Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
ablade
Πολύ ωραία τότε... Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Με μια πρώτη ματιά βρήκα πολλά ωραία στοιχεία όπως την σύγκριση των στατιστικών των παικτών. Αφού ξεκλειδώσει θα μπορέσω να το δω και καλύτερα.
Ευχαριστώ και πάλι.
Καλή σεζόν να έχουμε. Και χωρίς τραυματισμούς!!!! smiley.gif
Bonzo
Νομίζω ότι ήταν λίγο δύσκολη αυτή η αγωνιστική(τουλάχιστον για μένα)
sarounas
τελικά ήμουν τυχερός,
το ρίσκο που επιβαλόταν έπιασε smile.gif λογικά πρέπει να ανέβηκα λίγο tongue.gif
δεν είναι δυνατόν να έκανα κάτω από 78 που έκανα την πρεμιέρα..
tsitum
Ερωτηση. Στα χαμενα σουτ συμπεριλαμβανονται κ οι χαμενες βολες?

QUOTE
παντως καποιος ειπε πριν οτι δε ξερει ποιους να παρει απο τον παναθηναικο κ τον ολυμπιακο
υπαρχουνε παικτες που θα ειναι παντα σταθεροι και στις 2 ομαδες οπως τσαρτσαρης, διαμαντιδης και πριντεζης, μπουρουσης. Τωρα απο θεμα αποδοσης ειναι αλλο θεμα!
Εγω το εγραψα.
Ο Διαμαντιδης δεν ειναι σιγουρο ποσες προσπαθειες θα παρει κ ας παιζει 35λεπτα.
Ο Πριντεζης μετα τις φετινες μεταγραφες υπολογιζοτανε οτι θα ειναι μεταξυ δωδεκαδας-εξεδρας.Μετα απο τους πρωτους 3 επισημους αγωνες μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα οτι θα τον χρησιμοποιει πολυ.


Πρεπει να ειμαι ο μονος ανθρωπος στη γη (ισως μαζι με την Καρτσωνα biggrin.gif ) που πιστευει στον Χατζη κ τον κραταει για 2η συνεχομενη φορα στην ομαδα του. 2 ποντους σε 25 λεπτα σε μια ομαδα που νικαει περιπατο.
Δε πειραζει εμεις σε πιστευουμε.
Χατζης fun fan club
dizzy_fingers
laugh.gif


Για τα χαμένα σουτ, ναι μετράνε και οι βολές smile.gif.
Pierce
η ομαδα 3η σε αυτη την αγωνιστικη αν και ειχα 2 παιχτες με αρνητικο σκορ 40.gif
Gravedigger
Damn...Σκατά όπως τα περίμενα... 68.gif
kostasvc15
87.5 μετα το σοκ της πρωτης αγωνιστικης...Δεν ειναι τελεια αλλα τουλαχιστον περασα τον Ντιζι blech.gif
και τον Λεμπρον15 banana.gif που μου την ειπαν afro.gif
dizzy_fingers
Κοίτα τη συνολική βαθμολογία μικρέ tongue.gif 19.gif !
biggrin.gif

Μπορεί να μπήκες αργά, αλλά ακόμα δεν έχει κριθεί απολύτως τίποτα!

Άλλωστε μην ξεχνάτε και οι φίλοι που έρχεστε τώρα, πως βραβείο (μπάλα μπάσκετ) θα πάρει και ο νικητής του 2ου γύρου wink.gif.
apkat
5os ο Απκατιακος..Τα πηγαμε καπως καλυτερα αυτην την αγωνιστικη και φτιαξαμε τα οικονομικα μας καπως..Περιμενω καλυτερες μερες στο μελλον.. tongue.gif
Anaz
Τα χαλια μας τα μαυρα.. η αλλιως.. τα μαυρα μας τα χαλια..
Καποιοι παιχτες δεν εχουν καταλαβει σε ποιον συλλογο βρισκονται κ ποσο βαρια ειναι η φανελα της ομαδας... shot.gif
thrylos7
Ρε παιδιά, τη 2η αγωνιστική δε μιλάνε για σκορ... είναι το τελευταίο πράγμα που έχει σημασία... blech.gif icon_tomato.gif

Τελικά ο Νάγκις δε διορθώθηκε... Και τώρα έχει την κανονική του αξία... Άρα, δυστυχώς, αρκετοί έχουν ωφεληθεί αρκετά σε σχέση με τους υπόλοιπους... Ας ελπίσουμε να μην έχουμε παρόμοια περιστατικά στο μέλλον, καθώς συνήθως δεν εξαρτάται μόνο από εμάς. Όσο είναι στο χέρι μας πάντως, δε θα υπάρξει ξανά κάτι ανάλογο. Κι αυτό είναι δέσμευση (αν πω ...όρκος, θα φάω και 2η ντομάτα biggrin.gif )!

Όπου παρατηρείτε ασυμφωνίες πάντως, πείτε το...
tsitum
Παρ ολο που τωρα ειχα περισσοτερους βαθμους, η 2η αγωνιστικη κρινεται χειροτερη απο τη 1η.

Βλεπω τον αιρ κεφ να πεταγεται πολυ αποτομα κ τον Τζιμαρ να αγωνιζεται μονος του με αυτοματο πιλοτο.

Αντε γιγαντες του Βαρεζε ορματε...


Ο θρυλος7 παιζει στο παιχνιδι?? Που ειναι ρε παιδια? Συγχωρεστε με αλλα δε βλεπω καλα στο πατο της βαθμολογιας tongue.gif tongue.gif
Air Kef
QUOTE
Βλεπω τον αιρ κεφ να πεταγεται πολυ αποτομα κ τον Τζιμαρ να αγωνιζεται μονος του με αυτοματο πιλοτο.


Γκριρ και Νιουλει εσεις σουπερσταρ ρε. tongue.gif

Οι ψηλοι μου ειναι μια απογοητευση δυστυχώς.

Κοιταμε ψηλά.
Gravedigger
QUOTE(thrylos7 @ Oct 30 2007, 01:52 ) *
Όπου παρατηρείτε ασυμφωνίες πάντως, πείτε το...

Βαφτίσατε τον Κουμπούρα!Φάνη το λένε το παιδί!Όχι τίποτα άλλο αλλά κάνει και καλή χρονιά! biggrin.gif
Anaz
Ο Γαλανης φταιει για τα ονοματα.. 68.gif
dolly12
QUOTE(tsitum @ Oct 29 2007, 17:08 ) *
Ο Διαμαντιδης δεν ειναι σιγουρο ποσες προσπαθειες θα παρει κ ας παιζει 35λεπτα.
Ο Πριντεζης μετα τις φετινες μεταγραφες υπολογιζοτανε οτι θα ειναι μεταξυ δωδεκαδας-εξεδρας.Μετα απο τους πρωτους 3 επισημους αγωνες μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα οτι θα τον χρησιμοποιει πολυ.


Ναι αλλα δε παυει να ξερεις οτι θα κανει ασσιστ, ρεμπαουντ, κλεψιματα, κοψιμο.... και εξαλλυ δε παιρνει ποτε πολλες προσπαθειες για να σε καψει. Το ντρεπεται το σκοραρισμα ο μητσος!!!

Τελικα καποιος δε μου ειπε κατι σωστα στο μέτρημα γιατι ειχα 106.5 ενω εγω ονειρευόμουνα 140+...

sad.gif
leelo15
Shit happens... 40 θέσεις κάτω μας πήγε αυτή η αγωνιστική 40.gif
grigoris
61?61?61?Μπράβο ρε παιχταράδες μου,με βγάλατε ασπροπρόσωπο αυτή την εβδομάδα (που να σας φτύσω όλους.......) icon_tomato.gif icon_tomato.gif icon_tomato.gif

Παρ'όλα αυτά μόνο 16 θέσεις πτώση στη γενική κατάταξη,πραγματικά ήμουν σίγουρος πως θα κατρακύλαγα πολύ περισσότερο.Πάμε τώρα για μια καλή εβδομάδα στην Ευρωλίγκα....
thrylos7
QUOTE
Παρ ολο που τωρα ειχα περισσοτερους βαθμους, η 2η αγωνιστικη κρινεται χειροτερη απο τη 1η.


Αυτό είναι σχήμα οξύμωρο... tongue.gif

QUOTE
Ο θρυλος7 παιζει στο παιχνιδι?? Που ειναι ρε παιδια? Συγχωρεστε με αλλα δε βλεπω καλα στο πατο της βαθμολογιας


Ελπίζω μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος να έχεις βελτιώσει την ικανότητα όρασής σου, για να μπορείς να με δεις... rolleyes.gif shot.gif tongue.gif

QUOTE
Βαφτίσατε τον Κουμπούρα!Φάνη το λένε το παιδί!Όχι τίποτα άλλο αλλά κάνει και καλή χρονιά!


Επέτρεψε μου να μη σχολιάσω αυτό που έγινε με τα ονόματα φέτος... Ο Anaz είναι πάρα πολύ επιεικής...
dizzy_fingers
Νότη και πέρσι γίνονταν αυτά.
torture.gif

Αν περνούσες τα σκορ κάθε βδομάδα θα σου είχαν γίνει τα νεύρα....
thrylos7
Δεν κατάλαβα... δηλαδή άλλαζαν τα ονόματα κάθε αγωνιστική;

Δεν αναφέρθηκα σε κάτι που γίνεται, αλλά σε κάτι που έγινε... Έχει λογική ν' αλλάξεις την ορθογραφία των ονομάτων επειδή την έχεις γράψει λάθος, από δική σου έμπνευση (πχ τον Καλαμπόκη επιλέγεις να τον γράψεις ως KALABOKIS κι όχι ως KALAMPOKIS), αλλά το να κάνεις λάθος, στηριζόμενος στα περσινά ονόματα δεν έχει καμία...
dizzy_fingers
Κάθε βδομάδα άλλαζαν και έπρεπε να:
1) Περνάω μία φορά τα σκορ για να βλέπω ποιοί είναι αλλαγμένοι.
2) Να σβήνω τη βάση δεδομένων.
3) Να περνάω το διορθωμένο back up.
4) Να ξαναπερνάω τα σκορ.
Καλά που ήσουνα πέρσι tongue.gif?

Και τώρα στη 2η αγωνιστική που πέρασα, είχαν πάλι αλλαγμένα αρκετά ονόματα (τα οποία ΠΑΛΙ είχαν αλλάξει από πέρσι).
thrylos7
Σοβαρά μιλάς; Δηλαδή ο LAPPAS Giannis μπορεί να επανέρθει σε LAPPAS Ioannis την επόμενη αγωνιστική και την μεθεπόμενη το ανάποδο;
Ωιμέ!
icon_drunk.gif

Εντάξει, εσύ έχεις αυτοματοποιημένες διαδικασίες όμως, δεν έχεις ανάγκη... tongue.gif
Air Kef
Mηπως να του στειλουμε κανα e-mail ?

(Για εσας το λεω,εγω καναν τραυματισμο περναω) tongue.gif




Παζει ο Λαμαρ Γκριρ της Ολυμπια με ΑΓΟΡ,ωστοσο θα απουσιασει ο Λεισι.Ο Κουρτοβικ,στα ιδια με περσι,παλι τραυματικας.
Air Kef
Tελικά ο Λεισι θα παιξει,ωστόσο εχει χασει αρκετες προπονησεις. smile.gif
Air Kef
Tαπουτος και Ουέσον αναμενονται να παιξουν στο ΑΕΚ-Άρης παρολο οτι εχουν χασει καποιες προπονησεις.
Ο Σιούτης ωστόσο δν ειναι διαθεσιμος.

Ερωματικαματικο υπαρχει γύρω απο τον αν θα παιξει ο Τερι του Αρη,αφου το διαβατηριο του Μασει αναμενεται απο μερα σε μερα.

Απο τον Κολοσσο εξακολουθει να απουσιαζει ο Κουπιδης,που θα επιστρεψει σε 2 βδομαδες.Στο ιδιο ματς,αναμενενται να κανει ντεμπουτο και ο Σιμς για τον Πανελληνιο.

Ντεμπουτο αναμενεται να κανει και ο Τζακσον του Ολυμπιακου,αφου ήρθε το κοινοτικο διαβατηριο του Γουντς.
Air Kef
Ακυρο το τελευταιο για τον Τζακσον.

Τέλος παντων,οποιος θελει να ποντάρει στους ποντους του Αμερικανού,ας το παρακολουθησει μιας και τα δεδομενα αλλαζουν συνεχως.
thrylos7
Τζάκσον αντί Γουντς... και είχε μπει με καλή τιμή ο πρώτος στην αρχή...

Γενικότερο ρεπορτάζ θα υπάρξει αργότερα, μέσα στην ημέρα...

ΥΓ. Καλά ρε, τί ώρα πόσταρες το παραπάνω; Περασμένα μεγαλεία... sad.gif
Pierce
τα λεφτα μου τα εβγαλα απο τον βουγιουκα(10 credits χαμενα εξαιτιας σου) και τα εβαλα στον ανθρωπο των αγωνων παο-οσφπ τον αλβερτη. Ελπιζω να μου βγει tongue.gif
Bonzo
Τι ώρα κλείνουν οι αλλαγές.Γενικά αν γίνεται, καλό θα ήταν να βάζατε ένα αντίστροφό χρονόμετρο ανάλογο με αυτό της euroleague..
thrylos7
time remaining: 1 hours, 30 minutes, 23 seconds

edit:
time remaining: 1 hours, 30 minutes, 5 seconds

time remaining: 1 hours, 29 minutes, 42 seconds

tongue.gif

Η πλάκα είναι ότι δεν ξέρουμε πότε ακριβώς θα κλείσουν... Ίσως 16:30, ίσως 17:00... καλού κακού πάντως να έχετε τελειώσει μέχρι τις 16:30... smile.gif
Anaz
το'χαμε ξανασυζητησει αυτο,αλλα δεν ειναι απολυτως στανταρ ποτε κλειδωνει γι'αυτο δεν μπηκε το ρολοι..

ΑΝ μπορεις Σπυρο θα'ταν καλο εκει που ειναι οι παιχτες να προσθεσεις κ αλλη μια στηλη που να γραφει τον αντιπαλο του παιχτη στο επομενο ματς. οπως στης Ευρωλιγκας..Ειναι αρκετα χρησιμο.

Α,και το πιο σημαντικο... Εχεις ξεχασει να βαλεις τα κουμπια (home, team management, standings, player stats) στην διαχειριση της ομαδας!
thrylos7
Μα αυτή είναι η βασική χρησιμότητα του overplay... biggrin.gif

Ελπίζω να πήρα τη σωστή απόφαση στο δίλημμα που μου έθεσα προ ολίγου... Τώρα βρήκα να το ανακαλύψω κι εγώ... Νομίζω όμως πως μια κίνηση που περιέχει την αποχώρηση του Ουίνστον από την ομάδα έχει θετικές προοπτικές, αυτή την αγωνιστική.

Edit: 49-49; Μόλις ανακάλυψα την Αμερική δηλαδή... biggrin.gif
Bonzo
Και γω τον έδιωξα ον Ούινστον
Gravedigger
Δεν το πιστεύω ότι έδωσα τον Keys για τον Κουμπούρα... ugly8.gif ugly1.gif Βαγγέλη Σκλάβο ευχαριστώ για τις υπηρεσίες σου αλλά με τα credits σου βρίσκω πολύ καλύτερο... icon_wave.gif
Bonzo
Eγώ πάλι ήμουν μεταξύ Newbie και grundy και έκανα την σοφή επιλογή...Πήρα τον Newbie tongue.gif tongue.gif
Jimar
καταστροφη , ε ρε να διωξω τον σακοτα τελευταια στιγμη
leelo15
Σακοτα εισαι αλανι!!!!! banana.gif banana.gif
18π. 4/4β. 4/4διπ. 2/3τρ. 5ρ. σε 25 λεπτουδακια
Εσυ ρε Κουμπουρα γιατι κανεις 7 λαθη?? glare.gif
Anaz
φιασκο..
Jimar
ο μασευ εκανε καμια 50αρα .....
thrylos7
50,6 με τη νίκη...

Άρα οι 16 πρώτοι αυτής της αγωνιστικής έχουν Μάσεϊ...
apkat
Πολυ μετρια αγωνιστικη.Ο Μασει μονος μαζι με εναν αλλον ενα καλο θα με ξεπερνουσε.Γυρω στο 80 εβγαλα σημερα και φοβαμαι την πτωση που ερχεται σε πολλους παικτες.Τον βασιλιεβιτς τον στηριξα ξανα αλλα δεν του αξιζε.Φευγει και αυτος αλλα και ο Ζοροσκι που παλι δεν βλεποταν.Εν ολιγοις προβλημα στον ασσο.
Gravedigger
QUOTE(apkat @ Nov 4 2007, 23:16 ) *
Εν ολιγοις προβλημα στον ασσο.

Και εγώ εκεί έχω πρόβλημα αφού θέλω να δώσω τον Αργυρόπουλο αλλά δεν ξέρω τι να πάρω...Δεν υπάρχει αξιόλογος παίχτης σε αυτά τα λεφτά...Έκανα και 2 καλές πατάτες αυτήν την αγωνιστική....Keys για Κουμπούρα που το ανέφερα και πιο πάνω και μεταξύ Becirovic και Winston επέλεξα τον πρώτο.... sad.gif
Pierce
τρεμω στην ιδεα καποιος να ειχε την τριπλετα μασει-γκριρ-σπανουλη.

υπαρχει παιχτης εγγυση στα pg παιδια wink.gif
KobeBryant
Γειας σας και απο ενα καινουργιο μελος..... Το φορουμ ειναι πολυ καλο biggrin.gif biggrin.gif Μπορω να συμετασχω τωρα στο fantasy?? η επρεπε απο την αρχη της σεζον??
Pierce
βεβαιως και μπορεις. Απλα θα πρεπει να περιμενεις να περαστουν τα σκορ της 4 αγωνιστηκης και το βραδακι που θα εχει ξεκλειδωσει το παιχνιδι θα μπορεις να φτιαξεις την ομαδα σου smile.gif
Air Kef
Eπίσης για τους αργοπορημένους,υπάρχει και βραβείο 2ου γύρου. wink.gif cool.gif tongue.gif
dizzy_fingers
Περάστηκαν τα σκορ.
Pierce
QUOTE(pierce21 @ Nov 2 2007, 22:55 ) *
τα λεφτα μου τα εβγαλα απο τον βουγιουκα(10 credits χαμενα εξαιτιας σου) και τα εβαλα στον ανθρωπο των αγωνων παο-οσφπ τον αλβερτη. Ελπιζω να μου βγει tongue.gif



QUOTE(thrylos7 @ Nov 4 2007, 19:00 ) *
50,6 με τη νίκη...

Άρα οι 16 πρώτοι αυτής της αγωνιστικής έχουν Μάσεϊ...

αδικως εβαλα τα λεφτα μου στον φραγκισκο τελικα laugh.gif . παρολο που δεν ειχα τζερεμι , ειμαι 11ος αυτην την αγωνιστικη και 3ος στο overall. Ικανοποιημενος απολυτα...
(επιτελους ο μπαρλος εχει θετικο προσημο)

re tsitum, τι μαγεια εκανες στο ροστερ και απο 9ος την προηγουμενη αγωνιστικη τωρα εισαι τελευταιος;; blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.