Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 BasketForum Fantasy League 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
PanosIlio
77.gif 77.gif
D_WILL_8
Παιδιά επειδή πρώτη φορά παίζω στο fantasy, ο καθένας μπορεί να φτιάξει μόνο μία ομάδα??
Επειδη στο fantsy της Euroleague γίνεται μέχρι 5...
dizzy_fingers
Ναι, μία ομάδα.

Πόσες ομάδες να σχηματίσεις με τους παίχτες της Α1? biggrin.gif
D_WILL_8
2.... tongue.gif
Πάντως φαίνεται πολύ καλή δουλειά.. Συφχαρητήρια σ'όσους το φτιάξατε..
dizzy_fingers
Κάντο, 1.5 και θα σε αφήσω να κάνεις άλλη μία ομάδα με 5 παίχτες tongue.gif biggrin.gif.


Ευχαριστούμε για τα καλά λόγια.
apkat
Ρε παιδια συγνωμη αλλα τι ακριβεια ειναι αυτη στην αγορα;;;

Οι τιμες εχουν ξεφυγει.
leelo15
QUOTE(apkat @ Oct 16 2007, 19:52 ) *
Ρε παιδια συγνωμη αλλα τη ακριβεια ειναι αυτη στην αγορα;;;

Οι τιμες εχουν ξεφυγει.


συμφωνώ k επαυξάνω!!
Gravedigger
QUOTE(apkat @ Oct 16 2007, 22:52 ) *
Ρε παιδια συγνωμη αλλα τη ακριβεια ειναι αυτη στην αγορα;;;

Οι τιμες εχουν ξεφυγει.

Και εγώ συμφωνώ!Τρελές τιμές,δεν βρίσκω με τίποτα παίχτες ειδικά 'κοντούς'...
Pierce
παραπονα ηθελες νοτη;;;

19.gif
thrylos7
Κι έλεγα, δε θα υπάρξουν παράπονα; tongue.gif

Οι τιμές είναι κατάλληλες για αρχικές...

Μην περιμένετε να κάνετε καμιά φοβερή ομάδα από την αρχή... Ούτε να υπάρχουν τα κενά που έχει η Ευρωλίγκα...
apkat
Ε συγνωμη Νοτη αλλα θα ταν παραλογο να μην περιμενες παραπονα με αυτες τις τιμες και αυτο το μπατζετ tongue.gif .

Δεν μπορω να καταλβω με ποια λογικη ο Μακναμαρα κοστιζει 66 η οι Διαμαντοπουλος(ποσοι τον εχετε δει προσφατα αληθεια για να ειναι τοσο ψηλαwink.gif )Κυριτσης 62 η ο Γιοσιποβιτς 82 και παει λεγοντας..(Η ο Μασει σχεδον 100 τωρα που το δα tongue.gif tongue.gif )

Και γενικα ολοι οι καινουργιοι ξενοι χωρις να ξερουμε για ολους τι θα βγουν να ναι σε αυτα τα δυσθεωρητα υψη..Και καποιος να χει κανει καλο σκαουτινγκ του το καταστρεφεις.

Τεσπα ελπιζω με τον καιρο να πεσουν οι τιμες των περισσοτερων(κατι που θεωρω και δεδομενο δηλαδη)

Υ.Γ:Τα παραδειγματα εντελως τυχαια.Αλλωστε δεν θα μπορουσα να ρισκαρω σε αυτους τους παικτες τοσα λεφτα..

Πολυ φιλικα τα γραφω ολα αυτα βεβαια.Μην παρεξηγηθω μιας και καταλαβαινω ποσο δυσκολη ειναι η δουλεια που εχετε αναλαβει.. smiley.gif smiley.gif
Bonzo
Εμένα μια χαρά μου φαίνοτνε οι τιμές. Με λίγο ψάξιμο βρίσκεις
Air Kef
QUOTE(απκατ)
Δεν μπορω να καταλβω με ποια λογικη ο Μακναμαρα κοστιζει 66 η οι Διαμαντοπουλος(ποσοι τον εχετε δει προσφατα αληθεια για να ειναι τοσο ψηλαwink.gif )Κυριτσης 62 η ο Γιοσιποβιτς 82 και παει λεγοντας..(Η ο Μασει σχεδον 100 τωρα που το δα tongue.gif tongue.gif )

Και γενικα ολοι οι καινουργιοι ξενοι χωρις να ξερουμε για ολους τι θα βγουν να ναι σε αυτα τα δυσθεωρητα υψη..Και καποιος να χει κανει καλο σκαουτινγκ του το καταστρεφεις.



Επειδη ο Νοτης εκανε πολυ καλο σκαουτινγκ (το εζησα biggrin.gif ) γιαυτο και οι τιμες ειναι εκει πανω.

Απο την στιγμη που για ολους ειναι οι ιδιες,δν καταλαβαινω γιατι υπαρχει τετοιος θορυβος. smile.gif

Κι εμενα ακριβοι μου φανηκαν καποιοι αλλα βρηκα και αρκετους μαλλον υποτιμημενους. peace.gif

Καλη χρονια. smile.gif
thrylos7
Πες τα ρε atzamix! biggrin.gif (κι εσύ Air tongue.gif)

QUOTE
Και γενικα ολοι οι καινουργιοι ξενοι χωρις να ξερουμε για ολους τι θα βγουν να ναι σε αυτα τα δυσθεωρητα υψη..Και καποιος να χει κανει καλο σκαουτινγκ του το καταστρεφεις.


Υπάρχουν και ξένοι που δεν είναι σ' αυτά τα ύψη... Δε μπήκαν καθόλου τυχαία οι τιμές τους.

Νομίζω ότι δεν έχει ιδιαίτερη σημασία πόσο καλό σκάουτινγκ έχει κάνει κάποιος rolleyes.gif cool.gif icon_tomato.gif Απλά υπάρχουν κάποιες καλές περιπτώσεις, οι περισσότερες εκ των οποίων έπρεπε να είναι έτσι...

QUOTE
Τεσπα ελπιζω με τον καιρο να πεσουν οι τιμες των περισσοτερων(κατι που θεωρω και δεδομενο δηλαδη)


Ασφαλώς και είναι δεδομένο... Δε θα είχε νόημα διαφορετικά. Οι περισσότερες ομάδες θα έχουν αξία χαμηλότερη των 500 credits με το πέρας της 1ης αγωνιστικής (εκτός αν γίνει πολύ καλή αγωνιστική, όπως πχ πέρυσι στην Ευρωλίγκα)... Όμως, οι αλλαγές για τη 2η αγωνιστική θα περιλαμβάνουν λογικά 3 παίκτες των οποίων η αξία θ' αυξηθεί σίγουρα κατά 15%... Οπότε αυτή η πτώση θα ισοσκελιστεί...

Από την άλλη, δε θα ήταν καλό για το παιχνίδι να ξεκινήσει με 200άρια... Εκτός της χαρακτηριστικής ευκολίας να διεκδικήσει κάποιος κάποιο βραβείο, να πρωταγωνιστήσει γενικότερα και να εξισωθούν αυτομάτως μέτριοι και καλοί παίκτες, υπάρχουν 26 αγωνιστικές, άρα θα πρεπει να δωθεί έμφαση και στη δημιουργία της ομάδας, πέρα από τη διαδικασία όπου κοιτάς περισσότερο τους αγώνες που ακολουθούν, για να δεις ποιον παίκτη συμφέρει να πάρεις.

Μια διαφορά σε σχέση με πέρυσι είναι ότι οι πολύ καλοί παίκτες έχουν μεγαλύτερη αξία (πχ πέρυσι ο ακριβότερος ήταν ο Κλαρκ με 88/89).

Άλλη είναι ότι υπάρχουν περισσότεροι αξιόλογοι παίκτες και μεγαλύτερη ποιότητα γενικά στο πρωτάθλημα. Αυτό φαίνεται ειδικά στις αξίες 40-59, όπου υπάρχει πληθώρα καλών παικτών...

Μια χαρά ομάδα μπορεί πχ να δημιουργηθεί με 1 παίκτη των 30+, 4 παίκτες των 40+, 2 παίκτες των 50+, 3 παίκτες των 60+ credits... (αν και βλέπω ότι οι πολύ ακριβοί παίκτες έχουν κερδίσει τις προτιμήσεις μερικών)

Θεωρώ πως το παιχνίδι έχει γενικά τον κατάλληλο (σχετικά μεγάλο) βαθμό δυσκολίας, ώστε να είναι όσο το δυνατόν πιο απολαυστικό, εθιστικό και ίσως συναρπαστικό...
D_WILL_8
Παιδιά μετά την 1η αγωνιστική μπορώ να κάνω 3 αλλάγες σε κάθε αγωνιστική??
thrylos7
Ναι!

Τραυματίες και τα σχετικά θα περαστούν από αύριο...
Gravedigger
Ρε ποιος έβαλε το ίδιο όνομα ομάδας με το δικό μου???? ugly1.gif angry_red.gif angry_red.gif Όχι sorry έχει και 1 'THE' μπροστά.... 68.gif
k_sal_15
Tην έφτιαξα και εγώ την ομάδα μου... Οι τιμές μου φάνηκαν αρκετά καλές. Μου πήρε σχεδόν τη μισή ώρα από ότι μου πήρε η ομάδα μου στο fantasy της Euroleague για να την φτιάξω... Kαλή επιτυχία σε όλους!
Anaz
τα σκορ πανε και φετος *4,5 για να βγει η αξια?
tsitum
Τα credits που περισσευουν θα τα εχουμε στην επομενη αγωνιστικη ή μηδενιζονται?

Γιατι εκανα μαζεμενη τακτικη, μου περισσεψαν καποια αλλα το θεωρω βλακεια να κρατησω Μασιγιαουσκας απλα κ μονο επειδη ειχα πολλα credits
Gravedigger
QUOTE(tsitum @ Oct 17 2007, 16:37 ) *
Γιατι εκανα μαζεμενη τακτικη, μου περισσεψαν καποια αλλα το θεωρω βλακεια να κρατησω Μασιγιαουσκας απλα κ μονο επειδη ειχα πολλα credits

Πως κατάφερες να σου περισσέψουν credits???Ο μόνος θα είσαι!Τσιφούτη! tongue.gif
dizzy_fingers
Ναι, Γιώργο, 4,5 και φέτος.

Tsitum, τα credits μένουν, οπότε ίσως και να κάνεις καλά που κράτησες καβάτζα για την επόμενη αγωνιστική. wink.gif
Pierce
και εμενα μου περισεψαν.4 ολοκληρα....tongue.gif
φαρμακοποιος επρεπε να γινεις νοτη οχι προγραμματιστης.... laugh.gif
tsitum
QUOTE(Gravedigger @ Oct 17 2007, 16:41 ) *
Πως κατάφερες να σου περισσέψουν credits???Ο μόνος θα είσαι!Τσιφούτη! tongue.gif

Οταν εκτοξευθουν οι τιμες των παιχτων μου σε δυσθεωρητα κοσμογονικα απροσεγγιστα μεγεθη, θα καταλαβεις.Θα κοιτας ψηλα κ θα με αχνοβλεπεις biggrin.gif biggrin.gif . Στην κορυφη... ohmy.gif
thrylos7
QUOTE
φαρμακοποιος επρεπε να γινεις νοτη οχι προγραμματιστης....


Ο λαός μίλησε:

QUOTE
Tην έφτιαξα και εγώ την ομάδα μου... Οι τιμές μου φάνηκαν αρκετά καλές. Μου πήρε σχεδόν τη μισή ώρα από ότι μου πήρε η ομάδα μου στο fantasy της Euroleague για να την φτιάξω... Kαλή επιτυχία σε όλους!


blech.gif
Anaz
ο ασημακοπουλος 3αρι δεν ειναι?γιατι ειναι στους ψηλους??
thrylos7
Όσο περνά ο καιρός μετακομίζει στο 4.. εκεί θα παίζει στον Κολοσσό, τον περισσότερο χρόνο τουλάχιστον.
sihainas
Εγώ πάντως δεν μπορώ να παίξω... όποτε πάω να βάλω το όνομα της ομάδας μου μου βγάζει...

"Duplicate entry '2' for key 1" blink.gif
thrylos7
Αυτό ήταν το πρόβλημα στην αρχή του παιχνιδιού...

Στο έβγαλε μόνο τώρα, ή στο βγάζει κάθε φοράς που δοκιμάζεις να μπεις;
sihainas
Το είχα δοκιμάσει και πριν κάποιες μέρες αλλά και σήμερα το ίδιο έβγαλε...
thrylos7
Πριν κάποιες μέρες... Τρίτη ας πούμε; Λες να έχουμε πάλι το ίδιο πρόβλημα...

Όταν μπει ο Σπύρος θα το λύσει...
sihainas
Τώρα δεν θυμάμαι πότε το είχα προσπαθήσει πάλι... anyway το κατάλαβα εγώ από την αρχή θέλετε να με βγάλετε εκτός παιχνιδιού γιατί ξέρετε ότι δεν θα έχετε καμία ελπίδα αν παίξω κι εγώ tongue.gif
thrylos7
biggrin.gif

Ίσως σε αφήσουμε να μπεις όταν δε θα μπορείς να διεκδικήσεις την πρωτιά... tongue.gif
Air Kef
Βουγιανιτς εκτος Α1.
GR-HAMMER
μου βγαζει αυτο
Duplicate entry '2' for key 1
και δεν μπορω να φτιαξω team...
help!!
tongue.gif
thrylos7
Παρομοίως κι εσύ:

QUOTE
Ίσως σε αφήσουμε να μπεις όταν δε θα μπορείς να διεκδικήσεις την πρωτιά...


tongue.gif

Άρα είναι γενικό πρόβλημα (λογικό, αφού ο αριθμός των ομάδων έχει μείνει σταθερός πολλές ώρες) και για να λυθεί πρέπει να πειράξει κάτι στο πρόγραμμα ο Σπύρος...
GR-HAMMER
με βλεπω παλι να ξεκιναω απο την 5η αγωνιστικη και να μη μπορω να διεκδικησω τιποτα...
ο nash πρεπει να εχει βαλει το χερακι του που με φοβαται..
tongue.gif
msg
ρε παιδιά και εμένα τώρα αυτό μου βγάζει.... δοκίμασα και με διαφορετικά ονόματα ομάδων αλλά δεν έγινε τίποτα.... α ρε τυχεροί τζιμάρ και λούζερς καν(τ) ουιν.... πάλι έτσι πάτε να με φάτε...
Wilkinson
[quote name='sihainas' date='Oct 18 2007, 12:38 ' post='118980']
Τώρα δεν θυμάμαι πότε το είχα προσπαθήσει πάλι... anyway το κατάλαβα εγώ από την αρχή θέλετε να με βγάλετε εκτός παιχνιδιού γιατί ξέρετε ότι δεν θα έχετε καμία ελπίδα αν παίξω κι εγώ tongue.gif
[/quote]

[/quote] Ίσως σε αφήσουμε να μπεις όταν δε θα μπορείς να διεκδικήσεις την πρωτιά... [/quote]

[/quote] μου βγαζει αυτο
Duplicate entry '2' for key 1
και δεν μπορω να φτιαξω team...
help!![/quote]

[/quote] Ίσως σε αφήσουμε να μπεις όταν δε θα μπορείς να διεκδικήσεις την πρωτιά... [/quote]

[/quote] με βλεπω παλι να ξεκιναω απο την 5η αγωνιστικη και να μη μπορω να διεκδικησω τιποτα...
ο nash πρεπει να εχει βαλει το χερακι του που με φοβαται.. [/quote]

77.gif 77.gif 77.gif Tomeri sinomilia...apo tis kaliteres sto forum tongue.gif 77.gif ugly_tocktock.gif 24.gif
dizzy_fingers
Εντάξει, είστε έτοιμοι όλοι να παίξετε.

Δικό μου λάθος ήταν (ε ποιανού άλλου θα ήταν? 71.gif ). Θέλοντας να κάνω κάποιες αλλαγές στο fantasy πήρα ένα αρχείο που δεν είχε μέσα του τη διόρθωση για το "duplicate name...." και έτσι μας ξαναβγήκε το σφάλμα.
thrylos7
Ο Παπανικολάου για την ΑΕΚ δεν παίζει, πιθανόν και ο Τσάμης, ενώ ερωτηματικό είναι πόσο χρόνο θα πάρουν Έιβερι και Πάβιτς.

Ο Τέρι δεν παίζει για τον Άρη, όπως και ο Κουπίδης για τον Κολοσσό, ο Γιαννουλάκος για την Ολύμπια και οι Σειμπούτις, Βασιλόπουλος, Τζάκσον και Σχορτσανίτης για Ολυμπιακό.

Ο Ντιαρά δεν παίζει για τον ΠΑΟΚ, Σπανούλης και Μπατίστ για Παναθηναϊκό (ο Βούγιανιτς έχει μείνει ήδη εκτός Α1 κι εκτός παιχνιδιού), ενώ μάλλον το ίδιο ισχύει και για τους Σιμς και Σάντερς του Πανελληνίου.
Anaz
O Topic ειναι 4αρι,αλλα βρισκεται στους περιφερειακους.
thrylos7
Παρόμοια περίπτωση με του Ασημακόπουλου, μόνο που στον ΑΓΟΡ υπάρχουν οι Ζούζα, Βουγιούκας, Έιμπραμς (κι αν δεν είναι αυτός θ' αποκτηθεί κάποιος άλλος), Γκιζογιάννης και Βαρδάβας για τις θέσεις των ψηλών.

Στο 4 θα έμπαινε, αλλά η απόκτηση του Έιμπραμς τον τοποθέτησε στο 3 και στους περιφερειακούς.

Σ' αντίθεση με τα δύο προηγούμενα παραδείγματα, αυτή η λογική δεν υπήρξε με τον Καλλινικίδη τώρα που το σκέφτομαι... 39.gif
Anaz
Ο Τοπιτς ομως δεν μπορει να παιξει στο 3,κ το αποκλειω να παιζει εκει στο ρεθυμνο.Και στο φιλικο που τον ειδα στο 4-5 επαιζε.
Τοσα χρονια 4αρι τον θυμαμαι,τωρα που εχει βαρυνει κι αλλο στα 38 του θα παιξει περιφερεια?
thrylos7
Επειδή δεν τον θυμόμουν, η θέση που διάβασα ήταν φόργουορντ κι έτσι τοποθετήθηκε στο 3... Γνωρίζω ότι χρησιμοποιήθηκε στο 4 στο ματς με τον Ολυμπιακό (από το οποίο φυσιολογικά απουσίαζε ο Έιμπραμς).

Όπως και να' χει, ο παίκτης έχει 10 αγορές και 2 πωλήσεις, Παρασκευή βράδυ, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση ν' αλλάξει, τουλάχιστον αυτή την αγωνιστική.
Gm13
Ο Σπανουλης σιγουρα δεν παιζει? Εγω ακουσα οτι ξεπερασε τον τραυματισμο του.
thrylos7
Ναι, έχεις δίκιο, παίζει ο Σπανούλης.

Δεν παίζουν Τόμας και Κούρτοβιτς για Ολύμπια.

Η αγωνιστική θα κλειδώσει λίγο πριν την έναρξη του πρώτου παιχνιδιού.
christos
Μπηκα κι εγω!! icon_wave.gif
Φετος λέω να εχω λιγο πιο ενεργο ρόλο στην ομαδα.. tongue.gif
thrylos7
Καλώς τον!

Μην τον παρακάνεις μόνο! tongue.gif biggrin.gif

Η αγωνιστική θα κλειδώσει 16:55.
Bonzo
Κι εγώ έκανα τλκ ομάδα...Λίγο πριν την κόρνα. Μπράβο στον θρύλο7 και όποιον άλλο έχει ασχοληθεί με το παιχνίδι(αλλά μιλαω για τον θρύλο γιατί σίγουρα αυτός με την εμπειριά του από το euroleague fantasy έφτιαξε τις τιμές). Πραγματικά εξαιρετική επιλογή τιμών. Πολύ καλύτερη από την euroleague. Σου δίνει πολλές επιλογές. Και όπως θα ξέρετε δεν συνιθίζω να συγχαίρω τους mods tongue.gif
Και πάλι μπράβο 41.gif 41.gif 41.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.