUOTE(Air Kef @ Jan 27 2008, 19:02 ) *
Το πρωτο 200+ μου ειναι γεγονος.

Kαι εγώ το ίδιο.Και αν δεν είσαι πολύ +200 θα έχω και 2η πρωτιά στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές παρότι έρχομαι από χαμηλά,εκτός και αν τρελαθήκαν τα κοντέρ και υπάρχει και άλλος 41.gif
Gravedigger
QUOTE(eu.champions07 @ Jan 27 2008, 22:02 ) *
Kαι εγώ το ίδιο.Και αν δεν είσαι πολύ +200 θα έχω και 2η πρωτιά στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές παρότι έρχομαι από χαμηλά,εκτός και αν τρελαθήκαν τα κοντέρ και υπάρχει και άλλος 41.gif

Γύρω στο 212 από εμένα! rolleyes.gif
eu.champions07
QUOTE(Gravedigger @ Jan 27 2008, 22:07 ) *
Γύρω στο 212 από εμένα! rolleyes.gif

Mε μια γρήγορη ματιά είδα ότι το φετινό season high ήταν 207,7.
Εγώ αν υπολόγισα σωστά έκανα 207,5 bball.gif
Gravedigger
QUOTE(Gravedigger @ Jan 27 2008, 22:07 ) *
Γύρω στο 212 από εμένα! rolleyes.gif

Τελικά σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου έχω 213.4.! smile.gif
Air Kef
Αντε γεια ρε ολοι! Δηλαδή ούτε τώρα θα χαρώ πρωτια;;;;; angry_red.gif

Γυρω στο 207 τα εβγαλα.

Αντε ρε παλιοΖοροσκι.13 ποντους εβαλες και εκανες 4...angry_red.gif
Pierce
κοιτα ρε που εχει και παραπονα το λαμογιο! rolleyes.gif
τι να πω για καποιους κυριους (keys-μπουρουση-κυριτση-γιοσιποβιτς);; εσενα ΕΝΑΣ δεν τραβηξε ,εμενα η μιση ομαδα ! 68.gif
thrylos7
Πες τα ρε... Άντε γιατί πολύ την έχει δει ο τυχερός! tongue.gif blech.gif

Εσύ φαγώθηκες να πάρει Ταπούτο βέβαια... tongue.gif
Air Kef
Ε ψιτ,φιλος..
Οταν αλλαζεις Μπλακνει με DC,λέγεται timing,οχι τύχη.. banana.gif 24.gif biggrin.gif

Τι να πεις και συ βεβαια που ελεγες ολη τη βδομαδα οτι ο Μπουρουσης συνηθιζει τα πάρτυ μεσα στην Πυλαια για να δώσει τελικα το τιμητικό 1 σε οσους τον ειχαν επιλεξει.. tongue.gif tongue.gif

Eπισης και για τον Τσιαρα τα χωσα που ειχε 1/7 διποντα.. angry_red.gif tongue.gif
Gravedigger
QUOTE(Air Kef @ Jan 28 2008, 01:01 ) *
Ε ψιτ,φιλος..
Οταν αλλαζεις Μπλακνει με DC,λέγεται timing,οχι τύχη.. banana.gif 24.gif biggrin.gif

Τι να πεις και συ βεβαια που ελεγες ολη τη βδομαδα οτι ο Μπουρουσης συνηθιζει τα πάρτυ μεσα στην Πυλαια για να δώσει τελικα το τιμητικό 1 σε οσους τον ειχαν επιλεξει.. tongue.gif tongue.gif

Eπισης και για τον Τσιαρα τα χωσα που ειχε 1/7 διποντα.. angry_red.gif tongue.gif

Τελικά πάιζει να έχουμε ίδια ομάδα!Και εγώ έδωσα Blackney για DC,και εγώ έχω Τσιάρα και Ταπούτο.BTW ο Τσιάρας την επόμενη αγωνιστική φεύγει για Βουγιούκα...Αρκετά!
thrylos7
QUOTE
Τι να πεις και συ βεβαια που ελεγες ολη τη βδομαδα οτι ο Μπουρουσης συνηθιζει τα πάρτυ μεσα στην Πυλαια για να δώσει τελικα το τιμητικό 1 σε οσους τον ειχαν επιλεξει..


Καλά, είναι γνωστό ότι, ότι πω μια φορά το έχεις σαν ευαγγέλιο, ώστε να νομίζεις ότι το έχω πει πολλές φορές....... και να ξέρεις τι θ' αποφύγεις, σαν τον Μπουρούση καλή ώρα... biggrin.gif Μια φορά το είπα για τον Μπουρούση (αφού δεν μπήκα παρά ελάχιστα msn) και θα το' λεγα περισσότερες, αν ένας Ισραηλινός τον χρησιμοποιούσε λίγο περισσότερο και κυρίως, κατάλληλα... Αλλά και πάλι, δε νομίζω να ξεχώρισα τον Τζάκσον, πέραν του στοιχείου της παράδοσης του Μπουρούση σ' αυτό το γήπεδο...
Air Kef
(Τουλάχιστον)Μια στο μσν και μια στο παρον τοπικ ή στο τοπικ του ΠΑΟΚ. tongue.gif

Το κολλημα του Πινι με τον Τζακσον ειναι γνωστό.Δουλεύει αρνητικά για τον Ολυμπιακο,για το φάνταζι ομως ο Μαρκ ειναι ιδανικός. smile.gif
thrylos7
Ναι, όπως και κάθε ικανός Αμερικανός με τον Γκέρσον προπονητή... Και φαινόταν ντεφορμέ ο άτιμος σε κάποιο διάστημα...

(αποκλείεται να το 'κανα εδώ.. οι εποχές που έγραφα προτάσεις έχουν περάσει... biggrin.gif Όντως, στο subforum του ΠΑΟΚ έγινε η δουλειά... )
apkat
Ενω μου εμφανιζει κανονικα τα παντα οταν μπαινω στην βαθμολογια μου βγαζει το διαγραμμα του Gravedigger.Ειδα και γω 212 και τρελαθηκα στην αρχη.Μετα καταλαβα οτι ηταν απλως λαθος.. 68.gif 68.gif

Που οφειλεται ομως;;
thrylos7
Χαχα, όντως! Είναι γιατί θέλουμε να υπάρχει δόξα στο νικητή... tongue.gif

Ίσως γίνεται λόγω των διεργασιών για να υπάρξει και βαθμολογία δευτέρου γύρου...

(spam αυτό το post, αλλά μιλάει το σύνδρομο στέρησης τώρα.... biggrin.gif )
thrylos7
40.gif Δεν έχουμε αγωνιστική αυτό το σαβ/κο... κι εγώ τί κάνω τέτοια ώρα ξύπνιος;

Για να γίνει κάπως πιο ουσιαστικό (λέμε τώρα) το ποστ, έχω να πω στους pierce και air, πως είναι λίγα τα ψωμιά τους... η περίοδος χάριτος τελείωσε.. πλέον θ' αρχίσω να παίζω σοβαρά (ελάτε ρε, μη γελάτε, αφού κι εσείς κατά βάθος το πιστεύετε...) 48.gif
Pierce
δεν εχει αγωνιστικη; φτουυυυ τσαμπα πηρα τον ιερεμια, ερχεται και ο γιαννακης τωρα , καλα κρασια
dizzy_fingers
Φτου...μια μέρα μπήκα κι εγώ να κλειδώσω το παιχνίδι στην ώρα του tongue.gif.
themoss
Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω αν θα προστεθουν οι νεοι παιχτες αυτη τη βδομαδα... Ευχαριστω
dizzy_fingers
Ο thrylos7 που είναι υπεύθυνος για τα ρόστερ θα σου απαντήσει μόλις ευκαιρήσει. (αν και συνήθως το γράφει, οπότε μάλλον αυτή τη βδομάδα δεν έχουμε νέους παίχτες).
thrylos7
Έχουμε νέους παίκτες και θα έχουν προστεθεί μέχρι τις 20:00...

Ο σκοπός μου ήταν να αυξηθούν λίγο τα ποστ του τόπικ, με την αγωνία των παικτών για την ενημέρωση των ρόστερ... tongue.gif biggrin.gif

Βασικά σήμερα αρχίζω να "ξανανιώθω" κάπως... γι' αυτό και η καθυστέρηση. Τις άλλες φορές απλά έδινα μάθημα Παρασκευή..
thrylos7
Προστέθηκαν οι παίκτες (εκτός του Γκόλεματς, που είναι τραυματίας και δε θα παίξει... biggrin.gif ).

Ιατρικό ρεπορτάζ, αύριο το πρωί με το καλό...
themoss
Ευχαριστω πολυ... Για να δουμε τι θα κανουμε...
thrylos7
Δεν είχαμε πολλά, άρα και χθες το βράδυ οι σταυροί ήταν σχεδόν όλοι έτοιμοι...

Για τον ΠΑΟ, Τσαρτσαρής, Πρκάτσιν, Τομάσεβιτς εκτός, για τον ΠΑΟΚ ο Κουτλουάι (ενώ ο Ρόε έχει κακή ψυχολογία), για τον Ολυμπιακό η μόνη διαφορά σε σχέση με τον αγώνα του Κυπέλλου είναι η πιθανότητα συμμετοχής του Μπλάκνεϊ, όπως και για τον Άρη αυτή του Τέρι. Για την ΑΕΚ παραμένουν εκτός Παπανικολάου και Τσάμης, ενώ Ουέσον και Μπάρλος ξεπέρασαν τα μικροπροβλήματα κατά τη διάρκεια της εβδομάδας και παίζουν κανονικά. Ο Καραβανάς για την ΑΕΛ είναι εκτός, όπως και οι Τσαμάτος, Σκορδάλης για τον Κολοσσό... Όλοι οι υπόλοιποι (Διαμαντόπουλος, Τζικάνοβιτς, Κουνούνης, αλλά και ο Κουπίδης αναμένεται να παίξουν). Για την Ολυμπιάδα, νομίζω ότι είδα στη σύνθεση μιας ομάδας του Copa del Rey τον Τόμας Νάγκις!

Κλιμαβίτσιους και Ντζάι πήγαν και οι δύο στη Ζαλγκίρις, αν δεν κάνω λάθος.

Τελικά ο Τάντας έμεινε... νομίζω! biggrin.gif
kotzito
Μπορω να μπω τωρα στο παιχνιδι η θα πρεπει να περιμενω την νεα σεζον?
thrylos7
Μπορείς να μπεις (και να διεκδικήσεις το δώρο του δεύτερου γύρου, αν και θα υπολείπεσαι 2 αγωνιστικών)!

Απλά για να πάρεις παίκτες θα χρειαστεί να περιμένεις να ολοκληρωθεί αυτή η αγωνιστική και να υπολογιστούν τα σκορ...
kotzito
QUOTE(thrylos7 @ Feb 9 2008, 17:56 ) *
Μπορείς να μπεις (και να διεκδικήσεις το δώρο του δεύτερου γύρου, αν και θα υπολείπεσαι 2 αγωνιστικών)!

Απλά για να πάρεις παίκτες θα χρειαστεί να περιμένεις να ολοκληρωθεί αυτή η αγωνιστική και να υπολογιστούν τα σκορ...

Οκ.Να μου γραψει καποιος το link αμα γινεται
thrylos7
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?act=fantasy

Ή απλά πηγαίνεις στο "game links" στην κορυφή της σελίδας, δεξιά κι επιλέγεις το A1 Fantasy League...
kotzito
Παιδια επειδη ειμαι καινουριος στο game,μπορειτε να μου πειτε πως αγοραζω παιχτες;
Pierce
ειναι κλειδωμενο το παιχνιδι αυτη τη στιγμη, γιατι δεν εχουν υπολογιστει ακομα τα αποτελεσματα της προηγουμενης αγωνιστικης. Οταν ξεκλειδωθει ,καποια στιγμη σημερα λογικα, θα μπορεις να αγορασεις τους παιχτες σου.
αναλυτικα οι οδηγιες εδω
kostakis19
Φτου σου ρε π*****!!!!Δεν ηξερα τους κανονισμους και κατεβασα την ομαδα μου με παικτη λιγοτερο για συμπαρασταση στον coach Γιαννακη.Ετσι ενω θα ειχα 112 βαθμους τωρα πηρα ξερετε τι.Ειμαι πολυ μ****** τελικα!!!! kill.gif hammer.gif
smiley.gif
themoss
Μαλλον εχει γινει καποιο λαθος με τις βαθμολογιες... ο Davison 0??? δεν νομιζω οτι ειναι σωστο... και ston Rhalimi δεν εμφανιζεται τιποτα...ξερω οτι δεν εκανε τιποτα ο Ραλιμι αλλα το αναφερω και αυτο...ελπιζω να διορθωθουν...
apkat
Bρε παιδια εμενα το σχεδιαγραμμα μου εχει κολλησει στην προηγουμενη αγωνιστικη..Και οχι μονο αυτο αλλα δεν δειχνει τα δικα μου σκορ αλλα του gravedigger..Εκτος του οτι δεν βολευει με μελαγχολει..Κοιταξτε το αν μπορειτε..
Pierce
και σε εμενα το ιδιο ειναι, οποτε μαλλον και οι 225 ομαδες βλεπουν το γραφημα του digger tongue.gif
Gravedigger
Συνομωσία ε???Δεν πειράζει μελλοντικός admin θα είναι ο Apkat,κάποιο όφελος θα έχω και εγώ!
kotzito
Ο Jaaber τελος.Παει Ρομα.
eu.champions07
QUOTE(kojito @ Feb 13 2008, 19:50 ) *
Ο Jaaber τελος.Παει Ρομα.

Οχι πάει,πήγε και είναι μέχρι στιγμής ο καλύτερος παίχτης της Ρόμα με την ΤΣΣΚΑ blink.gif
themoss
απ'οτι καταλαβα δεν θα αλλαξει κατι με την βαθμολογια τοθ νταβισον... τελος παντων...
themoss
Χαμενοι πηγαν τελικα καμια 15αρα ποντοι του νταβισον... Δεν πειραζει... ας ελπισουμε πως το προβλημα λυθηκε για αυτο το σ/κ
Pierce
oι ποντοι του θα προστεθουν κανονικα, καποια στιγμη (ελπιζω συντομα. αυτα μου ειπε να σου μεταφερω ο thrylos7)
themoss
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση...
Pierce
always at your services smiley.gif
tasos12
Με μεγάλη λύπη πούλησα το Τζάαμπερ. αντε τώρα να δω από που θα μαζεύω πόντους. Το Γκολγουαιρ μη ξεχάσετε που πήρε το Αιγάλεω.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.