Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
thrylos7
Είναι σαν να λες στον Μάκη να μην ξεχάσει το βίντεο... cool.gif biggrin.gif

Το πρόβλημα με τον Davison ευελπιστώ να λυθεί σήμερα, πριν ξεκινήσει δηλαδή η νέα αγωνιστική... αλλιώς, δεν ξέρω αν μπορεί να υπολογιστεί...

Μη νομίζετε ότι δεν προσέχουμε το παιχνίδι/τόπικ παίδες... Μια απλή αναφορά για την ενημέρωση και διευκόλυνσή μας, αρκεί. smile.gif Από εκεί και πέρα είναι δεδομένο ότι θα προσπαθήσουμε να λύσουμε το όποιο πρόβλημα. Απλά, μερικές φορές είμαστε τόσο απασχολημένοι (χαρακτηριστικό το ποστ του Σπύρου στο topic "σχολές"), ή έχουμε άλλα προβλήματα, που δε μπορούμε να τα προλάβουμε όλα...

Οι νέοι παίκτες, αλλαγές και τα σχετικά θα είναι έτοιμα το απόγευμα...

Βλέπω ενδιαφέρον για τον Γκολντουάιρ, άρα η προσφορά πρέπει να είναι ανάλογη της ζήτησης... tongue.gif

Όσο για τον Τζάαμπερ.. όποιος τον είχε θα μπορεί να φτιάξει 2 ή και 3 θέσεις με την πώλησή του... Βέβαια, χάνει το σταθερό, πολύ μεγάλο σκορ...
thrylos7
Μπήκαν οι νέοι παίκτες... Τζάμπα πράμα... Απλά δεν ξέρω αν θα παίξουν Γκολντουάιρ και Γκόλεματς... biggrin.gif

Μάτιαξες τον Ντέιβισον Θέμο... αμφίβολη η συμμετοχή του.. όπως και του Πιστόλιεβιτς, για την ομάδα του Ρεθύμνου, αν και απ' ότι κατάλαβα, οι πιθανότητες για τον τελευταίο να παίξει είναι περισσότερες, απ' ότι να μην παίξει.
Ο Λέισι είναι εκτός για την Ολύμπια. Ο (νέος) Κινγκ παίζει κανονικά.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Έιβερι (μέχρι χθες δεν έκανε προπονήσεις), όπως και του Κουτλουάι (συμμετείχε σε φιλικό, αλλά είναι ανέτοιμος, λογικά θα παίξει, μάλλον όμως όχι στο γνωστό χρόνο και επίπεδο). Κάποια προβλήματα αντιμετώπισαν Τσιάκος, Χαριτόπουλος, αλλά παίζουν κανονικά. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για τους αντιπάλους τους, Μπράιαντ και Γλυνιαδάκη. Ο Χαραλαμπίδης ανέβασε χθες/σήμερα πυρετό (ρεπορτάζ, όχι αστεία), αλλά κι αυτός αναμένεται να παίξει κανονικά.

Ο Κουπίδης για τον Κολοσσό επιστρέφει (τελικά αυτή την εβδομάδα) στην αποστολή της ομάδας, αλλά θα είναι ανέτοιμος προφανώς. Ο Διαμαντόπουλος πάντως, σ' αντίθεση με την προηγούμενη αγωνιστική, αναμένεται ν' αγωνιστεί κανονικά. Για την ομάδα παραμένουν εκτός Τσαμάτος και Σκορδάλης.

Ο Καραβανάς είναι επίσης αμφίβολος και η συμμετοχή του θ' αποφασιστεί τελευταία στιγμή.

Διόλου απίθανο να δούμε τον Μάτσε να πατάει παρκέ την Κυριακή, αλλά απουσιάζει πάνω από ένα μήνα...
sarounas
QUOTE(thrylos7 @ Feb 15 2008, 19:04 ) *
ανέβασε χθες/σήμερα πυρετό (ρεπορτάζ, όχι αστεία), αλλά κι αυτός αναμένεται να παίξει κανονικά.

ohmy.gif 77.gif 77.gif 41.gif

και κάτι άσχετο με το παραπάνω,
τελικά θα υπάρξει νικητής δευτέρου γύρου;
αν ναι, από που θα βλέπουμε την συγκεκριμένη βαθμολογία
themoss
Σορρυ αν φανηκε καπως ασχημο που το ανεφερα 2 φορες... Δεν ειχα τετοια προθεση απλως ηθελα να δω αν θα μπορεσει να λυθει το θεμα... Σορρυ και ευχαριστω για τις απαντησεις... smile.gif smile.gif
thrylos7
Δε φάνηκε άσχημο (αν υπήρχε κίνδυνος να χάσω 20 πόντους εγώ θα έκανα απεργία πείνας τουλάχιστον), απλά ήθελα να πω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μη δούμε κάποιο ποστ, αλλά και να μην προσπαθήσουμε να λύσουμε το όποιο πρόβλημα αναφέρεται σ' αυτό, ακόμη κι αν δεν απαντάμε... ( icon_tomato.gif )

QUOTE
και κάτι άσχετο με το παραπάνω,
τελικά θα υπάρξει νικητής δευτέρου γύρου;
αν ναι, από που θα βλέπουμε την συγκεκριμένη βαθμολογία


Το sport24.gr να χειροκροτείς! smile.gif

Θα υπάρξει νικητής δεύτερου γύρου... Τη βαθμολογία μπορείτε πολύ απλά να την υπολογίσετε μόνοι σας.. Δεν είναι δύσκολο.. 227 παίκτες, περίπου 150 με σκορ, 100 να είναι ενεργοί... σιγά το πράγμα! tongue.gif

Όπως είπα και παραπάνω, ο ελεύθερος χρόνος του Σπύρου είναι πολύ περιορισμένος.. με την πρώτη ευκαιρία λογικά θα γίνει κι αυτό.
tsitum
Αναζητουνται μελη σαν τους euroleague addicted, belalik κλ να κανουν τις προτασεις τους κ στην Α1.
Ισως ενας "Α1 εθισμένος" για να το κανουμε κ πιο ελληνοφρενικο.


Η ειδηση ειναι ποιοι ειναι υγιεις tongue.gif
tasos12
Πωπω πανάκριβος ο Γκολντουάιρ. Οχι δε θα με πιάσετε κότσο . Θα περιμένω....Θα παίξει τη Κυριακή εκτός απροόπτου. Χθες καλός ήταν στο φιλικό με την Αεκ
Pierce
QUOTE(tsitum @ Feb 16 2008, 00:38 ) *
Αναζητουνται μελη σαν τους euroleague addicted, belalik κλ να κανουν τις προτασεις τους κ στην Α1.
Ισως ενας "Α1 εθισμένος" για να το κανουμε κ πιο ελληνοφρενικο.
Η ειδηση ειναι ποιοι ειναι υγιεις tongue.gif

καλες περιπτωσεις γενικα(δεν ξερω για αυτη την αγωνιστικη λογω του αντιπαλου) ειναι ο βασιλειαδης και ο Μαυροκεφαλιδης(Αυτον τον προτεινω διοτι ο Παο δειχνει να ποναει μεσα στη ρακετα) . Ειδικα ο δευτερος ειναι σε εξευτελιστικα χαμηλη τιμη (7,7 νομιζω) και την προηγουμενη αγωνιστικη εκανε ενα βαρβατο 18.7 (ο βασιλειαδης εβγαλε 20.9, και κοστιζει γυρω στα 36 credits)
thrylos7
Ε όχι και πανάκριβος... τζάμπα πράμα είναι... Έτοιμος είναι (έχει προπονήσεις δηλαδή), αρκετά ελεύθερο ρόλο θα έχει...

QUOTE
Αναζητουνται μελη σαν τους euroleague addicted, belalik κλ να κανουν τις προτασεις τους κ στην Α1.
Ισως ενας "Α1 εθισμένος" για να το κανουμε κ πιο ελληνοφρενικο.


Η ειδηση ειναι ποιοι ειναι υγιεις


Κι όμως, λίγοι είναι οι τραυματίες - αμφίβολοι... Απλά είναι τόσο αναλυτικό το ρεπορτάζ που γίνεται απ' όλα τα παιδιά που ασχολούνται με το παιχνίδι, που φαίνονται πολλοί...

Για τις συμβουλές... πάρε την περσινή basketweek... Τα ίδια θα' λεγε και φέτος... laugh.gif

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις με τον Nash και να σου πει τις επιλογές του...

Αν και τελευταία διαπιστώνω ότι Air_Kef και pierce είναι πολύ τυχεροί, οπότε κοίτα και κατά εκεί...
Pierce
τυχη το λεμε τωρα;
ο κυριος κυριος ainge ηδη εχει αρχισει να νιωθει αβολα, γιατι κυκλοφορουν διαφορες φημες για το προσωπο μου και την θεση του banana.gif
tasos12
Εγω προτείνω Young για τις επόμενες 3 αγωνιστικές. Μετά τον πουλάτε....
sarounas
τί ώρα θα κλείσει ακριβώς; για να κάνω καμιά αλλαγή της τελευταίας στιγμής icon_drunk.gif
thrylos7
Σε ... 2 λεπτά... biggrin.gif Αν και υποθέτω την έκανες..
sarounas
QUOTE(thrylos7 @ Feb 16 2008, 16:59 ) *
Σε ... 2 λεπτά... biggrin.gif Αν και υποθέτω την έκανες..

ναι κρατήσαμε τελικά τον Καλαμπόκη, τον άλλαξα χθες διώχνοντας μετά βαίων και κλάδων τον Ταπούτο (αρκετά έχει κάνει, τώρα θα ξεκουραστεί λίγο με τον Άρη) για να τον ξαναπάρουμε την επόμενη εβδομάδα πάλι μετά βαίων και κλάδων biggrin.gif
thrylos7
Εγώ τον κράτησα τον Ταπούτο... οπότε ελπίζω να μην έκανες καλή κίνηση, ή μάλλον, Καθόλου καλή, αφού έχω και τον Νιούλεϊ και δε θέλω να του πάρει σκορ ο Καλαμπόκης... biggrin.gif
Jimar
ε ρε γμτ επρεπε να τον πουλησω τον τσιαρα...

πηρα μητσαρα που τον βλεπω να παιζει στο ντερμπυ
Pierce
ο γκριρ(σε συνδιασμο με τον ταπουτο) σημερα μου εβαλε ταφοπλακα για την συνεχεια
Flash
Όταν όλοι πούλαγαν Γουίνστον εγώ τον αγόρασα. -
Gravedigger
Γκρρρρρρρρρ-ιρ...Με έκαψε... angry_red.gif angry_red.gif
tasos12
Είχα Τζάαμπερ τόσο καιρό και είπα να τον αντικαταστήσω με Γκριρ. Κάηκα!!!!! Σε συνδυασμό με κάτι άλλους πρέπει να έχω κάνει τραγικό ρεκόρ
thrylos7
Τα είχαμε πει για τον Γκόλντυ... tongue.gif

Ο Σαρούνας έπεσε διάνα με τον Ταπούτο... Το είπε κιόλας:

QUOTE
τώρα θα ξεκουραστεί λίγο με τον Άρη
w00t.gif
apkat
Ουινστον ειχα και γω..

biggrin.gif biggrin.gif

Κατα τ'αλλα ομως λιγα πραγματα..
Air Kef
Εγω ειχα παρει τα μέτρα μου για το ντερμπυ,έχοντας στην ομαδα ΔΔ-Σπανουλη-Μπατιστ.. biggrin.gif

Δυστυχως μας την εκανε ο Ουινστον,χωρις βεβαια η τριάδα να παει ασχημα. smile.gif


Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;
themoss
Συγγνωμη που θα γκρινιαξω και παλι ρε παιδια αλλα Ραλιμι και Νταβισον δεν εχουν βαθμολογιες! Δεν νομιζω οτι πρεπει και 2η βδομαδα να χασω τους βαθμους τους...

Στα στατιστικα των παιχτων υπαρχουν κανονικα αλλα σε εμενα δεν εμφανιζεται τιποτα...ουτε ομοαδα ουτε τωρινη αξια ουτε σκορ! Ειναι και 20 ποντακια αυτα με τα οποια θα ειμαι πρωτος της βδομαδας
Air Kef
Σπύρο πέτα το ρε. 24.gif

Κι εγω εχω κατι προβληματα με τις βαθμολογιες.

Υπομονή παιδια μεχρι το βράδυ θα εχει λυθει λογικα το οποιο προβλημα. smile.gif

Ο αντμιν δουλεύει τα πρωινά-εκτος αν ειναι αποκλεισμενος στα Εξαρχεια και δν πηγε δουλεια.
dizzy_fingers
Αποκλεισμένος είμαι στα εξάρχεια, αλλά η δουλειά δε σταματάει.

Ο davidson διορθώθηκε πάντως, έχω την εντύπωση.
Σε ποιόν άλλον παίχτη υπάρχει πρόβλημα?

QUOTE
Σπύρο πέτα το ρε.

Σωστός! laugh.gif Και να κρατήσω τις μπάλες εγώ! 19.gif
themoss
Ναι ναι διορθωθηκε ο Νταβισον... Ο Ραλιμι παραμενει το προβλημα... Ευχαριστω...

Σε μας εδω ουτε λιγο χιονακι και εσεις αποκλεισμενοι??? Εχω να δηλωσω πως ειναι απαραδεκτο
Gravedigger
Το overall έχω την εντύπωση πως δεν ανανεώθηκε!Σας έχουμε πρήξει λιγάκι η νομίζω? tongue.gif
thrylos7
Νομίζω είναι μια χαρά... Το μόνο "πρόβλημα" που βλέπω είναι πως όταν πατάς στις βαθμολογίες εμφανίζει τη 15η και όχι 16η αγωνιστική.. Δε σου βγάζει καλά την overall;
Gravedigger
QUOTE(thrylos7 @ Feb 19 2008, 13:48 ) *
Νομίζω είναι μια χαρά... Το μόνο "πρόβλημα" που βλέπω είναι πως όταν πατάς στις βαθμολογίες εμφανίζει τη 15η και όχι 16η αγωνιστική.. Δε σου βγάζει καλά την overall;

Να σου πω την αλήθεια δεν είμαι και σίγουρος,απλά νομίζα ότι θα έχω μικρότερη διαφορά από τον 4ο...Αλλά αφού λέτε ότι είναι ΟΚ τότε δικό μου το λάθος!
Gravedigger
Ο Παπαιωακείμ είνα τραυματίας η όχι?
themoss
Apo oti diabasa ine out o papaioakim. Mesa ine o golemats... sorry gia ta greenglish
thrylos7
Κι εγώ έτσι διάβασα βιαστικά... Ο Μπατίστ δεν παίζει για τον ΠΑΟ, ενώ αμφίβολος παραμένει ο Ράιτ για τον Άρη. Αυτά πολύ πρόχειρα.. Η κανονική δουλειά θα γίνει... σήμερα μεσημεράκι... sad.gif

Submit: Ταπούτος παίζει κανονικά, ενώ για την ΑΕΚ ίσως πάρει χρόνο και ο Παπανικολάου.
Παίζει ο Τόντιτς για Κολοσσό, Τσαμάτος, Σκορδάλης παραμένουν εκτός.
Βαρδαβάς, Μακρής εκτός αποστολής για τον ΑΓΟΡ.
Ερωτηματικό είναι ο Κινγκ για την Ολύμπια.
thrylos7
Κούμουλος και Τόπιτς αμφίβολοι για τον Κολοσσό. Ο Σωτήρης Νικολαϊδης παίζει κανονικά, όπως και οι Πετρόπουλος, Γιανγκ.
Ο Μπράουν για την Ολυμπιάδα ακολούθησε ατομική προπόνηση και δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι έτοιμος.
Ο Μάρας για το Αιγάλεω αποτελεί ουσιαστικά παρελθόν, αφού θα πάει στη δεύτερη κατηγορία της Ισπανίας.
Τζικάνοβιτς, Ματαλόν και Πίνοκ ξεπέρασαν τα προβλήματά τους και μόνο Τσαμάτος, Σκορδάλης παραμένουν οι απουσίες για τον Κολοσσό.
Για την ΑΕΛ, ο Σόσκιτς είναι εκτός, σ' αντίθεση με τους Καραβανά, Αγγελακόπουλο που φαίνεται να ξεπέρασαν, όχι απόλυτα, τα προβλήματα που είχαν.
Ο Λέισι δεν παίζει για την Ολύμπια, ενώ ο Κινγκ θα είναι στην αποστολή και κατά πάσα πιθανότητα θα παίξει.
Βεργίνης και Κουτλουάι τα προβλήματα για τον ΠΑΟΚ, με το δεύτερο να παίζει.
Ο Χαρίσης είναι εκτός για την ΑΕΚ, ενώ παίζει ο Παπανικολάου.
Για τον Ολυμπιακό, επιστρέφει ο Παπαμακάριος, λογικά θα προστατευθεί ο Μάτσε, ενώ δεν ξέρω τι συμβαίνει με τον Μπουρούση, όπως και με τον Παπαϊωακείμ για τον Πανελλήνιο.

Προστέθηκε ο Τρε Κέλι, πρόλαβε τελευταία στιγμή τις εκπτώσεις! biggrin.gif
Gravedigger
Αυτός ο Ταπούτος με έχει κάψει... angry_red.gif angry_red.gif 3η φορά που τον έχω στο ρόστερ μου και δεν παίζει...Όταν παίζει κάνει καλά score αλλά τι να το κάνω αν παίζει 1 στις 3?
thrylos7
Ευτυχώς τον πούλησα... ήμουν τυχερός! Βέβαια, αγόρασα Μπατίστ! biggrin.gif

Μου φαίνεται πρέπει ν' ανοίξουμε ειδικό τόπικ για τον Ταπούτο... και να διατηρείται πάντα ο σταυρός δίπλα στο όνομά του.

Άσχετο: βλέποντας σήμερα τους παίκτες πάντως, είδα μεγάλη άνθηση στο 2-3... Πάρα πολλές επιλογές, όχι ιδιαίτερα καλές, αλλά σίγουρα αξιόλογες, σ' αντίθεση με πέρυσι, αν θυμάμαι καλά.
themoss
Special thanks to Billy Keys... Πλακα πλακα τον εχω απ'την αρχη του προταθληματος σχεδον και επρεπε να ρεφαρει για μια κοιλια που ειχε κανει...για να δουμε και αυριο τι θα γινει...
thrylos7
Παίδες, υπάρχει ένα πρόβλημα με τον Κις και είναι μάλλον απίθανο το σκορ του να υπολογιστεί... sad.gif
































blech.gif

Μ' έσωσε και μένα ο Κις, αλλά την έπαθα από τον Κλιμαβίτσιους (ο Μπατίστ που λέγαμε)...
themoss
Χαχαχα.. Ωραιο το αστειακι...για μια στιγμη (μονο μια) ψαρωσα... Αν ειχες κρατησει και τον Λιθουανο θα 'χες παρει πολυ πραγμα...
Gravedigger
Τρελό score από Keys αλλά δεν προδφέρει και πολλά αφου λογικά τον έχουν όλοι.Δεν υπάρχουν πολλά αξιόλογα PG.
thrylos7
Μην το λες.. Υπάρχουν και οι Γκριρ ( rolleyes.gif ), Διαμαντίδης... Εξάλλου, 53-59 έχει αγορές - πωλήσεις.

QUOTE
Χαχαχα.. Ωραιο το αστειακι...για μια στιγμη (μονο μια) ψαρωσα...


biggrin.gif
Jimar
46.2 πρεπει να εκανε ο κις w00t.gif

ευτυχως που δεν τον πουλησα... γιατι το σκεφτομουν
Jimar
μπαι φαρ η καλυτερη αγωνιστικη μου (γυρω στο 220 )

αλλα φανταζομαι κι αλλοι θα εχουν τετοια σκορ
Hacker
ε ρε και να επαιζα απο την αρχη....
Jimar
δυο πρωτιες συνεχομενες wav.gif

πλησιαζω την τριαδα κ γω cool.gif
Jimar
μια ερωτηση , το σκορ του κελι δεν υπολογιστηκε επειδη δεν τον εχει κανεις?

ρωταω γιατι θα επρεπε να ανεβει και η αξια του..

την επομενη θα υπολογιστει κανονικα , ετσι?
thrylos7
Όχι ρε, δε θα πας 235! blech.gif biggrin.gif

Αν δεν τον είχε πάρει κανείς είμαστε καλά, αλλά βλέπω 2-0...

Τ' ότι δεν υπολογίστηκε οφείλεται καθαρά σε δική μου απροσεξία... Αν και τα κεφαλαία γράμματα μετατρέπονται με οποιοδήποτε κλικ στον παίκτη σε μικρά, όπως βλέπω... κάτι που προφανώς δεν έγινε στο πέρασμα των σκορ.
thrylos7
Τώρα έγινε μεγαλύτερο μπέρδεμα...

Όποιος έχει πάρει τον παίκτη, με μέσο όρο 0, ας κάνει reset κι ας πάρει τον άλλο με 15,4...
Τώρα αν τελικά είναι όντως διαφορετικοί, αν θα εξαφανιστεί ένας από τους δύο και γενικότερα αν θα γίνουν όλα φυσιολογικά στη συνέχεια δεν ξέρω... ohmy.gif
Jimar
οχι δεν τον ειχα, τωρα τον πηρα αλλα νομιζω θα επρεπε να εχει ανεβει 15% η αξια του αφου εκανε 15.4 .

δεν εχω προβλημα βεβαια και να μην ανεβει, απλα περισσευουν περισσοτερα κρεντιτς tongue.gif
thrylos7
To πρώτο ματς της αγωνιστικής ξεκινάει 16:15.

Ενδεχομένως οι αλλαγές να κλειδώσουν και πιο πριν, πχ στις 15:00.

Ιατρικό ρεπορτάζ δεν υπάρχει. Οι σταυροί είναι από την προηγούμενη εβδομάδα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.